Юридична Сотня @yursotnya Channel on Telegram

Юридична Сотня

@yursotnya


Захищаємо права військовослужбовців, ветеранів та їх родин legal100.org.ua | гаряча лінія 0 800 308 100 (з понеділка по суботу з 09:00 до 20:00)

Юридична Сотня (Ukrainian)

Юридична Сотня - це телеграм-канал, що присвячений захисту прав військовослужбовців, ветеранів та їх родин. Наша мета полягає в тому, щоб надати необхідну юридичну підтримку цій важливій групі людей. Ми регулярно публікуємо корисні поради, новини та інформацію про права та закони, які стосуються військовослужбовців, ветеранів та їх родин. Наша гаряча лінія доступна з понеділка по суботу з 09:00 до 20:00 за номером 0 800 308 100. Приєднуйтесь до нашого каналу, щоб бути в курсі всіх важливих змін і мати можливість отримати професійну підтримку у вирішенні юридичних питань.

Юридична Сотня

31 Dec, 08:02


Завдяки нашим партнерам - Новій пошті у 2024 році нам вдалось відправити 929 посилок.

Друковані пам'ятки для учасників війни та їх родин, документи для надання правової допомоги, різноманітні засоби для сил безпеки та оборони та ще багато корисного було відправлено та оперативно доставлено в усі куточки України.


Дякуємо нашим партнерам за таку підтримку!

Юридична Сотня

30 Dec, 17:42


❗️Президент призначив Ольгу Кобилинську, керівницю Медійної ініціативи за права людини, Уповноваженою Президента з питань захисту прав військовослужбовців і членів їх сімей.

Відповідний Указ №886/2024 вже опубліковано.

🔺ГО “Юридична Сотня”, як і “Медійна ініціатива за права людини”, послідовно обстоювали важливість інституту військового омбудсмена для посилення гарантій захисту прав військових та їхніх сімей.

✔️Для ефективної та послідовної роботи військового Омбудсмена потрібна низка законодавчих змін, однак висловлюємо сподівання, що завдяки змінам система захисту прав військовослужбовців буде більш ефективна. Потреба цього інституту широко обговорювалася не один рік (одну з тематичних публікацій можете побачити за посиланням).🇺🇦

Юридична Сотня

30 Dec, 08:38


👉Міністерство оборони України своїм наказом від 14.10.2024 № 687 виклало в новій редакції положення Інструкції з організації обліку особового складу в системі Міністерства оборони України. Ми вже розповідали про окремі особливості, визначені документом. Наразі продовжуємо цю серію публікацій.
🔻Військовослужбовці можуть особисто подати документи щодо звільнення з військової служби за висновком (постановою) ВЛК або щодо відпустки для лікування у зв'язку з хворобою чи після поранення (контузії, травми або каліцтва). Для цього потрібно повернутися у військову частину і написати рапорт (у випадку, якщо електронна комунікація між лікувальним закладом і військовою частиною не здійснюється).

Юридична Сотня

27 Dec, 07:12


❗️Облік  військовослужбовців за призовом  під час мобілізації❗️

Юридична Сотня

25 Dec, 13:36


🔻Команда Юридичної сотні підготувала вебінар на тему: «Достроковий вихід на пенсію учасників бойових дій»

👉Трансляція відбудеться завтра, 26 грудня, о 16:00 на нашій сторінці у Фейсбук.

Юридична Сотня

25 Dec, 10:35


❗️Відтепер сім’ї полонених або зниклих безвісти зможуть користуватися пільгами ветеранів.

🔺Документом, який надає таке право, є витяг із Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Отримати витяг можна в місцевому структурному підрозділі з питань ветеранської політики або ЦНАПі, незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування).

➡️Пільгами зможе користуватись один із членів сім’ї ветерана, який з ним проживав: чоловік, дружина, непрацездатні батьки, діти до 18 років, неодружені повнолітні діти з інвалідністю I чи II групи, а також інші люди, які перебували під опікою ветерана.

✔️Кошти на пільги будуть перераховуватися на банківський рахунок члена сім’ї з місяця, наступного за місяцем звернення, до місяця звільнення пільговика з полону (визнання судом безвісно відсутнім чи оголошення померлим).

❗️Така можливість стосується пільг щодо:
🔸оплати житла та комунальних послуг;
🔸абонементної плати за користування квартирним телефоном і 🔸погодинної оплати місцевих розмов;
🔸користування поліклініками та госпіталями, до яких були прикріплені ветерани.🇺🇦

Юридична Сотня

25 Dec, 07:00


Зі святом! 🇺🇦

Юридична Сотня

23 Dec, 14:25


‼️Звертаємо вашу увагу, що 24 та 25 грудня, а також 31 грудня та 1 січня гаряча лінія ГО «Юридична сотня» не працюватиме. Дякуємо за розуміння та бажаємо спокійних свят!🇺🇦

Юридична Сотня

20 Dec, 11:39


👉Кабінет Міністрів України затвердив Постанову № 1401 від 10.12.2024 щодо реалізації експериментального проєкту державної підтримки військовослужбовців та звільнених з військової служби, а також членів їхніх сімей. Мета — спрощення реалізації прав.
Стосується:
🔺Громадян України, які проходять військову службу у ЗСУ або звільнені з військової служби, щодо

🔹статусу особи з інвалідністю внаслідок війни;
🔹одноразової грошової допомоги в разі інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання;
🔹одноразової грошової допомоги в разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності призваним на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори чи службу у військовому резерві;
🔹пенсії по інвалідності;
🔹дострокової пенсії за віком військовослужбовцям, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання;
🔹забезпечення допоміжними засобами реабілітації, зокрема виплати грошової компенсації
за самостійно придбані такі засоби;
🔹соціальних послуг;
🔹пільг на оплату ЖКП, придбання твердого палива і скрапленого газу з автоматичним включенням до Реєстру осіб, які мають право на пільги.

