USAID AГРО || Відкриті можливості та новини @usaid_agro_ukraine Channel on Telegram

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

@usaid_agro_ukraine


Метою Програми USAID АГРО є прискорення економічного розвитку сільських громад в Україні.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини (Ukrainian)

Шукаєте можливості для розвитку сільських громад в Україні? Тоді канал USAID AГРО || Відкриті можливості та новини - саме для вас! Цей канал призначений для тих, хто цікавиться економічним розвитком сільських територій в Україні. Метою Програми USAID АГРО є прискорення економічного розвитку сільських громад в Україні. Через цей канал ви отримаєте доступ до важливих новин, можливостей та інформації про проекти, які сприяють поліпшенню життя людей в сільській місцевості. Чи хочете ви стати частиною позитивних змін у сільській громаді? Тоді підписуйтесь на канал USAID AГРО || Відкриті можливості та новини прямо зараз та долучайтесь до процесу розвитку країни. Будьте в курсі подій, отримуйте актуальну інформацію та беріть участь у важливих ініціативах разом з нами. Разом ми зробимо більше! Не пропустіть свою можливість внести вагому ланку у розвиток Української сільської місцевості. Підписуйтесь на USAID AГРО || Відкриті можливості та новини вже сьогодні!

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

06 Dec, 14:28


🥫Щоб покращити доступ українських товаровиробників сільськогосподарської продукції до міжнародних ринків збуту Європи, Азії та Близького Сходу, Програма USAID АГРО планує підтримати сервісні компанії, які надають послуги з просування експорту готових продуктів переробки. Також ці компанії візьмуть на себе розширення географії продажу агропродукції виробників за рахунок розвитку операційної спроможності та нових послуг.

У межах проєктів увага надаватиметься просуванню експорту таких готових продуктів переробки: фруктові пюре, крохмалі, плодоовочеві консервації, борошно, висівки, олія, лецитин, протеїнові продукти тощо.

Програма USAID АГРО надасть співфінансування українським приватним підприємствам, громадським організаціям та бізнес-асоціаціям, що надають послуги з просування експорту готових продуктів переробки сільськогосподарської продукції.

Інформація для подання заявки:

📍до 17 грудня – зареєструватися на передзаявочний семінар, заповнивши форму за посиланням: https://forms.office.com/r/F1DidR2cDA;

📍18 грудня 2024 з 11:00 до 12:00 – Програма USAID АГРО проведе передзаявочний онлайн-семінар;

📍до 18:00 19 грудня 2024 р. – надіслати всі запитання щодо участі в конкурсі на ім’я Олександра Прошкіна на електронну адресу [email protected];

📍до 18:00, 6 січня 2025 р. – кінцевий термін подачі заявок (включаючи бюджет та супровідну документацію) на адресу [email protected].

Повний опис технічного завдання доступний за посиланням

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

06 Dec, 07:03


Вже сьогодні, 6 грудня, об 11:00 СОК Зерновий, за підтримки Програми USAID АГРО, проведе другу частину онлайн-вебінару на тему «Система осіннього підживлення комплексними добривами при вирощуванні озимої пшениці»

Захід відбудеться у Zoom: https://zoom.us/j/91361457074...

Задати питання, реєстрація: https://forms.gle/MJAMvG5bKWtumL3Y9

Запис першої частини вебінару можна переглянути на каналі СОК Зерновий у YouTube: https://www.youtube.com/@zernovyi

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

05 Dec, 10:28


Продовжуємо нашу серію вебінарів про експорт!

🇪🇺Вже 12 грудня запрошуємо на наступний вебінар для українських виробників, присвячений налагодженню зв’язків з ринком ЄС.

Поговоримо з генеральним директором та співзасновником платформи Kwayga, Майком Магратом, про можливості виходу на європейські ринки за допомогою цього інноваційного сервісу. На вебінарі обговоримо механізми Kwayga, та які можливості відкриває платформа і для українських виробників.

📌Дата та час проведення: 12 грудня, 15:00-16:30
Формат: онлайн (Zoom)
Реєстрація обов’язкова: https://bit.ly/49l6vFP

📌Довідково:
Платформа Kwayga (https://www.kwayga.com/ ) – це швидший механізм пошуку постачальників для керівників груп із закупівлі продуктів харчування та напоїв.

Майк Макграт, генеральний директор і співзасновник Kwayga.com, має 15-річний досвід у закупівлях.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

05 Dec, 07:23


📊У жовтні 2024 року обсяг ринку землі сягнув найвищого показника за весь час з початку повномасштабного вторгнення: 11,3 тис. угод купівлі-продажу загальною площею понад 25,2 тис. га.

📈Жовтень також відзначився новими рекордами у системі “Прозорро.Продажі”. Ціни на оренду комунальних земель сягнули 9,5 тис. грн за гектар.

Завдяки обігу та використанню земель сільськогосподарського призначення, бюджети громад поповнились на майже 3,4 млрд грн, що на 18% перевищує аналогічний показник минулого року.

Детальніше – у звіті, підготовленому Kyiv School of Economics у межах проекту «Земля незламності» за підтримки Програми USAID АГРО: https://kse.ua/wp-content/uploads/2024/11/land_october2024_ua.pdf

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

04 Dec, 09:41


11 грудня 2024 року Програма USAID АГРО проведе на круглий стіл, присвячений впровадженню інноваційних вуглецевих практик у сільському господарстві України. На заході учасники зможуть отримати практичні знання про вуглецеве землеробство, його перспективи та шляхи впровадження, зокрема:

🌍Міжнародний досвід та сучасні практики - аналіз технологій, як-от мінімальний обробіток ґрунту і покривні культури, що сприяють зменшенню викидів вуглецю;
💵Економічна ефективність - моделювання фінансових результатів впровадження вуглецевих технологій із розрахунками собівартості та прибутковості;
‼️ Побоювання фермерів - основні виклики щодо нових підходів і рекомендації для їхнього подолання;
🙋‍♂️Практичні кроки для ММСП - детальні методичні рекомендації для отримання вуглецевих кредитів.

ДАТА: 11 грудня 2024 року, з 10:30 до 14:00
ФОРМАТ: Онлайн, реєстрація за посиланням: https://forms.gle/RpJ2SuksPaunruBT9
ПРОГРАМА: https://docs.google.com/document/d/1rpi4GYwkLthe29rHOoz_tHVWAThWWdK9xItuHoivDFg/edit?usp=sharing

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

03 Dec, 19:16


Повномасштабна війна вплинула та спричинила значні втрати елеваторних потужностей в Україні. Нестача елеваторів і різке скорочення обсягів експорту через заблоковані порти призвели до серйозної кризи на ринку зберігання зерна. А погодні умови в сезоні 2023 ще ускладнили ситуація і місця для зберігання бракувало навіть тим, в кого були власні склади.

🌾Як змогли адаптуватися агровиробники та елеватори? Яким є ринок і можливості зберігання зерна для фермерів в Україні сьогодні? - Дізнайтеся у статті за посиланням.

📲Також розкажіть про свої потреби на послуги з доробки, сушіння, зберігання зерна за проєктами підтримки Програми USAID АГРО: https://forms.gle/62SUYsQ3aE3U8Te86

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

03 Dec, 12:51


Довгий час в Україні люди з інвалідністю стикалися з численними бар’єрами, які обмежували їхню участь у суспільному житті, доступ до роботи та можливість реалізувати себе.

Сьогодні ж військові та цивільні з інвалідністю доводять власним прикладом: навіть попри труднощі, можна долати бар’єри та будувати цікаве й повноцінне життя.

Міжнародний день людей з інвалідністю, який відзначається 3 грудня, – це нагадування про те, що ми всі можемо і маємо сприяти створенню безбар’єрного суспільства. Воно починається зі ставлення й завершується реальними діями, які допомагають людям з інвалідністю адаптуватися, розкрити свій потенціал і досягти успіху.

В усіх проєктах підтримки, Програма USAID АГРО приділяє особливу увагу вразливим категоріям населення, зокрема людям з інвалідністю. Крім того, наразі ми підтримуємо два важливі проєкти, спрямовані на розширення можливостей для працевлаштування ветеранів:

Навчальні онлайн-курси від AgriAnalytica:
🔹«Інформаційні технології, цифровізація, штучний інтелект в агросфері»
🔹«Менеджмент в агросфері»
🔹«Основи фінансової грамотності в агросфері»
🔹«Агробізнес для ветеранів»
🔹«Агротехнології вирощування нішевих культур»
👉 Докладно: www.veteran.agrianalytica.com

Навчальні курси від Superhumans Center у межах проєкту Go2Agro:
🔹«Фермерство з нуля»
🔹«Тракторист-механізатор»
🔹«Комбайнер-механізатор»
🔹«Закупівлі в агросекторі»
👉 Докладно: www.superhumans.com/go2agro/
Окрім цього, Національна Асамблея людей з інвалідністю України разом із Pro.UD Універсальний дизайн / Pro.UD Universal Design, за підтримки Програми USAID АГРО, розробила посібник «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю в аграрному секторі». У ньому зібрані практичні рекомендації: як адаптувати робочі місця, як враховувати умови праці та як зробити продукцію зручною для споживачів із різними потребами.

