Хвала вину @yanchenkowine Channel on Telegram

Хвала вину

@yanchenkowine


Люби, танцюй, смакуй вино та читай про українське♥️🇺🇦

Хвала вину (Ukrainian)

Хвала вину - це канал для всіх любителів вина, танців, та української культури. Наш канал присвячений усьому, що пов'язано зі смакуванням вина, танцями, а також українськими традиціями та культурою. Тут ви знайдете цікаву інформацію про українське вино, поради щодо вибору та смакування вина, а також новини і події зі світу виноробства. Крім цього, у нас ви зможете дізнатися більше про українські танці і традиції, а також отримувати рекомендації щодо танцювальних заходів та фестивалів. Приєднуйтесь до нашого каналу Хвала вину, щоб насолоджуватися вином, танцями та українською культурою! 🍷💃🇺🇦

Хвала вину

23 Jan, 11:55


Коли я отримала лист від Дженсіс Робінсон із проханням розповісти про вплив війни на винну сферу та про мій найяскравіший професійний досвід, у мене ледь інфаркт не стався.

Звісно, я відповіла, але мушу зізнатися: найбільше враження на мене справило не стажування в легендарному Château Latour, а десять днів у Совіньйоні під Одесою.

Щоранку я бігала до блокпосту, а потім вирушала в архіви інституту Таїрова, де з ранку до вечора гортала та фотографувала тисячі сторінок запилених томів "Виноробних вісників" із позаминулого століття шукаючі достовірні згадки про історію вина в Україні. Серед цих книжок були ті, які востаннє брали з бібліотеки ще в 50-х роках. Я передивилась ВСЕ.

Тоді Одесу постійно обстрілювали. Я щойно повернулася з Грузії, і кожна повітряна тривога давалася мені дуже важко. Але я сиділа серед тих рясних архівів і думала:

"Як хтось міг сказати, що в Україні не було виноробства, якщо ми маємо ТАКУ кількість доказів і згадок?!"

І при цьому я розуміла, що сама вчилася в парадигмі відсутності виноробної традиції в Україні, й це соромно!

Дженсіс Робінсон я про це не написала. У Великій Британії кожен винороб знає, що ще в часи Кліматичного Оптимуму середньовіччя в Англії вирощували виноград. А в нас досі козиряють іменем Голицина...

Якщо хочете почути історію українського вина з перших рук — з доказами, посиланнями на джерела та логічною розповіддю, — запрошую вас долучитися до другого потоку онлайн-курсу "ДНК України: історія українського вина".
Я знаю, що це потрібно не всім, але може саме ви і є саме ті "не всі".

👉 Деталі тут: https://www.yanchenko.wine/course

Хвала вину

23 Jan, 08:27


ХИТРА ДУПКА АРНЕЇС

Доля цього італійського сорту нагадує мені історію нашого Тельті куруку.
Колись, кажуть, сорт Арнеїс садили поряд з королем Пʼємонту — Неббіоло як… приманку. Пташки любили клювати ягоди через аромат, а Неббіоло таким чином рятували.

У 1960-х роках Арнеїс перебував на межі зникнення. У той час у П’ємонті залишалося лише кілька гектарів цього винограду, і лише декілька виноробів ризикували працювати з ним.

Ситуацію змінив винороб Альфредо Куррадо. Сьогодні насадження Арнеїсу в П’ємонті охоплюють понад 605 гектарів, а сорт є символом білого вина регіону Роеро.

Назва “Арнеїс” у перекладі з п’ємонтського діалекту означає “маленький плут”. Вимогливий до ґрунтів, чутливий до хвороб, низьковрожайний – цей виноград — виклик для виноградарів.

Але ті, хто ризикне, отримують біле вино з унікальним квітковим ароматом і багатим смаком. Сьогодні Арнеїс вирощується не лише в Італії. Експериментують у США, Австралії та Новій Зеландії.

Знаєте? Куштували?

Хвала вину

17 Jan, 09:47


УКРАЇНА НЕ СТАНЕ ЦЕНТРОМ СВІТОВОГО ВИНОРОБСТВА ЧЕРЕЗ КЛІМАТ

Девіз "Традиції та іновації" вже не актуальний, тепер кажуть "Традиції та адаптація", бо зміни клімату відчуваємо в кожному келиху. Переклала для вас статтю з Financial Time про це.

Причиною моєї уваги до банальної (вже років 5) теми, став хайп в ФБ на пост якогось модного держслужбовця про те, що через 50 років Україна буде центром вирощування Шардоне. Посилання на статтю додаю — там є мапа, яка демонструє зміну інсоляції.

Коментарів про це було біля 1000, око в мене тіпалось, коли читала.

Що хочу сказати — кількість сонячних годин, якої вистачить для вирощування рослини НЕ означає автоматично, що якась територія стане "центром вирощування" або ще й "центром виноробства".

Так в 19 столітті в "сосійській імперії" думали, що поки у Франції під час епідемії філоксера вижре всі лози й виноград доведеться пересадити на американські підщепи, то отут моментально "сосійьське вино" вийде на п'єдестал й стане краще за французьке, бо воно не буде підщепленим.
Й тому філоксеру на території підвенної України та Криму не лікували й виноград не підщеплювали, а просто заражене вижигали. Так ми втратили купу локальних сортів, а "сосійське вино" звісно все одно не перемогло Францію.

Давайте не наступати на історичні граблі та нарешті усвідомимо, що виноробство це не лише клімат та грунти, це державна воля, це сприятливі економічні умови, це лагідні податки, це спокійна ситуація політична, це вкладання грошей в маркетинг як на місцевому, так й на вседержавному рівні.

Інакше не буває і не буде.
ДАВАЙТЕ НЕ ПЕРЕКЛАДАТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НА ПРИРОДУ.


Переклад:
https://telegra.ph/YAk-zm%D1%96na-kl%D1%96matu-zm%D1%96nyuye-vinnu-kartu-YEvropi-01-17

FINANCIAL TIMES:
https://www.ft.com/content/1c94c23a-90f1-465f-99c0-0c83f9b20b49?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0wUyecU5gZ1CO-nN551g6Rj4mbeXVfm4MjUvSPXkNsccGHcnE-BnOCWX4_aem_4grmoNLWTiSiOZ1zmd0D_Q

Хвала вину

15 Jan, 11:54


🇺🇦МАЙБУТНЄ НАЦІЇ ТА ВИНО
Майбутнє неможливо побудувати на брехливих наративах.

Я працювала над цим проєктом понад 5 років, зібрала сотні історичних джерел і точно знаю відповіді на питання, які змінять ваше уявлення про Україну та її виноробство.

🙂За вашими запитами я повторюю онлайн-курс з доказової історії вина в Україні.

