Етнографічні історії Сізо Сізенко. @yarynkoko Channel on Telegram

Етнографічні історії Сізо Сізенко.

@yarynkoko


Умовна етнографія.

Етнографічні історії Сізо Сізенко. (Ukrainian)

Новий канал Telegram під назвою 'Етнографічні історії Сізо Сізенко.' запрошує усіх зацікавлених у вивченні української культури та традицій. Куратор цього каналу - відомий етнограф Сізо Сізенко, який ділиться цікавими історіями та фактами про різні аспекти народної культури. nnЧим особливий цей канал? 'Етнографічні історії Сізо Сізенко.' пропонує унікальну можливість дізнатися про традиції, звичаї, та обряди українців з першого джерела. Сізо Сізенко поділиться своїми знаннями та дослідженнями з усіма підписниками каналу. nnЯк приєднатися? Для того, щоб отримувати цікаву і корисну інформацію про українську етнографію, долучайтеся до каналу '@yarynkoko'. Не пропустіть можливість дізнатися більше про народні звичаї та традиції, що роблять Україну такою унікальною. Приєднуйтесь до каналу вже сьогодні та розширюйте свої знання про українську етнографію!

Етнографічні історії Сізо Сізенко.

29 Oct, 11:02


До Дніпровського національного історичного музею ім Д.І. Яворницького було передано камʼяну статую половецького воїна 12 століття. Її було евакуйовано Хорунжою службою 3-ї ОШБр з Гектової Балки (неподалік від фронту). Цій скульптурі майже 1000 років і вона опинилась під загрозою знищення російськими окупантами. Евакуація супроводжувалась вибухами КАБів.

Це вже друга врятована з фронту Хорунжою службою камʼяна скульптура. Перша була передана до цього ж музею 14 серпня цього року.

Хорунжа служба 3-ї ОШБр не лише займається роботою з особовим складом бригади, але й рятує історичні артефакти. На сьогоднішній день вже 35 українських музеїв – від національного до районного рівнів отримали експонати від групи.

Джерело

Етнографічні історії Сізо Сізенко.

27 Sep, 18:17


Колачі Подільські

Етнографічні історії Сізо Сізенко.

25 Sep, 19:06


Чи не рай Україна?


Село Молодків, Прикарпатття, Надвірнянщина. Замальовки з селянського побуту. 1938 рік, фото Генрика Поддембського.

Етнографічні історії Сізо Сізенко.

25 Sep, 11:05


https://m.youtube.com/watch?v=AWxy20-2I94

Етнографічні історії Сізо Сізенко.

30 Aug, 22:48


Освітня платформа Schooll Art x Craft на UFW SS 25 за підтримки Lenovo.

3 ВЕРЕСНЯ, "Мистецький арсенал"

"...подія збере експертів та фахівців фешн-індустрії для обговорення питань збереження культурної спадщини України, підтримки традиційних ремесел та популяризації нашого культурного надбання".

Ключове:

✔️проблеми збереження нематеріальної культурної спадщини;
✔️досвід роботи українських брендів з майстрами традиційних ремесел;
✔️етична робота з культурною спадщиною і тими, хто її досліджує і примножує.

👉 Дуже влучно, на часі і цікаво. Водночас все це часто наповнено маніпуляціями та підмінами понять заради заробітку або винятково самореалізації СЕБЕ, що теж ок, якщо казати про це чесно і не натягувати на себе збереження культури.

Тому постараюсь відвідати і наживо послухати Ярину Сізик та представників моди — Лілію Літковську, Дарину Луканюк, Вікторію Дудку та Людмилу Климчук.

Дизайнери Марія Гаврилюк (GUNIA), Соня Солтес (LUTIKI) і Федір Возіанов (VOZIANOV) говоритимуть про дослідження й популяризацію культурної спадщини на прикладах проєктів брендів.

📌Вхід вільний за попередньою реєстрацією
📍Локація: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 10—12

Етнографічні історії Сізо Сізенко.

30 Aug, 07:54


У тестовому режимі почав свою роботу довгоочікуваний Реєстр музейних колекцій, розроблений Міністерством культури та інформаційної політики України. До нього вже долучились 250 українських музеїв.

Наявність реєстрів та оцифрованих колекцій має надзвичайно важливе значення. По-перше, для доведення факту викрадення або пошкодження. Наявність уніфікованої бази значно полегшить роботу на національних та міжнародних судових майданчиках. По-друге, звичайно ж, це гарний популяризаційний ресурс.

Долучайтесь до тестування платформи, пишіть відгуки в коментарях. Нам цікава думка як фахової спільноти, так і тих, хто просто любить українську культуру та нашу культурну спадщину.

Частина наповнення платформи – публічна, частина – із обмеженим доступом.

Посилання на публічну частину платформи 👇
https://museum.mcip.gov.ua/

Етнографічні історії Сізо Сізенко.

