Україна Інкогніта @malenkov_channel Channel on Telegram

Україна Інкогніта

@malenkov_channel


Публічний канал про Україну. Краєзнавство, історія, війна

Україна Інкогніта (Ukrainian)

Шановні українці та всі, хто цікавиться нашою країною! Хочете дізнатися більше про Україну, її культуру, історію та важливі події? Тоді вам обов'язково варто підписатися на наш публічний канал "Україна Інкогніта"! Тут ви зможете знайти цікаві матеріали про краєзнавство, українську історію та актуальні події в нашій країні. Наш канал призначений для тих, хто цікавиться українською культурою та любить дізнаватися нове. За допомогою наших публікацій ви зможете поглибити свої знання про Україну, її традиції та сучасний розвиток. Не пропустіть можливість долучитися до нашої спільноти та дізнатися більше про найкращі аспекти нашої країни! Приєднуйтесь до нас на каналі "Україна Інкогніта" в Telegram вже сьогодні!

Україна Інкогніта

13 Jan, 18:34


Продається палац. Недорого. 69 тисяч у.о. Неоготика.
+40 соток землі. 25 км до Житомира, село Іванківці.
Отак просто, ніби просто хата у селі, об'яву можете знайти на olx.
Дивні твої, Україно, справи, дивний нарід. До стану напівруїни він дійшов якраз в приватну бутність. Якщо власник і хотів щось із ним робити, то мешканці Іванківців цього не помітили. В радянські часи тут була школа.
Чудова будівля, яка тривалий час повз нас проходила, адже ми не думали, що в Іванківцях палац ми не бачили, Журовських. А виявляється Іванківці біля Бердичева не одні, і дорогою на Житомир є у інших Іванківцях інший палац - Модеста Єзерського. 1892 рік побудови. В реєстр пам'яток не включений.
Ціна, на наш погляд, значно завищена, особливо враховуючи стан будівлі. А поряд флігель, теж без вікон і дверей.
P/S. В будівлі зберіглася кахляна піч, чудова. Селяни нижню частину розбили, добували вогнетривку цеглу. А кахлі їм не цікаві, тому й зберіглися. Поки що.

Україна Інкогніта

11 Jan, 19:15


Зимова казка у Коростишеві, на Житомирщині. Затоплений кар'єр, який місцеві мешканці і туристи називають Каньйон.

Україна Інкогніта

11 Jan, 06:59


Напевно багато хто із вас бував у Козятині. Бачили казковий вокзал та водонапірку? А от ще одну неймовірну будівлю не бачив майже ніхто. То колишнє земське училище, зведене у стилі українського модерну у 1913 році. Нині там школа.

Україна Інкогніта

08 Jan, 19:10


Михайлівський Золотоверхий собор – справжня окраса Києва і України. А поряд із ним Іванівська церква із трапезною. Неймовірне українське бароко.
--
Подумати тільки – радянські варвари просто підірвали цю красу. Знищили надбання не лише Києва та України, а й усього людство, адже, особисто я не маю сумнівів, що цей храм потрапив би до Списку охорони Світової спадщини, разом із Софією, та Києво-Печерською Лаврою. Але для радянського керівництва він цінності не представляв – заклали чималий заряд вибухівки і… Щастя, що керівництво України та Києва, Кучма, Пустовойтенко, Омельченко, за ініціативи керівника УПЦ КП Філарета повернуло нації її надбання.
--
Таким ми бачимо Михайлівський собор нині. Його відтворили за архівними проектними даними та численними фото.
Фундатором храму, який звели протягом 1108-1113 років, був князь Святополк ІІ Ізяславич.

