✙CONFLICT CAPITAL✙ @conflictcapital Channel on Telegram

✙CONFLICT CAPITAL✙

@conflictcapital


📝Ми є «кухарями» українських аналітичних статей.
🤖Бот для звʼязку: @ConflictalBot

📬 Чат: https://t.me/+N2pv7j20RVpmYzIy

✙CONFLICT CAPITAL✙ (Ukrainian)

✙CONFLICT CAPITAL✙ - це канал, де ми створюємо та публікуємо українські аналітичні статті. Ми є справжніми "кухарями", які готують цікавий та корисний контент для своїх читачів. Наш бот для зв'язку - @ConflictalBot, де ви можете надсилати свої питання та пропозиції. Також у нас є чат, де можна обговорювати теми статей та обмінюватися думками: https://t.me/+N2pv7j20RVpmYzIy. Якщо ви бажаєте розмістити рекламу на нашому каналі, звертайтеся до нас за контактами @cooworking. Приєднуйтесь до нашого каналу ✙CONFLICT CAPITAL✙ і отримуйте свіжі та цікаві аналітичні матеріали щоденно!

✙CONFLICT CAPITAL✙

14 Jan, 14:02


🇧🇾Чому вибори в Білорусі — фікція і навіщо Китай Лукашенку

➡️26 січня відбудуться президентські "квазі-вибори" у Республіці Білорусь (далі — РБ).

💬Як для Білорусі, так і для нас, це звичайний день, який не принесе нічого нового чи революційного у політичний лад РБ. Окрім того, більшість проактивного населення вже репресовано, витіснено з країни або нейтралізовано. З 2020 року було заведено 126 тисяч справ за підривну діяльність проти режиму.

➡️Уся політична опозиція всередині країни, яка могла б "підбурити населення", уже перебуває у в'язницях (наприклад, Бабарика) або за кордоном (Тихановська в Європі).

➡️Окремо щодо Тихановської: її нинішня роль — це опозиційний рупор, який уже перейшов пік своєї слави та визнання. Тому її заяви до Європи про невизнання виборів — це вимушений політичний крок.

➡️Вже треті вибори РБ не запрошує іноземних представників ОБСЄ для спостереження та перевірки результатів. Це очевидний крок від "білоруського діда" до фальсифікації. Усі інші чотири кандидати лише створюють ілюзію виборів і не становлять реальної політичної загрози.

📼Таким чином, вибори є повною фікцією, яка потрібна лише для чергового закріплення повноважень у конституції та впевненості нинішнього самопроголошеного президента у своїй майбутній перемозі. Вибори режим не змінять — це очевидно.

Однак Лукашенко продовжує намагатися втримати свою значущість в очах населення. Його головна передвиборча теза: "Я не допустив війни; мир — результат великої роботи адміністрації". Проте він сам створює загрози, які потім нівелює. Ні Україна, ні країни Заходу не проводять підривну діяльність усередині режиму, просто тому, що діяти в Білорусі в певному сенсі складніше, ніж у Росії.⤵️

Чому це так? Через страх залежності Білорусі від РФ. Ця залежність суттєво зросла з 2022 року, особливо за 2024 рік. Причина — збільшення санкцій з боку ЄС та зниження потреби в режимі Лукашенка для Путіна. Через це й виникли розмови про можливу інтеграцію Мінська до адміністративного складу Росії.

🇷🇺Щоб знизити залежність від РФ, Лукашенко робить такі кроки:

➡️Продає свою "значимість" населенню, щоб мобілізувати його за потреби. Для цього й звучать тези: "Я захищаю вас від війни". Саме тому було розгорнуто війська Білорусі на кордоні з Україною напередодні президентських виборів. Мета — захист від уявної загрози;

➡️Намагається відновити внутрішні процеси. Але Білорусь є аграрною та сировинною країною, а технологічна складова підприємств уже повністю залежить від РФ;

➡️Зберігає контакти з різними країнами, як наприклад допомагатися Угорщині побудувати АЕС, але Будапешт складає лише 1-1,5% від товарообігу Білорусі. Так само сюди можна додати країни Африки, з яких побував Лукашенко під час турне в 2023 році. Того ж року він відвідав ОАЕ, де провів переговори з президентом шейхом Мухаммедом бен Заїдом аль-Нагаяном. Хоча деталі зустрічі не були повністю розкриті, відомо, що обговорювалися питання фінансової співпраці та можливості інвестицій;

➡️Диверсифікує залежність через контакти з Китаєм. Напередодні виборів Лукашенко їздить на зустріч із Сі Цзіньпіном. Головна тема: сприяння Китаю в розблокуванні транспортних перевезень до Європейського Союзу. Однак Білорусь у такому стані просто непотрібна КНР, адже транзит до країн ЄС значно ускладнений. Тому Лукашенко, ймовірно, сам пропонуватиме Сі "зліпити з Білорусі те, що він сам хоче".

🇨🇳Інтереси КНР такі:

🛑Транзитний хаб до ЄС, який Лукашенко наразі забезпечити не може;
🛑Важіль впливу на Москву. Це більш цікава перспектива, адже Білорусь перебуває у сфері впливу РФ. Якщо КНР почне перетягувати залежність режиму на себе, це точно викличе занепокоєння у РФ та змусить її змінити фокус уваги. Хоча зараз це не є інтересом КНР, такий важіль вони можуть зберігати як інструмент критичного впливу, якщо Росія стане некерованою.

👤Саме тому найближчим часом зміни в режимі не відбудуться, якщо цього не захоче Путін або якщо КНР не використає лояльність і піддатливість Лукашенка для збільшення свого впливу в країні без економічних інтересів, лише з політичною метою.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

11 Jan, 07:54


🇺🇸Роздуми щодо планів Трампа по розширенню Штатів

Для початку одразу зауважу, що це мої власні думки, які я можу змінювати зі зміною вхідних даних. Це називається розвиток. Для формування власного бачення на цю тематику мені знадобився час. Але ви просили — я описую.

По-перше, усі заяви Трампа про "розширення територій", а саме: Мексика, Канада, Гренландія та Панама, я поділяю на такі, що:

🛑мають практичне та логічне значення (Панама та Гренландія);
🛑мають "годувати" середньостатистичного виборця Трампа, який б’є себе в груди й кричить *Make America Great Again*, та підтримувати сильний імідж Дональда (Мексика та Канада).

➡️Почну з останнього, бо тут усе легше:

🇲🇽Я для себе дійшов висновку, що практичної користі з приєднання Мексики немає. Її, звісно, можна виокремити, але це принесе вдвічі більше проблем. З юридичної, бюрократичної та управлінської точок зору приєднати до себе територію, яка за розмірами лише вчетверо менша за твою (але при цьому ВВП Мексики в 19 разів менший за ВВП Штатів) означає, що всі економічні та фундаментальні показники зазнають сильного коливання.

Однак важливий факт: у Штатах населення — 335 млн, у Мексиці — 128,5 млн, тобто лише в 2,6 разів менше. Це означає, що все ВВП Штатів буде перерозподілено.

Тож я вважаю, що Мексика візьме більше, ніж зможе дати.

🇨🇦Далі — Канада. Тут трохи легше: населення Канади — 40 млн, ВВП також невисокий, але країна дуже багата на ресурси, якими могла б компенсувати менший ВВП. Хоча для такого населення він досить непоганий.

Проте питання викликає бажання канадців приєднатися до Штатів. Якщо ініціювати приєднання, то тільки через референдум. Якщо бідні мексиканці, які завжди лізли через кордон, щоб потрапити до Штатів, можуть виявити бажання приєднатися заради кращого життя, то в канадців життя й так не погане. Рівень самоусвідомлення у них також високий, попри національне різноманіття.

👤Тому я не вірю, що Канаду та Мексику буде приєднано до Штатів.

ПРОДОВЖЕННЯ В ПОСТІ НИЖЧЕ⤵️

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

09 Jan, 16:48


⛽️🇷🇺Як РФ водить Європу за газовий ніс і без транзиту через Україну?

➡️Після припинення транзиту газу через Україну 1 січня 2025 року більшість ознаменували це як "новий етап для України" та поразку Московії.

🗂Факт залишається фактом: РФ залишилася без $6,5 млрд для спонсорування війни, які отримувалися від транзиту. Однак у Кремля залишаються "щупальця", які продовжують отримувати фінансування. Йдеться про морське постачання (скраплений газ, далі — СПГ) та ще один трубопровід через Чорне море — "Турецький потік".

Якщо про "Турецький потік" уже майже всі розповіли, коли йшлося про припинення транзиту, то компанія "Новатек" та її актив — термінал "Ямал СПГ" в Арктиці — залишалося поза увагою. Саме через нього російський газ продовжує йти до Європи.

➡️Для кращого розуміння: загальна пропускна здатність газопроводу через Україну — 142,5 млрд кубометрів газу до ЄС (у 2023 році Росія поставила через Україну близько 15 мільярдів кубометрів газу).

➡️Тим часом "Турецький потік" забезпечує 31,5 млрд кубометрів, половина з яких (15,75 млрд) транспортується до Європи. Фактично за п'ять років (01.01.2020 – 31.12.2024) Європа отримала майже 60 млрд кубометрів, тобто 12 млрд за рік.

➡️Крім того, залишається найважливіше — СПГ: у 2024 році країни ЄС отримали щонайменше 14 млн тонн чистими (ще 20% на реекспорт). Й від нього Росія отримала 7,3 млрд євро, а на експорті трубопроводом транзитом через нашу територію заробила 5,8 млрд євро.

📈Тож, якщо рахувати сухі цифри, РФ не втрачає левову частку прибутків (Bloomberg заявляє про 0,2–0,3% ВВП) завдяки диверсифікації.

🇪🇺Крок від ЄС та чи буде він дієвим?

Новий єврокомісар з енергетики та комунальних послуг Ден Йоргенсен у грудні пообіцяв розробити та впровадити за перші 100 днів своєї роботи план (тобто до кінця березня), що дозволить остаточно розірвати всі енергетичні зв’язки Європейського Союзу з Росією. Суть, скоріше за все, полягатиме у забороні перевалки СПГ на термінали у Європі.

Однак реальність виглядає значно критичніше, адже ЄС усе ще у значній мірі залежить від СПГ. Бельгія є одним із найбільших імпортерів скрапленого газу з РФ, оскільки у країні розташований один із важливіших портів ЄС — Port of Zeebrugge. Крім того, іспанська компанія Naturgy і французька Total також мають безперервні контракти на великі обсяги російського СПГ.⤵️

🔄І якщо 50% СПГ купується через довгострокові контракти (22% — на групових контрактах), розірвання яких є метою плану, то ще 27% купується через спотовий ринок. І це реальна проблема, яку важко вирішити.

Тобто, коли заборона на перевалку набуде чинності, РФ буде складніше доставляти газ напряму за довгостроковими контрактами. Цю проблему вирішує спотовий ринок, де покупці менш прив’язані до конкретного постачальника (за принципом негайної купівлі та доставки, без контрактів).

➡️Це дозволить через посередників та спотові торги майже унеможливити відстеження походження газу.

Крім того, у Московії залишається ще один "невеликий козир у рукаві" — диверсифікація транспорту. Усі газовози перебувають під контролем і не зможуть відкрито перевозити російський СПГ у разі заборони. Вихід для РФ — переорієнтація на контейнеровози (перевезення у танках-контейнерах прямо зі СПГ-заводу).

➡️У такому разі світові навігаційні системи не зможуть відстежити такий вантаж. До того ж не потрібно будувати нову/використовувати стару інфраструктуру терміналів.

Поясню, чому "невеликий": об’єм СПГ у танках-контейнерах значно менший, ніж у газовозах, тому РФ потрібно залучати нові потужності, щоб зробити перевезення рентабельним. Як припущення, можу прогнозувати нову хвилю тіньового флоту, котрий нахлине на Європу.

🇺🇦З точки зору України залишається процес лобіювання запровадження якісного механізму санкцій щодо заборони. Проте обійти той же спотовий ринок — справа не одного-двох пакетів санкцій, а систематична безперервна робота, котра може тривати роками, щоб максимально відрізати РФ від доходів на СПГ.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

08 Jan, 19:46


👋Для усіх, хто нещодавно приєднався до нашої спільноти:

🛑хто я такий;
🛑чат для комунікації/звʼязок з автором
🛑можливість підтримати

❗️Найголовніше, що я прошу:

➡️увімкніть сповіщення (мені важливо писати для активної аудиторії. 24% дякую)
➡️реагуйте на пости (ваші реакції, коментарі - це для мене є надважливим індикатором. Питайте, пропонуйте теми)

🤝Стосовно підтримки:
усе максимально добровільно. Мені приємно, коли люди оцінюють мою працю. Саме працю, адже усе це потребує багато часу. Але ще жодної копійки я не забрав собі. Усе було вкладено в поширення нашої спільноти.

👍Дякую за можливість популяризувати думки

✙CONFLICT CAPITAL✙

07 Jan, 16:11


ПРОДОВЖЕННЯ

Але тут кожен випадок слід розглядати окремо:

🇩🇪в Німеччині до влади планує прийти партія ХДС/ХСС, на каналі вже є ряд постів про це. Мерц - ймовірний майбутній канцлер, вибудовував адекватні відносини із Трампом, на відміну від Шольца, який з самого початку підтримував Камалу. Але самого Мерца Ілон не атакував, він добив Шольца та разом із ним його партію СДПН. Наразі AfD за останніми прогнозами після медійної підтримки Маска може посісти 2 місце на виборах, а будь-яке збільшення голосів у AfD - це зменшення у всіх інших. Саме тому ХДС/ХСС, які ймовірно створили б коаліцію із СДПН, навіть з ними не перейдуть за поріг у 50%. Й Ілон Маск хоче "запропонувати" AfD як партнера по коаліції, щоб можна було впливати через неї на уряд.

🗣Але Мерц заявляв, що його партія не піде на домовленості із AfD, саме тому я вважаю, що буде сформовано коаліцію із СДПН та Зеленими, але з ними ще треба помиритися. Головна моя думка - що підтримкою AfD у Маска не вийде нав'язати її Мерцу.

🇬🇧В Британії ж Маск підтримав ультраправу Reform UK, зустрівся з її лідером Фараджем, пообіцяв фінансову підтримку, а потім сказав, що партії слід замінити Фаража для процвітання. Але вибори в Британії ще не скоро, тому ймовірно Маск за підтримки Трампа й далі ліпитиме з Reform UK те, що їм потрібно - лояльний правий уряд зі схожими ідеями.

Саме тому зараз я розглядаю дії Ілона Маска як комплексну стратегію по зниженню незалежності політиків ЄС від політики Штатів. Як мінімум, висунуті ідеї того ж Стармера та Мерца не відповідають ідеям Трампа щодо швидкого завершення війни або замороження фронту. Для цього було використано медійність Ілона, щоб створити загрозу на майбутніх виборах в кожній з перерахованих країн шляхом підтримки правих.

Залишилося ще Ле Пен у Франції підтримати й все буде по сценарію. Але у Макрона наче непогані відносини що з Трампом, що з Маском. Але якщо Трамп все ж вирішить готувати Італію на чолі із Мелоні на умовного лідера в ЄС, то ситуація може змінитися, але це вже надто широкі роздуми й не робиться це так просто, як я написав.

➡️Пару слів, чому я найменше з усього бачу наступну реалізацію: Трамп надав Ілону Маску повний карт-бланш, щоб той розвинув свій бізнес (посаду, щоб мав доступ до лобіювання зсередини й дозволив казати хаотичні речі, щоб просунути свій бізнес в Європі через збільшення впливу правих партій).

🇪🇺А тому що сьогодні Єврокомісія заявила про правові санкції проти Ілона, які становлять 6% від глобального обороту компаній. Так, це наче не багато, й можна було б понести "витрати", щоб потім отримати більше. Але повторю свою думку: я не думаю, що Ілону Маску вдасться привести до влади правих в тій же Німеччині, в Британії ще часу багато до парламентських виборів, тому утримаюсь.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

07 Jan, 16:00


🇺🇸💬 Як Ілон Маск політтехнологом ставав і що криється за його "нападами" на топ-політиків ЄС

💬За останні тижні Ілон встиг вистрибнути у заголовки європейських та українських ЗМІ, на кшталт: "Британські політики скаржаться оточенню Трампа на Маска" або "Американський мільярдер Ілон Маск намагається "ослабити Німеччину" через його заяви на підтримку ультраправих".
Також подібні заяви про втручання в політику Європи висунули Макрон та прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре.


🖋Питання є надто комплексним, тому я висуну 3 власних припущення на цю тему. Але скажу одразу: я не розцінюю дії Маска як "веселощі світового масштабу" або що він робить це неумисно. Також надто дискусійною є теорія наших ЗМІ про те, що він робить це заради легшого ведення бізнесу в країнах, де матиме лояльних політиків при владі. Звісно, бізнес-інтереси мають місце у взаємовідносинах "Дональд Трамп - Ілон Маск", в цьому я не сумніваюсь, але конкретно цей момент навряд чи має до них пряме відношення.

Повернемося до наших реалізацій. Всі гіпотези будуються на тому, що незрозуміло, хто кому потрібен більше: Маск Трампу чи Трамп Маску.

➡️Перше моє припущення - Ілону Маску створюють імідж політика за методичками Трампа. Пояснюю: Дональд є політиком, який створив свій імідж за допомогою гучних промов, "колючих" тез в адреси опонентів та періодичної яскравої появи усюди, де тільки можна. Зараз є Ілон Маск, котрий раніше не мав відношення до політики, але Трамп чітко дає зрозуміти, що він хоче "виправдати" Ілона в політичних колах, беручи його на різні зустрічі, як-от із Орбаном, Зеленським, Макроном і таке інше. Для того щоб Ілон був "поруч", для нього вигадали посаду в кабінеті Трампа. Зараз Маск своїми нападами на політиків переводить себе з розряду шоуменів у розряд впливових політиків, з якими потрібно рахуватися. З цього випливає вже друга реалізація, яка пояснює участь у цьому Трампа.⤵️

➡️Друга реалізація - отримання для Трампа політичного гучномовця, яким можна дотягнутися до будь-якої частини світу. Це на додачу до того, що Ілон дає Трампу імідж реформіста й доступ до топ-бізнес контактів із інвесторами, промисловцями й таке інше. Нагадую вам відомий факт: Ілон залишив посаду керівника X, залишивши собі у підпорядкування технічні підрозділи (відповідальні за алгоритми). Таким чином, Ілон зараз формує імідж політичного діяча адміністрації Штатів, який може просувати потрібні Трампу речі без прямого медійного залучення Трампа, поки той розбирається із судами й готується до інавгурації.

➡️І третя реалізація, на яку я ставлю найбільше - Трамп та Маск хочуть знищити незалежну Європу, яка показала спроби до створення після погроз Трампа вийти з НАТО й таке інше. Відомо, що жодні концепції міжнародних відносин, сформовані в Штатах, не дозволяють існування ЄС як незалежного від Штатів утворення на рівних правах із гегемоном.

Саме тому було медійно атаковано уряди саме Німеччини, Британії та Франції як мастодонтів європейської незалежності. Окрім того, Маск також націлився на Європейську комісію. Головна мета такого інформаційного впливу — підняти імідж правих рухів у Європі. А що AfD (Німеччина), що Reform UK (Британія), котрих підтримав Маск, негативно налаштовані проти України.

*прошу коментувати, реагувати та репостити*

ПРОДОВЖЕННЯ В ПОСТІ НИЖЧЕ⤵️

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

06 Jan, 15:57


🇵🇱🇭🇺Дипломатичний конфлікт між Польщею та Угорщиною зовсім не такий "простий". Як ми, Україна, можемо "наступити на хвіст" Орбану?

🖋Останні тижні, ще з грудня 2024 року, між Польщею та Угорщиною розгортається низка політичних чвар. Інформація, яка лежить на поверхні:

➡️Угорщина надала політичний притулок колишньому заступнику міністра юстиції Польщі Марчіну Романовському. У Польщі йому інкримінують 11 звинувачень.

➡️Далі із заявами виступають прем’єр Польщі Дональд Туск та міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, які називають це недружнім кроком, додаючи, що "злочинці тепер вибирають між Білоруссю та Угорщиною, куди тікати".

➡️Згодом прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявляє, що Романовського в Польщі переслідують, додаючи, що той надав документальні докази, а Угорщина прагне справедливості.

➡️Потім Сікорський не запрошує ні Орбана, ні Петера Сіярто на захід з нагоди початку головування Польщі у Раді ЄС. У відповідь Сіярто заявляє, що це "дитячі образи".

💬У ЗМІ ці події описуються як конфлікт між країнами, що посилює вже існуючий розкол у їхніх підходах до політики ЄС. Як відомо, Польща до 2023 року активно підтримувала Угорщину та блокувала спільні рішення ЄС проти неї. Обидві країни також входять до неформального регіонального об'єднання Вишеградської четвірки, що обумовлювало їхню кооперацію.

➡️Проте варто звернути увагу на деякі неочевидні деталі:

🛑Орбан у своєму баченні польської політики сильно орієнтується на колишнього прем’єра від партії PiS Моравецького, що підтвердив сам Туск.

🛑З критикою дій Угорщини виступили політики, які є членами партії "Громадянська коаліція". До неї належить і Туск, і міністр закордонних справ Сікорський, і ще багато політиків. Нагадаємо, що з грудня 2023 року уряд уже перебуває під контролем "Громадянської коаліції" — проєвропейської партії, яка ставить собі за мету зближення з ЄС. Проте це їм вдається нелегко, оскільки президент Анджей Дуда накладає вето на багато ініціатив і є членом партії PiS ("Право і справедливість").

🛑Дуда заявив: "Я не здивований, що угорці сумніваються в тому, що з паном Романовським поводяться відповідно до принципів верховенства закону. Розшукуваний польськими правоохоронними органами Романовський надав владі Угорщини достатньо доказів порушень урядом Дональда Туска принципу верховенства права".

🛑Крім того, PiS активно готується до президентських виборів, перший тур яких відбудеться в травні. PiS несподівано висуває кандидатом найменш популярного Навроцького, який у всіх опитуваннях поступається меру Варшави Рафалу Тшасковському, кандидату від "Громадянської коаліції". Мета — повторити успіх Дуди, який з аутсайдерів несподівано в останні дні став фаворитом, зігравши на темі "еліти проти народу".

🔄З усього цього я роблю висновок, що Романовський став частиною кампанії з дискредитації уряду Туска та підірвання довіри до нього. Усе це було зроблено напередодні свят, щоб надати людям тему для обговорення за новорічним столом та продемонструвати некомпетентність системи Туска.

🇺🇦Для України тут сигнал очевидний: PiS прагне до відродження й працює над цим гібридними методами. Наше завдання — стежити за президентськими виборами й надавати максимальну медійну підтримку Туска. Ми маємо підтримати Польщу й підхопити заяви про те, що Угорщина саботує верховенство права в ЄС.

👍Чому такі дії можуть мати практичну користь?

➡️Орбан такими діями погіршує власне становище. Нагадаю, що в Угорщині постійно проходять акції протесту проти його влади, хоча вони поки безрезультатні.

*Наприклад, Угорщині вже відмовили в отриманні 1 млрд євро допомоги через порушення принципів верховенства права.*

➡️А за останній місяць опозиційна партія Мадяра за опитуваннями зрівнялася з партією Орбана й навіть починає її випереджати. На цих підставах лідер "Мадяра" у новорічній промові закликав до дострокових виборів, на що Орбан, звісно, не погодився.

👤Проте процес іде, і ґрунт під ногами вже не здається таким твердим, хоча поки стояти на ньому можна.

Підтримайте реакціями!

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

05 Jan, 22:10


Для нових підписників розказую, що я ще веду мілітарну освітню спільноту в інстаграмі - GRIM REAPER. Але через те, що не всі ви користуєтесь цією мережею, на ваше прохання я дублюватиму інформацію сюди.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

05 Jan, 20:26


Збір закрито, чекайте звіти🫡

✙CONFLICT CAPITAL✙

04 Jan, 12:41


🇲🇩Як РФ намагалася газом Молдову шантажувати й до чого тут Придністров’я

➡️З першого січня інформаційне поле забите новинами про Придністров’я (далі — ПМР), яке потерпає від гуманітарної кризи через припинення Україною транзиту російського газу.

Звісно, що нас виставляють безжальними негідниками, котрі змушують людей у Придністров’ї мерзнути, але, як виявляється, звинувачення України не є першочерговою ціллю. Головна ціль — спроба створити енергетичну кризу в Молдові, а як мінімум змусити Кишинів грати за московськими правилами.

