ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ @ukrathletics Channel on Telegram

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

@ukrathletics


Офіційний телеграм канал федерації легкої атлетики України.

🇺🇦 інст: https://www.instagram.com/ukr.athletics?igsh=ZGNjOWZkYTE3MQ==
🇺🇦 фб: https://www.facebook.com/UkrainianAthletics
🇺🇦 сайт: https://uaf.org.ua/calendar-flau/#

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ (Ukrainian)

Шукаєте оновлення зі світу легкої атлетики в Україні? Тоді ласкаво просимо до офіційного телеграм-каналу Федерації Легкої Атлетики України - @ukrathletics! Тут ви знайдете свіжі новини, оголошення про майбутні змагання, результати, і багато іншого.

На каналі ви також зможете знайти посилання на їхні сторінки в Інстаграмі та Фейсбуці, де ви також зможете слідкувати за оновленнями та заходами Федерації.

Не пропустіть ні одну важливу новину зі світу легкої атлетики в Україні - підписуйтесь на канал @ukrathletics прямо зараз!

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

21 Nov, 09:40


Вітаємо з Днем Гідності та Свободи України!

Цей день нагадує нам про незламність духу українського народу, його прагнення до свободи, справедливості та незалежності. Нехай сила нашої єдності, віра у краще майбутнє та любов до рідної землі завжди надихають кожного з нас.

Слава Україні!

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

20 Nov, 15:07


Пріоритетами в роботі ФЛАУ на найближчі чотири роки є розвиток дитячих проектів, комунікація з регіонами, покращення рівня змагань і турнірів, залучення нових спонсорів та партнерів, спортивна дипломатія, політика Good governance та антидопінгова діяльність.

Про це повідомила президентка федерації Ольга Саладуха в інтерв’ю виданню Спорт24.

«Ми розробили та затвердили чотирирічний план, за яким вже рухаємося. Також потрібно й далі працювати над санкціями проти країн-агресорів. Зберігати вже існуючі та впроваджувати нові. Особливу увагу приділяємо інтеграції зусиль зі світовою легкою атлетикою. Йдеться не лише про допомогу з її боку, але й про опанування найкращих стандартів», – сказала Ольга Саладуха.

Повний текст: https://uaf.org.ua/2024/11/20/olha-saladukha-sered-priorytetiv-flau-dytiachi-proekty-zaluchennia-sponsoriv-i-sportyvna-dyplomatiia/

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

20 Nov, 12:22


Не втомимось радіти за наших атлетів 😌

Доки стадіони й манежі очікують на початок змагального сезону, крос і забіги по шосе перехопили в них естафету. Регулярно участь у них беруть і українці.

🐾 деталі: https://uaf.org.ua/2024/11/20/poza-stadionom-ohliad-vystupiv-ukraintsiv-u-zmahanniakh-z-krosu-ta-z-bihu-po-shose/

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

19 Nov, 20:11


«До відʼїзду на збори залишається зовсім трохи, тому намагаюся встигнути зробити все і трохи більше», – поділилася найближчими планами зірка української легкої атлетики Ярослава Магучіх у соціальних мережах.

Тож сьогодні, 19 листопада, день атлетки був розписаний ледве не погодинно: тренінг із домедичної допомоги в рамках національної програми «Врятуй кінцівку», нагородження НОК, зустріч із фанатами та вболівальниками…

🙃 Про все це у новій статті на ФЛАУ: https://uaf.org.ua/2024/11/19/treninhy-nahorodzhennia-nok-zustrich-iz-fanatamy-odyn-den-iz-zhyttia-iaroslavy-mahuchikh/

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

19 Nov, 12:40


🏃‍♂️ Наскільки далеко стрибають світові рекордсмени у довжину?

Цікава 3D-анімація порівнює дистанції стрибків середньостатистичної людини та світових рекордсменів — Майка Пауелла.

Майк Пауелл побив 23-річний рекорд Боба Бімона на чемпіонаті світу 1991 року, встановивши світовий рекорд 8,95 м. Він також є дворазовим срібним призером Олімпійських ігор і шестиразовим чемпіоном США.

Це наочно демонструє, як далеко стрибають найкращі спортсмени

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

19 Nov, 09:50


🏃‍♂️ У неділю, 17 листопада, в італійському Сан-Вітторе-Олона відбувся 92-й турнір з кросу "Cinque Mulini", що входить до золотої серії World Athletics Cross Country Tour Gold.