Це 4 лекції, присвячені доказовій історії вина — на кожне (!) свідчення є джерело.

Це 6 годин перевірених фактів та жартів — так сталось, що в наших пращурів гарне почуття гумору, то буде навіть стендап з 16 століття.

Це згадка відомих історичних постатей з неочікуванного кута.
Чому Сковорода шукав вино, а Коцюбинський палив виноградники?

💬 Цей курс —інструмент для змін:
🇺🇦Ви навчитеся розповідати про історію українського вина так, щоб змінювати уявлення оточуючих про нашу спадщину.

📅 Лекції 5, 12, 19, 26 березня 2025
Формат: онлайн, доступ до записів буде.

🔸Вартість зараз 3500 грн замість 5000.
🔗 Реєструйтесь вже зараз, місця обмежені

https://www.yanchenko.wine/course

Хвала вину

14 Jan, 10:41


#2 АЛІКАНТ БУШЕ - БАТЬКО ІКОНИ

👉🏼Продовжуємо квест 52 сортами винограду!

Алікант Буше — не просто виноград. Це один із небагатьох сортів-фарбників, який має сік насиченого червоного кольору

•Його історія почалася у Франції в 1866 році, коли Генріх Буше схрестив Гренаш із Пті Буше. Проте сьогодні цей сорт найбільш асоціюється з Португалією, зокрема регіоном Алентежу, де він вважається зіркою червоного вина

•У Португалії з Алікант Буше створюють вина, які неможливо забути: темно-червоні, танінні, з глибокою кислотністю. Вони прекрасно витримуються в дубових бочках, набуваючи складності та елегантності

•Цей сорт відомий у всьому світі: його вирощують у Франції, Іспанії (де його знають як Garnacha Tintorera), Італії, Чилі, Ізраїлі та навіть у США. Але для мене найцікавіше те, що Алікант Буше — це «батько» нашого українського Одеського чорного. Його спадщина живе у винограді, який став гордістю українського виноробства.

Чи доводилося вам куштувати вино з Алікант Буше? Діліться своїми враженнями в коментарях

Хвала вину

13 Jan, 10:05


БЕЗ АКЦИЗКИ, АЛЕ ЛЕГАЛЬНО
Чи відсутність "акцизки" означає "фальсифікат" й чи можна відправляти вина НП без акцизних марок?

Один раз я була на гігантському винному заводі у Франції, де всі операції роблять роботи — на складі там навіть зменшено рівень кисню в повітрі, бо людей нема, дихати не треба, а кисень вогненебезпечний.
Так от, в цьому космічному царстві було лише одне приміщення з людьми. Французькі тітоньки... клеїли акцизки на нескінченні коробки з Мерло, які їхали в Україну!

Як акцизка перетворювала вино на головний біль бізнесу, знають лише імпортери. Раніше акцизна марка не тільки псувала вигляд пляшки, а й створювала купу клопотів. Але з 1 січня 2022 року ці незручності залишилися в минулому.

Відтоді тихі вина міцністю до 15% звільнені від обов’язкової поклейки акцизних марок. Це означає, що:

Вино без акцизки – це не фальсифікат! Воно так само офіційно ввезене, всі податки сплачені.
Ви можете відправляти пляшки без акцизок Новою Поштою, якщо там суперечать — покличте адміна та розкажіть з посиланням на Закон України.

Що змінилося ще?

Цей папірець коштував грошей. Смішно, але вартість самого акцизу була в 19 раз менше, ніж того клаптика папіру.
Та головна проблема була не в собівартості марок, а в тому, що поклеїти їх було потрібно ПОЗА Україною. А через специфіку самих папірців, клеїти їх потрібно було лише ВРУЧНУ. Імпортерам доводилося оплачувати розпакування коробів, поклейку марок вручну і повторне пакування.
Й от уявіть собі вартість поклейки вручну партії вина в 1000-10 000 пляшок десь у Франції чи в Німеччині? Трошки дорогувато виходило. Тепер цього немає.

Чому пишу про це через 3 роки?
Бо, як виявилось, не всі в курсі змін, й навіть відправки НП інколи блокуються.

Тож знайте, користуйтесь та посилайтесь на Закон України від 30.11.2021 № 1914-IX

Гарних та спокійних вам днів.

Хвала вину

09 Jan, 14:48


ШАРДОНЕ НА МІЛЬЙОН: Чи здатні ви відрізнити дороге вино від дешевого, коли вам закриють очі?

😇Спойлер: ні

Це був сенсорний експеримент для диплома ОНАХТ, й він був простим:

Шаблі за 30 євро.
Шардоне, 10 євро — Франція.
Шардоне, 5 євро — Аргентина.

10 крутих (!) учасників грали в дегустаційну рулетку по ISO/ДСТУ правилах. Але:
• Жоден учасник не зміг чітко виділити найдорожче вино

Це не сенсація, а реальність, підтверджена багатьма науковими дослідженнями
1. Робін Ґолдстейн (2008): проаналізував понад 6 000 сліпих дегустацій. Кореляція між ціною й оцінками була незначною, а іноді навіть негативною
2. Річард Вайзмен (2011): У його експерименті 400 учасників не могли відрізнити дороге вино від дешевого
3. Фредерік Брошет (2001): Дослідник подав одне й те саме вино в різних пляшках, маркованих як “дешеве” та “дороге”. Учасники назвали “дороге” вино більш витонченим, хоча це був той самий напій

Висновок простий:
🍷Вино — це не питання ціни, а можливість відкрити цілий всесвіт. Насолоджуйтесь🙂

Хвала вину

06 Jan, 14:14


#1 НАХАБНИЙ АЛЬБАРІНЬЙО

Давайте чесно: серед білих сортів є ті, хто намагається вразити своєю ніжністю та легкістю. А є «дєрзкі пацики».

Альбаріньйо
— білий сорт винограду, родом з Галісії, ключовий сорт підрегіону Ріас Байшас (Rias Baixas DO), також зростає в Португалії

🔸Свіжий, фруктовий, мінеральний, з нотою солі на фініші. Іспанському Альбаріньйо притаманні персикові, квіткові ноти, португальському — відтінки яблук і цитрусових. Вино має гарну нахабну кислотність, тому є дуже гастрономічним

🔸Вино ніби каже: “В мене стільки характеру, що тобі й не снилось” й характер той не просто так, а від погоди. В Галісії, на західній півночі Іспанії, постійні дощі та зливи. Ще там близько Атлантичний океан, й він задає ритм життю. Тут виноград буквально вдихає морське повітря й краплі дощу, і це відчувається в кожному ковтку

🔸За що його люблю — Альбаріньйо не підлещується. Він «робить вам нерви», але це чомусь подобається

🔸 Обовʼязково ще скуштуйте Альбаріньйо з України —його вирощує Beykush Winery

Хвала вину

06 Jan, 14:11


📚 Третій тираж "Вино без правил" і новий квест 2025 року!

