HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova @wealthishealth Channel on Telegram

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

@wealthishealth


Проект здорового зниження ваги та спортивної нутриціології.
Команда професіоналів на чолі з Оксаною Соколовою допомагає досягти здорової правильної ваги, підготувати спортсмена до змагань або просто збалансувати харчування активної людини.

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova (Ukrainian)

Здоров'я - це справжнє багатство! Як часто ми чуємо цю фразу, але чи завжди вживаємо її до серця? Команда професіоналів на чолі з Оксаною Соколовою запрошує вас приєднатися до каналу "wealthishealth", де ви зможете дізнатися більше про проект здорового зниження ваги та спортивної нутриціології. nnЗавдяки експертам нашої команди, ви зможете досягти здорової правильної ваги, підготувати спортсмена до змагань або просто збалансувати харчування активної людини. Здорове харчування і фізична активність - основа для здорового способу життя, і ми готові допомогти вам зробити перший крок у цьому напрямку. Запрошуємо всіх, хто прагне покращити своє здоров'я, приєднатися до нашого каналу і змінити своє життя напрацюванням нових корисних звичок. Здоров'я - це справжнє багатство, давайте разом створимо його разом!

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

14 Nov, 07:33


•Support для клієнтів•

Вчора зʼявилася група й чат Support для клієнтів та випускників онлайн курсів Health is Wealth. Ця ідея багато років зі мною, але не була реалізована, бо не було бачення. Спілкуючись із клієнтами, я часто бачу одну й ту саму проблему – все супер після консультації та тижневого ведення, а потім людина забуває та втрачає пріоритет. І це нормально в такому швидкому Світі.

Я створила телеграм-канал турботи та підтримки. Та за одну годину розписала, чим хочу його наповнювати, яких фахівців запрошувати з лекціями, як часто виходити з підтримкою та мотивацією від мене. В каналі будуть мої лекції, зустрічі з найкращими фахівцями України та світу в галузі здоров'я та краси, спеціальні пропозиції щодо онлайн продуктів, тренування, рецепти та добірки меню. А також чат, де кожен може стати мотиватором для багатьох. Коли ми ділимося чимось, ми допомагаємо в першу чергу собі. Інформаційне поле, яке створюватиму я, мої помічниці та мої клієнти, які довірили мені своє здоров'я, а тепер володіють знаннями, посилить позитивний результат.

Хотіла написати, що Health is Wealth – моя третя дитина, але ні. Це я. Це більшість мене. Моя реалізація, як фахівця, який збирає знання з крупинок, аби допомогти людям стати здоровішими та щасливішими, нутриціолога, спортивного дієтолога, інтегративного фахівця в галузі довголіття, наукового фахівця в ролі біолога – це те, що заповнює весь мій час. Своїх дітей ми не можемо зробити такими, якими хочемо – вони самостійні особистості. Свої продукти ми можемо зробити відображенням себе.

Я збирала ідеї та мрії про те, яким мій проект буде, коли виросте. Я не поспішала розширюватись і була фахівцем, якого передають один одному сарафанним радіо. Такий собі бутік нутриціології. Мені подобається спостерігати за трансформацією, мати передчуття, як реалізуються ідеї. Все має визріти. Якщо немає внутрішньої готовності, швидше за все результат не принесе 100% задоволення. Я зрозуміла дуже важливу річ: коли ідея готова народитися, її не треба витягувати з себе або змушувати себе робити перші кроки для її реалізації. Вона мчить потоком і заповнює все навколо.

Дякую вам, що допомагаєте впізнавати себе♥️

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

13 Nov, 15:55


Чудова новина для підписників: медична лабораторія DIAGNOSTYKA дарує 15% знижки для моїх клієнтів, і не лише на мої пакети, а на усі свої послуги до Нового року ❤️ Дуже рекомендую скористатися пропозицією, бо регулярні медичні обстеження – це важлива частина турботи про себе.

Своєчасна та точна діагностика будь-яких станів неможлива без лабораторних досліджень. Прояву хвороби ще немає, а показники крові вже сигналізують: "Увага! Тривога!". Звичайно, тільки за одним лабораторним аналізом діагноз не ставлять, його зіставляють із клінічною картиною, з даними інших досліджень та спостережень. Лабораторний аналіз підказує напрямок для подальшого пошуку. Тому регулярні профілактичні обстеження – це запорука своєчасного початку лікування, а правильна підготовка до здачі аналізів у сучасній лабораторії – це точний діагноз та ефективна стратегія подолання.

