🎎Гра в кальмара - як мотивувати дітей до усвідомленості?
Південнокорейський серіал вже зібрав сотні млн. шанувальників з 90 країн світу і менш ніж за місяць здобув світове визнання, в тому числі й серед дітей, які швидко підхопили тренд, та заполонили тікток мемами та відео по темі.
Серіал наповнено сюжетами смерті з кров‘ю, сексом, органами та мертвими тілами, катування, сценами гомосексуальності, психологічного та фізичного насилля.
Чи ми відстежуємо те, що споживають наші діти у цифрових медіа❓
Не буду багато писати про психологічну шкоду серіалу, який безумовно - не варто дивитись дітям до 16 років. Багато експертів: психологів, психотерапевтів, аналітиків та педагогів вже висловились про негативний вплив серіалу на мозок та поведінку дітей.
Згідно з дослідженнями
🔻37% ЗМІ спрямованих на дітей, мають сцени фізичного чи психологічного насильства.
🔻90% фільмів, 69% відеоігор, 60% телевізійних шоу, та 15% музичних кліпів - містять певну форму насильства.
П‘ять аргументів для розмови із підлітком (усвідомлення);
1️⃣ Вікові обмеження на перегляд відео - важливі. Міжнародні норми та класифікація інформаційної продукції, впроваджує безпеку від інформації, яка може завдати дітям психічний, фізичний і моральний збиток. Детальніше про те, чому дітям варто дотримуватися вікових обмежень на перегляд фільмів я писав тут
2️⃣ Спеціалісти, які досліджують мозок - проти. Нервову систему захоплюють невідомі та заборонені речі. І лікарі, які вивчають мозок, говорять про те, що візуальна інформація буває токсичною і може завдати шкоду нашій нервовій системі. Тому, ми не їмо все підряд, щоб не отруїтись, так варто піклуватись і про мозок і не пропускати через очі небезпечний контент, бо інакше - будуть негативні наслідки: нав’язливі думки, нічні кошмари, потяг до агресії, збуджений інтерес до теми насилля і т.п.
3️⃣ Наша ідентичність - інакша, ми проти жорстокості. Сцени насилля, вбивства та крові, які є в серіалі пропагують аморальну поведінку і показують що вона припустима, і коли ми захоплюємось такими сюжетами, то автоматично припускаємо - що жорстокість є нормальною і за певних обставин може мати місце. Краще провести моральну червону межу і не ставати прихильником таких відео. Так, жорстокість існує, але ми не захоплюємось нею та не виспівуємо її, ми за інший уклад речей.
4️⃣ Чи існує альтернатива? Підберіть разом з дітьми цікаві книги, спорт, інші хобі чи заняття, які з користю принесуть розвиток вашій дитині. Разом із вашою дитиною подумайте про те, що і як потрібно зробити для того, щоб був баланс між розвитком, розвагами й відпочинком. Фільми також можуть бути в цьому переліку, але правильно підібрані та без залипання в екрані.
5️⃣ Ти вмієш критично мислити? Варто навчитись ставити правильні питання до того, що ми дивимось. Не спішити довіряти, тому, що ми побачили, а перевіряти, розрізняти реальність від вигадки, правду від брехні, розуміти природу речей. Іноді є інформація, яка може нашкодити нам, тому нам варто навчитись ставити блок на токсичну інформацію, і не споживати її.
⚠️ Допоможіть дитині самостійно прийняти усвідомлене рішення. Говоріть, говоріть, говоріть. Заборона - не є ефективним методом, і тому, ці поради спрямовані на усвідомленість, щоб підліток мав внутрішній орієнтир, моральний авторитет і межу, за яку він чи вона не перейдуть навіть тоді, коли батьків не буде поруч.
🚸 Ми не залишили дітям часу для розвитку їх унікальної творчості. Екрани заповнили дитячий резерв уваги й тому фантазії дітей сьогодні - це сюжети фільмів та серіалів. Діти не можуть дати волю своїй уяві, бо вона вже виснажена технологіями, не залишилось сил для винахідливості, навчання та творчості.