Безпечна Медична Практика @safemedical Channel on Telegram

Безпечна Медична Практика

@safemedical


Цей канал створений виключно для лікарів з метою покращення їх юридичного захисту.

Безпечна Медична Практика (Ukrainian)

Канал "Безпечна Медична Практика" або @safemedical створений виключно для лікарів з метою покращення їх юридичного захисту. У цьому каналі ви знайдете корисні поради, інформацію про останні законодавчі зміни в сфері медицини, а також можливість обмінюватись досвідом з колегами. Захист прав медичних працівників є дуже важливою темою, оскільки сфера медицини постійно розвивається, а законодавство може змінюватися. Тому наш канал надає можливість бути завжди в курсі всіх нововведень та правил, які стосуються практики лікарів. Приєднуйтесь до нашого каналу, щоб мати доступ до актуальної та важливої інформації, яка допоможе вам захистити свої права та випередити можливі конфлікти. Безпечна медична практика - це гарантія успішної та безпечної роботи для кожного лікаря!

Безпечна Медична Практика

23 Nov, 07:57


ДОПИТ ЯК ЗАСІБ ТИСКУ

Коли вас викликають на допит, чи для для відібрання пояснення, чи приходять просто «поспілкуватись», ви маєте розуміти одну просту річ - той хто до вас прийшов не є вашим другом.

У цій особи власна мета. І найчастіше, вона йде всупереч з вашим добробутом.

Тому, найліпше, що ви можете зробити - це відмовитись від такого спілкування. Хоча б до моменту, поки ви не порадитесь зі своїм адвокатом.

Ось вам декілька прикладів:

1 Керівнику ЗОЗ вже більше ніж півроку намагаються всучити протокол про корупцію. Але ані чого не виходить… бо дотримуючись порад свого адвоката, діючи виключно у межах закону, усі дії поліції заблоковані. Що робить поліція? Починає тиснути психологічно. Кажуть - та там ані чого не має, не лякайтесь, приходьте… але, я пояснюю, що якби дійсно ані чого не було, то вони б 6 місяців за вами не бігали… Це пояснення приводить до тями керівника і наш спротив триває.

2 В аналогічній ситуації інший керівник пішов до поліції та сам на себе приніс усі докази та надав свідчення. Результат - 16 протоколів по корупції вже у суді. І тільки після цього він зрозумів, що йому потрібен адвокат. Чи не занадто пізно?

3 Лікар видав пацієнту довідку. Довідку пацієнт відніс до суду. Ввечері лікаря вже зустріли міцні хлопці, яким не можна на фронт, бо їх не навчали воювати, але навчали створювати психологічний тиск. Вручили повістку на утро на допит та лист щодо витребовування медичних документів. Благо, наутро лікар отямився від першого шоку та звернувся до адвоката. Відразу ж були надані дієві поради та підготовлена відмова у видачі документів.

Таким чином, не варто боятись опонентів, але не варто і недооцінювати небезпеку.
Бо іноді ви навіть не розумієте, до яких наслідків може призвести ваше помилкове поводження з цими крокодилами.

А мета у них майже одна - аби ви сами на себе надали свідчення. Для цього на вас і тиснуть.

От і навіщо вам така «співпраця»?

Безпечна Медична Практика

18 Nov, 06:03


GAME OVER

Минулого тижня мені на пошту надійшов повний текст ухвали апеляційного суду, яким остаточно було звільнено від кримінальної відповідальності лікаря, якому надавалась правова допомога.

Звільнення відбулось з підстав закінчення строків давності.

Нажаль, у нашій недосконалій правовій системі, не завжди можна отримати виправдувальний вирок суду. Особливо тоді, коли у незначну справу втручається безпосередньо Генеральна прокуратура…

Однак, на нашому боці є бог Хронос який методично пожирає процесуальний час. І в мене з ним добрі особисті стосунки 😜

Як наслідок втручання античного бога, суд, не переходячи до дослідження доказів, був вимушений закрити кримінальне провадження. Безглузду скаргу адвоката потерпілих у апеляції не підтримав навіть прокурор 😂

І хоча конституція на паузі, все одно лікар вважається повністю невинуватим! Бо його вину не було доведено.

Тому, пам’ятаємо:

❗️ПЕРЕБІГ ЧАСУ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ ЗАВЖДИ НА КОРИСТЬ ЗАХИСТУ!

Про те як вірно це використовувати, а також відповідна судова практика, яка підтверджує невинуватість лікаря, якщо суд не встиг розглянути справу у визначений законом строк, ретельно описані у моїй книзі БЕЗПЕЧНИЙ МЕДИЧНИЙ БІЗНЕС 2.0

Ось тут її можна замовити

https://books.advokat-udin.com.ua

Допродаємо вже другий наклад цієї книги. А іншого не буде. Тож не прогайте можливість, бо потім будете шукати та не знайдете.

До речі, так неодноразово вже бувало.
Останній раз, пару тижнів тому, ми відправили на замовлення лікаря мою першу книгу - «БЕЗОПАСНАЯ МЕДИЦИНСКАЯ ПРАКТИКА», яку випадково знайшли на складі.

Лікар довго вмоляв допомогти, бо її власну книгу собі до бібліотеки поцупив керівник закладу.
Ну що сказати… коли підписував свою стару роботу соромно не було – книга і досі актуальна.

Тому раджу брати відразу по дві книги – одну для себе, а другу – керівнику.

Безпечна Медична Практика

13 Nov, 06:02


Не люблю це ані писати, ані читати у інших…однак, доведеться написати – саме про те, що держава тільки замулює очі, а на другому читанні поверне начебто скасовану норму про переведення ваших коштів у розпорядження Казначейства, я попереджав 02.11.24…

Чому наші керманичі ведуть себе як кляті вороги, брешуть вам в очі та руйнують медичну галузь, я розумію.

Я не розумію іншого – чому багато керівників КНП та власників приватних бізнесів не вживають дієвих заходів аби підготуватись до такого сценарію?

Що ви ще чекаєте?

Одних постів обурення замало!

Зрозумійте це.

Необхідно негайно розробляти та втілювати заходи подолання цих проблем.

Ті хто відвідав мої практикуми САМ СОБІ НСЗУ, той розуміє наскільки це не просто зробити. Але цілком можливо!

Тож не гайте часу!
Збирайте свої команди та опрацьовуйте нові джерела доходів!

Безпечна Медична Практика

09 Nov, 06:06


ПОВЕРНІТЬ ЙОМУ КОШТИ…

Останній пост пані Гусак, який швидко розійшовся по мережі, потребує деяких розʼяснень.

1 Гусак пише, що медичні послуги «в повному обсязі оплачує держава». Але ж це відверта брехня! Коригувальні коефіцієнти, які зараз запровадило НСЗУ дуже погіршили ситуацію, яка і до цього була незадовільною.
2 Гусак уникає осмислення важливого питання - а як так відбувається, що з початку пацієнт платить кошти, хоча може і відмовитись, а потім вимагає їх повернення?
3 Повернення, як ми бачимо, відбувається тільки тоді, коли КНП та лікарі добровільно визнали цей факт. А як не визнали? У мене накопичилось доволі багато кейсів, коли ми відмовили НСЗУ… і жодних наслідків не було )))
4 Законно - не означає справедливо! Історія знає багато таких випадків… наприклад, ГУЛАГ та Холокост були законні (тобто на підставі закону), але несправедливі! Вимагати надання послуг, які держава навіть не збирається оплачувати, є несправедливим! Коли пацієнт зголошується сплатити кошти, але згодом скаржиться та вимагає їх повернення - несправедливо!

Про те, як треба без помилок отримувати кошти від пацієнтів, поговоримо сьогодні під час мого практикуму «НОВЕ ДЖЕРЕЛО ДОХОДІВ у КНП БЕЗ НСЗУ».

Безпечна Медична Практика

04 Nov, 05:29


OLDSCHOOL

Це не тільки про застарілий ремонт.

Це, перш за все, про власні застарілі уявлення.

Саме вони перешкоджають нам розпочати втілювати реальні зміни у поточну повсякденну практику, у власне життя.