🗂Річ у тому, що російський газ надходив до Молдавської ДРЕС (Кучурганська електростанція), яка знаходиться в ПМР і забезпечувала 70–80% енергетичних потреб самої Молдови. Після припинення транзиту газу станція перестала виробляти електроенергію й перейшла на резервне тверде паливо.

➡️Але для Молдови ситуація не виявилася критичною, адже з 2022 року вони зменшили частку російського газу з 90% до 10%. Окрім того, ще з грудня 2024 року вони домовилися про збільшення поставок газу з Румунії, хоча, можливо, за вищими цінами. Але тут на допомогу може прийти ЄС із програмою субсидій.

*Державний енерготрейдер Молдови Energocom заявляє, що з 3 січня покриє 100% споживання електроенергії.*

Зрозуміло, що Молдова зараз займається заспокоєнням власного населення (після важкого референдуму та президентських виборів, що не обійшлись без впливу Московії). Але кризи в Молдові немає й не буде — цього не допустить ЄС.

➡️Саме тому, якщо фізично натиснути на Молдову не вдалося, Росія починає тиснути дипломатично та гібридно. Для цього в Придністров’ї створюється штучна криза. Росія закачувала приблизно 2 млрд кубометрів газу на рік до Придністров’я, зараз цього немає. Газу в сховищах залишилося до 10 днів забезпечення, вугілля вистачить на січень і частково лютий.

🛑При цьому в ПМР ухвалюють низку заходів: дітей переводять на дистанційку, розгортають польові кухні, закуповують дрова й дозволяють збирати сухостій. Коротше, створюється картинка "виживання в масштабах "утворення" з півмільйонним населенням".

*Посилання на статтю внутрішніх ЗМІ ПМР дам у коментарях, якщо буде потреба. Не хочу їх тут закріплювати.*

🛑Сам президент та МЗС ПМР виходять із заявами, де всю провину покладають на Молдову, яка свідомо відмовляється від російського газу, не сплачує борги перед «Газпромом» і наражає населення на небезпеку. Головна ціль — вплив на населення Молдови, яке й так "важко" обрало проєвропейський вектор.

Тільки один момент. Якщо ви помітили, то я не просто так назвав кризу в Придністров’ї штучною:⤵️

«Газпром» може продовжувати постачати газ до ПМР, але іншим маршрутом, використовуючи морський трубопровід «Турецький потік» і Трансбалканське сполучення (Туреччина — Болгарія — Румунія). Але вони свідомо від цього відмовилися.

*Хоча «Газпром» не зробив місячного бронювання на січень, аукціони щодо добової потужності на Трансбалканській магістралі продовжуватимуть проводитися щодня з 31 грудня до січня.*

🇲🇩Молдова зі свого боку зробила все правильно й запропонувала Придністров’ю допомогу в імпорті газу з ЄС, на що отримала відмову. Ну, по-перше, я впевнений, що це рішення є спланованим із Москвою, бо передавати ПМР у руки ЄС точно не в інтересах Росії. По-друге, російський газ був майже безкоштовним, а за газ із ЄС потрібно буде платити. Хоча, знову-таки, ЄС міг би спокійно його субсидувати.

Придністров’я відмовилося від будь-яких видів допомоги, чи то гуманітарні поставки, чи генератори. Адже головне завдання — виставити Молдову негідницею, котра "розпалює гуманітарну кризу".

➡️Саме тому план Путіна поки що не сильно спрацьовує. Кризи в Молдові немає, перебити інформаційно теж не виходить, адже Кишинів працює із населенням.

👤Я очікую, що РФ точно має зробити свій хід, і просто так ця історія не завершиться. Віддати ПМР у руки ЄС вони не захочуть, саме тому мають місяць, щоб зарезервувати транзит по Трансбалканському трубопроводу й відкрити краник Придністров’ю, бо вони скоро ліс уже валити будуть...

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

03 Jan, 10:33


Так приємно писати вам про збір своїми руками!

Отже! Треба для 128 окремої гірсько-штурмової бригади:

• Авто + гума
• 5 ПОТУЖНИХ бензопил
• 2 ПОТУЖНІ дизельні генератори 7 КвТ

🎯Ціль: 460 000.00 ₴

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/3m4nBv1KDG

💳Номер картки банки
4441111129980649

Чекаємо на ваші потужні донати

✙CONFLICT CAPITAL✙

01 Jan, 16:28


Є підстави думати, що нашу спільноту атакували боти.

За ніч підписалися 800+ чоловік з тегами в одному стилі. Якщо це "новорічний подарунок", то припиняйте. Якщо це русня грається, то виходить наші думки їм не до вподоби...

✙CONFLICT CAPITAL✙

31 Dec, 21:59


Усіх з Новим Роком, панове. Висновки чекайте завтра. Дякую вам за цей рік, ми виросли в шир. 2025 - рік росту в довжину. Слава Україні!

✙CONFLICT CAPITAL✙

31 Dec, 10:19


🎄 Доброго дня, панове. Усіх із наступаючим Новим роком. Військовим наснаги й тримайтесь.

🖋Всі бачили, що Financial Times під кінець року публікує прогнози на наступний рік?
Формат наступний: питання та коротка відповідь "так/ні/пояснювальне речення".

🔗Я пропоную зробити теж саме на цьому каналі. Пишіть свої запитання під цим постом. Будь-які запитання, які стосуються міжнародних відносин, економічної сфери, ситуації в середині України або будь-якої іншої. Я їх всі зберу й надам відповіді - прогнози.

Чекаю ваші запитання⬇️

✙CONFLICT CAPITAL✙

27 Dec, 14:38


📼Херсонський наступ?

➡️Тиждень тому на Херсонському напрямку противник здійснив штурмові дії з метою зайняти район Антонівського мосту. З того часу кожного дня відбувається декілька спроб висадки на острови, однак успіху вони, на щастя, не мали.

🗂Яке значення мають ці штурми?

Після операції на Кринках активізація на Херсонському напрямку "висіла у повітрі", особливо після виходу з цього напрямку бригад морської піхоти з нашого боку. Однак це не означає, що обороноздатність Херсону на островів "зникла" і противник це також розуміє.

Тому бачу 2 причини російських зусиль — відволікти певні резерви, котрі необхідні на основних напрямках (Покровський, Кураховський і тд) та підняти шум в інформаційному просторі.⤵️

За умови "задачі зайти та закріпитися" ми стикнулися зі більш річушими змінами від рос. командування угрупування "Північ". Я зараз за збільшення наступального потенціалу (розгортання нових підрозділів, масове стягування інженерної техніки і тд).

Так, РФ тренує свої десантно-штурмові групи на окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей. Нібито проходять відпрацювання подолання водних перешкод і перекидання десантних груп. Крім того, голова Херсонської ОДА Прокудін відначив про 300 катерів, котрі готує РФ для формування, але підтвердження цій інформації немає.

❗️Замість цього основними засобами ураження залишаються дрони, артилерія та авіація противника, котрі націлені на удари по цивільній інфраструктурі та мирному населенню для посіяння паніки. Типова тактика московитів — рівняти з землею.

👤Враховуючи все це, радше відніс би ідею форсування Дніпра до категорії "розкачати інформаційний простір". Готують, готують, а опісля виникає низка проблем й про успіх мови немає.

➡️Однак все ще це не привід недооцінювати противника. Слід активно відслідковувати його процес підготовки та кількість засобів, котрі РФ може використати на Херсонщині, адже мала імовірність форсування Дніпра та створення міні плацдармів — не константа, якщо ми не буде заздалегідь ліквідовувати потенціал противника.

👍Друзі, прохання частіше реагувати на публікації та "піднімати" нашу спільноту коментарями та репостами! Дякую усім, хто доєднався.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

21 Dec, 07:41


🚓🇷🇺Критичне скорочення танкового потенціалу РФ

Кількість танків на полі бою зменшується — їх знищують більше, ніж надходить з заводів.

У російських збройних силах спостерігається значне скорочення танкового парку, що підтверджується зростанням частки застарілих Т-62 до рекордних 24,8% від загальних втрат при одночасному зменшенні використання модернізованих Т-80.

❗️Особливу увагу привертає збільшення співвідношення втрат БМП до танків, яке досягло показника 4:1.

🛑Можна розділити російський танковий парк на чотири основні категорії. До першої належать сучасні танки, що все ще виробляються - Т-90М і Т-90С, проте їх річне виробництво скоротилося приблизно до 60 одиниць, що значно менше показників 2022 року.

🛑Друга категорія включає сучасні танки, які більше не виробляються, а лише відновлюються зі складів - це Т-72Б, всі типи Т-80 та Т-90А. Їх кількість поступово зменшується, а за даними дослідників, запаси таких машин на складах вже майже вичерпані. Хоча ці танки були основою бронетанкових підрозділів РФ протягом всієї війни, їх частка у втратах постійно знижується, особливо це помітно щодо Т-80.

🛑До третьої категорії відносяться старі складні танки - Т-72А, Т-72 "Урал" і Т-64. Незважаючи на непогані характеристики, ці машини мають значний вік, і Росія стикається з серйозними проблемами при їх відновленні, що призвело до практичного припинення їх надходження у війська.

🛑Четверта категорія охоплює старі прості танки - Т-62 та Т-54/55. При цьому Т-54/55 зберігаються в обмеженій кількості і використовуються переважно в навчальних центрах, тоді як запаси Т-62 залишаються значними, проте більшість машин перебуває в незадовільному технічному стані, а їх відновлення стає все більш складним і тривалим процесом.

➡️Аналіз ситуації свідчить про наявність у Росії серйозних проблем з реактивацією танків через виснаження основних сучасних моделей. Виробництво нових танків обмежується лише моделями Т-90 з річним обсягом близько 60 одиниць, тоді як інші танки лише відновлюються зі складів.

➡️Цей процес суттєво уповільнився, оскільки найкращі зразки вже було використано, а ті, що залишилися, потребують більш складного або тривалого відновлення. В результаті спостерігається загальне зменшення кількості танків на полі бою, оскільки темпи їх втрат перевищують можливості поповнення.

❗️В майбутньому Росія буде змушена все більше покладатися на застарілі моделі Т-62 та Т-54/55, тоді як масштабне відновлення більш складних моделей, таких як Т-64 і Т-72А/Урал, виглядає малоймовірним.

🏴CGTAnalytics

✙CONFLICT CAPITAL✙

19 Dec, 18:51


💬Короткі висновки по виступу 🇷🇺

➡️Сьогодні президент Росії Володимир Путін провів свою щорічну пресконференцію, на якій підбив підсумки року.

🔄Цікаво, що цей захід відбувся одночасно з візитом президента України Володимира Зеленського до Брюсселя. Намір очевидний, що Путін намагався перекрити заяви Зеленського про готовність до справедливого миру своїм баченням майбутньої угоди.

🖋Тезисно про ключове:

➡️Перше, що «впало в око» — питання на початку конференції, які «найбільше турбують» росіян. Одразу скажу, що статистику «підмальовують», однак все ж таки можливо окреслити певну тенденцію:

Згідно з результатами опитування, лише 6% респондентів цікавилися "спеціальною військовою операцією", тоді як найбільше людей хвилювала соціальна політика — 20%.

🗣Це може свідчити про те, що після трьох років війни питання нових територій та "відновлення минулої могутності" вже не так важливі для звичайних росіян, як їхній соціальний добробут.

➡️Також Путін намагався заспокоїти громадськість, заявивши про зростання економіки на 8% за останні два роки, зниження інфляції та досягнення історичного мінімуму безробіття. Частина правди у цьому є.

🗣В умовах війни військово-промисловий комплекс працює на повну потужність, і зараз Росія витрачає 40% свого бюджету на військові потреби, що стимулює попит і виробництво через державні програми. Більшість цих коштів надходить завдяки зростанню експорту нафти та газу до Азії. Наприклад, 12 грудня Індія та Росія уклали найбільшу угоду на 10 років щодо постачання нафти.

➡️Однак однією з важливих проблем для РФ є те, що в разі закінчення війни роздутий військово-промисловий комплекс може "лопнути": державні замовлення суттєво зменшаться, що призведе до масового скорочення робочих місць і виробництва.

🇺🇦Переходимо далі — обговорення російсько-української війни також не обійшлося без уваги:

➡️По-перше, відповідаючи на питання про звільнення Курської області, конкретних термінів не було озвучено. Президент РФ звернувся до емоцій, підкреслюючи пріоритет людських життів над територіями.

🗣Ця маніпуляція має сенс: росіянам важливо почути виправдання невдач на Курщині, щоб пояснити цю ситуацію для себе.

➡️По-друге, Путін заявив про готовність до переговорів без попередніх умов, але на основі Стамбульських домовленостей та реалій на місцях. Однак така позиція виглядає як маніпуляція, адже ці домовленості вже передбачають значне скорочення нашої армії та відмову від НАТО.

🗣Ця заява може бути адресована Трампу та його команді для демонстрації нібито реальних намірів завершити війну.

Загалом настрої Путіна перед «народом» залишилися незмінними. Він продовжує демонструвати впевненість у своїх діях і готовність до продовження бойових дій. Путін вкотре заявив про нелегітимність Зеленського та "нацистів" в Україні й про досягнення всіх цілей війни. Наразі жодних поступок з боку Москви не очікується через ситуацію на полі бою.

👍Єдиною помилкою політтехнологів Путіна стала його заява про готовність до "технологічної дуелі" між "Орешніком" і західними системами ППО. Цим уже скористався наш президент, підкресливши неадекватність думок і дій Путіна. Такі заяви навряд чи додадуть Москві балів у переговорах, а Трамп і Келлог мають зробити свої висновки.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

18 Dec, 18:11


🎞Друзі, на нашому ютуб каналі вийшло відео на актуальну та колючу тему для нашого населення - майбутнє президентство Трампа. Усе максимально зрозуміло, узагальнено та чітко: https://youtu.be/BT_a_8UKd8U

В цьому відео ви дізнаєтесь:
🛑майбутню команду Трампа й про божевільних в ній;
🛑те, чи покине Трамп Європу напризволяще;
🛑чи зможуть два шоумени – Зеленський та Трамп, домовитися;
🛑як Трамп обвалом цін на нафту хоче зупинити війну

👍Будь ласка, дайте під відео активності. Поширте його, якщо погоджуєтесь із тезами. Панове, гарного перегляду.

https://youtu.be/BT_a_8UKd8U

✙CONFLICT CAPITAL✙

17 Dec, 12:05


🇷🇺🛳Тіньовий флот РФ під питанням?

➡️Місяць тому на каналі вже була публікація про "нафтогазові жили" Московії. Однак вирішив розібрати цю тему глибше й детальніше розглянути саме тіньовий флот.

🇪🇺Отже, учора ЄС усе ж ухвалив необхідний 15-й пакет санкцій. Якщо коротко, то пакет включає 54 особи та 30 організацій і спрямований на тіньовий флот і ВПК РФ.

💬Однак для розуміння важливий не сам пакет (де-юре внесення до санкційних списків, грубо кажучи, "взяли на замітку"). Більшу користь для нас має новий механізм, погоджений групою з 12 країн-учасниць Nordic-Baltic Eight Plus (NB8+).

Якщо в попередній публікації я розглядав два екстремуми (зміну процесу сертифікації та зниження стелі цін на російську нафту), спрямовані на зменшення кількості нових тіньових кораблів і зниження бажання продавати нафту за нижчими цінами, то варіант NB8+ націлений на боротьбу з кораблями, які вже перевозять нафту.

➡️Його суть полягає в тому, що держави цього формату будуть подавати запит на "страховку" суден. У разі відмови або надання неналежної документації корабель потрапляє під санкції.

На питання про ефективність я відповім: це "база", яка запізнилася на два роки. Якщо вірити повідомленням української розвідки, то ідентифіковано майже 550 суден тіньового флоту, а загалом Великобританія, США та ЄС "забанили" 135 із них. Тому очевидно, що процес тривалий, і чекати, що тіньовий флот буде швидко скорочуватися, також не варто.

👍Однак результати, які можна сприймати як перемогу, все ж є:

📈Майже дві третини танкерів (68 із 106), які вже перебували під санкціями західних країн за участь у торгівлі російською нафтою з жовтня 2023 року, залишаються в простої після того, як їх додали до списків заборонених суден.

Щодо головних імпортерів, то якщо для торгівлі з Китаєм запровадження таких санкцій не є чимось надзвичайним (основний обсяг забезпечують трубопроводи), то з Індією ситуація складніша. У Делі є лише декілька основних нафтопереробних підприємств (серед яких Reliance Industries Ltd., Indian Oil Corp., Hindustan Petroleum Corp. та інші).⤵️

У березні цього року танкери ПАТ "Совкомфлот" так і не вивантажилися в Індії через санкції США, які стосувалися розрахункових процесів. І вже 12 грудня індійська компанія Reliance уклала з РФ контракт на 10 років на імпорт нафти (13 млрд доларів на рік). Залишається питання: чому та як? Відповідь проста — Індія маневрує між усім і всіма: купити нафту якомога дешевше й водночас уникнути проблем із Штатами.

❗️Проте головне в цьому кейсі — як РФ буде 10 років переправляти нафту за умови збільшення моніторингу та посилення санкційного режиму. Можу припустити, що це буде зі скрипом і за умови адаптації до нових санкцій.

Тому ЄС та NB8+ імплементували реальний механізм, але швидкість його реалізації залишає бажати кращого й дає можливість Московії продумувати нові стратегії своєї морської торгівлі.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

12 Dec, 08:36


🎯Які «цікаві» обʼєкти є в радіусі ураження українських ракет-дронів?

Учора вночі, з 10 на 11 грудня, Сили оборони України вразили два об'єкти на території противника: пункт нафтопроводу «Дружба» в районі Брянська, а також авіаційний завод імені Берієва у Таганрозі. Сьогодні - казарму полку МВС у Чечні (а це взагалі 900 км відстані!).

Як бачимо, зростає географія та частота уражень обʼєктів окупантів у тилу. А це вже спроба досягнути стратегічного - боротися з першопричинами російської військової потужності: їхніми заводами, аеродромами та інфраструктурні-ресурсними обʼєктами.

⚡️За останні тижні також пролунало багато анонсів від президента про нові далекобійні розробки. З останніх - ракета-дрон «Пекло» та «Рута». Зі старіших - «Паляниця» та крилата ракета «Нептун».

Максимально відома відстань таких наших ракет сягає від 300 до 700 кілометрів.

Відтак - питання: які з «цікавих» обʼєктів у російському тилу потраплять в такий радіус ураження?

🛑Передусім, це суто військова інфраструктура: склади ГРАУ, аеродроми, полігони тощо. Ракети та дрони дальністю до 500 км можуть уразити 17 складів ГРАУ, більшість із яких розташовані на північному сході. Це без врахування 67-го та 117-го складів, які вже були нашими мішенями.

Щодо аеродромів, то список цілей також немалий:

— аеродром «Халіно», де базуються МіГ-29 та Су-30СМ, приблизно 100 км;
— аеродром «Балтимор», де базуються Су-34, приблизно 180 км від місця ймовірного запуску;
— аеродром «Борисоглєбськ», де базуються Су-25, 340 км;
— аеродром «Саваслейка» із МіГ-31, 680 км.


Очевидно, що РФ уже не так «відкрито» діє у повітряному просторі, зважаючи на наші попередні удари. Однак бити по аеродромах потрібно, оскільки, окрім літаків, важливо знищити логістику, ремонтні бази та можливості зберігання. Хоча цілком зрозуміло, що зробити це дронами-ракетами масою бойової частини по 50 кг буде дуже складно. Відтак розрахунок має бути, насамперед, на точність та «хірургічність» ураження.

🛑Також критично важливими цілями є об'єкти військово-промислового комплексу, зокрема конструкторські бюро та заводи/цехи. До речі, атакований учора авіаційний завод у Таганрозі атакували ще й у березні 2023 року.

Якщо ж склади розташовані більш розгалужено та близько до кордонів, то більшість КБ та заводів розташовані у великих містах РФ.

🔴Наприклад, у Москві та Московській області є аж п'ять важливих установ, які займаються розробками:

Державне машинобудівне конструкторське бюро «Радуга» один із головних російських виробників крилатих ракет (від Х-22 до Х-555). Розташоване в місті Дубна Московської області, де також виробляє свої БПЛА корпорація «Кронштадт».

Центральний науково-дослідний інститут «Циклон»виробник тепловізорів і прицілів для Збройних сил РФ. Розташовується на Щелковському шосе в Москві.

Луховицький авіаційний завод імені Вороніназавод, де виробляються винищувачі МіГ, а також розвідувально-ударні дрони «Оріон», «Сіріус», важкий БПЛА «Грім» і «Геліос». Розташований у місті Луховиці Московської області.

Дослідне виробництво компанії «Кронштадт» розташоване в Москві в районі Тушино, а серійне — в Дубні на півночі Московської області, на Дубненському машинобудівному заводі імені Федорова.

Московський вертолітний завод імені Міля, що входить до холдингу «Вертольоти Росії» корпорації «Ростех». Завод відповідає за проектування, створення й випробування вертольотів. Розташований у селищі Томіліно Люберецького району Московської області.

Роботи й цілей вистачає. Питання залишається лише у продовженні нарощення спроможностей бити вглиб території РФ. Адже детонації на складах ГРАУ і пожежі на нафтобазах попросту не можуть бути кінцевою точкою наших дій.

@pekhno_news спільно з @conflictcapital

✙CONFLICT CAPITAL✙

11 Dec, 14:00


🇭🇺🔄Активізація Орбана: зустріч із Трампом — дзвінок Путіну

Слідкуючи за інформаційним простором, важко не помітити активізацію Орбана в Європі.⤵️

📈За останній тиждень він встиг відвідати Мелоні й Патріарха Франциска. Окрім того, зробив низку заяв про те, що "не потрібно недооцінювати Росію" і що "ядерна війна ще ніколи не була настільки близька". А за останні три дні його активність вийшла за європейські рамки.

🇺🇸9 грудня він поїхав до Штатів, де зустрівся з Трампом, Ілоном Маском та майбутнім радником із питань національної безпеки Майком Волцом. Варто зазначити, що у Трампа з Орбаном досить близькі відносини, і останній намагається стати "рупором" Трампа в Європі. До того ж, з Орбаном полетів міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, який нещодавно зустрічався з Лавровим у Москві.

Я не розцінюю Орбана як суперсамостійного політика. Очевидно, що його імідж будується на можливості "спілкуватися" і з Путіним, і з Трампом, і з Сі. Саме тому, на мою думку, Орбан приїхав до Трампа, щоб узгодити майбутні дії, і свої в першу чергу. Я кажу про дії зі схиляння до миру. А Трамп із нього отримав інформацію про стан справ.

🇷🇺Після зустрічі з Трампом і Волцом Орбан повернувся і зателефонував Путіну. Про що говорили, звісно, інформації немає, але відомо, що йшлося про Україну. Розмова тривала цілу годину, а це досить багато. Саме тому я можу припустити, що по телефону все ж обговорювалися якісь фундаментальні речі, пов’язані з Україною. Хоча це й спростував Пєсков, сказавши, що Орбан не передавав нічого від Трампа. Але розмова тривалістю в годину точно не була ні про що. До того ж зверну увагу, що ініціатором дзвінка виступив саме Орбан.

Зараз стає відомо, що Орбан хоче розпочати своє "друге миротворче турне". Думаю, в рамках цього турне він знову має зустрітися із Зеленським та низкою політиків Європи, таких як Макрон, Стармер, Дуда та інші. Не знаю тільки, чи завітає він до пана Сі в Пекіні...

💬Які в кого інтереси?

В Орбанівській Угорщині є свої геополітичні амбіції в Східній Європі, які вона реалізує під приводом "захисту етнічних угорців". Проте очевидно, що ресурсів у Будапешта не вистачить на такі зазіхання. Крім того, вона з усіх боків оточена європейськими країнами.

➡️Тому залишається лише дипломатичне переконання. Для цього Орбану потрібен сильний покровитель — Трамп. Для цього він багато в чому наслідує його риторику: закликає використовувати газ та нафту на кліматичному саміті, як і Трамп, який взагалі вивів Штати з Паризького договору.

Водночас Трампу Орбан потрібен з однієї причини: як комунікатор. Очевидно, що Трамп хоче зробити Штати посередником у врегулюванні конфлікту, а можливо навіть "засобом". Для цього США не мають бути "зацікавлені" в підтримці жодної зі сторін, а діяти як "сильна рука", котра адмініструє. Саме такий імідж будує собі Трамп. Саме тому він не хотів зустрічатися із Зеленським.