Друзі, із величезною радістю повідомляю, що третій тираж моєї книги "Вино без правил" (2021) щойно побачив світ! 💥

На честь цієї події я вирішила зробити 2025 рік по-справжньому виноградним.
В книзі, як бонус, є квест, присвячений різноманітним сортам винограду, кожен тиждень присвячений новому сорту.
І я хочу пройти цей квест разом із вами!

Таким чином, за 2025 рік ви не лише дізнаєтеся про понад 50 сортів винограду, тобто серйозно прокачаєте свої знання у винній сфері.

Хвала вину

24 Dec, 10:12


Спішу повідомити, що в Forbes Ukraine вийшов мій матеріал по українським ігристим винам.

У статті ви знайдете рекомендації та посилання на два гайди, створені у співпраці з WINETIME:

🇺🇦Гайд по українських ігристих винах – безкоштовний ресурс, що допоможе відкрити для себе найкращі вітчизняні зразки.
➡️ГАЙД "УКРАЇНСЬКИЙ ІГРИСТИЙ СТИЛЬ"

🥂Навчальний гайд по стилях ігристих вин – містить інформацію про різноманітні стилі ігристих з усього світу та надає 20% знижку на спеціальну добірку вин.
➡️ГАЙД "БУЛЬБАШКИ БЕЗ МЕЖ"

Пишаюся цією співпрацею і сподіваюся, що ці матеріали допоможуть вам зробити свідомий вибір та насолодитися якісними напоями.

➡️FORBES СТАТТЯ

♥️Дякую за увагу, з любовʼю, Анна-Євгенія.

Хвала вину

13 Dec, 10:39


🥂Як обрати ігристе вино до святкового столу?

Створила Гайд "Бульбашки без меж", бо кожного грудня тільки й відповідаю на це питання

Він адресований широкій аудиторії. Однак саме для вас є особливий бонус

В WINETIME вибрала 20 ігристих, й вони дали на них знижку 20%.

Це реально скарби:

Champagne Piper-Heidsieck Brut Non Vintage, 3199 грн
Champagne Lanson Black Label Brut, 3799 грн
Emilie Ackerman Cremant de Loire Brut Rose, 757 грн
Prosecco Brut Rose Kylie Minogue, 829 грн
Prosecco Brut Masottina Treviso, 519 грн


Ще є Кави, Петнати, Мускат Д'Асті та ФРАНЧАКОРТА навіть безалкогольні ігристі!

Вартість — 399 грн.

Купіть два Просекко "в гості", чи одну пляшку Шампанського собі, й ви вже окупили вартість!

Купіть всі 20 пляшок, й ви зекономили 8000 гривень

Знижки доступні як онлайн, так і офлайн по всій Україні зі штрихкодом

🥂Замовляйте:

https://www.yanchenko.wine/guide/sparkling-wines?fbclid=PAZXh0bgNhZW0CMTEAAaawwYmuezxRmaacC1tXPZqQDHfs_frCbTvSjh1s3UDmeNSIkCK5NBMnNPQ_aem_egZzsPQdmq1d-LX3qnIEbQ

Хвала вину

10 Dec, 15:34


Так от, Prosecco сьогодні продається у всьому світі в обсягах, які перевищують продажі французького шампанського та іспанської кави разом узятих. Але так було не завжди… тож… як так сталось?

🍇
Спершу Prosecco було назвою сорту винограду, який головним чином вирощували на північному сході Італії, зокрема в регіоні Венето.  В наш час той сорт відомий під ім’ям Глера.

👉🏼Ігристе з Просекко вважалось регіональним вином й «наздоганяло» по популярності Асті.

👉🏼
Аж раптом у 2006 році увагу привертає кампанія бренду Rich Prosecco, обличчям якої стала… Періс Хілтон.

👉🏼Бренд бутилював вино  з Венето в Австрії, та швидко здобув популярність завдяки своєму вигляду — золотим банкам. 

👉🏼Яскрава маркетингова кампанія пропонувала всім купити «шматок розкоші». В перші чотири місяці було продано понад мільйон пляшок. 

👉🏼
Періс «вивела Просекко в люди» — демонструвала його на всіх вечірках, робила фотосесії в стилі НЮ й всіляко демонструвала, що саме сьогодні мають пити заможні молоді гуляки.

🥸
Популярність Rich Prosecco налякала   консорціум виробників вина в Італії, вони побачили в цій кампанії загрозу для власної репутації та маркетингового контролю за назвою Prosecco. 

🫣Погугліть — є багато роз’ярених інтерв’ю того часу, де винороби клянуть фото Періс. Найобурливішими були кадри, де вона оголена та лише зафарбована золотим кольором. З австрійською компанією також збиралися судитися, але бренд Просекко на той момент не був захищеним, тож…

🥁Ця історія спонукала констрциум до активних дій із захисту географічного найменування. Але проблема була в тому, що захистити сорт не можна, потрібна географічна прив’язка.🙂

👉🏼
Тож у 2009 році були ухвалені рішення, які змінили статус Prosecco:

1. Зміна назви сорту: Виноград, відомий як Prosecco, був офіційно перейменований на Глеру, щоб убезпечити використання назви.

2. Створення нового регіону: Місто Prosecco, розташоване в регіоні Венето, було обрано основою для нової географічної зони. Хоча в цьому місті історично не було виноградників, його використання стало ключовим для правового захисту назви. Це дозволило створити DOC (контрольоване найменування за походженням) для Prosecco.

🫣🙂💥Такі були перші кроки панування Просекко на планеті Земля.

➡️Висновків напрошується два. Перший, очевидний, sex дійсно sells.
➡️А другий висновок знайомий нам з вами — обурення то є рушійна сила змін.🥳

🥳Як ви, любите Просекко чи просто доливаєте в Апероль?

Хвала вину

10 Dec, 15:26


Сьогоднішній пост буде незвичним: я розкрию кілька цікавих деталей про популярність Просекко, які можуть вас здивувати. І так, Періс Хілтон і це фото мають до цього безпосереднє відношення.

🫣Тож якщо ви шанувальник цього напою, читайте з обережністю.

🙂Запам’ятайте два важливі моменти:

👉🏼1. Не все є таким, яким здається. Популярність напоїв часто залежить не від їхньої якості, а від зовсім інших чинників.
👉🏼2. Ваш смак — це найважливіший критерій якості для вас і лише для вас. Тож, якщо любите — най буде🥂
👇🏽👇🏽👇🏽

Хвала вину

04 Dec, 17:43


🎁Вчора в коментарі написала, що “Кава то дарунок Всесвіту”, то й отримала питання “а чому?”