Україну представив хмельничанин Андрій Атаманюк. На дистанції 10,2 км він фінішував з часом 28:27, посів 10 місце та став найшвидшим серед європейців.

У чоловіків подіум виглядaв так:
1. Меттью Кіпруто (Кенія) – 27:26
2. Ендрю Аламісі (Кенія) – 27:29
3. Метью Кіпсанга (Кенія) – 27:45

У жінок перемогла 17-річна ефіопка Єненеш Шімкет із часом 18:35. Другою стала кенійка Шейла Джебет (18:48), третьою — італійка Надя Баттоклетті (18:49).

Італійці не вигравали ці змагання вже 34 роки.

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

19 Nov, 08:29


Ольга Саладуха - переможниця
номінації «Сила підтримки 😌


Конкурс на вручення спеціальної нагороди НОК України «Жінки в спорті» став справжнім святом жіночого спорту, адже за перемогу У трьох номінаціях - «Наставництво», «Гармонія успіху» та «Сила підтримки» - боролися не лише атлетки, а й тренерки, менеджери, лікарки, представниці науки та ЗМІ, а також інші фахівці, які сприяють розвитку олімпійського руху в Україні та за її межами.

У номінації «Сила підтримки» перемогла Ольга Саладуха - президентка Федерації легкої атлетики України, бронзова призерка Олімпійських ігор, справжня леді-бос. Ії професіоналізм та сила духу надихають на досягнення нових висот у непростій справі.

Ольга Валеріївна не лише очолює одну з найбільших спортивних федерацій країни, але и є прикладом того, як підтримка, рішучість та впевненість у своїх силах допомагають долати будь-які труднощі на шляху до успіху.

Дивтися повне відео: https://www.instagram.com/reel/DCgeYHnOrSJ/?igsh=MTJjaHllNnMyOHVxdw==

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

18 Nov, 17:28


🔔 Федерація легкої атлетики України запрошує на семінар!

ФЛАУ продовжує активно розвивати національну клубну систему. У рамках проєкту «Літні ліги» вже розпочато прийом анкет на програму 2025 року. До участі запрошуються як нові тренери, так і ті, хто вже був частиною цьогорічного проєкту.

📅 Ключова подія – вебінар з Анастасією Черемісіною
🗓 Дата: 22 листопада
🕒 Час: 13:00

Під час онлайн-конференції ви дізнаєтесь:
як створити спортивний клуб із легкої атлетики та зробити його успішним.
яка цінова політика, як залучати дітей до занять легкою атлетикою та розвивати клуб.
як створити клуб правильно з юридичної точки зору.

🎁 Бонус для учасників: розіграш мерчу ФЛАУ серед тих, хто зареєструється та буде присутній на вебінарі.

📩 Як долучитися?
👉 Заповнити форму для реєстрації у семінарі: ТУТ
👉 Подати заявку на участь у проєкті по створенню клубу у 2025 році: ТУТ

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

18 Nov, 12:03


Олімпійська чемпіонка й рекордсменка світу зі стрибків у висоту Ярослава Магучіх у Києві зустрінеться з уболівальниками. У всіх бажаючих буде можливість поставити питання атлетці й узяти в неї автограф.
Зустріч відбудеться 19 листопада, 18:00-19:30, у магазині PUMA в ТЦ Ocean Plaza.

Тож спільно з PUMA запрошуємо всіх уболівальників на зустріч з Ярославою Магучіх.
А кількома годинами раніше, о 13:30, відбудеться нагородження Ярослави Магучіх як найкращої спортсменки місяці за версією НОК України.

Інформація та акредитація для медіа – на офіційному сайті Національного олімпійського комітету України.

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

16 Nov, 12:31


Ноа Лайлз переміг IShowSpeed у спринті з призом $100,000

Цього разу Ноа зійшовся у 50-метровому спринті з відомим блогером IShowSpeed, і все це заради $100,000, які пообіцяв організатор перегонів, популярний ютубер MrBeast.

Гонка відбулася в прямому ефірі, і початок був за IShowSpeed, який вирвався вперед. Але досвід і швидкість Лайлза дали про себе знати — він швидко наздогнав суперника і здобув перемогу. Попри очевидний результат, IShowSpeed продовжував стверджувати, що це була «нічия» і що в коротшій дистанції він би виграв.

