Бюро економічної безпеки України @beb_ukr Channel on Telegram

Бюро економічної безпеки України

@beb_ukr


все про Бюро економічної безпеки України
офіційні і неофіційні новини без цензури
чат:
https://t.me/beb_ukr_chat
contacts:
[email protected]
@look_back_on
(this is not an official channel)

Бюро економічної безпеки України (Ukrainian)

Долучайтесь до нашого каналу "Бюро економічної безпеки України" на Telegram, щоб дізнаватися все про цю важливу організацію. Тут ви знайдете як офіційні, так і неофіційні новини без цензури. Ми публікуємо актуальну інформацію, яка допоможе вам краще розуміти роль та функції Бюро економічної безпеки України в сучасному суспільстві. Також у нас є окремий чат, де ви можете обговорювати новини та інші питання: https://t.me/beb_ukr_chat. Якщо у вас є будь-які зауваження або пропозиції, будь ласка, зв'яжіться з нами за контактами: [email protected] або @look_back_on. Звертаємо вашу увагу, що цей канал не є офіційним представництвом Бюро економічної безпеки України, але ми прагнемо надавати вам корисну та достовірну інформацію про цю організацію.

Бюро економічної безпеки України

15 Feb, 16:00


Комісія з добору Директора БЕБ України:

Конкурсна комісія завершила попередній розгляд документів осіб, які виявили бажання взяти участь у конкурсі на посаду Директора бюро економічної безпеки України. Комісія ухвалила рішення звернутися до окремих претендентів, документи яких потребують уточнення чи доповнення (зокрема щодо їх професійного досвіду).

💬 «Допуск до конкурсу є важливим, хоча й технічним, етапом конкурсу. Перш ніж приймати остаточні рішення, ми хочемо переконатися, що вся необхідна інформація підтверджена відповідними документами. Це гарантуватиме, що до конкурсу будуть допущені лише кандидати, які відповідають вимогам», — сказала голова Комісії Лаура Стефан.

Бюро економічної безпеки України

09 Feb, 09:56


Щось дуже дивне відбувається навколо конкурсу на посаду Директора БЕБ.

З моменту закінчення терміну подачі документів на конкурс пройшло вже два тижні, але конкурсна комісія досі не подає сигналів про своє існування.

Кілька кандидатів мені підтвердили, що жодного зворотнього звʼязку від комісії немає.

Ніхто не знає чи прийняли їх документи, чи долучені вони до участі, коли і як все буде проходити.
Повний інформаційний вакуум.

Єдине що комісія зробила - це суто технічно опублікувала дані про подані заявки.
Все.

Дуже схоже, що з такою швидкістю реалізації конкурс відверто гальмується.

Чому?
Ну тут версій може бути кілька.

Від «давайте вже після виборів» до «а нахіба його проводити, коли архітектура фінансування та контролю партнерами розвалюється на очах».

Ну і звісно Офіс повністю влаштовує існуючий формат роботи БЕБ.
Без гучних потрясінь періоду Мельника або Гагача, та з якісним відпрацюванням деяких кейсі типу нелегальних тютюнових фабрик.

Тобто ситуація та робота контрольовані, а тому не треба поспішати щось змінювати.

От комісія і не поспішає.

Бюро економічної безпеки України

07 Feb, 12:31


Через зупинку роботи USAID призупинила роботу низка комісій з відбору представників суддівського корпусу і правоохоронних органів - Стефанішина

"Зараз, коли у нас один із ключових донорів (USAID - ІФ-У) тимчасово припинив роботу, то тимчасово припинила роботу і низка комісій, які відбирають представників суддівського корпусу, правоохоронних органів, розірвані контракти, і ми маємо знову перезібрати цей пазл", - сказала Стефанішина журналістам на конференції "Вступ України до ЄС: формування трансформаційного порядку денного" в п'ятницю в Києві.

В коментарі журналістам вона уточнила, що йдеться, серед іншого, про Етичну раду, Громадську раду міжнародних експертів, Комісію з відбору голови Бюро економічної безпеки, а також Комісію з відбору суддів Вищого антикорупційного суду.

Водночас, відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна", Стефанішина заявила, що на сьогодні тривають переговори з європейськими партнерами, а також очікується, що Європейська комісія разом з країнами G7 найближчими днями озвучить позицію щодо відновлення роботи конкурсних комісій, що обирають ключових членів судової і антикорупційної вертикалі.

https://interfax.com.ua/news/general/1046321.html

Бюро економічної безпеки України

31 Jan, 11:29


Мартина Богуславець
голова Антикорупційного центру "Межа":

Кандидати на директора БЕБ: Ролекси, Тесли, крипта і десятки земельних ділянок
https://www.pravda.com.ua/columns/2025/01/31/7496142/

Бюро економічної безпеки України

29 Jan, 17:18


Оприлюднено:

Інформація про осіб, які подали заяву на участь у конкурсі на зайняття посади Директора Бюро економічної безпеки України

https://www.kmu.gov.ua/diyalnist/provedennya-konkursiv/konkurs-na-zainiattia-posady-dyrektora-biuro-ekonomichnoi-bezpeky-ukrainy/informatsiia-pro-osib-iaki-podaly-zaiavu-na-uchast-u-konkursi-na-zainiattia-posady-dyrektora-biuro-ekonomichnoi-bezpeky-ukrainy

для любителів читати мотиваційні листи наших топ-чиновників 🥳

Бюро економічної безпеки України

28 Jan, 13:15


Заклики подаватися на конкурс у БЕБ до бізнесу не спрацювали – більшість кандидатів представляють НАБУ, прокуратуру, податкову та саме БЕБ
З 43 кандидатів на посаду директора Бюро економічної безпеки претендують 8 працівників НАБУ, 6 прокурорів, 5 працівників БЕБ та 7 податківців і митників, які працюють чи працювали у цих органах – представників бізнесу лише кілька.
 
Отже, нинішніх та колишніх працівників БЕБ у цьому конкурсі – 5, включно з нинішнім очільником БЕБ Сергієм Перхуном. Нагадаємо, з 2009 по 2023 роки Сергій Перхун працював на керівних посадах в органах прокуратури.
8 кандидатів представляють Національне антикорупційне бюро України. При цьому 7 з них вже брали участь у різних конкурсах – на директора НАБУ, на директора НАЗК, на директора БЕБ та на члена Вищої ради правосуддя. Деякі з них, зокрема Олександр Скомаров та Олександр Цивінський доходили майже до фіналу.
7 кандидатів представляють податкові та митні органи, зокрема це екс-заступник голови Державної податкової служби Михайло Тітарчук. Слід зауважити, що значна частина з них вже не працюють в цих органах, причому з 2024 року.
6 осіб представляють прокуратуру, двоє – колишні керівники державних підприємств. Зокрема, участь у конкурсі бере екс-гендиректор ДП «Сетам» Олександр Мамро.
Також слід зазначити, що участь у конкурсі на посаду директора БЕБ бере колишній очільник Офісу протидії рейдерства Віктор Дубовик, який нині є генеральним директором Директорату з питань правової політики Офісу Президента і працює у команді заступниці керівника ОП Ірини Мудрої.
При цьому слід зауважити, що сектор бізнесу можуть представляти лише 2 кандидати, судячи з відкритих даних.
Отже, заклики до бізнесу подавати свої кандидатури на конкурс не спрацювали.
Нагадаємо, що директором БЕБ може стати громадянин не молодший 35 років, який має вищу юридичну та/або економічну освіту за ступенем не нижче спеціаліста (магістра), стаж роботи за спеціальністю не менше 10 років, а також має досвід роботи на керівних посадах в органах державної влади, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності не менше 5 років.
 
Розподіл кандидатів за сферами, в яких вони працюють чи працювали:
Працівники БЕБ 
Перхун Сергій Олександрович (нині – виконуючий обов’язки директора БЕБ)
- Асланов Максим Сергійович (керівник відділу Бюро економічної безпеки)
Борисенко Олег Володимирович (керівник Територіального управління БЕБ у Чернівецькій області, був старшим детективом НАБУ, брав участь у конкурсі на директора НАБУ)
- Калатур Максим Васильович (до 2024 року був керівником управління у БЕБ, до цього заступник начальника ГУНП в Сумській області)
- Сінцов Михайло Вікторович (аналітик Бюро економічної безпеки, а до цього був головним держаним ревізором-інспектором у ДФС)
Працівники НАБУ
Скомаров Олександр Вікторович (заступник керівника Головного підрозділу детективів НАБУ, брав участь у конкурсі на голову НАЗК)
Буртовий Михайло Олексійович (детектив НАБУ, брав участь у конкурсі на директора НАБУ)
- Буздиган Павло Миколайович (старший детектив НАБУ)
Ворвуль Максим Васильович (детектив НАБУ, брав участь у конкурсі на директора НАБУ)
Яроменок Роман Олександрович (старший детектив НАБУ, неодноразово брав участь у конкурсі на посаду судді Конституційного Суду України)
- Даменцов Руслан Васильович (старший детектив НАБУ)
Джан Раджамі Мохаммадович (був керівником управління НАБУ до 2024 року, брав участь у конкурсі на голову БЕБ в 2021 році)
Цивінський Олександр Ігорович (старший детектив НАБУ, брав участь у конкурсі на посаду директора НАБУ і дійшов майже до фіналу)
 
Податківці, митники та ДФС 
- Вітренко Андрій Юрійович (станом на 2022 рік був заступником начальника відділу Головного управління ДПС в Одеській області)
- Гнатюк Роман Іванович (до 2024 року директор департаменту Державної податкової служби)
- Гречана Тетяна Володимирівна (до 2024 року була директором Департаменту оподаткування юридичних осіб Державної податкової служби)

Бюро економічної безпеки України

28 Jan, 13:15


Тітарчук Михайло Іванович (екс-заступник голови Державної податкової служби України, займав посаду з січня 2020 року по серпень 2024 року)
- Горбов Олександр Вікторович (був начальником Полтавської митниці станом на 2023 рік, однак з липня 2024 року там вже інший начальник)
- Татарінов Роман Володимирович (у 2021 році був заступником начальника Головного управління – начальником управління Головного слідчого управління Державної фіскальної служби)
- Рачинський Руслан Михайлович (екс-заступник начальника ГУ ДПС у Київській області, працював там до 2024 року)
 