📥 Завантажити посібник можна тут: www.shorturl.at/QDSh7
Продовжуємо всі разом будувати суспільство, де кожен має рівні можливості для розвитку та реалізації!

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

03 Dec, 09:41


🌻Запилювачі роблять значний внесок у світову економіку – додають $217 млрд щороку. Вони забезпечують до половини світового виробництва олійних, забезпечують врожаї фруктів, овочів та горіхів. Однак, кількість запилювачів скорочується – через інтенсифікацію сільського господарства, використання хімічних речовин, руйнування екосистем, природніх місць гніздування запилювачів тощо.

🐝 Медоносні бджоли, які є одним з найпоширеніших видів запилювачів, можуть допомогти боротися з такими викликами. А співпраця фермерів та пасічників створює передумови для реалізації потенціалу бджіл, зокрема через інструмент керованого бджолозапилення.

30 листопада 2024 року відбулася фахова онлайн-зустріч Бджолозапилення-2024, яку провели ГС Асоціація керованого запилення "BeesAgro" та Українська Школа Промислового Бджільництва за підтримки Програми USAID АГРО.

Захід об’єднав фермерів, професійних пасічників, науковців, які досліджують та практикують кероване бджолозапилення для підвищення врожайності комахозапильних сільгоспкультур, а також захисту бджіл та безпечного виробництва якісного меду.

На заході обговорили:
• результати надання послуг керованого запилення на посівах ріпаку, гречки, насіннєвого соняшника у 2024 році
• бізнес-модель надання послуг керованого запилення
• схеми безпечного для запилювачів використання ЗЗР при вирощуванні соняшника та ріпаку
• кероване запилення, як інструмент Green Deal: вигоди для аграрія та бджоляра
• настанови з нових інструментів в ДАР для попередження отруєння бджіл та організації керованого бджолозапилення
• планування сезону та принципи безпечного перевезення бджолиних сімей на запилення.

Переглянути запис зустрічі можна за посиланням на каналі Програми USAID АГРО в YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=etShdHDoTjQ

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

03 Dec, 07:28


📍В Івано-Франківську відбувся форум «Протидія рейдерству та земельній корупції». Це перший із серії регіональних заходів, запланованих у рамках проєкту «Земля без корупції», який за підтримки Програми USAID АГРО реалізує юридична компанія MORIS

На заході зібралося більше 40 агровиробників, землекористувачів та представників органів місцевого самоврядування. Юристи компанії MORIS не лише розказали, як вберегтися від корупційних та рейдерських загроз, але й дали відповіді на ряд запитань від учасників.

Зокрема, більшість з них стосувалися встановлення користувачів на землі лісогосподарського призначення в гірській місцевості, а також обмежень використання земель, які знаходяться на території Смарагдової мережі. Також на заході на прикладі Косівської громади розглянули законодавчі нововведення щодо зміни цільового призначення земельних ділянок.

Загалом, учасники заходу отримали фахові консультації щодо різних земельних питань, у яких вбачають корупційні ризики.

📆Наступний захід відбудеться у Київській області, тож слідкуйте за анонсами.

☎️Також нагадуємо про гарячу лінію для безкоштовної юридичної допомоги у питаннях протидії корупції в земельній сфері - (044) 334 82 10

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

02 Dec, 09:59


Продовжуємо інформувати вас про цікаві заходи, які відбудуться за підтримки Програми USAID АГРО:

🔸4 грудня, о 15.00 – вебінар «Нові можливості впровадження курсу «Агросфера» у закладах освіти України», який проведе СвітОсвіт.

До участі запрошуються представники громад, директори закладів освіти, вчителі та усі зацікавлені у розвитку шкільної аграрної освіти. Під час заходу учасники дізнаються більше про сучасні підходи до аграрної освіти в Україні.

Під час цього вебінару відбудеться:
обговорення досвіду та переваг впровадження курсу аграрного спрямування в закладах освіти;
представлення четвертої онлайн програми підготовки вчителів курсу «Агросфера»;
обмін думками та ідеями щодо можливих способів впровадження курсу «Агросфера» у період реформування шкільної освіти.

Реєстрація
Учасники вебінару отримають сертифікати про підвищення кваліфікації від ГО «СвітОсвіт».

***
🔸10 грудня, о 14:00 – безкоштовний онлайн-вебінар для агровиробників «Ефективне дозування добрив: досвід застосування технології», який проведе SmartFarming спільно з USAID АГРО та Aggeek.

Під час вебінару учасники дізнаються про результати впровадження інновацій у 2024 році та як ці технології допоможуть у сезоні 2025.

Реєстрація
Докладно: https://www.facebook.com/events/1249248779657986

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

30 Nov, 07:46


За 15 хв розпочинаємо!

Приєднуйтеся до фахової зустрічі "Бджолозапилення 2024", яку проведуть Асоціація керованого запилення "BeesAgro" та Українська Школа Промислового Бджільництва за підтримки Програми USAID АГРО.

Захід буде цікавим для фермерів та пасічників, які шукають можливості для ефективної співпраці та розвитку власної справи. Ефективне запилення сільськогосподарських культур дозволяє фермерам підвищувати врожайність комахозапильних сільгоспкультур, а пасічникам - забезпечити безпечне джерело нектару для бджіл та збільшити виробництво якісного меду. А отже, сприяє розвитку галузі бджільництва та збільшенню економічної ефективності сільськогосподарського виробництва в Україні.

Онлайн трансляцію можна дивитися на сторінці події за посиланням:
https://www.facebook.com/events/2088050008281564/

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

28 Nov, 17:28


🤝Зміцнюємо громади, які потребують підтримки.
Відтепер учні та викладачі одного із навчальних закладів Межівської громади на Дніпропетровщині зможуть безпечно продовжити навчання. На території вже встановили підземне укриття, яке повністю обладнане для надійного та комфортного перебування учнів під час тривог.

🚛Доставка цього важливого вантажу здійснювалася у межах проєкту "Згуртовані громади", який за підтримки Програми USAID АГРО реалізує Всеукраїнська асоціація громад.

Загалом, з початку повномасштабного вторгнення у межах проєкту "Згуртовані громади" доставлено понад 2 тис тонн різноманітних вантажів до 658 громад.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

27 Nov, 17:12


🥔Ще один крок у розвитку українського картоплярства. Продовжуємо разом з партнерами розвивати картопляну галузь в Україні.

⚙️За підтримки Програми USAID АГРО, в межах проєкту зі створення картопляного хабу для українських фермерів, Агріко Україна встановили нове сучасне обладнання для доробки картоплі: лінію сухої чистки та пакування, а також обладнання для мийки і сушки.

Нове обладнання допоможе покращити якість доробки картоплі, підвищити ефективність виробництва та збільшити обсяги фасування продукції.

🤝В межах проєкту, Агріко надаватиме фермерам послуги із переробки та доробки картоплі, навчатиме сучасним технологіям вирощування та зберігання високоякісних сортів столової картоплі Агріко. Така співпраця створить додаткові можливості вирощування та збуту продукції для виробників, а також сприятиме збільшенню обсягів поставок якісної продукції в торговельні мережі.

Загалом, у 2024 році Програма USAID АГРО підтримала 5 виробників картоплі для розвитку локальних хабів картоплярства за участі понад 100 ММСП виробників картоплі. Спеціальне обладнання, надане Програмою USAID АГРО, створить потужності для миття, фасування, чищення та пакування додаткових 38 тис. тонн картоплі щорічно.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

22 Nov, 14:17


В Україні створено Асоціацію організацій водокористувачів!

📍Її мета – згуртувати зусилля агровиробників для розвитку зрошення та відновлення меліоративної інфраструктури.

Ідея створення такої Асоціації виникла на зустрічі організацій водокристувачів, яку проводила Програма USAID АГРО навесні. А сьогодні на заході, організованому Програма USAID «Врожай» для обговорення ініціатив, які допоможуть прискорити реалізацію реформи гідротехнічної меліорації, відбулась офіційна презентація зареєстрованої Асоціації.

Асоціація організацій водокристувачів охоплює такі напрямки діяльності:
🔸забезпечення представництва ОВК у законотворчій діяльності;
🔸адвокація інтересів ОВК в державних та місцевих органах влади;
🔸надання комплексної юридичної підтримки та допомоги в розбудові потенціалу існуючим ОВК, а також - допомогу групам фермерів, що мають на меті створення ОВК.

