Бізнес невмирущий @businessimmortal Channel on Telegram

Бізнес невмирущий

@businessimmortal


Блог Українського підприємця Віктора Андрухіва

10+ років у бізнесі
Засновник національних виробничих компаній Fibermix та Savex Minerals

У цьому каналі ділюсь бізнесовими лайфхаками, цікавими кейсами та можливостями.

Адміністратор – @maksym_sav

Бізнес невмирущий (Ukrainian)

Шукаєте вдохновлення для розвитку свого бізнесу? Тоді канал "Бізнес невмирущий" в Telegram саме для вас! Він є блогом українського підприємця Віктора Андрухіва, який має за плечима понад 10 років досвіду у сфері бізнесу. Віктор є засновником національних виробничих компаній Fibermix та Savex Minerals, що свідчить про його успішність та експертність у цій галузі. У цьому каналі він ділиться бізнесовими лайфхаками, цікавими кейсами та можливостями. Тут ви знайдете важливі поради та інсайти, які допоможуть вам підняти свій бізнес на новий рівень. Адміністратор каналу - @maksym_sav, який також має великий досвід у бізнесі та допомагає управляти цим каналом. Приєднуйтесь до каналу "Бізнес невмирущий" в Telegram, щоб отримати корисні поради та інформацію від професіоналів у галузі бізнесу!

Бізнес невмирущий

15 Jan, 08:01


Власники малого або мікробізнесу в аграрній сфері, а також підприємці, які планують такий проєкт, можуть отримати підтримку від SEED 4.0. Вона включає навчання, роботу з менторами та можливість отримати 100 тисяч гривень на розвиток ідеї.

Розглядатимуть заявки за такими напрямками:


🎯фермерство;
🎯агротехнології;
🎯агротуризм;
🎯гастрономія та переробна сфера;
🎯органічна продукція;
🎯очищення води та інше;

Подати заявку можна за посиланням

Бізнес невмирущий

14 Jan, 08:00


В ексклюзивній колонці для The Europen Business Review розповів, як українським компаніям масштабуватися на закордонні ринки:

🎯 чому важливо виходити на зовнішні маркети?
🎯 як обрати ринок для масштабування?
🎯 як створити успішну стратегію експансії?

Всі відповіді зібрав у статті. Зараз текст англійською, але перекладач добре з ним справляється. А згодом опублікую головні тези з тексту українською

Бізнес невмирущий

13 Jan, 15:12


Укрпоштівський E-Export Intensive добрався до Львова. 15 січня протягом 6 годин у місті розповідатимуть як вести бізнес на закордонних маркетмплейсах!

Зокрема йтиметься про:


▪️ простими словами про бізнес на найбільших світових маркетплейсах — Etsy, eBay та Shopify;
▪️ кейси, що мотивують;
▪️ зрозумілі інструкції від фахівців;
▪️ ключове про доставку замовлень, митне оформлення та приймання оплати.

Не пропускайте, гарна та корисна подія - реєстрація тут

Бізнес невмирущий

13 Jan, 09:45


Мережа «Галя Балувана» відкрила магазин заморожених страв Multicook з фастфудом MultiBar у Лос-Анджелесі. Площа закладу - 120 квадратних метрів.

Співвласник компанії Володимир Матвійчук розповів, що українці купують там здебільшого заморожені страви, а американці – куштують фастфуд.

Бізнес невмирущий

13 Jan, 07:53


Вам колись було цікаво, хто відкриває відділення нової пошти?

У місті Барвінкове харківської області
відділення розвиває Володимир Яковенко. До початку повномасштабного вторгнення чоловік працював ветлікарем. Потім займався волонтерством, зокрема привозив посилки мешканцям прифронтового міста.

Восени 2022 року, чоловік вирішив «перехопити» роботу з «Новою поштою». Тодішній партнер компанії у Барвінковому їхав з міста, тож Володимир домовився перекупити обладнання і вже особисто працювати з НП.

Підприємець розповідає, що перші кілька місяців працював у мінус. Доводилося вкладати заощадження у розвиток справи. Проте за рік роботи вдалося не тільки вийти з мінусів, а й розширити власну мережу. У Барвінковому тепер 1 велике відділення та 3 пункти видачі. Крім того підприємець відкрив 11 відділень по селах.

У мережі Володимира зараз працюють 11 людей, а на день через головне відділення проходить до 600 посилок. У планах підприємця відкрити нове відділення для роботи з посилками до 200 кг.

Бізнес невмирущий

10 Jan, 08:02


На початку січня трохи розмірковував про виклики та тенденції 2025. Хороша новина - майже всі вони перекочували з 2024 року. Погана новина - майже всі вони перекочували з 2024 року. Серед згаданих мною тенденцій - це вихід бізнесу на іноземні ринки. І це, мабуть, найбільш позитивний виклик для українських підприємців.

Вітчизняний ринок обмежений та нестабільний. Існують також фізичні загрози через обстріли та високі видатки на виготовлення продукції. Не дивно, що бізнеси дивляться в бік іноземних ринків: 40% планують закордонну експансію.

Виведення українського продукту на іноземні ринки може позитивно вплинути на економіку. Попри всі виклики, виробляти продукцію досі вигідніше в Україні: спрощена система регуляції та мінімум бюрократії порівняно з Євросоюзом.

Лишаю кілька посилань, які допоможуть у підготовці до роботи за кордоном:

🎯 Мовна персоналізація
🎯 Глобалізація
🎯 Колонка про експансію

Бізнес невмирущий

09 Jan, 15:27


Український ветеранський фонд запустив програму мікрогрантів. Відшкодовують 20 тисяч гривень на товари та обладнання для власної справи.

Отримати гроші можуть ветерани, члени їх родин, а також родичі загиблих захисників.

Усього на програму виділено 10 мільйонів гривень. Зазначається, що після схвалення заявки, кошти можна буде отримати 10 днів.

Подати заявку можна за посиланням

Бізнес невмирущий

09 Jan, 08:11


А тим часом книги з історією вже доїхали до всіх переможці розіграшу. Тож ще раз бажаю всім гарного читання, інсайдів та інсайтів😎

Бізнес невмирущий

08 Jan, 17:14


Завершити день хочеться чимось лайтовим. Ось вам найкасовіші українські фільми та скільки вони заробили:

«Будинок «Слово». Нескінчений роман» — 18,6 млн (123 тисячі проданих квитків);

«Я, Побєда і Берлін» — 59,3 млн (391 тисяча);

«Конотопська відьма» — 57,4 млн (358 тисяч);

«Яремчук: Незрівнянний світ краси» — 15,3 млн (100 тисяч);

«Збори ОСББ» — 14,9 млн (84 тисячі);

Хотів запитати чи дивились ви щось з цього списку, але поки не можу - довелося вимкнути коментарі на каналі. Антиспам, яким користуюся, зараз у ремонті, а без нього геть багато спаму приходить

Бізнес невмирущий

08 Jan, 11:29


NovaPay зробили черговий випуск облігацій, цього разу на 290 мільйонів гривень. Папери серії G і H вже доступні у додатку, облігації серії I продають інституційним клієнтам.

По умовах все, як і раніше - від 1 до 12 місяців, відсоткова ставка до 18% річних. Ціна однієї облігації - 1 тисяча гривень.

З цієї тисячі за рік можна отримати 179,5 гривень. Але це до сплати податків🤷‍♂️

Бізнес невмирущий

08 Jan, 07:59


Одна з улюблених тем - відстежувати динаміку ринку сільгоспземель в Україні 🌾

Починаючи з епопеї з його відкриттям та історій про іноземців та агрохолдинги, які зараз все відберуть у бідних селян. Кожного разу, коли бачу статистику про зростання вартості землі або початок нового етапу - можу собі дозволити іронічну посмішку.

От і зараз читаю, що за 2024 рік ціна на гектар зросла на 20%. Також більшає угод з купівлі та продажу. На 2025 рік прогнозують подальше збільшення ціни та. І це все попри повномасштабне вторгнення, а воно суттєво обвалило цей ринок.

Від чого справді сумно, так це від усвідомлення, скільки можливостей втратив український бізнес та фермери за час дії мораторію. І скільки цих можливостей вони втрачають зараз

Бізнес невмирущий

07 Jan, 08:20


Що чекає на український бізнес у 2025 році?

Легко не буде. Проте ми готові до викликів! Очевидно, що деякі проблеми перейдуть з 2024.


1️⃣ Загроза блекаутів залишатиметься викликом – через обстріли енергетична система виснажена, тож бізнес має інвестувати в автономні джерела енергії. А це призводить до витрат.

2️⃣ Кадрова криза 100% залишиться актуальною. Підприємства борються за працівників, піднімаючи зарплати та покращуючи умови роботи. Але цього часто недостатньо. Тож в 2025 році варто активно залучати молодь і адаптовувати виробництва під жінок.

3️⃣ Економіка України залежить від підтримки донорів. Якщо вливання зменшаться – чекаємо на валютні стрибки. Тож, можуть постраждати бізнеси, які потребують імпортної сировини.

Однак є і можливості. Оборонка і далі ростиме, а багато хто планує вихід на закордонні ринки. Тож очікуємо велику експансію!

2025 рік обіцяє бути непростим, але ми завжди були про адаптивність і боротьбу. До викликів нам не звикати!

Віримо в країну і “Лупаємо цю скелю” далі!

Бізнес невмирущий

06 Jan, 16:07


Бадьоритися стає дедалі дорожче, каже нам “Індекс еспресо”🤷‍♂️

У 2024 році порція еспресо в Україні, у середньому, коштувала 31 гривню за порцію. Найдорожче така кава обходилася у Одеській області - 40 гривень за порцію, Львівській - 39 гривень та Волинській з Дніпропетровською - по 37 гривень за порцію.


Найдешевшу каву продавали на Хмельниччині та Сумщині - по 28 гривень за чашку.

Водночас саме еспресо є основою для кавових напоїв, тож його ціна впливала й на іншу продукцію кав’ярень.

Якщо порівнювати з 2021 роком, то чашка еспресо здорожчала на 10 гривень - тоді коштувала 19 гривень. У 2022 - 23 гривні, а у 2023 уже 28.

Бізнес невмирущий

06 Jan, 08:07


В Україні почався черговий набір на програму «Світло можливостей». Її учасникам допоможуть оновити комунікаційні стратегії, а також отримають консультації та менторську підтримку.

