YANKIV Bogdan @yankiv_law Channel on Telegram

YANKIV Bogdan

@yankiv_law


Керівник - https://YANKIV.com

🔸 Адвокатські та бухгалтерсько-юридичні послуги

💬 http://t.me/YankivBogdan

YANKIV Bogdan (Ukrainian)

YANKIV Bogdan - ваш надійний партнер у світі юридичної та бухгалтерської підтримки. Як керівник нашого каналу, Богдан Янків, пропонує вам доступ до професійних адвокатських та бухгалтерських послуг. Наша команда експертів готова надати вам кваліфіковану допомогу у вирішенні різноманітних правових питань, а також консультації з обліку та оподаткування. Звертайтеся до нас за допомогою посилання http://t.me/YankivBogdan та отримуйте індивідуальний та професійний підхід до вирішення вашої проблеми. Довірте свої справи професіоналам - довірте їх YANKIV Bogdan!

YANKIV Bogdan

29 Jan, 08:36


💬 ФОП продає власновирощену, відгодовану чи виготовлену продукцію. Що з ПРРО?

🔸 Згідно з позицією ДПС - право не застосовувати РРО/ПРРО та розрахункові книжки при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та ювелірнимх виробів) - підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання.

Це поширюється саме на підприємства, а ось якщо ми говоримо про ФОП, то що податківці наголошують, що це право (не застосувати ПРРО при виробництві власної продукції) не розповсюджує свою дію на ФОПів.

📌 Таким чином, продаж власновирощеної, відгодованої чи виготовленої продукції ФОПами, незалежно від обраної системи оподаткування, за загальним правилом має здійснюватись із застосуванням РРО/ПРРО за загальними правилами.

Матеріали проаналізував та підготував юрист Ясків Назар.

YANKIV Bogdan

28 Jan, 14:11


🍻 Нові правила для отримання та сплати за ліцензії у 2025 році.

У зв’язку із тим, що з 27 липня 2024 року набув чинності Закон України від 18.06.2024 №3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», було внесенно кілька суттєвих змін, зокрема:

1️⃣ З 01 січня 2025 року ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, надаються безстроково, а плата за них справляється щоквартально рівними частинами.

2️⃣Суб’єкт господарювання зобов'язаний забезпечити сплату чергової річної плати або щоквартальної частини річної плати за надану ліцензію на право провадження відповідного виду господарської діяльності до початку кожного наступного річного (квартального) періоду та повідомити відповідний орган ліцензування про внесення чергового платежу за ліцензію в паперовій або в електронній формі у порядку, встановленому ст. 42 Податкового кодексу України, із зазначенням коду класифікації доходів бюджету, суми внесеного платежу, номера і дати платіжної інструкції, що підтверджує внесення річної плати або щоквартальної частини річної плати за відповідну ліцензію.

3️⃣ Зміни в частині вартості ліцензій.
Тепер ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем - 3 000 грн за квартал, 300 грн для роздрібної торгівлю сидром та перрі та 700 грн за ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами та рідинами до е-сигарет.

Ознайомитись із повним переліком нових цін можна за цим посиланням.

Матеріали проаналізував та підготував юрист Ясків Назар.

YANKIV Bogdan

28 Jan, 07:46


❗️ФОП вніс власні кошти на розрахунковий рахунок. Чи включати в склад доходу?

Тут все залежить від того, на якій системі оподаткування перебуває ФОП, оскільки тут позиція ДПС відрізняється, а саме:

🔸 Для платників на спрощеній системі оподаткування - кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок, який відкрито фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, і які є власними коштами такої фізичної особи (тобто кошти отримані не від підприємницької діяльності), включаються до доходу ФОПа на спрощеній системі оподаткування.

З позицією ДПС для спрощенців можна ознайомитись тут.

📌 Виняток – внесення торгової виручки, якщо ФОП працює з готівкою та фіскалізує таку готівку.

🔸 А ось для ФОПів на загальній системі оподаткування - власні кошти, які ФОП вносить на свій розрахунковий рахунок, не вважаються доходом і не відображаються в обліку доходів та витрат.

Ознайомитись із позицією для загальників можна ось тут.

Матеріали проаналізував та підготував юрист Ясків Назар.

YANKIV Bogdan

27 Jan, 13:51


Чи потрібно ФОПу подавати у складі річної декларації додаток № 2 (по МПЗ), якщо як фізична особа маєте у власності земельні ділянки, які НЕ використовуються у підприємницькій діяльності?

🔹 Мінімальне податкове зобовʼязання (далі - МПЗ) є обов’язковим платежем, що становить мінімальну суму податків, які повинен сплатити власник чи користувач земельної ділянки, віднесеної до сільськогосподарських угідь.

🔸 Сільськогосподарськими угіддями є рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги (пп. 14.1.233 п. 14.1 ст. 14 ПК України; п.п. “а” ч. 2 ст. 22 Земельного кодексу України).

Порядок нарахування та сплати МПЗ залежить від системи оподаткування платника податків:

- для фізичної особи - розрахунок МПЗ проводить податкова та надсилає до 1 липня року, що настає за звітнім, податкове повідомлення-рішення з детальним розрахунком (п. п. 170.14.3 п. 170.14 ст. 170 ПК України).

- для ФОП чи юридичної особи - обовʼязок розрахунку МПЗ та подання звітності покладено саме на платника податків (п. 297 прим. 1.1 ст. 297 прим. 1 ПК України).
* при поданні річного звіту потрібно заповнити Додаток №2 "Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік".

🔻 Водночас, чи потрібно ФОПу подавати додаток № 2 (по МПЗ) у разі, якщо земельні ділянки сільськогосподарського призначення НЕ використовуються у підприємницькій діяльності?

📌 Податкова у ЗІР (підкатегорія 107.01.05) розʼяснює, що оскільки власником земельних ділянок сільськогосподарського призначення є фізична особа (громадянин), то у разі невикористання таких земельних ділянок ФОП – платником ЄП другої – третьої груп у своїй підприємницькій діяльності МПЗ нараховується контролюючим органом фізичній особі (громадянину), а Додаток № 2 у складі Декларації не подається.

Детальніше про порядок нарахування та сплати МПЗ читайте у нашій статті.

Матеріали проаналізувала та підготувала юристка Ярута Ірина.

YANKIV Bogdan

27 Jan, 10:58


ЗВІТНІСТЬ ТА ДЕКЛАРУВАННЯ ФОП ЗА 2024 РІК

Колеги-ФОПи підготовка річних декларацій для ФОП на 1-2-3 групах продовжується.

🔸 ФОП на 3 групі подають звіт до 10 лютого, а єдиний податок платять до 19 лютого

🔸 ФОП на 1-2 групі подаються звіт до 28 лютого, але через вихідні мають + 2 екстра дні, із дедлайном до 3 березня

Якщо хтось подає звіти самостійно - у мене для Вас готові всі інструкції!

📌 Як подати звіт ФОП на 1-2 групі - https://youtu.be/8M8_fmXeMN8

📌 Як подати звіт ФОП на 3 групі - https://youtu.be/KupaJgRTh2k

📌 Як обрахувати дохід для декларації ФОПа (що включати, що не включати в дохід) - https://youtu.be/kBZyxQqKNzE

Крім того, є ще бонус! У 2025 році у ФОПів досить багато змін.

⚠️ Відео, в якому я розповів про всі зміни ФОП у 2025 році - https://youtu.be/0eTzaRtxX4c

YANKIV Bogdan

27 Jan, 06:51


📌 Всім доброго ранку! Розсилка ключових моментів вже у Вас у смартфонах!

🔸 ФОП 1-2 група не сплатив військовий збір. Який штраф? - https://youtube.com/shorts/DuV18rgbZNQ?feature=share

ФОП у Харкові - https://youtube.com/shorts/YegSjhiHqlg?feature=share ||| та ФОП у Запоріжжі - https://youtube.com/shorts/eSMSl6eaMcs?feature=share НЕ платять військовий збір

🎙️ Інтерв'ю із Гетманцевим. Що готує влада у 2025 році для бізнесу? - https://youtu.be/2ynC2RjzxRg

⁉️ Питання відповіді про сплату військового збору для ФОП - https://youtu.be/jsVEv8fqT7s

👀 Як коректно обрахувати дохід ФОП для декларації? - https://youtu.be/kBZyxQqKNzE

🫡 Як ФОП 1-2 групи може зекономити на податках у 25 році? - https://youtube.com/shorts/lewy7_MYuQU?feature=share

YANKIV Bogdan

25 Jan, 10:17


Велике інтерв'ю із Гетманцевим

👀 Обговорили справді багато питань, питав те що Вас цікавить тому вийшло досить насичено!

Про що говорили?

🔸 Чи введуть у 2025 році прогресивну шкалку ПДФО, тобто коли при менших доходах - менша ставка податку

🔸 Оподаткування переказів з карти на карту у громадян

🔸Чого очікувати ФОПам у 2025 році та коли збільшать ліміти оборотів?

🔸Податки із доходів OnlyFans та міжнародний обмід податковою інформацією по угоді CRS

🔸 Коли скасують банківську таємницю для податкових органів?

🔸 Оподаткування криптовалюти уже скоро в Україні!

🔸 Маркетплейси почнуть звітувати про доходи торгівців у 2025 році!

🔸 До клубу білого бізнесу почнуть входити ФОП на 2 групі

🔸 Коли бізнесу можна ділитися на ФОП і це не буде проблемою?

Такі інтерв'ю з представниками влади є важливими, бо можемо зрозуміти думки та плани законотворців і під це адаптувати свої бізнес процеси.

Переглядайте та діліться із друзями підприємцями! (1 год 10 хв) ↪️ https://youtu.be/2ynC2RjzxRg

YANKIV Bogdan

24 Jan, 07:55


💸 Чи включає ФОП до свого доходу гарантійні внески, що передбачені договорі оренди?

📜 Відповідно до ст. 292.1 ПКУ доходом фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.

📌 Тобто, при отримані гарантійного внеску ФОП включає його у дохід разом із орендною платою.

Ситуація: термін дії договору оренди закінчився без порушень з боку орендаря і ФОП-орендодавець повертає на гарантійний внесок, який був сплачений.

📝 І тут питання: чи занижує ФОП свій дохід у зв’язку із поверненням гарантійного внеску?

Позиція податкової чітка - ФОП немає права занизити свій дохід при повернені гарантійного внеску.

📜 У ст. 292.11 ПКУ визначено, що до складу доходу не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються, зокрема платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.

📌 Оскільки, гарантійний внесок не є авансом або передоплатою за товари (роботи, послуги), то ФОП немає підстав зменшити свій дохід.

Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Кобрин Соломія.

YANKIV Bogdan

23 Jan, 12:33


Наш військовий адвокат Попович Святослав підготував для Вас актуальний огляд у сфері військового права та мобілізації, а саме огляд актуальних змін про притягнення до адміністративної відповідальності керівником ТЦК військовозобов’язаних осіб та положення про базову військову підготовку.

1️⃣ У випадку не отримання особою або відмови в отриманні повістки поштою керівник ТЦК зможе виносити постанову про накладення штрафу без складення протоколу – прийнято закон в першому читанні.

➡️ Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект 12093, яким пропонується спростити механізм притягнення до відповідальності ухилянтів за статтями 210 та 210-1 КУпАП, тобто, за порушення правил військового обліку та законодавства про мобілізацію.

➡️ Вказаним законом розширюється коло випадків, коли може накладатися заочний штраф без складення протоколу.

❗️ Так, у змінах до статті 258 КУпАП прямо передбачається, що повернення виклику ТЦК з відмітками про невручення чи відмову в отриманні є підставою для того, аби не складати протокол, а відразу винести постанову про «заочний штраф».

📍 «Протокол не складається у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП, розгляд яких віднесено до компетенції ТЦК, якщо особа не з’явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик ТЦК, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у ТЦК підтвердних документів про отримання особою виклику або про повернення виклику з відмітками про невручення чи відмову в отриманні» - зазначено у законопроекті.

Тобто, після повернення «Укрпоштою» неврученого виклику ТЦК зможе відразу скласти постанову про штраф, без необхідності складати протокол.

2️⃣ Також Верховна Рада підтримала в цілому законопроект про базову військову підготовку.

➡️ Мобілізації жінок не буде, а базова військова підготовка і ставання на облік для жінок – будуть ВИКЛЮЧНО добровільними.

➡️ Чоловіки від 18 до 25 років можуть самостійно обрати рік проходження БВП, до того, як їм виповниться 24.

➡️ Також цей законопроект дозволяє юнакам за кордоном, яким виповнюється 18 років, стати на облік дистанційно, не приїжджаючи до України.

YANKIV Bogdan

23 Jan, 08:46


💰 ФОП 3 групи отримав аванс за товар у 3 кварталі, а у 4 кварталі повернув ці кошти за заявою покупця. Як відображати дохід у декларації?

Датою отримання доходу платника ЄП є дата надходження коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг)(п. 292.6 ст. 292 ПК України).

Для ФОП на 3 групі передбачено квартальну звітність (п. 296.3 ст. 296 ПК України).

Таким чином, весь дохід, отриманий у період з 01.07. по 30.09. підлягає декларуванню за 3 квартал поточного року.

🤔 Проте як бути у ситуації, якщо у звіт за 3 квартал включили авансові кошти за товар та сплатили з них податки, а у 4 кварталі (тобто іншому податковому періоді) покупець звернувся із заявою на повернення коштів?

↪️ Законодавством чітко передбачено, що до складу доходу, визначеного ст. 292 ПК України, не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються платником ЄП покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів (п.п. 5 п. 292.11 ст. 292 Кодексу).

В ІПК № 133/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК податкова роз'яснює, що у випадку, якщо сума коштів (авансу), отримана від покупця за товари у 3 кварталі 2024 року, повертається покупцю в іншому податковому періоді, зокрема у 4 кварталі 2024 року, то платник ЄП повинен уточнити показники попередньо поданої Декларацій за третій квартал 2024 року, в якій до доходів була включена така сума (авансу).

Такий перерахунок здійснюється шляхом подання уточнюючої декларації за 3 квартал.

Водночас обов'язковою умовою є наявність документів, які підтверджують помилкове зарахування коштів чи повернення коштів, зокрема, заява від покупця на повернення коштів.

Матеріали проаналізувала та підготувала юристка Ярута Ірина.

YANKIV Bogdan

23 Jan, 08:24


Записали традиційне щорічне інтерв'ю

📌 Обговорили, як завжди, багато актуальних питань станом на 2025 рік.

Серед цікавого:
- планують посилити контроль за РРО/ПРРО
- не планують найближчим часом об'єднувати групи ФОП в одну, все залишиться класично
- 25% бронювання в клубі білого бізнесу не буде
- потенційно в клуб білого бізнесу після 1 кв 25 року зможуть вступати ФОП на 2 групі
- обговорили у який випадках законно мати декілька ФОП в одному бізнесі
- поговорили про розкриття банківської таємниці для податкової

ну і ще багато цікавих питань!

Чекайте в суботу на Ваших екранах :) 👀

YANKIV Bogdan

22 Jan, 13:21


Якщо дуже хочете - закон дозволяє заплатити військовий збір авансом на цілий рік

📌 Проте, наголошується, що військовий збір не варто платити авансом понад 1 рік

YANKIV Bogdan

22 Jan, 10:17


🤔 Який штраф за несплату військового збору?

Для ФОП 1-2 групи це 50% від суми військового збору, а от у 3 групи ФОП штраф залежить від часу прострочення.

🔸 Проте, нагадаю, що ФОП на 3 групі вперше платить військовий збір аж до 20 травня за 1 кв. 25 р.

Це та багато інших питань про військовий збір 📌 https://youtu.be/jsVEv8fqT7s?si=XGnTtc_fQ9nwabEl

YANKIV Bogdan

22 Jan, 09:36


🇺🇦 Друзі, сьогодні представляємо Вашій увазі канали, які дійсно на це заслуговують. Саме їх читають та цитують. Підписуйтесь на наших друзів:

Дивовижно, як часто ми втрачаємо неймовірні можливості прямо з-під носа.