➡️І саме тому йому потрібен Орбан — той, хто наслідує його політику і виступатиме як посланець. Це не може бути Волц або Венс. Вони — радники. А в дипломатичній культурі є такі особливості, коли зустрічі проводяться за рангами: міністр із міністром (Остін і Умеров), президент із президентом. А Орбан якраз усюди вхожий.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

10 Dec, 14:01


📍Оновлення по Покровському напрямку

➡️За останній тиждень противник просунувся на 12,5 км² (UA Map) у напрямку н.п. Шевченко та Удачне.

➡️Підрозділи противника здійснили наступ зі сторони н.п. Новопустинка.

❗️Чим це загрожує нам на Покровському напрямку?

➡️Зі стратегічного погляду — насамперед підходом російських підрозділів до Дніпропетровської області. Тут погоджуюся з фразою Говорять Снайпер про те, що, як тільки противник перейде кордон Дніпропетровської області, вимоги РФ виглядатимуть інакше. І це факт.

➡️Що ж до оперативного рівня, існує велика загроза того, що суцільна лінія оборони «посиплеться». До самого міста залишилося менше ніж 4 км. До траси М-30 Покровськ–Павлоград — менше ніж 10 км, що створює проблеми для логістичного забезпечення (російські ЗМІ вже публікують відео з ураженням потягу, який, імовірно, рухався у напрямку Покровська).

📊Головні зусилля противника зосереджені на взятті н.п. Удачне (близько 5,5 км), що дасть змогу поступово брати Покровськ в облогу. Перерізання головної логістичної артерії наближає розвиток подій до сценаріїв у Бахмуті та Авдіївці.⤵️

Тому важливим завданням для Сил оборони України залишається оборона саме н.п. Удачне. Район оборони топографічно грає нам на руку (н.п. оточений балками та річкою Солона).

🖋Водночас сьогодні виходить стаття критики від FT про нераціональне витрачання коштів на фортифікації у Дніпропетровській області. Нагадаю, що від Покровська залишається близько 25 км.

🛑Що ж до 7,3 млрд, зазначених у статті FT, то обійдуся без карт фортифікацій. Факт залишається фактом: ми продовжуємо стикатися з проблемами 2023 року.

🛑Однак якщо тоді вони впиралися у незнання та ймовірні очікування контрнаступальних дій, то зараз усе виглядає як безвідповідальність і відсутність стандартизованої системи (починаючи від виділення коштів і закінчуючи контролем за процесом побудови).

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

10 Dec, 11:19


Дорога громадо, як ви знаєте, 6-го грудня маємо чудове і тепле свято - День святого Миколая 🎁

Хоч це свято і має релігійні корені, мені здається, що воно вже давно вийшло за рамки віри. Цю добру і гарну традицію класти під подушку подарунки перейняли люди із абсолютно різним світобаченням, що не може не радувати 😊

Свято нестримно наближається і ми разом із дружньою спільнотою SKARLAT🇺🇦 подумали: “А хто ми такі, щоб залишити вас, панство, без подарунка?” 😱

І вирішили, що комусь із підписників наших каналів дуже гарно пощастить стати власником або власницею новенького, повністю офіційного iPhone 16 🎉

Як ви вже, думаю, зрозуміли, ми робимо подарунок вам, ну а ви робите подарунок нашим військовим, завдяки яким ми маємо можливість робити сюрпризи одне одному. Виручені кошти будуть направлені на купівлю:

- 2 Mavic 3T для бійців ударної групи “Чорний лебідь” 225 ОШБ, які виконують бойові завдання на Курщині 🇺🇦

- Авто для бійців зенітно-артилерійської батареї 10 ОГШБр “Едельвейс

- Пристрою нічного бачення для бійця 12 бригади НГУ “Азов” 🌊

===

Лот: iPhone 16, 128 gb, black (новий, офіційний) 📱


❗️ ВАЖЛИВО ❗️

Якщо у вас карта іншого банку, ОБОВʼЯЗКОВО потрібно заповнювати імʼя та коментар, без цих параметрів донат не братиме участі в розіграші


Ціль: 5️⃣🔠🔠 🔠🔠🔠 грн

Участь беруть усі донати, кратні 2️⃣5️⃣-и. Більший донат - більше шансів перемогти


🔗 Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/AFPwwCqg6t

===

нагадую, що ваші перекази на цю банку не враховуються у ваші ліміти від НБУ, тому можете донатити стільки, скільки забажаєте ❗️

✙CONFLICT CAPITAL✙

09 Dec, 18:04


🇫🇷Тристороння зустріч біля стін Нотр-Дам де Парі

➡️Учора відбулося урочисте відкриття собору Нотр-Дам де Парі, де були присутні ряд лідерів країн.

Також були запрошені Трамп і Зеленський. Їх обох для зустрічі запросив особисто Макрон. Це сталося в Єлисейському палаці перед церемонією відкриття собору.

💬Варто відзначити основні моменти, які привернули мою увагу:

➡️Макрон особисто й досить прискіпливо обирав гостей для церемонії. Не було запрошено Шольца та Кіра Стармера, а натомість запросили Мелоні, яка є затятою католичкою, а також Байдена й Трампа. Тут очевидно, що Франція намагається активно перебрати на себе роль лідируючої країни в ЄС на тлі слабкості Німеччини. Такі амбіції були завжди, але зараз Німеччина через власну "м’яку зовнішньогеополітичну позицію" переживає не найкращі часи.

➡️Зустріч Зеленського й Трампа відбулася повністю з ініціативи Макрона. Це підтверджує мою попередню тезу про бажання Парижа грати ключову роль у Європі. Очевидно, що Макрон спеціально запросив двох лідерів, щоб використати культурну подію в дипломатичному полі. Звісно, бажання у Зеленського поговорити з Трампом було, але організаційної можливості — навряд.

➡️Трамп спочатку не хотів зустрічатися із Зеленським, а потім передумав. Мене це наштовхує на думку, що йому "порадили" змінити рішення. Можливо, навіть ті ж Тім Волц або Джей Ді Венс, з якими за день до події зустрічався Єрмак. Річ у тім, що дипломатичні події плануються завчасно, і в адміністрації є календар і розклад на певний час уперед, іноді навіть на пів року. Це дає можливість "зв’язувати події" й ухвалювати відповідні рішення. Але це мої здогадки.

➡️Зустріч була досить швидкою — 35–45 хвилин. Тому говорити про обговорення глибинних питань не варто. Схильний вважати, що Зеленський окреслив основні "бажання", а також поступки, на які ми могли б піти для реалізації цих "бажань" (як-от заява президента, що ми готові вступити в НАТО без можливості активації 5-ї статті). Окрім того, мова могла йти про поступки, які для нас є цілком неприйнятними. Щодо того, що міг сказати Трамп, я гадати не буду, бо тут можна мудрувати довго й нудно.

Мою думку підтверджує заява Трампа, що після зустрічі із Зеленським він "формує концепцію" для припинення війни.

Саме тому це все наштовхує на думку, що за останній тиждень українська сторона провела ряд "консультаційних" зустрічей із адміністрацією Трампа, у першу чергу для відкриття діалогу та окреслення рамок наших інтересів: які питання є чутливими й які поступки є прийнятними.⤵️

👤Окрім того, я впевнений, що наша адміністрація стурбована заявами Трампа про те, що він надаватиме допомогу меншу за ту, що була при Байдені. Хоча, як показує досвід, у республіканців існує розрив між заявами та діями.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

07 Dec, 07:01


❗️🇧🇾 Розміщення «Орешнік» в Республіці Білорусь

Стало відомо, що Російська Федерація та Білорусь уклали угоду про гарантії взаємної безпеки в межах Союзної держави.⤵️

🗂Одним з положень є те, що для захисту Союзної держави можуть бути залучені всі сили, зокрема російська ядерна зброя. Більше того, Лукашенко звернувся до Путіна з проханням розмістити на території Білорусі БРМД «Орешнік».

➡️По-перше, треба усвідомлювати, що угода між РФ і Білоруссю є інформаційною операцією. Пояснюю: у новій ядерній доктрині РФ, підписаній Путіним 19 листопада, вже чітко визначено дозвіл використання ядерної зброї проти країни, яка здійснить акт агресії проти союзної країни Білорусь. Саме тому цей договір спрямований на створення нового інформаційного "вкиду" та демонстрацію сили путінського режиму.

➡️По-друге, слід розуміти, що враховуючи дальність «Орешнік», він може вразити більшість території України з території РФ, а можливо, й усю, якщо виявиться, що це балістична ракета середньої дальності, а не малої. Саме тому ця подія спрямована передусім на західного громадянина, а не на українців. Ракети в Білорусі будуть "стримувати" східні країни НАТО.

➡️По-третє, що підтверджує статус "інформаційного вкидання": Путін, вірогідно, сам наказав Лукашенку попросити розмістити на території країни «Орешнік», щоб зняти з РФ звинувачення. Білорусь є маріонеткою, тому й попросила. Далі Путін відповідає публічно: "ми не проти, але не раніше другої половини 2025 року". Тобто, на мою думку, це спланована стратегічна інформаційна операція.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

06 Dec, 15:45


🇺🇦👥Візит топ-політиків до України

Надолужую втрачене. На минулому/цьому тижні Україну відвідали:
🛑канцлер Німеччини — Олаф Шольц;
🛑представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки — Кая Каллас;
🛑комісарка з розширення — Марта Кос;
🛑президент Європейської ради — Антоніу Кошта;
🛑двопартійна делегація представників Комітету з асигнувань Сенату США.

➡️Перший візит можна назвати своєрідним «жестом вибачення». На тлі відставання від партнерів у передачі Україні ракет і серйозної критики в Німеччині за висловлювання про «російську рулетку», його приїзд супроводжувався заявами про підтримку України, фінансову допомогу та обіцянками надійності Німеччини як партнера.

Щодо «залізного чемодану», то я думаю, що там були документи, представлені нашій стороні. Які саме? Поняття не маю, але, можливо, це якісь нормативні документи або рекомендації.

➡️Йдемо далі. Кая Каллас активно виступає за підтримку України, адже сама є політикинею з Естонії. Так само й Марта Кос, яка є політикинею зі Словенії, також активно нас підтримує. Думаю, їхній візит — це «декларування» власної обраної політики. Якщо хочеш чітко показати, що ти проти дій РФ і бачиш у них загрозу (а Естонія перебуває під прямою загрозою з боку РФ), то приїжджай до України.

➡️Але ситуація з Антоніу Кошто трохи інша. Він був прем’єром Португалії й більше підтримував практичні кроки, типу надання нам зброї, ніж довгу юридичну інтеграцію України в ЄС. Проте він є прикладом класичного політика Португалії — країни, яка далеко і не дуже переймається подіями в Україні.

Як президент Євроради, прямого впливу на політику ЄС він не має, але адмініструє роботу, обираючи, коли виставити на голосування проєкт тощо. Саме тому нам необхідна його прихильність, щоб мати можливість просувати й пришвидшувати нашу євроінтеграцію.

➡️Також учора до України приїхала двопартійна делегація представників Комітету з асигнувань Сенату США. Одразу плюс у тому, що вона двопартійна. Крім того, відомо, що Сенат тепер також перебуває під контролем республіканців, тому візит комісії як жест наголошення на підтримці має для нас 100% позитивні наслідки.

По-перше, Комітет з асигнувань відповідає за видатки та розподіл коштів бюджету. Моя думка: вони приїхали для консультацій із нашою стороною щодо використання коштів, які США виділяє Україні.

Річ у тім, що ця делегація мала зустріч із представниками антикорупційних органів України. І тут важко сказати, чи вони приїхали «хвалити й давати рекомендації», чи, можливо, йшлося про спонукання до посилення контролю над використанням коштів через зафіксовані випадки корупції.

🔄Чи пов’язані всі ці події?

➡️Моя думка: події не були пов’язані між собою. Шольц приїхав, бо його термін добігає кінця, його «атакують» усередині країни, і, можливо, він хотів зробити жест на кшталт: «Ракети ми не даємо, але ми номер один із допомоги й триматимемо планку». Тому цей момент є позитивним. Також сподіваюся, Зеленський використав можливість обговорити позицію Німеччини щодо вступу України до НАТО. Очевидно, що це обговорювали, адже в ЗМІ просочилося, що зустріч між лідерами затягнулася.

➡️Щодо топполітиків ЄС, то нещодавно в ЄС затвердили склад Європейської комісії, тому це очікувано. Зустріч із ними — гарна можливість безпосередньо «на листочку» передати потреби України. Приїхали найактивніші, хоча далеко не всі. Є тенденція, що в Європарламенті та інших комісіях формуються «неформальні пули підтримки». А це все голоси на засіданнях.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

06 Dec, 12:56


🇺🇦Пані та панове, усіх зі святом: з Днем Збройних сил України.

Дякую усім причетним, хто тримає нашу лінію фронту, забезпечує тих, хто тримає.
Хочу подякувати усім причетним, а також волонтерам.

Слава Україні!

✙CONFLICT CAPITAL✙

05 Dec, 19:44


Збір для поліції особливого призначення. Збір невеликий, але терміновий

❗️Зарядна станція Anker 535 PH 512 Bт/г - 1 шт.
❗️Зарядна станція EcoFlow Delta MAX 2- 2 шт.
❗️Авто - 1 шт.
❗️Ноутбук Acer Aspire 3 - 1 шт.
❗️FPV - 7 шт
❗️Ремонт авто - 3 шт.
❗️Колеса - 8 шт.

🎯Ціль: 592 840.00 ₴

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/9Lh2sP68no
💳Номер картки банки
4441111127753329

✙CONFLICT CAPITAL✙

05 Dec, 11:40


🔗Які події могли б вказувати на активізацію перемовного процесу?

➡️Але одразу скажу: я називатиму подію й даватиму контраргументи, чому ці події притягнуті за вуха. Моя задача — аналізувати, а не розводити зраду західних ЗМІ.

Прошу максимально поширити пост, якщо вважаєте його адекватним...

🔄Для початку перемовин потрібен наступний зв'язок: Росія—Україна, Росія—США, США—Україна, Європа—Росія, Європа—Україна.

🇺🇦🇪🇺Ну, зі зв'язком Україна—ЄС все просто, адже створено вже безліч комунікативних платформ. Сибіга за минулий тиждень провів ряд зустрічей на рівні МЗС країн Європи та був присутній на міністерській зустрічі країн НАТО.

➡️Контраргумент: більшість країн ЄС не розглядають швидкий початок перемовин. На додачу до цього — виступ генсека НАТО Рютте, котрий заявив, що перед розмовами про перемовини потрібно спочатку підготувати Україну до переговорів, створивши сильну позицію через надання зброї.

🇺🇦🇺🇸Далі, комунікація США—Україна реалізується зараз, адже делегація України на чолі з Єрмаком вже зустрілася із представниками делегації Трампа. Деталей немає, все закрито. WSJ вже пише про старт переговорного процесу.

➡️Контраргументи: моя думка, що цей візит — наша спроба внести ясність у голови адміністрації Трампа, котра переповнена заявами про перемовини, де Україну не братимуть у НАТО. Для цього була зроблена заява Зеленським, що Україна готова вступити в НАТО усією територією, але без права активації 5-ї статті — свідоме зниження ставок.

🇺🇦🐽Найважча комунікація — Україна—Росія, і зрозуміло чому. Проте є зачіпка. Сибіга після зустрічей у Європі їде на Мальту на зустріч ОБСЄ, куди також "обмежено" запрошений Лавров (лише на першу половину дня). Відомо, що такі зустрічі — це також "неформальні балачки" під час кофебрейку та офіційні двосторонні зустрічі. Так от, якщо в друге я поки важко вірю, то в "зустріч поглядами та перекидання фразами" між Лавровим та Сибігою — цілком.

➡️Контраргумент: що ми бачимо? Під час виступу Лаврова Сибіга просто встає й виходить із зали. Такий жест не був прийнятий особисто ним, про нього знає адміністрація Зеленського. Далі думайте самі...

🐽🇺🇸Комунікація Росія—США буде наступна: стало відомо, що Такер збирається приїхати до РФ і взяти інтерв'ю у Лаврова, як тільки той повернеться з Мальти. Відомо, що Такер активно підтримує Трампа й, як уже було сказано під час його інтерв'ю з Путіним, може виступити комунікатором між адміністрацією Трампа та РФ.

➡️Контраргумент: каналів зв'язку у Трампа з Путіним безліч. Нещодавно генерал США телефонував Герасимову й провів із ним розмову стосовно пуску "Орєшнік". Окрім того, ми знаємо, що Трамп уже дзвонив Путіну особисто. Тому Такер тут притягнутий за вуха, якщо він, звісно, щось не передасть — не буде кур'єром.

🇩🇪🇭🇺Для того, щоб Європа зв'язалася з Росією, існують "перевірені" Шольц та Орбан. Та навіть Фіцо планує поїздку до Москви на 9 травня. До речі, Орбан дуже активізувався й уже провів ряд зустрічей з офіційними особами Європи про війну в Україні.

➡️Контраргумент: все це було очікувано. Я ще давно писав, що Орбан буде комунікатором Трампа в Європі. Тому нічого революційного тут немає.

Якщо хочете, то напишу про дві події зі Штатів, які є непоганими індикаторами тенденцій США стосовно нас. Ставте 🤓

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

04 Dec, 15:07


🙋Друзі, ми випустили нове відео: Війська КНДР в Курській області. Яка міць армії Кіма?

➡️У відео розглянуті наступні питання:
🛑чому Кім наважився на такий крок;
🛑що собою являє армія КНДР;
🛑чи становлять небезпеку корейські САУ, передані Росії;
🛑на скільки «смертоносні» корейські ССО;

Була затримка через технічні труднощі.

👍Я прошу лише про три речі: ПОШИРТЕ ЦЕ ВІДЕО, підпишіться/прокоментуйте, та, за можливості, підтримайте цю ініціативу. Гарного перегляду https://youtu.be/MKokvyJQbw8

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

04 Dec, 13:31


🇬🇪Грузинський "Майдан" приречений?

➡️У Грузії вже п’ятий день тривають масові протести проти рішення уряду призупинити до 2028 року переговори щодо вступу до ЄС.

🛑Протести супроводжуються жорстокими сутичками з поліцією та застосуванням насильства.

🛑26 жовтня в Грузії відбулися чергові парламентські вибори, на яких перемогла правляча партія «Грузинська мрія», здобувши монобільшість у парламенті.

🛑Опозиція закликала громадян виходити на мітинги, а Європарламент не визнав результатів голосування, заявивши про численні фальсифікації. Проте протести тривали не більше трьох днів.

🛑28 листопада прем’єр-міністр Кобахідзе заявив, що парламент не розглядатиме питання вступу країни до ЄС до 2028 року та відмовиться від усіх грантів з боку Європи.

➡️Таке рішення є доволі сміливим і водночас нахабним на тлі проєвропейських настроїв більшості громадян. За даними опитувань, 77% грузинів підтримують вступ країни до ЄС. Враховуючи слабкий опір народу під час попередніх протестів, уряд вирішив скористатися монобільшістю, щоб легко просунути рішення про відмову від європейського шляху.

🇷🇺Нагадаємо, що чинний уряд є повністю проросійським. Після початку повномасштабного вторгнення Росії влада Грузії відмовилася підтримувати санкції проти РФ і навіть збільшила обсяги експорту до Росії, Вірменії та Киргизстану, фактично допомагаючи Москві імпортувати підсанкційні технології.

На тлі явного дрейфу Тбілісі у бік Москви уряд Грузії та РФ активно застосовував інформаційні акції, залякуючи грузинів повторенням «українського сценарію». ⤵️

Для кращого розуміння політтехнологи «Грузинської мрії» використовували кадри війни в Україні, щоб довести важливість «дружніх» стосунків із РФ. Народ Грузії, який пам’ятає війну з Росією, дійсно боїться її повторення, і ці маніпуляції залишаються досить ефективними.

👤На мою думку, навіть такі масові та активні протести не призведуть до суттєвих змін через низку причин:

🛑Відсутність єдності в опозиції та слабка позиція президентки.
🛑Значний адмінресурс уряду та підтримка з боку Москви.
🛑Відсутність активної підтримки чи конкретних дій із боку Заходу.

Кобахідзе та його соратники вибрали вдалий момент для просування своїх рішень. Захід наразі зосереджений на інших гарячих точках світу, а Росія завжди готова прийти на допомогу «братньому народу», скоріш за все за допомогою силових методів (ФСБ як ніхто інший знає як це робити).

🔄Навіть, якщо Захід і наважився би вжити якихось дій, по типу санкцій, то це ще більше б наблизило Грузію до рук Росії, враховуючи її географічне розташування. Окрім того, частка торгівлі з ЄС у країни становить близько 28%, а тому втрата найбільшого партнера змусила б уряд ще більше інтегруватися в російський товарообіг. Саме через такий розрахунок ЄС заохочував Грузію одночасно рухатись в Європу разом із Україною та Молдавією, незважаючи на проросійську владу.

➡️Через ці обставини очевидно, що уряд Грузії продовжуватиме використовувати насильство та інші жорсткі методи проти власного народу, доки реакція міжнародної спільноти буде слабкою.

➡️Тому шанси на грузинську версію Майдану-2014 є вкрай низькими. Правляча партія, яка вже понад 12 років перебуває при владі, повністю контролює всі гілки управління та здебільшого паралізувала діяльність опозиційних партій.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

03 Dec, 16:25


🇰🇷🔫Що коїться у Сеулі? Коротко про головне

➡️Сьогодні президент Республіки Кореї (далі РК) Юн Сок Йоль оголосив воєнний стан у країні.

Детально пояснювати, чому Сеул зараз "палає", не буду (тема вже максимально розписана). Якщо в двох словах, то суперечки між президентом та демократичною партією, котра займає більшість у парламенті.

➡️В першу чергу ви маєте розуміти, що події в Кореї стосуються пересічного корейця, а не зовнішніх гравців. Це їхні внутрішні моменти.
Було відомо, що опозиція планує оголосити імпічмент, на що президент відреагував оперативно: введенням військового стану, що обмежує мітинги та надає президенту ширші повноваження.

Ситуація в країні відносно контрольована: силовики, які, начебто, підтримують чинного президента, блокують парламент, але опозиція «перелазить через паркани».

*На разі йде позачергова сесія, на якій присутні близько 146 парламентарів.*

🇺🇦Залишається важливе питання — що з південнокорейськими відносинами? Питання залишається відкритим, адже, як і ставлення щодо оголошення воєнного стану, позиція щодо підтримки України поділена на двоє: нинішній президент налаштований проукраїнськи, в той час як серед населення показники не найкращі.

➡️Але теперішні події очевидно негативно впливають на збільшення розшарування між населенням. За нещодавнім опитуванням лише 13% південнокорейців виступають за допомогу Україні (66% — проти). І такий рішучий крок Юна може підірвати проукраїнські сили в політичному колі Південної Кореї.

➡️Попередньо Юн заявив про чистку, що триватиме 10 днів, і швидше за все раніше це все не закінчиться.

🖋Тому поки що я не поспішаю робити прогнози стосовно "українських рішень" від президента РК, адже для нас важливо будувати відносини на довгу перспективу та відсторонюватися від подібних криз, аби повністю не втратити кредит довіри від населення та уряду.

Важливо, що ця подія може бути використана Росією для тиску на західний істеблішмент, адже усі «брудні справи» робляться в той час, коли всі зайняті іншим. Зараз в Європі йде міністерська зустріч членів НАТО.

👤Конкретики мало, адже пересічному українцю тут мало цікавого. Проте слідкую за ситуацією.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

02 Dec, 09:09


🛑Що таке OSINT і як він допомагає у війні?

➡️Нове відео вже на нашому ютуб.

Поспілкувалися з курсантом, що є засновником однієї з
OSINT спільнот.

🛑Як осінтери виявляли скупчення російських військових?
🛑Скільки часу потрібно, щоб його опанувати?
🛑В яких структурах потрібні люди з такими навичками?
🛑Найгучніші роботи українських OSINT спільнот

➡️Відео вже доступне до перегляду!

➡️Очікуйте також згодом онлайн та офлайн заходи з OSINT для курсантів!

🫠SLON FM

✙CONFLICT CAPITAL✙

30 Nov, 08:02


🇸🇾Повстанський наступ у Сирії та до чого тут Україна?

27 листопада опозиційне угруповання «Хайят Тахрір аш-Шам» розпочало доволі несподіваний масштабний наступ на позиції режиму Башара Асада у провінції Алеппо.

Сили опозиції після двох днів зіткнень узяли під контроль 56 населених пунктів у провінціях Алеппо й Ідліб і вже заволоділи містом Алеппо.

