Світ: історія мистецтва @istoria_mustetstva Channel on Telegram

Світ: історія мистецтва

@istoria_mustetstva


Калейдоскоп живопису, архітектури, скульптури та усіх творчих проявів людської душі ❤️‍🔥

Підтримати канал 5168745612810454
Реклама та пропозиції @katrin_halibei

Світ: історія мистецтва (Ukrainian)

Ласкаво просимо до каналу "Світ: історія мистецтва" (@istoria_mustetstva) - калейдоскоп живопису, архітектури, скульптури та усіх творчих проявів людської душі. Цей канал є місцем зустрічі для всіх шанувальників мистецтва, де можна пізнавати історію, вивчати творчість видатних майстрів, а також відкривати для себе нові творчі напрями та тенденції. ❤️‍🔥 Насолоджуйтеся красою та вишуканістю мистецтва разом з нами!
Які події та рубрики можна знайти на каналі? Ви дізнаєтеся про великі виставки, важливі події у світі мистецтва, цікаві факти про відомих художників та їхні твори. Лише у нас ви зможете зануритися у чарівний світ мистецької творчості та розкрити для себе нові грані культурного світового спадку

Якщо ви прагнете розширити свої знання в галузі мистецтва, отримати щоденну дозу натхнення та позитивних емоцій, то канал "Світ: історія мистецтва" - саме те місце, де ви знайдете все це та багато іншого. Приєднуйтесь до нас вже сьогодні та діліться своїми враженнями та думками з іншими прихильниками мистецтва!
Не забувайте, що ви також можете підтримати наш канал, щоб ми могли продовжувати радувати вас цікавими матеріалами та новинами. Для реклами та пропозицій звертайтеся до нашого адміністратора @katrin_halibei. Разом ми зможемо створити ще більше цікавого та корисного контенту для наших читачів. Приєднуйтеся до каналу "Світ: історія мистецтва" прямо зараз та насолоджуйтесь найкращими творами мистецтва всесвітнього рівня!

Світ: історія мистецтва

07 Jan, 07:25


Новорічна листівка роботи київського xудожника Г.Шимальського

1969 рік

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

07 Jan, 06:51


Українські різдвяні листівки як окремий вид мистецтва 😍

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

06 Jan, 10:01


ШІ запропонував «як новорічну ялинку написали б видатні художники» 👩‍🎨

Чию руку впізнаєте?
Пишіть у коментарях 👉🏻

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

28 Dec, 14:42


Евелін де Морган
1855-1919

Любовний напій 💘

Англійська художниця Евелін де Морган була послідовницею прерафаелітів.

Величезний вплив на її творчість справила Флоренція, до якої вона подорожувала, та мистецтво раннього італійського Ренесансу.

Дізнатися про мистецтво прерафаелітів більше можна придбавши відео лекцію «Сюжети кохання на картинах прерафаелітів». Подробиці @katrin_halibei

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

27 Dec, 18:10


Олександр фон Зальцман
Зима, 1907

Картон, гуаш, 43х33 см

Ця маленька чарівна картина, така ошатна та декоративна, з легкою іронією стилізована під портрет 18 століття, була написана 1907 року. російським художником німецького походження Олександром фон Зальцманом.

Його предки приїхали з Німеччини до Росії на початку 19 століття, батько був архітектором, а сам Олександр, який народився в Тбілісі, спочатку навчався в Москві, а в 1898 році. вступив до Мюнхенської академії, до класу знаменитого художника-символіста Франца фон Штука. Мюнхен того часу був столицею німецького Сецесіону (так у Німеччині називався стиль модерн), і Олександр фон Зальцман став одним із найяскравіших його виразників. Він активно співпрацював із популярним журналом «Югенд», головним рупором Сецесіону, і створив для нього багато ілюстрацій та карикатур.
"Зима" призначалася для обкладинки одного із зимових номерів журналу 1907 року. На тлі засніженого дрезденського палацу Цвінгер стоїть молода гарненька дама в пишній синьо-золотій сукні за модою 18 століття та білій хустці на голові; вона ховає руки у величезну хутряну муфту. Внизу праворуч добре видно оригінальний підпис художника – його монограма, стилізована під друк на японських гравюрах, які для майстрів європейського модерну були джерелом невичерпного інтересу та наслідування. Успіх місії журналу «Югенд» щодо пропаганди ідей мистецтва модерну та створення кола художників-однодумців вплинув на появу подібних видань у Росії – журналів «Світ мистецтва» та «Золоте руно». Вони друкувалися Олександр Бенуа, Євген Лансере, Костянтин Сомов, Леон Бакст. З їхньою творчістю був знайомий і наш художник, витончена стилістика його «Зими» така близька до творів «мирискусників»!