Наприклад, я майже місяць, вів переговори з головним бухгалтером одного КНП, керівник якого дуже бажав стати нашим постійним клієнтом. Але, за цей час я так і не зміг довести цій особі, що вони вже давно не бюджетна установа, і можуть вільно укласти договір з адвокатом. Навіть приклади інших КНП, які є нашими клієнтами не допомогли. Врешті-решт, я відмовився від цього клієнта…

Тобто, більшість проблем, насправді існує тільки у вашій голові. Вам заважають застарілі уявлення, хибність яких ви не усвідомлюєте.

Змінюємо спосіб мислення і відразу перед нами відкривається безліч можливостей!

Наприклад, тиждень тому, під час практикуму «САМ СОБІ НСЗУ», який я провів для приватних закладів, я декілька разів чув від присутніх приглушене: «ой…точно…саме так і є…».

Тобто мої власні спостереження, мій новий погляд на звичні речі, виявились дуже корисними для слухачів. По завершенню заходу, з кавою у руках, вони ще повторювали ці прості тези, на які ніколи не звертали уваги, але з якими постійно стикались. І ми знов їх проговорювали.

Тому, як цікаво дізнатись про існуючи можливості заробітку, на які ви не звертали уваги чи не знали як запровадити, приходьте 09.11.24 на практикум

«НОВЕ ДЖЕРЕЛО ДОХОДІВ у КНП БЕЗ НСЗУ»

Будемо разом обговорювати це, змінювати погляди та вчитись бачити існуючі можливості для побудови додаткових джерел доходів. Якщо не виходить бути у залі, то є можливість взяти участь онлайн.

Реєстрацію закриваємо 07.11.24р. Тож не відкладаємо, та реєструємось тут

https://seminar.advokat-udin.com.ua/

Безпечна Медична Практика

02 Nov, 18:31


26:1

Саме таке співвідношення офіційно зафіксовано за наслідками парламентського розгляду гарячого питання – СЛІД ЛИШИТИ КОШТИ ЗА ДОГОВОРАМИ НСЗУ У ПОВНОМУ РОЗПОРЯДЖЕННІ КНП, АБО НІ?..

26 пропозицій щодо повного виключення з проєкту Держбюджету 2025 п.26 "Прикінцеві положення", який викликав таке обурення у медичної спільноти були відхилені!

Прийняли, як на мене, не дуже зрозумілу компромісну позицію – прибрали тільки другий абзац п.26, але лишили і сам пункт, і можливість поцупити у закладів усі їх накопичення, за вже надані послуги.

Розуміючи, як зараз працює владний механізм, вважаю, що не слід збавляти тиск на владу.

Бо, у другому читанні може з’явитись цілком неочікувана норма, яка вас усіх дуже здивує…

Про результати розгляду пропозицій можна дізнатись на сайті ВР у Таблиці пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2025 рік
blob:https://itd.rada.gov.ua/20b9dfc6-07f8-41ea-ac5e-c1ea7d1c91c1
Це пропозиція №797- Н.Д.Цабаль В.В. (Реєстр.картка №444) – враховано…

«Абзац другий пункту 26 Прикінцевих положень законопроекту виключити».

Таким чином:

ВИКЛЮЧЕНО (ПОКИ ЩО):

«здійснення з 1 березня 2025 року оплати послуг за договорами про медичне обслуговування населення, укладеними надавачами медичних послуг державної та комунальної форми власності з Національною службою здоров’я України, та перерахування залишків грошових коштів таких надавачів, які утворилися за рахунок оплати за надані медичні послуги за програмою медичних гарантій, з рахунків надавачів медичних послуг, відкритих в установах банків, на небюджетні»

ЛИШИЛОСЬ:

«проведення до 1 квітня 2025 року аналізу інформації про накопичені залишки коштів на рахунках надавачів медичних послуг та визначення механізмів подальшого використання зазначених залишків коштів з метою забезпечення доступності послуги для пацієнта».

Зрада це чи перемога вирішуйте самостійно…

А моя думка така – це тільки маневри… коли побачимо остаточну редакцію закону, тоді вже і можна буде святкувати…чи горювати… хто знає?

Безпечна Медична Практика

02 Nov, 05:33


ЧОМУ ВАС МОЖЕ НАВЧИТИ ГРА У ШАХИ

Моя відповідь - стратегічному баченню.

Людина, яка не має стратегії гри, завжди програє.
Вона рухає фігури, створює загрозливі ситуації, виграє фігури, але навіть не розуміє, що кожен її хід наближає «шах і мат»… і не противнику - їй самій!

У реальному житті відбувається так само.

Як у людини не має власної стратегії розвитку, вона ніколи не досягне успіху (випадок чи фарт не рахуються).

Як у керівника підприємства не має стратегічного бачення, то таке підприємство ніколи не буде успішним.
Бо для того, аби досягти успіху, а це вже стратегічна ціль, треба свідомо використовувати наявні ресурси та персонал задля досягнення цієї мети.
А як ніхто не знає куди пливе корабель, то він припливе до бухти «Занепад».

Тому, на моєму практикумі

«НОВЕ ДЖЕРЕЛО ДОХОДІВ у КНП БЕЗ НСЗУ»

ми розглянемо актуальні стратегії медичного бізнесу та розберемо багато чинників які впливають на успішне втілення стратегічних планів.

Тих керівників КНП які бажають навчитись грати на стратегічному полі та вигравати, запрошую до реєстрації

https://seminar.advokat-udin.com.ua/

Безпечна Медична Практика

31 Oct, 05:21


ОНОВЛЕННЯ ДАНИХ МЕДИЧНОЇ ПРАКТИКИ

Усі тим, хто має ліцензію, вже багато разів нагадали, що у грудні 2024 року закінчується строк подання оновлення до МОЗ щодо відповідності новим вимогам ліцензійних умов (доступність та інше).

Але, багато учасників ринку досі вагаються - подавати чи ні…

Давайте розглянемо це питання з іншої точки зору. Бо міркування на тему – так написано у…, тому потрібно швидко зробити… - це рівень свідомості бухгалтера-початківця.

Наша дійсність ґрунтується на такій тезі:

‼️ СУВОРІСТЬ ЗАКОНУ КОМПЕНСУЄТЬСЯ НЕОБОВ’ЯЗКОВІСТЮ ЙОГО ВИКОНАННЯ 😂🤣

Тому, я завжди ставлю таке питання:

⁉️ А ЩО БУДЕ, ЯК МИ ЦЕ НЕ ЗРОБИМО?

Моя відповідь, у контексті оновлення даних, така – АНІ ЧОГО НЕ БУДЕ.

Бо є Закон України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» який містить наступні норми:

1) фізичні особи, фізичні особи - підприємці, юридичні особи, крім тих, які наділені бюджетними повноваженнями згідно із законодавством, подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти ТА БУДЬ-ЯКІ ІНШІ ДОКУМЕНТИ, ПОДАННЯ ЯКИХ ВИМАГАЄТЬСЯ ВІДПОВІДНО ДО НОРМ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов'язку подати документи;
2) у період дії воєнного стану або стану війни, а також протягом трьох місяців після його завершення до фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців, юридичних осіб НЕ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ адміністративна та/або кримінальна відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання звітності та/або документів, визначених підпунктом 1 цього пункту;
4) у період дії воєнного стану або стану війни БУДЬ-ЯКІ ПЕРЕВІРКИ ЩОДО СВОЄЧАСНОСТІ ТА ПОВНОТИ ПОДАННЯ будь-яких звітів чи документів звітового характеру уповноваженими органами НЕ ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ;

Таким чином, поки у нас триває воєнний стан, а його подовжили останній раз до 07.02.2025 року, можна не дуже поспішати.

Між тим, як бажаєте оновити дані вже зараз, то звісно це не заборонено - оновлюйте.

Безпечна Медична Практика

30 Oct, 06:54


ЯК ПОЗБУТИСЬ ТУНЕЛЬНОГО ЗОРУ

Вчора, один з моїх підписників поставив дуже влучне питання, яке я трошки перефразую у більш загальне:

⁉️ Чому треба отримувати нові знання!?

Моя відповідь така.

Те, що веде нас до успіху поділяється на soft та hard skills («мʼякі» та «тверді» навички).

Коли людина відчуває потребу у нових знаннях, часто-густо, вона це сприймає як розвиток власних hard skills.

Це важливий, але не головний напрямок розвитку.

Секрет успіху полягає як раз у розвитку soft skills.