‼️Для нас ці події важливі тим, що на Близькому Сході диктатор Башар Асад є ключовим партнером путіна. Ослаблення його позицій і втрата ним контролю над територіями - це наш геополітичний інтерес.

Якщо говорити про воєнну складову процесу, а саме впливу на російські війська, то такий вплив є доволі обмеженим. Адже ще на початку повномасштабного вторгнення, у 2022 році, підрозділи російської армії були виведені з військових баз у Сирії, а бази передали іранським проксі.

⚠️Однак на аеродромах усе ще залишається російська авіація (точна кількість невідома). Але сам факт, що зараз РФ змушена тримати там свої літаки, які можуть бути збиті, грає нам на руку.

Крім того, є ще один момент із практичною користю: сирійська опозиція знищує наших противників. Це тактика знищення противника чужими руками. По суті, це те ж саме, що й знищення «вагнерівців» у Малі руками туарегів.

Чи тримаємо ми контакт із сирійським ополченням?

Минулого місяця російські ЗМІ рясніли повідомленнями про співпрацю ГУР МО з сирійською опозицією. І зараз цей процес активізувався настільки, що кожному кроку бойовиків приписують, як не польових командирів з ГУР, то бодай уміння користуватися FPV-дронами, яке вони нібито набули від ГУР.

Офіційних підтверджувальних повідомлень із нашого боку не було. І це максимально правильно, адже російська машина пропаганди тільки й намагається приписати Україні причетність до нестабільності в регіоні.

А нам цього й не потрібно. Так, знищення бойового потенціалу як противника, так і його проксі-сил - це виключно позитивна новина для нас, але ми в цьому випадку лише спостерігачі.

Тим паче, що Схід - це справді «діло тонке». Тут справи люблять тишу.

🇹🇷Врешті-решт - особливої витонченості моменту додає й той факт, що найбільш зацікавленими у вигнанні Асада із Сирії є Туреччина. Адже сирійські сили спротиву, насамперед, отримали підготовку від Туреччини.

Час атаки обрано ідеально та зі зрозумілих причин: сирійська армія розслабилася і є слабкою, росія зайнята Україною, Іран зайнятий Ізраїлем, а «Хезболла» тимчасово зализує рани після ескалації з Ізраїлем і загибелі їхнього керівництва.

Тому тут ще й особливе місце належить саме Туреччині. Яка є другом і для України, і водночас для росії. А по факту - переслідує свій власний інтерес. Інтерес, який сприяє, насамперед, репутаційним втратам росіян на Близькому Сході.

Ось такі геополітичні, позитивні для України новини. Які зʼявилися, здавалося б, несподівано. Але нічого просто так не буває.

@pekhno_news з @conflictcapital

✙CONFLICT CAPITAL✙

29 Nov, 18:01


Рецепт отримання якісної відповіді від ChatGPT

Сучасний штучний інтелект можна порівняти з дуже розумною дитиною — знає до біса багато, але потребує детальних інструкцій для отримання якісного результату.

Як покращити відповіді ШІ за допомогою ролі, контексту, прикладів та форматування?

🔗 Автор ділиться інструкцією з прикладами у своєму тг-каналі: ➡️ посилання.

👨‍💻 Пан Пузіч — Delivery Manager / ШІ-авантюрист / проповідник української більшовартості

✙CONFLICT CAPITAL✙

29 Nov, 16:14


🇺🇸Трамп, «drill, baby, drill», Росія, Кіт Келлог

🗂Проаналізувавши виступи Трампа та побачивши радника з нацбезпеки (Майка Волтца) і держсекретаря (Марко Рубіо), які у своїх заявах головним опонентом окреслили саме Китай, стає зрозумілою загальна картина дій Трампа.

Він вважає, що війна в Європі — це проблема європейців у першу чергу. Саме тому вони мають робити більший внесок. Це офіційні заяви. Роль Штатів — у послабленні та стримуванні Китаю, чим вони послаблюватимуть Росію. Адже КНР є союзником РФ, який стає дедалі сміливішим.

📶Також Трамп планує знизити ціни на нафту, чим вбиває одразу двох зайців:

➡️1. Підтримує економіку США дешевшим продуктом. А нагадаю, що Трамп є капіталістом та виступає за індустріалізацію країни. Ланцюжок простий: дешева нафта — дешевша логістика — менша собівартість продукту — дешевший продукт.

➡️2. Лишає Росію головного джерела надходження коштів. Надходження від продажу енергоресурсів становлять 32% від усього бюджету РФ, із них 80% — нафта, 20% — газ. Відповідно, якщо російська нафта коштуватиме стільки ж, як зараз (67 $ за барель), а нафта США — 50 $, то всі купуватимуть у США, бо дешевше. Тому Росії також доведеться знижувати ціну на нафту. А це менше грошей у бюджет, який і так уже тріщить по швах.

Американська нафта марки WTI наразі торгується по 69 $ за барель. Очікується, що до травня, коли Трамп уже займе Білий дім і почне наводити свої порядки, ціна впаде до 50 $ за барель.

💬Які ж порядки хоче навести Трамп?

🛑Він планує розпочати масовий видобуток американської нафти. Для цього він має швидко розглядати заяви на буріння й надавати дозволи, які «буксують» через проекологічну політику Байдена.

🛑Також він планує збільшити видобуток газу й продавати його як зріджений, у чому США є лідером.

Для цього він скасує «зелені» закони Байдена. Буду відвертим, деякі з цих законів були підписані за «рекомендацією» Камали Гарріс, яка любила загравати з екоактивістами. Наприклад, Байден обмежив постачання зрідженого газу до Європи через поганий вплив на довкілля, щоб заручитися підтримкою «зелених» на виборах. Через це Європа далі мусила шукати, як закривати власні потреби в диверсифікації.

Проте цілком зрозуміло, що така «активна індустріалізація» не сильно піклуватиметься про клімат і результати СОР-29 (кліматичний саміт). До речі, Трамп вивів Штати з Паризької угоди, яка зобов’язувала зменшити видобуток нафти, газу й використання вугілля. Байден повернув. Вгадайте, що зробить Трамп зі своєю стратегією «drill, baby, drill» (укр.: «бури, крихітко, бури»).

Також важко не згадати про інших нафтових гравців, а саме Іран та ОПЕК+.⤵️

Для зниження цін Штати підтримуватимуть Ізраїль у тиску на Іран, чия нафта й так є дешевою через санкції. А також Трампу буде необхідно припинити вогонь на Близькому Сході, що зараз поступово досягається. Адже ціна дуже залежить від стабільності у цьому регіоні.

👤Мене, звісно, клімат хвилює, але коли в моїй країні ведуться бойові дії, він відходить на другий план. Тому в цьому форматі дії Трампа мають сенс.

Одразу відповідаю про призначеного спецпосланця з питань України Кіта Келлога. Зараз усі цитують його стратегію щодо України, за якою нам надаватимуть зброю лише в разі погодження перемовин, де ми повільно маємо відмовлятися від територій… Наголошую, що ця стратегія була написана Кітом разом із його колегою ще навесні, до його обрання на посаду.

💬ЦЕ ЙОГО СТРАТЕГІЯ, А НЕ СТРАТЕГІЯ КАБІНЕТУ. Але, звісно ж, не буду лукавити: людину обирають на посаду згідно з її поглядами.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

27 Nov, 10:31


👁Маленькі міжнародні події з великими наслідками

🖋Мета поста — стисло подати думку та звернути увагу на незначні, на перший погляд, події у світі, що можуть мати великий вплив.

➡️Резолюція НАТО про передачу ракет із дальністю 1000+ км

Резолюцію ухвалила Парламентська асамблея НАТО, яка є дорадчим органом і лише надає рекомендації, а не накладає зобов’язання на країни-члени. Тому ніхто не зобов’язаний передавати нам ракети типу Tomahawk.

З політичної точки зору це також не дає нам жодних важелів для запитів чи подібних дій. Простими словами, "НАТО не проти ударів по території РФ і за чинної обстановки вбачає ефективність у використанні ракет великої дальності, які є у країн-партнерів".

➡️»Перемир’я» між Хезболлою та Ізраїлем

Ця подія важлива з геополітичної точки зору, але практична користь для України є непрямою. Усе впирається в стратегію Трампа щодо тиску на РФ через нафту. Але це — тема окремого допису.

Загалом умови припинення вогню виглядають прийнятними:
🛑кордон контролюватиметься армією Лівану, яку підтримуватимуть Сполучені Штати;
🛑Хезболла має відійти в північні райони країни.

🗂Ось ключові аспекти цієї події:
➡️Ізраїль не знищив Хезболлу і навіть не підірвав її боєздатність наполовину;
➡️армія Лівану "контролювала" кордон ще з часів Другої ліванської війни, однак військові Хезболли все одно перебували поблизу південного кордону, що пояснюється їхнім впливом на уряд;
➡️на мою думку, це рішення було *"рекомендоване"* Ізраїлю. Воно не відображає волі країни.

По-перше, на Нетаньягу видано ордер на арешт, що змушує його йти на поступки, аби зберегти хоча б мінімальні відносини з іншими країнами. Це серйозна проблема, адже Ізраїль ризикує опинитися в ізоляції через те, що країною керує "вбивця та злочинець", з яким демократичні держави не можуть співпрацювати. Крім того, в Ізраїлі рівень підтримки Нетаньягу й так залишається низьким, а ордер може підштовхнути до зміни влади.

📌Зазначу, що ВПС Ізраїлю в останній день перед перемир’ям намагалися завдати максимальних ударів по Лівану. Це свідчить про те, що рішення про завершення бойових дій було спонтанним.

*Можливо, це перемир’я було ініційоване США. Трамп підтримує Ізраїль, що цілком відповідає його політиці.*

➡️Байден хоче проштовхнути $24 млрд

🔄Із цієї суми $16 млрд підуть на поповнення складів Пентагону, а $8 млрд — на пряму військову допомогу Україні. Якщо здається, що $16 млрд будуть компенсувати техніку, яку нам передадуть зі складів, то на практиці це компенсація вже переданого озброєння. По суті, це "переливання коштів" всередині країни.

Можливо стратегія Байдена, що через ці $16 млрд Конгрес би схвалити цей пакет, адже 2/3 коштів використовуватимуться у США. Проте навряд чи Конгрес, маючи республіканську більшість і в Сенаті, і в Палаті представників, ухвалить пакет всупереч позиції Трампа. Окрім того, вже був приклад, коли демократи намагалися до видатків на кордон «причепити» допомогу Україні. Республіканці й це саботували…

👤Варто зробити окремий пост про стратегію Трампа щодо Росії і її зв’язок із нафтою?

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

25 Nov, 18:10


🇷🇴Румунські вибори. Поворот не туди?

➡️Після напружених політичних ігор, які точилися в Грузії, а потім у Молдові, почалися нові — президентські вибори в Румунії.

За результатами першого туру:
🛑Незалежний ультраправий кандидат Калін Георгеску отримав 22,9% голосів.
🛑Єлена Ласконі — 19,17%, випередивши прем'єр-міністра соціал-демократа Марчеля Чолаку (19,15%).

🇺🇦Що це означає для України?

Одним словом — інтрига, адже на другий тур, який відбудеться 8 грудня, ми отримаємо два "кардинально" непередбачувані протиріччя:

➡️Замість чинного прем'єра Чолаку та лідера AUR (Альянс за союз румунів) Джорджа Сіміона ми бачимо проукраїнську Єлену Ласконі з Союзу «Врятуймо Румунію» та Каліна Джорджеску, незалежного кандидата, який займає проросійську позицію.

Чи змінилася загальна картина? Фактично — так, оскільки від переможця залежить подальша доля відносин України та Румунії. Тепер пояснюю:

Хоч Чолаку вже відійшов від політики (чутки про його відставку у разі поразки на виборах стали реальністю), його проукраїнська позиція залишилася. До того ж його партія — Соціально-демократична партія (яка формує більше половини уряду) — продовжує підтримувати нас.

Залишається питання: чи підтримка посилиться (у разі перемоги Ласконі), чи Румунія розпочне розрив із політикою президента та парламенту (якщо перевага буде за Джорджеску).

➡️Якщо вдаватися в деталі, президент Румунії виконує напіввиконавчу роль, яка дає йому або їй контроль над витратами на оборону, зовнішньою політикою, національними пріоритетами тощо.

➡️Крім того, за кандидатом у президенти підтягнеться і його партія (у випадку Ласконі), що визначить склад майбутнього парламенту. Це дасть нам своєрідний карт-бланш для подальшої співпраці з Румунією.

👤Отож поділюсь з Вами власними прогнозами: шанси на перемогу Джорджеску мінімальні. Його феномен — коли за тиждень кампанії він випередив усіх — важко пояснити. Є чимало повідомлень про ймовірний російський вплив, але конкретики немає.

Він залишається незалежним кандидатом без підтримки жодної партії.
Джорджеску був членом AUR Сіміона, але покинув партію у 2022 році, і зараз жодної підтримки йому "не пахне".

Щодо Ласконі: важливо, чи зможе вона об'єднати прозахідний уряд та виборців, щоб набрати достатню кількість голосів. Наразі електорат перебуває на хвилі скандалів із Чолаку та провокацій між головними партіями.

🔄Український маневр. Два тижні тому видання Digi24 оприлюднило інформацію про запит Румунії до України та Молдови надати дані щодо заборони в'їзду лідеру ультраправих. І тут починається цікава історія: надіслати дані про Сіміона (чому він персона нон ґрата) — це може стати вагомим аргументом для Ласконі. Хоч Сіміон вже не кандидат, залишається Джорджеску, котрий все ж таки мав зв'язки з цією партією.

💬Ми отримали не найгірший варіант розвитку подій у Румунії, хоча і не обійшлося без сюрпризів. Загальну тенденцію це не змінило: проукраїнська позиція поки що зберігається. Залишається слідкувати за підготовкою до парламентських виборів і заявами румунських правоохоронних і спецслужб, які, на диво, ефективно справляються з російськими спробами впливу.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

25 Nov, 11:10


🗣Як й обіцяв, знайомлю вас з моїм другим проектом - мілітарна аналітична освітня спільнота GRIM REAPER.

Тут один й той самий автор/власник. Я ж військовий, то ж це моя інша сторона…

▶️Цей проект ведеться в Instargam, тому хто користується - прошу. На ньому вже більше 1000 підписників, то ж цей проект є окремим й не розвивається за рахунок телеграм.

Основна мета:

➡️висвітлення саме військових моментів, тактик, нововведень, озброєння та технологій.
➡️я хочу інформувати цивільне населення та військових про мілітарі тематику, адже війна не завершується.

Памʼятайте, розумне населення - запорука міцності держави. Кому цікаво - прошу!

🕊 GRIM_REAPER |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

23 Nov, 20:33


🇬🇧🇺🇦Британське скорочення озброєння. Що може дістатися Україні?

➡️Міністр оборони Британії Джон Хілі виступив у четвер у парламенті, де представив план масштабного скорочення технічного парку британських збройних сил.

➡️Учора він повідомив про можливість передачі техніки, яка виводиться з експлуатації.

🖋Якщо конкретніше, то згідно з планом скорочення, британські збройні сили позбудуться 17 вертольотів *Puma*, 14 гелікоптерів *Chinook*, 47 безпілотників та двох десантних суден. Несподіванка? Навряд чи, швидше закономірність.

Для контексту: британський уряд з 2022 року позбувся 1044 одиниць техніки та 48 літаків різного призначення через продаж або утилізацію. Цього року оборонне відомство Британії також підтвердило плани зменшити армію з 82 до 73 тисяч військових до 2025 року та вивести з експлуатації БМП *Warrior* у 2025 році. Перша партія списання становитиме 80 машин.

📊Досвід показує, що ця тенденція лише набирає обертів, а не згасає. При цьому бойовий потенціал не зростає. Аналізуючи вчорашній план Джона Хілі, заміна гелікоптерів залишається під сумнівом через брак фінансування. Аналогічна ситуація з безпілотниками (про компенсацію втрати 47 БПЛА не згадувалось).

🇺🇦Чи потрібна така техніка Україні?

🛑Відповідь очевидна. Техніка працездатна і списується більше з економічних причин, ніж через технічну непридатність чи критичну зношеність. Той же *Chinook* чи *Puma* показали себе надійними машинами в багатьох військових операціях.

Так, це техніка 80-90-х років, але варто згадати вже передане західне озброєння. Ті ж американські *Humvee* або *Bradley* теж не нові. Зараз не той час, щоб перебирати. Потрібно використовувати всі можливості.

🛑Щодо безпілотників. Хоч 47 дронів *Watchkeeper* мають певні недоліки (часті аварії, дороге обслуговування), але це все ж БПЛА з корисним функціоналом. Наприклад, система виявлення наземних рухомих цілей (GMTI) та радар з якісною ідентифікацією цілей можуть стати у пригоді для розвідки та спостереження в прифронтових зонах і на кордонах.

➡️Головне правило — якщо дають, треба брати.

Залишається питання: чи передадуть техніку нам? Шанси досить високі, враховуючи, що Британія завжди була серед лідерів у підтримці України — як фінансово, так і політично. Варто згадати, що нещодавно Британія виділила 7,5 млн фунтів (понад 9,5 млн доларів) на військову допомогу в рамках коаліції дронів, а в наступному році планує додати £2,9 млрд (більше $3,7 млрд) до оборонного бюджету.

Є два основні шляхи отримання техніки:

➡️Через програму військової допомоги в межах оборонного бюджету (найімовірніший варіант)
➡️Закупівля окремих одиниць, особливо дронів, державними або приватними структурами

📊Тепер чекаємо на подальші кроки британської сторони та успішні переговори наших дипломатів і урядовців.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

22 Nov, 09:38


❗️🇷🇺Путін підняв ставки. Думки про «Орешнік» та тенденції

🖋Почну з головного: ніякого комплексу «Орешнік» не існує. На ваших очах розгортається дуже цікава політична гра.

➡️По-перше, «Орешнік» — це старий російський комплекс середньої дальності «Піонер». Росіяни просто влаштували гру слів, щоб запевнити всіх у створенні нової ракети. Так-так, не «Рубіж», про який усі казали. На це вказує оголошена росіянами технічна складова ракети.

➡️По-друге, на мою думку, по Дніпру били не МБР (міжконтинентальною балістичною ракетою) «Рубіж», а БРСД (балістичною ракетою середньої дальності) «Орешнік» — «Піонер». На це вказує наступне: Росія перед ударом надіслала Штатам попередження, саме тому американці точно знали, що казати. Вони заявляли про удар ракетою середньої дальності, а наші політики говорили про удар міжконтинентальною ракетою.

➡️По-третє, удар був показовим, адже ракета була «болванкою» — не мала ядерного чи вибухового заряду. Просто тому, що як БРСД, так і МБР розроблені для несення саме ядерного заряду. Теоретично встановити туди звичайний вибуховий заряд, звісно, можна, але це повністю безглуздо. Ракета надто дорога, а боєголовка, яка розділяється на суббоєприпаси, розроблена спеціально для доставки ядерного заряду, щоб ракету не можна було перехопити.

➡️По-четверте, ОТРК «Іскандер» також може нести ядерний заряд, як і деякі ракети класифікації «Х», якими часто б’ють по нашій території.

👤Саме тому, враховуючи все описане вище, я доходжу висновку, що повторний удар по Україні цією ракетою можливий, але суто для залякування. З військової точки зору цей удар не мав практичної користі, проте був використаний як дипломатичний елемент відповіді на дозволи ударів. Про такі «дипломатичні інструменти» я писав позавчора.

➡️«Так, наша влада каже про удар МБР»
Так, це правда. І це також є комунікативною стратегією, причому досить вдалою. Ми показуємо всьому світу, що стали першою країною, по якій застосували МБР. Цією новиною ми максимально демонструємо обличчя Путіна, для якого не існує червоних ліній. Він готовий застосувати на полі бою всі засоби, навіть ті, які для цього не розроблені (мета МБР — доставити ядерний заряд на велику відстань, набагато далі, ніж Україна).

Таким чином ми намагаємося надати меседж: «Для Путіна немає червоних ліній, то, можливо, нам досить самим собі їх малювати?»

З військової точки зору я розумію наступне:⤵️

🛑США значно відстають від РФ та КНР у розробці БРСД. Вони їх утилізували згідно з договором. А раніше в США було 700+ балістичних ракет середньої дальності Pershing 1/2.

🛑Росія здатна швидко поставити на конвеєр виробництво БРСД, адже вони розроблені на базі старіших версій ракет, і всім цим займається одне бюро.

🛑Україні потрібні саме БРСД, адже всі наші вороги знаходяться в зоні доступності 750+ кілометрів, не кажучи вже про дальні райони Росії, можливе бажання дотягнутися до КНДР та Ірану.

Ймовірно, наші бюро теж мають креслення, які ми зможемо використати або вже використовуємо. Без подробиць.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

21 Nov, 15:54


🇧🇬Болгарія захлинається?

Усі чекають коментарів стосовно застосування РФ МБР. Поки відслідковую та збираю інформацію. Кому цікаво почитати що та до чого, ставте "🤓".

➡️Отож, Місяць тому у Болгарії стався черговий "антирекорд" — відбулися восьмі позачергові парламентські вибори за останні чотири роки.

Одразу відповім на питання: чому так часто? Країна пов'язла у внутрішній боротьбі між прозахідними партіями (ГЕРБ — 26,3% та ПП-ДБ — 14,2%), що спричинена їхніми політичними амбіціями, недотриманням обіцянок і виражається у взаємному дефіциті довіри.

💬Здавалося б, подія вже пережила себе і зараз не виглядає актуальною. Однак на тлі останніх поворотів ситуація набуває серйознішого характеру:

🛑14 листопада експрем'єр Болгарії Бойко Борисов, лідер партії ГЕРБ, що перемогла на виборах, розпочав переговори з проросійською Болгарською соціалістичною партією (БСП) та популістами з "Є такий народ" про можливий уряд.

🛑Депутат від БСП — Об’єднаних лівих Іван Петков 17 листопада вирушив до Сочі для участі в першому форумі, присвяченому «побудові відносин між країнами БРІКС і європейськими країнами».

🛑В той же день з'явилася інформація про те, що у Болгарії РФ продовжує надавати консульські послуги попри закриття консульств.

Максимально несприятливий для нас формат, особливо це стосується переговорів із БСП, члени якої відкрито їздять на форуми в РФ (до речі, там і Медведчук був). До цього всього додається той факт, що "таємне посольство" Московії незаконно працює з міського центру болгарських соціалістів.

🇺🇦Як це може вплинути на Україну?

Поки що стан справ "висить у повітрі" — потенційна загроза, адже:

➡️Перш за все, робота парламенту заблокована (єдиної політичної коаліції, котра мала б проукраїнську політику, немає). Як наслідок, процес прийняття важливих для нас рішень також "заморожений".

➡️Політична ситуація максимально нестабільна, що дає можливість РФ застосовувати інструменти гібридного впливу, враховуючи пережитий досвід із Молдовою та Румунією (найближчим часом висвітлю цю тему).

➡️Довгострокові наслідки. Болгарія — парламентсько-президентська республіка. Якщо опозиція, так само як і уряд, будуть представлені проросійськими партіями, то у випадку військової допомоги це, ймовірно, стане "стопором". Ситуації, подібні до випадку зі сотнею БТР у 2023 році, можуть постати під питанням замість схвалення.

⚙️Нагадаю, що ВПК у Болгарії доволі потужний. До арсеналу країни входять старі системи радянських часів і боєприпаси, які, однак, знаходяться в хорошому робочому стані. Також діє виробництво боєприпасів, стрілецької та легкої зброї.

*У 2024 році декілька болгарських компаній подали заявки на інвестиції за спеціальною програмою Єврокомісії ASAP, за якою ЄС виділяє загалом 500 млн євро для стимулювання нарощування виробництва боєприпасів (важливо, що кошти підуть на нові виробництва 155-мм снарядів).*

👤Тому відзначив для себе такі важливі тенденції та чому варто приділяти увагу:

➡️1. Мейн-івент — зустріч Бойка Борисова, лідера партії ГЕРБ, із другою силою — проєвропейськими лібералами. Поки що невідомо, коли це відбудеться, адже ліберали висунули ряд вимог («санітарний кордон» для Деляна Пеєвського, проти якого США та Велика Британія ввели санкції за корупцію, і підписання декларації про прийняття антикорупційного законодавства). + У вівторок лідер ГЕРБ підписав зобов’язання, що не буде формувати кабінет із ДПС «Новий початок» Пеєвського.

