Trips and Quips @tripsandquips Channel on Telegram

Trips and Quips

@tripsandquips


"If you've 'eard the East a-callin', you won't never 'eed naught else."

Довгі та цікаві тексти тут: https://telegra.ph/Trips-and-Quips-Vibrane-01-01

Бот для зв'язку: @tripsnquipsbot

Trips and Quips (English)

Welcome to Trips and Quips! If you're a travel enthusiast, an adventure seeker, or simply someone who loves reading about different cultures and places, then this is the perfect Telegram channel for you. Trips and Quips provides its subscribers with engaging and insightful texts that will transport you to far-off lands and inspire your wanderlust.nnFrom hidden gems to well-known destinations, Trips and Quips covers it all. Whether you're looking for travel tips, personal anecdotes, or simply want to explore the world from the comfort of your home, this channel has something for everyone.nnIf you've 'eard the East a-callin', you won't never 'eed naught else. Dive into the fascinating world of travel and discovery with Trips and Quips.nnFor those who crave longer and more in-depth reads, you can find them at the following link: https://telegra.ph/Trips-and-Quips-Vibrane-01-01nnStay connected with us through our bot: @tripsnquipsbot and never miss out on the latest updates and stories. Join our community of fellow travel enthusiasts and let's embark on this exciting journey together!

Trips and Quips

19 May, 18:51


Астрологи оголосили тиждень експертів з іранської політики. Тому тримайте пару картинок на цю тему

Trips and Quips

08 May, 07:36


Найвідоміше спотворення топоніма в цьому регіоні — це назва Пенджаб.

Є історичний регіон Панджаб, що означає "п'ять вод", себто "п'ятиріччя". У Британській Індії була провінція Панджаб. Зараз тут сусідуюють однойменні пакистанська провінція та індійський штат. По обидва боки кордону живуть люди, що називають себе панджабцями та говорять мовою панджабі.

В українську мову спотворена назва Пенджаб потрапила з російської. Причому і в панджабі, і в хіндустані назва регіону читається через А. В англійській мові — теж Punjab, або Panjab у старших документах.

Французською буде Pendjab, і за правилами там вимовляється явно А, а не Е. Можливо, саме з французської таке написання і калькували в російську.

Я колись постив стару листівку, де, скоріш за все, через німецьку мову місто Газа в українській стало Ґацею. До речі, назва Сектор Газа — це теж калька з російської. І англійською, і французькою буде Сектор Гази.

Trips and Quips

07 May, 15:17


Ви напевне знаєте, що багато англійських слов читається зовсім не за правилами тієї ж англійської мови. З британськими топонімами ситуація ще гірше. З найвідоміших це, мабуть, славнозвісний Солсбері, який пишеться як Salisbury, Leicester, який читається як Лестер, та Worcester, що є Вустером.

Завдячуючи активній зовнішній політиці Британії, її складночитані назви можна знайти по всьому світу. Вустер, наприклад, є в ПАР, а Солсбері свого часу був столицею Зімбабве / Південної Родезії. В колишній колоніях є й інші назви, які ви могли вимовляти неправильно. Бо я, наприклад, свого часу так і робив:)


🇮🇳 McLeod Ganj, Індія
Район міста Дарамшали (не Дарамсали!), де розташований тибетський уряд в екзилі. Читається як Маклауд Ґандж, бо названий на честь лейтенанта-губернатора британського Панджаба Сера Дональда Фріела Маклауда. З клана Маклаудів. Можливо, того ж самого, що і герой фільмів "Горець"


🇵🇰 The Mall, Лахор, Пакистан
Одна з головних вулиць міста, деколонізована у шосе Кайд-е-Азам, але все ще знана за старим ім'ям. Називається зовсім не Молл, бо лахорський молл — це великий ТРЦ на сході міста.

The Mall вимовляється як Мелл, на честь однойменної широкої лондонської вулиці, що з'єднує Букінгемський палац та Трафальгар-сквер. Та, в свою чергу, ніби-то названа на честь сусідньої вулиці Pall Mall (Пел Мел), а та — на честь крокетоподібної гри пел мел.

