На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦 @nawashingtonshyni Channel on Telegram

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

@nawashingtonshyni


Роз'яснюємо актуальні новини українсько-американських відносин, внутрішню та зовнішню політику США

Канал ГО "Інститут Американістики"
http://inam.org.ua/

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦 (Ukrainian)

Долучайтесь до каналу "На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦" на Telegram, щоб бути в курсі актуальних новин українсько-американських відносин, внутрішньої та зовнішньої політики США. Цей канал є джерелом достовірної інформації від Каналу ГО "Інститут Американістики". На Вашингтонщині пропонує роз'яснення та аналіз найважливіших подій, які стосуються співпраці між Україною та Сполученими Штатами, а також важливих аспектів американської політики. Приєднуйтесь до нас, щоб бути в курсі ключових подій і розвитку відносин між цими двома країнами. Дізнайтеся більше про Канал ГО "Інститут Американістики" за посиланням http://inam.org.ua/

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

05 Jan, 12:14


Формула Картера: як популізм працював для людей, а не проти них

29 грудня помер Джиммі Картер — 39-й президент США, якого запам’ятали як поборника миру та прав людини. Однак його справжня спадщина криється в забутій моделі "громадянського популізму".

Сьогодні поняття "популізм" найчастіше асоціюється з демагогією, націоналізмом і поляризацією. Популізм Картера, у порівнянні, був іншим за суттю і метою. Його політика ставила на перше місце співпрацю, соціальну рівність і посилення ролі громад у суспільному житті.

Що означав популізм Картера на практиці?

Картер, виходець із фермерської громади, завжди намагався здаватися і бути ближчим до людей. На посаді президента він співпрацював із активістом Джено Бароні, який пропонував реформувати федеральні програми так, аби вони підтримували локальні ініціативи, а не бюрократію. Картер підтримав цей підхід, спрямовуючи фінансування на місцеві угруповання та рухи самоорганізації.

Втім, технократична еліта адміністрації Картера вважала цей підхід надто ідеалістичним. Президент, під тиском радників, поступово перейшов до моделі, де уряд виступав у ролі провайдера рішень, а громадяни — споживачів. Це стало фатальною помилкою для його політичної кар’єри: виборці більше не бачили в ньому того популіста-аутсайдера, за якого голосували.

Чому це важливо сьогодні?

Сьогодні ідеї громадянського популізму досі залишаються актуальними. Спадщина Джиммі Картера нагадує, що демократія досягає успіху лише там, де громадяни беруть активну участь у формуванні суспільного порядку.

🇺🇲🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

03 Jan, 19:38


Не з першої спроби, але Джонсон знову став спікером Палати Представників.

Загалом, спікер – третя особа в державі після президента та віцепрезидента.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал “На Вашингтонщині”

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

03 Jan, 17:28


Сьогодні розпочинає свою роботу нове скликання Конгресу США: що треба знати?

Після виборів республіканці мають усю повноту влади.

У Конгресі це, зокрема, більшість у Палаті представників (також називають Конгресом) та у Сенаті за республіканцями (їхній колір — червоний).

Що відбувається сьогодні?

Спочатку мають обрати спікера. Без цього те, що називається в Україні пленарними засіданнями, не може відбуватися. Рівно два роки тому обирали іншого спікера, Маккарті, з рекордного 15 разу.

Спікер Майк Джонсон останні два місяці активно працював над тим, аби зберегти підтримку від Трампа.

І хоча Трамп, звісно, не голосує безпосередньо, без його політичної підтримки Майку Джонсону (чинному спікеру з осені 2023) було б важко розраховувати на продовження каденції.

Які шанси?

У цьому скликанні республіканці мають 219 голосів. 215 мають демократи, які не будуть підтримувати Джонсона. Для більшості треба 218 голосів. Тобто Джонсон може втратити лише один голос республіканців. Загалом, саме він має найвищі щанси стати спікером.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал “На Вашингтонщині”

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

02 Jan, 15:07


Як американський бізнес переосмислює відносини з Китаєм після перемоги Трампа?

Як пише The Wall Street Journal, великі американські компанії, які ще під час першого терміну Дональда Трампа виступали за партнерство з Китаєм, тепер змінюють свою риторику.

Підприємства, що колись лобіювали пом'якшення торговельних обмежень, нині виявляють обережність та переглядають свої інвестиційні стратегії. На зміну політиці «відкритих дверей» приходить прагнення до диверсифікації ринків і захисту технологічних секретів.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал “На Вашингтонщині”

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

31 Dec, 11:27


Подяка за те, що з нами!

У 2024 Інститут Американістики розвивався разом з вами.

Разом з нашою аудиторією, якої стало набагато більше.

Разом з нашими партнерами, зв'язки з якими зміцнились, а нових взаємодій також стало більше.

Розказуйте про нас друзям. Нехай в Україні буде більше якісної американістики, яка посилить нашу державу.

Зустрінемось у 2025 році!

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

30 Dec, 18:15


10 цитат від президента США Джиммі Картера, який вчора пішов з життя.

1️⃣"Я віддавав перевагу оранню землі без взуття і досі яскраво пам’ятаю ніжний дотик м’якої, вологої та прохолодної свіжо зоранної землі до моїх ніг."
— Про дитинство на фермі.

2️⃣"Кінофільми вплинули на всіх нас — навіть на мене, хлопця з ферми. Вони відкрили мені бачення зовнішнього світу. Я впевнений, що вперше побачив Білий дім на задньому сидінні в кінотеатрі."
— На прийомі до 10-річчя Американського інституту кіно, 17 листопада 1977 року.

3️⃣"Я кажу вам відверто: час расової дискримінації закінчився. Тест для уряду полягає не в тому, наскільки він популярний серед могутніх і привілейованих, а в тому, наскільки чесно і справедливо він ставиться до тих, хто залежить від нього."
— Інавгураційна промова на посаді губернатора Джорджії.

4️⃣"Прийшов час, щоб народ керував урядом, а не навпаки."
— Промова на Національному з’їзді демократів у 1976 році.

5️⃣"Наша велика нація нині балансує на краю прірви, яка розширюється. Без негайних дій ми ризикуємо громадянським конфліктом і втратою нашої дорогоцінної демократії. Американці мають відкласти в сторону розбіжності та працювати разом, поки не стало запізно."
— Стаття в New York Times, 5 січня 2022 року.

6️⃣"Це найдивовижніше, що я коли-небудь бачив."
— Опис того, що він вважав НЛО біля клубу Lions у Лірі, Джорджія, 1969 рік.

7️⃣"Ми повинні пристосовуватися до змінних часів, але триматися незмінних принципів."
— Насправді, це слова вчительки Картера з початкової школи Джулії Коулман, які він цитував під час вручення Нобелівської премії миру в 2002 році.

8️⃣"Зв’язок нашої спільної людяності сильніший за роз’єднання, викликане страхами та упередженнями."
— Заключні слова Картера під час тієї ж промови на Нобелівській премії миру.

9️⃣"У мене є одне життя і один шанс зробити його значущим. Я вільний обрати, чим наповнити це життя… моя віра вимагає, щоб я робив усе, що можу, де можу, коли можу, і так довго, як зможу."
— Без дати, цитовано племінницею Картера в баптистській церкві Маранафа, 19 лютого 2023 року. (AP)

🔟"Я люблю тебе найдужче."
— Те, що Джиммі і Розалін Картери говорили одне одному протягом 76 років шлюбу. Джиммі розповідав журналу People, що почув цю фразу від своїх батьків, а згодом їхні діти повторювали її своїм другим половинкам.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

29 Dec, 21:30


У віці 100 років помер 39-й президент США і лауреат Нобелівської премії миру Джиммі Картер. Про це повідомила американська газета The Washington Post.

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

27 Dec, 09:24


Як Трамп та Маск впливають на внутрішню політику США:

Як повідомляє The Washington Post, втручання Трампа в ухвалення Конгресом бюджету для фінансування федерального уряду було викликано активними постами на платформі X Маска, який рішуче виступав проти цього рішення. Трамп намагався запропонувати альтернативний підхід, наполягаючи на скасуванні «стелі боргу», однак не отримав достатньої підтримки від конгресменів.

Вочевидь, республіканці стурбовані провідною роллю Маска в майбутній адміністрації та його амбіціями щодо контролю федеральних витрат.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

24 Dec, 15:34


🇺🇸Україна отримала грант в $1 млрд від США.

Це вперше до держбюджету надійшли кошти, забезпечені за рахунок доходів від заморожених російських активів.

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

23 Dec, 11:51


Відправка військ на допомогу Росії була ідеєю КНДР, кажуть американські чиновники - The New York Times

Північнокорейські війська активно залучені до війни Росії з Україною, і за останніми даними, кілька північнокорейських солдатів вже загинули. Лідер Північної Кореї Кім Чен Ін направив до Росії щонайменше 10 000 військових, які інтегрувалися в російські підрозділи, що ведуть контрнаступ у Курській області. За інформацією США, це була ініціатива саме Північної Кореї, а не Росії, хоча Путін швидко підтримав це рішення.

Північнокорейські солдати, незважаючи на свою високу підготовленість, стикаються з труднощами через відсутність бойового досвіду та погане харчування. Водночас вони отримують кращу медичну допомогу, ніж російські військові, зокрема, їх часто направляють до лікарень у Курську. За попередніми оцінками, до 200 північнокорейців загинули, але Росія намагається приховати ці втрати.

Північнокорейські війська діють разом з росіянами, але іноді й самостійно, що збільшує ризик втрат. Американські чиновники наголошують, що Північна Корея та Іран активно підтримують Росію, надаючи військову допомогу, однак це не зупиняє виснаження ресурсів Кремля на фронті. У відповідь на підтримку Росії з боку Північної Кореї та Ірану США запровадили нові санкції проти осіб та компаній, що мають відношення до війни.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал “На Вашингтонщині”

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

19 Dec, 08:05


Як вихід США з Європи може посилити вплив Китаю?