🗯Зі слів Дмитра Кохана, виконавчого директора Асоціації організацій водокористувачів першочерговим завданням Асоціації є реалізація законних прав ОВК та передача їм в управління меліоративних мереж, адже наразі лише дві ОВК змогли отримати передбачене майно у власність.
Детальніше - https://is.gd/8c8H3X

Нагадаємо, реалізація реформи гідротехнічої меліорації розпочалась із прийняття Стратегії розвитку зрошення та дренажу в Україні та Закону про ОВК. До їхньої розробки разом із іншими міжнародними партнерами долучилася Програма USAID АГРО. Окрім того, Програма USAID АГРО співфінансує 18 проєктів з модернізації меліоративних мереж ОВК.

💦Вітаємо організації водокористувачів України з об’єднанням в Асоціацію. Разом – сильніші!

P.S. Агровиробники, які також зацікавлені у створенні організацій водокористувачів для відновлення зрошення, можуть скористатися посібником - https://bit.ly/4216N07

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

22 Nov, 11:06


🌾 В межах маркетингового майданчика AgriSales B2B, Програма USAID АГРО підтримує Agro&Food Security Forum 2024, який пройде 2-3 грудня у Варшаві!

Цей важливий захід об'єднає понад 300 експертів агросфери, створюючи платформу для обміну знаннями та новітніми рішеннями.

У центрі уваги будуть аналітичні огляди світових ринків зернових, бобових та олійних культур, а також новаторські рішення для подолання геополітичних викликів і забезпечення стабільних поставок продовольства.

Раді долучитися до підтримки форуму, що сприяє забезпеченню продовольчої безпеки! Приєднуйтесь до нас, щоб налагодити зв’язки з ключовими гравцями ринків та обговорити сучасні виклики і можливості у міжнародній торгівлі агропродукцією.

🙋‍♂️За промо-кодом "USAID AGRO" можна отримати 20% знижки на участь у Форумі!

Деталі - www.agrosecurityforum.com/en/agrofood-security-forum-eng/

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

22 Nov, 07:42


📣О 10:00 розпочинається онлайн-трансляція презентації дослідження щодо економічної інтеграції жінок, ветеранів війни, внутрішньо-переміщених осіб, людей з інвалідністю, молоді в сільській місцевості та агросекторі «Оцінка ґендерної рівності та соціальної інклюзії в аграрному секторі України», організованій Програмою USAID АГРО.

💻Трансляція заходу відбудеться на YouTube каналі Програми USAID АГРО за посиланням

Долучайтеся!

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Nov, 16:29


Складні часи часом підштовхують до правильних рішень – наприклад, розвитку взаємовигідної співпраці між виробниками сільгосппродукції та її переробниками. Адже попри поширені застереження з обох сторін, таке партнерство на основі довіри та з врахуванням інтересів виробника і переробника вже працює на практиці та приносить їм додаткові переваги.
Прикладом є співпраця між Лохвицьким комбікормовим заводом, YEDNIST' GROUP, та локальними мікро, малими та середніми фермерами за моделлю контрактного вирощування. За підтримки Програми USAID АГРО, Лохвицький комбікормовий завод розширив потужності для переробки зерна кукурудзи та гороху.

🌽Вже цього сезону, підприємство закупило 5500 т сировини від 10 мікро, малих та середніх агровиробників, з якими налагодили співпрацю за контрактним вирощуванням. Серед них – пан Віктор, який поділився історією свого господарства та співпраці з переробником у відео.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Nov, 11:55


Soul Partners за підтримки USAID АГРО успішно завершив навчальну частину акселераційної програми для агропідприємств із залучення фінансування та міжнародної співпраці.

👥До участі в Бізнес-акселераційній програмі було відібрано 20 підприємств малого та середнього бізнесу (МСБ). Це переробні с.-г. підприємства, що належать жінкам, а також чоловікам із таких категорій: ветерани війни, внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю, молодь та люди старшого віку.

🔹Освітньо-менторська частина Програми складалася з 6 лекцій, що поєднували теоретичні знання та практичні аспекти роботи з фінансами. Серед спікерів — представники провідних консалтингових та юридичних фірм України, зокрема Baker Tilly, Wizards Lega тощо.

На підсумковому заході представники п’яти фінансових організацій — АБ «Укргазбанк», АТ «Кредобанк», АТ «ПроКредит Банк», АТ «ОТП Банк» та Ukraine-Moldova American Enterprise Fund — розповіли про актуальні програми фінансування МСБ, поділились ключовими умовами, ставками, лімітами та вимогами до підприємств. Захід був максимально практичним.

🔸А учасники-агровиробники — ТОВ «Крона», ПБП «Вимал», ТОВ ПІІ «Еконія» та ТОВ «ІНТЕРДЖУС Буковина» — презентували банкірам і представникам фонду свої інвестиційні проєкти.

Надалі серед учасників програми буде відібрано три мікро-, малі та середні підприємства, які отримають технічний супровід протягом наступних шести місяців, зокрема допомогу в підготовці маркетингових і фінансових документів, пошуку потенційних інвесторів та залученні фінансування.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

20 Nov, 10:56


🔸Як надійно та правильно оформити право на землю?
🔸Як захиститись від рейдерських посягань?
🔸Що має знати фермер та землевласник, щоб не стати жертвою корупції?

Відповіді на ці та інші запитання землекористувачі та землевласники зможуть отримати під час форуму, який пройде
📅28 листопада
📍у місті Івано-Франківськ

Захід організовує юридична компанія MORIS в межах проєкту “Земля без корупції”, що здійснюється за підтримки Програма USAID АГРО.

🔗Для участі у заході реєструйтеся за посиланням: https://forms.gle/Hnx3ZGSGajdXHpTG9
У разі виникнення питань та за додатковою інформацією звертайтеся за телефоном +38 (044) 359 03 05.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

19 Nov, 16:11


🥔Незалежно від погодних умов, ситуації на ринку, для виробників картоплі результат роботи значною мірою залежить від збуту продукції, можливостей продажу врожаю. Одним зі сталих підходів для фермерів є партнерство з переробником за моделлю контрактного вирощування, що дозволить виробнику мати гарантований збут для частини свого врожаю за конкурентними цінами. Це дасть можливість планувати вирощування та керувати дохідністю виробництва.

За підтримки Програми USAID АГРО, 5 підприємств-картоплярів розвивають хаби картоплярства для співпраці з локальними фермерами-виробниками. В межах хабів картоплярі розвивають співпрацю, впроваджують контрактне вирощування, розширюють інфраструктуру для переробки та зберігання картоплі.

Зокрема, на Львівщині на базі ТОВ “Стронг Енерджі Захід, Централ Плейнс Груп, триває активна щоденна робота: завод приймає картоплю від фермерів регіону. Частина врожаю одразу йде на переробку на крохмаль, а решта закладається у спеціальні кагати для тимчасового зберігання.

🔸В межах проєкту підприємство встановило нове сучасне обладнання для очищення картоплі, надане Програмою USAID АГРО. Також побудувало нове картоплесховище для тимчасового зберігання продукції, що подовжить сезон переробки на 1-2 місяці. Це дозволить збільшити обсяги вирощування картоплі для переробки, а отже - залучити більше місцевих фермерів до співпраці.

🥔Цього року підприємство очікує 12-13 тисяч тонн картоплі від 20 господарств регіону для переробки картоплі на високоякісний крохмаль і подальшого експорту в ЄС. Крохмаль, виготовлено із картоплі українських фермерів, знаходить попит на міжнародному ринку, і нова партія вже готова вирушити до Ізраїлю.

Дізнайтеся більше про контрактне вирощування та можливості співпраці за посиланням: bit.ly/4dkzVnR

Разом з партнерами продовжуємо робити внесок у розвиток агропереробки та зміцнення економіки України. 🇺🇦

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

19 Nov, 07:53


🌱«Сила насіння»: як українські школи виховують нове покоління аграріїв через практичні проєкти»
Володимир Сірий, Оксана Мазулинська та Альбіна Татаріна – вчителі. У своїх школах вони додатково викладають курс «Агросфера», мета якого – зацікавити молодь у сільському господарстві та спонукати звернути увагу на аграрний фах.

Педагоги докладали величезних зусиль до цього курсу, але щоб навчання було не лише теоретичне, а й практичне, необхідні були виробничі ресурси, а їх у школах не вистачало. Програма USAID АГРО у межах проекту «Згуртовані громади», який реалізує Всеукраїнська асоціація громад, підтримала курс «Агросфера» та передала школам насіння різних овочевих культур. Цю акцію у школах назвали «Сила насіння».

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

11 Nov, 07:54


💧Українська делегація організацій водокористувачів у межах навчального туру до США, організованого Програмою USAID АГРО, взяла участь «Irrigation Show» – найбільшої в світі виставки зрошувальних систем.

