ШІ Двіж @ai_dvizh Channel on Telegram

ШІ Двіж

@ai_dvizh


Все важливе про 🤖штучний інтелект, нейромережі, робототехніку на одному каналі.

Про майбутнє, яке вже настало.

Співпраця тільки через @DvizhPromoBot та @dvizh_promo_bot (переходіть лише через клік)

ШІ Двіж (Ukrainian)

ШІ Двіж - це канал на Telegram, який присвячений усьому, що стосується штучного інтелекту, нейромереж, та робототехніки. Тут ви знайдете все найважливіше про майбутнє, яке вже настало. Якщо вас цікавлять останні технологічні досягнення у цих галузях, то цей канал стане для вас справжнім джерелом інформації. ШІ Двіж співпрацює лише через @DvizhPromoBot, тож не забудьте переходити посиланням тільки через клік. Приєднуйтеся до цього каналу, щоб бути в курсі всіх новин та трендів у світі штучного інтелекту та робототехніки!

ШІ Двіж

12 Feb, 08:15


​​Одна людина з чотирьох свідомо чи ні фліртувала зі штучним інтелектом — опитування World Network Сема Альтмана

Проєкт Сема Альтмана World Network опитав понад 90 000 користувачів про штучний інтелект і знайомства. Виявилося, що 26% людей свідомо чи ні фліртують з ШІ-чатботами. Про це пише AIN.UA.

Романтизація чатботів стає глобальним явищем. Взяти хоча б Replika — мобільний застосунок, який пропонує спілкування з ШІ-компаньйоном, що може бути другом, наставником або навіть романтичним партнером. За даними Apptopia, до 2023 року він мав близько 676 000 щоденних активних користувачів, а середній користувач проводив у застосунку дві години на день.

Отже, повертаючись до опитування World Network — кожна четверта людина зізналася, що свідомо чи несвідомо фліртувала з чатботом. Більшість респондентів відповіли, що все ще з обережністю ставляться до спілкування з ШІ-ботами.

Близько 90% сказали, що хочуть, щоб застосунки для знайомств мали систему верифікації реальних людей. Близько 60% користувачів заявили, що вони або підозрювали, або виявили, що збіглися з ботом.

World Network (раніше відомий як Worldcoin) — це криптовалютний проєкт, заснований у 2019 році СЕО OpenAI Семом Альтманом і партнерами.

Щоб допомогти користувачам боротися з дипфейками, World запустила продукт під назвою World ID Deep Face. Він використовує наявну систему верифікації проєкту, яка робить знімки райдужної оболонки ока за допомогою сфери розміром з диню.

Це робиться для підтвердження особи на таких платформах, як Google Meet, Zoom або застосунки для знайомств. Система дозволяє перевіряти, що користувачі спілкуються з реальними людьми під час відеодзвінків або чатів у режимі реального часу. Наразі World Network поступово впроваджує цю систему в бета-версії.

ШІ Двіж

10 Feb, 08:15


ШІ від DeepMind перевершує золотих медалістів Міжнародної математичної олімпіади 
 
Компанія Google DeepMind представила оновлену версію свого штучного інтелекту — AlphaGeometry2, яка показала вражаючі результати у розв’язанні геометричних задач. За даними DeepMind, ця система успішно вирішила 84% геометричних задач, запропонованих на Міжнародній математичній олімпіаді (IMO) за останні 25 років. Це перевищує середній показник золотих медалістів, які зазвичай розв’язують близько 81,8% задач, пише Channel Tech.  
  
DeepMind вважає, що розв’язання складних геометричних задач, зокрема евклідової геометрії, може стати ключем до створення більш потужних систем штучного інтелекту. Доведення математичних теорем вимагає як логічного мислення, так і здатності обирати серед різних можливих кроків до вирішення. Ці навички можуть стати корисними компонентами майбутніх універсальних моделей ШІ. 
  
AlphaGeometry2 поєднує в собі мовну модель з родини Gemini від Google та “символьний рушій”. Модель Gemini прогнозує, які конструкції (наприклад, точки, лінії або кола) слід додати до діаграми для її розв’язання, а символьний рушій використовує математичні правила для виведення рішень. Цей гібридний підхід дозволяє системі досягати високих результатів у розв’язанні геометричних задач. 
  
Попри успіхи, AlphaGeometry2 має певні обмеження. Вона не може розв’язувати задачі зі змінною кількістю точок, нелінійними рівняннями та нерівностями. Крім того, система показала гірші результати на складніших задачах IMO, розв’язавши лише 20 з 29 запропонованих. Ці результати підкреслюють необхідність подальших досліджень у поєднанні символьних методів та нейронних мереж для створення універсальних ШІ-систем.

ШІ Двіж

07 Feb, 08:16


Google запускає 2.0 Pro Experimental та додає свою модель для “міркування” у застосунок Gemini 
 
Google запускає довгоочікувану нову флагманську ШІ-модель Gemini 2.0 Pro Experimental в рамках серії запусків інших моделей, зокрема для "міркувань" та більш економічну. Про це пише AIN.UA.  
  
Google каже, що отримали схвальні відгуки від розробників, які змогли першими затестити наступне покоління Pro-версії Gemini. Її позиціюють, як найкращу ШІ-модель компанії, яка найкраще справляється з кодуванням та складними підказками. 
  
Gemini 2.0 Pro Experimental може обробити одночасно 2 млн токенів, а це приблизно 1,5 млн слів. Для прикладу, це усі сім книг про "Гаррі Поттера" за один запит, і ще залишиться 400 000 слів. Також модель підтримує виклик інструментів, як Google Search. 
  
Gemini 2.0 Pro доступна як експериментальна модель для розробників у Google AI Studio і Vertex AI, а також для користувачів Gemini Advanced.
  
Окрім цього, компанія випускає нову 2.0 Flash-Lite — це більш економічна модель з контекстним вікном на 1 млн токенів. Вона доступна у Google AI Studio та Vertex AI в режимі публічного попереднього перегляду. 
 
Серед іншого — модель 2.0 Flash з контекстним вікном у 1 млн токенів стала загальнодоступною через Gemini API у Google AI Studio та Vertex AI. А модель для міркувань 2.0 Flash Thinking Experimental було додано у застосунок Gemini, її можна вибрати у меню моделей на десктопній та мобільній версіях.

ШІ Двіж

05 Feb, 15:15


OpenAI вперше оновила логотип, шрифт і стиль ChatGPT  
 
Компанія OpenAI вперше з моменту свого заснування провела масштабний ребрендинг, змінивши логотип, шрифт і загальний візуальний стиль. Хоча зміни можуть здатися незначними, за словами розробників, вони спрямовані на створення більш органічного, людяного образу компанії, зберігаючи її технологічну досконалість і авторитет у сфері штучного інтелекту. Про це пише Channel Tech. 
  
Оновлений візуальний стиль вже інтегрований у всі версії ChatGPT — від вебверсії до мобільних застосунків. Крім того, сайт OpenAI.com тепер зустрічає користувачів оновленою формою чатбота, яка автоматично перенаправляє їх на chatgpt.com. 
 
Оригінальний дизайн OpenAI був створений співзасновниками компанії — Семом Альтманом і Іллею Суцкевером. Новий стиль розробила внутрішня команда під керівництвом Вайта Меллера та Шеннон Джагер у співпраці з берлінською студією ABC Dinamo та голландською Studio Dumbar. 
  
Ключовим елементом змін стало оновлення знакового логотипа OpenAI — відомої “квітки”. Вона отримала чіткіші лінії та розширений центральний простір, що робить її більш виразною та легко впізнаваною. 
 
Компанія також представила власний шрифт під назвою OpenAI Sans, який поєднує геометричну точність із м’якими, доступними формами. Дизайнери спеціально додали дрібні асиметрії, щоб зробити стиль менш “машинним” і більш природним. 
 
Центральним елементом оновленої айдентики стала так звана “емоційна точка” — пульсуючий синій диск. Він символізує живий зв’язок між користувачами та штучним інтелектом, підкреслюючи динамічність і інтерактивність технологій OpenAI. 
 
Попри зростаючий вплив генеративного ШІ, розробники використовували його лише для допоміжних завдань. Команда застосовувала ChatGPT, DALL·E та Sora для ідейного натхнення, але ключові дизайнерські рішення ухвалювали люди. Як зазначили представники OpenAI, таке поєднання людської інтуїції та штучного інтелекту дозволило створити унікальний бренд, що поєднує інноваційність і людяність.

ШІ Двіж

05 Feb, 11:15


Мінцифра презентує AI Center of Excellence — міжнародний хаб, який стане драйвером використання ШІ 
 
Команда Міністерства цифрової трансформації провела презентацію AI Center of Excellence. Це міжнародний хаб, який стане драйвером використання ШІ в публічному секторі та розвиватиме цю технологію в Україні, пише Vector.  
  
На презентації виступили зокрема, Михайло Федоров та Олександр Борняков. У фокусі презентації — плани з інтеграції ШІ в Україні, регулювання цієї технології та те, як штучний інтелект трансформує державні процеси та життя українців. 
  
Також громадськості представили Chief AI Officer Мінцифри та СЕО AI Center of Excellence — ним став Данило Цьвок. Відомо, що раніше він був Директором з питань розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності Укрпатенту та AI Product Lead/Technology Lead у Metinvest Digital. 
 
Найближчим часом оприлюднять секторальний аналіз ШІ в Україні. 
  
Серед декларованих цілей хабу: 
  
- Запустити розробку ШІ-продуктів для держави.  
- Посилити інтеграцію ШІ в Defence Tech. 
- Побудувати ШІ-сувернітет України з власною національною LLM-моделлю. 
- Розвивати ШІ-таланти, професійне комʼюніті та Al-native суспільство. 
- Відкрити ШІ-лабораторію для розвитку проривних рішень. 
- Прискорити впровадження ШІ в малих та середніх підприємствах і розвиток ШІ стартап-екосистеми України.

ШІ Двіж

05 Feb, 07:02


Прогрес не стоїть на місці і вже зараз можна залучити штучний інтелект до розвитку бізнесу.

Навчіться обирати та впроваджувати інструменти штучного інтелекту під потреби вашого бізнесу — на курсі AI for Business від robot_dreams.

Вашим ментором буде Андрій Рижков, Machine Learning Practice Leader у Provectus, який відповідає за розвиток Центру досконалості генеративного AI, керує AI/ML-проєктами від передпродажної стадії до POC.

За 18 занять ви:
🤖набудете фундаментальних знань у галузі штучного інтелекту
🤖розберете концепції штучного інтелекту й машинного навчання
🤖дізнаєтеся за якими критеріями обирати релевантні інструменти під потреби бізнесу
🤖зрозумієте, які завдання можна закривати за допомогою АІ/ML-платформ
🤖розглянете успішні та невдалі кейси застосування АІ-технологій в різних галузях бізнесу

У результаті — оберете комплекс ефективних АІ-рішень для свого бізнесу та розробите бізнес-стратегію впровадження конкретних АІ-платформ 🦾

Старт курсу: 18 лютого

Деталі, програма та реєстрація ⬅️

ШІ Двіж

03 Feb, 08:31


OpenAI випустила o3-mini — швидшу, розумнішу та доступнішу модель ШІ 
 
Компанія OpenAI представила нову модель штучного інтелекту o3-mini, яка вже доступна для всіх користувачів. Це перший випадок, коли OpenAI дозволила безплатним користувачам ChatGPT отримати доступ до моделі з покращеними навичками логічного мислення. Про це пише Channel Tech.  
  
Щоб випробувати o3-mini, достатньо натиснути кнопку "Reason" (Міркуй) у вікні вводу повідомлення. 
  
За словами OpenAI, модель o3-mini працює на 24% швидше, ніж її попередник o1-mini. Крім того, при середньому рівні навантаження вона демонструє продуктивність, наближену до більш потужної, але дорожчої o1. 
  
Як і попередні "розумні" моделі OpenAI, o3-mini не просто дає відповіді, а пояснює процес міркування, що особливо корисно для математики, програмування та наукових обчислень. Також модель інтегрована з ChatGPT Search, що дозволяє отримувати найактуальнішу інформацію з вебу. OpenAI планує розширити цю функцію на всі свої моделі для логічного мислення. 
  
OpenAI заявила, що випуск o3-mini є частиною глобальної стратегії зі зниження вартості інтелектуальних ШІ-рішень. За їхніми підрахунками, з моменту запуску GPT-4 вартість обробки одного токена зменшилася на 95%. 
  
Разом із випуском o3-mini OpenAI збільшує ліміти для користувачів ChatGPT Plus і Team – замість 50 повідомлень на день з o1-mini, тепер можна надсилати до 150. Водночас новий тариф Pro за $200 на місяць пропонує необмежений доступ до моделі. 
  
Запуск o3-mini відбувся на фоні посилення конкуренції між OpenAI та китайською компанією DeepSeek. 20 січня DeepSeek випустила свою модель R1, яка швидко завоювала популярність. Уже 27 січня їхній чат-бот став найбільш завантажуваним безплатним додатком в США, випередивши ChatGPT.

ШІ Двіж

01 Feb, 08:16


Microsoft відкриває безплатний доступ до моделі o1 від OpenAI для всіх користувачів Copilot 
 
Корпорація Microsoft надає всім користувачам Copilot безплатний доступ до моделі o1 від OpenAI, яка покращує можливості штучного інтелекту для обробки складних запитів Раніше ця функція була доступна лише передплатникам Copilot Pro або ChatGPT Plus за $20 на місяць, повідомляє AIN.UA. 
  
Функція під назвою Think Deeper, роботу якої забезпечує o1, дозволяє Copilot аналізувати питання з різних перспектив і надавати глибші відповіді. Після натискання кнопки Think Deeper Copilot протягом 30 секунд опрацьовує запит, щоб сформувати детальну відповідь. 
  
Вперше Think Deeper була представлена в жовтні в Copilot Labs для передплатників Copilot Pro. Вона надає покрокові пояснення для складних питань, допомагаючи порівнювати варіанти, писати код або планувати подорожі. 
  
OpenAI запустила o1 у вересні минулого року. Ця модель навчена ретельно аналізувати задачі перед відповіддю, як це робить людина.

ШІ Двіж

30 Jan, 08:15


OpenAI запускає ChatGPT Gov для держустанов США 
 
Компанія OpenAI представила ChatGPT Gov — спеціальну версію свого чат-бота для урядових установ США, що може змінити підхід до надання державних послуг. Про це повідомляє Channel Tech.  
  
ChatGPT Gov успадкував найкращі функції корпоративної версії, включаючи доступ до передової моделі GPT-4. 
  
“Надаючи наші продукти уряду США, ми прагнемо забезпечити використання ШІ в національних інтересах та на благо суспільства, відповідно до демократичних цінностей”, – заявили в OpenAI. 
  
Цифри говорять самі за себе: держслужбовці з 3500 установ федерального, державного та місцевого рівнів вже надіслали понад 18 мільйонів повідомлень з початку 2024 року. Тепер ці установи зможуть розгортати ChatGPT у власному середовищі Microsoft Azure, що значно підвищить рівень безпеки використання технології. 
  
Запуск ChatGPT Gov відбувається на тлі партнерства OpenAI з SoftBank щодо розбудови ШІ-інфраструктури вартістю $500 млрд у США. Проте видання The Information повідомляє, що початкові інвестиції складуть лише по $19 млрд від кожної компанії – значно менше від заявлених $100 млрд “негайних” інвестицій. 
  
Ситуація ускладнюється тим, що китайський стартап DeepSeek, витративши менше ніж $6 млн на розробку моделі R1, зумів обійти ChatGPT у рейтингу безплатних додатків App Store, що спричинило різке падіння акцій американських технологічних компаній.

ШІ Двіж

28 Jan, 08:15


Штучний інтелект перевершить людський до 2027 року: прогноз CEO Anthropic 
 
Генеральний директор компанії Anthropic Даріо Амодей впевнений: наступні кілька років стануть визначальними для штучного інтелекту. У нещодавньому інтерв’ю для Wall Street Journal він поділився прогнозами щодо майбутнього технології, яка поступово стає конкурентом людям у багатьох сферах.
  
“Через 2–3 роки ми побачимо моделі, які працюватимуть на робочих місцях, допомагатимуть споживачам і виконуватимуть функції помічників. Вони будуть ставати кращими за людей майже у всьому”, — зазначив Амодей. 
  
Він наголосив, що ще на початку своєї роботи в галузі ШІ передбачав можливість того, що штучний інтелект перевершить людські можливості. Попри попередні сумніви, за останні пів року його впевненість у цьому суттєво зросла. 
  
Даріо Амодей підкреслив, що поява надпотужного ШІ принесе як позитивні, так і негативні наслідки. У короткостроковій перспективі (1–3 роки) він рекомендує бізнесу зосередитися на оптимізації роботи, враховуючи співвідношення навантаження. 
  
“Навіть якщо машина виконує 90% завдань, решта 10% стають набагато складнішими. Ви витрачаєте більше часу на їх виконання, але водночас завершуєте в десять разів більше роботи завдяки допомозі ШІ”, — пояснює Амодей. 
  
За словами Амодея, суперінтелект, який зможе перевершити людей у багатьох аспектах, може стати реальністю вже у 2026 або 2027 роках. Інші лідери галузі, як Сем Альтман (OpenAI) та Ілон Маск, вважають, що це може відбутися ще раніше — у 2025 році. 
  
Водночас Деміс Гассабіс із Google DeepMind та Янн ЛеКун із Meta дотримуються більш консервативного погляду, передбачаючи створення суперінтелекту протягом наступного десятиліття.

