Думки, про які ніхто не питав @youneverasked Channel on Telegram

Думки, про які ніхто не питав

@youneverasked


Мої думки, про які ніхто не питав

Авторський канал Діми Малєєва
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC20M3T-H-Pv0FPOEfeQJtNQ

Думки, про які ніхто не питав (Ukrainian)

Ласкаво просимо на канал 'Думки, про які ніхто не питав' (Юзернейм: @youneverasked) - це місце, де автор Діма Малєєв ділиться своїми думками, які ніхто не запитував, але вони все одно важливі. Тут ви знайдете відео з цікавими роздумами про життя, культуру, суспільство та багато інше. Долучайтесь до нас, щоб отримувати щоденну порцію натхнення та роздумів! Для більше відео контенту завітайте на наш YouTube-канал: https://www.youtube.com/channel/UC20M3T-H-Pv0FPOEfeQJtNQ

Думки, про які ніхто не питав

12 Jan, 11:36


Доречі, там вийшов новий випуск нашого подкасту :) Насолоджуйтесь!

Думки, про які ніхто не питав

12 Jan, 07:35


Вибори - вибори, у всіх країнах однаково :) Але чесно кажучи, те що відбувається в США - мене дивує більше всього ( маю право дивуватись, бо я там податки плачу :) ).
І ось чому:

1. Ладно, Цукєрберга з Метою вже обговорили :) Він ще сходив на подкаст до Джо Рогана, де дуже довго виливав своє незадоволення демократами / адміністрацією Байдена, на рахунок того, як вони заставляли Мету модерувати і цензурувати все що відбувається на платформі.

2. Президент Зеленський в подкасті Фрідмана також накинув на демократів, і на те, як вони дають / не дають грошів.

3. Тех компанії починають скручувати програми DEI ( Diversity, Equity, Inclusion ) одна за одною, кажучи що в цьому немає сенсу. На фоні пожеж в Лос Анджелесі, і їх політики DEI в депратменті вогнеборців - це виглядає як правильне рішення, бо реальність і соціальні контракти різняться.

4. Навіть MrBeast в своєму останньому відео віршив не просто попрощатись, а виразити те, наскільки погано працює страхова система в США, і таке не має бути.

Я не знаю як у вас, а в мене виникає відчуття зомбування, і програмування нової повісточки яка валить з кожної праски. Тільки, якщо раніше це все було через телебачення, то зараз це йде через блогосферу. Я - точно ЦА тих новин, тому що все те, у що перетворилось суспільство за останні роки - мене відверто заєбало. Але і таке швидке будування "нової повістки" троха лякає.

З хорошого: знову буде не багато гендерів, спорт скоріш за все буде чоловічий і жіночий, з чоловічих туалетів пропадуть засоби жіночої гігєни. Можливо навіть Netlfix перестане робити незрозумілі сюжетні деталі в своїх серіалах.

В голові виникає момент з Зоряних Війн, де Хан Соло каже Чубаці: Чуї, ми вдома! Ще б росіяни додому пішли, взагалі б було добре.

Думки, про які ніхто не питав

11 Jan, 13:54


Знаєте, я ось тестував Grok, і знов заходив в Твітер.

І я зрозумів для чого він нам. Твітер чудовий тим, що дає тобі можливість в котрий раз цінувати своє оточення.

Хоча, якщо ваше оточення з Твітерських воїнів… Ну тут ваше життя точно десь не туди звернуло.

Думки, про які ніхто не питав

10 Jan, 15:46


Люди часто не розуміють, як деякі речі працюють. В одному чаті, де є багато людей, яких я страшенно поважаю, і яких я вважаю прям дуже розумними, виникла ситуація в якій я себе повів не дуже гарно.

Якщо описати в двух словах - то в якомусь чаті, хтось хотів потрапити в компанію, в якій я працюю, і з подивом побачив, що заявки людей, які проживають в Херсонській, Запорізькій, і інших частково окупованих областях України не приймаються. Звичайно, перша реакції: а чи не охуїла та компанія.

Якщо чесно, з санкціями і так далі я зустрічаюсь дуже часто, тому що в великому бізнесі такі речи виникають постійно. Просто наведу невеличкий приклад. Напрямок Агоди за який я відповідаю - називається Activities - це білети в парки розваг, музеї, кулінарні курси, і навіть чоловічий стриптиз в Сеулі. Але можуть і продаватись якісь тури по Китаю, в описі яких може бути - тури в Північну Корею. В силу санкцій ( та і моралі ) ми не можемо продавати такі речі, і звичайно блокуємо такі бізнеси, але з технічної точки зору - такі речі знайти не так легко, ну але якось справляємось.

Ситуація з частоково окупованими областями України - це неприємно, але вже як є: Херсоньска і Запорізька область також під санкціями. Тому почалась вся двіжуха з BMC, які вирішили покинути Україну.

Ну і я огризнувся - сказав неприємні речі за які потім мені було соромно.

Але саме неприємне, що я так багато пропагую, що знання часто роблять нас сліпими - звідси велика кількість дуже розумних людей, які поводять себе як мудаки. І що? Сам повів себе, як мудак. Бо бачите люди чогось не знають. А сам то?

Тому повторю ще й тут, як мантру: знання роблять нас сліпими. І зарозумілими. Не треба так.

Думки, про які ніхто не питав

10 Jan, 12:02


Я колись бачив твіт, про те, що новітні процесори ( та й в цілому любі напів-провідники ) не дуже відрізняються від магічних каменів з якогось фентезі. Береш каміння ( кремній ), проводиш над ним якісь дії, малюєш магічні символи - хуйяк, каменюка ожила, і тепер на ній крутиться штучний інтелект. Големи на яких ми заслуговуємо :)

Думки, про які ніхто не питав

10 Jan, 08:53


Ха, нас давно не було, але ми повернулись! Новини вже на YouTube, і чекають вашої уваги, лайка і коментаря! :)

Думки, про які ніхто не питав

09 Jan, 05:14


Ви ж напевно чули, що Мета зменьшує кількість модерації на своїх платформах? Марк Цукерберг навіть зробив відосік, де росказав з чого Facebook почався, і як політични і інші сили заставили їх бути тим модерованим середовищем, яким вони є зараз.

Звичайно, можна казати, що Марк нарешті очухався, і зрозумів, що модерація на платформі вже стає більш ідіотизмом, ніж захистом... Алееееее, всім зрозуміло, що це робота з новою адміністрацією президента. Доречі, смішно, але як і наш президент, Марк відх"єсосив демократів. Лол. Але присутність Ілона Маска біля Трампа, його ідеї по свободі слова, і так далі ніби то показують, що платформи нарешті виходять з того стану, де заборонено все, окрім повєсточки. І це - добре.

Ловіть передбачення: наступними хто зменшать цензуру будут OpenAI. Якщо ви пробували ChatGPT, для того щоб поговорити про якісь політичні речі, або намалювати картинку ( я колись, ще з часів твітора, старався намалювати українське село з дронами - ChatGPT відмовлявся :) ) - то завжди получали відповідь, що ChatGPT про таке говорити не може.

І тут я скажу те, чого не очікував. Я погрався з Grok ( AI від X ), і потестував його на всьому: від малювання політичних діячів, розмови про контраверсійні теми, і до генерування еротичних історій ( чесно, індустрія фанфіків просто й*бнеться ) - і він зі всім впорався в десяткі разів краще, ніж ChatGPT. Відверто - дуже не поганий ШІ.

Ну а з тим як tech-bros починають один за одним підтримувати нову адміністрацію - такий гравець як OpenAI просто не встоїть.

Думки, про які ніхто не питав

08 Jan, 07:15


Ілон Маск ВИСОСАВ Мемфіс. Такий міг би бути заголовок наступної новини. Мемфіс - місто в штаті Теннесі, який відомий віскарьом і кантрі музикою. Місто Мемфіс було вибрано Іланом Маском, як місто де він вирішив будувати датацентр для свого супер-комп'ютера Colosus, який використовується для тренування Grok - GenAI від компанії X.

Масивний супер-комп'ютер, який вже тренує Grok на 100к GPU. Але в пана Маска гігантоманія, і йому треба зробити все більше ніж в інших, і Colosus планувався зрости на 900% до цілих 1 000 000 GPU, щоб Grok став ще розумнішим, і міг керувати гуманоідними роботами Optimus від компанії Тесла. Але фізика, клята сука, проти пана Маска. Інфраструктура міста просто не спроможна дати Маску всю ту електрику, яку потрібно для його нового дата центру.

Насправді, це все дуже і дуже цікаво спостерігати, як розвиток AI заставляє шкіряних мішків шукати все більше і більше оптимальні рішення для всесвітньої енергетики. Більшість вже інвестує в дослідження термоядерної енергетики, але поки - ядерні реактори виглядають як саме реалістичне рішення. Ну і тут не все просто, тому що, щоб збудувати ядерний реактор треба пройти через бюрократичне пекло, але легше будувати Small Modular Reactors, хотя досі не відомо що з ними робити :) Саме смішне в цьому - акції компанії NuScale Power Corp - котра чудово показує, що ні технарі, ні ринок не розуміє, як ж то майбутнє тих прожорливих датацентрів для AI

Думки, про які ніхто не питав

08 Jan, 06:13


На CES представили Project DIGITS і як на мене, це поки що саме цікаве, що каже нам куда буде розвиватись користувацький AI. А результат в тому, що ідею AI протестували, всім подобається, і AI нормалізується, що значить, що буде він проникати в усі частини нашого життя, і мало в кого це буде викликати подив.

Але в такому результаті - є одне велике але - хмари не резинові, або це вже стає занадто дорого. Тому вітайте - перший домашній сервер для вашого власного штучного інтелекту, який буде покращуватись, скачувати нові апдейти, і інтегруватись з новими застосунками, і кучу нових речей.