Для участі відберуть 20 офіційно зареєстрованих малих та середніх українських компаній. Вони отримають:

🎯 індивідуальну комунікаційну стратегію для Instagram та Facebook із прикладами постів і дизайн-концепції;

🎯 менторську підтримку у створенні контенту під керівництвом експертів;

🎯 консультацію з налаштування таргетованої реклами;

🎯 мастермайнд-групи для обміну досвідом;

🎯 тренінг із пітчингу, отримання грантів та залучення інвестицій.

Реєстрація за посиланням

Бізнес невмирущий

03 Jan, 08:21


Настав час підбивати підсумки розіграшу бізнес-книг!

Загалом до конкурсу долучилися понад 70 учасників, серед них обрав 4 переможців. Для цього за традицією використав рандомайзер “Годин”. Тому без зайвих слів:

🏆 «Бізнес на здоровому глузді» поїде до @Sofiia_Kaluzhna;

🏆 «Маркетинг 4.0» отримає @ara_va_19;

🏆 «Спринт» читатиме @Dmytro_Masyukevich;

🏆 «Стартап без помилок» відправляю @OleksiiShc;

Дякую всім учасникам, які долучилися і вітаю переможців! Уже зовсім скоро з вами зв'яжеться адміністратор каналу, щоб уточнити реквізити для доставки. Самі книги відправимо найближчими днями 😎

І окремо ще раз дякую пану @mrKopiy. за подаровані книги, які ми розігрували. Впевнений, вони допоможуть же комусь зробити перші кроки у власній справі чи розвинути свій проєкт!

Бізнес невмирущий

02 Jan, 08:34


Друзі, сподіваюся вже всі відрефлексували настання 2025. Крім потенційних можливостей та викликів він уже приніс нам цілком реальні зміни. Зібрав для вас кілька тих, які безпосередньо вплинуть на підприємців:

💰Податки. Мабуть найголовніше - з першого січня нарешті сталося те саме “історичне збільшення податків”. Тепер ФОП 1, 2 та 4 групи будуть платити військовий збір у 10% від мінімалки, а 3 групи - 1% від доходу. Крім того, знову треба платити ЄСВ.

🔌 Електроенергія. Тариф на передачу електроенергії зросте на 30%. І зросте він не для побутових споживачів - там мораторій. Більше платити доведеться бізнесу.

🛢 Пальне. З січня акциз на пальне продовжує ставати кращою версією себе, і далі прагне до європейського рівня. Тож акциз на бензин – 271,7 євро/1000 літрів, на дизельне пальне – 215,7 євро/1000 літрів. Тож логістика стане трошки коштовнішою.

Так, і “закурити” дві попередні зміни теж буде складніше - ціни на цигарки можуть вирости до 40 гривень за пачку.

💳 Ліміти. Банки продовжують посилювати ліміти на безготівкові перекази. Тепер вони поширюватимуться і на IBAN. Для тих, хто не має підтверджених джерел доходів, ліміт складатиме 50 тисяч гривень на місяць. Для решти - 150 тисяч гривень на місяць з лютого та 100 тисяч з червня.

🌾 Земля. З січня маємо другий етап земельної реформи. Тепер юрособи, зареєстровані в Україні, можуть купити 10 тисяч гектарів сільгоспземель.

Бізнес невмирущий

31 Dec, 11:46


Друзі, вже зовсім скоро почнеться 2025 рік, а разом з ним і третій рік роботи телеграм-каналу «Бізнес невмирущий». Я невимовно щасливий бачити тут понад 2 тисячі активних, цілеспрямованих та працьовитих людей.

Хай 2025 буде для нас усіх роком нових бізнес-ідей, сміливих інвестицій та впевнених кроків вперед. Адже бізнес невмирущий там, де є енергія, віра та жага до розвитку!

Дякую, що залишаються зі мною на цьому каналі. Буду і далі працювати для вас, ділитимуся думками та натхненням. І дякую за вашу активність — вона джерело сили та мотивації для мене.

Бізнес невмирущий

30 Dec, 10:39


Провів інтерв’ю з ресторатором, засновником львівського закладу «Міф» та виноробні Enko Winery Артемом Яценком про ресторанний бізнес в Україні.

Ось 10 тез про ресторанну сферу від Артема:


🔘 Відкрити заклад коштує 1,5-2 тисячі доларів за квадратний метр «під ключ». При гарних концепції, локації та менеджменті ці гроші можна повернути за 3-4 роки.

🔘 Один зі світових та українських трендів – «третя хвиля» азійської кухні. Це про в'єтнамську, китайську, тайську їжу. В цьому напрямку можна рухатись.

🔘 На перший план виходять якісні заклади з демократичними цінами. Супертематичні проєкти, орієнтовані на туристів, мають думати як диверсифікуватися.

🔘 Ресторанний бізнес – це про емоції та людей. Тут не можна раціонально порахувати «потужності» як на заводі. На кількість клієнтів впливає навіть погода не кажучи про прильоти у місті.

🔘 Зумери стають платоспроможними, але в них інші цінності. Тож і вимоги до їжі змінюються. Вони хочуть якісну їжу, хочуть знати, хто стоїть за рестораном і готує для них цю їжу.

🔘 В Європі є ресторани, куди стоять черги, але там жахливий сервіс. Там може бути брудно, столи липкі, але люди йдуть на продукт. Це наслідок гастрономічної еволюції, яка в Україні була перервана епохою Радянського Союзу.

🔘 В Європі, насправді також є хороший сервіс, але це категорія закладів, із середнім чеком не 15 євро, а 45-60 євро. В Україні ж можна отримати за 15 євро суперсервіс.

🔘 Для успішності ресторану не треба багато гостей. Для мене 4 тисячі відвідувань ресторану на місяць – це успіх, 2-2,5 тисячі – вихід «в нуль». І це при середньому чеку близько 600-700 гривень на людину.

🔘 Для святкування Нового року раджу звернути увагу на українські ігристі вина. Вони можуть бути набагато цікавішими за італійське просеко, а коштують у 2-2,5 рази дешевше.

🔘 Бізнес в Україні «невмирущий» зокрема й тому, що ледь не з 2000 року живе у стані кризи. Це унікальний досвід, якого більше немає ні в кого у світі.

Дивіться повне інтерв’ю з Артемом за лінком

Бізнес невмирущий

27 Dec, 16:18


Схоже, про те, як сім’я переселенців з Миколаєва розвиває бізнес на переробці горіхів, доведеться читати вже в новому році. Сьогодні знову про стратегію. Асиметричну стратегію зростання.

Як маленьким стартапам успішно конкурувати з лідерами ринку, а потім і перемагати їх, пояснює консультант Андрій Миронюк. Спойлер - треба знайти певне місце на ринку і створити унікальну перевагу.

Що робити, аби реалізувати такий план - читайте за посиланням.

п.с. так цей тиждень щось видався багатим на дописи з посиланнями, але що поробиш. З січня будемо компенсувати

Бізнес невмирущий

27 Dec, 08:21


Polish-Ukrainian Startup Bridge підтримає 10 українських стартапів та технологічних компаній! Учасники програми отримають фінансування у 100 тисяч злотих та 2 роки аселераційної програми.

Також організатори обіцяють:

Доступ до команди 8 елітних менторів;
Воркшопи та нетворкінг;
Можливість презентувати свій проєкт потенційним інвесторам;

Серед вимог - чітка бізнесмодель та перспективи масштабування, наміри вийти на міжнародні ринки. Крім того, пріоритет надаватимуть проєктам, які працюють у критичних інфраструктурах.

Більше про програму - тут, подати заявку можна за цим посиланням.

Бізнес невмирущий

26 Dec, 08:05


Нещодавно мав змогу відчути себе на місці гостей, з якими записую інтерв’ю для мого ютубу - був запрошеним спікером на ютуб-канал UA business.global. Спілкувалися про бізнес-партнерства. Мене навіть їх амбасадором підписали😎

І це точно не перебільшення, я справді закликаю всіх будувати партнерства і на власному досвіді знаю, який позитивний ефект вони справляють на бізнес. Головне - партнеритись правильно.

У відео за посиланням обговорюємо:

Які переваги ведення бізнесу у партнерстві;
Як знайти ідеального ділового партнера;
Які умови успішного партнерства;

Запрошую до перегляду і сподіваюся, ви знайдете там щось корисне для себе!

Бізнес невмирущий

25 Dec, 15:46


Друзі, щось мені підказує, що саме час запланувати відвідування крутої бізнес-події! Трохи більше місяця лишається до Всеукраїнського будівельного саміту, який відбудеться у Києві!

Подія збере найсильніших гравців будівельної індустрії, щоб поділитися досвідом та рішеннями, які варто приймати коли ринок «стоїть».

Серед спікерів зокрема будуть:

СЕО девелоперської компанії «Спільнота» Ігор Райков;
засновник та CEO MYFREEDOM Олександр Корчовий;
CEO та засновник SENSAR Developmen Марк Марченко (тут можна глянути моє інтерв'ю з Марком);

Загалом говорить про фінансові стратегії, збереження ліквідності, управління будівельними проєктами тощо.

Детальніше про захід та програму можна прочитати за посиланням

Бізнес невмирущий

06 Dec, 10:04


Поспілкувався із СЕО, засновником SENSAR Development, співзасновником Uniclinic Марком Марченком про ринок нерухомості України під час війни.

Ось 10 тез про нерухомість від Марка:


🔘 Сьогодні в Україні є 3 ринки нерухомості: у центрі країни це 30% від довоєнного обсягу, на Заході навпаки - 150%. На Сході ринок нерухомості фактично мертвий.

🔘 В Україні наразі можна заробити 25-35%, якщо інвестувати на стадії котловану.

🔘 4 формати нерухомості, популярні для інвестування: smart-квартири, smart-апартаменти, готельні номери та апарт-готелі. І всі вони представлені у SENSAR.

🔘 Перші пів року у 2022 люди були в шоці. Потім багато хто релокувався, відновив роботу. З’явились гроші, які почали інвестувати у нерухомість.

🔘 На кожні 45 проданих квартир та номерів в західних областях є тільки одна угода у Запоріжжі. Проте наступного року такого дисбалансу може не бути.

🔘 Квартири купують, бо це щось реальне - можна подивитися на будову, бачити, як заливають бетон, отримати документи.

🔘 Можна інвестувати, щоб мати високу маржинальність, а можна для пасивного прибутку. Перший шлях - ранні стадії будівництва, високі ризики, але й з можливістю до 40% прибутку. Другий - майже готові об’єкти з яких можна отримати до 12%.

🔘 Зараз працюємо так, наче сьогоднішні обставини - це нова реальність, яка буде з нами ще довго.