Учасники делегації ознайомились з найсучаснішими технологіями зрошення, які дозволяють заощаджувати ресурси та отримувати кращий результат.

Цей тур є частиною комплексної підтримки реформи гідротехнічної меліорації в Україні Програмою USAID АГРО, що включає як допомогу у розробці законодавства та регуляторних механізмів, так і співфінансування проєктів з модернізації меліоративних мереж організацій водокористувачів та їх навчання новітнім підходам до зрошення.

Стежте за подіями навчального туру на сторінках організацій водокористувачів: ОВК "Лесині джерела" Градизька ОВК, ОВК "Вода життя" ОВК "Перша", ОВК «Квітучі Лани», ОВК «Аква Лайф», ОВК Довгалівська, ОВК Дмитрівська, ОВК«Сильна Вода».

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

08 Nov, 11:18


Запрошуємо вас приєднатися до міжнародної конференції «Органічні зернові та олійні культури: виробництво, переробка та експорт», яка розпочнеться 15 листопада 2024 року о 10:00 у форматі онлайн. Захід збере лідерів ринку – виробників, експортерів, переробників, трейдерів та імпортерів із ЄС.

📍 Реєстрація: http://surl.li/jnzlta
📄 Програма конференції: http://surl.li/kthtka

Що на Вас чекає?
🟢 Обговорення ключових тенденцій органічного ринку за участю понад 15 провідних українських компаній: найсвіжіша аналітика ринку, європейські тенденції торгівлі органічною продукцією, шляхи подолання основних викликів у виробництві, переробці та експорті.
🟢 Можливість налагодити партнерства та зміцнити позиції на ринку разом з основними гравцями галузі.
🟢 Деталі щодо участі в проєкті Програми USAID АГРО та «Органік Стандарту», в межах якого ви можете отримати послуги зі сертифікації органічних виробників та забезпечення контролю експорту органічної продукції на пільгових умовах.

Організатори: орган сертифікації Органік Стандарт у партнерстві з громадською спілкою Органічна ініціатива за підтримки Програми USAID АГРО, під патронатом Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Чекаємо на вас! 🌻

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

07 Nov, 12:06


🚜 Чому товарні кредити важливі для агробізнесу України?

У багатьох країнах товарні кредити вже давно обігнали банківські позики за популярністю, особливо серед аграріїв. В Україні ж цей фінансовий інструмент ще не отримав настільки широкого застосування, хоч і має цілу низку переваг. Наприклад, він допомагає аграріям справлятися з сезонністю прибутку, а постачальникам – підтримувати стабільні обсяги продажів.

У той же час, ринок товарних кредитів стикається з викликами, які обмежують його потенціал, як-от нестача ліквідності та брак механізмів для перепродажу таких кредитів.
Програма USAID АГРО зі свого боку співпрацює з сімома гравцями ринку – ADAMA, Himagro M, «Агроресурс-А», «Захід Агробізнес», UKRAVIT, Makosh, «Агро Арена», – які надають агровиробникам товарні кредити на придбання насіння, добрив, засобів захисту, запчастин та інших оборотних активів. Обсяги товарних кредитів на 2025 рік сягнуть понад 1,7 млрд грн.

Крім того, зараз ми працюємо над програмою підтримки зі створення екосистеми, яка оптимізує аналіз клієнтського портфеля та покращить взаємодію між учасниками вторинного ринку товарного кредитування. Вона поєднає переваги товарного кредиту та банківського фінансування для фермерів. Така система допоможе компаніям швидше отримувати кошти, а також зменшувати валютний ризик при переуступці своєї заборгованості банкам.

📍Детальніше про переваги вторинного ринку товарного кредитування, – в експертній колонці Миколи Волкова, радника з питань доступу до фінансування Програми USAID АГРО.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

07 Nov, 07:21


📣Новини від партнерів!

USAID Проєкт енергетичної безпеки оголошує конкурс заявок на розробку попередніх техніко-економічних обґрунтувань (пТЕО) для потенційних проєктів із виробництва біометану в Україні.

Розвиток сектору біометану важливий для посилення енергетичної безпеки України, досягнення цілей декарбонізації, забезпечення економічного зростання, розвитку розподіленої енергогенерації та ефективного використання енергетичних ресурсів.

Свої запитання щодо конкурсу можна надсилати до 18:00, 18 листопада 2024 року за київським часом на адресу: [email protected]

Докладно про конкурс за посиланням

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

06 Nov, 15:26


🌱Щорічно 6 листопада у світі відзначають Міжнародний день припинення експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів, щоб нагадати про руйнівний вплив війни на екосистему усього світу та майбутні покоління.

Третій рік поспіль через повномасштабне вторгнення в Україну, Росія щодня завдає великої шкоди довкіллю. Наразі, понад 5 млн гектарів сільськогосподарських угідь в Україні вже забруднені хімічними речовинами від мін і снарядів. Також війна обмежує зусилля людства у протидії зміні клімату та глобальному потеплінню, негативно впливає на біорізноманіття та природні екосистеми. За оцінками, збитки завданні довкіллю через бойові дії вже перевищили $60 млрд. А український агросектор зазнав збитків у понад $80 млрд, за даними дослідження, проведеного Центром досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки (KSE Агроцентр) спільно зі Світовим банком.

🌾Внаслідок забруднення мінами та снарядами викликом для фермерів є скорочення пасовищ та сільськогосподарських земель для посівної. Це створює серйозні ризики для продовольчої безпеки не тільки в Україні, але й у світі.

Програма USAID АГРО підтримує в Україні низку проєктів і ініціатив, які покликані зберегти й покращити родючість, відновити пошкоджені ґрунти, зробити ретельний аналіз їхнього стану:

AgriLab, за підтримки Програми USAID АГРО, реалізує проєкт спрямований на підтримку аграріїв через аналіз ґрунту, що допоможе підвищити врожайність та економічну ефективність агропідприємств. Проєкт охопить 106 мікро-, малих та середніх виробників і триватиме більше року.

Аграріям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від руйнування Росією Каховської ГЕС та залишилися без доступу до поливу отримали можливість безкоштовно випробувати інноваційний продукт для меліорації земель та протидії посухам - сорбент EF Polymer, розроблений японськими виробниками. Сорбент безоплатно надали японські донори у межах проєкту “Згуртовані громади”, який за підтримки Програми USAID АГРО реалізує Всеукраїнська асоціація громад.

В межах проєкту з відновлення ґрунтів розробили рекомендації з використання донних відкладень із рибогосподарських водойм для поліпшення стану сільськогосподарських угідь та відновлення пошкоджених земель: https://bit.ly/3wQ4x15

🌍Екологічні наскільки війни в Україні будуть відчутні далеко за її межами. Тож увесь світ має замислитися, адже захист довкілля є важливою запорукою для добробуту сьогодення і майбутніх поколінь.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

06 Nov, 08:09


📶Темпи зростання цін на землю вперше з початку повномасштабного вторгнення випередили темпи девальвації національної валюти. Відтак від початку 2024 року капіталізація ринку земель зросла на 332 млрд грн або на 3,9 млрд дол. США.

🔼Третій квартал 2024 року став рекордним за кількістю та площею угод купівлі-продажу сільськогосподарських земель за весь період від початку повномасштабного вторгнення. Усього у липні-вересні цього року було укладено 28,4 тис. угод щодо 62,7 тис. га земель сільгосппризначення.

🪙Суттєво зросла й середньозважена вартість гектара сільськогосподарських земель - до 45,4 тис. грн за гектар для всіх проданих земель та до 46,8 тис. грн за гектар для товарних земель. Це на 4,0% і на 4,2% відповідно більше від цін у 2-му кварталі цього року.

Про це йдеться у новому аналітичному огляді ринку земель від KSE Агроцентр, підготовленому в межах ініційованого Програмою USAID АГРО дослідницького проєкту “Земля незламності”.

Детільніше - https://bit.ly/4fh7tVS

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

05 Nov, 08:51


📌Як відновити зрошення на своїх полях, якщо насосна станція не працює вже 24 роки?

Розповідаємо на прикладі ТОВ «ЛАН-АГРО» з Полтавщини.

Крок 1. Створити організацію водокористувачів.

Реформа гідротехнічної меліорації, яка реалізується за підтримки Програми USAID АГРО, відкрила можливість агровиробникам об’єднуватися в організації водокористувачів, щоб спільно модернізувати та управляти меліоративними системами на їхніх площах. До реформи такої можливості не було, адже все управління відбувалося виключно через державні органи.
Тож ТОВ «ЛАН-АГРО» ініціювало створення ОВК «Квітучі лани», що має в зоні обслуговування 500 га.

