GOLOBORODKO @anagoloborodko Channel on Telegram

GOLOBORODKO

@anagoloborodko


Мене звати Анастасія Голобородько. Я сертифікований нутриціолог, спікер освіти в їжі та фуд-терапевт.

Послуги 👉 https://linktr.ee/anastasiia_g

GOLOBORODKO (Ukrainian)

Доброго дня, шановні читачі! Сьогодні ми хочемо розповісти вам про захоплюючий та корисний канал з назвою "GOLOBORODKO". Власниця каналу - Анастасія Голобородько, сертифікований нутриціолог, спікер освіти в галузі їжі та фуд-терапевт. Анастасія допомагає своїм підписникам зберегти здоров'я через правильний підбір продуктів та раціональне харчування

На каналі "GOLOBORODKO" ви знайдете корисні поради щодо харчування, рецепти здорових страв, інформацію про корисні властивості продуктів та багато іншого. Анастасія ділиться своїм досвідом та знаннями, допомагаючи своїм читачам покращити стан здоров'я та підтримати оптимальну вагу

Якщо ви цікавитесь здоровим способом життя, правильним харчуванням та хочете покращити своє самопочуття, то канал "GOLOBORODKO" - це саме те, що вам потрібно. Приєднуйтесь до нашої спільноти, де кожен зможе знайти корисну інформацію та поради від професіонала у галузі здорового харчування! Долучайтесь до нашого каналу прямо за посиланням: https://t.me/anagoloborodko

GOLOBORODKO

22 Nov, 14:00


Black Friday тут: місяць безкоштовного доступу з промокодом. Строк дії промокоду - до 30.11 включно

Промокод: NASTYA1

iOS
Android

GOLOBORODKO

22 Nov, 10:03


Салат з хурми

- мікс листя салату, чим більше і різноманітніше, ніж краще: латук, айсберг, рукола, крес та ін.
- 1 хурма
- шніт-цибуля
- половинка солодкої білої або фіолетової цибулі, нарізати тонким пір'ям
- жменя кедрових горішків
- бальзамічний оцет (можна замінити оцтом на травах або навіть оливковою олією з лимонним соком)

Усю свіжу зелень, тонко нарізану хурму, цибулю та кедрові горіхи перемішайте, заправте оцтом бальзамічним. Можна додати жменю зерен гранату. Прекрасно підходить до білого м'яса та риби на грилі.

GOLOBORODKO

20 Nov, 11:02


Сила. Витривалість. Гнучкість
Етер з Юрою Клим

Основи фізичної активності та відповіді на найпоширеніші питання.

GOLOBORODKO

18 Nov, 08:33


Природні добавки з противірусним потенціалом.

Є 2 важливі пункти 1) дива не буде, не можна купити астрагал і думати що не захворієте 2) вони працюють, все одно працюють і інтегративна медицина все частіше включає протоколи трави, що не викликають резистентність, ніж фарму.

Елеутерокок - єдиний у противірусних протоколах, діє на РНК вірусу. Аптека, настоянка.

Монолаурин, вогонь! Руйнує віруси з ліпідною мембраною (суперкапсидом). Кокосове масло. Кокосове молоко, кокос.

Л-лізин. Замінює аргінін, частина вірусів стає нежиттєздатними. ВСІ морепродукти, арахіс, мигдаль, сири/сухе молоко, кунжут та тхіна.

EGCG - це зелений чай. Але в концентрації та якісний, як якісна матча (на воді, ясно). Не солом’яного кольору, не сіно, не в базових пакетиках. Пригнічує активацію NLRP3.

Підтримка TH1 клітин. Шоломник (байкалін), берберин, жовтокорінь, родіола, ехінацея. NK-клітин – рейші, астрагал, андрографіс. БАД, трави.

Астрагал - непогано працює в парі з лізином з герпесами (моно, ебв теж). БАД

Кверцетин, лютеолін, геспередин, рутин, ресвератрол – флавоноїди. Темні, кольорові яскраві овочі, ягоди, зелень, фрукти. Від гранату та замороженої чорної смородини. Сухі теж, заморожування також. Журавлина-калина. 