Юридична Сотня

06 Dec, 08:23


Зі святом!🇺🇦

Юридична Сотня

05 Dec, 10:18


👉Кабінет Міністрів 29 листопада 2024 року прийняв постанову № 1351, якою продовжив дію пілотного проєкту щодо зубопротезування захисників України.
🔻Тепер Національна служба здоров’я може укладати з учасниками пілотного проєкту договори до 31 грудня 2024 року.
🔻Окрім того, за рахунок коштів Державного бюджету в грудні можна скористатися не лише послугами зубопротезування, а й планової стоматологічної допомоги.
📎Довідково: до прийняття змін пілотний проєкт діяв до 01 грудня 2024 року та поширювався тільки на зубопротезування.

Юридична Сотня

05 Dec, 09:56


Зі святом!🇺🇦

Юридична Сотня

04 Dec, 10:31


👉Кабінет Міністрів 29 листопада 2024 року прийняв постанову № 1361 щодо змін у визначенні підприємств, установ та організацій як критично важливих.
Визначати критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період можуть:
🔷Міноборони:
🔸підприємства, установи та організації, що виконують державні контракти (договори) про закупівлю товарів, робіт і послуг оборонного призначення;
🔸підприємства, установи та організації, що залучені як співвиконавці та беруть участь у виконанні державних контрактів (договорів) про закупівлю, постачання, ремонт та модернізацію озброєння, військової та спеціальної техніки, зброї і боєприпасів;
🔸підприємства, установи та організації, що готують зовнішніх пілотів (операторів) та екіпажі безпілотників .
🔷Центральні органи виконавчої влади, що здійснюють керівництво відповідним військовим формуванням (крім Збройних Сил):
🔸підприємства, установи та організації, що виконують державні контракти (договори) для потреб інших військових формувань, укладені з державними замовниками у сфері оборони.
🔷Мінстратегпром:
🔸підприємства, установи та організації, що виконують державні контракти (договори) з виробництва БпАК, БпЛА та безпілотних комплексів, озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів, складових частин їх та інших товарів оборонного призначення.
Детальний розбір процедури бронювання на нашому сайті

Юридична Сотня

04 Dec, 09:46


Доповнюється перелік осіб, які підлягають бронюванню, а саме:
🔻військовозобов’язані, які займають посади протезистів-ортезистів, техніків протезистів-ортезистів, інженерів технологів-протезистів, інженерів-протезистів, механіків протезно-ортопедичних виробів, за умови виконання ними не менш як 50 % норми робочого часу протягом останніх 3 місяців, що передують даті подання списку, з відповідним обґрунтуванням.

🟥Також змінюється правило щодо заробітної плати, і тепер передбачається, що
військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств, критично важливих установ, повинна бути нарахована щомісячна заробітна плата протягом строку, на який надано відстрочку, не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (поки що 20 тис. грн).
📌Виняток — державні і комунальні підприємства, установи і організації, господарські товариства, у статутному капіталі яких більше 50 % акцій (часток) належать державі або які перебувають у комунальній власності, та господарські товариства, більше 50 % акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави або комунальної власності в яких становить 100 %, резиденти Дія Сіті.

🟥Крім цього, тепер будуть братись до уваги українські неурядові організації за переліком, затвердженим Мінреінтеграції.
Критерій визначення критичності підприємства “відсутність заборгованості із сплати податків та ЄСВ” буде також поширюватись і на державні і комунальні підприємства та інші товариства, де є частка власності держави).
Перевірка підприємств буде відбуватись за звітний податковий період, зокрема щодо виконання вимог до нарахованої заробітної плати встановленого розміру (2,5 мінімальних зп). І невиконання цієї вимоги тягне за собою скасування статусу критично важливих для функціонування економіки. Тоді підприємства не можуть бути визначені такими повторно раніше ніж через 6 місяців після скасування статусу.
‼️Важливо! Рішення про визнання підприємств важливими для економіки та оборони станом на 01.12.204, зберігають свою чинність протягом строку, на який вони прийняті, але не довше ніж до 28.02.2025.
👉Джерело: постанова КМУ від 29 листопада 2024 р. № 1362.
Детальний розбір процедури бронювання на нашому сайті.

Юридична Сотня

02 Dec, 13:49


🔻Команда Юридичної сотні підготувала вебінар на тему: «Документи, що подаються з Поданням до звільнення військовослужбовця з військової служби»

👉Трансляція відбудеться завтра, 3 грудня, о 16:00 на нашій сторінці у Фейсбук.

Юридична Сотня

30 Nov, 12:01


Зі святом!🇺🇦

Юридична Сотня

29 Nov, 14:24


🔻Особи з інвалідністю I–II групи внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в бойових діях, мають право на отримання грошової компенсації за житло, яке вони не отримали, перебуваючи на квартирному обліку.

🔻Грошова компенсація виплачується за чергою відповідно до дати взяття на квартирний облік, з урахуванням першочерговості і позачерговості.
🔻Для розгляду заяв про призначення компенсації у виконавчому комітеті органу місцевого самоврядування або держадміністрації утворюється спеціальна комісія.

Заяву про призначення грошової компенсації потрібно подавати в паперовій чи електронній формі до комісії за місцем перебування на квартирному обліку. Також заяву та необхідні документи можна подавати через ЦНАП.

До заяви потрібно додати копії:
🔸документа, що посвідчує особу;
🔸посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
🔸довідки МСЕК про групу та причину інвалідності;
🔸довідки про безпосередню участь у бойових діях (за період російсько-української війни);
🔸документів, що підтверджують родинні стосунки між заявником та особою з інвалідністю, а також членами його сім’ї, які разом з ним перебувають на квартирному обліку;
🔸документа ВЛК, у якому визначено причинний зв’язок отриманих поранень (свідоцтва про хворобу, довідки, витягу з протоколу, акта медичного огляду, постанови тощо, якщо неможливо підтвердити причинний зв’язок поранення);
🔸рішення про взяття на квартирний облік;
довідки про наявність/відсутність зареєстрованого до 31 грудня 2012 р. права власності на житло за заявником та членами його сім’ї (якщо таку довідку отримати неможливо, потрібно зазначити про це в заяві);
🔸акта обстеження, якщо в заявника або його родини наявне житло, що було зруйноване внаслідок агресії рф;
🔸довідки про відсутність/наявність судимості;
а також письмову згоду членів сім’ї щодо включення їх у розрахунок компенсації.

