Асоціація «eHealth» @ehealth_org_ua Channel on Telegram

Асоціація «eHealth»

@ehealth_org_ua


Об'єднання соціально відповідального бізнесу, що працює в сфері eHealth.

Асоціація «eHealth» (Ukrainian)

Асоціація «eHealth» є об'єднанням соціально відповідального бізнесу, яке займається розвитком та підтримкою сфери eHealth в Україні. Канал @ehealth_org_ua пропонує своїм членам та підписникам доступ до актуальної інформації про інноваційні технології в медичній галузі, оновлення законодавства та новини з області електронного здоров'я. Асоціація активно співпрацює з урядовими органами, медичними закладами та іншими зацікавленими сторонами для забезпечення безперервного розвитку цифрової медицини в Україні. Якщо вас цікавить майбутнє електронної медицини в Україні, підключайтесь до каналу @ehealth_org_ua і долучайтесь до обговорень та ініціатив, спрямованих на покращення системи охорони здоров'я країни.

Асоціація «eHealth»

20 Nov, 11:18


📢 Уряд ухвалив постанову, що дозволяє провідним державним медзакладам (до завершення їх реорганізації в державні некомерційні підприємства) долучитися до реалізації Програми медичних гарантій (ПМГ).

👉 До цього переліку увійшли установи МОЗ України, Національної академії наук України, провідні науково-дослідні установи Національної академії медичних наук України та заклади Державного управління справами, зокрема:

◾️ Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України
◾️ Державна установа «Інститут травматології та ортопедії НАМН України»
◾️ Державна установа «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова НАМН України»
◾️ Клінічна лікарня «Феофанія» Державного управління справами

💪 Також до переліку увійшли університетські клініки провідних медичних університетів, серед яких: Національний медичний університет імені О. О. Богомольця та Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.

👍 Дане рішення сприятиме розширенню доступу до якісної медичної допомоги. Пацієнти зможуть отримувати безоплатні послуги у провідних державних установах, а заклади – стабільне фінансування за надані послуги.

З постановою №1295 від 12 листопада 2024 року, які будуть залучені до виконання ПМГ під час перехідного періоду у 2025 році, можна ознайомитися за посиланням:
👉 https://cutt.ly/FeJRPM8J

Джерело: МОЗ України

Все буде eHealth! Підписуйтеся на наші канали 👇
ℹ️ Facebook – facebook.com/ehealth.org.ua
ℹ️ Instagram – instagram.com/ehealth.org.ua
ℹ️ Telegram – t.me/ehealth_org_ua

#e_health #ehealth #ІХЕЛС #НСЗУ #МОЗУкраїни #ЕСОЗ #ehealthУкраїна #державніустанови #держустанови #ПМГ #НСЗУ #перехіддоНСЗУ

Асоціація «eHealth»

13 Nov, 13:39


🔍 Пацієнти з цукровим діабетом І типу потребують інсулінотерапію та тест-смужки для контролю рівня глюкози в крові протягом усього життя. Усі необхідні лікарські препарати вони можуть отримати безоплатно або з доплатою завдяки програмі «Доступні ліки».

Наразі програма охоплює:
◾️ 63 інсуліни
◾️ 45 медичних виробів (тест-смужок) для вимірювання рівня глюкози в крові при цукровому діабеті І типу

А також:
◾️ 55 лікарських засобів для лікування цукрового діабету ІІ типу
◾️ 4 лікарські засоби для лікування нецукрового діабету

Ознайомитися з переліком лікарських засобів, що підлягають реімбурсації, можна за посиланням:
👉 https://cutt.ly/weIEgUwv

Повний перелік медвиробів, що підлягають реімбурсації, тут:
👉 https://cutt.ly/EeIEWp4o

Щоб отримати інсулін або тест-смужки за програмою «Доступні ліки», потрібно:

📍 звернутися до ендокринолога (на основі встановленого діагнозу лікар робить призначення та фіксує це в плані лікування пацієнта в електронній системі охорони здоров’я)
📍 отримати електронний рецепт (е-рецепт) на 30 днів (перший рецепт на інсулін та тест-смужки виписує ендокринолог, далі можна звертатися до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, з яким укладено декларацію)
📍 звернутися з рецептом в аптеку, яка має договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на відпуск інсулінів і тест-смужок

🏥 Впізнати таку аптеку можна за наліпкою на вході «Доступні ліки + Інсуліни». Знайти найближчу аптеку можна зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 або за допомогою Електронної карти місць відпуску лікарських засобів за е-рецептом на сайті НСЗУ.

