Військовий збір для IT: зміни, що викликають суперечки
🖌Новим законопроєктом № 11416-д вносяться зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану, що викликало багато дискусій, особливо в IT-середовищі.
📛Суперечливість законопроекту полягає в тому, що Законом України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні" держава гарантувала резидентам Дія Сіті стабільність умов особливого правового режиму, що включає в себе особливості оподаткування протягом 25 років з дня реєстрації першого резидента.
👩💼Розберемо, як такі зміни вплинуть на digital-середовище в Україні.
📌Підвищення військового збору є одним із ключових положень законопроєкту. Законопроєкт містить зміни в військовому зборі, які за загальним правилом, мають поширитись на резидентів Дія Сіті:
▪️5% для фізичних осіб (включаючи гіг-спеціалістів),
▪️10% від мінімальної зарплати для ФОПів (1, 2, 4 групи). Тобто, у розмірі 710 гривень у 2024 році та 800 гривень у 2025 році,
▪️1% від доходу для ФОПів 3-ї групи.
☑️Тобто, як є зараз:
➖за трудовим договором із резидентом Дія Сіті працівник сплачує ПДФО – 5%, ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати, військовий збір – 1,5% (зі змінами, має сплачувати 5%).
➖за спеціальним гіг-контрактом, укладеним із резидентом Дія Сіті, гіг-спеціаліст сплачував ПДФО – 5%, ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати, військовий збір – 1,5% (зі змінами, має сплачувати 5%).
➖за цивільно-правовим договором із ФОП ЄП – 5%, ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати протягом 2022-2023 р (зі змінами, ФОП 1,2,4 групи мають сплачувати військовий збір у вигляді 10% від мінімальної заробітної плати та ФОП 3 групи має сплачувати військовий збір в розмірі 1% від доходу).
💭Прийняття законопроєкту №11416-д можливо очікувати вже у жовтні цього року. При цьому, наприклад, застосування зазначених ставок військового збору передбачено уже з 1 жовтня. Чи буде ця дата змінена, чи законопроєкт порушуватиме принцип заборони зворотної сили закону у часі та принцип стабільності податкового законодавства - це питання поки залишається відкритим.
Ставте «👍», якщо інформація була цікавою та зберігайте її собі!
Тисніть сюди, щоб ОБГОВОРИТИ у правовому чаті, або СЛІДКУВАТИ 🐈🐾