💰Фінансовий захист — канал про захист від несподіванок та шлях до стабільної старості.
Актуально, як ніколи!😉

🏦 Ціна держави — найцікавіший канал України про економіку, реформи, податки, бізнес і гроші. Автори каналу публікуються у Forbes Україна, Chicago Tribune, Rzeczpospolita та дають коментарі Reuters та Bloomberg.

📊 UA War Infographics — перше українське медіа повністю в інфографіці. Пояснюють війну, економіку, бізнес, гуманітарну ситуацію, займаються антипропагандою.

🦄 Ідеї для AI-cтартапів | Trends4U —
скопіюй технологію або бізнес-модель успішного стартапу, відкривай аналогічний бізнес на іншому ринку та масштабуйся.

🟪 Гроші працюють — розумні інвестиції на фондовому ринку. Куди інвестувати, як досягти цілей ці та ще багато фін питань на каналі, підписуйтесь!

💸 Гранти UA — ваш надійний помічник у світі безповоротного фінансування! Щодня публікуються актуальні грантові програми, можливості для розвитку українського бізнесу та громадських організацій, а також корисні поради з підготовки заявок і тонкощів роботи з донорами.

📈 LIGA.Бізнес — актуальні новини, тренди та аналітика для тих, хто будує бізнес, стежить за економікою та прагне йти в ногу з сучасним світом.

YANKIV Bogdan

22 Jan, 08:18


🪖Військовослужбовці МАЮТЬ право:
- не сплачувати єдиний податок;
- не сплачувати військовий збір;
- не подавати звіт по військовому збору.

Умова тільки одна - немає найманих працівників.

Це та багато інших питань розбирав у ролику! 📌 https://youtu.be/jsVEv8fqT7s?si=XGnTtc_fQ9nwabEl

YANKIV Bogdan

21 Jan, 13:03


А ви сплатили військовий збір? А перевірили чи він дійсно зарахувався?

📌 У новому ролику розбираю для Вас багато питань про військовий збір для ФОП!

- як перевірити зарахування сплати військового збору?
- який штраф за несплату ВЗ вчасно на 1, 2 та 3 групах?
- як точно перевірити перелік територій бойових дій та пільгу по несплаті військового збору?
- чи платять ВЗ військовослужбовці, які є паралельно ФОП?
- чи можна не платити військовий збір коли немає доходу чи Ви є особою із інвалідністю?
- Чи можуть ФОП із Харкова та Запоріжжя не платити військовий збір?

Відповіді на всі ці та багато інших питань у ролику! Переглядайте (11 хв) ↪️ https://youtu.be/jsVEv8fqT7s

Також обіцяв надіслати офіційний перелік територій можливих/активних бойових дій - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1668-22#Text

YANKIV Bogdan

21 Jan, 12:24


Термін сплати ЄСВ для ФОП-єдинників: розбираємося! 📆

З поверненням обов’язку для ФОПів сплачувати ЄСВ, важливо точно знати, коли це потрібно робити: 19 чи 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом?

📌 Ключова норма закону:
ФОПи-єдинники (крім е-резидентів) зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ (абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону № 2464).

Якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ст. 530 ЦКУ).

Таким чином, граничний термін сплати ЄСВ за себе для ФОП - платників ЄП є саме 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Якщо ж термін сплати припадає на вихідний, святковий або неробочий день, граничним строком буде перший робочий день після вихідного (п. 6 розд. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати ЄСВ).

📅 Приклад:
• за 1 квартал 2025 року сплатити ЄСВ потрібно до 19 квітня 2025 року включно.
• так як 19 квітня — вихідний, сплатити можна до першого робочого дня після вихідного (21 квітня 2025 включно).

💡 Підписуйтесь на податковий календар для ФОП, щоб завжди бути в курсі важливих дат зі сплати податків!

Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Анастасія Прокопʼяк.

YANKIV Bogdan

21 Jan, 09:47


«Бізнес невмирущий» – це проєкт Віктора Андрухіва, підприємця з 10-річним досвідом та власника двох виробничих компаній.

На своєму каналі Віктор публікує не тільки івенти та гранти для бізнесу, збирає головні новини та історії підприємців. Автор також ділиться власним досвідом:

🎯 Як бізнесу підготуватися до релокації?
🎯Чому та як розвивати особистий бренд?
🎯Як підготуватися до виходу на закордонні ринки?
🎯Що робити, аби впоратися з блекаутами?

Відповіді на ці та інші питання уже можна знайти на каналі «Бізнес невмирущий».

п.с. А ще автор у січні уже запостив 5 можливостей для українських підприємців та кілька подій, які варто відвідати!

YANKIV Bogdan

20 Jan, 15:25


Скарга в НБУ на порушення банку у сфері фінмоніторингу: чи працює? 🤔

НБУ має повноваження захищати права споживачів фінансових послуг, тому ви можете звернутися зі скаргою, якщо банк порушує ваші права під час фінмоніторингу 🏦

📌 Чи ефективно це?
Скажемо чесно: іноді працює. Ось реальний кейс:

▫️ банк заблокував клієнта, відмовив у продовженні ділових відносин і тривалий час ігнорував розгорнутий лист-пояснення щодо походження коштів;
▫️ через 10 днів після подання скарги в НБУ банк запросив документи у клієнта для розгляду питання про відновлення співпраці;
▫️ клієнт надав розгорнуті додаткові пояснення та додаткове письмове зобовʼязання.

У результаті банк відновив ділові відносини з клієнтом
🎉

📋 Короткий гайд як подати скаргу в НБУ:
1. Підпишіть скаргу та всі додатки за допомогою КЕП.
2. Надішліть файл на електронну пошту банку.

💡 Звісно, скарга в НБУ не гарантує 100% результату, але це швидший та менш витратний спосіб вирішити питання з банком у порівнянні з судовим оскарженням.

Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Анастасія Прокопʼяк.

YANKIV Bogdan

11 Jan, 15:18


Подаєм разом звіт ФОП на 1-2 групі за результатами 2024 року

📌 Використовуючи електронний кабінет та ЯТакс заповнюємо і відправляємо звіт в податкову.

Проте, як завжди ключовий акцент надаю не на заповнення звіту, а все що навколо звіту:
- які стаються типові помилки при заповнення звіту;
- що робити із додатком по ЄСВ;
- як сплатити податки;
- нюанси, які варто знати при заповнення звіту.

👌 Завдяки ролику можна вдумливо готувати і свої декларації!

Переглядайте (14 хв) ↪️ https://youtu.be/8M8_fmXeMN8

YANKIV Bogdan

10 Jan, 14:26


🫶🏼🫶🏼🫶🏼 НАМ РІВНО ТИЖДЕНЬ!

Дякуємо за довіру

📌 Читаємо всі ваші відгуки;
📌 Бачимо всю вашу активність;
📌 Активно працюємо над корекціями та інноваціями для вас;
📌 Підтримка оперативно відповідає на ваші питання!

Попереду Вас чекає багато автоматизацій, спрощень та комфорту для ведення Ваших ФОП!

YANKIV Bogdan

10 Jan, 08:14


Чи треба подавати додаток по ЄСВ у річному звіті?

🔸 Якщо у 2024 році користувались пільгами і не платили ЄСВ - додаток по ЄСВ не подаємо.

Чому? Серія причин.

1. ст. 49.2 ПКУ дозволяє не подавати звітність, коли є нульові показники.

2. п. 9-19 Перехідних положень ЗУ "Про ЄСВ..." передбачає, що ФОП мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе.

Саме слова "не обчислювати та не нараховувати" - означає, що не треба подавати додаток по ЄСВ.

3. Також є роз'яснення ДПС, яке актуальне на 2024 рік, що додаток по ЄСВ не подається. Посилання на ЗІР - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=41126

📌 Користуйтесь у практиці та діліться із друзями.

YANKIV Bogdan

08 Jan, 16:16


🥳🥳🥳 Нам прийшла свіжа пачечка зареєстрованих торгових марок!

Чекали біля двох років на ці бажані свідоцтва, тому хто хоче отримати - чим швидше подасте тим краще!

Передаєм їх щасливим власникам 🫡

YANKIV Bogdan

08 Jan, 15:01


💡 Як розвивати власний бізнес: безплатна освітня ініціатива

Будь-який успішний підприємець знає, що знання та інформація — головні рушії розвитку бізнесу.

Саме тому було створено Сучасну Школу Бізнесу — безкоштовну базу знань, де публікують безліч корисної інформації:

🔸 практичні гайди з різних сфер бізнесу
🔸 аналітичні огляди ринків
🔸 трендові ідеї та ніші
🔸 рекомендації профільних ресурсів
🔸 добірки освітніх та фінансових можливостей

Інвестиції у знання платять кращі дивіденди. Приєднуйтесь.

YANKIV Bogdan

07 Jan, 19:29


Вечірній фейк

Якщо ФОП не має працівників 👷‍♀️ він всеодно платить військовий збір

Говорять, що ніби є якісь таємні Перехідні положення де пише, що ФОП без працівників може не платити військовий збір.

Такого положення не існує, це не правда.

YANKIV Bogdan

07 Jan, 15:10


Матеріал в AIN про ЯТакс 🤩

Як ефективно користуватися нашим інструментом для керування бізнесом, ілюстрації та відео! Якщо Ви ще досі не ознайомились - тепер точно пора!

🔗 https://ain.ua/2025/01/07/ya-tax-noviy-elektronniy-kabinet-dlia-fop/

YANKIV Bogdan

07 Jan, 14:29


Всі зміни ФОП у 2025 році

🔸 У новому ролику обговорюємо все, що змінилося у 2024 році та що зміниться у 2025.

- податки ФОП 2025;
- податки на працівника;
- ліміти ФОП 2025;
- які ще зміни відбудуться з податками;
- РРО та ПРРО у 2025 році;
- POS-термінали обов'язкові;
- фактичні перевірки у ФОП;
- Клуб білого бізнесу;
- Анулювання ЄП;
- Комісійні договори;
- Посилення фінмоніторингу;
- Звітування маркетплейсами;
- Банківська таємниця і ФОП;
- Бронювання ФОП.

Все-все що треба знати всього за 14 хв 📌 https://youtu.be/0eTzaRtxX4c

YANKIV Bogdan

07 Jan, 08:05


🤩 У ЯТакс перше оновлення!

Воно невеличке, але горде!

🔸 За перші 3 дні після релізу ми зібрали 100% Ваших відгуків і прагнемо покращувати наш продукт.

- корекція технічних помилок (43 шт. дрібні правки);
- покращення стабільності та швидкості;
- помітили випадкові кліки при виборі тарифу Я-бухгалтер (якщо це Ви - підтримка допоможе [email protected]);

🤫 Паралельно готуємо крупне оновлення по Ваших відгуках, яке вийде в кінці січня. Додамо 2 великі функціїі та декілька менших, які просять користувачі!

З нами вже понад 1000 підприємців! 🙏 Дякуємо

Коротка статистика:
- помічаємо батл ПриватБанку та mono! 52% користувачів доєднали mono та 48% Приват. Як думаєте, яка статистика буде через місяць?
- успішо відправлено 143 звітні документи в податкову;
- підписано 113 документів;
- згенеровано 254 рахунки на оплату;

👋 Підтримка завжди рада допомогти [email protected]. Знаємо що Ви чекаєте чатів. Будуть!

https://ya.tax

YANKIV Bogdan

07 Jan, 08:05


🫡 Команда розробників - хороша робота!

YANKIV Bogdan

06 Jan, 14:01


1 ГРУПА ФОП НАГАДУВАННЯ ЗА СІЧЕНЬ!

Сплатіть 302 грн 80 копійок єдиного податку до 20 cічня.

💬 Сплатіть 800 грн військового збору до 20 січня.

💸 Сплачувати податки на правильні реквізити можна через ЯТакс

Календар для ФОП по сплаті податків і подачі звітів 📆

🔔 ПІДПИСАТИСЬ НА КАЛЕНДАР ФОП

YANKIV Bogdan

06 Jan, 14:01


До речі в податковому календарі ФОПа вже є нагадування про військовий збір, адже його треба платити з 1 січня

📌 Підписуйтесь на податковий календар - ніколи не будете пропускати події щодо сплати податків.

Тут нагадування щодо всіх груп (1, 2 та 3) та навтіь загальної системи!

YANKIV Bogdan

06 Jan, 10:29


Подаєм звіт ФОП 3 групи за 4 квартал 24 року

📌 Підготував для Вас детальну інструкцію із подачі декларації для 3 групи.

- врахував всі помилки із кодом ДПІ, їх оновили;
- показав варіанти заповнення додатку по ЄСВ, як заповнити коли платили та не платили ЄСВ;
- звернув увагу на типові помилки при заповненні звіту та обрахунку доходів.

Всього за 10 хв детально зможете розібратися із цим питання! 🔗 https://youtu.be/KupaJgRTh2k

YANKIV Bogdan

06 Jan, 09:21


20 січня - крайня дата сплати багатьох податків

🔸 Хто платив ЄСВ - має доплатити за 4 кв. 24 р., хоча воно не обов'язкове, а стає обов'язковим з 1 кв. 25 р.

🔸 Вперше сплачується військовий збір, отже треба коректні реквізити, ФОП 1-2 група платить 800 грн до 20 січня.

🔸 Також треба сплатити єдиний податок.

Детальна інструкція як легко, зручно та на вірні реквізити сплачувати податки ФОП у 2025 році - вже готова для Вас 📌 https://youtu.be/z1lsW9reDZc

YANKIV Bogdan

06 Jan, 06:46


Всім доброго ранку! В когось бізнес-тиждень стартував сьогодні, в когось стартує завтра, але розсилка вже у Вас у смартфонах! 👋

1️⃣ Стартував новий електронний кабінет для ФОП ЯТакс. Ось короткий огляд - https://youtu.be/brJRgNsmlLo?si=cXiVqaa0eWWoTnv_

2️⃣ Як ФОП сплачувати податки у 2025 році? Військовий збір, єдиний податок, ЄСВ та інші - https://youtu.be/z1lsW9reDZc

3️⃣ Як декларувати дохід із РРО? Нова позиція податкової! - https://youtube.com/shorts/SDDhBcm0oag?feature=share

4️⃣ Не вірний QR-код на чеку? - штраф. Правило яке діє давно! - https://youtube.com/shorts/xPQQUglPvIk?feature=share

4️⃣ ФОП занизив дохід у звіті, яка відповідальність? - https://youtube.com/shorts/81JBPOLaMUw?feature=share

5️⃣ Чи може ФОП задекларувати не існуючі доходи? - https://youtube.com/shorts/yFL5K1N7ZRo?feature=share

YANKIV Bogdan

05 Jan, 09:50


Як ФОПу сплачувати податки у 2025 році?

👌 У новому ролику показую як сплатити нові податки ФОПам на вірний рахунок легко та зручно.

Сплачуємо військовий збір, сплачуємо ЄСВ, сплачуємо єдиний податок та контролюємо зарахування.

☑️ Де брати реквізити? Як оплатити зразу через банк? Як згенерувати квитанцію на оплату?

Все детально розповів, переглядайте ↪️ https://youtu.be/z1lsW9reDZc (8 хв)

YANKIV Bogdan

04 Jan, 12:37


Подивіться як легко оплачуються рахунки із ЯТакс

Тут навіть коментувати нічого, все просто працює.

📌 Навів -> оплатив.

Підприємець отримав НЕ розрахункову операцію і НЕ повинен видавати чек.

YANKIV Bogdan

04 Jan, 11:21


Я вже показував як виглядає електронний підпис на документі, але хочу додати декілька деталей!

📌 Ключова проблема електронного документообігу в Україні до релізу ЯТакс - будь-який сервіс дозволяє обмінюватися документами тільки всередині своєї системи.

Проте, ЯТакс має тунель, що робить його мультиплатформенним.

📌 Наприклад, Ваш контрагент користується "Системою А", а Ви користуєтесь ЯТакс. Для Вас це не проблема.