🔘 Якщо говорити про інвестиції у нерухомість за кордоном, то ніде, крім Чорногорії не бачу маржинальності та “іксів”. Але поки не маю планів виходити на закордонний ринок. Зараз як ніколи, треба підтримувати нашу країну — інвестувати, розбудовувати, розвивати.

🔘 Якщо тільки заходите у нерухомість, не вкладайте одразу багато. Спочатку інвестуйте 50-100 тисяч доларів, щоб спробувати.

Дивіться повне інтерв’ю за лінком

Бізнес невмирущий

06 Dec, 07:59


Сьогодні ми відзначаємо два важливих свята — День Збройних Сил України та День Святого Миколая. Це час, коли ми згадуємо про мужність та відвагу наших воїнів, які захищають нашу країну, і про доброту та надію, які приносить святий Миколай.

Дорогі наші захисники! Кожен день, який ви проводите на передовій, є доказом вашої відданості та любові до рідної країни і людей. Нехай ваша відвага повернеться до вас сторицею, а підтримка з боку нас усіх наповнить ваші серця теплом і впевненістю.

Дякуємо вам за все, що ви робите. Ви — справжні герої!

День Святого Миколая нагадує нам про важливість доброти та підтримки. Нехай у ваших серцях панує доброта, а в ваших ділах — щедрість. Пам’ятайте, що кожен з нас може стати «святим» для тих, хто потребує нашої допомоги.

Разом ми можемо подолати будь-які труднощі! Ідеї, креативність та підприємницький дух — це наш спільний ресурс, який допомагає будувати краще майбутнє для України.

Бажаю кожному з вас сил, натхнення та віри у Перемогу. Давайте підтримувати один одного та завжди йти вперед, спільно будуючи країну, яку ми всі хочемо бачити.

Бізнес невмирущий

05 Dec, 07:53


Майже кожен діалог між українськими підприємцями починається з обговорення кадрового дефіциту. «Людей немає» — стандартна фраза зараз. Зокрема й дослідження кадрової агенції Talando, каже, що 74% українських компаній не вистачає людей.

Зараз бізнесу важливо зберігати наявну команду. За два з половиною роки війни власники бізнесу випробували всі класичні методи, щоб утримати та мотивувати свою команду, зокрема підвищення зарплат і бонуси. Наприклад, цього року ми двічі переглядали зарплату.

Вкрай важливо стежити за потребами своїх співробітників, щоб вони не піддалися спокусі піти на більш високооплачувану роботу деінде. Знайти та навчити нового спеціаліста завжди дорожче, ніж зберегти та мотивувати існуючу команду.

Одним з ефективних рішень тут — впровадження внутрішньої системи навчання, яка дозволяє співробітникам отримувати нові навички та адаптуватися до мінливих потреб бізнесу.

Залучення тренерів, організація навчальних курсів і створення програм наставництва можуть допомогти зберегти фахівців, а також підвищити рівень їх кваліфікації.

Бізнес невмирущий

04 Dec, 15:59


Сьогодні локальний туризм набрав чималих обертів, особливо на Заході України. Натрапив на цікавий захід для тих, хто працює у туристичній галузі чи планує долучитися до неї.

Незабаром у місті Галич відбудеться туристичний форум, який об’єднає провідних фахівців туристичної галузі Прикарпаття. До участі у заході запрошують туроператорів, музейників, крафтовиків, готельєрів та рестораторів.

Серед іншого у програмі:


🎯 Міжмуніципальне співробітництво в туризмі: між міфом і реальністю.
🎯 Подієвий туризм - основа культурної комунікації і промоції міста.
🎯 Гастрономічна спадщина і культура Івано-Франківщини: як ресурс перетворити на туристичний продукт.
🎯 Капіталізація культурної спадщини - інструмент розвитку туризму у громадах.
🎯 Екологічний туризм: як відпочивати без шкоди для природи.

Реєстрація - за посиланням. Але зверніть увагу, реєстрація триває до 6 грудня!

Бізнес невмирущий

04 Dec, 07:56


Виявляється, ще наприкінці листопада Forbes склав рейтинг найбільших українських брендів одягу. У списку 15 компаній і журналісти зазначають що за перші 6 місяців 2024 їх продажі зросли в середньому на 40%. Ось хто потрапив у першу п’ятірку:

1. Goldi - 40 магазинів, 488 мільйонів гривень виторгу за 6 місяців 2024;

2. Solmar - 25 магазинів, 190 мільйонів гривень виторгу за 6 місяців 2024;

3. Stimma -
28 магазинів, 180 мільйонів гривень виторгу за 6 місяців 2024;

4. One By One - 22 магазини, 195 мільйонів гривень виторгу за 6 місяців 2024;

5. Rikky Hype
- 0 магазинів, 135 мільйонів гривень виторгу за 6 місяців 2024;

Сподіваюся, українські бренди одягу активно розвиватимуться і далі. За інформацією Forbes  місця для цього вдосталь - загальний виторг компаній з рейтингу склав 1,7 мільярда гривень. Водночас польський LLP (Reserved, Cropp, House) заробив втричі більше.

Бізнес невмирущий

03 Dec, 08:23


Маленький спойлер - поспілкувався з крутим експертом у питаннях нерухомості та інвестицій у цей напрямок. Скоро буде багато цікавого по цьому питанню.

Але поки хочу підбити підсумки опитування про депозити. Бо раптом потім хтось захоче інвестувати свої вкладення у квадратні метри і статистика зміниться😎

Тож, серед тих, хто долучився до опитування, депозити є у 31%. Так, 24% мають 1 або кілька депозитів, 7% крім депозиту мають акції облігації тощо.

Водночас 35% опитаних зазначили, що всі вільні гроші інвестують у власний бізнес.

Ще 19% тримають кошти в іноземній валюті, а 15% - «під матрацом» за старою доброю традицією.

Попри скепсис в обговореннях до посту з опитуванням, можемо зробити висновок, що серед тих, хто відповів на питання, депозити тримаю третину «ринку» .

Бізнес невмирущий

02 Dec, 15:51


Фермери та сільгосппідприємства, які мають в обробітку до 5 тис. га, та невеликі переробні підприємства можуть отримати 100 тисяч гривень на інноваційні рішення. Зокрема на придбання обладнання та послуг.

Конкурс відбуватиметься у 3 категоріях:


🌾 Відповіді на кліматичні виклики (для господарств, які практикують бінарний посів, технологію No-till чи Strip-till для обробітку ґрунту тощо).

🌾 Інноваційність у землеробстві (для господарств, які застосовують нові підходи до обробітку ґрунту, сівозміни тощо) та Smart-управління (автоматизація виробничих процесів).

🌾 Інноватори агропереробки (для підприємств, які розширюють виробництво, почали випускати нову продукцію)

Дізнатися більше про програму можна тут, а подати заявку - за цим посиланням

Бізнес невмирущий

02 Dec, 07:59


Як працювати на Etsy - поради від досвідчених продавців

У суботу публікував тут анонс серії заходів від E-Export School про роботу на Etsy. Довкола цього майданчика є аура місця, де будь-хто зі своїм хендмейдом може заробляти тисячі доларів.


Зрозуміло, що на практиці все не так райдужно і треба добре розібратися що до чого на Etsy, щоб почати там заробляти. Якщо ви тільки придивляється до цього майданчика, отут є гарні поради від практикуючих продавців.

Там йдеться про рекламу, комунікацію з клієнтами, дослідження конкурентів та знання англійської:

https://delo.ua/fop-ta-mmsp/yak-zaroblyati-na-etsy-do-5000-na-misyac-top-pyat-laifakiv-vid-dosvidcenix-pidprijemciv-438833/

Бізнес невмирущий

30 Nov, 09:03


Схоже, і тут марафон можливостей по Etsy 😁

З 2 по 19 грудня відбудеться серія з 6 безкоштовних онлайн-зустрічей, де підприємці з досвідом продажів на платформі Etsy поділяться ним.


Розповідатимуть засновники, власники й маркетингові директори брендів Woodandhearts, Anzy Home, KGUbrass, MGLeather, Touchable Linen, Incarne та VitrageArtSouvenirs.

Можна буде дізнатися:

Як починався їхній шлях на Etsy;
Які маркетингові інструменти працювали найкраще;
Які з соцмереж дають результат на Etsy;

Реєстрація - за посиланням

Бізнес невмирущий

29 Nov, 07:59


Що для підприємців гірше за блекаути? Нестача персоналу!

Адже до енергетичної кризи ми вже звикли: закупили генератори, переналаштували виробництва, зробили бізнес максимально енергоефективним.


Але щодо співробітників… їх не заміниш. Люди – найцінніший капітал!

І чим більше криза кадрів посилюється - тим креативніші підприємці стають у пошуку нових спеціалістів.

Тож, поради, як зібрати круту команду:

🔹Зацікавте молодь! Нещодавні студенти – найбільш мотивовані працівники, їх легко навчати. Раджу звернути увагу на учнів професійно-технічних училищ. Саме там можна знайти вузькоспрямованих спеціалістів, на яких зараз такий дефіцит!

🔹Якщо ваш бізнес тримається на “умовно чоловічих” професіях. Саме час переобладнати виробництво під жінок!

🔹Розвивайте корпоративну культуру! Зараз, як ніколи співробітники хочуть бути залученими до місії компанії, цінностей, впливати на процеси. Створіть екологічне середовище взаємопідтримки та поваги!

📍Більше про те, як українські підприємці долають кризу кадрів розказав виданню Business Upside.

https://businessupside.com/staff-shortages-are-worse-than-blackouts-how-is-ukrainian-business-coping-with-one-of-its-biggest-crises/

Бізнес невмирущий

27 Nov, 15:26


Чи полетять Kryla Karpaty?

На горизонті з’явився новий
готельний об’єкт - котеджне містечко Kryla Karpaty, яке будують неподалік Буковелю. За планом, локація включатиме 100 будинків.

Першу чергу села планують збудувати у 2025, а повністю завершити проєкт - у 2028. Загальна вартість проєкту 50 мільйонів доларів, а план окупності 10-12 років.

Для інвесторів передбачили кілька варіантів вкласти кошти. Можна купити житл, віддати в управління керуючій компанії та отримувати пасивний дохід. Другий варіант - придбати пожиттєве право проживання у житлі мінімум тиждень на рік, пише Forbes. Кажуть, таку частку навіть можна буде продати чи передати у спадок.

Як вам такий формат - інвестували б у цей комплекс?

