Захист прав українців | Словаччина @humanrightslawua Channel on Telegram

Захист прав українців | Словаччина

@humanrightslawua


Ми, об'єднання українських адвокатів:
▫️правова допомога;
▫️інформаційно-роз'яснювальна робота;
▫️підвищуємо рівень правової культури;
▫️висвітлюємо новини.

⛔️Ми проти порушення прав українців у ЄС!

➡️Звʼязок через Facebook: human.rights.law.ua

Захист прав українців | Словаччина (Ukrainian)

Канал 'Захист прав українців | Словаччина' - це об'єднання українських адвокатів, які працюють над захистом прав українців у країнах Європейського Союзу. У нашому каналі ви знайдете правову допомогу, інформаційно-роз'яснювальну роботу, підвищення рівня правової культури та останні новини з цієї сфери. Ми проти порушення прав українців у ЄС та докладаємо всіх зусиль, щоб допомогти нашим співвітчизникам отримати справедливе ставлення та захист. Долучайтеся до нашого каналу для отримання корисної інформації та підтримки в разі необхідності. Зв'язок з нами також можливий через Facebook за посиланням: human.rights.law.ua

Захист прав українців | Словаччина

20 Nov, 09:46


Уряд Словаччини ухвалив видачу пластикових ID-карток для осіб зі статусом тимчасового захисту «Dočasné útočisko»

Сьогодні уряд Словаччини затвердив ініціативу Ministerstvovnútra SR, яка передбачає заміну паперових документів «Dočasné útočisko» для українців зі статусом тимчасового захисту на пластикові ID-картки.

Ця зміна відкриє нові можливості для українців, спрощуючи їхні подорожі та пересування територією держав-членів ЄС й в межах Шенгенського простору.

Варто зазначити, що раніше біженці неодноразово повідомляли про труднощі, з якими стикалися під час перетину кордонів країн ЄС.

Відповідно до нових правил, паперові документи, видані до 14 грудня 2024 року, планують залишити чинними, проте їх можна буде замінити на сучасні пластикові ID-картки.

Нову ID-картку з дозволом на проживання доставлятимуть безпосередньо на адресу іноземця, але за неї потрібно буде сплатити адміністративний збір. Термін дії картки становитиме 3 роки, однак її чинність завершиться, якщо особа відмовиться від тимчасового захисту в Словаччині.

➡️Офіційна інформація

Після того, як закон буде затверджений Národná rada SR та підписаний Президентом, ми повідомимо про всі нюанси переходу з паперового варіанта на пластик.

Захист прав українців | Словаччина

Захист прав українців | Словаччина

19 Nov, 09:58


Втрата близької людини за кордоном – це важке випробування для рідних і друзів. У такі моменти важливо знати, як діяти, щоб забезпечити гідне прощання та вирішити всі необхідні юридичні й організаційні питання.

Перший крок – звернення до місцевих органів влади для отримання свідоцтва про смерть та довідки про причину смерті з медичного закладу. Після цього слід повідомити українське консульство, яке допоможе з оформленням українського свідоцтва.

Після цього консул України реєструє смерть за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті або поховання.

Репатріація тіла в Україну
Спеціалізовані служби займаються транспортуванням тіла в Україну – в труні або урні.

Якщо смерть мала кримінальний характер, процедура може затягнутися: поліція зобов’язана провести розслідування, і репатріацію дозволять тільки після його завершення.

Для транспортування необхідні документи, зокрема свідоцтво про смерть, довідка про бальзамування, дозвіл на транспортування від місцевої санітарно-епідеміологічної служби.

Термін репатріації варіюється залежно від обставин і може тривати від кількох днів до кількох місяців у складних випадках.

Кожен випадок є індивідуальним і потребує погодження з відповідними службами.

❗️Документи про реєстрацію смерті, які видані за кордоном, повинні бути завірені печаткою «АПОСТИЛЬ». Без цієї печатки вони є недійсними для України, що унеможливлює перетин державного та митного кордону і блокує ввезення труни з тілом або урни з прахом померлої особи на територію України.

Поховання за кордоном
У разі потреби померлого можуть поховати в країні, де настала смерть. Місцеві органи часто пропонують цю можливість іноземцям. Вартість залежить від регіону, і в окремих випадках допомогу можуть надати громада або місцева влада.