Але місцеві кажуть Мал.


🇵🇰 Abbottabad, Пакистан
Останній прихисток Усами бін Ладена. Читається не Абботтабáд, а Éбботтабад, бо названий на честь британського офіцера сера Джеймса Ебботта. Але це "помилка" десь на рівні "не Ейнштейн, а Айнштайн".

До речі, таке поєднання англійського та хіндустанського коренів — зовсім не поодиноке. Є в Пакистані ще такі міста як, наприклад, Джейкобабад та Лоуренспур.

Trips and Quips

05 May, 06:05


Фото з сувенірного магазину в місті Карімабаді, Пакистан. Серпень 2021

Походження витвору вияснити не вдалось

Trips and Quips

01 May, 03:15


Зі святом праці вас всіх вітає Демократична Республіка Сомалі

Trips and Quips

27 Apr, 03:03


Знайшов фото, яке зробив понад 20 років тому. Це місто Бізерта, найпівнічніша точка Африки, Туніс. Там є цвинтар моряків Чорноморського флоту. Це екіпажі тих кораблів, яким вдалося покинути Крим перед приходом більшовиків. Кораблі згодом забрали французи за борги. А люди - офіцери, матроси і їхні родини - були розсіяні по всьому Середземномор'ю. Судячи з написів на могилах - значна частина похованих з українських земель - Поділля, Таврії, де здебільшого й набирали матросів на флот. До речі, частина з них були в 1918 році підданими Української Держави гетьмана Скоропадського і підняли на своїх кораблях синьо-жовті прапори. Кому цікава ця тема - пошукайте написані російською спогади уродженки Рубіжного і мешканки Миколаєва Анастасії Ширинської (у дівоцтві - Манштейн) про цю туніську епопею. Вона прожила майже сто років.

Trips and Quips

04 Apr, 08:50


Третій, фінальний епізод мінісеріалу "Невидима війна" - про 9 останніх відносно мирних років.

Це наче й було не так давно, але хтось ті події вже забув, а хтось і не застав.

Як Москва вирощувала в Україні свою "п'яту колону", як наші спроби подивитися на свою історію власними очима викликати в неї лють, як Путін восени 2013 був переконаний, що наша країна в його руках - про це все ми та запрошені експерти розповідають у відео.

Підпишись на WAS

Trips and Quips

29 Mar, 19:25


А який мій бути життєвий шлях у людини! З Луганська — в Уагадугу!

Trips and Quips

29 Mar, 19:25


Неймовірно всрата історія, просто удача для цього каналу!

Але спочатку трохи згадаємо 2019 рік. Колеги-журналісти мають памʼятати, що тоді майже всі українські ЗМІ сіли в калюжу, бо опублікували нібито заяву тодішнього глави ОП Богдана про відставку. Злило фото заяви всім одне і те саме джерело — Кирило Тимошенко. А потім виявилося, що він так всіх вирішив наїбати. Був скандал і багато притомних ЗМІ вирішили більше ніколи не використовувати «інсайдерську» інформацію від Тимошенко.

А сьогодні Ліга опублікувала новину з посиланням на джерело, що Данілова можуть назначити послом в Буркіна-Фасо. Не перевіривши навіть, що в цій країні немає українського посольства. Коли новина, звісно, виявилася фейком, Ліга все виправила, вибачилася і вказала, хто був джерелом хибної інформації.

Вгадали хто? Звісно ж КИРИЛО ТИМОШЕНКО.

Більше навіть не знаю що сказати, бо це просто дуже смішно.

Trips and Quips

28 Mar, 17:25


Кулсторі від італійського туриста, якого в ЦАР затримала урядова армія, а потім передала вагнерам.

Частина перша про красоти багатостраждальної африканської республіки.

Частина друга про безпосередньо затримання.

Спойлер: закінчилось все добре, але не швидко.

Кілька років тому я писав історію громадянина України, який приблизно за таких самих обставин потрапив в полон до російських солдат. Там все було набагато сумніше. Хоча це була регулярна армія, а не найманці.