Щоб здати аналізи в лабораторії DIAGNOSTYKA, при замовленні на сайті https://dmlu.com.ua/ треба вказати код 1588. Аналізи під цим кодом автоматично потрапляють до мене.

Пару підказок: ввечері перед аналізами вечеряти в останній раз в 18:00-19:00, не їсти солодке, жирне, гостре, не пити алкоголь за 24 години до здачі аналізів. Тренування може бути вранці за день до здачі аналізів, тобто за 24 години. Вранці, натщесерце, пити воду можна, максимально швидко від пробудження здати аналізи.

Статті, що можуть бути корисними:
✔️ https://www.hiw.tips/uk/blog/meditsinskij-check-up
✔️ https://www.hiw.tips/uk/blog/regulyarnyj-meditsinskij-chekap-profilaktika-luchshe-lecheniya
✔️ https://www.hiw.tips/uk/blog/normy-v-rezultatah-analizov

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

13 Nov, 12:36


Channel photo updated

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

12 Nov, 15:54


Що насправді відбувається з печінкою, коли ми їмо занадто багато цукру? 🍩

Коли ми їмо їжу, що містить цукор, наш організм розщеплює його на глюкозу. Наше тіло використовує частину глюкози негайно для отримання енергії, а частину зберігає на потім. Будь-який надлишок глюкози в крові перетворюється на жирові клітини.

Печінка є одним із місць у нашому тілі, де накопичується надлишок жиру. При постійному споживанні цукру з часом клітини печінки замінюються жировими клітинами, що призводить до неалкогольної жирової хвороби печінки.

Коли ми їмо цукор, наш організм також виділяє запальні хімічні речовини. Якщо ми споживаємо цукор регулярно, хімічні речовини накопичуються в організмі, впливаючи на печінку та деякі інші внутрішні органи. Коли печінка пошкоджена, жирна або запалена, вона не може працювати так само ефективно, як здорова. Вона не може переробляти та виводити токсини з нашого тіла. Вона також спалює менше зайвого жиру та холестерину, що призводить до ще більшого відкладення жиру в печінці.

Занадто багато цукру в будь-якій формі може призвести до пошкодження клітин у печінці, що призводить до раку печінки – четвертої основної причини смерті в світі.

На щастя, у більшості випадків, змінивши свій спосіб життя, ми можемо відновити та усунути шкоду, заподіяну нашій печінці вживанням надмірної кількості цукру. Вживаючи багато фруктів і овочів, цільних зерен та нежирного білку, регулярно займаючись фізичними вправами, влаштовуючи періодичний детокс, ви допоможете своїй печінці поступово відновлюватися.

Детальніше в блозі як цукор впливає на печінку

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

03 Nov, 09:24


В продовження 👆 попередньої теми – про те, як шукати приховані цукри🧠

Цукор у їжі – це пастка, в яку ми часто потрапляємо. Ви не їсте солодке і думаєте, що не отримуєте цукор? Ви можете помилятися. Цукор є в напоях, йогуртах, в популярних соусах. Підраховано, наприклад, що в одній ложці кетчупу міститься 4 г цукру, а ложці солодкого соусу чилі – 8 г. Хліб не виробляється без цукру, навіть цільнозерновий хліб містить цукор. При виробництві десертів, кондитерських виробів, цукерок і навіть сардельок, сосисок, бекону, шинки та інших напівфабрикатів без цукру не обходиться. У знежирених молочних продуктах часто є доданий цукор, бо якщо прибрати жирність, продукт втрачає смакові якості. Цукор міститься майже в кожному продукті, який ви купуєте у магазині. І навіть якщо цукру немає у списку інгредієнтів на етикетці, це не означає, що його там справді немає. Просто він там у іншій формі, про яку ви не знаєте.

Цукор може ховатися за різними назвами:
✔️цукроза
✔️декстроза
✔️глюкоза
✔️лактоза
✔️мальтоза
✔️фруктоза
✔️кукурудзяний сироп
✔️меляса (чорна патока)
✔️агава
✔️кукурудзяний сироп або підсолоджувач

Взагалі, є більше 50 назв, що позначають цукор у продуктах харчування. Найпоширеніші – це всі, що закінчуються на "-оза". Все це – прості вуглеводи з високим глікемічним індексом (тобто дуже швидко, протягом кількох хвилин повністю засвоюються організмом, значно підвищуючи рівень глюкози крові). Вони калорійні, не містять вітаміни та мінерали, необхідні для їх розщеплення і засвоєння, та не мають жодної біологічної цінності.