Крок 2. Отримати у власність меліоративні мережі

Меліоративна мережа, а з нею і непрацююча насосна станція, що мала би забезпечувати полив полів ОВК «Квітучі лани», перебувала у комунальній власності. Звісно, забезпечувати робочий стан станції, збудованої ще 1984 року, зі свого бюджету громаді було не під силу. Проте згідно закону меліоративні мережі можуть бути передані у власність ОВК. Тож громада передала майно у власність ОВК «Квітучі лани».

Крок 3. Модернізація
ОВК, на відміну від бюджетних організацій, можуть залучати різні джерела фінансування – приватні інвестиції, кредити, гранти. ОВК «Квітучі лани» отримала субгрант від Програми USAID АГРО, але зараз є також і державні грантові програми для відновлення зрошення.
Днями Програма USAID АГРО передала ОВК «Квітучі лани» нову сучасну трансформаторну підстанцію, щоб насосна станція, яка не працювала 24 роки, знову забезпечувала поля життєдайною водою.
Також Програма USAID АГРО передала 820 м трубопроводів, 4 насоси та шафу управління ними, а також датчик тиску та ультразвуковий лічильник.

Результат?
▶️На полях ОВК "Квітучі лани" очікується збільшення валових зборів основних культур у межах 15-20%, а також оптимізація собівартості продукції через зменшення витрат води та електроенергії.

💧Загалом в Україні створено вже 51 організацію водокористувачів, що об’єднує 140 агровиробників у 13 областях України.

Як утворити ОВК?
Дивіться інструкцію та запис вебінару 🌱

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

04 Nov, 13:15


На цьому тижні, за підтримки Програми USAID АГРО, відбудуться такі заходи:

📍05 листопада у м. Кропивницьк відбудеться семінар AGRORESURS із презентацією грантової програми комплексного кредитування AGRORESURS FINANCE. Ця ініціатива впроваджується за підтримки Програми USAID АГРО.

На семінарі обговорять законодавчі вимоги щодо поводження з засобами захисту рослин (33Р) у ЄС та Україні, прогноз ратифікації відповідних директив Україною, а також як сертифікаційні системи сприяють отриманню додаткового прибутку та відкривають доступ на ринки ЄС.

Фермери зможуть ознайомитися з умовами товарного кредитування AGRORESURS FINANCE, а також дізнатися про можливості оптимізації виробничих процесів за допомогою плаформи CropWise Operations та агроконсалтингу від AGS.

📍6-7 листопада в межах конференції "Виставка технологій та обладнання для очищення територій, відновлення ґрунтів і водних ресурсів" https://www.facebook.com/events/985123106203239/ відбудеться дві презентації від Програми USIAD АГРО на тему відновлення ґрунтів та реформи гідротехнічної меліорації

Подробиці за посиланням: resource.in.ua, +380 (93) 516 07 54

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

04 Nov, 10:14


⚙️Програма USAID АГРО оголошує Запит цінових пропозицій на постачання обладнання (системи підґрунтового зрошення) для модернізації зрошувальних систем субреципієнтів – організацій водокористувачів.

Докладна специфікація, умови відбору та вимоги до подання заявок – у повному тексті за посиланням

Інформація для подання заявки:
📍Компанії чи організації, зацікавлені взяти участь у конкурсі, мають подати свою пропозицію до 11 листопада 2024 року 18:00 за Київським часом на електронну адресу [email protected]

У будь-якій кореспонденції у зв’язку з цим тендером, будь ласка, зазначайте номер AGRI-RFQ- S3-85-135.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

01 Nov, 15:55


Відновлення агровиробництва у прифронтових громадах

Віктор Деркач - засновник господартсва СТОВ "Берегиня", яке обробляє землі у прифронтових громадах Херсонщини. Через війну господарство зазнало значних збитків: окупанти викрали 5 зерновозів та виробничі ресурси, а ще багато техніки та будівель зруйнували обстріли.

Для відновлення роботи потрібні були кошти, але господарство, які і сотні інших підприємств на деокупованих територіях, взяти кредит на пільгових умовах не могло. Це стало великою перешкодою для відновлення економіки у постраждалих громадах.

Щоб відкрити господарствам з деокупованих територій доступ до фінансування, у межах ініційованого Програмою USAID АГРО проекту з юридичної підтримки постраждалих агровиробників, який реалізувала Всеукраїнська аграрна рада, експерти розробили зміни до законодавства. Парламент їх прийняв і підприємства отримали право на пільгові умови кредитування. Як отримати такий кредит Віктору Деркачу пояснили на гарячій лінії, створеній в межах цього проекту. Завдяки таким змінам СТОВ "Берегиня" придбало необхідну техніку та розпочало відновлення.

Як господарство працює сьогодні, дивіться у відео: https://www.youtube.com/watch?v=ybMInjKHlGM

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

01 Nov, 07:14


💡Із кожним місяцем в Україні дедалі збільшується кількість вакансій – агросфера не є винятком. При цьому соціологічні опитування серед військових показують, що лише 7% військових планують залишитися в армії після перемоги. Натомість понад половини ветеранів мріють про власну справу, щоб самостійно будувати своє майбутнє.

Для ветеранів, які прагнуть знайти нову професію, почати власну справу або розвивати кар'єру, агросектор відкриває нові перспективи. За підтримки Програми USAID АГРО на сьогодні розпочато дві ініціативи, які допомагають ветеранам повернутися до мирного життя, знайти роботу в агро або започаткувати власну справу в агросекторі. Це унікальна можливість для тих, хто готовий змінювати своє майбутнє і створювати нові історії успіху в українському агро.

🔸Проєкт із працевлаштування ветеранів від AgriAnalytica

AgriAnalytica у співпраці з Програмою USAID АГРО впроваджує проєкт «Розбудова моделей реінтеграції ветеранів в агросектор». Він створює можливості для ветеранів здобути нову спеціальність, підвищити кваліфікацію, започаткувати, розширити чи відновити власний бізнес.

Ініціатива планує підтримати щонайменше 1000 ветеранів, з яких 300 знайдуть роботу, пройдуть стажування на агропідприємствах або започаткують власну справу. Усі навчальні курси проєкту будуть доступні для українських ветеранських просторів та хабів.

💻AgriAnalytica на своєму сайті регулярно публікує нові вакансії для ветеранів: https://shorturl.at/vNQcg А на своїх сторінках у соцмережах розповідає, чим перспективна та чи інша спеціалізація в агро: https://shorturl.at/E34cN
Також невдовзі розпочнеться набір на короткотермінові програми професійного навчання в агросекторі для ветеранів – усі програми будуть розміщені на навчальній платформі AgriAnalytica.

🔸Проєкт Go2AGRO від Superhumans Center

Проєкт Go2AGRO, який започаткував Superhumans Center за підтримки Програми USAID АГРО, також допомагає ветеранам інтегруватися в агросферу та започаткувати власний бізнес. У межах нього так само щонайменше 1000 ветеранів отримають консультації, підвищать кваліфікацію або пройдуть навчання для роботи в агросекторі. Принаймні 300 із них знайдуть роботу, розпочнуть стажування, стануть самозайнятими чи започаткують або відновлять власний бізнес.

📍Вже в листопаді Go2AGRO розпочинає тримісячну навчальну програму «Фермерство з нуля», де випускники отримають не лише знання, а й постійну консультаційну підтримку — як онлайн, так і офлайн.

Партнерами Superhumans Center у реалізації проєкту стали медійні та консалтингові компанії, такі як Latifundist Media, Agri Personnel та Культиварій, які допомагають створити якісну аграрну освіту онлайн і підтримувати ветеранів на шляху до розвитку власної справи.

Долучайтеся до спільноти агро і ставайте частиною змін. Стежте за анонсами, про всі деталі повідомимо згодом!

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

31 Oct, 18:07


Згідно законодавства усі громади України повинні розробити комплексні плани просторового розвитку. Остерська громада Чернігівщини- серед лідерів на цьому шляху.

🎯Розробляючи за підтримки Програми USAID АГРО комплексний план, місцева влада не лише знайшла способи збільшити надходження до бюджету завдяки покращенню ефективності використання земельних ресурсів, а й отримала близько 200 перспективних пропозицій для розвитку громади від її мешканців.

Про те, як законодавча вимога відкрила нові перспективи - у відео: https://youtu.be/gn3Wwhd_wLc?si=kyHCYqxSr36XKrmW

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

31 Oct, 07:25


Хочете започаткувати власну справу в агросфері чи налагодити бізнес-процеси?

Нагадуємо про відео лекції освітнього курсу «Бізнес в аграрній сфері Grow up: Agro», створеного за підтримки Програми USAID АГРО: https://business.diia.gov.ua/education/biznes_v_ahrarnii_sferi_grow_up_agro

У відео зібрані основні рекомендації для власників мікро-, малих та середніх підприємств, які допоможуть розробити стратегію розвитку, знайти правильні рішення й підвищити ефективність роботи. Навчальна програма розроблена для власників агропідприємств, які займаються виробництвом та переробкою молока та м'яса, овочів, фруктів та ягід, кондитерських виробів, аквакультури.

