На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦 @nawashingtonshyni Channel on Telegram

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

@nawashingtonshyni


Роз'яснюємо актуальні новини українсько-американських відносин, внутрішню та зовнішню політику США

Канал ГО "Інститут Американістики"
http://inam.org.ua/

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦 (Ukrainian)

Долучайтесь до каналу "На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦" на Telegram, щоб бути в курсі актуальних новин українсько-американських відносин, внутрішньої та зовнішньої політики США. Цей канал є джерелом достовірної інформації від Каналу ГО "Інститут Американістики". На Вашингтонщині пропонує роз'яснення та аналіз найважливіших подій, які стосуються співпраці між Україною та Сполученими Штатами, а також важливих аспектів американської політики. Приєднуйтесь до нас, щоб бути в курсі ключових подій і розвитку відносин між цими двома країнами. Дізнайтеся більше про Канал ГО "Інститут Американістики" за посиланням http://inam.org.ua/

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

21 Nov, 11:26


Чи відповідає поразка демократів міжнародним тенденціям?

В історичний рік, коли в усьому світі відбуваються десятки виборчих перегонів, поразка віцепрезидентки Камали Гарріс поповнила список чинних партій, які програють на виборах у демократичних країнах. Американські виборці голосували через економічну тривогу та невдоволення курсом розвитку країни, проте результат показує ширшу картину негативної реакції електорату на діючі уряди.

Цього року вибори відбулися в країнах, які представляють половину населення світу, при цьому понад 80% демократичних країн зазнали втрати частки голосів або місць для чинних партій. Японія, Ботсвана, Південна Африка та Сенегал - країни де правлячі партії зазнали безпрецедентних втрат та програли ряд перегонів. Європейські виборці різко голосували проти чинної влади в 14 країнах, і навіть відносно стабільні уряди зазнали поразок.

У США демократи досягли порівняно непоганих результатів, уникнувши значних втрат у Конгресі продемонструвавши досить високий рівень підтримки в ключових штатах. Аналітики пояснюють цю стійкість відносною потужністю економіки США, включаючи зростання ВВП і реальної заробітної плати, що випереджає світові тренди. Однак зосередженість виборців на питаннях інфляції та вартості житла затьмарила високі показники безробіття, відображаючи економічне розчарування, що спостерігається в усьому світі.

Цьогорічні електоральні тенденції свідчать про одну потенційну перевагу демократів в майбутньому: у наступному циклі вони не будуть нести тягар повноважень, що дає їм змогу використовувати настрої проти республіканців.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

19 Nov, 08:59


Україні потрібно зберігати двопартійний підхід у співпраці зі США

Координаторка проєктів «Інституту Американістики» Марія Дідковська дала коментар для американського видання The Nation, розповідаючи про реакцію українців на результати виборів у США.

Марія наголосила, що саме завдяки двопартійній підтримці Україна залишається оптимістичною та готова будувати продуктивну комунікацію з новою адміністрацією США.

Детальніше про те, як в Україні відреагували на результати виборів у США читайте у статті The Nation “Behind Closed Doors, Ukraine Anxiously Watched the US Election Unfold”.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

17 Nov, 18:32


Американські ATACMS можна використовувати вглиб Росії.

Саме про таку зміну політики повідомляє New York Times.

Видання зазначає, що цей дозвіл має насамперед надіслати сигнал КНДР, аби Пхеньян не надсилав більше солдат для підтримки армії ворога.

На сьогодні немає інформації, чи внаслідок цього рішення Адміністрації Байдена, яка діятиме до 20 січня 2025 року, Україна зможе використовувати зброю вглиб Росії на інші ділянки фронту, не лише у місцях скупчення російських та північнокорейських військ.

Не виключено, що цей дозвіл був наданий декілька днів тому, і лише зараз про нього стало відомо.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

16 Nov, 11:15


🇺🇦 Поради щодо співпраці з американськими медійниками з US-Ukraine Media School 🇺🇸

Інститут Американістики зібрав ключові інсайти з панельної дискусії в межах US-Ukraine Media School, на якій виступили українські медійники, що працюють у США та мають досвід співпраці з американськими медіа.

Серед спікерок були:

🔹Наталя Сольєва, прессекретарка Посольства України в США (2017–2022), продюсерка на First Coast News;
🔷Каміла Грабчук, колишня продюсерка Washington Post, авторка YouTube-каналу «Люди»;
🔹Уляна Бойчук, журналістка-фрилансерка, що живе та працює в США;
🔹Христина Зеленюк, журналістка-міжнародниця TSN, стипендіатка World Press Institute (США).

Дискусію модерували Юлія Забеліна, політична журналістка, яка активно займається налагодженням контактів з американськими спікерами, та Владислав Фарапонов, голова правління «Інституту Американістики».

ℹ️ Інститут Американістики провів першу US-Ukraine Media School за підтримки Посольства США в Україні.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

16 Nov, 09:15


Якими будуть нові можливості для України в адміністрації Трампа?