Прокурори 
Ковчі Аттіла Ласлович (прокурор Офісу Генпрокурора, брав участь у конкурсі на директора БЕБ в 2021 році)
- Омаров Аміл Азад огли (керівник Шевченківської окружної прокуратури міста Харкова)
- Сивоконь Володимир Васильович (прокурор відділу Офісу Генпрокурора)
- Гончар Богдан Сергійович (прокурор відділу у Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Західного регіону)
- Ситников Олександр Анатолійович (начальник відділу в Офісі Генпрокурора)
- Фокін Сергій Олександрович (екс-заступник начальника відділу у Генеральній прокуратурі, працював там до 2019 року)
 
Аудитслужба
Єфремов Андрій Вікторович (головний спеціаліст відділу запобігання та виявлення корупції у Північному офісі Держаудитслужби)
Держслужбовці 
Дубовик Віктор Вікторович (генеральний директор Директорату з питань правової політики Офісу Президента)
Маштабей Сергій Валентинович (головний спеціаліст відділу з питань цифрового розвитку на транспорті у Мінінфраструктури, вже брав в 2021 році участь у конкурсі на директора БЕБ, на посаду директора ДП «ІСС», яке належить до сфери ДСА, на директора НАБУ та в інших конкурсах)
- Маєвський Юрій Францович (у 2018 році був головою Теофіпольської районної державної адміністрації)
- Полторацький Микола Михайлович (особа з таким ПІБ працювала заступником директора департаменту – начальником відділу економічного планування Міністерства розвитку громад)
Плачков Дмитро Федорович (начальник відділу Одеської районної державної (військової) адміністрації, був кандидатом до Служби дисциплінарних інспекторів ВРП)
- Яремчук Богдана Андріївна (особа з таким ПІБ працювала заступником начальника управління-начальник відділу підбору та оцінки персоналу управління персоналом Львівської міської ради)
 
Керівники ДП
- Мамро Олександр Олександрович (був генеральним директором державного підприємства «СЕТАМ» до 2024 року)
- Пізняк Олег Степанович (особа з таким ПІБ була директором ДП «Нігинський кар'єр»)
Поліція, ДБР та силовики
- Шаповалов Дмитро Анатолійович (судячи з Реєстру декларацій, у 2018 році був директором ТУ ДБР, розташованого у місті Полтаві, а до цього був начальником слідчого управління Полтавської області)
- Шепетін Ігор Олегович (у січні 2025 року особа з таким ПІБ подала декларацію як оперуповноважений в особливо важливих справах СБУ)
- Лозовий Олег Володимирович (начальник відділу Управління запобігання корупції Національної поліції)
Підприємці
- Бочан Ігор Ігорович (згідно відкритих даних така особа була чи є директором компанії «Агрікон-Південь», співвласником групи «AGRICON»)
- Пахомов Руслан Володимирович (станом на 2023 рік працював у ТОВ «ЕНТЕРПРАЙЗ БІЗНЕС СОЛЮШИНЗ», ТОВ  «МЕДІА ГРУПА Україна», ТОВ «ТЕЛЕ ПРО», ТОВ «ФРОНТ СІНЕМА», ТОВ «СЬОГОДНІ МУЛЬТІМЕДІА» та інших)
Інші
Волинець Максим Іванович (дані невідомі)
Ржемовський (Шалгородський) Владислав Миколайович (був кандидатом на посаду члена ВРП)
Фюдр Олена Станіславівна (подавала декларації як кандидат на різні посади, зокрема, до НАБУ)

Бюро економічної безпеки України

27 Jan, 19:04


Комісія з добору Директора БЕБ України:

43 особи подали документи для участі у конкурсі на посаду Директора Бюро економічної безпеки України!

Комісія проводить ретельну перевірку поданих документів на предмет відповідності осіб вимогам визначеним Законом про БЕБ та повноти пакетів документів. Найближчим часом Комісія проведе відкрите засідання, на якому буде прийнято рішення про допуск до участі в конкурсі.

Список осіб:

1. Асланов Максим Сергійович
2. Борисенко Олег Володимирович
3. Бочан Ігор Ігорович
4. Буртовий Михайло Олексійович
5. Буздиган Павло Миколайович
6. Вітренко Андрій Юрійович
7. Волинець Максим Іванович
8. Ворвуль Максим Васильович
9. Гнатюк Роман Іванович
10. Гончар Богдан Сергійович
11. Горбов Олександр Вікторович
12. Гречана Тетяна Володимирівна
13. Даменцов Руслан Васильович
14. Джан Раджамі Мохаммадович
15. Дубовик Віктор Вікторович
16. Єфремов Андрій Вікторович
17. Калатур Максим Васильович
18. Ковчі Аттіла Ласлович
19. Лозовий Олег Володимирович
20. Мамро Олександр Олександрович
21. Маштабей Сергій Валентинович
22. Маєвський Юрій Францович
23. Омаров Аміл Азад огли
24. Пахомов Руслан Володимирович
25. Перхун Сергій Олександрович
26. Пізняк Олег Степанович
27. Плачков Дмитро Федорович
28. Полторацький Микола Михайлович
29. Рачинський Руслан Михайлович
30. Ржемовський (Шалгородський) Владислав Миколайович
31. Сивоконь Володимир Васильович
32. Синцов Михайло Вікторович
33. Ситников Олександр Анатолійович
34. Скомаров Олександр Вікторович
35. Татарінов Роман Володимирович
36. Тітарчук Михайло Іванович
37. Фокін Сергій Олександрович
38. Фюдр Олена Станіславівна
39. Цивінський Олександр Ігорович
40. Шаповалов Дмитро Анатолійович
41. Шепетін Ігор Олегович
42. Яремчук Богдана Андріївна
43. Яроменок Роман Олександрович

Бюро економічної безпеки України

25 Jan, 13:51


🕵️‍♂️ Ну що, друзі, подача документів на конкурс на посаду нового голови БЕБ завершено.

💌Поки ще не знаємо скільки подалось (це вже у понеділок буде), але цифра буде гарна. Більше 4-х десятків ) Теж саме по прізвищам- теж початок тижня.

🔜Далі перевірка на відповідність документів і 6-ть етапів конкурсів ) Ну і звичайно перевірка всіх кандидатів на доброчесність)))

😉Порівняйте такий підхід в нашому законі, до той профанації як ОП зазвичай за пару годин призначає своїх лояльних на посади, про які вони дізнаються з новин)))

Бюро економічної безпеки України

24 Jan, 12:59


👀Один з кандидатів на посаду директора БЕБ розміщує про себе "джинсу" у ЗМІ

Ще не закрили прийом заявок на конкурс, а один з кандидатів Руслан Пахомов вже активізувався в медіа. Воно й не дивно, адже медійка йому не чужа. Довгий час він займав керівні посади у "Меді групі Україна" Ріната Ахметова.

Зараз же він намагається апелювати до свого минулого в МВС і в статтях його називають "колишній очільник служби боротьби з кіберзлочинністю", хоча він звільнився ще у 2012. Також його називають "експертом з трансформації державних органів", адже він керуючий партнер в консалтинговій фірмі Forsego Ukraine. І саме як партнер цієї фірми він розміщувався у ЗМІ і виступав проти підвищення податків. Що мабуть не дуже личить можливому директору БЕБ🤔

Але Пахомова можна назвати економним, адже в один матеріал він вміло запхав і похвалу себе і "бруд" на конкурентів.

Підписуйтесь: Bankova Mail

Бюро економічної безпеки України

24 Jan, 07:59


🕵️‍♂️ Останній день подачі документів, щоб стати кандидатом на голову БЕБ)))

💁‍♂️Тому, якщо раптом ви затягнули до останнього дня - варто вже це зробити….

🤦‍♂️Там вже деякі кандидати замовили собі джинсу в стилі «названий головний кандидат на голову БЕБ»…виглядає дуже кринжово і зіграє для таких кадрів погану історію одразу на конкурсі))) Міжнародні експерти це ж вам не ОП, які по постам в телеграмканалах приймають кадрові рішення 😉

Бюро економічної безпеки України

15 Jan, 06:59


🕵️‍♂️10 днів залишилося, щоб подати документи для участі в конкурсі на посаду Директора БЕБ. Якщо чекали на якийсь знак, то вважайте, це він)

🗓️Документи приймають до 24 січня включно.

👀Від себе можу сказати, що і ми, і наші партнери з громадського сектору та бізнесу пильнуємо та докладемо всіх можливих зусиль, щоб конкурсний відбір пройшов прозоро та створив еталонний прецедент для майбутніх конкурсних відборів.

🙏Я знаю, що навіть серед читачів каналу є достатньо гідних кандидатів. Тож це kind reminder для вас. Дуже сподіваюся побачити змагання справжніх незалежних лідерів і переможця, який(-а) зможе забезпечити ефективний перезапуск органу. Бо ну справді вже хочеться нарешті співпрацювати з органом на користь економіки, а не ловити його посадовців за руки.