➡️2. Результат переговорів із БСП. Тут цікаво, адже у разі формування уряду (ГЕРБ + ПП-ДБ + БСП) ми отримаємо більш-менш прозахідний варіант із проросійським "присмаком", котрий може у перспективі нівелювати результати.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

20 Nov, 10:05


💥І знову Путін за своє. Ядерна доктрина.

Путін учора підписав оновлений "документ в області ядерного стримування". Я його прочитав і скажу вам, що якось вони слабенько його переробили. Наче знизили поріг для застосування зброї, але багато пунктів не є актуальними і виявилися фальшивими.

💳Наприклад, там описано "опасности", які можуть перерости в "угрозы", для яких необхідне ядерне стримування. Ось зараз ви подивитеся, як західні лідери "тряслися" за червоні лінії і скільки з них вони вже перетнули (*можливо, тому й трясуться*):

➡️розширення існуючих блоків, які підводять військову інфраструктуру до РФ (вступ Швеції та Фінляндії до НАТО);

➡️проведення військових навчань великого масштабу («Steadfast Defender» — найбільші навчання НАТО з часів холодної війни, які проходили в Польщі цього року).

І це я ще не кажу про розвиток далекобійних засобів ураження. На це там виділено три пункти, але факт у тому, що такі засоби власного виробництва з’являються в Україні. На це у Путіна є відмазка: застосування ядерної зброї можливе за умови критичної загрози суверенітету. Це відсилка до його реакції на прорив ЗСУ в Курській області.

💬У сфері "ядерної зброї" є багато політичних моментів. Путін використовує ядерку, щоб емоційно тиснути на Захід і підтримувати власні червоні лінії. Наприклад, Байден, Стармер і Макрон дали дозвіл на удари ракетами по території РФ.

Путін одразу підписує оновлення до доктрини, де один із приводів для застосування ядерки — агресія з боку країни, яка не є ядерною, але її підтримують ядерні держави.

🔄При цьому всьому наступний хід має зробити Захід, адже:
— вступ Швеції до НАТО; = погрози застосування тактичної ядерної зброї (ТЯО) біля лінії бойового зіткнення;⤵️
— передача MLRS, які можуть використовуватися для запуску ядерного озброєння; = розміщення ядерки в Білорусі;⤵️
— найбільші навчання НАТО; = випробування ракети "Сармат", яка вибухає в шахті;⤵️
— дозвіл бити з MLRS по території РФ; = зниження порогу для використання ядерної зброї РФ.

🗂Й у цей список я ще не додав дії з нашого боку, наприклад удари по критичних об’єктах (типу НПЗ), ведення бойових дій на території РФ, а тепер і удари західним озброєнням по їхній території. Саме тому питання ядерної дипломатії зараз дуже актуальне.

А от наступний крок із боку НАТО не очевидний. Ми робимо все, щоб спонукати їх переходити червоні лінії й показуємо, що не такі вже вони й червоні. Але деескалатори на Заході теж роблять свою роботу.
Можна було б казати, що наступний крок — розміщення ЯО США на території Польщі на їхній запит. І це була б гідна відповідь Путінському шантажу.

👤Проте, на мою думку, західні політики бояться загнати звіра в кут і позбавити його всіх дипломатичних інструментів. Бо в такому випадку скажений звір може вдатися до відчайдушних дій. Я не вірю в ядерну війну в найближчому майбутньому.

➡️Проте в Путіна все ще залишаються ядерні дипломатичні інструменти:

🛑надання ядерки Ірану;
🛑допомога КНДР у вдосконаленні ракетних технологій;
🛑можливі якісь маневри з ядеркою, наприклад "зліт" Ту із бомбою десь на території РФ, який там і покружляє. Але це вже буде відчайдушним прикладом терору.

❗️Найголовніше — це не піддаватися шантажу Путіна й тримати руку на пульсі. Переглянув реакцію західних політиків — більшість із них відреагували досить упевнено на новину про зміни до доктрини. Наступного дня Байден навіть вирішив передати нам міни. А я нагадаю, що Україна є підписантом Оттавської конвенції про заборону використання мін у некерованому положенні.

*Все більше помічаю на прикладі Столтенберга, Байдена й інших, що чим ближче до кінця терміну, тим сміливішим стає політик. На жаль, Шольца це не стосується.*

Окрім того, ми зараз маємо показувати, що ці червоні лінії слабенькі:
➡️продовжувати удари по критичній інфраструктурі: НПЗ, аеродроми, Кримський міст.
➡️бити по підводним човнам, які є частиною ядерної тріади. Такі випадки вже були;
➡️всі помітили, що ми давно не збивали літаки «Ту», які також є частиною ядерної тріади.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

18 Nov, 11:14


🗂Швидко опишу, як Китай та КНДР використовує американську "сіру зону", й піду аналізувати "грандіозне рішення" — дозволи

🇨🇳КНР передала летальне озброєння

Ось ця подія дійсно привернула увагу. І не лише тому, що вони надали ударні БПЛА "Гарпія-3", розроблені китайськими та російськими інженерами. А чому саме зараз? Чому не місяць тому, коли був активний тиск на Донецькому напрямку?

➡️Я маю таку відповідь: події в США дають "Вісі Зла" сіру зону для дій. Стара адміністрація вже безсила в довгостроковому вимірі, а нова ще не отримала в своє розпорядження всі механізми та важелі влади. Таким чином, поки існує сіра зона, Китай свідомо вирішив підвищити ставки й зламати "червону лінію", яку для КНР так вправно вибудовував ЄС.

Чи буде КНР продовжувати передавати озброєння? Думаю, що це була перевірка, яка наразі пройшла вдало. Тому вважаю, що Китай продовжуватиме передачу озброєння, можливо, навіть розширюватиме його спектр. Хоча, давайте будемо відвертими: китайські гольфкари та броньовані машини вже були доставлені в Росію, хоча їх класифікували як невійськове обладнання.

👍Приємно, що ЄС зараз готує прямі санкції проти Китаю, адже співпраця з Європою для "Дракона" вкрай важлива. Такі дії також можуть спонукати Трампа продовжувати й розширювати допомогу Україні, адже стримування Китаю — одна з основних цілей його адміністрації. Тому має діяти принцип "обмін послугами". Я вірю, що у кабінеті Трампа переважає практичний розрахунок.

🇰🇵КНДР надає Росії САУ та РСЗВ

Було візуально ідентифіковано передачу:
- САУ M1989 *Koksan* калібру 170 мм (близько 50 одиниць);
- РСЗВ калібру 240 мм (приблизно 20 одиниць).

➡️Загалом, це сміливий і досить логічний крок. Ці машини в технічному плані слабкі: 1–2 постріли за 5 хвилин — це надто мало. Цього часу вистачить для їхнього виявлення та ураження. Крім того, для однієї САУ необхідно 8 чоловік обслуговування, які транспортуються на окремій машині. Для мене очевидно, що оперувати цим озброєнням будуть самі корейці.

Для КНДР це величезний плюс, адже вони отримують унікальну можливість проаналізувати використання своєї техніки й провести її модернізацію. За даними Вікіпедії, в арсеналі КНДР є до 500 таких одиниць, хоча я в цьому сумніваюся. Перша модернізація цієї машини відбулася після її бойового застосування Іраном у війні проти Іраку. Наразі, ймовірно, відбуватиметься новий етап модернізації.

💬Вважаю, що це стало ще одним приводом для передачі озброєння, адже дії КНР та КНДР явно були узгоджені в часі. Це очевидно й вписується у вищеописане: йде свідома ескалація, поки ситуація дозволяє це робити. Корейці тепер виступають не лише як людський ресурс для піхотних штурмів. Вони "окреслюються" як окремі бойові одиниці, які беруть безпосередню участь у війні.

Знову ж таки, думаю, що КНДР надсилатиме нове озброєння. Одразу спадає на думку можливість передачі ЗРК та засобів ППО. Артилерія — це першочергова потреба в модернізації як основний наступальний ресурс, а ППО — основний із точки зору оборони. У можливому конфлікті з Південною Кореєю КНДР доведеться протистояти всьому далекобійному західному озброєнню.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

16 Nov, 09:18


🇪🇺🛢ЄС б'є по нафтогазових "жилах" РФ: насуваються фінансові проблеми

🗂Єврокомісія зараз активно взялася за нафтогазову індустрію РФ. Перший крок було зроблено в червні цього року, коли були введені санкції на імпорт скрапленого газу РФ через треті країни.⤵️

Зараз надходить інформація, що ЄС планує в 15-му пакеті санкцій вдарити по тіньовому флоту РФ.

💬Чому це важливо? Запроваджені санкції діють дуже обмежено і загалом стосуються лише 45-47% російського нафтового експорту. Увесь прибуток надходить від продажу нафти тіньовим флотом + 2 трубопроводи (до Китаю + орендований у Казахстану): а це 1600 танкерів, які приносять прибуток у 110-145 млрд $ у 2024 році (це разом із трубопроводом "Східний Сибір" до Китаю, який збільшив транзит на 40%).

👍Загалом вектор було обрано дуже правильний: бити більше по нафтовому, ніж по газовому сектору. Математика наступна: нафтогазовий дохід у бюджеті - 32% (хоча я вважаю, що більший). Близько 80% з цього доходу від продажу нафти, 20% - від газу.

У ЄС тут є лише два інструменти:

➡️змінити/ускладнити сертифікацію суден. Цей інструмент не принесе великого результату, адже більшість танкерів РФ зареєстровані через офшорні компанії Африки, проте є частина, які мають європейську сертифікацію;

➡️змушувати країни ЄС, G7 та G20 знижувати стелю цін на російську нафту. Наразі стеля складає 60$. Цінова стеля означає, що країни "працюють" із російською нафтою, коли ціна за барель складає 60$ або менше.

*Простими словами: наприклад, собівартість нафти РФ - 80$, а ЄС каже, що працюватиме з нею за ціни 40$ за барель. Тобто не дає РФ заробляти, хоча повністю саботувати продукт не хочуть.
*

Ціна російської нафти Urals за жовтень складає $63,57 за барель, що нижче $83,18 рік тому. Тобто РФ вже втрачає. Якщо знизити стелю ще, то удар буде відчутнішим. Вже за даної ситуації нафтові доходи Росії в жовтні впали на 29%.

🇩🇪Сюрприз, але локомотивом у цьому виступає саме Німеччина. Тиждень тому Мінекономіки Німеччини наказало компанії Deutsche Energy Terminal "не приймати жодних постачань російського зрідженого газу". Й це все на тлі того, що РФ намагається "маніпулювати" газом, зупинивши експорт до Австрії, що спричинило підвищення ціни на газ в ЄС на 5%.

🔃Але тут не зрозуміло, хто більше втратить. ЄС сховища заповнив та трохи диверсифікувався через Норвегію (пн. Європа) та Туреччину - Азербайджан (пд. Європа). Проте потрібно розуміти, що азербайджанський газ - це російський газ, адже в Азербайджану немає вільного ресурсу, РФ просто переганяє через цю країну свій. Далі до Туреччини й до Греції. І ЄС про це знає, але поки зрушень немає. Хоча йде робота із залученням газу з Туркменістану.

❗️Головні тези (обов'язково для прочитання):

🛑Росія продає нафту до Європи 2 способами: морським до Туреччини, трубопроводом через Азербайджан;
🛑країни ЄС продовжують купувати російські нафтопродукти (вироблені з нафти РФ);
🛑слід продовжувати удари по НПЗ, що має знизити темпи переробки;
🛑Китай та Індія - основні імпортери, проте з Китаєм у РФ є конфлікт за ціни, ми маємо використовувати момент "застою в постачанні";
🛑в РФ є країни типу Словаччини та Угорщини, котрі за останній тиждень зробили заяви, що "РФ є надійним постачальником, рішення ЄС слід переглянути".

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

12 Nov, 19:24


Грандіозна партія в шахи: друзі — не дуже; США — ЄС

➡️Перед вами зараз розгортається найбільша за останній час шахівниця, коли навіть топполітики не розуміють, що відбуватиметься завтра. Я візьму на себе відповідальність спробувати пояснити це пересічному українцю.

📝Я поділяю міжнародних акторів на дві групи:
1. тих, хто готовий підтримувати далі;
2. тих, хто вже працює над завершенням бойових дій, і не факт, що на нашому боці.

🗂Зараз чітко простежується колаборація між прем’єром Британії Стармером та президентом Франції Макроном. Вони провели закриту зустріч без оголошення деталей. Якщо раніше я б сказав, що вони обговорювали далекобійну зброю, то зараз напрям змінюється:

➡️з’являється розуміння, що далекобійна зброя не є вирішальним фактором. І це правильно. Порівняно з 2023 роком Франція скоротила кількість переданих ракет Scalp. Про це буде окремий пост;

➡️дотиснути Байдена й вичавити з його каденції все можливе: хоча б погодити частку США в 20 млрд доларів у гранті на 50 млрд доларів від G7. Також Байден зустрінеться з Трампом 20 листопада. А 18–19 листопада він має зустрітися зі Стармером і Макроном на саміті G20. Сподіваюся, там будуть проведені всі потрібні 3–4-сторонні консультації, й Байден виступить посередником;

➡️як працювати з Трампом і яку спільну комунікативну стратегію обрати. Це найцікавіший момент. На тлі інформації про те, що Трамп може заморозити конфлікт або зменшити обсяги допомоги, країни ЄС виступають із наступними заявами:

🛑Президент Чехії: «З самого початку ми робили недостатньо. І зараз ми у глухому куті, не на користь Україні»;
🛑Президент Польщі: «Польща залишається твердим прихильником підтримки України в умовах війни з Росією»;
🛑Прем’єр Британії разом із президентом Макроном: «Я завжди казав, що ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, і ми залишаємось вірними цьому»;
🛑Майбутній канцлер Німеччини: «Я оголошу ультиматум Росії, якщо стану канцлером Німеччини»;
🛑Голова Ради міністрів Італії Мелоні разом із Генсеком НАТО Рютте: «Ми продовжимо підтримувати Україну, тому що боротьба України — це наша боротьба»;
🛑Боррель від ЄС: «Ми повинні запевнити Україну, що наша підтримка триватиме. Країнам ЄС слід збільшити допомогу».

👍Тобто ми маємо підтримку від фінансових гігантів ЄС, а Чехія з Польщею виступають як виробничі й ремонтні хаби. Усі висловилися про підтримку України незалежно від рішень Трампа.

🚫Тепер у нас є інший клуб: це сам Трамп, сюди наші ЗМІ записали Папу Римського Франциска, і, звісно, Орбана. Можливо, хтось подумає, що ролі такі:

🛑Трамп — центр, який оперує ресурсами й задає основний напрям руху;
🛑Орбан має «попрацювати» в ЄС, тим більше що Угорщина головує в ЄС;
🛑Папа Римський... не знаю, впливає на всіх католиків у Європі?

➡️Реальність така, що вплив Орбана надто малий у ЄС. Він не має країн-сателітів, у грудні головування Угорщини закінчується, тобто якраз на інавгурацію Трампа, а президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн місяць тому жорстко розкритикувала Орбана. Тобто Орбан просто безсилий. Єдина його роль — гонець до Росії та Китаю.

👤Трамп тільки має прийти до влади й зараз формує свій «кабінет». Це заслуговує окремого поста, який я опублікую, але зрозуміло одне — Трампу потрібно буде домовлятися з Європою або перевіряти міцність внутрішньоєвропейської коаліції.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

08 Nov, 18:52


📍Оновлення по Курському напрямку

➡️На фоні виборів у Штатах російські ЗМІ зараз невгамовно трублять про початок "великого" наступу у Курській області.

Наступ, імовірно, ведеться на кількох напрямках, і заявляють про просування в районі Малої Локні. Також противник відновив наступальні дії в районах Погребків, Зеленого Шляху, Дар'їно та Суджі.

➡️Головний задум противника залишається таким самим, як і у вересні, — витіснити СОУ з Курської області, на що їм, мабуть, дається 2-3 місяці. Зараз російські сили найактивніше намагаються пробитися у напрямку Погребки — Новоіванівка (варіант з оточенням підрозділів та створенням вогневого мішка).

"Диявол криється у деталях". Нещодавно повідомляли про проведення ротації ЗС РФ у Любимівці. Крім того, 810-а ОБрМП ЗС РФ отримала 40 нових БТР-82А, і на підкріплення на лівий фланг вирушило 5500 солдатів.

Про що це свідчить:

➡️Щодо підкріплення та збільшення оперативного резерву на лівому фланзі. Це негативно може вплинути на перебіг бойових дій, адже тактика противника залишається незмінною — піхотні штурми. Однак не потрібно забувати, що серед них є військові КНДР.

Для кращого розуміння: саме на 810-ту ОБрМП 18-ї армії ЗС РФ покладено організацію інтеграції "вузькооких побратимів". За попередньою схемою, за взводом в/сл з КНДР закріплені троє солдатів РФ та один перекладач. Чесно кажучи, поки що важко вірити в нормальну координацію дій у таких📍📍 підрозділах навіть для утримання оборони, не кажучи вже про ведення наступальних дій.

Не хочу говорити про "немічних мобіків", але, як показала нещодавня практика, механізовані атаки закінчилися безуспішно.

🗂Для прикладу: за інформацією Kriegsforscher, 51-й полк і 83-тя бригада ВДВ атакували лівий фланг разом із 810-ю ОБрМП у районі Крем'яного — Погребків. Скориставшись поганою погодою, вони пішли в наступ на бронетехніці.

🛑51-й полк задіяв 7 баггі, 5 БМП-3 і 2 БМД-2. Усі 7 баггі залишилися в полях. Обидва БМД-2 були знищені. Одна з п'яти БМП-3 була знищена, решту чотири пошкоджено і кинуто.

➡️Брак бронетехніки. За даними OSINT-дослідника Naalsio, за 1 тиждень (28.10—04.11) РФ втратила 43 одиниці техніки, з яких 29 — ББМ (10 БТР-82 різних модифікацій). І це в момент відносного затишшя, пов'язаного з перегрупуванням військ та виведенням підрозділів на доукомплектування.

Загалом ситуація на Курському напрямку виглядає для мене наступним чином: поставлено завдання, яке потрібно виконати будь-якою ціною. Залишається важливий момент — рівень втрат як піхоти, так і техніки. Умовно, на Покровському напрямку противник втрачає 70 одиниць техніки за тиждень, а на Курському — 30. Не слід забувати, що останній — мабуть, єдиний поки що напрямок, де все ще ведеться маневрена війна. Так, не всюди (в деяких місцях і РФ, і ми "закрили питання по фортифікаціям"), але більшість місцевості та ділянок на напрямку залишаються одинокими позиціями у посадках.

👤Тому успішність такого прориву поки що важко оцінити навіть на тактичному рівні. Наразі ситуація знаходиться під контролем, а час "фактичної адаптації" корейських військових ще не закінчився. Це також стосується і СОУ, оскільки ми також поки що не знаємо, чого очікувати від північнокорейських військових.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

06 Nov, 18:57


🇺🇸Чого очікувати від Дональда Трампа?

Президентська гонка закінчилась - Дональд Трамп випередив Камалу Гарріс на 53 голоси (224 проти 277). Також республіканська партія отримала більшість у Сенаті, Палаті представників та навіть на губернаторських виборах.

Відтак постає головне питання, яке турбує українців: як поводитиметься Трамп у питанні війни в Україні? Це ж саме він обіцяв закінчити війну за 24 години після свого обрання.

💸Грошей від США більше не буде? Вочевидь, не буде більше прямих бюджетних асигнувань та пакетів допомоги. Принаймні республіканський Білий дім буде брати курс на це.

Трамп - бізнесмен. Для того, щоб щось дати, він захоче щось отримати. Що це може бути? Читай пункт 4 Плану перемоги президента - українські корисні копалини.

🛑Розробка так званих «критичних матеріалів» - літію, урану, титану і тд може стати вигідною пропозицією від України.

🛑Відбудова силами американських компаній - також інтерес США. Проте до відбудови ще далеко в часовому плані.

🛑Інвестиції в український ОПК та спільне виробництво також розглядається як одна з найімовірніших опцій.

Проте беззаперечним є те, що на міжнародній підтримці у вигляді «донату» поставлено крапку. Далі - бізнес. Кредити, позики, бартер - доведеться шукати варіанти.

🇪🇺Європа повинна захищати себе сама. Трамп неодноразово заявляв, що європейці мають самі дбати про свою безпеку.Війна в Україні це доводить. Європа справді має прокинутися від солодкого сну під «парасолькою НАТО» і почати серйозно вкладатися у власну обороноздатність.

Тож «цінник» української війни найімовірніше буде перекладений на Європу.

🌊Фокус на Тихоокеанський регіон. Головний суперник США у візії Трампа - це Китай. І тут він послідовний. 47-ий президент США буде концентрувати увагу саме на цьому напрямку.

Для України це означає, що нам доведеться конкурувати за увагу Вашингтона з Тайванем та іншими проблемами регіону. Але й тут є можливості: якщо зможемо показати, як стримування росії допомагає у протистоянні з Китаєм.

Кейс із залученням північнокорейських військ, до речі, в цьому контексті може зіграти злий жарт із росіянами.

🤯Коротка турбулентність - неминуча. Це факт. Перші місяці нового-старого. презибудуть насичені гучними заявами, провокативними твітами і загальною драматизацією ситуації - це фірмовий стиль Трампа. Він любить створювати інформаційний шум і «розгойдувати човен». Нам потрібно бути готовими до цього і не реагувати на кожен його твіт як на кінець світу.

🤝Щодо допомоги - буде складніше, але не катастрофічно.

🛑По-перше, значна частина пакетів уже затверджена.
🛑По-друге, у США працює потужне оборонне лобі, яке зацікавлене в продовженні контрактів.
🛑І, по-третє, - поки що зберігається двопартійна підтримка України в Конгресі. Інша справа, що нам доведеться більше працювати над аргументацією і, можливо, погоджуватися на певні компроміси.

‼️Багато людей сприймають прихід Трампа дуже полярно - або як панацею, або як провал. Це не так працює. США - це складна система стримувань і противаг. Тому варто менше панікувати, більше працювати над нашими проблемами та ініціативами та єдністю всередині країни.

@pekhno_news спільно з @conflictcapital

✙CONFLICT CAPITAL✙

05 Nov, 08:06


🇬🇧Кадрові зміни у британській політиці?

➡️Британська політична сцена переживає чергове потрясіння - Кемі Баденок стала новою лідеркою Консервативної партії.

Для суспільства це історична подія - вперше темношкіра жінка, очолила одну з провідних партій Британії. Але за цим призначенням криється глибша трансформація британської політики, яка може мати наслідки і для України.

🗂Баденок прийшла до керівництва торі в непростий час. Консерватори зазнали нищівної поразки на липневих виборах 2024 року - найгіршої з 1832 року, отримавши лише 121 місце в парламенті та 24% голосів.

🇬🇧Що цікаво в новій лідерці опозиції - її політичний стиль разюче відрізняється від попередників (залишу посилання на статтю Economist). Замість традиційних консервативних тем про економіку та податки, Баденок зосереджена на "культурній" війні проти того, що вона називає "бюрократичним класом" - працівників HR-відділів, університетських адміністраторів, екологічних лобістів.

*У своєму 22-тисячному маніфесті вона звинувачує цей "клас" у всіх бідах Британії - від низького зростання до високої імміграції.*

🇬🇧Тим часом лейбористський уряд Кіра Стармера впевнено рухається своїм курсом. Нещодавній бюджет міністра фінансів Рейчел Рівз передбачає найбільше за 50 років підвищення податків - на 40 мільярдів фунтів. Гроші підуть переважно на охорону здоров'я та освіту. Але таке фіскальне розширення викликало занепокоєння фінансових ринків - дохідність британських облігацій різко зросла після оголошення бюджету.

🇺🇦Що все це означає для України? Спробую розібрати по пунктах:

➡️Позиція Баденок щодо України поки незрозуміла. В її розлогому маніфесті зовнішня політика майже не згадується - вона повністю зосереджена на внутрішніх культурних баталіях. Це може означати, що підтримка України не є її пріоритетом.

Втім, її походження (народилася в Нігерії) + жорстка позиція щодо протистояння авторитаризму можуть зробити її прихильницею української справи. Вона часто порівнює себе з Маргарет Тетчер, яка була відомою противницею російського впливу.

➡️Водночас лейбористський уряд демонструє послідовність у підтримці України. Масштабний бюджет Рівз показує готовність витрачати великі кошти на важливі цілі.

Велика Британія наступного року закладе у свій оборонний бюджет додаткові £2,9 мільярда (понад $3,7 мільярда) на військову підтримку України.