Навчальний проект «Grow up: Agro» реалізований Українською асоціацією бізнесу і торгівлі (UBTA) у співпраці з Українським центром сприяння інвестиціям та торгівлі (ITFC) за інформаційної підтримки ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» та за фінансування Програми USAID АГРО.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

25 Oct, 08:22


🌾Актуальна аналітика експортних ринків для учасників борошномельного сектору та виробників борошнистих продуктів!

На сайті Спілки Борошномели України/Millers of Ukraine розміщені дослідження ринків країн Європи та Близького сходу(зокрема, зараз доступні дослідження Боснії і Герцеговини, Чорногорії, Туреччини, Саудівської Аравії, Великої Британії та Македонії: https://ukrmillers.com/export-guide

📌Цей розділ надає зернопереробним компаніям доступ до аналітики для оцінки потенціалу постачання продукції зернопереробки, а також містить інформацію про галузеві конференції, семінари та виставки, спрямовані на підвищення якості продукції, покращення технологічних процесів та пошук потенційних покупців.

Дослідження проводяться Спілкою Борошномели України в рамках проекту «Покращення доступності вітчизняних продуктів переробки зерна для експортних ринків», який реалізується за підтримки Програми USAID АГРО.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

24 Oct, 16:33


🍏Інноваційні IT-рішення в сільському господарстві – не просто тренд, а реальна можливість кардинально змінити процеси вирощування та догляду за врожаєм. Андрій Шапочка, молодий підприємець із Закарпаття, у свої 22 роки це чудово розуміє. За освітою – програміст, за династією – садівник, він у 2023 році заснував разом зі своїми друзями невелике сільськогосподарське підприємство «Фрукт Консалтинг».

⚙️Важливою частиною технологічної трансформації підприємства стали засоби малої механізації, отримані завдяки підтримці Програми USAID АГРО. Підприємство «Фрукт Консалтинг» є членом кооперативу «Дари Берегівщини» (Apple Farm), який отримав співфінансування на обладнання і навчання. У межах проєкту для місцевих господарств Андрій та його команда отримали можливість користуватися сучасними акумуляторними секаторами, гідравлічними візками та високотехнологічним садовим обприскувачем. Підприємець розповідає, що акумуляторні секатори стали справжнім проривом у догляді за деревами.

💬«Раніше процес обрізки дерев займав декілька днів і вимагав від працівників значних фізичних зусиль. Тепер ці інструменти дозволяють не лише пришвидшити обрізку, зробити її більш точною та без значних навантажень для персоналу. Також це позитивно впливає на здоров'я дерев і, як результат, на врожайність», — розповідає підприємець.

📈Завдяки використанню сучасного обладнання врожайність яблук збільшилася на 20%, а собівартість продукції знизилася на 15% через зменшення витрат на ручну працю та ефективніше використання ресурсів. Крім того, зниження хімічного навантаження на рослини сприяло підвищенню якості продукції, що, у свою чергу, збільшило попит на ринку.

ℹ️ Загалом Програма USAID АГРО в межах проєкту з заміщення ручної праці підтримала два сільськогосподарські кооперативи, які спеціалізуються на садівництві та ягідництві. Завдяки цій допомозі вдалося підвищити рівень механізації виробничих процесів серед домогосподарств та садівничих ММСП, скоротити витрати часу на виконання певних процесів, підвищити ефективність праці.

Представники 93 домогосподарств та ММСП, зокрема жінки та чоловіки з таких категорій, як молодь до 29 років, ветерани та члени їхніх родин, люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи (ВПО), а також люди старші за 60 років, отримали навички використання сучасного обладнання та техніки в садівництві та ягідництві, а також можливість отримувати обладнання та техніку в тимчасове користування. Це дозволило зберегти щонайменше 93 робочі місця в садівництві та ягідництві.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

24 Oct, 06:50


🌽В Україні добігає завершення цьогорічний збір врожаю. Попри посуху, складні погодні умови, щоденні виклики воєнного часу, аграрії виростили та вже зібрали понад 42,5 млн тонн зернових та більш ніж 14 млн тонн олійних культур. Поступово, все актуальнішими стають питання зберігання та продажу зерна.

Доступ до потужностей довгострокового зберігання зерна дозволяє аграріям зберігати якість та планувати реалізацію вирощеного врожаю. Програма USAID АГРО спільно з 22 елеваторами-партнерами покращує доступ агровиробників до послуг з переробки, сушіння та зберігання зерна. Загалом, за підтримки Програми USAID АГРО, понад 1000 аграрних ММСП отримають послуги в межах 13 областей (Харківська, Дніпропетровська, Кіровоградська, Полтавська, Чернігівська, Київська, Черкаська, Вінницька, Житомирська, Хмельницька, Рівненська, Львівська, Івано-Франківська області).

Заповнюйте форму за посиланням, щоб дізнатися більше про спеціальні умови та можливості співпраці з елеваторами-партнерами: forms.gle/W9ybjLaie5oKQt6y5

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

23 Oct, 10:34


🔊Запрацювала гаряча лінія для агровиробників та громад, що зіштовхнулися з корупцією в земельних питаннях!

🌾Агровиробники та представники громад, які зіштовхнулися з проявами корупції чи рейдерства у земельних відносинах, тепер можуть отримати безкоштовну юридичну допомогу.
Для цього достатньо звернутися на гарячу лінію:

☎️ +38 (044) 334 82 10
або надіслати запит на електронну пошту:
📩 [email protected]
Консультації надають провідні адвокати та юристи компанії MORIS, які спеціалізуються на земельному законодавстві. Звертатися можуть агровиробники, землевласники, землекористувачі, представники громад, а також мікро-, малі та середні підприємства.

Мета проєкту «Земля без корупції» — допомогти захистити ваші права та зменшити рівень корупції у земельних відносинах.
Окрім юридичних консультацій, у межах проєкту також будуть проводитися навчальні заходи з протидії корупції та рейдерству, моніторинг корупційних ситуацій, аналіз законопроектів для виявлення корупційних ризиків.

Не залишайтеся наодинці з проблемами — звертайтеся за допомогою та захищайте свої права! 💪

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

23 Oct, 06:06


🥔Партнер Програми USAID АГРО та один з лідерів ринку картоплі, Агріко Україна, розпочав постачання картоплі до провідних торговельних мереж України. Тепер придбати картоплю можна в Novus під торговою маркою «Good for Life» та в Metro під торговою маркою «Metro Chef». Разом з фермерами-партнерами, підприємство виростило найкращі сорти картоплі: Alloutte (червона шкірка) та Ranomi (жовта), щоб забезпечити відмінні смакові якості для споживачів.

Це стало можливим завдяки співпраці «Агріко Україна» з попередником Програми USAID АГРО (Проект USAID "Агросільрозвиток") ще у 2018 році. Тоді підприємство запустило першу лінію післяврожайної доробки, щоб допомогти українським мікро, малим та середнім фермерам-виробникам картоплі постачати продукцію на полиці супермаркетів.

Сьогодні, за підтримки Програми USAID АГРО, підприємство розвиває локальний картопляний хаб, в межах якого залучає мікро, малих та середніх виробників, інтегруючи їх в промислове картоплярство. Така співпраця створює додаткові можливості вирощування та збуту продукції для виробників, а також забезпечує споживачів якісною картоплею безпосередньо в звичних супермаркетах.

🔸Загалом, у 2024 році Програма USAID АГРО підтримала 5 виробників картоплі для розвитку локальних хабів картоплярства за участі понад 100 ММСП виробників картоплі. Спеціальне обладнання, надане Програмою USAID АГРО, створить потужності для миття, фасування, чищення та пакування додаткових 38 тис. тонн картоплі щорічно.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

22 Oct, 15:59


🇺🇦 Україна є невід’ємним гравцем продовольчої безпеки світу. Українські компанії продовжують активно підкорювати міжнародні ринки. Одним з маркетингових інструментів для представлення продукції на міжнародній арені є спеціалізовані виставки.

Цьогоріч, на найбільшій у світі виставці харчових інновацій SIAL Paris, яка відбувається 19–23 жовтня у Парижі, компанія ВІЛІЯ, в межах маркетингової ініціативи AgriSales, що впроваджується Програмою USAID АГРО, вперше презентувала оновлену лінійку чотирьох видів борошна, що виготовляється на сучасному заводі у місті Луцьк.

Пишаємося нашими партнерами та віримо, що участь українських виробників на такій масштабній події, яка об’єднала 7500 учасників із 130 різних країн світу, відкриє нові можливості для виходу українських компаній на зовнішні ринки та сприятиме розвитку харчової промисловості України загалом.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

22 Oct, 10:08


📅23 жовтня, з 10:00 до 12:00, KSE Агроцентр, за підтримки Програми USAID АГРО, у межах проєкту «Земля незламності» проведе круглий стіл: «Як збільшити надходження до бюджетів від сільгоспземель?»