Юридична Сотня

28 Nov, 09:05


🔻“Повернемо зір Захисникам та Захисницям” — спільний проєкт Міністерства у справах ветеранів України, МБФ “Сприяння розвитку медицини” та клініки “Мікрохірургія ока Василя Шевчика”. Він надає шанс ветеранам безоплатно отримати комплексну діагностику та сучасне лікування.
Така можливість є в Києві, Чернігові та Житомирі.
Перелік безоплатних послуг:
🔸повне офтальмологічне обстеження;
🔸оперативне та лазерне лікування захворювань очей;
🔸лікування рубцевих змін обличчя.
Скористатися послугами можуть:
🔹учасники бойових дій;
🔹особи з інвалідністю внаслідок війни;
🔹звільнені з військової служби за станом здоровʼя, які ще не отримали відповідного посвідчення (першочергово звільнені через захворювання та травми очей).
👇Записатися на безоплатне офтальмологічне обстеження можна за телефонами:
📎Київ та Чернігів: +38 0462 90 90 90
📎Житомир: +38 098 211 27 27

Юридична Сотня

26 Nov, 14:59


🔻Команда Юридичної сотні підготувала вебінар на тему: «Компенсація за неотримане житло для осіб з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ групи»

👉Трансляція відбудеться завтра, 27 листопада, о 17:00 на нашій сторінці у Фейсбук.

Юридична Сотня

21 Nov, 09:54


☝️20.11.2024 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи” від 29.10.2024 №4030-IX.
Відтепер
🔹 Людина має право самостійно вирішувати, як саме вона братиме участь у засіданні комісії — особисто чи дистанційно. На розгляд комісії передаються документи, а не вимагається обов'язкова присутність.
🔹Рішення про встановлення інвалідності приймається медико-соціальною комісією у взаємодії з міждисциплінарною реабілітаційною командою. Індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю затверджується в межах стратегії компенсації на основі індивідуального реабілітаційного плану та комплексного реабілітаційного обстеження.
🔹До централізованого банку даних та електронної системи охорони здоров'я вноситься інформація про:
🔸відомості акта огляду;
🔸протокол засідання комісії;
🔸рішення комісії;
🔸індивідуальну програму реабілітації.
‼️Зверніть увагу! Набуття чинності цим законом не скасовує реформу системи МСЕК, яка планується з 01 січня 2025 року.

Юридична Сотня

21 Nov, 08:08


❗️Аналіз проблем родин зниклих безвісти

🔺З початку повномасштабного вторгнення РФ та активних бойових дій  значно зросла кількість зниклих безвісти військовослужбовців. У травні 2022 року був створений Реєстр осіб, зниклих за особливих обставин, який містить дані про військових і цивільних. Станом на липень 2024 року в ньому понад 51 тисяча зниклих. Через величезну кількість окремих історій і те, що немає єдиного органу для підтримки родин зниклих безвісти, часто виникають запити на допомогу.

З початку воєнного стану на гарячій лінії ГО «Юридична сотня» було надано понад 3000 правових консультацій сім'ям зниклих. Найчастіше  звертаються з питаннями про права. Утім, поширеною причиною звернень є недостатнє інформування та прогалини в законодавстві. Тому, для узагальнення  основних проблем та їх вирішення, було проведено аналітичне дослідження.

❗️Основні проблеми 
1️⃣Розподіл виплат
Батьки не мають права на грошове забезпечення зниклих військових, якщо є інші найближчі родичі (дружина чи діти). Також складно отримати посвідчення члена сім’ї зниклого безвісти.

2️⃣Інформаційна невизначеність
Родини часто не знають, хто веде справу про зникнення військовослужбовця, мають труднощі з доступом до слідчих матеріалів.

3️⃣Труднощі з отриманням відстрочки для близьких родичів зниклого безвісти військовослужбовця
ТЦК та СП для надання відстрочки близьким родичам зниклого безвісти вимагають рішення суду про те, що військовий «відсутній безвісти». Але тоді родичі втрачають право на отримання грошового забезпечення військовослужбовця.

На основі виявлених проблем організація підготувала рекомендації для громадськості та державних установ, щодо покращення правового забезпечення родин зниклих безвісти, які можна знайти за посиланням

Юридична Сотня

19 Nov, 14:05


‼️22 листопада 2024 р. (п'ятниця) запланований онлайн-тренінг
“Подання в СЗЧ під час лікування. Причини, наслідки та шляхи вирішення”

Час проведення: з 15:00 до 16:30.
Теми тренінгу
🔸Самовільне залишення частини або місця проходження служби: загальна характеристика правопорушення.
🔸 Відповідальність за самовільне залишення частини або місця проходження служби.
🔸Наслідки самовільного залишення частини або місця проходження служби через
потребу невідкладної медичної допомоги. Крайня необхідність.
🔸 Шляхи повернення на службу після самовільного залишення військової частини або
місця проходження служби:
якщо відомості до ЄРДР внесені;
якщо відомості до ЄРДР не внесені;
звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ч. 5 ст. 401 КК України.
🔸 Огляд судової практики з питань СЗЧ.


Тренер — адвокат ГО «Юридична сотня» Антон Неживий.

Реєстраційна форма за посиланням.

Нагадуємо, що експерти ГО “Юридична сотня” проводять серію тренінгів щодо медичних прав в умовах воєнного стану та шляхів попередження порушень у цій сфері. Ви можете відмітити в реєстраційній формі всі тренінги, які вам будуть цікаві, і ми додатково проінформуємо про дати проведення їх.

📌Листи з підтвердженням реєстрації та посиланням на ZOOM будуть відправлені зареєстрованим слухачам.

🔵Захід підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного
фонду «Відродження» у межах спільної ініціативи «Європейське Відродження
України». Матеріали тренінгу представляють позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».

