КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ. @culture_ua Channel on Telegram

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

@culture_ua


Корисна інформація для представників сфери культури та креативних індустрій: гранти, обміни, навчання, події та інші можливості в Україні🇺🇦та за кордоном🏤

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ. (Ukrainian)

Ласкаво просимо до каналу "КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ." у месенджері Telegram! Цей канал створений для представників сфери культури та креативних індустрій, які постійно шукають нові можливості для розвитку. Тут ви знайдете корисну інформацію про гранти, обміни, навчальні програми, події та інші цікаві можливості як в Україні ud83cuddfaud83cudde6, так і за кордоном ud83cudfe4

Учасники каналу матимуть унікальну можливість бути в курсі всіх актуальних подій у світі культури, отримувати сповіщення про відкриті конкурси та програми підтримки, а також ділитися корисними порадами та ресурсами з іншими учасниками

Не пропустіть свій шанс розширити свої можливості у галузі культури та мистецтва! Приєднуйтесь до каналу "КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ." вже сьогодні та відкрийте для себе світ нових творчих можливостей!

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

03 Jan, 11:32


🇺🇦МКСК проведе регіональні зустрічі щодо обговорення Стратегії розвитку культури в Україні на 2025-2030 роки

✍️Міністерство культури та стратегічних комунікацій України запрошує представників культурної сфери, громадськості та зацікавлених сторін долучитися до регіональних зустрічей для обговорення Стратегії розвитку культури в Україні на 2025-2030 роки.
✔️Зустрічі відбудуться з січня – початок лютого 2025 року.
💳МКСК не компенсує витрати на транспорт та проживання.
🗓Дата та міста проведення:
м. Харків (10.01.2025) – реєстрація відкрита до 08.01.2025 включно;
м. Львів (17.01.2025) – реєстрація відкрита до 15.01.2025 включно;
м. Одеса (21.01.2025) – реєстрація відкрита до 19.01.2025 включно;
м. Вінниця (03.02.2025) – реєстрація відкрита до 30.01.2025 включно.
❗️Місце та час заходу будуть надіслані виключно зареєстрованим учасникам за день до проведення.
🔗Реєстрація


🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

03 Jan, 09:52


Eskenazi School of Art, Architecture + Design: Міжнародна резиденція мистецтва та дизайну McKinney 2027

✍️Eskenazi School of Art Architecture + Design при Університеті Індіани в Блумінгтоні приймає заявки на 4–6-тижневу міжнародну резиденцію McKinney International Art and Design. Буде обрано відомого художника чи дизайнера, основна країна проживання якого знаходиться за межами Сполучених Штатів. Кандидати повинні активно займатися сучасною мистецькою практикою та надати докази національної та міжнародної виставкової діяльності. Вітаються заявки від практиків студійних дисциплін, а також критика.
✍️Митця-резидента буде обрано на основі переваг його професійної кар’єри, його відданості бути частиною академічного середовища та його пропозиції розвивати та розширювати свій творчий процес, використовуючи наявні приміщення, унікальні колекції та дослідницькі центри. в університеті Індіани. Відібрані заявники будуть представлені в рамках серії лекцій відвідувачів McKinney Visiting Artist Lecture Series і повинні залишатися в резиденції протягом усього періоду резиденції. Крім того, потенційні резиденти координуватимуть роботу зі Школою мистецтва та дизайну Ескеназі, щоб запропонувати відвідування студій, відкриті студії та семінари на основі технічних/концептуальних інновацій.
💵Буде надано приміщення в студії, житло та стипендію у розмірі 8000 доларів США . Ця стипендія буде розподілена на дві частини: одна частина до прибуття, щоб допомогти з витратами на дорогу до аеропорту Індіанаполіса, а залишок буде розподілено після завершення візиту. Школа Ескеназі також забезпечить медичне страхування на весь період зустрічі та придбає товари на суму до 500 доларів США під час візиту.
Крайдата: 16 лютого 2025 року.
🗓Дата проведення: Вибрані митці повинні відвідати 4–6 тижнів з 1 лютого по 1 травня 2027 року.
👀Дізнатися більше про можливість



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

03 Jan, 08:52


Український інститут оголошує конкурсний добір на новостворену посаду представника/-ці УІ в Нідерландах