Але є ризик, що економічні проблеми (інфляція, високі відсоткові ставки) можуть змусити уряд переглянути свої витрати, включно з міжнародною допомогою.

➡️Важливо розуміти, що попри всі зміни, підтримка України залишається консенсусною позицією британського істеблішменту. Ні консерватори, ні лейбористи не ставлять її під сумнів.

Проте внутрішні проблеми Британії можуть відволікати увагу від міжнародних питань. Культурні війни Баденок, економічні експерименти лейбористів - все це може змістити фокус британської політики всередину країни.

👤Для України важливо вибудовувати відносини з усіма ключовими британськими політиками. Якщо Баденок зможе відновити позиції консерваторів (що виглядає малоймовірним у короткостроковій перспективі), вона може стати важливим гравцем у британській політиці. До того ж треба працювати з чинним лейбористським урядом, розуміючи, що його можливості допомагати можуть бути обмежені економічними викликами.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

04 Nov, 11:17


🇲🇩📤Короткі висновки по Молдові

➡️Учора відбувся другий тур президентських виборів у Молдові. За попередніми підрахунками (опрацьовано 99,64% бюлетенів), результати виглядають наступним чином:

🛑Чинний президент Майя Санду отримала — 55,4% голосів;
🛑Кандидат від опозиційної партії соціалістів Республіки Молдова Олександр Стояногло — 44,6%.

Ці показали позитивні результати, оскільки президентка та уряд змогли згуртувати суспільство та протистояти спробам російського гібридного впливу.

Росія врахувала уроки з попереднього туру та зосередилася на іноземних діаспорах:

➡️Зокрема, спостерігалися масові перевезення виборців до дільниць у Азербайджані, Білорусі та Туреччині літаками з Москви.

➡️Також були спроби зменшити голоси проєвропейських виборців в Європі, зокрема через повідомлення про мінування на виборчих дільницях у Великобританії та Німеччині.

Штаб Санду працював під значним тиском, адже ресурси для реагування в Молдові обмежені в порівнянні з потенціалом російського гібридного впливу. Важливим чинником, що допоміг Санду, стали іноземні діаспори в Європі, які підтримали її кандидатуру.

Проте виникають серйозні питання, оскільки діаспори не є стабільною опорою. Радіти зарано, адже попереду парламентські вибори, які відбудуться наступного року.⤵️

Тепер уряду потрібно піднімати проєвропейські наративи серед населення. Як показали результати референдуму, проведеного одночасно з першим туром виборів, Молдова перебуває на крихкому ґрунті. Хоча уряд має більшість у парламенті (62 з 101), проросійська опозиція складає 39 з 101 голосів і розділена на чотири партії.

❗️Однак факт залишається фактом: Росія випробувала свої технології та методи. Відповідаючи на запитання про готовність Молдови до дострокових парламентських виборів, очевидно, що країна не готова — залишаються багато нерегульованих питань, таких як протидія російським ЗМІ та політична робота зі старшим електоратом, який є основною аудиторією для російської пропаганди.

👤Тому далі спостерігаємо за рухами та розвитком подій у Молдові та зичу Санді плідної роботи, адже нагальних проблем вистачає.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

02 Nov, 18:13


👥Шановна спільното, важливе звернення до Вас!

Ми масштабуємося. Наш освітньо-аналітичний проєкт продовжує розвивається.

🎉Окремо хочу подякувати підписникам, котрі читають нас регулярно. Для тих, хто приєднався до нас нещодавно, бажаю залишитися з нами й надалі!

Ділюсь з Вами планами на найближче майбутнє:

➡️Створювати більше контенту у Телеграмі та на нашому YouTube-каналі.

➡️Розширювати аудиторію та платформи, через які зможемо з Вами ділитися аналітикою.

Маленький спойлер: зараз реалізуємо ще один проєкт (військового спрямування) в Instagram, найближчим часом обов’язково покажемо.

➡️Розробка власних патчів. Поки що це лише на рівні ідеї. Кому цікаво, ставте 🫡!

👤Тому велике прохання до тих, хто читає та бажає отримувати надалі цікаву аналітику та інформацію: підтримати платформу своїм донатом.

Один з важливих моментів, котрий якісно впливає на наш контент, — закриття технічних розходів, а їх, повірте, вистачає.

Кожна ваша гривня у якості одноразового донату мотивує та надає можливість реалізувати вищесказані плани:⤵️

🏦Monobank:
https://send.monobank.ua/jar/2EEqFNtE2K

💰PayPal: [email protected]

Також дякую усім, хто підтримує Conflit Capital на регулярній основі. Це просто супер, адже дає можливість планування. Якщо маєте бажання долучитися до такої ініціативи:⤵️

🍩Стати патроном — Patreon:
patreon.com/user?u=100268319

🍩Пригостити філіжанкою кави — BuyMeACoffee:

https://buymeacoffee.com/conflictcapital

🚀Conflict Capital

✙CONFLICT CAPITAL✙

02 Nov, 13:03


🇭🇺🤝Навіщо ми готуємо договір з Угорщиною?

Наприкінці жовтня Зеленський заявив про підготовку двостороннього договору між Угорщиною та Україною.

🗂Попередньо деталей не оголошували, але можна припустити, що ми граємо на випередження. Пояснюю: новина прозвучала на фоні двох основних тенденцій, які оточують Україну:

➡️Євроінтеграція. 30 жовтня був оприлюднений звіт Європейської Комісії з оцінкою ситуації в усіх державах-кандидатах. Загальні показники залишилися майже на тому ж рівні, що й торік. Однак важливіше інше питання — Єврокомісія заявила, що не бачить потреби у реформах законодавства стосовно прав національних меншин, які Україна провела торік на вимогу ЄС та Угорщини.

До цього моменту одним із важелів впливу були претензії до України з боку угорського уряду та наближених до нього структур.⤵️

Так, посаду комісара ЄК з питань розширення займає угорець Олівер Варгеї. Його відзначали піддатливістю до пропозицій Орбана, і його остання заява про можливість вступу України до Європейського Союзу до 2029 року за умови виконання необхідних реформ також викликала багато невдоволення.

*У грудні 2024 року склад Єврокомісії має змінитися, і Варгеї втратить свою посаду, що, імовірно, означатиме переоцінку підходів і термінів.*

❗️Проте радіти зарано, адже навіть якщо зараз Угорщина тимчасово послабила тиск і "зняла" блокування руху України до вступу, це не означає, що в майбутньому не буде перешкод.

*Навіть для відкриття змістовних переговорів з Україною за кожним із кластерів Рада ЄС може висунути нові умови.*

➡️Критика з боку Орбана. Думаю, усі бачили пост прем'єр-міністра Угорщини про План Перемоги Зеленського. Після цього послідувала відмова представників Угорщини з'явитися на зустріч послів і аташе з питань оборони держав – членів НАТО.

🛑Гадати немає чого. Орбан намагається максимально відтягнути можливу критику стосовно його політики, адже зустріч послів мала на меті обговорення нейтралітету Угорщини та її зв'язків з РФ і КНР.

🛑Угорський прем'єр хоче перечекати момент "активізації" Заходу з антиросійськими санкціями та допомоги Україні до приходу Трампа (скоріш за все, Орбан запросить останнього на саміт Європейського політичного співтовариства 7 листопада).

👤Тому вважаю, що договір, який розробляють, може "вбити одразу двох зайців":

➡️рішення почати відкриття хоч якогось діалогового вікна. Як сказав президент, мета не домогтися підтримки, а уникнути блокування. Очевидно, що всі розуміють: змінити вектор Орбана не вдасться.

➡️показати ще раз Єврокомісії та в цілому ЄС, що ми готові проводити реформи та зачіпати такі гострі теми, як права національних меншин, навіть у період війни. Це ще один політичний бал у нашу скарбничку.

🛑Реакцію від Будапешту ми вже отримали: Речник МЗС Угорщини Пачолай заявив, що питання вступу України до НАТО обговорюватися не буде. Очікуваний крок від Угорщини, але офіційного документу ще немає і, як на мене, нас чекають ще не один раунд переговорів та зустрічей.

👍Друзі, активність на каналі трохи впала, тому максимальне прохання активніше реагувати на дописи (особливо це стосується коментарів). Й ще раз нагадую, якщо Вам цікава певна тема, напишіть про це у чат, адже не завжди встигаю сам все охопити. Дякую!

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

30 Oct, 12:20


🖋Подій надто багато, не вистачає рук дати аналіз на кожну, тому вітаємо аналітичний дайджест:

🇷🇺🇦🇪Поставка озброєння в РФ з ОАЕ.

Тут я підхоплюю новину, яку опублікував колега з ДЗР, де на відео видно використання на передньому краю підрозділом РФ бронемашин COBRA 4-SUT, SPARTAN-SUT та інших моделей. Новина не є надто скандальною, але говорити тут про недопрацювання санкцій та інше марно. Тому трохи висвітлю для вас відносини між РФ та ОАЕ.

➡️ОАЕ — це країна, для якої не буває чорного й білого. Вона має статус головного оборонного партнера США, але водночас є одним з найбільших хабів для реєстрації російського бізнесу. Так, у ОАЕ з РФ дуже дружні та "економічно вигідні" стосунки. У 2022 р. обсяг російсько-еміратської торгівлі зріс на 68% і досяг рекордних показників у 9 млрд доларів. Крім того, з кінця лютого до кінця вересня 2022 р. 700 російських підприємств відкрили в ОАЕ другу юридичну особу, що в 5-7 разів більше, ніж у 2021 р.

*Зараз зачеплю почуття кожного українця: США цього місяця дозволили продаж Еміратам ракет GMLRS та ATACMS. Це щоб ви розуміли, що політика — це картковий будинок із Кевіном Спейсі.*

➡️З військової точки зору ОАЕ є не просто операторами російської техніки, такої як БМП-3 та ЗРК "Панцир", Емірати активно модернізують цю техніку. Крім того, зверніть увагу на таку інформацію: на виставці озброєнь IDEX-2023 Росія вела перемовини з Еміратами про продаж систем ППО та створення центру технічного обслуговування на території ОАЕ для російської техніки.

👤Саме тому я взагалі не дивуюся, що Емірати погодилися на продаж бронемашин Росії. Україна не має впливу на Емірати, адже наша дипломатія тут представлена слабо, в той час як Емірати роблять багато в контексті повернення полонених. Вплив США також під питанням: ОАЕ є другим за величиною експортним ринком для США на Близькому Сході, а також прагне до стратегічної незалежності в геополітиці.

🇮🇷🚀Ізраїльський удар по Ірану, який нам добре допоміг.

Мова піде про передачу іранської балістики Росії. Ізраїль своїм ударом (у контексті України) зробив нам два подарунки: вразив усі комплекси С-300 в Ірані, чим завдав РФ "ляпаса", а також знищив 12 установок для змішуваннячастини комплексу з виготовлення ракетних двигунів в Ірані.

➡️Тобто по ракетній програмі Ірану було завдано удару. Чи має вона ще що передати Росії? Має, комплекси виробляли нові ракети, які майже не використовувалися. Але тут постає питання щодо кількості пускових установок (ПУ): західні ЗМІ раніше публікували дослідження, що Іран передав ракети без пускових установок.

Зеленський позавчора заявив, що іранська балістика не була передана Росії. Тепер у мене питання: як Іран буде відновлювати втрачені РЛС для С-300 (Ізраїль атакував саме їх).

🗂Це найдорожча та найцінніша частина комплексу, а С-300 були основою ППО країни. Я розглядаю можливість, що між РФ та Іраном може відбутися trade. Тому наголошую на актуальності цього питання.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

29 Oct, 08:27


🇬🇪Грузію "втрачено"?

➡️27 жовтня проросійська правляча партія набрала 54,2% голосів, фактично перемігши на виборах.

Опозиція з результатами ЦВК не погодилася, а президентка закликала всіх незгодних вийти на протести в понеділок. І що з цього? Нічого, протести вже завершилися. Жодного результату досягнуто не було...

🚫Реально дієвих інструментів у опозиції майже немає. Те, що вони вирішили бойкотувати роботу парламенту, майже нічого не дає, адже юридично, поки не буде доведено, що «Грузинська мрія» набрала свої голоси незаконно, повноваження парламенту вступають у силу.

*Для цього правляча партія має набрати 76 мандатів, а «Грузинська мрія» набрала 89 мандатів.*

➡️Тому цей шлях є просто затягуванням часу. Але для чого? Щоб надати докази фальсифікації? Їх практично немає, окрім одного відео вкидання бюлетенів, але ЦВК уже визнала результати цієї дільниці недійсними й такими, що не впливають на результат виборів. Також опозиція не оголосила про отримання документальних доказів фальсифікації.

Чи може спрацювати міжнародний тиск? Не знаю. 90% що ні. Сьогодні прес-секретар Держдепартаменту США Метью Міллер заявив, що Штати не визнають результати виборів і погрожують подальшими наслідками. Але це найменша проблема Грузії. З урядом країни вже відмовилися працювати Швеція та Канада. Тобто країна вже випадає із західного кола.⤵️

❗️Чому погроза Штатів не матиме впливу? Наведу приклад Венесуели. Були погрози, були серйозні мітинги, але країна так і залишилася в руках Мадуро.

Але на тлі заяви США ЦВК Грузії оголосила про перерахування бюлетенів на 4 дільницях. І знову ж таки, ця дія є суто показовою, щоб продемонструвати, що Грузія «чує» міжнародну спільноту, але перерахують і доведуть, що вибори є легітимними.

💬Опозиції допоможуть лише:
🛑неординарні політичні рішення;
🛑активізація населення;
🛑єдність всередині опозиції.

Зараз вони виграють собі час на пошук рішень. Засідання парламенту може початися, коли присутні 100 зі 150 депутатів. Опозиція заявила, що не вийде на роботу, а «Грузинська мрія» має лише 89 місць.

➡️Активізація населення теж залишає бажати кращого. Я розумію, що майдану там не буде, адже Росія через «судові позови», чистки й обшуки ізолювала більшість активістів і лідерів думок. Хоча деякі країни все ще роблять на це ставку. Швеція сьогодні надіслала 2 млн доларів на підтримку «громадянського суспільства».

➡️Єдність опозиції теж може розсипатися з часом. Утримує їх між собою президентка й спільний інтерес. Але все може змінитися, як тільки «Грузинська мрія» через провладні силові органи почне тиск на одну з партій (або її лідерів). Методи перераховувати не буду. У кожного є болюче, приховане місце.

👤Саме тому невідомих змінних надто багато. І перспектива, якщо чесно, не найкраща. Але сигнал для мене — активізація суспільства, яке піде на крайні заходи. Якщо цього не буде, то нічого в опозиції не вийде. І, до речі, можливо, РФ вирішила підстрахуватися й відправила «підготовлених в Україні снайперів». Інформація потребує уточнення, але така реалізація можлива…

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

27 Oct, 16:11


📼Коротко про Часів Яр та Селидове

➡️Ситуація на фронті стає дедалі напруженішою, і увага суспільства зосереджена на військах КНДР, які незабаром можуть з'явитися на лінії бойового зіткнення.

Проте не слід забувати про найгарячіші точки, де тривають запеклі бої, зокрема в Покровському та Краматорському районах.

➡️Щодо Селидового (карта №1), противник захопив 29 км² і майже оволодів самим населеним пунктом. Російські підрозділи використовують велику кількість піхоти, яка розосереджується між будинками та підвалами. Тактика нагадує "мурашник", прорвати який дуже складно через відсутність чіткої лінії розмежування — у будь-якому будинку може ховатися група піхоти з РПГ або безпілотник FPV.

*З'являється інформація про підвоз резервів до цього напрямку, що забезпечує постійні атаки російської піхоти і створює проблеми для наших військ у використанні техніки*.

🚫Противник також намагається заблокувати шляхи відступу з Селидового через Вишневе (де фактично розташовані російські війська), прагнучи оточити українські підрозділи з півдня. Наразі залишилася лише одна дорога до Селидового, що сполучає його з трасою М-30, яка прострілюється артилерією ворога (захоплений терикон дає противнику значну висоту).

Незважаючи на складну ситуацію, наші підрозділи активно працюють: за день було задіяно більше сотні дронів для виконання завдань. Це свідчить про готовність до боротьби та прагнення утримати контроль над ситуацією.

➡️Часів Яр (карта №2). Протягом останнього тижня підрозділи противника змогли просунутися на 2,4 км², намагаючись обійти сили оборони, що захищають Часів Яр, з флангів. Російським військам вдалося зайти в один із районів через бетоноване русло каналу «Сіверський Донець — Донбас», яке раніше стримувало їхнє просування в бік Костянтинівки.

📍Зараз існує загроза з півдня та півночі. Противник використовує гібридний стиль ведення бою, який включає:

🛑Артилерійські обстріли та авіаудари для знищення позицій.
🛑Мобільні підрозділи на флангах (в основному невеликі механізовані групи) та масовані піхотні атаки.
🛑Оточення населених пунктів у "кліщі", коли малі вогневі групи намагаються закріпитися в житлових будинках.

Ситуація поки що під контролем, але будь-яка помилка може мати серйозні наслідки, оскільки з північного флангу розташовані приватні будинки, а з півдня — посадки та поля.

🔔Друзі, з'явилася купа справ, тому не можу так оперативно реагувати на всі новини. Якщо хочете, щоб я розкрив якусь цікаву тематику — пишіть у коментарі або до бота для зв'язку.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

23 Oct, 17:04


🇬🇪Парламентські вибори в Грузії: Буде гаряче

➡️26 жовтня в Грузії пройдуть парламентські вибори, на яких розподілятимуть 150 мандатів.

Наразі, точніше з 2012 року, парламент контролює проросійська партія "Грузинська мрія", яка зберігає 83 мандати. Ця партія буквально проросійська — її фінансує російський олігарх Іванішвілі.

❗️Контроль над парламентом у країні важливіший, ніж президентський пост, адже саме парламент ухвалює рішення. Щоб ви розуміли: парламент заборонив президентці Саломе Зурабішвілі їздити в турне Європою. Вона поїхала, а вони вже двічі оголошували їй імпічмент.

🗂Згідно з правками до Конституції 2017 року, вибори будуть проводитися за виключно пропорційною системою з прохідним порогом у 5%. Тобто місця розподілятимуться пропорційно до голосів, а не за мажоритарною системою. "Грузинська мрія" заборонила балотуватися блокам, щоб не дати маленьким опозиціонерам можливості пройти поріг. Проте останні опитування видають досить позитивну інформацію:⤵️

прозахідні партії сумарно можуть набрати понад 50% голосів (йдеться про чотири головні опозиційні сили, які долають бар’єр). А саме:
🛑«Коаліція за зміни — Гварамія, Мелія, Гірчі, Дроа»,
🛑«Єдність»,
🛑«Гахарія — За Грузію»,
🛑«Сильна Грузія».

Очікується, що "Грузинська мрія" набере до 35%. За такого розкладу опозиція може об'єднатися і зайняти більшість у парламенті. Але ситуація з опозицією в країні також не ідеальна, адже вона роздрібнена. Тут на допомогу спробувала прийти президентка Зурабішвілі. Вона ініціювала «Грузинську хартію» — дорожню карту, яка допоможе країні повернутися на проєвропейський шлях після виборів.

➡️У документі пропонується: скасувати закон про «іноагентів», помилувати тих, кого оштрафували чи затримали на протестах, очистити судову систему.

➡️Найважливіше — створити тимчасовий технічний уряд без політичних лідерів, який допоможе відновити євроінтеграцію Грузії та призначити дострокові вибори восени 2025 року, що зафіксують політичний курс Тбілісі.

Цей документ підписали всі 4 опозиційні партії, тому надія є.

🚫Проте є дві проблеми:

🛑1. У "Грузинської мрії" є ультраправа партія-сателіт — "Демократична Грузія", яка наразі має 9 мандатів. Очікується, що вона активно намагатиметься відтягнути голоси у опозиціонерів.

🛑2. Росія дуже міцно вкорінена в Грузії, навіть більше, ніж у Вірменії та інших країнах Центральної Азії. Поразка в Грузії стане серйозним ударом для Москви, тому я не очікую мирного розвитку подій у разі перемоги опозиції.

І так, люди вийшли на акції підтримки. Опозиційні ЗМІ намагаються применшити це, хоча за опитуваннями понад 70% населення підтримує західний вектор. Проте в силу цих акцій я вже не вірю...

👤Та все ж я ставлю на перемогу прозахідної коаліції. Якщо з'явиться нова інформація, напишу ще один пост.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

23 Oct, 12:23


Збір! Треба 1,6 мільйона гривнів, щоб закрити цей список:

• Система РЕБ "Сектор" — 1 шт.
• Комплекс управління БпЛА "Віщун" — 2 шт.
• РЕБ "CONTRA DRONE" — 2 шт.
• Автомобіль — 2 шт.

На кого збір:

🦅 81 ОАеМБр
👮 ОШБр "Лють"
🐺 Підрозділ ССО

🎯Ціль: 1 600 000.00 ₴
🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/AGqZv1TuYi
💳Номер картки банки 5375411223362851

❗️Розіграємо серед всіх, хто задонатить 200 гривень або суму, що кратна 200 гривням:

🍏 новенький iPhone 15 Pro
🍏 новенький iPad
🌐 Sony Playstation 5

✙CONFLICT CAPITAL✙

23 Oct, 06:33


🇰🇷🤝Сеул подає надію? Дзвінки до Генсека НАТО

Нагадую про відео, яке вийшло на нашому ютуб про Курськ: https://www.youtube.com/watch?v=JcNoFTF3d38

➡️Поки російські ЗМІ публікують кадри солдатів КНДР у Приморському краї, Південна Корея знаходиться на історичному для нас моменті:

Учора відбулася телефонна розмова між Генеральним секретарем НАТО Рютте та президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем.

💬Здавалося б, звичайний двосторонній зв'язок для обговорення інформації щодо ймовірної відправки північнокорейських військових на війну проти України.

➡️Однак зсув на політичному та військовому рівні вже є. Президент Юн попросив Рютте про приєднання до Системи збору та використання розвідувальних даних (BICES).

*Для кращого розуміння: ця система — важливий компонент для обміну розвідувальною інформацією між країнами Альянсу та ОСП НАТО, що в перспективі може пришвидшити дії та реакцію Заходу.*

Причинно-наслідковий зв'язок: відсутність BICES у РК = довготривала передача розвідданих через спецслужби та вищі політичні кола, що лише затягує надання свідчень та конкретних фактів на стіл Рютте, Байдена та інших.

➡️Окрім цього, прозвучало найважливіше для нас питання до речника Міністерства національної оборони Чон Ха Гю: «Чи розглядаємо ми надання Україні летальної зброї, наприклад, артилерійських снарядів?», і він відповів: «Необхідні частини будуть переглянуті та прийняті відповідно до тенденцій».

🔫Чи можна інтерпретувати це як меседж про розгляд постачання летальної зброї, яке вже активно обговорюють наші ЗМІ (мовляв, скільки у РК боєприпасів, техніки тощо)? Відповідь неоднозначна, адже:

🛑Існують національні закони, які обмежують експорт зброї воюючим країнам. Не буду вдаватися у деталі, але, якщо коротко, сам чорт ногу зламає у правовій базі Південної Кореї.

🛑Масла у вогонь підливає опозиція РК, яка контролює парламент — Національну асамблею РК. Основний орган, що відповідає за передачу озброєння, — Управління програми оборонних закупівель (DAPA). Де-юре це незалежне урядове агентство, але де-факто воно підзвітне Національній асамблеї, яка контролює бюджет DAPA та затверджує його рішення.

🛑Не менш важливий пункт — пропрацювання стратегічних комунікацій (Тихоокеансько-Азійський регіон — наша прогалина). Варіант переконати Нацасамблею чи натиснути десь "у середину" через дипломатичні посольства та "зустрічі за зачиненими дверима" поки що невизначений і малоймовірний.

Тому схильний вважати, що поки наш успіх у цьому питанні "висить у повітрі" та залишається на рівні обговорень, допоки ми не побачимо прямого втручання солдатів Кіма у війну. Щось на кшталт відео зі штурмовими групами, полоненими тощо.

👤Більше вірю у версію видання Newsweek про ймовірну відправку групи фахівців, включно з розвідниками, які мають досвід роботи з Північною Кореєю, а також тактичними експертами.

На практиці, ми можемо отримати перекладачів та радників на тактично-оперативному рівні, які ділитимуться тактикою північнокорейських військових та, сподіваюся, "мотатимуть усе на вус" і передаватимуть інформацію у Сеул та Вашингтон.

🗂Поки що спостерігаємо за розвитком ситуації та очікуємо на підтвердження/спростування заяви Буданова про сьогоднішню імовірне прибуття північнокорейських військових до Курська.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

22 Oct, 18:17


🙋Панове, доброго вечора.