ШІ Двіж

27 Jan, 14:15


Китайський ШІ-стартап DeepSeek обігнав ChatGPT у рейтингу Apple App Store 
 
ШІ-асистент DeepSeek, створений китайським стартапом, став топовим безплатним додатком в американському Apple App Store, випередивши ChatGPT. Такий прорив стався лише через кілька днів після запуску 10 січня. Успіх додатка базується на моделі DeepSeek-V3, яка, за словами розробників, “очолює рейтинг серед open-source моделей та конкурує з найпотужнішими закритими ШІ-системами”. Про це пише Channel Tech.  
  
Згідно з даними Sensor Tower, додаток швидко здобув популярність серед користувачів у США, що вразило навіть Кремнієву долину. Результати DeepSeek поставили під сумнів усталені погляди на перевагу США в ШІ-технологіях та ефективність санкцій Вашингтона щодо обмеження експорту передових чипів до Китаю. 
  
Попри санкції, розробники заявили, що модель DeepSeek-V3 була натренована за допомогою чипів Nvidia H800, витративши на це менше ніж $6 мільйонів. Хоча це твердження було поставлене під сумнів, воно викликало значні дискусії серед американських технічних експертів. 
  
Думки щодо успіху DeepSeek розділилися. Генеральний директор Curai Ніл Косла назвав це “пропагандистським проєктом”, звинувативши компанію в навмисному заниженні витрат для створення цінової конкуренції. Водночас його твердження не підтверджуються доказами, а сам Косла пов’язаний з інвесторами OpenAI. 
  
Журналіст Гольгер Цшепіц припустив, що DeepSeek може становити серйозну загрозу для ринку США. Якщо китайська компанія змогла створити передову модель за низькою вартістю та без доступу до найсучасніших чипів, це може зруйнувати цінність багатомільярдних інвестицій у галузь. 
  
Проте, генеральний директор Y Combinator Гаррі Тан вважає, що успіх китайського стартапу стимулюватиме зростання попиту на ШІ-рішення, роблячи їх дешевшими та доступнішими. 
 
Головний ШІ-науковець Meta Янн ЛеКун підкреслив, що основний урок тут — переваги open-source моделей. За його словами, DeepSeek використовує ідеї та технології, створені завдяки відкритим дослідженням, що дозволяє всім отримувати вигоду від таких розробок.

ШІ Двіж

27 Jan, 10:15


НаЗахід 26 – Конференція №1 з SEO на західні ринки 🔥

📅 Коли: 31 січня о 9:00
🌐 Де: Онлайн

Це подія, яка задасть напрямок вашій стратегії на весь рік!

На вас чекають:
Нові тренди в SEO та AI-технологіях.
Практичні кейси: як збільшити трафік і прибуток у кілька разів.
Круглі столи з ТОП-фахівцями галузі.

Ключові теми конференції:
💡 Як залучати трафік із AI-пошукових систем.
💡 Як зробити X10 в iGaming Affiliate.
💡 Побудова успішного блогу: від $1 545 до $19 900/місяць.
💡 SEO 2025: нові виклики та можливості.

НаЗахід – це не просто конференція, це твоя стратегія успіху на західних ринках.
Не пропусти шанс підготуватися до змін у 2025 році!

👉 Безкоштовна реєстрація на сайті: https://bit.ly/4gVsUN3

🔔 Підписуйтесь на t.me/nazahid та приєднуйтесь до SEO-спільноти!
Будьте в курсі подій, трендів і отримуйте свіжі новини першими.

Досить чекати, час діяти! 🚀

#безкоштовно

ШІ Двіж

27 Jan, 08:15


Perplexity запускає функцію мобільного помічника для пристроїв Android 
 
Пошукова система Perplexity на базі штучного інтелекту запустила мобільного помічника для пристроїв Android. Новий асистент здатний відповідати на загальні питання та виконувати завдання від імені користувача, такі як написання електронних листів, встановлення нагадувань, бронювання столиків та інше. Про це повідомляє AIN.UA.

Асистент підтримує мультимодальний режим, що дозволяє взаємодіяти не лише через текст, а й через камеру телефону. Наприклад, можна поставити запитання про об’єкт перед камерою або запитати про те, що зображено на екрані.  
  
В одному з прикладів Perplexity показав, як асистент допомагає замовити таксі: після уточнення пункту призначення, асистент автоматично відкриває застосунок Uber з доступними варіантами поїздки. 
  
Perplexity поки що не підтримує всі застосунки та функції. Наприклад, він не працює зі Slack чи Reddit, однак підтримує Spotify, YouTube та Uber, а також застосунки електронної пошти, обміну повідомленнями та годинник. 
  
Для активації асистента необхідно встановити застосунок Perplexity та надати йому дозвіл на заміну стандартного асистента телефону. Для виклику асистента потрібно провести пальцем вгору з лівого кута екрана або утримуючи кнопку "Додому”. 
  
На iPhone асистент поки недоступний.

ШІ Двіж

24 Jan, 14:15


OpenAI презентує ШІ-агента Operator, який може робити все в інтернеті за вас 
 
Компанія OpenAI представила новий інструмент під назвою Operator, який здатен працювати у веббраузері. Ця розробка базується на технології, відомій як Computer-Using Agent (CUA), що дозволяє штучному інтелекту взаємодіяти з графічними інтерфейсами (GUI) так само, як це роблять люди. Завдяки цьому Operator виконує цифрові завдання без необхідності доступу до спеціалізованих API операційної системи чи вебсервісів, пише Channel Tech.  
  
Operator побудований на моделі GPT-4o, яка поєднує в собі потужні можливості комп’ютерного зору та розширені навички аналізу, отримані через навчання із підкріпленням. Агента навчили розбивати складні завдання на поетапні плани та адаптивно коригувати свої дії у разі виникнення труднощів. 
 
Представники OpenAI заявили, що це черговий прорив у розвитку штучного інтелекту. Водночас вони попереджають, що Operator все ще перебуває на ранній стадії розробки, тому його функціональність не завжди буде стабільною. Наприклад, ефективність агента суттєво залежить від деталізації завдань, які задає користувач. 
  
Якщо Operator стикається зі складнощами, він передає управління користувачеві. Аналогічно, коли вебсайт вимагає введення конфіденційної інформації, як-от паролі, агент блокує дію для забезпечення безпеки. OpenAI підкреслює, що інструмент створений із врахуванням етичних стандартів: він відмовляє у виконанні шкідливих запитів та блокує заборонений контент. 
 
Наразі Operator доступний користувачам підписки ChatGPT Pro, яка коштує $200 на місяць. Крім того, OpenAI співпрацює з компаніями, такими як Instacart, щоб інтегрувати агента на їхніх платформах. Однак для тестування цієї інтеграції також потрібна Pro-підписка. 
  
Operator долучається до зростаючого списку ШІ-агентів, здатних взаємодіяти з веббраузером чи операційною системою. Наприклад, Anthropic презентувала модель Claude 3.5 Sonnet у жовтні, а Google нещодавно випустила свою модель Gemini 2.0 разом із Project Mariner.

ШІ Двіж

24 Jan, 08:15


Google додає українську мову в Gemini Extensions, що допомагає працювати в YouTube, Картах, Календарі та інших програмах компанії 
 
Google додає у Gemini Extensions підтримку українською та ще низку інших мов. Це розширення, як дозволяє штучному інтелекту компанії виконувати завдання в службах, програмах і інструментах Google, повідомляє AIN.UA.  
  
Так Gemini може допомогти із роботою в Gmail, Maps, YouTube, Calendar, Tasks, Keep, Utilities і YouTube Music. Ось як Google пропонує використовувати це розширення: 
  
- Попросіть Gemini знайти рецепт лазаньї, надісланий вам в Gmail, і попросіть додати інгредієнти до вашого списку покупок у Keep. 
- Сфотографуйте афішу концерту і запитайте Gemini, чи вільні ви в цей день — і навіть установіть нагадування купити квитки. 
- Запитайте Gemini, коли виходить в кіно фільм по вашому улюбленому коміксу, а потім попросіть його нагадати вам за тиждень до того, щоб купити квитки на нього. 
 
Також компанія розширила список доступних мов у Gemini Live — голосовий режим, у якому можна невимушено поспілкуватися із ШІ-моделлю. Gemini Live підтримує українську з листопада минулого року.

ШІ Двіж

23 Jan, 18:23


Для активних і прогресивних! Добірка найкращих каналів за тематиками: розвиток, мови, робота, бізнес і технології.
Будьте в курсі важливого та рухайтеся вперед!

ІНОЗЕМНІ МОВИ:

🍟 GRAMMAR ЗА 5 ХВИЛИН — 1 тест на 1-хв відео-пояснення на день
💼 Англійська для кар'єри — професійна англійська для кар'єри
🇩🇪 Німецька Легко! — і це не вигадки:)
😱 Speak Up — вчи англійську з улюблених фільмів і серіалів
🌎 LangGeek — 1000+ безкоштовних курсів іноземних мов
🍟 ІНГЛІШ СЛОВА В ТЕСТАХ — швидко й інтерактивно вивчаємо інгліш лексику
👑 Queen English — тести, слова та граматика від репетитора!
🟣 CATENGLISH — англійська для кар'єри
📲 Коді інгліш — ненудна англійська для ІТ та диджитал
🧑‍💻 Англійська програміста — профанглійська для ІТ-спеціалістів

БІЗНЕС І ЕКОНОМІКА:

💰 Бізнес. Ідеї. Стартапи — безкоштовні ідеї для заробітку в інтернеті
🔵 Iplan.ua — фінансове планування та інвестиції
💸 Finstop — банкір пише свої думки та прогнози щодо грошей
📊 Балади економного лицаря — як убезпечити та примножити свої заощадження
🟪 Гроші працюють — поради по інвестуванню від фінансового радника
💸 InVenture — все про інвестиції, бізнес та економіку
📈 Вісті Економіки — про економіку України та світу і курс валют
🤝 Податки інкогніто — цікаво про податки
📈 Маркетолог 2.0 — медіаканал №1 в Україні для маркетологів
🔋 Бізнес Мотиватор — бізнес-кейси та поради для розвитку!
💼 БізнесHUB | Інвестиції — тільки вигідні та прибуткові пропозиції
🏦 Bonds & Stocks Ukraine — головний тг-канал України по облігаціям/акціям
🔥 Banker.UA — про банки, валюту та перспективи України
🟠 MARKETING HUB — поради для фахівців зі сфери маркетингу
🛅 Забудовники України — все про нерухомість
🐈‍⬛ advocats — поради, що розкриють потенціал бізнесу
🔥 CATBOSS — все про те, як стати BOSS
🚀 NeoKotler — корисні маркетингові матеріали
📰 The Page — найкращі сторінки українського бізнесу
🔴 єКвартира — канал про вагомі події, лайфхаки, тренди
💵 Бізнес-івенти в Україні — навчать управляти, просувати, продавати

ОСВІТА ТА РОЗВИТОК:

▶️ Цікаві онлайн-івенти — розвивайся прямо на своєму дивані
🎓 UniCompass — стипендії, можливості, безкоштовна освіта
🥰 Українська мова просто — друзі отримуватимуть з тобою мовний оргазм!
📚 Книжковий бункер — то є книжковий блог
👨‍🎓 Канал молодих вчених — безкоштовні можливості для вчених та новини
💡 Неформальний Кембрідж — про освіту, навчання та курси
🔑 Академія Успіху — курси, топ-матеріали для розвитку та кар’єри
💁 Розвивайся! — вебінари, тренінги, курси для розвитку
👨‍💻 IT-івенти в Україні — вебінари, мітапи, курси. Є безплатні
💡 Твої ПЕРСПЕКТИВИ — безмежні можливості: все для саморозвитку
📚 Все для саморозвитку — про книги та фільми, які розвивають
🤳 ноу булшит маркетинг — розповідаємо про бренди, тренди, кейси
🎓 Діджитал факультет — digital, онлайн-професії та маркетинг
🧠 EdEra — освіта, саморозвиток та навички майбутнього
💁‍♀️ Освітній Гід — освітні можливості для зростання
💟 STUDWAY — твоя підтримка у студентському житті
🌐 Розвиток в IT та Digital — прокачає ваші навички в технологіях

ТЕХНОЛОГІЇ:

📱 Корисності для Ґаджетів — кращі додатки, програми, сервіси, нейронки, ШІ
💡 iSIGHT — про ІТ, бізнес та професійне зростання
🍪 Крекер — найкращі сервіси, боти, сайти та застосунки
✔️ Uni of айтішка & діджитал — про технології, диджитал, ІТ та тренди
🧑‍💻 IT Двіж — важливі новини, можливості розвитку, ІТ-гумор
🔥 SPEKA — медіа для тих, хто горить технологіями
🤖 ШІ Двіж — про цікаве у сфері ШІ та робототехніки
💻 UIT | Головне про IT — новини, вакансії та заходи в ІТ

КАР'ЄРА ТА ВАКАНСІЇ:

🔥 A-Play — стажування, проєкти й сотні віддалених робіт
💼 Pracya | Робота — канал №1 для пошуку роботи в Україні
🐈‍⬛ CatWork — перевірені віддалені вакансії в Україні й світі
Освіта для кар'єри — про можливості для професійного зростання
🧡 STUD-POINT — твій старт у світ кар’єри та самореалізації
🚀 Space Job — заходи та вакансії в IT, Media та Digital
♨️ Старт в IT — івенти для успішної кар'єри в IT

Підготовлено спільнотою ПрогресХаб

ШІ Двіж

22 Jan, 08:15


OpenAI готує до запуску ШІ-агент Operator, який зможе за вас виконувати різні завдання на комп’ютері 
 
OpenAI має незабаром представити інноваційний інструмент під назвою Operator, здатний самостійно керувати комп’ютером користувача і виконувати завдання. Про це пише Channel Tech. 
  
Operator — це "агентна" система, яка може автономно виконувати різні завдання, включно з написанням коду чи бронюванням подорожей. За даними джерел, OpenAI планує презентувати Operator вже у січні. 
  
Підтвердженням цієї інформації стали свідчення розробника ПЗ Тібора Блахо, який раніше неодноразово точно передавав дані про майбутні продукти у сфері штучного інтелекту. 
  
Тібор Блахо виявив приховані функції у клієнті ChatGPT для macOS, серед яких є налаштування для "перемикання Operator" та "примусового завершення Operator". Окрім цього, OpenAI, за його словами, вже має на своєму сайті згадки про Operator, які поки що недоступні для широкого загалу. 
  
Також у витоках фігурують таблиці з порівнянням продуктивності Operator із конкурентними ШІ-системами. Якщо дані правдиві, Operator демонструє результати нижчі за людські, але перевершує інших агентів у певних завданнях. 
   
На OSWorld, платформі для моделювання реального середовища роботи комп’ютера, ШІ-модель OpenAI CUA (імовірно основа Operator) набрала 38,1%. Це більше, ніж у конкурента Anthropic, але суттєво менше, ніж у людей (72,4%). 
  
На тесті WebVoyager, який оцінює здатність ШІ працювати з вебсайтами, OpenAI CUA перевершила людські результати, але не змогла досягти рівня людей на іншому вебтесті — WebArena. 
  
Система також показала низькі результати у завданнях, які люди виконують легко. Наприклад, створення криптогаманця вдалось Operator лише у 10% випадків, а запуск віртуальної машини — у 60%. 
  
OpenAI витратила значний час на розробку Operator, приділяючи особливу увагу тестам на безпеку. Відомо, що система успішно проходить тести на стійкість до "зловмисних дій" і пошуку конфіденційних даних.

ШІ Двіж

20 Jan, 08:15


OpenAI запустила нову функцію для налаштування ChatGPT 
 
OpenAI представила оновлення користувацького меню ChatGPT, що дозволяє налаштовувати характеристики чатбота для більш персоналізованих відповідей, повідомляє Speka.  
  
Нові функції дозволяють користувачам вказувати свої дані, професію та бажані риси чатбота. Оновлення вже доступне на ChatGPT.com та в застосунку для Windows, а найближчими тижнями з’явиться у мобільних застосунках і на macOS. 
  
Однак мешканцям ЄС, Норвегії, Ісландії, Ліхтенштейну та Швейцарії доведеться трохи зачекати, оскільки OpenAI повідомила, що нововведення тимчасово недоступні в цих країнах. 
 
Користувачі тепер можуть: 
- Вказати бажане ім’я або псевдонім. 
- Додати свою професію. 
- Вибрати, які риси чатбота їм потрібні — наприклад, "Балакун", "Заохочуючий" чи "Покоління зумерів".

ШІ Двіж

17 Jan, 08:15


LinkedIn запускає ШІ-функцію Job Match, щоб скоротити кількість невдалих заявок на вакансії 
 
Багато кандидатів постають перед труднощами в пошуку роботи навіть на етапі потрапляння на співбесіду. LinkedIn вважає, що одна з причин цього — надмірна кількість заявок від людей, які не відповідають вимогам вакансій. Щоб розв’язати цю проблему, компанія запускає нову функцію “Job Match”, яка працює на основі штучного інтелекту. Про це пише Channel Tech.  
  
“Job Match” створено для того, щоб допомогти користувачам зрозуміти, наскільки вони підходять для конкретної вакансії. Завдяки штучному інтелекту функція аналізує досвід кандидата та порівнює його з вимогами, зазначеними в описі вакансії. 
  
Рохан Раджів, менеджер продукту LinkedIn, пояснив, що ця технологія виходить за рамки стандартного пошуку за ключовими словами. Вона здатна оцінювати як загальну кваліфікацію кандидата, так і відповідність його навичок конкретним вимогам роботодавця. 
  