Потенційне скорочення американської присутності в Європі, що планує адміністрація Трампа, буде мати зворотний ефект. Як зазначає «Carnegie Endowment for International Peace», це рішення може підірвати не лише європейську безпеку, але й глобальну роль США, залишаючи союзників уразливими, а конкурентів – більш впливовими.

Протягом останніх років ідея зменшення військової присутності США в Європі часто піднімалася. Основні аргументи – самодостатність Європи, фінансові витрати США, необхідність зосередитися на Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Однак такий крок послабить НАТО як стримуючий механізм та призведе до дестабілізації регіональної безпеки.

Хоча європейські союзники, такі як Німеччина та Франція, заявляють про важливість «стратегічної автономії», їхня готовність узяти на себе більшу частину витрат наразі під питанням. Тому Європа, залишена без сильного американського впливу, ймовірно, посилить свої торговельні відносини з Пекіном для фінансування збільшених витрат на оборону.

Попри те, що трансатлантичні відносини будуть залежати від багатьох факторів, стратегія США щодо стримування Китаю має враховувати ЄС. У разі кризи в американсько-китайських відносинах здатність ЄС застосовувати економічні та політичні інструменти стане критично важливим чинником.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал “На Вашингтонщині”

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

18 Dec, 10:27


🇺🇸🇺🇦 Чи зможе Спікер Майк Джонсон уникнути шатдауну уряду?

Нинішній спікер Палати представників США, ймовірно і наступний, Майк Джонсон опинився перед складним випробуванням — загрозою шатдауну, тобто відсутності коштів на роботу уряду.

Його колеги по партії, республіканці, вимагають радикальних скорочень бюджету, тоді як помірковані республіканці побоюються політичних наслідків шатдауну, а це втрата підтримки з боку населення, адже зараз республіканці при владі.

Це дуже цікавий поворот у контексті того, що Маск та Рамасвамі мають очолити міністерство з ефективності уряду та скоротити федеральні витрати на 2 трильйони 💰

Для України це ще один урок, що дуже важко адковатувати міжнародну допомогу як таку. Але це не означає, що ситуація є чи буде патовою і допомоги геть не буде.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

10 Dec, 12:05


Хто визначатиме зовнішню політику США?

До інавгурації Дональда Трампа залишається трохи більше місяця, тож настав час ближче познайомитися з командою новообраного президента США ⚡️

Саме ці люди відіграватимуть ключову роль у формуванні майбутнього політичного курсу Вашингтона. Від їхніх рішень зокрема залежатиме, якою буде підтримка України та чи загостриться суперництво США з Китаєм.

Ми підготували для вас добірку ключових гравців майбутнього уряду Трампа. Нагадуємо, що більшість із них ще потребує офіційного затвердження Сенатом у січні 2025 року.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

10 Dec, 08:15


🇩🇪🇺🇸 Яким буде майбутнє відносин США та Німеччини?

З наближенням виборів в Німеччині у лютому 2025 року трансатлантичне партнерство між США та Німеччиною переживає значні зміни. Як зазначає German Marshall Fund (GMF), зростаючі розбіжності у зовнішній політиці обох країн ставлять під загрозу традиційну співпрацю.

Під час першого терміну Трампа напруження між США та Німеччиною сягло піку. Зокрема Трамп звинувачував екс-канслерку Меркель у «руйнуванні Німеччини» через прийом великої кількості біженців та критикував через питання торгівлі.

Зараз Німеччина та США стикаються з подібними глобальними викликами, але їхні підходи до вирішення цих проблем часто різняться. Експерти закликають до відновлення трансатлантичної співпраці, адже це особиливо актуально в контексті війни РФ проти України, конфліктів на Близькому Сході та загрози з боку Китаю.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

09 Dec, 16:14


Як зміниться надання громадянства новонародженим за другого президентства Трампа?

Трамп збирається підписати виконавчий указ, за яким федеральні органи для надання американського громадянства вимагатимуть, щоб принаймні один із батьків новонароджених був громадянином США або мав статус постійного резидента. Це означає скасування автоматичного громадянства за правом народження, закріпленого в 14-й поправці до Конституції США.

Указ стане частиною кампанії обмеження «пологового туризму», коли вагітні жінки з інших країн їдуть до США для народження дітей, які отримають переваги американського громадянства.

Однак оскільки автоматичне громадянство закріплене в Конституції, опоненти стверджують, що зміну не можна здійснити тільки за допомогою виконавчих указів. Тому законопроєкт може спровокувати позови до Верховного суду через його неконституційність або винесення на розгляд в Конгресі для ратифікації двома третинами голосів.

🇺🇲🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

09 Dec, 12:03


Мирний план Трампа: що змінилося після зустрічі в Парижі?

Перша особиста зустріч Зеленського і Трампа після виборів у США стала новим етапом до реалізації мирного плану Трампа. Найважливіше – Україна продемонструвала готовність до мирного врегулювання.

Напередодні удари України по РФ далекобійними ракетами, поява північнокорейських військових у російській армії та удар по Дніпру гіперзвуковою балістичною ракетою свідчили про загострення війни. Адже Кремль прагнув захопити більше територій до інавгурації Трампа для посилення позицій на переговорах.

Проте несправедливий мирний договір, який призвів би до втрати українських територій, може підштовхнути інших диктаторів до агресії і знизити довіру до західних союзників. Тому, як свідчить зустріч в Парижі, Трамп обрав зважений підхід до врегулювання війни.

🇺🇲🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

09 Dec, 10:15


Хто в адміністрації Трампа обійме посаду посла США в Китаї:

Трамп оголосив, що планує призначити колишнього сенатора Девіда Пердью послом США в КНР, який протягом 2015 – 2021 рр. представляв штат Джорджія. Республіканець відзначився не лише побудовою успішної політичної кар’єри, але й встиг зарекомендувати себе досвідченим бізнесменом, біржовим трейдером.

У майбутній адміністрації Білого дому Пердью стане ключовим посередником між Трампом, китайськими чиновниками та особисто Сі Цзіньпінем.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

08 Dec, 14:16


Для Трампа головне — визнання готовності до перемовин

Під час зустрічі президентів Макрона, Трампа та Зеленського, а також у посткомунікації, зокрема Трампа, стає ясно, що він погодився зустрітися із Зеленським, аби мати нагоду просувати "швидке вирішення війни" або готовність до нього.

Комунікаційно добре, що Трамп вийшов на публіку з меседжем про готовність України до завершення війни.

Детально про це Владислав Фарапонов, голова Інституту Американістики, коментував для «Радіо НВ».

https://youtu.be/7-QT7dDlCiU?si=x0EzQOtJ3BokNwgb

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

06 Dec, 17:13


Особиста прихильність чи професійний досвід:
кого Трамп обрав на посаду заступника голови Пентагону?


Очікується, що виконуючим обов’язки заступника міністра оборони стане Стівен Файнберг, фінансист-мільярдер, генеральний директор приватної інвестиційної компанії Cerberus Capital Management, який не має досвіду роботи у відомстві. Проте він має значний досвід у бізнес-діяльності, зокрема в інвестиціях в оборонно-промисловий комплекс: компанія CCM фінансує проєкти, спрямовані на обслуговування військових літаків.

Під час першої каденції Трампа Файнберг долучився до консультативної ради з питань розвідки. Наразі немає офіційного підтвердження, чи погодився мільярдер на пропозицію, однак із високою ймовірністю Файнберг приєднається до нової команди Трампа.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

05 Dec, 16:15


Як нові тарифи Трампа вплинуть на американський бізнес:

Трамп обіцяє запровадити 25%-ві тарифи на імпорт товарів з Мексики та Канади, а також підвищити ставку на 10% на імпорт товарів з Китаю. Подібні нововведення негативно вплинуть на американські підприємства, оскільки це призведе до зростання витрат на імпортну продукцію.

Деякі американські компанії мають заводи в Мексиці, а з урахуванням того, що значні поставки сталі надходять до США з Оттави та Мехіко, тарифи підвищать ціну на імпорт сталі для американських виробників на 15–20%.

Тарифи також можуть призвести до негативних наслідків для американських автовиробників, зокрема для компанії General Motors, яка імпортує пікапи й деталі до автомобілів з Мексики та Канади.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

04 Dec, 19:19


Республіканці здобули більшість у Палаті представників: всі голоси підраховано

Демократ Адам Грей переміг республіканця Джона Дуарте з перевагою в 187 голосів у 13-му окрузі Каліфорнії – останньому місці виборчої гонки.

Це означає, що республіканці отримали 220 місць у Палаті представників проти 215 у демократів. Однак 3 місця республіканців будуть вакантними, тому що Еліс Стефанік і Майкл Волтц приєднаються до адміністрації Трампа як посол США в ООН і радник з національної безпеки відповідно. Третій представник Метт Гетц оголосив про свою відставку.

Очікується, що Майк Джонсон буде переобраний на посаду спікера. Проте незначна більшість республіканців підкреслює напруженість боротьби за Палату представників.

🇺🇲🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

04 Dec, 09:17


Трамп може запропонувати Рона ДеСантіса на посаду міністра оборони США, якщо Сенат не затвердить Піта Геґсета

Рон ДеСантіс
— нинішній губернатор Флориди, популярний серед консервативних виборців і набагато молодший за Трампа. У 2024 році він балотувався в президенти, але після слабких результатів на перших праймеріз у двох штатах поступився Трампу та Нікі Гейлі й вийшов із перегонів.

