Смак сутінок @tasogare_no_aji Channel on Telegram

Смак сутінок

@tasogare_no_aji


Подорож світами японських релігій

(публікації переодичні)

Смак сутінок (Ukrainian)

Вітаємо на каналі "Смак сутінок"! Тут ви знайдете захоплюючі матеріали про японські релігії та фольклор. Ми розповідаємо про шінто, онмьодо, буддизм, шюґендо та інші аспекти японської духовності. Це місце, де ви дізнаєтеся більше про християнство, іслам, нові релігії та подорожуєте сутінковими світами японських духів. Наші публікації базуються на власних спостереженнях та роздумах, що робить їх ще цікавішими та автентичними. Приєднуйтеся до нас, щоб поглибити свої знання про японську культуру та релігію!

Смак сутінок

12 Jan, 18:17


Шіісаа на острові Токашікі. В даному випадку це один із "мураджіші" - статуй левів, які охороняють міста / маленькі поселення.

#життя_рюкю #рюкю_шінто

Смак сутінок

11 Jan, 11:32


Ханіва (埴輪) - статуетки, які розміщувалися навколо курганів в Японії періоду Кофун. На фото сучасні варіанти ханіва з невеличкої майстерні містечка Мацуру. Майстриня створює ханіва за взірцем давніх статуеток, які шукає в місцевих архівах. Кожна статуетка має свою історію та значення.

#кіото_блог

Смак сутінок

22 Dec, 13:33


Конфуціанський храм в школі періоду Едо. Префектура Окаяма. Зараз на місці школи знаходиться музей.

На відміну від більшості конфуціанських храмів, цей шкільний храм мав статую Конфуція. Зазвичай в конфуціанських храмах немає статуй. Почитається імʼя Конфуція. Зараз статую можна подивитися в музеї.

#едо #конфуцій #кіото_блог

Смак сутінок

20 Dec, 03:27


#рюкю_шінто #життя_рюкю #утакі

Смак сутінок

20 Dec, 03:27


Поселення на острові Токашікі (渡嘉敷島) існує приблизно з XII ст. Максимальна кількість населення – близько 700 людей.

Протягом всієї історії острів жив за рахунок рибальства та дрібного сільського господарства – вирощували батат, просо, таро, збирали дикорослі рослини. Переважна частина острова – гори. На острові немає достатньо матеріалів для будівництва. Тому все необхідне було перевезено на кораблях з головного острова архіпелагу Рюкю.

Життя острові не змінилося і сьогодні.

Найвизначніша подія в історії Токашікі – масові самогубства цивільного населення під час Битви за Окінаву. Через пропаганду та страх перед американським вторгненням багато жителів острова вчинили колективні самогубства. Інша версія історії, яку можна побачити на плакатах біля школи, розповідає, що 172 жителі були вимушені вчинити самогубство під впливом японських офіцерів.

Утакі (御嶽) розташовані на двох вершинах гір та у двох портах на протилежних кінцях острова.
За часів Японської Імперії біля утакі були збудовані торії. Проте утакі зберігають свій первісний вигляд – адже тут немає хонден (本殿) з «тілом камі» (神体, шінтаі), куди камі спускається у певні, чітко визначені, часи року. Замість цього – вівтар, місце для пожертв та для зустрічі з камі.

За часів Королівства Рюкю вхід до утакі був дозволений тільки норо (ノロ) під час церемоній. Починаючи з періоду Мейджі, коли Рюкю увійшло до складу Японії, до утакі заходять звичайні люди.

На фото – Ібе-но-мее (威部の前) – святилище камі-охоронця моря (海の守り神). Однак люди Токашікі звертаються до Маморі-ґамі з молитвами про здоров’я та родинний достаток.

#рюкю_шінто #життя_рюкю #утакі

Смак сутінок

17 Dec, 03:15


#шінто #ема #кіото_блог

Кумано-джінджя (熊野神社), префектура Вакаяма. Китайскою мовою написано таке ж побажання.

Смак сутінок

13 Dec, 09:20


Не зовсім типовий Джідзо-сама на горі Коя-сан (高野山).

#буддизм #кіото_блог #джідзо_сама

Смак сутінок

11 Dec, 02:32


Меморіал солдатам, які загинули захищаючи Японію під час світових війн. У списку імен є воєнні злочинці класів А та В, які тут, як і в Ясукуні, почитаються як «еіреі» (英霊). Текст на табличці розповідає про їх «несправедливе покарання». Табличка встановлена десь вкінці періоду Шьова, але меморіал підтримується в порядку і досі. На алтарі прапор Японської Імперії.

Коя-сан (高野山), центральний храм буддизму школи Шінґон, Оку-но ін (奥之院).

