Asian Tigers @asian_tigers Channel on Telegram

Asian Tigers

@asian_tigers


Канал присвячений соціальним і політичним процесам в Південній Кореї, Японії, Тайвані та деяких інших країнах Азії

Asian Tigers (Ukrainian)

Asian Tigers - це канал на Telegram, який присвячений соціальним і політичним процесам в Південній Кореї, Японії, Тайвані та деяких інших країнах Азії. Як сам назва каналу вказує, ви знайдете тут інформацію про країни, які часто асоціюються з сильними економіками та розвинутою індустрією. Asian Tigers допоможе вам краще розуміти сучасні тенденції в цих регіонах, а також дозволить бути в курсі ключових подій, які відбуваються в Південній Кореї, Японії, Тайвані та інших країнах Азії. Якщо вас цікавить політика, економіка або культура цих регіонів, то Asian Tigers - ваш ідеальний джерело інформації. Приєднуйтеся до каналу, щоб бути в курсі всього найважливішого, що відбувається у світі Азії.

Asian Tigers

12 Nov, 17:34


​​🇯🇵 Журналісти сфотографували Таро Коно в стінах парламенту, коли він прибув занадто рано і нікого з колег не було.

Тепер фото Коно може використовуватись замість відомого мема з Пабло Ескабаром, який сумує в очікуванні чогось (хто не в курсі за цей мем, скину в коменти) 😃

Asian Tigers

11 Nov, 12:42


🇰🇷Усі готуються до нової "ери Трампа" по-своєму.

Наприклад президент Південної Кореї почав...брати уроки гольфу, сподіваючись на так звану "гольф-дипломатію", які в свій час застосував нині покійний прем'єр-міністр Японії Шиндзо Абе. Абе і Трамп мали непогані відносини, в тому числі завдяки грі у гольф.

Сам Юн не великий шанувальник гольфу, адже він шанувальник бейсболу і в гольф не грав вже років 9, однак чого не зробиш заради країни 🏌️

Asian Tigers

11 Nov, 09:35


🇯🇵Премʼєр-міністр Шигеру Ішіба під час голосування в парламенті про своє перепризначення на посаду заснув.

Схоже Ішіба-сан особливо не очікував якоїсь інтриги чи несподіванок 😃

Asian Tigers

11 Nov, 07:34


🇯🇵Як і очікувалось, Шигеру Ішіба переобраний на посаду прем'єр-міністра, вигравши у другому турі простою більшістю голосів у лідера КДП Йошихікі Ноди, оскільки опозиційні "Кокумі Міншу-то" та "Ніппон Ішін но Каї" не голосували за жодного з кандидатів.

Однак Ішіба буде головою уряду меншості, тому це буде нестійкий уряд, який змушений буде спиратись на підтримку частини опозиції.

Підливає масла у вогонь те, що лідер "Кокумін Міншу-то" Юїчіро Тамакі, на "конструктивну позицію" якого сподівається Ішіба, і який ще пару днів тому здавався "героєм дня", потрапив у скандал, коли з'ясувалось, що він зрадив своїй дружині одразу після виборів.

Тамакі вже публічно вибачався зі сльозами на очах, але його доля як голови партії поки не зрозуміла, адже він раптом став доволі токсичним персонажем і можливо його вирішать змінити. Sic transit gloria mundi 🤷‍♂️

Asian Tigers

04 Nov, 17:17


🇯🇵Лідер "Кокумін Міншу-то" Юїчіро Тамакі виклав відео на YouTube, в якому відповів на усі важливі питання, які хвилюють політичних оглядачів.

Чи увійдуть "демократи-народники" в коаліцію з ЛДП та Комейто?

Ні. Тамакі хоче залишитись в опозиції і "тримати під контролем уряд".

Чи сформує КМТ коаліцію з опозицією?

Ні, бо опозиція занадто різнорідна ідеологічно і така коаліція буде нестабільною.

Як КМТ голосуватиме щодо призначення прем'єр-міністра?

В першому турі вони голосуватимуть за Тамакі, а в другому турі, якщо у фінал вийдуть Ішіба та Нода, вони "впишуть" Тамакі. Таким чином це грає на руку Ішібі, адже в другому турі прем'єром стане той, у кого більшість голосів.

Чи будуть "демократи народники" співпрацювати з урядом меншості?

Так, але якщо їхні позиції буде враховано.