Оскільки відповідь дотична до теми ігристих вин, яким я присвячую Грудень, то читайте.

Ми, звісно, вважаємо класні вина мистецтвом, але часто їх виготовляють заради грошей. В це треба повірити, яким би магічним виноробство вам не здавалось.

Так от, вартість вина залежить від вартості виготовлення (виноград, робота, оренда й таке) та часу (бо час то є зморожені гроші)…

Так от, так сі стало, що ігристі вина загалом розділяються на 2 категорії:

Традиційний метод (дорого, та довго — понад року витримка лише).
Традиційним методом виготовляються вина, які асоціюються з розкішю – Шампанське, Франчакорта, десь там ще Кремани. Вони дорогі, смак складний та багатошаровий.

Методом Шарма (швидко, кілька місяців, та економно) з’являються Просеко, Ламбруско, Мускати та купа інших ґеть безпородних ігристих – вони класні, недорогі та частіше за все шукати в ароматі багато нема сенсу.

Здавалося б, все логічно… але є феномен, ім’я якому КАВА.
Іспанське ігристе, виготовлене традиційним методом (довго, дорого), за вкрай невеликі гроші.

🎁Чому так?

Питання до іспанських економістів, а не виноробів. На вартість більшості Кав, які ви побачите на полицях, впливають дії двох корпорацій. Codorníu y Freixenet.

Ці корпорації демпінгують вартість Кав невеликих виробників, викупають виноград за копійки та всіляко псують життя тим виноробам, які намагаються вивести категорію Кава в рівень престижу. Це те, що розповідають представники іспанських виноробень. А от в іспанських газетах добряче можна прочитати про “Війну кав” та про переділ ринку між цими двома корпораціями, продажі головних пакетів акцій й тд.

Є там й про національний колорит – наприклад, про бойкот сепаратистських виноробень з Каталонії, регіоні, де Кави виготовлялось найбільше.

Все це впливає на ціни та на довіру.

Відносно нові течії – Кава Парахе Каліфікадо та Корпінат демонструють ґеть інші ціни, що лише підкреслює правило.

🎄Мораль: Виноробство, як і великі гроші, любить тишу. Політичні й економічні кризи гальмують розвиток галузі. Зато зараз ми маємо унікальну можливість насолоджуватися якісною кавою за доступними цінами. 🎁


З любов’ю,
Анна-Євгенія

Хвала вину

03 Dec, 14:52


Дякую!)) Насправді, буде ще, мені пощастило зробити дуже круту та корисну колаборацію з WINETIME, то прошу вас поки не купувати іноземні ігристі на свята, бо буде дуже крута знижка)

Хвала вину

03 Dec, 14:23


Друзі, хочу щиро поділитися з вами важливими думками. Я трохи хвилююся, що приділяла замало уваги цьому каналу й не розповідала вам стільки, скільки хотілося б. Але знайте: я дуже ціную кожного з вас, хто тут залишався. 💛

І саме тому я підготувала для вас сюрприз! 🎁
Для публікації в Forbes я створила Гайд по українських ігристих винах "Український ігристий стиль".

Офіційний реліз буде приблизно через тиждень. Але я не могла чекати так довго!
🎄 Лише для вас і лише тут — ексклюзивний доступ до гайду, абсолютно безкоштовно й раніше, ніж будь-де!

📥 Скачати гайд: https://www.yanchenko.wine/guide/sparkling-wines-ua

Користуйтеся з задоволенням, відкривайте для себе деякі з найкращих українських ігристих й зробіть свої свята неповторними! 🥂

З любов’ю,
Анна-Євгенія

Хвала вину

02 Dec, 13:00


Почнімо з найчастішого — що таке BRUT?

Брют — це не вид вина, а характеристика рівня його солодкості. Брют вважається сухим, але насправді містить до 12 г цукру на літр. Це дозволяє вину зберігати яскраву кислинку та освіжаючий смак, який ідеально пасує до гастрономічних експериментів.

Проте не всі брюти однакові. В залежності від сорту винограду, методу виробництва та регіону, вони мають свої відмінності.


1. Вінтажні та невінтажні
Вінтажний брют виготовляється лише в найкращі роки з винограду одного врожаю. Він відображає унікальний клімат і стиль року, часто витримується довше і має складний, багатошаровий смак.
Невінтажні брюти створюються зі змішування вин із кількох років, що гарантує стабільний смак із року в рік. Класика для Шампані.

2. Блан-де-блан та блан-де-нуар (білі!)
- Блан-де-блан: виготовляється виключно з білих сортів винограду, як-от Шардоне чи Піно блан. Вино виходить витонченим, з нотами цитрусу й білих квітів.
- Блан-де-нуар: створене з темних сортів винограду, як-от Піно Нуар чи Піно Меньє. Воно часто більш насичене, з нотами червоних ягід.

3. Рожеві та білі
Рожеві брюти часто мають більш помітну структуру, але узагальнити складно. Білі брюти класичні, універсальні й пасують майже до всього.

4. Метод Шарма та Традиційний метод
- Метод Шарма (як Просекко): вино насичується бульбашками у великих сталевих ємностях. Такий спосіб підкреслює свіжість і фруктовість.
- Традиційний метод (як у Шампані, Каві, Франчакорті, Креману): друге бродіння відбувається в пляшці, що додає складності й витонченості смаку.

5. Витримані або невитримані
Вина, довго витримані на осаді (якщо на етикетці є слово Reserva — це воно!), мають кремові текстури й затишні нотки випічки та круасанів, втім їм може не вистачати свіжості. Брюти, витримані мінімально, зберігають чистоту й свіжість.

Як обрати свій брют?
Лише куштувати — нема іншого шляху, ну от ніяк нема. В ігристих винах стереотипи ґеть не працюють.

Якщо ви закохані в якійсь тип вина — розкажіть?

Хвала вину

02 Dec, 12:51


"Як обрати ігристе вино до святкового столу?" — це питання мій ТОП кожного грудня, тому весь цей місяць я присвячую ІГРИСТИМ ВИНАМ!

🥂Пропоную вам слідкувати, аби влучно вибрати вина на свята та порадувати друзів та родину!

Якщо у вас є питання по ігристих винах — пишіть в коментарі♥️

+ ще в мене є 2 сюрпризи)))🙂

Хвала вину

02 Dec, 12:49


Channel photo updated

Хвала вину

17 Oct, 11:29


🍷Розмір має значення, або “що то за міфічний келих, який можна?”

Науковці рекомендують вживати не більше одного келиха на день для жінок та двох для чоловіків.