Читайте етикетки правильно. Список інгредієнтів розповість вам про продукт більше, ніж решта написів на упаковці. Перший зазначений інгредієнт дає найбільшу вагову частку, останній – найменшу. Якщо цукор в одній зі своїх численних іпостасей є серед перших трьох інгредієнтів, пошукайте щось краще. Вода не вважається інгредієнтом, тому якщо цукор на четвертому місці, але перед ним йде вода – не беріть цей продукт.

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

30 Oct, 15:33


Вся правда про sugar-free продукти🍭

Намагаючись обирати здоровіші альтернативи звичайним продуктам, багато людей віддають перевагу продуктам із маркуванням «без цукру». Ці альтернативи – надія для тих, хто хоче скоротити споживання цукру. Але чи безпечні вони?

Правда полягає в дрібному шрифті етикеток харчових продуктів, де цукор ховається під різними масками. Етикетки на багатьох запакованих продуктах – жувальних гумках, сухих сніданках, йогуртах, протеїнових батончиках та дієтичних напоях – часто заявляють, що вони «без цукру». Тим не менш, при уважнішому вивченні списку інгредієнтів виявляться ціла купа прихованих цукрів, які несуть небезпеку для вашого здоров’я.

Ці приховані підсолоджувачі не тільки викликають сильну тягу до солодкої їжі, але й призводять до проблем з травленням, порушують здоров’я кишечника та змінюють сприйняття смаку. Крім того, із споживанням цих прихованих цукрів пов’язаний підвищений ризик метаболічних захворювань. Є зв’язок між споживанням підсолоджувачів та збільшенням ваги, високим кров’яним тиском і діабетом, що суперечить поширеній помилковій думці про те, що замінники рафінованого цукру допомагають схуднути. Споживання доданого цукру також прямо корелює з більш високою частотою серцево-судинних захворювань.

Отже, наступного разу, коли ви потягнетесь за упакованим продуктом, на якому написано «без цукру», виділіть хвилинку, щоб уважно вивчити список інгредієнтів. Ви будете здивовані кількістю різних назв цукру, які ховаються всередині.

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

25 Oct, 11:36


Цукровий детокс - це🧁

Покращений рівень енергії. Стабілізація рівня цукру в крові, що виключає стрибки та падіння. Стабільний рівень енергії підвищує продуктивність і зменшує відчуття втоми та млявості протягом дня.
Краще управління вагою. Зменшення споживання калорій і зниження резистентності до інсуліну. Знижений ризик захворювань, таких як діабет 2 типу, хвороби серця та деякі види раку.
Ясність розуму та покращений настрій. Зниження перепадів настрою та розумового туману, а це покращені когнітивні функції, концентрація та загальне психічне благополуччя.
Зниження ризику серцевих захворювань. Зниження тригліцеридів, артеріального тиску та запалення, що є факторами ризику серцевих захворювань.
Здоровіша шкіра. Зменшення запалення та зниження виробництва кінцевих продуктів глікації (AGE), які пошкоджують колаген і еластин.
Зниження ризику діабету 2 типу. Краща чутливість до інсуліну та зменшення навантаження на підшлункову залозу. Це запобігає супутнім ускладненням, таким як пошкодження нервів, захворювання нирок і проблеми із зором.
Покращення здоров'я зубів. Цукор є основною причиною карієсу та захворювань ясен.
Сильніша імунна система. Цукор пригнічує імунну систему. Зменшення споживання цукру зміцнює імунну відповідь. Це покращує здатність організму боротися з інфекціями та швидше одужувати від хвороб.
Здоровіше травлення за рахунок зменшення росту шкідливих бактерій та дріжджів, які живуть на цукрі. Це позбавляє від здуття живота, газів і дискомфорту, а також сприяє збалансованому мікробіому кишечника.
Низький ризик деяких видів раку. Споживання цукру пов’язують із запаленням і підвищенням рівня інсуліну, що сприяє росту ракових клітин.

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

24 Oct, 09:49


🧠Що відбувається з вашим мозком, коли ви їсте цукор🧠

Мозок споживає більше енергії, ніж будь-який інший орган нашого тіла, і глюкоза – основне її джерело. Але що відбувається з мозком, коли він стикається із зайвою кількістю цукру?

