Slav_agro @slav_agro Channel on Telegram

Slav_agro

@slav_agro


Slav_agro (English)

Slav_agro is a Telegram channel dedicated to all things related to agriculture in the Slavic region. Whether you are a farmer, agribusiness professional, or simply interested in the agricultural practices of Slavic countries, this channel is the perfect resource for you. From tips on growing traditional crops to information on the latest technologies used in the field, Slav_agro covers a wide range of topics to keep you informed and inspired.nnWho is it? Slav_agro is for anyone with a passion for agriculture and a specific interest in the Slavic region. Whether you are a seasoned farmer or just starting out, this channel offers valuable insights and information to help you succeed in your agricultural endeavors.nnWhat is it? Slav_agro is a platform where like-minded individuals can come together to learn, share, and discuss all things related to agriculture in the Slavic region. With a focus on sustainability, innovation, and community, this channel aims to connect individuals who are passionate about agriculture and want to make a positive impact on the industry.nnJoin Slav_agro today to stay up to date on the latest trends, best practices, and success stories in Slavic agriculture. Let's grow together!

Slav_agro

11 Nov, 12:56


Дотації в 2025 році будуть продовжені

Передбачено 4726 млн грн на виплату дотацій на гектар сільгоспвиробникам та на утримання корів, овець та кіз.
200 млн грн заплановані на відновлення і будівництво меліоративних систем
Ще 5 млн грн — на компенсацію ЄСВ сімейним фермерським господарствам
80 млн грн — на надання пільгових безвідсоткових кредитів фермерським господарствам
1,37 млрд — на видачу грантів, в тому числі, на сади і теплиці
1 млрд грн — на розмінування сільськогосподарських земель

Slav_agro

07 Nov, 09:26


Виплати по дотаціях

Коли будуть виплати тим хто ще не отримав невідомо, точну інформацію з цього приводу ніхто не надає і не надасть. Навіть інформацію яку анонсує міністерство чи дар, в більшості випадках не відповідає заявленому…

Тому хто ще не отримав дотацію, не витрачайте свій час на пошуки якоїсь інформації, бо її нема і не буде, так як і списки, які публікує міністерство не гарантують її отримання, є випадки коли відмовляють з якихось причин.
Потрібно просто чекати гроші на рахунку.

Slav_agro

01 Nov, 09:28


🌟 Отримайте можливість! Реєстрація на TalentA-2024 триває! 🌾
Міжнародна науково-технологічна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience запрошує жінок з сільської місцевості взяти участь в освітньо-грантовій програмі TalentA! Якщо ви працюєте в сільському господарстві, це ваш шанс отримати безкоштовну освіту з управління агробізнесом та виграти грант!

💡 У програмі ви зможете:
• Пройти курси, що допоможуть вдосконалити ваші навички.
• Конкурувати за грант на реалізацію інноваційних проектів, які підтримують розвиток переробки та виробництво готової до споживання продукції .

🗓️ Реєстрація триває до 8 листопада!
Взяти участь можуть жінки віком від 18 років, які проживають у населених пунктах з чисельністю до 10 000 осіб.
Це ваш шанс зробити внесок у процвітання вашої громади та покращити своє професійне становище!

🔗 Зареєструйтесь зараз та дайте старт своєму успіху!

👉 Заповнюйте заявку тут: https://forms.gle/GKy128qqkKqgBwCaA та приєднуйтесь до навчання для жінок-фермерок!

Деталі програми знайдете на сайті: http://bit.ly/3JfiXvw

Slav_agro

23 Oct, 10:39


🔊Запрацювала гаряча лінія для агровиробників та громад, що зіштовхнулися з корупцією в земельних питаннях! 🌾

Агровиробники та представники громад, які зіштовхнулися з проявами корупції чи рейдерства у земельних відносинах, тепер можуть отримати безкоштовну юридичну допомогу.