✍️Основні завдання цієї ролі – посилення присутності та видимості української культури в Нідерландах, налагодження співпраці між дієвцями та інституціями культури з обох країн, планування і реалізація проєктів культурної дипломатії відповідно до мети та стратегії Українського інституту.
✍️УІ шукає менеджерів/-ок культури з досвідом організації міжнародних культурних, мистецьких і комунікаційних проєктів, зацікавлених у професійному зростанні та розбудові культурної дипломатії України. У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які проживають в Нідерландах або Україні.
💳Посада передбачає строкові трудові відносини з 1 лютого до 31 грудня 2025 року. Подовження терміну можливе, але не гарантоване, і залежатиме від успішного виконання поставлених завдань у 2025 році.
✔️ Якщо вас зацікавила ця можливість, надсилайте CV та короткий мотиваційний лист з темою «Представник/-ця Українського інституту в Нідерландах» за адресою [email protected].
Крайдата: 20 січня.
👀Дізнатися більше про вакансію



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

02 Jan, 13:08


RIDCC: Конкурс хореографічних дуетів 2025

✍️RIDCC запрошує хореографів з усього світу подати свої дуети (7–12 хвилин) на 7-й конкурс дуетів.
✍️RIDCC відкритий для всіх танцювальних стилів, і хореографи можуть представити виступ дуетом із максимум двома виконавцями на сцені. Прем’єра твору не повинна відбутися на сцені раніше березня 2021 року. Хореографи можуть вільно обирати тему та музику свого твору, а також вони можуть виступати у власному дуеті.
💵RIDCC покриває проживання в готелі (включаючи сніданок) для хореографів і танцюристів. Кімнати можуть бути спільними з іншими учасниками.
💳Витрати на проїзд у межах Європи компенсуються таким чином : до 250 євро на особу . Витрати на проїзд за межами Європи будуть відшкодовані таким чином : до 300 євро на особу на відстані до 5000 км і до 500 євро на особу на відстані понад 5000 км . З екологічних міркувань RIDCC заохочує учасників подорожувати екологічно.
Крайдата: 01 березня.
🗓Дата проведення: з 11 по 14 червня.
🌆Місце проведення: Роттердам, Нідерланди.
👀Дізнатися більше про можливість



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

02 Jan, 12:03


Грант для документальних фільмів на ранніх стадіях виробництва CATAPULT

✍️Заснований у 2010 році, фонд Catapult Development Fund надає підтримку документаліст(к)ам на ранніх стадіях, коли їм найважче знайти фінансування. У 2025 році буде запропоновано п’ятнадцять (15) грантів у розмірі до 25 000 дол режисер(к)ам, які працюють над повнометражним або короткометражним документальним фільмом. Наразі не підтримуються документальні серіали.
✍️Програма орієнтована на незалежних кінематографістів, які мають сильну історію, забезпечений доступ до ринку та готові отримати критично важливе фінансування для виробництва. Грант може бути використаний на різноманітні потреби розвитку, а його кінцевим результатом має стати створення фандрейзингового проєкту.
✔️Фонд надає перевагу мистецьким, зворушливим історіям і не прив’язується до конкретної соціальної проблематики.
💵Розмір підтримки: від 5 000 до 25 000 доларів США.
🗓Дата відкриття програми: 15 січня.
Крайдата: 12 лютого.
👀Дізнатися більше про можливість



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

02 Jan, 11:04


Національна спілка театральних діячів України продовжує низку режисерських резиденцій

✍️НСТДУ продовжує низку режисерських резиденцій, в рамках яких режисери-початківці матимуть змогу пройти шлях постановки вистави (від застільного періоду до прем’єри) поряд із досвідченими майстрами.
✍️Цього року резиденція відбудеться на базі Київського академічного драматичного театру на Подолі, де учасники зможуть пройти шлях постановки вистави разом з американським драматургом і режисером Річардом Нельсоном, який буде працювати над постановкою вистави за власною п’єсою.
✔️Метою та основним завданням Резиденції є знайомство з авторськими методами роботи американського драматурга і режисера Річарда Нельсона, підвищення професійної майстерності режисерів-початківців.
Крайдата: 09 січня.
🗓Дата проведення: з 15 січня по 07 березня.
🌆Місце проведення: м. Київ, Київський академічний драматичний театр на Подолі (вул. Андріївський узвіз 20 Б).
👀Деталі та реєстрація



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

02 Jan, 10:02


Український інститут книги оголосив проведення мистецького конкурсу культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