Таким чином уряд меньшості на чолі з Ішібою є найбільш вірогідним сценарієм.

Asian Tigers

04 Nov, 10:54


🇯🇵"Кокумін Міншу-то" ("Демократична партія для народу") затьмарює головну опозиційну партію "Ріккен Міншуто (КДП)", яка намагається будь-що втримати фокус уваги на собі.

"Конституціоналісти" на чолі Йошихіко Нодою мали б стати головними зірками останніх виборів, але результат схиляється до того, що в центрі уваги опинилася "Кокумін Міншу-то", від якої зараз багато, що залежить.

Йошихіко Нода намагається зробити свою партію центром тяжіння усіх опозиційних партій і домовитись про спільні дії, але ідеологічні розбіжності роблять це важкодосяжним. Наприклад ані праві лібертаріанці "Ніппон Ішін но Каї", ані центристи з "Кокумін Міншу-то" не бажають голосувати спільно з Комуністичною партією Японії, а Ноді, щоб стати прем'єром потрібні голоси комуністів. Однак сам Нода побудував свою передвиборчу платформу на тому, що він припинить "порочні зв'язки" партії з комуністами. Але зараз спроба координувати свої дії з комуністами викликає спротив частини партії, яка боїться, що "партію знову почнуть висміювати і називати "Ріккен-Кьосанто", тобто "Конституційно-комуністична партія".

В той час "демократи-народники" все більше купаються в лучах слави і визнання, затьмарюючи спроби Ноди концентрувати увагу на собі. Наприклад вже стало відомо, що посол США в Японії Еммануель Рам запросив зустріч з лідером "Кокумін Міншу-то" Юїчіро Тамакі і така зустріч відбудеться 7 листопада. Це свідчить про все більше зростання ваги партії і що найближчим часом саме Тамакі стане головним "кінгмейкером" японської політики.

Asian Tigers

01 Nov, 14:53


🇯🇵У коаліційного партнера ЛДП, "політичних буддистів" з Комейто справи ще гірші.

Окрім втрати місць, показово те, що вибори програв сам лідер партії Кеіічії Ішії, який поступився своїм місцем в 14 окрузі Сайтами і став першим лідером Комейто, який не зумів зберегти своє місце в парламенті.

Тому Ішії оголосив про свою відставку, але нюанс в тому, що він став лідером партії лише у вересні - тобто він пробув лідером партії лише місяць.

Тобто Ішії побив одразу два історичні рекорди - став лідером Комейто, який пробув найменше на цій посаді та став першим лідером партії, який не зміг втримати своє власне місце.

В цілому ж кількість депутатів Комейто зменшилась з 32 до 24 депутатів.

Asian Tigers

01 Nov, 14:36


🇯🇵Падіння "дому Абе"

Останні вибори стали провальними для правлячої партії ЛДП, проте ще гірші вони стали для колись найвпливовішої фракції - фракції загиблого прем'єра Шиндзо Абе "Сейва Каї". Чисельність фракції в Нижній Палаті зменшилась з 59 до 20 і колись найбільша фракція стала передостаньою.

Не дивлячись на втрати, фракція Таро Асо ("Шикокаї") стала найбільшою і нараховує 31-го депутата.

Друге місце ділять фракція Тошиміцу Мотегі "Хейсей Кенкюкаї" та фракція Тошихіро Нікаї "Шисуйкаї" - у обох по 27 багнетів.

Фракція колишьного прем'єр-міністра Фуміо Кішіди "Кочікаї" розраховує на 26 депутатів.

Останньою значною фракцією є фракція генерального секретаря ЛДП Хіроші Моріями "Кінміраї Сейджі Кенкюкаї", яка нараховує 7 депутатів.

Asian Tigers

29 Oct, 07:43


🇯🇵Лідер центристської партії «Кокумін Міншу-то» (Демократична партія для народу) Юїчіро Тамакі заявив, що не буде входити у коаліцію з ЛДП та Комейто, натомість згоден обговорювати політичну кооперацію з усіма партіями, в тому числі й ЛДП.

Премʼєр-міністр Шігеру Ішіба вже почав обговорювати співпрацю з Тамакі, зокрема щодо включення в бюджет субсидій на комунальні послуги та опалення, що є вимогою «Кокумін Міншу-то» в обмін на його підтримку як премʼєр-міністра.

Отже ймовірний сценарій, що буде сформовано уряд меншості.