Солодка. Повільно та накопичувально, але охоплює ослизніння слизових вистілок, печія, екземи, H. pylori, стрептококи (але вона піднімає кортизол і обережно хто із тиском). БАД, чай

Чорний кмин, нігелла, вогонь! Це пряність калинджі. Знижує рівень фіброзу легеневої тканини, ІЛ-2, ІЛ-6 (знижує гістамін!). Як пряність, БАД.

Бета-глюкани. Полісахарид, розчинна клітковина, в БАД частіше відома як стінки вищих грибів. У їжі - всі гриби, дріжджі (нутрішнл іст), перлова, цілісний овес. Водорості. β-глюкан збільшує фагоцитарну здатність нейтрофілів, якщо конкретно.

Мелісса (!). ГРЗ/грипи - додаємо.  Ефірні олії імбиру, чебрецю, сандалу сюди ж. Чай, свіжі та сухі трави. Шипшина!

Гірка диня (аюрведа) - MAP30 пригнічують проліферацію вірусів, включаючи цитомегалов, потенційно інгібуючи взаємодію з критичними компонентами клітини-господар.

І ще: що вищий рівень глюкози, то складніше проходить інфекція у пацієнтів.

Тепер перекладаю з людської на біохімічний. Як працюють: нейтралізують прозапальні інтерлейкіни, частина руйнує оболонки вірусу, які можуть прикріплюватися до клітин людини.
Підтримка NK та Н1 клітин. Протизапальне та поглиначі вільних радикалів С, Е та всякі флавоноїди.

Частина "противірусних" працює з молекулою - підсилювачем запальної активації вірусом чи бактерією NLRP3 = секреція прозапальних інтерлейкінів. Далі йде серія реакцій, що викликає піроптоз - запальну форму загибелі клітин. Частина - із руйнуванням оболонок вірусу, які знижують можливість прикріплюватися до клітин господаря.

GOLOBORODKO

15 Nov, 09:34


Безглютеновий хліб із зеленої гречки

Безглютеновий варіант хліба. Мінімум інгредієнтів та мінімум зусиль. Напрочуд легкий у приготуванні і при цьому зі складним та текстурним смаком. Зрозумілий для травної системи та жодних антинутрієнтів.

-
450 г зеленої гречки
- ~ 3 чашки води (для замочування гречки)
- 300-330 мл води (для тіста)
- 1 ч.л солі
- 1/3 чашки гарбузового насіння (або міксу насіння гарбуз, коноплі, соняшникова, кедр, кунжут)
- 3 ст.л підсмаженого насіння льону
- кілька жмень насіння для прикраси

Замочити зелену гречку на 24-36 годин. Можна залишити на холодному вікні на ніч, потім переставити в холодильник, можна залити водою і залишити відразу на 2-3 доби в холодильнику. Завдання "активувати", пробудити насіння, зелена гречка це робить дуже швидко) якщо ємність щільно замотати харчовою плівкою або залишити на батареї, залишити в супертеплому місці, з'явиться неприємний аромат і ферментація може піти в бік гниття. Не захоплюємося: 24-36 годин у воді без екстремальних умов.
Гречка буде достатньо клейкою та в'язкою. Через друшляк позбавляємося зайвої води, але не промиваємо її.

Далі подрібнити гречку з водою (330 гр) у блендері. Перекласти у велику миску і накрити рушником. Дати час на ферментацію приблизно 12 годин, не ховаючи в холодильник. Важливо тим часом не турбувати тісто - не переставляти з місця на місце і не перемішувати його. Через 12 годин акуратно вмішати сіль, гарбузове насіння і льон.

Тісто покласти у форму для запікання, вистеленого пергаментним папером, і посипати насінням і льоном. Дати настояться 30-60 хвилин у теплому місці. Хліб можна пекти цеглою, багетом або булками у силіконовій формі.
Запікати 1 годину 20 хвилин при 180-200С. Двом тонким багетам достатньо 45 хвилин, маленьким булкам і зовсім 25-30 хвилин. Дістати з духовки і покласти хліб на решітку, щоб трохи охолонув. Дати настояться щонайменше 30 хвилин перед тим, як нарізати.