У творчості Олександра фон Зальцмана дивним чином поєднувалися камерність та монументальне мистецтво: наприклад, його чудові фрески прикрашають розкішні кімнати Курзалу у Вісбадені, одного із найстаріших курортів Європи. Олександр входив у коло російської творчої інтелігенції, що жила в Німеччині, і був близьким другом знаменитого Василя Кандинського, Маріанни Верьовкіної, Олексія Явленського.
Картина «Зима» була придбана музеєм у 1973 році у відомого одеського колекціонера та бібліофіла Івана Михайловича Федоркова, чиє життя трагічно обірвалося в 1990-ті: 90-річного лікаря, полковника медичної служби, було вбито грабіжниками, які викрали його чудово.
А «Зима» дбайливо зберігається в музеї західного та східного мистецтва не лише як чудовий твір відомого художника епохи модерну, а й як пам'ять про чудового одеського колекціонера. Картина знаходиться у фондосховищі, але неодноразово експонувалася на виставках.
Ось і зараз вона готується до чергової виставки із фондів музею «Мистецтво Німеччини 18-19 до століть», яка відбудеться навесні цього року.

Світ: історія мистецтва

27 Dec, 12:47


Флоренція ⚜️
Старий міст Ponte Vecchio, напередодні Різдва

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

25 Dec, 14:07


🖼️ Гуго ван дер Гус «Вівтар Портінарі»

🖼️ Пітер Брейгель старший «Поклоніння волхвів у зимовому пейзажі»

🖼️ Ієронім Босх «Поклоніння волхвів»

🖼️ Сандро Боттічеллі «Поклоніння волхвів»


Канонічним сюжетом в західноєвропейському живописі вважається сюжет свята богоявлення або Епіфанії.

Ми знаємо його як «Поклоніння волхвів» – популярний богословсько-іконографічний сюжет, заснований на свідченнях Євангелія від Матвія (Мв. 2:1-11) про трьох мудреців, які прийшли зі Сходу до Вифлеєму, щоб поклонитися Немовляті Христу і принести Йому дари.

Коли ми дивимося на картини старих майстрів, ми помічаємо методи, за допомогою яких вони мали сугестивний вплив на тих, хто їй бачив. Художники закпрбовували в роботах символи, які підсилювали сюжет. Ось деякі з них:

Зруйнована вежа 🏰
Народження Ісуса – перехід від старого світу до нового. Його постать поділяє Біблію на Сиприц та новий заповіт, а світ на давній, що потонув у гріхах та новий, який буде спасенний жертвою Христа. Вежа або старий храм часто виступають символом руйнування старих традицій, старої віри. Часто художники їх зображали в античному грецькому або римському стилі, щоб підкреслити їхню неактуальність.

Квіти: лілеї та іриси 🌺
Іконографія білої лілеї традиційно була повʼязана зі цнотливістю Діви Марії – це знак того, що Спаситель був непорочно зачатий від святого духа. Поруч з лілеями, як наприклад на вівтарі Портінарі (картинка 2) ми бачимо ще і іриси. Ірис в християнській та середньовічній іконографії це квітка, що уособлювала духовну чистоту та високі моральні якості. Його часто використовували в геральдиці.

Волхви 👑
Три волхви, або три мага чи три царя. Дрстеменно невідомо звідки саме воїни прийшли і в Євангеліях їхні імена не згадуються. Вже за часів Середньовіччя у них зʼявилися імена: Каспар, Балтазар та Мельхіор. Вони, ймовірно прийшли з Месопотаміі, Вавилону і, можливо, Індії. Ці три царі уособлюють собою весь старий язичницький світ, який прийшов вклонитися «Царю царів» (Одкр 19:16)

Це, звісно, далеко не всі символи, які можна відшукати на картинах. Детальніше про них говоримо в курсі «Християнські символи в мистецтві». Скоро анонс 🔥

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

24 Dec, 11:12


Едмунд Дюлак
Снігова королева, 1911

Французький художник-ілюстратор зобразив героїню казки Ганса Християна Андерсена ❄️

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

20 Dec, 20:22


В цей пʼятничний пізній вечір розкажемо вам історію трагічного кохання

А чи бувають ці історії не трагічними
?