«Кокумін Міншу-то» - партія, що була створена після розвалу колишньої головної опозиційної Демократичної партії. На її базі була створена нинішня лівоцентристська Конституційно-демократична партія, проте частина центристських та правоцентристських політиків з ДП вирішили не приєднуватись до КДП і створили КМТ.

В питаннях зовнішньої політики КМТ близька до ЛДП і підтримує перегляд Конституції, збільшення військових видатків, військовий альянс зі США та політику стримування Китаю. Так само і по внутрішнім питанням у партій є багато спільного, як то підтримка атомної енергетики чи програм стимулювання економічного зростання. Тому в цій частині у ЛДП навіть більше розбіжностей з Комейто, проте КМТ поки явно не хоче ставати частиною правлячої коаліції і після своїх успіхів розділяти негативний політичний шлейф ЛДП останніх років.

Asian Tigers

28 Oct, 06:18


​​🇯🇵 За результатами загальних виборів правляча коаліція ЛДП та Комейто не зуміла набрати більшість в 233 місця. Це вперше з 2009 року правляча коаліція не набирає більшості.

Тепер їм треба домовлятись про коаліцію з опозиційними партіями правого спектру Ніппон Ішін но Каї та/або Кокумін Міншу-то, проте обидві поки заявляють, що не мають бажання йти до коаліції з ЛДП та Комейто.

Це дає шанс КДП зібрати власну коаліцію, проте це буде дуже нестійка коаліція, оскільки опозиційні партії дуже різні ідеологічно - від правих лібертаріанців з Ішін до буквально комуністів з КПЯ.

Цікаво, що за результатами невдалих виборів у відставку вирішив подати голова Комітету передвиборчої стратегії Шинджиро Коїдзумі, який вважався колись висхідною зіркою і лідером молодого покоління. Але щось Коїдзумі не щастить з «великими посадами».

Asian Tigers

15 Oct, 11:17


🇰🇷⚡️🇰🇵Північна Корея продовжує серію провокацій, зокрема підірвавши дороги, що з'єднують Північ і Південь, які до речі побудували в свій час за кошт Півдня.

Але ця серія провокацій є лише ланцюжком в серії більш глобальної зміни політики КНДР, яка була зафіксована змінами до Конституції, які були прийняті на 14-му Верховному народному зібранні, якими було прокладено відхід Пхеньяна від принципу воз'єднання, який був проголошений у Декларації 15 червня, підписаної у 2000-му році, на користь остаточного "розмежування двох держав".

Таким чином можна сказати, що КНДР остаточно ховає Декларацію 15 червня, а Ким Чен Ин має намір ще більше консолідувати свою владу і заморозити режим, лякаючи "нападом Півдня".

Навряд нас чекає "напад КНДР на Південь", принаймні тоді б не було сенсу підрівати дороги, які навпаки мають сприяти нападу. Натомість режим все більше хоче зобразити "агрессором" Південь, а себе - "оточеною фортецею", забувши про будь-які ідеї воз'єднання, а саму ідею виставити як "агресивні плани Сеула". Але все це небезпечно, оскільки буде супроводжуватись подальшою ескалацією, обстрілами та провокаціями.

Це все відбувається паралельно з посиленням співпраці між Пхеньяном і Москвою. І це було передбачувано.

Показовою в цьому плані є заява речниці МЗС РФ Марії Захарової, яка де-факто стала рупором Пхеньяна, закликавши Сеул "відмовитись від своїх офіційних зобов'язань щодо воз'єднання", оскільки "нав'язування псевдо-ліберальних цінностей і розширення так званих свобод становить небезпеку для самих громадян Південної Кореї".

Таким чином Росія продемонструвала, що планує підтримати нову політику Пхеньяна по відмові від Декларації 15 червня і переходу до нового підходу "двох держав", одна з яких, звісно Південна Корея, буде зображуватись "експансіоністським утворенням на побігеньках США".

Така зміна позицій Пхеньяна не дивна, адже раніше він змушений був спиратись на Пекін, який проводив більш обережну (хоча все ще агресивну) політику стосовно Сеула, з яким в нього тісні економічні зв'язки. Натомість розширення співпраці з РФ дає сподівання Пхеньяну, що він може бути більш гнучким у своїй політиці і вести себе більш нахабно і агресивно, як власне і його новий патрон. Посилення протистояння Пекіна з Вашингтоном, в купі з посиленням авторитаризму і культу особистості в самому Китаї, також дають сподівання, що Пекін не буде сильно втручатись, щоб "поставити на місце" свого сателіта, який стає все більш агресивним і непередбачуваним.