Юридична Сотня

19 Nov, 13:53


Програма реабілітації та реінтеграції ветеранів IREX оголошує набір учасників на сьомий раунд конкурсу стипендій для ветеранів та ветеранок, а також членів їхніх родин, котрі прагнуть покращити свої професійні навички та кар’єрні можливості.
🔵Конкурс передбачає надання стипендії в розмірі до 500 USD для ветеранів та ветеранок, які прагнуть покращити свої навички шляхом навчання на короткострокових курсах з метою кар’єрного зростання або працевлаштування. Учасники не обмежені у своєму виборі курсів, однак їм необхідно продемонструвати, що навчання допоможе їм покращити їх ситуацію з працевлаштуванням або отримати бажане місце роботи.
🔵 Головним критерієм оцінки для відбору є чітке обґрунтування вибору освітньої програми та її позитивний вплив на подальше працевлаштування ветеранів/-ок та членів їхніх родин. Також IREX не обмежує учасників у виборі освітньої компанії/установи, яка надаватиме послуги. Це можуть бути як національні освітні заклади, так і навчальні програми від локальних шкіл та окремих експертів, які працюють як ФОП.
👉Заявку на участь можна заповнити до 29 листопада за посиланням.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSftGTWsrN7UrXjm2ppE_35vY8lQr_N4ou7lN_5j3kGUHyeHzQ/viewform

Завершити обране навчання потрібно до кінця липня 2025 року.
‼️Зверніть увагу! Члени родин ветеранів та ветеранок, які є опікуном/-кою ветерана/-ки або головною особою, від якої залежить забезпечення ветерана/-ки та його/її родини, також запрошені до участі у конкурсі, але пріоритет при відборі заявок буде надано саме ветеранам та ветеранкам.
Деталі щодо заповнення анкети, необхідних документів та процедури конкурсу можна знайти за посиланням.

Юридична Сотня

19 Nov, 11:05


🔻Команда Юридичної сотні підготувала вебінар на тему: «Права та гарантії членам сімей зниклих безвісти військовослужбовців»

👉Трансляція відбудеться завтра, 20 листопада, о 16:00 на нашій сторінці у Фейсбук.

Юридична Сотня

18 Nov, 13:39


📋 Порядок рекрутингу деталізовано положенням щодо процесу відбору кандидатів на військову службу.
Військова частина проводить співбесіду, під час якої уточнюється намір особи щодо укладення контракту про проходження військової служби.
🔻У разі прийняття військовою частиною позитивного рішення щодо прийняття на військову службу за контрактом, громадянину в той самий день надсилається відповідне повідомлення.
🔻У разі відмови в прийнятті на військову службу за контрактом повідомляється про це із зазначенням причини.
До особової справи додається заява про бажання проходити військову службу за контрактом. Довідка ВЛК про придатність до військової служби за контрактом до особової справи не додається.

👉Джерело: постанова КМУ від 8 листопада 2024 р. № 1298

Юридична Сотня

15 Nov, 10:00


👇Електронне посвідчення ветерана містить відомості про особу:
🔹 учасника бойових дій;
🔹 особи з інвалідністю внаслідок війни;
🔹учасника війни;
🔹постраждалого учасника Революції Гідності;
🔹 члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;
🔹 члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника (Захисниці) України.
Е-посвідчення містить унікальний електронний ідентифікатор (QR-код), який забезпечує перехід на запис в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни.
Невід’ємною частиною е-Посвідчення є відцифрований образ обличчя, що міститься в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни або відображається в е-паспорті/е-паспорті для виїзду за кордон, за згодою особи.
🔻Для формування та використання е-Посвідчення ветерана необхідно завантажити мобільний застосунок Дія на електронний пристрій та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію.
Е-посвідчення ветерана пред’являється через Дію, замість посвідчення в паперовій формі, а також документа, що посвідчує особу.
👇Е-посвідчення ветерана відображає:
🔸 назву посвідчення;
🔸 прізвище, ім’я, по батькові;
🔸відцифрований образ обличчя;
🔸 пункт і статтю Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, відповідно до яких надано статус;
🔸 орган, який видав посвідчення;
🔸серію, номер, дату видачі та закінчення строку дії паперового посвідчення;
🔸 групу інвалідності (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
🔸унікальний електронний ідентифікатор.

Для чого і де можна використовувати е-Посвідчення ветерана:
🔹для безплатного проїзду в громадському транспорті;
🔹у закладах охорони здоров’я;
🔹в освітній сфері;
🔹при зверненні до ЦНАП;
🔹при працевлаштуванні та оформленні підприємницької діяльності;
🔹при оформленні пільг, допомог, виплат тощо.

Юридична Сотня

14 Nov, 07:11


👉30.10.2024 Постанова КМУ від 7 березня 2022 р. № 213 втратила чинність на підставі Постанови КМУ № 1226 від 25.10.2024.
Постанова № 213 передбачала окрему процедуру для військовослужбовців та деяких інших осіб щодо укладення шлюбу в період дії воєнного стану, зокрема:
🔵заяву на реєстрацію шлюбу можна було передавати через командира, який завіряв підпис військовослужбовця і направляв до відповідного відділу ДРАЦС;
🔵допускалася реєстрація шлюбу за межами органу ДРАЦС, тоді акт про укладення шлюбу складав командир військовослужбовця.
Проте з 30 жовтня цією процедурою вже скористатись вже не можна.
Нагадаємо: в Україні запрацювала нова послуга “Шлюб онлайн” через Дію, якою також можуть користуватись і військовослужбовці, які не можуть особисто прибути на реєстрацію шлюбу.
Алгоритм реєстрації
1. Оновіть Дію і зайдіть у Сервіси — Шлюб онлайн.
2. Виберіть “Зробити пропозицію” та надішліть сповіщення половинці на зручний месенджер.
3. Кохана людина отримає його та має відповісти протягом 14 днів.
4. Після згоди надайте свої дані для заяви протягом 12 годин.
5. Система запропонує вільні дати.
⏱️Уже в день весілля зайдіть за посиланням у Дії на онлайн-церемонію, де на вас чекатиме працівник Цифрового ДРАЦСу. Процес одруження триває до 30 хвилин.
Цифрове свідоцтво про реєстрацію шлюбу автоматично підтягнеться в Дію протягом доби.
А паперовий документ замовите доставкою Укрпошти чи заберете у відділенні.

Юридична Сотня

11 Nov, 15:22


🔻Команда Юридичної сотні підготувала вебінар на тему: «Які документи слід додавати до рапорту щодо звільнення за сімейними обставинами під час дії воєнного стану?
Частина 2»
👉Трансляція відбудеться завтра, 12 листопада, о 16:00 на нашій сторінці у Фейсбук.