Отож почнемо😔

Нещодавно ми проводили опитування з приводу картини, де молода леді обіймає, як рідний, горщик з базиліком. Ні, вона не зʼїхала з глузду і ні, вона не шеф повар у грузинському ресторану. Все набагато поетичніше.

Вона – прекрасна Ізабелла, яка стала жертвою жорстокості своїх братів. Ізабелла покохала молодого, але безродного та бідного парубка Лоренцо. Їхнє кохання могло б нашкодити репутації родини, тож її брати не придумати нічого гуманніше, аніж вбити нещасного.

Ізабелла дізнається де поховано тіло коханого, дістає його та забирає собі голову. Вона ховає її в горщик, в якому висаджує базилік і тепер цей горщик – окраса її саду, а коханий – завжди поруч.

Проте, цинічність та жорстокість братів на знає меж. Під покровом ночі вони проникають в сад сестри та крадуть горщик …Ізабелла забуває себе від горя.

Історію розповідає англійський письменник романтик Джон Кітс у своєму творі Isabella, or the Pot of Basil, 1818. А сам сюжет описаний ще Бокаччо у «Декамероні».

Ця тема дуже полюбилася художникам-прерафаелітам. Перед нами полотна Вільяма Холана Ханта та Вільяма Вотерхауса, також цей сюжет зобразив американець Джон Уайт Александер у притаманній йому містичній манері.

Як вам така історія на ніч?

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

14 Dec, 06:55


Картини, сповнені, зимовим настроєм від сучасного українського художника зі Львова Ігоря Кухарського ❄️

#українськемистецтво

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

01 Dec, 07:45


Казковий світ ілюстрацій від американської художниці Susan Wheeler 🎄

Її талант проявився, коли в неї зʼявились діти і вона захотіла подарувати їм радість. Ілюстраторка живе в Техасі з чоловіком, чотирьма дітьми та домашніми улюбленцями.

З першим днем зими, любі підписники ❄️

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

29 Nov, 05:54


Живописна пʼятниця 🎨
Всі відеолекції –50%

🌙
Символи в мистецтві 150 грн

🌙Ван Гог: в пошуках унікального стилю 150 грн

🌙
Леонардо да Вінчі 150 грн

🌙
Буремний геній Мікеланджело 150 грн

🌙Караваджо: геній драми 150 грн

🌙Демонічне в мистецтві Середньовіччя 150 грн

Спеціальна ціна діє лише до 30.11

Для замовлення ставте або пишіть @katrin_halibei

Світ: історія мистецтва

27 Nov, 10:47


Віденська сецесія в Чернівцях ♥️

Перед вами будівля Чернівецького художнього музею, яка знаходиться в серці Чернівців, прямо біля ратуші.

Це унікальна пам’ятка архітектури національного значення, яку споруджено в традиції віденської сецесії у стилі модерн для Буковинського ощадного банку 1900 року за проектом архітектора Губерта Гесснера та Прокопа Шупіхома.

Будівництвом керував Роберт Вітек. Зовнішнє оформлення та інтер’єри будівлі, в цілому, не зазнали істотних змін з плином часу і нині становлять частину екскурсійного огляду міста.

#модерн #арнуво #сецесія

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

26 Nov, 08:29


Друзі, привіт!

На звʼязку Катерина Галібей – культуролог, старша наукова співробітниця музею та аспірантка, що пише дисертацію з філософії мистецтва.

Це я створила канал та розповідаю вам про живопис та музеї країн Европи та про наше рідне українське мистецтво, проводжу живі лекції та онлайн зустрічі.

Дякую кожному з вас за підписку, за ваші реакції та коментарі. За ваші відвідування лекцій та за те, що робите українську націю розумною, розвиненою, естетично вихованою та різностороньою.