#кіото_блог #шінтоїзм

Смак сутінок

03 Dec, 12:34


«Релігія на будь-який смак» або література в місцевому готелі в Ізумо. Книжки однакові в усіх кімнатах та подаються разом із засобами гігієни та чаєм.

#кіото_блог #ізумо

Смак сутінок

01 Dec, 13:48


Сутінкове Ізумо-тайшя, префектура Шімане.

#ізумо #шінто #кіото_блог

Смак сутінок

29 Nov, 13:37


Католицька церква містечка Маідзуру, префектура Кіото. Відкрита тільки дві години в неділю. Весь інший час зачинена. Побудована в період Мейджі, 1871 р.

#кіото_блог #християни

Смак сутінок

26 Nov, 02:44


Щодо актуальних питань.

#японістам

Смак сутінок

24 Nov, 08:01


#кіото_блог #шінтоїзм #ясукуні

без коментарів

Смак сутінок

20 Nov, 06:45


Правила поведінки в автобусі та молитва за безпечну поїздку від Сеймей-джінджя (晴明神社).

#шінто #кіото_блог

Смак сутінок

13 Nov, 11:26


Джюроджін в Осаці.

#шічіфукуджін #кіото_блог

Смак сутінок

11 Nov, 05:44


«Осінь в Оіраісе», Кавасе Хасуй, 1933.

#укійо_е

Смак сутінок

10 Nov, 02:16


#шічіфукуджін - серія дописів про знаменитих сім богів вдачі

_7 Джюро:джін (寿老人) — один із Сьоми богів вдачі. Його прототипом став даоський відлюдник, який, згідно з легендою, шукав еліксир безсмертя і знайшов його в XI столітті. Джюро:джін походить від китайського даоського бога — Старого чоловіка з Південного полюса (Шоу-сін). Бог довголіття, вважається уособленням Південної полярної зірки.

Джюро:джін ходить із посохом і віялом. Його зображують як літнього чоловіка невисокого зросту — за традицією, менше ніж 3 шяку (90 сантиметрів). Він має довгу білу бороду і часто дуже високе, лисе чоло.

До посоха прив’язаний сувій, на якому записано тривалість життя всіх живих істот. Іноді цей сувій ототожнюють із буддійською сутрою. Олень, символ довголіття, зазвичай супроводжує його як посланець, як і інші довгоживучі тварини, такі як журавель і черепаха.

В японську художню традицію його ввели дзен-буддійські живописці періоду Муромачі (1337–1573).

#буддизм #шінто

Смак сутінок

05 Nov, 07:53


Одна з 1200 статуй ракан (羅漢, послідовників будди). Храм Отаґі-ненбуцу, Кіото.

#кіото_блог #буддизм #неко

Смак сутінок

30 Oct, 03:21


#шічіфукуджін - серія дописів про знаменитих сім богів вдачі

_8 Кішшьотен (吉祥天), також відома як Кічіджьотен (吉祥天女) або Кудокутен (功徳天) – одна з сьоми богів вдачі (шічіфукуджін). До пантеону Шічіфукуджін включаєтсья в окремих випадках, наприклад, у списках від 1783 та 1796 р.

Цей образ прийшов в японську культуру через буддизм з індуїстської богині Лакшмі. Вважається богинею щастя, родючості та краси.

На зображеннях Кішшьотен завжди тримає в руці Ньоіходжю (如意宝珠 або чінтанамі в індуїзмі – перлину, що належить бодгісатві Авалокітешварі та має здатість виконувати бажання).

#буддизм #шінто

Смак сутінок

28 Oct, 06:30


"Магія води", фото від Такашіма Коджі (高島康司), 1951 р.

Ця світлина зайняла 5те місце в міжнародному фотоконкурсі чорно-білої фотографії за 1951 р., та була опублікована в американському журналі "Популярна фотографія" під назвою "Сплеск!" ("Splash!"). Жінка, зображена на світлини, стала дружиною фотографа. А з часом фотографія отримала нову назву.

#фото_історія

Смак сутінок

26 Oct, 10:02


Актори театру кабукі (歌舞伎) в образі сьоми богів вдачі (七福神). Торгівельна вулиця в Осаці.

#кіото_блог #сучасна_релігіність #шінто #шічіфукуджін

Смак сутінок

23 Oct, 02:07


Ґо-шюін - печатки від храмів, які збирають паломники як свідоцтво відвідування храму - тепер можна купити в автоматі, не заходячи до храму. З іншого боку, такі автомати можна знайти тільки в центральних та турістичних районах міста.

