РІДНЯ @ridnyahistory Channel on Telegram

РІДНЯ

@ridnyahistory


Канал про дослідження родоводу та архівні документи. Тут можна знайти поради як почати самостійне дослідження, або замовити його у спеціалістки: @olgagenealogy

Сайт з послугами: ridnya.in.ua

РІДНЯ (Ukrainian)

Досліджуючи своє родоводу, ми пізнаємо своє минуле, розуміємо себе краще і відчуваємо зв'язок з попередниками. Якщо ви хочете розпочати цей захоплюючий шлях самостійних досліджень, то канал "РІДНЯ" - саме для вас. Тут ви знайдете корисні поради, як почати аналізувати архівні документи, розшукати своїх предків та скласти свій власний родовід. Якщо ж вам потрібна допомога в цьому, ви завжди можете звернутися до професіонала у генеалогії - @olgagenealogy. Вона допоможе вам розібратися в заплутаних джерелах і веде індивідуальні дослідження вашого родоводу. Не втрачайте зв'язку зі своїми коріннями, приєднуйтесь до каналу "РІДНЯ" прямо зараз! Додаткові послуги та інформацію ви можете знайти на сайті: ridnya.in.ua

РІДНЯ

19 Nov, 17:19


При дослідженні родовода не рідко зустрічаються варіації імен та прізвищ. Навіть заповнюючи анкету, перед початком дослідження, іноді замовники вказують, що є кілька майже однакових прізвищ, які відомі їхній родині як ймовірні прізвища пращурів. Але яка саме форма правильна - невідомо.

Причина такої ситуації - недбале ведення документів в минулому. Приклад на фото - батьки Миколенко, а дитина Ніколенко. Зараз це принципово, але 100 років тому зробити такий запис було ок.

Що робити?
Звісно, згрупувати всі схожі прізвища в один рід, тільки тому що здається, що вони пов'язані, не можна. Потрібно аргументувати. В даному випадку в акті про народження чітко записано, що дитина не є всиновленою, знайденою, тощо. По-батькові теж сходиться. Такий бланк - підстава вважати, що й інші записи Ніколенко-Миколенко - один рід.
Велика кількість документів по досліджуваному населеному пункту = більше бази для аналізу варіацій прізвищ.

Процес дослідження часто схожий на детективну історію, в якій спочатку з'являється підозра, потім її потрібно довести або спростувати.

👆До кінця цього року діє знижка на перший етап генеалогічного дослідження. Якщо бажаєте дізнатися про пращурів більше, зберігши свій час, заповнюйте анкету або пишіть питання.

📷 ДАДнО.

РІДНЯ

15 Nov, 10:11


До кінця цього року діє знижка на послугу першого етапу генеалогічного дослідження. Хто давно хотів, але відкладав, чекаю ваші анкети. Також, цю послугу можна придбати як подарунок тим, хто мріє досліджувати свій рід.

Деталі і вартість тут.

РІДНЯ

12 Nov, 10:45


І хоча я знала, що селянські волинки були масовими, але ця візуалізація все-одно вразила.
Протистояння тривали кілька років по всій території України, окупованої совєтами.

На банері зображена географія волинок лише за один рік (!) і по одній окрузі сучасної Дніпропетровської області (тобто, навіть не по всій території Дніпропетровщини).

Вірогідність, що ваші сільські пращури брали участь у волинках дуже висока.
Чи знаєте ви якісь перекази або факти протистояння саме по селу свого коріння?

Банер - експонат Музею спротиву Голодомору.

РІДНЯ

12 Nov, 09:51


Що таке "волинки" я дізналася лише кілька років тому. Вважаю, цього мають вчити в школі, як і користуванню архівними документами.

Протистояння села совєцькій владі напередодні другого Голодомору. Масові. Регулярні. Рішучі і часом жорстокі.

В справах репресованих іноді зустрічаються свідчення про те, як вони проходили. Бувало, селяни ганялися за активістами по селам, реманентом помсти були вили, сапачки та ін. Під час цих бійок гинули як совєцькі активісти, так і селяни.

Власне, запис про народження дитини, в якому вказано, що батько вбитий під час волинки.
Джерело: Хмельницький обласний архів.

РІДНЯ

26 Oct, 14:38


В понеділок відвідала місце поховання свого прадіда в меморіальному комплексі Еренхайн, Цайтгайн, Німеччина.

Прадід Павло був призваний на війну 1941-го року, а в 1942-му потрапив в полон. До радянських військовополонених було нелюдське ставлення в німецьких таборах, через що була висока смертність. Але в моєму випадку подвійного злочина завдала совєтська влада: вони збрехали його родині про загибель. Є документ, в якому стоїть дата, що соввлада отримала підтвердження про смерть Павла в 1947-му році, проте моїй прабабці було сповіщено, що він пропав безвісти.

Лише кілька років тому я дізналася про його загибель. І лише в минувший понеділок, вперше за всі ці роки, хтось з нащадків побував на його могилі.

Зараз я готую велике відео, в якому розповім про свою подорож до колишнього табору Ламсдорф (про який писала тут), до Цайтгайна, про свого прадіда, наслідки брехні соввлади стосовно його смерті, про військовополонених часів Другої світової війни. В останньому випадку я лише перескажу те, що мені вдалося дізнатися в цих подорожах.

Така відеоробота - великий вихід із зони мого комфорту і багато часу. Тому хочу дізнатися, чи цікава вам ця тема? Чи шукаєте ви інформацію про своїх прадідів періода Другої світової? Якщо так, то де і що знайшли?