Сьогодні у мене День Народження🥳і я б хотіла поділитися з вами своїм бажанням та планами – відвідати столицю мистецтва Відень 🥂

Буду вдячна за підтримку, адже кожний ДОНАТ ваш наблизить до моєї мрії 🫶🏻

Посилання на баночку https://send.monobank.ua/jar/ADvdBZbpUN

Номер карти: 4441111128076779


Ви – підтримка культури України 🙌🏻

Світ: історія мистецтва

25 Nov, 22:37


А поки над всією Україною літає близько сотні «шахедів» від недосусідів – пропонуємо переключитися на прекрасне 🌺

Краса та мистецтво вічні і будь-яку темряву переможе світло. Саме так думав неймовірний французький митець, ювелір та майстер декоративно-ужиткового мистецтва Рене Лалік.

Його імʼя стало синонімом витонченості та грації мистецтва доби модерну. Він створював ювелірні вибори, вази зі скла, флакони для парфюму.

А створена Лаліком компанія працює по сьогоднішній день.

#модерн #арнуво

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

22 Nov, 09:55


Український сучасний художник Єгор Клімець, 1998 р.н.

2023
холст,акрил,чорнила,

#сучаснемистецтво

Світ: історія мистецтва

21 Nov, 21:01


А ось і оригінальний варіант 😍

Джон Уільям Вотерхаус
Цирцея

1892

#прерафаеліт #вотерхаус

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

20 Nov, 17:55


Батько ар-нуво 💞
Альфонс Муха

1860-1939

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

20 Nov, 12:57


Чернівці 💞

Друзі, запрошую на цікаву та корисну зустріч, приходьте.

Наша Україна багата на світові шедеври, які є окрасою наших музеїв та потенціалом для туризму в майбутньому ♥️

Шедеври музеїв України

22 листопада 16:00
Резиденція молоді (вул. Головна 41)

Участь безкоштовна. Реєстрація обовʼязкова.

Реєстрація на безкоштовну лекцію 👉🏻

https://docs.google.com/forms/d/1Hs3NuSvwVoyBxY4t0bWXpCKA2ALCDDpB_1OM_efszPI/viewform?edit_requested=true

Світ: історія мистецтва

20 Nov, 11:01


‼️Голос Предків – історичний канал, присвячений історії та археології України та світу.‼️

На каналі Голос Предків ви знайдете:

🏺 Археологічні дослідження: опис артефактів та їх наукова інтерпретація.

Історичні події та факти: огляд ключових моментів історії різних епох.
📜 Робота з джерелами, публікації архівних документів.

📚 Літературна база: наукова та науково-популярна література з історії та археології, доступна для самостійного вивчення.

📝 Словник термінів: пояснення спеціалізованих історичних та археологічних термінів для формування чіткого розуміння матеріалу.

☀️🙋🏻 Чекаємо всіх, хто цікавиться минулим, традицією та спадком предків.

Підпишись – https://t.me/golospredkiv

Світ: історія мистецтва

19 Nov, 17:20


Густав Клімт: золото і символи ⭐️

Онлайн лекція з історії мистецтва (zoom)👩‍💻

Запрошуємо вас на захоплюючу онлайн-лекцію, присвячену одному з найзагадковіших художників епохи модерну — Густаву Клімту.

Його творчість, наповнена золотом, символізмом, вишуканістю та еротизмом💞

Ви дізнаєтесь:

⭐️Як сформувався неповторний стиль Клімта і що зрозуміло.
⭐️Таємниці «Золотого періоду» та секрети використання золота у його роботах.
⭐️Історію створення знаменитих полотен, таких як «Поцілунок» та «Портрет Аделі Блох-Бауер».
⭐️Як творчість Клімта відображає атмосферу Відня початку XX століття.

📅 Дата: 11 грудня
🕒 18:30 – 20:10
🎟 300 грн (запис лекції в подарунок)

Реєстрація на лекцію обовʼязкова @katrin_halibei


#online #онлайнлекція

Світ: історія мистецтва

19 Nov, 14:21


Сьогодні вже анонс нової онлайн–лекції з історії мистецтва 👩‍💻

Чекаєте ?