За словами Раджіва, мета функції — допомогти користувачам знаходити роботу, яка максимально відповідає їхньому досвіду, і уникати заявок на вакансії, які не відповідають їхнім кваліфікаціям. 
  
“Job Match” доступна всім користувачам платформи, але підписники LinkedIn Premium отримають додаткові переваги. Вони зможуть побачити більш детальну інформацію про рівень своєї відповідності вакансії. 
  
Крім того, ця функція має допомогти рекрутерам, адже LinkedIn планує забезпечити більш точний підбір кандидатів. Це зменшить ризик, що кваліфіковані спеціалісти будуть непоміченими через великий потік заявок.

ШІ Двіж

15 Jan, 08:15


Новий ШІ-інструмент від Adobe може редагувати 10 000 зображень в один клік 
 
Adobe представила ШІ-інструменти, які автоматизують складні завдання. Головною новинкою стала функція Firefly Bulk Create, яка дозволяє змінювати розмір до 10 000 зображень або замінювати їхні фони одним кліком. Наразі цей інструмент доступний в бета-версії, повідомляє Vector.  
  
Інструмент складається з двох основних функцій: 
- Remove Background видаляє або замінює фони у зображеннях, додаючи задані кольори чи зображення. Цей інструмент підтримує PNG та JPEG, а у майбутньому з’явиться підтримка PSD. 
- Resize автоматично змінює розміри зображень під популярні формати для соцмереж, як-от TikTok, Instagram і Facebook. Однак є деякі недоліки з більш складними форматами. 
 
Також Adobe запускає нові інструменти для розробників: 
- Dubbing and Lip Sync — переклад відео 14 мовами; 
- Інструмент для InDesign — автоматичне форматування тексту й зображень; 
- Цифрові аватари — для створення відео й презентацій за текстовими описами. 
 
Adobe повідомила, що за використання цих інструментів користувачам доведеться платити. Для цього пропонуються спеціальні генеративні кредити, які можна придбати у межах преміумпланів Firefly.

ШІ Двіж

13 Jan, 08:15


Бот OpenAI паралізував роботу українського сервісу 3D-моделей 
 
Бот OpenAI спричинив збій в роботі українського сервісу Triplegangers, який спеціалізується на створенні та продажу 3D-моделей людей. Інцидент стався, коли бот почав агресивно сканувати весь контент сайту, надсилаючи десятки тисяч запитів через понад 600 IP-адрес, повідомляє TechCrunch.  
  
Сервіс, який має базу з 65 000 продуктів (кожен включає щонайменше три фотографії та детальні описи), не витримав навантаження та припинив роботу. Хоча на сайті була сторінка з умовами користування, що забороняє ботам брати зображення без дозволу, цього виявилося недостатньо. Для захисту від подібних атак необхідно правильно налаштувати файл robots.txt зі спеціальними тегами для ботів OpenAI. 
  
Компанія, яка має офіси в Україні та США, зазнала подвійних збитків: через простій сайту та через надмірне навантаження на сервери AWS, що призвело до додаткових витрат. Керівництво Triplegangers не змогло зв'язатися з OpenAI для з'ясування ситуації та вимоги видалити можливо викрадені дані. 
  
Ситуація особливо критична, оскільки компанія працює з 3D-сканами реальних людей, що підпадає під суворі правила захисту персональних даних, зокрема європейський GDPR. 
  
Проблему вдалося вирішити лише після налаштування правильного robots.txt файлу та встановлення захисту Cloudflare, яка блокує не лише бот OpenAI, але й інші подібні сканери. 
  
За даними компанії DoubleVerify, у 2024 році кількість недійсного трафіку від ШІ-ботів зросла на 86%. Більшість власників сайтів навіть не підозрюють, що їхній контент сканується ШІ-ботами, тому необхідно постійно моніторити активність на серверах для виявлення подібних загроз. Експерти наголошують, що ШІ-компанії повинні просити дозволу на сканування даних, а не просто брати їх без згоди.

ШІ Двіж

11 Jan, 08:15


Google запускає Daily Listen – ШІ-подкасти на основі вашої стрічки Discover 
 
Google продовжує використовувати дані про інтереси своїх користувачів для залучення їх уваги. Нова експериментальна функція Search Labs під назвою Daily Listen дозволяє автоматично створювати подкасти на основі вашої стрічки Discover. Про це пише Channel Tech. 
  
Discover — це персоналізована стрічка на мобільних пристроях, яка наповнюється статтями та відео, що відповідають вашим інтересам, згідно з пошуковими запитами та іншою активністю.

Нова функція нагадує інструмент NotebookLM, який Google представила минулого року. NotebookLM може перетворювати завантажені матеріали на подкасти з двома ведучими, які навіть імітують живе спілкування. 
  
Функція Daily Listen створює подкаст тривалістю близько 5 хвилин, у якому викладається короткий огляд новин та тем, які вас зазвичай цікавлять. Щоб випробувати цю можливість, потрібно увійти до Search Labs, натиснувши на піктограму колби у верхньому лівому куті додатка Google. Після активації функції на Android або iOS ви знайдете картку Daily Listen під пошуковим рядком у додатку Google. 
  
Після натискання на картку генерується подкаст. На екрані відображаються текстовий транскрипт і аудіоконтролери, які дозволяють перемотувати, зупиняти або відтворювати епізод. Аудіо також містить індикатори, що показують, де починається і закінчується кожна частина подкасту. Користувачі можуть оцінити подкаст за допомогою “палець вгору” або “палець вниз”, щоб надати Google зворотний зв’язок. 
  
Додатково під подкастом можна знайти групу пов’язаних матеріалів, які дозволяють детальніше ознайомитися з темами, про які йшлося в аудіо. 
  
Функція Daily Listen вже працює у США. Однак її поява на пристроях користувачів може зайняти деякий час.

ШІ Двіж

10 Jan, 15:15


Штучний інтелект та літаки допомагають пожежникам Каліфорнії боротися з вогнем 
 
Пожежні служби Каліфорнії використовують штучний інтелект та традиційну техніку для боротьби з вогнем. Наразі рятувальники застосовують нові технології для гасіння масштабної пожежі площею 27 000 акрів в Лос-Анджелесі. Про це пише Vector.  
  
Минулого місяця система камер ALERTCalifornia, розроблена Університетом Каліфорнії в Сан-Дієго, зафіксувала загоряння в окрузі Оранж. Рятувальники змогли локалізувати пожежу на площі менше чверті акра. У штаті вже встановлено понад 1140 таких “розумних” камер, з яких 115 розміщені в окрузі Лос-Анджелес. 
  
“Ви можете думати про це як про те, як ми лікуємо рак. Ми перевіряємо рак на ранній стадії, а потім агресивно лікуємо рак на першій стадії, щоб він ніколи не перейшов у четверту”, — пояснює Соня Кастнер, CEO і співзасновниця стартапу Pano AI, який розробляє подібні технології. 
  
Для боротьби з поточною масштабною пожежею в Лос-Анджелесі рятувальники використовують як нові, так і традиційні технології: 
  
- Літаки та гелікоптери, які набирають морську воду для гасіння. 
- Спеціальні літаки-танкери, здатні доставляти до 4000 галонів вогнегасної речовини. 
- Гелікоптери для точного гасіння з повітря, хоча сильний вітер ускладнює їхню роботу. 
- Дрони та супутники для моніторингу. 
- Традиційне наземне обладнання — пожежні рукави, бензопили та відра.

ШІ Двіж

10 Jan, 08:15


VLC Player отримав підтримку ШІ-субтитрів у реальному часі 
 
Відома програма для відтворення відео VLC Player презентувала нову функцію автоматичних субтитрів та перекладу у реальному часі. Демонстрація цієї можливості відбулася на виставці CES 2025, де представники VideoLAN показали, як штучний інтелект створює субтитри для відео та перекладає їх більш ніж на 100 мов, працюючи повністю офлайн. Про це пише Channel Tech. 
  
Президент VideoLAN Жан-Батіст Кемпф під час презентації наголосив, що вся обробка даних здійснюється без підключення до хмарних сервісів: 
  
“Це працює локально, на вашому комп’ютері, без використання хмар. Усе виконується безпосередньо у програмі.” 
  
Функція побудована на базі відкритих ШІ-моделей і створює субтитри в реальному часі. Крім того, є можливість автоматичного перекладу субтитрів на обрану користувачем мову. 
  
Хоча раніше технологія автоматичного створення субтитрів розроблялася у вигляді плагіна на основі системи розпізнавання мови Whisper від OpenAI, нове рішення інтегроване безпосередньо в сам VLC Player. Це дозволяє отримувати субтитри та їхній переклад швидко й без додаткових налаштувань. 
  
Попри вражаючу демонстрацію, точна дата виходу нової функції для широкого загалу поки невідома.

ШІ Двіж

08 Jan, 08:15


Google DeepMind створює команду для розробки "світових моделей" штучного інтелекту 
 
Google DeepMind оголосила про формування нової команди дослідників штучного інтелекту для розробки так званих світових моделей — технології, здатної імітувати фізичне середовище, повідомляє Speka. 
 
Ініціативу очолить Тім Брукс, колишній співкерівник проєкту Sora від OpenAI, який приєднався до DeepMind у жовтні 2024 року. Команда зосередиться на створенні генеративних моделей, що допомагатимуть у симуляціях для відеоігор, навчання роботів і розвитку інших систем штучного інтелекту. 
 
"Світові моделі" є перспективним напрямом у сфері штучного інтелекту. Вони можуть слугувати платформою для створення реалістичних середовищ для навчання автономних агентів, планування дій роботів, а також інтерактивних розваг. Google також позиціонує цей проєкт як ключовий крок у досягненні штучного загального інтелекту (AGI) — технології, що дозволить машинам виконувати будь-які завдання, доступні людині. 
  
Нова команда DeepMind працюватиме разом із флагманськими проєктами Google AI, як-от моделі Gemini AI, відеогенератор Veo та світова модель Genie, що вже імітує 3D-середовища у реальному часі.

ШІ Двіж

06 Jan, 08:15


Anthropic співпрацюватиме з музичними видавцями для запобігання порушенням авторських прав 
 
Компанія Anthropic частково врегулювала судовий спір з великими музичними видавцями, такими як Universal Music та ABKCO, які звинуватили компанію у неправомірному використанні текстів пісень для навчання свого ШІ-асистента Claude. Про це повідомляє Channel Tech.  
 
У жовтні 2023 року група музичних видавців подала судовий позов проти Anthropic, стверджуючи, що компанія використала тексти щонайменше 500 пісень для навчання своєї мовної моделі. Серед зазначених композицій були такі хіти, як "Halo" Beyoncé та "Moves Like Jagger" від Maroon 5. Видавці стверджували, що Claude може відтворювати фрагменти або повні тексти цих пісень за запитом користувача, що є прямим порушенням авторських прав. 
  
Згідно з угодою, затвердженою судом, Anthropic зобов’язалася: 
- Підтримувати чинні механізми захисту від можливості генерації текстів, що порушують авторські права. 
- Імплементувати ці ж механізми у своїх майбутніх моделях ШІ під час навчання. 
- Оперативно реагувати на запити від музичних видавців щодо можливих порушень. 
- Надавати письмові відповіді з детальними поясненнями стосовно запитів, включно з причинами, якщо компанія вирішить не вживати додаткових заходів. 
 
Попри досягнуту угоду, справа ще не завершена. Музичні видавці продовжують домагатися судової заборони на використання текстів пісень без дозволу для навчання ШІ-моделей Anthropic. Очікується, що остаточне рішення суду може бути ухвалене протягом наступних кількох місяців.

ШІ Двіж

03 Jan, 08:30


OpenAI провалила запуск обіцяного інструменту для захисту авторських прав 
 
OpenAI обіцяла до 2025 року створити спеціальний інструмент Media Manager. За задумом, він мав виявляти захищені авторським правом тексти, зображення, відео та аудіо з різних джерел і враховувати побажання авторів щодо їхнього використання. Це мало заспокоїти критиків компанії та захистити OpenAI від судових позовів через порушення прав інтелектуальної власності, повідомляє Vector.  
  
За словами колишнього працівника компанії, над цим інструментом майже ніхто не працював. 
  
Тим часом проти OpenAI подали позови письменники, художники та медіакомпанії, які звинувачують компанію у незаконному використанні їхніх робіт. Серед них — письменниця Сара Сільверман та газета The New York Times. 
  
У компанії заявляють, що створити хороший ШІ без використання матеріалів, захищених авторським правом, неможливо. Але автори творів вважають, що OpenAI має питати в них дозволу. 
  
OpenAI сподівається, що суд дозволить компанії використовувати чужі матеріали без дозволу, як раніше дозволив це Google для проєкту Google Books. Поки що компанія не говорить, коли з’явиться обіцяний інструмент Media Manager.

ШІ Двіж

30 Dec, 08:15


Лондонські лікарні тестують штучний інтелект для ранньої діагностики діабету 2 типу 
 
Дві лондонські лікарні NHS, Імперський коледж та фонд Челсі та Вестмінстерської лікарні, розпочали використання нової системи штучного інтелекту Aire-DM, що здатна прогнозувати ризик розвитку діабету 2 типу за 10 років до його появи, пише Speka.  
 
Aire-DM аналізує дані електрокардіограми (ЕКГ) пацієнтів, щоб виявити тонкі зміни в серцевій діяльності, що неможливо помітити навіть висококваліфікованим лікарям. Науковці вже довели ефективність системи: вона може визначати ризик розвитку діабету з точністю до 70%. Додаткове врахування таких факторів, як вік, стать, надмірна вага або підвищений артеріальний тиск, ще більше підвищує прогностичну точність. 
 
Клінічні випробування Aire-DM заплановані на 2025 рік. У них візьмуть участь до тисячі пацієнтів, щоб оцінити практичність використання технології в умовах лікарень. Якщо система покаже стабільні результати, її можуть почати впроваджувати у медичну практику протягом п'яти років. 
  
Діабет 2 типу, як відомо, є однією з найбільш поширених проблем зі здоров’ям у світі. Цей стан часто пов'язаний із надмірною вагою та нездоровим способом життя. Рання діагностика та відповідна підтримка можуть допомогти пацієнтам уникнути серйозних ускладнень. 
  
Очікується, що Aire-DM стане важливим інструментом у боротьбі з цим викликом, дозволяючи не лише виявляти ризики, але й попереджати розвиток захворювання на ранніх етапах.

ШІ Двіж

27 Dec, 08:15


Google використовує Claude від Anthropic для вдосконалення свого ШІ Gemini 
 
Згідно з внутрішнім листуванням, яке потрапило до TechCrunch, підрядники Google порівнюють відповіді їхньої ШІ-моделі Gemini з відповідями конкурента – Claude від Anthropic.  
  
Підрядники оцінюють точність відповідей за різними критеріями протягом 30 хвилин на кожен запит. Вони помітили згадки про Claude на внутрішній платформі Google, включаючи випадки, де модель прямо представлялася як “Claude від Anthropic”. 
 
Важливо, що умови користування Anthropic забороняють використовувати Claude для створення конкурентних продуктів без дозволу компанії. Google, яка є великим інвестором Anthropic, не підтвердила, чи отримала такий дозвіл. 
  
Представник Google DeepMind підтвердив порівняння вихідних даних моделей, але заперечив використання моделей Anthropic для навчання Gemini.

ШІ Двіж

25 Dec, 08:15


Meta планує додати дисплеї до розумних окулярів Ray-Ban вже у 2025 році 

Meta активно працює над оновленням своїх популярних розумних окулярів Ray-Ban, і нова версія пристрою може отримати вбудовані дисплеї вже у другій половині 2025 року. Про це пише Channel Tech. 

Дисплеї, ймовірно, будуть компактними та використовуватимуться для відображення сповіщень або відповідей від віртуального асистента Meta. Експерти вважають, що компанія не планує перетворювати ці окуляри на повноцінний пристрій доповненої реальності. 

Для просунутих функцій змішаної реальності Meta вже розробляє окремий продукт — AR-окуляри Orion. Ці пристрої перебувають на ранній стадії розробки, і, за інсайдерською інформацією, позитивний відгук на прототип Orion пришвидшив процес розробки та підвищив ймовірність комерційного запуску. 

Спочатку було невідомо, чи вийде Orion за межі лабораторних тестувань, але ентузіазм користувачів змінив стратегію компанії. 

Розумні окуляри Ray-Ban Meta стали неочікуваним хітом для компанії завдяки стильному дизайну, якісним камерам, мікрофонам, динамікам і можливості взаємодії з віртуальним асистентом Meta. 

Багатьом користувачам сподобалась зручність пристрою для фото- та відеозйомки. Окуляри ідеально підходять для швидких знімків, коли потрібно зловити вдалий момент, наприклад, під час гри з домашнім улюбленцем.

ШІ Двіж

24 Dec, 11:15


Gemini від Google тепер відповідає на запитання про PDF-файли 
 
У новій версії застосунку Google Files для користувачів Android з’явилася можливість ставити запитання про вміст PDF-файлу, повідомляє Vector. 
 
Нова фіча дозволяє користувачам дізнаватися про інформацію у файлі, коли вони відкривають документ у Google Files. Наразі ця функція доступна тільки для підписників Gemini Advanced. 
 
Якщо у вас є підписка, ви побачите кнопку “Запитати про цей PDF” при перегляді файлу в Google Files. Це функція працює так само як у ChatGPT, де користувач може зробити те саме. Окрім цього, Gemini також дозволяє запитувати про вебсторінки та відео на YouTube.

