Освіта під час війни @education_during_war Channel on Telegram

Освіта під час війни

@education_during_war


Канал підтримки для батьків, діти яких навчаються в умовах війни.

Освіта під час війни (Ukrainian)

Канал "Освіта під час війни" є ідеальним місцем для батьків, діти яких навчаються в умовах війни. Цей канал створений для підтримки та надання корисної інформації тим, хто стикається з викликами навчання під час конфлікту. Тут ви знайдете поради від психологів, вчителів, та інших батьків, які також переживають подібні складнощі. Канал допоможе вам знайти способи підтримати своїх дітей, зберегти їх навчання на високому рівні, а також знайти способи адаптуватися до нових умов. Приєднуйтесь до нашої спільноти, де ви знайдете підтримку та розуміння в складний час війни.

Освіта під час війни

01 Aug, 14:01


“Усі перемоги України”: для підлітків і дорослих вийшов спецпроєкт, присвячений Олімпійським іграм у Парижі

Для підлітків і дорослих створили спецпроєкт, присвячений літнім Олімпійським іграм. Нові відео виходитимуть щовівторка й щосуботи на YouTube-каналі “Колайдер”.
Про це розповіли автори проєкту – “Суспільне Медіа”.
Переглянути перший епізод всі охочі можуть нижче або за посиланням.
Літні Олімпійські ігри в Парижі стартували 26 липня й триватимуть до 11 серпня. У наймасштабніших мультиспортивних змаганнях планети візьмуть участь 10 500 атлетів і атлеток із 206 країн. Загалом спортсмени розіграють 329 комплектів медалей. Серед них і збірна України, яку на Іграх у Парижі представлятимуть 140 атлетів у 23 видах спорту.
Аби докладніше дізнатися про Олімпіаду-2024, особливості цьогорічних змагань і здобутки України, глядачі та глядачки можуть переглянути 5 епізодів “олімпійського” спецпроєкту. У відео, зокрема, йдеться про:

Продовження

Освіта під час війни

01 Aug, 12:01


Школам не обов’язково закінчувати навчальний рік саме 30 червня – Андрій Сташків

Згідно з рішенням Уряду України, новий навчальний рік у школах офіційно стартує 2 вересня 2024 року й триватиме до 30 червня 2025 року. Утім дату завершення кожна школи може визначати самостійно.

Про це в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” нагадав заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків, передає освіта.24.

За його словами, школам не обов’язково закінчувати навчальний рік саме 30 червня, якщо вони достроково виконали навчальну програму.

“Умовно, це може бути й 30 травня. Якщо виконали навчальну програму, можна розпочинати канікули”, – пояснив він.

Андрій Сташків також додав, що заклади освіти можуть до 30 червня продовжувати стандартний навчальний рік, якщо їм це потрібно. Або ж, як раніше пояснювали в МОН, у червні можна запровадити інші види діяльності:

✔️додаткові заняття;
✔️консультації;
✔️екскурсії тощо.

Освіта під час війни

01 Aug, 10:01


“Школа офлайн”: запрацювала гаряча лінія МОН для запитань

Міністерство освіти і науки України запустило телефонну гарячу лінію для запитань, які стосуються впровадження комплексної стратегії “Школа офлайн”.

Про це МОН повідомило у своєму Telegram-каналі.

Зателефонувати на гарячу лінію можна за номером 1545 (після з’єднання натиснути 5 і озвучити свій запит оператору).

Служба підтримки працюватиме:

з понеділка по четвер із 09:00 до 17:00;
у п’ятницю з 09:00 до 16:00.

Як розповіли в МОН, звернувшись на гарячу лінію:

✔️батьки,
✔️школярі,
✔️освітяни,
✔️освітні управлінці,
представники органів місцевого самоврядування,
представники громадських організацій,
✔️зможуть отримати докладну інформацію про стратегію “Школа офлайн” та дізнатися про зміни, які відбудуться в новому навчальному році.

Освіта під час війни

01 Aug, 08:01


У школах Житомира можуть запровадити 6-денний навчальний тиждень

У Житомирі для школярів і школярок можуть запровадити 6-денний навчальний тиждень. Додаткові уроки в суботу потрібні для того, щоб у випадку масштабних відключень електроенергії взимку уникнути переходу закладів освіти на дистанційне навчання.