Бізнес невмирущий

27 Nov, 07:53


Стартапи, є можливість трохи повчитися та попрактикуватися у пітчингу. А потім ще й виграти до 30 тисяч гривень. Це, звісно, зовсім трохи, але якщо сприймати як стипендію - 🔥

Тож, триває реєстрація на Lviv Startup Fest 2024. Учасники стартап школи зможуть відвідати тренінги та воркшопи. А фіналісти зможуть вдосконалити свої навички пітчингу.

На На Demo Day вони:


зустрінуться з успішними IT-експертами;
дізнаються про створення бізнес-моделі, управління командою та залучення інвестицій;
дізнаються можливості акселерації від Наукового парку.

За перше місце у програмі обіцяють 30 тисяч гривень, за друге - 20, а за третє - 10 тисяч гривень.

Реєстрація - за посилання

Бізнес невмирущий

26 Nov, 08:01


Як продати бізнес холдингу МХП 💸

Як і обіцяв, розповідаю, як
Сергій Кочергін готував свою компанію KTL Ukraine до продажу. Нагадаю, її придбав МХП - агрохолдинг Юрія Косюка. KTL обслуговувала контейнерні перевезення для МХП і ті своєю чергою запропонували угоду на викуп. 

Ось що варто робити, якщо хочете продати бізнес:

🎯 Завчасно готуйте бізнес до продажу. За словами Сергія, ще у 2019-2020 роках він вже готував компанію до потенційного продажу та робив все можливе для максимізації оцінки компанії. 

🎯 Робіть власну оцінку.
KTL Ukraine самостійно кожного року робили аудити та оцінки компанії, а Сергій кожного кварталу робив оцінку того, яку долю ринку займає компанія. Це треба, щоб зрозуміти наскільки дорожче можна оцінити бізнес.

🎯 Подбайте про зростання. Сергій Кочергін розповів, що їх компанія із року в рік приростала на 25% і більше у доході. Це є критично важливим показником при таких угодах. Компанія яка не розвивається і не зростає купувати не цікаво.

Бізнес невмирущий

25 Nov, 15:16


Друзі, про всяк випадок нагадую, українські стартапи на ранніх стадіях можуть отримати від 25 до 50 тисяч доларів фінансування від УФС та Ukraine-Moldova American Enterprise Fund.

До участі запрошують стартапи зокрема у таких галузях:


Блокчейн;
Кібербезпека;
Енергетика та екологія;
Промисловість;
Штучний інтелект;
Біотехнології;
Агротехнології;

Дізнатися більше про програму та подати заявку можна за посиланням

Бізнес невмирущий

23 Nov, 10:29


Друзі, наближаються свята і, думаю, багато хто уже підбирає подарунки для друзів та близьких. Як на мене, навіть у цьому питанні треба поєднувати приємне з корисним та дарувати щось від вітчизняних підприємців.

Щоб було трохи простіше з вибором, видання Ain зробило добірку з 8 адвент календарів від українських брендів! Там і виробник арахісової пасти Maslotom, і броварня Varvar, і бренд косметики Mr.SCRUBBER. 

Зазирніть за посиланням, можливо ваш ідеальний подарунок уже зачекався🤭

Бізнес невмирущий

22 Nov, 07:41


20 листопада на зустрічі LEAD business club поспілкувалися із Сергієм Кочергіним. Загалом говорили про партнерства у бізнесі, але у цьому пості хочу зупинитися на іншому.

Сергій має досвід успішного продажу бізнесу, буквально недавно він продав свою компанію KTL Ukraine, агрохолдингу МХП Юрія Косюка. Багато кому може здатися, що продаж - це негативний сценарій, але це не так. Насправді, робити бізнес під продаж - одна зі стратегій.

Власне Кочергін окреслив три основні концепції розвитку бізнесу:

1. Дійна корова — стратегія, що акцентує увагу на максимізації регулярних дивідендів для співвласників та забезпеченні фінансової стабільності бізнесу. Ця модель підходить для ніш, де стабільність є критично важливою, наприклад, в традиційній торгівлі чи виробництві.

2. Імперія — політика експансії, яка передбачає вихід на нові ринки і розширення асортименту. Ідеально підходить для молодих компаній у технологічному секторі або стартапів, що прагнуть зайняти нові сегменти споживачів.

3. На продаж — активне масштабування бізнесу з метою підвищення його вартості перед потенційним продажем. Це підходить для сфер дистрибуції та послуг, адже в них легко створити привабливу бізнес-модель.

Пишіть у коментарях, якщо б вам було цікаво почитати, як Сергій Кочергін готував свою компанію до продажу!

Бізнес невмирущий

21 Nov, 15:25


Схоже, укрпоштівська E-Export School поїхала у турне Україною. Слідом за Харковом E-Export Intensive пройде в Одесі.

У програмі:

🎯 простими словами про бізнес на найбільших світових маркетплейсах — Etsy, eBay та Shopify;

🎯кейси, що мотивують;

🎯 зрозумілі інструкції від фахівців;

🎯 ключове про доставку замовлень, митне оформлення та приймання оплати.

Тож, раптом ви в Одесі - не пропустіть гарну можливість. Можливо, з цієї зустрічі почнеться експортна історія вашого бізнесу.

Реєстрація за посиланням

Бізнес невмирущий

21 Nov, 07:59


Днями сталася подія, яка ще дуже довго годуватиме уяву конспірологів по всьому світу - видання The Economist показало обкладинку до випуску з прогнозами на 2025 рік.

Звісно, The Economist медіа авторитетне і часто має влучні прогнози, але у містифікації я б не став ходити. Але вирішив зазирнути у прогноз та дізнатися, які глобальні тренди він обіцяє для бізнесу та економіки.

Тож, з 10 трендів «наших» 4:

Торгівельна війна між США та Китаєм. Перші будуть вводити тарифи та обмеження, другий - шукатиме шляхи їх обійти. Зокрема запускатиме виробництва за кордоном «Мексики до Угорщини».

Бум чистих технологій. Все той же Китай дедалі більше інвестує у зелену енергетику і стає лідером цього напрямку. Тож скоро може стати зрозумілим чи досягли ми «піку на викиди».

Інфляція. Хоч багатьом країнам вдалося впоратися з інфляцією. Нові виклики - скорочення дефіцитів бюджету та збільшення видатків, зокрема на оборону.

Краш-тест для ШІ. Інвестиції у штучний інтелект перевищили 1 трильйон доларів. Проте у компаній немає чітких стратегій, а інструмент не має широкого впровадження. Тож треба зрозуміти не просто чи збереже ШІ інвесторів, а й чи виправдає він сподівання загалом.

Та головне з прогнозу - життя сповнене сюрпризів і у 2025 може статися будь-що. Тож, як казали класики, нам своє робити.

Бізнес невмирущий

20 Nov, 07:56


Всі хочуть масштабуватися, але чи варто будувати виробництва за кордоном? 🧐

Минуло трохи часу з КМЕФ, проте інсайти лишилися. Одна з ключових тез спікерів – про те, що попри амбіції експансії, виробництва варто лишати в Україні. Погоджуюсь!

І ось чому:

🔹 Професійний людський ресурс, а ще українці більш креативні.

🔹 Свобода ведення бізнесу, спрощена система регуляції. У Європі навпаки все дуже зарегульовано.

🔹 Мінімум бюрократії. Так-так, у багатьох країнах ЄС бюрократичні перепони все ще залишаються викликом.

🔹Доступний старт. В нас можна запустити бізнес навіть із невеликим бюджетом завдяки численним програмам підтримки, грантам і пільговому кредитуванню. Для старту в ЄС потрібен значний капітал, а прибуток часто обмежується жорсткими правилами.

🙌 Виробництва в Україні – це ще і крутий вклад в економіку держави. А ми всі прагнемо, щоб вона була сильною та стабільною. Особливо зараз 💪🏼

Водночас, звісно, експортувати за кордон варто і треба, аби нести бренд Made in Ukraine на весь світ!

Бізнес невмирущий

19 Nov, 16:11


Бізнес невмирущий pinned «19 листопада парламент у другому читанні підтримав проєкт бюджету на 2025 рік. Там зокрема згадуються й 141 мільярд гривень, який має з’явитися завдяки підвищенню податків. От тільки той законопроєкт про підвищення податків все ніяк не підпише президент -…»

Бізнес невмирущий

18 Nov, 15:37


20 українських оборонних стартапів зможуть отримати по 5 тисяч доларів за підсумками навчальної програми від MITS та Victory Drones Defenst.

Заявку на участь можуть подати команди, які мають РоС (proof of concept) або вище та працюють з такими категоріями:

🎯 Безпілотні літальні апарати;
🎯 Безпілотні наземні комплекси;
🎯 Безпілотні підводні апарати;
🎯 Засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ);
🎯 Засоби звʼязку, оптичної та акустичної розвідки;
🎯 Мінування розмінування;
🎯Програмне забезпечення та ШІ;
🎯Боєприпаси.

Реєстрація на програму - за посилання

Бізнес невмирущий

18 Nov, 08:06


На Vector вийшов гарний гайд для початківців в інвестуванні. Хоча, я б сказав, що це гайд для тих, хто тільки зацікавився у темі інвестування та хоче розібратися з основними формами інвестицій та базовими стратегіями.

Тут про акції, облігації, стартапи і, звісно, про криптовалюти. Тож можете відправляти цей пост товаришу, який закупився облігаціями “Нової пошти” на кілька тисяч гривень😉

Ну і звісно головне з цієї публікації - пам’ятайте, “інвестування завжди пов’язане з ризиками, які кожен інвестор має оцінювати самостійно”!

Бізнес невмирущий

15 Nov, 15:55


Історія, яка надихає!

Тетяна Чернікова - переселенка. У 2016 році вона з родиною покинула окупований Донецьк, а після початку повномасштабного вторгнення їхати довелося вже з Харкова. Та це не завадило жінці двічі
запустити власну справу!

Спочатку Тетяна в Харкові разом з сестрою запустили тепличне господарство. Почали з маленької теплиці, яку згодом замінили на велику, за 150 тисяч гривень. Вирощену зелень жінки продавали у харківські заклади та супермаркети. Навіть почали планувати виробництво власної продукції. Але реалізувати задумане завадило повномасштабне вторгнення.

Коли лишатися у Харкові стало надто небезпечно, Тетяна з родиною поїхали до селища Оржиця на Полтавщині. Там жінка запустила бренд готової їжі тривалого зберігання Food for you. Під нове підприємство залучили кілька грантів, облаштували виробництво та найняли команду.