ШІ Двіж

24 Dec, 07:01


🧠 Штучний інтелект — один із найгарячіших трендів, тому не дивно, що AI-фахівці зараз у топі пошуку, навіть в умовах нестабільного ринку ІТ

Для тих, хто планує зростати в AI/ML — robot_dreams розробили новорічну спецпропозицію ― 🎄сертифікати на курси зі знижкою до 40%⚡️

Курси, які вже є в розкладі на 2025:

👁 Computer Vision — навчитеся проводити маніпуляції із зображеннями та відео: від балансу кольору до детекції обʼєктів у live-режимі

🤖 Розробка моделей Generative AI — навчитеся розробляти генеративні моделі під ваші потреби + усувати загрози, пов’язані з використанням GenAI

💼 AI for business розберетесь у сервісах на базі ШІ, щоб впроваджувати рішення, які покращать продукт і принесуть користь збільшать прибуток вашому бізнесу

Як отримати знижку:
👉 залишаєте заявку до 31 грудня
👉 обираєте сертифікат — більший номінал = більша знижка
👉 заощаджуєте до 40%
👉 обираєте будь-який курс протягом усього 2025 року

Детальніше про акцію 🔗

Виглядає як найкращій подарунок для себе чи друзів.⚡️🎁

ШІ Двіж

23 Dec, 08:15


Модель OpenAI наступного покоління o3 з'явиться на початку 2025 року 
 
OpenAI завершила серію анонсів "12 днів OpenAI" презентацією нової моделі наступного покоління під назвою o3 та її полегшеної версії o3-mini. Про це повідомляє Engadget. 
  
Найважливіші досягнення o3:

- Значно вища продуктивність у порівнянні з попередником: 96,7% правильних відповідей на американському математичному іспиті (o1 мав 83,3%) 

- Успішне проходження тесту ARC-AGI, який перевіряє інтуїтивне мислення та здатність до навчання: 75,7% при низьких обчислювальних налаштуваннях і 87,5% при додатковій потужності (перевищує людський рівень у 85%) 

- Компанії навіть довелося шукати складніші тести для оцінки моделі через її високу ефективність 
  
o3-mini отримала новий API адаптивного часу мислення з трьома режимами (Низький, Середній, Високий), що дозволяє користувачам регулювати час обробки запитів. При цьому модель досягає результатів рівня o1 з меншими обчислювальними витратами. 
  
o3-mini стане доступною наприкінці січня. o3 спочатку буде доступна лише для дослідників безпеки, публічний запуск — після mini-версії.

ШІ Двіж

20 Dec, 08:15


Відтепер до ChatGPT можна зателефонувати, навіть зі стаціонарного телефону 
  
OpenAI запустила незвичайний спосіб доступу до ChatGPT — через стаціонарний телефон. Користувачі можуть зателефонувати за номером 1-800-242-8478 (відповідає буквам CHATGPT на клавіатурі телефону). Про це повідомляє 24 Канал. 
  
На дзвінок відповідає голосовий режим чат-бота. OpenAI пояснює це метою зробити ШІ доступним для всіх, включно з людьми без смартфонів. 
  
Особливості сервісу: 
- Обмеження у 15 хвилин на дзвінок 
- Доступний лише для США 
- Застосовується стандартна тарифікація оператора 
- Функціонал аналогічний голосовому режиму ChatGPT 
  
Статистика показує, що 25% дорослих американців мають стаціонарні телефони, але активно користуються ними лише 5%, переважно люди похилого віку. 
  
Можливості обмежені голосовою взаємодією: відповіді на запитання та переклад. Створення зображень та генерація довгих текстів недоступні через специфіку формату.

ШІ Двіж

18 Dec, 08:15


Google презентувала Whisk — новий ШІ-інструмент для швидкого створення зображень з інших зображень 
 
Google анонсувала Whisk — інноваційний інструмент для генерації зображень за допомогою штучного інтелекту. Головна особливість Whisk полягає у можливості використовувати інші зображення як підказки, замість звичайних текстових запитів, повідомляє Channel Tech.  
 
З Whisk користувачі можуть завантажувати зображення для визначення об’єкта, сцени та стилю. Цікаво, що для кожної з цих категорій можна завантажити декілька зображень одночасно. Якщо підходящих зображень немає, інструмент пропонує випадкові зображення, які теж генеруються за допомогою ШІ. 
 
Для додаткового налаштування можна додати текстовий опис на будь-якому етапі створення. Але цей крок не є обов’язковим. 
  
Після обробки даних Whisk генерує зображення разом із текстовим запитом, що лежить в основі результату. Користувачі можуть: 

- Завантажити зображення, якщо воно відповідає очікуванням. 
- Редагувати результати, додавши більше тексту або змінивши запит. 
 
У своєму блозі Google підкреслила, що Whisk орієнтований на швидкий візуальний пошук і експерименти, а не на піксельно-точне редагування. Компанія також визнає, що інструмент іноді може “помилятися” у результатах, тому передбачена можливість корекції початкових підказок.

ШІ Двіж

16 Dec, 08:15


OpenAI представила Projects — нову функцію для організації роботи з ChatGPT 
 
OpenAI представила нову функцію для ChatGPT під назвою Projects. Це система тек, яка допомагає користувачам зручніше організовувати свої завдання під час роботи з чат-ботом, повідомляє The Verge. 
 
Відповідно до демонстраційного відео, список ваших проєктів відображатиметься у боковій панелі. При створенні нового проєкту користувачі зможуть: 
- редагувати його назву, 
- задавати колір іконки, 
- додавати файли, 
- надавати інструкції для налаштування відповідей ChatGPT під конкретний проєкт. 
 
Крім того, у теку можна додати попередні чати, щоб зручно відстежувати всі матеріали, пов’язані з проєктом. 
 
Функція Projects стане у пригоді для багатьох завдань, як-от планування заходів чи організація домашніх справ. У відео співробітник OpenAI продемонстрував використання Projects для планування Secret Santa та ведення списку задач з домашнього ремонту. 
  
Ця новація дозволяє значно краще структурувати роботу порівняно зі звичайним записом ідей, наприклад, у нотатках смартфона. 
 
Функція Projects вже почала впроваджуватися для користувачів ChatGPT Plus, Pro та Teams. Для безплатних акаунтів вона з’явиться “якнайшвидше”, а для корпоративних (Enterprise) та освітніх акаунтів (Edu) — на початку наступного року. Таку інформацію надав Кевін Вейл, директор з продуктів OpenAI. 
  
Функція Projects обіцяє зробити роботу з ChatGPT ще ефективнішою для користувачів із різними потребами, забезпечуючи зручний спосіб структурувати інформацію та зберігати важливі матеріали.

ШІ Двіж

13 Dec, 08:15


Google випускає Gemini 2.0 Flash — свою нову найпотужнішу модель ШІ

Боротьба за перевагу в галузі ШІ загострюється. Через тиждень після відкриття моделі o1 від OpenAI, Google презентувала попередній перегляд Gemini 2.0 – найпотужнішої моделі компанії з підтримкою зображень та аудіо. Про це повідомляє Channel Tech. 

“Це наблизить нас до створення універсального помічника”, – заявив Сундар Пічаї.  

Замість запуску найсильнішої версії Gemini 2.0 Pro, компанія представила доступну 2.0 Flash, яка вже відкрита для вебкористувачів і незабаром з’явиться у мобільному додатку.  

Google інтегрує Gemini 2.0 у пошук, покращуючи функцію AI Overviews, яка тепер відповідає на складні питання з математичних розрахунків і програмування. Модель підтримує багатомовний агент Project Astra, покращила затримку та пам’ять, а також використовує Google Lens і Maps.  

Gemini 2.0 Flash перевершує попередню версію у тестах, отримавши 63% у HiddenMath проти 47,2% у Gemini 1.5 Flash, хоча поступається у розумінні довгих контекстів і перекладі. Стара модель Gemini 1.5 Pro залишиться для глибоких досліджень.

ШІ Двіж

11 Dec, 08:15


Solos презентує розумні окуляри AirGo Vision з ChatGPT — конкурента Ray-Ban від Meta 
 
Компанія Solos представила нові розумні окуляри AirGo Vision, які можуть скласти конкуренцію популярним Ray-Ban від Meta. Вартість пристрою стартує від $299, що відповідає ціні розумних окулярів від Meta. Головною особливістю AirGo Vision є інтеграція з моделлю штучного інтелекту OpenAI GPT-4o, яка дозволяє розпізнавати об’єкти, текст та людей, а також відповідати на питання про них. Про це повідомляє The Verge. 
  
Окуляри можуть перекладати текст різними мовами, надавати інформацію про об’єкти чи місця, а також прокладати маршрути до локацій або орієнтирів. Solos також заявила, що пристрій підтримує інтеграцію з іншими ШІ-моделями, такими як Google Gemini та Anthropic Claude. 
  
AirGo Vision оснащені камерою, яка може робити знімки на вимогу користувача. Їхній дизайн передбачає можливість змінювати оправи: можна використовувати окуляри з камерою або без неї. В оправи вбудовано акумулятор і сенсори управління, які заряджаються через USB-C. Для тих, хто не хоче використовувати камеру, доступна версія з аудіофункціями без модуля камери. 
  
За словами співзасновника Solos Кеннета Фана, компанія прагне забезпечити користувачів контролем над використанням ШІ-технологій і приватністю. Саме тому була розроблена система змінних оправ, яка дозволяє адаптувати окуляри до різних потреб. 
 
Окуляри доступні у двох стилях оправ — Krypton 1 з великим квадратним дизайном і Krypton 2 зі стриманим мінімалістичним виглядом. Можна обрати одну з семи кольорових варіацій. Вартість оправи без камери становить $149, а комплект з камерою і стандартною оправою коштує $349.

ШІ Двіж

10 Dec, 15:23


OpenAI офіційно представила Sora — нову модель штучного інтелекту для створення відео 

OpenAI запустила Sora — модель штучного інтелекту для генерації відео з тексту. Сервіс доступний для підписників ChatGPT у США та більшості інших країн, повідомляє Channel Tech. 
  
Sora доступна в тарифних планах:  
- ChatGPT Plus ($20/місяць): 50 пріоритетних відео (720p, 5 секунд) 
- ChatGPT Pro ($200/місяць): необмежене створення відео (1080p, 20 секунд) 
 
Платформа пропонує унікальні функції: сторіборди, перетворення фото на відео, реміксування та злиття сцен. Всі відео матимуть водяні знаки та позначки про використання ШІ. 
  
OpenAI має строгі правила модерації контенту та застережень щодо можливих зловживань. Керівник продукту Роган Сахай зазначив, що компанія прагне знайти баланс між творчістю та безпекою. 
  
Запуск у більшості європейських країн та Великій Британії очікується пізніше.

ШІ Двіж

10 Dec, 11:23


📢 Як правильно обрати ІТ-інтегратора для свого бізнесу?

🗓️ Відвідайте безкоштовну панельну дискусію 12 грудня об 11:00!

Вибір надійного ІТ-партнера – це основа для успішної реалізації проєктів та впровадження інновацій. Але як не помилитися і врахувати всі важливі аспекти?

Долучайтесь до обговорення разом із провідними ІТ-директорами України, щоб отримати відповіді на такі запитання:
🔹 Як перевірити компетенції та досвід ІТ-постачальника?
🔹 Яких помилок варто уникати при виборі?
🔹 Як оцінити реальні можливості компанії?
🔹 Яка модель співпраці оптимальна для вас: T&M чи FixCost?

👤 Спікери поділяться реальними кейсами та порадами, які допоможуть вам зробити правильний вибір.

👉 Реєстрація обов’язкова: https://bit.ly/4fd3UiK
📍 Формат: онлайн (Zoom). Участь безкоштовна.
До зустрічі на дискусії!

#безкоштовно

ШІ Двіж

09 Dec, 08:15


X презентує новий генератор зображень Aurora у чатботі Grok 

Соціальна мережа X, що належить Ілону Маску, додала до свого штучного інтелекту Grok новий генератор зображень під назвою Aurora. Однак незабаром після запуску функція стала недоступною для деяких користувачів. Про це пише Speka.

Aurora працює у мобільному застосунку X та на вебплатформі через вкладку Grok. Генератор може створювати зображення як публічних осіб, так і персонажів, захищених авторським правом, наприклад, Мікі Мауса. У тестах Aurora відмовлялася генерувати оголені фото, але дозволяла створювати графічний контент, зокрема суперечливі запити, як-от зображення закривавленого Дональда Трампа.

Новий генератор спеціалізується на створенні фотореалістичних зображень, таких як пейзажі та натюрморти. Однак Aurora не позбавлена недоліків: користувачі повідомляли про помилки, як-от об’єкти, що неприродно зливаються, або людей з аномаліями, наприклад, без пальців. Ця проблема є типовою для багатьох генераторів зображень.

Походження Aurora залишається незрозумілим. Ілон Маск раніше залучав свою компанію xAI до розробки функцій для Grok, проте не уточнив, чи ця модель створена власними силами або у співпраці з іншими компаніями.

Запуск Aurora відбувся після того, як X зробила Grok безплатним для всіх користувачів. Тепер безплатні акаунти можуть надсилати до 10 повідомлень Grok кожні дві години та генерувати до трьох зображень щодня. Раніше чатбот був доступний лише за підпискою Premium X за $8 на місяць.

ШІ Двіж

06 Dec, 08:15


Google DeepMind презентує GenCast – новий ШІ-агент для прогнозування погоди 
 
Лабораторія DeepMind, що належить Google, представила GenCast — новий ШІ-агент для прогнозування погоди, який демонструє надзвичайно високу точність. У тестах за 15-добовими прогнозами GenCast перевершив європейську систему на 97,2%, а при термінах понад 36 годин — на 99,8%. Про це повідомляє Channel Tech.  
 
Модель навчена на 40 роках метеорологічних даних і використовує технологію дифузії. На відміну від традиційних систем, GenCast потребує набагато менше обчислювальних потужностей: 15-добовий прогноз створюється за вісім хвилин на одному процесорі. 
 
Попри високу точність, система ще потребує вдосконалення, зокрема у прогнозуванні інтенсивності ураганів. Науковці DeepMind вважають, що досягли десятиліття вдосконалень за один рік, що може суттєво змінити галузь метеорологічних прогнозів. 

Google зробить GenCast відкритою моделлю з доступним кодом на GitHub.

ШІ Двіж

04 Dec, 08:16


The Browser Company готує браузер Dia з ШІ-функціями 
 
The Browser Company, відома своїм браузером Arc, працює над новим інноваційним продуктом Dia, що обіцяє змінити уявлення про вебсерфінг завдяки інтеграції штучного інтелекту. За даними TechCrunch, реліз браузера запланований на 2025 рік. 
  
Генеральний директор компанії Джош Міллер поділився кількома концептами функцій, які вразили навіть досвідчених користувачів. 
 
- Розумний курсор: Одна з інноваційних функцій Dia дозволяє ШІ взаємодіяти з курсором вставки. Це допоможе користувачам швидко формулювати текст або знаходити потрібну інформацію в інтернеті. 
 
- Команди в адресному рядку: Браузер підтримуватиме введення команд безпосередньо в адресному рядку. Наприклад, користувачі зможуть шукати документи за описом, одразу надсилати їх електронною поштою або навіть планувати зустрічі в календарі. 
 
- Автоматизація завдань: Dia також дозволить штучному інтелекту виконувати завдання в браузері. Наприклад, він може додавати товари до кошика на основі списків з електронної пошти або автоматично створювати листи для контактів у Notion. 
 
The Browser Company прагне зробити Dia більш інтуїтивним і простим у використанні порівняно з Arc, який залишився популярним серед доволі вузького кола користувачів. Джош Міллер зазначив, що компанія ставить собі за мету створити продукт, який зможе задовольнити потреби ширшої аудиторії.

ШІ Двіж

02 Dec, 08:15


ElevenLabs представила функцію GenFM для створення подкастів за допомогою штучного інтелекту 
 
Стартап ElevenLabs, що спеціалізується на голосових технологіях, анонсував нову функцію GenFM, яка дозволяє створювати багатоголосі подкасти зі штучним інтелектом. Подібно до Google NotebookLM, GenFM аналізує різні типи контенту для генерації якісних аудіоматеріалів. Про це повідомляє Channel Tech.  
  
Функція доступна через додаток ElevenLabs Reader на iOS. GenFM підтримує 32 мови, включно з англійською, хінді, португальською, китайською, іспанською, французькою, німецькою, японською та українською. 
 
Для створення подкасту користувачі можуть завантажити відео з YouTube, текст або документи. Програма автоматично обирає два голоси з понад десятка доступних, створюючи аудіоматеріал. 
  
Особливістю GenFM є спроба додати елементи людської мови, такі як паузи, сміх, вдихи або навіть слова-паразити на зразок “умм” чи “ах”. Це дозволяє зробити штучно створений подкаст більш природним. 
 
Джек Макдермотт, керівник мобільного напрямку ElevenLabs, зазначив, що компанія прагне збалансувати природність мови та корисність контенту: 
  
“Ми спостерігали за найкращими довготривалими подкастами та зрозуміли, що мінімізація переривань та плавний потік розмови створюють найкращий досвід для слухачів”. 
  
Компанія планує впровадити більше функцій для кастомізації подкастів, зокрема можливість об’єднувати кілька джерел для створення складніших наративів. 
  
У вересні Google представила подібну функцію у NotebookLM, а в жовтні дозволила користувачам налаштовувати результати ШІ-згенерованих подкастів. ElevenLabs, своєю чергою, інвестує $11 мільйонів у польську екосистему стартапів і відкриває R&D-центр у Варшаві. 
  
Крім того, компанія активно розширюється в Індії, де вже найняла керівника бізнес-напрямку та формує нову команду. На додачу, ElevenLabs запустила агентів розмовного ШІ для своїх клієнтів, що дозволяє інтегрувати голосові технології у корпоративні процеси.