✔️Порушується робота системи винагороди. Солодкі продукти викликають інтенсивне почуття голоду та відчуття, схожі на залежність. Ви напевно стикалися з проявами цього ефекту: після того, як з'їдаєш трохи солодкого, хочеться їсти ще й ще. Якщо щоразу піддаватися цьому пориву, змінюється робота системи винагороди у мозку, що зумовлює ще більше переїдання надалі.
✔️Погіршує пам'ять. Цукор викликає запалення, що призводить до проблем із пам'яттю та інших когнітивних порушень.
✔️Негативно позначається на настрої. Велика кількість цукру в раціоні пов'язана з частішими випадками депресії.
✔️Знижує розумові здібності. Цукор шкодить кровоносним судинам, що призводить до багатьох проблем. У людей, які страждають на діабет, частіше розвиваються ушкодження мозку, які призводять до порушень пам'яті, здібности до навчання та інших когнітивних функцій. До того ж цукор скорочує вироблення білка BDNF, необхідного для формування нових спогадів та навчання. Низький рівень цього білка в мозку також пов'язують із розвитком деменції та хвороби Альцгеймера.

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

21 Oct, 11:37


🍩Зв'язок між цукром та дофаміном😋

У масовому виробництві їжі є нормою додавати цукри та підсоложувачі у всі продукти, щоб зробити їх смачнішими. Окрім покращення смаку, цукор має сильний біологічний вплив на мозок. Ці ефекти настільки значні, що вчені почали досліджувати наркотичну природу цукру, хоча й досі є ті, хто з нею не згодний.

Солодка їжа активує рецептори в ротовій порожнині, що призводить до вивільнення дофаміну в мозку. Дофамін є нейромедіатором, який передає повідомлення між нейронами в мозку. Коли ми піддаємося впливу якогось стимулу, мозок реагує вивільненням дофаміну, саме тому його часто називають хімічною речовиною «винагороди».

Ефект винагороди від дофаміну значною мірою спостерігається в тій частині мозку, яка відповідає за задоволення. Винагорода керує нашою поведінкою, тобто ми прагнемо повторювати поведінку, яка викликає вивільнення дофаміну. Дофамін може змусити нас шукати їжу, часто шкідливу їжу.

Експерименти показали, наскільки сильно цукор активує ці шляхи винагороди. Інтенсивна солодкість перевершує навіть кокаїн з точки зору відчуття винагороди, яке він викликає. Було виявлено, що цукор здатний активувати ці шляхи в мозку, незалежно від того, смакує він у роті чи вводиться в кров. Це означає, що його вплив навіть не залежить від солодкого смаку, тобто від активації рецепторів в роті.

Було також показано, що споживання доданого цукру може фактично змінити структури в мозку, які активує дофамін, а також змінити емоційну обробку та модифікувати поведінку як у тварин, так і у людей.

Ось чому не дивно спостерігати негативні наслідки, на які люди скаржаться при різкому обмеженні або виключенні цукру з раціону. На ранній стадії цукрового детоксу часто повідомляється про психічні та фізичні симптоми, включаючи депресію, тривогу, туман у мозку, а також головні болі, втому та запаморочення. Це означає, що відмова від цукру може стати проблемою для багатьох, як психологічною, так і фізичною, через що зміни в раціоні будуть по-справжньому серйозним викликом для них.

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

16 Oct, 16:10


Хочу нагадати вам, що осінь – найкращий час для детоксу печінки та жовчного міхура. Чому їх періодично треба чистити? Бо якщо цього не робити – це може призвести до формування каменів, які є небезпечними для життя.

Для розуміння: жовч – це продукт секреції клітин печінки, необхідний для травлення жирів, правильного засвоєння білків, вуглеводів тощо. З печінки жовч потрапляє в жовчний, а звідти надходить у дванадцятипалу кишку, де й реалізує свої функції. Якщо вона довго перебуває у нерухомому стані, відбувається її згущення (вона стає в'язкою, желеподібною), її компоненти випадають в осад та сприяють утворенню каменів. Жовчний при цьому реагує запаленням, бо жовч має подразнюючу дію. Тим часом клітини печінки продовжують виробляти жовч, вона накопичується в міхурі і розтягує його. Частина секрету внаслідок підвищеного тиску закидається назад по печінкових протоках, чинячи токсичну дію на печінку.