Піта Геґсета можуть не підтримати навіть сенатори-республіканці, які мають більшість у Сенаті. Його звинувачують у проблемах з алкоголем та можливих сексуальних правопорушеннях, що створює ризик для його призначення.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

03 Dec, 15:31


Як Китай готується уникати санкції у разі ескалації конфлікту щодо Тайваню:

The Wall Street Journal повідомляє, що КНР активно вивчає шляхи обходу західних санкцій, які були запроваджені проти Росії на випадок можливого конфлікту з Тайванем. Зокрема, високопосадовці Китаю час від часу відвідують Москву для зустрічей з представниками ЦБ РФ, Мінфіну та іншими відомствами, які протидіють обмежувальним заходам.

Пекін нарощує співпрацю з Москвою для майбутньої підтримки, намагається диверсифікувати свої валютні резерви та зберегти доступ до фінансових систем.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

03 Dec, 13:26


Трамп обрав свого свата новим послом США у Франції

Як пише WSJ:Трамп послався на успішний бізнес і досвід свого свата Чарльза Кушнера в сфері нерухомості, коли оголосив про призначення в суботу на своїй соціальній платформі Truth Social.
«Вітаю, Чарлі, – написав Трамп. – Разом ми зміцнимо партнерство Америки з Францією, нашим найстарішим союзником і одним з наших найбільших союзників!»

Чарльз Кушнер був помилуваний Трампом у 2020 році після того, як був засуджений до двох років ув'язнення за звинуваченнями у тиску на свідків під час федерального розслідування його бізнесу понад десять років тому.

Дочка Трампа, Іванка Трамп, та її чоловік, Джаред Кушнер, працювали в Білому домі під час першої адміністрації її батька. Іванка Трамп була старшим радником, а Джаред Кушнер, який на той час мав обмежений досвід роботи на Близькому Сході, відіграв важливу роль у розробці Авраамських угод 2020 року, які нормалізували відносини між Ізраїлем і кількома арабськими країнами.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

02 Dec, 13:10


Мир через переговори: що пропонує Трамп?

Дональд Трамп позиціонує себе як лідера, здатного врегулювати світові конфлікти і готовий для цього вести переговори з Владіміром Путіним та Біньяміном Нетаньяху.

Як зазначає The Washington Post, Трамп стверджує, що врегулювання конфлікту в Україні може відбутися через переговори, які забезпечать безпеку країни та створять умови для її процвітання. Допускається участь Китаю в цьому процесі, що могло б посилити міжнародний тиск на Росію.

Щодо ситуації в Газі, Трамп наголошує на необхідності завершення бойових дій, вказуючи, що ізраїльські військові досягли своїх цілей. При цьому існує можливість залучення Саудівської Аравії та ОАЕ для мирного врегулювання ситуації.

Особливу увагу Трамп приділяє ризикам ядерної ескалації, називаючи це однією з найбільших загроз сучасності. Водночас його прагнення швидких рішень викликає занепокоєння: критики вважають, що компроміси можуть підірвати інтереси США та їхніх союзників.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

02 Dec, 08:15


Хто буде правою рукою міністрів у Адміністрації Трампа?

Трамп завершує формування уряду, але перед ним стоїть не менш важливе завдання — призначити досвідчених заступників для своїх ключових посадовців. Для Трампа буде особливо важливо мати здібних «номер 2» на посадах заступників міністрів чи секретарів, особливо якщо «номер 1» - новий в уряді або на посаді цього департаменту. Саме від заступників значною мірою залежить успіх реалізації його політики, а тому вони мають бути компетентними, обізнаними у функціонуванні бюрократії та здатними протидіяти її опору.

WSJ пише, що Трамп засвоїв цей урок під час свого першого терміну і тепер звертає увагу на те, щоб посади заступників оточували люди з бойовим досвідом. Наприклад, Джим О’Ніл, обраний на посаду заступника міністра охорони здоров’я та соціальних служб, має значний досвід роботи у приватному секторі, а також в урядових установах, включаючи Міністерство охорони здоров’я, де він обіймав посаду старшого радника. Завдяки цьому О’Ніл добре знайомий із внутрішньою організацією міністерства, що дозволяє йому з першого дня братися до справи.

Втім, залишається питання, чи станеться те ж саме в інших ключових установах, таких як Міністерство оборони, Державний департамент та Міністерство юстиції.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

01 Dec, 11:00


Економічна боротьба між США та КНР в Латинській Америці:

Економічна напруга між США та Китаєм може зрости після інавгурації Трампа, особливо щодо співпраці з країнами Латинської Америки. Вашингтон встановив ефективне партнерство з державами регіону, однак Пекін активно поширює свій вплив, залучаючи бізнес, інвестиції та інфраструктурні проєкти.

Китайський ринок експорту вже випереджає американський в таких країнах, як Аргентина, Бразилія, Чилі та Перу. У відповідь Білий дім може виключити китайських постачальників із проєктів, що фінансуються американськими структурами; запровадити мита на латиноамериканський експорт у разі використання китайських ресурсів.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

21 Nov, 11:26


Чи відповідає поразка демократів міжнародним тенденціям?

В історичний рік, коли в усьому світі відбуваються десятки виборчих перегонів, поразка віцепрезидентки Камали Гарріс поповнила список чинних партій, які програють на виборах у демократичних країнах. Американські виборці голосували через економічну тривогу та невдоволення курсом розвитку країни, проте результат показує ширшу картину негативної реакції електорату на діючі уряди.

Цього року вибори відбулися в країнах, які представляють половину населення світу, при цьому понад 80% демократичних країн зазнали втрати частки голосів або місць для чинних партій. Японія, Ботсвана, Південна Африка та Сенегал - країни де правлячі партії зазнали безпрецедентних втрат та програли ряд перегонів. Європейські виборці різко голосували проти чинної влади в 14 країнах, і навіть відносно стабільні уряди зазнали поразок.

У США демократи досягли порівняно непоганих результатів, уникнувши значних втрат у Конгресі продемонструвавши досить високий рівень підтримки в ключових штатах. Аналітики пояснюють цю стійкість відносною потужністю економіки США, включаючи зростання ВВП і реальної заробітної плати, що випереджає світові тренди. Однак зосередженість виборців на питаннях інфляції та вартості житла затьмарила високі показники безробіття, відображаючи економічне розчарування, що спостерігається в усьому світі.

Цьогорічні електоральні тенденції свідчать про одну потенційну перевагу демократів в майбутньому: у наступному циклі вони не будуть нести тягар повноважень, що дає їм змогу використовувати настрої проти республіканців.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

19 Nov, 08:59


Україні потрібно зберігати двопартійний підхід у співпраці зі США

Координаторка проєктів «Інституту Американістики» Марія Дідковська дала коментар для американського видання The Nation, розповідаючи про реакцію українців на результати виборів у США.

Марія наголосила, що саме завдяки двопартійній підтримці Україна залишається оптимістичною та готова будувати продуктивну комунікацію з новою адміністрацією США.

Детальніше про те, як в Україні відреагували на результати виборів у США читайте у статті The Nation “Behind Closed Doors, Ukraine Anxiously Watched the US Election Unfold”.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

17 Nov, 18:32


Американські ATACMS можна використовувати вглиб Росії.

Саме про таку зміну політики повідомляє New York Times.

Видання зазначає, що цей дозвіл має насамперед надіслати сигнал КНДР, аби Пхеньян не надсилав більше солдат для підтримки армії ворога.

На сьогодні немає інформації, чи внаслідок цього рішення Адміністрації Байдена, яка діятиме до 20 січня 2025 року, Україна зможе використовувати зброю вглиб Росії на інші ділянки фронту, не лише у місцях скупчення російських та північнокорейських військ.

Не виключено, що цей дозвіл був наданий декілька днів тому, і лише зараз про нього стало відомо.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

16 Nov, 11:15


🇺🇦 Поради щодо співпраці з американськими медійниками з US-Ukraine Media School 🇺🇸

Інститут Американістики зібрав ключові інсайти з панельної дискусії в межах US-Ukraine Media School, на якій виступили українські медійники, що працюють у США та мають досвід співпраці з американськими медіа.

Серед спікерок були:

🔹Наталя Сольєва, прессекретарка Посольства України в США (2017–2022), продюсерка на First Coast News;
🔷Каміла Грабчук, колишня продюсерка Washington Post, авторка YouTube-каналу «Люди»;
🔹Уляна Бойчук, журналістка-фрилансерка, що живе та працює в США;
🔹Христина Зеленюк, журналістка-міжнародниця TSN, стипендіатка World Press Institute (США).

Дискусію модерували Юлія Забеліна, політична журналістка, яка активно займається налагодженням контактів з американськими спікерами, та Владислав Фарапонов, голова правління «Інституту Американістики».

ℹ️ Інститут Американістики провів першу US-Ukraine Media School за підтримки Посольства США в Україні.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

16 Nov, 09:15


Якими будуть нові можливості для України в адміністрації Трампа?

Наталя Сольєва, продюсерка флоридського телебачення, колишня прессекретарка Посольства України в США (2017–2022 рр.) та спікерка US-Ukraine Media School, поділилася своїм баченням перспектив для України за нової адміністрації Трампа.

«Кандидати на три ключові посади у сфері зовнішньої політики США подають оптимістичні сигнали для України та відкривають перспективи для продуктивної співпраці», — зазначає Наталя.

Детальніше про це читайте у статті Наталі Сольєвої на «Рубриці».

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

15 Nov, 16:40


Чи отримає Україна додаткову підтримку від США?

Адміністрація чинного президента США Джо Байдена спрямувала Україні останній пакет військової допомоги на суму понад 6 мільярдів доларів. Джейк Салліван повідомив, що адміністрація звернеться до Конгресу щодо виділення додаткових коштів для України.

Чи встигне надійти ця допомога, якою вона буде; що означає зустріч Байдена з Трампом, а також чого очікувати від майбутнього спецпредставника США по Україні дізнавайтесь у коментарі асоційованого експерта Інституту Американістики Олега Преловського для «Суспільне».