Ну і щоб зекономити ваш час (ну раптом саме цей пост вас надихнув), лишу всі необхідні корисні посилання, як податися:

🔗Порядок проведення конкурсу; (https://www.kmu.gov.ua/diyalnist/provedennya-konkursiv/konkurs-na-zainiattia-posady-dyrektora-biuro-ekonomichnoi-bezpeky-ukrainy/poriadok-provedennia-konkursu-na-zainiattia-posady-dyrektora-biuro-ekonomichnoi-bezpeky-ukrainy-kryterii-ta-metodyka-otsiniuvannia-kandydativ-na-posadu)

🔗Регламент роботи конкурсної комісії;
(https://www.kmu.gov.ua/diyalnist/provedennya-konkursiv/konkurs-na-zainiattia-posady-dyrektora-biuro-ekonomichnoi-bezpeky-ukrainy/rehlament-roboty-komisii-z-provedennia-konkursu-na-zainiattia-posady-dyrektora-biuro-ekonomichnoi-bezpeky-ukrainy)

🔗Вимоги до кандидата;
[Комісія з добору Директора БЕБ України](https://www.facebook.com/share/15hfEFNHgo/?mibextid=wwXIfr)

🔗Перелік документів для участі.
[Комісія з добору Директора БЕБ України](https://www.facebook.com/share/1H48KCkFeJ/?mibextid=wwXIfr)

Бюро економічної безпеки України

25 Dec, 14:18


Оголошення про умови та строки проведення конкурсу на зайняття посади Директора Бюро економічної безпеки України

Відповідно до частини другої статті 16 Закону України «Про Бюро економічної безпеки України» Директором Бюро економічної безпеки України може бути громадянин України, який:
1) не молодший 35 років;
2) має вищу юридичну та/або економічну освіту за ступенем не нижче спеціаліста
(магістра);
3) має стаж роботи за спеціальністю не менше 10 років;
4) має досвід роботи на керівних посадах в органах державної влади, на
підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності не
менше 5 років;
5) вільно володіє державною мовою;
6) є доброчесним і компетентним;
7) здатний за своїми діловими та моральними якостями, освітнім і професійним
рівнем, станом здоровʼя виконувати відповідні службові обовʼязки.

Строк подачі документів особами, які бажають взяти участь в Конкурсі, починається з
дня публікації цього Оголошення на офіційному вебсайті Кабінету Міністрів України та
закінчується 24 січня 2025 року включно.


https://www.kmu.gov.ua/diyalnist/provedennya-konkursiv/konkurs-na-zainiattia-posady-dyrektora-biuro-ekonomichnoi-bezpeky-ukrainy/oholoshennia-pro-umovy-ta-stroky-provedennia-konkursu-na-zainiattia-posady-dyrektora-biuro-ekonomichnoi-bezpeky-ukrainy

Бюро економічної безпеки України

23 Dec, 11:20


🕵️‍♂️ І щоб були дві гарні новини - рухається конкурс на голову БЕБ.

✔️В пʼятницю відбулось чергове засідання конкурсної комісії по відбору Директора БЕБ на якому було затверджено Регламент їх роботи, прийнято саму концепцію конкурсу, а також рішення про оголошення конкурсного відбору.

І з цього моменту має розпочатися конкурс на нового голову БЕБ 💪

🌏Нагадаю, у міжнародних експертів буде вирішальний голос!

І вже сьогодні на сайті Уряду опублікують всі вищезгадані документи, з якими кандидати зможуть ознайомитись перед початком конкурсу.

🙏 Гарні кандидати - це ваш шанс!

Вважаю правильним рішенням комісії оголосити і оприлюднити всі правила гри, перед «боєм».

🗓️Із важливого: дедлайн подачі документів визначений 24 січня, тому проблем зі святами і деклараціями немає бути.

Бюро економічної безпеки України

22 Dec, 12:39


Керівник ТУ БЕБ в Одеській області Мунтян Сергій Миколайович захистив у миколаївському суді свою честь та гідність

Апеляційний суд залишив без змін рішення Центрального районного суду Миколаєва, яке зобов’язує громадського активіста Дениса Жело спростувати недостовірну інформацію, поширену ним через соціальні мережі Telegram та Facebook. Позов подав керівник Одеського Бюро економічної безпеки Сергій Мунтян, який став об’єктом звинувачень з боку активіста.

Суд визнав розширену інформацію недостовірною, зобов'язав громадського активіста її спростувати та задовольнив вимоги позивача. Крім цього, з Дениса Жило було стягнуто витрати на правову допомогу та проведення експертизи на суму 127 тисяч 681 гривню.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/123825042

Бюро економічної безпеки України

19 Dec, 18:22


🕵️‍♂️Підготували для вас дайджест роботи БЕБ за листопад.

Спочатку традиційно про гроші:
🔻відшкодували 120,5 млн грн до бюджету – менше, ніж в попередній місяць.

🔍Але є і хороші новини. За нашою інформацією, комісія оголосить конкурс на нового Директора БЕБ вже до кінця грудня. Я знаю, що мене читають багато крутих спеціалістів , тож ще раз закликаю подаватися на конкурс. Нам точно потрібен професійний ціннісний менеджмент, щоб БЕБ нарешті якісно запрацював для економіки.

Бюро економічної безпеки України

19 Dec, 16:18


ДПС опублікували перший офіційний "Перелік платників податків із високим рівнем дотримання податкового законодавства".
Його сформували за результатами четвертого кварталу 2023 року та трьох кварталів 2024 року.
До списку увійшло понад 8 тис. підприємств, які стали членами "клубу білого бізнесу" та отримали переваги в адмініструванні податків, зборів та платежів.
https://tpd.tax.gov.ua/

Бюро економічної безпеки України

18 Dec, 17:25


Гайдай Юрій Ігорович, член РГК БЕБ:

"Пара думок по історії з БЕБ та OnlyFans. Про добре і про ДУЖЕ ПОГАНЕ. Якщо не хочете читати про добре, скрольте одразу до п.2 і слова АЛЕ, бо я був, відверто, шокований.
1) Добре, що ця історія нарешті підштовхнула процес декриміналізації виготовлення та розповсюдження порногорафії. Це абсолютно совкова ст. 301 ККУ, яка десятиліттями годує мусорів.
Бужанський обіцяє, що до кінця січня вже проголосують зміни до ККУ в цілому. Нагадаю, правоохоронний комітет тягнув резину (пробачте за каламбур) з середини 2023, бо в попередній версії законопроєкту пробували знести також статтю 302 - організація місць розпусти, це ще одна солодка годівниця мусорів, яку, схоже, вирішили поки не чіпати (UPD: надія є)
І, ще раз, декриміналізація =/= легалізація. КВЕДу "виготовлення та розповсюдження порнографічних матеріалів" не з'явиться, просто мають перестати притягати до відповідальності за нюдси та відео, якщо вони виготовлені та поширені консентно, та не стосуються дітей чи тварин. .
2) АЛЕ. Проблема тут узагалі не у ст. 301. В рамках розслідування справи по ухилянню від сплати податків та легалізації доходів (ч.3 ст.212, ч.3 ст.209 ККУ), детективи подали вкрай цікаве клопотання про тимчасовий доступ, яке задовольнив слідчий суддя.
З публічної версії ухвали судді зрозуміло, що детективи БЕБ (група з понад 20 детективів!) отримали доступ до даних про ВСІХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ та тих, хто проживає в Україні, які мають акаунти на платформі OnlyFans та розміщують там платний контент (доречі, не обов'язково еротичний/порнографічний).
Ще раз. В рамках розслідування якогось одного "бек-офісу", який нібито надавав посередницькі послуги (переклад, просування, виплати) частині "моделей", детективи отримали дані ПРО ВСІХ УКРАЇНЦІВ, ЯКІ ЗАРОБЛЯЮТЬ НА ПЛАТФОРМІ OnlyFans.
Чи виправдовують потреби досудового розслідування такий ступінь втручання у права і свободи українців? Я і близько такого обґрунтуванння не знайшов у тексті.
І тут особливо якскраво, що детективи:
1) послалися у клопотанні на ТГ Данила Гетманцева, який раніше написав, що податковою одержано інформацію щодо громадян України - творців платного контенту на OnlyFans, саме щоб підштовхнути їх до добровільної детінізації;
2) прийшли в першу чергу до тих "творців платного контенту", які, наскільки я розумію, повелися, як відповідальні громадяни - проконсультувалися з юристами, задекларувалися, сплатили дуже істотні суми податків і зареєстрували ФОПів, щоб надалі сплачувати податки зі своїх доходів.
Чи є хоч якісь докази зв'язку саме цих громадян із "агентством послуг", що "надає послуги дівчатам у допомозі реєстрації, розкрутки, реклами, контролю активності сторінки на соціальних платформах ІНФОРМАЦІЯ_6"?
В ухвалі слідчого судді я цього, знову ж таки, не побачив.
Окрема показова дрібничка про роботу детективів - як порахували обсяги "конвертації" в клопотанні. Взяли загальну суму 1.8 млн дол за 2021-23 роки, і помножили її рівно на 40. Але ж курс у цей час був дуже різним, особливо у 2021.
Підсумовуючи, дві дуже погані речі, на мій суб'єктивний погляд:
1) сигнал від БЕБ, який руйнує довіру до держави і підтверджує дуже шкідливе для податкового комплаєнсу упередження: "Спробуєш легалізуватися? Держава тебе в'їбе."
2) Ухвала слідчого судді за клопотанням групи детективів у цій справі - це дуже поганий прецедент абсолютно непропорційного втручання у права і свободи українців. Що наступне? Тимчасовий доступ до даних, отриманих від гугла про всіх його комерційних клієнтів в Україні? Дані про платні підписки?
!!! Ще раз повторюсь, це мої особисті, суб'єктивні думки. Реакція РГК БЕБ буде окремо."

Бюро економічної безпеки України

17 Dec, 16:51


#OnlyFans_і_БЕБ

Бюро економічної безпеки України

13 Dec, 10:42


"В Бюро економічної безпеки відбулося перше засідання новоствореної Ради громадського контролю. Головою РГК було обрано Котова Тараса, його заступником - Чижмаря Василя (обидва представляють ГО Центр суспільного контролю секретарем - Ткаченко Андрія (ГО «Антикорупційна сокира»).
На запрошення Ради громадського контролю на засіданні були присутні в.о. Директора БЕБ Перхун Сергій, заступник Директора БЕБ – Пащук Андрій, заступник Директора з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації БЕБ – Кутерга Максим та керівник Департаменту організаційного забезпечення діяльності БЕБ України - Дрозд Олексій.
Окрім обрання керівного складу, члени Ради громадського контролю розглянули організаційні питання та подальші кроки співпраці з БЕБ, зокрема залучення представників РГК до комісії з оцінки корупційних ризиків в Бюро.
Нагадаємо, на початку грудня 2024 року Кабінет Міністрів України опублікував розпорядження щодо затвердження персонального складу Ради громадського контролю при Бюро економічної безпеки.
Рада громадського контролю була сформована за результатами відкритого конкурсу з метою забезпечення прозорості та суспільного контролю за діяльністю Бюро.
До складу новообраної Ради увійшли кандидати від 5 громадських організацій."