Ваші дії:
- згенерували документ;
- наклали підпис;
- пошерили лінк для накладення підпису контрагентом;
- контрагент завантажує із ЯТакс файл із підписом на якому є QR-код;
- із цим кодом завантажує файл у свою систему.

👌 Таким чином, у кожного є офіційно підписаний документ.

Ви зберігаєте підписи в ЯТакс, клієнт зберіг файл з QR-кодом, який верифікує підпис у своїй системі.

🔸 Станом на зараз це унікальне рішення для України, жодна із систем не зможе його повторити по тій причині, що ми його запатентували.

YANKIV Bogdan

04 Jan, 09:01


🫶 Ваші перші відгуки про ЯТакс

Вони супер-надихають і підтверджують те, що рухаємося у вірному напрямку!

👌 Менше ніж за добу декілька сотень реєстацій. Це ще раз підтверджує вірність напрямку, а мене особисто навіть приємно дивує, бо не очікував такої кількості. Щиро дякую за те що цікавитесь і підтримуєте!

До речі, у нас це міні-реліз, я лише по секрету Вам написав про ЯТакс.

Далі ще буде дуже-дуже багато роликів де я зможу не просто показати як по закону, але чітко, детально і дуже просто показувати реалізацію цього закону у ЯТакс.

Сьогодні ще поділюсь з Вами декількома фішечками, щоб Ви їх використувували у своїй практиці!

Ага, і до речі є відео, яке показує ці фішечки.
- короткий огляд функцій ЯТакс; (6 хв)
- довгий огляд функцій ЯТакс; (22 хв)

YANKIV Bogdan

03 Jan, 18:06


Давайте ще останній на сьогодні, але тільки початок нашого марафону!

📌 В ЯТакс на дашборді всього 1 кнопкою отримуєм новий витяг платника єдиного податку. Загальна інформація - детальна інформація - замовити витяг (як тільки податкова опрацює - одразу ж буде витяг)

📌 Спрощена підготовка звітів, автоматизоване заповнення кодів ДПІ з яким у багатьох проблема - у нас це вже враховано

📌 Оплата військового збору для ФОП та інших податків шляхом відправлення платіжки на підтвердження в банк;

В цілому ну дуже багато всього! Ключове - сформована команда розробників, яка:
- готова реагувати на будь-які виклики;
- готова враховувати Ваші побажання та реалізовувати їх;
- вже є дорожня карта оновлень і ми постараємося охопити всі можливі Ваші потреби у наступних оновленнях!

YANKIV Bogdan

31 Dec, 14:13


🏋️‍♀️ Податки на найманого працівника у 2025 році

Мінімальна зарплата - 8000 грн

1️⃣ 22% ЄСВ платить роботодавець поверх зарплати - 1760 грн
2️⃣ 18% ПДФО утримується із працівника - 1440 грн
3️⃣ 5% ВЗ утримується із працівника - 400 грн

Разом витрати при МЗП - 3600 грн

🍀 Роботодавець загалом на 1 працівника потратить - 9760 грн

Працівник на руки отримає - 6160

YANKIV Bogdan

31 Dec, 12:43


💰 Податкове навантаження для ФОП у 2025 році

Готуємося до нового податкового року разом і розраховуємо, яку суму податків буде сплачувати ФОП у 2025 році.

ФОП 1️⃣ групи:
● ЄП – 302,8 грн на місяць (3 633,6 грн в рік)
● ВЗ – 800 грн на місяць (9 600 грн в рік)
● ЄСВ – 1 760 грн на місяць (21 120 грн в рік)
Разом – 2 862,8 грн на місяць (34 353,6 грн в рік)

💵 Ліміт доходу - 1 336 000 грн в рік
Податкове навантаження від 2,57%

ФОП 2️⃣ групи:
● ЄП – 1 600 грн на місяць (19 200 грн в рік)
● ВЗ – 800 грн на місяць (9 600 грн в рік)
● ЄСВ – 1 760 грн на місяць (21 120 грн в рік)
Разом – 4 160 грн на місяць (49 920 грн в рік)

💵 Ліміт доходу 6 672 000 грн в рік
Податкове навантаження від 0,75%.

ФОП 3️⃣ група:
● ЄП – 5% ~ до 38 900 грн на місяць (до 466 800 грн в рік)
● ВЗ – 1% ~ до 7 780 грн на місяць (до 93 360 грн в рік)
● ЄСВ – 1 760 грн на місяць (21 120 грн в рік)
Разом – до 48 440 грн в місяць (до 581 280 грн в рік)

💵 Ліміт - 9 336 000 грн в рік
Податкове навантаження до 6,22%

Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Кобрин Соломія.

YANKIV Bogdan

30 Dec, 16:11


Благодійна допомога: як підтримати постраждалих від війни та уникнути оподаткування? 🇺🇦

🤝 Підтримка фізичних осіб під час війни є надзвичайно важливою. У цьому дописі зазначимо, що потрібно врахувати при наданні такої допомоги і як вирішити проблеми з оподаткуванням.

📜 Що говорить закон?

🔹 Благодійна допомога, відповідно до п. 170.7 ПК України, не входить до оподатковуваного доходу за умови дотримання певних вимог.

🔸 Зокрема, не оподатковується допомога:

1️⃣ Без обмежень у сумі:

▫️ Для закупівлі засобів індивідуального захисту, технічних засобів спостереження, ліків, продуктів харчування та інші товарів для фізичних осіб, які постраждали від війни (пп. 165.1.54 ПКУ).

▫️ Оплати медичних послуг, засобів реабілітації та санаторно-курортного лікування.

2️⃣ У межах 500 мінімальних зарплат (станом на 1 січня звітного року) для задоволення побутових та соціальних потреб фізичних осіб:
▫️ станом на 2024 рік – до 3 550 000 грн.
▫️ станом на 2025 рік – до 4 000 000 грн.

❗️ Сума, що перевищує цей ліміт, оподатковується за ставкою ПДФО 18 % (п. 167.1 ПК України).

⚠️ Важливо! Благодійна допомога на підтримку бізнесу (для ФОП чи ТОВ) оподатковується, адже вона не включена до переліку соціальних потреб, затвердженого постановою КМУ.

Як організувати надання допомоги?

🔹 Отримайте від постраждалої особи лист-прохання із зазначенням потреб та підтвердженням її статусу (ВПО, втрати майна тощо).

🔹 Оформіть наказ про надання допомоги, де зазначте:
- ціль, вид та розмір допомоги;
- реквізити отримувача.

🔹 Передачу допомоги зафіксуйте:
- платіжним дорученням (грошові кошти);
- актом приймання-передачі (обладнання).

💡 Таким чином, враховуючи вищезазначені умови, Ви можете надавати благодійну допомогу фізичній особі, яка не буде оподатковуватись.

YANKIV Bogdan

30 Dec, 14:51


Ви напевно бачили лисички на обкладинках у моїх відео протягом останнього місяця

😉 Насправді - це не просто так. Більше року ми з командою працювали над одним секретним продуктом для ФОП!

Найближчими днями я вже зможу поділитися з Вами деталями.

📌 Як думаєте, про що йде мова?

В 2025 році році спростимо роботу ФОП ще більше!

YANKIV Bogdan

30 Dec, 13:38


🏠 Чи можна здавати в оренду квартиру під офіс або в інших комерційних цілях?

🔍 Оренда житлової квартири для офісу чи бізнесу — тема, що викликає багато запитань. Давайте розберемося, що говорить закон:

⚖️ Правомірність використання житла в комерційних цілях:

Відповідно до ст. 383 ЦК України, заборонено розміщення промислового виробництва в житлових приміщеннях.
Згідно з ст. 815 ЦК України, орендар зобовʼязаний використовувати житло лише для проживання.

📋 Як правильно оформити використання квартири для підприємницької діяльності:

1️⃣ Для використання квартири в бізнес-цілях її потрібно вивести з житлового фонду (ст. 7, 8 ЖКУ).
2️⃣ Рішення приймається органами місцевої влади та має бути узгоджене з архітектурними, санітарними та пожежними службами.

📎 Однак така процедура не є дуже легкою та сама нерухомість повинна бути непридатна для проживання.

💡 На практиці:

Багато підприємців орендують квартири під офіси роками. Головне — не порушувати права мешканців і не викликати конфліктів.

❗️ Проте варто розуміти, що у випадку податкової перевірки чи виникнення судового спору щодо правомірності такої оренди - житло може надаватись в оренду лише для проживання в ньому фізичних осіб. Відповідно така оренда буде вважатись неправомірною та недійсною.

📌 Таким чином, ФОП може здавати нерухомість в оренду. Однак, якщо це житлова нерухомість - для уникнення ризиків варто здавати таку нерухомість виключно для проживання фізичних осіб.

YANKIV Bogdan

30 Dec, 07:51


Доброго ранку! 👀 Остання підбірка цього року!

1️⃣ Ліміти та податки ФОП у 2025 - https://youtu.be/e7ufj1mmTgA?si=w2QKqyqSFT5ITKpT

2️⃣ Готівка в касі не відповідає даним РРО, чи буде штраф? - https://youtube.com/shorts/9BDrZPGFzQo?si=5aThJ7jmE18zSjAE

3️⃣ Нові терміни подання зарплатної звітності у 2025 - https://youtube.com/shorts/R1BsPGoOb3o?si=xHN9pIy_rrWFnrz6

4️⃣ Чи можуть податківці оглядати особисті речі під час перевірки? https://youtube.com/shorts/kno115nhjAY?si=pLOFGHnGJor6AZf0

5️⃣ За 24 рік податкова провела 7000 закупок в інтернеті - https://youtube.com/shorts/T291-7sZu2Y?si=erRT9EmKRh_3YdE7

YANKIV Bogdan

28 Dec, 14:03


ФОП 2025: податки та ліміти

📌 Заголовки всіх новинних стрічок майорять 2025 роком, ми теж не будем виключенням.

Плануємо діяльність ФОП на 2025 рік. Яка остаточна сума податків, які ліміти на 2025 рік.

☑️ У відео конкретні та чіткі цифри, щоб спланувати наступний рік

Всього 5 хв, переглядайте та діліться з друзями 🔗 https://youtu.be/e7ufj1mmTgA

YANKIV Bogdan

27 Dec, 10:49


Розглянемо ще одну позицію ДПС щодо прийняття оплат у системі Payoneer. Найцікавіші питання ⤵️

1️⃣ Яка дата буде датою отримання доходів ФОПом: дата надходження в Payoneer, чи дата надходження на валютний рахунок ФОП?

Payoneer – це міжнародна платіжна система, а отже рахунки відкриті у вказаній системі не вважаються рахунками, відкритими у банківських установах. Отже, датою отримання доходів є дата надходження коштів на валютний рахунок ФОП. (На нашу думку, хоча податкова вважає інакше, як у питання # 2)

2️⃣ Яку суму ФОП повинен включати у свої доходи: суму що надійшла від замовника на рахунок Payoneer, чи суму, що надійшла на валютний рахунок ФОП?

У разі отримання суми переказу за інвойсами, на підставі яких здійснюється розрахунок в іноземній валюті за надані послуги, доходом ФОП є сума, визначена в інвойсі, перерахована у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання валюти коштів на акаунт виконавця, відкритий у системі Payoneer.

👀 Однак, мусимо уточнити, що на практиці це неможливо перевірити (оскільки змусити надати виписку з Payoneer неможливо).

3️⃣ Чи буде вважатись, що ФОП виконав свій обов’язок щодо перерахування коштів з рахунку Payoneer на валютний рахунок ФОП до закінчення «звітного податкового періоду», якщо вони будуть списані із рахунку в Payoneer в останній день «звітного податкового періоду», а на валютний рахунок ФОП надійдуть вже в наступному податковому періоді?

Якщо кошти залишаються на кінець звітного податкового періоду на рахунку, відкритому у системі Payoneer, тобто не зараховуються на рахунок, відкритий у банківській установі України для здійснення підприємницької діяльності, або зараховуються на рахунок в Україні, який відкритий для власних потреб, то такі кошти оподатковуються як іноземний дохід за правилами, встановленими для платників податків – фізичних осіб.

Текст ІПК №5192/ІПК/99-00-24-03-03 прикріплюємо в коментарях 🖇

Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Анастасія Прокопʼяк.

YANKIV Bogdan

26 Dec, 06:47


Досить часто треба просто вміти спокійно почекати

👌
Законопроект 9319 вчора підписав Президент, сьогодні публікація та набрання чинності. Чи був сенс так затягувати? Не думаю. Але і не було сенсу панікувати теж.

Це означає, що ФОП на 1-2, 4 групах платять військовий збір щомісяця з 01.01.25 р.

ФОП на 3 групі платять 1% ВЗ теж із 01.01.25 р.

🤔 Багато думок було платити-не платити військовий збір, я Вам свою думку повідомляв і ми її з Вами чітко дотримувались.

Тобто, сісти, почекати і не розводити зайву паніку - важлива річ.

📎 Відверто кажучи - це важливий навик не тільки у цьому випадку, але й у багатьох інших. Важливо мати терпіння, не приймати швидкі та імпульсивні рішення.

YANKIV Bogdan

23 Dec, 13:50


Чи має право спадкоємець повернути надміру або помилково сплачені суми ЄСВ у разі смерті ФОП? 🧐

🔖 Спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (ст. 1216 ЦКУ).

Згідно з частиною першою ст. 4 Закону України № 2464-VI платниками ЄСВ є, зокрема, ФОПи, у тому числі ФОПи, які обрали спрощену систему оподаткування (крім електронних резидентів (е-резидентів).

📍 Обов’язковою умовою повернення надміру та/або помилково сплачених сум ЄСВ є заява платника про таке повернення, що подається до контролюючого органу, на рахунок якого сплачено суми ЄСВ, у випадках, встановлених п. 5 Порядку (п. 6 Порядку).

Отже, у разі смерті ФОПа (крім електронних резидентів (е-резидентів) – платника ЄСВ його спадкоємець не має права на повернення надміру або помилково сплачених сум ЄСВ, оскільки у розумінні Закону № 2464 спадкоємець не є платником ЄСВ і на нього не розповсюджуються права та обов’язки платника 🙅‍♂️

Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Анастасія Прокопʼяк.

YANKIV Bogdan

23 Dec, 06:48


Всім доброго ранку! Передріздвяна добірка вже у Вас

📎 Податкова опублікувала список учасників клубу білого бізнесу - https://youtu.be/r8CdsTcyIVM?si=iWD2y9bmItYrWvCG

📎 Пропав чи пошкоджено товар на новій пошті? Як отримати компенсацію - https://youtube.com/shorts/jDk9_Fadxjc?si=cXZXtrtLRBiRLBJQ

📎 Як податкова виявляє фейкові чеки - https://youtube.com/shorts/Fw0p2ZcyJQI?si=3WzZCEZLTY-qMqo7

📎 Коли ФОП 3 групи вигідніше ніж 2 група? - https://youtube.com/shorts/d2xDHORAuAE?si=V60S97Bq7dDHzKli

📎 У яких випадках податок з продажу нерухомості 10% - https://youtube.com/shorts/uX2EsOnbz04?si=fH8tZHd7uvfHY8eW

YANKIV Bogdan

21 Dec, 17:22


Мене не взяли в клуб білого бізнесу, а Вас? 🤔

У новому ролику обговорюємо платників податків із високим рівнем дотримання податкового законодавства (саме так юридично вірно називається клуб білого бізнесу)

📌 Обговоримо чому я не зміг попасти у клуб білого бізнесу

📌 Показую як перевірити себе чи є Ви у списку

📌 Обговорюємо детально критерії, яких треба дотриматися, щоб попасти в клуб білого бізнесу

📌 Обговорюємо що дійсно дає включення в клуб білого бізнесу і чи дійсно це комусь потрібно?

Переглядайте та діліться з друзями (10 хв) ↪️ https://youtu.be/r8CdsTcyIVM

Список учасників клубу білого бізнесу - https://tpd.tax.gov.ua/registry

YANKIV Bogdan

20 Dec, 15:11


💇‍♀️ Чи може ФОП на 1 групі надавати послуги з нарощення вій?