Юридична Сотня

11 Nov, 11:54


👉Постановою КМУ від 01 листопада 2024 р. № 1246 визначені підстави для розформування добровольчого формування:
🔹рішення Командувача Сил ТРО про розформування за умови невиконання або неналежного виконання завдань територіальної оборони;
🔹ухвалення рішення про розформування на загальних зборах, за умов, що в них беруть участь не менш як 60% загальної кількості членів добровольчого формування і підтримали рішення не менш як 80% зареєстрованих на зборах;
🔹припинення членства всіма членами добровольчого формування.

🔻Про прийняте рішення щодо розформування добровольчого формування Командувач Сил ТРО в одноденний строк повідомляє командиру військової частини Сил ТРО.

🔻Про розформування добровольчого формування за ініціативою його членів командир добровольчого формування негайно повідомляє командиру військової частини Сил ТРО та Командувачу сил ТРО.

🔻Командир військової частини Сил ТРО в 1-денний строк з дня отримання рішення Командувача Сил ТРО про розформування добровольчого формування повідомляє керівнику зони (району) територіальної оборони про прийняте рішення.

🔻У разі розформування добровольчого формування командир військової частини Сил ТРО Збройних Сил або уповноважена ним особа в 3-денний строк вилучає посвідчення добровольця ТРО і командира добровольчого формування. Командир військової частини Сил ТРО у 3-денний строк з моменту вилучення посвідчень добровольця територіальної оборони передає їх до ОМС для подальшого знищення та повідомляє Командувачу Сил ТРО про вилучення всіх посвідчень членів добровольчого формування.

🔻Засоби матеріально-технічного забезпечення, отримані добровольцями для виконання завдань добровольчого формування, повинні бути повернуті органам місцевого самоврядування. Здавання стрілецької зброї, інших видів озброєння та боєприпасів до них здійснюється згідно із статутами Збройних Сил та Законом України “Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України”.

Юридична Сотня

08 Nov, 16:27


👉Цей порядок поширюється на військовослужбовців:
🔹Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань;
🔹Правоохоронних органів спеціального призначення;
🔹Державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями;
🔹Служби зовнішньої розвідки;
🔹Розвідувального органу Міноборони;
🔹Держспецзв’язку.
Забороняється дискримінація під час прийняття на військову службу та її проходження, зокрема під час укладання контракту, просування та переміщення по службі, планування військової карʼєри, направлення на навчання, підвищення кваліфікації, підбору кандидатів до складу національного контингенту тощо.
Під час вступу до закладів освіти з метою об’єктивного вивчення рівня фізичної підготовки кандидатів перевірка та оцінка рівня фізичної підготовки проводиться з розподілом на групи за віком та статтю.
Забороняється будь-яка дискримінація військовослужбовців, зокрема:
порушення принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків,
пряме або непряме обмеження прав військовослужбовців залежно від будь-яких ознак (раси, кольору шкіри, переконань, статі, походження, віку, стану здоров’я, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав тощо).
📌Для повного та всебічного врахування потреб жінок і чоловіків в силах безпеки та оборони забезпечується:
🔸 утворення системи уповноважених підрозділів або посадових осіб з питань забезпечення рівних прав та можливостей, запобігання та протидії дискримінації та насильству за ознакою статі, сексуальним домаганням, правопорушенням проти статевої свободи та статевої недоторканності;
🔸 збір статистичних даних з розподілом за статтю, віком, строком несення служби;
🔸 навчання та підвищення кваліфікації персоналу з питань формування гендерної компетентності відповідно до стандартів НАТО;
🔸 протидія сексуальним домаганням, насильству за ознакою статі для військовослужбовців;
🔸 створення та поліпшення інфраструктурних об’єктів та матеріально-технічного забезпечення (зокрема у ВВНЗ) інклюзивності, архітектурної доступності таких об’єктів.

Юридична Сотня

07 Nov, 17:35


👉Постанова КМУ № 1235 від 29 жовтня 2024 року
🔻На період воєнного стану транспортні засоби, визнані гуманітарною допомогою, призначені для оборони України у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації, кінцевими набувачами яких є військовослужбовці, підлягають тимчасовому державному обліку в сервісних центрах. Тимчасовий державний облік такого транспортного засобу здійснюється на підставі заяви військовослужбовця — набувача транспортного засобу, та документів:
🔹що посвідчує особу військовослужбовця,
🔹що підтверджує проходження військової служби набувачем,
🔹акта приймання-передачі транспортного засобу,
🔹роздрукованої електронної декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою.
Заява до сервісного центру подається протягом 10 днів після оформлення акта приймання-передачі. Якщо до акта приймання-передачі внесено відомості про військовослужбовців, які мають право користування транспортним засобом, визнаним гуманітарною допомогою, до тимчасового реєстраційного талона в графу “Особливі відмітки” вноситься відмітка “Гуманітарна допомога” та відомості про таких військовослужбовців. Відомості про обліковані за військовослужбовцями транспортні засоби, визнані гуманітарною допомогою, вносяться до Єдиного державного реєстру транспортних засобів. Набувач після завершення реєстраційних дій повідомляє військовій частині, органу, підрозділу, у якій проходить військову службу, про те, що йому передано транспортний засіб, визнаний гуманітарною допомогою, який обліковується за ним на тимчасовому державному обліку.
🔻Транспортний засіб знімається з тимчасового державного обліку у зв’язку із:
🔸знищенням;
🔸загибеллю (смертю) набувача;
🔸призупиненням військової служби набувача;
🔸визнанням набувача особою, яка зникла безвісти;
🔸перебуванням набувача в полоні;
🔸перебуванням набувача на лікуванні протягом періоду, що перевищує один місяць, зокрема у зв’язку з пораненням, контузією, травмою або каліцтвом;
🔸перебуванням набувача в розшуку у зв’язку із самовільним залишенням військової частини або дезертирством;
🔸звільненням набувача з військової служби;
🔸відмовою набувача від транспортного засобу, визнаного гуманітарною допомогою, на користь іншого військовослужбовця.

