🔭 # 40
⚡️Ітан Кросс. Внутрішній голос. Як навчитися слухати себе // Видавництво «Лабораторія».
✏️Автор є психологом і неврологом, що багато років вивчає питання мовчазних розмов, які кожен з нас постійно веде.
💡Ми весь час розмовляємо самі з собою. Із швидкістю, яка еквівалентна 4 тисячам слів на хвилину. Це вкрай потужний вербальний потік думок.
💫Коли людина стикається з проблемою або з неоднозначною ситуацією, першим правилом є: «Постав собі питання». Психологи називають це інтроспекцією, і вважають одним із див людської природи. В народі кажуть в таких випадках «послухай самого себе».
✔️Якщо задати собі правильні питання (дана книга не про це), то можна зрозуміти, який шлях обрати та що насправді для вас є важливим, що ви бажаєте, і чого не хочете.
👺Однак є проблема. Коли людина відчуває тривогу, невпевненість, розпач тощо, її внутрішній голос стає не спасінням, а прокляттям. І це, на жаль, буває як раз тоді, коли нам якнайбільше потрібна внутрішня порада.
Негативний внутрішній голос буває у формі безладного монологу, чи діалогу, який ми ведемо з собою, емоційно переповідаючи минулі події, або ж уявно будуючи тривожні сценарії майбутнього. В цей час мозок або перестрибує з однієї негативної емоції на іншу, або ж тотально концентрується лише на неприємному почутті чи події.
❗️Тривожна повторювана, нав’язлива думка – справжній саботажник, який перешкоджає мозку працювати. Негативний внутрішній голос не дає нам можливості зосередитися та обрати найбільш ефективне вирішення ситуації. Він блокує спроможність мислити логічно, ухвалювати обдумані рішення, комплексно дивитися на ситуацію, об’єктивно оцінювати події.
🗝Але - досить про сумне. Адже більша частина книги описує різні тактики і прийоми приборкати негативний внутрішній голос та ввести його в нормальне, конструктивне русло. Всі такі інструменти (є екзотичні, на кшталт плацебо та ритуалів) автор класифікує на три групи:
🔹Інструменти, що можна застосовувати самостійно , щоби оцінити ситуацію ширше, спокійніше та об’єктивніше.
🔹Інструменти для допомоги іншим у період, коли над ними панує негативний внутрішній голос;
🔹Способи, якими оточуючі можуть вас підтримати
🔹Інструменти, пов’язані із зміною вашого середовища.
І остання ремарка для тих, хто після цього огляду захоче прочитати книгу. На мій погляд, вона все ж таки не про внутрішній голос, а про способи контролю впливу сильних негативних емоцій на поведінку людини.
📊
Практичність: 5
Інсайт: 5
Легкість читання: 5
Змістовність: 5
✅Індекс PIRS: 5 із 5
#мислення