Розширення так званої "співпраці" між Пхеньяном та Москвою вже дає негативні наслідки, ще більше дестабілізуючи азійський регіон. Це доволі іронічно в світлі марень деяких у Вашингтоні, що питання Європи, України і Росії варто було б відкласти у довгу шухляду, щоб "зосередитись на Індо-Тихоокеанському регіоні". І ось відповідь з Індо-Тихоокеанського регіону. І це тільки початок.

Asian Tigers

29 Sep, 14:01


🇯🇵 За повідомленнями ЗМІ новий лідер ЛДП Шигеру Ішіба планує призначити Такеші Івая міністром зовнішніх справ, а Гена Накатані міністром оборони.

Обидва в минулому вже займали посади міністрів оборони і вважаються «яструбами» у зовнішній політиці, виступаючи за мілітаризацію і займаючи доволі анти-китайські позиції. Накатані входить в міжнародну анти-китайську групу Inter-Parliamentary Alliance on China, а Івая учасник правої мілітаристської групи «Ніппон Каїгі».

Схоже кабінет Ішіби буде найбільш про-мілітаристським і анти-китайським кабінетом з часів закінчення Другої світової війни.

Asian Tigers

27 Sep, 06:36


​​🇯🇵 «Вічний аутсайдер», який вже пʼять разів невдало балотувався на посаду лідера, Шігеру Ішіба виграв другий тур і нарешті досяг свого.

Дуже нестандартний пан зі складними відносинами з істеблішментом партії. Це буде цікаво

Asian Tigers

27 Sep, 06:13


​​🇯🇵Перший раунд голосування за посаду лідера ЛДП приніс досить несподівані результати, адже у фінал вйшли Санае Такаїчі та Шигеру Ішіба.

І якщо Ішіба тут доволі очікувано, перше місце Санае Такаїчі дійсно вражає. Колишня протеже Шиндзо Абе здавалося втратила спочатку вагу у фракції, а потім і сама фракція розпалася, погрузнувши у скандалах і відсутності лідерства.

Однак Такаїчі зуміла отримати підтримку одного з головних "кінгмейкерів" партії - ветерана Таро Асо, який публічно підтримував "свого" колегу по фракції Таро Коно, а на справі зробив все для перемоги Такаїчі. Таро Асо по-перше давно плекає ідею зробити жінку прем'єр-міністром (при цьому він напевно найастіше з усіх потрапляє в сексистські скандали), а по-друге напевно сподівається посилити свій вплив за допомогою Такаїчі.

Як би там не було, у другий тур вийшли напевно найбільш "праві" кандидати з усіх присутніх - обидва виступають за повістку мілітарізації, займають анти-китайські позиції і навіть не проти розміщення в Японії ядерної зброї.

Asian Tigers

23 Sep, 16:36


🇯🇵Колишній премʼєр-міністр Йошихіко Нода був обраний новим лідером головної опозиційної партії Японії - Конституційно-демократичної партії, замість Кенти Ідзумі.

Нинішній лідер Ідзуми, представник «молодого покоління» набрав лише 50 голосів і не вийшов у другий раунд, де змагались колишній лідер партії Юкіо Едано, який висувався на «прогресивній платформі» та Нода, який представив більш помірковану та консервативну платформу.

Нода обіцяв зберегти американо-японський військовій альянс та «рішучу відповідь» Китаю та КНДР, в той час як Едано наголошував на «дипломатії». Також Нода обіцяв продовжити політику національної безпеки та політику в сфері відновлення роботи ядерних реакторів діючої влади, натомість припинити альянс КДП з комуністами.

Таким чином Нода буде намагатись «виграти серця» консервативних виборців, що розчарувалися в ЛДП.

Але в цілому варто сказати, що «стара гвардія» взяла реванш у КДП і усунула від влади Ідзумі, який обіцяв «оновлення партії», але схоже так цього і не досяг.

Asian Tigers

14 Sep, 09:13


🇯🇵 Кумедне

Колишній премʼєр-міністр Джунічіро Коїдзумі, батько кандидата (найбільш популярного за опитуваннями) на посаду лідера ЛДП Шінджіро Коїдзумі, не підтримав амбіції свого сина і заявив, що «йому краще не бути премʼєр-міністром».