24 Aug, 07:07


«Нехай наші вороги покопають ями, поставлять хрести та й лягають самі!

Ой хотіли вороги, щоб ми тут не були, а ми тут, а ми там, та й на зло ворогам!»

Незалежність — не подарунок долі. Незалежність — не випадковість на історичному шляху. Справжня Незалежність виборюється в бою, досягається працею, перевіряється на міцність в час зневіри, постає з спільної дії. Як би нам не хотілося порозкладати ворогів у ями з їх власної волі, станеться це лише з нашою поміччю.

Кілька століть тривали спроби розчинити українців серед інших народів, змусити забути свою культуру, знищити фізично. І в усі часи українці сміялись в очі ворогові, закарбували сатиру в більшості фольклорних жанрів, співали «на зло» ворогам, коли здавалось що гірше вже нікуди.

З Днем Незалежності!

Режисерка: Марія Озірна(Духовне личко)
Локація: Національний музей народної архітектури та побуту України
Музика: козачок до приспівок «Зачепиха» у виконанні ЩукиРиби, записаний у с. Зеленьків, Черкаської обл., записувач - М.Й. Хай.

Етнографічні історії Сізо Сізенко.

13 Aug, 18:07


Намет-вишиванка!!!

Етнографічні історії Сізо Сізенко.

13 Aug, 13:10


Хахахахахахахаха

Етнографічні історії Сізо Сізенко.

13 Aug, 13:10


З нетерпінням очікую на ювелірні колекції до Дня Незалежності.

Особливо на фрази у пресрелізах про підтримку, розвиток, і популяризацію української культури вдома і за кордоном.

Кампейн — обов‘язково знятий у Витачеві або хоча б у Василькові. Це єдині локації на Київщині, де варто робити патріотичні світлини, щоб презентувати будь-що.

Код нації. Незламність. Сенси.

Етнографічні історії Сізо Сізенко.

11 Aug, 09:48


УВАҐА

НЕПЕРЕСІЧНИЙ цікавий прекоооол!

А саме розіграш виступу ЩукиРиби на вашій персональній події🫡

Унікальна можливість виграти виступ ЩукиРиби у вас на будь якій події: нехай це буде весілля, день народження, родини, хрестини, сімейне застілля чи іменини вашого улюбленця :) Домовимось про програму, приходимо і виступаємо. 

Умови вкрай прості: закидаєте  донат кратний 500 грн (тобто 500, 1000, 1500 і так далі) і чекаєте розіграшу. Більша сума – більше шансів виграти. Посилання в шапці профілю, Розіграш проведемо одразу по закриттю основної суми збору. 

Ми долучаємось до збору, який проводить спільнота Артіль, і допомагаємо зібрати 500к на потреби Батальйону безпілотних систем Третьої штурмової бригади, яка окремих представлень не потребує. Підрозділ перебуває в зоні активних бойових дій і має потребу в різному обладнанні: нове авто, ремонт старих машин, запчастини до дронів, портативні засоби РЕБ та інше.

Сюдааааа летить ваші 500грн

https://send.monobank.ua/jar/D1r4jxNky

Етнографічні історії Сізо Сізенко.

10 Aug, 10:26


Ілюстрація ефективного використання ресурсу😂:

Етнографічні історії Сізо Сізенко.

10 Aug, 10:22


І останнє😅
Бо поки не збудиш себе фізично не подивившись в очі проблємі. Можна продовжувати гратися 🫣

Я собі це пишу. Оцей прикол я «надихнувся» це таке ні а чьом. Чим ви надихнулись ?якщо вся минувшина в такому стані, що література, що артефакти)

Етнографічні історії Сізо Сізенко.

10 Aug, 10:18


Усвідомлюючи який це маштаб, яка це система…Чи можливо втрутитись, чи можливо сприяти?
Наскільки атрофоване суспільство(в яке я теж себе включаю). Розмірковую про діяльність кожного і кожної в публічному просторі в медіа. Особливо тих хто цим тематично займається і абсолютно повна показуха без ефективного використання особистих ресурсів. Оце все етно що зараз сують в голови, от реально яка користь від цього, пряма фізична користь?

Етнографічні історії Сізо Сізенко.

10 Aug, 10:12


Резюмуючи🙁 музейна справа в Україні на піку своєї розрухи.
1. Бідність, бюрократія, корупція, люди.
2. Музейники виходячи з пункту «а» не усвідомлюють важливість речей, важливості включеності у свою роботу саме зараз.
3. Відсутність молоді та спеціалістів, які випускає держава. Освітніх програм повно.
4. Абсолютна неосвіченість суспільства, яке не розуміє, що окрім історії та історій це все треба підкріплювати фізичними доказами, які свідчитимуть про нас і нашу культуру.

Суспільство сприяє цій розрусі.