🫣Але келих вина — відносне поняття, скажімо так. Років 5 тому, коли я готувала диплом, то в наукових працях знайшла лише одну конкретну вказівку на те, скільки це “1 келих” – 226,8 грам вина на день (дослідженнях нирковокам’яної хвороби для чоловіків, 1996). А от в тому дослідженні, про яке я писала вчора, вказано отаке:
👉🏼 “Moderate Wine Consumption Drink = Glass = 5 oz (~14gm of alcohol) 1/day for women, 2/day for men”

Сама для себе зробила розрахунки, які підходять для тотально здорових людей (в наукових статтях так зазначається), так які збираюсь використовувати в своєму житті.

☑️Жінки можуть вживати таку кількість червоного сухого вина на день більше-менш беспечно та з ймовірною користю відповідно до алкогольності самого вина:

- 8%: 262,5 мл
- 9%: 233,3 мл
- 10%: 210 мл
- 11%: 190,9 мл
- 12%: 175 мл
- 13%: 161,5 мл
- 14%: 150 мл
- 15%: 140 мл

☑️А чоловіки:

- 8%: 525 мл
- 9%: 466,7 мл
- 10%: 420 мл
- 11%: 381,8 мл
- 12%: 350 мл
- 13%: 323 мл
- 14%: 300 мл
- 15%: 280 мл

☑️Розраховуйте приблизно такі кількості для помірного вживання. Чому “приблизно” – бо засвоєння алкоголя залежить також від інших факторів (навіть кількості цукру в вині, хоча ми й говоримо з вами виключно про сухі вина тут). Ну й плюс — якщо для винної медитації вам потрібно менше вина, то це ще краще!

🫣Важливо! Пам'ятайте, якщо ви весь тиждень не пили вино, а в суботу вирішили випити всі "зібрані" за тиждень "дозволені келихи", то ні... так не працює, це не помірне споживання, а пиятика (а таке ще греки засуджували).

♥️А також не забувайте головні поради:

1️⃣Пийте з їжею
Вживання вина разом з їжею сповільнює всмоктування алкоголю, що дозволяє печінці переробляти його поступово. Це допомагає уникнути перевантаження та поліпшує ваше загальне самопочуття. До того ж вино здатне підсилювати смакові відчуття їжі, створюючи ідеальну гармонію.

2️⃣Пийте повільно
Чим повільніше ви п'єте, тим легше організму впоратися з алкоголем. Печінка може переробити лише близько 0,1 г спирту на кілограм ваги за годину. Для прикладу, якщо ви важите 70 кг і випили півпляшки вина (375 мл з 10% алкоголю), печінці знадобиться близько 3-4 годин для розщеплення алкоголю. Для людини з вагою 55 кг знадобиться приблизно 5.4 години, щоб переробити 375 мл вина з 10% алкоголю. А для людини з вагою 90 кг — близько 3.3 годин.

3️⃣Пийте перевірені вина
Якість вина має велике значення.

4️⃣Віддайте перевагу сухому вину
Вина, особливо дешеві солодкі, часто містять доданий цукор, що може погіршити метаболізм.

5️⃣Пийте багато води.

👉🏼Якщо серед нас є лікарі, яким є що додати – буду дуже рада дискусії.

👉🏼Якщо в когось є поради – як жеж все таки зупинитись, коли “той самий безпечний келих” вже випито, то запрошую в коментарі. Повірте, багатьом потрібна ваша порада))))😀

☺️Гарного й спокійного дня всім, й не забувайте –так, вино — це більше, ніж просто напій. Це культура, традиція та задоволення. Але дуже важлива помірність.

♥️Обов'язково поділіться корисною інформацією з друзями!

Хвала вину

16 Oct, 13:27


📊 Чи корисне червоне вино для здоров'я? 🍷
♥️ Важливі новини!

Останнім часом багато досліджень зосереджуються на загальних наслідках вживання алкоголю для здоров’я, але що, якщо говорити про червоне вино окремо? 🧐 (ну й про помірне споживання також)…

▶️
Мета цього огляду полягала в аналізі довгострокових впливів помірного вживання червоного вина на здоров’я. Дослідники опрацювали тисячі робіт, опублікованих у різних країнах, та обрали 74 дослідження, опубліковані з 1987 по червень 2023, які відповідали їхнім критеріям: регулярне вживання червоного вина (близько одного келиха щодня для жінок і двох келихів для чоловіків) та оцінка тривалих наслідків для здоров’я (понад 2 роки).

▶️
Для пошуку досліджень використовували наукові бази даних, такі як PubMed, Scopus та інші бібліотеки, що містять рецензовані наукові публікації. 

▶️ Щоб уникнути упередженості, дослідники використовували методи подвійного сліпого аналізу, де результати оцінювали кілька незалежних експертів. Вони також перевіряли, чи не були дослідження профінансовані компаніями, що займаються виробництвом алкоголю, аби уникнути конфлікту інтересів (!!!)

📌 Ключові висновки:
• 47 досліджень (63%) продемонстрували позитивний вплив помірного вживання червоного вина на здоров'я.
• 26 досліджень (35%) були нейтральними — не виявили ні шкоди, ні користі.
• 1 дослідження показало змішані результати (жінки мали позитивний вплив, а у чоловіків — нейтральний).
Найбільш вагомі позитивні результати:
• Поліпшення здоров’я серця та судин: вживання червоного вина допомагало знижувати ризики серцево-судинних захворювань та метаболічного синдрому.
• Зниження смертності: усі дослідження показали, що помірне вживання червоного вина позитивно впливало на рівень смертності.
• Захист від раку: дослідження виявили зниження ризику розвитку деяких видів раку, зокрема неходжкінської лімфоми.
• Поліпшення когнітивних функцій: регулярне вживання вина сприяло зниженню ризиків деменції та хвороби Альцгеймера.

▶️Важливо зазначити, що червоне вино містить поліфеноли, які мають антиоксидантні, протизапальні та кардіопротекторні властивості. Ці речовини, що містяться у шкірці та кісточках винограду, надають червоному вину унікальні переваги перед іншими видами алкоголю.

Однак! Це дослідження не стверджує, що вино є "ліками". Мова йде про помірне вживання! Надмірне споживання алкоголю, навпаки, може бути шкідливим. Тому якщо ви насолоджуєтесь келихом червоного вина, робіть це з розумом та обережністю.

▶️ На завершення, огляд показує, що помірне вживання червоного вина не несе негативних наслідків для здоров’я, а в деяких випадках може мати позитивний вплив. Однак, це не привід починати пити вино, якщо ви цього не робите. Кожен організм унікальний, і здоровий спосіб життя залежить від багатьох факторів.

🍇 Насолоджуйтеся вином, піклуючись про здоров’я!


▶️🍷♥️Оригінал статті: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37954791/

Хвала вину

10 Oct, 19:39


Як обіцяла. Кампанія — регіон на Півдні Італії, відомий унікальними виноградниками на вулканічних ґрунтах.