Пофілактика тут краще лікування – і вона не вимагатиме від вас складних кроків та дорогих препаратів:

✔️Пропийте артишок у таблетках. АЛЕ! Якщо є каміння обструкція жовчних протоків, краще не пити без консультації гастроентеролога, бо збільшений потік жовчі може погіршити симптоми.
✔️Пийте вранці олію. Чорного кмину або оливкову, волоського горіха, авокадо.
✔️Робіть гімнастику, наприклад вакуум живота. Або масажуйте руками печінку.
✔️Перед масажем або гімнастикою пийте теплу воду – близько 40 градусів.

Це мінімум, який ви можете зробити для свого здоров’я. Якщо хочете знати набагато більше про очищення організму – приєднуйтесь до мого наступного детокс-курсу, який планується вже в листопаді. Попередній запис відкрито – напишіть мені 💕

Осінь - найкращий час для чистки жовчного та печінки 👈
Як зробити свій жовчний міхур щасливим 👈

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

13 Oct, 16:09


Від чого залежить відчуття щастя? Від уміння радіти малому, жити тут і зараз? Від здатності налаштувати себе на позитив? Від генетики?

Фізіолог і дослідник структур мозку Лоретта Бройнінг в своїй книзі «Гормони щастя. Як привчити мозок виробляти серотонін, дофамін, ендорфін і окситоцин» розповідає, що щастям відає дуже давня частина нашого мозку – лімбічна система. Вона виробляє гормони, від балансу яких залежить рівень задоволення від життя. Відучити наш «древній» мозок виконувати закладені в нього програми неможливо. Але можна адаптувати його до сучасних реалій і зробити своє життя набагато радіснішим.

©️"…сам факт того, що до вас дійшли гени ваших прямих предків, вже є диво. Ви успадкували мозок, сконцентрований на виживанні. Ви можете не відчути цього у всій повноті, але в моменти, коли ви турбуєтеся, боячись запізнитися на нараду або з'їсти неякісну їжу, працює мозок, який відповідає за виживання".

©️"На відміну від багатьох тварин, ми не народжуємося, будучи наділеними інстинктами пошуку специфічної їжі або уникнення певних хижаків. Ми народжуємося з мозком, який сам вибудовує внутрішні зв'язки на основі нашого досвіду".

©️"Нейронні зв'язки формуються у дитини до 7 років. 7 років – це той період, протягом якого людська істота залишається практично беззахисною в природі".

©️"Кора головного мозку звертає увагу та ретельно аналізує інформацію, лімбічна система спонукає нас до дії".

©️"Ви не є рабом своїх тваринних інстинктів, але в той же час ніколи не дієте чисто раціонально, навіть якщо переконані в зворотному".

©️"Вільних гормонів в природі не існує. Відчуття комфорту з'являється лише тоді, коли відбувається щось важливе з точки зору виживання особини".

Гормони щастя. Як привчити мозок виробляти серотонін, дофамін, ендорфін і окситоцин 👈

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

10 Oct, 16:46


Сьогодні Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) 🧠 Свято, з самого початку покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним здоров'ям, та для підтримки людей із подібними станами. Але пізніше цей день було присвячено й людям, які не страждають на відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, аби впоратися з життєвими труднощами.

Сучасне життя – це суцільний стрес. Ми стикаємося все з новими й новими викликами нашому особистому та колективному психічному здоров'ю, які вимагають формування нового типу психічної стійкості.

За даними ВООЗ, в світі депресією страждають понад 264 млн. людей, біполярним розладом – 45 млн., деменцією – 50 млн., і це тільки офіційно зареєстровані випадки. Депресія стала однією з найпоширеніших у світі причин втрати працездатності. В Україні статистика теж вражає. Понад 1,5 млн українців страждають від психічних захворювань. Понад 2 млн щороку звертаються за допомогою до фахівців психіатрії. Нервові розлади стали проблемою кожного третього українця.

Великою мірою стан людини залежить від того, наскільки добре вона реалізує свої здібності, долає життєві труднощі, здатна протистояти стресам, робити внесок у своє оточення. Якщо раніше термін «психічне здоров’я» пов’язувався з хворобами психіки, то тепер – це питання людини й світу. Наскільки людина може відчувати мир у собі й зовні.

Вміння правильно реагувати на стреси, зменшувати негативні наслідки на своє здоров’я, настрій, працездатність, мабуть найціннішій навик, який може розвити в собі людина сучасного світу. Бо психічне здоров'я є важливим аспектом загального благополуччя, і фізичне здоров'я неможливе без психічного.