Бюро економічної безпеки України

12 Dec, 09:02


журналісти "Економічної правди" аналізували кандидатів в правоохоронних органах, в результаті виходить, що в правоохоронні органи інколи йдуть люди з інших правоохоронних органів, а інколи ні 🤷🏼

https://epravda.com.ua/weeklycharts/kastoviy-labirint-pravoohoronciv-800734/

Бюро економічної безпеки України

10 Dec, 17:42


Гайдай Юрій Ігорович, член РГК БЕБ:

Бюро економічної безпеки України

10 Dec, 12:32


#зірка_мережі

Бюро економічної безпеки України

09 Dec, 10:43


🕵️‍♂️Трохи апдейту по перезавантаженню БЕБ. 5 грудня пройшло перше засідання конкурсної комісії, яка обиратиме нового Голову БЕБ.

З прогресу: обрали голову Лаура Штефан та секретаря комісії Олег Гиляка.

🔜Наступний етап – затвердити регламент роботи комісії.

Ми будемо слідкувати за цим процесом. Важливо, щоб регламент забезпечував повністю прозорий та публічний процес відбору кандидатів –від подачі документів до обговорення.

🗓️Регламент мають ухвалити на наступному засіданні, потім оголошення конкурсу. Тож дуже важливо прописати максимально прозору конкурсну процедуру, аби залучити якомога більше гідних кандидатів очолити Бюро.

Бюро економічної безпеки України

03 Dec, 11:30


Кабінет Міністрів України
Розпорядження
від 29 листопада 2024 р. № 1183-р
Київ
Про затвердження персонального складу Ради громадського контролю при Бюро економічної безпеки
Відповідно до частини першої статті 34 Закону України “Про Бюро економічної безпеки України” затвердити персональний склад Ради громадського контролю при Бюро економічної безпеки згідно з додатком.

Бюро економічної безпеки України

18 Nov, 12:18


🕵‍♂️Окрім виступу Президента ще Рада на цьому тижні планує вже фінально розглядає Держбюджет на 2025 рік. Тому для дайджесту роботи БЕБ у жовтні проаналізували, які зміни закладені для органу.

📈Фінансування на 2025 рік збільшується до 1,94 млрд грн (+596 млн до бюджету 2024 року).

👥Гранична кількість працівників теж збільшується до 2000 (+600 осіб). Планують відкривати нові територіальні управління та збільшувати штат.

Реалізовувати плани буде вже новий Директор, якого маємо обрати до кінця лютого (Меморандум МВФ тут дуже дисциплінує))

Бюро економічної безпеки України

17 Nov, 14:37


⚡️Мати загинула, батько в комі, дитина в реанімації — співробітника Бюро економічної безпеки випускають з вʼязниці за 242 тисячі гривень

Сьогодні в Ужгородському міськрайонному суді відбулося засідання у справі смертельної ДТП, винуватцем якої є лейтенант Кедик Костянтин Іванович, співробітник Бюро економічної безпеки України.

🔴 Суддя Світлик ухвалила рішення про тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 242 000 гривень.

Цікаво, що суддя Світлик мала п'ятирічну перерву у професійній діяльності й повернулася до роботи лише два тижні тому. Це одне з її перших рішень після тривалої паузи. За час відсутності вона продовжувала отримувати суддівську зарплату згідно з законом.

Нагадаємо, унаслідок аварії загинула жінка, мати двох дітей. Її чоловік перебуває в комі, а дворічна дитина та ще один пасажир залишаються у реанімації. ДТП сталося через виїзд водія Audi на зустрічну смугу з перетином суцільної лінії розмітки.

🗣Надіслати новину
🚀Віталій Глагола | Підписатися

Бюро економічної безпеки України

16 Nov, 10:34


🚨 ДТП на «лівому авто» за участю працівника БЕБ на Закарпатті: загинула жінка та п’ятеро постраждали, серед них дитина 🚑

Вчора, близько 16:15, на трасі «Мукачево–Рогатин» біля села Гребля Хустського району сталася серйозна ДТП за участі двох автомобілів — Audi з номером (АО 5500 ТТ) та Opel Insignia (АО 5367 СВ).

🔴 Як вдалося з’ясувати, автомобіль Audi виявився нерозмитненим і має чеську реєстрацію. На нього були незаконно встановлені українські номери, а жодних легальних документів для перебування в Україні транспортний засіб не має.

❗️Як мені вдалось перевірити через свої джерела, по базах митниці - цей автомобіль - давно покинув територію України. Тобто, хтось незаконно вніс в базу дані про його виїзд. За базою поліції - номери АО5500ТТ незареєстровані за жодним транспортним засобом.

За попередньою інформацією, водій Audi, працівник Бюро економічної безпеки України, лейтенант Кедик Костянтин Іванович, перетнув суцільну лінію розмітки та виїхав на зустрічну смугу руху, де зіткнувся з автомобілем Opel Insignia. Через його дії:
Загинула одна жінка, пасажир Opel,
5 осіб постраждали, серед них дитина 2023 року народження, яка перебуває у вкрай важкому стані в лікарні.

Подія трапилася неподалік АЗС «Мотто». На місці працювали поліція, рятувальники ДСНС і медики.

📌 Винуватець ДТП не лише порушив правила дорожнього руху, а й, імовірно, закони щодо ввезення автомобіля в Україну. Наразі проводяться всі необхідні слідчі дії для з’ясування деталей.


🗣Надіслати новину
🚀Віталій Глагола | Підписатися

Бюро економічної безпеки України

13 Nov, 08:04


Уряд сьогодні🇺🇦
12.11.2024

Схвалено проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення правового регулювання діяльності Бюро економічної безпеки України».

Законопроектом пропонується внести зміни до ряду законів України з метою поширення їх окремих положень на Бюро економічної безпеки України, а саме: надати право службовим особам підрозділу дізнання або уповноваженим особам іншого підрозділу БЕБ, які уповноважені здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків, звертатися із запитом до державних спеціалізованих установ про отримання висновку спеціаліста при зʼясуванні обставин вчинення кримінального проступку; передбачити розкриття страховиком на письмову вимогу БЕБ інформації, що становить таємницю страхування у разі початку кримінального провадження стосовно фізичної особи або посадових осіб юридичної особи; доповнити повноваження військово-цивільних та військових адміністрацій повноваженням щодо сприяння діяльності БЕБ; надати право тимчасовій слідчій комісії ВРУ залучати до участі в розслідуванні працівників БЕБ.

Бюро економічної безпеки України

08 Nov, 08:48


Суд розблокував рахунки Cosmolot (“Спейсикс”), які були заблоковані більше ніж пів року через звинувачення від БЕБ.

На початку 2024 року українські правоохоронці звинуватили Космолот в ухиленні від податків на суму 1,2 мільярда гривень.

Бюро економічної безпеки України

08 Nov, 07:35


- А що там по зерну?
- Все в порядку! Одеса їде!


Приблизно так можна описати ситуацію з експортом аграрної продукції сумнівного походження але безсумнівного ухилення від сплати податків та неповернення валюти в країну.

Не занурюючись глибоко поясню, що ця тема існує в умовному трикутнику.
Одеський БЕБ - Одеська митниця – Одеська податкова.
В центрі цього трикутника Одеська військова адміністрація з її майже безмежною владою, яка і перетворює цей трикутник на колесо яке крутиться.
А як відомо, коли щось в країні крутиться, то десь від цього щось мутиться.

І мутиться так, що на сьогодні, обсяг неповернення валюти в країну складає 3.5 млрд доларів, а обсяги несплати податків вимірюються мільярдами гривень.
І хоча всі органи рапортують про нещадну боротьбу, по-факту, все їде.

Пояснювати звідки в контролі експорту зерна взялася Одеська ВЦА не буду, адже про сумнозвісний Наказ №19 Кіпера-Москальова, від серпня 2023, «Про деякі питання фінансової дисципліни» вже розписано багато статей та аналітики,
проти наказу виступили майже всі аграрні асоціації, а Громадське, навесні, навіть зробило ціле розслідування.

Вони чітко розклали, як, вийшовши за рамки повноважень, Одеська ВЦА взяла під ручний контроль зовнішньоекономічну діяльність суб’єктів господарювання та координацію роботи митниці-податкової та БЕБ.

В теорії, це мало призвести до детінізації експорту зерна, але на практиці, призвело до керованості питання хто їде, а хто ні.

Очевидно, що митниці, податковій та БЕБ, для ефективної протидії схемам, не потрібна додаткова координація роботи з боку ВЦА.
Всі необхідні інструменти у цих органів є і без зовнішнього втручання, тому питання боротьби з нелегальним експортом точно лежить не в площині додаткової «координації» та «узгоджень» з Одеською ВЦА. Питання лише в бажанні.

І от на прикладі Одеського управління БЕБ, в якому нещодавно пройшли «аграрні» обшуки ДБР, можна чітко показати, як під прикриттям боротьби з нелегальним експортом, йде справжня «робота».

В чому суть.
Коли у податкової та митниці виникають питання до походження товару аграрного експортера, підключається Одеський БЕБ, який має низку проваджень щодо ухилення від оподаткування агротрейдерами. Саме ці провадження і використовуються як квиток для вивезення сумнівного збіжжя.

Детективи БЕБ, у відповідь на звернення податкової та митниці, повідомляють що зазначений експортер таки фігурує в кримінальних справах, але на підставі добровільного «відшкодування збитків» його товар можна випускати. Після цього компанія продовжує експортувати схемне зерно без подальшої сплати податків.

Для прикладу показую діяльність ТОВ «ГРІН ЛАЙТ» з Одеси, власник/бухгалтер/директор якої є Усканов Андрій Айварович.
За даними митниці, за 2024 рік, ця компанія експортувала зерна на – 10,3 млрд грн.

Впродовж 2024 року листами від 19.12.2023, 05.01.2024, 27.03.2024, 09.04.2024 податкова Одеській області, на виконання наказу Кіпера-Москальова № 19, інформувала Одеський БЕБ та митницю, щодо відсутності підтвердження походження продукції, яка експортується ТОВ «ГРІН ЛАІТ».