♥️Ось 5 найкращих виноробень (на мою думку) які варто згадати:

🌸 1. Mastroberardino (це ♥️♥️♥️)
Заснована у 1878 р., відіграла ключову роль у відродженні виноробства Кампанії після Другої світової (в регіоні був жах). Завдяки Антоніо Мастроберардіно сім’я відновила сорти Греко, Фіано (якби не вони, ми б зараз їх не пили) та виробляє Taurasi DOCG.
Виноробня також є ініціатором проекту «Вілла Таємниць» у Помпеї, який відтворює вина стародавнього римського міста, пересаджуючи виноградники, знищені виверженням Везувію у 79 році н.е., з використанням тих самих стародавніх сортів винограду, виноробних і винних технік того періоду. Є в Wine time.

🌸 2. Feudi di San Gregorio
Feudi di San Gregorio— одна з найвідоміших та найінноваційніших виноробень Кампанії. Заснована в 1986 році, вона швидко зарекомендувала себе на ринку.
Feudi di San Gregorio активно представляє Кампанію на міжнародних конкурсах і має численні нагороди за високу якість своїх вин. Є на Розетці багато♥️

🌸3. Terredora di Paolo
Заснована у 1994 році, ця виноробня спеціалізується на місцевих сортах винограду, таких як Аліаніко, Фіано та Греко. Вина відомі своїми класичними та сучасними інтерпретаціями.

🌸4. Villa Matilde
Зберігає та відновлює легендарний сорт в проекті «Фалернский Фенікс». Виноградники біля Везувію надають винам унікальні нотки. Є в Wine time.

🌸 5. Marisa Cuomo
Розташована на Амальфійському узбережжі, виноробня славиться терасовими виноградниками. Красиво та яскраво.
Ці п’ять виноробень як мінімум демонструють виноробну спадщину Кампанії, Греко, Аліаніко, та сучасні техніки виробництва.

Але будь ласка, памʼятайте, що Кампанія це не весь Південь Італії🥰

Хвала вину

09 Oct, 15:05


Оскільки я зараз на Півдні Італії, то розповім вам, які вина з регіону Кампанія варто скуштувати.

Італійська Кампанія — це справжній винний скарб, відомий унікальними автохтонними сортами винограду, але мало кому відомий. 😏  
Ось кілька вин, які точно варто скуштувати:

🍇 Falanghina— один із найпопулярніших білих сортів Кампанії. Вина з нього свіжі, ароматні, з нотами цитрусових, яблука та білих квітів. Легка кислотність і мінеральність роблять його чудовим варіантом для риби та морепродуктів. За моїми спостереженнями, за останні роки з ним навчились неймовірно круто працювати.

🍇 Fiano— білий сорт, який дає вина з ароматами горіхів, меду та квітів. Мені подобається його тільність та нота, яку раніше всі називали «мінеральністю».

🍇 Greco di Tufo— один із найдавніших білих сортів. Специфіка в нотах абрикосу, персика та мигдалю, а в добре витриманих винах з DOCG ще почуєте солонувату нотку.

🍇 Aglianico — червоний сорт із великим потенціалом витримки. Його вина глибокі, насичені, з ароматами вишні, чорної смородини та прянощів. З віком вони стають складнішими, з нотами шкіри та тютюну. Але є «але»: всі молоді вина страшенно кислотні та зухвалі. Потрібна або помітна витримка в дубі, або відповідний вік, аби вино стало милим. А краще, коли і дуб є, і вік серйозний. Але це вже недешево…

🍇 Piedirosso — менш відомий червоний сорт, але його варто спробувати. Вина мають легке тіло, з ароматами вишні, сливи та тонкими нотками прянощів. Просте, як двері, але затишне.

🤩Увага: з Альяніко та П'єдіроссо роблять найвідоміше місцеве попсове вино «Lacryma Christi». У поєднанні ці сорти дають дуже приємний дует. Як бонус: про це вино писали Дюма в «Графі Монте-Крісто» та Вольтер у «Кандиді».

▶️Всі ці вина є в Україні, і ще й від визнаних виробників. Як хочете дізнатись про топ місцевих виноробень (мій суб'єктивний авторський перелік), напишіть у коментарі. ♥️

Хвала вину

06 Oct, 16:03


😊Дню Помаранчевих вин присвячується!

▪️Після перших двадцяти-тридцяти іконічних «помаранчевих вин» з усього світу — Італії, Словенії, Грузії та навіть Чилі — я подумала, що знаю про «помаранчеві вина» все.  

▪️Після перших півроку життя в Тбілісі я зрозуміла, що не знаю про «помаранчеві» вина нічого — настільки багатою виявилася смакова палітра місцевих вин.

Так от, хоча їхній колір справді нагадує помаранчі або бурштин, в ті вина нічого не додають — ці вина особливі завдяки своїй давній історії.

😊Коли людство тільки починало смакувати вина, у Грузії вже виготовляли «помаранчеві» вина з білого винограду.

В школі сомельє ми вчили цей спосіб як «Кахетинський метод». Секрет полягає в мацерації: сусло білого винограду залишають настоюватися на шкірочках і кісточках, як це зазвичай роблять із червоними винами.  

🤩Тобто «помаранчеві вина» — це вина з білого винограду, виготовлені за технологією червоних.

І все.  

Наголошую на цьому, бо є поціновувачі, які свято впевнені, що «помаранчеві» вина мають бути витримані або зроблені в квеврі чи амфорах.  
Маю погодитись, що саме «помаранчеві вина» частіше за інші мають «побачення» з амфорами та квеврі, але це не обов’язково.  

☺️У ідеальному вині поєднуються неймовірний колір, танінність і пікантність. Там же несамовито яскрава органолептика: горіхи, вершки, тропічні фрукти, фініки зі зухвалими східними прянощами.  

♥️Як бачите, помаранчеве вино має що вам запропонувати. Спробуйте й обов’язково напишіть, як вам.

▶️У коментарі зазначу, яке «помаранчеве» вважаю найкращим в Україні.))

Хвала вину

04 Oct, 10:06


Вино на завтра: Як зберегти вино свіжим після відкриття пляшки?

Серед тих, хто любить і купує вино, можна виокремити три категорії:
▪️Перша— купує, відкриває, п’є (і правильно! Але не забувайте пораду Сократа про чесноту помірності)).
▪️Друга — купує, зберігає (хоча не всі вина призначені для цього, але це вже тема для окремого посту).
▪️Третя— купує, відкриває і п’є вино цілий тиждень. (І це похвально! Усвідомлене споживання — важливий аспект винної культури).

▶️Саме для третьої категорії поціновувачів вина — цей пост
(дуже вдячна за питання):
❗️Важливо!
Термін життя відкритого вина критично залежить від концентрації природних консервантів, таких як цукор, алкоголь, таніни та кислотність. Чим вища їхня концентрація, тим довше вино може зберігатися після відкриття.