Прогнозовано, але я якось не очікував, що AI буде інтегруватись в наше життя так швидко. Уявіть, ви йдете в гості до своїх друзів, вітаєтесь з ними, знайомитись з їх ШІ, і поки ви чекаєте їх в вітальні - ведете бесіду із їх домашнім АI, який в майбутньому буде нагадувати їм про ваш день народження, і навіть замовляти подарунки від їх імені. Скоріш за все у іншого ШІ :)

Думки, про які ніхто не питав

07 Jan, 17:13


Dana White став одним з ради директорів компанії Meta. Так, це той що CEO UFC. Так, там де в клітці бьються емігранти. Чесно, не дуже розумію, яку експертизу має принести Dana White в цю компанію, крім того, що він прям дуже вась-вась з Дональдом Трампом ( Дана був в самому першому тіктоку Трампа ), який під час своєї кампанії дуже критикував компанію Meta. В цілому, дууууже багато рухів компанії Meta направлені на те, щоб трошка підмазати новому президенту США.

Думки, про які ніхто не питав

02 Jan, 14:34


Пані та панове,

Вибачайте, що я до вас за грошима, але збираємо на допомогу силам безпілотних систем.

Збираємо на приціл Nightforce NX8 4-32x50 F1 ZeroS Mil-XT. Та штука коштує 110к грн. Це допоможе нашим захисникам краще бачити ворогів, і відправляти прямо в Омськ.

Буду дуже вдячний за любу гривню:

https://send.monobank.ua/jar/6G3c3P2SP5

Думки, про які ніхто не питав

02 Jan, 12:02


Підвели троха статистику по каналу :)

Дякуємо, що були з нами весь минулий рік :)

Думки, про які ніхто не питав

31 Dec, 13:13


В мене тут до зміни дати залишилось тільки 4 години, тому привітаю вас зараз.

З новим роком, людоньки!

Хочеться побажати вам, щоб 2025 був легшим. Ось просто, щоб ви знаходили час сісти, і перевести дух.

До зустрічі в новому році!

Думки, про які ніхто не питав

29 Dec, 17:48


Ми живемо в дуже іроноічному світі. Найбагатша людина в світі, купую мережу Твітер. І тепер в тому Твітері, велика кілкість користувачів дає йому защекоінів. А ще, найбагатша людина в світі упарюється по Дьяблі, стрімить це всьо на каналі SpaceX ( найбільшої космічної компанії в світі ), постить дивні меми, і володіє компанією яка вчить людей користуватись компьютерами за допомогою думки, володіє автомобільною компанією з найбільшою капіталізацією, і веде якусь незрозумілу політичну гру.

Ну і просто щоб ви розуміли наскільки наразі багатий Ілон Маск: прірва між тим, скільки грошей в нього, і скільки грошей в другої найбагатшої людини в світі ( Джеф Безос ) така велика, що туда майже поміщяється Марк Цукерберг ( 4та найбагатша людина в світі ).

Чесно, якщо це все комп'ютерна симуляція - Ілон має чіт коди.

Думки, про які ніхто не питав

28 Dec, 06:51


Люблю я наших слонів :) Взяв собі невеличку відпустку від YouTube на два тижні. Але ні, наше незламні знаходять твій англомовний канал і зразу. Ніде від них не втікти :)

Думки, про які ніхто не питав

25 Dec, 09:53


Вчора в одному з чатів говорили про архітектуру, про те як класифікувати хорошу, чи погану. Ну таке, звичайні розмови, де кожен старається довести, що розумніший за іншого.

І так і сяк докатились ми до мейнфремів. І якщо воно звучить вам, як технології минулого покоління - так воно і є. Мейнфрейми випускались компанією IBM починаючи з 1950х років. І так як альтернативи тоді не було, а великою компанією стати хотілось - всі почали сурово підсідати на мейнфреми. Бо в ті часи - діджиталізація була не просто словом для популізму, а необхідністю, щоб бути конкрутентними на ринках. Час йшов, приходили нові технології, новий софт, AI, хмарні обчислення, людство рухалось вперед. А 75% глобальної економіки і далі стоять на плечах мейнфреймів. Ще й всьо це крутиться на мові предків - COBOL :D Та, комусь з вас "пощастило" пощупати COBOL в університеті, і навіть вже тоді воно виглядало як письмена старовинної цивілізації.

2/3 всіх компаній із Fortune 500, 45 з 50 найбільших світових банків, 8 з 10 найбільших телекоммунікаційних компаній, і багато інших гегемонів світової економіки - все це працює на близько 10 тисячах мейнфремів по всьому світі. І це все на COBOL.

Залежність від мейнфремів настільки велика, що коли наступив локдаун в зв'язку з COVID, і неймовірно зросла нагрузка на софт, який крутиться на мейнфреймах - COBOL програмістів почали відкликати з пенсій, і просили фіксати ці старі системи.

І у вас може бути валідне питання - так, якщо технологія стара, то треба модернізувати і переписати все то нафіг.

І це - найбільша проблема:

1. Софт який писався і підтримувався десятиріччя - дуже важко розібрати. Копорсатись в коді для такого софта більше схоже на те, як археологі стараються розібрати єгипетські ієрогліфи в відкопаній піраміді.

2. І ось на цьому страшному коді написані найкритичніші системи, по-типу core функціоналу банківських систем, обробки податків, або навіть вирішення логістичних задач.

3. При цьому всьому, самі мейнфрейми оброблюють теребайти інформації кожен день, і при цьому вону до дурі надійні. Як би сказав мій дід: такого вже не роблять.

4. Замінити таку систему - просто страшно. Навіть, якщо постаратись замінити кусочок. В силу того, що воно працює на критичній інфраструктурі, не зовсім зрозуміло що відбувається в середині, і світ очікує того, що воно буде працювати як годинник - кожен раз, коли нова система буде падати - це мільярдні збитки.

5. Ну і головне - мейнфрейми це центральні вузли для багатьох інших систем, тому якщо спробувати замінити це - може статись ефект доміно - і всьо попадає нафіг, повертаючи нас в печери.

Тому наразі позбавитись мейнфремів майже не можливо: дорого, ризиковано, і страшно.

Але є ще одна велика проблема - поголів'я COBOL програмістів зменьшується з великою швидкістю: молодь не хоче пов'язувати себе з такою де факто мертвою технологією як COBOL, а старше покоління йде на пенсію, чи просто вмирає.

Так, мейнфрейми зараз - це не ті мейнфрейми, які були в 50х роках, але і новітніми їх вже назвати не можна. Що буде, коли ми остаточно втратимо знання про цю технологію - хз. Іронічно, що це дуже нагадує фільм, про загниваюче людство, яке функціоную завдяки технологіям згинувшої цивілізації, і тільки обрані вміють керувати тою технологією :)

Думки, про які ніхто не питав

24 Dec, 06:17


Як працюють Маркетплейси. Частина 4.

Ітак, ми з вами вже поговорили про бізнес модель маркетплейсів, про Visa, і навіть про Stripe.

Давайте тепер поговоримо про контент, і чому відбувається так, що маркетплейси по типу Patreon або BuyMeACoffee не розуміють, яку важливу роботу роблять для українців деякі волонтери.

В цілому - маркетплейсам пофігу, що ви там будете викладати. Якщо забрати правила модерації, то маркетплейси будуть завалені порнухою, відосіками вбивства людей, відео з камер спостереження, і куча іншої штуки, яка нещадно випилюється. Ми не будемо розглядати моральну сторону тих, хто продукує цей контент. Але продукують його, тому що людям він потрібен. Які б ми всі тут високоморальні не були, як и ми не говорили про високе і цікаве - гівно людей притягує. В інтернеті є дуже страшні місця, які неймовірно популярні, і люди навіть за таке платять гроші.

Якщо ви подивитись на публічний ринок торгових паперів - то ви майже не знайдете публічних компаній які працюють на ринку 18+. Можливо PlayBoy та RCI Hospitality Holdings. Чому? Швидше за все, тому що коли компанія стає публічною, продукувати такий контент стає в рази важче. Той самий Onlyfans заробляє набагато більше ніж 90% компаній на ринку цінних паперів, але публічним їм ставати просто не треба.

Ітак, ринок продукування такого контенту, якщо легально - супер регульований. Тому люди, які викладають його на платформах по типу твітер, чи телеграм - по суті порушують закон. Порушують вони його просто тому, що модерація цих платформ це дозволяє. Ваші любимі відео з FPV дронами, які вбивають людей - не протримаються і тиждень з каналом в WhatsApp. Коли платформа йде на шлях толерування такого контенту - дуже важко піти назад. Всім відомий випадок Tumblr. Була дуже пристойна платформа для блогінгу, яку облюбовали люди для естетчних порно-еро блогів. Як тільки це заборонили - Tumblr став нікому не потрібний. Так і тут: забери з телеграму запріщьонку, покращь модерацію в X - і всі ці платформи підуть в нікуди.

Як ви розумієте - та сама штука зі зборами на зброю.

І тут у вас буде валідне питання: тоді чому якщо викладати такий контент в телеграмі, який це дозволяє, а в якомусь Buymeacoffee збирати донати просто на життя - BMC та Patreon всеодно блокує акаунти волонтерів?

Відповідь проста - це вимоги не платформ, а Stripe і інших фінансових процесорів.

Stripe, як і більшість фінансових систем працює з персоналіями і організаціями. Навіть, якщо це робиться через платформи, які не є клієнтом Stripe.

Чому Stripe це вимагає? Для Stripe підтримка кріейторів, чи організацій які виклдають такий контент, або збирають гроші на зброю це в першу чергу репутаційні втрати. Уявіть, скільки лайків може заробити журналіст написавши статтю: Публічна компанія Stripe допомагає збирати гроші на створення контенту смерті людей від FPV дронів? А інтернет працює так, що ніхто не буде розбиратись ( лол, тому я і пишу цей опус ).

Як Stripe може вимагати це від маркетплейсів? Збільшуючи ціну обробки транзакцій, або відмовляючись від співпраці - по суті відключиючи бізнес від фінасової інфраструктури. Тому, маркетплейси частіше за все вибирають сторону саме процесорів, а не кріейторів. Тому що в маркетплейса багато творців, і відключення одного - це набагато еффективніше для бізнесу.

На цьому ми закінчуємо цей опус :) Гарних всім свят!

“Потреби багатьох важливіші за потреби кількох або одного.” (с) Спок

Думки, про які ніхто не питав

20 Dec, 05:31


Вийшов троха лонгрід, тому через telegra.ph:

Як працюють маркетплейси. Частина 3

Думки, про які ніхто не питав

19 Dec, 04:28


Як працюють Маркетплейси. Частина 2

Ми з вамі розібрались які проблеми і витрати в маркетплейсів. Тепер давайте розбиратись, яким чином працюють глобальні мережі оплат на приклади кредитних / дебітних карток.