📦 Також можна скористатися послугою доставки потрібних ліків, призначених для лікування цукрового діабету ІІ типу або тест-смужок Укрпоштою. Щоб зробити замовлення, треба зателефонувати до контакт-центру Укрпошти за номером 0 800 300 545, і, слідуючи підказкам меню, зв’язатися з оператором.

❗️ Водночас інсуліни не підлягають замовленню та доставці через Укрпошту.

Джерело: НСЗУ

Все буде eHealth! Підписуйтеся на наші канали 👇
ℹ️ Facebook – facebook.com/ehealth.org.ua
ℹ️ Instagram – instagram.com/ehealth.org.ua
ℹ️ Telegram – t.me/ehealth_org_ua

#e_health #ehealth #ІХЕЛС #НСЗУ #МОЗУкраїни #ЕСОЗ #ehealthУкраїна #Доступніліки #ерецепт #тестсмужки #інсулін #інсуліни

Асоціація «eHealth»

06 Nov, 08:25


🙆‍♂️ Існує міф, що цифрові медичні послуги пацієнту може надавати виключно сімейний лікар. Втім, в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) зареєстровано понад 446 тисяч медпрацівників різних спеціальностей. І всі вони можуть використовувати цифрові інструменти самостійно. Які саме – розповідаємо нижче.

🚩 Реєструвати пацієнта та змінювати його дані

☝️ Насправді зареєструвати пацієнта може будь-який лікар 👨‍⚕️, а також реєстратор закладу охорони здоровʼя. А наявність декларації зовсім не є умовою для подальшого формування цифрових медичних послуг.

🚩 Сформувати е-направлення

👩🏼‍⚕️ Якщо пацієнту потрібне додаткове обстеження, госпіталізація або консультація іншого фахівця, лікар спеціалізованої медичної допомоги зобовʼязаний самостійно створити е-направлення – така можливість доступна ☑️ всім лікарям, які зареєстровані в ЕСОЗ, незалежно від рівня медичної допомоги, а також незалежно від того, працює лікар у комунальному закладі чи в приватному.

🚩 Створити медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН)

👩‍💻 МВТН формується саме тим лікарем, який надає медичну допомогу, створює відповідні електронні медичні записи та, власне, проводить лікарську експертизу щодо тимчасової втрати непрацездатності.

🚩 Сформувати е-рецепт на ліки

👩🏻‍⚕️ Лікарі спеціалізованої медичної допомоги зобовʼязані самостійно створювати е-рецепти на рецептурні ліки пацієнту, адже призначити необхідне лікування – це відповідальність саме лікуючого лікаря.

💊 Однак у межах програм «Доступні ліки» допускаються випадки, коли терапевт чи сімейний лікар може створювати повторні е-рецепти пацієнту на основі призначення лікуючого лікаря (як от психіатра чи ендокринолога). Це спрощує процес отримання препаратів для пацієнтів із хронічними захворюваннями.

Джерело: Тelegram-канал «eHealth Україна»

Все буде eHealth! Підписуйтеся на наші канали 👇
ℹ️ Facebook – facebook.com/ehealth.org.ua
ℹ️ Instagram – instagram.com/ehealth.org.ua
ℹ️ Telegram – t.me/ehealth_org_ua

#e_health #ehealth #ІХЕЛС #НСЗУ #МОЗУкраїни #ЕСОЗ #ehealthУкраїна #Доступніліки #ерецепт #МВТН #цифровімедичніпослуги #можливостілікарів

Асоціація «eHealth»

30 Oct, 10:53


♿️ Паліативна медична допомога може бути надана як в лікарні, так і за місцем перебування важкохворої людини. Для цього у Програмі медичних гарантій передбачено 2 медичні пакети:

◾️ «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям»:
👉 https://cutt.ly/JeRReRW2
◾️ «Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям»:
👉 https://cutt.ly/feRRt6IB

♿️ Вибір – знаходитись у лікарні або у рідних стінах – залежить від стану здоров’я пацієнта та можливостей рідних організувати такий догляд вдома. Також варто брати до уваги професійну думку лікаря.

👇 Якщо людина розраховує на паліативну допомогу в лікарні, потрібно:

✔️ мати направлення або лікаря «первинки» (сімейного лікаря, терапевта, педіатра), або лікуючого лікаря, або лікаря мобільної паліативної допомоги (направлення не потрібно у разі переведення пацієнта з іншого медзакладу або клінічного підрозділу лікарні)
✔️ звернутись в одну із найближчих лікарень, яка має договір із НСЗУ за пакетом «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям»

🏥 При виборі лікарні місце реєстрації пацієнта чи його рідних не мають значення. Проте важливо, аби у паліативному відділенні обраної лікарні були вільні місця. Якщо ж відділення повністю заповнено, варто шукати інший медзаклад.