Випустив нове відео про Курську операцію. Зібрав туди основні аспекти, відео легке та пізнавальне.

➡️Розглянув в ньому наступні запитання:
🛑Передумови та причини проведення операції;
🛑Нинішню обстановку на курському напрямку;
🛑Реакцію міжнародної спільноти.

🔗Посилання на відео: https://www.youtube.com/watch?v=JcNoFTF3d38

P.s. Завтра вийде пост про реакцію Південної Кореї на дії КНДР. Якщо є бажаючи підтримати мою активність в ютуб, то ось: https://t.me/conflictcapital/180

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

21 Oct, 11:01


🇲🇩📥Деталі виборів в Молдові

➡️20 жовтня у Молдові відбулися президентські вибори разом із конституційним референдумом про вступ країни до ЄС. Попередні результати (опрацьовано ~98% протоколів):

🛑Мая Санду, нинішній президент Молдови — 41,9%; (жовтий колір на карті)
🛑Олександр Стояногло, проросійський політик — 26,4%. (червоний колір)

Президент Молдови обирається за двоетапною системою абсолютної більшості. Тобто, за попередніми результатами, очікуємо другого туру. Що ж до референдуму, результати такі:

🛑прихильники вступу до ЄС — 50,08%;
🛑противники — 49,92%.

Молдова знаходиться на тонкій лінії боротьби між демократією та пропагандою РФ. Переглядаючи сайт молдовського ЦВК (Центральної виборчої комісії) та російські соцмережі, спочатку перспективи виглядали не такими радісними.⤵️

*Проте це пов'язано з тим, що спочатку рахували голоси на сільських дільницях, а потім уже в великих містах і на дільницях за кордоном, де люди займають проєвропейську позицію.*

👍Загалом можу привітати молдовський уряд, адже протягом передвиборчої кампанії державна влада намагалася відрізати "московські щупальця". Для кращого розуміння: РФ виділила колосальні ресурси (тема для окремої публікації) — підготовку формувань, яких тренували вагнерівці, спроба купівлі 130 тис. голосів, фейкові відео черг до дільниць у Росії тощо.

Кишинів, у свою чергу, продемонстрував високу оперативність (на майбутнє слід винести з цього уроки для нас). Було проведено низку розслідувань, заблоковано проросійські акаунти в соцмережах.

🚫Але нинішні результати — не привід складати руки та очікувати другого туру.

➡️Московія буде тиснути до останнього, і впродовж двох наступних тижнів буде ще чимало актів дезінформації та ймовірних диверсій (вже зараз російські телеграм-канали розповідають про невдачі Санду та пакет бюлетенів до Німеччини).

➡️Зрізані "щупальця" проростають. Я зараз про Ренато Усатого, який набрав 13,7%. Ця темна "конячка" стала розмінною монетою та відіграла свою роль — переманила частину проєвропейських голосів. Як результат — ще один інформаційний привід для РФ (Санду посіла третє місце на виборах у рідному районі).

Думаю, загальна тенденція зрозуміла. Тепер відповім на питання: що робити нам?

➡️Молдова — стратегічний партнер (насамперед, це сусід, політична спрямованість якого може бути як загрозою, так і гарантом підтримки).

Одним з варіантів є непряма протидія, а саме відкриття діалогового вікна з Європою та Штатами. Такий відкритий приклад ведення гібридної війни — це ще один аргумент для США та Європи на тлі таких важливих моментів, як застосування військових КНДР та майбутні вибори в Грузії.

Забігаючи наперед, планую тезисний допис про візит американського високопосадовця до Києва. Якщо цікаво, ставте 🫡

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

18 Oct, 15:01


🪆🌍Спочатку КНДР дає людей, а потім Африка... Як повернення Вагнерів до Малі сигналізує про втягування Пхеньяну?

➡️Я вирішив узагальнити й окреслити тенденції дій Росії в Африці, які зараз більшість не помічає через недостатню висвітленість і увагу з боку ЗМІ.

Так от, на даний момент, не кажучи вже про витягування з Африки ресурсів, Росія починає приділяти активну увагу людському потенціалу цих країн. Наразі в мережі набирає популярність наступна інформація:

🛑РФ вербує жінок для роботи на заводі з виробництва шахедів в Алабузі (особлива економічна зона в Республіці Татарстан);
🛑в Малі фіксується активність російських Вагнерів.

📈По-перше, тенденція вербування працівників — дешевої робочої сили зберігається з 2023 року. РФ розгорнула активну піар-компанію для роботи на підприємстві. Ролики та відповідні матеріали допомагають розповсюджувати це серед урядів країн Африки — Уганда, Руанда, Кенія, Південний Судан, Сьєрра-Леоне та Нігерія.

Не погано так? Одному працівнику платять $500 максимум. А загальне виробництво на Алабузькому заводі планують збільшити до 6000 шахедів на рік.

🔫Вагнер же займається вербуванням чоловіків для потреб ЗС РФ. Скільки африканців у рядах РФ — невідомо.

Повернення Вагнера до активних дій в Африці означає для мене наступне: РФ знайшла сили, щоб стабілізувати ситуацію в Курську й замінити Вагнерів. І ці сили надійдуть з Північної Кореї, це вже очевидно.

➡️Так от, ще у вересні РФ вивела своїх найманців з Буркіна-Фасо й направила їх у Курськ. Буквально позавчора з’явилася інформація, що Вагнера забрали тіла вбитих побратимів у Малі й були помічені в патрулюванні із військовими Малі.

➡️Окрім того, нещодавно Вагнер у ЦАР вдалися до провокації проти країни Чад. Росія вже має там вплив, але й Захід теж — США зберігає там маленький контингент спецназу.

Якщо Вагнер повернувся до активних дій в Африці, то до Курська скоро має підійти підкріплення. Очевидно, що попри погіршення погодних умов РФ не відмовляється від свого бажання вибити наші війська.

🔫Чому я заговорив про те, що Африка може активніше допомагати людьми?

На минулому тижні Міністр оборони Росії Андрій Бєлоусов зустрівся з прем'єр-міністром Буркіна-Фасо Аполлінером Дж. К'єлем де Тамбела в Москві, щоб обговорити розширення військового співробітництва між двома країнами.⤵️

🇰🇵Це дуже нагадало мені ситуацію із КНДР, тому можу висунути гіпотезу, що РФ може розпочати активний рекрутинг у країнах-маріонетках. А це більшість країн Сахелю, ДРК, ЦАР і Судан, частково.

Окрім того, Африканський корпус РФ зараз проводить рекрутинг у країнах центральної Африки, пропонуючи 2000 доларів кожному, і це окрім грошей по контракту.

*Є історія, що хлопця кинули до в’язниці за те, що він викрав мопед. До нього прийшла "біла людина" й допомогла йому вибратися на Донбас. І, до речі, африканці підписують контракти російською мовою, нічого не розуміючи, стаючи безправними "інструментами" для штурму, "пішого розмінування" й рекогностування місцевості. І смішно, й грішно...*

❗️Тому я звертаю увагу, що тенденція йде на погіршення. Росія починає активно залучати власні маріонетки, окрім пасивної допомоги в обході санкцій/постачанні ресурсів.

🇺🇦Що може робити Україна? Обрізати самі щупальця — тобто "працювати" із Африканським корпусом РФ. Саме тому зараз ми оправдовуємося за наші FPV в руках повстанців із Малі. Та й наші дії в Судані та Малі за вищеописаних тенденцій набирають значення.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

18 Oct, 08:38


🇺🇦План перемоги й Байден, Шольц, Орбан

➡️16 жовтня президент України Володимир Зеленський представив свій "План перемоги" у Верховній Раді.

➡️Учора він відвідав штаб-квартиру НАТО у Брюсселі, де зустрівся з Генеральним секретарем Альянсу Марком Рютте та взяв участь у засіданні Ради Україна-НАТО.

🇺🇸Сьогодні до Німеччини прилетів Байден. Як відзначило POLITICO: "Шольц дістає серветки". Усі пишуть про консультативний аспект зустрічі, мовляв, заспокоїти берлінську тривогу щодо Трампа.

🛑Частина правди, звісно ж, є. Шольц — учасник деескалаційного клубу, котрий знаходиться на короткій нозі з Байденом. Заяви про відмову передачі Taurus, аналогічне збільшення допомоги (Штати та Німеччина додали декілька позицій у список озброєння для передачі) яскравий приклад. І візит останнього мав би бути заключним етапом реакції на "План перемоги" (на Рамштайн не зміг, короткий візит має його замінити).

🛑Ще й Орбан заявився. Угорський "месник", як і очікувалось, розкритикував "План перемоги" та закликав канцлера Німеччини і президента Франції від імені всього ЄС якнайшвидше розпочати переговори з РФ. Чи має це глобальне значення для нас? — так. Подібні заяви корелюються з критикою зі сторони Трампа у бік кампанії Зеленського.

💬Однак є й позитивні моменти:

➡️1. Робота Рютте. Хоча генсек і зазначив про можливість приєднання України до НАТО, важливо підкреслити, що він скликав засідання Ради Україна-НАТО у четвер після оголошення візиту Байдена у п'ятницю. На виході: план представили, лідери країн-партнерів оцінили й, за словами Зеленського, підтримали. Цей крок дозволив консолідувати країни Європи та утворити умовну групу тиску на Байдена.

➡️2. Стратегічно-економічний потенціал України. Хоча прохання про допомогу триває, важливо постійно пропонувати нові ініціативи. Я підтримую ідею створення спільних підприємств і угод із західними виробниками, а також обмін досвідом.

🔄Спільні підприємства у військово-промисловому комплексі можуть стати чудовою можливістю для інтеграції західних технологій в Україні. Наш інженерний потенціал може суттєво підвищити рівень виробництва БПЛА та систем ППО в Європі, забезпечуючи стабільний потік техніки в Україну.

Крім мінометів і танків, Україні також потрібні оборонні споруди. Тому залучення будівельної техніки з ЄС, Японії та Південної Кореї є дуже актуальним.

➡️3. Вступ до НАТО. Підняття цього питання важливе для підтримки тиску на партнерів. Чи варто очікувати активізації процесу вступу? Ні, але правило "чим більше вимог, тим більше отримаємо" залишається в силі.

Згадайте про "закрите небо" чи "заморожені активи на підтримку України". Ситуація подібна: ми вже отримали певну кількість авіації, а доходи від активів РФ в Європі йдуть на підтримку України. Під лежачий камінь вода не тече.

👥Що ж, чекаємо результатів зустрічі Байдена та європейського тріо (Шольц, Макрон та Страмер). Сподіваюсь, зустріч не пройде без Рютте, котрий буде настоювати на збільшенні допомоги, ну і залишається також слово за Макроном та Страмером.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

14 Oct, 13:30


🔄🇺🇦 Роздуми щодо реструктуризації ЗСУ

➡️Нещодавно інформаційних обертів почала набирати новина про створення четвертого армійського корпусу (далі — АК) у складі Сухопутних військ.

На перший погляд, новина виглядає зовсім не новою. Сьогодні вже існують три АК у Сухопутних військах (9-й, 10-й, 11-й) та по одному в ДШВ і Морській піхоті (7-й та 30-й відповідно).

Проте сам факт створення АК викликає багато дискусій (від логістики до управління). Ось основні тези, які критикують АК:

🛑В оперативних командуваннях (фактична заміна АК) більше автономних ресурсів: інфраструктура, навчальні центри тощо. Тобто все, здавалося б, працює, процес налагоджений.

🛑"Напівмертві" корпуси, які ведуть бойові дії за рахунок доданих підрозділів.

Однак такі аргументи не є недоліком самої структури. Якщо говорити про інфраструктурну базу, ми можемо зробити те ж саме тільки на базі АК (передача рекрутингових центрів, навчальні заклади тощо). Що стосується доданих підрозділів, я взагалі мовчу — таке явище спостерігається також у бригадах і навіть у батальонах.

💬Особисто підтримую ідею подальшої реформи з метою переведення Сухопутних військ на структуру (бригада-дивізія-АК). Створення ланки дивізійного рівня й формування "адекватних" АК надасть можливість:

➡️Краще організований процес ротації. Проводиться ротація військ батальйонно, переміщення техніки також мінімальне (порівнюючи з бригадами), зберігаючи контроль над ситуацією, адже штаб залишається на місці.

➡️Поповнення свіжими силами відбувається не через необстріляні батальйони, а за рахунок маршових рот, які розподіляються по кілька осіб у кожному взводі серед підрозділів, що вже мають бойовий досвід.

➡️Легше керувати особовим складом (відповідальність командира за підрозділи). При існуванні тактичних оперативних угруповань (ОСУВ, ОТУВ) люди на тимчасових посадах не відповідають за особовий склад, яким керують.

*Пояснюю: офіцерський склад, який здійснює управління на ПУ ОСУВ/ОТУВ, збирають з різних в/ч та підрозділів. Чи добре це впливає на управління? Мабуть, ні, адже відповідальність за озброєння, комплектування тощо лежить на Сухопутних військах.*

➡️Менше проблем із комунікацією (я зараз говорю про сусідні підрозділи). Наприклад, набагато легше налагодити зв'язок між двома командирами дивізій, ніж входити у взаємодію та координувати зусилля 4-5 командирам бригад. Думаю, всі бачили випадки знищення своєї техніки та сил, незапланованих відступів підрозділів, які призводили до проривів противника.

➡️У дивізіях більше вогневих засобів; їх не потрібно випрошувати у всіх родів командувань. ОТУ і ОСУВ будуть здебільшого непотрібні — їх цілком замінять штаби дивізій.

👤Наявна структура ОТУ/ОСУВ зрештою вигідна саме політично, але не підходить для війни на виснаження, де ефективне використання наявного ресурсу стає ключовим фактором. Тому формування дивізій та АК дійсно потрібне нашим ЗСУ.

Буду радий почути Вашу думку у коментарях...⤵️

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

12 Oct, 13:07


❗️💥Роздуми стосовно удару в Дніпрі

🗂9 жовтня у Дніпровському районі — 90 км від лінії фронту — противник завдав удар по батареї Patriot. Аналізував як українські ЗМІ, так і противника.
Декілька цікавих речей, які підмітив:

🛑1. Було багато суперечок про вид ЗРК (більшість казали, що траєкторія польоту проти ракет не така, як у Patriot).
🛑2. Виникало безліч питань стосовно розміщення ПУ (на відеоматеріалах РФ — установки стояли у формі ромба).
🛑3. І найцікавіший момент, наскільки серйозним був удар (мова йде про наслідки).

👤Однак, аби не робити передчасних висновків та оперуватися лише припущеннями, вирішив почекати реакції від офіційних джерел. Так от, що ми маємо від слів Ігната: це все ж таки була батарея Patriot (втратили декілька одиниць техніки). Проте батарея продовжує виконувати завдання в регіоні. Машини ЗРК були нормально розосереджені. 90 км від фронту – це глибокий тил. Для чого розмістили там? Прикривати об'єкт чи район від крилатих ракет та балістичних ракет.

➡️Стосовно інформації, що ПУ Patriot може знаходитись "в кілометрах" від командної машини. Необхідно розуміти, що між РЛС, командною машиною та ПУ потрібно забезпечити надійний канал обміну даними (без цього система ППО не зможе нормально працювати). Якщо Patriot у старій модифікації PAC-2, там за визначенням провідне з'єднання між машинами.

➡️Також потрібно враховувати як місце прильоту, так і особливість боєголовки. Іскандер з боєголовкою повітряного підриву та шрапнеллю створює щільне уламкове поле на багато десятків метрів навколо точки підриву. Власне, це можна спостерігати на відео.

⚠️Знову розвідувальні дрони?

Головна проблема — непомітність дронів та їх висота, тому навіть у разі виявлення боротися з ними важко. ЗРК "заточувалися" під авіацію та ракетні засоби нападу. Тому будь-який дрон — украй складна мета для військового чи об'єктового ППО.
Що з приводу прикриття: ПЗРК, ЗУ, ситуація більш-менш однакова. Виявлення може бути успішним на малій дальності + варто мати радіотехнічні засоби виявлення.

💬Проблема знову вилазить у болючі наслідки. Проте протидіяти ми у теорії можемо… Думаю, багато хто бачив роботу наших зенітних дронів — суть проста: наш дрон-fpv підлітає до ворожого «розвідника» та знищує/виводить з ладу.

Аби вирішити проблему Орланів, Supercam та інших БпАК, котрі продовжують масово залітати у тил, необхідно забезпечити 2 умови:

➡️Підрозділи безпілотників противника також адаптуються. Мова йде за встановлення РЕБ на дрони, котрі на 60 с глушать картинку для наших операторів у разі фіксації наближення. Рішення безумовно дієве, але засоби протидії також є. Один із них — машинний зір, котрий стійкий до «придушення».

➡️Масовість. Якщо з технічної сторони все зрозуміло, то із забезпеченням подібних дронів по всій лінії фронту та тилах вже не так гладко. Удар по Patriot в Дніпровському регіоні — яскравий цьому приклад. Говорити про нестачу дронів/доцільність і т.д. не буду, адже поки не володію достатньою компетентністю.

💥Наслідки удару

Конкретно у цьому випадку не обійшлось без важких наслідків. Зафіксовано влучання у РЛС (скоріш за все не піддається ремонту, адже електроніка не витримає такого). З машиною управління питання. Все впирається у захист кабіни. Якщо вона легко броньована, то ураження можливо також критичні.

❗️Що ж, ще один болісний урок для нашого командування та досвід, котрий реально ПОТРІБНО враховувати під час підготовки/роботи розрахунків ППО та сили, що їх прикривають.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

09 Oct, 14:46


🕊💥Проміжні висновки стосовно удару по 67-му арсеналу ГРАУ

🗂В ніч з 8 на 9 жовтня безпілотники атакували 67-й арсенал ГРАУ, розташований поблизу Карачева в Брянській області.

Це вже четвертий склад, уражений за останній місяць (раніше були атаковані 107-й арсенал 19 вересня та 23-й арсенал «Тихорецьк» 21 вересня).

➡️Цікавою є конструкція арсеналу, яка суттєво відрізняється від раніше уражених складів. Він не новий — ще за часів Другої світової війни використовувався німцями, і з того часу не зазнав значної модернізації чи розширення (будівлям, де зберігались боєприпаси більше 50 років). + На супутникових знімках 2021 року видно відкриті майданчики для зберігання та незахищені будівлі.

Відповідно до візуальної інформації українського проекту Tochnyi, боєприпаси на 67-му арсеналі ГРАУ зберігалися наступним чином:

🛑будівлі вкриті землею для зберігання снарядів (виділено червоним);
🛑снаряди, що зберігалася просто неба (виділено зеленим);
🛑надземні сховища (виділено синім);
🛑сховища з накриттям без стін (виділено фіолетовим);

Чи відбулись зміни під час повномасштабного вторгнення? Ймовірно, ні.⤵️

Багато складів з артилерійськими системами та танками досі використовують відкриті майданчики. Для кращого розуміння, СОУ поки що наносили удари тільки по арсеналах другого і третього класу - найбільш захищених, однак близько 70% усіх російських складів боєприпасів належать до першого класу - найпростішого.

➡️Крім того, географічне розташування цього об'єкта також робить його максимально пріоритетною ціллю, адже він обслуговується чотирма залізничними гілками, що з’єднуються з магістраллю між Брянськом і Орлом. Скоріш за все склад активно використовувався для забезпечення угруповування противника в Курській області.

*Склад знаходиться на відстані 114 км від українського кордону і за 186 км від українських військ, задіяних у Курській операції.*

З позитивного — максимальна місткість 67-го арсеналу становить близько 22 тисяч тонн на площі 3,5 км². За попередньою інформацією, на складі зберігалися боєприпаси з КНДР, а також проводилась модернізація артилерійського та ракетного озброєння, включаючи іранське походження.

📈Питання про кількість боєприпасів залишається відкритим, але на відео зафіксовано явну детонацію боєприпасів. Більш глубокий аналіз опублікую після отримання супутникових знімків.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

09 Oct, 09:58


🇺🇦🔫Невже нарешті експорт нашої зброї за кордон?

🗂Про це нам каже стаття FT та ще ряд українських видань. Чи це позитив? Позитив, але це не про турботу за виробників. Це про статистику. А я кажу про наступну статистику:

➡️85% компаній ВПК замислювались над релокацією за кордон або вже її здійснили;

➡️70% вважають саме закритий експорт головною проблемою й причиною для релокації.

Непогана така статистика. Я це називаю - дотерпіли до останнього, коли навіть такі гіганти, як Укрспецсистемс (БПЛА Shark - їх продукт), відкрито кажуть про виробничі потужності в Польщі.

📊Й зараз дуже багато наших підприємств йдуть за кордон. В Україні можуть виживати великі підприємства, які працювали ще до 2022 року, й ті, які встигли швидко піднятися. "Малим" ініціативам важко на українському ринку, адже:
🛑в країні не вистачає коштів, щоб "купити щось у всіх". З доступних в країні виробничих потужностей на 20 млрд $ держава може викупати тільки 6 млрд $;
🛑й ці 6 млрд $ йдуть на вже перевірені продукти, адже коштів на експерименти держава не має. Та й бажання відверто теж.

Саме тому наші дрони, FPV й спорядження продається в Польщі, яка залюбки їх викупає. З моїх знайомих ніхто не має проблем із реалізацією продукції в Польщі. Зараз виробники навіть починають реєструвати торгові марки в США. Так, це довго, але, ймовірно, має окупитися.

Через вищеописані причини наш уряд починає замислюватися над дозволом експорту до інших країн. Їм потрібно зберегти виробничі потужності в країні, щоб мати:
🛑статистику, яка робитиме з нас мілітаризовану країну й "запрошуватиме" інвесторів;
🛑мати доступ до продукції, адже якщо підприємство міцно сяде на західному ринку, де є гроші, то й ціну для українського замовника можуть підняти. Адже раніше: основні гроші - українські, а західні - бажані. Зараз в більшості основні гроші все ж з України, але 30-40% продукції приносить валюту.

💬А якщо Україна дозволить експорт, чи не втратимемо ми взагалі всіх виробників?

Ось саме через це цей дозвіл й бояться давати. Але тут слід зрозуміти, що як такої заборони немає, просто Служба експортного контролю України накладає заборону на експорт зброї та товарів подвійного використання.

👤Одразу скажу, що думка автора наступна - ні, не втратимемо. Але не через те, що Служба експортного контролю буде все класно контролювати й пропускати тільки надлишкові продукти, а саме через зацікавленість самих виробників залишатися в Україні.

"Служба експортного контролю, яка видає дозволи на експорт, має досить інструментів, щоб не пустити на продаж те озброєння, яке зараз потрібне ЗСУ"НЕ ВІРЮ.⬅️Ну вже 80% виробників перенесли свої потужності. Отже, ніякі обмеження не заважатимуть виробляти в Польщі й там же продавати.

"Чіткий механізм контролю експорту дозволить уникнути нелегального реекспорту в треті країни, що потенційно може загрожувати національній безпеці України"НЕ ВІРЮ. ⬅️Це те ж саме, що вірити в санкції. Є підставні компанії, треті особи, агенти РФ, котрі мають громадянство й зможуть купити цю продукцію. Тому якщо РФ захоче, то вона отримає наші вироби.

👍АЛЕ при всьому цьому я вважаю, що відкритий дозвіл має піти нам тільки на користь, адже йти з України цілком - дурість. Це як купити BTC в 2009 за 1$ й продати зараз по 70 000$. + Україна - це ринок, який будуть наповнювати. Заходу буквально вигідно мати потужності в Україні, адже умови кращі й можливість отримувати прямий відгук з фронту.

Й ще доступ до західних ринків має дати кошти на саморозвиток. Я впевнений, що у наших інженерів є ідеї, є запити з фронту, але можливості реалізації обмежені, адже випробування - це гроші, які не окупляються одразу.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

08 Oct, 13:02


🇰🇵🔫Військові КНДР в Україні?

🗂Міністр оборони Південної Кореї Кім Йонг Хен застерігає, що військові КНДР можуть бути направлені до України.

➡️По-перше, ви маєте розуміти, що військові КНДР вже знаходяться на окупованих територіях України. Підтвердження тому - наш удар по полігону біля Донецька, де загинули 20 військовослужбовців Кореї.

Також ще в червні була інформація про можливу відправку північнокорейських інженерних бригад на допомогу Росії. Чи були вони відправлені? 50/50. Як мінімум не в тій кількості, про яку дискутували південнокорейські ЗМІ (декілька бригад/тисячі одиниць о.с.). Я буду обережним із припущеннями, адже я не маю інформації, яка б підтверджувала або спростовувала, що на лінії фронту діють декілька інженерних бригад КНДР (ні повідомлення місцевих, ні відео з FPV).