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

14 Nov, 18:37


Республіканці обрали лідера більшості у Сенаті: що про це відомо?

Республіканські сенатори обрали Джона Тюна з Південної Дакоти новим лідером більшості, віддаючи перевагу стабільності замість радикальних змін.

Лідер парламентської більшості (majority leader) - член керівництва партії більшості в Сенаті та головний спікер для своєї політичної партії. Він вирішує, які законопроєкти та питання будуть розглядатися, координує роботу комітетів та встановлює пріоритети для голосування. Джон Тюн стане лідером республіканців, а отже, і більшості.

Джон Тюн був заступником лідера республіканців Мітча Макконнелла шість років. Він відкрито підтримує Трампа, проте Джон також зазначав, що не буде відкидати стиль керівництва Сенату під час свого попередника, який мав певні непорозуміння з Трампом.

Трамп вставив палки в колесу Тюна майже одразу, висунувши спірні кандидатури, як-от конгресмена Метта Ґетца, звинуваченого в сексуальних домаганнях, на посаду генерального прокурора, що викликало змішані реакції серед республіканців.

Дональд Трамп також хоче дозвіл на призначення деяких кандидатур без голосування та затвердження більшості на сесії Сенату за механізмом «recess appointment» - призначення посадової особи президентом під час перерви в роботі, яке буде діяти до кінця наступної сесії верхньої палати Конгресу.

На цю пропозицію Джон Тюн відповів: «Сенат буде розглядати кожну кандидатуру окремо».

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

14 Nov, 12:00


Нова команда Трампа: чого варто очікувати?

Ще зарано стверджувати, хто саме буде займати вищі управлінські позиції, однак попередньо очікується, що Марко Рубіо та Майкл Уолц обіймуть посади державного секретаря та радника Білого дому з національної безпеки відповідно. Ці високопосадовці визначаються своєю антикитайською риторикою, прагнуть розвивати Індо-Тихоокеанські зв’язки та підтримують переговори між Україною і Росією з метою закінчення війни.

Наступні зміни можуть відбутися на посаді спецпредставника США в ООН, де Еліс Стефанік має всі шанси отримати призначення. Її пріоритетами будуть питання, пов’язані з Ізраїлем й урегулювання відносин між США та ООН.

На посаду голови Пентагону може бути призначений Піт Хегсет, який займатиметься модернізацією армії США.

Виконуючим обов’язки голови ЦРУ, Трамп має намір призначити Джона Реткліффа, який у 2016 році розслідував справу щодо поширення дезінформації Кремлем про американські вибори.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

14 Nov, 08:59


Трамп доручив Маску та Рамасвамі скоротити урядові витрати

Обраний президент США Дональд Трамп оголосив про створення «Департаменту ефективності уряду» на чолі з бізнесменами Ілоном Маском та Вівеком Рамасвамі. Ця структура має на меті реорганізувати урядові агентства і скоротити витрати до 4 липня 2026 року, на честь 250-річчя Декларації незалежності США.

Хоча Трамп назвав свій план «Манхеттенським проєктом» урядової реформи, деталі залишаються туманними: невідомо, чи матиме цей департамент офіційний статус і як уникатимуть конфлікту інтересів Маска, враховуючи його численні контракти з урядом. Крім того, Трамп не роз’яснив, чи будуть Маск і Рамасвамі наймати власний штат для роботи над проєктом, оскільки цей департамент буде радше надавати «поради та рекомендації ззовні», ніж виконувати офіційні функції.

Маск, один із найбільших донорів кампанії Трампа, ще до виборів обіцяв допомогти скоротити бюджетні витрати на $2 трлн. Рамасвамі, який раніше боровся за номінацію від Республіканської партії, закликав до скорочення уряду на 75%, ліквідації Департаменту освіти, ФБР і Податкової служби, а також зменшення допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

13 Nov, 21:29


Із позитивного на цей вечір так це обрання Джона Туна лідером у сенаті від GOP (Grand Old Party, тобто Республіканців).

Він - приклад традиційного спрямування республіканської партії, голосував "за" допомогу Україні.

Цікаво, що голосування за лідера відбувалось закритим способом. Трампістське крило республіканців хотіло бачити на цій посаді Ріка Скотта зі Флориди.

Справделивості заради, голосування за допомогу Києву саме у Сенаті не були проблемними. Але зміна лідера червоних у Сенаті відбулась вперше за 18 років, тому це подія. Тепер навіть якщо за два роки республіканці програють Сенат на проміжних виборах 2026, то Тун залишиться лідером, навіть якщо вони будуть у меншості.

Нинішній лідер Мітч Макконнелл перебував на посаді лідера республіканців у Сенаті рекордний термін, а сам Макконнелл мав проблеми зі здоров'ям останній рік та загалом, трохи старше за Байдена. Його сенатський термін завершується у 2026 році (бо сенаторів обирають на 6 років).

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

13 Nov, 20:59


Республіканці все ж отримали більшість у Палаті представників. Тобто від 3 січня 2025 року вони володарюватимуть у обох палатах Конгресу.

Часто саме нижню Палату називають Конгресом, а членів палати конгресменами та конгресвумен.

Але ця більшість буде дуже хиткою, детальний підрахунок ще триває. У деяких округах (бо члени Палати обираються саме за ними) різниця мінімальна, а підрахунок там іде на десятки і сотні голосів. Окремо поговоримо, що може трапитись у Конгресі з більшістю червоних, якщо два конгресмени будуть призначені на посади в адміністрації Трампа.

Є ймовірність, що Спікер Джонсон залишиться на посаді, адже він дуже хоче зблизитись з Трампом та показати свою лояльність, а взамін отримати політичну підтримку від 45-го і вже обраного 47-го президента США

Для України - це нормально, не можна казати добре чи ні. Тепер точно у республіканців не вийде сказати, що демократи якось заважають або не так підтримують Україну. Вся відповідальність у внутрішній та зовнішній політиці буде на них.

Також давайте прояснимо момент: чи вже призначили нову команду Трампа?

Ні! Ці оголошення у медіа, кого Трамп номінуватиме на певні посади, це лише декларація намірів.

Частину посад має затвердити Сенат (із зовнішьнополітичного напрямку це Державний секретар, а, наприклад, радника з націоальної безпеки Президент може призначити самостійно).

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

13 Nov, 07:29


Хто такий Джон Реткліфф - директор ЦРУ в адміністрації Трампа?

Дональд Трамп висунув Джона Реткліффа, колишнього директора національної розвідки та конгресмена від Техасу, на посаду директора ЦРУ.

Реткліфф відомий лояльністю Трампу під час його першого терміну на посаді головного радника президента з розвідки. Він підтримував позицію адміністрації щодо розслідування проти Хантера Байдена та критику розслідувань російського втручання у вибори 2016 року.

Трамп заявив, що Реткліфф - це «борець за правду та чесність перед американською громадськістю». Призначення знаменує собою черговий крок у формуванні лояльної адміністрації. Якщо кандидатуру затвердить Сенат, Реткліфф займе одну з найвпливовіших посад у розвідці США та відповідатиме за ключові операції та призначення послів за кордоном. Його перебування на посаді директора національної розвідки показало рішучість щодо іноземного втручання, особливо у справах, пов’язаних з Китаєм, Росіє, Іраном та Північною Кореєю.

На своїй попередній посаді Реткліфф був відомий розсекреченням інформації про операції впливу Росії та Китаю, незважаючи на спротив інших розвідувальних служб. Його готовність підтримувати консенсус в окремих випадках, наприклад, коли він став на бік ЦРУ під час приховування конфіденційних розвідувальних файлів, може допомогти йому в підтримці сенаторів.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

12 Nov, 14:26


Трамп обрав Майка Волца радником з національної безпеки

Обраний президент США Дональд Трамп призначив конгресмена-республіканця Майка Волца своїм радником з національної безпеки, повідомляють Reuters. Волц — колишній спецпризначенець «Зелених беретів» і критик Китаю, відомий своєю підтримкою реформ у військовій сфері.

Волц займатиметься координацією роботи різних урядових агенцій та інформуванням президента з ключових питань безпеки. Він замінить Джейка Саллівана.

Серед його пріоритетів — модернізація збройних сил США, зміцнення оборони союзників у Тихоокеанському регіоні та прискорення постачання зброї Тайваню. Волц також підтримує ініціативу Трампа зі збільшення оборонних витрат країн НАТО, але, на відміну від президента, не пропонував ідеї виходу США з альянсу.

Щодо України, у 2022 році Волц закликав до збільшення постачання зброї для боротьби з російською агресією. Однак останнім часом він заявляє про необхідність переоцінки американських цілей у війні, аргументуючи це тим, що ресурси США зараз критично потрібні в Індо-Тихоокеанському регіоні.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

31 Oct, 08:03


Що таке «жовтневий сюрприз» і чому це важливо перед виборами?

Президентські кампанії Трампа та Гарріс роблять останні кроки задля активної агітації перед виборами, та зважають на ймовірність «жовтневого сюрпризу». Колишній спічрайтер Ніксона Вільям Сафайр визначив цю концепцію, яка впливала на кампанії вже більше століття, як «зрив в останню хвилину перед виборами». Яскравими прикладами таких сюрпризів є, наприклад, записані на диктофон коментарі Трампа про жінок у 2016 році та історію ноутбука Хантера Байдена у 2020 році, але коріння цього явища сягає ще кінця 19 століття.

Один із перших жовтневих сюрпризів стався в 1880 році, коли з’явився підроблений лист, в якому описувалася причетність кандидата від Республіканської партії Джеймса А. Гарфілда до підтримки китайських іммігрантів. Згодом лист було викрито як шахрайство, проте його вплив відчувався аж до перемоги Гарфілда з незначною перевагою.