Світ: історія мистецтва

18 Nov, 15:03


Експозиція робіт експресіоніста Егона Шилє у Відні

Шилє був справжнім маргіналом свого часу, який і без того був одою зародження демократії в мистецтві та суспільстві.

Жорсткі рамки академізму породили цілу плеяду творчих бунтарів, серед яких Шиле як втілення меланхолії та еротизму.

Експозиція знаходиться в Музеї Леопольда (Відень), тож хто наразі збирається до столиці Австрії – маєте нагоду відвідати ❤️‍🔥

За фоторепортаж з Відня дякуємо @DmitrijSh

#експресіонізм #наживо

Світ: історія мистецтва

18 Nov, 11:50


Американскький сучасний художник Паскаль Кэмпіон
(Pascal Campion)

Трохи святково-тривожного 😓

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

18 Nov, 09:46


Друзі, вітаю!

Я – авторка цього каналу Катерина Галібей.

Відкрила міні збір, щоб допомогти зібрати необхідну суму на ремонт понівеченої на бойових завданнях техніки 🙏🏻

Вона потрібна для наших хлопців та дівчат ♥️🇺🇦

Мета збору 2000 грн 🔥Кожні 20-30-50 грн важливі.

Посилання на банку https://send.monobank.ua/jar/7QWfDA5kHj

Світ: історія мистецтва

18 Nov, 07:56


Одд Нердрум

Сучасний норвезький художник, на чию творчість вплинули картини старих майстрів: Караваджо та Рембрандт 👨‍🎨

Сам художник свою творчість називає кітчем та є автором маніфесту, де прописана відмінність кітчу від мистецтва.

Роботи Нердрума знаходяться в приватних колекціях багатьох знаменитостей. Наприклад, одна з його робіт, що знаходилася в колекції Девіда Боуї надихнула режисера психологічного трилеру «Клітка» на одну зі сцен.

#кітч #сучаснемистецтво

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

07 Nov, 14:31


Світ: історія мистецтва pinned «Шановна публіко🫶🏻 Зовсім скоро анонсую нову онлайн лекцію. Її тема не повʼязана напряму з темою моєї дисертації по трансформації символічного в мистецтві, але символи будуть, обіцяю ♥️ Цього художника ви точно знаєте. Постараюся вам окрім його краси та ошатності…»

Світ: історія мистецтва

07 Nov, 14:30


Шановна публіко🫶🏻

Зовсім скоро анонсую нову онлайн лекцію. Її тема не повʼязана напряму з темою моєї дисертації по трансформації символічного в мистецтві, але символи будуть, обіцяю ♥️

Цього художника ви точно знаєте. Постараюся вам окрім його краси та ошатності показати ще і філософську глибину.

Світ: історія мистецтва

07 Nov, 14:28


Магічні роботи одеського художника Олега Сона

Нажаль, вчора Олег пішов з життя.

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

06 Nov, 12:15


🌹 Смертна маска Марії Антуанети 🌹

Завдяки смертним маскам ми можемо добре уявити, як насправді виглядала історична особистість 🎭

Зроблені після смерті людини, вони зберігають риси обличь померлих для нащадків.

Маски були виконані за допомогою покриття обличчя людини воском або гіпсом, що тримався близько години.
Після того, як матеріал підсихав – його видалили.

Ті ж революціонери, які повалили французьку аристократію, заарештували і жінку Марі Тюссо. Та оскільки Тюссо вміла відмінно робити воскові маски її звільнили. Проте звинуватили у виготовленні смертних масок убитих революцією 🤷🏼‍♀️

Саме Марія Тюссо зробила маску смерті Марії Антуанетти. Вона знала правительку з того часу, як створювала моделі королівської родини, і стала близьким другом королеви.

Мадам Тюссо зберегла маски і взяла їх із собою у свій двадцятирічний тур Британією, де вони знайшли свій останній будинок.

Там вона відкрила музей знаменитої мадам Тюссо, де було виставлено і відому смертну маску Марії Антуанетти.

#мадамтюсо

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

05 Nov, 16:10


Трошки світлин з нашої арт-зустрічі в Кишиневі 🇲🇩 яка відбулася 2 листопада.

Поговорили під келих вина про образи зла в мистецтві Середньовіччя, про те, як художники та теологи «винайшли» зовнішній вигляд диявола та про те, чому важливо вивчати історію мистецтва та читати першоджерела.