ФОП 1 групи може здійснювати виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадити господарську діяльність з надання побутових послуг населенню згідно з п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 ПК України.

Перелік побутових послуг визначений у п. 291.7. ст. 291 ПК України, зокрема, до них відносяться послуги перукарень.

🔶
Відповідно до КВЕД ДК 009:2010 послуги перукарень відносяться до класу 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси».

🔶 З аналізу опису КВЕД 96.02 ФОП - платник ЄП 1 групи, який здійснює діяльність з надання перукарських послуг, що належить до КВЕД 96.02, також має право надавати послуги манікюру, педикюру, візажу, косметології та масажу обличчя без використання праці найманих осіб.

Проте, для отримання більш детальної інформації з питань визначення КВЕД ДК 009:2010 та віднесення послуг «нарощення вій» до класу 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси» податкова рекомендує звернутися до Державної служби статистики.

✔️ При підготовці використано ІПК 5556/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК.

Матеріали проаналізувала та підготувала юристка Ярута Ірина.

YANKIV Bogdan

20 Dec, 12:50


🤔 ЄСВ за ФОП сплачує роботодавець. Чи зобовʼязаний ФОП про це повідомляти податкову?

📋 Податківці повідомляють, що з метою перевірки правильності нарахування, обчислення, повноти і своєчасності сплати ЄСВ, ДПС має доступ до персоніфікованих відомостей про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено ЄСВ.

📌 Тому, ФОП немає обовʼязку повідомляти ДПС про факт сплати за них ЄСВ роботодавцем.

Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Кобрин Соломія.

YANKIV Bogdan

19 Dec, 10:45


📑 Чи можна подати уточнюючу декларацію під час/після камеральної перевірки?

Під час проведення контролюючим органом камеральної перевірки платник податків має право подати уточнюючу декларацію (розрахунок) за звітний (податковий) період, який перевіряється контролюючим органом, лише до отримання ним акта камеральної перевірки 📩

⚠️ Однак, якщо за результатами камеральної перевірки контролюючим органом виявлено заниження податкового зобов’язання та вручено платнику податків акт такої перевірки (незалежно від дати отримання платником ППР), то платник не має права подавати уточнюючу податкову декларацію за звітний період, що був охоплений такою перевіркою, оскільки контролюючим органом вже встановлено факт заниження податкового зобов’язання, про що зазначається в акті камеральної перевірки та донарахована сума за результати такої перевірки буде автоматично відображена в інтегрованій картці платника після вручення ППР за умови (!) відсутності інформації про початок процедури адміністративного або судового оскарження.

Нагадуємо, що предметом камеральної перевірки є вся податкова звітність платника податків суцільним порядком 🕵️‍♂️📊

📌 Згідно з п. 76.1 ст. 76 ПКУ камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.

При цьому, згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов’язкова.

Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Анастасія Прокопʼяк.

YANKIV Bogdan

18 Dec, 11:58


Чи платити військовий збір до 20 грудня?

↪️ Суть проблеми полягає в тому, що згідно пп. 1.1 п. 16-1 підр. 10 Р. ХХ ПКУ (ага, дійсно дурна назва статті) військовий збірплатимо з 1 жовтня 24 р. по 31 грудня того року, коли скасують воєнний стан.

Проте, законопроектом 9319 мають перенести сплату військового збору на 1 січня 2025 р. Рада - проголосувала, Президент - ще досі не підписав, дуже надіємся, що підпише і вирішить колізію.

⚠️ Так чи треба тоді зараз платити військовий збір, враховуючи, що колізія не виправлена?

Коли приймаєте рішення платити чи не платити - варто користуватися нормами закону для прийняття рішення.

🤔 Вважаю, що не треба платити.

Згідно пп. 1.3-1 п. 16-1 підр. 10 Р. ХХ ПКУ

Нарахування авансових внесків для платників збору, зазначених у підпункті 2 підпункту 1.1 цього пункту, здійснюється контролюючими органами.

Тобто, єдиний податок в нас в стані розрахунку з бюджетом нарахований і ми його сплачуємо.

Військовий збір - не нарахований, отже не сплачуємо.

Платимо тільки тоді, коли буде нарахування.

При чому, зверну увагу, що штрафні санкції не застосовуються, якщо нарахування податку не відбулося вчасно з вини податкової.

YANKIV Bogdan

18 Dec, 09:02


📍 Чи виникає у ФОП обовʼязок подавати нову форму 20-ОПП?

🏛️ Міністерство фінансів видало наказ №470 від 27.09.2024 року, яким внесло зміни до Повідомлення про обʼєкти оподаткування або обʼєкти, повʼязані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою №20-ОПП. Тобто із вересня 2024 форма №20-ОПП оновлена.

У звʼязку із оновленням форми №20-ОПП, ДПС України повідомляє, якщо у ФОП вже подане повідомлення про обʼєкти оподаткування, то повторно повідомляти ДПС про обʼєкти оподаткування, шляхом подання Заяви №20-ОПП за новою формою не потрібно.

Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Кобрин Соломія.

YANKIV Bogdan

17 Dec, 10:29


Цього року - найбільша кількість рішень податкової про анулювання єдиного податку

📌 У новому ролику розбираємся чітко та конкретно у яких випадках ФОП мають право позбавити спрощеної системи оподаткування.

Але, не просто розбираємося із тим які є підстави для позбавлення, а також обговорюємо як врятувати себе від неприємної ситуації.

⚠️ В Податковому кодексі є положення про те, що коли закон має неоднозначне трактування - він має трактуватися на користь платника податків.

На щастя, саме в цьому випадку воно так і працює. Показую Вам багато судових рішень, в тому числі рішення Верховного суду про те, як скасувати незаконну дію податківців про скасування єдиного податку.

Переглядайте та діліться із друзями-підприємцями, справді важливий матеріал! (12 хв) ↪️ https://youtu.be/gJb3eY27KYk

YANKIV Bogdan

16 Dec, 10:41


Слайди про пільги із ЄСВ на 2025 рік📌 як завжди, зберігайте та діліться з друзями!

YANKIV Bogdan

03 Dec, 09:05


📑 Чи повинен ФОП, який є найманим працівником, повідомляти податкову про основне місце роботи з метою несплати ЄСВ?

📍 Законом України "Про Державний бюджет на 2025 рік" скасовано пільгу на добровільну сплату ЄСВ, таким чином, з 1 січня 2025 року сплата ЄСВ знову стає обовʼязковою для ФОП, крім певних винятків:

- особи з інвалідністю та пенсіонери звільнені від сплати ЄСВ;
- ФОП, який є найманим працівником, також звільнений від ЄСВ за себе, оскільки роботодавець за основним місцем роботи вже сплачує єдиний внесок за такого працівника.

💭 Виникає питання: чи потрібно ФОПу інформувати податкову про наявність основного місця роботи чи можна без будь-яких повідомлень не платити ЄСВ?

Порядок, умови та особливості сплати ЄСВ визначено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

↪️ Частиною 3 статті 20 цього Закону передбачено, що податковим органам з метою перевірки правильності нарахування, обчислення, повноти і своєчасності сплати єдиного внеску надається доступ до персоніфікованих відомостей про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески.

💡 Отож, податкова має доступ до інформації про сплачений за працівника єдиний внесок та самостійно здійснює перевірку його сплати.

Таким чином, ФОПи не повинні повідомляти податкову про факт сплати за них єдиного внеску роботодавцем.

З позицією ДПС можна ознайомитися за
посиланням.

Матеріали проаналізувала та підготувала юристка Ярута Ірина.

YANKIV Bogdan

02 Dec, 12:33


Які потужні зміни у ФОП відбудуться в грудні? Розповідаю в новому ролику!

🔸 Детально обговорюєм закон 4015 (проект 11416-д);

🔸 Коли та як ФОП платити військовий збір?

🔸 Проблеми із компенсацією комуналки для ФОПів;

🔸 Зміна групи ФОП у грудні;

🔸 Клуб білого бізнесу та економічне бронювання;

Переглядайте (8 хв) ↪️ https://youtu.be/_FjybYd4viU

YANKIV Bogdan

02 Dec, 07:17


❄️ Всім доброго ранку! Ділюсь підбіркою важливої інформації

⚠️ Закон про введення військового збору прийнято, але досі є але, оскільки мають прийняти ще законопроек 9319 - https://youtu.be/S1cldOXI1CI?si=eAI534rrQGhIsIhD

📌 ЄСВ для ФОП за себе із 2025 року знову стає обов'язковим платежем - https://youtu.be/ZlHowUETYfg?si=NBhHcde4rxpT04Ot

📝 Коротка історія про те, як влада помилилась із публікацією 10416-д - https://www.youtube.com/shorts/YFV31m0LEzw

🧑🏻‍⚖️ Чи можна оголосити себе банкрутом і не платити борги? - https://www.youtube.com/shorts/Vgb5rPzoQMk

🧒🏻 Процедура позбавлення батьківських прав - https://youtu.be/3I2Q6dVD08Q?si=tuoWNpczL769Qp9F

YANKIV Bogdan

29 Nov, 13:55


🎮 Чи може ФОП-єдинник продавати компʼютерні ігри у Steam?

🔻 Податковим кодексом України передбачено, що роялті не включається у дохід ФОП - платника ЄП (п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 ПК України).
Водночас, у п.п. 14.1.225 п. 14.1 ст. 14 ПК України визначено перелік платежів, які не вважаються роялті.

🔷 В ІПК 4881/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК податкова на основі аналізу конкретного договору, дійшла висновку, що оскільки ФОП здійснено передачу прав на об’єкти права інтелектуальної власності (комп’ютерної гри) та умовами передачі прав на об'єкт права інтелектуальної власності передбачено надання право особі, яка отримує такі права, продати або здійснити відчуження в інший спосіб права інтелектуальної власності, то дохід у вигляді розподіленого скоригованого валового доходу, який виплачується Valve ФОПу, у розумінні ПК України не може вважатися роялті.

Таким чином, ФОП-платник ЄП може здійснювати продаж компʼютерних ігор у Steam, а отримані кошти потрібно включати у дохід ФОП.

💡 Додатково нагадуємо, що всі вартісні показники, що включаються до доходу, слід відображати у національній валюті України - гривні. Показники, виражені в іноземній валюті, слід перераховувати у гривню за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим НБУ на дату їх отримання.

Матеріали проаналізувала та підготувала юристка Ярута Ірина.

YANKIV Bogdan

29 Nov, 08:45


Військовий збір, хронологія 24-х годин

✍🏻 Президент 28 листопада підписує два ключових податкових закона - Державний бюджет та 11416-д про збільшення військового збору

🤔 Якийсь супер-якісний працівник, який не любить відкладати свою роботу на завтра вирішив одразу опублікувати підписаний Президентом 11416-д

😨 Всі починають усвідомлювати суть проблеми, що треба вже з 29 листопада платити 5% військового збору, а це дуже не зручно

📌 Проблему ніби приймають, ну 2 дні незручності, що поробиш

🤨 Потім все ж таки думають. Але ж ми обіцяли бізнесу зробити військовий збір з 1 грудня, можливо щось зробимо?

☎️ Дзинь-дзинь. Це телефон головного редактору Голосу України де публікують закони.

⚠️ Магія, закон знімають з публікації. Історичне рішення!

↪️ Ранок 29 листопада гарячий, але продуктивний.
- 5% військовий збір як і обіцяли буде з 01.12
- також чекаємо правки законопроектом 9319, щоб військовий збір для ФОП був з 01.01.25 р.

YANKIV Bogdan

29 Nov, 07:55


📝 Як вносити зміни або розривати договір, що нотаріально посвідчений?

У якому випадку укладають договори із нотаріальним посвідченням?
1️⃣ Договір нотаріально посвідчується у разі прямої вказівки в законі (до прикладу, ст. 657 ЦК України: договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі.
2️⃣ Для гарантії виконання умов договору, сторони можуть посвідчити у нотаріуса будь-який договір, навіть якщо цього не вимагає закон.

✏️ Щодо внесення змін у договрі або розривання договору, то сторони безпосередньо у договорі домовляються про зручний спосіб внесення змін у договірабо розривання договору. Відповідно до ст. 654 ЦК України: зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, який змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Кобрин Соломія.

YANKIV Bogdan

28 Nov, 15:01


Законопроект 11416-д став законом

Поки що рухаємося в межах тих рамок, які є детально окреслені у відео

Наступні кроки
1️⃣ Очікуємо голосування правок в проекті 9319
2️⃣ Всі помилки таким чином мають бути виправлені
3️⃣ Але поки що закон набуде чинності з помилками, дивимося як буде реагувати податкова та Мінфін у своїх роз'ясненнях

YANKIV Bogdan

28 Nov, 14:50


📚 Чи може ТОВ на спрощеній системі оподаткування продати автомобіль, який в нього на балансі?

Відповідно до п. 292.2 ПКУ, при продажу основних засобів юридичними особами (сюди ж відноситься автомобіль, який на балансі) – платниками єдиного податку дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких основних засобів.

▶️ Якщо основні засоби продані після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.

▶️ Таким чином, з метою визначення доходу від продажу основних засобів, однією із складових є сума коштів, отримана від продажу таких основних засобів, яка визначається згідно з договором про продаж основних засобів.

💬 Водночас, для юридичних осіб – платників єдиного податку нормами ПКУ не передбачено обов’язкової умови щодо продажу основних засобів за ціною не нижче їх оціночної вартості. Тобто, можна продати автомобіль і за заниженою вартістю, адже це не заборонено законодавством.

Ознайомитись із офіційною позицією ДПС можна ось тут.

Матеріали проаналізував та підготував юрист Ясків Назар.

YANKIV Bogdan

28 Nov, 13:21


Ну перший пішов

✍🏻 Президент підписав закон про державний бюджет

Звичайно, в ньому дуже багато параметрів, але для малого-середнього бізнесу одне з ключових питань - це повернення ЄСВ

1. ЄСВ стає обов'язкове з 1 січня 2025 року
2. Максимальна ставка ЄСВ буде рахуватися з 25 мінімальних заробітних плат (замість 15 зараз)

⚠️ Далі, як ми з Ярославом обговорили у відео - очікуємо підписання 11416-д, а потім голосування 9319.

YANKIV Bogdan

28 Nov, 09:43


Військовий збір з зарплат 5% з 1 грудня, для ФОП з 1 січня

📌 Ну що ж, питання військового збору знову зарухалося

Вчора комітет податкової та митної політики розглянув правки до 11416-д, оскільки Президент заявив про готовність підписання закону, а в ньому купа помилок...

У новому ролику обговорив з учасником процесу, нардепом Железняком про те, що відбулося і як все буде виглядати технічно із процесом введення військового збору

Ці події будуть відбуватися вже в найближчі декілька днів, хто проінформований - той озброєний!

Переглядайте (10 хв) ↪️ https://youtu.be/S1cldOXI1CI

YANKIV Bogdan

28 Nov, 08:15


Чи може ФОП-платник ЄП надавати послуги з організації гастрольного туру? 🎭

ФОП 3 групи уклав договір, згідно умов якого комплекс послуг, які він повинен надати обмежується: орендою концертних залів з технічним та організаційним забезпеченням; бронювання номерів у готелях; виготовлення і розміщення банерів на концертних майданчиках.

У звʼязку з цим у нього виникло питання: чи заборонені для платників ЄП такі види діяльності як надання послуг із бронювання та пов’язана з цим діяльність (79.90), друкування іншої продукції (18.12)?

Що кажуть податківці ⬇️

🎤🚌🌍 Гастрольні заходи - це видовищні заходи (фестивалі, концерти, вистави, лекційно-концертні, розважальні програми, виступи пересувних циркових колективів, пересувні механізовані атракціони типу «Луна – парк» тощо), закладів, підприємств, організацій культури, творчих колективів, у тому числі тимчасових, окремих виконавців за межами їх стаціонарних сценічних майданчиків. Гастрольні заходи, за винятком благодійних гастрольних заходів, проводяться з метою отримання доходів.
Організаторами гастрольних заходів є суб'єкти господарювання, що займаються організацією гастрольних заходів на території України і статутними документами яких передбачено таку діяльність (ЗУ «Про гастрольні заходи в Україні»).