Ваше психічне здоров’я – в ваших руках Як би не було складно, якими б безпорадними ви не почувалися у боротьбі з щоденними стресами, є способи, які можуть допомогти вберегти себе настільки, наскільки це можливо. Зосередьтеся на речах, які ви можете контролювати. Почніть із впровадження корисних звичок у свій розпорядок: більше висипайтеся, займайтесь фізичною активністю, пийте воду, правильно харчуйтеся. Вчиться очищати й розслабляти розум, практикуйте усвідомленість та вдячність, більше спілкуйтеся та обіймайте близьких. Та залишайтеся зі мною, я поділюсь з вами усім, що знаю.

Будьте врівноваженими 💕

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

09 Oct, 16:27


MIND дієта – здоров'я мозку🧠

MIND дієта була створена для допомоги у зміцненню здоров’я мозку та зниження ризику зниження когнітивних функцій. Вона поєднує принципи двох дієт, середземноморської та DASH, які вважаються одними з найздоровіших. Допомагає знизити ризик діабету, високого рівня холестерину, деменції, втрати пам’яті, депресії та раку, гіпертонії.

Продукти, які рекомендовано на MIND дієті👇

✔️Зелені листові овочі (кожен день): капуста, шпинат, зелень і салати
✔️Усі інші овочі: краще некрохмалисті - спаржа, буряк, болгарський перець, броколі, капуста, морква, баклажан, кабачок
✔️Ягоди: полуниця, чорниця, малина, ожина тощо
✔️Горіхи
✔️Оливкова олія
✔️Цільнозернові: вівсянка, кіноа, коричневий рис, цільнозернові макарони та 100% цільнозерновий хліб
✔️Риба: краще жирна – лосось, сардини, форель, тунець, скумбрія
✔️Бобові: квасоля, горох, нут, сочевиця
✔️Птиця: курка, індичка, не рекомендується вживати смажену

Читайте в оновленому блозі, як MIND дієта допомагає підтримати здоров'я мозку 👈

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

08 Oct, 12:39


⚡️ Як стрес впливає на травлення ⚡️

Коли тіло відчуває стрес, тривогу, депресію, травна здатність порушується. Так звана ентеральна нервова система, набір нейронів у ШТК, утворює мозок вашого кишечника. Ця система дуже чутлива до настрою, і стрес може бути головним фактором, що викликає проблеми з травленням. Кишечник реагує змінами моторики шлунка, проникності слизової оболонки, шлункової секреції та кровотоку слизової оболонки. А це призводить до здуття, закрепів, печії, нудоти тощо.

Стрес уповільнює час проходження їжі тонким кишківником, руйнує кишкову стінку та сприяє надмірному росту патогенних бактерій. Оскільки 70-80% нашої імунної системи живе в кишечнику, це означає серйозний ризик запалень, вірусних і бактеріальних інфекцій і хронічного шлунково-кишкового дистресу. Постійне перебування в стані стресу загрожує серйозними захворюваннями ШКТ, а також розвитком хронічної втоми, депресії, зниженням імунітету, метаболічними порушеннями.

При цьому стрес серйозно впливає на кишкову мікрофлору (мікробіоту або мікробіом). Він порушує її баланс, а це призводить до збільшення кількості небезпечних бактерій і зменшення кількості корисних. Цей дисбаланс – прямий шлях як до серйозних фізичних станів на кшталт синдрому подразненого кишечника (СПК), так і труднощів з психічним здоров’ям. Згадаємо, що близько 90% нейромедіатора серотоніна в організмі виробляється у ШКТ. І виробляти цей «гормон щастя» допомагають саме кишкові мікроби.

Споживайте різноманітні продукти, багаті клітковиною – фрукти, овочі, квасоля, бобові та цільні зерна, вони підтримують здоровий мікробіом. Ці продукти не тільки живлять ваше тіло, але й допоможуть організму справлятися зі стресом, надаючи поживні речовини, необхідні для оптимального здоров’я, енергії та продуктивності.

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

05 Oct, 13:34


Сьогодні моєму блогу Health is Wealth виповнилося 6 років 💕

Рівно 6 років тому у цей день в блозі був зроблений перший запис. Це був перший крок моєї великої мрії, втілення моїх задумів та прагнень.

За 6 років з маленького блогу він перетворився на справжню енциклопедію знань про себе, своє здоров’я, безмежні можливості свого організму та прості лайфхаки здорового образу життя. Що їсти, що пити, як тренуватися, як спати, які здавати аналізи, які приймати добавки – тут все про це та багато іншого. Тут тільки мої статті, мої рецепти, мій власний досвід та знання, які я ретельно збирала та перевіряла багато років.