Наталя Сольєва, продюсерка флоридського телебачення, колишня прессекретарка Посольства України в США (2017–2022 рр.) та спікерка US-Ukraine Media School, поділилася своїм баченням перспектив для України за нової адміністрації Трампа.

«Кандидати на три ключові посади у сфері зовнішньої політики США подають оптимістичні сигнали для України та відкривають перспективи для продуктивної співпраці», — зазначає Наталя.

Детальніше про це читайте у статті Наталі Сольєвої на «Рубриці».

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

15 Nov, 16:40


Чи отримає Україна додаткову підтримку від США?

Адміністрація чинного президента США Джо Байдена спрямувала Україні останній пакет військової допомоги на суму понад 6 мільярдів доларів. Джейк Салліван повідомив, що адміністрація звернеться до Конгресу щодо виділення додаткових коштів для України.

Чи встигне надійти ця допомога, якою вона буде; що означає зустріч Байдена з Трампом, а також чого очікувати від майбутнього спецпредставника США по Україні дізнавайтесь у коментарі асоційованого експерта Інституту Американістики Олега Преловського для «Суспільне».

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

14 Nov, 18:37


Республіканці обрали лідера більшості у Сенаті: що про це відомо?

Республіканські сенатори обрали Джона Тюна з Південної Дакоти новим лідером більшості, віддаючи перевагу стабільності замість радикальних змін.

Лідер парламентської більшості (majority leader) - член керівництва партії більшості в Сенаті та головний спікер для своєї політичної партії. Він вирішує, які законопроєкти та питання будуть розглядатися, координує роботу комітетів та встановлює пріоритети для голосування. Джон Тюн стане лідером республіканців, а отже, і більшості.

Джон Тюн був заступником лідера республіканців Мітча Макконнелла шість років. Він відкрито підтримує Трампа, проте Джон також зазначав, що не буде відкидати стиль керівництва Сенату під час свого попередника, який мав певні непорозуміння з Трампом.

Трамп вставив палки в колесу Тюна майже одразу, висунувши спірні кандидатури, як-от конгресмена Метта Ґетца, звинуваченого в сексуальних домаганнях, на посаду генерального прокурора, що викликало змішані реакції серед республіканців.

Дональд Трамп також хоче дозвіл на призначення деяких кандидатур без голосування та затвердження більшості на сесії Сенату за механізмом «recess appointment» - призначення посадової особи президентом під час перерви в роботі, яке буде діяти до кінця наступної сесії верхньої палати Конгресу.

На цю пропозицію Джон Тюн відповів: «Сенат буде розглядати кожну кандидатуру окремо».

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

14 Nov, 12:00


Нова команда Трампа: чого варто очікувати?

Ще зарано стверджувати, хто саме буде займати вищі управлінські позиції, однак попередньо очікується, що Марко Рубіо та Майкл Уолц обіймуть посади державного секретаря та радника Білого дому з національної безпеки відповідно. Ці високопосадовці визначаються своєю антикитайською риторикою, прагнуть розвивати Індо-Тихоокеанські зв’язки та підтримують переговори між Україною і Росією з метою закінчення війни.

Наступні зміни можуть відбутися на посаді спецпредставника США в ООН, де Еліс Стефанік має всі шанси отримати призначення. Її пріоритетами будуть питання, пов’язані з Ізраїлем й урегулювання відносин між США та ООН.

На посаду голови Пентагону може бути призначений Піт Хегсет, який займатиметься модернізацією армії США.

Виконуючим обов’язки голови ЦРУ, Трамп має намір призначити Джона Реткліффа, який у 2016 році розслідував справу щодо поширення дезінформації Кремлем про американські вибори.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

14 Nov, 08:59


Трамп доручив Маску та Рамасвамі скоротити урядові витрати

Обраний президент США Дональд Трамп оголосив про створення «Департаменту ефективності уряду» на чолі з бізнесменами Ілоном Маском та Вівеком Рамасвамі. Ця структура має на меті реорганізувати урядові агентства і скоротити витрати до 4 липня 2026 року, на честь 250-річчя Декларації незалежності США.

Хоча Трамп назвав свій план «Манхеттенським проєктом» урядової реформи, деталі залишаються туманними: невідомо, чи матиме цей департамент офіційний статус і як уникатимуть конфлікту інтересів Маска, враховуючи його численні контракти з урядом. Крім того, Трамп не роз’яснив, чи будуть Маск і Рамасвамі наймати власний штат для роботи над проєктом, оскільки цей департамент буде радше надавати «поради та рекомендації ззовні», ніж виконувати офіційні функції.

Маск, один із найбільших донорів кампанії Трампа, ще до виборів обіцяв допомогти скоротити бюджетні витрати на $2 трлн. Рамасвамі, який раніше боровся за номінацію від Республіканської партії, закликав до скорочення уряду на 75%, ліквідації Департаменту освіти, ФБР і Податкової служби, а також зменшення допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

13 Nov, 21:29


Із позитивного на цей вечір так це обрання Джона Туна лідером у сенаті від GOP (Grand Old Party, тобто Республіканців).