🧐 Якщо у вашій ситуації доцільніше отримати паліативну допомогу за місцем перебування пацієнта, потрібно:

📍 мати направлення або лікаря «первинки» (сімейного лікаря, терапевта, педіатра) або 📍 лікуючого лікаря (направлення не потрібно, якщо пацієнта переводять з лікарні під нагляд спеціалістів паліативної служби)
📍 звернутись до того медзакладу, який має договір із НСЗУ за пакетом «Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям»

👇 З питаннями у пошуках лікарні допоможуть:

🚩 дашборд «Електронна карта місць надання послуг із медичної допомоги»:
👉 https://cutt.ly/iea6Fvz9
🚩 контакт-центр НСЗУ за номером 16-77

Джерело: НСЗУ

Все буде eHealth!

#e_health #ehealth #ІХЕЛС #НСЗУ #МОЗУкраїни #ЕСОЗ #ehealthУкраїна #паліативнадопомога #паліатив #паліативнапідтримка #НСЗУ

Асоціація «eHealth»

23 Oct, 12:28


🌿 Невдовзі призначення та відпуск ліків на основі медичного канабісу фіксуватиметься в електронній системі обліку обігу медичного канабісу (ЕСОРК) та здійснюватиметься виключно на підставі е-рецепта в ЕСОЗ.

Як аптекам підготуватися до цього?

🔘 Якщо аптека все ще не зареєстрована в ЕСОЗ, слід пройти реєстрацію (детальніше за посиланням)
🔘 Якщо аптека вже зареєстрована в ЕСОЗ, слід переконатися, що інформація про додаткову ліцензію та послуги внесена в ЕСОЗ
🔘 Верифікація ліцензії та послуг. Після цього всі зареєстровані сервіси будуть автоматично підтверджені в ЕСОЗ

⚠️ У жовтні 2024 року всі аптеки, які планують здійснювати виготовлення та/чи відпуск ліків на основі медичного канабісу, мають зареєструвати відповідні ліцензії та послуги в ЕСОЗ через свою МІС.

🏥 Аптеки мають зареєструватися у системі ДО початку фактичного здійснення діяльності з обігу медичного канабісу.

🧑🏻‍🔬 Для відпуску ліків на основі медичного канабісу потрібна відповідна ліцензія. На цьому етапі достатньо внести інформацію про вид діяльності за даною ліцензією – «Реалізація (відпуск) наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів».

Кроки, які потрібно здійснити, аби зареєструватися в ЕСОРК 👇

◾️ Крок 1. Перший вхід до кабінету має здійснити керівник суб’єкта господарювання. Для цього йому потрібно авторизуватися за допомогою КЕП (юридичної особи або ФОП)
◾️ Крок 2. Керівник має заповнити дані 📑 щодо суб’єкта господарювання (частина даних буде заповнена автоматично) та дані щодо наявних ліцензій
◾️ Крок 3. Керівник має підписати форму реєстрації за допомогою КЕП та направити її на розгляд 👀 уповноважених осіб Держлікслужби

👍 Після підтвердження реєстрації з боку Держлікслужби реєстрація суб’єкта господарювання у системі є завершеною.

🔗 ЕСОРК вже функціонує з 01.10.2024. Зареєструватися можна за посиланням.

📝 Навчальні матеріали з роботи з ЕСОРК доступні за посиланням.

Джерело: МОЗ України

Все буде eHealth!

#e_health #ehealth #ІХЕЛС #НСЗУ #МОЗУкраїни #ЕСОЗ #ehealthУкраїна #медичнийканабіс #ліцензійніумови #легалізаціяканабісу #ЕСОРК

Асоціація «eHealth»

16 Oct, 11:31


📢 МОЗ України визначило особливості призначення та застосування ліків з медичного канабісу, виготовлених в умовах аптеки. Затверджений також перелік хвороб і станів, за яких вони призначатимуться.

🩺 Перелік заснований на найсучасніших дослідженнях і доказах ефективності, також він періодично переглядатиметься за наявності нових доказових досліджень.

Призначати такі ліки можна буде, якщо пацієнт має один із діагнозів, що на картинці 👉

💊 Сімейний лікар або лікар спеціалізованої допомоги індивідуально визначають дозування та режим приймання на основі стану здоров’я пацієнта. Для дітей такі препарати призначаються за умови, що співвідношення канабідіолу до тетрагідроканабінолу більше 20:1, а добова доза не перевищує 25 мг/кг маси тіла. Отримати препарат можна буде тільки за електронним рецептом.