Про це розповів міський голова Житомира Сергій Сухомлин, передає “Суспільне”.

За його словами, наразі тривають консультації зі школами, після чого міська влада оприлюднить остаточне рішення щодо 6-денного навчання.

“Нам потрібно за ці кілька місяців створити запас, щоб не переходити на дистанційне навчання. Неможливо навчати дітей онлайн, оскільки страждає якість. Ми плануємо, щоб діти ходили до школи й у суботу. Таким чином ми накопичимо додаткові дні й будемо слідкувати за ситуацією взимку”, – пояснив міський голова.

Освіта під час війни

31 Jul, 14:01


В Україні створено кадровий резерв учителів зі збереженням зарплати

зв'язку з обмеженням дистанційної освіти в Україні вчителів залучатимуть до інших видів освіти та до кадрового резерву зі збереженням заробітної плати.
Про це повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий в ефірі телемарафону.
Наказ регулює тільки форми освіти. Виходячи з моделювання по цьому наказу, частина вчителів... втратить своє навантаження. Ми всіх їх залучимо до інших видів освіти. Нам буде потрібно організовувати освіту для різних категорій. Наприклад, для дітей за кордоном, яким треба дати виключно українознавчий компонент, - заявив Лісовий.

Він додав, що міністерство також готує кадровий резерв учителів, яких залучатимуть до роботи на деокупованих територіях України.
Ми зацікавлені у тому, щоби зберегти всіх вчителів. Зокрема, створений кадровий резерв учителів і прийнято політичне рішення щодо збереження їм зарплати, - сказав Лісовий.
Нагадаємо, У Литві змінили умови навчання для українських студентів

Освіта під час війни

31 Jul, 12:01


Вступникам радять заходити до е-кабінетів за прямим посиланням

Вступникам до закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти радять заходити до персональних електронних кабінетів за прямим посиланням.

Про це повідомили в Державному підприємстві «Інфоресурс».
Це пов’язано з уповільненням роботи сайту https://vstup.edbo.gov.ua/ через велике навантаження на Єдину державну базу з питань освіти.
Посилання для вступників до закладів вищої та фахової передвищої освіти:
• https://cabinet.edbo.gov.ua/login
Посилання для вступників до закладів профосвіти:
• https://cabpto.edbo.gov.ua/login
Дізнатись про хід вступної кампанії абітурієнти та усі зацікавлені можуть на сайті «Вступ.ОСВІТА.UА».
На сайті інформаційної системи щодня о 8.00, 12.00 та 20.00 публікуються оновлені рейтингові списки вступників на всі спеціальності в усіх закладах вищої освіти.
Зокрема, станом на 30 липня вступники до вишів подали понад 560 тисяч заяв за відкритими, фіксованими та небюджетними конкурсними пропозиціями.

Освіта під час війни

31 Jul, 10:01


«Перша українська школа» від фундації «Незламна Україна» вже в Києві

2022 рік, шостий тиждень повномасштабного вторгнення. У Польщі починає свою діяльність благодійна фундація «Незламна Україна» з важливою місією: допомогти українським дітям відчути себе захищено в нових реаліях, отримати нові опори та забезпечити якісне безперервне офлайн навчання за українською програмою дітям, які вимушено покинули Батьківщину.

Крок за кроком команда Незламних на чолі з ідеологинею проєкту – українкою Вікторією Гнап, створили сучасні навчальні заклади під освітньою ліцензією Міністерства освіти та науки України у 3-х містах: Варшава, Вроцлав, Краків.

Також відкрили школи у Гданську, Познані, Щецині, Білостоці, Лодзі, Катовіце, Бидгощі, Жешуві та Любліні, щоб переміщені учні з України могли подолати стрес, надолужити знання у комфортному середовищі та адаптуватися до життя в Польщі.