Він - приклад традиційного спрямування республіканської партії, голосував "за" допомогу Україні.

Цікаво, що голосування за лідера відбувалось закритим способом. Трампістське крило республіканців хотіло бачити на цій посаді Ріка Скотта зі Флориди.

Справделивості заради, голосування за допомогу Києву саме у Сенаті не були проблемними. Але зміна лідера червоних у Сенаті відбулась вперше за 18 років, тому це подія. Тепер навіть якщо за два роки республіканці програють Сенат на проміжних виборах 2026, то Тун залишиться лідером, навіть якщо вони будуть у меншості.

Нинішній лідер Мітч Макконнелл перебував на посаді лідера республіканців у Сенаті рекордний термін, а сам Макконнелл мав проблеми зі здоров'ям останній рік та загалом, трохи старше за Байдена. Його сенатський термін завершується у 2026 році (бо сенаторів обирають на 6 років).

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

13 Nov, 20:59


Республіканці все ж отримали більшість у Палаті представників. Тобто від 3 січня 2025 року вони володарюватимуть у обох палатах Конгресу.

Часто саме нижню Палату називають Конгресом, а членів палати конгресменами та конгресвумен.

Але ця більшість буде дуже хиткою, детальний підрахунок ще триває. У деяких округах (бо члени Палати обираються саме за ними) різниця мінімальна, а підрахунок там іде на десятки і сотні голосів. Окремо поговоримо, що може трапитись у Конгресі з більшістю червоних, якщо два конгресмени будуть призначені на посади в адміністрації Трампа.

Є ймовірність, що Спікер Джонсон залишиться на посаді, адже він дуже хоче зблизитись з Трампом та показати свою лояльність, а взамін отримати політичну підтримку від 45-го і вже обраного 47-го президента США

Для України - це нормально, не можна казати добре чи ні. Тепер точно у республіканців не вийде сказати, що демократи якось заважають або не так підтримують Україну. Вся відповідальність у внутрішній та зовнішній політиці буде на них.

Також давайте прояснимо момент: чи вже призначили нову команду Трампа?

Ні! Ці оголошення у медіа, кого Трамп номінуватиме на певні посади, це лише декларація намірів.

Частину посад має затвердити Сенат (із зовнішьнополітичного напрямку це Державний секретар, а, наприклад, радника з націоальної безпеки Президент може призначити самостійно).

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

13 Nov, 07:29


Хто такий Джон Реткліфф - директор ЦРУ в адміністрації Трампа?

Дональд Трамп висунув Джона Реткліффа, колишнього директора національної розвідки та конгресмена від Техасу, на посаду директора ЦРУ.

Реткліфф відомий лояльністю Трампу під час його першого терміну на посаді головного радника президента з розвідки. Він підтримував позицію адміністрації щодо розслідування проти Хантера Байдена та критику розслідувань російського втручання у вибори 2016 року.

Трамп заявив, що Реткліфф - це «борець за правду та чесність перед американською громадськістю». Призначення знаменує собою черговий крок у формуванні лояльної адміністрації. Якщо кандидатуру затвердить Сенат, Реткліфф займе одну з найвпливовіших посад у розвідці США та відповідатиме за ключові операції та призначення послів за кордоном. Його перебування на посаді директора національної розвідки показало рішучість щодо іноземного втручання, особливо у справах, пов’язаних з Китаєм, Росіє, Іраном та Північною Кореєю.

На своїй попередній посаді Реткліфф був відомий розсекреченням інформації про операції впливу Росії та Китаю, незважаючи на спротив інших розвідувальних служб. Його готовність підтримувати консенсус в окремих випадках, наприклад, коли він став на бік ЦРУ під час приховування конфіденційних розвідувальних файлів, може допомогти йому в підтримці сенаторів.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

12 Nov, 14:26


Трамп обрав Майка Волца радником з національної безпеки

Обраний президент США Дональд Трамп призначив конгресмена-республіканця Майка Волца своїм радником з національної безпеки, повідомляють Reuters. Волц — колишній спецпризначенець «Зелених беретів» і критик Китаю, відомий своєю підтримкою реформ у військовій сфері.

Волц займатиметься координацією роботи різних урядових агенцій та інформуванням президента з ключових питань безпеки. Він замінить Джейка Саллівана.

Серед його пріоритетів — модернізація збройних сил США, зміцнення оборони союзників у Тихоокеанському регіоні та прискорення постачання зброї Тайваню. Волц також підтримує ініціативу Трампа зі збільшення оборонних витрат країн НАТО, але, на відміну від президента, не пропонував ідеї виходу США з альянсу.

Щодо України, у 2022 році Волц закликав до збільшення постачання зброї для боротьби з російською агресією. Однак останнім часом він заявляє про необхідність переоцінки американських цілей у війні, аргументуючи це тим, що ресурси США зараз критично потрібні в Індо-Тихоокеанському регіоні.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"