1. Їх досить немало. Якщо брати глобальні, то це Visa, Mastercard ( з більш відомих ), UnionPay ( китайська ), і Amex і Discover ( це США ). Є куча регіональних, таких як вже згаданий RuPay, JCB, Elo, або упасі боже Мир

2. Візьмемо до прикладу Visa. Що це таке? По простому, це велика система для відправки повідомлень. Так, Visa не оперує вашими грошима, Visa - це величезна мережа повідомлень, яка зв'язує продавця з банком який видав таку карту.

3. Як це відбувається?

Кожен раз, коли ви робите оплату, за допомогою карти Visa, будь-то термінал, інтернет оплата, чи який небудь Paypass, виконується приблизно наступне:

а. Ви проводите карткою по терміналу, або заповнюєте форму на сайті. Інформація, про вашу карту, йде по мережі Visa, в банк продавця (aqcuirer)

b. Потім, банк продавця по тій самій мережі повідомлень Visa - відправляє транзакцію банку, який видав карту (issuer), який має доступ до вашого рахунку

с. Issuer перевіряє тразакцію, перевіряє стан рахунку, перевіряє фрод і так далі - і каже чи приймає транзакцію, чи відміняє

d. Це рішення, по тій самій мережі повідомлень Visa передається назад банку продавцю, який каже, чи пройшла продажа, чи ні.

e. Через якийсь момент ( це можуть бути тижні ), банк продавця пересилає запит на пересилку грошей з банка, який видав карту, на свої рахунки ( settlement ).

Як ви розумієте, Visa - це не банк, це просто магістраль обміну повідомлень між банками по всьому світу. Тому, коли кажуть що якийсь російський банк відключили від Visa, чи Mastercard - це значить, що власник карти російсьокго банку може постаратись купити щось за свою кредитку, і банк продавця навіть отримає запит, але перевірити транзакцію не зможе, бо до російського банку не достукатись.

Visa в даному випадку взагалі не оперує вашими грошима, і за кожну таку траназкцію отримує свій процент. Інтеграція з такими мережами - процес дуже складний, дуже врегульований, і головне - дуже дорогий в реалізації. Напряму з цими мережами інтегруються банки, великі фінансові організації, або такі компанії як Amazon. Там звичайно ще є дуже складні варіанти, аля крос-комунікація між Visa і Mastercard, але ми на цьому не будемо зупинятись.

До речі, всі ті хто отримав повідомлення про перевипуск карти Mastercard на Visa - це як раз причина того, що процент за процесінг транзакцій в Mastercard для mono був занадто великий, і тому вони вирішили не йти далі. Amazon до прикладу постійно грозиться кинуту підтримку Visa в UK, але вони всьо якось домовляються.

Для тих в кого ж немає можливості реалізувати інтеграцію з такими мережами як Visa напряму ( а це напевно 99% продавців ) - є рішення - ті хто дають зручні методи інтеграції з тим всім - до прикладу Stripe. І як ви вже зрозуміли, Visa бере якийсь процент за все що ходить, так і Stripe додає трошечки для себе :) Але про це в наступному пості.

Думки, про які ніхто не питав

18 Dec, 06:25


День - 9. OpenAI зробили міні версію DevDays і показали нові можливості агентів на ChatGPT. В цілому функції за допомогою OpenAI API були вже давно, але з playground здається викликати не можна було.

Далі, можна сказати OpenAI яким чином структурувати дані і в якому форматі повертати.

Тепер OpenAI представили Real-Time API який тепер працює через RTC - вважайте вебсокети, тому голосового помічника з ChatGPT можна запхати в любий чайник. Ще й ціна аудіотокенів зменьшилась на 60%.

До цього всього ще й показали як можна файнтюнити модель, і казати їй коли і в яких випадках давати ту чи іншу відповідь.

Думки, про які ніхто не питав

18 Dec, 03:59


Як працюють Маркетплейси. Частина 1

Я ось це ще раз опишу математику того, як працюють різного роду системи, аля Patreon або BuyMeACoffee. Не тому, що я хочу показати, що я правий. А тому, що я обожнюю системи оплат, і хочу, щоб в українців з'являлось розуміння, як це працює, і чому деякі речі закономірні.

Зразу на майбутнє, тим хто хоче сказати, а хулі ти кажеш людям які у війні - як ім жити - це не так. Я не кажу, як жити людям, які знаходяться в жахливих умовах і страшній несправделивості. Моя ціль росказати, як працюють системи, які до свіх стараються відноситись однаково.

Давайте спочатку, так просто з голови, витрати, з якими ми не можемо боротись.

Основні витрати таких систем / marketplaces:
1. Найпростіше - інфраструктура (сервери, хмари де хостяться ці системи). На великому масштабі там неймовірні цифри, і не тільки за хостинг, додавайте туда всякі моніторинги, алерти системи, та той самий Slack, який на великі команди коштує сотні тисяч доларів на рік.

2. Зарплати. Тут я думаю пояснювати не треба. В тому самому Patreon працюють сотні людей, і всі хочуть їсти.

3. Офіси. Дорогезна оренда, ремонти, інтернети, електрика, столи, стільці, і так далі.

4. Подакти, займи, і інші фінансові витрати на фінанси :)

Звичайно, зараз компанії дуже часто оптимізують видатки - десь когось звільнили, десь офіс дали в сабліз, десь домовились за нижчу ціну ( в компаніях є люди, які займаються процесом - procurement - пошук аналогів за дешевшу ціну, чи вибивання знижки. це відноситься до яблук в офіс, так і до мілйонних витрат на якийсь софт ).

Тепер, якщо ви візьмете приклад Patreon або BuyMeACoffee - то їх прибуток, це 10-15% з того, що переводять кріейтору. Давайте, для простоти підрахунку візьмемо - 10%. І ось всі ті витрати мають покриватись саме тими 10%. В реалі вони до кінця не покриваються, тому такі компанії шукають інвестиції на виріст, і ви бачите series-a, series-b, і так далі.

Якщо взяти функціонал тих всіх маркетплейсів контенту - то все можна в принципі зробити самому: підняти який небудь блог, зробити хостінг, проводити оплати. Але це все час, вимоги технічних знань і так далі. Тому такі платформи - дуже популярні, бо вимагають від креатора те, що він вміє краще за все - створювати контент.

Основна фішка цих платформ - це процесінг грошей. Люди дуже часто думають, що оплата - це дуже просто, але банківська система - супер складна. Те що працює в Україні - не буде працювати в США. І причин дуже багато: починаючи від типу карти яка використовується ( Visa чи Mastercard ), закінчуючи банком який випустив цю карту. І це я навіть не кажу про мільйони систем оплат, по типу RuPay ( це не російська, а найбільша система оплат Індіі - від слова рупій :)), PayPal, і море інших. Якщо глянути Азію - ви б взагалі схуїли якими методами там можна оплачувати: від SMS до сканування QR коду.

В любому випадку, більшість цих платформ використовує іншу платформу для процесінгу. Частіше за все, західні компанії використовують Stripe. Для власників платформ це дуже просто - ти додаєш 2-3 строчки коду, бібліотечку Stripe і система оплати працює. Тобі доступно все що завгодно, починаючи від разових покупок, завершуючи системою підписок і рефандів. Звичайно, це не відміняє внутрішніх процесів, по типу запису ledger ( лог транзакцій, який дуже схожий на "зошит" в сільских магазинах ), процеси reconcilliation ( зведення дебету та кредиту ) і так далі.

В результаті всі це платформи стають зав'язані на процесінг ( архітектори би то назвали vendor lock ), тому що це майже єдиний шлях, як взяти гроші з кишені користувачів ( покупців ) контенту, покласти їх собі на рахунок, взяти свій процент, і решту віддати творцю. Тому стосунки з процессінгом - це одна з найголовніших умов функціонування бізнесу загалом.

Далі буде...

Думки, про які ніхто не питав

17 Dec, 04:24


День - 8. OpenAI представили пошук в інтернеті. Насправді він якось там вже працював, але дуже так собі. Зараз клянуться, що буде працювати краще. В випадку ChatGPT класно, що результати пошуку зразу задають контекст. До прикладу, якщо ви шукаєте, що робити в вечері в суботу в якомусь місті, то після перегляду результатів, можете запитати погоду, глянути на ці дати готелі, і так далі - і все це не закриваючи вікна діалогу.

Чи треба периживати Google - навряд. Все ж таки, люди звикли отримувати більше результатів, і оберета серед них :) А вот Perplexity, як і казалось, треба напрягтись, бо наразі їх функціонал дуже схожий. І як би CEO Perplexity в інтерв'ю не казав, що ChatGPT це просто врапер над сервісами Amazon - кінцевому користувачу пофігу :) + в ChatGPT є нормальний голосовий пошук, і хоч воно не звучить як кілер фіча, але чисто соціальний use case коли ви про щось в компанії сперечаєтесь, а потім хтось гонорово дістає телефон з ChatGPT і доєднує його до бесіди відкидати не варто.

Думки, про які ніхто не питав

16 Dec, 16:19


писав то в квітні 2023го року :) бо технології то не магія, а вимоги міжнародних процесорів - то не псячий х'й

Думки, про які ніхто не питав

16 Dec, 16:19


Чи будут такі самі закриття великих акаунтів, які збирають гроші на зброю для ЗСУ на buy me a coffee? Я думаю так, і не тому, що вони проти України, а тому що в Stripe є дуже чітки правила хто і кого може спонсорувати. Тому що закриття очей на 1 аккаунт, може призвести до підняття ціна транзакції для всіх учасників, що просто викине їх з бізнесу.

Думки, про які ніхто не питав

16 Dec, 16:01


UPD: ті хто зараз почне писати про mono базу і donatello - вони класно працюють з картками українських банків. якщо проспонсорувати захочуть хтось з картою банку іншої країни - удачі. Для такого процесінгу знов ж таки буде потрібен Stripe - і все - допригались :)

Сергію Стерненко видалили акаунт на buymeacoffee.

