НДСЛ Охматдит @ndslohmatdyt Channel on Telegram

НДСЛ Охматдит

@ndslohmatdyt


Офіційний канал НДСЛ «Охматдит» із новинами та релізами подій з життя лікарні.

НДСЛ Охматдит (Ukrainian)

Ласкаво просимо на офіційний канал НДСЛ «Охматдит» у месенджері Telegram! Тут ви знайдете всі найсвіжіші новини та релізи подій з життя лікарні Охматдит. Цей канал є надійним джерелом інформації про все, що відбувається у великому медичному закладі. Якщо вас цікавить оновлення в медичній галузі, інновації у лікуванні, або просто хочете дізнатися більше про роботу лікарні Охматдит - цей канал саме для вас! Приєднуйтесь до нашого каналу, щоб бути в курсі всіх подій та новин, пов'язаних з цією видатною медичною установою.

НДСЛ Охматдит

22 Nov, 13:20


🖼У відділенні дитячої ендокринології НДСЛ «Охматдит» стало затишніше навіть під час повітряних тривог. 🇮🇱🇺🇦Завдяки співпраці з Посольством Держави Ізраїль в Україні ми відкрили оновлене бомбосховище, яке тепер прикрашають яскраві й фантазійні малюнки.

👩🏻‍🎨Авторками цього проєкту стали ізраїльські художниці Регіна Шафір, Аташе з питань культури Посольства Ізраїлю, та Зоя Север, засновниця проєкту «Вікно в Мир». Їхня ідея — перетворити бетонні стіни бомбосховищ у чарівні «вікна» до уяви та мрій, особливо для дітей, які змушені проводити там чимало часу.

🎨Упродовж чотирьох днів художниці разом із маленькими пацієнтами Охматдиту вигадували сюжети й переносили їх на стіни. Для дітей це стало надзвичайно цікавим досвідом! Адже малювати на стінах набагато веселіше, ніж на аркушах — коли ще випаде така нагода?

😌Ці малюнки створюють затишну атмосферу в укритті та допомагають дітям почуватися спокійніше під час повітряних тривог.

❤️Щиро дякуємо Посольству Держави Ізраїль, художницям, волонтерам і всім, хто долучився до цього проєкту. Ви додаєте барв у життя наших маленьких пацієнтів!

НДСЛ Охматдит

21 Nov, 11:32


🇺🇦🤝🏼🇩🇰 Національну дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит» відвідала Прем’єр-міністерка Королівства Данія Метте Фредеріксен.

🔹 Під час візиту очільниця уряду Данії разом із делегацією оглянула пошкоджені корпуси лікарні, які постраждали внаслідок російського обстрілу в липні цього року, та обговорила поточний стан їх відбудови.

🔹 Делегація також завітала до відділення гнійної хірургії, де зустрілася з дітками, які через війну постраждали на Херсонщині. Гості поспілкувалися з пацієнтами та їх сім’ями, а також висловили вдячність медикам, які щодня рятують життя маленьких українців.

🇩🇰 Данія з перших днів війни надає всебічну допомогу Україні - це і медична евакуація, і гуманітарна допомога, і підтримка лікарень.

🔻 Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за підтримку та увагу, які допомагають долати виклики війни та будувати майбутнє для наших маленьких пацієнтів.
Наша сила — в єдності! 💪🏼

НДСЛ Охматдит

20 Nov, 15:48


🏥У НДСЛ «Охматдит» завершилися першочергові протиаварійні роботи для захисту сучасного лікувально-діагностичного корпусу від зовнішніх впливів. Це дозволить медикам безперебійно працювати навіть у холодну пору року.

🛠Роботи виконала будівельна компанія ТОВ «ЮНІТ ДЕВЕЛОПМЕНТ» за фінансової підтримки благодійного фонду “Таблеточки”.

🔻У рамках цих заходів було виконано:
✔️встановлення сендвіч-панелей у пошкоджені віконні та дверні прорізи, які дозволяють обробляти поверхні антисептиками для забезпечення належних умов надання медичної допомоги;
✔️ізоляцію частини приміщень за допомогою тимчасових конструкцій для захисту будівлі від зовнішніх впливів;
✔️демонтаж небезпечної пошкодженої плитки з фасаду;
✔️утеплення стін мінеральною ватою;
✔️захист інженерних мереж та часткову заміну пошкоджених елементів, які контактували із зовнішнім середовищем.

🔻Завдяки виконаним роботам лікарня зможе приймати маленьких пацієнтів на 15 % більше порівняно з попередньою місткістю після вибуху, забезпечувати належні умови для їх лікування та проходити опалювальний сезон.