GOLOBORODKO

13 Nov, 10:14


Десь по інстаграмам гуляло, сподобалось

Будь нудним:

- прокидайся рано
- роби просто прогулянку щодня
- дивись на сонце/в небо
- тягай залізо) силова - працює
- їж якісну їжу
- лімітуй алкоголь
- готуй вдома
- люби близьких щиро

Будь нудним. Boring is the new cool.

*інколи здається, що я все життя з того списку нудна 😅 сон, якість їжі, природа і щирість почуттів, це те що мусить бути максимально якісним.

GOLOBORODKO

11 Nov, 09:47


Кава. Частина 3

☕️Щоб забезпечити найкращу якість сну, важливо уникати споживання кофеїну за 8-12 годин до сну. Навіть якщо ви можете випити еспресо і заснути, на якість сну це вплине

☕️Ідеальний час для останнього прийому кофеїну – до/після обіду

☕️Залежить від дози, але біля 25% ефекту кофеїну буде активним за 12 годин. Це може порушити ранню фазу вашої ночі, як кількість slow-wave сну (глибока фаза), так і фазу REM. Це вплине на емоційний перформанс наступного дня

☕️Повільний сон (глибокий), пов’язаний із виділенням гормону росту, що важливий для синтезу білка, відновлення тканин.

☕️Дія кофеїну значною мірою залежить від типу вищої нервової діяльності та особливостей роботи ферментів печінки, швидкості фаз детоксу

☕️Швидкість метаболізму кофеїну є генетично детермінованим фактором. У носіїв генотипу, асоційованого з повільним метаболізмом є ризик розвитку побічних ефектів при зловживанні кави (тремор, нервозність, гіперактивність, тривожність). Тіло не бреше, якщо це є - прошу, переглядаємо кількість кави чи купуємо декаф. Сучасні методи обробки дозволяють лишати вашу фільтр каву (майже) без кофеїну такою ж смачною

☕️За метаболізм кофеїну відповідає ген: CYP1A2. Зараз трохи складно, але суть вхопите: це один із цитохромів P-450. Всі пацани з групи цитохромів відповідають за метаболізм ліків, алкоголю, афлотоксинів, тютюну, і власних гормонів. Цитохроми CYP 1А2, 3А4, 2D6, 2С9 відповідають за метаболізм більш ніж 60% ліків. І якщо вони зайняті чимось іншим, постійно щось виводячи з організму, виводити ще й каву стає накладно. Або вони почнуть виводити каву і не виведуть чогось іншого.

Резюмую:

◾️на регулярній основі краще припиняти каву хоча б за 8 годин до сну

◾️якщо є виразна реакція на каву - лімітуйте або декаф

◾️якщо є гормональні порушення (статеві, щитоподібна) - мінімізуйте

◾️якщо приймаєте за призначенням фармакотерапію - мінімізуйте

А так, ◻️кава підсилює секрецію шлункового соку, скорочення жовчного

◻️Добре діє на перистальтику

◻️Багато антиоксидантів: хлорогенова кислота, кавова кислота, різні поліфеноли з дубильними речовинами, тригонеллін має капіляропротективну дію (відновлює дрібні судини, якщо пити каву у невеликій кількості)

GOLOBORODKO

08 Nov, 08:57


Грушева шарлотка з медом

- 1 кг груш
- 50 г вершкового масла
- 50 г цукру
- 100 г меду
- 125 г борошна (2/3 чашки)
- 3 яйця
- 250 мл кефіру
- морська сіль

Очистіть груші від шкірки та серцевини, поріжте на 6 частин. Розігрійте духовку до 220°С.

У сковороді розтопіть масло, додайте цукор і трохи дайте йому розтопитися, потім влийте мед. Киньте туди порізані груші і на середньому вогні 15 хвилин помішуйте їх, карамелізуючи до золотистого кольору.

Для тіста добре збийте кефір, борошно, яйця, сіль та ложку цукру. У форму викладіть груші, залийте їх тістом та в духовку. Хвилин через 15 подивіться-може бути готове, якщо недостатньо рум'яна-ще хвилин 4-5 дайте.

GOLOBORODKO

06 Nov, 08:45


Їжте в правильному порядку

👁️‍🗨️ Зараз дам простого та корисного, але розкажіть мені в коментарях про що цікаво почитати. Я щось гублюсь: рецепти, спорт, поради, кейси діагнози.