Іронічно, що цей канал почався саме тоді, коли те саме стало з акаунтом Сергія в Patreon. Я тоді старався пояснити людям, що це робляться не тому що так хоче Patreon, а тому що, це саме вимоги процесорів грошей ( в випадку buymeacoffee - це Stripe ). Мене тоді зах'єсосили, сказали що я ніц не знаю, і побажали смерті. Ну твітер і твітер.

Коли я почав писати тут, я описував як працює Patreon, і які там є частини, ну і що потрібно, щоб написати свій сервіс такого типу.

Я звичайно можу казати: а я вам казав, що і з buymeacoffee буде те саме, бо знов ж таки - платформам по'уй що хостити, якщо там іде трафік, не пох'й саме процесорам грошей.

Але цей випадок я хочу ще раз використати, щоб підкреслити - як би нам не хотілось, як би ми не бачили контент який ми постимо - правила платформ - це вимоги тих, хто напряму займається фінансами. І тут, для того контенту, який постять військові, волонтери по типу Сергія, і так далі - мають казати дякую Твітеру і Телеграму, за те, що там дуже слабка модерація. Канал, де FPV дрони знищують ворожу силу, і можна навіть кишки подивитись, навряд чи проіснує на платформах типу WhatsApp і місяць. Бо ніхто більше не дає монетизувати ( і тут не тільки бабки, а і аудиторію ) таким контентом, як X і Телеграм. І то, Телеграм вже нагнули, тому, я думаю каналам які постять смерті русні теж скоро буде не солодко.

Кароче, модерація буде всюду. Ілона теж прогнуть.

Але якщо ви почнете зараз бойкотувати buymeacoffee, як бойкотували Patreon - буде сумно, бо тим ми робимо гірше тільки українським креаторам, яким і так зараз не солодко. Але то якесь наше, національне - якщо скучно, єбаш своїх.

Думки, про які ніхто не питав

16 Dec, 08:00


Залишилось зовсім троха до Нового Року, святкового настрою не так щоб багато, ну але вийшов наш новий епізод подкасту! Там про все: Warhammer, дорогі годинники, а також чи допомагає факт, що ти граєш в группі - знайти собі дівчину :)

Думки, про які ніхто не питав

14 Dec, 07:29


День 7 від OpenAI - вони представили Projects. Насправді, не те щоб такий собі бенгер з технічної точки зору, але тим хто постійно користується ChatGPT і як я повністю загубився в своїх чатах - дуже зручно. Тепер чати в ChatGPT можна організовувати в такий собі папочки, на рівні яких можна задавати спеціальні промпти для ChatGPT, як себе вести в контексті цього проєкту. З всієї демки мені більше за все зайшло те, як вони використовували ChatGPT для створення персонального сайту - можна поцупити пару ідей.

Явно не технологічний прорив, але точно додають зручності.

Ну і ще, на 7 день OpenAI на цьому каналі стало 7 тищ підписників :) Для такого собі персонального блогу ( який з'явився як екзиль з Twitter ), де я ділюсь новинами, або іноді власними думками - вважаю класний результат. Величезне дякую всім хто підписується і слідкує :) Радий писати для вас!

Думки, про які ніхто не питав

13 Dec, 08:56


Новини вже ну Ютубах, і чекають трошечки вашої любові!

Думки, про які ніхто не питав

13 Dec, 06:28


День 6 - чесно, вражаючий. OpenAI представили Video Mode в Advanced Voice Mode. О це коли ви з ним говорите, то і є Advanced Voice Mode. Тепер в ChatGPT можна запихувати відео, чи шарити скрін. Це допоможе використовувати ChatGPT без опису середовища, бо він все буде бачити. На демо більше за все мене здивувало, як представник OpenAI в розмові з ChatGPT представив своїх колег і показав їх боту. А потім вже питав бота питання по типу: хто з представленних носив светер з Санта Клаусами, і він правильно відповідав. Розумієте? Він запам'ятав людей по відео, і зміг відповісти на питання. Потім на демо показали, як розшарили екран з ChatGPT і він допомагав відповідати на повідомлення, розуміючи, що відбувається на екрані. Кароче, дуже круто.

Насправді, навіть страшно уявити скільки класних застосунків можна робити з тими фічами: бот-помічник, який буде спостерігати за вами і допомагати готувати їжу, або слідкувати за правильністю виконання фізичних вправ. З шарінгом скріну - так взагалі, помічник по кодінгу, складанню презентацій, або допомога по спілкуванню в тіндері :)

А ще - додали новий голос під свята - голос Санта Клауса :) Звучить дуже класно.

Думки, про які ніхто не питав

12 Dec, 08:11


День - 5. Все просто. ChatGPT доступний через Apple Intelligence. Все як і обіцяли Apple в своїх анонсах. Тепер користувачам iOS 18.2 навіть не треба акаунта в ChatGPT, але вони можуть заплатити за підписку ( ChatGPT Plus / ChatGPT Pro ). Сам ChatGPT буде викорстовуватись через Siri, або в середині інших тулів.

Як це вплине на продажі телефонів чи ціну акцій - покаже час.

Картинка офісу OpenAI замахала, тому ось вам покажу що вони мені нагадують.

Думки, про які ніхто не питав

11 Dec, 08:46


День - 4, OpenAI представив в публічному доступі Canvas. Це такий інтерфейс, який ви можете використовувати для колаборації з AI по роботі з документами, будь то текст, чи код. Основна різниця, що ви пишете ChatGPT що змінити, і він не перегенеровує документ, а робить в ньому виправлення.

Я їм користувався трошка коли він тільки вийшов - і чесно скажу, що для написання коду - це шляпа. Якщо спочатку все почалось нормально, і ChatGPT класно закрив базові вимоги, то коли ми почали говорити про рефакторінг, або зміну функціоналу - то тут почались проблеми: ChatGPT чи то змінював функцію, роблячи її зовсім не робочую, чи додавав те що треба, але видаляв щось інше. В результаті, я навіть не зміг допроситись в нього видалити пусті стрічки.

Тому для мене цей реліз - ну такоє взагалі :)

Думки, про які ніхто не питав

10 Dec, 04:16


День 3 - презентацій від OpenAI - тепер це Sora. Так, відео генератор крінжових відео тепер доступний для користувачів ChatGPT Plus ( та що 20 баксів ) і дозволить вам генерити 50 priority videos з розширення до 780p і довжиною в 5 секунд, ну а для тих хто платить 200 баксів - тут вже 500 priority videos, скільки завгодно "relaxed videos", довжиною до 20 секунд, і вже в 1080p. Ну і власники Pro підписки зможуть скачувати відоси без вотермарка.

Огляд Sora вже зробив MKBHD. З того, що було показано ( бо я добратись не зміг, зараз доступ закритий, Sora не стягує :) ) видно що є простенький інтерфейс генерації відео, об'єднання декількох відео в один кусок на таймлайні, і навіть простий редактор. З цікавого, вже згенерене відео можна покращувати, і працює класно.

З глюків - всьо як завжди: фізика, нереалістичні рухи тварин і інші жахливі сни штучного інтелекту. Але я так подумав, всякі мультики для дітей, які показують на YouTube Kids - робити ваще легко, бо там зазвичай аніматори самі на заморачуються, і роблять все як получиться :) А ще, напевно сайтам с всякими ролами і декілька секундними футажами - треба закриватись, з Sora всяікі перебивки, прості анімаційні відео і так далі робить простіше простого.

З апокаліптичного - робити фейк відео, особливо з підпискою в 200 баксів легше ніж коли небудь. В світі, де в нас люди по інтернету розносять любу діч - скандалів точно побільшає, і прийдеться доводити що це AI, а не ти. Дух часу, чо.

Ну і так - третій день, і видно, що підписка в 200 баксів буде мати все більше і більше сенсу.

Думки, про які ніхто не питав

07 Dec, 09:03


Доречі, щоб ви не пропустили - Grok став доступним для всіх користувачів мережі X, і навіть не треба мати преміум підписку.

З того, що я помітив:
1. В нього можна запитати про останні новини, про які люди говорять в X. Досить зручно
2. Його можна просити малювати. На відміну від OpenAI - коли я попросив намалювати Зеленського який їсть пудінг - він намалював. Попросив намалювати такий самий малюнок Трампа - теж намалював. OpenAI малювати відмовляється
3. Класно розуміє українську і добре відповідає.

Не перевіряв на галюцінації, але в цілому краще ніж я очікував. Для простих бесід - прям добре, + Grok має більш гнучки політики на контент, який він може генерити.

Думки, про які ніхто не питав

07 Dec, 08:08


Шош, Advent Calendar від OpenAI продовжується.

День 2: представлені Reinforcement Fine-Tuning. По суті це набір API, який розробники, або експерти в ML можуть використовувати, щоб створювати експертні моделі, які будуть краще працювати в якомусь домені. Тепер, можна буде казати моделі де вона класно справлялась, а де їй треба завалити :)

Наразі доступ до цієї фічі можна попросити в OpenAI за фідбек, публічно ж доступним воно стане на початку 2025го.

Думки, про які ніхто не питав

06 Dec, 16:58


Наступного разу, коли мені хтось скаже, що місяць - це дуже довгий період інтерв'ю, для того щоб попасти в компанію, я просто розсміюсь в обличчя. Йшов 7й місяць переговорів з компанією Meta, і ми нарешті дійшли до момента, коли вони готуються дати мені офер, тепер вже з цифрами. Рік ефективності, він такий.

Думки, про які ніхто не питав

06 Dec, 09:02


Ну всьо - всьо, не сваріться :) Новини вже на каналі і чекають трошечки любові від вас :)

Думки, про які ніхто не питав

06 Dec, 03:41


Сем Альтман обіцяє що наступні 12 днів - будуть дні всяких новин від OpenAI, і каже що все буде круто. Штош, в перший день, OpenAI росказали про нову підписку, яка буде коштувати 200 баксів в місяць. За це користувачі отримають доступ до моделі o1 pro яка б мала бути супер помічником для людей які займаються складною математикою, програмуванням і так далі. Ну і ще модель o1 вийшла з "preview mode" - тому швидкість відповідей цієї моделі мала б покращитись.

В цілому - нова підписка - саме для про користувачів, які використовують ChatGPT в своїй професійній діяльності, і хочуть покращити результат.