Вказані листи долучались детективами БЕБ до к.п. № 72022160000000004 від 02.12.2022.

Однак, листом від 17.06.2024 детектив БЕБ повідомили Одеську митницю, щодо відшкодуванням до державного бюджету директором ТОВ «ГРІН ЛАІТ» Ускановим податку на прибуток за І квартал 2024 року, у розмірі 4 546 тис. грн.

На підставі вказаного листа питання до компанії у митниці знімалися і вона здійснювала безперешкодне митне оформлення та експорт аграрної продукції без сплати податків.

За попередніми розрахунками, на сьогодні, ТОВ «ГРІН ЛАІТ» занизило податок на прибуток на суму близько 600 млн. грн.
Така боротьба.

Повний перелік схемних компаній, корупційні тарифи та перелік залучених осіб в наступному дописі.

Бюро економічної безпеки України

08 Nov, 07:35


В продовження попереднього допису, де на прикладі компанії ТОВ «ГРІН ЛАІТ» я показав, як працює схема зерна невідомого походження без сплати податків, при документально бурхливій діяльності БЕБ.

А тепер тримайте більш повний перелік компаній, які по цій схемі, а саме після нібито «відшкодування збитків» у кримінальних провадженнях БЕБ, продовжили незаконну діяльність із вивезення аграрної продукції без сплати податків.

- листом ДПС України від 25.06.2024 поінформовано Держмитслужбу та БЕБ України щодо ризикової діяльності ТОВ «ЗАХІДНА ЗДОБА», проте після 25.06.2024 експортовано 67 500 т аграрної продукції на загальну суму 389,54 млн грн;

- листом ДПС України від 02.07.2024 поінформовано Держмитслужбу та БЕБ України щодо ризикової діяльності ТОВ «ФЕРМА А», проте після 02.07.2024 експортовано 61 612 т аграрної продукції на загальну суму 400,33 млн грн;

- листом ДПС України від 15.07.2024 поінформовано Держмитслужбу та БЕБ України щодо ризикової діяльності ТОВ «МАКСІОПТ», після 15.07.2024 експортовано 7 476 т аграрної продукції на загальну суму 128,95 млн грн;

- листом ДПС України від 28.03.2024 поінформовано Держмитслужбу та БЕБ України щодо ризикової діяльності ТОВ «АГРОЛОГІСТИКА-2023», проте після 28.03.2024 експортовано 774,3 т аграрної продукції на загальну суму 22,7 млн грн;

- листом ДПС України від 03.04.2024 поінформовано Держмитслужбу та БЕБ України щодо ризикової діяльності ТОВ «АГРО АСТИК», проте після 03.04.2024 експортовано 424 т аграрної продукції на загальну суму 12,4 млн грн;

- листом ДПС України від 19.07.2024 поінформовано Держмитслужбу та БЕБ України щодо ризикової діяльності ТОВ «ГРІН ЛАІТ», проте після 19.07.2024 експортовано 18 244 т аграрної продукції на загальну суму 354,58 млн грн;

- листом ДПС України від 07.02.2024 поінформовано Держмитслужбу та БЕБ України щодо ризикової діяльності ТОВ «АГРО-ПРОДЖЕКТ», проте після 07.02.2024 експортовано 39 218 т аграрної продукції на загальну суму 640,1 млн грн.

Ще раз, ліві контори з лівими власниками вивозять скуплений за готівку товар за підробними документами на десятки мільярдів гривень, не сплачуючи податки, а Одеський БЕБ або цього не бачить або ініціативно відпускає товар на експорт.

На сьогодні заборгованість по деяким компаніям сплати податків складає.

ТОВ «УЛЬТРАГРІН», 45370780,
фактурна вартість товару 37 175 520 грн, несплата
18% - 13 039 380 грн.

ТОВ «Зерновий простір», 45163476, фактурна вартість товару 475 245 022 грн, несплата 18% - 107 247 193 грн.

ТОВ «Фінагро Постач», 44951380, фактурна вартість товару 41 978 014 грн, несплата
18%- 7 556 042 грн.

ТОВ «Агрореал Трейд», 44680809, фактурна вартість товару 46 740 000 грн, несплата 18% - 10 746 000 грн.

ТОВ «ФЕР-МЕТ ЛТД», 43662815, фактурна вартість товару 9 840 000 грн, несплата 18% - 35 820 000 грн.

ТОВ «ГРІН ЛАІТ», 40541848, фактурна вартість товару 10 315 309 884 грн, несплата 18% - 1 566 294 304 грн.

За даними моїх джерел, безпосереднє управління описаним вище процесом займається керівник Одеського управління БЕБ Сергій Мунтян та його заступник Олег Першин.
Згідно інформації від аграріїв, тариф за таку роботу під прикриттям Одеського БЕБ складає 2% від фактурної вартості товару.

Прошу розголос цій темі, так як це без перебільшення питання національної безпеки.

Ну і очікуйте третю частину. Там взагалі «ох і ах». МСЕК відпочиває 🤬

Бюро економічної безпеки України

06 Nov, 10:08


Глава НБУ Пишний вимагає від банків не ігнорувати запити БЕБ і розкривати банківську таємницю клієнтів протягом 10 днів після отримання запиту.

Бюро економічної безпеки України

04 Nov, 15:57


#зірка_мережі #Полтава

Бюро економічної безпеки України

02 Nov, 07:31


И снова о недавних обысках в Одесском БЭБ

Очень злые и крайне осведомленные язычки говорят, что есть мнение, что забег добрых людей по экспортерам - большой развод.

Дело в том, что НАБУ активно работает по Олеже 20% Киперу и зерновому коридору. В частности по НАКАЗУ 19, о котором Ирочка много писала и говорила. Олежа 20% не дурак, да и покрышку имеет хорошую, тут они сработали, так сказать, на опережение - ГБР изъяло документы для того, чтоб не изъяло НАБУ. Вот тебе и весь забег. Кстати именно из-за таких фортелей НАБУ в срочном порядке изъяло документы по фортификациям этим летом, так как стало известно, что ГБР собирается прикрыть изъять документы. Скоро расскажу про фортификации на какой сейчас все стадии.

А в TikTok у Ирочки- топ зашкваров Труханова.

Бюро економічної безпеки України

31 Oct, 07:55


Після вчорашніх новин про БЕБ в Одеській області та обшуки - пан Мунтян видалив акаунт в Telegram і покинув наш канал. Хвилюємося.

Бюро економічної безпеки України

30 Oct, 14:01


В Одесском БЭБ прошли обыска ГБР. Добрые люди зашли в отдел ВЭД и домой к 4 детективам.

Истрия вокруг Наказа 19 и одного из экспортеров. Проблема только в том, что история Главка БЭБ Украины, а не теруправления. Так, что охрана отмена!

Бюро економічної безпеки України

30 Oct, 08:53


Відучора, співробітники ДБР проводять обшуки в офісі Бюро економічної безпеки України в Одеській області та за домашніми адресами керівника Бюро Сергія Мунтяна та його заступників. Зернові махінації - 10 млрд грн збитків державі. Деталі пізніше.

Бюро економічної безпеки України

30 Oct, 08:53


ДБР проводить обшуки в Одеському БЕБ у справі про «зерновий коридор»??

Державне бюро розслідувань (ДБР) вчора і сьогодні проводить масштабні обшуки в Одеському Бюро економічної безпеки (БЕБ).

Про це пише телеграм канал Середич.info.

Правоохоронці намагаються зібрати інформацію щодо схем, пов’язаних із так званим «зерновим коридором», що призвели до понад 10 мільярдів гривень збитків державі через ухилення від оподаткування з боку кількох зернотрейдерів.

Зазначається, що різниця в сумах, ймовірно, потрапила до кишень конкретних осіб, зокрема керівників місцевого БЕБ, митниці та Одеської прокуратури. Існує думка, що курував цю схему колишній заступник вже колишнього генерального прокурора Дмитро Вербицький.

На відміну від Костіна, Вербицький вийшов з прокуратури, але продовжує залишатися в тіні схем. Тим часом НАБУ та НАЗК досі не приступили до активного розслідування кримінальної справи щодо незаконного збагачення Вербицького, і справа залишилася на полиці.

Ми продовжимо стежити за розвитком подій в Одесі та чекаємо на офіційне підтвердження від правоохоронних органів.

Бюро економічної безпеки України

28 Oct, 17:15


До 16:00 в БЕБ нарахували теж, що і ми, і офіційно оголосили, що до Ради громадського контролю при Бюро економічної безпеки України тепер входять:

Ткаченко Андрій Вячеславович, ГО "Антикорупційна сокира"
Котов Тарас Олександрович, ГО "Центр суспільного контролю"
Чижмарь Василь Юрійович, ГО "Центр суспільного контролю"
Шевченко Данило Тарасович, Громадська організація „Українське правниче товариство”
Аксьонов Михайло Юрійович, Громадська організація „Центр суспільного контролю”
Білий Михайло Віталійович, Громадська організація „Антикорупційна сокира”
Химчак Віталій Валентинович, Громадська організація „Антикорупційна сокира”
Гайдай Юрій Ігорович, ГО "Центр економічної стратегії"
Хутор Тетяна Миколаївна, ГО "Інститут законодавчих ідей"

P.S. Якщо ви володієте цікавою інформацією про цих осіб, то поділіться з нами:
[email protected]
@look_back_on

Бюро економічної безпеки України

27 Oct, 18:53


Інтернет-голосування за кандидатів до РГК БЕБ завершилося, було оприлюднено протокол:
https://esbu.gov.ua/storage/app/sites/32/uploaded-files/_%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%81%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D0%A0%D0%93%D0%9A%202024.pdf

судячи по протоколу, з великим відривом перші 9-ть місць займають:

Ткаченко Андрій Вячеславович, ГО "Антикорупційна сокира"
Котов Тарас Олександрович, ГО "Центр суспільного контролю"
Чижмарь Василь Юрійович, ГО "Центр суспільного контролю"
Шевченко Данило Тарасович, Громадська організація „Українське правниче товариство”
Аксьонов Михайло Юрійович, Громадська організація „Центр суспільного контролю”
Білий Михайло Віталійович, Громадська організація „Антикорупційна сокира”
Химчак Віталій Валентинович, Громадська організація „Антикорупційна сокира”
Гайдай Юрій Ігорович, ГО "Центр економічної стратегії"
Хутор Тетяна Миколаївна, ГО "Інститут законодавчих ідей"

але почекаємо офіційних результатів 🧐

Бюро економічної безпеки України

27 Oct, 07:27


really?