Тема зустрічі, здавалося б, далека від нас на перший погляд, виявилася дуже актуальною в сьогоденні🤔

Чекаємо вас на наших зустрічах в Чернівцях, Одесі, Кишиневі.

Готуємося до зустрічі в Києві ♥️

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

27 Oct, 14:44


Клод Моне та його афоризми …

«Колір це моя одержимість, радість і тортури весь день»

«Люди обговорюють мою творчість і вдають, ніби розуміють, ніби необхідно розуміти її, а не просто любити»

«Я не ставав імпресіоністом. Наскільки я пам'ятаю, я завжди ним був»

#моне #імпресіонізм

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

26 Oct, 13:23


З небес – у морок: зображення сил зла у мистецтві Середньовіччя

Онлайн-лекція 👩‍💻

📅 29 жовтня 18:30
 
Роги, хвіст та копита 😈– зазвичай таким ми уявляємо собі диявола. Саме ці атрибути антихриста міцно закріпилися в європейській колективній свідомості, завдяки середньовічним зображенням.

Але окрім характерних тваринних рис, скоріше за все ми згадаємо атрибути влади: корону, трон і купу бридких посіпак, кружляючих біля свого темного володаря.

Та чи завжди диявол був таким сильним та могутнім? Адже у Біблії ми не знаходимо подібних описів та й, в цілому, особливої уваги до його персони. А що, як таким він став лише у добу Пізнього середньовіччя?

Проводить лекцію 🗣️ культуролог, старша наукова співробітниця Одеського музею західного і східного мистецтва Катерина Галібей

Вартість 300 грн
(відеозапис лекції всім учасникам у подарунок 🎁)
Мова 🇺🇦

Реєстрація обовʼязкова @katrin_halibei або ставте в коментарях 👉🏻

#онлайнлекція #лекція

Світ: історія мистецтва

26 Oct, 11:15


Багатоликий світ сучасної скульптури

Жауме Пленса (нар. 1955) — всесвітньо відомий каталонський скульптор, чиї монументальні роботи спонукають до роздумів про людську форму, мову та колективну пам’ять.

Відомий своїм вражаючим використанням таких матеріалів, як сталь, скло та світло, Пленса створює твори, які поєднують особисте та універсальне, заохочуючи глядачів досліджувати теми ідентичності, духовності та зв’язку між людьми та суспільством.

Його скульптури можна знайти в знакових громадських місцях по всьому світу 🌍

#скульптура #сучаснемистецтво

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

25 Oct, 15:40


Сьогодні хочу познайомити вас з каналами моєї тезко.
Катя є авторкою тг-каналу Мистецтво&Подорожі та ютуб каналу Розмови Картин.
Головний принцип обох її каналів - розповідати про твори мистецтва та місця світу побачені нею на власні очі.

Катя ділиться мистецьким, мандрівним та культурним контентом, розповідає цікаві факти з життя митців різних епох, робить тематичні добірки творів мистецтва, ділиться міфами, легендами та культурно-історичними подіями, які лягли в їх основу.

Окрім цього на каналі лише власні фото та відео авторки, а ще рекомендації щодо музеїв, виставок, літератури та кінокартин.
Важливе місце відведене рубрикам присвяченим європейським театрам, затишним кавʼярням, книгарням та бібліотекам 📚

🔗Мистецтво&Подорожі

Світ: історія мистецтва

25 Oct, 13:07


❗️Чернівці ❗️

Нагадуємо про подію
31 жовтня 18:30

📍
Кафе-галерея Штейнберг

Кількість учасників обмежена. Реєстрація обовʼязкова @katerina_halibei

Світ: історія мистецтва

23 Oct, 14:50


Портрети кімнат можуть бути настільки ж цікаві, як і портрети людей 🪞

Так думав американський художник Єремія Гудман (1922-2017), який був чудовим дизайнером інтер'єрів та ілюстратором.

Він залишив багато «портретів кімнат», зроблених у вигляді швидкого ескізу. Але вийшли в результаті цікаві та яскраві картини-враження 🛋️

Тепер на них полюють колекціонери, а журнали виносять на обкладинки.