Для мене троха за дорого. А ви плануєте взяти цю підписку? :)

Думки, про які ніхто не питав

04 Dec, 17:16


Провівши близько 20 років в індустрії - я багато разів був ментором. В пошуках ментора для себе - мені дуже допомагала робота, і чесно кажучи її вибір, тому що вибирав я робочі місця не по зарплаті ( ну, не в першу чергу :) ), а по керівнику. Для мене дуже важливо постійно в когось вчитись, бо в результаті я люблю вчити інших людей.

Зараз, я менторю двох людей, з якими життя звело мене майже випадково.

Також, я бачу, що людям дійсно потрібні ментори. Їх шукають в LinkedIn, Facebook, і навіть в Твітері. І це важко. Я навіть не впевнений, кого складніше знайти - ментора чи психотерапевта.

А потім життя мене звело з Владом Камповим, і ми якось "спєлісь" на питанні менторства - бо в нас обох досить великий досвід. Скажемо так - в мене досвід років, у Влада - талант і розум :)

Основна думка до якої ми зійшлись, що менторство не має бути основано на удачі, а скоріш має бути частиною життя. Як для ментора, так і для мені.

Тому, для того, щоб вирішити цю проблему - ми вирішили створити свій інструмент: так народився https://mentor.sh/en

Інструмент, який допоможе менторам презентувати свої послуги, а людям які шукають наставника - знайти свого мастера Йоду, для того щоб зробити наступний крок в своїй кар'єрі, чи в житті.

Ми ще його допілюємо, і релізнемо в наступному році, але ви вже можете записатись в наш waitlist, і відсвяткувати з нами запуск нашого першого спільного проєкту.

Тому реєструйтесь на ./mentor.sh і очікуйте запрошення, в місце де ви можете знайти свого наставника.

Ну і звичайно, тримайте за нас кулаки, бо в нас тут грандіозні плани :)
До зустрічі!

Думки, про які ніхто не питав

02 Dec, 10:05


Такі історії іноді трапляються. Ось до прикладу пані, яка запустила AI стартап - AllHere - Joanna Smith-Griffin. Такий собі освітній стартап, бот який допомагає дітям вчитись. А потім стартап подав на банкрутство, і звільнив всю команду. Ну і здавалось би - не взлетів, і не взлетів. Але було одне але - стартап підняв дуже непогано інвестицій ( 12 лямів ), і хотів підняти вже Series-B - 35 лямів, але почали брехати про статистику. В результаті, тіктокери знайшли фотографії, як пані Joanna святкувала своє весілля, і виглядало що це все коштувало мільйони доларів.

Коли почали розбиратись, виявилось, що Joanna, яку навіть Forbes відмітив в "30 under 30" - тупо сфейкали мейли і інші документи, щоб кешанути інвестиції, і через банкрутство стартапу зробила собі такий вот exit. Ну а що, чого чекати IPO - можна просто перевести гроші на свій аккаунт. Бо ж весілля.

Думки, про які ніхто не питав

01 Dec, 04:39


Але і без контенту цього тижня я вас не залишу :) В нас вийшов новий епізод! І щоб далеко не ходити - з першим днем зими! :)

Думки, про які ніхто не питав

29 Nov, 10:31


Вибаште, сьогодні без новин. Втомивсь троха.

Думки, про які ніхто не питав

27 Nov, 16:56


Багато мітингів, це коли прийшов о 10й ранку на роботу, поклав ноутбук, пішов на перший мітинг, прийшов о 6й вечора, поклав ноут назад в рюкзак. І так його за цілий день не відкрив.

Думки, про які ніхто не питав

27 Nov, 04:00


Neuralink планує тестувати, чи буде можливо використовувати робо-протези для рук за допомогою свого чіпа. Ясно було, що це тільки питання часу, але я не очікував, що воно буде так швидко. Світ Cyberpunk вже ближче, чим ми очікували.

Управління комп'ютером за допомогою чіпа, яке так чудово продемонстрував Noland Arbaugh - це був тільки proof of concept - прототип, який показував, що ідея жива і працює. Доречі, Noland почувається чудово, і нещодавно навіть зібрав кучу грошей, на 72х годинному стрімі, під час якого грав в різні ігри, спілкувався з людьми, і керував тим всім за допомогою Neuralink.

Після протезу рук, вони точно підуть далі: протези для ніг, інші імпланти, величезні роботи. Футурологи, в книгах зазвичай казали, що в людства три шляхи пришвидшити еволюцію:
1. Біологічна, через модифікацію нашого генома, фіксання помилок, відключення механізму смерті
2. Технологічна Сингулярність, від Рея Курцвейла, де ми створимо комп'ютери, які зможуть створювати ще кращі комп'ютери без участі людини
3. Злиття з технологіями - кібернезація людства, коли в якийсь момент ми просто перенесемо наш мозок в кібернитичне тіло.

Ми з вами, не дивлячись на те, що в світі відверта шляпа, живемо в час коли всі ці три шляхи розвиваються: міліардери створють компанії, які займаються біологічною частиною ( e.g. Calico ), OpenAI старається створити AGI, ну а Neuralink доєднує нас до технологій.

Який шлях в результаті переможе - покаже тільки час.

Думки, про які ніхто не питав

25 Nov, 13:35


Що мені подобається в Agoda - так це наш CTO.

Коли він говорить про AI - він ніколи не говорить, що AI зменшить кількість програмістів, чи інших працівників. Його основна теза - використовуйте AI, щоб ми могли створити ще більше крутих штук, заробляти ще більше бабок, і мати ще більше роботи, і витрачати на неї меньше часу.

В Agoda AI використовується майже всюди в процесах розробки, і ми не замінили за допомогою AI ні одну людину.

Як на мене, це самий адекватний погляд на те, як треба використовувати AI: не щоб замінити, а щоб створювати разом.

Думки, про які ніхто не питав

25 Nov, 09:31


Юля - геніальна жінка :) кращого порівняння аутсорсу і продуктової розробки я ще не бачив :)

Думки, про які ніхто не питав

25 Nov, 04:45


Ви знаєте, я тут на LinkedIn похизувався своєю пригодою з Meta. Пригода для мого професійного життя важлива - тому і похизувався. Доречі LinkedIn прям сама приємна для таких постів мережа, бо хейту чи знецінення майже не було.

Але, після того, я почав отримувати багато повідомлень, від людей, яких я мало знаю. І Бог з ним, це відбувається досить часто, але досить часто люди приходять з запитанням:

"Як знайти роботу, щоб отримувати х тищ баксів". Зазвичай х - це 5 тищ, і для багатьох це ціль. Ціль дуже класна, що правда, як на мене виставлена досить не вірно.

Просто треба задати собі питання: а що ж буде, коли робота яка платить 5к закінчиться?

Тому для мене, завжди було питання: що мені треба знати і що робити, щоб компанії хотіли платити мені суму грошей, на яку я розраховую. Скажемо так, до прикладу, що 5к не було тим, що я можу шукати, а скоріше від чого відштовхуватись.

Я щиро віру в те, що єдиний ресурс який ми маємо - це наш час. Правила нашого суспільства такі, що ми продаємо час нашого "безцінного" життя - на гроші, в яких є досить свідома цінність, і все для того, щоб отримувати дофамінову дозу від організма. Andrew Huberman називає дофамін - єдиною валютою в світі. Звичайно, для кожного джерело дофаміна різне - в когось це гроші, в когось це лайки, в когось це розуміння, що ти зробив щось соціально корисне. Звичайно, все може бути і дуже комбінованим. Але гроші, якщо ви живете в сучасному суспільстві потрібні всім. І в хотінні більшої кількості грошей немає нічого поганого - бо вже краще переживати негоди життя, в місці, де вам не потрібно думати про фінансові проблеми.

А значить - це досить логічно, бажати продавати свій час за більше грошей. Математика бізнеса жорстока, але досить справедлива ( ми відкидаємо корупційні схеми, в яких ти бачиш дуже недалеких бидланів, на державних посадах, які роблять собі матраси з бабла ) - вам будуть платити більше грошей, тільки, якщо ви будете приносити бізнесу більше грошей. Тому формула також дуже очевидна, для того щоб піднімати свою цінність: брати більше відповідальності, брати складніші завдання, міняти компанії на більші або більш преміум сегменту. Працювати над собою, щоб бути більш смачним і цікавим пірожечком, можливо і займе троха більше часу, ніж найти халявку на 5к, але дозволить вам робити краще планування в дальній перспективі.

Або створити свій бізнес, але то шлях ентерпреньора, а тут я точно вам не радник.

Думки, про які ніхто не питав

22 Nov, 08:37


Це ж п'ятниця, а значить і нові новини вже тут :) І як же це відео очікує ваших лайків!

Думки, про які ніхто не питав

21 Nov, 17:43


Будь ласочки, не піддавайтесь глобальному "га-га, путін запустив супер ракету, а вона ніц не зробила"

Воно долетіло, це не перехопили, і то гівно працює. Ходіть в бомбосховища.

UPD: але назва "орєшнік" то якесь дуже дурне

Думки, про які ніхто не питав

18 Nov, 09:16


Відео обіцяв - відео виклав :)

Думки, про які ніхто не питав

17 Nov, 13:21


Я завжди казав - рейтинги подкастів Apple Podcasts - фігніще. Взагалі не зрозуміло, як воно вираховується, чи відповідає воно кількості переслуховань, і чомусь іншому.

До прикладу, подкаст який ми запустили вчора - став за 24 години топ-2 в рейтингу Apple Podcasts, що звичайно ж фігня.

Думки, про які ніхто не питав

16 Nov, 16:25


Чуєте, ми там новий подкаст зробили.

Він буде такий рідний, про чоловіче. Випуск пілотний, ми ще притираємось, і будуємо хімію. Але мені здається буде дуже круто!

Наразі в подкасті все в стані work in progress, тому можливо саме ваш фідбек повпливає на те, що ми робимо.

В любому випадку:
1. Вам гарної суботи
2. Вам гарного прослуховування

Обняв!

https://linktr.ee/menslifepodcast

Думки, про які ніхто не питав

15 Nov, 08:50


Там новини вже вийшли, а ви їх ще не подивились. Смачного вам сніданку :) Ну і за ваш лайк - велике дякую :)

Думки, про які ніхто не питав

14 Nov, 18:55


Навіяно, новими планом, який представив президент.