Наприклад, лікар гарно знає педіатрію, але не вміє налагоджувати відносини з дитиною. Провал? Та повний!..

Чи, керівник має у своєму розпорядженні заклад, поки ще з грошима та нормальним колективом, але не розуміє що треба робити у період турбулентних змін, коли діяти треба в умовах невизначеності.

Чи лікар, який мріє про карʼєрне зростання, але не може збагнути що насправді потрібно для успіху.

Це відбувається саме тому, що багато років ви дивитесь на світ через довгий тунель вашого обмеженого сприйняття… ну і звісно бачите тільки частину всесвіту. А це призводить до хибних рішень та втрачених можливостей.

Аби побачити новий шлях, треба, спочатку, позбутися тунельного зору. Тобто, змінити власну свідомість.

Саме над вашими soft та hard skills ми і будемо працювати на практикумі

«НОВЕ ДЖЕРЕЛО ДОХОДІВ у КНП БЕЗ НСЗУ»

який відбудеться 09.11.24р

Участь можлива як у залі (м.Київ) так і онлайн.

То ж вивчаємо програму, готуємо власні питання для обговорення під час зустрічі, та реєструємось тут:

https://seminar.advokat-udin.com.ua/

Безпечна Медична Практика

28 Oct, 15:41


А ТЕПЕР КНП!

Що, друзі, зачекались трошки? Ну буває…але усе по черзі.

У суботу провів захід «САМ СОБІ НСЗУ» для закладів приватної медицини. Корисно поспілкувались, обговорили багато важливих моментів як діяти у нових, складних умовах, розглянули нові системи організації платних послуг.

А тепер чекаю на зустріч керівників КНП.

Практикум «НОВЕ ДЖЕРЕЛО ДОХОДІВ у КНП БЕЗ НСЗУ» відбудеться 09.11.24 року.

Розділив потоки, бо у КНП дуже багато відмінностей від приватних закладів, і ці відмінності краще обговорювати у середовищі керівників КНП.

Після практикуму ви отримаєте:
Розуміння як запобігти втратам від казначейського обслуговування
Зможете самостійно розробити власну модель створення нових грошових потоків у КНП
Зможете самостійно вивести на ринок нові платні послуги
Покрокову інструкцію запровадження платних послуг у КНП
Перелік документів, які обов’язково треба розробити для легалізації платних послуг
Практичні інструкції щодо роботи з медичним персоналом аби він допомагав заробляти гроші
Покрокову інструкцію втілення інших змін з переліком необхідних підготовчих заходів
Нове бачення можливостей розвитку
Відеозапис практикуму та презентацію

Участь можлива як у залі (м.Київ) так і онлайн.

То ж читаємо програму, готуємо власні питання для обговорення під час зустрічі, та реєструємось тут:

https://seminar.advokat-udin.com.ua/

Безпечна Медична Практика

23 Oct, 04:41


З ЧОГО РОЗПОЧАТИ ВЛАСНУ ПРАКТИКУ?..

Минулого тижня до мене двічі звертались з такими питаннями.

Один лікар поставив правильне питання.

Інший - не дуже розумів з чого насправді треба починати.

Під час розмови, зʼясувалось, що перший купив мою книгу ВЛАСНИЙ МЕДИЧНИЙ БІЗНЕС 2.1 та уважно її читає. Це допомогло йому зрозуміти як треба діяти, та сформувати питання, які стосуються вже виключно його проєкту.

Ось в цьому і полягає величезна користь від книги!

Бо ви відразу не тільки отримаєте практичні відповіді на більшість питань, які виникають під час побудови власної справи. Під час читання у вас зʼявляється бачення власного, унікального шляху у бізнес. І це круто!

Тому моя відповідь на питання що винесено у заголовок - прочитайте спочатку мою книгу 😜

А придбати її можна тут

https://books.advokat-udin.com.ua

Безпечна Медична Практика

21 Oct, 04:35


ПОМИЛКА МИСЛЕННЯ

Насім Талеб у своєму світовому бестселері «Чорний лебідь» висунув дуже важливу тезу:

‼️ ПРОЧИТАНІ КНИГИ ЗНАЧНО МЕНШ ВАЖЛИВІ, НІЖ НЕПРОЧИТАНІ.

Цей парадокс полягає у тому, що ми, досягнувши певного обсягу знань заспокоюємось, вважаючи, що більше ані чого нового ми вже не зможемо пізнати. Ми вже достатньо освічені, аби почати працювати та заробляти. І…тупо зупиняємось у розвитку.

Але, згодом, багато хто з нас знаходить, що життя приносить багато сюрпризів. Що існують знання, які існували тоді, коли ми вирішили зупинитись у своїх пошуках, і які були насправді вкрай важливі для нас, для нашого успіху.

Так званий Ефект Даннінга — Крюґера (ефект профана), як раз про це.
Сюди можна віднести також і Міф про печеру, Платона.

Усе зводиться до того, що людина робить помилки, але навіть не усвідомлює цього, бо їй не вистачає знань для такого усвідомлення. Реальність для неї – це виключно її викривлене, помилкове уявлення. І витягнути з цього стану людину вкрай важко. Бо вона ж вважає, що усе зроблено бездоганно, вона все знає, нових знань не має та не може бути, а те що не вийшло добре, то це вже «така в мене доля»…

Єдиний запобіжник від цього – самому усе ставити під сумнів та шукати НОВІ відповіді, НОВІ шляхи, НОВІ знання, не заспокоюючись на досягнутому.

❗️Свої власні вади ви зможете побачити тільки ретроспективно! Тобто, коли дізнаєтесь щось дійсно нове, що змінить вашу свідомість.

Наприклад, для того, хто не знає елементарної математики «2+2» може мати багато вірних відповідей, оскільки особа не володіє необхідними правилами для перевірки. І тільки опанувавши такі правила, відразу знаходиш власну рахункову помилку. Інакше це не працює.

Розуміючи це, я, наприклад, постійно у пошуку нового. Ось 22 жовтня знов почну заняття у Академії Делойт. Тема навчання, як на мене, вкрай цікава - «Практика стратегічного управління в умовах турбулентності».

Як раз те, що треба в під час війни та постійних вибриків НСЗУ…

Якщо ви теж поділяєте такі погляди, як не бажає лишитись серед тих, хто «не дочитав одну книгу» до свого першого мільйона, як бажаєте зробити власний прорив у нове, запрошую відвідати мій практикум

НОВЕ ДЖЕРЕЛО ДОХОДІВ БЕЗ НСЗУ у приватному медичному бізнесі.

Реєструємось за цим посиланням

https://seminar.advokat-udin.com.ua/

та йдемо розширяти власні горизонти!

Я підготував багато цікавого та нестандартного, що можна відразу втілити у практику та почати заробляти додаткові кошти.

Зустрічаємось вже 26 жовтня.
Реєстрацію закриваємо у середу – 23 жовтня.

Безпечна Медична Практика

18 Oct, 05:08


МОЄ ЗРОСТАННЯ

Колись давно я стояв перед вибором моделі розвитку власного бізнесу.

Розрахунки показували, що працювати так, як це роблять більшість моїх колег, не приводить мене до моєї фінансової мети.

Я дуже швидко досягаю межі кількості справ, які можу якісно вести. Крім того, треба кожного місяця знаходити достатню кількість нових клієнтів. А це вкрай важко.

І тоді я вирішив працювати за іншою моделлю, яку сам і розробив.

Моя модель роботи пройшла випробування ковідом і зараз ми успішно долаємо війну.

У медичній галузі я спостерігаю ту ж саму проблему, яку я колись вирішив для себе.

Держава запропонувала прямолінійну формулу з двох складових - кількість пацієнтів помножену на тариф.

Але ця модель має багато недоліків, і ви швидко впираєтесь у стелю розвитку.

Вам здається, що відкривши ще два кабінети ви збільшите свій дохід. Але, це гарно працює тільки на стадії зростання ринку.

Медична галузь цю стадію розвитку вже пройшла.

І як не враховувати те, що саме зараз відбувається, то таке розширення не принесе доходів, на які ще декілька років тому можна було впевнено розраховувати.

На тій стадії медичного ринку, де ми зараз знаходимось, треба діяти інакше!