Для цього достатньо звернутися на гарячу лінію:
☎️ +38 (044) 334 82 10
або надіслати запит на електронну пошту:
📩 [email protected]

Консультації надають провідні адвокати та юристи компанії MORIS, які спеціалізуються на земельному законодавстві. Звертатися можуть агровиробники, землевласники, землекористувачі, представники громад, а також мікро-, малі та середні підприємства.

Мета проєкту «Земля без корупції» — допомогти захистити ваші права та зменшити рівень корупції у земельних відносинах.

Окрім юридичних консультацій, у межах проєкту також будуть проводитися навчальні заходи з протидії корупції та рейдерству, моніторинг корупційних ситуацій, аналіз законопроектів для виявлення корупційних ризиків.

Не залишайтеся наодинці з проблемами — звертайтеся за допомогою та захищайте свої права!

Slav_agro

17 Oct, 09:54


До уваги виробників сільгосппродукції! У ДАР припинено прийом заявок на утримання кіз та овець❗️

У Державному аграрному реєстрі припинено реєстрацію заявок на отримання бюджетних дотацій - для утримання або кіз та/або овець.
Відповідно до абзацу дев’ятнадцятого пункту 7 Порядку використання коштів, у разі надходження до ДАР заявок на суму, що відповідає обсягу бюджетних коштів за окремим напрямом, подання заявок припиняється.

Всі заявки, що вже подані виробниками сільськогосподарської продукції, будуть опрацьовані в установленому порядку.

Слідкуйте за додатковими оголошеннями.

Довідково. Спеціальна бюджетна субсидія надається відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.2022 № 918.

Slav_agro

17 Oct, 08:16


До уваги аграріїв! Оголошується прийом заявок на спеціальні бюджетні дотації

17 жовтня 2024 року аграрії зможуть подати через Державний аграрний реєстр заявку на отримання однієї з наступних спеціальних бюджетних дотацій - для утримання корів або кіз та/або овець.

Спеціальна бюджетна субсидія надаватиметься відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.2022 № 918, зокрема:
▪️для аграріїв, які мають у власності від 3 до 100 корів (усіх напрямів продуктивності), передбачається виплата по 7 тис. грн на кожну голову;
▪️для аграріїв, які утримують маточне поголів’я кіз та/або овець від 5 до 500 голів, - у розмірі 2 тис. грн на одну голову.

Подати заявки на отримання бюджетної допомоги можуть аграрії усіх областей, крім тимчасово окупованих територій та зони активних бойових дій.

Звертаємо увагу, що відповідно до абзацу дев’ятнадцятого пункту 7 Порядку, у разі надходження до Державного аграрного реєстру заявок на суму, що відповідає обсягу бюджетних коштів за окремим напрямом, подання заявок припиняється, про що оприлюднюється відповідне оголошення у Державному аграрному реєстрі.

https://www.dar.gov.ua

Slav_agro

15 Oct, 08:47


🔹Компанія mcCloud - Premier Partner Google, запрошує представників агросфери взяти участь у вебінарі "Інструменти для керування агробізнесом від Google".

Онлайн-захід зосередиться на ключових інструментах, що підвищують ефективність управління агробізнесом, забезпечують безпеку даних, покращують комунікацію між командами та впроваджують сучасні технології.

🔔До участі запрошуються представники таких галузей:

🔹Рослинництво та тваринництво;
🔹Переробка сільськогосподарської продукції;
🔹Виробництво та постачання добрив;
🔹Логістика та постачання в агробізнесі;
🔹Торгівля сільськогосподарською продукцією;
🔹Аграрні кооперативи та фермерські господарства;
🔹Представники державної влади.

Вебінар відбудеться 22 жовтня з 11:00 до 12:00. Участь безкоштовна!

Окрім того, під час вебінару передбачена сесія запитань і відповідей, а також розіграш подарунка від Premier Partner Google в Україні.

🔹Для участі в заході необхідно зареєструватися до 18:00 21 жовтня 2024 за посиланням: https://forms.mccloud.ua/mccloud1/form/ReunionForm/formperma/FVxZehECNLlM7WMPBtiv2MUlCK5hCqLrNghVim9ocFg.