❤️Щиро вдячні всім, хто підтримує нашу лікарню. Разом створюємо безпечний простір для здоров’я дітей!

НДСЛ Охматдит

20 Nov, 14:08


📅 20 листопада – Всесвітній день дитини та День педіатра.

Це особливий день, коли ми висловлюємо вдячність лікарям, які щодня дбають про наймолодших пацієнтів. Дякуємо за те, що ви завжди поруч, коли потрібна допомога дітям. Ви справжні герої, які дбають про наше майбутнє. Завдяки вашій турботі, чуйності й відданості пацієнти знову усміхаються, граються та радують своїх рідних.

У педіатрів НДСЛ "Охматдит" ми запитали: чому вони обрали цей шлях і що найбільше цінують у своїй роботі?

Давайте разом дізнаємося, що надихає їх бути поряд із дітьми у найважливіші моменти їхнього життя. 💙

Дивіться у відео!

НДСЛ Охматдит

19 Nov, 09:54


1000 днів незламності.

1000 днів медики НДСЛ «Охматдит» приймають маленьких пацієнтів, оперують, рятують життя та дарують віру у завтрашній день. Під звуки сирен і в темряві відключень світла ми залишалися поруч із тими, хто потребував допомоги найбільше.

За ці 1000 днів ми стали сильнішими. Щодня ми працюємо не лише заради одужання дітей, а й заради майбутнього нашої країни.

Бо Україна — це про любов і турботу. Про боротьбу за кожне життя і за нашу землю.
Ми віримо: серед наступних днів обов’язково буде той, коли ми святкуватимемо Перемогу.

1000 днів боротьби за життя.
Понад 10 років боротьби за незалежність.
Тримаймо стрій. Разом до кінця🇺🇦

НДСЛ Охматдит

14 Nov, 10:20


Максим Пономаренко – дитячий уролог НДСЛ «Охматдит». Щодня він стикається з викликами у своїй роботі та допомагає діткам одужувати. 👏🏻

Лікар поділився спогадами про день обстрілу лікарні, історіями з професійного та особистого життя. Повне інтервʼю можна переглянути за посиланням⬇️:
https://youtu.be/2rTCwUqPEb8

НДСЛ Охматдит

12 Nov, 13:57


🧑🏻‍🔬Радіонуклідна діагностика в Охматдиті: новітні можливості для функціональної оцінки стану органів та молекулярної візуалізації⚡️

🔻У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» запрацювало відділення радіонуклідної діагностики, яке надає можливість проводити унікальні дослідження для оцінки функціонального стану органів і систем пацієнтів. Це інноваційний метод, що дозволяє визначити стан органів на молекулярному рівні.

Що таке радіонуклідна діагностика?
🔻Радіонуклідна діагностика - це метод візуалізації, що базується на введенні в організм пацієнта радіофармпрепарату, чутливого до певних органів чи тканин. Після введення препарат накопичується в органах-мішенях, що дозволяє оцінювати їх функціональний стан.

🔻На відміну від традиційних методів візуалізації (МРТ, КТ, УЗД чи рентген), радіонуклідна діагностика дає можливість отримати в першу чергу функціональні дані органу чи системи, а не лише морфологічну картину.

🔻 Наразі у відділенні виконують три основні види досліджень:
1. Динамічна реносцинтиграфія - унікальний метод для оцінки функції нирок. Завдяки цьому дослідженню можна визначити швидкість клубочкової фільтрації, кровопостачання та екскреторну функцію кожної нирки окремо, залишкову активність препарату у кожній нирці протягом обстеження та на відстроченій фазі. Це дає змогу точно оцінити функціональний стан нирок та виявити порушення функціонування, що не завжди можливо іншими методами.
2. Статична остеосцинтиграфія - спрямована на детальну оцінку кісток після накопичення радіофармпрепарату. Вона допомагає виявляти первинний чи вторинний онкологічний процес у кістковій тканині.
3. Трифазна остеосцинтиграфія - процедура, що дозволяє оцінити кісткову систему шляхом сканування всього тіла та певних зон інтересу. Це дослідження корисне для виявлення різних патологій кісток.

‼️Відділення радіонуклідної діагностики Охматдиту - перший в Україні та четвертий у Європі підрозділ на базі дитячої лікарні.

🔹 Завідувач відділення Микита Нечаєв зазначив, що окрім високої ефективності, радіонуклідна діагностика є безпечною для дітей завдяки мінімальним радіаційним навантаженням. Щодня відділення обслуговує 8-15 пацієнтів, в залежності від методики, і попит на процедури залишається стабільно високим.