Важливо оперативно звернутися до дипломатичних установ України та належно оформити документи. Дотримання процедур допоможе вирішити всі питання гідно та законно.

Захист прав українців | Європа

Захист прав українців | Словаччина

18 Nov, 10:53


Нові можливості для запису до консульських установ через «ДІЮ»

Українці, які перебувають за кордоном, отримали можливість записатися на прийом до консульських установ через застосунок «ДІЯ» або за допомогою електронного ключа.

Оновлення у системі електронної черги:
▫️запис доступний на пів року наперед, що полегшує планування;
▫️запис потрібно підтвердити за 30, 7 та 3 дні до запланованого візиту;
▫️додано можливість включити до заявки дітей.

Для авторизації Вам необхідно підтвердити свою особу.

Це можна зробити кількома способами: за допомогою особистого ключа або через Дія.Підпис.

Виберіть зручний для Вас метод авторизації та слідуйте вказівкам.

➡️Скористатися послугою

Захист прав українців | Європа

Захист прав українців | Словаччина

18 Nov, 09:36


В Словаччині вперше зафіксували віруси західного Нілу та Usutu у комарах

Словацька академія наук (SAV) спільно з регіональними санітарними службами вперше виявила віруси Західного Нілу та Usutu у комарах в деяких районах країни.

Як повідомила Viktória Čabanová з SAV, більшість заражень проходить безсимптомно, і лише невеликий відсоток інфікованих стикається з ускладненнями.

Вірус Usutu було виявлено в районах Košice, Dunajská Streda, Levice та інших, а вірус західного Нілу - в районах Nové Zámky та Košice.

У зв’язку з можливістю передачі вірусів через кров, Národnátransfúzna služba (NTS) SR почала тестування донорської крові на вірус західного Нілу.

За словами медичної директорки NTS SR Jany Rosochovej, це дає змогу підготуватися до можливих випадків передачі вірусу людям.

Захист прав українців | Словаччина

Захист прав українців | Словаччина

14 Nov, 10:11


Щоб отримати свідоцтво про народження дитини, яка народилася за кордоном і є громадянином України, батьки можуть звернутися до дипломатичної установи або консульства України в тій країні, де народилася дитина.

Реєстрація народження дитини відбувається за письмовою або усною заявою одного або обох батьків, яку подають до дипломатичного представництва чи консульської установи України за місцем народження дитини або проживання батьків.

Якщо батьки не мають можливості подати заяву особисто, реєстрацію можуть здійснити родичі дитини.

❗️Батьки зобов’язані подати заяву про реєстрацію народження дитини не пізніше 1 місяця з дня її народження.

Після подачі заяви консул реєструє народження дитини, одночасно встановлюючи її походження та надаючи їй прізвище, ім’я та по батькові.

Необхідні документи:
▫️медична довідка про народження;
▫️паспорт чи інший документ, що засвідчує особу батьків;
▫️документ, що підтверджує батьківство (свідоцтво про шлюб, заява матері або батька тощо).

Реєстрація та оформлення свідоцтва про народження здійснюються без оплати консульського збору.

Українське громадянство автоматично надається дітям, які народжуються за кордоном, за умови, що хоча б один із батьків є громадянином України.

Захист прав українців | Європа

Захист прав українців | Словаччина

10 Nov, 19:59


У зв'язку з державним святом на честь «Дня боротьби за свободу та демократію» на всій території Словацької Республіки будуть внесені зміни до роботи магазинів❗️

17 листопада (неділя)
⛔️неробочий день, магазини закриті

ℹ️Громадський транспорт у цей день працюватиме згідно із святковим графіком.

🗣Поділіться, будь ласка, цією інформацією з тими, кому вона буде корисною.

Захист прав українців | Словаччина

Захист прав українців | Словаччина

06 Nov, 13:07


Перемога Трампа: що чекає на Україну та українських біженців в Словаччині?

6 листопада 2024 року Дональд Трамп переміг на виборах у США, що викликало занепокоєння у Європі.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що Трамп може зупинити або значно скоротити допомогу Україні, що може вплинути на безпеку в регіоні.