⛔️ Враховуючи зазначене, не можуть бути платниками ЄП 1-3 груп ФОПи, які здійснюють діяльність з організації, проведення гастрольних заходів.

Разом з тим, діяльність, передбачена КВЕД 79.90 «Надання інших послуг із бронювання та пов'язана з цим діяльність» та КВЕД 18.12 «Друкування іншої продукції» не заборонена для ФОП - платника ЄП за умови дотримання вимог, передбачених нормами пп. 3 п. 291.4 ст. 291 та п. 291.5 ст. 291 та глави 1 розділу XIV ПКУ.

З текстом ІПК №5180/ІПК/26-15-24-01-13-08 можна ознайомитись в коментарях 🖇️

Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Анастасія Прокопʼяк.

YANKIV Bogdan

27 Nov, 13:50


🤔 ТОВ на спрощеній системі оподаткування отримує дохід у валюті. Чи потрібно включати курсові різниці в дохід?

Згідно з офіційною позицією ДПС, якщо ТОВ працює на спрощеній системі оподаткування (нагадуємо, що ТОВ може бути платником виключно 3-ї групи), то на відміну від ФОПів, зобов’язане визначати та включати в свій дохід курсові різниці від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти на дату балансу, а також на дату здійснення господарської операції згідно з вимогами національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку.

🔸 У податковій декларації юридичної особи – платника єдиного податку зазначається лише обсяг доходу, відображення витрат не передбачено.

🔸 Таким чином, в свій дохід ТОВ на спрощеній системі оподаткування повинно включати позитивне значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти включається до складу доходів такого платника податку.

🖇 А от від’ємне значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти не зменшує базу оподаткування єдиним податком.

Матеріали проаналізував та підготував юрист Ясків Назар.

YANKIV Bogdan

27 Nov, 08:15


Строки проведення камеральної перевірки ⌛️📑

📍Як вже відомо, камеральна перевірка - це податкова перевірка електронного кабінета платника податків, виключно щодо даних, які містяться в такому кабінеті (податкова звітність, сплата податків тощо)

💭 І виникає питання, коли ж таку перевірку може провести податкова🤔🤓

Насправді існує два строки на проведення камеральної перевірки:

🔸 Щодо податкової звітності - 30 календарних днів з дати закінчення граничного строку щодо подачі такої декларації.
🔹Щодо сплачених податків - 1095 календарних днів (3 роки) з дня фактичної сплати такого податку.

🔔 Таким чином, варто розрізняти предмет, щодо якого проводиться камеральна перевірка (по податковій звітності чи сплаті податків) і від того вже відштовхуватись щодо строків проведення такої перевірки.

📌 Також нагадуємо, що перебіг строку позовної давності був зупинений з 18 березня 2020 року до 01 серпня 2023 року у звʼязку із дією карантину та воєнного стану.

💡 Це означає, що протягом цього періоду строк позовної давності не спливав, а тому податкова може проводити перевірки ще за 2018,2019 роки 🧮

Матеріали проаналізувала та підготувала юристка Галінгер Валентина.

YANKIV Bogdan

26 Nov, 18:00


⚡️Нарешті з'явився освітній Бізнес Хаб для розвитку підприємців

Тут є все, що потрібно сучасному бізнесмену:

✔️ останні тренди у ведені бізнесу, маркетингу та фінансах
✔️ практичні гайди з різних бізнес-процесів
✔️ розбір популярних кейсів і проблем
✔️ аналітичні огляди ринків
✔️ ідеї для розвитку та масштабування бізнесу
✔️ добірки освітніх та фінансових можливостей
✔️ рекомендації профільних ресурсів
✔️ важливі для підприємця новини та нововведення

@ukr_business_school — все найважливіше для ведення бізнесу в одному місці. Приєднуйтесь до ком'юніті українських підприємців.


Бізнес Хаб - https://t.me/addlist/7JDFTA4rU7dmNWJi

YANKIV Bogdan

26 Nov, 14:30


ФОП на 2 групі спрощеної системи оподаткування хоче отримати кошти за послуги, які надавав раніше перебуваючи на 3 групі спрощеної системи оподаткування, чи можна так робити?🤔😱

📌 Ваш ФОП на 3 групі спрощеної системи оподаткування надав послуги особі на загальній системі оподаткування, з наступного кварталу перейшов на 2 групу.

🖇️ Чи можна за такі послуги прийняти кошти на 2 групі?

💭 Відповідь податкової: категорично ні

📍 Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

🔅 Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ст. 292 ПКУ).

💡 Таким чином, незалежно від дати надання послуг, датою отримання доходу буде вважатись день, коли надійшли кошти Вам на рахунок.
Перебуваючи на 2 групі спрощеної системи оподаткування і отримавши кошти за послуги від загальника - податкова буде розцінювати такий платіж як порушення умов перебування на єдиному податку, навіть якщо послуги надавались на 3 групі спрощеної системи оподаткування❗️❗️

Матеріали проаналізувала та підготувала юристка Галінгер Валентина

YANKIV Bogdan

26 Nov, 09:45


 Чи має право ФОП 1 групи, який здійснює перукарські послуги, надавати послуги манікюру, педикюру, візажу, косметології та масажу?

🖇 ФОП 1 групи - це підприємці, які:
1) які не використовують працю найманих осіб;
2) здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках;
3) провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню
4) обсяг доходу, протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року. 
Підпунк 1 п. 291.4 ст. 291 ПК України.

Перелік видів послуг, які відносяться до побутових послуг населенню та надаються платниками єдиного податку 1 та 2 груп, визначено п. 291.7 ст. 291 ПК України, який включає вид діяльності «послуги перукарень».

💇🏼‍♀️ КВЕД, що відповідає за надання перукарських послуг - 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси». Цей КВЕД включає миття волосся, підрівнювання та підстригання, укладання, фарбування, тонування, завивання, розпрямлення волосся та подібні види послуг, що їх надають для чоловіків та жінок, а також гоління та підрівнювання бороди, масаж обличчя, манікюр і педикюр, макіяж тощо.
        
🔷 Отже, ФОП 1 групи, який здійснює діяльність, з надання перукарських послуг, що належить до класу 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси», також має право надавати послуги манікюру, педикюру, візажу, косметології та масажу обличчя без використання праці найманих осіб.

Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Кобрин Соломія.

YANKIV Bogdan

25 Nov, 14:11


💨 Чи потрібна ліцензія для надання послуг з куріння кальяну?

🚬  Відповідно до п. 85 ч. 1 ст. 1 ЗУ “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального” (далі - “Закон”): тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтра, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників, інші відмінні від рідин, що використовуються в електронних сигаретах, нікотиновмісні продукти, їх замінники для куріння, нюхання, смоктання, жування чи вдихання без горіння шляхом нагрівання.

📃 ч.1 ст. 23 Закону: Роздрібну торгівлю тютюновими виробами та/або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюють суб’єкти господарювання за наявності у них однієї з таких ліцензій: на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, на право роздрібної торгівлі рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.

📌 Оскільки, суб’єкт господарської діяльності надає послуги з куріння кальяну, а також реалізує тютюнові замінники для куріння кальяну, то має здійснювати таку діяльність лише за наявності ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами.

☝🏼 Нагадуємо, що продаж тютюнових виробів заборонено на єдиному податку.

Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Кобрин Соломія.

YANKIV Bogdan

25 Nov, 07:01


📣 Увага-увага, перед початком тижня варто переглянути збірку важливої податкової інформації.

1️⃣ ФОПам повертають ЄСВ у 2025 році. Як платити, як подавати звіти та багато іншого - https://youtu.be/ZlHowUETYfg?si=KRGgwdde3BCN1gp-

2️⃣ Як дізнатися суму боргу по аліментах - https://www.youtube.com/shorts/wp_Zm1r63Xo

3️⃣ Роз'яснення податкової щодо оподаткування доходів в Польщі - https://www.youtube.com/shorts/oKEqpUWD1eQ

4️⃣ Компенсація комуналки ФОПу, що здає в оренду - https://www.youtube.com/shorts/EufO98eL1wg

5️⃣ На Вас кричить податковий інспектор. Як діяти? - https://www.youtube.com/shorts/9gAsu2LaVqU

YANKIV Bogdan

23 Nov, 15:11


Все про ЄСВ у ФОП

Магічним чином з 2025 року повертають обовʼязок сплати ЄСВ для ФОП за себе.

Чому магічним? Оскільки пільгу в законі про ЄСВ не скасовують, а просто в законі про Держбюджет на 25 рік прописують, що ця пільга не застосовується у 2025 році.

👌 Саме тому, в новому ролику зібрав для Вас в одне відео всю інформацію яку треба знати про ЄСВ зараз:
- з якої дати треба платити;
- де взяти реквізити;
- як подати звіт по ЄСВ;
- які залишились пільги по несплаті ЄСВ;

Переглядайте та діліться з друзями! (7 хв) https://youtu.be/ZlHowUETYfg?si=KRGgwdde3BCN1gp-

YANKIV Bogdan

22 Nov, 16:29


Колеги, всіх запрошую на прямий ефір зі мною на подкасті з Олександром Штабурою

🤔 Будемо філософствувати про долю ФОПів та й бізнесу загалом. Які перспективи, що робити з новими регулюваннями та багато інших питань

Вже за декілька хвилин стартуємо прямий ефір! ↪️ https://www.youtube.com/watch?v=7_sD7QjcJ8I

YANKIV Bogdan

19 Nov, 13:57


Чи дійсно ділити бізнес на ФОП не законно?

📌 У новому ролику обноворюємо із Вами гаряченьку тему, адже зараз майже з кожного ЗМІ чути, що поділ бізнесу на ФОП не законний. Але чи справді це так?

У відео обговорюємо чи передбачено по закону обов'язок реєстрації ТОВ від певного обороту?

🤔 Практичні кейси де притягували бізнес до відповідальності за поділ на ФОП, а також які можуть бути реальні покарання та штрафи.

Все максимально детально та предметно, переглядайте та діліться із друзями (10 хв) ↪️ https://youtu.be/E-UZXXvvKnA?si=u6aZ7vFEulKoY-YR

YANKIV Bogdan

19 Nov, 08:45


🏐 Чи потрібно платити податок на компенсацію витрат для учасників волейбольних змагань?

🏆Громадські організації, що проводять спортивні змагання, часто виплачують учасникам кошти на компенсацію витрат — проїзд, харчування, проживання або навіть лікування після травм. Але чи потрібно платити податки на ці виплати? 🤔

🔹 Компенсація витрат на проїзд, проживання, харчування підлягає оподаткуванню! Виплати таких коштів розглядаються як додатковий дохід учасників і обкладаються податком на доходи фізичних осіб (18%) та військовим збором (1,5%).

🔹 Компенсація витрат на лікування, якщо це цільова благодійна допомога (наприклад, для лікування травм, отриманих під час змагань), то вона не оподатковується.

💡 Висновок: витрати на змагання — це дохід, який потрібно обкладати податками. А ось компенсація витрат на лікування може бути неоподаткованою, якщо оформлена як благодійна допомога.

Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Шемрай Христина.

YANKIV Bogdan

18 Nov, 10:50


Наш військовий адвокат Попович Святослав підготував для Вас актуальний огляд у сфері військового права та мобілізації

1️⃣ з 1 грудня усі бронювання будуть через «Дію», а «критичність» підприємств погоджуватиметься з Міноборони та Мінекономіки;

2️⃣ для приватного сектору обов’язкові пункти для бронювання працівників - зарплата не менше 2,5 мінімальних зарплат та відсутність боргів перед бюджетом;

3️⃣ для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого. Доти усі підприємства мають «перебронювати» своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося;

4️⃣ деякі ЗМІ почали поширювати інформацію про те, що водіїв позбавляють водійських прав за неявку за повісткою до ТЦК. Законодавством передбачено тільки тимчасове обмеження права керування. Воно може бути застосоване до громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку.
❗️ Це рішення приймається тільки після розгляду справи у суді, тому «просто ось так якось, права пропали одного дня» - станом на зараз нічого до справжнього порядку справ не має.

5️⃣ Постановою від 04.09.2024 Верховний суд України у справі №426/4264/19 прийшов до висновку, що: «Від нарахування штрафів, пені та процентів за користуванням кредитом звільняються тільки мобілізовані позичальники».

YANKIV Bogdan

18 Nov, 08:37


Новий ролик про те, які дії має зробити зараз кожен ФОП наприкінці року

📝 У відео обговорюємо:
- типові помилки із КВЕД, які ще можна виправити;
- як перевірити ліміти доходів та вірність їх обліку;
- що робити коли у ФОП переліміт;
- як підготуватися до фактичних перевірок;
- як підготуватися до фінмоніторингу банків;

Всього за 8 хв будете вкурсі всього ↪️ https://youtu.be/N-qDsmG_9yo

YANKIV Bogdan

18 Nov, 06:45


Бізнес-тиждень почався, а отже наша розсилка вже у Ваших гаджетах! 📲

Дії, що має зробити КОЖЕН ФОП наприкінці року - https://youtu.be/N-qDsmG_9yo?si=6or3zV95ANzfdr-E

⁉️ Що відбувається зараз із ФОП? Чого очікувати? - https://youtu.be/MuTgyES8zMY?si=MZBNrybXlX2UVNoD

⚠️ ФОПи і надалі мають право не платити військовий збір - https://youtu.be/PT3UUcS9FRs?si=LQLNeMg1WQqB2pWy

🤔 Як стягуються аліменти з ФОП? - https://www.youtube.com/shorts/olnSgx2ExWQ

📝 Чи потрібна згода на розірвання шлюбу? - https://www.youtube.com/shorts/8IGYKmuzf1Y

📣 На Вас кричить податковий інспектор? Ось як треба діяти - https://www.youtube.com/shorts/9gAsu2LaVqU

🤨 Чи буде штраф якщо вже платити 5% військовий збір як податковий агент - https://www.youtube.com/shorts/OF-8WO13vUA

YANKIV Bogdan

15 Nov, 07:17


📄 Електронне судочинство на практиці: коли все ж потрібні паперові документи

Маємо цікавий кейс з поданням позовної заяви через електронний суд 🤔

📌 Київський окружний адміністративний суд в ухвалі про залишення позову без руху зазначив, що в суду відсутні можливості здійснення друку позовних заяв з додатками, поданих до суду в електронній формі. Тому усі процесуальні документи передаються судді в неповному обсязі (без додатків).

⚖️ Рада суддів України у своєму рішенні від 05.08.2022 № 26 посилаючись на скрутне фінансове забезпечення судів, рекомендувала судам, у разі неможливості роздрукувати об’ємні документи, подані в електронній формі, звертатися до учасників справ з пропозицією додатково подавати такі документи в паперовій формі.

Цим самим рішенням Рада суддів України закликала усіх учасників судових проваджень:
▫️ з розумінням ставитися до фінансових обмежень судової системи.
▫️ при подачі документів понад 30 аркушів – додатково надавати їх у паперовій формі.

У зв'язку з цим, суд зазначив в ухвалі, що позивачу необхідно подати позовну заяву з належним чином засвідченими доказами у паперовій формі 🧐

YANKIV Bogdan

13 Nov, 12:20


Користуючись нагодою - хочу Вам показати наскільки легко записатися до наших фахівців на приватну консультацію

1️⃣ Заходимо на YANKIV.com/zapys
2️⃣ Обираємо тематику, фахівця та час консультації
3️⃣ Оплачуємо картою
Вам автоматично на пошту приходить лінк Google meet на заплановану зустріч

Все працює дуже просто і Ви отримуєте якісну консультацію наших фахівців!

YANKIV Bogdan

13 Nov, 08:35


Договір комісії 🤝

Маємо свіже роз’яснення податківців, давайте розбиратись ⬇️

💰Самостійне утримання комісіонером належної винагороди не підпадає під поняття негрошової форми розрахунків або бартерної (товарообмінної операції).

