В історичний рік, коли в усьому світі відбуваються десятки виборчих перегонів, поразка віцепрезидентки Камали Гарріс поповнила список чинних партій, які програють на виборах у демократичних країнах. Американські виборці голосували через економічну тривогу та невдоволення курсом розвитку країни, проте результат показує ширшу картину негативної реакції електорату на діючі уряди.
Цього року вибори відбулися в країнах, які представляють половину населення світу, при цьому понад 80% демократичних країн зазнали втрати частки голосів або місць для чинних партій. Японія, Ботсвана, Південна Африка та Сенегал - країни де правлячі партії зазнали безпрецедентних втрат та програли ряд перегонів. Європейські виборці різко голосували проти чинної влади в 14 країнах, і навіть відносно стабільні уряди зазнали поразок.
У США демократи досягли порівняно непоганих результатів, уникнувши значних втрат у Конгресі продемонструвавши досить високий рівень підтримки в ключових штатах. Аналітики пояснюють цю стійкість відносною потужністю економіки США, включаючи зростання ВВП і реальної заробітної плати, що випереджає світові тренди. Однак зосередженість виборців на питаннях інфляції та вартості житла затьмарила високі показники безробіття, відображаючи економічне розчарування, що спостерігається в усьому світі.
Цьогорічні електоральні тенденції свідчать про одну потенційну перевагу демократів в майбутньому: у наступному циклі вони не будуть нести тягар повноважень, що дає їм змогу використовувати настрої проти республіканців.
🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"