Slav_agro

11 Oct, 05:44


На аукціони з оренди держземель вже виставлені 145 ділянок в 11 областях

До кінця року Фонд держмайна планує через електронні торги здати майже 100 тисяч гектарів державних с/г земель.
Площа земельних ділянок варіюється від 1 га до 4 тис. га. Середня вартість оренди наразі становить 40,7 тис. грн (з ПДВ) за гектар.

Ознайомитись з пропозиціями та взяти участь в торгах можна за посиланням:
https://prozorro.sale/auction/?edrpou=00692334

Slav_agro

02 Oct, 06:02


1 жовтня стартували онлайн-аукціони з оренди державних с/г земель в межах проєкту «Земельний банк». Для участі в них громадянам України, ФОП та юридичним особам потрібно підготувати й через електронний кабінет торгової системи подати окремі пакети документів.

Щоб взяти участь в аукціоні з оренди державної землі, потрібно виконати кілька кроків. Спочатку обрати лот, ознайомившись з інформацією про нього. Після цього слід зареєструватися на одному з підключених до системи майданчиків.

Ознайомитися з лотами можна за посиланням:
https://prozorro.sale/auction/?edrpou=00692334

З питань участі в аукціонах звертайтеся
за контактами:
+380 (97) 052 77 45
[email protected]

Slav_agro

01 Oct, 07:40


«Зроблено в Україні»: Перелік сільгосптехніки з компенсацією вартості розширено до 11,3 тис. найменувань

Перелік української сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва, вартість яких частково компенсується на рівні 25%, в рамках державної програми підтримки сільгоспвиробників, розширено до 11 314 номенклатурних одиниць. Зокрема, участь у програмі беруть 126 українських підприємств машинобудування для АПК. Відповідний наказ затвердило Мінекономіки.

«Мінекономіки збільшило ще на 50 позицій перелік української техніки, за придбання якої держава компенсує аграріям 25% від вартості. Аграрії отримають вже понад 150 млн грн компенсації за придбану техніку в межах програми…», - зазначила Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Щоб скористатися державною програмою підтримки та отримати 25% компенсації вартості за придбану техніку чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника Переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.

Slav_agro

24 Sep, 04:58


ФАО та Програма USAID «Врожай», у співпраці з Міністерство аграрної політики та продовольства України відкривають реєстрацію на отримання зернових рукавів — через Державний аграрний реєстр.

Щоб подати заявку, серед доступних програм підтримки потрібно обрати Програму Мінагрополітики, ФАО та USAID щодо розподілу зернових рукавів у прифронтових областях України.

Взяти участь у програмі можуть фермери, які:
✔️ обробляють від 50 до 10 000 га;
✔️ працюють у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській або Чернігівській областях;
✔️ зберігатимуть у рукавах лише власно вирощену продукцію;
✔️ готові взяти на себе витрати за транспортування рукавів від визначеного складу до свого господарства.

Кількість рукавів, які фермер може отримати, буде розрахована залежно від кількості отриманих заявок і пропорційно до площі оброблюваних земель – у розрахунку не більше одного рукава на 50 га земель, що обробляються для вирощування зернових та олійних культур.

Пріоритет буде надаватись господарствам поблизу лінії фронту або тим, хто зазнав значних пошкоджень інфраструктури.

Контактна інформація:
• Контакт-центр ДАР: +38 044 339 9215; [email protected]
• Гаряча лінія ФАО: +38 099 090 7582; +38 068 318 0943; [email protected]
• Електронна адреса USAID/програми «Врожай»: : [email protected]

Slav_agro

18 Sep, 12:43


Digital4UA: підтримка з впровадженням цифрового землеробства для аграріїв

Агровиробники, які мають в обробітку від 200 до 1000 га, можуть безкоштовно отримати один з 300 комплектів обладнання FieldView YieldKit та доступ до платформи цифрового землеробства Climate FieldView від компанії Bayer протягом 2 років за програмою Digital4UA.

