Юридична Сотня @yursotnya Channel on Telegram

Юридична Сотня

@yursotnya


Захищаємо права військовослужбовців, ветеранів та їх родин legal100.org.ua | гаряча лінія 0 800 308 100 (з понеділка по суботу з 09:00 до 20:00)

Юридична Сотня (Ukrainian)

Юридична Сотня - це телеграм-канал, що присвячений захисту прав військовослужбовців, ветеранів та їх родин. Наша мета полягає в тому, щоб надати необхідну юридичну підтримку цій важливій групі людей. Ми регулярно публікуємо корисні поради, новини та інформацію про права та закони, які стосуються військовослужбовців, ветеранів та їх родин. Наша гаряча лінія доступна з понеділка по суботу з 09:00 до 20:00 за номером 0 800 308 100. Приєднуйтесь до нашого каналу, щоб бути в курсі всіх важливих змін і мати можливість отримати професійну підтримку у вирішенні юридичних питань.

Юридична Сотня

21 Nov, 09:54


☝️20.11.2024 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи” від 29.10.2024 №4030-IX.
Відтепер
🔹 Людина має право самостійно вирішувати, як саме вона братиме участь у засіданні комісії — особисто чи дистанційно. На розгляд комісії передаються документи, а не вимагається обов'язкова присутність.
🔹Рішення про встановлення інвалідності приймається медико-соціальною комісією у взаємодії з міждисциплінарною реабілітаційною командою. Індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю затверджується в межах стратегії компенсації на основі індивідуального реабілітаційного плану та комплексного реабілітаційного обстеження.
🔹До централізованого банку даних та електронної системи охорони здоров'я вноситься інформація про:
🔸відомості акта огляду;
🔸протокол засідання комісії;
🔸рішення комісії;
🔸індивідуальну програму реабілітації.
‼️Зверніть увагу! Набуття чинності цим законом не скасовує реформу системи МСЕК, яка планується з 01 січня 2025 року.

Юридична Сотня

21 Nov, 08:08


❗️Аналіз проблем родин зниклих безвісти

🔺З початку повномасштабного вторгнення РФ та активних бойових дій  значно зросла кількість зниклих безвісти військовослужбовців. У травні 2022 року був створений Реєстр осіб, зниклих за особливих обставин, який містить дані про військових і цивільних. Станом на липень 2024 року в ньому понад 51 тисяча зниклих. Через величезну кількість окремих історій і те, що немає єдиного органу для підтримки родин зниклих безвісти, часто виникають запити на допомогу.

З початку воєнного стану на гарячій лінії ГО «Юридична сотня» було надано понад 3000 правових консультацій сім'ям зниклих. Найчастіше  звертаються з питаннями про права. Утім, поширеною причиною звернень є недостатнє інформування та прогалини в законодавстві. Тому, для узагальнення  основних проблем та їх вирішення, було проведено аналітичне дослідження.

❗️Основні проблеми 
1️⃣Розподіл виплат
Батьки не мають права на грошове забезпечення зниклих військових, якщо є інші найближчі родичі (дружина чи діти). Також складно отримати посвідчення члена сім’ї зниклого безвісти.

2️⃣Інформаційна невизначеність
Родини часто не знають, хто веде справу про зникнення військовослужбовця, мають труднощі з доступом до слідчих матеріалів.

3️⃣Труднощі з отриманням відстрочки для близьких родичів зниклого безвісти військовослужбовця
ТЦК та СП для надання відстрочки близьким родичам зниклого безвісти вимагають рішення суду про те, що військовий «відсутній безвісти». Але тоді родичі втрачають право на отримання грошового забезпечення військовослужбовця.