Юридична Сотня

06 Nov, 13:43


🔻У жовтні 2024 року юристи гарячої лінії «Юридичної сотні» опрацювали 2627 звернень.
Найбільше звернень традиційно надійшло від чинних військовослужбовців — 1016, та членів їхніх родин — 647.
👉Найактуальніші питання у жовтні:
• Звільнення — 330
• Військово-лікарська комісія — 317
• Фінансові питання — 286
• Проходження військової служби — 269
• Мобілізація — 232
• Одноразова грошова допомога — 158
• Пенсійне право — 137
• Кримінальні справи (СЗЧ) — 110
🔻У жовтні зросла кількість звернень з питання відкриття кримінальних справ у зв'язку із самовільним залишенням частини — 110. Також користувалися попитом консультації щодо підстав для звільнення з військової служби — 84 звернення, відстрочки від мобілізації — 120 звернень, та переведення в іншу частину — 124 звернення. Вже кілька місяців у топі залишаються питання щодо військово-лікарської комісії.
Ми продовжимо працювати, щоб надавати оперативну та якісну правову допомогу військовослужбовцям, ветеранам та членам їхніх родин.
Звертаємо вашу увагу, що у зв’язку із навантаженням на лінії дзвінки обробляються в порядку черги, тому можуть бути затримки. Ви також можете написати своє запитання на електронну пошту [email protected] або в месенджери офіційних сторінок організації в соціальних мережах.
👉Нагадуємо телефон безплатної гарячої лінії «Юридичної сотні»: +380 800 308 100.
⏱️Графік роботи: з понеділка по суботу, з 09:00 до 20:00, неділя — вихідний.

Юридична Сотня

06 Nov, 08:56


08 листопада 2024 р. (п'ятниця) заплановано проведення онлайн-тренінгу
“МСЕК та встановлення інвалідності військовослужбовцям”.

Час проведення: з 12:00 по 13:15.
Теми тренінгу:
🔹МСЕК, нормативно правове регулювання діяльності;
🔹встановлення інвалідності в період дії воєнного стану;
🔹направлення на МСЕК для військовослужбовців;
🔹перелік документів на МСЕК;
🔹порядок дій у випадку незгоди з рішенням МСЕК (подання скарг, строки оскарження);
🔹встановлення інвалідності на ступінь вище, коли це можливо згідно з чинним законодавством;
🔹підстави для безстрокового встановлення інвалідності.

Тренерка — юристка ГО «Юридична сотня» Кухоцька Софія.

Реєстраційна форма за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScCXsocXKRzcIc0ePAOtO-gzfYP36t4jqTrban3yTttrohysA/viewform

Нагадуємо, що експерти ГО “Юридична сотня” проводять серію тренінгів щодо медичних прав в умовах воєнного стану та шляхів попередження порушень у цій сфері. Ви можете відмітити в реєстраційній формі всі тренінги, які вам будуть цікаві, і ми додатково проінформуємо про дати їх проведення.

📌Листи з підтвердженням реєстрації та посиланням на ZOOM будуть відправлені зареєстрованим слухачам.

Захід підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного
фонду «Відродження» у межах спільної ініціативи «Європейське Відродження
України». Матеріали тренінгу представляють позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».

Юридична Сотня

05 Nov, 10:05


Відтепер право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю реалізується з дати встановлення інвалідності або загибелі (смерті) у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або захворюванням, пов’язаним з виконанням посадових (службових, професійних) обов’язків у період військової агресії Російської Федерації проти України після 24 лютого 2022 р. в районах проведення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам.
🔻Працівники об’єктів критичної інфраструктури, які стали особами з інвалідністю у зв’язку військовою агресією Російської Федерації, а в разі їх загибелі (смерті) члени сімей мають право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги за умови, що такі об’єкти після збройного нападу включені до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури.

Юридична Сотня

01 Nov, 09:48


❗️Якщо ваш рідний військовослужбовець зник безвісти, важливо знати, що ви можете отримати посвідчення члена сім'ї зниклого безвісти, яке дає право на користування певними пільгами. Ось основні кроки:
🔸Звернення до ТЦК та СП: Спочатку вам потрібно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) за місцем проживання із заявою про видачу посвідчення.
До заяви необхідно додати такі документи:
Паспорт або свідоцтво про народження;
Ідентифікаційний код;
Сповіщення ТЦК та СП про зникнення військовослужбовця. Якщо такого сповіщення немає, потрібно його отримати або замовити дублікат, якщо документ був виданий іншому члену сім'ї.
Рішення суду про визнання такого військовослужбовця безвісно відсутнім.

❗️УВАГА! У разі отримання такого судового рішення ви набудете право на посвідчення, але втратите право на отримання грошового забезпечення та інших виплат, які могли отримувати раніше.

🔸Отримання пільг. Після отримання посвідчення необхідно звернутися до Пенсійного фонду України для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП).
До заяви необхідно додати:
Копія посвідчення пільговика;
Ідентифікаційний код;
Копія паспорта.

Також можете звернутися до органів місцевого самоврядування або ЦНАП для подання документів.

👉Цей процес може здатися складним, але дотримуючись вказаних кроків, ви зможете отримати необхідну допомогу та пільги. А які саме, читайте в наступному дописі.

Цей проєкт став можливим завдяки підтримці Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (ICMP) та за фінансової підтримки NORAD – Норвезької агенції з розвитку співробітництва до програми МКЗБ в Україні». Думки, висловлені в цій публікації, належать авторам і не обов'язково відображають погляди МКЗБ або NORAD – Норвезької агенції з розвитку співробітництва в рамках Програми МКЗБ в Україні.

Юридична Сотня

31 Oct, 13:54


‼️30 жовтня, набрав чинності Закон № 4019-IX, який вносить зміни щодо військової служби за контрактом у ЗСУ, ДССТ та НГУ іноземців та осіб без громадянства.

📌На військову службу за контрактом приймаються раніше не судимі іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах і відповідають таким вимогам:
🔸віком до 60 років;
🔸пройшли спеціальну перевірку іноземців та осіб без громадянства;
🔸придатні до військової служби за станом здоров’я;
🔸пройшли професійно-психологічний відбір;
🔸мають достатній рівень фізичної підготовки.