ШІ Двіж

30 Nov, 08:15


Україна співпрацюватиме з Meta у сфері штучного інтелекту 
 
Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив про початок співпраці з компанією Meta у сфері штучного інтелекту. 
  
Федоров провів телефонну розмову з Маркусом Райнішем, віцепрезидентом із публічної політики Meta в Європі та зазначив, що вони вже мають налагоджену співпрацю щодо протидії російській пропаганді та захисту українських акаунтів.  
  
Наразі сторони опрацьовують новий спільний напрямок — розвиток штучного інтелекту. Міністр зазначив, що Україна має амбітну мету: увійти до топ-3 країн світу за розробкою та впровадженням ШІ до 2030 року. При цьому Meta може стати ключовим бізнес-партнером у цьому процесі.  
  
Михайло Федоров нагадав, що у компанії Meta є топове open source-рішення — Llama, на базі якого можна створювати багато інноваційних проєктів. Наразі Міністерство цифрової трансформації активно працює над впровадженням штучного інтелекту в Україні. 
  
Як повідомив Міністр, невдовзі планується запуск AI Center of Excellence, який має стати ключовим міжнародним хабом для розробки й інтеграції ШІ-рішень у державні сфери.

ШІ Двіж

28 Nov, 08:15


OpenAI призупиняє доступ до інструменту створення відео Sora після протесту художників 
 
Раніше цього року OpenAI представила Sora — інноваційну текст-відео ШІ-модель, яка вражає здатністю створювати деталізовані сцени та складні рухи камери з простих запитів. Проте нещодавно навколо цього інструменту розгорівся скандал: група художників, які тестували Sora, оприлюднила доступ до моделі на знак протесту, звинувативши OpenAI у використанні їх як “PR-ляльок”. Про це повідомляє Channel Tech. 
  
Група з близько 20 художників, які отримали ранній доступ до Sora, заявила, що їх залучили до тестування під виглядом співпраці, але фактично вони стали частиною рекламної кампанії. 
 
Художники також звернули увагу на те, що OpenAI оцінюється в $150 мільярдів, але тестувальники надавали свої відгуки безплатно. Крім того, всі роботи, створені за допомогою Sora, потребували схвалення компанії, що, за їхніми словами, перетворювало інструмент на рекламний проєкт, а не на платформу для творчого самовираження. 
  
OpenAI швидко відреагувала на витік, призупинивши доступ до Sora лише через три години після інциденту. 
 
Інший художник, Андре Аллен Анжос, зазначив, що протестуючі не відображають поглядів більшості учасників програми. 
  
Хоча Sora ще не доступна для широкого загалу, модель вже критикували за методи навчання. У березні колишня технічна директорка OpenAI Міра Мураті зізналася, що не впевнена, чи використовувалися дані з YouTube або інших відеоплатформ для тренування Sora. У квітні генеральний директор YouTube заявив, що використання відео платформи для тренування ШІ-моделей порушує її правила.

ШІ Двіж

27 Nov, 14:15


Anthropic стверджує, що Claude AI тепер може підлаштовуватися під ваш унікальний стиль письма 
 
Anthropic додає нову функцію до свого асистента Claude AI, яка дасть користувачам більше контролю над тим, як чат-бот реагує на різні письмові завдання. Про це повідомляє The Verge. 
 
Нові кастомні стилі доступні всім користувачам Claude AI, що дає змогу будь-кому навчити його відповідати власному стилю спілкування або вибрати один із попередньо встановлених варіантів, щоб швидко налаштувати тон і рівень деталізації, який він надає.  
  
Це оновлення має на меті персоналізувати відповіді чат-бота і зробити їх більш природними або доречними для конкретних застосувань, таких як написання детальної технічної документації або професійних електронних листів. 
 
Доступні три попередньо встановлені стилі: “Формальний” для чітких і відшліфованих текстів, “Стислий” для коротших і прямих відповідей і “Пояснювальний” для освітніх відповідей, які потребують додаткових деталей.  
 
Якщо ці стилі не відповідають вашим вимогам, Claude також може створити власні стилі, які навчені імітувати інші манери письма. Anthropic каже, що користувачам потрібно завантажити в чат-бот зразок контенту, який відображає ваш улюблений спосіб спілкування, а потім проінструктувати його про те, як відповідати стилю письма.

ШІ Двіж

27 Nov, 10:15


💻 Автоматизуйте всі процеси IT-компанії або агенції з єдиною системою!

Спробуйте ITFin і забудьте про зоопарк рішень, ексельки і купу ручної роботи.

📈 Адже створене єдине рішення в якому поєднано всі ключові процеси: фінанси, клієнти, делівері, трекінг, HR, рекрутинг, CRM, звіти і багато іншого.

Все це максимально автоматизовано та гнучко налаштовується, а ручні дії, потипу розрахунку зарплатні чи планування ресурcів потребуватимуть пари кліків, а не днів.

📍В системі вже налаштовані сотні інтеграцій з банками та сервісами, є функціонал для ведення ФОПів, а команда надає постійну підтримку.

Отримайте безкоштовне демо або більше інформації на сайті 👉 itfin.io

ШІ Двіж

27 Nov, 08:15


NVIDIA представила Fugatto: генеративну ШІ-модель для створення звуків із текстових запитів 
 
Компанія NVIDIA презентувала нову експериментальну генеративну ШІ-модель під назвою Foundational Generative Audio Transformer Opus 1, або скорочено Fugatto. Її вже охрестили "швейцарським ножем для звуку". Ця модель здатна створювати аудіо або змінювати наявні музичні, голосові чи звукові файли, використовуючи текстові підказки. Про це повідомляє Channel Tech. 
  
За словами представників NVIDIA, Fugatto створила міжнародна команда дослідників штучного інтелекту. Така співпраця зробила модель більш універсальною, зокрема з точки зору роботи з багатьма мовами та акцентами. 
  
Розробник моделі Рафаель Валле зазначив: "Ми хотіли створити модель, яка розуміє і генерує звуки так, як це роблять люди"
  
Серед можливих сценаріїв використання Fugatto, які перелічує NVIDIA: 
- Музична індустрія: створення прототипів для пісень із можливістю експериментувати зі стилями, голосами й інструментами. 
- Освіта: створення матеріалів для мовних курсів із голосами, які можна вибрати. 
- Ігрова індустрія: адаптація звукових активів для змін у грі, які залежать від дій гравців. 
 
Крім того, дослідники з’ясували, що модель здатна виконувати завдання, які не були частиною її початкового навчання. Наприклад, Fugatto може поєднувати інструкції, отримані окремо, щоб генерувати мовлення з конкретним акцентом і емоцією, або створювати звуки, що змінюються з часом, як дощова буря, яка проходить через місцевість. 
  
NVIDIA не уточнила, чи планує надати публічний доступ до Fugatto. Однак це не перша технологія генеративного ШІ для створення звуків із тексту. Раніше Meta випустила відкритий інструмент ШІ для створення звуків за текстовими описами, а Google запропонував свою модель MusicLM, доступну через платформу AI Test Kitchen.

ШІ Двіж

25 Nov, 08:15


Threads тестує підсумки на основі штучного інтелекту для трендових тем 

Глава Instagram Адам Моссері оголосив, що Threads почне тестувати резюме на основі штучного інтелекту про те, що люди обговорюють на платформі в розділі "Тренди зараз" в США. Про це пише TechCrunch.
 
Нове доповнення схоже на функцію Stories в X, яка використовує чат-бот Ілона Маска Grok для узагальнення актуальних тем у розділі "Explore" соціальної мережі. 
  
Threads також збирається протестувати розширений набір трендових тем, зазначили в компанії. Крім того, користувачі тепер зможуть шукати в межах певного діапазону дат і шукати пости з окремого акаунта. 
  
У своєму пості на Threads Моссері сказав, що ці доповнення є давно назрілими поліпшеннями пошуку і трендів зараз на Threads. 

Meta швидко оновлює Threads в той час, коли багато користувачів X переходять на Bluesky, кількість яких вже перевищила 20 мільйонів. Кількість користувачів платформи зросла після президентських виборів у США, оскільки X набула більш правого підходу, особливо після того, як Ілон Маск використав соціальну мережу для агітації за новообраного президента Дональда Трампа.
  
Після скарг користувачів на алгоритм роботи Threads, платформа почала враховувати їхні зауваження, і внесла зміни, щоб показувати більше контенту від людей, за якими ви стежите, в алгоритмічній стрічці додатка.

ШІ Двіж

22 Nov, 08:15


Google додає українську мову до Gemini Live 
 
Компанія Google оголосила про впровадження підтримки української мови у своєму ШІ-інструменті Gemini Live. Ця функція вже доступна для користувачів Android, а для пристроїв на iOS з’явиться протягом кількох тижнів, повідомляє Channel Tech.  
  
Gemini Live тепер підтримує розмови двома мовами на одному пристрої. Щоб активувати українську, дотримуйтесь наступних кроків: 
  
1. Відкрийте додаток Google на вашому Android-пристрої. 
2. Торкніться фото профілю або ініціалів у верхній частині екрана. 
3. Перейдіть до меню: “Налаштування” > “Gemini” > “Мови”. 
4. Виберіть українську мову. За потреби можна додати ще одну мову. 
 
Зверніть увагу: функція впроваджується поступово, тому деякі користувачі можуть побачити нові можливості пізніше. 
  
Gemini Live — це вдосконалена функція ШІ від Google, яка дозволяє створювати контент у реальному часі. Вона адаптується до запитів користувача, генеруючи тексти, зображення та інші матеріали на основі заданих інструкцій.

ШІ Двіж

20 Nov, 08:15


Microsoft Teams допоможе вам говорити іноземною мовою під час зустрічей 
  
Наради в Microsoft Teams отримують нову функцію перекладача, яка дає змогу кожному учаснику говорити або слухати мовою, яку він обирає. Перекладач у Teams використовує переклад з мови в мову на основі штучного інтелекту в режимі реального часу, щоб імітувати ваш голос під час нарад. Про це повідомляє The Verge. 
  
На початку 2025 року буде доступна попередня версія, яка включатиме до дев'яти мов і можливість для функції перекладача імітувати ваш особистий голос іншою мовою. 
  
Це частина низки змін на основі штучного інтелекту, які відбудуться в Microsoft Teams. Транскрипція нарад незабаром буде підтримувати багатомовні наради, так що для транскрипції нарад буде підтримуватися до 31 мови перекладу.  
  
На початку 2025 року Microsoft також анонсує можливість Teams розуміти і відтворювати будь-який візуальний контент, який був показаний на екрані з PowerPoint або з Інтернету під час нарад, поряд зі звичайною стенограмою і резюме чату.  
 
Copilot також зможе створювати швидкий підсумок будь-яких файлів, до яких було надано спільний доступ в інтерфейсі чату в Teams, тож вам не доведеться відкривати весь файл. 
  
Microsoft також використовує комп'ютери Copilot Plus, щоб увімкнути функцію Teams Super Resolution, яка використовує локальний чіп NPU для покращення якості відеодзвінків. Це може підвищити якість зв'язку з колегами, коли ви телефонуєте через слабке інтернет-з'єднання.  
 
Розробники додатків для Windows також зможуть використовувати подібні API надвисокої роздільної здатності для покращення розмитих зображень у січні, разом з оновленнями Copilot Runtime, такими як сегментація зображень, стирання об'єктів та функції опису зображень.

ШІ Двіж

18 Nov, 08:16


З’явилася перша у світі гра, створена штучним інтелектом 

Випущено нову гру Oasis, і кожен кадр цього 3D-всесвіту створюється виключно штучним інтелектом. Про це повідомляє Channel Tech.
  
Гра дозволяє користувачам досліджувати світи, видобувати ресурси та створювати предмети, чим нагадує популярний Minecraft. Але все стає більш сюрреалістичним, коли ландшафти змінюються прямо на очах, реагуючи на дії гравця. 
 
Під час запуску гри розробники Decart і Etched пояснюють, що Oasis — це перший у своєму роді ігровий рушій, натренований на мільйонах годин ігрового процесу. Кожен крок гравця змінює середовище в реальному часі. 
  
Гравці можуть обирати стартове середовище або навіть завантажувати власне зображення, яке використовується як основа для нового світу. Але в міру гри ці сцени трансформуються залежно від ваших дій. 
 
Команда розробників пояснює: 
“Модель навчилася дозволяти користувачам рухатися, стрибати, збирати предмети, руйнувати блоки тощо, просто переглядаючи реальний ігровий процес”
  
Попри новаторську ідею, гра має свої недоліки. Наприклад, предмети можуть випадково з’являтися в інвентарі, а ландшафти змінюються, якщо від них відвести погляд. В результаті світ здається нестабільним і нагадує відсутність об’єктної постійності. 
  
Oasis — це експеримент, який показує, як ШІ може змінити створення ігор. Розробники вважають, що такі моделі здатні замінити класичні ігрові рушії. Спробувати цю нову гру можна за посиланням.

ШІ Двіж

14 Nov, 14:17


Skylum випустив ШІ-інструмент для професійного редагування портретів.

Українська компанія Skylum, відома своїми технологіями для редагування фото, оголосила про запуск Aperty — передового ШІ-інструменту для портретної ретуші. Додаток призначений для професійних фотографів, які прагнуть оптимізувати робочі процеси та отримати природну обробку зображень. Про це повідомляє Speka.

Aperty обробляє зображення з великою точністю завдяки технології «сітки обличчя» — до 4000 контрольних точок на обличчі, що забезпечує більшу деталізацію, ніж традиційні фоторедактори. Програма враховує природні тони шкіри, а також пропонує можливості для видалення плям і вирівнювання текстури, зберігаючи при цьому природність та автентичність зображення. Серед інших корисних функцій — корекція кольору, інструмент для студійного світла, пресети, додавання макіяжу, пакетна обробка тощо.

На додачу, моделі штучного інтелекту програми, навчені на синтетичних даних, забезпечують безпеку оригінальних робіт фотографів і розв'язують деякі поширені проблеми щодо конфіденційності й інтелектуальної власності.

ШІ Двіж

13 Nov, 14:16


Новий застосунок Particle використовує штучний інтелект для організації та узагальнення новин 
 
Сучасні ШІ-системи сканують мільярди статей з інтернету, перетворюючи їх у потік напівправдивої інформації, яку вони подають кожному охочому дізнатись “що нового”. На цьому фоні виходить Particle – нова платформа, створена колишніми керівниками Twitter, яка прагне зробити читання новин зручнішим і зрозумілішим завдяки технологіям штучного інтелекту. Про це повідомляє The Verge.  
 
Particle націлена на дві основні функції: організацію та узагальнення новин. Вона збирає статті, публікації в соцмережах та важливі цитати з різних джерел і об’єднує їх у так звані “Історії”. Це дає змогу читачам отримати максимально широкий погляд на обрану тему. Деякі історії в Particle містять понад 100 статей з різних медіаджерел, постів у соціальних мережах і навіть ключові цитати. 
  
Щоб спростити ознайомлення з новинами, Particle використовує ШІ для автоматичного створення коротких підсумків. На початку кожної сторінки “Історії” користувачі бачать узагальнений список фактів. Окрім того, користувачі можуть змінювати формат підсумків. Наприклад, можна обрати “Протилежні погляди”, щоб побачити думки з обох боків політичної теми, або формат “Поясни, як п’ятирічній дитині”, щоб отримати просте пояснення складних подій. 
  
Particle дозволяє налаштовувати свою стрічку новин, сигналізуючи про бажання бачити більше чи менше певних тем. Користувачі можуть обирати улюблені видання або журналістів, аби їхні статті відображалися частіше. Також система намагається визначити політичний ухил кожної статті, щоб користувачі могли бачити більш збалансовану картину подій. 
 
Particle, за словами розробників, зменшує кількість помилок ШІ за допомогою людського редакторського контролю, а також має угоди з виданнями, такими як Reuters, Time, Fortune, які надають ліцензії на свій контент.  
 
Завантажити застосунок можна в App Store.

ШІ Двіж

13 Nov, 08:16


Чатбот Grok Ілона Маска стає обмежено доступним безплатно 
 
Чатбот Grok від компанії xAI, яку заснував Ілон Маск, офіційно був запущений наприкінці 2023 року, проте довгий час він залишався доступним лише преміум-користувачам платформи X (раніше відомої як Twitter). Через рік з моменту релізу, Grok починає з’являтися для безплатних користувачів у вибраних регіонах, повідомляє Channel Tech.  
  
Рішення розширити доступ до Grok стало помітним завдяки повідомленням дослідників та користувачів X, які виявили оновлення чатбота. Згідно з повідомленням користувача X на ім’я Swak, існують певні умови для отримання доступу до Grok на безплатній основі: акаунт повинен існувати щонайменше сім днів і бути підтвердженим за допомогою прив’язаного телефонного номера. 
  
Крім того, безплатних користувачів обмежено в кількості дій, які вони можуть виконати за певний період. Наприклад, протягом двох годин можна поставити чатботу Grok-2 лише 10 запитань, а його менш потужній версії Grok-2 mini – до 20 запитань. Щоденний ліміт на аналіз зображень також обмежений трьома. 
  
Grok-2 і його мініверсія, випущені в кінці літа цього року, є найновішими моделями чатбота від xAI. Grok-2, що є більш просунутою версією, здатен витягати актуальну інформацію безпосередньо з платформи X, забезпечуючи користувачів найсвіжішими даними. Версія mini, своєю чергою, пропонує оптимальний баланс між швидкістю відповіді та якістю наданої інформації, повідомляє компанія xAI.

