Istorium△ || Історія України та світу @istorium_ua Channel on Telegram

Istorium△ || Історія України та світу

@istorium_ua


🏛Про історію - цікаво!
🎓Тільки важливі моменти з минулого!

Зв'язатися з адміністратором можна через бота @Istorium_bot

Підтримка каналу:
-Paypal - [email protected]
-Monobank - 4441 1111 6588 9712

Чат: https://t.me/istorium_ua_chat

Istorium△ || Історія України та світу (Ukrainian)

Давайте подорожувати у часі разом з каналом "Istorium△ || Історія України та світу"! Тут ви знайдете усі найцікавіші та важливі моменти з історії України та світу. Цей канал створений для всіх, хто цікавиться минулим, хоче розширити свої знання та отримати нові враження. Захоплюючі факти, цікаві події та важливі події чекають на вас у кожному пості

Щоб бути в курсі останніх новин та обговорень, приєднуйтесь до нашого чату: https://t.me/istorium_ua_chat. Тут ви зможете обговорити історичні події з іншими учасниками каналу та висловити свою думку

Якщо ви хочете підтримати розвиток каналу, ви можете зробити це за допомогою Paypal або Monobank. Деталі для пожертвувань наведені в описі. Також можна зв'язатися з адміністратором каналу через бота @Istorium_bot

Приєднуйтесь до "Istorium△ || Історія України та світу" вже сьогодні та дізнайтеся більше про захопливий світ минулого!

Istorium△ || Історія України та світу

21 Nov, 14:01


Першим прототипом швидкої допомоги можна вважати систему, що з'явилася в VI столітті у Візантії, - її устрій описав імператор Маврикій у своїй праці «Мистецтво війни». Кожен загін піхотинців супроводжували вершники, які трималися за кілька десятків метрів позаду битви. Поранений солдат пробирався до вершників і за допомогою спеціальних пристосувань забирався на коня. Після цього вершник швидко доставляв пораненого до медичних наметів і отримував золоту монету за кожне врятоване життя. Хворих переносили й раніше, але саме система, описана Маврикієм, об'єднує ідеї, що дають змогу назвати її прототипом швидкої допомоги: хворому допомагають одразу після травми, негайно відправляють до лікарів, для перевезення виділяють спеціальний транспорт.

@istorium_ua

Istorium△ || Історія України та світу

21 Nov, 10:02


Що означає «варварська розкіш»? Ось вам приклад - гаманець (сумка) св. Стефана, Раннє Середньовіччя, бл. 830 г.

Є частиною імператорських регалій Священної Римської імперії. У ньому зберігалася земля з місця загибелі першого християнського святого Стефана, як вважалося, просочена його кров'ю. Використовувалася під час коронації, цей гаманець ставився в спеціальну нішу трону Карла Великого.

Його форма відповідає сумці паломника тієї епохи. На фото 3 зворотний бік, на жаль, ця частина - новодел XIX століття. Наразі в гаманці немає навіть сліду землі, в який момент вона була загублена - невідомо.

Зберігається разом з іншими реліквіями та імператорськими регаліями, що включають знаменитий «Спис Долі».

Матеріал: золото, срібло, дорогоцінне каміння і перли. Висота - 32 см.

Імператорська скарбниця, Відень, Австрія

@istorium_ua

Istorium△ || Історія України та світу

21 Nov, 08:01


Собор Сен-Сесіль в Альбі
Франція, 1282-1492 роки

Місто Альбі на півдні Франції, в Окситанії, було в ранньому Середньовіччі одним із центрів єретичної християнської секти - катарів (або альбігойців). Проти альбігойців був спрямований Перший хрестовий похід у християнських землях (1209-1229), після якого Окситанію було анексовано Францією.

Собор, символ перемоги над місцевою єрессю, почали будувати за дорученням глави альбійської інквізиції єпископа Бернара де Кастане (час єпископства - з 1277 по 1307 рік). Будівлю будували в новому французькому стилі - готичному, але з використанням місцевого матеріалу - цегли. Головна ідея готики - перетворення важкої матерії на візуально легкі конструкції за допомогою духу - якнайкраще ілюструвала пункт, у якому католицька церква розходилася з катарами: для тих матеріальний світ однозначно пов'язувався зі злом.

Необхідні для цегляної кладки широкі контрфорси зроблені в Альбі напівкруглими, через що собор став сприйматися як непорушна фортеця віри - метафора.