📌Для прийняття на військову службу іноземці та особи без громадянства можуть звертатися до:
🔹Центру рекрутингу іноземців та осіб без громадянства;
🔹центрів рекрутингу;
🔹ЦНАПів;
🔹центрів зайнятості;
🔹ТЦК та СП за місцем проживання чи тимчасового перебування;
🔹безпосередньо до військової частини, у якій мають бажання проходити службу.

Юридична Сотня

31 Oct, 13:37


👉Постановою КМУ від 22 жовтня 2024 р. № 1195 внесено зміни до Порядку виплати грошової компенсації за невикористані дні відпусток членам сімей військовослужбовців та поліцейських у разі їх загибелі (смерті).
🔵Грошова компенсація розраховується на основі посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру (крім винагород) за займаною посадою, на які військовослужбовець, поліцейський мав право на день його загибелі (смерті).
🔵Військовослужбовцям, поліцейським, які на день загибелі (смерті) перебували в розпорядженні, звільнені від посад, усунені або відсторонені від виконання службових обов’язків, відсторонені від виконання повноважень на посаді, для розрахунку грошової компенсації включаються посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням і щомісячні додаткові види грошового забезпечення постійного характеру (крім винагород) з урахуванням зміни вислуги років і норм грошового забезпечення, які отримували військовослужбовці, поліцейські за останніми займаними штатними посадами.
🔻Для визначення розміру грошової компенсації в році загибелі (смерті) застосовується кількість календарних днів відпустки:
військовослужбовцям, які мають вислугу до 10 років, — 30 календарних днів;
від 10 до 15 років — 35;
від 15 до 20 років — 40;
понад 20 років — 45 календарних днів.
🔵Військовослужбовцям, виконання обов'язків військової служби яких пов'язане з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або здійснюється в особливих природних географічних, геологічних, кліматичних і екологічних умовах та умовах підвищеного ризику для життя і здоров'я, компенсується щорічна додаткова відпустка, тривалість якої визначається залежно від часу проходження служби в цих умовах та не може перевищувати 15 календарних днів.
🔵Поліцейським — 30 календарних днів, а також за кожний повний календарний рік служби в поліції після досягнення п’ятирічного стажу служби додається 1 календарний день додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.

Юридична Сотня

30 Oct, 08:51


📌Продовжуємо цикл постів щодо документів, які слід надати до рапорту на звільнення з військової служби під час дії воєнного стану.

👉Джерело: Наказ Міноборони України № 495 від 23.07.2024.

Юридична Сотня

29 Oct, 16:16


📌Воєнний стан продовжено до 05:30 07 лютого 2025 року.

🔹Сьогодні Верховна Рада підтримала законопроєкти щодо продовження загальної мобілізації та воєнного стану. Наразі воєнний стан продовжено до 5:30 07 лютого 2025 року, тобто на 90 днів від 10 листопада 2024 року. Загальну мобілізацію також продовжено на 90 діб.

🔹З проєктом № 12151 можна ознайомитися за посиланням — https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/45119

🔹Проєкт № 12152 — https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/45120

Юридична Сотня

29 Oct, 09:12


🔻Постанова КМУ від 15 жовтня 2024 р. № 1186 регулює порядок встановлення зв'язку інвалідності з пораненнями, отриманими від вибухонебезпечних предметів під час війни.

📌Територіально документ охоплює три періоди:
🔸до 1 грудня 2014 року — територія проведення АТО на Донбасі;
🔸1 грудня 2014–24 лютого 2022 року — території АТО, де працювали органи державної влади, включно з населеними пунктами на лінії розмежування;
🔸після 24 лютого 2022 року — уся територія України, де проводяться заходи для забезпечення оборони.

📌Порядок поширюється на:
🔹осіб, яким встановлена інвалідність внаслідок ушкодження здоров’я під час антитерористичної операції та заходів із забезпечення національної безпеки і оборони у Донецькій та Луганській областях до набрання чинності Законом України від 14 листопада 2017 р. № 2203-VIII;
🔹осіб віком до 18 років, які отримали інвалідність внаслідок ушкодження здоров’я на території проведення антитерористичної операції до набрання чинності Законом України від 22 травня 2018 р. № 2443-VIII.

Юридична Сотня

28 Oct, 07:07


📌Продовжуємо цикл постів щодо документів, які слід надати до рапорту на звільнення з військової служби під час дії воєнного стану.

👉Джерело: Наказ Міноборони України № 495 від 23.07.2024.

Юридична Сотня

25 Oct, 15:36


📌Продовжуємо цикл постів щодо документів, які слід надати до рапорту на звільнення з військової служби під час дії воєнного стану.
👉Джерело: Наказ Міноборони України № 495 від 23.07.2024.

Юридична Сотня

25 Oct, 11:28


‼️22 жовтня 2024 року Указом Президента № 732/2024 введене в дію рішення РНБО від 22 жовтня 2024 року "Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів".
📌Кого стосується це рішення? Як це стосується МСЕК? Чи вплине це на перетин кордону? Та відповіді на інші питання дізнайтеся з статті, розміщеної на сайті Юридичної сотні за посиланням.

Юридична Сотня

24 Oct, 10:09


👉Кабмін затвердив Порядок надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива в опалювальний сезон. Додаткову підтримку отримувачам пільг або субсидій можуть надавати за рахунок джерел, які не заборонені законом. Це можуть бути кошти від іноземних урядів, міжнародних організацій або донорських установ, з якими Мінсоцполітики та ПФУ уклали відповідні угоди. Таку допомогу можна отримати лише один раз за опалювальний сезон.
Важливо, що додаткову підтримку виплачують за кошти партнерів, якщо для цього виділено фінансування. Якщо фінансування немає в певний період, допомога не надається. У 2024 році додаткову підтримку виплачуватимуть як з державного бюджету, так і за кошти партнерів, згідно з угодою між Мінсоцполітики, Пенсійним фондом і Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців.