Для українських біженців в Словаччині ситуація дедалі погіршується. Державна підтримка майже відсутня, а громадські організації здебільшого надають лише поради без реальної матеріальної допомоги.

Тим часом зростають ціни на житло й продукти, і оренда стає дедалі дорожчою…

Більшість біженців не можуть розраховувати на високі зарплати, тому значна частина доходів іде лише на базові потреби, що ускладнює їхнє життя та адаптацію в країні.

Захист прав українців | Словаччина

Захист прав українців | Словаччина

04 Nov, 10:46


У більшості країн процес звернення до компетентних органів у разі втрати паспорта відбувається за схожою процедурою.

Ось покрокова інструкція для українців, які втратили паспорт за кордоном:
▫️звернутись до найближчого відділення поліції;
▫️скласти заяву про втрату документа;
▫️отримати копію протоколу або довідку про тимчасову відсутність закордонного паспорта;
▫️звернутися до найближчої дипломатичної чи консульської установи України для оформлення нового паспорта, або для отримання посвідчення особи на повернення в Україну.

Посвідчення видається протягом одного робочого дня, але в окремих випадках процес може тривати до 5 днів з моменту подачі повного пакета документів. Термін дії посвідчення становить до 30 днів.

По прибутті до України необхідно звернутися до Міграційної служби для повідомлення про втрату документа та отримання нового.

Оформлення або відновлення втрачених паспортних документів можливе у будь-якому відділенні Міграційної служби України, незалежно від Вашого місця реєстрації.

Якщо Ви перебуваєте за кордоном і не плануєте найближчим часом повертатися в Україну, новий закордонний паспорт можна оформити в дипломатичних установах або через паспортний сервіс ДП «Документ».

Чоловіки віком від 18 до 60 років, які є військовозобов'язаними, разом із документами для отримання необхідної послуги повинні також надати свій військово-обліковий документ в електронному форматі через систему Резерв+ (на момент звернення, рекомендуємо уточнити актуальну інформацію).

Захист прав українців | Європа

Захист прав українців | Словаччина

31 Oct, 09:05


Нагадуємо, що завтра, 1 листопада, у зв'язку з державним святом на честь «Дня всіх святих» в Словаччині неробочий день.

Захист прав українців | Словаччина

Захист прав українців | Словаччина

26 Oct, 15:32


Є-підтримка: грандіозні виплати в 1000 гривень для українців

Президент України анонсував програму «Є-підтримка», де кожен українець вже з 1 грудня зможе отримати аж 1000 гривень.

За поточним курсом це близько 22 євро – тобто, майже цілий похід у супермаркет!

Ці гроші можна буде витратити на найнеобхідніше: оплатити комуналку, придбати квиток на Укрзалізницю або ж зайти в музей.

На цілий музейний похід точно вистачить, а якщо зібратися сім'єю – то ще й на пару кіло гречки

Програма стартує до свят, тож кожен українець зможе відчути «фінансову допомогу» на 1000 гривень.

Захист прав українців | Європа

Захист прав українців | Словаччина

22 Oct, 07:40


У зв'язку з державним святом на честь «Дня всіх святих» на території Словацької Республіки будуть внесені зміни до роботи магазинів та інших установ❗️

1 листопада (п'ятниця)
⛔️неробочий день, магазини закриті

ℹ️Громадський транспорт у цей день працюватиме згідно із святковим графіком.

🗣Поділіться, будь ласка, цією інформацією з тими, кому вона буде корисною.

Захист прав українців | Словаччина

Захист прав українців | Словаччина

22 Oct, 07:10


Переведення часу в Словаччині

Вночі з 26 на 27 жовтня 2024 року Словаччина переходить на зимовий час.

О 3:00 ранку стрілки годинника потрібно перевести на одну годину назад.

Цей перехід дозволить краще використовувати денне світло в осінньо-зимовий період і трохи продовжить сон.

Більшість сучасних гаджетів змінять час автоматично, але не забудьте перевести механічні годинники.

Раніше ми повідомляли, що на відміну від Словаччини, ВР України ухвалила рішення скасувати переведення годинників. Цієї осені Україна востаннє перейде на зимовий час.