На основі виявлених проблем організація підготувала рекомендації для громадськості та державних установ, щодо покращення правового забезпечення родин зниклих безвісти, які можна знайти за посиланням

Юридична Сотня

19 Nov, 14:05


‼️22 листопада 2024 р. (п'ятниця) запланований онлайн-тренінг
“Подання в СЗЧ під час лікування. Причини, наслідки та шляхи вирішення”

Час проведення: з 15:00 до 16:30.
Теми тренінгу
🔸Самовільне залишення частини або місця проходження служби: загальна характеристика правопорушення.
🔸 Відповідальність за самовільне залишення частини або місця проходження служби.
🔸Наслідки самовільного залишення частини або місця проходження служби через
потребу невідкладної медичної допомоги. Крайня необхідність.
🔸 Шляхи повернення на службу після самовільного залишення військової частини або
місця проходження служби:
якщо відомості до ЄРДР внесені;
якщо відомості до ЄРДР не внесені;
звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ч. 5 ст. 401 КК України.
🔸 Огляд судової практики з питань СЗЧ.


Тренер — адвокат ГО «Юридична сотня» Антон Неживий.

Реєстраційна форма за посиланням.

Нагадуємо, що експерти ГО “Юридична сотня” проводять серію тренінгів щодо медичних прав в умовах воєнного стану та шляхів попередження порушень у цій сфері. Ви можете відмітити в реєстраційній формі всі тренінги, які вам будуть цікаві, і ми додатково проінформуємо про дати проведення їх.

📌Листи з підтвердженням реєстрації та посиланням на ZOOM будуть відправлені зареєстрованим слухачам.

🔵Захід підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного
фонду «Відродження» у межах спільної ініціативи «Європейське Відродження
України». Матеріали тренінгу представляють позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».

Юридична Сотня

19 Nov, 13:53


Програма реабілітації та реінтеграції ветеранів IREX оголошує набір учасників на сьомий раунд конкурсу стипендій для ветеранів та ветеранок, а також членів їхніх родин, котрі прагнуть покращити свої професійні навички та кар’єрні можливості.
🔵Конкурс передбачає надання стипендії в розмірі до 500 USD для ветеранів та ветеранок, які прагнуть покращити свої навички шляхом навчання на короткострокових курсах з метою кар’єрного зростання або працевлаштування. Учасники не обмежені у своєму виборі курсів, однак їм необхідно продемонструвати, що навчання допоможе їм покращити їх ситуацію з працевлаштуванням або отримати бажане місце роботи.
🔵 Головним критерієм оцінки для відбору є чітке обґрунтування вибору освітньої програми та її позитивний вплив на подальше працевлаштування ветеранів/-ок та членів їхніх родин. Також IREX не обмежує учасників у виборі освітньої компанії/установи, яка надаватиме послуги. Це можуть бути як національні освітні заклади, так і навчальні програми від локальних шкіл та окремих експертів, які працюють як ФОП.
👉Заявку на участь можна заповнити до 29 листопада за посиланням.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSftGTWsrN7UrXjm2ppE_35vY8lQr_N4ou7lN_5j3kGUHyeHzQ/viewform

Завершити обране навчання потрібно до кінця липня 2025 року.
‼️Зверніть увагу! Члени родин ветеранів та ветеранок, які є опікуном/-кою ветерана/-ки або головною особою, від якої залежить забезпечення ветерана/-ки та його/її родини, також запрошені до участі у конкурсі, але пріоритет при відборі заявок буде надано саме ветеранам та ветеранкам.
Деталі щодо заповнення анкети, необхідних документів та процедури конкурсу можна знайти за посиланням.

Юридична Сотня

19 Nov, 11:05


🔻Команда Юридичної сотні підготувала вебінар на тему: «Права та гарантії членам сімей зниклих безвісти військовослужбовців»

👉Трансляція відбудеться завтра, 20 листопада, о 16:00 на нашій сторінці у Фейсбук.

Юридична Сотня

18 Nov, 13:39


📋 Порядок рекрутингу деталізовано положенням щодо процесу відбору кандидатів на військову службу.
Військова частина проводить співбесіду, під час якої уточнюється намір особи щодо укладення контракту про проходження військової служби.
🔻У разі прийняття військовою частиною позитивного рішення щодо прийняття на військову службу за контрактом, громадянину в той самий день надсилається відповідне повідомлення.
🔻У разі відмови в прийнятті на військову службу за контрактом повідомляється про це із зазначенням причини.
До особової справи додається заява про бажання проходити військову службу за контрактом. Довідка ВЛК про придатність до військової служби за контрактом до особової справи не додається.