🌐 Формат: онлайн (Zoom)
Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/409babz

Під час заходу експерти та фахівці галузі поділяться своїм баченням щодо підвищення бюджетних надходжень від сільгоспземель. А також обговорять перші підсумки роботи проєкту «Земельний банк», можливості прозорої оренди через Prozorro.Продажі та проблему безоплатної приватизації і захист реформи земельної децентралізації.

Серед спікерів:
🔸 Роман Нейтер – експерт KSE Агроцентру;
🔸 Сергій Біленко – експерт із земельного права, співробітник Комітету з питань аграрної та земельної політики ВРУ;
🔸 Сергій Кубах – керівник напряму земельної реформи у програмі USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО);
🔸 Андрій Мартин – доктор економічних наук, старший проєктний менеджер з питань земельної реформи Офісу відновлення та реформ КМУ;
🔸 Дмитро Макаренко – в.о. голови Держгеокадастру;
🔸 Ярослав Ярославський – керівник Державного земельного банку;
🔸 Володимир Нагорний – керівник відділу земельних і майнових відносин «Миронівський хлібопродукт», керівник проєкту Volodar;
🔸 Сергій Замідра – перший заступник Голови Всеукраїнської асоціації громад (ВАГ);
🔸 Марія Черненко – начальник Роганської селищної військової адміністрації;
🔸 Микола Різник – Опішнянський селищний голова.

Долучайтеся!

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

22 Oct, 06:49


🌱Завершилася видача добрива Нітроамофоска (НПК) від Програми USAID АГРО. 9500 малих агровиробників з 16 областей України отримали по 1 тонні добрив НПК для підживлення врожаю 2025 року. Дякуємо партнерам – СОК Зерновий, за організацію видачі добрив.

Також нагадуємо, для участі в подальших програмах підтримки, усім отримувачам добрива за програмами USAID АГРО потрібно відзвітувати за допомогу. Як це зробити можна переглянути за посиланням

Бажаємо всім аграріям гарних врожаїв і дякуємо, що не зупиняєтеся і продовжуєте роботу в полях попри всі перешкоди.

Розкажіть нам вашу думку про отримання добрив, а також поділіться своїм фото з отриманими добривами чи з роботи в полях у коментарях.

Також на початку вересня також завершилася роздача добрив Карбамід від Програма USAID АГРО для 3 577 фермерів з 7 прифронтових областей, які отримали 6 600 тонн добрив. Загалом, за підсумками всіх програм роздачі, близько 19 000 агровиробників в Україні отримали від Програми USAID АГРО 48 400 тонн добрив.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Oct, 18:17


Триває 971 день повномасштабного російського вторгнення. Щоб оцінити як українські агропідприємства працюють, адаптуються та долають виклики в умовах війни, Програма USAID АГРО вже втретє проводить дослідження впливу війни на аграрні ринки України. Дослідження провела компанія «Про-Консалтінг», використовуючи методологію аналізу ринкових систем у надзвичайних ситуаціях (Emergency Market Systems Mapping & Analysis, EMSMA), розроблену Інститутом Vikāra.

За даними проведеного дослідження, серед основних факторів, які вплинули на аграрний сектор - нестабільність електропостачання, нестача трудових ресурсів, погодні умови, зниження споживчого попиту, прямі та непрямі втрати галузі внаслідок бойових дій, знищення або пошкодження майна. Також існують труднощі у сфері логістики, зберігання продукції та забруднення ґрунтів внаслідок бойових дій.

Державна та міжнародна підтримка – є одним з важливих інструментів, який агропідприємства використовують для продовження роботи в умовах небачених раніше викликів. В межах дослідження також проаналізували актуальні програми підтримки аграрного сектору. Ділимося з вами такою підбіркою.

Державні програми підтримки:
🔸«єРобота»
Урядова грантова програма діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість для кожного, хто бажає створити чи розвивати власний бізнес за напрямами «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень». Докладно

🔸Кредити 5-7-9
13 вересня уряд затвердив зміни до програми підтримки бізнесу, що включає програми "Доступні кредити 5-7-9%", "Доступний лізинг 5-7-9%" та "Доступний факторинг". Вони передбачають зниження процентної ставки для бізнесу через поєднання державної підтримки з програмами банків; покращення механізму надання гарантій банкам через Фонд розвитку підприємництва. Докладно

🔸Програма компенсації вартості вітчизняної сільгосптехніки
Аграрії можуть отримати 25% компенсації вартості придбаної сільгосптехніки 44 українських виробників. В оновлений перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, включено 2 289 номенклатурних позицій продукції 44 виробників. На реалізацію програми в бюджет закладено 1 млрд грн. Очікується, що підтримкою від держави зможуть скористатись близько 4 000 аграріїв. Дедлайн – 31 жовтня 2024 року. Докладно

Міжнародні програми підтримки:

🔸Співфінансування для впровадження сервісних послуг для агро ММСП
Програма USAID АГРО надасть співфінансування для реалізації проєктів, спрямованих на впровадження сервісних послуг для агро ММСП: https://shorturl.at/bIQBn Кінцевий термін подачі заявок для розгляду в першому раунді – 18:00 25 жовтня 2024 р. Прийом концепцій субгрантових проєктів триватиме до 18:00 28 лютого 2025 року або до моменту вичерпання коштів.

🔸Співфінансування для розвитку переробки сільськогосподарської продукції
Програма USAID АГРО надасть співфінансування для реалізації 40 проєктів для розвитку переробки сільськогосподарської продукції: https://shorturl.at/Ie7Td 30 жовтня 2024 року з 11:00 до 13:00 АГРО проведе додатковий передзаявочний онлайн-семінар. Для участі необхідно до 21 жовтня 2024 року зареєструватися за посиланням: https://shorturl.at/EexIc Кінцевий термін подачі заявок для розгляду в другому раунді – до 18:00 20 листопада 2024 р.

Також для допомоги з організацією осінньої посівної 2024 року Програма USAID АГРО ініціювала партнерство з сімома компаніями-постачальниками:
🔹Адама Україна: www.adama.com/ukraine/ua/credit_corridor
🔹Ukravit: www.ukravit.ua/usaid/
🔹Агро Арена: www.agro-arena.com.ua/farmer-e-credit
🔹Хімагромаркетинг: www.himagro.com.ua/usaid
🔹Agroresurs.ua: http://www.agro.kr.ua/uk
🔹Makosh: www.makosh-usaid-agro.com/
🔹ТОВ "Захід Агробізнес": www.zahidagro.biz

Ці компанії нададуть товарні кредити щонайменше 1700 мікро-, малим і середнім підприємствам на загальну суму понад $ 42 млн. Серед ресурсів, які можна отримати в межах цього кредитування: насіння, засоби захисту

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Oct, 18:17


рослин, мікродобрива, біопрепарати, ад'юванти, стимулятори росту, інокулянти та пальне (кожен постачальник пропонує свою продукцію).

🔸Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps за сприяння Фонду Говарда Г. Баффета розпочала Програму підтримки сільського господарства України. Мета цієї програми – це допомога у відновленні сільськогосподарської діяльності та подоланні наслідків війни постраждалим місцевим родинам та тим, що вимушено перемістилися через війну, а також фермерам та бізнесам, що тісно пов’язані з сільським господарством. Докладно

🔸Bayer. Агровиробники, які мають в обробітку від 200 до 1000 га, можуть протягом 2 років безкоштовно отримати від компанії Bayer один із 300 комплектів обладнання FieldView YieldKit та доступ до платформи цифрового землеробства Climate FieldView за програмою Digital4UA. Заявки на участь у програмі Digital4UA прийматимуть через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 30 січня 2025 року або до вичерпання комплектів обладнання, виділених для реалізації проєкту. Докладно

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

21 Oct, 08:36


🔔23 жовтня об 11:00, за підтримки Програми USAID АГРО, ЕСКА Капітал проведе вебінар на тему "Як аграріям отримати техніку на спеціальних умовах, таких як агророзстрочка"

Під час вебінару учасники дізнаються як отримати техніку, сплативши лише частину її вартості за ініціативою "Цифровий лізинг у 3 кліки за 3 дні", що реалізується за підтримки Програми USAID АГРО.

Спікери розкажуть про основні інструменти: агророзстрочку, фінансовий лізинг із сезонним графіком платежів та кредит, про їх переваги і можливості. Зокрема, агророзстрочка дозволяє отримати техніку зараз і сплачувати за неї поступово, згідно з вашим графіком (3, 6, 9 або 12 місяців і більше). Це зручно для аграріїв, які можуть зосередитися на вирощуванні врожаю без додаткових витрат на техніку. Також під час заходу учасникам презентують спеціальну пропозицію для аграріїв, доступну тільки для учасників вебінару.