Україна Інкогніта

03 Jan, 19:18


Від цих розписів перехоплює подих. Це Покровський собор у Борисполі.
Звів собор відомий релігійний діяч від УПЦ МП - Софроній (Дмитрук), який у 1989-1992 рр. був благочинним Бориспільського округу. Він був лідером "проукраїнського крила" УПЦ МП, і головним прибічником автокефалії. 2005 року, після Помаранчевої революції, митрополит Софроній звернувся до єпископату упц, закликавши негайно домагатися автокефалії для УПЦ, користуючись сприятливою політичною ситуацією:
"Моя позиція однозначна: до тих пір, поки ми не будемо мати статус повної незалежності нашої Церкви, з нами ніхто ніколи не буде розмовляти про приєднання... Мені незрозуміло, чому найбільша за кількістю віруючих людей Православна Церква світу не може без будь-кого самостійно керуватись у своєму житті." Але Софроній ворогував із Філаретом (Денисенком) - він не визнавав його "патріаршества".

Україна Інкогніта

08 Dec, 07:30


Чи знаєте ви, що об'єднує Кам'янець-Подільську фортецю, Миколаївську обсерваторію, Харківський держпром та Андріївську церкву? Вони кандидати на вступ до ЮНЕСКО. Про це ви можете прочитати в унікальній книзі Романа Маленкова. Сьогодні останній день аукціону. Наклад книги майже закінчився, її вже немає на складах й у великих книгарнях. Перевидаватись саме ця книга не буде. Якщо хочете мати книгу із автографом - заходьте за посиланням https://www.facebook.com/ukrainaincognita/posts/pfbid0UYEZeGBAkEWwEtDUjgUPFkjcGbbrqfMLFBLd2ySMQbKrBATpEBw2BNszBYn5faWal?locale=uk_UA

Україна Інкогніта

07 Dec, 15:42


Ще один шедевр Івана-Валентина Задорожного. Вітраж "Люди, бережіть землю", 150 кв. метрів. Біла Церква, палац культури "Росава". 1976-1979 рр.
Художник Задорожний був нагороджений премією Ради Міністрів СРСР та Шевченківською премією (посмертно, 1995 р.). Неймовірний майстер монументального мистецтва, нині, на жаль, майже забутий.

Україна Інкогніта

04 Dec, 17:15


Церква Олександра Невського в Державному історико-архітектурному заповіднику. Мова йде про Хотинську фортецю. Чому там ще й нині храм присвячений московському деспоту? Ставленик Орди, жорстоким терором, захопив християнську Новгородську землю і віддав її на поталу нехристиянам, зробивши колонією Орди. Він воював виключно із християнами і був союзником та прислужником язичників. Та і взагалі, яке він відношення має до України?
Чудова фортеця, найбільш кіногенічна із українських, хоч її звели молдовські монархи Мушати. Її об'єкти нині об'єднані в державний заповідник. На відміну від більшості таких установ, має власний веб-сайт. Її відвідують щороку тисячі туристів, які крім неймовірних фортифікацій над Дністром, бачать ще і чіткий російський маркер. А поряд стоїть пам'ятник легендарному Сагайдачному.

Україна Інкогніта

27 Nov, 18:20


Чернігів стародавній. Нині головні і найбільш цінні об'єкти культурної спадщини Чернігова, об'єднані в архітектурно-історичний заповідник. Він один із найцікавіших в країні.
В Україні є історико-культурні та історико-архітектурні заповідники. Друзі, до вас питання. Як називаються подібні комплекси, чи об'єднання, у Європі? Знаємо про історичні резервати, але то дещо інше. Хочеться дослідити це питання.

Україна Інкогніта

26 Nov, 07:24


Українські маркери Ніжина. Українське бароко й український модерн ми побачимо 1 грудня у благодійному турі. Приєднуйтесь!
Миколаївський собор - еталон козацього бароко, але крім нього є ще й Преображенська церква - козацький тризрубний дерев'яний храм, відтворений у камені.
--
Український архітектурний модерн - перша електростанція Ніжина. Тровалий час, чомусь, авторство приписували Опанасові Сластіону, але нині ми вже знаємо, що її створив Микола Даміловський.
--
Ніжин - місто церков, більшість із яких будували у 18 столітті. Багато з яких ви вже може й бачили, але цього разу ми подивимося ще й храми, до яких екскурсії не добираються: Введенський собор, Вознесенську, Пантелеймоно-Василівську, Хрестовоздвиженську, Івана Милостивого, Костянтина та Олени. Ви побачите повну колекцію церков Ніжина. Поїхали.
--
Будуть ще й музеї, буде грецька забудова і сюрпризи. Детальна програма https://bit.ly/4fOomqW