✍️Пріоритетні тематичні напрями конкурсу:
Як говорити з дітьми про війну і травму?
Популяризація української літератури та корінних народів України, різних жанрів для різних вікових категорій української та іноземної аудиторії.
Створення тренду читання як дозвілля, читання для навчання, розвитку критичного та аналітичного мислення, вміння пояснювати власну думку для досягнення професійного розвитку і соціальної адаптації як неодмінної передумови досягнення успіху в житті, для підтримки ментального здоров’я.
Деколонізація у сфері української літератури та бібліотечної справи.
Формування сучасних практик, що можуть бути використані для популяризації читання серед дітей та підлітків, батьків, зокрема практики раннього читання дітям серед майбутніх батьків.
Формування практик, спрямованих на розвиток читання серед громадян, які потребують соціальної адаптації.
✔️Реалізація культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання, може здійснюватись у форматах виставок, ярмарків, семінарів, конференцій (книжкові форуми, літературні конференції, конференції для бібліотекарів), конкурсів, літературних фестивалів, тематичних акцій та інших подій, які проводяться в Україні.
❗️Учасник може подати заявку на виконання одного культурно-мистецького проєкту.
Крайдата: 31 січня.
👀Дізнатися більше про можливість

❗️Окрім того, 15 січня Український інститут книги проведе вебінар для потенційних учасників мистецького конкурсу культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на випуск книжкової продукції.
Крайдата: 14 січня.
🔗Реєстрація



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

31 Dec, 17:45


🎉 Друзі👍. Вітаємо з Новим роком! 🎉

🎉Хай 2025-й принесе нові можливості, яскраві ідеї та натхнення для найсміливіших проєктів!
👊Бажаємо, щоб кожен день був сповнений творчості, гармонії та теплих моментів.

Дякуємо, що ви з нами. Попереду – ще більше цікавого!

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

31 Dec, 11:50


Лекція «Як успішно запустити книгарню»

✍️Що буде на лекції:
бізнес-модель та бізнес-план книгарні: що треба знати на початку;
пошук найкращої локації та підбір потужної команди;
книжковий асортимент та налагодження співпраці з видавцями;
як побудувати каталог у просторі книгарні;
початкове промо запуску книгарні.
✔️Відеозапис буде доступний 90 днів. Якщо ви пропустите онлайн-трансляцію, зможете переглянути лекцію з будь-якої точки світу в зручний для вас час.
🗓Дата проведення: 24 січня 2025 року з 19:00 до 21:00.
👀Дізнатися більше про можливість


🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

31 Dec, 10:50


Приєднуйтесь до UNESCO. Вакансія Консультанта/ки з культури

✍️UNESCO в пошуках Консультанта/ки з питань культури для роботи у проєкті з фокусом на дослідження та збереження українського мистецького надбання, а саме внеску жінок у розвиток та історію українського мистецтва.
✍️Основні обов’язки:
Проведення досліджень і документування колекцій українських мисткинь.
Розробка методології та написання аналітичного звіту щодо розподілу колекцій (мапування).
Участь у підготовці та презентації результатів досліджень на круглих столах та інших подіях UNESCO, в рамках проєкту.
Збір, архівування та систематизація даних про роботи мисткинь.
Співпраця з музеями, експертами та культурними установами для доповнення документації.
✍️Вимоги:
Ступінь магістра у сфері культури, історії мистецтв, кураторства, програмування мистецтва або архівної справи (бажано із фокусом саме на візуальне мистецтво).
Мінімум 5 років досвіду роботи у сфері культури.
Глибокі знання сучасного українського мистецтва.
Вільне володіння українською та англійською мовами.
Навички проведення досліджень, аналізу даних та написання звітів.
🤑 Контракт на 3–6 місяців, дистанційна робота з відрядженнями в Україні.
Крайдата: 10 січня 2025 року.
👀Дізнатися більше про можливість



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

30 Dec, 12:15


The Art House/ROSL: Міжнародна резиденція для візуальних митців


✍️Art House (TAH) і Royal Over-Seas League (ROSL) запрошують подавати заявки від митців, які живуть і працюють за межами Великобританії, в країні Співдружності (або колишньої Співдружності), США/ЄС/ЄЕЗ чи Швейцарії.
✍️Можливість полягає в тому, щоб допомогти розвивати практику митців, які живуть і працюють за кордоном, які ще не працювали чи не виставлялися у Великій Британії. Від успішного митця (митців) не вимагається створення об’єкта чи виставки, але вони отримають кураторську та технічну консультацію, якщо потрібно.
✔️Приймаються пропозиції від митців, які працюють у всіх видах сучасного візуального мистецтва, включаючи фотографію, нові медіа, образотворче мистецтво, рухомі зображення художників, скульптуру, живе мистецтво, ремесла, дизайн, архітектуру, специфічні для місця, соціально заангажовані та міждисциплінарні практики.
💰Резиденція пропонує:
Повністю покриває витрати на проїзд;
Повністю покриває витрати на візу;
Витрати на проживання покриваються добовими;
Профінансовано приміщення для студії та проживання в The Art House
Бюджет подорожі Великобританією між Лондоном і Вейкфілдом;
Можливість відвідати Ліверпуль на Ліверпульській бієнале, а також інші місцеві галереї, зокрема YSP і The Hepworth.
Крайдата: 08 лютого 2025 року.
👀Дізнатися більше про можливість