Попросив ChatGPT зробити план, ніби він Володимир Зеленський. Як на мене вийшло гідно :)

План Ультра-Галактичної Стійкості

Нова ера для сильної, незалежної та інноваційної України!

1. Коаліція світла
Україна стає центром міжнародного об’єднання держав, які борються за свободу, демократію і майбутнє. Ми будуємо нову систему безпеки, яка гарантує мир не лише на Землі, а й у “космосі наших мрій”.

2. Економічна сталь
Перезапуск економіки через підтримку малого й середнього бізнесу, гранти для інноваційних стартапів і пільги для інвесторів. Україна стає глобальним технологічним хабом, куди хоче зайти кожен великий гравець.

3. Нова українська освіта
Кожна школа – це космічна лабораторія. Діти навчаються програмувати, створювати роботів і навіть саджати рослини на Марсі (ну, поки що на симуляції). Вища освіта – це партнерство з кращими університетами світу.

4. Енергетична революція
Зелені технології як наш щит. Сонце, вітер, вода і навіть біопаливо – це енергія нашої стійкості. Ми більше ніколи не будемо залежати від “чужого газу”.

5. Інфраструктура без меж
Мости, які з’єднують не лише береги, а й людей. Дороги, які ведуть у майбутнє. Аеропорти, через які Україна летить у нову еру розвитку. Логістика нового покоління.

6. Залізна стійкість нашої армії
Сучасне озброєння, дрони, системи штучного інтелекту та неймовірна сила духу. Ми будуємо найінноваційнішу армію в світі, яка готова до будь-яких викликів – навіть у космосі.

7. Кожен українець важливий
Соціальна підтримка як фундамент нової України. Пенсії, які дозволяють жити гідно. Програми для молоді, які мотивують залишатися і розвивати країну. Житло для кожного, хто цього потребує.

8. Цифровий прорив
Держава в смартфоні стає ще зручнішою. Всі послуги – в один клік. Ми впроваджуємо електронне голосування, цифровий паспорт і навіть розумні податки.

9. Культурна ДНК України
Україна – це бренд. Наші митці, спортсмени, технології, архітектура – все це стає частиною глобального простору. Ми розповідаємо світу, що українська культура – це тренд.

10. Мрія, яка веде вперед
Цей план – це не просто стратегія, це мрія. Мрія про те, якою Україна може стати: сильною, багатою, об’єднаною. І ми всі, кожен українець, є частиною цієї мрії.

Ми зробимо це разом. Бо Україна – це не просто країна. Україна – це наша галактика!

Думки, про які ніхто не питав

12 Nov, 05:48


Люди, які критикують те, як MANGA (ex-FAANG) наймає людей, через складні етапи інтерв'ю, де є алгоритмічні питання, системний дизайн і так далі, не знаходячись там - цікаві. Бо з однієї сторони, вважають свою думку експертною, з іншої - закривають очі, на те що в тих компаніях працюють дійсно кращі спеціалісти, а значить їх то якось знайшли і відібрали.

Я нещодавно проходив ( і навіть получив офер, вот такий я красавчик ) інтерв'ю в Meta на позицію Engineering Manager, і це зайняло 4 місяці. І вважаю такі типи інтерв'ю найкращими. Тому, back to the roots, і в наступний понеділок вийде відео про в те, чому ці інтерв'юхі кльові. Давно ми чот про індустрію не говорили :)

Думки, про які ніхто не питав

10 Nov, 14:55


Всьо ніяк не міг знайти час, і порефлексувати на свою невеличку мандрівку. Тревел блоги я зараз не веду, але росказати ж можна, правда. + всі думки сказани з точки зору туриста, а не локала.

Перша моя локація була Лондон. З Бангкоку дуже зручно, літак прямий, але троха довго. Я вперше мандрував по американському паспорту, просто тому-що не потрібна віза. Та й вільних сторінок в українському паспорті майже не залишилось. Зразу здивувало те, що в Британію тобі з американським паспортом навіть не треба йти до офіцера, і все відбувається через автоматичні двері. Прилетів, забрав сумку, вийшов. Красота!

Лондон - це просто чудо-чудне. Я зовсім не так собі його уявляв, бо уявляв я його з підручників, по яким ми вчились в школі, а там Бінбен чомусь був червоний. Ніфіга він не червоний, як виявилось. Круте, величезне місто, кожен кусочок якого - ніби має зовсім інший стиль. З IT, як виявилось, щоб прям добре заробляти - не так вже і багато вибору: Google, Meta та Bloomberg. Впевнений, що в Лондоні ще й дофіга фінтеху, але в мене знайомих з того не багато, тому оцінити не можу. З іншої сторони - Лондон прям такий класний мегаполіс, з фльором гаріпотеревщини, де люди дуже рано починають пити пиво. Я реально, ще ніде не бачив так багато людей, які постійно пьють пиво. І парки. Бо-жеч-ки, скільки зелені в Лондоні. Після Бангкоку - просто дивишся на вулицю - і жити стає хотітись. Ну, а жовтий колір осені - це взагалі вартує всіх грошей. В цілому - Лондон дуже сподобався, буде тепер займати в моєму серці друге місце, зразу після Барселони, з якою в мене просто найбільше кохання у світі. Ну але бажання жити в Лондоні в мене чомусь не виникло.

Після Лондону я летів у Відень. Там з роботою в IT ваще гайки :) Але красііііівоооо. Насправді, саме після Відня я зрозумів що Львів тільки невеличкою частиною схожий на Польшу, і більшою частиною саме на Австрію. Австрія ваще цікава країна, яка після другої світової умудрилась у всьому звинувачити усіх, крім себе, і позбулась окупації ставши нейтральною. Відень мега гарний, супер комфортний, з дуже смачною водою з під крану. Відень прям завалений парковими зонами, красивою архітектурою, смачним пивом, і не дуже смачною їжею. Тепер коли я чую про ситу, і ліниву Європу - я першим ділом буду бачити Відень. Але, якщо не брати питання роботи - то Відень виглядає як чудове місце для життя.

Ну і Польша. Про Варшаву я вже писав. Я щиро в захваті від того, як стрімко там розвивається технологічна арена. Я був в офісі Google і Netflix - і в повному захваті від того, що там відбувається. Netflix он взагалі відкрив там перший розробницький офіс, не в США. Клас. Звичайно Варшава стала таким собі центром збору талантів, не тільки з України, але і з Білорусі, і звичайно росії. Тому для технологічних компаній - це прям мекка дешевих талантів. Цікаво слухати локалів, які говорять прям як жителі Сан Франциско років 10 назад, коли із-за кількості добре заробляючих айтішників, ціни на аренду виросли просто колосально. В Варшаві відбувається щось дуже схоже, а по чуткам в Варшаві скоро будуть відкриватись офіси ніших "Silicon Valley Companies", тому аренда виросте ще більше. Також Польша стала для мене дуже близькою, тому що це чудове місце для зустрічі зі своїми рідними. Тому, дякую Польша, ти мені подарила величезну кількість чудових і теплих емоцій.

З іншої сторони в Польші, з ким не говориш - в повітрі аж висить очікування війни на своїй території. Вот жеж дійсно - читати про історичні подій - жуть як цікаво, жити під час них - фігня якась.

В цілому, коли війна закінчиться - дуже б хотілось побачити розвиток технологічного сектора України, хоча б приблизно схожим на Польщу, але внутрішній пессимистичний цинік показує пальцем на сусіда, і каже, що нє.

Думки, про які ніхто не питав

09 Nov, 10:31


Кожен раз, коли в відео, чи пишу тут - я кажу про те, що Маск викликає в мене якісь дуже різноманітні відчуття: від захоплення його бізнес генієм, до ненависті до його гео-політичних думок - деякі читачі чи глядачі завжди бачать тільки те, що я захоплююсь. Ну і ясно зразу накидають те, що я «люблю» рашиста Маска.

Хотя здавалось би, ось живеш ти в українському інформаційному просторі, один день поважаєш арестовича, потім його хейтиш; один день називаєш поляка братом, інший день його хейтиш; один день несеш квіти Порошенку, інший день від нього відхрещуєшся; не можеш зрозуміти як відноситись до Буданова чи пса патрона; день сакралізуєш волонтера, потім сваришся;

Але тільки скажеш, що не всьо чорне або біле, то тобі накидають, те що в тебе «не все так однозначно». А тобі 38, і ти вже 38 років не знаєш як жити то життя.

Думки, про які ніхто не питав

08 Nov, 10:06


Ладно, експеримент був невдалий. Час для нього вибраний також погано.


Перепрашам.

Думки, про які ніхто не питав

08 Nov, 10:03


Ех

Думки, про які ніхто не питав

08 Nov, 08:55


Цей во, то ж пʼятниця - тому нове відео вже чекає ваших переглядів: https://youtu.be/ZZBP7lwxOUc?si=VZADTVKo5L79ovAF

Думки, про які ніхто не питав

07 Nov, 10:09


Компанія Microsoft теж пхає AI всюди, де тільки можна. Зараз, тестувальники, які мають дев версію Windows 11 можуть використовувати AI в Notepad і Paint. Користувачі, можливо, отримають доступ до того всього через місяць, хоча відкладається реліз вже не перший раз.

І хоч AI в Notepad ми вже бачили багато разів, але вот в Paint - виглядає цікаво. В першу чергу, тому що Paint використовують діти і школьники, що якби вирощує нову генерацію неофітів, які будуть повністю залежати від AI.

В цілому, я прям очікував той момент, коли AI будуть робити саме для дітей і підлітків. Бо старше покоління, хоч і старається, але вот зробити використання AI, як основне навряд чи получиться. А вот діти - це вже зовсім інше питання. Ось хто буде дійсно справжнім і масовим користувачем AI продуктів.

Зараз вже навіть важко уявити, що 2 роки назад такого масового і явного використання AI не було. І блін, це реально пройшло меньше двох років.

Думки, про які ніхто не питав

06 Nov, 21:21


І про людей які вміють робити гроші.