Сьогодні Food for you готують близько 40 видів страв, серед яких картопля з м’ясом, каші, голубці, паштети тощо. Загалом виробляють понад 10 тисяч упаковок на місяць. Частину продукції передають як гуманітарну допомогу військовим та людям у скруті.

Бізнес невмирущий

15 Nov, 07:56


Бізнес із Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Харківської, Сумської та Чернігівської областей. Може отримати 5 тисяч доларів на відновлення або продовження роботи.

Серед вимог участі:


Офіційна реєстрація;

До 20 працівників;

Мінімум 2 роки досвіду у бізнесі;

Сплата податків протягом останніх 6 місяців;

Також буде треба подати бізнес-план з описом використання гранту та показати, що продукти/послуги мають попит.

Зареєструватись на програму та дізнатись більше деталей можна за посиланням.

Бізнес невмирущий

14 Nov, 07:58


Наближається кінець року, а разом з ним і розробка стратегій на 2025

На мою думку, найбільш ефективні сесії ті, які базуються на участі кожного співробітника. В нашому випадку залучаємо всіх працівників офісу, а також ключових представників виробництва: бухгалтерію, фінансового директора, головного бухгалтера, менеджерів з продажу, логістів та HR-фахівців. Кожен готує презентацію за своїм напрямом роботи і самостійно демонструє досягнення перед всім колективом.


Спочатку до цього підходу ставилися скептично: багато хто вважав, що їхня робота, наприклад, у логістиці, не заслуговує на окрему презентацію. Але це не так! Важливо донести команді, що внесок кожного – частина успіху і немає маленьких справ.

Також варто продемонструвати команді, що їхні досягнення помічають. А тому за результатами презентацій можна розподілити фінансові бонуси, або надати додаткові дей-офи.

Якщо співробітник погано підготувався до стратегічної сесії, це може бути сигналом для HR. Важливо ретельно з'ясувати чому – чи це незадоволеність зарплатою, проблеми в колективі, чи особисті труднощі, що впливають на роботу. Варто вчасно ідентифікувати такі фактори та за можливості надати підтримку.

Попередити саботаж, навіть у підготовці до стратсесії, – важливий елемент успішної командної роботи.

Співробітники, які несерйозно ставляться до своїх завдань, можуть впливати на загальну атмосферу під час презентацій, демотивувати інших.

Бізнес невмирущий

13 Nov, 15:15


Якщо ви не встигли на Київський економічний форум, скоро відбудеться ще один гарний бізнес-івент - 12 грудня у Києві пройде GET Business Festival.

На заході понад 90 фахівців з маркетингу, digital, PR, цифрових технологій, e-commerce і фінансів ділитимуться власним досвідом управління та розвитку бізнесу в умовах ризиків, мінливого бізнес-клімату, невизначеності і обмежених ресурсів.

Серед спікерів:


Оксана Жолнович, міністерка соціальної політики;
Олег Заплетнюк, генеральний директор ТАС Агро;
Тимофій Брік, ректор Університету Київської школи економіки;

Дізнатися більше про програму заходу та придбати квитки можна за посиланням

Бізнес невмирущий

13 Nov, 08:32


Харківський бренд парфумів Bibliotheque de Parfum відкрив перший бутік у Торонто. За словами власниці, для виходу на канадійський ринок довелося пройти майже квест: реєстрація, дозвільні документи та оренда приміщення.

Цікаво, як приживеться українська нішева парфумерія у Канаді

Бізнес невмирущий

12 Nov, 08:03


Друзі, хочу поділитися з особливим фото - на ньому можна побачити початок мого підприємницького шляху. На знімку — моя перша робоча машина, Daewoo Lanos, куплена наполовину з другом. Автівку купили за 5 з лишком тисяч доларів. Друг їздив на на ній в універ, а я міг брати її для роботи. Діло було у 2011-2012 роках.

Тоді якраз ставали популярними автоаксесуари: ксенон, лінзи для фар, дзеркала з камерами й інші «фішки». Охочих прокачати свої автівки було вдосталь. Тож я разом зі своїм компаньйоном купували ці аксесуари у Китаї та перепродували в Україні. Він мав два бокси на СТО і «постачав» клієнтів, а я відповідав за закупівлю, доставку й організацію процесів.

Власне на фото і зафіксований, мабуть, найяскравіший епізод доставки. Тут я вантажу кілька обвісів для машин на Ланос: вони кріпляться стропами та мотузками до решітки на даху. І в такому стані вони проїдуть чимало кілометрів з-під Харкова до Дніпра. Мене зупиняли майже на кожному посту ДАІ — поліцейські були в шоці, сміялися з конструкції, але пропускали далі. 

Тільки зараз розумію як це було ризиковано, можна було банально опинитися на штрафмайданчику та втратити товар. На цій угоді ми з партнером заробили щось близько 500-600 доларів. Це були справді великі гроші для нас на той час. До того ж стало зрозуміло які напрямки варто розвивати далі у цій справі.

Загалом, я проїхав на цьому Ланосі близько 100 тисяч кілометрів, і для мене це авто стало символом: навіть із невеликими коштами, але великим бажанням йти вперед можна досягти значного. Навіть звичайний Ланос може бути інструментом для досягнення мрії, якщо ставити перед собою цілі й не боятися ризикувати.

Бізнес невмирущий

11 Nov, 15:51


Розмови про відновлення авіаперельотів в Україні вже виглядають як ознака стабільності. Не встигли ми забути новини про дозволи на перельоти з Києва та Львова для авіакомпанії SuperNova, як маємо «нову» (але не супернову) серію цієї історії.

На Київському міжнародному економічному форумі пролунала теза, що перельоти з аеропортів «Бориспіль» та «Львів» можуть відновити уже до кінця січня 2025 року.

Мовляв, зі Львова до повітряного простору ЄС можна долетіти за 5-7 хвилин, а саме місто безпечніше ніж Тель-Авів. З Києва летіти довше, але потенційно теж нормально. Зрозуміло, що ця історія наробила галасу.

Forbes спробував розібратися, що взагалі відбувається. Інсайдер в Уряді розповів журналістам, що потенційно відновити роботу львівського летовища можна десь за 45 днів, «Борисполя» - за 2 місяці. Проте конкретних термінів початку цього процесу ще просто немає.

Також є й політична складова - урядовець каже, що на першочерговому відкритті «Борисполя» наполягають президент та прем’єр.

Крім того, у публікації зауважують, що «кілька авіакомпаній з Північної Європи» зацікавлені почати перельоти в Україну «як тільки це буде можливо». Крім безпеки, важливою перепоною до відновлення перельотів може стати й вартість страхування літаків. Через неї може суттєво зрости собівартість перельотів.

Підсумовуючи, маємо все теж, що й минулого разу - польоти будуть. Але будуть коли буде безпечно. Проте, сподіваюсь, що цей час настане якомога швидше.

Бізнес невмирущий

11 Nov, 07:59


Ukraine Support Fund від Google підтримає близько 100 українських компаній, заснованих у 2024-2025 роках. Програма має на меті допомогти підприємцям розвивати проєкти та створити основу для післявоєнного відновлення.

Учасники отримають:

100 тисяч доларів

Індивідуальне наставництво

Навчання лідерства

Доступ до сервісів Google 

Серед вимог - офіційна реєстрація в Україні, проєкт на стадії MVP. Крім того, у пріоритеті компанії, які використовують штучний інтелект і мають соціальний вплив.

Більше про програму - за посиланням

Бізнес невмирущий

09 Nov, 10:55


Директор з розвитку МакДональдз в Україні Віталій Стефурак у коментарі Liga розкрив стратегію розвитку компанії в Україні. Наразі вона акцентується на такі напрямки:

🎯 Перший – відкриття МакДональдз у містах-мільйонниках. 

🎯 Другий – відкриття в обласних центрах, передусім у тих, де компанія поки ще не представлена. 

🎯 Третій напрям – заклади на трасах. 

Також, за словами Стефурака, перспективними є локації в супутниках міст-мільйонників.Також розглядають відкриття ресторанів у невеликих містах із населенням близько 20 000 (за умови, що вони розташовані біля траси з насиченим трафіком).

Виглядає, як план - відкриватися скрізь😁

Загалом же у 2024 році МакДональдз планує інвестувати в Україну близько 1 мільярда доларів.

Бізнес невмирущий

08 Nov, 14:01


КМЕФ – роудмеп для українських підприємців. Раз на рік ми затамовуємо подих, йдемо збирати інсайти форуму і …багато нетворкати! 😎

Тож, що впливатиме на бізнес в майбутньому?
Занотував собі наступне:

🔹Ворог накопичує ракети, але Україна готується протидіяти блекаутам. Вже закупили додаткове обладнання

🔹 Або працюєш – або воюєш. Першими повістки отримуватимуть ті, хто не платить податки.

🔹 Час для інвестицій в Україні – зараз. Не варто чекати на сприятливі умови. Наша сила в тому, щоб створювати попри всі виклики.

🔹 Україна потребує великого прошарку молодих підприємців. Вони стануть драйвером економіки.

Але форум не лише про інсайти, а і про круті знайомства та багато натхнення. Мене, наприклад, дуже замотивував Василь Даниляк і амбітний проєкт ОККО – з реалізації нового курорту в Карпатах.

А ще випадково зустрілися із Дмитром Кулішом, забудовником технопарків. Він також з Дніпра, проте ми давно не бачились. Домовилися працювати над одним з проєктів разом.

Зустрічі, знайомства, розмови з флагманами українського бізнесу – все налаштовує на особливу хвилю, мотивує досягати більшого💪🏼

Дякую КМЕФ за потужний і особливо урочистий івент. Ювілейний 10-й 🎉 Круту організацію та підприємницьку атмосферу. Надихнули 🚀

Бізнес невмирущий

08 Nov, 07:56


Довга та майже детективна історія про рекламу курячих гомілок

Креативна агенція звинуватила МХП та їх бренд «Наша Ряба» в крадіжці концепції рекламного ролика. Звісно, компанія все заперечує. За посиланням можна знайти багато корисного, раптом ви активно інвестуєте у промотування своєї продукції. Особливо, якщо вибираєте ідеї для реклами на тендерах.

Ну і просто почитати про “побутові” холівари бізнесу теж пізнавально

Бізнес невмирущий

07 Nov, 12:03


Трохи атмосфери цьогорічного Київського економічного форуму. Тішуся бути серед такої кількості мотивованих українських підприємців, менеджерів та експертів.

На цьому заході з'являються партнерства та рішення, які будуть формувати економіку країни!

Бізнес невмирущий

07 Nov, 08:06


А поки Київський міжнародний економічний форум набирає обертів, лишаю тут гарну можливість для харківських підприємців.