Інший відомий випадок у 1884 році стосувався республіканця Джеймса Г. Блейна, чия кампанія постраждала, після того як релігійні лідери запропонували підтримку та під час донесення месседжів розкритикували католиків. Це, фактично, підірвало підтримку Блейна серед ірландських виборців-католиків у Нью-Йорку.

Ці інциденти підкреслюють, як несподівані розкриття інформації або необдумані альянси вплинули на кампанії задовго до цифрової ери. Це означає, що викриття в останню хвилину все ще можуть вплинути на виборців у нашому швидкоплинному середовищі подій. Під час завершення кампанії 2024 року Гарріс та Трампу, можливо, доведеться підготуватися до непередбачуваного жовтневого сюрпризу, який може змінити траєкторію перегонів в останні дні.

🇺🇲🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

29 Oct, 20:51


Washington Post відмовляється від підтримки кандидатів: що сталося і чому?

Минулої п'ятниці «Washington Post» оголосила, що більше не буде надавати підтримку кандидатам на пост президента. З 1970-х років видання традиційно підтримувало кандидатів від Демократичної партії.

Генеральний директор «Washington Post» Вільям Льюїс у пояснюючій колонці зазначив, що це продиктовано прагненням не впливати на вибір виборців. Однак після цього рішення третє за популярністю видання після «The New York Times» і «The Wall Street Journal» втратило 200 тисяч читачів, а одна третина редакційної колегії пішла у відставку.

Джефф Безос, власник газети «Washington Post» та засновник «Amazon», захистив суперечливе рішення своєї газети. Він визнав, що виконавчий директор однієї з його компаній (аерокосмічного підприємства «Blue Origin»), зустрівся з Дональдом Трампом в той самий день, коли було оголошено про відмову від підтримки кандидатів на президентських виборах.

Однак додав, що не знав про зустріч заздалегідь і ці події не пов’язані між собою. Натомість Джефф Безос переконаний, що рішення керівництва «Washington Post» є «важливим кроком у правильному напрямку». Оскільки редакційна підтримка створює відчуття упередженості, відмова від підтримки кандидатів на президентський пост допоможе повернути втрачену довіру американців до ЗМІ.

🇺🇲🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

29 Oct, 08:02


Як Вісконсин може змінити курс США?

У листопаді президентські вибори в США зосередяться на семи ключових штатах, серед яких важливу роль відіграє Вісконсин. Історично цей штат належав до так званої «синьої стіни» демократів, але в 2016 році Дональд Трамп здобув тут перемогу, що зробило Вісконсин осередком запеклої боротьби на майбутніх виборах.

За останніми опитуваннями, Камала Гарріс має перевагу над Трампом лише на 0,6%. Демографічні тенденції змінюються: виборці білого населення частіше підтримують демократів, тоді як виборці з-поміж афроамериканців та інших етнічних меншин дедалі частіше підтримують республіканців. Освіта стає важливим маркером у соціологічних опитуваннях: Трамп лідирує серед виборців без вищої освіти, тоді як випускники університетів частіше підтримують Гарріс.

Для більшості виборців головними питаннями залишаються економіка та імміграція. Однак, після скасування Верховним судом США рішення у справі Roe v. Wade у 2022 році, питання правового статусу абортів також стало особливо актуальним.
У боротьбі за збереження місця в Сенаті демократка Тамі Болдуїн має незначну перевагу над республіканцем Еріком Говді.

Паралельно з президентськими виборами відбудеться переобрання представників до Законодавчих зборів штату. Минулого року Верховний суд Вісконсину визнав межі виборчих округів неконституційними через їхню перевагу для Республіканської партії. Через нове розмежування округів результати виборів залишаються невизначеними, і демократи мають шанс вперше з 2011 року здобути більшість у Законодавчих зборах.

🇺🇲🇺🇦Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

28 Oct, 07:09


Як місце проживання стає інструментом виборів 2024 року?

За законами штату Нью-Йорк, громадяни, які мають два житла, можуть обирати бажане місце голосування. Це означає, що їм не обов'язково голосувати за основним місцем проживання, наприклад, у Мангеттені та Брукліні. Натомість можна зареєструватися зі своїх заміських котеджів, будинків для відпочинку у північній частині Нью-Йорка.

Група «MoveIndigo», прихильна до Демократичної партії, заохочує second-home owners (власників вторинного житла) перенести свою реєстрацію на північ до таких «хитких» округів, як Долина Гудзона та Катскіллс. Групу зокрема підтримують колишній ведучий «NBC News» Том Брокау та некомерційна організація американських лівих «Sixteen Thirty Fund».

Станом на кінець вересня 2024 року «MoveIndigo» допомогла майже 2500 виборцям змінити реєстрацію. Оскільки на виборах 2022 року в 19-му окрузі Нью-Йорка представник Республіканської партії США Марк Молінаро випередив демократа Джоша Райлі на 4500 голосів, цьогорічна гонка буде напруженою. Тому зусилля «MoveIndigo» щодо реєстрації можуть також вплинути на це.

Інші штати переконують або прямо забороняють своїм жителям голосувати не за основним місцем проживання. Наприклад, Каліфорнія заборонила власникам вторинного житла реєструватися для голосування поблизу озера Тахо.

Як наголошує «Times Union», хоча такі тенденції реєстрації в Нью-Йорку зрозумілі, вони порушують принципи виборів. Люди мають голосувати там, де вони проживають, а отже, де найкраще ознайомлені з проблемами своїх громад.

🇺🇲🇺🇦 Підписуйся на канал “На Вашингтонщині”

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

27 Oct, 10:10


Як урагани впливають на хід президентських виборів у США?

Фінальна фаза президентської кампанії збігається з піком ураганів на східному узбережжі США. Саме тому успішне реагування уряду на стихійні лиха допомагає Демократичній партії зберегти підтримку, тоді як невдачі можуть викликати невдоволення виборців, зменшуючи їхню довіру до уряду та впливаючи на рішення під час голосування.

Останнє опитування YouGov/CBS News показує, що 51% виборців схвалюють дії адміністрації Байдена щодо ураганів, але 49% висловлюють незадоволення роботою FEMA (Федерального агентства з надзвичайних ситуацій). Дональд Трамп, в свою чергу, заявляє, що ресурси агентства витрачають на допомогу нелегальним мігрантам замість жертв ураганів. Ці звинувачення, однак, не підтверджені й сприймаються як політична риторика, покликана посилити підтримку серед консервативних виборців.

Урагани також можуть призвести до закриття або об'єднання виборчих дільниць, що створює додаткові труднощі в голосуванні і може знизити явку. Проте в таких штатах, як Північна Кароліна та Джорджія, де Трамп наразі має невелику перевагу близько 1%, тимчасове зниження активності виборців навряд чи вплине на загальний результат.

🇺🇲🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

25 Oct, 11:42


🇺🇸 Як влаштована виборча система США та чому кожна деталь важлива для ефективного висвітлення виборів?

Ділимося ключовими моментами з виступу Владислава Фарапонова, голови правління Інституту Американістики, на US-Ukraine Media School 12 жовтня.

Стежте за нашим каналом, аби дізнаватися більше про виборчі процеси в США!

ℹ️ Інститут Американістики провів першу US-Ukraine Media School за підтримки Посольства США в Україні.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

25 Oct, 07:15


Чому фондовий ринок США розвивається так успішно?

За даними The Economist інвестиція 10 тисяч доларів в американський фондовий ринок наприкінці 2000 року могла принести приблизно 27 тисяч доларів США у 2023 році. Однак у випадку інвестицій цієї суми поза фондовий ринок США прибуток складав би 16 000 доларів.

Першою причиною успіху американського фондового ринку стало зростання прибутків компаній. США – батьківщина «the magnificent seven» світових технологічних титанів, включаючи Apple, Amazon, Meta, Microsoft тощо. Ці компанії набагато більші за своїх попередників. Наприклад, якщо «General Motors» заробила 800 мільйонів доларів у 1955 році і це вважалося найприбутковішим у всій державі, то «Apple» отримала майже 100 мільярдів доларів прибутку у 2022 році.

Інша причина полягає в тому, що інвестори оцінюють потенційні прибутки від американських акцій вище їх реальної вартості. Позитивна динаміка розвитку компаній збільшує очікування майбутнього зростання. Зрештою інвестори можуть продати акцій, не змінюючи ціну, оскільки є багато тих, хто готовий їх купити.

Попри успіх фондового ринку США виправданий, він може бути вразливим у майбутньому. До головних проблем належать дисбаланс цін та прибутку, висока концентрація та низька довіра інвесторів до акцій, пов’язаних зі штучним інтелектом. Однак наразі втрата американським фондовим ринком статусу найбільшого у світі видається малоймовірною.

🇺🇲🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

24 Oct, 10:05


Як російська розвідка поширює дезінформацію в США напередодні виборів?

Колишній заступник шерифа морської піхоти США Джон Марк Дуган, який зараз проживає в Москві, працює безпосередньо з російською військовою розвідкою (ГРУ) для поширення дезінформації проти американських політичних діячів, включаючи віцепрезидентку Камалу Гарріс. Документи, роздобуті The Washington Post, показують, що Дуган створював діпфейки з метою впливу на вибори 2024 року.

Дуган, який втік із США, щоб уникнути кримінальних звинувачень, уже давно бере участь у поширенні російської дезінформації. Документи показують, що він отримував фінансову та оперативну підтримку від підрозділу 29155 ГРУ, відомого кібератаками та втручанням у внутрішні справи інших держав.

Кампанія з дезінформації набула значного розмаху, і звіти свідчать про те, що мережа вебсайтів із фейковими новинами Дугана та контенту, створеного штучним інтелектом, зібрала мільйони переглядів. Його вірусні відео, які паплюжать кандидата в віцепрезиденти від Демократичної партії Тіма Волза, охопили мільйони виборців.