На думку Коїдзумі-старшого 43-річний Шінджіро занадто молодий для посади і не має думати про премʼєрство поки йому хоча б не виповниться 50 років 🤷‍♂️

Asian Tigers

06 Sep, 08:21


🇹🇼Колишній мер Тайбею і лідер третьої найбільшої політичної сили "Народна партія" Ко Вень Чже був затриманий і заарештований за рішенням Верховного суду Тайваня.

В понеділок прокуратура намагалася взяти Ко під варту, але він був випущений судом без застави. Однак прокуратурою була подана апеляція, яка була задоволена і Верховний суд взяв колишнього мера, який підозрюється у вчиненні корупційних дій, під варту "без можливості зв'язку із зовнішнім світом" (т.зв. incommunicado). Таким чином, правохоронні органи мають право тримати Ко під арештом до чотирьох місяців, проте Ко має право оскаржити це рішення.

Ко підозрюють в участі у корупційних схемах під час забудови Тайбею. Подробиці справи я раніше описував.

Asian Tigers

30 Aug, 14:41


🇯🇵🇨🇳Туманне майбутнє японо-китайських відносин

Візит кросс-партійної групи японських законодавців на чолі з ветераном ЛДП Тошихіро Нікаї висвітлює проблеми майбутнього у двосторонніх відносинах між Токіо і Пекіном.

Парламентська делегація на чолі з Нікаї прибула в Пекін вперше за останні 5 років, де Нікаї зустрінеться з головою Постійного комітету Всекитайського народного зібрання Чжао Лецзи.

Колишній генеральний секретар ЛДП Тошихіро Нікаї вважається одним з ключових осіб, що має сталі та дружні зв'язки з китайськими елітами і часто виступає як головний переговірник між країнами.

85-річний Нікаї вважає себе послідовником колишнього прем'єр-міністра Японії Какуеї Танаки, який був головою японського уряду 1972-1974 роки. Він був головним ідеологом нормалізації відносин з Китаєм, встановив дипломатичні відносини з КНР і проводив політику налагодження відносин.

Після смерті Танаки, саме Нікаї був лідером "про-китайських" сил в Японії і має сталі і дружні зв'язки з китайським істеблішментом.

Проте Нікаї вже оголосив, що йде з політики і не буде балотуватись в парламент на наступних виборах, а його "про-китайського" наступника поки не видно.

В МЗС Японії джерела кажуть, що наступне покоління японських політиків не зацікавлено налагоджувати зв'язки з китайськими елітами і більше зосереджені на відносинах з Тайванем, ніж Китаєм, тому з відходом Нікаї цей канал комунікації буде втрачено, що турбує центральний уряд на фоні загострення двосторонніх відносин.

Проте з боку Пекіна йде зустрічний рух, адже з посиленням влади Сі Цзінпіня, сам Китай перекриває прямі канали діалогу з лідером Китаю. У 2023 році лідер помірковано "про-китайської партії" і коаліційного партнера ЛДП "Комейто" Нацуо Ямагучі відвідав Китай, проте йому не дозволили зустрітися з Сі Цзінпінем.

Під час візиту "делегації Нікаї" увага прикута до того, чи зустрінеться Нікаї з Сі, але схоже такої зустрічі знову не буде.

Таким чином Китай посилює авторитет Сі Цзінпіня і збільшує бар'єри для зустрічі з китайським лідером.

Asian Tigers

30 Aug, 08:34


🇹🇼 Колись перспективний політик, котрий як вбачалось здатен створити "третю силу" на Тайвані, схоже остаточно погруз в корупційному скандалі і можливо буде навіть засуджений.

В рамках розслідування корупційної справи, пов'язаною із забудовою Тайбею в часи, коли лідер Народної партії Ко Вень Чже був мером столиці, в помешканні колишьного мера і колишнього кандидата в президенти були проведені обшуки. Також обшуки були проведені в штаб-квартирі Народної партії.

В рамках цієї справи вже затримано трьох фігурантів, які знаходяться під арештом - депутат муніціпальної ради від Гоміньдана Інь Сяо Вей, будівельний магнат і власник фірми Core Pacific Group Шень Чень Джин та помічник Іня Ву Шунь Мінь.

Скоріше за все найближчими днями Ко Вень Чже буде викликаний на допит.

Раніше колишнього першого заступника Ко - Понга Чень Шеня було викликано на допит і після нього заборонено покидати країну.