Україна Інкогніта

19 Nov, 08:41


Поставте плюсика у коментах, якщо бачите цей допис. Так ми розженемо його. Сайт "Старовинні українські некрополі" вже працює. https://nekropol.ukrainaincognita.com/ Заходьте, читайте, дивіться 3D-моделі хрестів. Поки, на сайті далеко не всі некрополі із нашої бази, але будуть всі, а ще буде Реєстр старовинних некрополів, якого дуже не хоче наше Міністерство культури.
--
На сайті карта, на якій відмічено 876 старовинних цвинтарів.
--
Вчора ми розмістили 15 дописів про козацькі некрополі Бузького війська. Дякуємо історику та краєзнавцю Олексію Паталаху, який їх дослідив.

Проект ми реалізуємо самостійно - усім державним установам поки байдужа ця тема. Фінансування - виключно власні кошти та благодійна допомога від наших читачів. Ми дякуємо за благодійні внески та донати, але й надалі нам потрібна ваша підтримка - фінансова, волонтерська, інформаційна.
--
Карти для благодійних внесків:
--
ПриватБанк:
5363542105540539
--
Монобанк:
5375414125538636
--
PayPal: [email protected] – перекази в системі ПайПал

Україна Інкогніта

17 Nov, 18:54


Каплиці Городецького. Невідомо точно скільки він їх збудував, але ми знаємо про шість, і кожна із цих шести - шедевр. На жаль, ті три, які на Байковому кладовищі, перебувають не у кращому стані, дві - напівруїна.
Село Печера, на Вінниччині, каплиця-мавзолей Потоцьких-Свейковських.
Київ, Видубицький монастир, каплиця-мавзолей Лелявських.
Київ, Пуща-Водиця, каплиця-мавзолей Козакевичів.
Київ, Байкове кладовище, каплиця-мавзолей Тишевичів.
Київ, Байкове кладовище, каплиця-мавзолей де Вітте.
Київ, Байкове кладовище, каплиця-мавзолей N.

Україна Інкогніта

16 Nov, 09:01


1 грудня у перший день зими "Неймовірний Ніжин: колекція храмів, музеї та історія. Від бароко до модерну". Приєднуйтесь!
Тур благодійний, весь прибуток від нього піде на розвиток проекту "Старовинні цвинтарі України".
--
Від першого і до останнього об'єкту вас вражатиме архітектура - відома і абсолютно невідома. У Ніжині зберігся перший храм, зведений у стилі українського бароко - він казковий, як ззовні так і всередині, а ще у Ніжині є електростанція, зведена у стилі українського модерну Миколою Даміловським (донедавна вважали, що Сластіоном). У Ніжині церква на церкві: Благовіщенський собор - неймовірний, він один заслуговує на окрему екскурсію, грецькі церква, старовинна грецька забудова... Ми постараємося оглянути максимальну кількість старовинних ніжинських храмів, побуваємо у Краєзнавчому музеї, Музеї поштової станції, можливо, у Художньому музеї. Поїхали!
--
Детальна програма https://incognita.com.ua/neymovirniy-nizhin-kolekciya-hramiv-muzeyi-ta-istoriya-vid-baroko-do-modernu

Україна Інкогніта

15 Nov, 17:48


Нарешті ми зробили сайт "Старовинні українські некрополі". На карті 870 некрополів, на сторінках сайту поки що мало, але вони згодом будуть там усі, і значно більше. Заходьте, слідкуйте.
https://nekropol.ukrainaincognita.com/

Україна Інкогніта

10 Nov, 20:24


Колишня земська лікарня у Ставищі, на Київщині. Напевне, одна із найгарніших старовинних провінційних лікарень в Україні. Її збудували Браницькі на початку ХХ століття.