🤰 Дані ліки не можна призначати вагітним, жінкам, які годують груддю, а також пацієнтам із психічними розладами, як-от шизофренія. Препарати не рекомендуються при тяжких порушеннях функції печінки. У разі відсутності очікуваного терапевтичного ефекту через 4-12 тижнів лікування слід припинити.

📃 З відповідним наказом МОЗ України від 13.09.2024 №1586, що затверджує дані зміни, можна ознайомитися за посиланням у коментарях під постом.

Джерело: МОЗ України

Все буде eHealth!

#e_health #ehealth #ІХЕЛС #НСЗУ #МОЗУкраїни #ЕСОЗ #ehealthУкраїна #медичнийканабіс #ліцензійніумови #легалізаціяканабісу #перелікхвороб #хвороби #МОЗУкраїни

Асоціація «eHealth»

09 Oct, 11:21


📢 Уряд оновив ліцензійні умови, які врегульовують всі етапи обігу медичного канабісу. Йдеться про:

◾️ культивування
◾️ розроблення
◾️ виробництво
◾️ виготовлення
◾️ зберігання
◾️ перевезення
◾️ придбання
◾️ використання
◾️ реалізацію (відпуск)
◾️ ввезення та вивезення з території України
◾️ утилізацію рослин конопель, сировини та ліків, виготовлених із неї

📄 У прийнятій постанові міститься перелік документів, необхідних для отримання ліцензії, і умови її видання. Зокрема ліцензіати зобов’язані вносити до електронної системи обліку інформацію про операції з медичним канабісом не пізніше наступного робочого дня з моменту їх вчинення.

❗️ Серед обов’язків також потрібно звітувати про кількість наркотичних засобів, психотропних речовин до органу ліцензування щокварталу та щороку.

💦 Прийнята постанова дозволяє вирощувати медичний канабіс в Україні за суворими правилами з дотриманням належної практики культивування, збору та виробництва.

🍃 Кожній рослині та партії буде присвоєно унікальний ідентифікатор для простежуваності. Ліцензіати повинні забезпечувати цілодобове відеоспостереження та охорону місць діяльності.

📅 Прийнята постанова набирає чинності через 2 місяці з дати опублікування.

З повним переліком умов можна ознайомитися за посиланням:
👉 https://cutt.ly/DePLhTcN

Джерело: МОЗ України

Все буде eHealth!

#e_health #ehealth #ІХЕЛС #НСЗУ #МОЗУкраїни #ЕСОЗ #ehealthУкраїна #медичнийканабіс #ліцензійніумови #легалізаціяканабісу

Асоціація «eHealth»

01 Oct, 05:52


🕊 У День захисників і захисниць України Асоціація «EHealth» висловлює свою глибоку вдячність і повагу всім, хто захищає нашу країну. Ви – справжні герої, сильні та незламні, і ваша відвага є джерелом натхнення для нас усіх.

💪 У дощ, сніг та спеку, 24/7 ви стоїте на передовій, даючи відпір агресору. Ваша самовідданість, непохитна віра у справедливість і готовність жертвувати заради миру та безпеки України роблять вас справжніми героями, на яких ми всі можемо покластися.

🕊 Особливі слова вдячності висловлюємо військовим медикам – тим, хто не тільки боронить Україну, але й рятує життя в умовах, де кожна секунда має значення!

🙏 Нехай ваш шлях завжди буде освітлений надією на краще майбутнє, а зусилля приводять до успіху в цій складній боротьбі. Ми віримо у вас, підтримуємо і завжди будемо стояти пліч-о-пліч. Слава захисникам і захисницям України! Слава Україні! Слава Героям!

Все буде eHealth!

#e_health #ehealth #ІХЕЛС #НСЗУ #МОЗУкраїни #ЕСОЗ #ehealthУкраїна #ГероїУкраїни #Захисники #МиРазом

Асоціація «eHealth»

25 Sep, 08:54


📢 У ЕСОЗ впроваджено напрям верифікації записів про пацієнтів в межах електронного обміну даними реєстрів ЦБД з ДРФО.

📆 Відповідно до ПМГ з 1 жовтня 2024 року до базової капітаційної ставки за обслуговування одного пацієнта застосовується коригувальний коефіцієнт 0, якщо такий пацієнт не має статусу «Успішна верифікація». Вже після встановлення даного статусу декларації таких пацієнтів будуть оплачені без застосування коригувального коефіцієнту 0.