Бюро економічної безпеки України

26 Oct, 10:37


Ми ж побачимо потім протокол ...

Бюро економічної безпеки України

26 Oct, 10:32


🤦🏻Маємо черговий шедевр бюрократичного мистецтва. При голосуванні за Раду громадського контролю при Бюро економічної безпеки ми стикаємося з вражаючим фактом: відсутній доступний онлайн протокол голосування. Це означає, що ви не можете перевірити, чи ваш голос був зарахований, і чи голоси інших людей не зникли в невідомому напрямку.

Без можливості перевірки відкривається широкий простір для фальсифікацій. Голоси можуть додаватися або відніматися за бажанням тих, хто має доступ до системи. Відповідно якимись працівниками БЕБ, які систему голосування і писали. Ніхто не зможе довести, що щось пішло не так, бо немає жодних слідів. Це як грати в шахи на невидимій дошці: ви не знаєте, чи ваш хід взагалі був зроблений.

У ідеальному світі, після голосування ви отримуєте унікальний ідентифікатор — хеш. Цей хеш заноситься в онлайн-протокол разом із таймстемпом. Ви можете перевірити, що ваш голос є в системі, не розкриваючи свою особу. Після завершення голосування відкривається повний протокол, де замість хешів відображаються номери обраних кандидатів. Це дозволяє перевірити, що ваш голос враховано, відстежити динаміку голосування та виявити будь-які аномалії чи маніпуляції. Без такого механізму прозорість процесу падає до нуля.

Порившись у коді сайту голосування, я виявив, що система збирає IP-адреси, локацію на рівні областей, та іншу інформацію про голосуючих. Доступ до цих даних для громадськості закритий, але якщо ти маєш необхідний токен, то можна відкрити сторінку зі статистикою, де все це можна переглянути. Тобто існує реалізація для збору таких даних, існує закритий онлайн-протокол для особливих людей, а от публічно доступного протоколу голосування — немає. Чудово, правда?

Усі голоси зберігаються на бекенді і можуть бути доступні через API для "закритої статистики". Відсутність явних бекдорів з клієнтської сторони сайту голосування не означає, що їх немає на серверній стороні. Тобто, при відсутності можливості верифікації, якщо хтось захоче, він може легко маніпулювати голосами. Прозорість? Ні, не чули.

Зловмиснику з БЕБ не треба навіть обходити систему ідентифікації від Дії. Ви просто у готовий список з голосами можете додати будь-яку кількість записів, і перевірити це без доступу до серверної частині та її логів, або логів ідентифікації у Дії неможливо. Тобто замість простої і прозорої системи, яка була раніше у аналогічних голосуваннях, ми отримуємо закриту складну систему, у якій викрити фальсифікації силами громадськості не дуже вийде. Доведеться підключати депутатів та правоохоронців.

Для порівняння, у НАБУ є відкритий онлайн-протокол голосування. Кожен може зайти на сайт і в реальному часі побачити, скільки людей проголосувало. Можна зберігати "знімки" голосування і при кожному новому голосі перевіряти, чи не зникли голоси, скільки голосів додається в кожен проміжок часу, де ваш голос (за хешем), де голоси інших людей, які поділилися з вами своїми хешами. Після відкриття протоколу можна співставити хеші зі "знімків" з реальними даними і проаналізувати динаміку голосування. Це дозволяє верифікувати кожен голос і бути впевненим у чесності процесу.

Відсутність такого протоколу в нашому випадку означає, що можна додати будь-які голоси в будь-який момент, і ніхто ніколи не доведе, що їх не було. Динаміка не відстежується, а значить, поле для маніпуляцій відкрите.

Якщо б ми довіряли БЕБ, то і вибори в РГК БЕБ були б не потрібні. Проблема в тому, що ми НЕ довіряємо БЕБ. Організація голосування за РГК БЕБ в такому вигляді довіри аж ніяк не піднімає.


Михайло Аксьонов, член Ради громадського контролю НАБУ, кандидат на виборах до РГК БЕБ

🪓Демократична Сокира🪓

Бюро економічної безпеки України

24 Oct, 09:00


🗳Так, сьогодні стартував відкритий онлайн-відбір членів Ради громадського контролю БЕБ, в якому може взяти участь кожен (і я наполегливо рекомендую це зробити).

🔥Всього подалося 44 кандидати. Побачив в списку багато прізвищ справді крутих фахівців з ключових бізнес-асоціацій та громадського сектору. Впевнений, ви теж побачите там знайомі імена.

Зібрав для вас шорт-лист кандидатів, кого готовий особисто радити підтримати (в тому порядку, як вони йдуть в бюлетені, шоб вам потім було легше зорієнтуватися):

🔹№44 Гайдай Юрій - ГО "Центр економічної стратегії"
🔹№39 Гетман Олег - ГО "Асоціація податкових консультантів"
🔹№38 Хутор Тетяна - ГО "Інститут законодавчих ідей"
🔹№27 Гурська Анастасія - ГС "Спілка українських підприємців"
🔹№25 Лисовець Тетяна - ВГО "Асоціація правників України"
🔹№24 Ткаченко Андрій - ГО "Антикорупційна сокира"
🔹№21 Артемчук Наталія - Європейська Бізнес Асоціація
🔹№20 Берестенко Віктор - Європейська Бізнес Асоціація
🔹№18 Лазарєв Олександр - Європейська Бізнес Асоціація
🔹№17 Чижмарь Василь - ГО "Центр суспільного контролю"
🔹№15 Котов Тарас - ГО "Центр суспільного контролю"
🔹№14 Оджиковський Віталій - Представництво „Американської торгівельної палати в Україні”
🔹№13 Швець Оксана - Представництво „Американської торгівельної палати в Україні”

Коротше, достойних кандидатів навіть більше, ніж місць в РГК. Але то точно не проблема. Ще треба сформувати купу відбіркових комісій і до БЕБ, і до митниці. Сподіваюся побачити там на конкурсі не менш потужний список)

➡️А тепер коротко, як проголосувати.
▪️Заходите на сайт https://competition.esbu.gov.ua/
▪️Проходите верифікацію через Дію
▪️Обираєте до 9 кандидатів у нові члени РГК.
Все. Дуже швидко.

🗓Голосувати можна (і треба) до кінця суботи 26 жовтня.
Результати мають оголосити вже 28 жовтня. Потім затвердження на Кабміні. Новий склад буде працювати наступні 2 роки.

Нагадаю, що РГК – це той орган, який зможе проводити об’єктивний контроль за конкурсами та діяльністю БЕБ та сигналізувати у разі проблем. Тільки треба обрати якісний незалежний склад. І ця задача зараз на кожному з вас, зокрема.

Бюро економічної безпеки України

24 Oct, 08:56


Колишній член РГК, який раніше був в кадровій комісії розповідає нам про БЕБ ☺️:

Бюро економічної безпеки України

24 Oct, 08:56


Хто, та під яким брендом грабує український бізнес 🤡 Бюро економічної небезпеки України 🚨

Підписуйтесь на мій Тік-ток ➡️ https://vm.tiktok.com/ZMhm32WWB👍

Буде багато інсайдів та цікавої інформації 📣

Бюро економічної безпеки України

24 Oct, 07:10


Конкурс з обрання нового складу РГК при Бюро економічної безпеки: голосування триває

➡️ Триває рейтингове інтернет-голосування з обрання 9-ти членів Ради громадського контролю при Бюро економічної безпеки України.

Долучитись до голосування можна за посиланням: https://competition.esbu.gov.ua

❗️Важливо! Захист процесу голосування від зовнішнього втручання забезпечуватиме державне комерційне підприємство “Українські спеціальні системи”.

➡️ Дев’ять членів Ради громадського контролю, яких оберуть в результаті конкурсу, забезпечуватимуть цивільний контроль за діяльністю Бюро економічної безпеки упродовж наступних 2 років.

🇺🇦 FB | Х | INSTA | YOUTUBE

Бюро економічної безпеки України

23 Oct, 13:19


Рейтингове інтернет-голосування з формування складу Ради громадського контролю відбудеться за посиланням на офіційному вебсайті Бюро економічної безпеки України з 00 годин 00 хвилин 24 жовтня 2024 року до 00 годин 00 хвилин 27 жовтня 2024 року.