Україна Інкогніта

28 Oct, 07:33


Таємний орден Гетьманщини. Дивіться на нашому каналі.
4 кам'яних хрести - це все, що лишилося від старого цвинтаря біля Іллінської церкви у Суботові. Його заклали ще у 18 столітті. А у радянські часі - зруйнували. 200-літні надгробки, хрести - розбили на камінь і відправили на будівництво колгоспних корівників і свинарників.
--
Радянська влада цілеспрямовано руйнувала тисячі кам’яних українських хрестів, ніби намагаючись стерти якусь інформацію з історії та пам’яті українців. Ми вже казали, що традиція масово ставити кам’яні хрести з’явилася у 17 столітті. Можливо, після того, як Військо Запорізьке, на чолі із Сагайдачним, вступило у антиосманську лігу, яка називалася -- орден християнських лицарів. Відтоді козаки могли офіційно називати себе лицарями, тому і хрести лицарські ставили на своїх могилах. А може вони лицарями називали себе ще раніше? Поки що можемо робити лише припущення. Як і загалом про таємне козацьке товариство. Але із кожною новою серією ми збираємо все більше таємниць, до яких, здається, раніше нікому не було діла. Навіть поховання одного із творців України – Богдана Хмельницького – суцільна таємниця. А козацькі монастирі, початок Коліївщини, вісім таємничих козаків-послушників, вбивство Йосипа Шелеста. Ну і Золота грамота. Не будемо спойлерити – Золота грамота з’явиться у наступній серії. Ми їдемо далі. Дивіться наше відео https://www.youtube.com/watch?v=R3ewka4MmVY

Україна Інкогніта

26 Oct, 17:30


Четвертий епізод нашого відео Таємний орден Гетьманщини. Росіяни знищили тисячі козацьких хрестів. Коліївщину мав очолити полковник Йосип Шелест, але його "випадково" застрелили за тиждень до початку повстання. Фрітьоф Нансен збирав гроші для українських сіл. Де ж поховали Богдана Хмельницького? Про це та інше дивіться у четвертому епізоді.
Відео створене у партнерстві із @5channel https://www.youtube.com/watch?v=R3ewka4MmVY

Україна Інкогніта

23 Oct, 18:36


Унікальна книга. «Проекти з сільського будівництва». Її видала у 1926 році група українських архітекторів, серед яких були і такі видатні постаті національної архітектури, як Микола Даміловський, Олександр Вербицький та Володимир Безсмертний. 66 аркушів неймовірних проектів, просякнутих духом українського національного стилю, зокрема, модерну.
Яким би казковим було українське село, якби ці проекти були втілені у життя. Але у 1929 році казка українізації жорстоко закінчилася...
Чи варто подумати про сучасне видання цієї книги?

Україна Інкогніта

23 Oct, 11:12


У Козельці, крім величного собору, є ще дуже цікавий храм зведений у стилі українського бароко - Миколаївський. Його ми побачимо 27 жовтня у благодійному турі. Приєднуйтесь - місця ще є.
--
Казкова Миколаївська церква зведена на кошти "Дикого попа".
В своїх дослідницьких турах ми майже завжди відкриваємо щось нове. Для себе, а може і для вас. От, наприклад, Козелець. Здавалося б тут вже бували всі, і все бачили. А от чи бували ви у Миколаївській церкві? Хоч і українське бароко, але на перший погляд досить просте... Варто лише зайти всередину.
Храм звели у 1781-1784 рр. на кошти "Дикого попа" Кирила Тарловського. Вважається, що саме він повінчав Олексія Розумовського із імператрицею Єлизаветою. А ще він був особистим духівником імператорської невістки - німецької принцеси Софії Августи Фредерики Ангальт-Цербстської. Пізніше вона стала імператрицею Катериною Другою. Тарловський пізніше втік у степ... https://incognita.com.ua/navkolo-kozelcya-abo-chernigivshchina-iz-prismakom-masonstva