Операція Дугана також пов’язана з російськими ультраправими діячами, зокрема Олександром Дугіним, чиї ультранаціоналістичні ідеї вплинули на російську зовнішню політику, включаючи вторгнення в Україну. Дугін та його мережа надали підтримку Дугану у створенні та поширенні антизахідних наративів, включаючи неправдиві повідомлення, спрямовані на підрив виборів у США.

Такі кампанії є звичним явищем, а цей випадок є лише одним прикладом роботи російської розвідки задля просування дезінформації перед виборами в США.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

23 Oct, 07:02


Як процес перерозподілу виборчих округів перетворюється на інструмент маніпуляцій? 

Ми вже розповіли про перерозподіл виборчих округів (redistricting) і згадували таку проблему, як геррімандеринг, та її історію. Отже, детальніше про цей феномен та його види. 

Геррімандеринг (gerrymandering) — це процес маніпулювання межами виборчих округів для досягнення політичної вигоди. Існує кілька видів геррімандерингу:

1. «Пакування» (packing) — коли виборців, які підтримують одну партію, скупчують у мінімальній кількості округів, що дозволяє зменшити їх вплив на інші регіони. 

2. «Роздроблення» (cracking) — коли виборців певної партії навпаки розсіюють серед кількох округів, роблячи їх меншістю в кожному з них. 

3. «Сприятливий геррімандеринг» (sweetheart gerrymandering) — коли обидві партії співпрацюють для збереження своїх позицій у різних наперед визначених округах, уникнувши конкуренції та ігноруючи рішення виборців. 

4. «Тюремний геррімандеринг» (prison-based) — коли ув’язнених включають до виборчих округів, де розташовані в’язниці, хоча вони не мають права голосу, що спотворює представництво. 

Такі маніпуляції часто використовують для того, щоб одна партія могла утримати владу, навіть якщо підтримка виборців до неї зменшується. 

Рішенням цієї проблеми може стати створення незалежної комісії з незаангажованих експертів для перерозподілу округів. 

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

22 Oct, 07:02


Що таке перерозподіл виборчих округів (redistricting) у контексті виборів у США? 

Перерозподіл виборчих округів - це процес перекреслення меж виборчих округів. Зазвичай він проводиться кожні 10 років після перепису населення, щоб врахувати зміни в кількості населення та забезпечити приблизно однакову кількість людей у кожному окрузі. Перерозподіл округів є необхідним і законним процесом для підтримки справедливого представництва при зміні чисельності населення.

Проблема маніпуляцій має вигляд підтасування і підриває процес перерозподілу, що спотворює політичне представництво та віддає перевагу певним політичним партіям. Це називається джеррімендерінг (gerrymandering) Термін походить від імені Елбріджа Геррі, губернатора Массачусетсу на початку 19 століття. Він підписав закон про перекроювання виборчих округів, що дало перевагу його Демократично-республіканській партії. Один з нових округів мав настільки дивну форму, що нагадував саламандру. Редактор місцевої газети назвав це "Gerry-mander", поєднавши прізвище губернатора з словом "salamander". З того часу термін увійшов у політичний лексикон. 

Також існує проблема розмивання голосів (vote dilution) - це використання планів перерозподілу округів та інших виборчих практик, які мінімізують або нівелюють силу голосів певних груп виборців, часто кольорових. Хоча це заборонено законом, така практика все ще зменшує політичну силу цих спільнот, розділяючи їх між кількома округами або неправомірно концентруючи в одному. 

Історично багато штатів США не оновлювали межі виборчих округів відповідно до змін населення. У 1960-х роках Верховний суд США встановив принцип "одна особа, один голос", вимагаючи рівного представництва у виборчих округах. За даними перепису 2020 року, більшість приросту населення США відбулася за рахунок кольорових громад. Поточний перерозподіл округів — це можливість відобразити це зростаюче розмаїття на виборчих картах, забезпечуючи справедливіше представництво.​​​​​​​​​​​​​​​​

Щодо того хто перерозподіляє - у більшості випадків цим займається законодавчий орган штату, деякі штати використовують спеціальні комісії для цього процесу. Ці комісії можуть відповідати за перерозподіл на рівні штату, федеральному рівні або виступати в якості допоміжних органів. Інакше діє Айова, де цим займається позапартійний персонал. Для забезпечення справедливості перерозподілу округів важлива також участь громадськості. 

Отже, перерозподіл відіграє важливу роль у підтримці демократії, особливо в умовах демографічних змін у США, забезпечуючи справедливе представництво для зростаючої расової різноманітності.

🇺🇲🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

17 Oct, 15:01


Як обирають президента США і чому кандидат, який отримав менше голосів, все одно може виграти вибори? 🤔

Відповідь ховається у системі Колегії виборників — унікальному механізмі США. Саме завдяки їй у 2016 році Дональд Трамп став президентом, хоча Гілларі Клінтон отримала на 3 мільйони більше голосів! Як це можливо?

Колегія виборників — це представники від кожного штату, які офіційно обирають президента за результатами загального голосування. Але що відбувається за лаштунками? Як штати розподіляють голоси, і чому деякі з них вирішують долю всієї країни?

Кожен штат має свою кількість виборчих голосів, і найбільша боротьба йде у так званих хитких штатах, де результати можуть змінюватися до останньої секунди. Чому так важливо перемогти саме в цих штатах і як це впливає на результати?

Дізнайтесь відповіді на ці питання і не тільки у новому відео Інституту Американістики! 🇺🇸⚡️

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

17 Oct, 07:10


Чи зможуть республіканці сформувати більшість у Сенаті?

Згідно з останнім опитуванням від Senate Leadership Fund (SLF) — головного фінансового ресурсу Республіканської партії — більшість їхніх кандидатів відстають від своїх опонентів у ключових штатах.
Всі, за винятком Девіда Маккорміка у Пенсиліванії, мають нижчий рівень підтримки порівняно з Дональдом Трампом. Така тенденція обмежує можливості партії сформувати більшість у Сенаті, якщо не відбудуться зміни в останні тижні перед виборами.

Вибори в червоних штатах:
Республіканці мають невелику, але стабільну перевагу в Монтані, де чинний сенатор від демократів Джон Тестер відстає від республіканця Тіма Шиі. У штаті Огайо сенатор-демократ Шеррод Браун втрачає підтримку, хоча все ще випереджає Берні Морено. Складнішою є ситуація для республіканців у Техасі та Небрасці. Підтримка сенаторів Теда Круза і Деб Фішер перебуває на низькому рівні.

Мінливі штати Середнього Заходу:
У Пенсільванії та Вісконсині республіканці скорочують відрив демократів, завдяки інтенсивній рекламній кампанії. Республіканець Девід Маккормік у Пенсільванії скоротив розрив з Бобом Кейсі до двох відсотків, тоді як Еріку Гоуду у Вісконсині вдалося зменшити відставання від Тамі Болдвін до 1%.

Штати з відкритими місцями:
Термін «Open Senate seat» означає вакантне місце в Сенаті, яке стало доступним через те, що чинний сенатор вирішив не переобиратися, пішов у відставку або помер.
У Мічигані демократка Елісса Слоткін продовжує зміцнювати свої позиції, її підтримка зросла на 8%. Водночас у Меріленді Ларрі Гоган, республіканський кандидат, втратив свою перевагу після активної кампанії Демократів.

Південно-Західні штати:
В Неваді та Арізоні демократи також зберігають перевагу. Сем Браун у Неваді не може наздогнати Джекі Розен через негативну рекламну кампанію щодо абортів. У Арізоні демократ Рубен Гальего збільшив свій відрив від Карі Лейк.

Ці дані демонструють, що республіканцям потрібно адаптувати свої стратегії, особливо в штатах із нестійкими симпатіями виборців. Кампанія потребує не тільки масштабної рекламної активності, але й врахування місцевих питань, що важливі для виборців на місцях.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал “На Вашингтонщині”

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

16 Oct, 11:40


Зібрали найяскравіші моменти першої в Україні US-Ukraine Media School, яка відбулася 12-13 жовтня в Києві та онлайн за підтримки Посольства США в Україні 🇺🇸🇺🇦

Хочемо поділитися з ними тут на згадку про цю подію 💫

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

16 Oct, 07:01


Байопік «The Apprentice» про Трампа: як на фільм відреагував головний герой?

Колишній президент Дональд Трамп порушив мовчання щодо байопіка «The Apprentice», засудивши фільм як «фальшиве та безкласне» зображення його життя. У дописі на Truth Social у неділю ввечері Трамп розкритикував фільм, назвавши його «дешевою та політично огидною роботою», яка нашкодить його президентській кампанії 2024 року. Він висловив недовіру щодо використання у фільмі назви «The Apprentice», посилаючись на своє культове реаліті-шоу.

У фільмі режисера Алі Аббасі знімаються Себастьян Стен у ролі Трампа та Джеремі Стронг у ролі його наставника Роя Кона. Прем'єра відбулася на Каннському кінофестивалі в травні, а минулої п'ятниці фільм стартував у кінотеатрах. Трамп особливо образився на суперечливу сцену, в якій його колишня дружина Івана Трамп, яку зіграла Марія Бакалова, зазнала сексуального насильства — звинувачення, які Івана пізніше спростувала.

Трамп також розкритикував сценариста Габріеля Шермана, назвавши його «негідником», який ігнорував заяви Івани, щоб створити сенсаційну вигадку. Незважаючи на критику Трампа, Аббасі відповів у соціальних мережах, запропонувавши поговорити з Трампом про фільм.