А тепер по темі. Коректний порядок прийому їжі допомагає оптимізувати та знижувати цукор крові.

Перше: овочі та зелень
Друге: білок та жири
Третє: крохмали (білий рис, паста, хліб, каші) та цукри (десерти, включно з фруктами, якщо шкт здоровий)

Такі підконтрольні та помірні піки глюкози та інсуліну - це:

- Контроль бажання перекусів за кілька годин після їжі
- Менше голоду перед наступною їжею
- Зниження запальних процесів (включно з акне, висипками, дерматитами)
- Більш стабільні рівні енергії впродовж дня
- Контроль здорової маси тіла

Ну і ще:

• Солоні сніданки кращі за солодкі.
• Солодке натщесерце - жодних плюсів.
• Прогулянка після їжі такої балансує цукор.
• Салат чи просто овочі перед основною їжею балансують цукор.
• Цільні свіжі фрукти завжди краще за печені чи сушені) і звісно що краще за соки та фреші - в них немає клітковини. Вони - концентрати цукру. • І так: додайте до фруктів трохи горішків.
• Уникайте напоїв з сиропами. Чай з медом - це десерт після їжі, а не натщесерце. Якщо вже кава з молоком - будь ласка, з жирним, цільним чи з вершками. Зернове «молоко» - вівсяне, рисове - це шліфовані зернята, цукор крові буде височенним: обирайте горіхові види: миндалеве, фундучне, кунжуте чи просто цільне молоко.

GOLOBORODKO

04 Nov, 09:19


Я вибачаюсь, так виглядають обійми)

Це окситоцин. Класний гормон. Гормон привʼязаності, гормон обіймів. Гормон народження. Підвищує довіру, спокій, знижує страх. Але може вмикати агресію, бо є захист того що чи кого любимо.

Він вмикається в момент єдності: з близькою людиною, з другом, спільнотою, в моменти спорідненого хвилювання, навіть колективної взаємодіі. Немає ніжності-єдності - підросте стресово-тривожний пролактин. Це гормон соціального звʼязку. Тепла, турботи, коли нестача - неконтрольована дратівливість, небажання контакту, депресивні стани. Я ж не ендокринолог, там своє царство, але фуд-терапевтична сфера так дотична. Цікаво як ми насичуємось дофаміном, реагуємо на сплески норадреналіну, а інколи це все може перекрити серотонін чи суто окситоцин.

Як мʼякий коректор тривожності, сну, психо-емоційного навантаження, інколи використовують назальні спреї з окситоцином. Є таке. Але підіть обійміть когось) еволюція заклала програму.

GOLOBORODKO

01 Nov, 09:14


Листопад

Восени ще сезон цілком родючий, але трохи небезпечний переїданням солодкого: інжир, виноград, сухофрукти – колись ці продукти радували одноразово під час короткого плодоношення, зараз ми навчилися їх зберігати та імпортувати. Контролюйте дозу цукру. Вітаміну Д стає менше - санскріни, сонце - тому частіше вирушайте на прогулянку і отримуйте його з печінки тріски та яєць (трохи в жовтках таки є, зберігайте жовтки рідкими - пашот, некруто, бовтанка).

Чим прохолодніше, тим більше підключаємо стимулюючих прянощів: кмин, насіння кропу, гірчиця, імбир, кориця, кардамон, фенхель, лавровий лист. Локальний акцент із моїх улюблених: листова зелень, капусти, гарбуз, батат, журавлина, калина, гриби, бобові, айва та насіння гарбуза, льон.

GOLOBORODKO

30 Oct, 09:44


Нагадаю, про гайди. Є багато безкоштовних, є і платні. Коротко про всі.

Гайд «Прикорм малюка» для геть крихіток, вагітних і тих, хто на ГВ.

Дуже давно у партнерстві з Goodwine було написано першу «Холодну вівсянку». Створювалася вона під новий шкільний рік про харчування дітей.

На наступний рік вийшов апдейт «Холодна вівсянка №2», бо тема завжди актуальна і завжди є що сказати. Тут можна знайти приклади рецептів, ознайомитися з основами здорового харчування. Нагадую, що безкоштовний.

Ланч-бокс актуально після того, як вже ознайомилися з основами. Дітки завжди їдять десь аут: в школі, на гуртках чи тренуваннях. Актуально і як бокс в дорогу, коли подорожуємо з малечею.