13 листопада у Харкові пройде офлайн-зустріч E-Export School від Укрпошти. На E-Export Intensive можна буде дізнатися ази міжнародної e-commerce! ⠀

Упродовж шести годин для вас:

простими словами про бізнес на найбільших світових маркетплейсах — Etsy, eBay та Shopify;

кейси, що мотивують;

зрозумілі інструкції від фахівців;

ключове про доставку замовлень, митне оформлення та приймання оплати.

Реєстрація - за посиланням

Бізнес невмирущий

06 Nov, 15:24


Поки багато хто рефлексує про результати президентських виборів у США (результати яких ми досить точно спрогнозували в опитування), поговорімо про інвестиції.

От, наприклад, шеф-кухар Євген Клопотенко інвестував 500 тисяч євро у власний онлайн-магазин та продуктову лінійку. 

Під брендом «100РОКІВ» уже продають 20 товарів і ще стільки ж розробляють. У планах - розробити загалом 100 товарів та до кінця 2025 року вийти на продажі у 500 тисяч одиниць на місяць. Планують продаватися не тільки через власний сайт та локальні магазини, а й в національних мережах супермаркетів.

Водночас в онлайн-маркеті «100ШОП» також планують продавати продукцію локальних виробників. Зараз на майданчику вже є 40 брендів.

У проєкт планують інвестувати ще 1,5 мільйона євро та до кінця 2025 вийти на самоокупність.

Що тут скажеш - прокачуйте особистий бренд🤷‍♂️

Бізнес невмирущий

05 Nov, 08:00


Перебудовуємо наше виробництво! 🙌


Чому? Дуже хотіли не залежати від орендарів і зробити все ПО-СВОЄМУ. Тому, заручилися підтримкою програми державних кредитів 579, затамували подих і стрибнули у цю прірву ремонтів.
Здавалося складно, але на практиці, я дуже задоволений. Адже ми переобладнали власне приміщення під наші потреби.
Що отримали?

🔹Збільшили площу з 1 тис. квадратних метрів майже до 3 тисяч!

🔹Тепер в нас багато вікон і багато денного світла ☀️ Це не тільки корисно для команди, а і важливо в перспективі можливих блекаутів. Ви 100% про це також думали, правда?

🔹 Звісно, потурбувалися про комфорт робітників: обладнали зручні роздягальні та душові, кухню, спроєктували оглядовий майданчик для керівного складу.

🔹Приділили багато уваги безпеці. Відділили технічні зони і зони з підвищеним ризиком для здоров’я, максимально обмежили доступ персоналу до них.

Як всі бізнеси зараз, ми стикаємося з дефіцитом робочих кадрів… плануємо вирішити цю проблему і автоматизувати процеси за допомогою нового обладнання.

Але це ще плани.
Все поступово.

Тож, завершуємо ремонт і сподіваюся, до кінця року показати вам оновлене виробництво😎

Бізнес невмирущий

04 Nov, 16:03


Друзі, уже за кілька днів, 7 листопада почнеться Київський міжнародний економічний форум! Уже запланував свою поїздку на захід - планую відвідати кілька панельних дискусій. Зокрема по євроінтеграції, інвестиціях та страхуванню воєнних ризиків, ну і звісно “Битва за світло” - цікаво буде почути очікування експертів від прийдешньої зими.

Раптом хтось з вас теж буде на форумі та захоче познайомитись та поспілкуватися - буду радий такому нетворкінгу.

А в дописі лишаю кілька світлин з торішнього форуму. Це було дійсно круто та корисно!

Бізнес невмирущий

04 Nov, 10:47


Той випадок, коли важко зупинитися з пивом 😅

Коментар під попереднім дописом наштовхнув на роздуми. Справді, часто масове виробництво на те і “масове”, що аспекти якості страждають. Тож вирішив поглянути що з сегментом крафтового пива в Україні.


Згідно з дослідженням компанії Pro-Consulting, частка крафту від загального виробництва у 2023 році складала 3%. Загалом “крафтовими” рахувалися 248 броварень.

Для порівняння:

🍺 у Франції – 2500 крафтових пивоварень

🍺 у Британії – 1810

🍺 у Німеччині – 1512

Середня експортна ціна літру українського крафтового пива, згідно з дослідженням Pro-Consulting, у 2023 складала 3,78 доларів за літр. Водночас літр ввезеного закордонного крафту оцінювали у 3,7 доларів.

Бізнес невмирущий

04 Nov, 08:01


Кілька цікавих фактів про ринок пива в Україні 🍻

80% ринку пива в країні контролюють 4 компанії Carlsberg Ukraine, ПрАТ "Оболонь", "AB InBev Efes Україна" і Перша приватна броварня.

Разом з тим уже протягом 10 років обсяги виробництва пива в країні зменшуються. А за словами  гендиректора ПрАТ "Оболонь" Ігора Булаха, після початку повномасштабного вторгнення ринок пива скоротився на 20% у порівнянні з 2021 роком.

Ще один тренд - збільшення споживання енергетиків. Зокрема через популярність напою серед військових. Балух каже, що попит на цей продукт ростиме і далі.

Бізнес невмирущий

01 Nov, 15:59


На Львівщині працює програма підтримки ветеранського бізнесу. За нею ветерани можуть отримати 250 тисяч гривень на започаткування власної справи.

Також за цією програмою можна отримати додаткові 30% від гранту отриманого за “Єроботою”.

Долучитися можуть ветерани війни з рф та члени їх родин, які мають реєстрацією місця проживання у Львівській області.

Детальніше про програму - за посиланням

Бізнес невмирущий

01 Nov, 08:06


Друзі, я до вас із новинами про «Бізнес невмирущий»😎

🎯 Нову рубрику ви вже бачили. Хто пропустив, я почав збирати думки та інсати підприємців про бізнес та можливості! Головні тези з першої такої розмови можна почитати у дописі, або повністю переглянути її на ютубі.

🎯 Також вирішив зробити апгрейд візуалу цього каналу. Відчуваю, що він потребує зміни дизайну для того, щоб краще презентувати контент та підвищити його якість. Новою аватаркою це не обмежується - оформлення рубрик показуватиму вже у постах!

Дякую, всім, хто підписаний на цей проєкт та прагне робити бізнес невмирущий🤝

Бізнес невмирущий

01 Nov, 08:06


Channel photo updated

Бізнес невмирущий

31 Oct, 15:59


12 листопада у Києві відбудеться щорічна конференція «Старт», яка збирає всіх, хто прагне натхнення, нових знань про креатив, практичних бізнес-навичок, вічнозелених ідей і довготривалих колаборацій.

Організатори обіцяють 6 тематичних треків:

🎯 Технологічний
🎯 Бізнес
🎯 Державний
🎯 ІТ
🎯 Арт
🎯 Ще один трек - секретний, про нього стане відомо на заході.

Серед спікерів Сергій Притула, Дмитро Кулеба, Артем Бородатюк, Євген Клопотенко.

Крім того, заплановано кілька воркшопів, презентацій та лекцій.

Дізнатися більше про захід, програму та придбати квитки можна за посиланням

Бізнес невмирущий

31 Oct, 08:37


Чому я люблю бізнес-клуби? Там можна зустріти справжніх гуру бізнесу і надихнутися на купу інсайтів!

Ось тільки-но збиралися з колегами на щомісячну велику зустріч у LEAD business club. І говорили з Олександром Колбом.

Є чому повчитися 🔥

Олександр — 20 років в бізнесі. Засновник та гендиректор агенції Promodo. Компанія починалася з бажання кількох сміливців, що стартанули бізнес “на колінці”, за одним комп’ютером. А тепер це – лідер ринку діджитал-маркетингу в Центральній та Східній Європі.

Результат 💪

Також Олександр — співзасновник венчурного синдикату Toloka.vс. та харківського ІТ-кластеру.

Людина, як зробила себе сама. Потужний бізнесмен з потужними фінансовими результатами. При цьому відкрита, щира і добра людина. Патріот Харкова, що попри щоденні обстріли, не їде, а допомагає розвивати і розбудовувати місто.

А ще легко ділиться бізнес-інсайтами на своєму YouTube-каналі «Большая рыба с Александром Колбом». Зараз нові випуски не знімають, але є 150+ відео з вічнозеленим контентом про бізнес.

Рекомендую 🙌

Друзі, а хто з підприємців надихає вас?

Діліться!

Бізнес невмирущий

30 Oct, 07:42


Делегування — це не просто передача завдань, а й відповідальність за створення довірчих відносин.

Щоб цього досягти, лідеру важливо бути доступним для команди. Можливо, варто запровадити практику «відкритих дверей», коли кожен співробітник в узгоджений час може звернутися з будь-яким питанням чи ідеєю до власника бізнесу.


Але варто пам’ятати, що мікроклімат компанії залежить від постійної взаємодії співробітників з керівництвом.

Корпоративну культуру кожного дня мають підтримувати менеджери і топ менеджери. Тому варто подбати про те, щоб вони розуміли цінність і важливість їхнього впливу на щоденну діяльність команди та на атмосферу в компанії.

Зберігайте інструмент контролю – наприклад, щотижневі наради з менеджментом.

Під час таких зустрічей ми обговорюємо питання, які накопичилися за тиждень і плануємо наступний. Піднімаємо будь-які теми: від виробничих процесів, змін тарифів на сировину до атмосфери у команді.

Такі практики дозволяють тримати фокус уваги, відчувати чим живе компанія, де треба підсилення, допомога. Під час таких зустрічей важливо нагадувати цінності та цілі компанії, формувати план дій на найближчий час, а також в довгостроковій перспективі, щоб команда бачила вектор руху.

Бізнес невмирущий

29 Oct, 08:01


Тиждень тому приходив до вас з анонсом нової рубрики у якій збиратиму інсайти top of mind підприємців про бізнес та можливості! Нагадаю, перша розмова була з Олександрою Нікітіною – підприємицею, адвокаткою та громадською діячкою. Спілкувалися про юридичні особливості криптовалют в Україні.

І от нарешті можна переглянути відео нашої розмови повністю! Тож за доброю ютубною традицією запрошую вас дивитися, ставити лайки, писати коментарі та підписуватися на канал 😎

https://www.youtube.com/watch?v=IEnSqCqxGK8&t=237s

Бізнес невмирущий

28 Oct, 15:54


Українські фермерки можуть долучитися до освітньо-грантової програми TalentA-2024. Вона передбачає навчання та можливість отримати фінансування.