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

30 Dec, 11:18


Грантова програма від УКФ "Культурна спадщина"

✍️Мета програми - підтримати проєкти, спрямовані на дослідження, збереження, відновлення, захист та популяризацію української культурної спадщини, що надалі сприятиме зміцненню сучасної української ідентичності та формуванню спільних цінностей українського суспільства відповідно до викликів війни.
✍️Цілі програми «Культурна спадщина»:
Підтримка проєктів, спрямованих на створення нових експозицій та оновлення тих, що вже існують, диджиталізація друкованих матеріалів, музейних об’єктів, архівних документів, аудіовізуальних матеріалів, архітектурних й археологічних пам’яток; реставрація, оцифрування об’єктів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, пошкоджених в ході російської агресії чи наразі перебувають під загрозою, створення інструментів та платформ для їхньої презентації та популяризації в Україні та за кордоном.
Підтримка проєктів, спрямованих на вивчення, збереження нематеріальної культурної спадщини через нові форми та підходи, в тому числі важливих історико-культурних питань з контраверсійними поглядами в українському культурному просторі, які сприятимуть утвердженню української ідентичності, консолідації української нації та налагодженню суспільного діалогу довкола складних питань минулого через дослідження та популяризацію української культурно-історичної спадщини.
Створення інтерактивних бібліотечних та музейних просторів, впровадження онлайн-доступу до архівних, бібліотечних та музейних послуг.
Створення широкого спектра активностей наживо та онлайн, в тому числі для маломобільних (інклюзивних) категорій населення, впровадження імерсивних технологій.
Збільшення кількості споживачів культурного продукту шляхом використання нових форм та підходів, зокрема осучаснення музейних просторів; запровадження нових форм експозицій задля ефективної презентації колекцій (покази, інсталяції, інтерактивні, віртуальні, гібридні та живі виставки) для українських і закордонних споживачів, підвищення виставкових стандартів.
✔️У рамках конкурсної програми «Культурна спадщина» підтримується тільки сектор «Культурна спадщина» на 2025 рік, в якій запропоновано наступні ЛОТи:
ЛОТ 1. «Диджиталізація» (тільки для прифронтових та деокупованих територій).
ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини.
💰Бюджет програми на 2025 рік – 43 мільйони гривень.
Крайдата: 17 лютого 2025 року до 18.00 за київським часом.
👀Дізнатися більше про можливість



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

30 Dec, 10:38


Оновлений інформаційний каталог для культурних інституцій та митців

✍️Український центр культурних досліджень представив оновлену версію інформаційного каталогу, створеного для підтримки українських митців та культурних інституцій.
✔️Що містить каталог:
Огляд українських і міжнародних інституцій, програм та проєктів.
Посилання для подання заявок на гранти чи участі у конкурсах.
Доступ до актуальних досліджень у сфері культури.
✔️Цей каталог — корисний інструмент для професіоналів культурного сектору, що допоможе розширити можливості, знайти підтримку для реалізації нових ідей та посилити культурну спільноту України.
👀Ознайомитись з каталогом



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

30 Dec, 09:59


Allianz Foundation: Програма грантів 2025 для організацій у Європі та Середземномор’ї