Водночас, якщо на підставі договору комісії відбувається погашення заборгованості шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог на підставі складеного документу (акту, заяви тощо), то такі розрахунки відносяться до негрошових, що позбавляє права ФОП застосовувати спрощену систему оподаткування.

🧐 У разі отримання ФОП – платником ЄП 2 групи доходу у вигляді платежів за договором комісії, в обліку доходів та витрат, який ведеться у довільній формі, відображається вся сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок платника податку та/або яку отримано готівкою, а при заповненні податкової декларації платника ЄП – до доходу включається сума винагороди отриманої комісіонером.

Отже, позиція ДПС залишається незмінною:
▫️ платник ЄП може отримувати комісійну винагороду і це вважається грошовою формою розрахунку;
▫️ в дохід включається тільки сума отриманої винагороди.

З текстом ІПК №5088/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК можна ознайомитись в коментарях 🖇️

Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Анастасія Прокопʼяк.

YANKIV Bogdan

12 Nov, 18:09


Сподіваюсь Ви переглянули сьогоднішнє відео, бо воно досить глибоке та важливе...

🤨 Так от, хочу Вам розповісіти історію як я його готував. Однозначно в процесі своєї діяльності я надсилаю велику кількість запитів в державні органи для збору даних, статистики та іншої інформації, яка є публічно доступною.

Так от, я вирішив запитати в Міністерства економіки одне просте питання. Чи є у держави зрозумілі методичні рекомендації для підприємця як почати здійснювати бізнес у формі товариства з обмеженою відповідальністю?

🤔 Роз'ясню до чого це питання. Що ми маємо? Очевидно, що більшість людей здійснюють бізнес через ФОП не через те, що хочуть ухилятися від сплати податків - а через те, що це зрозумілі алгоритми по яких діяти. Але держава каже - ні, так не робіть. Переходьте на юридичні особи...

Якщо ж ми візьмем юридичну особу - в ній теж є багато зрозумілих алгоритмів, але дуже-дуже багато прихованих моментів, які можуть з'явитися в будь-який момент.

📝 Отже, получається, якщо держава будує правила, видає гранти і декларує те, що ми країна підприємців - значить точно базово мала б подумати, що треба надати методичні рекомендації в яких узагальнити всі свої тони текстів, законів та підзаконних актів, щоб будь-яка людина могла їх перечитати і розуміти, а що робити в форматі крок 1, крок 2, крок 3...

І знаєте, що мені відповіло Міністерство економіки у відповідь на питання чи є у них зрозумілий гайд чи методичні рекомендації?

💬 Закон регулює відносини щодо доступу до інформації, яка вже існує, і не вимагає у відповідь на запит створювати нову інформацію (у тому числі розʼяснювати законодавство, створювати довідки тощо).

Перечитайте їх відповідь ще раз і задуймайтесь. Тобто, у нас в державі не існує методичних рекомендацій для підприємців про те як здійснювати бізнес у формі юридичної особи?

⁉️ Ще раз. Є Мінстерство економіки, яке зобов'язане стимулювати економічний розвиток, але воно саме навіть не знає як цей бізнес відкрити, які звіти подавати, яких норм закону дотримуватися.

Але зато точно знає, як вносити рекомендації щодо ускладнення роботи поточних форм бізнесу без пропозицій реальних альтернатив.

Думаю, що тут ми звертаємо явно не туди. Відповідь Мінекономіки долучу до поста.

YANKIV Bogdan

12 Nov, 14:32


Що відбувається з ФОПами зараз? Чого очікувати?

📜 Зібрав для Вас всі ключові тези, що стосуються ФОПів та спрощеної системи оподаткування у меморандумах із МВФ та Нацстратегії доходів.

Глобально те, що буде із ФОПами та спрощеною системою - вже чітко прописано аж до 2030 року.

📌 Все це якраз зібрано у цих двох документах і план виглядає так:
- прописати алгоритми виявлення бізнесу, що ділиться на ФОП;
- зобов'язати маркетплейси звітувати до податкової про доходи своїх продавців;
- Посилити фінансовий моніторинг;
- Автоматизувати проведення податкових перевірок;
- Відкрити банківську таємницю;
- Провести реформи спрощеної системи.

Якщо Вам цікаво дізнатися як ми будемо рухатися найближчі роки - переглядайте відео (11 хв) ↪️ https://youtu.be/MuTgyES8zMY

YANKIV Bogdan

12 Nov, 09:10


Чи може ФОП на спрощеній системі оподаткування укладати договір переуступки права вимоги?

Відповідь податкової: ні.
⬇️ Давайте розбиратися чому.

Відповідно до п. 291.6 ст. 291 ПК України платники ЄП 1-3 груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі – готівковій або безготівковій (у тому числі з використанням електронних грошей). У разі використання інших способів розрахунку, ФОП-спрощенець повинен перейти на загальну систему.

▶️ Відступлення права вимоги
– операція з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації (п. п. 14.1.255 п. 14.1 ст. 14 ПК України).

Згідно зі ст. 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов’язанні може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

🔸 Правочин щодо заміни кредитора у зобов’язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов’язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові (ст. 513 ЦКУ).

Боржник у зобов’язанні може бути замінений іншою особою (переведення боргу) лише за згодою кредитора, якщо інше не передбачено законом (ст. 520 ЦКУ).

💡 Таким чином, укладення договору відступлення права вимоги за договором купівлі – продажу товарів (робіт, послуг) між ФОП – платниками ЄП є механізмом розрахунку не у грошовій формі, а отже, не дає права ФОП застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку і звітності.


Матеріали проаналізувала та підготувала юристка Ярута Ірина.
При підготовці використано ІПК №5088/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК.

YANKIV Bogdan

11 Nov, 07:20


Всім доброго ранку! 👋 Ділюсь із Вами важливими новинами для ефективного бізнес-тижня!

Президент не підписав законопроект 11416-д. Як діяти далі? - https://youtu.be/PT3UUcS9FRs

🏦 Нацбанк проти поділу бізнесу на ФОПи - https://youtu.be/xAfT4QKMD_s

📈 Як збільшити ліміт на оплати картою за кордоном понад 100к? - https://youtube.com/shorts/3djovRHK0zE?feature=share

⁉️ Як зараз проводить перевірки податкова? Нові методи - https://youtube.com/shorts/fz2IVZ5gp0I?feature=share

📝 Як виписати особу без її згоди і суду - https://youtu.be/J4wXyEWXvCc?si=RuM6-u9kreu33exV

YANKIV Bogdan

09 Nov, 14:40


ФОПам не треба платити військовий збір, а працівникам далі нараховуємо 1.5%, а не 5%

⚠️ У новому ролику зібрав для Вас все, що відомо станом на зараз про долю законопроекту 11416-д

Очевидно, що відсутність чіткої комунікації з боку влади про те чи все ж таки він запрацює чи ні - змушує бізнес постійно про це думати, а не займатися бізнесом

⁉️ Чи треба буде платити військовий збір заднім числом?

⁉️ Коли починати нараховувати із зарплати 5% військовий збір

⁉️ Можливо все таки законопроект не підпишуть

⁉️ Який взагалі план дій треба мати щодо цього законопроекту

Про всі ці нюанси спілкуємося у сьогоднішньому ролику!

Переглядайте (8 хв) ↪️ https://youtu.be/PT3UUcS9FRs

YANKIV Bogdan

07 Nov, 09:35


🧐 Чи можна приймати кілька видів оплати за один чи декілька товарів при роботі з ПРРО?

Тут мова йде про «комбіновану» оплату, яка хоч і не надто популярна в сучасних реаліях, але все ж врегульована законодавством.

🔹 У разі оплати покупцем товару за декількома формами та їх способами, наприклад, частково готівкою, а частково електронним платіжним засобом (платіжною карткою) чи подарунковим сертифікатом, у фіскальному чеку мають бути зазначені всі способи оплати із сумами, сплаченими за кожною формою, без будь-яких обмежень щодо кількості способів, які будуть використані при продажу.

🔹 При цьому кількість рядків у фіскальному чеку із зазначенням форми оплати та сплаченою за нею суми має відповідати кількості способів оплати.

▶️ Така норма чітко прописана у п. 6 розділу II Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів.

Про це також і податківці періодично нагадують.

Матеріали проаналізував та підготував юрист Ясків Назар.

YANKIV Bogdan

06 Nov, 09:24


📚 Продаж глінтвейну на розлив - чи потрібна ліцензія?

Попри те, що для приготування глінтвейну використовується столове вино , продаж якого може здійснюватися без ліцензії, для реалізації глінтвейну потрібна ліцензія.

🔸 Справа в тому, що відповідно до ДСТУ 4806-2007 «Вина. Загальні технічні умови» під час виробництва вин виноградних використання цукру води, ароматизаторів та барвників заборонено. Також, п. 23 Правил №854 (Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями) визначено, що під час продажу алкогольних напоїв на розлив у закладах ресторанного господарства забороняється змішувати напої різних видів і марок, крім виготовлення коктейлів.

🔸 Таким чином, глінтвейн (навіть виготовлений виключно зі столового вина) не підпадає під визначення столових вин, а є коктейлем.

Оскільки коктейлі не є столовими винами, суб’єкт господарювання, який планує їх виготовляти та здійснювати їх продаж, не може перебувати на єдиному податку і повинен здійснювати таку діяльність за умови наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

📌 Ознайомитись із офіційною позицією ДПС можна ось тут.

Матеріали проаналізував та підготував юрист Ясків Назар.

YANKIV Bogdan

06 Nov, 08:55


👌 Календар для ФОП допомагає точно знати коли та який податок платити

YANKIV Bogdan

06 Nov, 08:55


2 ГРУПА ФОП НАГАДУВАННЯ ЗА ЛИСТОПАД!

Сплатіть 1420 грн єдиного податку до 20 листопада.

📍 Сплатіть податок на дохід, військовий збір та ЄСВ за найманих працівників до 20 листопада. (сплата податку за жовтень)

🍻 Подайте звіт за роздрібну торгівлю підакцизними товарами до 20 листопада. (звіт за торгівлю у жовтні)

Календар для ФОП по сплаті податків і подачі звітів 📆

🔔 ПІДПИСАТИСЬ НА КАЛЕНДАР ФОП

YANKIV Bogdan

05 Nov, 17:03


1 листопада Нацбанк випустив лист у якому повідомив банкам, що потрібно шукати групи ФОПів, що ділять великий бізнес на дрібні одиниці та блокувати рахунки!

🔸 У новому відео детально розбираю для Вас цей лист, що справді у ньому написано та які це ризики несе для бізнесу.

Якщо чесно, для мене в цьому немає нічого нового, адже ми давно помічаєм подібну практику фінансових організацій, але те, що це зараз повністю перейшло в публічний простір - варте уваги!

Переглядайте (7 хв) ↪️ https://youtu.be/xAfT4QKMD_s?si=ShHhQJz7Oxl1AfZJ

YANKIV Bogdan

05 Nov, 15:01


🇺🇦 Друзі, сьогодні представляємо Вашій увазі канали, які дійсно на це заслуговують. Саме їх читають та цитують. Підписуйтесь на наших друзів:

📈ІнвестМуд | Інвестиції — Канал про інвестиції, де ти зрозумієш, як можна зберегти і примножити свої гроші. Не пропусти свою можливість - підпишись.

🧑‍💻Рекрутер — закритий канал, в якому публікують вакансіі і безкоштовні навчання. Заявки приймають моментально. Рекомендую Рекрутер — кращий сервіс пошуку роботи

🏦 Ціна держави — найцікавіший канал України про економіку, реформи, податки, бізнес і гроші. Автори каналу публікуються у Forbes Україна, Chicago Tribune, Rzeczpospolita та дають коментарі Reuters та Bloomberg.

💡Business Diary | Бізнес Щоденник — з нас ідея та детальні інструкції, з вас – реалізація. Готові рішення для запуску бізнесу на любий бюджет.

💲Гроші в Дії — Поки вони діють, дій і ти...
Тільки важливі факти і події фінансового світу в твоему телефоні.

💼"Про особисті податки" — Все, що потрібно знати про податки, коли та які платити , cвіжі новини про зміни в законодавстві, а також інформуємо про цікаві законопроекти. Підписуйтеся, щоб бути в курсі податкових питань!

💰 LIGA.Бізнес — якісна аналітика ринків, історії та огляди бізнесів, фінансові поради та пояснення складних економічних тем простими словами.

YANKIV Bogdan

04 Nov, 10:24


ЗМІНИ ФОП У ЛИСТОПАДІ

📌 Зібрав у ролик всі акценти, за якими варто стежити підприємцям у листопаді.

Обговорюємо військовий збір у ФОП, новий лист НБУ щодо поділу бізнесу на ФОПів, перевірки приватних рахунків, клуб білого бізнесу та дії, які має зробити кожен ФОП у листопаді.

Обов'язково переглядайте та діліться із друзями (8 хв) ↪️ https://youtu.be/uR0Tj37u2GA?si=JoCkrwvo7HPmLKfs

YANKIV Bogdan

04 Nov, 06:49


Всім доброго ранку 👋 Ділюсь ключовими акцентами для початку бізнес-тижня!

🔸 Всі можливі випадки як податкова перевіряє доходи і оподатковує їх - https://youtu.be/4pzbOr3w6D0

🔸 Цікава історія про те, коли ФОП може знищувати старі документи - https://youtube.com/shorts/WtayyMxym_8?feature=share

🔸 Який сюрприз очікує на ФОП у 2025 році? - https://youtube.com/shorts/571nJq7xgdA?feature=share

🔸 Як виписати особу з будинку без суду - https://youtu.be/J4wXyEWXvCc?si=MLssiYcvrT7RlMB7

YANKIV Bogdan

01 Nov, 12:15


📌 Чи можна анулювати помилково пробиті чеки без заяви клієнта про повернення?

Ви можете анулювати помилково пробиті чеки без жодних заяв протягом тієї ж робочої зміни, коли був пробитий помилковий фіскальний чек.

🔻 Якщо помилковий чек виявили вже після закінчення операційного дня (тобто у наступній зміні після відкриття) каси, то тут є одві опції:

1️⃣ Процедура «класичного повернення», яку ми детальніше опрацьовували у пункті 3 цього Семінару з документальним оформленням, адже це окрема господарська операція. Заяву від клієнта, до речі, можна самому «намалювати», але податківці можуть побачити розбіжність (малоймовірно звісно) на документальній перевірці, адже окрім заяви має бути ще й факт повернення коштів у той самий спосіб.

2️⃣ Не оформляти повернення на такий чек і нічого з цим не робити, якщо в контексті ліміту ФОП такий не анульований чек (або кілька десятків) не впливають на переліміт. Тоді фактично ніякої господарської операції з повернення і не було (в той же час можна людині кошти повернути з особистої картки, якщо є необхідність повернення).

🖇 До речі, не оформляти нічого можна і у випадку, якщо вартість повернення не перевищує 100 грн (згідно з пунктом 8 розд. ІІІ Порядку №547).

Матеріали проаналізував та підготував юрист Ясків Назар.

YANKIV Bogdan

01 Nov, 10:52


Запрошую відвідати наймасштабнішу щорічну подію в галузі цифровізації бізнесу — 
V форум «Бізнес без паперу»

Це майданчик для обміну досвідом та кращими діджитал практиками. Організатори — цифрові сервіси «Вчасно» спільно з благодійним фондом Сергія Притули. 
Форум можна відвідати за донат. 

5 листопада - онлайн-трансляція
8 листопада - Київ, офлайн КВЦ “Парковий”

Що рекомендую послухати цього року:
Огляд законодавчих змін. Що чекає на бізнес? Як підготуватися? 
Дієві цифрові інструменти для масштабування та підвищення власної продуктивності
Приклади впровадження РРО на ринку. Автоматизація процесу видачі чеків
Відповіді на найболючіші питання ФОП: зміни в оподаткуванні, фіскалізація та військовий збір 

100% прибутку від квитків, благодійного аукціону та розіграшу йде на купівлю модульного будинку для родини з Київщини, чиє житло зруйнували окупанти. 