ШІ Двіж

12 Nov, 16:15


⚡️ Відвідайте івент “Startup Support: VC or Grants?”

Коли?
🕗 13.11 о 18.00
Де?
📍GNRTR Coworking, Амфітеатр

Хочете дізнатися, як обрати найкращий шлях фінансування для вашого стартапу? Приєднуйтесь до Offline MeetUp, де розглянуть дві основні опції: венчурні інвестиції та гранти!

🔗 Під час зустрічі:
• Порівняють переваги та недоліки кожного варіанту
• Допоможуть визначити, який підхід підходить для різних стадій вашого проєкту
• Поговорять про пошук надійних партнерів для вашого стартапу
• Розглянуть грантову підтримку від ICP, яка відкриває нові можливості для Web3-проєктів

🤝 Серед спікерів - компетентні експерти з досвідом у сфері VC:

- Нік Смогоржевський | CIO в Solus Group
- В'ячеслав Яровіков | Lead Investment Analyst в 3x Capital

Які поділяться практичними інсайтами про те, як залучати кошти та з чого почати.

До зустрічі 😉

ICP channel| ICP chat | Twitter | Linkedin

#безкоштовно

ШІ Двіж

11 Nov, 08:15


Французький ШІ-стартап Mistral AI запускає API для модерації контенту 
 
Французький ШІ-стартап Mistral AI запускає API модерації контенту для користувачів. Компанія використовує його для модерування у своєму Le Chat. Клієнти стартапу зможуть адаптувати його для своїх програм і стандартів безпеки, повідомляє AIN.UA.  
  
Модель є багатомовною і, зокрема, навчена працювати з арабською, китайською, англійською, французькою, німецькою, італійською, японською, корейською, португальською, російською, іспанською, французькою та англійською мовами. 
  
API можна використовувати як для необробленого тексту, так і для розмовного контенту. Він працює на основі точно налаштованої моделі Ministral 8B і навчений класифікувати вхідні дані за дев’ятьма категоріями. 
  
"За останні кілька місяців ми спостерігаємо зростаючий ентузіазм в індустрії та дослідницькому співтоваристві щодо нових систем модерації на основі LLM, які можуть допомогти зробити модерацію більш масштабованою та надійною в різних додатках", — кажуть у Mistral.

ШІ Двіж

08 Nov, 08:15


ШІ від Google допоміг уникнути загрози для мільйонів користувачів 
 
ШІ Big Sleep від Google допоміг вчасно виявити вразливість в програмному забезпеченні SQLite —таким чином вдалося захистити мільйони користувачів від загрози. Про це повідомляє Vector.  
  
Big Sleep — це ШІ-система, розроблена компаніями Google Project Zero і DeepMind. Вразливість дозволяла хакерам отримати доступ до пам’яті програми. Однак, команда розробників SQLite виправила проблему в той самий день, коли її виявили, тож користувачі не постраждали. 
  
За словами дослідників, нова технологія дозволяє виявляти вразливості, які залишаються непоміченими за допомогою традиційних методів, — це дає змогу захистити програмне забезпечення до його релізу.

ШІ Двіж

07 Nov, 14:15


Навіть Блокнот на Windows тепер має функції ШІ 
 
Microsoft продовжує вдосконалювати Блокнот, свій стандартний текстовий редактор, вперше представлений у 1983 році. Тепер користувачі Windows зможуть скористатися новою функцією на базі штучного інтелекту під назвою “Переписування” (Rewrite), яка дозволяє змінювати тон, перефразовувати речення та редагувати довжину тексту. Функція наразі доступна у попередній версії для Windows Insiders, повідомляє Channel Tech.  
  
Користувачі, які мають ранній доступ до цієї функції, можуть виділити текст у Блокноті, натиснути праву кнопку миші та вибрати “Переписати”. З’явиться діалогове вікно з варіантами редагування: можна змінити тон тексту, зробити його довшим або коротшим. Користувачеві буде запропоновано три варіанти переробленого тексту, з яких можна вибрати найбільш вдалий. 
 
Щоб скористатися функцією, потрібно увійти в акаунт Microsoft, оскільки “Переписування” базується на хмарному сервісі, що вимагає автентифікації. Попередній запуск функції на Windows 11 відбудеться у США, Франції, Великій Британії, Канаді, Італії та Німеччині. У липні Microsoft також додала в Блокнот перевірку орфографії та автокорекцію, що полегшує роботу з текстом. 
  
Разом із функцією “Переписування” для Блокноту, Microsoft також дозволяє тестувати нові ШІ-інструменти редагування зображень у Paint. Функція “Генеративне заповнення” (Generative Fill) дає змогу додавати до зображення елементи на основі підказок, тоді як “Генеративне стирання” (Generative Erase) може видаляти частини зображення та автоматично заповнювати порожній простір. 
 
Функція “Генеративне заповнення” спочатку буде доступна для тестувальників з Copilot Plus, а “Генеративне стирання” – для всіх учасників Windows Insider на Windows 11. Це нововведення дозволить користувачам Paint ще більше контролювати процес редагування, додаючи креативні можливості у звичний інструмент.

ШІ Двіж

07 Nov, 08:01


Не можна гарантувати, що штучний інтелект не захопить світ

Проте можна зробити так, щоб він працював на вас та ваш продукт, перш ніж мріяти про світове панування.

🤖 Вдоскональте свої знання та опануйте нові інструменти на курсі «Побудова моделей Generative AI» від robot_dreams

За 18 занять ви навчитеся:
🦾 розробляти та впроваджувати моделі генеративного ШІ в реальних проєктах
🦾 розуміти вразливості та стратегії захисту генеративного штучного інтелекту
🦾 навчитеся створювати та налаштовувати різні генеративні моделі (GAN, VAE і LLM)
🦾 використовувати різні методи й метрики для оцінювання якості згенерованих даних
🦾 впроваджувати моделі GenAI в готові продукти

Наприкінці курсу розробите фінальний проєкт — власну модель генеративного ШІ, що створюватиме контент на основі заданих даних

Лектори:
Володимир Поворозник — Senior ML Engineer в UniData Lab, PhD в галузі Computer Science
Юрій Хома — Co-founder&CEO UniData Lab, PhD у галузі ШІ

Старт: 19 листопада

Деталі, програма та реєстрація ⬅️

ШІ Двіж

05 Nov, 14:15


OpenAI зосередиться на вдосконаленні GPT-o1 замість випуску GPT-5 цього року 
 
Під час сеансу питань і відповідей, який відбувся минулого тижня, генеральний директор OpenAI, Сем Альтман, розповів, що компанія не випускатиме GPT-5 у поточному році. Замість цього вона зосередиться на вдосконаленні мовної моделі GPT-o1, повідомляє 24 Канал. 
  
Модель, яку раніше називали "Project Strawberry", відрізняється від інших моделей більш методологічним і повільним підходом. Це допоможе працювати із завданнями у сфері математики, природничих наук та інших сфер, які вимагають більшої точності та логічних міркувань. 
  
У своїй відповіді Альтман посилається на складність моделей, яка унеможливлює одночасну роботу над різними поколіннями й типами: 
  
“Усі ці моделі стали досить складними. Ми не можемо розробляти стільки речей паралельно, скільки хотіли б. Ми також стикаємося з багатьма обмеженнями та важкими рішеннями про те, як ми розподіляємо наші комп'ютери”, – каже директор. 
  
Альтман також поділився своїм баченням того, як зробити ШІ достатньо вправним, щоб він міг повноцінно виконувати роль вашого "агента", виконуючи завдання автономно від імені користувачів. Якщо компанії вдасться досягти цього, це може ознаменувати ще один гігантський прорив, враховуючи можливості ШІ вийти за рамки простого надання інформації й виконувати завдання з мінімальною участю людини. 
  
Нарешті, стало відомо й про те, що в майбутньому OpenAI хоче відкрити контент для дорослих, який маркуватиметься як "Не безпечний для роботи". Користувачі зможуть взаємодіяти зі штучним інтелектом без обмежень на "дорослі" розмови та, ймовірно, генерування відповідного контенту. Однак, з огляду на проблеми, які може спричинити така реалізація, це все ще залишається питанням віддаленого майбутнього.

ШІ Двіж

05 Nov, 08:15


Штучний інтелект від Meta буде перевіряти вік дописувачів по фото 
 
Meta впроваджує новий інструмент штучного інтелекту, щоб виявляти неповнолітніх користувачів, які можуть приховувати свій справжній вік, і автоматично переводити їх в акаунти з підвищеним захистом конфіденційності в Instagram. Про це повідомляє Speka.  
  
Meta, яка вже стикалася зі звинуваченнями від батьків і законодавців у США щодо недостатнього захисту підлітків, а також з судовими позовами від генеральних прокурорів різних штатів, представила ШІ-інструмент, який розділяє користувачів на дві вікові групи: старші або молодші за 18 років. Інструмент використовує дані з профілів, наприклад, дати народження в повідомленнях, списки підписників і вподобання користувачів, щоб спрогнозувати їхній вік.  
  
Нові обмеження, які Meta розгортає поетапно, передбачають, що користувачі до 18 років отримуватимуть обмежений доступ до певного контенту, що зменшує ризик взаємодії з потенційно шкідливими матеріалами. Наприклад, підліткові акаунти обмежують коло користувачів, від яких можна отримувати повідомлення, і забороняють перегляд певного вмісту. 
 
Технологія також запобігає створенню додаткових облікових записів із різним віком, прив'язаних до однієї електронної адреси. У разі, якщо підліток намагається змінити свій вік на дорослий, система вимагатиме підтвердження у вигляді офіційного документа чи відеоселфі, яке аналізується за допомогою стороннього сервісу Yoti. Однак для підлітків молодше 16 років, налаштування конфіденційності залишаються за замовчуванням обмежувальними, і для їх зміни потрібна згода батьків. 
  
Meta вже тривалий час перебуває під критикою через питання конфіденційності та захисту психічного здоров'я підлітків на своїх платформах. Компанія прагне створити безпечніше цифрове середовище, сподіваючись, що нові обмеження допоможуть захистити молодих користувачів від негативного впливу соціальних мереж.

ШІ Двіж

04 Nov, 16:15


🌐 Відвідайте MeetUp - How to build your community?

🗓 6 листопада
18:00

⚙️ Разом розберете:

- Секрети залучення та активності для вашої спільноти.
- Інсайти щодо побудови децентралізованих проєктів і використання соцмереж та технологій.
- Поради від експертів Web3, які вже створили успішні ком’юніті.

👋 Не важливо, чи ти вже десь комьюніті-лід, чи тільки мрієш про це – приходь!

Twitter | Linkedin | ICP chat

ШІ Двіж

04 Nov, 08:15


Anthropic випустила додаток Claude для Mac та Windows 
 
Anthropic представила десктопний додаток свого чат-бота Claude, доступний для завантаження на Mac та Windows. Тепер користувачі можуть завантажити його безплатно з офіційного сайту та скористатися усіма функціями, що раніше були доступні лише у вебверсії. Про це повідомляє Channel Tech.  
  
Версія Claude для комп’ютерів зберегла основні функції, що доступні у вебверсії. Користувачі можуть ставити запитання, переглядати історію своїх чатів та закріплювати важливі розмови для зручного доступу. Це дозволяє підтримувати контекст бесіди та швидко повертатись до потрібних даних. 
 
Нещодавно Anthropic оголосила, що працює над покращенням функціональності Claude, навчаючи його взаємодії з комп’ютером: управління курсором, натискання кнопок і введення тексту. Хоча ці можливості ще не доступні у десктопному додатку, розвиток цієї функції вже обговорюється.  
 
Claude приєднується до ряду інших чат-ботів, які вже мають десктопні версії. ChatGPT від OpenAI та Perplexity також представлені у вигляді додатків, а Microsoft Copilot інтегрований у Windows 11. Anthropic прагне скласти серйозну конкуренцію завдяки функціональності та легкому доступу до Claude на різних платформах.

ШІ Двіж

01 Nov, 14:16


OpenAI запустила свій пошуковик ChatGPT Search 
 
Компанія OpenAI представила свою пошукову систему ChatGPT Search, яка працює безпосередньо в чат-боті. Це рішення дозволить користувачам отримувати інформацію прямо під час діалогу з ШІ, не покидаючи межі платформи, повідомляє AIN.UA. 
  
Пошуковик зʼявився в полі для запитів. ChatGPT сам вирішить активувати режим або ж можна вибрати вручну, натиснувши значок Search. Відповіді міститимуть посилання на першоджерела. Натиснувши кнопку Sources під відповіддю, відкриватиметься бічна панель зі списком посилань. 
 
ChatGPT Search буде використовувати сторонні пошукові системи та контент від партнерів. Модель базується на технології GPT-4o. OpenAI стверджує, що користувачі можуть “шукати більш природним та інтуїтивним способом” і ставити додаткові питання “так само, як під час розмови”
  
Нова функція пошуку доступна на всіх платформах ChatGPT: iOS, Android і настільних програмах для macOS і Windows. Однак вона поки доступна лише для користувачів ChatGPT Plus і Team. Для корпоративних та освітніх клієнтів вона стане доступною протягом наступних тижнів, а для безплатних користувачів — наступних місяців. 
  
Цей крок ставить OpenAI в пряму конкуренцію з гігантами Google та Microsoft, а також з новими гравцями на ринку, такими як Perplexity, яку підтримують Джефф Безос та Nvidia.

ШІ Двіж

01 Nov, 08:15


GitHub Copilot отримує підтримку ШІ-моделей Anthropic, Google та OpenAI 
 
GitHub впроваджує багатомодельний режим для своєї інструментальної програми Copilot, що допоможе розробникам обирати моделі від таких провідних компаній, як Anthropic, Google та OpenAI. Як повідомляє Channel Tech, про це оголосили на конференції GitHub Universe, де також анонсували новий інструмент Spark для створення вебдодатків за допомогою штучного інтелекту.  
  
GitHub Copilot у браузері та VS Code вже незабаром дозволить розробникам обирати модель Claude 3.5 від Anthropic, а також Gemini 1.5 Pro. Крім того, OpenAI додасть моделі GPT-4o, o1-preview та o1-mini. Користувачі зможуть перемикатися між моделями під час роботи з Copilot Chat, підбираючи оптимальне рішення для кожної задачі. Генеральний директор GitHub Томас Догмке зазначив, що розробники цінують можливість вибору, адже “жодна модель не здатна охопити всі можливі сценарії.” 
  
Одночасно з оновленнями для Copilot, GitHub представив новий інструмент Spark, який дозволить створювати вебдодатки, використовуючи лише природну мову. Spark пропонує живе прев’ю результату і дозволяє користувачам змінювати код у реальному часі, порівнюючи різні версії додатка. Новачки можуть користуватися Spark, не пишучи жодного рядка коду, а досвідчені розробники — редагувати код вручну для більшої гнучкості. Створені у Spark додатки можна запускати на будь-якому пристрої та ділитися ними з іншими користувачами. 
  
На думку Догмке, Spark дозволить розширити доступ до розробки додатків для широкої аудиторії, допомагаючи GitHub досягти мети у 1 мільярд розробників. “Занадто довго величезна частина населення була відокремлена від розробки софту. Spark має на меті подолати цей бар’єр,” — сказав він.

ШІ Двіж

31 Oct, 16:15


Найбільша українська спільнота розробників DOU шукає Technical Community Manager (на full-time, remote) для розвитку профільних ІТ-спільнот на DOU.

📍Про DOU
Найбільша українська tech-спільнота з активною аудиторією та простором для ідей та експериментів.

📍Що треба робити
▫️Працювати з людьми — спільнотою DOU. Знаходити спільну мову з девопсами, тестувальниками, розробниками та іншими технічними спеціалістами і заохочувати їх створювати контент на DOU.
▫️Моніторити технологічний інформаційний простір, виділяти цікаве та запаковувати це для DOU (див. наступний пункт).
▫️Робити технічні новини, обговорення проблем, тематичні флудилки і т. д., тобто створювати власний контент (тексти, візуали, прямі етери тощо) та поширювати на спільноту (постинг в соцмережі, створення розсилок та інше).
▫️Модерувати форум та коментарі DOU.
▫️Вигадувати та тестувати нові формати, методи залучення активу спільноти, програму лояльності тощо.
▫️Важливо бути в курсі технічних новин, розуміти хто є хто в українському ІТ (до кого піти за оглядом релізу Java, а до кого — за відгуком про роботу з Copilot) та вміти працювати оперативно, багато і чітко.

📍Що очікується від кандидата
▫️Технічний досвід (ІТ-освіта, досвід роботи в ІТ, pet-project тощо).
▫️Готовність багато спілкуватись з людьми.
▫️Вміння працювати з інформацією: писати тексти, готувати візуал, просувати контент — буде великою перевагою.
▫️Зацікавленість у розвитку українського ІТ та технологій.
▫️Відповідальність, ініціативність, самоорганізація.
▫️Готовність працювати повний робочий день і бути на зв’язку. Це фултайм і поєднувати його з іншими проєктами не вдасться.

📍Що пропонується
▫️Офіційне працевлаштування із соцпакетом.
▫️Перегляди зарплати раз на рік і систему премій.
▫️24-денна відпустка.
▫️Доступ до всіх подій, які влаштовує DOU.
▫️Можливості реалізувати себе, спілкуватися з топовими компаніями та спеціалістами, брати участь у просуванні зборів, вигадувати нові формати матеріалів, бути частиною потужної спільноти й рухати IT-індустрію.

📍Як відгукнутися на вакансію
Заповніть форму: https://dou.ua/goto/XBSq
Також вакансія передбачає виконання тестового завдання.