Платформа цифрового землеробства Climate FieldView дозволяє більш ефективно управляти господарством протягом усього сезону від посіву до збору врожаю та допомагає створювати карти врожайності. Більше інформації: www.climatefieldview.com.ua

Заявки на участь в програмі Digital4UA приймаються через Державний аграрний реєстр (ДАР) з 19 вересня 2024 року та триватимуть до 30 січня 2025 року або вичерпання комплектів обладнання виділених для реалізації проекту. Ініціатива розрахована на мікро-, малі та середні підприємства в Україні (ММСП), які займаються вирощуванням зернових та олійних культур.

https://www.dar.gov.ua

Slav_agro

13 Sep, 06:40


Триває роздача добрива Нітроамофоска від Програми USAID АГРО у 16 областях України.
5 077 агровиробників вже отримали добрива, а це орієнтовно понад 50% від затверджених заявок.
Роздача триває, актуальну інформацію за затвердженими заявками можна переглянути в боті Agro Bot ZernoUA (https://t.me/the_agro_bot).
Зверніть увагу, що заявки в чат-бот додаються поступово, у міру наповнення складів добривами.

Нагадуємо, що усім отримувачам добрива за програмами USAID АГРО потрібно відзвітувати за допомогу. Це є умовою участі в подальших програмах підтримки, детальніше за посиланням: bit.ly/4gw01HA

Slav_agro

10 Sep, 09:06


Перелік територій які можуть подати заявку. 👇

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1668-22#Text

Slav_agro

10 Sep, 07:56


До уваги аграріїв!
10-го вересня 2024 року о 10 годині в Державному аграрному реєстрі розпочнеться прийом заявок на отримання коштів

Особливо для аграріїв на тимчасово окупованих територіях і в зоні активних бойових дій запрошую аграріїв із Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей
Отримувачами бюджетних коштів є
сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми або фізичні особи – підприємці станом на дату подання заявки, які провадять господарську діяльність на територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.

🖇️ можливих бойових дій – 1000 гривень;
🖇️ активних бойових дій та активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, – 2000 гривень.

Подання заявок припиняється 25
вересня 2024 року о 18 год. 00 хв.

Slav_agro

30 Aug, 11:24


До нас надходить багато запитань про те, чому заявка на отримання добрив Нітроамофоска не затверджена, але і не відхилена в Державному аграрному реєстрі (ДАР). Відповідаємо.

Якщо заявка відсутня в опублікованих списках: https://shorturl.at/hN0Y6 та https://shorturl.at/J2OeG , вона не була затверджена Програмою USAID АГРО. Водночас, в Державному аграрному реєстрі статус заявки залишається "Очікує", оскільки Програма USAID АГРО поки не відхиляє її. Роздача добрива нещодавно розпочалася, і якщо хтось із погоджених отримувачів відмовиться від допомоги, непогоджені заявники мають шанс отримати добрива.

Водночас, зверніть увагу! На жаль, найчастішою причиною не погодження заявки Програмою USAID АГРО залишається відсутність звітності від господарства за допомогу, отриману в попередніх роздачах за кодами програм USAID АГРО в ДАР:

🌱Добрива - U113 (осінь 2023-зима 2024), U100 (осінь 2023), Z053 (весна 2023), Z071 (весна 2023)
🌻Насіння соняшника - Z052 (весна 2023)

Форми актів:
🔸форма ВСЗГ-3 – для добрив
🔸форма ВСЗГ-4 – для насіння соняшнику

💡Як відзвітувати?

Для зручності, заповнення та надсилання актів про використання мінеральних добрив відбувається через Телеграм бот Agro Bot ZernoUA: Contact @the_agro_bot та систему Вчасно.

За посиланням надані інструкції (зокрема, у відео форматі) щодо подання актів: www.zerno.org.ua/agro
Більш детально про процедуру звітування дивіться у вебінарі СОК Зерновий: https://www.youtube.com/watch?v=KnboX0KeCmc

З усіма запитаннями щодо звітування за згаданими програмами, будь ласка, звертайтеся до СОК Зерновий за адресою: [email protected]