Навчання триватиме з 18 листопада 2024 до 28 лютого 2025 року. Призовий фонд програми становить понад 1 мільйон гривень, його розділять серед учасниць, які наберуть найбільше балів за рішенням членів експертної ради.

Зареєструватися на програму можна за посиланням. результати відбору обіцяють повідомити 16 листопада.

Бізнес невмирущий

28 Oct, 07:59


Курс бізнесу прокладає стратегія. Призначення стратсесії – викристалізувати цілі і основні пріоритети на майбутнє. Звіритися, чи компанія рухається у вірному напрямку відповідно до глобальної стратегії, візії та місії бренду

Як підготуватися до стратсесії, аби вона пройшла найбільш ефективно? Тут є кілька складових:


1. Залучити і мотивувати команду

2. Обрати модератора, який зможе позитивно вплинути на робочу атмосферу

3. Спілкуватися з командою і ділитися інформацією

4. Звісно, переглядати цифри!

А детальніше про кожен пункт читайте у моїй колонці для ThePage

Бізнес невмирущий

26 Oct, 13:21


Намагаюся регулярно публікувати тут різні гранти для бізнесу, які потрапляють на очі. Тут Forbes у зручному форматі зібрав програми для підприємців з прифронтових територій. Обирайте щось для себе або діліться зі знайомими, яким актуальні такі можливості!

https://forbes.ua/business/de-shukati-finansuvannya-yakshcho-vash-biznes-za-dekilka-kilometriv-vid-frontu-pidbirka-grantovikh-i-kreditnikh-program-vid-forbes-23102024-24333

Бізнес невмирущий

25 Oct, 13:15


Українська мережа Lviv Croissants відкрила перший заклад у Чехії! Він знаходиться в Празі у торгівельному центрі Palladium.

Заклад має 60 посадкових місць. Delo пише, що франшизу придбали партнери – українець, який проживає в Чехії, та місцевий підприємець.

Фото: Львівські Круасани

Бізнес невмирущий

25 Oct, 07:00


ПУМБ у співпраці з Future Development Agency та KSE Business School запустили освітньо-грантову програму для ветеранів та військовослужбовців «Жити назустріч». Для участі відберуть 30 команд, 10 з яких отримають до 1 мільйона гривень.

Долучитися можуть команди з 2-х осіб:


▪️Ветеран(-нка) зі статусом учасника бойових дій + цивільна особа

▪️Військовослужбовець(-ця) зі статусом учасника бойових дій + цивільна особа

Учасники програми отримають:

🎯 бізнес-навчання від викладачів та експертів KSE Business School та розроблять бізнес-план.

🎯 ментора-підприємця та безплатні онлайн-консультації з експертами 

🎯 до 1 мільйона гривень за результатами захисту бізнес-планів

25 жовтня пройде вебінар з поясненнями про те, як долучитися до програми.

Дізнатися більше та зареєструватися можна за посиланням

Бізнес невмирущий

24 Oct, 09:01


🦾 Розпочати власний бізнес — складне завдання, на перший погляд. Але правильний підхід і знання основних кроків допоможуть вам перетворити свою мрію на реальність.

1️⃣ Зрозумійте, який бізнес ви створюєте
Насамперед визначтеся з масштабом вашого бізнесу. Чи плануєте ви створити велику компанію з багатьма співробітниками, або ж невеликий бізнес? Це важливо для того, щоб правильно спланувати всі подальші кроки та розуміти, які ресурси вам будуть потрібні.

2️⃣ Визначте географію вашого бізнесу
Подумайте, де саме ви хочете працювати: лише в Україні чи, можливо, також на закордонний ринок? Це має значення для формування правильного пакета документів та відповідності правовим нормам різних країн.

3️⃣ Оберіть організаційно-правову форму та систему оподаткування
Якщо ми говоримо про Україну, то основними формами тут є ФОП і ТОВ. ФОП підходить для малого бізнесу та фрилансерів, а ТОВ — для середнього та великого бізнесу з кількома засновниками.

🎯 Стартувати власну справу — не страшно! Запуск власного бізнесу — це крок до вашої незалежності та реалізації мрії. Не бійтеся робити перший крок і підписуйтеся на канал AdvoCats, щоб знати більше про юридичні аспекти ведення бізнесу та бути в курсі актуальних правових новин.

Бізнес невмирущий

23 Oct, 14:59


7 листопада у Києві відбудеться Київський міжнародний економічний форум. Це один з найбільших бізнес-заходів у Східній Європі!

Цьогоріч серед іншого обговорюватимуть такі теми:

спільне майбутнє України та Європи;
інвестиції та страхування воєнних ризиків;
трансформація взаємин влади та бізнесу;
роль захисників в економіці України;

Зареєструватися на захід, переглянути програму та спікерів можна за посиланням

Бізнес невмирущий

23 Oct, 11:55


У колонці для The European Business Review поділився думками про відхід від операційки. Статистика говорить, що компанії, в яких керівники навчилися передавати обов’язки, на 33% більш прибуткові. Адже, звільняючись від операційки, лідер фокусується на стратегічних планах. Перевірено на собі 😎

Та попри це є моменти в роботі бізнесу, які завжди мають бути у фокусі керівника:


🎯 Продажі, як на внутрішній ринок, так і на закордонні контракти. Без реалізації продукції компанія не може бути ефективною.

🎯 Виробництво. Варто тримати на контролі можливі зміни у процесі виготовлення товару та якість сировини.
Команда. Зараз особливо важливо не допустити відтоку кадрів, зберегти команду. Але так само варто не втрачати контроль над ефективністю, розподіленням та виконанням КПІ.

🎯 Воєнні загрози. В разі форс-мажору швидко реагувати та приймати рішення, наприклад, щодо релокації підприємства та команди.

Посилання на увесь текст лишаю тут

Бізнес невмирущий

22 Oct, 07:03


Нова рубрика на каналі Бізнес Невмирущий 🚀

Збираю інсайти top of mind підприємців про бізнес та можливості!

Олександра Нікітіна – підприємиця, адвокатка та громадська діячка розповіла про юридичні особливості криптовалют в Україні.

Отже, 10 тез про крипту від Олександри:

🔘 Світовий ринок криптовалюти оцінюється у 2,5 трильйони доларів. Попри його вагу, держави не встигають за технологічністю ринку. А тому регуляція – не досконала.

🔘 Віртуальні активи легалізовані у багатьох країнах. Але платіжним засобом визнаний лише біткойн і лише у Сальвадорі. Там ним навіть можна сплатити податки

🔘У 2024 році Україна посіла 6 місце за Глобальним індексом впровадження криптовалют.

🔘За даними аналітиків ринок крипти охоплює близько 10 % дорослого населення України, це 2-3,5 мільйони активних користувачів.

🔘Віртуальні активи в Україні прирівняні до цифрових речей. Проте спеціальний закон все ще не набув чинності.

🔘Дохід від операцій з криптовалютами оподатковуються ВЖЕ СЬОГОДНІ на підставі загальних податкових норм як «інший дохід» за ставкою 18% + військовий збір.

🔘В Україні операції з віртуальними активами залишаються досить анонімізованими.

🔘В ЄС ще в червні 2023 року прийняли Регламент, який зобов’язав зберігати та передавати точну інформацію про відправника та отримувача криптовалюти.

🔘За неофіційними даними вже існують стейблкоїни прив’язані до гривні, але все ще “на колінці”, бо немає відповідного регулювання.

🔘Якщо ви тільки починаєте цікавитися криптовалютами - варто стежити за змінами в законодавстві. Такі очікуються вже наступного року як в Україні, так і в ЄС.

Бізнес невмирущий

21 Oct, 09:00


Власники бізнесу з 10 областей України можуть долучитися до освітньо-грантової програми «Міцність 2». Її учасники отримають 3 місяці навчання, а окремі проєкти - гроші на розвиток та масштабування.

Хто може стати учасником програми:


Власники постраждалого бізнесу з Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської або Чернігівської областей, які продовжують свою діяльність або призупинили роботу і прагнуть її відновити

Власники бізнесу, релокованого з прифронтових територій, які хочуть продовжувати свою діяльність

Стипендії масштабування складатимуть 820, 616 та 492 тисячі гривень.

Стипендії розвитку - 282 та 123 тисячі гривень.

Детальніше про програму - за посиланням

Бізнес невмирущий

21 Oct, 06:55


Технологія NASA для українських снеків

Компанія snEco з’явилася у Харкові та виробляє унікальні сирні снеки, використовуючи технологію NASA. Виробництво заснували брати Вадим та Пилип Гришини.


Власники розповідають, що починали з кількох сотень упаковок для яких друкували етикетки на звичайному принтері. Зараз партії складають 100 тисяч упаковок на місяць.

Спочатку працювали з крамничкамі, які пропонують екотовари. Першими великими клієнтами стали ОККО та "Сільпо", а зараз snEco працюють з усіма великими супермаркетами, крім Metro.

Якщо говорити про цифри - виручка компанії щороку зростає мінімум удвічі. За 2023 рік оборот компанії склав 27 мільйонів гривень.

Важливим етапом для snEco стала релокація з Харкова до Мукачево. Хоч місце для релокації було вибране спонтанно, потім з’ясувалося, що воно відкриває гарні перспективи для експорту.

Експортувати почали у 2024, партії складали 6-7% від загального виробництва. Серед країн, де почали продавати snEco, Чехія, Польща, Німеччина, Японія і США. Крім того, компанія отримала міжнародну нагороду SIAL Innovations 2024 в галузі молочної продукції.

У планах власників snEco продовжувати зростати мінімум удвічі кожного року, а також розширювати експорт в ЄС.

Бізнес невмирущий

19 Oct, 07:29


Програма «Бізнес-трамплін 2.0» від Rozetka та Visa оголосила список з 30 учасників, які будуть змагатися за головні призи. 10 переможців зможуть отримати від 250 тисяч гривень до 1 мільйона.

Десять учасників, які отримають найбільше голосів (7 малих бізнесів та 3 ветеранські), пройдуть у фінал «Бізнес-трампліна 2.0» та представлять свою справу на краш-тесті перед журі проєкту.

Проголосувати за підприємців можна за посиланням. Витратіть трохи часу, щоб підтримати ці бізнеси, можливість отримати гроші на розвиток для них зараз 100% важлива!

Бізнес невмирущий

18 Oct, 10:57


21 жовтня Монобанк готується презентувати market by mono - власний маркетплейс!

Наразі планують працювати з трьома типами товарів: гаджети, смарт-електроніка та компʼютерна техніка.