Саме про нові стратегії розвитку, які відповідають поточному стану справ ми і поспілкуємось з учасниками практикуму

НОВЕ ДЖЕРЕЛО ДОХОДІВ БЕЗ НСЗУ у приватному медичному бізнесі

Вже зараз серед учасників є надавачі і з 2 000 декларацій і з 50 000!

Тож, аби не прогавити свій шанс на успіх, долучайтесь за цим посиланням

https://seminar.advokat-udin.com.ua/

Та готуйте свої питання!

Безпечна Медична Практика

13 Oct, 05:45


КОМУ РОБИТИ АНАЛІЗИ

Минулого тижня брав участь у публічні дискусії.
Обурений лікар поставив питання – чому він має виконувати направлення лікарів спеціалізованої допомоги щодо певних аналізів?

Питання цікаве і доволі розповсюджене. І стосується воно грошей. Бо не важко, звісно, зробити пацієнту аналіз. Але – хто за це буде платити?

Думки, які висловили лікарі, свідчать про неповне розуміння того, як треба діяти.
Я не став продовжувати цю дискусію, бо питання потребує окремого ретельного розгляду.

І так, за ст.34 Основ законодавства України про охорону здоров'я, лікуючий лікар - лікар закладу охорони здоров'я або лікар, який провадить господарську діяльність з медичної практики як фізична особа - підприємець і який надає медичну допомогу пацієнту в період його обстеження та лікування.

Тобто, лікуючим лікарем може бути, в залежності від того, що лікуємо, як лікар первинки, так і лікар який надає спеціалізовану допомогу.

ПЕРВИННА МЕДИЧНА ДОПОМОГА - це медична допомога, що передбачає надання консультації, ПРОВЕДЕННЯ ДІАГНОСТИКИ та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів, здійснення профілактичних заходів; направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому спеціалізованої медичної допомоги; надання невідкладної медичної допомоги у разі розладу фізичного чи психічного здоров’я пацієнта, який не потребує екстреної, спеціалізованої медичної допомоги.

Детальний перелік медичних послуг, включаючи аналізи, які має надати лікар первинки визначений Порядком надання первинної медичної допомоги, затверджено наказом МОЗ №504.

При цьому, СПЕЦІАЛІЗОВАНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА - медична допомога, що надається в амбулаторних або стаціонарних умовах лікарями відповідної спеціалізації (крім лікарів загальної практики - сімейних лікарів) у плановому порядку або в екстрених випадках і передбачає надання консультації, ПРОВЕДЕННЯ ДІАГНОСТИКИ, лікування та профілактики хвороб, травм, отруєнь, патологічних і фізіологічних (під час вагітності та пологів) станів, у тому числі із застосуванням високотехнологічного обладнання та/або високоспеціалізованих медичних процедур високої складності; направлення пацієнта відповідно до медичних показань для надання спеціалізованої медичної допомоги з іншої спеціалізації.

Якщо ми подивимось, наприклад, пакет щодо лікування в амбулаторних умовах, то побачимо там перелік аналізів, які набагато перевищують те, що робить первинка.

❗️Тобто, СПЕЦІАЛІЗОВАНА ДОПОМОГА, ЗА ДОГОВОРОМ С НСЗУ ЗОБОВ’ЯЗАНА САМОСТІЙНО РОБИТИ УСІ ДІАГНОСТИЧНІ АНАЛІЗИ ПІД ЧАС НАДАННЯ ТАКОЇ ДОПОМОГИ. Та не скеровувати для проведення таких аналізів до сімейного лікаря.

‼️ДІАГНОСТИКА НА ПЕРВИНЦІ ОБМЕЖЕНА ВИКЛЮЧНО КОМПЕТЕНЦІЯМИ ЛІКАРЯ ПЕРВИНКИ. Він не має повноважень та обов’язків робити щось, за межами власної компетенції.

Тепер щодо самих направлень. Згідно Порядку направлення пацієнтів, затверджено наказом МОЗ №586, передбачено наступне:

Замовлення лабораторних, інструментальних або функціональних досліджень може здійснюватися з метою прийняття клінічних рішень в процесі надання медичних послуг пацієнту, з урахуванням його інтересів.

❗️Тобто, ініціатор направлення (лікуючий лікар) РОБИТЬ ДІАГНОСТИКУ ПІД ЧАС НАДАННЯ ДОПОМОГИ ВІДПОВІДНОГО РІВНЯ – первинка свої, а спеціалізована – свої.

Таким чином, якщо до лікаря первинки скеровано пацієнта тільки для аналізів, які мають робитись на рівні спеціалізованої допомоги, тоді слід застосувати п.п.1 п.10 розділу ІІІ Порядку направлення пацієнтів, де встановлено таке правило:

Медичні послуги за направленням не надаються у випадках, ЯКЩО СУБ’ЄКТ ГОСПОДАРЮВАННЯ НЕ МАЄ ПРАВА або можливості надавати відповідні послуги згідно із законодавством та ліцензією на право провадження господарської діяльності з медичної практики.

Бережіть свої гроші!

Безпечна Медична Практика

12 Oct, 04:49


ПОГЛЯД ЗІ СТОРОНИ

Він потрібен нам усім. Бо, зазвичай, ми, коли занурюємось у власні справи, не помічаємо простих речей, які істотно впливають на усе, чим ми займаємось..

Це називається «помилка того, хто вижив» - відомий історичний випадок, коли проблему зміг побачити та вирішити тільки сторонній спостерігач. Можете погуглити, як цікаво.

Ось декілька прикладів, з якими я стикнувся за останні 10 днів:

1 Я не зміг придбати черговий курс по стратегії бізнесу в улюбленій Академії Делойт - електронний сервіс не був налаштований виставляти рахунок на ФОП. Менеджер, з яким я поспілкувався, була вкрай здивована - вони не розуміють де виникла помилка…. Але вона є, і вона веде до втрат коштів!
2 Керівник КНП не бачив, яким чином можна заробляти додаткові кошти. А я побачив і розповів свій план, який дуже сподобався.
3 Керівник приватного закладу був в розпачі - 90 тис декларацій… що робити з не веріфікованими? Я показав простий шлях і ми погодили схему роботи.
4 Конференція Public Health - чомусь забули, що бейдж - це не тільки для організаторів, а ще і для полегшення нетворкінгу, який є мабуть найголовнішою метою відвідування таких заходів. Довелося самостійно виправляти їх помилку - власноруч вписати своє імʼя, бо навіть тричі чиповані 😂 все одно не були здатні очами просунувши штрих-код який тільки і був там…

Зараз більшість надавачів медичних послуг за договорами НСЗУ не розуміють, як треба діяти у змінених обставинах.

Ви ходите по колу застарілих моделей медичного бізнесу та не бачите нових можливостей.

МІж тим, можливості, як завжди, є!

Але, для того, аби їх побачити, треба змінити власний світогляд. І тоді перед вами буде новий «блакитний океан» (цікаво, хто з лікарів знає цей термін?).

Ось для того аби показати вам нові можливості, я підготував практикум

НОВЕ ДЖЕРЕЛО ДОХОДІВ БЕЗ НСЗУ у приватному медичному бізнесі

Хто бажає для себе дійсно нових можливостей в шляхах заробітку, реєструємось тут

https://seminar.advokat-udin.com.ua/

Оплата можлива будь-яким зручним способом 😜

Безпечна Медична Практика

11 Oct, 04:28


ПРАКТИЧНА КОРИСТЬ

Її відсутність повністю руйнує інтерес до спікера - пояснював я на цьому тижні студенту першого курсу, якому допомагав підготувати презентацію на тему «Помилки публічних виступів».

Як приклад вдалого втілення стратегії користі, я навів кейс одного КНП.

Керівник закладу у травні відвідав мій захід «Доходний медичний бізнес» і після заходу, пару разів звертався до мене з консультаціями щодо запровадження нових ідей розвитку, про які я розповідав.

І ось цього тижня я побачив у Фейсбуці звіт КНП щодо втілення нових стратегій.

Це дуже чудово! Бо доводить, що я даю буде важливу та корисну інформацію, завдяки якої можна заробляти гроші.

Мій новий практикум

НОВЕ ДЖЕРЕЛО ДОХОДІВ БЕЗ НСЗУ у приватному медичному бізнесі

містить реальні алгоритми дій, які легко запровадити та які можуть принести вам доходи, співставні з тим, що первинці платить НСЗУ.