Захист прав українців | Словаччина

Захист прав українців | Словаччина

15 Oct, 08:41


Військовозобов’язаним чоловікам віком від 25 років почали видавати паспортні документи за кордоном, проте є нюанс…

Згідно з інформацією від наших підписників, військовозобов'язаним чоловікам від 25 років почали видавати документи в паспортних сервісах ДП «Документ» за кордоном, які вони замовили до 25 квітня 2024 року.

Для того, щоб отримати свої документи, чоловіки висилають на електронну пошту паспортного сервісу сформований ними файл PDF у «Резерв+», який підтверджує факт того, що особа перебуває на військовому обліку.

Після перевірки інформації, співробітники ДП запрошують заявника отримати паспорт (якщо він був доставлений ним до філії).

На сьогодні, якщо не надати файл, у якому не буде інформації про те, що чоловік перебуває на військовому обліку, отримати свої документи неможливо❗️

Співробітники будуть посилатися на «технічні несправності», або на те, що документи ще не надіслані з України.

Наголошуємо, що згідно із законодавством України, вимагати військово-облікові документи у тих, хто оплатив послугу до 25 квітня 2024 року – незаконно❗️

Ставлення посадовців, які ухвалюють рішення щодо невидачі паспортних документів українцям за кордоном, вражає відвертою недбалістю та ігноруванням будь-яких правових норм.

Нагадуємо, що, як і раніше, продовжують видавати паспорти чоловікам до 25 років, інвалідам І-ї та ІІ-ї групи, батькам, у яких на утриманні троє (і більше) неповнолітніх дітей, батькам-одинакам.

Захист прав українців | Європа

Захист прав українців | Словаччина

11 Oct, 07:16


ЄС відкладає впровадження біометричного контролю на кордонах

Європейський Союз вирішив відкласти запровадження нової біометричної системи контролю в’їзду для громадян з країн, що не входять до блоку.

Система, яка мала почати діяти 10 листопада, стикнулася з технічними труднощами.

Комісарка ЄС з питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон зазначила, що наразі немає точної дати запуску системи. Водночас розглядається можливість поетапного впровадження, щоб уникнути значних затримок.

Нагадаємо, що Німеччина, Франція та Нідерланди заявили про неготовність своїх прикордонних комп’ютерних систем для повноцінного впровадження нових заходів безпеки.

Захист прав українців | Європа

Захист прав українців | Словаччина

07 Oct, 12:36


Поліція із застосуванням вогнепальної зброї затримала водія, який перебував під впливом наркотиків

У Братиславі поліція затримала водія, який під впливом наркотиків і без прав небезпечно маневрував на дорозі, ігноруючи вимоги зупинитися.

Після пострілів по колесах авто вдалося зупинити.

➡️Відео

Тест підтвердив наявність наркотиків у його організмі, і водію висунули звинувачення.

Захист прав українців | Словаччина

Захист прав українців | Словаччина

05 Oct, 16:51


В Словаччині ведмідь смертельно поранив 55-річного чоловіка в лісі на північному заході країни

Трагедія сталася в Жилінському краї, в окрузі Ліптовський Мікулаш.

Свідки негайно викликали допомогу, однак чоловіка врятувати не вдалося. Попри спроби реанімації, він помер від отриманих травм.

На місце події прибули медики, поліція та спеціалісти з реагування на напади ведмедів.

Раніше ми публікували інформацію про безпеку під час зустрічі з ведмедями.

Захист прав українців | Словаччина

Захист прав українців | Словаччина

04 Oct, 14:13


Податкова отримала дані про рахунки українців за кордоном у рамках першого міжнародного обміну інформацією

Україна вперше здійснила автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки українських резидентів за кордоном за міжнародним стандартом Common Reporting Standard (CRS).

Як повідомили у Державній податковій службі України, обмін включав отримання даних про рахунки українських податкових резидентів від іноземних податкових органів.

Водночас Україна передала інформацію про фінансові рахунки іноземних громадян, які мають рахунки в українських фінансових установах.

Предметом обміну стала ключова інформація про власників рахунків, включно з їхніми іменами, податковим номером, адресою, податковим резидентством, а також фінансовими деталями – залишок на рахунках, сума дивідендів, відсотків та інших доходів на кінець звітного періоду.

Стандарт CRS передбачає регулярний щорічний обмін такою інформацією між країнами-учасниками угоди.