✍️Програма фінансування Allianz Foundation відкрита для заявок від організацій на підтримку ініціатив у сфері громадянського суспільства, культури та мистецтва, екології. Фонд приділяє особливу увагу проєктам, що працюють на перетині цих сфер і спрямовані на системні зміни.
✍️Фонд Allianz підтримує проекти та партнерів у Європі та Середземномор'ї, які працюють над покращенням умов життя наступних поколінь. Тому проекти та партнери, які мають вплив у цих регіонах, мають право подавати заявки.
✔️Фонд розглядає заявки у сферах «Мистецтво і культура», «Європейське громадянське суспільство» та «Клімат і навколишнє середовище», а також проєкти, які:
мають чіткий план впливу та системні підходи і шукають рішення, що виходять за межі заздалегідь визначених шляхів;
розробляють стійке бачення, яке виходить за рамки тривалості безпосереднього проєкту;
мають транс-локальний вимір і в той же час тісно пов'язані з навколишнім середовищем, а також
відповідально використовувати природні ресурси та розробляти екологічно стійкі формати і стратегії.
💰Гранти варіюються від 80 000 до 200 000 євро на період до 24 місяців.
Крайдата: 10 лютого 2025 року.
🗓 Реалізація проєкту та використання його коштів має відбуватися в першу чергу в Європі та Середземномор’ї між 01 серпня 2025 року та 31 грудня 2027 року.
👀Дізнатися більше про можливість



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

30 Dec, 09:20


Comics Advocacy Group оголосили про запуск другого міні-гранту

✍️Міні-грант CAG надає невелике, необмежене фінансування авторам коміксів, які потребують додаткових ресурсів.
✍️Мета, пропонуючи цей грант взаємної допомоги полягає в тому, щоб надати художникам-мультиплікаторам час і простір для роботи над найважливішими для них проєктами.
💰Розмір підтримки: 500 доларів США.
Крайдата: 15 січня 2025 року о 12:00 за східним стандартним часом.
🔗Реєстрація
👀Дізнатися більше про можливість



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

27 Dec, 13:41


Дискусія «Українська культура під час світової кризи: шляхи порятунку і самозбереження»

✍️У рамках фестивалю музики Бориса Лятошинського «Lyatoshynsky Space» у Національній філармонії України відбудеться дискусія на тему «Українська культура під час світової кризи: шляхи порятунку і самозбереження».
✍️Фестиваль «Lyatoshynsky Space» є важливою подією для зміцнення української культури у світовому мистецькому просторі.
✔️Участь у заході братимуть:
перша заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України Галина Григоренко;
арт-менеджерка, директорка державного підприємства Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» Олеся Островська-Люта;
український композитор, заслужений діяч мистецтв України, директор Національної філармонії України Михайло Швед.
✍️Під час дискусії учасники порушуватимуть питання розвитку та промоції української культури як в Україні, так і за кордоном. Вони зосередяться на викликах, що постали в умовах війни, а також на перспективах відновлення культури.
✔️Особливий акцент буде зроблено на ролі Бориса Лятошинського – одного з найяскравіших представників української музики ХХ століття. Його творчість дедалі більше набуває міжнародного визнання, репрезентуючи самобутність і багатство національної культури.
🔗Реєстрація на подію
🗓Дата проведення: 03 січня 2025 року.
🌆Місце проведення: м.Київ, Музичний салон Національної філаромнії України.



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

27 Dec, 13:23


Майстер-клас Яна Кляти у Національному театрі ім. І. Франка

✍️Платформа Cultura Moderna та Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка запрошують взяти участь в Open Call на майстер-клас польського театрального режисера Яна Кляти.
✍️Ян Клята — майстер сучасної європейської сцени, діючий викладач Кафедри режисури варшавської Театральної Академії, чиї роботи здобули близько 45 нагород, зокрема Європейську театральну премію за започаткування нових тенденцій і створення унікальної мови театру.
✔️Для кого:
для молодих режисерів та студентів театральних факультетів.
✔️Кількість учасників та учасниць майстерні: до 10 осіб. Робота буде відбуватися на базі тих текстів європейської культури, які існують у перекладі українською та польською мовами.
Крайдата: 20 січня 2025 року.
🗓Дата проведення: із кінця січня по березень 2025 року.
🌐Форма проведення: : 5 занять (онлайн та офлайн).
🔗Подати заявку на участь



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

27 Dec, 12:55


35-й випуск інформаційного бюлетеня «Краєзнавча робота в бібліотеках України»

✍️Вийшов 35-й випуск у оновленому форматі та об’єднав напрацювання фахівців з усієї країни. Видання висвітлює широку панораму досягнень краєзнавчої бібліотечної діяльності, сприяючи обміну досвідом і консолідуючи зусилля українських бібліотек у цьому важливому напряму роботи.
✍️ Окремий розділ випуску присвячено матеріалам круглого столу «Сила бібліотек: збереження локальної історії у контексті сучасних подій», який відбувся у Національній історичній бібліотеці України з нагоди 85-річчя її заснування.
👀Ознайомитись з випуском