Саме завдяки цьому, вартість вкладених у нову інформацію коштів окупиться дуже швидко.

Детальна інформація про практикум тут

https://seminar.advokat-udin.com.ua/

Безпечна Медична Практика

09 Oct, 15:45


ПОВЕРНІТЬ МЕНІ ГРОШІ

Скандал з Волинською обласною клінічною лікарнею (хто пропустив - читаємо, наприклад, тут http://surl.li/razjma) , нажаль, не єдиний, який розвивається за такою схемою:

1 Спочатку пацієнт на все згодний та оплачує запропоновані послуги.
2 Коли лікування успішно завершене пишуться скарги до НСЗУ - рятуйте! Незаконно вимагали гроші!..
3 Далі йде або повернення, або неповернення (в залежності від стійкості лікарів та фаховості захисту).

Оставимо за межами цієї публікації філософську дискусію на тему моральності дій пацієнта, який сплативши гроші потім шкодує по ним…

Мене дивує інше - якщо отримання коштів за послуги є системною практикою, то чому б це не вивести у цілком легальну площину?

Навіщо вам усі ці постійні скандали? Навіщо ризики недружнього спілкування з прокурорами?

Діюче законодавство дозволяє вибудувати законну схему надання медичних послуг за кошти пацієнтів.

КНП, як і приватні заклади, що законтрактовані НСЗУ, не позбавлені права надавати платні послуги.

Тут важливо зробити точну диверсифікацію, розробити пакет документів (аби потім пацієнти не брехали, що їх не попереджали про оплатність).

Також необхідно встановити справедливий розподіл отриманих коштів між клінікою та лікарями.

І тоді схема роботи буде цілком легальною :

1 Пацієнт укладає договір платних послуг, який відразу містить запобіжники від звинувачень накшал «мене вимусили».
2 Гроші легально поступають у касу.
3 Отриманий дохід легально та справедливо розподіляється між лікарнею та лікарями.

Якщо керівник закладу не бажає спокою себе та своїм лікарям, лікар має певні можливості для самостійного оформлення певних захисних документів.

Як цікаво - звертаєтесь. Ми це вже запровадили у деяких КНП та приватних закладах, а також підготували документи для лікарів, які вимушені без допомоги керівника пропонувати послуги за гроші за межами пакетів ПМГ.

Безпечна Медична Практика

06 Oct, 04:40


СТРАТЕГІЯ ЗАХИСТУ

У пʼятницю за допомогою звернувся наш клієнт за страховим пакетом. Він багато років купляє страховку. І ось настав цей час…

Пацієнт помер… і до лікаря особисто надійшов запит на публічну інформацію від місцевої ГОшки,

Після ретельного аналізу було встановлено:

Лист підписано особою без визначення повноважень;
Інформація, яку запитують, не є публічною;
Лікар не є субʼєктом який має надавати публічну інформацію;
До медичної документації померлого законом визначено обмежений доступ.

У таких ситуаціях завжди є спокуса написати усе і одразу.

Але так робити ніколи не раджу.

❗️Бо окрім норм права є ще і психологія захисту. І вона, на мій погляд, переважає завжди.

Уявіть собі дві ситуації:
1. Запит і відразу вичерпна відповідь
2. Запит-відповідь, запит-відповідь, запит-відповідь , запит-відповідь… і жодна з відповідей не наближає до перемоги!

Розумієте? За другим сценарієм можна гратись 2-4 місяці.

Що мають відчувати опоненти?

Близько до середини переписки вони зазвичай втрачають віру у швидку перемогу. А на останньому листі вони вже точно впевнені що дарма витратили час. Тому більшість скаржників на цьому етапі завершують свої спроби тиску.

Між тим, це тривала та напружена робота. Однак, для мене головне аби ми досягли гарного результату у захисті. І не має значення, це страховий випадок, за який сплачено лише один раз за весь обсяг роботи, чи тобі платять на постійній основі.

Нашому клієнту перша відповідь дуже сподобалась - зателефонував, посміялись та він пішов працювати у гарному настрої. Бо його страховка працює навіть у вихідні!

Безпечна Медична Практика

05 Oct, 14:00


ШКУРА У ГРІ

З якого моменту лікар стає підприємцем?

З моменту реєстрації бізнесу?
З моменту отримання медичної ліцензії?
З моменту першого власного заробітку?…

Ні… усе це не робить лікаря бізнесменом.

Більшість з тих, хто пройшов усі перелічені вище стадії лишились просто самозайнятими особами.

Бізнесменом ви станете тоді, коли докорінно зміните власну свідомість.

Це набагато важче, ані ж відкрити клініку чи то ФОПа та укласти договір з НСЗУ. Але це набагато важливіше.

Наприклад, самозайнятий лікар продовжує «ходити на роботу», навіть як в нього дві власні філії…
Підприємець - розвиває бізнес.

Лікар намагається усе робити сам (бо краще нього ані хто не зробить).
Підприємець буде делегувати та контролювати.

Лікар не усвідомлює дійсних ризиків бізнесу.
Підприємець завжди їх враховує та вживає заходів аби зменшити можливі негативні наслідки.

Лікар скаржиться на те, що КМУ, МОЗ, НСЗУ не розуміють його потреб та постійно роблять щось, що йому заважає. Лікар просить покращити для нього умови роботи.
Підприємець знає, що у грі саме його шкіра, і він не чекає від держави якоїсь допомоги. Він постійно шукає нові можливості.

Лікар оцінює суми витрат за їх номіналом. Дорого - його улюблене слово.
Підприємець оцінює витрати з точки зору швидкості повернення вкладених коштів та отримання прибутку. Не рентабельно - так він реагує, якщо не влаштовує вартість.

Ось про це сьогодні я розмовляв з керівником та власником однієї з приватних клінік під час особистого консультування. Він ще має звички лікаря, але вже розуміє, що вони хибні і дуже заважають йому у розвитку.

Дві години пройшли непомітно. Домовились що я на постійній основі буду допомагати у розвитку бізнесу та у його особистому розвитку.

Якщо у написаному ви побачили себе, якщо бажаєте змінитись та отримати дійсно практичні поради, якщо розуміє, що інвестиції у нові знання призводить до збільшення доходів, чекаю вас на практикумі

НОВЕ ДЖЕРЕЛО ДОХОДІВ БЕЗ НСЗУ у приватному медичному бізнесі.

Ваша інвестиція у цей практикум окупиться ще до його закінчення!

Детальна інформація про практикум тут

https://seminar.advokat-udin.com.ua/

Безпечна Медична Практика

03 Oct, 05:05


ЧАС ЗМІН

Вчора, на PUBLIC HEALTH 2024, перед моїм виступом, була промова пані Гусак.

Ну що вам сказати - НСЗУ нас читає 😂

Але… собака лає, а «вона працює». Усі заплановані ними зміни будуть.

Зростання капітаційної ставки для первинки на 10% аж ні як не покриває навіть інфляційних втрат поточного року (за офіційними даними рівень інфляції становить 30-40% по різним галузям економіки).

Таким чином, первинка не набуде, а втратить гроші!

Що робити?

Як я вже писав, треба негайно розпочинати змінювати власну модель ведення справ.

Не треба чекати пока все накриється мідним тазом.

На війні і у бізнесі застосовують принцип, який називається ПЕТЛЯ БОЙДА.

Основна ідея застосування Петлі полягає в тому, що якщо приймати рішення швидше за свого конкурента, той буде діяти із запізненням, орієнтуючись на старе уявлення про ситуацію.

Це дозволяє на кожному наступному етапі все більше і більше випереджати усіх інших гравців.

Тобто, якщо ви здатні бути спритними, самостійно оцінювати мінливе середовище та швидко адаптовуватися, то завжди матимете перевагу над будь-яким конкурентом.

Вони просто за вами не встигнуть!

Тільки для тих, хто готовий брати на себе відповідальність за своє життя та свій бізнес і був створений мій новий практикум

НОВЕ ДЖЕРЕЛО ДОХОДІВ БЕЗ НСЗУ у приватному медичному бізнесі.

Як я і обіцяв, сайт вже готовий!