👉Джерело: постанова КМУ від 8 листопада 2024 р. № 1298

Юридична Сотня

15 Nov, 10:00


👇Електронне посвідчення ветерана містить відомості про особу:
🔹 учасника бойових дій;
🔹 особи з інвалідністю внаслідок війни;
🔹учасника війни;
🔹постраждалого учасника Революції Гідності;
🔹 члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;
🔹 члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника (Захисниці) України.
Е-посвідчення містить унікальний електронний ідентифікатор (QR-код), який забезпечує перехід на запис в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни.
Невід’ємною частиною е-Посвідчення є відцифрований образ обличчя, що міститься в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни або відображається в е-паспорті/е-паспорті для виїзду за кордон, за згодою особи.
🔻Для формування та використання е-Посвідчення ветерана необхідно завантажити мобільний застосунок Дія на електронний пристрій та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію.
Е-посвідчення ветерана пред’являється через Дію, замість посвідчення в паперовій формі, а також документа, що посвідчує особу.
👇Е-посвідчення ветерана відображає:
🔸 назву посвідчення;
🔸 прізвище, ім’я, по батькові;
🔸відцифрований образ обличчя;
🔸 пункт і статтю Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, відповідно до яких надано статус;
🔸 орган, який видав посвідчення;
🔸серію, номер, дату видачі та закінчення строку дії паперового посвідчення;
🔸 групу інвалідності (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
🔸унікальний електронний ідентифікатор.

Для чого і де можна використовувати е-Посвідчення ветерана:
🔹для безплатного проїзду в громадському транспорті;
🔹у закладах охорони здоров’я;
🔹в освітній сфері;
🔹при зверненні до ЦНАП;
🔹при працевлаштуванні та оформленні підприємницької діяльності;
🔹при оформленні пільг, допомог, виплат тощо.

Юридична Сотня

14 Nov, 07:11


👉30.10.2024 Постанова КМУ від 7 березня 2022 р. № 213 втратила чинність на підставі Постанови КМУ № 1226 від 25.10.2024.
Постанова № 213 передбачала окрему процедуру для військовослужбовців та деяких інших осіб щодо укладення шлюбу в період дії воєнного стану, зокрема:
🔵заяву на реєстрацію шлюбу можна було передавати через командира, який завіряв підпис військовослужбовця і направляв до відповідного відділу ДРАЦС;
🔵допускалася реєстрація шлюбу за межами органу ДРАЦС, тоді акт про укладення шлюбу складав командир військовослужбовця.
Проте з 30 жовтня цією процедурою вже скористатись вже не можна.
Нагадаємо: в Україні запрацювала нова послуга “Шлюб онлайн” через Дію, якою також можуть користуватись і військовослужбовці, які не можуть особисто прибути на реєстрацію шлюбу.
Алгоритм реєстрації
1. Оновіть Дію і зайдіть у Сервіси — Шлюб онлайн.
2. Виберіть “Зробити пропозицію” та надішліть сповіщення половинці на зручний месенджер.
3. Кохана людина отримає його та має відповісти протягом 14 днів.
4. Після згоди надайте свої дані для заяви протягом 12 годин.
5. Система запропонує вільні дати.
⏱️Уже в день весілля зайдіть за посиланням у Дії на онлайн-церемонію, де на вас чекатиме працівник Цифрового ДРАЦСу. Процес одруження триває до 30 хвилин.
Цифрове свідоцтво про реєстрацію шлюбу автоматично підтягнеться в Дію протягом доби.
А паперовий документ замовите доставкою Укрпошти чи заберете у відділенні.

Юридична Сотня

11 Nov, 15:22


🔻Команда Юридичної сотні підготувала вебінар на тему: «Які документи слід додавати до рапорту щодо звільнення за сімейними обставинами під час дії воєнного стану?
Частина 2»
👉Трансляція відбудеться завтра, 12 листопада, о 16:00 на нашій сторінці у Фейсбук.