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

27 Dec, 12:37


Навчальний курс для медіаменеджерів від Інституту журналістики КНУ

✍️Навчально-науковий інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка спільно з Медіаінститутом Fojo та Центром медіадосліджень Стокгольмської школи економіки в Ризі запускає програму «Навчання українських медіаменеджерів».
✍️Навчання, засноване на класичній моделі короткої програми Master of business administration. Програма скрадатиметься з чотирьох модулів.
✔️Навчання відбуватиметься на базі Навчально-наукового інституту журналістики. Заняття проводитиме команда міжнародних й українських тренерів та експертів.
✔️Для кого програма:
Для медійників із незалежних медіа, переважно місцевих чи регіональних.
Працівники невеликих медіа національного рівня.
Кандидати мати принаймні 15 місяців досвіду роботи на керівних посадах вищої чи середньої ланки.
Програма фінансується Шведським інститутом, проводитиметься англійською мовою. Мінімальний рівень володіння англійською B1-2.
💰Учасники, які повністю пройдуть програму, отримають сертифікат.
Крайдата: 15 січня 2025 року.
🗓Дата проведення: з лютого по кінець червня 2025 року.
🌐Форма проведення: програма скрадатиметься з чотирьох модулів — два наживо та два онлайн.
🔗Реєстрація
👀Дізнатися більше про можливість



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

27 Dec, 12:18


minus20degree: Сучасне мистецтво та архітектура 2026 Site-Specific Exhibition

✍️minus20degree - це виставка сучасного мистецтва та архітектури, яка проходить кожні два роки у Флахау, Австрія. Виставка триває 3 дні, з 22 по 24 січня 2026 року.
✍️Організатори шукають митців у галузі саунд-арту, відеоарту, перформансу, театру, інсталяції або динамічного ленд-арту для участі у виставці 2026 року. Їх особливо цікавить мистецтво, яке займає і потребує простору, мистецтво, яке є мобільним або змушує глядачів рухатися. Вони також з нетерпінням чекають на пропозиції щодо саунд- та відеоарту, який охоплює засніжений ландшафт як нескінченну проекційну поверхню.
✔️minus20degree надає зовнішній простір для мистецтва суперечливого, провокативного, але обґрунтованого. Усі твори мистецтва мають бути концептуалізовані та створені спеціально для minus20degree.
💰minus20degree пропонує:
Гонорар артисту 2000 євро.
Вартість виробництва 2000 євро.
Вартість проїзду 400 євро.
До 6 ночей проживання під час виставки.
Тижнева резиденція у Флахау включаючи витрати на проїзд і проживання; дати уточнюються, але передують виставці.
підтримка команди m20d у підготовці.
фахова документація роботи.
Крайдата: 01 лютого 2025 року.
👀Дізнатися більше про можливість



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

27 Dec, 10:14


УКФ проведе вебінар для заявників програми «Стійкість суспільства через культуру»

✍️Програма «Стійкість суспільства через культуру» відповідає наступним пріоритетним напрямам діяльності Фонду:
Інклюзивність культури: забезпечення безбарʼєрного доступу до культурних практик для всіх; інклюзивні та травмо-інформовані культурні практики для ментального відновлення; культурні продукти для дітей та молоді; інклюзивні та адаптивні практики працевлаштування та зайнятості у культурі та креативних індустріях.
Культура під час війни: створення культурного продукту/контенту, який рефлексує на виклики воєнного часу та згуртовує суспільство; адаптація, створення та просування (у взаємодії з державними інституціями та недержавними ініціативами) культурного продукту/контенту для української культурної дипломатії.
Культурна спадщина: оцифрування спадщини у прифронтових та деокупованих регіонах та спадщини, що знаходиться під загрозою втрати або знищення; переосмислення спадщини та деколонізація колекцій; підтримка культурної спадщини та української мови і їх ролі у формуванні ідентичності; підтримка комемораційних практик та інклюзивної культури пам’яті.
Культурне розмаїття: сприяння розвитку культури та культурного розмаїття й цінностей національних меншин, спільнот, етносів та корінних народів України, їхнього гармонійного співіснування.
🗓Дата проведення: 06 січня 2025 року о 14:00.
🔗Реєстрація на вебінар

❗️Прохання до учасників вебінару у реєстраційній формі заздалегідь залишати запитання, що виникли під час ознайомлення з допоміжними Інструкціями для заявників. Трансляція вебінару буде збережена на YouTube-каналі УКФ у розділі «Наживо».