Він народився в прекрасний осінній день – 22 жовтня 1922 року 🍂

Був п'ятою дитиною у російсько-польських емігрантів. Навчався добре і закінчив не один авторитетний заклад у галузі дизайну та мистецтва, у тому числі нью-йоркські школи Парсонса та Франкліна.

#дизайн #мистецтвоХХстоліття

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

23 Oct, 10:24


Одеса, ви тут ?

Розумовий експеримент! Виконується вперше 🔥

Запрошуємо на зустріч, присвячену герменевтичному аналізу культового фільму «Термінатор» (1984) режисера Джеймса Кемерона

Через призму філософії дослідимо фундаментальні питання, які піднімає цей кіберпанк-шедевр:

▪️ Проблема часу та простіру: подорожі у часі в «Термінаторі» відкривають теми детермінізму та свободи волі. Чи можливо майбутнє без минулого?

▪️ Штучний інтелект і технології: чи може технологія перевершити людське розуміння? Як це відображає наші сучасні страхи та надії на технологічний процес?

▪️ Мораль та природа добра і зла: ці фундаментальні категорії є об’єктивними чи залежать від контексту?

Окрім цього , цей кінотекст цікавиться філософсько-релігійними питаннями та являє собою історичний документ, який може вивчати соціальна та політична філософії 🤔

Запрошуємо всіх шанувальників глибокіх роздумів на дискусію та філософське дослідження 🙌

📍 26 жовтня о 16:00
Одеська національна наукова бібліотека, Пастера,13

Вхід: 350 ₴ (оплата на вході)

Пориньмо у світ кіберпанку та філософії разом 🔥

#філософія #одеса #лекціяодеса

Світ: історія мистецтва

22 Oct, 11:15


Вітаємо, у нас є переможець 🏅

Лекцію онлайн 29.10 «Зображення сил зла в мистецтв Середньовіччя» виграв учасник @Teti_lo

А всіх інших просимо не засмучуватися, та обовʼязково взяти участь в лекції та отримати відеозапис в подарунок 🎁

Переходьте за посиланням 👉🏻
https://t.me/lectsiazmystetstva

Світ: історія мистецтва

21 Oct, 15:50


Ізабель Кодрінгтон
"Жебраки", ХХ століття

На картині зображена сцена, повна смутку та одночасно тепла. На передньому плані ми бачимо жінку, загорнуту в чорне покривало. Її обличчя задумливе, а очі опущені. На руках у неї спить маленька дитинка.

У кутку видно невеличке багаття, яким матір з дитиною намагаються зігрітися в холодний осінній день.

Загальний настрій картини це одночасно сум і ніжність – це історія про виживання та силу кохання навіть у найважчих обставинах.

#живописХХ #критичнийреалізм

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

21 Oct, 05:35


Починаємо ранок понеділка бадьоро 😄

#артмем

Світ: історія мистецтва

Світ: історія мистецтва

20 Oct, 13:10


З небес – у морок: зображення сил зла у мистецтві Середньовіччя

Онлайн-лекція 👩‍💻

📅 29 жовтня 18:30
 
Роги, хвіст та копита 😈– зазвичай таким ми уявляємо собі диявола. Саме ці атрибути антихриста міцно закріпилися в європейській колективній свідомості, завдяки середньовічним зображенням.

Але окрім характерних тваринних рис, скоріше за все ми згадаємо атрибути влади: корону, трон і купу бридких посіпак, кружляючих біля свого темного володаря.

Та чи завжди диявол був таким сильним та могутнім? Адже у Біблії ми не знаходимо подібних описів та й, в цілому, особливої уваги до його персони. А що, як таким він став лише у добу Пізнього середньовіччя?

Проводить лекцію 🗣️ культуролог, старша наукова співробітниця Одеського музею західного і східного мистецтва Катерина Галібей

Вартість 300 грн
(відеозапис лекції всім учасникам у подарунок 🎁)
Мова 🇺🇦

Реєстрація обовʼязкова @katrin_halibei або ставте в коментарях 👉🏻

#онлайнлекція #лекція

Світ: історія мистецтва

20 Oct, 11:55


Дім Клода Моне в Живерні 💛
80 км від Парижа, Франція

Світ: історія мистецтва