Проект, як дитина, проходить різні стадії дорослішання. І на кожному етапі відкриваєш нові грані, бачиш нові можливості та любиш ще більше. Сьогодні моя дитина перейшла на нову стадію нового дизайну та наповнення – і я сподіваюсь, ви полюбите її так само сильно, як і я 🤲

Велика подяка всім, хто був зі мною всі ці роки. Ви мотивуєте мене на більше. Далі буде!

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

03 Oct, 15:00


Коли ми говоримо про психічне здоров’я, ми зазвичай враховуємо такі фактори, як навколишнє середовище, життєвий досвід, генетика. Проте один важливий аспект, про який часто не знають або забувають – це роль гормонів. Гормони впливають буквально на все – і коли вони виходять з балансу, це може мати значний вплив і на наш психічний стан.

Гормони та психічне здоров’я мають сильніший зв’язок, ніж можна навіть уявити. Коли у вашому організмі гормональний дисбаланс, ваш мозок теж більше не може нормально функціонувати. Йому не вистачає гормонів, необхідних для виконання певних функцій. Через те, що нейромедіатори мозку, які відповідають за регуляцію настрою та емоцій, страждають, це викликає тривогу та депресію.

Вплив дисбалансу гормонів на психічне здоров'я:

✔️Розлади настрою: гормональний дисбаланс сприяє розвитку та загостренню депресії та тривоги. Коливання рівнів естрогену, прогестерону та тестостерону впливають на нейромедіатори, що призводить до зміни настрою, дратівливості та підвищення ризику депресивних епізодів.
✔️Втома та низький рівень енергії: дисбаланс гормонів щитовидної залози, наприклад при гіпотиреозі, призводить до втоми, низького рівня енергії та загального відчуття млявості, що негативно впливає на психічний стан.
✔️Когнітивні труднощі: гормональний дисбаланс впливає на такі когнітивні функції, як пам’ять, концентрація та прийняття рішень. Естроген, зокрема, відіграє вирішальну роль у підтримці когнітивного здоров’я, а дисбаланси можуть викликати туман у мозку та труднощі з концентрацією.
✔️Порушення сну: гормональний дисбаланс порушує цикл сну та неспання, що призводить до труднощів із засипанням та якістю сну. Відсутність якісного сну призводить до розладів настрою та ще більше загострює проблеми з психічним здоров’ям.
✔️Підвищений стрес і тривога: кортизол, гормон стресу, відіграє вирішальну роль у реакції нашого організму на стрес. Дисбаланс рівня кортизолу підвищує тривогу, посилює реакцію на стрес та знижує здатність поратися з повсякденними викликами.

Читайте, які основні гормони та за що відповідають, а також що робити, щоб допомогти своїм гормонам збалансуватися👈

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

01 Oct, 15:31


🛌Добавки для міцного сну💤

✔️Допомагають значно швидше засинати.
✔️Покращують якість самого сну, а особливо його глибокої фази.
✔️Знижують рівень кортизолу та відповідно зменшують рівень тривожності.
✔️Покращують емоційний стан за рахунок стимулювання вироблення серотоніну.

Топ-3 добавок👇

💤 Магній. Відіграє ключову роль у роботі нервової системи, допомагаючи знизити рівень стресу та тривоги. Магній допомагає регулювати рівень мелатоніну, гормону, який відповідає за цикли сну та неспання. Вечірній прийом препарату допомагає підвищити концентрацію іонів Mg у крові, що заспокоює, розслаблює м'язи та полегшує засипання. Обирайте магній хелат – ця форма мінералу, що забезпечує кращу засвоюваність в організмі
💤 Гліцин. Знижує збудливість нервової системи та надає заспокійливий ефект. Покращує структуру, тривалість та якість сну, скорочує час засинання та може допомогти зменшити частоту пробуджень протягом ночі. Гліцин бере участь у регуляції циркадних ритмів та синтезі мелатоніну, гормону, відповідального за сон. Має нейропротекторні властивості та знижує ушкодження нервових клітин. Гліцин допомагає зменшити вплив негативних факторів, таких як оксидативний стрес та запалення, на нервову систему.
💤 5-HTP. Завдяки впливу цієї амінокислоти на організм виробляється гормон серотонін, який згодом трансформується в мелатонін. Останній відповідає за якісний і здоровий сон, адаптує організм до стресу, покращує настрій. Амінокислота заспокоює розум, сприяє повному розслабленню перед сном та відновленню під час сну. Є ідеальною для боротьби з безсонням.