Обіцяють відсутність прихованих тарифів та переплати за «Покупкою частинами», а партнерам - тарифи нижчі від конкурентів у 3-5 разів.

Як гадаєте, наступним в екосистемі Моно будуть поштомати чи супермаркети?

Бізнес невмирущий

18 Oct, 07:03


Як залучити та мотивувати молодих співробітників: практичні ідеї з закритого борда

 Вам коли-небудь здавалось, що утримати молодь у компанії — це справжня проблема? Якщо так, то ви не самотні. Нещодавно я взяв участь у закритому борді, модератором якого була Інна Печериця, HRD в лінії магазинів EVA. Дуже дякую Інні за неймовірну модерацію! Ми разом поглибилися в тему, що стосується залучення та утримання молодих співробітників.

Про досвід колег

 На нашому заході ми розглянули запит резидента клубу — Олени Черненко, власниці агенції з організації дитячих івентів clubsmile.ua. Її цікавив способіб залучення, утримання та мотивування молодих співробітників віком від 18 до 23 років. Виявилося, що в її сфері вигорання фахівців відбувається за 2-3 роки, коли вони вичерпують свій потенціал. Ми обговорили ряд інструментів, які можуть допомогти розв'язати цю задачу.

 Як це працює на практиці?

 Одним з найцікавіших інструментів, який ми обговорювали, була можливість упаковки бізнесу в франшизу. Олена зрозуміла, що це не тільки розширить її бізнес, але й надасть можливість найкращим співробітникам відкрити свої власні проєкти. Ось приклад: якщо молодий співробітник стартує власний проєкт в рамках компанії, він може отримувати до 30% від прибутку. Це хороший стимул для росту та розвитку!

 Згідно з останніми дослідженнями, компанії, які впроваджують подібні стратегії, можуть очікувати зростання продуктивності на 20-30%. Це реальний кейс з життя бізнесу Олени, де такі підходи вже приносять результати.

 Де шукати молодь і як їх утримати?

 Очевидно, що утримання молоді потребує індивідуального підходу. Ми дійшли до висновку, що шукати молодь потрібно не лише через традиційні платформи, як-от work.uа, а й через соціальні мережі та Telegram-групи. Пам’ятайте: молоді працівники цінують персональну увагу. Отже, ваша задача полягає в тому, щоб створити атмосферу підтримки і розвитку. Важливо, щоб команда відчувала, що є можливості для зростання, тому мотивація повинна включати не лише базову ставку, а й бонуси.

 Щиро дякую всім учасникам та Board Дніпро за продуктивну зустріч і чудовий нетворкінг!

 Сподіваюся, що ці ідеї допоможуть вам ефективно залучати та утримувати молодих спеціалістів у вашій компанії!

Бізнес невмирущий

17 Oct, 09:01


Друзі, привіт! 👋
Щиро раджу підписатися на канал Ірини Бірсан – мого юриста і податкового консультанта з досвідом більш ніж 16 років.

Ірина допомагає уникнути ризиків та зберегти ваші гроші, першою публікує останні законодавчі зміни, ділиться порадами щодо оптимізації податків і відповідає на особисті запитання.

❗️Її команда спеціалізується на отриманні статусу критичної інфраструктури для підприємств та веденні військового обліку – найактуальніших послугах на ринку сьогодні.

"Бірсан про податки 🔍" – це не просто теорія, це реальна податкова практика у ділі!

🔗 Підписатися на канал

Бізнес невмирущий

17 Oct, 06:56


Незабаром пройде щорічний конгрес індустрії роздрібної торгівлі Retail Expo 2024. Захід триватиме 2 дні та має зібрати 500 учасників та біля 50 спікерів та експертів!

Серед спікерів - CEO "Фокстрот", генеральна директорка
ТРЦ RESPUBLIKA PARK, комерційний директор сервісів "Вчасно". Та й загалом там багато цікавих фахівців

Говоритимуть зокрема про таке:

Як ритейлерам вижити в умовах війни та кризи та які стратегії управління ризиками найефективніші;
Як кадрова криза руйнує ефективність ритейлу та як мінімізувати вплив кадрового дефіциту;
У що зараз варто інвестувати, щоб залишатися конкурентоспроможними;

Дізнатися більше про спікерів та програму, а також зареєструватися до участі можна за посиланням

Бізнес невмирущий

16 Oct, 08:03


Зібрав в колонці для Економічна правда, поради про те, як бізнесу підготуватися до можливих блекаутів:

🎯 Про новий тренд для великого бізнесу;
🎯 Що варто зробити прямо зараз;
🎯 Як ми зменшили промислову площу майже на 500 квадратних метрів;
🎯 На що треба звернути увагу при релокації.

🗞Про це все детально за посиланням

Бізнес невмирущий

16 Oct, 07:04


На фоні допису про зустріч в ОВА щодо бронювання співробітників, саме час підбити підсумки опитування про ситуацію зі співробітниками у бізнесі.

У переважної більшості опитаних підприємців ситуація з кадрами нормальна або переважно нормальна.

У 22% взагалі все добре, людей вистачає. 37% опитаних сказали, що хоч людей і не вистачає, але вдалося перелаштувати роботу команди та перерозподілити обов’язки серед наявних людей.

Водночас для 13% ситуація не така райдужна - у них люди масово звільняються. Через це - проблеми в роботі та з прибутками.

А от 8% опитаних закрилися чи можуть закритися через дефіцит кадрів. Для порівняння, у схожому опитуванні, яке було 15 лютого 2024 року, тих, хто закрився, було лише 2%.

Бізнес невмирущий

15 Oct, 07:22


Днями був на круглому столі в Дніпропетровській ОВА, де, серед іншого, обговорювали аудит підприємств зі статусом «критичної інфраструктури». Зараз таких в області трохи більш як 700.

Одна з головних тем зустрічі - створення робочої групи, яка буде проводити цей аудит. До неї мають увійти представники ТЦК, податкової, пенсійного фонду та бізнесу. Вони перевірятимуть чи відповідає бізнес критеріям «критичності».

З важливого, нам повідомили, що ця перевірка має пройти до 15 листопада. Потім її результати передадуть міністерству економіки. Ті компанії, які не пройдуть перевірку, будуть позбавлені можливості бронювання.

Дуже важливо що до процесу залучають підприємців, які, маємо надію, будуть відстоювати інтереси бізнесу та економіки. Дефіцит кваліфікованих кадрів дуже суттєве питання для багатьох Українських компаній. Ну, а як скоро запрацює робоча група і які принесе результати впевнений дізнаємося уже найближчим часом.

Бізнес невмирущий

14 Oct, 15:01


Можна вічно дивитися на те, як горить вогонь, тече вода і як люди сперечаються, чи треба писати ціну у пості, якщо ви продаєте щось в Instagram.

Співзасновниця та CEO агенції з продажів lletsell Саша Крістова у колонці для AIN проаналізувала переваги та недоліки кожної зі стратегій (писати/не писати). Від себе додам, що я прихильник першого варіанту - коли щось купуєш зразу хочеться отримати всю необхідну інформацію.

Звісно, можуть бути різні ціни для різних варіантів продукту. Але чому б їх усі не вказати? Як приклад - квітковий магазин, який пропонує 7 варіантів одного букету і пише ціну на кожен. Дуже зручно і зрозуміло

Бізнес невмирущий

14 Oct, 07:06


Forbes та мережа магазинів «Аврора» оголосили грантовий конкурс на 10 мільйонів гривень. Планують профінансувати 10 підприємців по 1 мільйону.

Крім грошей переможці зможуть продавати свої товари у мережі магазинів!

Серед умов:

🎯 належати до промисловості та виробляють товари для кінцевих споживачів;
🎯 компанія має бути зареєстрована в Україні та працювати на її території;
🎯 кінцевий бенефіціар має бути громадянином України;
🎯 за підсумками 2023 року мати виторг до 100;

Подати заявку можна за посиланням

Бізнес невмирущий

12 Oct, 07:18


Фінансист та інвестбанкір Тарас Козак пояснив, чому українські компанії все частіше став випускати корпоративні облігації.

За словами експерта, бізнес звертається до випуску облігацій, бо це вигідніше від банківських кредитів. Якщо банки дають гроші під 18-20%, то облігації коштуватимуть 15% річних. Ці ж 15% вигідніші для інвесторів у порівнянні зі ставками за депозитами.


Крім того, облігації не потребують застави та страхування (хоч той же Novus гарантує свої цінні папери нерухомістю).

Також Козак каже, що незабаром можна очікувати ще випусків корпоративних облігацій. Зокрема, мережею магазинів плитки та сантехніки "Агромат". А якщо ситуація буде стабільною, то у 2025 році компаній, які випускають власні цінні папери, може бути у 2-3 рази більше!

Також лишаю посилання на все інтерв’ю Козака - там загалом цікаво про економічну ситуацію.

Бізнес невмирущий

11 Oct, 06:56


Скажу одразу, я загорівся цією темою і навіть зміг отримати готовий гайд по автоматизації постингу в telegram! Звісно ж поділюсь ним з Вами!

В рамках бізнес спільноти Lead business club долучився до івенту «AI-автоматизація як інструмент інтенсивного зростання», який проводив Микола Шевцов.

  Що дізнався?

Штучний інтелект (AI) у бізнесі — це як мати дуже розумного та швидкого помічника. Особливо корисний у сферах маркетингу, обслуговування клієнтів, управлінні новинами та навіть у фінансах.

 Приклад практичного використання:

 AI це чудовий асистент для автоматизації постингу у соцмережах.

Якщо ви плануєте створити рілси (картинки/відео) для соціальних мереж, ви можете використовувати AI для генерації сценаріїв. Наприклад, ви вкажете тему рілса, і AI створить унікальний текст або навіть ідеї для візуального контенту, що дозволить вам швидше створювати контент, покращуючи його якість.

У своїй презентації спікер продемонстрував взаємодію з ChatGPT 4: він поставив задачу щодо створення посту про наш захід, проаналізував слова та за кілька секунд опублікував готовий текст у своєму телеграм-каналі, використавши наше загальне фото. Усе це зайняло всього 10-15 секунд!Ну, круто ж!

 ❗️Зауваження

 Хоча використання AI дуже корисне, я б рекомендував перевіряти інформацію, яку генерує бот. Іноді він може видати неточні чи навіть смішні результати!)

 Ці знання, безумовно, стануть корисними в моїй практиці. Дякую Lead business club за якісну програму та можливість навчатися!

 Як і обіцяв ось готовий гайд по автоматизації постингу в telegram! (відкривається через додаток notion)

2,211

subscribers

532

photos

9

videos