Trips and Quips

18 Mar, 08:41


З одного боку вони влаштовують "рік України в Росії" та "рік Росії в Україні", а з іншого - намагаються швиденько "віджати" острів Тузла.
Без кінця розказують про "вічне братерство" - і в той же час всією країною аплодують фразі "ви мені за Севастополь відповісте" в культовому фільмі.

Ось такими дивними та сповненими протиріч були російсько-українські відносини початку 2000-х. Про це ми розповідаємо в другому епізоді міні-серіалу "Невидима війна".

https://youtu.be/88hvKpu-a30?si=8c0_1KK3rm0IPXAb

Підпишись на WAS

Trips and Quips

13 Mar, 09:24


Мав честь трохи долучитись до створення цього проекту. Дивіться. Ставте лайки. Рекомендуйте друзям, колегам, сусідам, близьким і далеким родичам.

Trips and Quips

13 Mar, 09:23


“Як так могло статися? Ми й уявити про таке не могли! Завжди ж дружили” - так розмірковує чимала частина українців, коли говорить про напад Росії. Але тривожні дзвіночки з того боку лунали ще задовго до 2014-го. В Україні хтось їх не помічав зовсім, а хтось не вірив, що все це переростей у щось серйозне. 

WAS вирішив згадати, як російські політики, митці та суспільство з моменту розпаду СРСР готувалися до протистояння з нашою країною. 

Ми створили міні-серіал “Невидима війна”. У першому епізоді ви дізнаєтеся, як холодне протистояння за Крим та флот ледь не стало гарячим, за що українські бійці гинули в Абхазії та Чечні, і чому Росія тоді так і не наважилася на збройний конфлікт з Україною.
https://youtu.be/ZoPUi2MuVBM

Trips and Quips

09 Mar, 12:05


А ось відповідь Тараса Григоровича африканцям — портрет чорношкірого актора Айри Олдріджа, з яким Шевченко познайомився в Петербурзі

Trips and Quips

08 Mar, 10:32


Якийсь такий вайб у цього фото:)

Trips and Quips

08 Mar, 10:11


Реальне фото з фб-сторінки Посольства України в Кенії. Культурна дипломатія рівня Бог)

Trips and Quips

11 Feb, 13:46


Раніше я трошки писав про вибори в Єгипті, Пакистані та інших країнах із високим рівнем неписьменності. Там у виборчих бюлетенях та агітації разом із назвою партії використовують картинки, що допомагають ідентифікувати політичну силу. Причому це не зовсім логотип партії, а якийсь простий символ: стілець, м'яч, птах тощо.

В Пакистані, наприклад, ці зображення затверджує державна виборча комісія. Великі партії мають постійний ідентифікатор, а маленькі можуть отримати випадкову піктограму.

8 лютого в Пакистані пройшли вибори в нижню палату парламенту держави та парламенти провінцій. Там все відбувалось із гучними скандалами, бійками та вибухами. Але політичну аналітику ви краще почитаєте в інших місцях, а я вам покажу гайди щодо процесу голосування (друге відео на урду, але майже все зрозуміло).

По-перше, там можна побачити, як виглядають ті самі ілюстровані бюлетені. По-друге, цікаво, що виборець замість підпису навпроти свого імені ставить відбиток пальця — неписьменність же.

Третя цікава річ — смужка незмивними чорнилами на пальці. Можна побачити, що людина проголосувала, і відповідно, не дати їй проголосувати вдруге (привіт українським каруселям 2004-го).

Цей метод використовують не лише в Пакистані. Проте в англомовній статті на Вікіпедії пишуть, що така практика може наражати на небезпеку людину, оскільки відразу видно, чи брала вона участь у голосуванні. Зокрема, таліби в Афганістані та маоїсти в Перу погрожували людям, які в день виборів матимуть чорнильні позначки на свої пальцях. А в Зімбабве, навпаки, тітушки залякували тих, хто збирався ігнорувати вибори.