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

28 Sep, 13:41


Вуглеводи з високим вмістом цукру швидко підвищують рівень глюкози в крові, що спричиняє короткочасне поліпшення настрою. Але після швидкого підйому цукру настає швидкий спад, що призводить до упадницького стану та дратівливості. Коли у відповідь на такий свій стан ви споживаєте велику кількість вуглеводів, це закріплює таку поведінку. Якщо ви заїдаєте стрес, високоглікемічна їжа працює як нагорода, і ви хочете ще.

Але якщо вам дуже хочеться десерт, не треба собі відмовляти! Обирайте максимально здорові страви. Їх безліч. Так, здорова їжа може бути дуже смачною та навіть справжнім десертом. Наприклад, як цей безглютеновий кето-брауні без цукру та борошна. Нагадаю: кето – значить низьковуглеводний.

Неймовірно простий в приготуванні та дуже смачний брауні. Спробуйте!

Інгредієнти:

🍫100 г темного шоколаду 85% подрібненого
🧈120 г масла гхі або вершкового масла 83% (можна використовувати кокосову олію)
🥚3 яйця
🍯4 ст.л. сиропу топінамбура
🍃1 ч.л. екстракту ванілі
🧂щіпка солі
🥜горіхи та крупно подрібнений шоколад для начинки🌰

Як готувати, читайте в блозі 👆 Зберігайте його собі, там ще багато смачних та корисних страв!

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

27 Sep, 16:51


💤Раніше ми говорили про те, як важливий сон для нашого ментального здоров'я. Сьогодні поговоримо про важливі складові міцного сну 🛌

✔️Якісна подушка. Не рекомендую спати на подушках з пір’ям, особливо дітям та алергикам. Натуральні подушки теж не завжди добре та комфортно (я пробовала подушку з модної сьогодні коноплі, мені дуже не сподобалася, жорстка та неприємна). Я довго шукала та знайшла ідеальні для себе та близьких – ортопедичні подушки Tempur. Вони виготовлені з особливого пінного матеріалу, який забезпечує правильну підтримку шийних хребців та голови, що гарантує найкращі умови для якісного сну.
✔️Матрац має бути середньої жорсткості. У Tempur є прекрасні матраци з того ж пінного матеріалу. Причому це не просто піна з ефектом пам’яті – вона реагує на вагу, форму й температуру вашого тіла, забезпечуючи глибокий сон і відновлення сил. Поверхня матрацу прилягає до тіла та комфортно підтримує. Це знахідка для тих, у кого проблеми зі спиною. Своїм клієнтам завжди рекомендую тільки ці матраци. І вони більше не можуть спати на інших.

Дискреймер! В жодному разі нікого не рекламую. Я ділюсь тим, що використовую сама та у якості чого я впевнена.

✔️Постільну білизну рекомендую з сатину або вареної бавовни. Вони м’які, приємні до тіла, не викликають алергічних реакцій, плюс їх можна не прасувати, бо вони не мнуться. Добре вбирають та видаляють вологу, зберігають температуру тіла. Прати білизну треба засобами без запаху, бо разом з ароматами вночі ви вдихаєте шкідливі хімічні сполуки.
✔️Ковдра. Не існує ідеальної ковдри, яка підійде абсолютно всім, оскільки у кожного свої особливості організму, рівень терморегуляції та запит. Але я найбільше люблю важку ковдру, яка своєю вагою розслаблює тіло, знімає стрес і заспокоює. Така ковдра, доречі, добре для маленьких діток, у яких неспокійний сон.
✔️З гігієнічних міркувань під простирадло стелиться наматрацник, який треба прати регулярно разом з білизною. З нашої шкіри вночі падає багато часточок, про які ми навіть не здогадуємося та якими ми дихаємо.
✔️Якщо у вас немає можливості забезпечити собі повну темряву в кімнаті, використовуйте маску на очі. Багато хто помічає, що з маскою швидше засинати. Треба обирати таку, щоб не тиснула на очі, та щоб була якісна, з натуральних матеріалів. Найкраще використовувати маски з бавовни або з шовку.

HEALTH IS WEALTH by Oksana Sokolova

26 Sep, 14:00


Зберігайте шпаргалку 💕