➡️По-друге, ми маємо розібратися в функціях, які виконують й теоретично можуть виконувати корейці на передовій. Ось це й є вирішальним питанням. Я бачу декілька варіантів:

🛑інструктори, які будуть допомагати росіянам користуватися балістикою, але ця к-сть не велика (десятки, а то і сотні), та й їх присутність ні на що не впливає;

🛑направлення обмеженого контингенту, який буде переймати досвід. Кого б я відправив на місці Кіма? Сили ССО КНДР, адже вони є основою штурмових спроможностей ЗС країни проти Південної Кореї. Відправив би групу, яка б вивчала тактику застосування дронів. Знову таки, в такому випадку всі вони не будуть бойовими, лише спостерігачі;

🛑якщо ми говоримо, що буде відправлено певний контингент, який безпосередньо буде задіяний в бойових діях, тоді я маю наступне запитання — КОМУНІКАЦІЯ. Корейська — це не англійська, хоча й останню не всі росіяни знають. Використання корейських підрозділів у взаємодії з російськими буде впливати на комунікацію та злагодженість дій, що підриватиме бойові спроможності.

💬Саме тому я важко собі уявляю масове застосування корейських військових на рівні із російськими. Те, що вони присутні як "підрядники", які контролюють використання переданих арт боєприпасів, фіксують статистику несправності, - це одне. Неприємно, але не критично. Те, що росіяни ділитимуться із ними досвідом не на папері, а на полігоні, неприємно, але це має більше турбувати Південну Корею та Японію.

🚜Те, що їх використовують для будівництва інженерних споруд на передньому краї, - ось це вже мене більше хвилює. Росіяни й так наростили власні інженерні війська: під час мобілізації у 2022 році було сформовано 5 нових інженерних полків.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

07 Oct, 16:10


💥Нічний удар по нафтобазі в Криму

🗂Сьогодні Сили Оборони здійснили дроновий наліт на нафтобазу у Феодосії, що стало вже четвертим випадком за час повномасштабного вторгнення. Раніше, у березні 2024 року, був пошкоджений магістральний трубопровід для перекачування пального.

На даний момент вдалося влучити безпосередньо у резервуари. Ця новина є позитивною, оскільки:

➡️Феодосійський нафтоперевалочний термінал є найбільшим у Криму за обсягами перевалки нафтопродуктів (всього на півострові розташовані два термінали, другий — у Севастополі).

➡️Важливим аспектом є паралізування найбільш зручного логістичного маршруту, який дозволяв постачати паливо для російських військ в анексованому Криму, а також залізницею — в окуповані частини Запорізької та Херсонської областей України. Тепер у Московії залишається одна опція — диверсифікувати логістику через Севастополь та намагатися відновити термінал у Феодосії.

Також варто відзначити позитивну тенденцію — брак систем ППО навіть для захисту об'єктів у зоні досяжності західного озброєння. Захист району Феодосії від ракетних і повітряних атак мав забезпечувати 18-й зенітний ракетний полк та ЗРК "Панцирь-С1", яка, як показала практика, не спрацювала, хоч і стоїть там з 2022 року.

👤Вважаю, що рішення нашого командування у зв'язці з допомогою західної радіотехнічної розвідки щодо цього нальоту було очікуваним і доцільним у контексті ураження та визначення цілей.

І, як на мене, загальна тенденція виглядає наступним чином:

➡️1. Знищення засобів ППО та РЛС противника задля максимізації ефективності наступних ударів/нальотів.

➡️2. Вибивання портової інфраструктури (удари по порту "Кавказ", знищення або пошкодження поромів, які слугували основною ланкою забезпечення).

➡️3. Ураження критичної інфраструктури, як це сталося з нафтобазою у Феодосії. Наступним кроком залишається Севастопольський термінал, який легше вразити через меншу відстань і можливість використання більшої кількості сил і засобів (мова йде про Storm Shadow та SCALP).

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

07 Oct, 12:46


📍Укріплення в Дніпропетровській обл. та ситуація навколо Вугледару

➡️Обіцяю написати цей пост з мінімумом емоцій. Останні 2-3 дні наше інформаційне середовище наповнюють інформацією про будівництво оборонних споруд в:

🛑Дніпропетровській області, до якої залишилося 27 км. Але це має бути широкий фронт. Із сьогоднішніми темпами просування РФ потрібно буде 2 місяці.

🛑Покровську. Останнє велике місто на шляху росіян до Дніпропетровської області. До нього залишилося +- 7 км.

🛑Оріхово. Місто знаходиться навпроти Роботино - результату нашого торішнього контрнаступу в Запорізькій області. Саме тут ситуація не проста. Росія посилила штурми на напрямку, тому ми були змушені розгорнути там додаткові сили.

І що найцікавіше, ці позиції будуються із використанням БЕТОНУ. Це просто прорив, у 21 столітті використовувати бетон для укріплення позицій. Це просто Еврика. Вибачаюсь...

➡️Ця інформація мене сильно збентежила, адже видавати побудову укріплень за перемогу, намагатися перекрити цим інформацію про невдачі на фронті... На 3-й рік війни в мене це викликає тільки такі емоції. Якщо забути про емоції, то по цій інформації ми розуміємо основні напрямки просування ЗС РФ - Донецький та Запорізький. При чому Запорізький напрямок активізувався через певний час після нашої Курської операції й має на меті відвернення нашої уваги. Хлопці під Роботино кажуть про збільшення штурмів й активне використання КАБів.

➡️Найпростіше для ворога - реалізовувати наступальний потенціал там, де це вже виходить - Донецький напрямок. Темпи досить серйозні. Та й потенціал свій вони там ще не вичерпали. Саме тому в швидку активізацію Запорізького напрямку я не сильно вірю.

АЛЕ я розумію, що Запорізький напрямок має замінити Донецький. Коли ми стягнемо більше резервів на схід, в цей час ініціативу мають перехоплювати підрозділи на Запорізькому напрямку, які останній час були в режимі "накопичення".

➡️Про цей "потенціал" прямо говорить кількість "мішків" на фронті. Відкрийте DeepState й подивіться на лінію фронту на напрямку Покровська. Там є як мінімум 3 "вогневі мішки", які Росія планує закрити:
🛑н.п. Селідове;
🛑дозакриття Часового Яру;
🛑Курахівка - найкритичніший з усіх.

➡️Тактика проста: не йти широким фронтом, а брати місто у кліщі. Так от таких "мішків" на Запорізькому напрямку ще немає. Все повторюється, висновки не робляться. Проблеми не вирішуються.

🗂Також хочу сказати пару слів за Вугледар. У нас вже був досвід із Авдіївкою, який повторився у Вугледарі. Не було наказу про відхід. Тримаємо до останнього, чекаємо, поки ЗС РФ візьме під вогневий контроль, а потім вже виходимо, залишаючи підрозділи прикриття напризволяще.

Ось це мене й лякає. Що ми не робимо висновків. Ні в питанні побудови фортифікацій, ні в управлінні підрозділами, ні в аналізі дій противника. А за це все платять наші воїни.

👤Сьогодні викладу пост про наш удар по Феодосії, щоб трохи підняти вам настрій. Повертаюсь до роботи. Менше емоцій, більше діла та здорового глузду. Ви маєте розуміти, що відбувається, але не для того, щоб опускати руки.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

03 Oct, 19:48


🔫🇺🇦Вечірні роздуми про стан українського ВПК

➡️Учора в Києві відбувся форум оборонних індустрій, і ми можемо почати з позитивних новин.

🖋З промови президента Зеленського стало зрозуміло, що наше виробництво в 2024 році зросло вдвічі. Зараз ми можемо виготовляти до 20 самохідних артилерійських установок (САУ) "Богдан" на місяць, а на 2025 рік заплановано на 65% більше коштів на закупівлю озброєння.

Цікаво, що в грудні 2023 року Зеленський озвучував цифру у 6 САУ "Богдана" на місяць. Це означає, що за три квартали нам вдалося збільшити виробництво втричі, що становить щонайменше 180 САУ на рік. Чи не є це позитивним результатом?

➡️Ще один важливий момент, який не отримав достатньої уваги в медіа, — це натяк на локалізацію ключового виробництва в Україні. Президент Зеленський повідомив про ремонт першого БМП Marder в Україні, що свідчить про співпрацю з німецьким оборонним гігантом Rheinmetall. Це не просто дрібне підприємство, а повноцінний виробничий процес. Відомо, що в червні ми відремонтували принаймні 10 БМП Marder.

Локалізацію також підтверджують шість угод у сфері оборони, підписаних сьогодні з США, Чехією, Францією, Польщею та Данією. Наприклад, компанія BAE Systems планує обслуговувати та локалізувати виробництво гаубиць М777 в Україні. Американська компанія AeroVironment уклала угоду про локалізацію виробництва дронів Switchblade 600.

Що стосується артилерійських боєприпасів, чеський холдинг CSG планує виробляти 100 000 155-мм снарядів у 2025 році та понад 300 000 у 2026 році.

➡️Зеленський зазначив: "Завдяки оборонним індустріям Україна має стати одним із ключових глобальних донорів безпеки". Багато хто порівнює цю ситуацію з Німеччиною, де США розвивали промисловість для забезпечення фронту проти СРСР. Ця аналогія має своє підґрунтя.

Хоча цифри виглядають оптимістично, реальний стан справ не є таким позитивним. Наші оборонні можливості вже перевищують ті показники, які озвучив Зеленський, але вони не реалізовані.⤵️

Виникла ситуація, коли західні компанії стали більш привабливими для нашого уряду ніж українські підприємства. Це пов'язано з трьома основними проблемами:

🛑Нестача фінансування.
🛑Слабка державна підтримка.
🛑Повернення до "старих підходів" у веденні бізнесу.

➡️Перші два пункти добре відомі: наша бюрократія може позаздрити навіть Європейському Союзу через свій паперовий хаос. Третій пункт є новим викликом: великі компанії починають "душити" менші. Щоб просунути свої ідеї або звільнитися від бюрократії, часто вимагають хабарів. Це явище стає поширеним у військовій промисловості через її швидкий розвиток.

👤У нас є певні успіхи у цій сфері, але недоліки настільки очевидні, що перекривають досягнення — особливо якщо над ними ніхто не працює протягом трьох років.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

30 Sep, 19:36


🇮🇳🔫Роздуми стосовно індійських боєприпасів в Україні

➡️Думаю ні для кого не секрет, що поставки артилерійських боєприпасів дійсно відбувалися. Інформація про це з’явилася ще рік тому, і вже в грудні минулого року були представлені фотодокази.

Серед поставок є 155-мм осколково-фугасні снаряди, а також 120-мм і 125-мм боєприпаси, включаючи мінометні снаряди. Індійські виробники також експортують компоненти боєприпасів до Іспанії та Словенії, де місцеві оборонні підприємства налагодили канали постачання для України.

➡️Зокрема відомий ланцюг постачання: Індія передає боєприпаси через треті країни, зокрема Італію та Чехію, які, у свою чергу, доставляють їх до України.

➡️Індійські виробники також експортують компоненти боєприпасів до Іспанії та Словенії, чиї оборонні підприємства налагодили ланцюжки поставок для України.

🖋Іноземні ЗМІ (зокрема Reuters) публікують статті, де чітко описується процес постачання, про який я говорив раніше, та збереження іміджу Індії на тлі її партнерства з Московією.

Водночас МЗС Індії оперативно заявляє про неправдивість цієї інформації та наголошує на бездоганній репутації країни у дотриманні міжнародних зобов'язань щодо експорту товарів військового та подвійного призначення.

При цьому постає питання: кому вірити? Відповідь — Reuters, хоча вони й люблять створювати свої "мега інсайдерські" новини. Поясню:

🛑Зовнішня політика Індії полягає у ситуативному партнерстві, головна мета якого — реалізація власних інтересів (маю на увазі повний спектр — від економіки до протистояння з КНР та Пакистаном).

Тому Делі постійно знаходиться у пошуках можливих офіційних/напівофіційних варіантів. І ситуація з артилерійськими снарядами — яскравий приклад того, як Індія "вбиває двох зайців одразу": зближення із Заходом за зачиненими дверима та продаж власної продукції. Усе це добре вписується в типову політику Моді.

🇷🇺Чи зможе Московія вплинути на Делі та зупинити процес передачі?

🛑Як показує практика та концепція "realpolitik" — навряд чи. Якщо припустити, що постачання боєприпасів почалося ще рік тому, можна згадати всі візити Моді та глави МЗС Індії до РФ. Очевидно, що це питання піднімалося не раз (за даними німецької інформагенції, у липні, під час візиту глави МЗС Індії Субраманьяма Джайшанкара, Лавров тиснув на індійського колегу).

У результаті РФ не досягла бажаного, і важелів впливу на Делі у неї не так багато (окрім посилення співпраці з КНР). З економічної точки зору ні РФ, ні Індії не вигідно розривати дипломатичні стосунки (продаж нафти, експорт військового озброєння та техніки тощо).

🇺🇦Які перспективи індійських снарядів для України?

В умовах війни та наявної підтримки країн Заходу, кількість індійських снарядів є мізерною (1%, якщо знову ж таки вірити Reuters). Проте це зовсім не означає, що масштабування продажу артилерійських снарядів не відбудеться.

⚙️Для кращого розуміння: на озброєнні індійських ЗС знаходиться близько 10 тисяч артилерійських систем (від 81 до 155 мм калібру). Кількісні показники значні порівняно з тією ж Німеччиною чи Францією. Думаю об'єм виробництва боєприпасів для арсеналу Індії ви розумієте.

З цього можна зробити висновок, що збільшення поставок у більшості своїй — питання часу та поглиблення взаємодії "трикутника" — Україна, Захід та Індія.

Друзі продовжую працювати та аналізувати. Трохи випав з робочого графіку.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

20 Sep, 07:52


⚡️ Дякуємо за відгуки та довіру!

І знову ділимося трішки закуліссям з нашого тренінгу. Перша група вже пройшла навчання і успішно впроваджує отримані знання на практиці.

🗣Слід сказати, що в майбутньому найстаранніші учасники наших тренінгів зможуть отримати пропозиції з працевлаштування 💼, а тому слідкуйте за каналом 😉, бо деякі пропозиції ми будемо публікувати публічно.

❤️‍🩹Підписатися | Пошук росіян | Сайт |Зв'язок та співпраця

✙CONFLICT CAPITAL✙

19 Sep, 18:14


🇦🇲🇷🇺Як Вірменія "тікає" від РФ?

➡️Ні для кого не секрет, що Вірменія намагається віддалитися від ОДКБ, зокрема від РФ (ще рік тому я писав про це). Зараз інформаційний простір країни виглядає наступним чином:

🛑Нікол Пашинян не виключає курсу на вступ до ЄС.
🛑Вірменія заморозила участь в ОДКБ.
🛑Єреван звернулася до Індії за допомогою в модернізації російських Су-30СМ.
🛑Американець Ерік Крімер був відпущений до США (РФ надсилала запити на його екстрадицію).

На перший погляд, помітити загальну тенденцію неважко — Єреван змінює свій вектор та намагається зблизитися із Заходом. Але на цьому позитив фактично закінчується. Вірменія в цьому випадку виглядає як "пташка в клітці", адже, окрім політичних міркувань, залишається економіка та геополітична ситуація:

➡️Після розмов про "євроінтеграцію" послідувала заява Пашиняна про те, що Єреван не має наміру розривати економічні зв'язки з РФ та ЄАЕС. І це не повинно викликати здивування, оскільки:

Московія вже досить давно здійснює гібридний вплив на економіку Єревана. Для кращого розуміння: експорт до РФ потроївся у 2022 році, а потім подвоївся в період з січня по серпень 2023 року. Мова йде про торгівлю товарами, що під санкціями для РФ (електроніка, товари подвійного призначення).

Росія також впливає на вірменську економіку іншими способами, наприклад, володінням стратегічними активами. Наприклад, вірменська філія російського енергетичного гіганта "Газпром" — "Газпром Вірменія" — користується монополією на постачання природного газу. Тим часом російські залізниці контролюють залізничну мережу країни.

➡️Крім того, у геополітичному просторі Єреван затиснутий між Московією та її партнерами/"друзями". Тут варто відзначити комплексний підхід РФ (я зараз говорю про підминання під РФ Грузії). Водночас, попри старання Франції, ЄС та Штатів ("військові навчання, продаж техніки"), Вірменія віддалена географічно, і прорвати "російську бульбашку" дуже важко.

➡️+Тиск від Кремля тільки посилюється: переворот російських спецслужб — яскравий тому приклад. Хоча за офіційною інформацією він виявився провальним, очевидно, що Пашинян буде більш обережним, і радикальні рішення залишаються під питанням.

Зроблю припущення, що саме на тлі цих подій Вірменія відкликала свій підпис під декларацією Ради Європи щодо України. І на практиці як наші ЗМІ, так і МЗС можуть сприйняти це як розрив між словами та діями.

🔫Окремо відзначу "резонанс" із вірменськими системами ППО для України. Першоджерело такої інформації — російський канал Fighterbomber (явно не надійний інсайдер). Стосовно достовірності не було жодних підтверджень з обох сторін, і важко уявити, що Вірменія передасть майже все своє ППО (С-300, "Бук", "Тор" та "Оса") і залишиться без ЗРК.⤵️

Мета таких повідомлень очевидна — ще більше налаштувати російське населення проти Вірменії, наповнивши інформаційний простір тезами про зраду Пашиняна, котрий "сидить на двох стільцях".

👤Додам від себе, що вірменське питання дуже складне. Й вирватися країні з російських лап також буде нелегко. Очевидно, що РФ відпускати країну не збирається, а дії країн Заходу є недостатніми: прості заяви, військові навчання і поодинокі передачі військового озброєння.

➡️Захід ніби формує уявлення, що Вірменія знаходиться в полі їхнього впливу. Але правда така: біля економічного керма міцно стоїть Росія й намагається забрати собі політичне кермо, хоча Пашинян і пручається.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

19 Sep, 08:24


💻🇮🇱Ізраїль може, а ми ні... Що потрібно Україні для можливості "підривів пейджерів"?

➡️18 вересня по всьому Лівану почали вибухати пейджери - маленькі пристрої, які могли отримувати текстові повідомлення. На даний момент відомо про більше ніж 3000 поранених, ймовірно 2500 з яких - члени шиїтської організації "Хезболла".

Операція спланована просто "суперово". Поціновувачі операцій розвідувальних органів точно оцінили. Є декілька версій, як таке провернули. Дві основні версії:
🛑самі пристрої в к-сті 5000 (партія) були заміновані на стадії виробництва в Тайвані (або додали маленьку к-сть вибухової речовини, або додали нагрівальний елемент);
🛑Моссад "проаналізував" пристрої й здійснив кібератаку, яка змушувала пристрої перегріватися й вибухати.

Можливі обидва варіанти, особливо другий. Тут і полягає основна відмінність у наших спроможностях й спроможностях Ізраїлю. Для кращого розуміння, у них є така організація, як NSO Group, котра працює на уряд.

➡️NSO Group — ізраїльська компанія, яка розробляє технології спостереження для урядів. Усі пам'ятають Pegasus, так це їхня розробка (залишу посилання на цікаву статтю). Pegasus - шпигунська програма, здатна отримувати доступ до смартфонів і керувати ними. З 2016 по 2018 роки було інфіковано 45 країн й десятки тисяч телефонів.

*Вірогідність 2 варіанту підтверджує інформація про сьогоднішні підриви кухонних пристроїв, рацій й т.д.*

➡️Так от, на 2015 рік на частку ізраїльських компаній припадало близько 10% світової індустрії кібербезпеки. Саме в цьому сегменті спроможності України досить маленькі.

🇺🇦В чому лідирує Україна?

В OSINT. Ми активно використовуємо технології розвідки з відкритих джерел як в офіційних структурах, так і у "волонтерських/приватних" організаціях.

➡️Ізраїль тут допустився фатальної помилки: в 2007 році вони реорганізували й зменшили штат підрозділу Hatzav, який напряму займався OSINT й був частиною великої структури 8200, яка спеціалізувалася на SIGINT (електронна розвідка) та GEOINT (георозвідка).

➡️Як висновок, ХАМАС, у котрого розвідка працює в принципі завдяки технологіям OSINT, 7 жовтня зайшов на територію Ізраїлю, а останній через відсутність потужних OSINT-підрозділів не попередив вторгнення.

💬Тому нам слід продовжувати активно використовувати OSINT, розвивати власні спроможності та імплементувати ці технології. А також якісно та кількісно розвивати власні кіберспроможності, бо завдяки "підриву пейджерів" ми можемо активно впливати на нашого ворога й проводити широкий спектр операцій. Стимуляція кібер- та розвідсектору - наш пріоритет.

UPD: Пишуть, що пейджери для "Хезболли" виготовила підставна угорська компанія, яку створила ізраїльська розвідка. Пейджери містили батареї, начинені вибуховою речовиною PETN. Детонацію пристроїв Ізраїль запустив за допомогою повідомлення арабською мовою.

🚀Conflict Capital |Підтримати

✙CONFLICT CAPITAL✙

18 Sep, 18:16


💥Найбільший приліт по російській базі за час війни

➡️Сьогодні вночі, близько 4 ранку за московським часом, було успішно атаковано базу російського окупаційного війська, розташований у Тверській області поблизу міста Торопець.

Йдеться про 107-й арсенал Головного ракетно-артилерійського управління (ГРАУ) міноборони РФ, або ж в/ч 11777.

🟢Цю подію можна дійсно назвати колосальним досягненням, адже:

➡️На складі площею 8 квадратних кілометрів зберігається безліч зброї для російської армії. Наприклад, російські ракети «Іскандер» і «Точка-У», північнокорейські KN-23, авіабомби КАБ, артилерійські снаряди та ракети до РСЗВ «Град» та «Торнадо».

▶️Півтора тижні тому, 7 вересня, у Воронезькій області також був атакований ракетний склад окупантів у селі Солдатське. Там зберігалися північнокорейські балістичні ракети KN-23. І, обʼєктивно кажучи, після цього випадку обстрілів корейською балістикою поменшало.

Тому в перспективі можна очікувати, що і тверський склад та знищення ракет на ньому дадуться взнаки в близькій перспективі.

▶️Також слід згадати удар, ймовірно, «Нептунами» по складу боєприпасів групи військ «Восток» під Маріуполем позавчора. Що може також знизити інтенсивність просування російських військ під Вугледаром.

Всі ці удари мають прямий вплив на здатність росії наступати та вести війну в цілому. Адже тактика російських частин покладається, насамперед, на вогневу перевагу.

➡️Окрім ракет, база використовувалася для зберігання артилерійських снарядів та КАБів, котрі дуже дошкуляють Силам оборони України.

107-й арсенал ГРАУ був хорошою логістичною базою для перевезення снарядів до фронту.

🚊Адже окупанти покладаються на залізницю у своїх перевезеннях. Фактично вся військова логістика російської армії «лежить на плечах» залізниці. І в районі ураженої бази дуже хороша залізнична гілка.

Боєприпаси з Торопця відправляють залізницею на захід, у Білорусь, потім - назад до РФ, до Смоленська. Звідти відбувається розвантаження в Курську і Бєлгороді.

З цього можна зробити висновок, що проблем із засобами ураження у противника на Курському напрямку стане значно більше, і відповідно наші підрозділи зможуть активніше наступати та контратакувати. Тобто - друга хвиля Курської офензиви ЗСУ не за горами.

⁉️Чи є ще подібні склади/арсенали?

Так, звісно. Цілей для наших БПЛА-ракет вистачає з головою. Наприклад, відомо, що північнокорейські боєприпаси доставлялися на три тилові бази, які знаходяться у зоні досяжності наших засобів ураження:

🛑719-та база в районі Тихорецька в Краснодарському краї — 45.88726, 40.03707, близько 400 км від України.

🛑Друга база, де, найімовірніше, зберігаються балістичні ракети, — це Моздок у Північній Осетії — 43.742116, 44.533968, близько 820 км.

🛑Третя - невеликий склад поруч із селищем Єгорлицьке в Ростовській області — 46.57336, 40.59062, близько 320-350 км.

Тому радіти можна і радіти треба. Але все далі ми впиратимемося у стелю власних можливостей, в якій без західного дозволу на завдання ударів по території РФ виграти війну неможливо. Хоча, як бачимо, наші сили роблять все від себе можливе.

@pekhno_news разом із @conflictcapital