З додатковими питаннями — пишіть на [email protected]

ШІ Двіж

30 Oct, 08:16


Meta запустила ШІ-інструмент NotebookLllama, який створює подкасти 
 
Meta випустила новий інструмент штучного інтелекту з відкритим кодом — NotebookLlama, який може створювати подкасти на основі PDF-файлів, ніби дві людини вільно спілкуються на задану тему. Детальну інструкцію опублікували на GitHub, повідомляє AIN.UA.  
  
Для перетворення тексту на подкаст NotebookLlama використовує три різні моделі Llama 3.1, випущені в липні цьогоріч. Отже, як це працює:  
- Meta пропонує використовувати маленьку модель 1B, щоб обробити PDF і зберегти його в текст; 
- Далі потужніша 70B напише сценарій та репліки майбутнього подкасту. 
- На третьому етапі модель 8B додасть реплікам жартів і драматизму; 
- Потім Parler і Suno перетворять цей текст на аудіо. 
 
У примітках Meta каже, що не обов’язково на другому етапі використовувати саме 70B (для її запуску потрібен графічний процесор з агрегованою пам’яттю близько 140 ГБ). Натомість можна спробувати замінити її на меншу 8B. 
  
Загалом розробники кажуть, що запропоновані моделі — це лише рекомендації, і можна експерементувати з іншими на кожному кроці, але тоді результати відрізнятимуться.

ШІ Двіж

29 Oct, 14:15


Apple Intelligence стає доступним для всіх в iOS 18.1, iPadOS 18.1 та macOS Sequoia 15.1 
 
Apple нарешті виводить Apple Intelligence на широкий загал разом із випуском оновлень iOS 18.1, iPadOS 18.1 та macOS Sequoia 15.1. Хоча ці оновлення зазвичай містять незначні нові функції та виправлення помилок, впровадження штучного інтелекту стало головною подією. Apple Intelligence вперше стане доступним для користувачів і надасть нові інструменти для підвищення продуктивності, пише Channel Tech.  
 
Нова функція Apple Intelligence пропонує кілька інструментів для роботи з текстом: перевірку написаного, переписування та створення резюме текстів. Також з’явилися живі транскрипції для телефонних дзвінків і аудіозаписів у додатку “Нотатки”, з можливістю автоматичного створення резюме.  
 
Удосконалений додаток “Фотографії” тепер може організовувати зображення і відео на основі важливих подій, як-от поїздок або свят. Користувачі також мають змогу створювати власні спогади в додатку. 
  
З’явились ознаки майбутніх змін Siri – тепер користувачі можуть не лише говорити з асистентом, але й друкувати свої запити. Siri здатна розуміти, якщо запит був вимовлений із затримкою або перервами. Інтерфейс теж змінився: при активації з’являється світле обрамлення екрана. 
 
На цей момент, Apple Intelligence підтримується на моделях iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max та серії iPhone 16. M-серії iPad та Mac, а також iPad mini з процесором A17 Pro теж отримали підтримку нових функцій.

Важливо зазначити, що наразі доступ до штучного інтелекту обмежений користувачами, які обрали US English як мову пристрою та Siri, а також використовують американський обліковий запис Apple. 

В ЄС перші функції Apple Intelligence з’являться на iPhone та iPad у квітні 2025 року. Тим часом на macOS вони вже доступні.

ШІ Двіж

29 Oct, 10:07


🚀 Готові зануритися у світ Web3?

Відвідайте захоплюючий воркшоп DevTalk для розробників та ентузіастів blockchain! На воркшопі розберуть останні тренди Web3 та дослідять можливості Internet Computer Protocol (ICP).

🎯 Що на вас чекає:
- Hands-on досвід розробки dApps на ICP
- Практичні кейси та живе спілкування
- Нетворкінг з однодумцями
- Смачна піца та крутий мерч! 🍕

💡 Ідеально підійде для:
- Розробників, які хочуть опанувати нові інструменти
- Ентузіастів, яким цікаве майбутнє Web3
- Всіх, хто шукає натхнення для власних проєктів

Коли? - 30 жовтня о 18.00
💸 Вартість? - безкоштовно

🤝 Приходьте ділитися досвідом, знаходити нові ідеї та корисні знайомства!

👉 Join here

Twitter | Linkedin | ICP chat

#безкоштовно

ШІ Двіж

28 Oct, 08:15


Google готується представити Project Jarvis для автоматизації вебзавдань 
 
Google може вже у грудні презентувати свою версію концепції великої моделі дій під кодовою назвою “Project Jarvis”. Нова розробка здатна виконувати завдання на кшталт збору інформації, купівлі товарів чи бронювання квитків, використовуючи веббраузер. Про це стало відомо з розмов із трьома джерелами, які мають безпосереднє знання про проєкт, пише The Information.
  
Згідно з інформацією, Jarvis працюватиме на основі майбутньої версії штучного інтелекту Google Gemini та використовуватиметься виключно з веббраузером Chrome. Інструмент призначений для того, щоб допомогти користувачам автоматизувати щоденні завдання в Інтернеті, виконуючи дії на вебсторінках — від інтерпретації знімків екрана до кліків і введення тексту. Наразі між діями Jarvis проходить кілька секунд. 
  
Не тільки Google активно розвиває інструменти автоматизації. Microsoft працює над проєктом Copilot Vision, який дозволить обговорювати вебсторінки, що переглядаються, а Apple Intelligence може незабаром виконувати дії в різних додатках. Anthropic вже презентував бета-версію Claude, яка може керувати комп’ютером, хоча інструмент ще далекий від досконалості. Також OpenAI активно розробляє аналогічний інструмент.

ШІ Двіж

25 Oct, 07:15


ШІ допомагатиме лікарям виявляти зламані кістки на рентгенівських знімках 
 
Національний інститут охорони здоров’я та якості медичної допомоги (NICE) в Англії заявив, що штучний інтелект (ШІ) має потенціал зменшити кількість пропущених переломів під час аналізу рентгенівських знімків. За результатами досліджень, технологія виявилася безпечною для використання і може пришвидшити діагностику, зменшити навантаження на лікарів та скоротити кількість повторних візитів. Про це повідомляє Channel Tech.  
  
Чотири інструменти на базі ШІ планують рекомендувати для використання в екстреній медичній допомозі в Англії, одночасно продовжуючи збір даних щодо ефективності технології. Утім, ШІ працюватиме не самостійно — кожен знімок переглядатиме медичний фахівець. 
   
Згідно з даними NICE, від 3 до 10% випадків переломів залишаються непоміченими в екстрених відділеннях лікарень, що є найпоширенішою помилкою в діагностиці. Це обумовлено браком кваліфікованих фахівців та великим обсягом роботи: рівень вакансій серед радіологів становить 12,5%, а серед рентгенологів — 15%. 
  
Залучення ШІ до процесу діагностики може стати розв’язанням цієї проблеми. Директор з питань медичних технологій у NICE Марк Чепмен відзначив, що технологія полегшить роботу медичних працівників: “Ці технології безпечні у використанні та здатні виявляти переломи, які люди можуть пропустити через навантаження та стрес”
  
Хоча ШІ сприятиме більш точному аналізу рентгенівських знімків, він не замінить медичних фахівців. Рішення про діагноз завжди буде прийматися під наглядом радіолога, що, за словами NICE, знижує ймовірність неправильної діагностики або непотрібних направлень до спеціалізованих клінік.

ШІ Двіж

23 Oct, 07:15


Пентагон хоче використовувати ШІ для створення віртуальних інтернет-користувачів 
 
Об'єднане командування спеціальних операцій (JSOC) – таємна контртерористична група при Міністерстві оборони США — опублікувала документ зі своїми побажаннями та запитами до розробників штучного інтелекту. У ньому розкривають зацікавленість відомства у використанні генеративного ШІ, повідомляє 24 канал з посиланням на The Intercept, а також надають список конкретних потреб. Одним із варіантів застосування технології вказали створення фальшивих інтернет-користувачів.  
  
У документі JSOC пояснює, що шукає "технології, які можуть створювати переконливі онлайн-персони для використання на платформах соціальних медіа, в соціальних мережах та іншому онлайн-контенті". Це повинно включати зображення обличчя і фону, відео з обличчям і фоном, а також звук (імовірно, генерування голосу). 
  
Такі віртуальні "агенти" будуть використовувати свої можливості для "збору інформації з публічних онлайн-форумів". Іншими словами, JSOC хоче надати своїм командам спеціального призначення технологію для створення складних, виготовлених на замовлення фейків зі штучним інтелектом, здатних переконати користувачів соціальних мереж у тому, що вони є справжніми. І все це заради кращої розвідки. 
  
З одного боку, не можна сказати, що спецслужби вже не ховаються на форумах і в соціальних мережах. Але тепер ця присутність вийде на новий рівень – автоматизований, швидший, розумніший, уважніший, здатний робити кращі висновки та шукати більше взаємозв'язків. Така увага до штучного інтелекту є помітним зрушенням до розвідувальних операцій у мережі. 
  
Неясно, чи будуть такі ШІ-агенти здатні до спілкування з реальними людьми, наприклад, вести листування в особистих повідомленнях. Але цілком може виявитись, що десь на умовному Reddit хтось буде спілкуватися саме з віртуальним персонажем Пентагону, а не з живою людиною.

ШІ Двіж

21 Oct, 07:15


Google прибирає позначку “експериментальний” з ШІ NotebookLM та додає нові функції 
 
Google додав нові функції до свого програмного забезпечення NotebookLM, які суттєво впливають на використання аудіооглядів. Платформа раніше створювала аудіоогляди письмового контенту за допомогою штучного інтелекту, але тепер вона розширила свої можливості й на відео з YouTube. Про це пише Channel Tech.  
  
Тепер користувачі можуть налаштовувати генерацію “Глибоких оглядів” за допомогою введення конкретних інструкцій. Наприклад, можна вказати програмі сфокусуватися на певній темі або адаптувати рівень експертизи для різних аудиторій. Компанія пояснює це як “швидку нотатку для ведучих, яку вони отримують перед виходом в ефір”
  
Google також представив нову функцію – фонове прослуховування. Це дозволяє користувачам слухати аудіоогляди, виконуючи інші завдання у NotebookLM. При цьому можна задавати запити до джерел, отримувати цитати та досліджувати релевантні матеріали без необхідності переривати аудіо. 
  
Компанія видалила позначку “експериментальний” з NotebookLM, що свідчить про успішне завершення тестування програмного забезпечення. Платформа стала доступною для загального користування ще у грудні минулого року. 
 
Google анонсував розширення платформи для комерційного використання – NotebookLM Business. Ця версія матиме “покращені функції для бізнесу, університетів та організацій”. Компанії вже можуть подавати заявки на ранній доступ до пілотної програми.

ШІ Двіж

18 Oct, 13:15


OpenAI запустила програму ChatGPT для користувачів Windows 
 
OpenAI розгортає програму з ChatGPT для користувачів операційної системи Windows, але поки що в тестовому форматі, адже це рання версія. Про це повідомляє AIN.UA.  
  
Тобто тепер користувачі Windows можуть зайти в ШІ-чат не тільки з браузера, а і безпосередньо з цієї програми на робочому столі, що полегшує доступ. Викликати чат можна за допомогою комбінації клавіш Alt + Пробіл. 
  
Наразі протестувати ранню версію можуть користувачі ChatGPT Plus, Enterprise, Team та Edu. Програма ChatGPT може працювати на більшості комп’ютерів із Windows 10, але наразі має обмеження порівняно з іншими клієнтами: поки що не підтримується голос, а деякі інтеграції з магазином GPT від OpenAI не працюють. 
  
Як і у випадку з ChatGPT для macOS, програма для Windows дозволяє згортати чат у невелике вікно поряд з іншими під час роботи. У нього можна завантажувати файли та фотографії, підбивати підсумки документів і створювати зображення за допомогою генератора зображень DALL-E 3 від OpenAI.

ШІ Двіж

18 Oct, 07:15


Be My Eyes допоможе Microsoft покращити штучний інтелект для людей з вадами зору 
 
Мобільний додаток Be My Eyes, який дозволяє сліпим та слабозорим людям підключатися до відеозв’язку з волонтерами, тепер сприятиме розвитку штучного інтелекту від Microsoft. Компанія надаватиме анонімні відеодані для вдосконалення моделей штучного інтелекту, орієнтованих на доступність, пише Engadget.  
  
Партнерство передбачає надання Microsoft унікальних відеоданих, що містять інформацію про предмети, освітлення та кадрування, які реалістично відображають досвід життя людей з вадами зору. Мета цього співробітництва — зробити штучний інтелект більш інклюзивним та доступним для користувачів з обмеженими можливостями. 
  
Компанії запевнили, що вся особиста інформація видалена з метаданих. Передані дані використовуватимуться виключно для навчання моделей штучного інтелекту Microsoft, без жодного застосування в рекламних цілях чи для інших комерційних завдань. 
  
Це перший випадок, коли Be My Eyes бере участь у подібному проєкті з надання даних, однак співпраця з Microsoft не є новою. Раніше додаток інтегрував свій інструмент Be My AI у службу підтримки Disability Answer Desk. Цей продукт на основі GPT-4 допомагає людям з вадами зору орієнтуватися в середовищах Office, Windows та Xbox. 
  
Також у жовтні Be My Eyes уклав угоду з мережею готелів Hilton. У межах цієї співпраці спеціально підготовлений персонал допомагатиме гостям з вадами зору виконувати такі завдання, як регулювання термостата, приготування кави та керування шторами. Партнерство 2023 року з Hilton вже сприяло навчанню моделі Be My AI.

ШІ Двіж

17 Oct, 17:10


Зібрали для вас та помістили в 📁 зручні теки добірки якісних українськомовних 🇺🇦 каналів для розвитку та самовдосконалення

💰 Бізнес, гроші, маркетинг, кар’єра, івенти — все про гроші, як і де їх заробляти, як примножити і як не втратити

🧑‍💻 Технології, ІТ, ШІ, саморозвиток — розвивайтесь та крокуйте в ногу з прогресом та новими технологіями

🧑‍🎓 Культура, освіта, пізнавальні — розширюйте свій кругозір, пізнавайте та навчайтесь нового, не забуваючи за відпочинок

🤔 Щось пішло не так? Подивіться:
📄 Список усіх каналів з тек

Не забудьте поділитися з друзями 😉

ШІ Двіж

16 Oct, 07:15


Adobe Project Super Sonic використовує ШІ для створення звукових ефектів для відео 
 
На щорічній конференції Max компанія Adobe представила свій експериментальний проєкт під назвою Project Super Sonic. Цей прототип демонструє можливості використання генерації аудіоефектів за допомогою тексту, розпізнавання об’єктів і навіть власного голосу користувача для швидкого створення звукових ефектів і фонової музики у відеопроєктах, повідомляє Channel Tech. 
 
Здатність створювати звукові ефекти з текстових підказок стала основою проєкту. Хоча подібні технології вже доступні на ринку, Adobe вирішила розширити можливості цього підходу. Проєкт Super Sonic включає три режими створення аудіо. Перший — текстовий, коли користувач вводить текст і отримує відповідний аудіоефект. 
  
Другий режим передбачає використання моделей розпізнавання об’єктів. Користувач може клікнути на будь-яку частину відеокадру, і система автоматично згенерує відповідний звук на основі розпізнаного об’єкта. Це об’єднує різні моделі в єдиному робочому процесі, що робить генерацію аудіо зручнішою та швидшою. 
  
Найбільш захоплюючий режим дозволяє користувачам записувати свої спроби відтворити потрібний звук, синхронізуючи це з відео, а потім система автоматично створює відповідний аудіоефект. Головний спеціаліст з ШІ-саунддизайну Adobe Джастін Саламон пояснив, що при розробці проєкту основну увагу приділяли наданню користувачам контролю над процесом. За його словами, ця технологія може перетворити будь-яке джерело звуку – від голосу до удару долонь чи гри на інструменті – у необхідний аудіоефект. 
 
На конференції Adobe Max завжди демонструють експериментальні функції, і Project Super Sonic не є винятком. Немає гарантій, що він стане частиною Creative Suite, але є всі підстави вважати, що технологія може отримати своє продовження. Однією з причин є досвід тієї ж команди, яка працювала над аудіо для Generative Extend — функції Firefly, що розширює короткі відео, додаючи до них кілька секунд аудіо.

ШІ Двіж

14 Oct, 07:15


Wikipedia зіткнулася з кризою через масове використання штучного інтелекту 
 
Wikipedia зіткнулася з кризою через масове використання ШІ для створення статей, що призводить до появи абсурдної інформації, вигаданої мовними моделями, такими як ChatGPT, повідомляє Techspot.
  
Створена ініціатива WikiProject AI Cleanup об’єднала волонтерів, які переглядають і видаляють помилкову інформацію, ймовірно створену за допомогою ШІ. Один із засновників групи, Ільяс Леблеу, зазначив, що криза почалася, коли редактори помітили текст у стилі чат-ботів. Деякі фрагменти вдалося відтворити за допомогою ChatGPT. 
  
Найвідоміший випадок – вигадана стаття про фортецю Amberlisihar, яка нібито існувала в XV столітті, але виявилася повністю фейковою. Основними причинами появи таких матеріалів є самореклама, шахрайство або хибне враження, що контент, створений ШІ, є достовірним. 
  
Команда очищення вважає, що проблема пов’язана з відкритою моделлю Wikipedia, де кожен може редагувати статті, і загальною тенденцією до зловживань в інтернеті.

ШІ Двіж

11 Oct, 07:15


Google Imagen 3 — генеративний ШІ для створення зображень — тепер доступний для всіх користувачів 
 
Imagen 3 від Google, генеративний ШІ для створення зображень на основі текстових запитів, тепер доступний для всіх користувачів Gemini по всьому світу, включно з Україною. Про це пише Channel Tech. 
 