РІДНЯ

21 Sep, 10:50


Стан перед шлюбом: розвідник 😎

РІДНЯ

20 Sep, 16:24


РІДНЯ pinned «Короткий порадник для тих, хто хоче почати самостійне дослідження родоводу. Буде корисний: 1️⃣ тим, хто тільки-тільки починає досліджувати рід і загубився в кількості інформації; 2️⃣ тим, хто планує замовляти дослідження генеалогії в мене – для розуміння…»

РІДНЯ

19 Sep, 14:32


Короткий порадник для тих, хто хоче почати самостійне дослідження родоводу.

Буде корисний:
1️⃣ тим, хто тільки-тільки починає досліджувати рід і загубився в кількості інформації;
2️⃣ тим, хто планує замовляти дослідження генеалогії в мене – для розуміння мого підходу в роботі.

Початок дослідження роду починаю зі збору інформації про населений пункт, приділяю увагу адміністративно-територіальному діленню, формуванню списку архівних фондів, а далі – поділу дослідження архівних документів на блоки. Подібній процес пропоную і новачкам в пораднику.
Дані рекомендації не є єдиним правильним рішенням. Ви можете робити як захочете, аби було зручно.

📌 Розкриті такі теми: територіальний поділ в різні часові проміжки і як це пов’язано з архівними документами, збір інформації в онлайн-базах, як працювати з архівними фондами, взаємодіяти з архівом, про процес дослідження, пошук підтвердження репресій та ін.

Порадник дуже стислий. Якщо ви будете досліджувати рід самостійно, варто знати, що це хобі на довгі роки. У вас буде унікальний шлях, бо історія вашого роду унікальна. Ви будете працювати з різними джерелами і документами, щоб знайти інформацію про свій рід.

Завантажуйте, ознайомлюйтесь і пишіть мені в дірект зворотній зв’язок: чи була інформація корисною і зрозумілою, чи почали вже щось використовувати з порад і т. д.

РІДНЯ

11 Sep, 08:56


Джерело фото і тексту: Гуляйпільські старожитності.

Тип господарчої будівлі мазанки, сфотографованої нами колись у Вільнянському районі Запорізької області.

Дощова вода частково змила глиняну обмазку та оголила конструкцію стін.

Такий тип будівництва як житла так і господарчих споруд був традиційним у нашому регіоні ще до появи саману та цегли. Але і в подальшому лишавсь найбільш швидким та дешевим способом зведення стін будівель.

РІДНЯ

06 Sep, 11:45


Ошатна виставка вишитих рушників в Музеї етнографії та екології Карпатського краю (Яремче).
Для мене такі елементи побуту - прояв творчого бачення наших предків природи, світу, життєвих обставин. Адже підбираючи кольори, візерунки, тварин і птахів, у все це вкладався свій сенс і символізм.
Люблю таке розглядати, а особливо зустрічати вишивки/вишиванки із Запорізького краю (що буває дуже рідко). У мене є пара вишитих рушників від баби. По стилю вони схожі на ті, що з голубом з Полтавщини.
Якщо у вас є фото рушників або вишитих сорочок від ваших пращурів, кидайте в коментарі. Люблю таке розглядати 👀

РІДНЯ

24 Aug, 09:04


Супер-корисна справа з допоміжних фондів - призивні списки народжених в 1903, 1905 рр. по декільком районам Дніпропетровської області.
Знаходиться в фонді "Окружні військові комісаріати Катеринославської губернії. Криворізький" (ф. Р-3651). І в ньому ще багато подібних справ.

В списках, окрім імені, дати народження і місця проживання призивника, зазначається склад родини з віком кожного.
Якщо не вистачає інформації з основних документів, такі справи можуть допомогти в відновленні родинного дерева. Наприклад, тут є списки з с. Лозоватка, по якому взагалі збережена лише 1 метрична книга.

Відсканувала повну справу, а також ще дещо з цього фонда. Згодом викладу в загальний доступ.

У вас є копії подібних справ чи саме з фондів військових комісаріатів? Або які архівні справи (з назвами фондів бажано) стали неочікуваним джерелом генеалогічних знахідок?

РІДНЯ

24 Aug, 07:33


З Днем Незалежності України 🇺🇦
Святкуємо цей день сьогодні лише завдяки збройним силам України і всім, хто допомагає і підтримує нашу армію.
Дякую!

РІДНЯ

15 Aug, 09:46


Предмети побуту, які точно були в наших пращурів-селян. Якби не голодомори, під час яких продавалося ВСЕ за грами борошна, ми могли б отримати це в спадок. Я багато часу провела в селах - в дитинстві і пізніше. Але жодного разу ні у кого не бачила розписану скриню або макітру - стандартні селянські речі 19-20 ст. Тільки завдяки музеям можна "доторкнутися" до не такого давнього минуло своїх предків.

1 фото - Миколаївська скриня, випускалася масово на початку 20-го ст.
2 фото - теж масове виробництво, орієнтовно з територій, де межує Запорізька і Донецька області (звідки мої, можливо саме в них була така "масова" краса).
3 фото - скриня доби НЕПу.
4 фото - макітра - для замішування тіста, була в усіх домогосподарок.

Цю красу побачила в Музеї спротиву Голодомору в м. Дніпро. Цікаве місце, якщо тут є дніпряни, раджу сходити на лекції, що готуються на підставі архівних документів. Також там проводяться майстер-класи (наприклад, із ткацтва) і різні зустрічі.