Дорогі друзі, зверніть, будь ласка, увагу!
⠀
Ця картина «Годувальниця прийшла відвідати свою хвору дитину» написана художником Карлом Венігом у 1886 році.
⠀
У центрі картини- добре одягнена жінка, яку оточують троє дітей. Двоє з них чисті, свіжі та красиві, наповнені енергією та життєвою силою. Однак схилилася наша героїня над третьою дитиною — над тією, яка лежить у скромній берестяній колисці і майже не подає ознак життя.
⠀
Судячи з бідної обстановки будинку, можна зрозуміти, що сім'я має дуже низький матеріальний достаток і потребує грошей. Можливо, саме це змусило жінку піти в панську хату годувальницею і вигодовувати чужу дитину, покинувши свою.
⠀
Але набагато ймовірніше те, що молоду матір взагалі ніхто не запитував. Вона може бути кріпачкою, яка не мала права голосу і не мала жодної можливості порушувати панські накази.
⠀
В ті часи подібна ситуація була частим явищем. Рідні діти страждали без матері, поки та жила в панському будинку та вигодовувала чужу дитину.
⠀
Складно навіть уявити почуття жінки, яка притискала до грудей чуже немовля, тоді як серце її розривалося від туги за своїм власним.
⠀
Яким буде життя її рідного малюка, якщо він виживе? Навряд чи повним благополуччя.
⠀
І що відбулося з її гіркими почуттями? Вони закапсулювалися і передалися «у спадок» далі по родовій системі.
⠀
1886-ий рік - це наше пʼяте покоління. Діти на картині - наше четверте покоління, прабабусі і прадідусі.
Є велика вірогідність, що більшість людей, які читають цей пост, мали у своїх сімейних історіях подібні випадки.
⠀
Ця картина допомагає краще зрозуміти трагедії наших сімей, чому перерваний зв’язок у системі «мати-дитина» носить хронічний характер, чому материнство включає надскладні динаміки, страхи втратити дитину, і чому наші мами й тата недодали нам любові - бо її катастрофічно не вистачало у кількох поколіннях за нами.
⠀
І коли ми з вами зараз розбираємося з причинами поведінки наших батьків, яка зранила наші серця, важливо своїм поглядом сягнути далі. Бо так же, як і в нас, доля наших батьків почалася задовго до їх народження…
⠀
Ви згодні?