Після відкриття пляшки вино починає вступати в процес окиснення. Кисень розкриває аромати, але також запускає процес старіння напою. Свіжі аромати поступаються місцем відтінкам хересу. Вино втрачає свою первісну структуру і може перетворитися на оцет.

▶️Однак є способи продовжити його життя.
Дві ключові умови для цього — холод і обмежений доступ кисню.

📚🍷Способи зберігання відкоркованого тихого вина:
1. Холодильник – найкращий варіант для відкритої пляшки. Зберігаючи вино в холодильнику, ви сповільнюєте процес окислення. Оптимальна температура – близько 10°C.

2. Закрийте пляшку пробкою, а не серветкою. Найкраще використати силіконову або вакуумну пробку, яка захищає вино від подальшого впливу кисню.

3. Вакуумна помпа – чудовий спосіб зберегти вино довше. Відкачавши повітря та використавши вакуумну пробку, ви можете продовжити життя вин на 3-5 днів.

▶️Способи зберігання відкоркованого ігристого вина:

1. Спеціальна пробка для ігристого, яка дозволяє зберегти напій до трьох днів. Врахуйте, що вина, вироблені за класичною технологією шампанізації, тримаються довше, ніж, скажімо, просекко.
2. Встромити чайну ложчку в горлечко пляшки та поставити її в холодильник.

🫣(часто цю пораду вважають маячнею, але я наполягаю – працює, + прочитала в книзі дуже поважної фахівчині, + навіть бачила пояснення феномену з тз фізики)

▶️Зберегти ВСІ відкриті вина допоможе проста порада.


Оскільки швидкість окиснення залежить від площі взаємодії кисню та вина, то для збереження варто просто зменшити цю площу й, відповідно – контакт з киснем.
Наприклад, перелити вино в меншу пляшку. Профі винного світу часто для цієї мети зберігають пляшки 0,375 з закруткою, переливають в них вино «на потім».

🕐 Приблизні терміни життя відкритих вин з вакуумним корком у холоді за оптимальних умов:
Сухі білі — 2-5 днів
Сухі червоні — 5-8 днів
Десертні — 8-14 днів
Ігристі — 1-2 дні (за умови використання спеціальної пробки)

▶️♥️Тепер ви знаєте більше, тож нехай ваші збережені вина довше приносять вам задоволення!

😁П.С. Важлива порада – коли ви хочете випити келих вина в незнайомому барі, то спитайте – а коли відкоркували пляшку?

(дата має бути зафіксована, ойойойой які цікаві відповіді на вас чекають!)
Поділіться з друзями та обов’язково підписуйтесь та задавайте питання про вина в коментарях))))

Хвала вину

04 Oct, 10:06


⬇️⬇️⬇️

Хвала вину

03 Oct, 08:57


Привіт, я Анна-Євгенія Янченко, експертка по винах, культуролог, тренерка міжнародної винної школи WSET, авторка досліджень та книг «Вино без правил», 29 centuries: Rediscovered history of wine in Ukraine. Остання отримала найпрестижнішу премію винного світу OIV award 2024. Ще я веду телеграм-канал про вино «Хвала вину».

🍷 У винному світі постійно з’являються нові тенденції. Всі вони цікаві, але тренди трендами, а платить споживач. Тут народжується конфлікт — сомельє хоче працювати з хрусткими Riesling з Кампталю або автохтонами з Хорватії. Споживач наполягає на Prosecco, Veuve Clicquot та напівсолодкому. Тому далі розповім про світові тренди вина та як ними не зіпсувати продажі в Україні.

1) Натуральні вина й біодинаміка — важливий світовий тренд, але інколи він перетворюється на міфічний культ, де головне не якість, а «натуральність». Ось уявіть: вам урочисто відкривають пляшку «натурального вина» та кажуть, що в ньому природа зробила все сама. Воно без «хімії», сірки, фільтрації, екологічно чисте. Але коли гість куштує, виявляється, вино має аромат оцту або присмак шукруту. Тут починаються розповіді про біодинаміку, місяць і зірки, які начебто вплинули на смак вина.

☝🏻Але є два моменти:
• переважно гість хоче випити гарне вино, а не аналізувати чому воно має дивний присмак;
• часто в закладах вино пропонує офіціант, який лише краєм вуха чув про «біодинамічний шаманізм», й несе гостям повну нісенітницю.

Тому або вибирайте для закладу класичне вино з передбачуваним смаком. Або впевніться, що команда може пояснити гостю різницю. Ну й звісно, майте постачальника, якому довіряєте. Бо контроль якості натуральних вин складна та непередбачувана справа.

2) Локальні вина та сорти винограду. У 2024 році популярність локальних сортів зростає й далі. Це сприяє підтримці регіональних виробників та пропонує автентичні смаки з додатком патріотизму. Для нас це особливо актуально, бо українські винороби продовжують дивувати та отримувати визнання за кордоном.

☝🏻Кілька «але» до цієї тенденції, саме про Україну:
• нестабільна якість, будьте впевнені в постачальниках;
• локальні вина через низький обсяг виробництва можуть бути дорожчими базового іноземного мас-маркету. Гостю це часто треба пояснювати.

3) Вина з низьким вмістом алкоголю та безалкогольні. Здоровий спосіб життя стає все більш популярним й цей тренд проник у світ вина. У 2024 році на перший план виходять вина з низьким вмістом алкоголю (7-12%), а також безалкогольні вина.

☝🏻Які його недоліки:
• створення безалкогольних вин — технічно складний процес, що може вести до збільшення вартості таких продуктів;
• алкоголь впливає не лише на смак, але й на аромат та текстуру вина. У винах з низьким вмістом алкоголю ці складники можуть бути менш виразними або навіть «плоскими»;
• б/а вина можуть вважатися «несправжніми» серед гостей. Команда мусить все детально пояснювати.

4) Повернення до старовинних методів виноробства. Винороби продовжують експериментувати з традиційними техніками: ферментація в глиняних амфорах, квеврі або бетонних яйцях. Ці методи дозволяють створювати вина зі складнішою текстурою та смаковими відтінками, відображаючи давні традиції виноробства. Маркетингова історія також прекрасна — гостям подобається. Тут мінусів немає :)

5) Ігристі вина з різних регіонів. Не лише Champagne продовжує завойовувати серця по всьому світу. Cremant, Cava та інші ігристі з різних регіонів стають трендовими завдяки своїй доступній ціні та багатству смаку. Сюди ж треба додати PetNat, але це «натуралочка», тому дивіться пункт 1.