@istorium_net

Istorium△ || Історія України та світу

20 Nov, 14:01


Пандемія, яку потім охрестили «Чорною смертю», почалася в 1330-х роках у Китаї. Великим шовковим шляхом бацили потрапили до генуезького порту Кафа в Криму, а звідти з торговельними суднами 1347 року досягли Сицилії.

Спалахнувши на півдні Італії, чума в 1348-1352 роках пронеслася всією Європою, аж до Англії та Скандинавії. Вона викосила до третини європейців. Десь частка жертв була значно меншою, а якісь місцевості та міста просто обезлюділи.

Населення Англії, ймовірно, скоротилося вдвічі, і йому знадобилося 250 років, щоб повернутися до рівня 1348 року. За різними підрахунками, кількість жертв у масштабах світу
становила від 50 до 200 мільйонів осіб.

Купець і літописець Флоренції Джованні Віллані в «Новій хроніці», дійшовши до власних днів, став описувати страшний мор, що нещодавно обрушився на місто. Не знаючи, коли той закінчиться, він залишив у рукописі прочерк: «Чума тривала до...» Однак дату так і не проставив. Чума скосила Віллані разом із десятками тисяч інших флорентійців.

@istorium_ua

Istorium△ || Історія України та світу

20 Nov, 10:02


Кумедний середньовічний слоник, що несе на собі замок, бронзовий свічник, Німеччина, 1200-1400 рр.

Цей свічник підкреслює моду XII і XIII століть на зображення фантастичних звірів і монстрів на предметах домашнього вжитку. Слон, звісно, цілком реальна тварина, але майстер, який виготовив цей свічник, ніколи в житті його не бачив і створив його за описом у манускриптах і за малюнками (мініатюрами) в них же.

Розміри: висота - 16,8 см, довжина - 10,3 см, ширина - 5.3 см. Вага - 340 грам. На другій ілюстрації - фото з каталогу музею кінця XIX століття.

Музей Вікторії та Альберта (Victoria and Albert Museum), інв. № 1595-1855, Лондон

@istorium_ua

Istorium△ || Історія України та світу

20 Nov, 08:00


Будівництво колони Траяна в Римі, 107-113 рр. н.е.

Як римляни піднімали нагору 20 колосальних мармурових барабанів вагою кожен 32 тонни, плюс капітель - верхівку колони вагою 53 тонни на висоту 35 метрів? Чистий інженерний геній...

Відео з National Geographic

@istorium_ua

Istorium△ || Історія України та світу

19 Nov, 12:03


Церемоніальний меч (цзянь), Китай, династія Мін, придворні майстерні імператора Юнле, бл. 1420 г.

Обоюдогострий меч із піхвами. Безумовно не бойова, а прикрашена золотом, сріблом і напівдорогоцінним камінням церемоніальна зброя, визначне творіння майстра династії Мін. Покриття рукояті імітує шкіру ската. Гарда виконана у вигляді голови жахливого рогатого лева, в пащі якого власне і знаходиться клинок самого меча.

Навершя тридольної форми, облямоване спереду і ззаду смугами золотих завитків. Передня панель навершя висічена і прикрашена драконом, оточеним язиками полум'я, що переплітаються. На задній частині навершя центральна панель прикрашена маскою монстра (кіртімукха), увінчаною посрібленим півмісяцем і золотим диском, і людськими руками, також оточеними полум'ям.

Клинок виготовлений у Тибеті зі сталі з візерунчастим малюнком (так званий дамаск), ромбоподібного перетину, прямий і двосічний. Піхви зроблені з дерева, зверху - зелена забарвлена шкіра і оковування позолоченим залізом, зсередини - покриття з червоного шовку.

Довжина меча - 90.3 см, клинок - 76 см. Вага меча - близько 1 кг, вага з піхвами - близько 2 кг.

Придбаний музеєм 1991 року.

Королівська збройова палата (Royal Armouries), інв. No XXVIS.295, Лідс, Англія

@istorium_ua

Istorium△ || Історія України та світу

19 Nov, 09:00


Жити в такому темпі, поєднуючи роботу, особисте життя та піклування про себе — непросто. Стрес, новини й проблеми можуть вивести з рівноваги, а підтримка і мотивація дуже потрібні.

На каналі Психологія | Саморозвиток ми пропонуємо:

🔹 Поради та вправи для поліпшення самопочуття
🔹 Мотиваційні цитати для натхнення
🔹 Афірмації для позитивного мислення
🔹 Тести, щоб зрозуміти себе краще
🔹 Поради від психологів для боротьби зі стресом

Приєднуйся, щоб разом знайти внутрішній баланс!