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

26 Dec, 10:13


AiR Sandnes Artist Residency 2025, Норвегія

✍️Міська рада Санднеса та окружна рада Рогаланда в Норвегії пропонують незалежну резиденцію для професійних митців. Митець може бути іноземцем, який шукає альтернативний простір для реалізації проєкту. Пропозиція складається з 1-3-місячної резиденції в студії без орендної плати з проживанням у місті Санднес у другій половині 2025 року.
✍️Студія знаходиться в центрі міста в районі Санднес, в арт-студії Stasjon-K, де група з 14 професійних митців має свій робочий простір.
💵Митець отримає підтримку проєкту у розмірі 1 000 євро на місяць, а також житло та студійний простір.
Крайдата: 10 січня 2025 року.
👀Дізнатися більше про можливість



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

26 Dec, 09:11


Wave Farm: резиденції та стипендії 2025 року на «A Radio Art Hour»

✍️Wave Farm приймає заявки від митців, дослідників, ремісників і письменників з різних дисциплін для створення робіт для наземної радіостанції, яка відзначає ризиковану роботу і надає пріоритет унікальній, нагальній природі радіомовлення.
✍️Кандидати повинні ретельно розглянути відмінні якості FM-радіо на відміну від онлайн-радіо та/або подкастів. Ця можливість відкрита для міжнародних кандидатів.
✔️Стипендіати Radio Art Fellows присвятять місяць дистанційної роботи дослідженню та відбору творів радіомистецтва історичних та сучасних митців, які увійдуть до одного з епізодів «Години радіомистецтва». Стипендії розпочнуться з короткого особистого візиту до Wave Farm і будуть присуджуватися у трьох категоріях: «Дослідження», “Громадська діяльність” та “Мистецьке письмо”. Стипендіат, що займається дослідженнями, створить додатковий, другий епізод «Години радіомистецтва», стипендіат, що займається громадською діяльністю, розробить концепцію та проведе публічний воркшоп, а стипендіат, що займається художньою літературою, напише статтю на основі інтерв'ю з колишніми резидентами «Хвилевої ферми» про жанр «Трансмісійне мистецтво» для публікації в журналі «Резонанс»: Журнал звуку та культури (видавництво Каліфорнійського університету). Ментори стипендії: Джей Нідхем, Ніл Верма та Грегорі Вайтхед будуть доступні для консультацій, рекомендацій та зворотного зв'язку.
💵Кожному стипендіату буде надана стипендія у розмірі 2 000 доларів США. У 2025 році стипендії будуть запропоновані у квітні, листопаді, грудні.
✔️Митці-резиденти проведуть 10 днів на Wave Farm (Акра, штат Нью-Йорк), розробляючи нову 55-хвилинну радіохудожню роботу, розроблену спеціально для наземного радіомовлення на творчій радіостанції Wave Farm WGXC 90.7-FM: Radio for Open вуха. Їхня радіохудожня робота також буде включена в щотижневу синдиковану програму Wave Farm The Radio Art Hour.
💵 Кожному митцю-резиденту буде надано стипендію в розмірі 1000 доларів США. У 2025 році резиденція пропонуватиметься щомісяця з травня по жовтень.
Крайдата: 01 лютого 2025 року.
👀Дізнатися більше про можливість



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

25 Dec, 13:23


Rural Development Project - Nature Academy

✍️Донабір волонтерів на проєкт Rural Development Project - Nature Academy - комплесна система архітектурних, культурних, інтерактивних заходів, де учасники отримують практики, знання, методологію, навички для створення сталого та екологічного способу життя.
✍️Завдання полягають в організації неформальних освітніх заходів, створенні сталої спільноти, розвитку соціального простору, просуванні та поширенні інформації про діяльність організації та створенні мистецьких виробів.
💵Програма є повністю безкоштовною та фінансується за рахунок програми Європейського корпусу солідарності. Усі витрати на страхування, проживання, харчування, кишенькові гроші та дорогу в межах встановленого ліміту повністю покриваються.
Крайдата: 27 грудня.
🗓Початок проєкту: січень 2025-го (дата гнучка).
🕙Тривалість: 2-4 місяці.
🌆Місце проведення: с. Бікечел, Румунія.
👀Дізнатися більше про можливість


🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

25 Dec, 11:28


Дайджест "Культура і регіони"