Проєкт 365 - розказує що таке «сезон», адаптовано під український регіон. Всі 12 місяців, графічно зображені сезонні продукти. Класно вивчати разом з дітьми.

Додаток Culinara - тут розкриваю особливості здорового, смачного підходу до їжі. Цікаво, гарно, а зі мною - просто. Майже всі мої рецепти - до 15-20 хвилин.

Велика частина з них - історія коли оживає мій блог Spoon!, якому 17 років. Частина - ті що я включаю в плани харчування на консультаціях. І ні, то не «дієта». Тут функціональне харчування, харчування яке працює на вас з точки зору користі та смаку.

Сотні рецептів від команди в новому відеоформаті. Інджой.

iOS
Android

GOLOBORODKO

28 Oct, 07:46


Триптофан з їжі (і до чого тут сон)

Покращуємо сон природно. Мелатонін - один з потужніших гормонів-антиоксидантів в тілі. Гормон епіфізу. Виробляється з триптофану, тому я сьогодні про нього.

Про регулювання сну вже СТІЛЬКИ написано, що не знаю що нове дати, але спробую:

🌃Управління продукцією гормону сну та відновлення відбувається по ланцюгу: світло-сітківка ока – епіфіз-мелатонін

🌃Світло припиняє продукцію мелатоніну. Не треба світити в очі екранами перед сном. Вимикайте, просто побудьте в тому вечорі

🌃Знижують мелатонін: куріння, кофеїн, резерпін, бета-адреноблокатори кальцієвих каналів, порушення режиму (сон після 00-01), робота в нічний час/нічні зміни, синє світло, сон з увімкненим світлом

🌃Нагадаю, пити нон стоп з БАД нічого не рекомендую. Наше завдання - дати йому вироблятися самостійно, а причину безсоння потрібно з’ясовувати, бо прийом мелатоніну - це гормонозамісна терапія (!), яка для молодих здорових (але дуже втомлених та зайнятих людей) часто не потрібна. Магній теж не вирішує першопричину, якшо шо

🌃В нормі ваш нормальний природний мелатонін знижує рівень кортизолу.
Коли він уже хронічно низький (при субклінічній дисфункції надниркових залоз, астенії), ефект БАД мелатоніну буде тяжкістю у голові, важко прокинутися вранці, brainfog. А бадьоритиме пізніше

🌃Після +- 40 років активність епіфіза знижується, кількість мелатоніну зменшується. Тому стимулюємо  недостатній мелатонін)

Нагаааадую умови, за яких він виробляється:

✔️засинання до 22-23.00
✔️абсолютна темрява (штори, маска на очі)
✔️тиша в кімнаті (беруші)
✔️достатня кількість у раціоні продуктів, багатих на триптофан
✔️достатній рівень серотоніну в організмі) бо серотонін - попередник мелатоніну

🥘Трипфован в їжі (включайте в вечерю, щоб набрати необхідні 400 мг триптофану):

Баранина 200 г - 650 мг
Якісний стейк яловичина 200 г - +- 620 мг
Креветки 200 г - 380 мг
Кеш’ю 50 г - 150 мг
Тунець 200 г(навіть консервований, не часто) - 570 мг
Курка 200 г - 680 мг
Індик 200 г - +- 500 мг
Соняшникове насіння, гарбузове 60 г - 310-330 мг
Витриманий сир з цільного молока 60 г - 300 мг
Едамаме, соя, чорні боби, 1 чашка - 416 мг
Тофу 1 чашка - 590 мг
Яйця 2 шт - 150 мг

GOLOBORODKO

25 Oct, 09:43


Запечений грибний крем

Дуже швидко та багатоваріантно. Гриби можуть бути різні – лісові, вирощені. Цукіні замінено коренем пастернаку чи петрушки, цибуля – часником. Але не забувайте білкову основу - насіння, льон, соєве молоко, місо паста або рослинні протеїни, в деяких системах харчування вони - цілком допустимі.