Ми теж намагаємось працювати дуже швидко 😜😂

Тож чекаю усіх тих, хто готовий до змін, 26 жовтня. Почнемо створювати власну ПЕТЛЮ БОЙДА.

А інші, які не мають розуміння невідворотності змін, нажаль, за рік - два, зникнуть з ринку… так вже неодноразово бувало, і ще буде не один раз.

Детальна інформація про практикум тут

https://seminar.advokat-udin.com.ua/

Безпечна Медична Практика

01 Oct, 15:12


ВІДПОВІДЬ НА ПЕТИЦІЮ ЛІКАРІВ ТАКА:

- А ви самі у всьому винні!

Найцікавіше те, що для публічної комунікації залучили збитого давно льотчика - Скалецьку…

Забули? Так ось вона 😂

І що ж нам пишуть.

1 КНП накопичили близько 20 млрд грн ДЕРЖАВНИХ коштів 😂😂😂

Мій коментар

КНП надало державі послуги. Заробило кошти. Ці кошти вже давно не державні. Власник самостійно вирішує долю своїх грошей.

Не треба заздріти!

Не треба виправдовувати незаконну експропріацію!!!

Те, що певні керівники КНП не дуже гарні, не дає права державі вилучати гроші.

Чиновники все про… любили,а тепер шукають, у кого б ще стібрити…

Чудовий старт-ап!

2. КНП винні, що не розвивали додаткові джерела заробляння коштів.

Мій коментар:

Тобто, не недосконале законодавство, не Ради, які не ухвалювали відповідні рішення та перешкоджали керівникам, не прокурори та поліція, які наперегони відкривають кримінальні провадження, що аж ні як не надихає…

Винні саме КНП …

О як воно буває у державних юристів 😂😂😂 (скалецька каже, що вона юрист)

3. КНП повинні мати 3-5 різних джерел доходів.

Мій коментар:

По-перше, КНП, як самостійний субʼєкт не потребує вказівок, як йому вести свої справи.

По-друге, у наших реаліях можливо тільки три джерела фінансування : нсзу, місцевий бюджет, власні кошти пацієнта.

Де ще два?
Хай покажуть!

І на останок.

Я не розумію, як усе це виправдовує безпідставне та безоплатне вилучення накопичених коштів у КНП та фактичне банкрутство НСЗУ?

Ну що, котики, приплили тапки до дивану?

Як там у Булгакова - здавайте валюту?…

Першоджерело ось тут

https://zn.ua/ukr/reforms/urjad-pishov-va-bank-komunalni-medzakladi-jaki-ne-investuvatimut-u-vlasnij-rozvitok-viddavatimut-svoji-nakopichennja-do-bjudzhetu.html

Безпечна Медична Практика

29 Sep, 04:29


САМ СОБІ НСЗУ

Сьогодні я мав у планах запросити вас відвідати 26 жовтня мій новий семінар щодо розвитку медичного бізнесу.
Я орендував зал, домовився з технічною підтримкою, зробив сайт заходу та підготував гарну презентацію…

Однак, події останніх двох тижнів вимушують мене негайно змінювати мої плани.
Бо, коли для багатьох вас стоїть питання чи взагалі будуть існувати у наступному році ваші бізнеси, то треба спочатку вирішити питання захисту та рятування бізнесу, а вже потім його покращення.

Тому, я прийняв рішення змінити свої плани.

Я пропоную вам 26 жовтня відвідати мій новий практикум, який я планував провести наприкінці року.

Вибачають, що поки не має сайту, але в мене є дещо важливіше – корисна інформація, яка дозволить вам зберегти ваші медичні бізнеси всупереч діям НСЗУ. А сайт ми зробимо до кінця наступного тижня.

І так, УСІХ АКУЛ МЕДИЧНОГО БІЗНЕСУ ЗАПРОШУЮ на практикум - НОВЕ ДЖЕРЕЛО ДОХОДІВ БЕЗ НСЗУ у приватному медичному бізнесі.

ЧОМУ ВАМ ТРЕБА ВІДВІДАТИ ПРАКТИКУМ
Наприкінці 2023 року я вперше почав казати, що НСЗУ став вкрай ненадійним партнером та треба починати обмірковувати шляхи змін, аби одного разу не втратити усе.
На початку 2024 року я казав, що від реорганізації бізнесу збитки обов’язково будуть! І питання не вже стоїть у тому, аби їх взагалі не було. Питання стоїть у тому, аби їх було якомога менше.
Весною 2024 року я на конференції вже обговорював з власниками медичних бізнесів, які отримували кошти від НСЗУ, можливі стратегії змін з метою порятунку.
І от наприкінці літа 2024 року я розробив план дій, який дозволить вистояти первинці на ринку медичних послуг.

❗️І це не теоретичний план.

Я провів декілька стратегічних сесій як з власниками приватних бізнесів, так і з керівниками деяких КПН. Мої ідеї були визнані дуже і дуже цікавими.

СЬОГОДНІ Я УПАКУВАВ УВЕСЬ СВІЙ ДОСВІД ТА ВЛАСНІ НОВІТНІ ІДЕЇ У НОВИЙ ПРАКТИКУМ, НА ЯКОМУ В УСІХ ПОДРОБИЦЯХ, З КАЛЬКУЛЯТОРОМ У РУКАХ, ПОКАЖУ ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ.

На практикумі ви отримаєте реальні стратегії, аби покроково пройти свій шлях до успіху без НСЗУ.

ПРОГРАМА ПРАКТИКУМУ
1. Криза на ринку медичних послуг як нова можливіть
2. Як змінити власну філософію ведення справ, аби це принесло додатковий дохід
3. Сам собі НСЗУ – змінюємо модель супроводу пацієнтів
4. Закон Парето – як правильно застосувати правило 80/20 до приватного медичного бізнесу
5. Чи потрібно зберігати чинний договір із НСЗУ.
6. Кого та як варто залучити для збільшення прибутку
7. FinTech який вам допоможе
8. Покроковий алгоритм впровадження змін.
9. Відповіді на питання, обговорення, нетворкінг

НАСКІЛЬКИ ДОРОГО КОШТУЄ УЧАСТЬ У ПРАКТИКУМІ

Я вважаю, що про «дорого» - це взагалі невірне питання.

БІЗНЕСМЕН МАЄ СПИТАТИ ТАК – ЗА СКІЛЬКИ ЧАСУ Я ЗМОЖУ ОКУПИТИ СВОЮ ІНВЕСТИЦІЮ

Так от, коли ви отримаєте реальні інструменти для збереження власної справи, коли завдяки отриманої інформації зможете сформувати новий фінансовий потік, який не залежить від свавілля НСЗУ, то ВАША ІНВЕСТИЦІЯ ОКУПИТЬСЯ ЩЕ ДО ЗАКІНЧЕННЯ ПРАКТИКУМУ.

Номінальна вартість участі у практикумі коштує всього 25 тис.грн, а це означає, що ви витратите НЕ БІЛЬШЕ ОДНОГО ВІДСОТКА вашого річного доходу на інформацію яка дозволить зберегти бізнес.

Усі хто дійсно бажає вистояти, прошу поки писати мені особисто - будемо реєструвати вручну. Оплата можлива будь-яким зручним для вас способом. Місце проведення – Київ.

І останнє – у залі всього 20 місць.

Безпечна Медична Практика

26 Sep, 04:45


Я У ЦЬОГО ЛІКАРЯ НЕ БУВ!..

Останнім часом пішли скарги пацієнтів до МОЗ та НСЗУ про те, що буцімто у ЕСОЗ внесено сфальшовану інформацію про візит до лікаря.

Зацікавленість НСЗУ у таких скаргах зрозуміла – є можливість стягнути кошти за фактично ненадані послуги.

Крім того, тут є ще і кримінальна складова – внесення завідомо недостовірних записів з метою заволодіння коштами.

Цим ризикам слід запобігати, бо вони істотні.

Тому, отримавши таке звернення від НСЗУ, не слід поспішати визнавати провину.

Наприклад, після ретельної перевірки та спілкування зі скаржником, скаржник «пригадав», що дійсно був на прийомі у лікаря.