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

15 Nov, 18:59


Ольга Саладуха та Ярослава Магучіх отримала нагороди в конкурсі Комісії НОК України «Жінки в спорті».

Зокрема, Ольга Саладуха була нагороджена в номінації «Сила підтримки». Йдеться про сприяння адаптації атлеток під час та після завершення спортивної кар’єри, про ефективну пропаганду ролі жінок у спорті, про надання їм додаткових знань з проблемних питань.

Ярослава Магучіх перемогла в номінації «Гармонія успіху» за поєднання успішної спортивної кар’єри на міжнародному рівні з навчанням та громадською діяльністю.

«Наше спільне завдання зробити так, щоб всі спортивні організації в Україні перейняли стандарти рівності і недискримінації. Щоб жінки та чоловіки разом творили краще майбутнє українського спорту», – відзначила Ольга Саладуха.

За її словами, тисячі атлеток після завершення спортивної кар’єри зможуть знайти своє нове місце у світі спорту. І цим допоможуть Україні досягнути нових спортивних результатів.
«Вірю, що відзнака Комісії НОК «Жінки в спорті» – це ще одна віха на шляху до нашого спільного успіху», – сказала президентка ФЛАУ.

Нагадаємо, що нагорода НОК України «Жінки в спорті» – це спеціальна нагорода, що спрямована на дотримання гендерної рівності у спорті.

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

15 Nov, 16:10


🏃‍♀️ Аліса Шмідт переходить на нову дистанцію

Німецька бігунка Аліса Шмідт оголосила, що з 2025 року зосередиться на дистанції 800 метрів. Після Олімпіади в Парижі вона спробувала себе в довших забігах, а її результат 1:24.88 на 600 метрів у вересні підтверджує, що потенціал для середніх дистанцій у неї є.

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

15 Nov, 14:05


Легенди легкої атлетики говорять про нерівність між біговими та технічними дисциплінами 🫠

Легкоатлетичний світ переживає революційні зміни. З появою нових змагань, таких як Athlos, створений Алексісом Оганяном, та Grand Slam Track, організований Майклом Джонсоном, спортсмени та глядачі отримують нові можливості. Зокрема, ці події привертають більше фінансування, що може значно вплинути на кар’єру спортсменів.

Наприклад, призовий фонд Grand Slam Track складає $100,000 для переможця кожного етапу, що вдвічі більше, ніж $50,000 у Diamond League. Це значний прогрес у справедливій оцінці зусиль бігунів. Однак, нові турніри повністю ігнорують технічні дисципліни, такі як стрибки у висоту чи штовхання ядра, що створює додаткову нерівність для спортсменів цих категорій.

Про цю проблему нещодавно розповів легендарний спринтер Джастін Гетлін у подкасті Ready Set Go. Разом із ведучим Родні Гріном, олімпійський чемпіон підняв питання нерівності між біговими та технічними дисциплінами, звертаючи увагу на значну різницю у призових фондах. За словами Гетліна, бігуни на 100 і 200 метрів отримують значно більше, ніж метальники чи стрибуни, і ця проблема існує вже багато років.

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

14 Nov, 09:56


12 листопада в Івано-Франківську відбулися змагання College Open, участь у яких взяли юнаки й дівчата 2006-2010 років народження.

До програми турніру ввійшли бігові дисципліни, а також змагання зі спортивної ходьби й штовхання ядра. Так, на дистанції 2000 метрів серед юнаків поза конкуренцією був скороход Артур Дубина. Атлет випередив суперників майже на хвилину – 10:36.5 хв. Ще на 38 секунд попереду суперників був срібний призер Максим Пірус (11:25.6 хв).

Впевнену перемогу здобула й Вікторія Гега з бігу на 400 метрів (1:04.2 хв).

Два золота в Івано-Франківську виграв Максим Носко. 60 метрів він пробіг за 7.1 с, а 200 метрів – за 25.0 с.

Всі результати: https://uaf.org.ua/2024/11/14/v-ivano-frankivsku-vidbulysia-zmahannia-college-open/

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

13 Nov, 10:01


Зробити забіги ще привабливішими для жінок та молоді, а також посприяти тому, щоб у кожного фінішера була власна сильна історія, якою він зможе поділитися. Ці та багато інших питань розглядали на Європейській біговій бізнес-конференції, яка 8-10 листопада відбулася в Афінах.