6) Менше та краще. Сучасний споживач обирає випити менше вина, але ладен заплатити вищу вартість. До цього тренду додається мода на пляшки 0,375, «банки як для газованки» та системи зберігання відкоркованого вина, які дозволяють пропонувати коштовні вина келихами — а-ля Coravin.

7) Легкі червоні вина з прохолодних регіонів та розе. Вони ідеальні для вживання охолодженими, гастрономічні, часто не фарбують зуби та підходять для різної погоди. Мінусів також немає.

Органічні вина вже не додаю до трендів, бо це нова норма.

Хвала вину

23 Sep, 15:39


🙂Вітайте мене й себе. Отримати нагороду за книгу про справжню історію вина в Україні від OIV у рік її 100-річчя – це неймовірна честь!

📚 Ця нагорода OIV Award 2024 – доказ того, що історію варто досліджувати заново. Також це підтвердження того, що українське виноробство має глибоке історичне коріння, яке заслуговує на те, щоб його шанували.

🥹 У 2019 році я вибрала цю почесну, але дуже складну задачу – дослідити й переписати історію виноробства в Україні.

📚 Джерелом натхнення для мене були слова Оскара Уайльда: Єдиний наш обов'язок перед історією — це постійно її переписувати, а також концепція соціального габітусу французького соціолога П'єра Бурдьє. 

🥹 Джерелом нескінченної мотивації були підтримка друзів та колег, без якої цей проєкт я б ніколи не змогла завершити, але саме ви мене драйвили!

🙂Плюс серед читачів точно є ті, хто ДОНАТИЛИ на переклад цієї книги англійською! Без вас клянусь цього б ніколи не сталось🍷 Дякую!!

😎 Дуже чекаю моменту, коли книга «Історія вина України» вийде українською мовою!

Хвала вину

17 Sep, 13:12


Домен чи Шато, або хто кращий: Бетмен чи Супермен?

Тема порівняння вин Бордо і Бургундії ніколи не втратить своєї актуальності. Зрозуміло, що у кожного свої фаворити, але розібратися, чому Бордо можна знайти за цілком прийнятними цінами, тоді як Бургундія регулярно "злітає" в ціні, — це питання, яке завжди буде хвилювати винолюбів. А ще — чому на бургундські вина так часто скаржаться?

Я переклала і трохи адаптувала статтю, яка, на мою думку, чудово розставляє всі крапки над "і". Вона пояснює, чим саме відрізняються ці дві легенди винного світу з точки зору логіки та грошей. Автор статті — Toby Morrhall, справжній експерт як у Бордо, так і в Бургундії.

Не дивуйтеся, що я то про українське вино, то про такі базові речі пишу — був вільний час під час нічної тривоги в Києві, тож насолоджуйтесь!

https://telegra.ph/Ostatochnij-g%D1%96d-z-vina-Burgund%D1%96i-09-17

Хвала вину

08 Sep, 09:23


🍷Трошки не про вино, але про вино.

👉🏼Розігрую завтра вечорі, 9.09 дві пляшки вина, які привезла з собою з Шато Латуру за донат в 200 грн.

🍷Збираю брату подруги на бронежилет. Залишилось зібрати лише 4200 грн. Дуже запрошую вас доєднатися та бажаю виграти саме вам! Повірте, спробувати такі вина — не часта можливість.

▪️Розіграш зроблю в Моно завтра ввечорі.
▪️Пляшки відправлю 12-13 вересня НП.

Банка:

https://send.monobank.ua/jar/7xrjBsNrUA

🍷Дуже дякую всім, хто підтримає. За будь якою інформацією звертайтесь♥️

Хвала вину

29 Aug, 08:03


Українська книга здобула світове визнання: перша нагорода OIV Awards для автора з України

Синдром самозванця важко подолати, навіть коли твої досягнення очевидні.

📕 Місяць тому я дізналася, що моя книга про історію вина в Україні здобула найвищу нагороду у винному світі — премію OIV Awards 2024. Я вже отримала офіційне запрошення на церемонію нагородження, яка відбудеться 20 вересня в Лісабоні, але поділитися цією новиною з вами зважилася лише зараз.

🇺🇦🍷 Вперше за 100 років існування International Organisation of Vine and Wine нагороду за книгу отримав український автор — і це я. Книга про українське виноробство та його історію стала не просто моїм успіхом, а здобутком для всієї нашої країни.

📖 Перший тираж книг розійшовся, але незабаром (не буду загадувати, ви знаєте, чому) вийде новий тираж. Книга буде доступна одночасно українською та англійською мовами у видавництві «Vivat».

📚 Ви можете записатися у лист очікування на перші екземпляри за посиланням:
[Запис на новий тираж](http://surl.li/ifzfcg)

♥️

Хвала вину

23 Aug, 11:01


🌸Хто ж ці виняткові жінки, які не лише творять українське виноробство сьогодні , але й визначають майбутнє? 

▶️Журнал "Decanter" відкриває для світу їхні історії.

😌Публікую для вас переклад статті. Вона розкриває колосальний внесок жінок у формування винної культури України.

🥰І від себе додам —  перелік жіночих імен, які варто згадувати в таких матеріалах, у тисячу разів більший, ніж ви можете собі уявити.  Він вразив би всіх своєю значущістю та масштабом!♥️

https://telegra.ph/ZH%D1%96nki-u-vinorobstv%D1%96--Vplivov%D1%96-zh%D1%96noch%D1%96-postat%D1%96-yak%D1%96-formuyut-ukrainske-vinorobstvo-08-23

Хвала вину

20 Aug, 11:21


«33 ігристих українських вина на 33-річчя України!»

Розробила шпаргалку, де зібрані українські ігристі вина на будь який смак та гаманець для святкування Дня Незалежності.

Завантажуйте безкоштовно та користуйтесь!♥️

Та ще… зверніть увагу на посилання наприкінці — я зробила те, що ви так просили😎

https://www.yanchenko.wine/guide/33-sparkling-wines

Хвала вину

19 Aug, 17:14


Бордо і Глобальне Потепління: нові сорти на cцені

Глобальне потепління змушує Бордо адаптуватися до нових умов. З 2021 року тут офіційно дозволили шість нових виноградних сортів: червоні Marselan, Touriga Nacional, Castets і Arinarnoa, а також білі Alvarinho і Liliorila.

▪️Звісно, ви не знайдете ці сорти в пляшках іменитих Шато, але ...

▪️Ці нововведення викликають занепокоєння сомельє, які бояться, що Бордо з часом втратить ідентичність.
Час покаже, хто був прав, а поки пропоную пройти тест по регіону Бордо -- дізнатись, наскільки ви добре знаєтесь на найвідомішому винному регіоні Франції.

👉🏼Тест має як прості (дуже прості!), так й складні питання на уважність)

https://forms.gle/8hfdeuDco19oVbsM9