Квитки 👉 https://biznes-bez-paperu.com.ua/#kvutku 

Долучайтесь і запрошуйте колег!

YANKIV Bogdan

01 Nov, 07:34


На дворі вже 1 листопада, а законопроект 11416-д де? Досі чекає підпису Президента

🔸 Перевірив сайт Ради, статус не змінився. Отже, Президент не підписує цей закон і думка про те, що Президент чекає, щоб рівно з 1 листопада він вступив в силу - не вірна.

Впринципі у будь-яку секунду може щось змінитися і Президент підпише закон, але жовтень це вже ніяк не змінить.

‼️ Це означає, що за зарплату, лікарняні, дивіденди чи інші виплати фіз. особам у жовтні - податок 1.5%.

Коли починати нараховувати 5% військовий збір - тільки тоді, якщо закон набуде чинності після підпису Президента.

Також ФОПи на будь-якій групі не платять військовий збір, бо закон не набув чинності. Хоча, чисто теоретично якщо він набуде чинності найближчими днями - 1-3 групи заплатять ВЗ заднім числом.

😅 Але, я вважаю що тримати таку велику кількість бізнесу у невизначеності прийнявши закон, але залишаючи його без підпису - явно не правильно.

YANKIV Bogdan

31 Oct, 11:15


📌 Чи обов’язково ФОПу зберігати готівку на балансі в касі чи можна знімати її в будь-який момент?

Питання касової дисципліни і загалом порядок ведення касових операції регулюється Постановою НБУ за №148 від 29.12.2017 року «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Зокрема, у пункті 14 цієї Постанови зазначено:

📚
«Установа/підприємство, що здійснює операції з готівкою в національній валюті, ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) установлює, виходячи з потреби прискорення обігу готівки та своєчасного її надходження до кас банків.
Банкам і фізичним особам-підприємцям ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) не встановлюються»

🖇 В Постанові чітко прописано, що на ФОП положення щодо обов'язкового внесення готівкової виручки на ФОП не поширюється.

З цього випливає, що загалом касова дисципліна згідно вищезазначеної Постанови не поширюється ФОП, а отже підприємець може в будь-який момент як внести готівку в касу, так і зняти. Десь окремо здійснювати інкасацію чи контроль розмінної монети немає жодної необхідності.

💬 Отже, підприємець має право знімати (або класти на баланс) з балансу каси готівку в будь-який момент без необхідності вносити цю готівку на розрахунковий рахунок як готівкову виручку.

Матеріали проаналізував та підготував юрист Ясків Назар.

YANKIV Bogdan

30 Oct, 12:45


📌 Чи може новостворений ФОП, що вказав адресу реєстрації в районі активних бойових дій чи можливих бойових дій скористатись пільгою по звільненню від сплати єдиного податку?

▫️ Нагадаємо, що згідно п. 11 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу установлено, що з 01 серпня 2023 року фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої групи, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України станом на дату початку бойових дій або тимчасової окупації, мають право не сплачувати єдиний податок за період з першого числа місяця, в якому почалися бойові дії на відповідній території.

▫️ Проте, у своїх останніх ІПК податківці зазначають, що коли мова йде про новостворених ФОПів, а саме про реєстрацію ФОПом на таких територіях після визначеної дати виникнення можливості бойових дій (згідно Переліку затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309), то пільга по сплаті єдиного податку не поширюється на таких ФОПів.

Тобто, якщо при реєстрації ФОП Ви вказали територію можливих бойових дій зараз - на пільгу можна не розраховувати.

Матеріали проаналізував та підготував юрист Ясків Назар.

🖇 З текстом ІПК можна ознайомитися в коментарях.

YANKIV Bogdan

30 Oct, 11:15


Запрошуємо на онлайн-семінар “Фінанси в режимі турбулентності: стратегії для стабільності бізнесу”, який проводить UKRSIBBANK для розвитку жіночого підприємництва в рамках програми Women In Business.

Коли? 31 жовтня, початок о 16:00
Спікерка — Єлєна Шепель, фінансова радниця з міжнародним досвідом для бізнесу та приватних підприємців. В особистому портфелі 70+ клієнтів з різних ніш: IT, Beauty, Fashion, Jewerly, Consulting.

📋 Поговоримо про:
— З чого складається фінансовий облік компанії. Ключові ролі в процесі фін. аналізу
— Три важливі фінансові управлінські звіти (кешфлоу, ПНЛ, баланс). Розбір кейсу
— 10 порад для спрощення аналізу фінансів компанії.

Участь безкоштовна.

🔔 Вмикайте вже зараз сповіщення під Youtube-трансляцією і ви отримаєте нагадування про початок прямого ефіру. Або ж доєднуйтесь до групи учасниць у Телеграмі, щоб точно не пропустити лекцію.

Доєднатися до групи

YANKIV Bogdan

30 Oct, 08:10


Чи може ФОП-платник ЄП здійснювати продаж легкових автомобілів та мотоциклів? 🚗🏍️

Ні, не може.

Податківці кажуть наступне ⬇️

📍 Відповідно до п.п. 3 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ не можуть бути платниками ЄП 1 – 3 груп ФОП, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин).

До підакцизних товарів належать, зокрема, автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів (п. 215.1 ст. 215 ПКУ).

Підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які ПКУ встановлено ставки акцизного податку (п.п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

⛔️ Таким чином, ФОП – платники ЄП 2 або 3 груп не можуть здійснювати роздрібний продаж вживаних: легкових автомобілів, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів, оскільки ці транспортні засоби є підакцизними товарами.

Матеріали проаналізувала та підготувала юрист Анастасія Прокопʼяк.

YANKIV Bogdan

29 Oct, 13:38


Податківці активно починають знаходити доходи фіз. осіб і оподатковувати їх!

📌 Податкове законодавство вже багато років передбачає, що будь-які доходи як в Україні, так і за кордоном оподатковуються.

Проте, через те що діяла банківська таємниця - податкова не знала про ці доходи і не могла оподаткувати.

🔸 Вже зараз податківці знайшли багато хитрих способів обійти банківську таємницю, а також в майбутньому хочуть, щоб для них взагалі забрали банківську таємницю.

У новому ролику показую 7 прикладів як податкова обходить вже зараз банківську таємницю і стягує податки з доходів фіз. осіб.

Переглядайте (11 хв) https://youtu.be/4pzbOr3w6D0

YANKIV Bogdan

29 Oct, 08:30


⁉️ Чи може бути фактична перевірка одночасно кількох ФОП в одному приміщенні?

💼 Ні, саме фактичну перевірку так робити не можуть, адже сама процедура фактичної перевірки має ряд своїх нюансів.
Порядок фактичної перевірки прописано п. п. 75.1.3. ст. 75 Податкового кодексу України.

Незважаючи на те, що на фактичну перевірку податківці можуть прийти без запрошення в будь-який час, але все ж процедура формально повинна бути дотримана.

Зокрема, перед фактичною перевіркою податківці мають надати обов’язково пред’явити наступні документи:

1️⃣ направлення на проведення фактичної перевірки;
2️⃣ копії наказу про проведення перевірки;
3️⃣ службові посвідчення перевіряючих податківців.

🔸 Щодо одночасної перевірки, то теоретично звичайно можливо, але за умови що податківці принесуть одразу кілька направлень та наказів. На практиці така вкрай рідко буває, оскільки зазвичай вони приходять конкретно до певного підприємця.

🔸 У інших підприємців вони можуть зробити контрольні закупки та зафіксувати порушення, які вже можуть стати підставою для ще одного візиту з відповідними документами, про які вище було зазначено.

Нагадуємо, що нещодавно у нас в інтернет-магазині було додано «Чек-лист для фактичної перевірки», який максимально детально та коротко розкриває всі нюанси фактичної первірки, включно з порадами як себе вести та як підготуватись до фактичної перевірки.

Матеріали проаналізував та підготував юрист Ясків Назар.

YANKIV Bogdan

28 Oct, 15:10


💬 Чи є інвойс первинним документом?

📚 У листах Мінфіну від 16.02.2017 №31-11410-06-5/4339, від 22.08.2017 №35210-07/23-3364/2658 вказано, що оформлений належним чином рахунок-фактура (інвойс) може бути підставою для відображення в бухгалтерському обліку господарської операції з постачання товарів, робіт (послуг) без складання акта приймання-передачі тільки у разі його оплати, що підтверджується відповідними документами.

Документами, що підтверджують оплату, можуть бути платіжне доручення, розрахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, виписка з карткового рахунку, квитанція до прибуткового касового ордера тощо.

Тобто, інвойс справді може бути самостійним первинним документом для ЗЕД діяльності за наступних умов:
🔶 Оплата по інвойсу була фактично проведена.
🔶 Така оплата має документальне підтвердження, а саме – відображається в банківській виписці з чітким призначенням платежу, яке ідентифікує такий інвойс.

Для банків підійде будь-який інвойс, а ось для податківців потрібно мати двомовний інвойс, оскільки первинні документи мають бути обов’язково державною мовою.

🖇 До речі, у нас в інтернет-магазині є якійсний шаблон двомовного інвойсу, який ми використовуємо при роботі з нашими клієнтами. Придбати можете ось тут.

Матеріали проаналізував та підготував юрист Ясків Назар.

YANKIV Bogdan

28 Oct, 11:54


🏞️ Юридична особа купила земельну ділянку у фізичної особи. Що з податками?

Відповідно до п. 172.1 ст. 172 ПК України НЕ оподатковується один раз протягом звітного податкового року, за умови перебування такого майна у власності платника податку більше 3 років, дохід, отриманий від продажу (обміну):

- земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначені ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення;
- земельної ділянки сільськогосподарського призначення, безпосередньо отриманої платником податку у власність у процесі приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій або приватизації земельних ділянок, що перебували у користуванні такого платника, або виділеної в натурі (на місцевості) власнику земельної частки (паю), а також таких земельних ділянок, отриманих платником податку у спадщину.

🔻 Якщо ж вдруге протягом року продаєте обʼєкт нерухомості із переліку, визначеного у п. 172.1 ст. 172 Кодексу, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного у п. 172.1 ст. 172 Кодексу, такий дохід підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

🔻 Дохід, отриманий від продажу протягом податкового року третього та наступних об'єктів нерухомості, такий дохід підлягає оподаткуванню за ставкою 18 %.
🔶 Крім того, дохід підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 %.

🔷 Якщо покупцем виступає юридична особа, яка купує земельну ділянку у фізичної особи, така юридична особа є податковим агентом та зобовʼязується нарахувати, утримати та сплатити до бюджету ПДФО та військовий збір (п. 172.7 ст. ПКУ).

↪️ Тобто, юридична особа (покупець) у разі нарахуванні (виплати) на користь фізичної особи (продавця) доходу від продажу нерухомого майна, не зазначеного у п. 172.1 ст. 172 ПКУ, зобов’язана як податковий агент утримати до бюджету ПДФО та військовий збір із суми такого доходу, тобто сплата вказаного податку та збору здійснюється за рахунок зазначеної виплати.

▶️ Крім того, дохід від продажу об'єктів нерухомості, зазначених в абз. 2 п. 172.2 ст. 172 ПКУ, може бути зменшений на документально підтверджені витрати на придбання об'єкта нерухомості, розташованого на території України

Матеріали проаналізувала та підготувала юристка Ярута Ірина.

При підготовці використано позицію ДПС, викладену в ІПК 4638/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК.

YANKIV Bogdan

28 Oct, 06:45


🧑🏻‍⚖️ Варто знати такі речі для успішного початку бізнес тижня...

1️⃣ Як збільшити ліміт переказів з карти на карту - https://youtu.be/TI8gmmP7x54

2️⃣ Який сюрприз готує податкова підприємцям? - https://youtube.com/shorts/571nJq7xgdA?feature=share

3️⃣ Податкова починає перевіряти особисті рахунки ФОПів - https://youtube.com/shorts/mC-eJBrfgZI?feature=share

4️⃣ Як отримати аліменти, якщо платник за кордоном? - https://youtu.be/cNc19yT_SJs?si=qBeBSQhplDDw5LCM

YANKIV Bogdan

26 Oct, 13:30


Збільшення ліміту на переказ з карти на карту на суму понад 150 тисяч

Постанова Нацбанку № 102 дозволяє збільшити автоматиний ліміт вихідних переказів понад 150 тисяч гривень в місяць з карти на карту.

У новому ролику ділюсь нашим досвідом, що ж саме треба зробити щоб збільшити цей ліміт. Є 2 шляхи:
- простий;
- складний.

📌 Кожен з них детально висвітив у відео.

Переглядайте (8 хв) ↪️ https://youtu.be/TI8gmmP7x54

YANKIV Bogdan

25 Oct, 09:25


📷 Що є визначальним для обов’язку ведення товарного обліку технічно-складних побутових товарів: код УКТ ЗЕД чи назва товару?

🔹 Перелік технічно складних побутових товарів, які підлягають обовʼязковому веденню товарного обліку затверджений Постановою КМУ від 16 березня 2017 р. № 231. Перелік включає найменування груп товарів та код згідно з УКТ ЗЕД.

🔹 Отож, якщо по назві товар не входить до Переліку, але за кодом УКТ ЗЕД входить, як визначити, чи потрібно вести облік?

🔻 Маємо дві різні позиції з цього питання, розглянемо детальніше:
1) У
Коментарі до зазначеної постанови вказано, що основною підставою для застосування РРО до товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, є відповідність таких товарів найменуванню, яке зазначається у Переліку.

2) Проте позиція податкової зовсім інша. В ІПК №4338/ІПК/99-00-07-03-01 ІПК ДПС відповіла, що основним критерієм при визначенні необхідності вести облік товарних запасів є саме код УКТ ЗЕД.
То ж чим керуватися? Ми все-таки дотримуємося позиції, закладеної Кабміном, який розробляв зазначений документ.
Крім того, наголошуємо, що ІПК має індивідуальний характер та може використовуватися лише платником податків, якому вона надана.

📍 Нагадуємо, що облік товарних запасів слід вести за встановленою формою у паперовому або електронному вигляді (Наказ Міністерства фінансів України 03.09.2021 №496). Облік ведеться на підставі первинних документів. При цьому, у випадку застосування РРО/ПРРО, графу №8 "Вибуття товару" заповнювати не потрібно.

P.S Якщо у Вас все ж залишаються сумніви щодо віднесення товару до складних технічних товарів - то рекомендуємо Вам звернутись з офіційним запитом в Міністерство економіки України для отримання індивідуальної відповіді відповідно до Вашого кейсу.

YANKIV Bogdan

25 Oct, 08:04


Чи були закони, які приймали але не підписували? Так, досить багато!

📌 Ось один із прикладів

Під час націоналізації Привату Порошенко ініціював законопроект щодо 100% гарантування вкладникам ПриватБанку (Законопроект - https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60747)

🔸19.12.16 р. закон визначено як невідкладний та внесено Президентом на розгляд Ради
🔸 20.12.16 р. закон прийнято
🔸Із 22.12.16 р. закон передано на підпис Президенту і до тепер він чекає 🙂 Скоро 10 років!

Звичайно, зараз ми можемо розуміти, що таким чином просто створилася інформаційна хвиля, щоб заспокоїти людей під час складних дій з банком.

😄 Можливо збільшення військового збору теж просто інформаційна хвиля?

YANKIV Bogdan

25 Oct, 07:43


Законопроект 11416-д про підвищення військового збору

📌 Станом на 10 ранку закон не підписано Президентом. Це означає, що він не може бути офіційно опублікований, а отже не може набути юридичної сили.

Тобто військовий збір НЕ збільшено до 5%, ФОПам-спрощенцям НЕ введено військовий збір і платити нічого додатково досі НЕ потрібно.