Тому, на мій погляд, слід працювати за таким алгоритмом:

1. Перевірити усю медичну та немедичну документацію. В нагоді будуть будь-які докази фактичного відвідування пацієнтом лікаря – підписані інформовані згоди (ось ще один напрямок їх застосування), записи телефонних звернень пацієнта, записи камер спостереження, данні адміністратора, якщо ведеться фіксація відвідувачі.
Також буде корисним, якщо у вас є висновок лікаря з підписом пацієнта. Не має таких висновків – тоді раджу запровадити. Вирішує багато питань.
2. Перевірте, за можливості, чи не використовував пацієнт висновки, чи інші результати медичної допомоги далі. Як використовував, то це теж гарний доказ його поганої пам’яті.
3. Поспілкуватись з лікарем який надавав послугу. Не факт, що він пригадає пацієнта. Але, все ж таки треба поспілкуватись.
4. Поспілкуватись з пацієнтом. Як показує практика, це може бути гарним засобом «покращення» пам’яті.
Але, тут треба враховувати, що пацієнти сприймають медичні втручання трошки під іншим кутом, аніж лікарі. Тому, намагайтесь бути зрозумілими та почути, що насправді каже вам пацієнт. Чо його обурило. В одному з випадків, пацієнта обурило те, що лікар до якого він справді звертався, був позначений як «хірург-проктолог». Пацієнт вважав, що до проктолога він не ходив. А от у хірурга був… Розумієте?
5. Навіть як не знайшли прямих чи побічних доказів присутності пацієнта, раджу все одно ані чого не визнавати. У нас поки ще дії презумпція невинуватості. Тож, доводити вину має сам скаржник чи НСЗУ. Ну ось хай і доводять. Жодний нормативний акт не передбачає, що слово пацієнта переважає слово лікаря. Тим більш, зафіксоване у ЕСОЗ за допомогою ЕЦП.
6. Також, слід знати, що порядок перевірки вкрай не простий. Він врегульований постановою КМУ від 19 липня 2022 р. № 807 та передбачає, що органом який здійснює перевірки достовірності інформації та документів, що внесені до ЕСОЗ є Мінфін (впевнений ви здивовані). Ну а далі, після перевірки, Мінфін має право надати НСЗУ певні рекомендації для проведення додаткової перевірки інформації, що містить невідповідності. Не просто усе, ой як не просто…

Все, пішов писати відповідь на чергову скаргу, про те, що «їх там не було»…

Безпечна Медична Практика

21 Sep, 04:36


ОСОБЛИВОСТІ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ

Багато років тому, коли я тільки починав розбиратись з маркетингом послуг, я зʼясував, що це вкрай складна тема.

Про маркетинг взагалі написано багато книг. Але майже усі вони стосуються маркетингу товарів.

А от про послуги пишуть одиниці!

❗️Бо маркетинг товарів та маркетинг послуг - це дві великі різниці!

А серед усіх послуг, медичні послуги також мають свої істотні особливості.

Якщо не враховувати такі особливості, то ви будете припускатись помилок, які не дозволять вам бути по-справжньому успішними.

Ці помилки я бачу і у договорах, і у стратегіях просування та позиціонування медичних закладів та ФОПів.

Ось, позавчора, робив аудит договору медичних послуг. Як і у більшості таких договорів там був розділ «Гарантії». Цей розділ складався з загальних висловів, які були бездумно скопійовані з договору поставки товарів.

Я видалив цей розділ. Бо гарантія може бути на телевізор, але не може її були на лікування бронхіту 😂

Ще одна розповсюджена помилка - хизування власними регаліями.
Друзі, як самостійна стратегія просування це давно не працює!

❗️Нас обирають не за формальні регалії!

На ці тонкощі мало хто звертає уваги. Саме тому, мало хто досягає справжнього успіху.
Тому що успіх складається з розуміння тонкощів.

От про ці нюанси відмінностей медичних послуг від інших послуг та товарів, які допомагають заробляти більше, я написав у своїй книзі ВЛАСНИЙ МЕДИЧНИЙ БІЗНЕС 2.1.

Книга є суто практичною, написана саме для лікарів, легко читається та містить багато ілюстративного матеріалу з реальних кейсів.

Попередня редакція цієї книги була бестселером! Впевнений, що і ця теж набуде такого статусу.

Як бажаєте отримати корисні практичні знання для збільшення доходу, то замовляйте книгу за цим посиланням

https://books.advokat-udin.com.ua

Безпечна Медична Практика

19 Sep, 16:20


МАКСИМАЛЬНО ДОПУСТИМЕ НАВАНТАЖЕННЯ…

…явно перевищено працівниками НСЗУ, що призводить до викривлення реальності у їх свідомості та перешкоджає нормальній роботі медичній галузі.

Повне нехтування здорового глузду та чинного законодавства - інакше я не можу назвати листи НСЗУ в яких вони стверджують що начебто знайшли невідповідності у дуже великій кількості здійснених лікарем прийомів, і що це не відповідає саме «МАКСИМАЛЬНО ДОПУСТИМОМУ НАВАНТАЖЕННЮ».

Однак, перенавантажене НСЗУ не спроміглося пояснити, а де ж ці норми навантаження, які на їх думку, хтось перевищив, можна побачити.

❗️ Бо не можна перевищити норму праці, якої не існує!

Раніше таку дурню ми мали за щастя читати тільки у листах податкової. І я багато часів свого професійного життя витратив сама не спростування їх безглуздих вимог.

Ну от дочекались вже таких листів і від НСЗУ. Но досвіду в мене дуже багато! Спростуємо і цю нісенітницю.

Вам треба знати, що діючим законодавством вимог щодо обмеження кількості пацієнтів, яких може обслуговувати лікар протягом дня, не передбачено.

Договір, який укладається з НСЗУ, включаючи вимоги до пакетів медичних послуг, також не містять жодних положень, які б встановлювали максимальне денне навантаження на лікарів.

‼️ Між тим, згідно зі статтями 85 та 86 Кодексу законів про працю України, НОРМИ ЧАСУ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ ВСТАНОВЛЮЮТЬСЯ САМИМ ПІДПРИЄМСТВОМ, виходячи з рівня технічного забезпечення, технологій, кваліфікації працівників, обсягів роботи та інших об’єктивних умов. Ці норми враховують внутрішні специфічні фактори роботи закладу охорони здоров’я, а також його організаційно-технічні можливості.

Таким чином, твердження НСЗУ про перевищення допустимої кількості пацієнтів, яка ані ким не визначається, окрім самого надавача медичних послуг, не гуртуються ані на законодавчих нормах, ані на положеннях договору, а тому є передчасними та хибними.

P.S. Мені здається, що пані Гусак з усією командою давно пора на відпочинок… бо щось дуже перенавантажились 😂

Безпечна Медична Практика

17 Sep, 05:25


НА ДВОХ НОГАХ, А НЕ НА ОДНІЙ

Вчора провів у Zoom сесію з керівництвом одного КНП.

Питання доволі розповсюджене і стосується не тільки КНП, а і багатьох приватних бізнесів — що робити, як грошей НСЗУ катастрофічно не вистачає?

Я вважаю, що перш за все треба змінити власні уявлення про фінанси та ринок.

Бо інерція мислення, яку щиро підтримує держава, вкрай заважає зароблянню коштів.

Від звички очікувати додаткове фінансування від НСЗУ треба позбавлятись. Але, поки не треба від фінансування відмовлятись.

Це у підґрунті дві різні речі.

У першому випадку ви перекладаєте відповідальність на державу. А у другому - ви власник свого бізнесу і будуєте фінансові потоки з різних джерел.

Тому, я раджу негайно розпочати розвиток сегменту платних послуг.

Будь яка велика ріка наповнюється з багатьох маленьких джерел.

Тож усім тим, хто дійсно бажає «виплисти» у нестабільному фінансовому потоці, треба створювати нові джерела надходження коштів.

Так, я цілком усвідомлюю, що це не просто. Але, як ви не почнете зараз, то дуже скоро «не просто» перетвориться на «вже запізно».

Розпочніть з аналізу ситуації. Оцініть які платні послуги ви можете надавати. Оберіть найкращі з них. Зробіть ребрендінг. Створіть нове власне позиціонування на ринку з урахуванням нових платних послуг. Починайте просувати нові послуги. І ви будете міцно стояти на ринку на двох ногах (мати два джерела доходу), а на на одній!