Юридична Сотня

11 Nov, 11:54


👉Постановою КМУ від 01 листопада 2024 р. № 1246 визначені підстави для розформування добровольчого формування:
🔹рішення Командувача Сил ТРО про розформування за умови невиконання або неналежного виконання завдань територіальної оборони;
🔹ухвалення рішення про розформування на загальних зборах, за умов, що в них беруть участь не менш як 60% загальної кількості членів добровольчого формування і підтримали рішення не менш як 80% зареєстрованих на зборах;
🔹припинення членства всіма членами добровольчого формування.

🔻Про прийняте рішення щодо розформування добровольчого формування Командувач Сил ТРО в одноденний строк повідомляє командиру військової частини Сил ТРО.

🔻Про розформування добровольчого формування за ініціативою його членів командир добровольчого формування негайно повідомляє командиру військової частини Сил ТРО та Командувачу сил ТРО.

🔻Командир військової частини Сил ТРО в 1-денний строк з дня отримання рішення Командувача Сил ТРО про розформування добровольчого формування повідомляє керівнику зони (району) територіальної оборони про прийняте рішення.

🔻У разі розформування добровольчого формування командир військової частини Сил ТРО Збройних Сил або уповноважена ним особа в 3-денний строк вилучає посвідчення добровольця ТРО і командира добровольчого формування. Командир військової частини Сил ТРО у 3-денний строк з моменту вилучення посвідчень добровольця територіальної оборони передає їх до ОМС для подальшого знищення та повідомляє Командувачу Сил ТРО про вилучення всіх посвідчень членів добровольчого формування.

🔻Засоби матеріально-технічного забезпечення, отримані добровольцями для виконання завдань добровольчого формування, повинні бути повернуті органам місцевого самоврядування. Здавання стрілецької зброї, інших видів озброєння та боєприпасів до них здійснюється згідно із статутами Збройних Сил та Законом України “Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України”.

Юридична Сотня

08 Nov, 16:27


👉Цей порядок поширюється на військовослужбовців:
🔹Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань;
🔹Правоохоронних органів спеціального призначення;
🔹Державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями;
🔹Служби зовнішньої розвідки;
🔹Розвідувального органу Міноборони;
🔹Держспецзв’язку.
Забороняється дискримінація під час прийняття на військову службу та її проходження, зокрема під час укладання контракту, просування та переміщення по службі, планування військової карʼєри, направлення на навчання, підвищення кваліфікації, підбору кандидатів до складу національного контингенту тощо.
Під час вступу до закладів освіти з метою об’єктивного вивчення рівня фізичної підготовки кандидатів перевірка та оцінка рівня фізичної підготовки проводиться з розподілом на групи за віком та статтю.
Забороняється будь-яка дискримінація військовослужбовців, зокрема:
порушення принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків,
пряме або непряме обмеження прав військовослужбовців залежно від будь-яких ознак (раси, кольору шкіри, переконань, статі, походження, віку, стану здоров’я, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав тощо).
📌Для повного та всебічного врахування потреб жінок і чоловіків в силах безпеки та оборони забезпечується:
🔸 утворення системи уповноважених підрозділів або посадових осіб з питань забезпечення рівних прав та можливостей, запобігання та протидії дискримінації та насильству за ознакою статі, сексуальним домаганням, правопорушенням проти статевої свободи та статевої недоторканності;
🔸 збір статистичних даних з розподілом за статтю, віком, строком несення служби;
🔸 навчання та підвищення кваліфікації персоналу з питань формування гендерної компетентності відповідно до стандартів НАТО;
🔸 протидія сексуальним домаганням, насильству за ознакою статі для військовослужбовців;
🔸 створення та поліпшення інфраструктурних об’єктів та матеріально-технічного забезпечення (зокрема у ВВНЗ) інклюзивності, архітектурної доступності таких об’єктів.