Подробиці

Освіта під час війни

31 Jul, 08:00


Грант зможуть отримати військові, ветерани, волонтери, добровольці, члени їхніх родин, що постраждали від обстрілів, а також ті, хто втратили близьких або зазнали травм під час війни. Ці категорії не є вичерпними. Розмір стипендії сягатиме приблизно 1000 доларів. Кошти дозволять стипендіатам отримати освіту, необхідну для успішної професійної кар’єри. Це можуть бути: зарахування на програми вищої освіти, сертифікаційні програми, професійна перепідготовка, навчання підприємництву та розвитку малого бізнесу, програми підвищення кваліфікації та (повторного) навчання, курси англійської мови та різні види формальної освіти дорослих. 

Виплачувати стипендії будуть у 2024-2025 році. Стипендіати повинні проживати в Україні протягом всього терміну.
Для участі у конкурсі претендентам необхідно подати такі документи: – есе на 800-1000 слів, де розкрити тему впливу війни на особисте життя та чому освіта була б відповіддю на виклики війни;
Продовження

Освіта під час війни

30 Jul, 14:01


Як обрати найкращу школу для дитини та що варто врахувати?

Батькам не варто нехтувати важливими критеріями при виборі школи для дитини. Зокрема, рекомендуємо звернути увагу на:

• Безпеку. Дитина має перебувати у безпеці навіть під час повітряної тривоги та бути на зв’язку з батьками.

• Комфорт. Учневі має подобатися атмосфера школи, зокрема, у класі – з боку вчителів та однокласників.

• Якість знань. Окрім безпеки та комфорту, заклад освіти має запропонувати школяреві якісну програму для навчання, аби він потім не “боровся” з освітніми прогалинами у знаннях.

• Інновації. Школа має відповідати змінам сучасного світу, навіть попри сьогоднішні виклики.

Освіта під час війни

30 Jul, 12:00


Українських школярів забезпечать вживаними гаджетами з США і Європи
Українських учнів, які в новому навчальному році продовжать навчатись дистанційно, забезпечать вживаними гаджетами з США і Європи.

З цією метою Міністерство освіти і науки України разом з компаніями HP та Google, неурядовою організацією Global Business Coalition for Education та американсько-українською організацією HUCUS розпочали роботу зі збору цифрових пристроїв.

У межах спеціального проєкту Коаліції девайсів планується забезпечити дітей та вчителів потрібними цифровими пристроями.

Гаджети збиратимуться у шкільних округах США, навчальних закладах Великої Британії та Європейського Союзу, а також приватних компаніях США, Європи та Великої Британії.

У МОН зазначають, що кожен пристрій пройде ретельну технічну перевірку, очищення від попереднього використання та оновлення програмного забезпечення.

Також на пристрої будуть встановлені ліцензійні системи менеджменту для моніторингу використання пристроїв за призначенням.

Освіта під час війни

30 Jul, 10:01


Перегляд мережі шкіл, навчання дитини за її місцем перебування та нові механізми навчання дітей на ТОТ — ось складові нової політики «Школа офлайн».

«Школа офлайн» — комплексна політика Міністерства освіти і науки України, яка реалізується у співпраці з профільним віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим. Її мета — повернути дітей до безпечного очного навчання, а там, де це неможливо, — створити умови для якісної та ефективної дистанційної освіти. За останні 4 роки українська система освіти зазнала значних втрат.
COVID-19 та повномасштабна
війна відобразилися на динаміці й досягненнях учнів. Як наслідок — українські діти відстають від однолітків з інших країн на 1,5–2,5 роки навчання. Про це свідчить дослідження PISA–2022. Зараз майже 1 млн дітей навчається онлайн: приблизно 600 тисяч в Україні, ще майже 400 тисяч за кордоном, — повідомляють у МОН.

Саме тому там стартують політику «Школи офлайн». Що вона передбачає?
Інфраструктурні рішення: укриття + автобуси + девайси

Вся інформація

Освіта під час війни

30 Jul, 08:00


Запровадження дрес-коду в школі: освітній омбудсмен розповів, чи законно це

Українське законодавство не містить заборон і обмежень щодо зовнішнього вигляду учасників освітнього процесу, зокрема, школярів і школярок. Тому вимоги, які стосуються дрес-коду в закладах освіти, є незаконними.

Про це освітній омбудсмен Сергій Горбачов розповів у коментарі для “Суспільного”.