І не треба казати - ми маленькі, ми не такі спроможні…

Замислитесь, яким чином маленька крамниця багато років виживає поруч в великим супермаркетом!
Як би усе визначав розмір, то супермаркети б давно усіх перемогли. Але цього чомусь не сталося… у чому ж секрет?

Ну а як потрібна допомога, то читайте мою книгу ВЛАСНИЙ МЕДИЧНИЙ БІЗНЕС 2.1 та звертайтесь особисто.

Книгу придбати можна тут

https://books.advokat-udin.com.ua

Безпечна Медична Практика

16 Sep, 04:52


ЯК ЛІКАРЮ ЗА ДЕНЬ ЗАРОБИТИ 25 000 грн

Нещодавно до мене звернулись з такими питаннями:

1. З чого почати відкриття медичного бізнесу?
2. Чіткий план дій, кроки по відкриттю
3. Які наймані працівники мають бути обовʼязково в клініці?
4. Чи можна використовувати в назві «клініка»?
5.Що партнерам варто прописати та проговорити «на березі»?
6. Обовʼязкові документи?
7. Чи не порушує конфіденційність камери відеоспостереження? та деякі інші…

Мінімальна вартість такої консультації, становить від 25 000 грн.

Але, усі відповіді на питання можна отримати ВСЬОГО за 850 грн, придбавши мою нову книгу ВЛАСНИЙ МЕДИЧНИЙ БІЗНЕС 2.1.

І відверто кажучи, прибуток у 25 000грн, це ще замало! Бо книга містить багато відповідей і на інші важливі питання. Подивиться зміст книги, і ви швидко це збагнене.

Впевнений що ви вмієте рахувати свої прибутки. А мої книги – це дуже вдала інвестиція!

Зробити свою інвестицію та отримати прибуток можна тут 😜:

https://books.advokat-udin.com.ua

Безпечна Медична Практика

13 Sep, 10:36


В мене сьогодні майже подвійний день народження 🎂😂😜

Мій особистий, та вихід з друку моєї нової книги ВЛАСНИЙ МЕДИЧНИЙ БІЗНЕС 2.1

Усі хто оформив передзамовдення чекали на цей день мабуть не менше ніж я (тут я маю на увазі тільки книгу 😂).

Веземо на склад та починаємо готувати відправлення.

А усі інші можуть оформити замовлення на моєму сайті

https://books.advokat-udin.com.ua

Безпечна Медична Практика

12 Sep, 04:56


ТЦК та доступ до лікарської таємниці

Кожного року до лікарів надходять типові запити від ТЦК щодо надання узагальненої, у формі таблиці, інформації про пацієнтів певного віку, які підлягають постановці на військовий облік.

Ми завжди, від імені наших клієнтів, відмовляємо у задоволені таких забаганок. І ось чому:

1 Діюче законодавство не надає ТЦК права вимагати складання будь-яких узагальнених інформаційних форм щодо пацієнтів. У них є лише право отримати певні медичні документи. Але це зовсім інше право.
2 У ТЦК не має права на отримання інформації щодо усіх пацієнтів - тільки стосовно тих, хто має зареєстроване місце проживання у районі повноважень ТЦК. Але медична допомога надається за принципом екстериторіальності. А це означає, що саме ТЦК має надати точний перелік пацієнтів, які підлягають приписці. Зазвичай, така інформація не надається. А розголошення інформації про усіх пацієнтів може призвести до порушення лікарської таємниці.
3 ТЦК також вимагають у таблиці зазначати адресу пацієнта. Але, лікар не має права надавати таку інформацію, навіть якщо володіє нею. За діючим законодавством ТЦК має самостійно це зʼясовувати шляхом звернення до інших осіб.

Бувають і інші підстави для відмови. Однак, вже наведених цілком достатньо аби не виконувати дурну роботу щодо обробки інформації за незаконними забаганками ТЦК. Навіть якщо є вільний час.

Краще у вільний час почитати мої книжки 😜

Безпечна Медична Практика

06 Sep, 05:39


ЗАСТОСУВАННЯ ЛІКАРСЬКОГО ЗАСОБУ НЕ ЗА ІНСТРУКЦІЄЮ

Нещодавно усі агентства новин рознесли «благу вість»:
«Рада заборонила медикам рекламувати лікарські засоби і отримувати бонуси від фармкомпаній.»

Ажіотаж був викликаний тим, що Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сферах охорони здоров’я, реабілітації, соціального захисту та державної реєстрації окремих об’єктів санітарних заходів».

Врешті-решт з’явився офіційний текст цього закону підписаного спікером ВР, але поки не підписаний Президентом.

Як з’ясувалось, ПРО ГОЛОВНУ НОВИНУ НАМ ЧОМУСЬ НЕ СКАЗАЛИ. А дарма. Бо у питаннях про «рекламу» та «бонуси» суттєвих змін не відбулось, попри рекламні гасла авторів законопроекту.

❗️На мій погляд, ГОЛОВНЕ у цьому законі - це ПИТАННЯ ПРО МОЖЛИВІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОВІВ ВСУПЕРЕЧ ІНСТРУКЦІЇ ПРО ЇХ ЗАСТОСУВАННЯМ. Ось тут майже революція!

‼️ Новий закон доповнює Основи законодавства України про охорону здоров'я статтею 44-2 такого змісту:

"ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ призначення лікарського засобу за показаннями, віковими обмеженнями, дозуваннями, способами застосування, НЕ ЗАЗНАЧЕНИМИ В ІНСТРУКЦІЇ до медичного застосування чи короткій характеристиці лікарського засобу (далі – не за призначенням ("off-label use"), за умови отримання інформованої згоди пацієнта на медичне втручання відповідно до цього Закону, ПРИ ОДНОЧАСНОМУ ДОТРИМАННІ ТАКИХ УМОВ:

у пацієнта підтверджено наявність захворювання, що загрожує життю пацієнта та/або призводить до тривалого та значного погіршення якості життя;
в Україні не зареєстрований або відсутній доступ до лікарського засобу з необхідними показаннями до застосування, необхідний для лікування пацієнта за відповідними показаннями до застосування;
консиліумом лікарів підтверджено відсутність лікарських засобів, що можуть мати очікувану ефективність застосування у пацієнта та застосовуватися згідно з інструкцією до медичного застосування;
консиліумом лікарів підтверджено неефективність застосування у пацієнта інших лікарських засобів, що мають необхідні показання до застосування;
очікувана користь від застосування лікарського засобу не за призначенням ("off-label use") переважає ризики його незастосування, що підтверджено інформацією з галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я (в тому числі нових клінічних протоколів).

Рішення консиліуму лікарів із зазначенням інформації про лікарів, які брали участь в обговоренні, та обґрунтування з посиланням на використання галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я АБО ІНШИХ НАУКОВИХ ДЖЕРЕЛ зазначаються у формах первинної облікової документації пацієнта.

Пацієнт та/або його законний представник МАЮТЬ БУТИ ПОІНФОРМОВАНІ про факт призначення лікарського засобу не за показаннями, зазначеними в інструкції для застосування ("off-label use").

У разі використання лікарського засобу не за призначенням ("off-label use") пацієнт та/або його законний представник МАЮТЬ БУТИ ПОІНФОРМОВАНІ про очікувані ризики та користь від такого застосування, про інші доступні способи лікування та клінічні випробування, що проводяться в Україні, в яких пацієнт може брати участь";"

Поки є час на підготовку, раджу уважно вивчити усе що тут написано та розробити необхідні документи.

Ну а як потрібні роз’яснення чи розробка пакету документів, наявність яких передбачена цим законом, то звертайтесь.

Безпечна Медична Практика

04 Sep, 05:22


Вчора отримав лист від редакції видання Управління закладом охорони здоровʼя.

Моя стаття про те, як треба захищати себе, коли отримали претензію НСЗУ стала найпопулярнішою серед найпопулярніших - #1

Раджу її собі зберегти та ретельно опрацювати. Бо зараз надходять претензії навіть на 1 500грн. Тож наймати на цю роботу адвоката не має економічного сенсу.

А от отримати знання, а потім задоволення від першої самостійної перемоги ви здатні самостійно, якщо набудете необхідні знання.

Більш ретельно це питання було розглянуто тут

https://t.me/safemedical/134

А також тут

https://t.me/safemedical/153

2,314

subscribers

17

photos

105

videos