Кандидати до складу Ради громадського контролю, які допускаються до участі в рейтинговому інтернет-голосуванні:

1 Бучинський Йосип Валентинович Всеукраїнська громадська організація „Асоціація
платників податків України”

2 Бондарчук Ігор Борисович Громадська організація „Всеукраїнська
громадська організація „Стоп Корупції”

3 Литвин Роман Миколайович Громадська організація „Всеукраїнська
громадська організація „Стоп Корупції”

4 Цибенко Юрій Михайлович громадська організація „Всеукраїнська
громадська організація „Стоп Корупції”

5 Аксьонов Михайло Юрійович Громадська організація „Центр суспільного
контролю”

6 Котов Тарас Олександрович Громадська організація „Центр суспільного
контролю”

7 Чижмарь Василь Юрійович Громадська організація „Центр суспільного
контролю”

8 Олексієнко Дмитро Володимирович Громадська спілка „ Ліга аудиторів України”

9 Білий Михайло Віталійович Громадська організація „Антикорупційна сокира”

10 Ткаченко Андрій Вячеславович Громадська організація „Антикорупційна сокира”

11 Химчак Віталій Валентинович Громадська організація „Антикорупційна сокира”

12 Фесюн Наталія Миколаївна Українська Асоціація виробників тютюнових
виробів „Укртютюн”

13 Гетман Олег Олександрович Громадська організація „Асоціація податкових
консультантів”

14 Огороднікова Ірина Ігорівна Громадська організація „Асоціація податкових
консультантів”

15 Чорний Валентин Григорович Громадська організація „Спільна варта”

16 Гайдай Юрій Ігорович Громадська організація „Центр економічної
стратегії”

17 Корх Євген Васильович Громадська організація „Громадський нагляд”

18 Лук’янова Альона Олександрівна Громадська організація „Громадський нагляд”

19 Мензаренко Юрій Миколайович Громадська організація „Громадський нагляд”

20 Кротов Ігор Олександрович Громадська організація „Центр викривачів
корупції”

21 Кравченко Надія Миколаївна Громадська організація „Фонд демократичного
розвитку”

22 Хутор Тетяна Миколаївна Громадська організація „Інститут законодавчих
ідей”

23 Голосій Тарас Анатолійович Громадська організація „Рада громадського
контролю”

24 Попович Ростислав Ігорович Громадська організація „Рада громадського
контролю”

25 Розумний Сергій Михайлович Громадська організація „Рада громадського
контролю”

26 Дроговоз Юлія Сергіївна Всеукраїнська громадська організація
„Український союз промисловців і підприємців”

27 Яра Олена Сергіївна Громадська організація „Україна без тортур”

28 Шевченко Данило Тарасович Громадська організація „Українське правниче
товариство”

29 Лупоносов Ілля Володимирович Громадська спілка „Асоціація імпортерів та
декларантів України”

30 Шевченко Едуард Андрійович Громадська спілка „Асоціація імпортерів та
декларантів України”

31 Гурська Анастасія Сергіївна Громадська спілка „Спілка українських
підприємців”

32 Бойко Сергій Григорович Всеукраїнська громадська організація „Асоціація
правників України”

33 Лисовець Тетяна Василівна Всеукраїнська громадська організація „Асоціація
правників України”

34 Фортуненко Андрій Віталійович Всеукраїнська громадська організація „Асоціація
правників України”

35 Артемчук Наталія Олександрівна Європейська Бізнес Асоціація

36 Берестенко Віктор Вікторович Європейська Бізнес Асоціація

37 Лазарєв Олександр Сергійович Європейська Бізнес Асоціація

38 Трут Дмитро Володимирович Громадська організація „Прозорий бізнес”

39 Оджиковський Віталій Олегович Представництво „Американської торгівельної
палати в Україні”

40 Швець Оксана Олегівна Представництво „Американської торгівельної
палати в Україні”

41 Шрамко Сабріє Сейтжеліївна Громадська організація „Всеукраїнська асоціація
кримінального права”

42 Француз Олексій Володимирович Асоціація „Ретейлерів України”

43 Федоренко Олександр Анатолійович Громадська організація „Бюро громадського
контролю”

44 Мельник Петро Васильович Громадська організація „Всеукраїнська вища рада
юристів

Бюро економічної безпеки України

23 Oct, 12:39


🕵️‍♂️Підготували вересневий дайджест по роботі БЕБ. І дуже зацікавилися цифрами, скільки у БЕБ лишилося невикористаного бюджетного фінансування.

💰На витрати у жовтні-грудні у БЕБ лишилося 488 млн грн.

📈Це означає, що кожен місяць до кінця року вони можуть витрачати суму вдвічі більшу за їх середньомісячні витрати весь попередній рік. Буде цікаво слідкувати, як витрачатимуть.

Особливо важливо це зараз, під час бюджетного процесу. Щоб не було маніпуляцій і необґрунтованого збільшення бюджету, як минулоріч🙅‍♂️

Ну і весь дайджест теж лишаємо вам почитати.

Бюро економічної безпеки України

23 Oct, 11:13


з 09.2024 в ТУ БЕБ у Вінницькій області новий керівник:

Олійник Олег Дмитрович, 04.09.1985

з 09.2024 - т.в.о. керівника ТУ БЕБ у Вінницькій області
з 08.2024 - в.о. заступника керівника ТУ БЕБ у Вінницькій області
2023 – 2024 - старший детектив відділу детективів із захисту економіки у сфері віртуальних активів Головного підрозділу детективів БЕБ

2020 - 2021 - ГУ ДФС у Дніпропетровській області, начальник четвертого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань
2019 - адвокат, свідоцтво № 4426 від 05.08.2019, Рада адвокатів Дніпропетровської області; Право на заняття адвокатською діяльністю зупинено згідно п.1 ч.1 ст.31 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" з 09.08.2019 на підставі заяви
2018 - 2020 - ГУ ДФС у Дніпропетровській області, начальник п'ятого відділу розслідування кримінальних проваджень
2016 - 2017 - ГУ ДФС у Дніпропетровській області, слідчий відділ ФР ДПІ у Бабушкінському районі, старший слідчий
2015 - ГУ ДФС у Дніпропетровській області, відділ кримінальних розслідувань СУ ФР, старший слідчий з особливо важливих справ
з 2002 - служба в податковій міліції

Бюро економічної безпеки України

15 Oct, 06:22


#зірка_мережі

БЕБ - зашквар на зашкварі. Коли відчуємо зміни?

На днях потрапили на очі одразу дві новини про керівництво Бюро економічної безпеки (БЕБ). Обидві не несли нічого корисному суспільству.
...
Як от Олег Пахніц, керівник управління БЕБ у Полтавській області. Це навіть не Київ. Його майновий стан вражає уяву: готівкові заощадження на 6,5 мільйона доларів під час війни. Це викликає неприємні запитання до цього управлінця. ...
...
Якщо Пахніц вражає своїми статками, то його колега – Олександр Ткачук, керівник детективів БЕБ, вирізняється нахабною протиправною поведінкою.

У липні 2024 року він спричинив жахливу ДТП на Столичному шосе в Києві, внаслідок якої молода жінка втратила обидві ноги. Здавалося б, у такій ситуації має слідувати негайне розслідування та покарання винуватця. Але ні. Справу затягують, свідчення перекручують, і, можливо, скоро Ткачука взагалі зроблять «свідком», а не винуватцем цієї жахливої аварії.
...
https://censor.net/ru/blogs/3514785/beb_zashkvar_na_zashkvari_koly_vidchuyemo_zminy

Бюро економічної безпеки України

14 Oct, 15:30


Розпочато прийом документів від кандидатів до нового складу Ради громадського контролю при Бюро економічної безпеки України. Прийом документів триватиме з 14 жовтня до 18 жовтня 2024 року включно.

Конкурс з формування складу Ради громадського контролю проводитиметься шляхом рейтингового інтернет-голосування громадянами, які проживають на території України.

Кандидатури для участі в конкурсі подаються громадськими об’єднаннями, які провадять діяльність у сфері реформування системи кримінальної юстиції, запобігання та/або протидії корупції, захисту прав та інтересів бізнесу протягом не менше двох років та мають підтвердження реалізованих ними проєктів у вигляді звітів, які можуть бути подані у довільній формі.

Для участі у конкурсі з формування складу Ради громадського контролю на електронну адресу: [email protected] необхідно надіслати:

- рішення керівного органу громадського об’єднання про подання пропозицій щодо кандидатур для участі в конкурсі;
- засвідчену в установленому порядку копію статуту громадського об’єднання;
- звіт громадського об’єднання щодо досвіду роботи та результатів реалізації проєктів у сфері реформування системи кримінальної юстиції, запобігання та/або протидії корупції, захисту прав та інтересів бізнесу за останніх два роки;
- заяву кандидата про згоду на участь у роботі Ради громадського контролю;
- копії документа, що посвідчує особу кандидата;
- автобіографію кандидата;
- мотиваційний лист;
- відомості про контактний номер телефону та адресу електронної пошти кандидата.


https://esbu.gov.ua/news/obrannia-novoi-rady-hromadskoho-kontroliu-pry-beb-rozpochato-pryiom-dokumentiv

Бюро економічної безпеки України

11 Oct, 08:59


#зірка_мережі #перший_офіційний_мільйонер_БЕБ

Олег Пахніц, керівник управління Бюро економічної безпеки (БЕБ) у Полтавській області, задекларував у своїй декларації за 2021–2023 роки готівкові заощадження в розмірі 6,5 мільйона доларів.

Особливо виділяється в декларації одномоторний літак Socata TB 20 GT, який належить сільськогосподарському підприємству "Прогрес".

Раніше Пахніц був його бенефіціаром, літак із бортовим номером UR-COL коштує на ринку близько 415 тисяч доларів.


Більше інформації на порталі Антикор: https://antikor.com.ua/articles/728428-rukovoditelj_upravlenija_beb_v_poltavskoj_oblasti_oleg_pahnits_zadeklariroval_65_milliona_dollarov_nalichnymi_i_odnomotornyj_samolet

Бюро економічної безпеки України

08 Oct, 05:23


Джеймс Вассерстром / James I. Wasserstrom, США

2024 - член комісії з проведення конкурсу на зайняття
посади Директора Бюро економічної безпеки України

2021 - по т.ч. - співголова та член Незалежного антикорупційного консультативного комітету Молдови, https://ccia.md/
(комітет був створений в 2021 році, в комітет входять шість членів - три з Молдови і три міжнародних - Джеймс Вассерстром (США), Лаура Штефан (Румунія) и Драго Кос (Словенія); Джеймс Вассерстром та Лаура Штефан знову будуть працювати разом - вибирати Директора БЕБ України)

2020 - по т.ч. - засновник та член ради директорів The Integrity Sanctuary, Торонто (Канада), https://integrity-sanctuary.org/; надає притулок та підтримку міжнародним журналістам-викривачам та антикорупційним активістам.

2017 - по т.ч. - засновник та директор The Wasserstrom Group, Салоніки (Греція); займається консультуванням щодо протидії корупції в умовах конфлікту та післяконфліктних середовищ.