Нещодавно видання “Менщина” опублікувало наказ директорки Менської гімназії, що на Чернігівщині, “Про посилення контролю за виконанням санітарно-гігієнічних норм і правил для учнів”. У документі, зокрема, вказана низка вимог до зовнішнього вигляду учнів і учениць школи.

Наприклад, згідно з додатком до наказу:

✔️одяг учнів має відповідати розміру, нормам безпеки, діловому стилю, бути чистим і охайним;
✔️штани яскравих кольорів і дуже вільних фасонів є недоречними;

Продовження

Освіта під час війни

29 Jul, 14:01


Середня вартість навчання на бакалавра

Сайт Освіта.ua пропонує довідкові дані про середню вартість навчання на контракті для здобуття ступеня бакалавра з кожної спеціальності.

У таблиці подано актуальні відомості про вартість навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти (11 класів).
Інформація наведена за такими видами конкурсних пропозицій: фіксованою, відкритою та небюджетною.
Інформація про вартість навчання буде корисною вступникам, їхнім батькам і всім зацікавленим особам для прийняття зваженого рішення про вступ до певного закладу вищої освіти.
Дані про вартість навчання отримані інформаційною системою Вступ.ОСВІТА.UA з Єдиної державної бази з питань освіти за договором з  ДП «Інфоресурс» станом на 10 липня 2024 року.

Вартість за посиланням

Освіта під час війни

29 Jul, 12:01


Вступники до вишів уже подали майже 400 тисяч заяв на вступ

Майбутні бакалаври та медичні магістри вже подали в персональних електронних кабінетах майже 400 тисяч заяв про вступ.

Про це свідчать дані системи «Вступ.ОСВІТА.UA», яка інформує абітурієнтів і всіх зацікавлених осіб про перебіг вступної кампанії.
На сайті інформаційної системи щодня о 8.00,12.00 та 20.00 публікуються оновлені рейтингові списки вступників на всі спеціальності в усіх закладах вищої освіти.
Зокрема, станом на 26 липня вступники до вишів подали майже 398 тисяч заяв за відкритими,фіксованими та небюджетними конкурсними пропозиціями.
Рейтингові списки містять інформацію про конкурсний бал і його складові, статуси заяв, наявність квот, інформацію про коефіцієнти тобто все, що необхідно для повного інформування про перебіг вступної кампанії.
Як відомо, прийом заяв від вступників на бакалаврат триватиме до 31 липня
Вступники, які ще не подали заяви про вступ, можуть скористатися сервісом пошуку спеціальностей у закладах вищої освіти

Освіта під час війни

29 Jul, 10:02


Мін'юст не зареєстрував Порядок навчання дітей із числа ВПО
У Міністерстві юстиції не зареєстрували наказ Міністерства освіти і науки, що передбачає обовʼязкове навчання дітей із числа ВПО в школах за місцем перебування.

Як відомо, у МОН було розроблено Порядок та умови здобуття освіти в школах в умовах воєнного стану. У документі передбачено поступове повернення дітей до очного навчання.
Після критики правозахисників і наради в офісі віцепремʼєра Ірини Верещук наказ був повернений  Міністерством юстиції без реєстрації.
Відтак для доопрацювання документа в Міністерстві освіти і науки створеноробочу групу, куди увійшли народні депутати, громадські діячі, наукові співробітники, правозахисники тощо.
Оновлений Порядок має бути поданий на розгляд керівництва МОН до 2 серпня.

Освіта під час війни

29 Jul, 08:00


Прізвища абітурієнтів із ТОТ шифрують заради безпеки – Лубінець

Прізвища абітурієнтів, які вступають в українські заклади вищої освіти й перебувають на тимчасово окупованих територіях або виїхали звіти після 24 лютого 2022 року, шифрують.
Про це у своєму Telegram-каналі повідомив омбудсмен з прав людини Дмитро Лубінець.
За його словами, шифрування відбувається в усіх інформаційних системах,які використовують для обробки вступних документів.Це дає змогу гарантувати абітурієнтам і абітурієнткам додатковий рівень безпеки та допомагає уникнути можливих ризиків.
Омбудсмен також розповів,що дешифрувати таку інформацію неможливо, тому представники окупаційної влади не зможуть ідентифікувати осіб, які вступають до українських університетів.