Imagen 3 — це найсучасніша модель генерації зображень від Google, яка забезпечує ще вищий рівень фотореалізму. В компанії зазначили, що нова модель краще виконує інструкції та має менше відволікаючих артефактів, ніж будь-коли раніше. 
 
Раніше генеративний ШІ Google був доступний лише для користувачів з підпискою Gemini Advanced або Gemini for Workspace. Тепер же можливості Imagen 3 відкриті для всіх, що робить його доступнішим для широкої аудиторії. 
 
На відміну від багатьох інших генеративних ШІ, Google створює лише одне зображення з роздільною здатністю 2048 × 2048 пікселів на основі вашого текстового запиту. Технологію можна протестувати через чат-бот Gemini, що дозволяє користувачам легко взаємодіяти з інструментом.

ШІ Двіж

09 Oct, 07:15


Піонери машинного навчання, включно з "хрещеним батьком ШІ", отримали Нобелівську премію з фізики 
 
Двоє вчених стали лауреатами Нобелівської премії з фізики за фундаментальні відкриття та винаходи, які сприяли машинному навчанню з використанням штучних нейронних мереж. Про це повідомляє Engadget.  
  
Джон Хопфілд, емерит-професор Принстонського університету, розробив асоціативну пам’ять, здатну зберігати та відтворювати зображення та інші види патернів у даних. Джеффрі Хінтон, якого називають "хрещеним батьком ШІ", став піонером у самостійній ідентифікації властивостей у даних, що призвело до можливості виявлення певних елементів на зображеннях. 
 
Однак Хінтон висловив занепокоєння щодо машинного навчання та його потенційного впливу на суспільство. Протягом багатьох років він був частиною команди глибокого навчання штучного інтелекту Google (Google Brain, яка минулого року об’єдналася з DeepMind) перед тим, як піти у травні 2023 року, щоб мати можливість вільно говорити про ризики ШІ. 
  
У той час він висловив побоювання щодо генеративного ШІ, який може спровокувати цунамі дезінформації, загрожувати робочим місцям та призвести до появи повністю автономних озброєнь. 
 
Хінтон визнав, що ймовірно, машинне навчання та ШІ покращать охорону здоров’я, але зазначив: "Це перевершить людей у розумових здібностях. У нас немає досвіду, що означає мати щось розумніше за нас", — сказав він журналістам. 
  
При цьому Хінтон, лауреат премії Тюрінга та професор комп’ютерних наук в університеті Торонто, був приголомшений, дізнавшись, що став лауреатом Нобелівської премії.

ШІ Двіж

07 Oct, 07:15


OpenAI представила Canvas — новий інтерфейс для роботи з ChatGPT 
  
OpenAI випустила Canvas — новий інструмент для ChatGPT, який полегшує роботу з текстами та кодом, дозволяючи працювати окремо від історії чату. Функція нагадує Artifacts у Claude AI від Anthropic, з можливістю працювати над чернетками в окремому вікні. Про це повідомляє Channel Tech. 
  
З четверга OpenAI почала впроваджувати Canvas для користувачів ChatGPT Plus та Team, а вже цього тижня функція стане доступною для планів Enterprise та Education. Згодом вона буде доступна для всіх користувачів ChatGPT після бета-тестування. 
  
Функція Canvas, як і Artifacts, виконує роль своєрідної чернетки, що дозволяє організувати активний контекст робочого процесу та уникати його втрати в потоці чату. Це особливо корисно під час редагування чи написання нових текстів. 
  
Canvas запускається автоматично, коли ChatGPT розпізнає, що цей інструмент може бути корисним для завдання. Також користувач може вручну активувати Canvas через відповідну команду у запиті або використати для роботи над наявним проєктом. 
 
Canvas також пропонує безліч зручних опцій для програмування. Користувачі можуть виконувати такі дії, як перегляд коду, додавання логів для налагодження, вставка коментарів, виправлення помилок, а також переклад коду на інші мови. Наприклад, код на JavaScript можна легко перетворити на PHP, Python, C++ або інші мови програмування. 
  
Користувачі також можуть виділяти окремі частини коду чи тексту, щоб сфокусувати увагу ChatGPT на конкретних моментах. ШІ буде надавати зворотний зв’язок та пропозиції, працюючи як редактор чи рецензент коду.  
 
Canvas працює на версії GPT-4o. Це перше велике оновлення інтерфейсу ChatGPT за два роки, і хоча функція перебуває на ранньому етапі тестування, OpenAI планує покращувати її на основі відгуків користувачів.

ШІ Двіж

04 Oct, 07:15


Google працює над новою моделлю ШІ, яка конкуруватиме з o1 від OpenAI та думатиме як людина 
 
Google працює над новою моделлю ШІ — вона зможе імітувати людське мислення, подібно до моделі OpenAI o1. Про це пише Vector.  
  
Останні кілька місяців компанія працює над ШІ-моделлю, яка зможе вирішувати багатокрокові завдання у математиці та програмуванні. Однак, ця модель вимагатиме більше часу для обробки запитів. 
  
Оскільки для кожного запиту їй потрібно буде обробити низку взаємопов’язаних завдань. Після цього ШІ зможе підсумувати результати, щоб дати найкращу і найточнішу відповідь. 
  
Нагадаємо, раніше OpenAI випустила нову модель ШІ — o1, яка здатна ефективніше справлятися зі складними завданнями.

ШІ Двіж

02 Oct, 07:15


ШІ Copilot від Microsoft отримав голос і здатність бачити вебсайти 
  
Microsoft оновила свій ШІ Copilot на мобільних пристроях і комп'ютерах. Серед нововведень — функція Copilot Voice, що дозволяє спілкуватися з помічником голосом. Компанія прагне зробити Copilot частиною щоденних робочих процесів, а не просто інструментом для генерації контенту. Про це повідомляє Channel Tech. 
  
Copilot отримав оновлений інтерфейс і став доступним не тільки в програмах і сервісах Microsoft, а й у WhatsApp. Компанія також запустила експериментальні функції, зокрема Copilot Vision, що дозволяє ШІ бачити контент на вебсайтах, і Think Deeper — для розв'язання складних завдань. Ці функції доступні для передплатників Copilot Pro. 
  
Copilot Vision наразі працюватиме лише на обмеженій кількості популярних сайтів, а всі дані сеансу видаляються після його завершення. Microsoft обіцяє вдосконалювати безпеку, враховуючи помилки попередніх запусків. 
  
Функції Copilot Voice і Daily вже доступні, але поки лише англійською мовою, в США, Канаді, Австралії, Великобританії та Новій Зеландії.

ШІ Двіж

30 Sep, 07:15


NotebookLM від Google тепер може підсумовувати відео YouTube 
 
Google представила нову функцію в NotebookLM, потужному інструменті для підсумування, який використовує штучний інтелект для освіти та досліджень. Тепер користувачі можуть завантажувати відео з YouTube та аудіофайли, що значно розширює можливості цього віртуального помічника, повідомляє Engadget.  
  
З оновленням NotebookLM, яке працює на основі Gemini 1.5 Pro, користувачі можуть обробляти не лише документи Google, PDF-файли та текстові файли, але й посилання на відео з YouTube, аудіозаписи та вебсторінки. Це означає, що тепер можна отримувати підсумки лекцій, корисного контенту з YouTube і групових дискусій, що робить NotebookLM ще більш універсальним інструментом для навчання. 
  
Google запевняє, що всі дані, завантажені до NotebookLM, зберігаються безпечно і не використовуються для навчання штучного інтелекту. Це важливий аспект, оскільки користувачі можуть бути впевнені в захисті своїх матеріалів. 
  
NotebookLM був запущений влітку 2023 року й отримав оновлення в червні 2024 року, що дозволило йому працювати на Gemini 1.5 Pro. Google також розширила доступ до NotebookLM на більше ніж 200 країн і територій.

Останнє оновлення включає функцію Audio Overview, де два AI-хости обговорюють джерела, підсумовують матеріал та ведуть “бесіду”. Тепер користувачі можуть ділитися своїми Audio Overviews через публічне посилання.

ШІ Двіж

27 Sep, 13:15


Meta AI тепер може розмовляти з вами та редагувати ваші фотографії 
 
Протягом року Meta активно інтегрувала свого ШІ-помічника у свої додатки, впроваджуючи нові функції. На конференції Connect компанія анонсувала можливість голосового спілкування з Meta AI, яке раніше було доступне лише через розумні окуляри Ray-Ban Meta. Про це пише Channel Tech. 
  
ШІ зможе використовувати голоси відомих особистостей, таких як Авквафіна, Джуді Денч, Джон Сіна, Кіган Майкл Кі та Крістен Белл. При цьому Meta поступово згортає проєкти з чат-ботами, представленими минулого року. 
  
Крім голосового чату, Meta AI отримає нові можливості роботи з зображеннями, дозволяючи користувачам редагувати фотографії в Instagram, Messenger та WhatsApp, наприклад, змінювати фон або елементи одягу. 
  
Нова модель Llama 3.2, яка має можливості візуального розуміння, допомагатиме витягувати деталі з зображень та створювати підписи до них. Meta стверджує, що Llama 3.2 конкурує з ChatGPT та Claude у розпізнаванні зображень. 
  
Компанія також тестує ШІ-функції для автоматичного дублювання відео в Reels, синхронізуючи голоси на інших мовах. Першими тестуватимуть нову функцію відео англійською та іспанською мовами в США та Латинській Америці. 
  
Meta планує впровадити контент, згенерований ШІ, у стрічки Facebook та Instagram, персоналізуючи його відповідно до інтересів користувачів.

ШІ Двіж

25 Sep, 13:15


OpenAI випустила розширений голосовий режим ChatGPT 
 
У травні цього року OpenAI анонсувала нову модель GPT-4o з голосовим режимом. Тепер компанія оголосила про запуск розширеного голосового режиму Advanced Voice Mode (AVM) для користувачів ChatGPT Plus. Про це пише Vector. 
  
AVM має оновлений дизайн — синю анімовану сферу замість чорних точок, а також п’ять нових голосів: Arbor, Maple, Sol, Spruce і Vale. Таким чином загальна кількість голосів зросла до дев’яти. Також голос Sky, який видалили через подібність до голосу актриси Скарлетт Йоханссон, більше не використовується. 
  
Тепер система краще розпізнає акценти, незалежно від вимови користувача, а також швидше працює. Користувачі можуть персоналізувати відповіді за допомогою Custom Instructions та скористатися функцією Memory для збереження попередніх розмов. 
  
Проте, компанія не додала обіцяну раніше функцію для обміну відео та зображеннями до цього оновлення. AVM поки що не доступний у низці країн, зокрема в ЄС, Великобританії, Швейцарії, Ісландії, Норвегії та Ліхтенштейні.

ШІ Двіж

25 Sep, 07:16


Українські військові виявляють 12 тисяч цілей щотижня завдяки штучному інтелекту 
 
Сили оборони щотижня автоматично виявляють 12 тисяч одиниць ворожої техніки завдяки платформі штучного інтелекту Avengers, яку розробив Центр інновацій Міністерства оборони України. Такий результат досягається шляхом автоматичного аналізу відео з дронів та стаціонарних камер.  
  
Завдяки ШІ-платформі оператори можуть приймати рішення швидше та ефективніше, а ризик помилок через втому зменшується. Така інтеграція вже успішно працює в стрімінговому модулі VEZHA бойової системи DELTA. 
  
“Платформа Avengers, розроблена Центром інновацій Міноборони, є унікальною у світі за обсягом відеоданих з ворожою технікою. Ми продовжуємо розвивати Avengers та інші ШІ-рішення, щоб забезпечити нашим військовим перевагу. Надалі плануємо розширити хмарні можливості платформи, а також інтегрувати ШІ-рішення на безпілотники”, — зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко. 
  
Центр інновацій продовжує навчати ШІ-модель платформи Avengers на нових даних. Це дозволяє удосконалювати якість розпізнавання різноманітної ворожої техніки, навіть у складних умовах, наприклад танків, прихованих в лісових масивах, або БМП, що рухаються ґрунтовими дорогами.

ШІ Двіж

24 Sep, 15:15


Як використовувати нейромережі та штучний інтелект у своїх проєктах?

Якщо ще не почали цікавитись темою нейромереж - саме час розпочати!

Школа для творчих CREO запрошує вас на живий AI-практикум, який відбудеться вже у цей четвер 😍

Що буде на практикумі?👇

— Робота з топовими нейромережами
— Практичні поради з інтеграції AI у свою роботу для підвищення ефективності та прибутків
— Стратегія для новачків — як почати заробляти на нейродизайні з нуля
— Використання AI для створення візуальних матеріалів, генерації ідей, зображень та відео
— Як застосовувати штучний інтелект у реальних проєктах та бізнесах

Коли? 26 вересня(четвер) о 19:30 за Києвом

🔥#рекомендуємо

p.s.після реєстрації одразу отримаєте інструкцію по використуванню найпопулярнішої нейромережі — Midjourney 🎁


Реєструйтесь за 2 секунди нижче і приходьте на прямий ефір ⬇️

Реєстрація тут — тиць

#безкоштовно

ШІ Двіж

23 Sep, 07:16


Microsoft переходить на ядерну енергію для підтримки своїх дата-центрів 
 
Зі зростанням потреб у потужностях для підтримки штучного інтелекту великі технологічні компанії шукають нові джерела енергії. Саме тому Microsoft підписав масштабну угоду з оператором атомних електростанцій Constellation Energy, щоб забезпечити свої дата-центри електроенергією від атомної станції. Про це пише TechCrunch. 
 
У п’ятницю Microsoft оголосив про угоду з Constellation Energy, згідно з якою компанія буде отримувати електроенергію від атомної станції Three Mile Island Unit 1. Ця станція розташована поруч із сумнозвісною Unit 2, яка зазнала часткового розплавлення реактора у 1979 році. Unit 1 була закрита у 2019 році через зниження попиту на ядерну енергію, але тепер її планують відновити до 2028 року. 
 
Constellation Energy планує інвестувати $1,6 мільярда для відновлення роботи Unit 1. Після отримання регуляторного дозволу реактор зможе виробляти 835 мегаватів електроенергії. За умовами угоди, Microsoft буде купувати всю електроенергію, що виробляється на станції, протягом наступних 20 років. 
  
Відновлена станція отримає нову назву — Crane Clean Energy Center на честь колишнього генерального директора Constellation, Кріса Крейна, який помер у квітні. Відповідно до економічного звіту, нова станція створить 3,400 робочих місць і принесе близько $16 мільярдів у ВВП Пенсильванії, а також більше $3 мільярдів податків на рівні штату та федеральних податків. 
 
Microsoft — не єдина компанія, яка робить ставку на ядерну енергію для своїх дата-центрів. Генеральний директор OpenAI, Сем Альтман, також закликав до розвитку ядерної енергетики, а у березні Amazon придбав дата-центр на ядерній енергії за $650 мільйонів. 
  
Microsoft оголосив про плани перейти на зелену енергію для своїх дата-центрів до 2030 року, але інтенсивне використання штучного інтелекту може завадити досягненню цієї мети. У червні Bloomberg повідомив, що майбутні дата-центри великих технологічних компаній можуть споживати до 508 терават-годин електроенергії на рік, що більше, ніж загальне виробництво електроенергії в Австралії за той же період.

ШІ Двіж

20 Sep, 07:15


Студія Lionsgate уклала угоду з ШІ-стартапом Runway 
 
Влітку цього року Голлівуд спостерігав, як Виробнича гільдія США (WGA) та SAG-AFTRA вели тривалу боротьбу за захист від штучного інтелекту. Хоча вони й досягли певних умов, це не завадило ШІ пробитися в індустрію. Lionsgate, студія, відома за такими франшизами, як “Джон Уік” та “Голодні ігри”, уклала угоду з ШІ-стартапом Runway. Про це пише Channel Tech.  
  
Нова угода дозволяє Runway отримати доступ до контентної бібліотеки Lionsgate в обмін на створення нової, індивідуальної моделі ШІ для студії. Ця модель буде використовуватися у виробництві та редагуванні фільмів. Договір є першим подібним в кіно- та телевізійній індустрії, хоча аналогічні угоди вже були укладені з видавничими будинками, такими як TIME і Dotdash Meredith. 
  
Віцепрезидент Lionsgate Майкл Бернс зазначив, що останніми місяцями він побоювався, що студія відстане від конкурентів без такого кроку. Бернс підкреслив, що Runway є “візіонером та партнером найвищого класу”, який допоможе Lionsgate використовувати ШІ для розробки інноваційних можливостей у створенні контенту. Він також зазначив, що “декілька наших кінематографістів вже в захваті від потенційних застосувань у процесах перед- та постпродакшну”
  
Бернс додав, що очікується, що компанія заощадить “мільйони й мільйони доларів” завдяки цій угоді. Хоча наразі важко сказати, чи будуть ці заощадження компенсовані за рахунок зарплат творчих працівників, такі припущення не є несподіваними. 
  
Як і багато інших компаній у сфері ШІ, Runway також зіштовхнулася з обвинуваченнями в незаконному використанні контенту для навчання своєї системи. У липні колишній співробітник компанії опублікував нібито внутрішні таблиці, які демонструють, що Runway використовувала відео з YouTube, зокрема від Disney, Netflix та популярних медіа, для тренування своєї моделі Gen-3. 
  
Група художників подала позов проти Runway та інших гравців, таких як Stability AI, за порушення авторських прав. У серпні суддя округу Каліфорнія Вільям Оррік визнав, що компанії ймовірно порушили права художників.