✍️Друзі, у світлий різдвяний день ми щиро вітаємо вас з усіма святами й бажаємо миру, добра, любові та злагоди! І, звісно, презентуємо свіжу добірку новин та найактуальнішої інформації зі сфери культури та діяльності профільного міністерства.
✔️У дайджесті Міністерства культури та стратегічних комунікацій України «Культура і регіони» у грудні читайте про:
елементи української культури, визнані світовим надбанням;
спільний різдвяний проєкт МКСК та “Нового каналу”;
участь Міністра Миколи Точицького у відкритті Собору Паризької Богоматері після реставрації та у конференції з нагоди 70-річчя Європейської культурної конвенції Ради Європи;
спеціальний моніторинг ЮНЕСКО в Україні та створення в лавах ЗСУ спеціалізованого підрозділу із захисту культурних цінностей;
нові об’єкти України у Міжнародному списку культурних цінностей, що перебувають під посиленим захистом;
презентацію Стратегії розвитку культури в Україні на 2025-2030 роки та схвалення Урядом комунікаційної стратегії щодо створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року;
тріумф українського боксера Олександра Усика та шаблю Івана Мазепи на боксерському рингу;
ювілеї провідних державних культурних установ;
підсумки театрального фестивалю-премії “GRA” та всеукраїнського конкурсу “Бібліотечні сервіси дітям”.
✔️А також вже традиційно шукайте:
результати моніторингу пошкоджень культурної інфраструктури та об’єктів культурної спадщини;
свіжі дослідження;
корисні посилання та матеріали;
інформацію про актуальні гранти та можливості.
корисні посилання та матеріали;
👀Новий дайджест
🔗Підписатися на дайджест
🌐Архів випусків




🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

25 Dec, 10:41


Стипендія для поїздки в США від Інституту світової преси

✍️Інститут світової преси (WPI) пропонує стипендії для медійників, які хочуть дізнатися більше про роботу медіа в США.
✍️Учасники проведуть кілька тижнів у Міннесоті, а потім відвідають Нью-Йорк і Вашингтон для брифінгів та інтерв’ю. Медійники поспілкуються з медіаекспертами в аналітичних центрах і правозахисних організаціях, дізнаються про нові бізнес-моделі, які тестують та впроваджують в національних і локальних американських медіа тощо.
✔️Які вимоги:
Мінімум п’ять років роботи в медіа — друкованих виданнях, онлайн-медіа чи на телебаченні.
Жити й працювати за межами США.
Вільно володіти письмовою та розмовною англійською мовою.
💵Організатори покривають переліт і проживання та надають добові виплати на харчування.
Крайдата: 15 лютого 2025 року.
👀Дізнатися більше про можливість



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱

КУЛЬТУРА. МОЖЛИВОСТІ.

25 Dec, 09:17


Telescope Beirut 2025 для європейських і середземноморських танцівників і хореографів

✍️Cie Omar Rajeh & Maqamat, Fondazione Fabbrica Europa per le arti contemporanee та Albania Dance Meeting запрошують танцюристів і хореографів подавати заявки на участь у Telescope Beirut.
✍️Telescope Beirut — це тижнева творча лабораторія, яка пропонує унікальний об’єктив для дослідження, збільшення та відкриття нових перспектив у танці та перформансі. Артистів, відібраних з усієї Європи та Середземномор’я, супроводжуватиме група професіоналів, які будуть консультувати, підтримувати та надихати їхні поточні проєкти.
✍️Цей відкритий конкурс запрошує танцюристів і хореографів подати заявку на поточний проект і взяти участь у лабораторії наставництва; тиждень динамічних обмінів, майстер-класів, експериментів, відкритих презентацій і творчості. Telescope Beirut має на меті переосмислити методи продуктивності, сприяючи значущим зв’язкам, покращуючи навички та розширюючи знання.
✔️Під керівництвом місцевої та міжнародної команди експертів учасники досліджуватимуть створення неспеціалізованих просторів для вистав і кинуть виклик традиційним творчим підходам. Проект спрямований на підтримку обраних митців у їхніх творчих подорожах, одночасно підвищуючи обізнаність про нові можливості у творчості, участі, залученні та екологічній поведінці.
💵Митцям буде надана повна підтримка на період роботи лабораторії з можливим гонораром за спільне виробництво для їх проєкту.
Крайдата: 31 січня 2025 року.
🗓Дата проведення: з 4 по 10 квітня 2025 року.
🌆Місце проведення: м.Бейруті, Ліван.
👀Дізнатися більше про можливість



🇺🇦Підпишись, щоб отримати більше можливостей: 📱Telegram📱 та 📱 WhatsApp📱