Які дані пацієнта підлягають верифікації:

◾️ прізвище, ім'я та по батькові
◾️ дата народження
◾️ реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП)
◾️ серія та номер документа, що посвідчує особу (для пацієнтів, які відмовилися від РНОКПП)

За результатом проведення процедури записам про пацієнтів присвоюються відповідні статуси верифікації по ДРФО:

👉 «Успішна верифікація» свідчить про те, що всі дані є вірними і актуальними
👉 «Неуспішна верифікація» інформує про те, що дані запису пацієнта не збігаються з інформацією, зазначеною в ДРФО
👉 «Потребує верифікації» сигналізує про очікування в черзі на відправку для проведення верифікації (жодних дій від лікаря не вимагається)

💭 Алгоритм дій закладу чи лікаря щодо актуалізації даних пацієнта зі статусом «Неуспішна верифікація» передбачає 4 кроки:

✔️ зв'язатися з пацієнтом будь-яким доступним способом для уточнення даних
✔️ співставити наявні дані пацієнта з даними, які містяться в ЕСОЗ
✔️ самостійно виправити дані через МІС у випадку виявлення розбіжностей
✔️ якщо розбіжностей не виявлено, рекомендувати пацієнту звернутися для уточнення даних до територіальних підрозділів Державної податкової служби

📲 Якщо помилка допущена в РНОКПП – необхідно спрямувати пацієнта подати звернення до НСЗУ!

❗️ Наголошуємо, що у разі внесення змін лікарем до запису про пацієнта, подання нової декларації про вибір сімейного лікаря, педіатра чи терапевта або її переукладання не потрібне.

👨‍⚕️ Важливо! Пацієнту зі статусом «Неуспішна верифікація» не може бути заблоковано доступ до медичної допомоги.

📢 Запрошуємо долучитися до вебінару «Верифікація даних пацієнта за ДРФО: запитання та відповіді».

На вебінарі повторно розкажуть про те, як відбувається верифікація даних пацієнтів в ЕСОЗ з ДРФО та дамо відповіді на поширені запитання.

Дата та час вебінару: 27 вересня о 14:00.

Трансляція відбудеться на:

🔸 Платформі Zoom: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_hB2J_oGPQguC_W1WpWcVtw
🔸 YouTube каналі НСЗУ: https://youtube.com/live/gIesmoFlN5c?feature=share

🔥 Запис вебінару буде доступний на каналі НСЗУ в YouTube.

Джерело: НСЗУ

Все буде eHealth!

#e_health #ehealth #ІХЕЛС #НСЗУ #МОЗУкраїни #ЕСОЗ #ehealthУкраїна #ЕСОЗ #НСЗУ #eHealth_Summit_2024 #ЕСОЗ #МІС #ЦБДЕСОЗ #ДРФО #актуалізаціяданихпацієнтів #цифровізаціямедицини

Асоціація «eHealth»

18 Sep, 10:42


Нещодавно у Києві відбувся перший eHealth Summit 2024 – подія, яка об'єднала лідерів 🩺 медичної та 🖥 IT-індустрії, 🧰 державних органів та 🌎 міжнародних партнерів.

👇 На даному саміті було презентовано низку ключових проєктів:

◾️ цифрові рішення для обліку обігу медичного канабісу
◾️ електронні призначення допоміжних засобів реабілітації
◾️ електронні медичні висновки для процесів усиновлення
◾️ електронні медичні висновки для отримання водійського посвідчення
◾️ нові модулі системи управління запасами «eStock»
◾️ електронна черга на ендопротезування

❗️ Важливою подією у сфері цифрового здоровʼя, яка планується цьогоріч, є запуск особистого кабінету пацієнта. На першому етапі всі користувачі кабінету зможуть переглянути декларацію про вибір лікаря, а також переподати її та знайти нового спеціаліста (якщо є потреба).

📲 Ба більше, в електронному кабінеті можна буде змінити свої персональні дані (наприклад, прізвище після одруження чи номер телефону).

Цифровізація – це про спрощення процедур для пацієнтів, прозорість та доступність медичної допомоги.

Джерело: МОЗ України

Все буде eHealth! Підписуйтеся на наші канали 👇
ℹ️ Facebook – facebook.com/ehealth.org.ua
ℹ️ Instagram – instagram.com/ehealth.org.ua
ℹ️ Telegram – t.me/ehealth_org_ua

#e_health #ehealth #ІХЕЛС #НСЗУ #МОЗУкраїни #ЕСОЗ #ehealthУкраїна #ЕСОЗ #НСЗУ #eHealth_Summit_2024 #eHealth_Summit #медичнийсаміт #цифровізаціямедицини

1,855

subscribers

402

photos

1

videos