“Тож абітурієнти з ТОТ можуть бути спокійними в процесі вступу до закладів вищої освіти України”, – додав він.
Крім того, за словами Дмитра Лубінця, у разі виникнення проблем зі вступом абітурієнти та їхні батьки / опікуни можуть звернутися до Офісу омбудсмена з прав людини

Освіта під час війни

26 Jul, 14:01


69,5% респондентів відповіли, що вільно володіють українською мовою, а 27% — що їхнього рівня володіння українською мовою достатньо для спілкування на побутовому рівні, проте їм важко говорити нею на спеціальні теми. Всього 2% погано розуміють українську мову і 0,5% відповіли, що взагалі не розуміють українську мову.

Про це свідчать результати соціологічного опитування Центру Разумкова.

Рідною українську мову вважають 78%. З 2006 року ця частка збільшилася на 26%. Дві третини респондентів зазначили, що більш престижно розмовляти в їхньому оточенні українською мовою, 6% — російською, 16% відповіли — «байдуже якою».

Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 12 червня 2024 року в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Опитування не проводили на Донечині, Луганщині та в Криму.

Освіта під час війни

26 Jul, 12:00


Вступникам необхідно відслідковувати статус заяв

Кожна подана електронна заява має певний статус – він змінюється після її обробки приймальними комісіями. Вступникам треба обов’язково переглядати статуси на сайті Вступ.ОСВІТА.UA або в електронних кабінетах.

Наразі потрібно звернути особливу увагу на статус «Потребує уточнення вступником». Цей статус означає, що заклад вищої освіти прийняв заяву до розгляду, але є дані, які треба уточнити.
Яка саме інформація потребує уточнення, зазначає навчальний заклад. Це можуть бути неправильно завантажені скан-копії документів, неповна контактна інформація тощо.
Вступникам, заяви яких потребують уточнення, необхідно звернутись до закладу, що виявив неточності, і надати необхідну інформацію. Або внести необхідні зміни у електронному кабінеті.
Статус «Рекомендовано до зарахування» з’явиться не пізніше 18-ї години 5 серпня 2024 року у тих вступників, які пройдуть конкурсний відбір та отримають рекомендації до зарахування на бюджет.

Освіта під час війни

26 Jul, 10:01


Уряд затвердив Держстандарт профільної середньої освіти

Кабінет Міністрів України затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти.

Стандарт буде використовуватися в академічних ліцеях з 10 по 12 клас, а також у профтехах, коледжах і закладах спеціалізованої освіти для здобуття повної загальної середньої освіти.
Передбачається, що молодь здобуватиме повну загальну середню освіту або за академічним спрямуванням (академічні ліцеї), або за професійним (заклади профтехосвіти, коледжі, спеціалізовані освітні заклади). Учні та студенти зможуть обирати профіль навчання, який пропонуватиме навчальні предмети та інтегровані курси для поглибленого чи професійно орієнтованого вивчення, а також предмети та курси поза профілем.
Таким чином у новому Держстандарті закладено можливість формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів освіти.
Навчання за новим стандартом розпочнеться з 1 вересня 2027 року.

Освіта під час війни

26 Jul, 08:02


Після 10 класу учні зможуть змінювати профіль навчання

У профільній середній школі після 10 класу учні академічних ліцеїв за потреби зможуть змінити профіль навчання.

Таку можливість передбачає Державний стандарт профільної середньої освіти, затверджений урядом.
Зокрема, 10 клас буде адаптаційним, і кількість годин на обов’язкові навчальні предмети й інтегровані курси буде в ньому найбільшою.
Це значить, що відмінність між профілями в цей адаптаційний рік буде мінімальною.
Тому після 10 класу учні зможуть змінити профіль навчання без будь-яких освітніх втрат, повʼязаних із заглибленням у певний профіль.
Натомість в 11 і 12 класі щороку відчутно зростатиме кількість годин для навчальних предметів та інтегрованих курсів за обраним профілем.
Якщо буде потреба, заклад освіти може підсилити цими годинами предмети або курси, обовʼязкові для всіх профілів.

1,440

subscribers

2,270

photos

9

videos