- 500 г коричневих печериць
- 2 середні цибулини
- 1 невеликий кабачок
- оливкова олія
3 ст. л. або місо пасти, або льону, або веган протеїну (у мене тут мигдально-гороховий)
- морська сіль
- 2-3 ст. л. яблучного оцту (або сік 1 лимона)
- дрібка чилі
- 1 ч.л. сухого часнику
- 300 мл води

Розігріти духовку до 170 С. Викласти на лист гриби, очищену цибулю і розрізаний навпіл кабачок. Збризкати оливковою олією і запікати 45-55 хвилин.

Змішати у блендері з іншими інгредієнтами. Коли овочі запечені наперед, такий суп - вечеря за 3 хвилини. Зверху на фото конопляні ядра, але якби я була дуже голодна, додала б темпе, тофу або відварні перепелині яйця.

GOLOBORODKO

23 Oct, 07:42


Нейрон шукає нові звʼязки

Я буду сьогодні незручною. Але на краще) про нове

На старих рельсах мозку зручно. Міцно. Мозку, але не тілу. Мозок та психіка знайшли зрозумілий доступний варіант і погнали його жити. Але там захист тільки однієї сторони життя - зробити безпечно-доступно-робочим. Про власний пріоритет, бажання, зростання тут нічого. Тому показую вам пацана: нейрон шукає нові звʼязки, щоб вирости.

Відрости, схожі на щупальця, які ви бачите від нейронів, називаються дендритами, а з’єднання або руки, що тримаються, – синапсами. Цей процес синаптогенезу відбувається, коли ми вивчаємо нові навички, отримуємо новий досвід, хочемо змін, реально хочемо. Або коли мозок має переналаштуватися після травми.

Дайте шанс. Додайте трохи нового.

GOLOBORODKO

21 Oct, 07:35


В мене дитинстві була улюблена книжка одеського поета Григорія Остера «Врєдниє совєти». Був чудовий мікс дорослості, емпатії, сарказму. Тому я, в хардкорі осінніх Зумів, зібрала вам свої топ-5 «покращень»

🔥 молочне - отрута та біда, глютен - горить у пеклі. Виключити, не підносити. Ще бажано здати alex-тест на всі можливі алергени. Бажано IgG.

Розслабтесь. Пшениця супер, якісна кисломолочна теж (по аналізах, так, буває що комусь і треба на час обмежити). Ферментопатії - мінливі. 

🔥 мийте. Мийте все. До скрипу. Антибактеріальним. Дитяче все з баночок, стерильне. Виварювати, кипʼятити, санітайзити.

Молю. Імунна система виховується торканнями. Яблуко з полу - можна. А недомити руки після грошей-супермаркета - отут можна подумати. І то. Світ не ідеальний.

🔥 профілактичні «-ферони», антибіотики, гомеопатія.

Якщо здається що імунні системи полюбляють коли їх йоршиком начищають, стерилять чи, навпаки, замість доцільного лікування пропонують 0,004г екстракту рослини - ввімкнімо мозок Homo sapiens sapiens. Розумні-розумні.

🔥 сумнівайтесь. Завжди спокійно перепитуйте себе, а чи це точно правда. Можна пошукати ще, можна отримати другу думку. Тут я не жартую. Як каже моя люба @nadiiakryzhanovska - «чим вище рівень едукації, тим нижче ГІ їжі» 😅 і я не сперечаюсь

🔥 у всього будуть плюси та мінуси. У кави, у пшениці, у сиру, у фрешів, фруктів, бляха, білого рису, картоплі. Заспокойтесь) ми впливаємо на їжу та її якість, а не вона на нас. 

Заміщення емоцій через рот (пробачте) - не про раціон. Стресовий стан - в фокус. Ще раз - світ не ідеальний. Картоплю фрі та келих вина можна. Але тіло не бреше. 

Я на консультаціях завжди різкувато питаю «так, супер, окрім благих цілей вічного здоровʼя та довголіття, а з чим на зараз не комфортно? Я зараз паркую вашу увагу тільки в тіло, що там воно? Який зворотний зв’язок дає? Тіло - дуже дорога і багата машина. І завжди на нашому боці. І ця реакція - краще що можна зробити, щоб стабілізувати те що ви з ним робите. Ну і важливо розуміти що там плаває по крові, що вже накопичили»

Все просто, короче. І по любові)

GOLOBORODKO

18 Oct, 07:35


Кімчі оладки

Нагадаю, що солоні білкові або середньобілкові сніданки - те, що регулює апетит протягом дня. Дає спокій системам що поживних речовин достатньо. Сніданок регулює гормони, рівень енергії, ситість та стрес.