↪️ Сценарії по суті два. Або законопроект "випадково загубиться" і залишиться на вічне підписання, наприклад, як про гарантування вкладникам Приватбанку (його ще досі не підписали, вже ніколи і не підпишуть). Або ж в будь-який момент закон все таки підпишуть і він набуде чинності.

Паралельно ДПС, Мінфін, Держказначейство працюють над технічною імплементацією закону.

💬 Точно відомо, що для ФОП будуть окремі рахунки по сплаті військового збору. Тобто на старі рахунки платити не потрібно буде.

YANKIV Bogdan

24 Oct, 14:01


⚡️Тепер отримувати бізнес-освіту можна прямо в Телеграмі абсолютно БЕЗКОШТОВНО

Все тому, що Сучасна Школа Бізнесу відкрила доступ до своїх матеріалів для всіх підприємців.

👉🏻 Досить лише приєднатися і ти отримуєш доступ до бази знань, яка постійно оновлюється:

✔️ практичні гайди з різних сфер бізнесу
✔️ розбір популярних кейсів і проблем
✔️ аналітичні огляди ринків
✔️ ідеї для розвитку та масштабування бізнесу
✔️ добірки освітніх та фінансових можливостей
✔️ рекомендації профільних ресурсів
✔️ важливі для підприємця новини та нововведення

@ukr_business_school — єдина безкоштовна школа бізнесу в Україні. Приєднуйся.

YANKIV Bogdan

22 Oct, 07:13


🔎 Хочу Вам нагадати, що буквально на днях на каналі у мене вийшло досить резонансне відео

Я коментую процес фактичної податкової перевірки

🤫 Один із підприємців, який мав фактичну перевірку - дозволив поділитися записом перевірки і прокоментувати його

Чому це відео важливо Вам бачити?

⚠️ Вам це допоможе підготуватися і юридичні, і психологічно до такого виду контролю

Також на основі сотень фактичних перевірок ми з командою розбили чек-лист для успішного проходження фактичної перевірки YANKIV.com/product/perevirka

Переглянути (10 хв) ↪️ youtu.be/JhxX83Ig01Y?si=SAnBxoRorJEkhLRK

YANKIV Bogdan

21 Oct, 10:56


Найближчим часом з'явиться велике роз'яснення по сплаті військового збору для ФОП

ДПС, Мінфін та Казначейство працюють над технічним моментом імплементації сплати військового збору фізичними особами-підприємцями

⚠️ Для ФОП будуть створені нові, окремі рахунки по сплаті військового збору.

Ці рахунки вже технічно зареєстровані в Казначействі та починають з'являтися на сайтах обласних ДПС. Наприклад, Кіровоград та Житомир вже оновили дані.

Стежити за оновленням рахунків по сплаті військового збору можете за лінком 🔗 https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/

‼️ Також будуть нові рахунки для сплати авансового внеску для АЗС.

YANKIV Bogdan

21 Oct, 10:13


Як керівнику зберегти мотивацію команди під час війни? Які методи можна використовувати для запобігання вигоранню в команді?

Про це все поговоримо 23 жовтня на безкоштовному онлайн-семінарі, який організовує UKRSIBBANK в рамках програми Women in Business.

Хто спікерка? Катерина Бандуровська, HR-директорка в Comfy.
Катерина має 13 років досвіду в HR-сфері, фіналістка премії HR Pro Awards у номінаціях «HR Influencer року» (2021) та «HR року» (2023).

Ви дізнаєтесь про:
— поняття мотивації, стимулювання та основи командної взаємодії
— опори для роботи команди, чому і коли стається вигорання
— чи існує work-life balance в сучасному житті
— лідерство і де його роль в управлінні командою
— емоційний інтелект, цифрова обізнаність, адаптивність та інші ключові сучасні компетенції лідера

Час: 16:00-18:00 за Києвом

Участь безкоштовна

🔔 Вмикайте сповіщення під Youtube-трансляцією, отримаєте нагадування про початок ефіру. Або ж доєднуйтесь до групи у Телеграмі, щоб не пропустити лекцію.

Доєднатися до групи

YANKIV Bogdan

21 Oct, 05:56


Бізнес тиждень - на легкому старті 🔖 Наша розсилка - уже у Ваших ґаджетах

👀 Як приходить фактична перевірка? Разом переглядаєм запис! - https://youtu.be/JhxX83Ig01Y?si=lhcGqZIVHo1mM9mC

🤪 Закон про військовий збір досі не підписаний. Який план дій? - https://youtu.be/F6wX2D4SXUQ?si=lH785Hnob1z2iQ8v

💸 Як стягнути аліменти коли боржник закордоном? - https://youtu.be/cNc19yT_SJs?si=UKa6ERyYDtWHG-xk

🍷 Чи можна продавати глінтвейн без ліцензії? - https://www.youtube.com/shorts/2r9oObyaH7Q

🎥 Податкова стягує податки з OnlyFans - https://www.youtube.com/shorts/DsaEmgXL6CM

YANKIV Bogdan

19 Oct, 11:21


Фактична перевірка у ФОП

🎥 Сьогодні в нас дуже важливий матеріал, яким Ви повинні поділитися із своїми друзями. Переглядаємо разом з Вами запис фактичної податкової перевірки.

Ця ситуація може відбутися фактично в кожного підприємця, тому дуже важливо і юридично, і психологічно підготуватися до перевірки на Вашій точці діяльності.

👀 На відео дивимося що просять інспектори, як поводить себе ФОП, даю вказівки як варто/не варто себе поводити та загалом коментую процес.

Зараз справді збільшилась кількість фактичних перевірок - варто бути готовим в будь-який момент, а цей практичний матеріал може підготувати і ФОП, і бухгалтера, і навіть Ваших правцівників!

Переглядайте (13 хв) ↪️ https://youtu.be/JhxX83Ig01Y

YANKIV Bogdan

18 Oct, 15:34


Законопроект 11416-д не підписано Президентом

Чи може його Президент підписати найближчим часом? Думаю, що ні. Згідно офіційного повідомлення на сайті Президента України - він знаходиться у Брюселі із офіційни відрядженням.

↪️ часу підписувати законопроект 11416-д поки що немає.

Що робити цей час звичайним підприємцям? Проблема є тільки у ФОП 1-2 групи. Чисто технічно їм треба сплатити військовий збір до 20 жовтня. Через те, що 20 жовтня вихідний - строк сплати переноситься на 21 жовтня.

⚠️ Але шансу, що закон набуде чинності саме 21 жовтня немає. Скоріш за все - пізніше.

Отже, підприємці не повинні по закону платити військовий збір зараз.

😅 Але що ж робити коли закон підпишуть? Чисто технічно - всі стають боржниками і треба буде платити 50% штраф за невчасну сплату.

Чисто практично - я на 90% впевнений що буде позиція податкової згідно якої скажуть, що треба заплатити до 20 листопада разом із платежем за листопад.

‼️ Куди платити? Зараз є два реквізити по сплаті військового збору, та військового збору за результатами річного декларування (показував де їх взяти в останніх роликах)

а) можна просто закинути по 710 грн на кожен рахунок
(але не бачу в цьому сенсу)
б) можна почекати набрання чинності законом, роз'яснення і тоді платити
(буду робити саме так)

YANKIV Bogdan

18 Oct, 07:42


Чи має ФОП платити курсові різниці якщо отримує дохід в іноземній валюті? 💸

Відповідь: НІ

📍 Як ми вже знаємо, дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ст. 292 ПКУ).

📆 Датою отримання доходу платника ЄП є дата надходження коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ст. 292 ПКУ).

Зважаючи на викладене, для ФОП усі вартісні показники, що включаються до доходу, відображаються у національній валюті України. Показники, виражені в іноземній валюті перераховуються у національній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим НБУ на дату їх отримання.

При цьому розрахунок курсової різниці, яка виникає при продажу іноземної валюти фізичної особи – підприємця, та включення такої курсової різниці до доходу платника єдиного податку, нормами ПКУ не передбачено.

З текстом ІПК №4720/ІПК/99-00-24-03-03 можна ознайомитися в коментарях 🖇️

YANKIV Bogdan

17 Oct, 12:10


Президент підпише закон про збільшення військового збору найближчим часом

↪️ Вже зараз є відомим фінальний текст законопроекту 11416-д про введення військового збору для ФОП і збільшення податку для найманих працівників

Враховуючи цей текст можемо чітко обговорювати питання:
- коли та яку суму військового збору платити для ФОП на 1-2 групі;
- чи відповідає ст. 58 Конституції України підвищення військового збору?
- чи треба заднім числом на зарплати працівників нарахувати військовий збір?
- які норми в законі все ж не прийняли і які податки не збільшили?
- який податок буде для 3 групи ФОП і юр осіб?

Весь матеріал на основі фінальної редакції законопроекту 11416-д тому максимально актуальний.

Переглядайте (11 хв) ↪️ https://youtu.be/F6wX2D4SXUQ?si=IcEEYM7vu_-bXTgG

YANKIV Bogdan

15 Oct, 13:20


Чи може ФОП працювати з дому?

😅 Які можуть бути податкові ризики чи нюанси?

Поки там законопроект 11416-д крутиться в бюрократичному процесі - підготував для Вас великий юридичний розбір про податкову адресу для ФОПів.

Обговорюємо при яких КВЕДах можна вказати домашню адресу, а при яких ні.

Як подати 20-ОПП і чи всім її треба подавати?

🏢 Податок на житлову нерухомість, з якої працюємо.

⚠️ Переглядайте та діліться із друзями (10 хв) - https://youtu.be/VPL6c4zGta8

YANKIV Bogdan

15 Oct, 09:17


🤔 У який момент потрібно передати чек клієнту: після оплати чи передачі товару?

Відповідь податкова надала у ІПК/31-00-07-05-01-08.

Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" не встановлює конкретних часових проміжків фіскалізації, а лише визначає обов’язок її здійснення (п. 2 ст. 3).

Водночас згідно з абз. 3 ч. 11 ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991р. №1023-ХІІ (далі – Закон № 1023) розрахунковий документ має бути виданий або створений в електронній формі не пізніше моменту передачі товару (послуги).

Отже, основною нормою чинного законодавства України, якою визначено проміжок часу, у який необхідно надати покупцю розрахунковий документ, є абзац 3 частини 11 статті 8 Закону №1023.

🔶 Таким чином, за умови проведення розрахунків дистанційно, фіскальний касовий чек має бути сформований та наданий покупцеві не пізніше моменту вручення йому товару.

✔️ При цьому електронна та паперова форми фіскального касового чека є рівнозначними.
Текст ІПК прикріпляємо у коментарях.


Матеріали проаналізувала та підготувала юристка Ярута Ірина.

YANKIV Bogdan

14 Oct, 05:56


Починаєм бізнес-тиждень! 💼

🎖️ Військовий збір таки збільшили! Законопроект 11416д прийнятий в другому читанні. Як відбувався процес прийняття цього закону - https://youtu.be/piHEjuXz8tc?si=J_2QovCRQSRmARvr

🔸 Як ФОПам платити військовий збір та де брати реквізити? - https://youtu.be/k0_OcPNZ-H4?si=TWgKoF4nm0yYBhZ3

🚫 Податкова почала стягувати податки на доходи з OnlyFans, приклад реальної справи - https://www.youtube.com/shorts/DsaEmgXL6CM

2️⃣ Чи може ФОП 2 група продавати товари за кордон? - https://www.youtube.com/shorts/A42SMye55mc

🤪 Цікаве питання про ФОП - https://www.youtube.com/shorts/InH6kOSOaRU

YANKIV Bogdan

11 Oct, 12:36


Закрили ФОП а податкова досі нараховує ЄП 😱

Останнім часом є випадки, коли після закриття ФОП (дата зняття обліку світиться у електронному кабінеті) ДПС продовжує нараховувати єдиний податок.

🔎 Це відображається у розділі «Стан розрахунків з бюджетом» як податковий борг.

Проте не панікуємо 👌🏻
Дієвий механізм як це нарахування скасувати - подати лист-звернння через електронний кабінет з проханням скасувати помилково нарахований податок 📝

В даному листі обов’язково зазначте дату припинення діяльності та зняття з обліку ФОП.

📧 Подати лист можна через електронний кабінет платника податків, а саме - у вкладці «Листування з ДПС» шляхом накладення електронного підпису (КЕП).

Протягом кількох днів вашу заяву опрацюють і помилкові нарахування буде знято

YANKIV Bogdan

10 Oct, 10:30


Які дії треба зробити після прийняття законопроекту 11416-д у другому читанні?

😆 Ніякі.

Можна спостерігати технічні правки та корекції, можна не спостерігати - залежить від Вашої глибини зацікавленості.

‼️ Але зараз справді найкращим рішенням буде - просто взяти паузу, очікувати поки текст закону буде підписаний і офіційно опублікований.

На це ще піде 2-3 тижні часу враховуючи серію проблем, які відбулись під час прийняття.

Як наслідок зараз і найближчі тижні військовий збір платити не треба. Звіти якісь додаткові подавати не треба, якихось активних дій іншого характеру теж не треба.

YANKIV Bogdan

10 Oct, 08:08


В законопроекті 11416-д не прийнято одну з ключових правок, а саме ту яка давала алгоритм сплати податків заднім числом.

🔸 Наприклад, в тексті законопроекту (до правки) пише, що ВЗ треба сплатити з 1 жовтня.

Правка уточнювала, що буде 20 днів на сплату з моменту набрання чинності законом. Її не прийняли і виходить так, що якщо закон набуде чинності в цій редакції - у всіх буде автоматичне прострочення в момент набрання сили цим законом.

↪️ Впринципі це прогнозувалося теж і у моїх роликах такі сценарії були проговорені. Як розповідав нардеп Железняк - очікується, що буде переголосування, купа роз'яснень Мінфіну і податкової.

Тому, я б рекомендував не панікувати, процес буде йти, я обов'язково дам чіткі вказівки і роз'яснення щодо фінального порядку дій.

YANKIV Bogdan

10 Oct, 07:51


Законопроект 11416-д прийнято, проголосовано в другому читанні

‼️ Це було прогнозовано, ми з Вами довго готувалися і є всі матеріали по цьому.

По перше, ще чекаємо дати набрання чинності. Це відбудеться після 20 жовтня орієнтовно.

↪️ І далі після цього треба буде вчиняти активні дії щодо сплати податків.

Як шукати реквізити військового збору та коли його платити детально розповів ось тут - https://youtu.be/k0_OcPNZ-H4?si=aWzl-RcmAC2Ocjgp

Які норми прийняли розповідав ось тут - https://youtu.be/piHEjuXz8tc?si=RQhpU1Vww7GkAZTl

⚠️ Проінформований - озброєний. Тому ще раз перегляньте що прийняли та діліться із друзями.

YANKIV Bogdan

09 Oct, 10:56


✈️ ФОП купив послугу за кордоном. Що зі сплатою ПДВ?

Якщо послуги, які надаються ФОПу особою - нерезидентом відповідно до умов договору та норм ПКУ класифікуються як електронні послуги, та місце постачання таких послуг визначається на митній території України, то такі послуги є об’єктом оподаткування ПДВ, а нарахування та сплата ПДВ за такою операцією здійснюється в залежності від статусу ФОПа (зареєстрований чи не зареєстрований платником ПДВ) 💰

📍 Отже, якщо ФОП (не платник ПДВ) придбав у іноземної компанії, яка не зареєстрована платником ПДВ, електронну послугу, місце постачання якої визначається на митній території України, то він зобов’язаний нарахувати та сплатити ПДВ відповідно до ст. 208 ПКУ, незалежно від того, з якої причини іноземна компанія не зареєстрована платником ПДВ в Україні, в тому числі якщо обсяг її доходів менше 1 млн. гривень.

💸🚫 Здійснення особою - нерезидентом операцій з постачання на митній території України електронних послуг фізичним особам, у тому числі ФОП, не зареєстрованим як платники ПДВ, без реєстрації такої особи - нерезидента як платника ПДВ відповідно до ст. 208 прим. 1 ПКУ тягне за собою накладення штрафу на таку особу - нерезидента (п. 117.5 ст. 117 ПКУ).