За даними слідства, Шень Чень Джин створив фірму Core Pacific Group спеціально для лобіювання своїх проектів в столиці і витратив 1,25 мільйонів доларів на підкуп міських чиновників. Депутата Інь Сяо Вея, який виступав у ролі посередника, було затримано, коли він намагався покинути країну.

За даними слідства у лютому 2022 року Інь організував зустріч між Шенем та заступником мера Понгом. Після цього Шень отримав дозволи на велике рзширення (840% від початкової площі) свого будівництва, а жовтні 2022 року Шень сплатив Іню 45 мільйонів долларів, що розціянюється як хабар за його послуги.

Asian Tigers

22 Aug, 06:32


🇯🇵Вибори лідера партії мають відбутися не тільки в правлячій ЛДП, а і в головній опозиційній партії - Конституційно демократичній партії (КДП).

І тут ситуація майже прямо протилежна - лідер КДП "нового покоління" Кента Ідзумі має захистити своє лідерство проти партійних старожил.

Кента Ідзумі, молодий (звісно по японським міркам) політик обирався лідером на платформі "оновлення та реформ", те що в ЛДП зараз уособлють Кобаяші та Коїдзумі.

Ідзумі провів ряд реформ як внутріпартійних, так й іміджових. На британський манер створив інститут "тіньового кабінету", а на публіку спробував створити імідж більш поміркованої партії.

Він лишив ряд "прогресивних ідей" в якості платформи, зокрема "зелену політику" та ліберальний підхід в соціальних питаннях, проте намагається перевести партію на більш "яструбинні" рамки в питаннях безпеки, підтримуючи конфронтаційний підхід до Китая та РФ, підтримку України, переозброєння, збільшення витрат на оборону і навіть створивши всередині партії "Лігу підтримки Сил самоборони", що викликає невдоволення "прогресивного крила партії", які традиційно стоять на пацифістській платформі. Також Ідзумі пом'якшив підхід до ядерної енергетики і підтримав повторні запуски зупинених АЕС, що теж бентежить "прогресивне крило" та ветеранів, які на протидії "ядерці" будували свої кар'єри.

Не дивлячись на ряд успіхів на проміжних виборах на фоні скандалів ЛДП, великого ентузіазму КДП у виборця не викликає і її рейтинги не летять догори. Лишається проблемним питанням і його електоральна співпраця з Комуністичною партією, яка має негативне сприйняття у більшості виборців. Дехто вважає, що така співпраця більше відбирає, ніж додає. Ідзумі пообіцяв, що в разі якщо КДП формуватиме уряд, в ньому не буде комуністів, проте електоральний пакт, який був укладений його попередником, розірвати відмовився.

Відсутність "прориву", який обіцяв "лідер нової ери", створює перспективу для партійних старожил перехопити кермо і вони вже намагаються це зробити. Зокрема досвідченний колишній лідер партії Юкіо Едано вже оголосив, що балотуватиметься на посаду лідера. Едано пішов у відставку після розгромної поразки на виборах 2021 року (тоді був укладений пакт з комуністами), взявши на себе відповідальність за провал. Чомусь автор електорального провалу і найбільш критикованого рішення (пакт з комуністами) вважає, що краще керуватиме партією.

Іншим конкурентом Ідзумі стане колишній прем'єр (2011-2012) Йошихіко Нода, урядування якого було провальним і скандальним.

Можливо до гонки доєднаються Джанья Огава, Кенджі Еда і Суміо Мабучі.

Не дивлячись на те, що конкуренти Ідзумі є провальними і непопулярними кандидатами, проблема в тому, що за ними стоять партійні фракції.

Найбільша фракція ветерана Шоїчі Кондо придивляється до підтримки Ендо. Група іншого ваговика Казухіко Шигетоку скоріше за все підтримає Ноду.

Минулого разу Ідзумі переміг спираючись на підтримку впливого ветерана Ічіро Огави, проте альянс Ідзумі та Огави розпався майже одразу і сам Огава вже публічно закликає замінити Ідзумі.

Таким чином Ідзумі буде захищати своє крісло проти партійних важковаговиків, які схоже об'єдналися, щоб змістити Ідзумі навіть, якщо на його місце доведеться поставити якогось старого і непопулярного невдаху. Ідзумі доведеться об'єднати навколо своєї невеликої фракції позафракційнийх і незалежних депутатів, щоб зберегти місце. На його користь грає непоулярність його опонентів, проти нього - політична машина.