Сьогодні близько 110 юрисдикцій, включно з усіма країнами Європейського Союзу, є активними учасниками цього процесу.


Захист прав українців | Європа

Захист прав українців | Словаччина

01 Oct, 08:45


Країни ЄС закликають відкласти запуск біометричного контролю на кордонах

Кілька країн ЄС закликають відкласти запуск системи біометричного контролю Entry-Exit System (EES) на зовнішніх кордонах, оскільки аеропорти та авіакомпанії не готові.

Німеччина, Нідерланди та Франція попереджають про можливі збої для пасажирів, що вплине на 40% трафіку в ЄС.

Деякі країни пропонують спочатку провести пілотне тестування в окремих регіонах.

Нагадаємо, що система EES має запрацювати в Євросоюзі з 10 листопада.

Захист прав українців | Європа

Захист прав українців | Словаччина

26 Sep, 10:25


Сьогодні, коли через війну багато українців були змушені виїжджати за кордон, проблема психологічного стану набуває особливої важливості.
 
Чимало українських біженців опинилися в Словаччині, тому ми прагнемо поділитися корисною інформацією про те, де і як можна отримати психологічну підтримку.
 
➡️IPčko - психологічна підтримка
📞0800 500 888
 
➡️Ліга психічного здоров’я
📞0800 222 450
 
➡️Словацька гуманітарна рада - психологічна підтримка
📞+421 250 20 05 00
 
➡️TENENET - психосоціальна підтримка
📞+421 220 20 00 33
 
➡️Equita - медична та психосоціальна підтримка
📞+421 948 33 96 47

➡️CARITAS - католицька благодійна організація
📞02/5443 15 06

➡️Людина в біді
📞0800 601 821

Допомога у вищевказаних організаціях надається анонімно та безкоштовно❗️

➡️Корисна інформація

🗣Поділіться, будь ласка, цією інформацією з тими, хто її потребує.

Захист прав українців | Словаччина

Захист прав українців | Словаччина

24 Sep, 09:54


Нова функція для українських моряків: призначення довіреної особи через «ДІЮ» без візиту до нотаріуса

У «ДІЇ» з'явилася можливість призначати довірену особу, яка зможе отримати документи з Адміністрації судноплавства під час відсутності моряка в рейсі.

Міністр цифрової трансформації пояснив, що для цього необхідно вказати дані довіреної особи під час подання заяви на присвоєння звання або підтвердження кваліфікації.

Довірена особа отримає QR-код на електронну пошту, який потрібно буде пред'явити в Адміністрації судноплавства для отримання документів.

Ця послуга, на відміну від нотаріальних, буде безкоштовною для моряків.

Захист прав українців | Європа

Захист прав українців | Словаччина

23 Sep, 09:43


З 16 вересня 2024 року Європейський Союз запровадив нові правила для ввезення домашніх тварин, включаючи котів, собак та тхорів.

Основною вимогою стало надання результатів тесту на антитіла до сказу, який має бути проведений у лабораторії, акредитованій в ЄС❗️

▫️Тестування:
аналіз на антитіла повинен бути проведений не раніше ніж через 30 днів після вакцинації та не пізніше ніж за 90 днів до планованого в'їзду в ЄС.

▫️Акредитовані лабораторії:
перелік лабораторій, схвалених ЄС, можна знайти на офіційному сайті Євросоюзу.

▫️Ветеринарний паспорт:
при перетині кордону необхідно пред’явити спеціальний ветеринарний паспорт, який відповідає стандартам ЄС (зразок цього документа доступний на сайті Євросоюзу).

▫️Ідентифікація:
для ідентифікації вихованця обов’язковою вимогою є наявність мікрочіпа або татуювання.

➡️Посилання на новий регламент ЄС

Захист прав українців | Європа

Захист прав українців | Словаччина

23 Sep, 06:44


МЗС України планує відкрити нові консульські установи в Словаччині

Міністр заявив про розширення консульської присутності нашої держави в Словаччині.

Планується відкриття нових установ для захисту прав та інтересів громадян України, які мешкають або перебувають в Словацькій Республіці.

Сподіваємося, що це покращить роботу посольства, оскільки раніше були проблеми з чергами та затримками в наданні послуг. Відкриття нових установ має вирішити ці питання.