2016 - 2020 - ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "НЕЗАЛЕЖНА АНТИКОРУПЦІЙНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ОБОРОНИ" ЄДРПОУ 42733937, м.Київ (Україна), https://nako.org.ua/; Заснував та очолював незалежний орган моніторингу корупції в оборонному секторі; правління - Джеймс Вассерстром , Кетрін Діксон, Ліа Вавро, Володимир Огризко, Стів Франсіс
(на даний час ГО змінила керівника, назву і правління - ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "НЕЗАЛЕЖНА АНТИКОРУПЦІЙНА КОМІСІЯ" ЄДРПОУ 42733937, власники - Рослицький Лада Леся (Канада) та Трегуб Олена Миколаївна (Україна), з фінансової звітності за 2023 рік - два працівника і дохід 25 053 400 грн; правління - Севгіль Мусаєва (шеф-редактор "Українська правда"), Андрій Боровик (Виконавчий директор Transparency International Ukraine), Ендрю Бейн (Atlantic Group), Ларрі Хендерсон (Arcanum Global)

2009 - 2017 - старший радник з протидії корупції, Посольство США в Кабулі (Афганістан); Надавав консультації керівництву цивільного уряду США з питань корупції та розробляв та впроваджував програми протидії корупції в рамках USAID.

2008 - 2012 - Джеймс Вассерстром судився з ООН по інциденту в Косово, переміг, рішенням судді наглядової комісії Організації Об’єднаних Націй йому було присуджено 65 000 доларів із заявлених ним 3,2 мільйона доларів загальної суми збитків.

2009 - Трибунал ООН у суперечках постановив, що офіс організації з питань етики не зміг захистити Вассерстрема від таких репресій з боку його босів, і що механізми ООН для роботи з інформаторами були "фундаментально хибними", оскільки організація не змогла захистити основні права власних працівників.

2007 - уряд Косово найняв Вассерстрома як консультанта, щоб консультувати з управління міністерством зв’язку та аеропортом Пріштіни. На підставі того, що нова робота представляла конфлікт інтересів, Вассерстрем був затриманий поліцією ООН на косовському кордоні в травні 2007 року по дорозі до свого будинку в Греції, доставлений під варту до столиці, де поліцейські ООН обшукали його квартиру та автомобіль без ордера.

2003 - 2008 - працював в миротворчій місії ООН в Косово (UNMIK) головним антикорупційним офіцером консультуючи з питань управління комунальними підприємствами. Через кілька місяців Вассерстром натрапив на докази того, що двоє високопоставлених чиновників могли отримати хабарі за укладення контракту на будівництво вугільної електростанції та шахти. Він передав свої підозри Управлінню служб внутрішнього нагляду ООН (OIOS), антикорупційному наглядовому органу в Нью-Йорку, яке почало те, що мало бути конфіденційним розслідуванням. Проте Вассерстром вважає, що його участь у розслідуванні була передана його начальству в Unmik. Як наслідок, його було звільнено, а його посаду, спостерігача за комунальними послугами, ліквідовано.

був начальником відділу матеріально-технічного забезпечення миротворчої операції ООН в Косово (UNMIK)

працював у Фонді капітального розвитку ООН як старший спеціаліст з програм децентралізованого державного управління в низці найменш розвинених країн, а також як начальник відділу фінансів та мобілізації ресурсів

працював з Програмою розвитку ООН у Папуа-Новій Гвінеї, Південній Кореї та Пакистані

Бюро економічної безпеки України

07 Oct, 07:45


Кабмін затвердив склад комісії, яка відбиратиме нового директора Бюро економічної безпеки

Вирішальний голос у процесі відбору директора БЕБ матимуть міжнародні експерти.

Кабмін розпорядженням від 4 жовтня 2024 р. №941-р затвердив склад комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Бюро економічної безпеки (БЕБ).

Нагадаємо, Верховна Рада 20 червня ухвалила в цілому як закон законопроект 10439 про перезавантаження Бюро економічної безпеки (БЕБ). Вирішальний голос у процесі відбору директора БЕБ матимуть міжнародні експерти. Реформа БЕБ безпосередньо прив’язана до виділення коштів від ЄС за програмою Ukraine Facility.

Українську сторону в комісії представлятимуть члени комісії, визначені Кабінетом Міністрів:

заступник головного ученого секретаря — начальник управління стратегічного розвитку Національної академії правових наук Олег Гиляка;

професор кафедри фінансового та податкового права Державного податкового університету Тетяна Мацелик;

завідувач кафедри кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Пономаренко.

Від «міжнародників» в комісії будуть:

Джеймс Вассерстром – засновник та виконавчий директор Фундації доброчесності та притулку, Торонто, Канада, засновник та виконавчий директор/старший консультант The Wasserstrorri Group, Салоніки, Греція

Донатас Маласкевічюс – керівник Бюро зв’язків Литовської поліції при ЄВРОПОЛ, експерт із запобігання корупції Проекту ЄС у зміцненні стійкості Інтегрованого управління кордонами в Україні (EU4IBMResilience), реалізованого Міжнародним центром з питань міграційної політики розвитку (ICMPD)

Лаура Стефан – засновник та виконавчий директор Експертного Форуму (EFOR), міжнародний експерт з питань антикорупційної реформи для Європейської Комісії, Світового банку, Програми розвитку ООН, Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Голова Регіональної антикорупційної ініціативи.

Лаура Стефан на початку 2024 року була членом комісії з відбору нового голови НАЗК.

https://sud.ua/uk/news/publication/312231-kabmin-utverdil-sostav-komissii-kotoraya-budet-otbirat-novogo-direktora-byuro-ekonomicheskoy-bezopasnosti

Бюро економічної безпеки України

01 Oct, 17:03


Вчора був останній день, коли Кабмін мав сформувати нову Раду громконтролю БЕБ. Повноваження попереднього складу достроково прпинилися разом з новим законом.

Як ви мабуть вже зрозуміли, Раду не сформували, але Кабмін оновив процедуру, як будуть це робити.

🗓️Коли відбір? До 27 жовтня БЕБ на своєму сайті має провести рейтингове інтернет-голосування.

На наступний день результати мають передати Мін’юсту, який в свою чергу має подати новий склад на затвердження Кабміном.

🙋‍♂️Як стати кандидатом? Подавати кандидатури можуть громадські обʼєднання, які не менше 2 років працюють у сфері кримінальної юстиції, запобігання корупції, захисту прав та інтересів бізнесу та відповідають іншим вимогам закону.

Кандидати мають бути громадянами України та проживати в країні.

Я цьому стільки уваги приділяю, бо РГК – це важливий механізм незалежного контролю після перезавантаження БЕБ. Ті дев’ять людей протягом 2 років будуть контролювати діяльність БЕБ, входити до складу дисциплінарної комісії та зможуть сигналізувати, якщо раптом виникнуть проблеми.

P.S. Про початок відбору повідомлю окремо

Бюро економічної безпеки України

01 Oct, 10:00


БЕБ "пробачило" Коломойському 1,3 мільярди грн за тиждень: що сталося?
https://focus.ua/uk/ukraine/664629-beb-probachilo-kolomoyskomu-1-3-milyardi-grn-za-tizhden-shcho-stalosya

щось нам підказує, що ця стаття має відношення до попереднього поста ☝️

Бюро економічної безпеки України

01 Oct, 06:40


З п'ятниці Telegram-канал "Тёмный Рыцарь", який колись активно критикував провладну партію, а недавно змінив власника і риторику розпочав медіа-атаку на суддю - Мартинов Євген Олександрович, ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА, суддя, голова суду:

"... если он продолжит давить на судей с целью выслужиться перед беспредельщиками из БЕБ ..."

Замовник напевно хтось з "клубу білого бізнесу" 🤔

Бюро економічної безпеки України

30 Sep, 10:10


Зміни до постанови КМУ від 18.08.2021 N 872 "Питання Ради громадського контролю при Бюро економічної безпеки"

Бюро економічної безпеки України

27 Sep, 06:39


Кабінет Міністрів України, 26.09.2024:

Внесено зміни до постанови КМУ від 18.08.2021 N 872 «Питання Ради громадського контролю при Бюро економічної безпеки». Внесено зміни до Положення про Раду громадського контролю при Бюро економічної безпеки України та Порядку формування Ради громадського контролю при Бюро економічної безпеки з метою приведення їх у відповідність до ЗУ N 3840-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення роботи Бюро економічної безпеки України», зокрема, щодо утворення Ради громадського контролю при БЕБ у складі 9 осіб, яка формується відповідно до результатів відкритого та прозорого конкурсу, шляхом відкритого рейтингового інтернет-голосування громадян, які проживають на території України тощо.

P.S. "Кабінет Міністрів України забезпечує формування Ради громадського контролю при Бюро економічної безпеки України у порядку, визначеному цим Законом, протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом" від 20 червня 2024 р - вже не дотрималися.

Бюро економічної безпеки України

26 Sep, 09:34


#нам_пишуть
БЕБ заробляє гроші - 12 грн за сканування чотирьох сторінок відповіді на отримання публічної інформації 😂

Бюро економічної безпеки України

25 Sep, 09:25


#нам_пишуть
кажуть люди, що Юлдашев Сергій Олексійович змінив посаду керівника ТУ БЕБ у Вінницькі області на посаду керівника Управління внутрішнього контролю ДМСУ

Бюро економічної безпеки України

20 Sep, 07:13


#нам_пишуть
про авто в БЕБ
в Одесі точно не "лохи" 😂

Бюро економічної безпеки України

20 Sep, 06:21


🕵️‍♂️Підготували традиційний дайджест по БЕБ за серпень.

📉Спершу про гроші. Після рекордного відшкодування у липні, у серпні БЕБ відшкодували майже в 4 рази меншу суму – 253 млн грн.

🛃Але що дивно, вже другий місяць поспіль в статистиці Офісу Генпрокурора немає результатів про розслідуванням контрабанди. Хоча криміналізація діє з 1 липня, і БЕБ там має бути основним органом.

🚬 І якось дуже тихо стало по тим діям на фабриках, які є лідерами виробництва нелегальних цигарок….

Але може сильно зайняті вибором нових машин за бюджетні мільйони🤷‍♂️

Бюро економічної безпеки України

12 Sep, 06:31


#чутки

Бюро економічної безпеки України

09 Sep, 07:14


це дуже показово
"Наталия Николаевна" - це Стельмах Наталія Миколаївна, головний бухгалтер ТУ БЕБ в Одеській області 🤔

Бюро економічної безпеки України

05 Sep, 06:26


#чутки #Мунтян