Сем Альтман, в своєму твітері дав лінку на chat.com - урлу, яка автоматом відкриє chatGPT. Зазвичай, такі лінки коштують дуже дорого. І виглядає, що OpenAI купили цю лінку за 15 мільйонів доларів. Але цікавий тут Dharmesh Shah, який купив chat.com за 10 мільйонів доларів, а через 2 місяці перепродав її за невизначену суму. namebio.com каже, що лінка була продана аж за 15.5 мільйонів.

Штош, Dharmesh Shah, за два місяці, заробив троха більше 5 лямів, що швидше за все більше того, що він отримує як кофаундер і CTO HubSpot. Хоча кажуть, що його Net Worth наближається до мільярда. Божечки, як то приємно рахувать чужі гроші.

Думки, про які ніхто не питав

06 Nov, 13:34


Вибачте, це останній політичний пост. Я зайшов в псіхушку ( aka Twitter aka X ) і там всі жесть розумні, але ніхто не пише свої роздуми :) То цей во, ви знаєте, як те що вибрали Трампа вплине на війну?

Думки, про які ніхто не питав

05 Nov, 11:18


Вот не знаю як у вас, але я кожен раз коли перезавантажую Твіттер - в мене першими декілька твітів Маска. І все про вибори, і те що треба голосувати за Трампа.

Штош, день виборів.

Не можу з впевненістю судити хто кращий, для ситуації в Україні і в світі в цілому - але дуже сподіваюсь, що хто б не був - війна в Україні завершиться швидше.

Думки, про які ніхто не питав

01 Nov, 09:52


А ще, новий випуск вже в інтернетах, і чекає ваших лайків!

Думки, про які ніхто не питав

01 Nov, 06:21


OpenAI запустили свій пошуковик - ChatGPT Search. Я спробував, працює непогано, майже так само як Perplexity AI. Буду користуватись.

Думки, про які ніхто не питав

31 Oct, 12:20


Я все більше бачу в інтернетах, що телеграм акаунти зламують. Все це відбувається через лінку про голосування за якусь там дитину. В мене в мами був такий самий випадок. Коли зловмисник заходить на акаунт жертви - вони зразу викидають жертву зі всіх девайсів, і ставлять двохфакторну автентифікацію. Що саме погане, так це те, що якщо ви спробуєте залогінитись в той аккаунт - код висилається не через смс, а на залогінений ґаджет, який зараз належить зловмисникам.

Штош, поділюсь з вами, як я викрутитись з цієї ситуації.

Уявимо, що телеграм аккаунт вашої мами вкрали, але у вас і досі є доступ до телефонного номера.

1. Якщо у вас є встановлений телеграм, і ви в нього залогінені - додайтй новий аккаунт до нього. Так, в телеграма на одному телефоні можна мати мульти-логін. Робиться ця вся радість через Settings -> My Account -> Add Account

2. Чомусь, якщо ви додаєте аккаунт в вже залогінений акк - то телеграм присилає PIN через SMS, а не на залогінений дівайс, що вже чудово.

3. Коли ви введете пароль з СМС, вас зустріне віконечно пароля, бо зловмисник не ваша мама - і використовує подвійну автентифікацію

4. Звичайно пароля ви не знаєте, тому сміливо тикаєте - Forgot Password

5. Коли ви це тикните, Telegram вас повідомить, що у вас є дві опції: або згадати пароль, або скинути аккаунт. Згадати у вас не получиться, але скинути - чудово.

6. Як тільки ви скините аккаунт - він буде видалений через якийсь проміжок часу - від 1 до 30хвилин

7. Як тільки ви побачите, що він видалений, можете створити новий за тим самим номером телефона.

Контакти і повідомлення ви звичайно втратите, але хоча б з номера вашої мами не будуть просити гроші.

Ну і це, навчайте своїх близьких кібербезпеці троха, бо вона дуже недооцінена :)

Думки, про які ніхто не питав

29 Oct, 14:17


От це вот знаєте, в мене зараз невеличкий тріп, який складається з візитів до друзів.

Я спочатку був в Лондоні, потім в Відні, і ось зараз в Варшаві. (тут, хто хоче, може в коментах написати про те, який я ухилянт)

Хоч я в захваті від Лондона і Відня - Врашава мене вразила більше за все. Від Варшави до Львова - 400км. Київ від Львова знаходиться на більшій відстані. Але мене просто розвалює те, який крутий IT-клімат Варшави.

Тут є офіси Amazon, Netflix, Google, Microsoft. Кароче, вся MANGA тут. В Google тут взагалі дві величезні башні, тищ на 5-7 людей (а то і більше). І вони несамовито наймають. В цих компаніях працюють багато українців. Це не просто девелопмент офіси - а офіси зі всіма фічами: їжа, музикальні студії, і так далі. З класним соц пакетом, великими зарплатнями, і акціями. І те, що там працюють багато українців - просто, ще один доказ - що в нас дуже кльові таланти.

І ось ця невелика відстань, і просто мега разюча різниця в картині IT компаній міста мене просто розвалює. Близкість росії, непрозора фінансова система, високий рівень корупції, і в результаті дуже спірні політичні рішення призводять до того, що щоб талановитому українцю мати шанси "грати в вищій лізі" - треба шукати ту вищу лігу не дома.

І вот дивлюсь я на це все, і відверто заздрю. 400км різниці, а така прірва між можливостями. Ех.

Думки, про які ніхто не питав

25 Oct, 08:28


Поки що, це тільки чутки, ну але якщо подивитись на присутність згадувань про Apple Vision Pro в мережі ( а їх майже немає ), скоріш за все - Apple Vision всьо.

Думки, про які ніхто не питав

21 Oct, 08:52


ну і маю з вами поділитись цим коментарем, бо він дуже смішний

Думки, про які ніхто не питав

21 Oct, 07:59


Вибачайте, що без новин - троха у відпустці. Але, в нас вийшов наш довгострой - про тарологів, нумерологів, і астрологів. Ну і як вони в порівнянні з чатжпт - насолоджуйтесь!

Думки, про які ніхто не питав

18 Oct, 08:20


Нове відео вже на каналі :) Чекає вашого благородного лайку!

Думки, про які ніхто не питав

13 Oct, 16:39


В книжці Homodeus ( та, я знаю ваше відношення до Херарі ) було написано, що релігія майбутнього - це гуманізм. Де Бога заміняє саме людина. Одна з цих думок, що в майбутньому нації будуть конкурувати і воювати не за територію, а за людей, за їх таланти, мізки, і те, що вони можуть дати людству.

Країна терорист - і так найбільша країна в світі. За територією. З іншої сторони, на вікіпедії в розділі Russia Inventions - остання розробка, росії - це вектора вакцина 2020го року, і танк Армата в 2016му. Здавалось би, за ті гроші, які вони витрачають на цю безмістовну війну - можна б було витратити на заселення території, неймовірний науковий прогрес, винайдення ліків від раку, але вирішили витратити на знищення іншої країни.

Я дуже хочу дожити до часів, коли гуманізм візьме верх, і ті, хто в першу чергу думає про території - просто не зможуть їх втримати, і перетворяться на Borderlands.

Думки, про які ніхто не питав

11 Oct, 14:10


Дякую всім за ваші донати.

Кожна ваша гривня йде на підсилення боєздатності різних бригад нашої країни.

Низький вам всім уклін

Думки, про які ніхто не питав

11 Oct, 07:58


Ну і яка ж п'ятниця без новин вам під сніданок! Смачного!

Думки, про які ніхто не питав

11 Oct, 04:48


Ілон Маск представив свої роботаксі на події під назвою We, Robot - Cybercab. Там ще звичайно була дискотека з роботів Optimus, і представлений дуже футуристичний Robovan, який можна замовляти для групових поїздок.

Що цікаво, Cybercab не буде мати руля, і буде мати двері-метелики ( це ті, що відкриваються наверх ) - а значить, вони повністю розраховують, що ці таксі будуть управлятись ТІЛЬКИ автопілотом, і якщо він зійде з розуму - то фіг ви візьмете контроль на себе :) Ще цікаве це те, що Тесла не зацікавлена в тому, щоб володіти саме бізнесом таксі, а більше зацікавленая саме в виробництві цих машин, продажі їх великим / малим бізнесам, щоб вони вже могли тим займатись. Модель цікава, і сильно відрізняється від інших гравців на цьому ринку. Коштувати Cybercab, по словам Маска, буде близько 30к, і вийде десь в 2027му.

Ще одна річ, яка виглядала ніби дивишся на якогось фанатіка з Біошок, це слова Маска про майбутнє: що роботакіс Cybercab і Robovan перетворять парковки на парки, всюди буде зелена енергія, а роботи Optimus будуть в кожної людини, і на них можна буде делегувати як мийку посуду, так нянчення дітей.

На початку року я був в Каліфорнії, і користувався робо-таксі від компанії Google, і це було дуже класно. І я дуже і дуже сподіваюсь, що в Маска вийде.

З персональної думки: я ненавиджу і захоплююсь Ілоном Маском. З однієї сторони - те що він говорить про політику / геополітику, те що він робить в твітері - викликає в мене просто відразу. З іншої сторони, якщо дивитись на стосунки Маск - Людство - то, напевно, він входить в 10ку найважливіших людей, які штовхають людство в майбутнє, і тут я ним захоплююсь кожною клітинкою свого тіла.

Думки, про які ніхто не питав

10 Oct, 04:42


Як геополітика може вплинути на інтернет?

І нє, я зараз не буду говорити про взлами, пропаганду і так далі. Давайте поговоримо про доменні імена.

Ви ж знаєте, всі ці круті імена аля *.ai, *.ly, або *.io? Зазвичай домен, особливо такий короткий - він належить якійсь території. І зараз навкруги цього є троха скандалів.

До прикладу, є така територія, яка називається British Indian Ocean Territory. Ага, io - це не input/output, а Indian Ocean. І за володіння цією територію вже багато років бореться невеличка держава - Маврикій. Така собі острівна держава, яка набагато меньше Львівської області. І тут сталось те, чого ніхто не очікував: Британія віддає острови Чагос Маврикію, а з ними закінчиться існуваня British Indian Ocean Territory. І тепер треба думати, що робити з таким чудовим і популярним доменом *.io. Як виявилось, в IANA ( рібята, які виділяють домени ) навіть мають процес, як відключати домені імена вже не існуючих територій, яку ввели після зникнення радянського союзу, і їх домену *.su. Поки звичайно ніц не ясно - але якщо домен закриють буде - мені буде троха сумно.