Захист прав українців | Словаччина

Захист прав українців | Словаччина

20 Sep, 09:51


Поліція трьох країн переслідувала 35-річного громадянина Чехії, який утримував у своєму авто пасажира проти його волі

Водій BMW не дозволяв 23-річному чоловікові вийти з машини, попри його прохання.

➡️Відео погоні

Інцидент почався в Чехії, продовжився через Австрію і завершився в Словаччині, де порушника затримала поліція.

Наразі він перебуває під арештом.

Захист прав українців | Словаччина

Захист прав українців | Словаччина

18 Sep, 20:23


Міністр закордонних справ України запропонував Словаччині укласти безпекову угоду

Під час зустрічі в Братиславі міністр закордонних справ Андрій Сибіга обговорив з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо та міністром закордонних справ Юраєм Бланаром можливість укладення двосторонньої безпекової угоди.

Міністр відвідав Словаччину в рамках свого першого міжнародного турне після вступу на посаду голови МЗС.

Під час зустрічі в Словаччині, міністр закордонних справ забув розповісти щодо термінів відновлення видачі паспортних документів військовозобовʼязаним українцям, які проживають у Республіці.

Нагадаємо, що від квітня цього року вони не мають можливості отримати замовлені раніше документи, а в Словаччині таких осіб чимало.

Захист прав українців | Словаччина

Захист прав українців | Словаччина

18 Sep, 11:19


Підвищення цін у 2025 році на автодорожні віньєтки в Словаччині не торкнеться автомобілів з українською реєстрацією

Нагадуємо, що на сьогоднішній день, автомобілі до 3,5 тонн, з українською реєстрацією, звільняються від сплати за використання платних доріг на території Словацької Республіки❗️

Про всі зміни для автомобілів з українською реєстрацією ми повідомлятимемо в міру надходження офіційної інформації від уповноважених органів Словаччини.

Захист прав українців | Словаччина

Захист прав українців | Словаччина

17 Sep, 11:03


Українські банки надаватимуть особисті дані клієнтів та розкриватимуть банківську таємницю на вимогу поліції

Верховна Рада розглядає законопроєкт, який зобов'язує банки передавати поліції певну інформацію про користувачів платіжних послуг за відповідним запитом.

Яку інформацію хочуть отримувати поліцейські:
▫️суму, дату та валюту платіжної операції;
▫️тип платіжної операції;
▫️геопросторові дані, IP-адресу, адресу засобу дистанційної комунікації (включаючи платіжний застосунок) або платіжного пристрою, що використовувався для здійснення платіжної операції, а в разі здійснення платіжної операції через касу – адресу каси;
▫️ідентифікаційні дані отримувача: для фізичної особи – прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків; для юридичної особи – повне найменування, ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України;
▫️повне найменування надавача платіжних послуг отримувача;
▫️унікальний ідентифікатор отримувача та/або повний номер електронного платіжного засобу та/або рахунку отримувача;
▫️найменування та код еквайра;
▫️ідентифікатор платіжного пристрою;
▫️код, що ідентифікує операцію в платіжній системі;
▫️унікальний ідентифікатор платника та/або повний номер електронного платіжного засобу та/або рахунку платника.

Якщо Закон буде ухвалено, банки будуть зобов'язані надати таку інформацію правоохоронним органам у найкоротший термін, але не пізніше ніж через 24 години після отримання запиту.

Захист прав українців | Європа

Захист прав українців | Словаччина

17 Sep, 05:14


Офіційний (судовий) переклад – це переклад, виконаний уповноваженою особою (перекладачем), кваліфікація якого підтверджена законодавством Словаччини.

Такий перекладач має спеціальну освіту та відповідні повноваження, що підтверджені офіційними документами, печаткою присяжного перекладача і реєстраційним номером в реєстрі.

Судові перекладачі – це професійні лінгвісти, що володіють не тільки мовою, але й знанням правових термінів, що допомагає їм забезпечити точне перекладення документів.

Які документи найчастіше перекладають українці:
▫️документи про освіту: атестати, дипломи, додатки до них;
▫️довідки про несудимість;
▫️свідоцтва про: народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть;
▫️медичні документи;
▫️довіреності;
▫️підтвердження з банків про наявність коштів;
▫️документи про реєстрацію ФОП та юридичних осіб;
▫️документи податкової служби та інші.