#кіото_блог #печатка #сучасна_релігійність

Смак сутінок

21 Oct, 06:00


Хороша новина. Є декілька вільних книг 📚(бл. 50 шт.)"Новий анімізм: хрестоматія". Тираж був невеликий. Також хочемо звернутися до наших патронів на Патреоні і благодійніків, що донатили. Якщо ми Вам ще не знайшли і не надіслали книгу - напишіть нам: @Kairuku_waitaki. Також, якщо Ви офіційно представляєте певну інститутцію (бібліотеку, інститут, кафедру в університеті тощо) і Вам може знадобитися ця книга - пишіть. Можемо надіслати один примірник. Можливо книга вийшла неідеальною, бо всеодно невистачило коштів на різні деталі та інколи важливі речі, які ми намагалися закрити самостійно 😥
Загалом ціна за книгу - 700 грн. Трохи дорого, але хочемо компенсувати наші витрати на друк і назбирати трішки на інші проєкти, які вже наближаються до свого фіналу.
У перспективі книгу викладемо у вільному доступі. Думаємо, що наступного року це трапиться. Про це Ви дізнаєтесь у нас на каналі.
Дякуємо Всім хто нас підтримував. Сподіваємося на Вашу подальшу підтримку!

Смак сутінок

21 Oct, 06:00


📚 Читаймо унікальні дослідження анімізму в якісному українському перекладі

Смак сутінок

18 Oct, 11:47


🍂 «Осінній сад у Фукуґава» від Кавасе Хасуі, 1920.

Смак сутінок

16 Oct, 02:13


#міядзакі

Смак сутінок

15 Oct, 08:33


🎶 Темізуя (місце для ритуалу очищення - рук та рота) та статуї Джізо-сама в саду храму Бішямонтен-ґу, Кіото.

#буддизм #джідзо_сама #кіото_блог

Смак сутінок

12 Oct, 09:54


Вівтарики для заспокоєнни духів ненародженних дітей (水子мідзуко) в Ямашіна, храм Бішямонтен-ґу (одна з відомих сьоми богів вдачі в шінто).

Зараз вівтарики стали площадкою для ігор сусідських дітей. Ямашіна - один із заможніх кварталів в Кіото, люди тут не цікавляться традиціями. В самому храмі, напроти, можна зустріти паломників з віддалиних куточків Японії (та жодних туристів).

Позаду від статуї Будди бачимо покинуті іграшки принцес та гномів. Перехрещення наративів?

☸️ Про мідзуко я писала ось тут.

#кіото_блог #буддизм

Смак сутінок

10 Oct, 05:44


Один з тих самих водоспадів, по яким, згідно з давньо-китайською легендою, має піднятися короп (鯉) для того, щоб стати драконом. Зараз такі водоспади - популярні місця для загадування бажань.

Кіото, поблизу Кінкаку-джі.

#кіото_блог

Смак сутінок

08 Oct, 04:15


🍁 Оскільки жовтень - не тільки Каміназукі (神無月, місяць без богів) але й час Хелловіну, в Японії популярні ось такі осінні солодощі. Хелловін, хоч і іноземний фестиваль, все одно популярний в Японії тому що пов'язан зі знайомими темами зміни сезонів та з привидами (お化け - обаке).

👻 Ці шоколадки в формі Фуджі-сан пропонують сезонну гру Шіріторі. Ця гра має силу відлякувати обаке, які переслідують мандрівників по сутінковим вулицям. Скоріш за все, Шіріторі відома з періоду Едо - розквіту міської культури.

👻 Тому шоколадки пропонують питання - перше слово Обаке - та дають відповіді на іншій стороні. Гра полягає в тому, що гравець має назвати слово, яке починається з літери, на яку закінчується слово, назване попереднім гравцем.

🤔 Цікава ідея для жовтневих занять з японської.

#кіото_блог #йокай

#кіото_блог - тут мої власні фото та спостереження

Смак сутінок

26 Sep, 11:25


🍁 "Осінь в Охара", 1963 від Шіро Касамацу.

Смак сутінок

21 Sep, 11:30


В часи династії Сун (960-1279) в Китаї існував ритуал прийняття (開光) кота в дім.

Для прийняття кота в дім необхідно було обрати спеціальну дату та запросити даосського ченця для проведення ритуалу. Східний Володар (東王公 - Дун Ван Гун) і Західна Богиня (西王母 - Сі Ван Мюй) служили свідками рутуалу та гарантувати, що кіт залишиться з господарем на все життя й не заблукає.

Після завершення ритуалу ченець видавав контракт (契约), який підтверджував, що кіт прийнятий у родину і має захист.

#неко

Смак сутінок

19 Sep, 13:43


🍂 "Клен та маленьки пташки", Іто Джякучю, 1755-76 р.