Цікаво, що домен ly - це Лібія, теж не сама спокійна країна. Домайн so - це Сомалі :)

Звичайно не можна оминути домен *.ai - це взагалі напевно найпопулярніший домен зараз, який належить території з назвою Ангілья, і населенням в 15к людей. Лише за минулий рік Ангілья отримала з реєстрації доменних імен *.ai - 32 мільйони доларів, і це 10% всього ВВП країни :) Цікаво, що за всіма правилами і менеджемнтом доменів ai стоїть одна людина - Vince Cate. Історія того, як він отримав права адміна на всю гілку ai - просто неймовірна. Спойлер: "Будеш? Буду!"

Тому так, велика кількість інтернет доменів реально залежить від дуже мініатюрних геополітичних штук. Іноді навіть просто від однієї людини.

Думки, про які ніхто не питав

09 Oct, 10:30


Доречі, я тут ходив в гості до Kaizen Hub - і ми говорили про професію Engineering Manager :)

Думки, про які ніхто не питав

09 Oct, 06:24


Це іронічно, що Geoffrey Hinton отримав Нобеля по фізиці за свої дослідження, зроблені ще в 1983му році. Ці досліження зробили можливими теперешній AI, як ми його знаємо.

Але іронія в тому, що Хінтон дуже довго працював в компанії Google, займався штучним інтелектом, його навіть називали Granfather of AI. Він звільнився з компанії тому що хотів відкрито говорити про небезпеку, яку несе в собі AI в майбутньому. А тепер вот Нобель. А в 2018му він отримав за свої роботи в області AI премію Тюрінга.

Мені здається Hinton став другою людиною в світі, яка отримала і Нобеля і Тюрінга.

Якщо кому цікаво - ось в двох словах про дослідження які Hinton і Hopfield зробили, стараючись зрозуміти як працює мозок, використовуючи свої знання з фізики.

Думки, про які ніхто не питав

04 Oct, 07:55


Там цей, нові новини вже чекають вас!

Думки, про які ніхто не питав

01 Oct, 16:02


Тут цей - Hololens всьо. Стільки надій було на цей AR дівайс. Розробкою нормального гаджету для доповненною реальності займались вже десятки компаній, вклали мільярди доларів, і показали години нереальних відео. Але так і ніхто не досяг успіху. Відверто кажучи, думаю що і Apple Vision Pro, і новий гаджет від Meta будуть мати точно такі самі результати. Сумно це, але технології ще й досі не там.

Думки, про які ніхто не питав

30 Sep, 06:00


Ось вам троха милоти на початок тижня - науковці з Університету Монреалю роблять такі в'язані шапочки для котиків. І це не тільки виглядає дуже красіво, це ще й допомагає їм вимірювати активність кошачого мозку, навіть без того, щоб вкалувати їм заспокійливе. В майбутньому це буде використовуватись, для того щоб зрозуміти, як коти реагують на нові методи лікування. Бо пушисті засранці так і не навчились говорити :(

Думки, про які ніхто не питав

27 Sep, 09:24


До речі новини вже є, і чекають вашого королівського лайку!

Думки, про які ніхто не питав

27 Sep, 04:00


Новини сьогодні вийдуть, але без текстових.

Корпоративно волонтеримо на соціальній кухні

Думки, про які ніхто не питав

26 Sep, 04:41


Ну а поки з OpenAI йдуть люди - компанія Meta презентувала свої нові розробки.

Цука насправді троха жаль :) Все ж таки коли ти презентуєш якісь інновації, як CEO компанії, то тебе будуть порівнювати з, якщо не Стівом Джобсом, то з Тімом Куком, і до харизми тих тіпів йому дуже далеко. Хоча, якщо порівняти те, яким Цук був на зустрічі з сенатом, де було не дуже зрозуміло чи він людина взагалі - він пройшов гігантськи шлях.

Але годі говорити про людей. Компанія Мета представила 4 основні штуки:

1. Новий VR шолом Meta Quest 3S. Чесно, з моєї суб'єктивної точки зору - шоломи Meta найкращі в плані ціна / мобільність / якість. Звичайно, вони не такі круті як Valve Index, але для них не потрібна така тонна датчиків і проводів :) Новий шолом як і всьо нове: скорше, гарніше, краща якість, ще й з Microsoft працювали щоб покращити Remote Desktop. Хоча представити, що люди будуть довго працювати з тою штукою на голові - таке собі

2. Meta AI. Тут всьо як у всіх. Якщо ви слідкували за релізами любого гіганта в світі AI - то ви то вже бачили.

3. Оновлення Meta Glass. Тепер окуляри можна використовувати як перекладач в майже реальному часі. На презентації Цук навіть пофлексив що він тепер небезпечний боєць, і для демонстрації запросив бійця MMA - Брендона Морено, який говорив іспанською, і окуляри перекладали на англійську мову. Що ти скажеш тепер, Ілон Маск

4. Ну і саме головне - Meta Orion Glass. Я б сказав, що це відповідь Apple на їх Apple Vision Pro, але в більш мобільному форматі. Окуляри, які працюють не як екран, а як проєктор, переносний компьютер, який то все рахує, і нейробраслет? для того щоб розуміти, що ви там пальцями робите. Наразі цей ґаджет в стані прототипу, але виглядає більш цікаво ніж Vision Pro. Тут є класний огляд.

Думки, про які ніхто не питав

26 Sep, 02:30


Ну цей, з OpenAI всьо йдуть і йдуть топ-менеджери. Міра Мураті, СТО OpenAI залишила свій пост, про що написала в своєму твітері. З нею також пішли Chief Research Officer і VP of Research. Сем Альтман традиційно сказав дякую, і сказав що прийшов час нової генерації лідерів. За останні два роки з OpenAI або пішли одні з засновників, або як Грег Брокман пішли в довгу відпустку. Ставлю на те, що Сем їх тупо виживає.

Думки, про які ніхто не питав

25 Sep, 06:22


Пам'ятаєте такого блогера - MKBHD, або як його звати в реальному житі - Marques Brownlee. Напевно, найвпливовіший блогер про технології в світі. Своїми ревью отримав величезну аудиторію в 20 лямів підписників, і похоронив Humane AIPin ( там правда не було що хоронити ) .

Кароче, вирішив він запустити свій застосунок - Panels. Зараз тільки не смійтись - це застосунок для пошуку волпейперів на телефон, чи компьютер. Вони співпрацюють з художниками і діляться з ними профітом 50/50.

Ну і вроді - ок. Знайдуться люди, які платять за волпейпери. Але Маркус вбив всіх ціною. 50$ в рік. Це підписка. Так, це підписка на застосунок, в якому можна знайти волпейпер для свого телефона. П'ядесять баксів. Це більше ніж річна підписка на YouTube Premium в Україні. Тепер Маркуса катають на глобальному шакалячому експресі. І там зрозуміло - Маркус заробив собі репутацію, як блогер який дуже топить за "неробіть поганих і дорогих продуктів". Привіт, застосунок за 50 доларів в рік. Нє, я аж сам собі не можу знайти місця. ЗАСТОСУНОК ДЛЯ ВОЛПЕЙПЕРІВ ПО ПІДПИСЦІ. Жесть.

Це звичайно Маркуса не потопить, але на найближчий рік він собі отримав чудові критичні коментарі під кожне відео.

Думки, про які ніхто не питав

24 Sep, 17:35


Знаєте, я думаю багато хто відпишеться після цієї думки, але мені дуже сумно з того, наскільки велика частина українського інтернету перетворилась в якийсь радянський комсомол.

"Лідери ревучих думок" постійно закликають бойкотувати кучу сервісів. Недавно бойкотували Intel. Тепер зазивають бойкотувати Netflix, тому що вони взяли на новий сезон One Piece актрису російського походження. І пофігу, що вона жила в росії до 13 років, отримала освіту вже в Німеччині, і в цілому звичайна модель, яка ніколи в публічному просторі не підтримувала свою екс-батьківщину.

І я навіть не кажу про те, що Netlfix ПОСТІЙНО підтримує Україну, видає дофігіща стипендій, проспонсорували створення 73! фільмів, і зробили український дубляж прибутковим.

Але ні - давайте бойкотувати Netflix. Купуючи пиво, під те, щоб подивитись фільми на руснявих піратських сайтах з рекламами казіно, в Ашані, який офіційно признаний спонсором терроризму.

Заєбало мене це лицемірство. Вибачте, але такі думки, про які ніхто не питав.

Думки, про які ніхто не питав

24 Sep, 08:44


Ото в людей хоббі - запускати Linux на всьому, на чому можливо. Є величезна кількість різного роду гаджетів, які використовують цю систему. Але цей тіп - пішов далі. Він запустив Linux на Intel 4004 - першому в світі комерційному мікропроцесорі! Створений в 1971му для калькуляторів, він може загрузити Linux за 4.76 дня, а навіть прості команди виконуються годинами. Ну але ж виконуються :)

Думки, про які ніхто не питав

21 Sep, 09:55


Тут цей - люди схрестили робота з грибами. Просто Last of Us Terminator Edition.

При чому гриби "контролюють" робота. Для цього вони заставили гриб врости в електроди робота, навчились читати і розуміти сигнали від гриба, і дали грибам контролювати роботів. За допомогою цього експерименти, вони навчили гриб відводити робота від УФ світла.

І так, ясно, що це прям не гриб-гриб контролює робота, а зроблений робот, який розуміє гриб, і виконує якісь дії, ну але звучить же!

UPD: виглядає ппц :)

Думки, про які ніхто не питав

20 Sep, 11:08


Держслужбовцям заборонили використовувати Телеграм на службових пристроях.

Це не забороняє їм використовувати Телеграм на приватних пристороях
Це не забороняє їм вести офіційні канали в Телеграм
Також, троха дивне формулювання - це стосується тільки переписки і пересилання документів.

Я так розумію, що в результаті Телеграм на службових пристроях можна, але тільки в read-only.

Як на мене - ініціатива правильна, особливо якщо підсилювати контроль за ти, що держслужбовці встановлюють на робочі телефони. Може таки зійдемось, що кібербезпека не може бути переоціненною

7,163

subscribers

61

photos

4

videos