Знайти фахівця можна самостійно в офіційному «Списку експертів, усних та письмових перекладачів», який ведеться Міністерством юстиції Словацької Республіки.

➡️Пошук в «Списку експертів, усних та письмових перекладачів»

Такий переклад має повну юридичну силу і використовується іноземцями для здійснення будь-яких юридичних дій на території Словаччини.

Захист прав українців | Словаччина

Захист прав українців | Словаччина

15 Sep, 17:30


У зв'язку з серйозними змінами погодних умов в Словаччині, рекомендуємо стежити за офіційною інформацією від гідрометеорологічної служби Республіки

➡️Slovenský hydrometeorologický ústav

Захист прав українців | Словаччина

Захист прав українців | Словаччина

15 Sep, 11:24


Поради під час сильних дощів та загрози повені

🔻Слідкуйте за офіційними попередженнями!
Регулярно перевіряйте прогнози погоди та повідомлення від місцевих органів влади та екстрених служб Словаччини. Це допоможе Вам бути в курсі найсвіжішої інформації про небезпеку та можливі евакуації.

🔻Уникайте поїздок!
Якщо можливо, залишайтеся вдома. Рух на дорогах під час злив та паводків може бути небезпечним через затоплення, зсуви ґрунту або падіння дерев. Якщо потрібно виїхати, ретельно плануйте маршрут і уникайте затоплених ділянок.

🔻Підготуйте запаси на випадок надзвичайної ситуації!
Переконайтеся, що у Вас є достатня кількість води, їжі, медикаментів та інших необхідних речей. Це особливо важливо, якщо Ви живете в регіонах, де доступ до магазинів або лікарень може бути обмеженим через погоду.

🔻Тримайтеся подалі від річок та озер!
Річки, озера, та інші водойми можуть швидко виходити з берегів під час сильних дощів. Вода може піднятися без попередження, особливо в гірських районах Словаччини. Уникайте прогулянок або поїздок поблизу таких місць.

🔻Вимкніть електрику та газ!
Якщо вода починає підходити до Вашого будинку, негайно вимкніть електрику та газ для запобігання коротким замиканням та можливим пожежам.

🔻Підготуйте евакуаційний рюкзак!
Зберіть найнеобхідніше: важливі документи, ліки, ліхтарики, зарядні пристрої для телефонів, теплий одяг та їжу на кілька днів. Це допоможе вам швидко евакуюватися в разі потреби.

🔻Допоможіть іншим!
Якщо у Вас є сусіди похилого віку або ті, хто потребує допомоги, перевірте, чи вони в безпеці.

🔻Підготуйте будинок!
Якщо у Вас є час, спробуйте захистити свій будинок від можливого затоплення: підніміть цінні речі на вищі поверхи, закрийте двері й вікна, щоб мінімізувати проникнення води.

🔻Дотримуйтесь інструкцій місцевих органів!
Якщо місцеві влади або служби порятунку рекомендують евакуацію, негайно виконуйте ці інструкції. Важливо діяти швидко та не зволікати.

Будьте уважні, дотримуйтеся правил безпеки та слідкуйте за офіційною інформацією, щоб залишатися в безпеці під час негоди в Словаччині❗️

📞112 – Єдиний європейський номер служби екстреної допомоги
📞150 – Пожежно-рятувальна служба
📞155 – Швидка медична допомога
📞158 – Поліція
📞159 – Міська поліція
📞18 155 – Авіаційна рятувальна служба
📞18 300 – Гірничорятувальна служба

Захист прав українців | Словаччина

Захист прав українців | Словаччина

14 Sep, 10:17


Завтра, у зв'язку з державним святом на честь «Дня скорботної Діви Марії» на всій території Словацької Республіки будуть внесені зміни до роботи магазинів❗️

15 вересня (неділя)
⛔️магазини закриті

ℹ️ Громадський транспорт у цей день працюватиме згідно із святковим графіком.

🗣Поділіться, будь ласка, цією інформацією з тими, кому вона буде корисною.

Захист прав українців | Словаччина

6,750

subscribers

158

photos

10

videos