Участь у конференції взяли близько 400 організаторів забігів і експертів у цій галузі, серед яких були й представники України. При чому як у ролі учасників, так і спікерів. Про організацію забігів під час війни розповідали на прикладі New Run.

Більше про подію: https://uaf.org.ua/2024/11/12/rinat-serenko-pro-ievropejsku-bihovu-biznes-konferentsiiu/

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

13 Nov, 07:54


Світова легка атлетика опублікувала систему кваліфікації на Світові легкоатлетичні естафети, які 10-11 травня 2025 року відбудуться в Гуанчжоу. Атлети змагатимуться на них, щоб завоювати місця для своїх команд на чемпіонаті світу в Токіо.

Ці змагання будуть уже сьомими за ліком. Більшість з них відбувалися на Багамах, але двічі також у інших країнах – у Польщі та Японії.

До цьогорічної програми Світових легкоатлетичних естафет увійдуть п’ять дисциплін – жінки й чоловіки 4х100 та 4х400 і змішана естафетнка команда 4х400 метрів. У кожній з них запланована участь 32 команд.

По 16 найкращих команд у кожній з дисциплін на Олімпійських іграх у Парижі плюс команди-господарки Світових легкоатлетичних естафет забезпечили собі участь у них. Решта команд-учасниць визначатиметься згідно з топ-листом у кваліфікаційний період з 1 січня 2024 року до 13 квітня 2025 року.

14 найкращих команд у кожній з п’яти дисциплін на Світових легкоатлетичних естафетах автоматично кваліфікуються на чемпіонат світу з легкої атлетики в Токіо. Система кваліфікації на Світові легкоатлетичні естафети-2025

Більше читайте на сайті World Athletics

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

12 Nov, 08:44


BTL Україна провела семінар для фізіотерапевтів ФЛАУ

11 листопада для фізіотерапевтів Федерації легкої атлетики України провели семінар, присвячений технологіям роботи на апаратах BTL, які були закуплені цього року.

«Ще не так давно я сам був спортсменом і на власному досвіді розумію важливість відновлення, – говорить генеральний секретар ФЛАУ Олексій Касьянов. – На сьогодні навчання й впровадження сучасних технологій у систему підготовки є одним з пріоритетних напрямків роботи ФЛАУ».

Компанія BTL на ринку вже понад 30 років. Наразі вона є одним з основних світових виробників медичного й естетичного обладнання і спеціалізується на трьох основних сегментах ринку: фізіотерапія, кардіологія і естетична медицина.

На семінарі в Києві фізіотерапевти разом з практикуючим лікарем Сергієм Дереповським детально розглянули принципи роботи апаратів ударнохвильової терапії і ТЕКАР терапії, що є інноваційними підходами у відновленні спортсменів.

«Ми щиро вдячні BTL Україна, її директору Климу Івахненку та Сергію Дереповському за професіоналізм і внесок у розвиток федерації легкої атлетики. Приємно бачити й усвідомлювати, як попри складні часи приватний бізнес підтримує спорт і легку атлетику зокрема», – додав Олексій Касьянов.

ФЕДЕРАЦІЯ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ УКРАЇНИ

10 Nov, 12:55


Сьогодні, 10 листопада, в Києві яскравим фіналом завершилася Ліга кросу-2024. Атлети й атлетки різних вікових категорій зібралися в парку Муромець, аби подолати дистанції від 1 до 10 км та розіграти нагороди. Але, звісно ж, вся увага була прикута саме до «десятки»: адже її результати визначали переможців усієї Ліги кросу-2024.

Серед жінок перемогу на цій дистанції з результатом 37:54 хв здобула Ольга Нижник. «Забіг пройшов досить динамічно. Тим кросова дистанція і славиться, що тут змінюється рельєф, є пісок і гірки, тому психологічно дистанція проходить швидше. Бігом я задоволена, він був у тренувальному режимі; дуже контрольовано і приємно за відчуттями. Єдине, що мене засмутило, це те, що не вийшло позмагатися за призову трійку Ліги кросу, оскільки брала участь тільки у двох з трьох потрібних етапів», – поділилася враженнями від забігу Ольга.

Більше про подію: https://uaf.org.ua/2024/11/10/hanna-zhmurko-ta-ievhen-sviatetskyj-staly-peremozhtsiamy-lihy-krosu-2024/