У перші вихідні «The Apprentice» зібрав 1,58 млн доларів, дебютувавши з 10-ю позицією в національному рейтингу прокату в США.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал “На Вашингтонщині”

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

15 Oct, 12:44


🇺🇸🇺🇦 12–13 жовтня відбулася перша в Україні US-Ukraine Media School!

Захід пройшов у гібридному форматі, об’єднавши 117 учасників: 63 були присутні в Києві, а 54 долучилися онлайн. Загалом ми отримали 270 реєстрацій від представників понад 100 медіа з 18 регіонів України.

Ми також запросили 22 спікерів, серед яких були як українські, так і американські експерти — дипломати, журналісти, представники медіаіндустрії та громадянського суспільства. Протягом двох днів вони обговорювали важливі теми:

🔹 висвітлення виборів у США;
🔹 місце України в медійному дискурсі США;
🔹 розвиток україно-американської співпраці у сфері медіа.

Ми щиро вдячні кожному учаснику за активну участь, а спікерам — за цікаві та змістовні дискусії!

Стежте за нашими оновленнями та соціальними мережами, і до зустрічі на наступних заходах!

US-Ukraine Media School було проведено за підтримки Посольства США в Україні

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал “На Вашингтонщині”

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

14 Oct, 07:30


Яка демографічна група є ключовою в президентських виборах 2024 року?

Змагання за президентське крісло між Дональдом Трампом і Камалою Гарріс загострюється, адже до Дня виборів залишилося менше місяця. За останніми опитуваннями, Гарріс має невелику перевагу в 2,6 відсотка.

Її підтримка помітно зросла серед білих виборців з вищою освітою, але залишається слабшою серед чорношкірих і латиноамериканських виборців. Якщо ця тенденція збережеться, Гарріс має шанси на отримання 270 голосів, оскільки північні мінливі штати, ймовірно, підтримають її. Водночас південні мінливі штати залишаються в «республіканському таборі», що може забезпечити Трампу 268 голосів.

Залучення молодих виборців є ключовим елементом кампанії. Демократи зосереджуються на молодих чоловіках, оскільки Гарріс зуміла покращити свої позиції серед молодих жінок, де Байден відставав.

Трамп також активно намагається залучити молодих чоловіків, апелюючи до певних стереотипів маскулінності. Його кампанія ставить за мету активізувати цю аудиторію, незважаючи на ризики, пов’язані з їхньою низькою явкою на вибори.

Хоча на даний момент гонка залишається відносно стабільною, остаточний результат може визначитися в останні тижні, коли менш активні виборці ухвалять свої рішення.

🇺🇲🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

12 Oct, 06:15


Раді представити вам наступного спікера US-Ukraine Media School!🔥

Крістіан Керіл — колишній редактор і колумніст відділу думок The Washington Post та автор книги «Дивні бунтівники: 1979 рік і народження 21 століття».

Крістіан має безцінний досвід, яким готовий поділитися з українськими медійниками. Він досліджував медіадискурси в понад 60 країнах світу, а його статті публікувалися у виданнях на кшталт The Wall Street Journal, The Spectator та Der Spiegel.

Під час своєї лекції Крістіан розповість про місце України у медійному дискурсі США, проаналізувавши ключові тенденції висвітлення подій в Україні та основні підходи американських ЗМІ.

Stay tuned! На US-Ukraine Media School буде ще багато цікавого!

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

11 Oct, 07:04


Якою буде роль «хиткого» штату Невада у виборах 2024?

Із семи «хитких» штатів – Аризона, Джорджія, Мічиган, Невада, Північна Кароліна, Пенсільванія та Вісконсин — Невада має найменшу кількість голосів у Колегії вибірників, однак вони можуть виявитися важливими під час напруженої боротьби за 270 голосів вибірників, необхідних для перемоги.

За Невадою також закріпилася репутація штату, що голосує за переможця національних виборів. Як повідомляє Ballotpedia, впродовж 1900-2020 років Невада голосувала за кандидата, який здобував остаточну перемогу, у 87,1% випадків. У 2020 році голоси штату посприяли перемозі Джо Байдена, а в 2022 році Невада допомогла визначити контроль над Сенатом.

Загалом Невада має достатньо рівноцінний партійний баланс. Три чверті населення Невади проживають в Лас-Вегасі та виявляють прихильність до Демократичної партії, у столичному окрузі Ріно голоси розподіляються рівномірно, решта (сільська місцевість) – республіканська. Особливістю є і те, що майже третину населення становлять іммігранти з Латинської Америки.

39% виборців визнають, що найбільша проблема Невади – економіка, яка значно залежить від сфери послуг і повільно оговтується від наслідків пандемії COVID-19. Другою за важливістю проблемою (16%) стала доступність житла з огляду на потік нових мешканців із Каліфорнії. Питання імміграції, абортів, загроз демократії теж виявилися актуальними. Перемога у “хитких” штатах залежатиме від спроможності кандидатів вирішувати вищезазначені проблеми. Так, пропозиція Трампа скасувати податки на чайові знайшла підтримку 71% виборців. Водночас штат є одним із найліберальніших, коли йдеться про імміграцію та право на аборти.

Зважаючи на те, що Гарріс лідирує приблизно на 1 бал в опитуваннях штату, боротьба обіцяє бути висококонкурентною, що змушує двох кандидатів пильно стежити за проблемами та тенденціями електорату Невади.

🇺🇲🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

09 Oct, 09:01


Зустріч Байдена і Зеленського: чому це важливо для «плану перемоги»?

Зустріч Зеленського з Байденом 26 вересня стала, ймовірно, останнім шансом для Києва вплинути на стратегію Вашингтона перед виборами. Під час зустрічі було презентовано «план перемоги». Президент України переконував колегу відійти від стратегії контролю ризиків і перейти до дій, спрямованих на перемогу над Путіним.

У військовому сенсі «план перемоги» передбачає розширення оборонних та наступальних можливостей України, а також ураження військових об'єктів на території РФ зброєю партнерів. Мета цього підірвати військові можливості Кремля і дестабілізувати політичну систему Росії. Це допоможе розвінчати міф про те, що на ядерну державу не можна тиснути.

Серед складових плану також посилення санкцій, використання заморожених російських активів для фінансування оборонних контрактів і запрошення України до НАТО. Це має чітко сигналізувати Кремлю про безальтернативність військової кампанії.

Цими вихідними 12 жовтня Володимир Зеленський представить «план перемоги» на рівні лідерів Контактної групи з питань оборони України у Рамштайні.

Напередодні такі дії України, як атака нафтопереробних заводів РФ, наступальні дії у Курській області, знищення штабу Чорноморського флоту в Криму та завдання ударів по російських військових об'єктах вже засвідчили про перетин "червоних ліній" Путіна.

Зеленський зустрівся і з кандидатами на пост президента США — Гарріс і Трампом. Для України важливо заручитися двопартійною підтримкою, щоб забезпечити довготермінову допомогу, незалежно від результатів виборів.

🇺🇲🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

09 Oct, 07:00


Продовжуємо вас знайомити із нашими спікерами на US-Ukraine Media School, яка відбудеться вже цими вихідними!

Серед них – Валерій Чалий, видатний український політик, дипломат та державний діяч, який відіграв ключову роль у складний для України час, майже одразу після початку російської агресії 10 років тому.

Він був Надзвичайним і Повноважним Послом України у США (2015—2019), коли Україні було необхідно заручитися підтримкою американських партнерів у період війни та змін.

Він працював на передовій дипломатії у важкі часи для нашої держави та продовжує бути важливою фігурою в українсько-американських відносинах, а до реєстрації на захід залишилась майже доба, тому не зволікайте та реєструйтесь на наш захід!

Проєкт здійснюється за підтримки Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

08 Oct, 16:09


Ми отримуємо багато запитань щодо програми нашої US-Ukraine Media School, яка відбудеться вже цими вихідними в Києві та в гібридному форматі.

Тому більше не чекаємо й починаємо анонсувати перших спікерів – і це лише частина тих, хто долучиться до нашого заходу.

Зареєстровані учасники от-от отримають листи підтвердження, а ми поки скажемо, що наша спікерка Наталя Сольєва майстерно поєднує в собі якості та навички дипломатки й медійниці.

До того ж, Наталя жила і працювала у Вашингтоні в посольстві України у США, а зараз мешкає у Флориді, працює на місцевому телебаченні. Окрім цього, вона є активною лідеркою української спільноти в одному з наймальовничіших американських штатів.

До кінця реєстрації залишилося менше ніж 48 годин, тож не зволікайте та долучайтесь до нашого заходу.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

08 Oct, 07:31


Україна на передовій глобального стримування Росії: ключові висновки звіту Гельсінської комісії США

Війна Росії проти України не лише загострила кризу міжнародного порядку, сформованного після Другої світової війни, але й поставила під загрозу весь демократичний світ, очолюваний США. Останній звіт Гельсінської комісії США (незалежна урядова агенція США), яка з 1975 року стежить за виконанням Гельсінського заключного акту в регіоні ОБСЄ, визначає підтримку України як центральний елемент глобальної стратегії стримування російської агресії.

До складу комісії входять 18 конгресменів (по 9 від кожної партії) та 3 члени уряду США, що надає звіту додаткову вагу та політичну легітимність. Автори звіту визнають провал попередньої політики США, яка покладалася на можливість демократичних змін у Росії після 1991 року. Вони закликають до нової стратегії, заснованої на розумінні Росії як реваншистської сили, що прагне дестабілізувати світовий порядок. Для ефективного протистояння цій загрозі США повинні підготуватися до довгострокового конфлікту, зокрема шляхом створення глобальної коаліції для стримування російського впливу в різних регіонах світу.