Юридична Сотня

23 Oct, 06:20


🔻Наказом Міноборони України № 495 від 23.07.2024 вносяться зміни в Інструкцію про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗС України, які унормовують перелік необхідних документів для звільнення з військової служби:
📎копія аркуша бесіди
📎копія рапорту військовослужбовця
📎копія розрахунку вислуги років військової служби (при набутті права на пенсійне забезпечення за вислугою років)
та інші документи, що підтверджують наявність підстав для звільнення.
👉 Деталі в серії наших дописів.


‼️Важливо: ці зміни набули чинності 02.10.2024.

Юридична Сотня

22 Oct, 16:58


🔻Команда Юридичної сотні підготувала вебінар на тему: «Пенсія по інвалідності ветеранам війни: порядок і умови призначення, розміри, перерахунок»

👉Трансляція відбудеться завтра, 23 жовтня, о 16:00 на нашій сторінці у Фейсбук.

Юридична Сотня

21 Oct, 14:35


Кабмін погодився з пропозицією Мінцифри стосовно реалізації протягом 2-х років експериментального проєкту рекрутингу громадян України в електронній формі.
👉Зокрема, постанова КМУ від 15 жовтня 2024 р. № 1170 передбачає, що:
1) координатором проєкту є Міністерство цифрової трансформації;
2) учасниками проєкту є громадяни України віком від 18 до 55 років, які мають РНОКПП, не проходять військову службу (у т. ч. в правоохоронних органах спецпризначення, СБУ чи розвідувальних органах) та виявили бажання взяти участь;
3) учасники підтверджують придатність до військової служби без проходження медичного огляду та психологічного тестування, повідомивши це в заяві.
📎Рекрутинг в електронній формі буде відбуватися засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка.
Такий рекрутинг включає вибір військової частини та спеціальності, подання заяви про проходження військової служби за контрактом через Портал Дія.
📌Перелік військових посад формується з використанням онлайн-платформи з пошуку вакансій, з власником якої Міноборони укладає договір, та/або комплексу спеціалізованого ПЗ “Інтеграційна платформа “Дельта” Збройних Сил України”.
‼️Заява формується засобами Порталу Дія у формі, зручній для сприйняття її змісту, і містить такі відомості про особу:
🔸прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
🔸дата народження;
🔸стать;
🔸військове звання (за наявності);
🔸обрана військова посада;
🔸номер мобільного телефону;
🔸адреса електронної пошти;
🔸інформація про БЗВП (за наявності);
🔸інформація про досвід участі в бойових діях (операціях) (за наявності);
🔸інформація про перебування на службі у військових формуваннях, правоохоронних органах спецпризначення, СБУ чи розвідувальних органах (у т. ч. служба за мобілізацією);
🔸повідомлення про придатність до військової служби за станом здоров’я;
🔸згода про передачу відомостей до рекрутингової платформи.
📎Під час формування заяви Портал Дія отримує/перевіряє відомості та/або документи з:
🔷Держреєстру фізичних осіб-платників податків — дані про РНОКПП;
🔷Єдиного державного демографічного реєстру через єдину інформаційну систему МВС — прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), стать, дата народження.
Заявник несе відповідальність за достовірність відомостей, що містяться в заяві. Формування заяви припиняється системою, якщо відомості надані не в повному обсязі та/або не пройшли контроль.
👉Сформована заява підписується та передається до рекрутингової платформи.
Повідомлення про стан розгляду заяви та інформація про надання послуги щодо рекрутингу в електронній формі надсилаються заявнику засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка.

Юридична Сотня

18 Oct, 09:05


❗️Для родин військових, які втратили контакт зі своїми близькими, дуже важливо знати, як діяти в таких ситуаціях. Страх і тривога можуть швидко охопити, але існує чіткий план дій, який допоможе заспокоїтися та розібратися в обставинах.

🔺Ми зібрали відповіді на найбільш поширені питання родин безвісти зниклих захисників, які допоможуть зорієнтуватися у складній ситуації та діяти правильно.

1️⃣ Не виходить на зв’язок, що робити?
Якщо військовий не виходить на зв'язок кілька днів, зберігайте спокій. Причиною може бути відсутнє покриття, розряджений телефон або інші технічні проблеми. Зверніться до його товаришів по службі, безпосереднього командира чи командування частини. Якщо повідомляють, що він на бойовому завданні та не числиться серед безвісти зниклих, очікуйте подальшого зв'язку. Якщо інформація не змінилася через два дні, повторно зверніться до частини.

2️⃣ Що робити, якщо зв'язку немає більше 3-х днів?
🔘 Зверніться через ТЦК та СП до військової частини для уточнення обставин відсутності зв’язку.
🔘 Якщо вам повідомляють про зникнення захисника, з'ясуйте деталі: останнє місце перебування, обставини втрати зв’язку, координати та напрямок його переміщення.
🔘 Зв'яжіться з ТЦК та перевірте наявність повідомлення про те, що людина зникла безвісти.

3️⃣ Є підтверджена інформація про зникнення захисника, що робити?
🔘 Подайте заяву до Національної поліції про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин, зазначивши всі відомі деталі.
🔘 Отримайте реєстраційний номер та витяг з ЄРДР.
🔘 У разі встановлення факту полону або смерті справу передають СБУ. Зверніться до них для отримання контакту слідчого.

4️⃣ Військовий загинув, але по документах безвісти зниклий, що робити?
Якщо військовий зник більше ніж на два роки (або шість місяців, за окремих умов), родина може звернутися до суду для визнання його померлим та подальшого отримання виплат.

🔸Цей проєкт став можливим завдяки підтримці Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (ICMP) та за фінансової підтримки  NORAD – Норвезької агенції з розвитку співробітництва до програми МКЗБ в Україні». Думки, висловлені в цій публікації, належать авторам  і не обов'язково відображають погляди МКЗБ або NORAD – Норвезької агенції з розвитку співробітництва в рамках Програми МКЗБ в Україні.🇺🇦

Юридична Сотня

17 Oct, 14:34


🔻Команда Юридичної сотні підготувала вебінар на тему: «Які документи слід додавати до рапорту щодо звільнення за сімейними обставинами під час воєнного стану. Частина 1»

👉Трансляція відбудеться завтра, 18 жовтня, о 16:00 на нашій сторінці у Фейсбук.

7,180

subscribers

1,693

photos

41

videos