Перенесення основного прийому калорій на сніданок – просте рішення та прямий вплив на вгамування стресового кортизолу.

Вранці ми маємо максимальну чутливість до інсуліну. Багато швидких вуглеводів і цукру (пластівці, печиво, солодка каша) викликають дуже реактивний підйом, а потім різкий спад.

Чим менше цукру ви їсте вранці, тим збалансованішим ви будете протягом усього дня. Цукор - не лише сам цукор, а й білий хліб, мюслі, граноли, кукурудзяні пластівці, солодкий бутерброд, печиво з кавою, каші швидкого приготування, надлишок сухофруктів, меду - не здоровий сніданок.


- 2 яйця
- 3 ст л кімчі
- 2-3 ст л мигдалевого чи кокосового борошна
- масло гі

Сніданок за 6 хвилин. Змішати все, пекти на середньому вогні на змащеній маслом пательні.

GOLOBORODKO

16 Oct, 07:44


Лейкоцити вбивають патоген

Лейкоцити – група клітин крові, маленькі захисники, які допомагають при зіткненні з бактеріями, вірусами.

Робота відбувається за допомогою різних типів. Хтось відповідає за інфекції та виділяє захисні ферменти, хтось виробляє антитіла для заражених вірусом клітин, хтось зачищає алергії чи паразитів, а хтось бере участь у запальних реакціях. Вбудований імунітет – прекрасний. Працює завжди. Немає пам’яті.

Але сьогодні просто віжуал, ну дивіться як гарно.

GOLOBORODKO

14 Oct, 08:29


🤞🏼Вплив фруктози на печінку

Є величезна різниця між тим, як метаболізується фруктоза і як метаболізується глюкоза. Глюкоза, якщо спростити, іде в енергію і може метаболізуватись кожною клітиною. А фруктоза метаболізується лише у печінці, тобто прямий, навіть без дверцят, потік у печінку. Споживання великої кількості фруктози щодня викликає величезне навантаження на орган.

Там надлишок фруктози до створення жиру, цей процес називається ліпогенезом. Неалкогольне «ожиріння» печінки, сорі за спрощення, - стан, при якому в клітинах печінки накопичується занадто багато жиру. Це є ключовим моментом у розвитку інсулінорезистентності, нерідко цукрового діабету 2 типу, його попередника - метаболічного синдрому.

🤝А, і так, надлишок фруктози - це руйнування мітохондрій. Фруктоза стимулює мітохондріальне метаболічне перепрограмування в подоцитах через розпад жирних кислот, стимульований Hmgcs2 - виснаження АТФ.

Проаналізуйте раціон. Адекватно подивіться на +- 400 г не вкрай солодких фруктів. Склади десертів треба читати, соки, фреші, сухофрукти - передивитись ставлення та кількість.

GOLOBORODKO

14 Oct, 08:29


​​🍇Фруктоза. Плюси мінуси підводне каміння

Ще раз: я не сварю фрукти. Хоча якщо ви їсте цілу диню чи пів кг винограду тричі на день - теж питання.

Фруктоза в великій концентрації є в соках, фрешах, сиропах (агави топінамбура граната кукурудзяному, читайте склад!), меду, сухофруктах, як цукрозамінник в десертах та напоях (зефір, «діабетичні» солодощі)

🍌Фруктоза - простий цукор і нормально, цивільно, поряд з клітковиною, мікроелементами, органічними кислотами природно міститься у фруктах чи меду. Фруктозне споживання різко збільшилося зі збільшенням споживання підсолоджувачів, кукурудзяного сиропу як недорогого цукрозамінника в соках та десертах.

Мінуси

Споживання більш солодких продуктів провокує рецептори споживати ще більше і солодше, дратуючи вбудовану толерантність до сприйняття цукрів. При цьому, звикання сильні неймовірно. 

Окрім надмірної ваги та порушень вуглеводного обміну, перевантаження фруктозою в причинах підвищення сечової кислоти, не алкогольної стеатотичної хвороби печінки