Перебуваючи на передовій у боротьбі з російською агресією, Україна має критичне значення для цих зусиль. Їй потрібна всебічна військова та політична підтримка з боку США, зокрема дозвіл на удари по законних військових цілях на території Росії та активна допомога в інтеграції до європейських і євроатлантичних структур. Як зазначається у звіті, війна в Україні є не просто локальним конфліктом, а глобальною боротьбою за безпеку Заходу проти агресивних амбіцій Кремля.

Політичні пропозиції звіту, які відкидають 30-річну провальну політику США щодо Росії, виходять за рамки зобов’язань адміністрації Байдена щодо України і суперечать позиціям кандидата в президенти від Республіканської партії Трампа, та його союзників у Конгресі.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

04 Oct, 07:03


Як Японія змінює підхід до мілітарної автономії та відносин зі США?

Перемога Шігеру Ішіби на виборах прем’єр-міністра Японії викликала багато розмов щодо можливих змін у відносинах зі США. Ішіба вже заявив про намір переглянути угоду з розміщення американських військ у Японії з 1960 року.

Через післявоєнну конституцію Японія не має звичайних збройних сил. Натомість функції армії виконують Сили самооборони, діяльність яких значно обмежена. Американські війська, що дислокуються на території країни відповідно до договору про взаємну співпрацю і безпеку між США та Японією, також зменшують автономію у сфері національної безпеки.

Ішіба прагне збільшити роль країни в оборонному секторі, дозволивши японським силам базуватися і тренуватися в США, що фактично наблизить їх до статусу звичайної армії. Також премʼєр-міністр виступає за перегляд конституційних положень щодо пацифізму та збільшення оборонного бюджету, який до 2027 року має бути подвоєний. Розглядається ідея створення азійської версії НАТО, що підвищило б роль Японії як ключового партнера США.

Ці заяви ймовірно викличуть занепокоєння у Вашингтоні, оскільки зміни в оборонному договорі можуть зменшити американську військову присутність у Тихоокеанському регіоні. Незважаючи на це, японські медіа підкреслюють, що Ішіба не має наміру зруйнувати альянс зі США, а прагне адаптувати його до сучасних реалій, забезпечуючи Японії більшу незалежність у тісному співробітництві з Америкою.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

03 Oct, 07:14


Чи загрожують вибори 2024 року політичною кризою?

Близькість результатів опитувань викликає побоювання щодо політичної стабільності. За прогнозами, шанси віцепрезидентки Камали Гарріс на перемогу становлять 56%, а колишнього президента Дональда Трампа – 43%. Проте різниця між кандидатами в кількох ключових штатах може бути менше ніж 1 відсотковий пункт.

Історія свідчить, що така невизначеність може призвести до політичних криз. Наприклад, у 1876 році результати виборів оскаржувалися за кілька днів до інавгурації через суперечливі звіти з різних штатів. А в 2000 році штат Флорида проводила кілька перерахунків голосів, що викликало масові протести. В обох випадках політична система США опинилася в стані паралічу.

Якщо у одного з опонентів не буде вагомої переваги, це може спричинити кризу, подібну до тієї, що сталася у 2020 році.
Одразу після оголошення перемоги Джо Байдена Трамп звернувся до своїх прихильників із закликами до дій, що зрештою призвело до штурму Капітолію США 6 січня 2021 року. Кандидат-республіканець визнав нову адміністрацію лише через день, не згадуючи імені обраного президента, і проігнорував його інавгурацію 20 січня 2021 року.

Республіканський табір вже висловлює недовіру до виборчого процесу. Дональд Трамп вже ставив під сумнів достовірність голосів, надісланих поштою, вказуючи на можливість зловживань і порушень у виборчому процесі. Трамп також натякав, що його прихильники можуть вдатися до активних дій у разі, якщо вважатимуть результати виборів несправедливими або недостовірними.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

02 Oct, 07:00


Дебати Волза та Венса: чим вони запам'яталися?

Віцепрезидентські дебати між сенатором від Огайо Джеєм Д. Венсом і губернатором Міннесоти Тімом Волзом стали проявом рідкісної для дебатів ввічливості. Перш за все, кандидати зосередилися на політичних розбіжностях, а не на особистих нападках та провели наповнену обговоренням політик дискусію.

Венс зосередив свою критику на віцепрезидентці Камалі Гарріс, наголошуючи на питаннях безпеки на кордоні. Волз, своєю чергою, критикував колишнього президента Дональда Трампа, зокрема щодо прав на аборти.

Помітний момент стався під час обговорення імміграції, коли Волз звинуватив Венса щодо його неправдивих заяв про гаїтянських мігрантів у Спрінгфілді, штат Огайо, які нібито їдять домашніх тварин. Хоча Венс не виправляв своїх попередніх заяв, модератор Маргарет Бреннан уточнила, що мігранти перебували в США на законних підставах. Венс також звинуватив Гарріс у невдачі в ролі «прикордонної цариці», натякаючи на політику адміністрації Байдена, а Волз пояснив відсутність прогресу в імміграційній реформі політичним маневруванням Трампа.

В контексті абортів, Волз твердо захищав репродуктивні права жінок, а Венс наголосив на необхідності Республіканської партії просувати «просімейні» політики для кращого благополуччя американців.

Питання України на дебатах не обговорювалося, адже більшість тем концентрувалася на внутрішній політиці, що є традиційним кроком, особливо напередодні виборів, які відбудуться вже менш ніж за місяць.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

01 Oct, 09:49


Як змінюється стратегія США щодо війни РФ проти України?

10 вересня президент США Джо Байден надіслав до Конгресу довгоочікувану стратегію щодо війни в Україні. Білий дім мав це зробити до початку червня 2024 року.

Стратегія має визначити, як кожен аспект допомоги Україні сприятиме завершенню конфлікту.

Що це значить для України

Насамперед, представлення стратегії зараз є радше реальною оцінкою американських можливостей у цій війні з точки зору допомоги Україні.

Про неї докладніше написала координаторка проєктів Інституту Американістики Софія Олійник у колонці для «РБК-Україна»

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

01 Oct, 07:02


Як війна в Україні та вибори в США спричиняють виклики європейському оборонному сектору?

Американські медіа повідомляють, що європейське прагнення до переозброєння стикається з серйозними проблемами. Бюрократичні перешкоди, нестача фінансування та внутрішні суперечки уповільнюють виробництво зброї, навіть попри збільшені оборонні бюджети після російської агресії. Наприклад, відновлення виробництва артилерійських снарядів у Данії, яка пожертвувала свої запаси Україні, не очікується раніше 2026 року.

Згідно з даними The Wall Street Journal європейські оборонні компанії, зіткнувшись із браком інвестицій, часто не можуть задовольнити попит, що змушує уряди країн ЄС звертатися до американських постачальників. У період з червня 2022 року по червень 2023 року 63% витрат на оборонні закупівлі ЄС було спрямовано до США.

Питання американської підтримки стає дедалі актуальнішим на фоні майбутніх виборів. Багато європейських лідерів висловлюють побоювання, що переобрання Дональда Трампа може суттєво ослабити трансатлантичну співпрацю, що вже стикалася з викликами під час його попереднього терміну.

Ця непевність ставить європейські країни в складну ситуацію, де термінова реформа оборонних підприємств стає не лише бажаною, а й важливою для збереження їхньої автономії та безпеки.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

30 Sep, 13:38


Нарешті ділимось і тут нашим класним ексклюзивом

Нещодавно говорили з колишнім послом США в Україні Вільймом Тейлором.

Ми ставили нетривіальні запитання, тож відповіді були теж не банальні:

Отже говорили про: вибори у США, Крим, Байдена, Гарріс та Трампа, Курщину і переговори

https://youtu.be/zj00vwcC4eA?si=WhLmYZZS6_7fUIZl

Для тих, хто любить слухати та дивитись в оригіналі англійською мовою окремий лінк
https://youtu.be/BfWqeKGRXSI?si=I0w1ImH9bpSIrXY3

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"

На Вашингтонщині 🇺🇸🇺🇦

30 Sep, 09:01


Як уроки війни в Україні допоможуть США підготуватися до конфліктів майбутнього?

Війна в Україні наочно показала, як сучасні технології, зокрема дрони та штучний інтелект, докорінно змінюють характер військових конфліктів. У статті для Foreign Affairs Марк Міллі, колишній голова Об’єднаного комітету начальників штабів США (2019-2023), та Ерік Шмідт, екс-генеральний директор Google, пояснюють, чому США не готові до цих змін.

Хоча дрони вже відіграють ключову роль у сучасних війнах, армія США ще недостатньо адаптована до нової реальності, де фактор несподіванки нівелюється через широке використання безпілотників. Традиційні засоби, як-от літаки, танки та кораблі, не оснащені належним захистом від атак безпілотників. Незважаючи на визнання цієї проблеми в Пентагоні, зміни відбуваються повільно.

Війна в Україні також виявила слабкі місця навіть найсучаснішого озброєння. Дешеві українські дрони довели свою ефективність, знищуючи російську техніку вартістю десятки мільйонів доларів. Водночас під час контрнаступу України в 2023 році стало очевидним, що американські танки «Абрамс» і БМП «Бредлі» також уразливі до атак безпілотників. Ці факти підкреслюють необхідність адаптації американської армії до нових умов, щоб зберегти свою перевагу на полі бою.

Одним із рішень, запропонованих Міллі та Шмідтом, є активніша співпраця з венчурними компаніями, здатними швидше впроваджувати інноваційні рішення. Це може стати альтернативою традиційним оборонним підрядникам, які переважно зосереджені на створенні складних і дорогих систем озброєння. Досвід України демонструє, як державні ініціативи можуть успішно підтримувати стартапи та інновації у сфері військових технологій, забезпечуючи гнучкість та оперативність у відповідь на нові виклики.

На думку авторів, ключ до збереження військового лідерства США полягає в реалізації принципу «інноваційної сили» – здатності розробляти та впроваджувати технологічні інновації швидше за суперників.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"