🧑🏻‍🔬👩🏼‍🔬Команда відділення радіонуклідної діагностики Охматдиту проходила підготовку в найкращих європейських медичних центрах, зокрема в Варшаві, Угорщині, Барселоні та Відні. Спеціалісти працюють виключно за європейськими протоколами та підтримують постійний зв’язок з іноземними колегами.

Відкриття відділення радіонуклідної діагностики - це крок вперед у розвитку медичної допомоги в Україні, що дає можливість дітям отримувати високоякісну, сучасну та безпечну діагностику на європейському рівні🇺🇦💪🏼

НДСЛ Охматдит

11 Nov, 10:02


⚡️«Я бачила, як медики намагаються зробити все можливе і неможливе для мого сина»: спеціалісти Охматдиту врятували дитину з рідкісною патологією клефтом⚡️

🔻Марк народився із надзвичайно рідкісною патологією, що зустрічається всього у кількох новонароджених на сто тисяч, - ларинго-трахео-езофагеальною розщілиною (клефтом). Ця вада супроводжується серйозними проблемами з диханням і харчуванням, оскільки їжа та рідини можуть потрапляти в легені, а повітря — в шлунок. Вперше в Україні медичні спеціалісти НДСЛ “Охматдит” зіткнулися з клефтом у 2021 році. З того часу Марк — сьомий пацієнт Охматдиту з такою патологією, якому наші медики подарували шанс на здорове дитинство.

🔻Вже на 12 день після народження хлопчик почав відмовлятися від їжі, бліднів та задихався. Лілія, його мати, звернулася до лікарні за місцем проживання, в Одесі, і з підозрою на аномалію розвитку трахеї і стравоходу під назвою трахеостравохідна нориця маленького Марка направили до Охматдиту. 

🔻Після детальних обстежень команда спеціалістів нашої лікарні діагностувала у пацієнта розщілину гортані, а також супутні проблеми — шлунково-стравохідний рефлюкс і трахеомаляцію, що робило ситуацію ще складнішою. Усе це вимагає розробки унікального багатоступеневого лікувального плану.

🔻Лілія згадує: "Це був важкий шлях, але підтримка фахівців і відданість команди Охматдиту стали для нас порятунком. Я бачила, як вони намагаються зробити все можливе і неможливе для мого сина".

🔻Лікування Марка включало кілька складних операцій.
Першим етапом Марку зробили фундоплікацію - операцію на шлунку, яка допомогла запобігти потраплянню їжі та шлункового соку в дихальні шляхи. Також встановили гастростому, щоб захистити дихальні шляхи від потрапляння їжі при годуванні через рот.

🔻Другим етапом через місяць, коли дитина трохи зміцніла, спеціалісти провели аортопексію — операцію, під час якої великі судини, що тиснули на трахею, були зміщені. Таким чином трахею розширили і стабілізували, забезпечивши нормальний потік повітря.

🔻Ці два етапи були підготовкою вже до радикальної операції для корекції розщілини гортані. Існує кілька типів цієї вади, які класифікуються залежно від ступеня і форми розщілини. Відкриту операцію зазвичай проводять при великих ступенях, тобто тип ІІІ-ІV, коли розщілина переходить на трохею й аж до бронхів. Враховуючи характер патології у Марка, - вона була на рівні гортані (тип ІІ), - виконали ендоскопічну операцію, без жодного зовнішнього розрізу.

🔻Дитячий хірург, професор Євген Руденко зазначає: “Наша мета — провести операцію на світовому рівні, забезпечивши дитині майбутнє без великих шрамів. Це високотехнологічне втручання, яке зазвичай не проводиться в Україні, потребує спеціальної техніки. Потрібен операційний мікроскоп і спеціальні мікрохірургічні інструменти”.

🔻Вже через 10 днів після операцію Марка перевели на звичайне харчування через рот.

🔻Завдяки мультидисциплінарній командній роботі спеціалістів різних відділень - хірургії новонароджених, неонатологічного, реанімації новонароджених, анестзіології, інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей - вдалося провести всі етапи лікування і досягти найкращих результатів.

🔻“Ці операції виходять за межі стандартних протоколів і потребують індивідуального підходу та злагодженої командної роботи фахівців різних напрямків. Це справді колективна перемога”, - каже лікар.

♥️Дякуємо нашим медикам за відданість та професіоналізм. 👶🏻Бажаємо Маркові здоров’я і щасливого дитинства!