Для участі необхідно зареєструватися, заповнивши форму: https://forms.gle/HRnUEyQDXRuMVJxc6

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

18 Oct, 08:16


🔔До 18:00 25 жовтня 2024 року триває прийом заявок у межах 1-го етапу на співфінансування проєктів для впровадження сервісних послуг для агро ММСП.

Програма USAID АГРО планує підтримати до 8 проєктів із надання сервісних послуг для підтримки аграрного виробництва та переробки у таких ланцюгах доданої вартості: зернові та олійні культури, плодоовочівництво, аквакультура, виготовлення кондитерської та крафтової продукції, м’ясомолочної продукції.

📍Важливо, зверніть увагу: змінились пункти 11 та 12 у «Формі Заявки на одержання субгранту» (ДОДАТОК A).

Програма USAID АГРО заохочує заявки від українських недержавних суб’єктів господарювання (за виключенням фізичних осіб – підприємців), які мають досвід у наданні сервісних послуг для ММСП, відповідну кваліфікацію, розроблені та задокументовані процедури надання таких сервісних послуг.

Завантажити повний опис технічного завдання зі змінами можна за посиланням

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

17 Oct, 12:57


Розвиватися сьогодні, не чекати кращих часів – під таким загальним мотивом відбувся NEW FOOD SUMMIT 2024, щорічна подія про технології, людей та бізнеси, які змінюють ринок їжі. Учасники поділилися досвідом та уроками роботи під час війни, баченням майбутнього та можливостей для розвитку.

А щоб сприяти такому розвитку та реалізації ідей, в межах конференції Програма USAID АГРО організувала інвестиційну нетворкінг зону. Підприємства аграрного та харчового сектору провели понад 30 зустрічей-перемовин з потенційними партнерами, зокрема щодо пошуку інвестицій від різних інституцій для розвитку власного бізнесу. Також провели пітчинг сесію, в якій взяли участь 5 виробників та представник інвестиційної компанії.

В межах нетворкінг зони учасники також могли ознайомитися з проектами, які впроваджують підприємства харчового сектору за підтримки Програми USAID АГРО, а також додатковими можливостями щодо розвитку переробки (bit.ly/489uaZs), доступу до послуг та фінансування (bit.ly/3NtYB32) за підтримки Програми.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

17 Oct, 06:58


📣Увага, внесено зміни до Річного програмного запиту (РПЗ) № 11. Програма USAID АГРО надасть співфінансування для реалізації 40 проєктів для розвитку переробки сільськогосподарської продукції.

В межах проєктів увага надаватиметься відновленню та посиленню переробних потужностей для виробництва продукції з доданою вартістю з такої сировини:

овочі та коренеплоди;
фрукти;
ягоди;
зелень;
м’ясо;
молоко;
мед;
зернові, олійні, бобові для продовольчих, промислових і кормових цілей;

В межах даної ініціативи не підтримуються проекти, спрямовані на зберігання зернових, олійних та бобових, що включає приймання, очищення, сушіння, зберігання, відвантаження зерна на залізницю та автотранспорт; горіхових культур та грибів; виготовлення алкогольних напоїв.

Повний та оновлений опис технічного завдання дивіться за посиланням

Інформація для подання заявки
📍до 21 жовтня 2024 року – зареєструватися на передзаявочний семінар, заповнивши форму за посиланням.

📍30 жовтня 2024 року з 11:00 до 13:00 години Програма USAID АГРО проведе додатковий передзаявочний онлайн-семінар

📍до 18:00, 28 жовтня 2024 р. – надіслати всі запитання щодо участі в конкурсі на електронну адресу: [email protected]

📍до 18:00, 20 листопада 2024 р. – кінцевий термін подачі заявок для розгляду в другому раунді. Програма АГРО продовжуватиме приймати концепції субгрантових проектів до 18:00 за Київським часом 30 червня 2025 року або до моменту вичерпання коштів.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

16 Oct, 14:58


🌾Сьогодні, 16 жовтня, відзначають Всесвітній день продовольства. За даними звіту ООН про стан продовольчої безпеки та харчування у світі у минулому році близько 733 мільйонів людей у світі стикалися з голодом.

До війни Україна годувала понад 400 мільйонів людей, займаючи провідне місце в експорті соняшникової олії та зерна. Однак постійні обстріли аграрної та портової інфраструктури ускладнили експорт та поставили під загрозу постачання їжі для мільйонів людей по всьому світу.

🌻Та попри всі ризики, українські аграрії продовжують сіяти, вирощувати та збирати врожай. І ми вдячні всім українським аграріям за цю важку щоденну працю. Програма USAID АГРО продовжує їх підтримувати у їхній надважливій місії. Від липня 2022 року понад 15 тисяч українських аграріїв (тобто 34% зареєстрованих сільгоспвиробників країни) отримали насіння, добрива, засоби захисту рослин та зберігання продукції, а також фінансові ресурси для виробництва с/г продукції в межах ініціативи USAID AGRI-Україна. Ця підтримка допомогла зібрати та зберегти понад 5,5 мільйонів тонн зерна, що принесло понад 1 мільярд доларів доходу для української економіки.

Також за підтримки Програми USAID АГРО продовжується впровадження проєктів з розвитку потужностей для зберігання зерна та подальшої переробки:

🔸25 елеваторів-партнерів подвоять потужності зі зберігання зерна, створять можливості для додаткового зберігання понад 1 млн. тонн зерна щорічно, що компенсує близько 15% потужностей, втрачених через війну. Як результат, понад 1000 аграрних ММСП отримають доступ до послуг зі зберігання та доробки зерна.

🔸Програма USAID АГРО реалізує 20 проєктів з переробки зернових, олійних і бобових на продукти харчування, корми і промислову продукцію. В межах проєктів переробники залучать до співпраці понад 1200 агро-ММСП та створять додаткові потужності для переробки понад 1.1 млн тонн сільгосппродукції на рік.

🇺🇦 Віримо у найшвидше закінчення війни та подальший розквіт України і її лідерство на глобальних аграрних ринках. Адже сильна і незалежна Україна – запорука добробуту та стабільності глобальної продовольчої безпеки.

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

16 Oct, 08:09


Розпочинається презентація результатів щорічного дослідження “Прояви корупції у земельних відносинах у 2024 році", яке проведене дослідницькою агенцією Info Sapiens на замовлення Програми USAID АГРО.

Також сьогодні Програма USAID АГРО спільно з юридичною компанією MORIS оголосять про старт нового проєкту, спрямованого на боротьбу з корупцією у земельних відносинах.

Пряму трансляцію заходу дивіться за посиланням: https://www.facebook.com/usaid.agro/videos/958528372774667

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

15 Oct, 17:37


👩‍🌾15 жовтня відзначають Всесвітній день сільської жінки.

У мирні часи і сьогодні, під час повномасштабної війни, внесок українських жінок у розвиток місцевих громад та економіки країни в цілому – беззаперечний.

Попри всі виклики та ризики, з якими їм доводиться стикатися через російську агресію, українські жінки з сільської місцевості активно ведуть підприємницьку діяльність, піклуються про добробут власних родин і дбають про односельців.

🌼Добробуту, родинного затишку та тепла вам і вашим сім’ям. Ми високо цінуємо вашу працю, дякуємо всім вам за ваш внесок у побудову мирної та сучасної України.

Користуючись нагодою, хочемо нагадати про надихаючі історії жінок – учасниць Програми USAID АГРО. Дізнайтеся їхні історії з опису під фото у пості на Фейсбук за посиланням

USAID AГРО || Відкриті можливості та новини

15 Oct, 09:27


🥔Стронг Енерджі Захід, за підтримки Програми USAID АГРО, розвиває хаб промислового картоплярства у Львівській області та розширює потужності для переробки картоплі на крохмаль. Зокрема, вже встановили нове сучасне обладнання для очищення картоплі, надане Програмою USAID АГРО. Це обладнання українського виробництва допоможе покращити якість обробки картоплі та підвищить ефективність виробництва.

В межах проєкту підприємство побудувало новий склад для тимчасового зберігання продукції, що подовжить сезон переробки на 1-2 місяці. Це дозволить збільшити обсяги вирощування картоплі для переробки завдяки залученню місцевих фермерів, які працюють на умовах контрактного вирощування. Цього року підприємство очікує 12-13 тисяч тонн картоплі від 20 господарств регіону для переробки картоплі на високоякісний крохмаль і подальшого експорту в ЄС.

ℹ️ Співпраця виробника та переробника за моделлю контрактного вирощування відкриває нові можливості для місцевих фермерів та виробників. Дізнайтеся більше про контрактне вирощування за посиланням: bit.ly/4dkzVnR та bit.ly/3XEaAzI