Розум.LOVE @rozumlove Channel on Telegram

Розум.LOVE

@rozumlove


Стислі версії найкращих книжок українською на сайті https://Rozum.love

Розум.LOVE (Ukrainian)

Розум.LOVE - це унікальний Телеграм канал, який пропонує стислі версії найкращих книжок українською мовою. Незалежно від вашого розпорядку дня, ви завжди зможете знайти час для читання цікавих творів завдяки каналу rozumlove. Наші стислі версії допоможуть вам швидко отримати сутність книги без витрати багато часу. Усі матеріали доступні на нашому сайті https://Rozum.love, де ви зможете знайти більше цікавого контенту та долучитися до спільноти любителів читання. Підписуйтесь на канал Розум.LOVE і насолоджуйтеся якісними стислими версіями книг!

Розум.LOVE

11 Jan, 10:27


🌎 Історія людства — це історія великих ідей, що розсувають межі можливого. Від винаходу колеса ми поступово прийшли до космічних польотів, від наскельного живопису — до багатокористувацьких ігор, від віри в потойбічні сили — до теорії відносності. Автор книжки "Human Frontiers", Майкл Баскар, загадується над питанням, чи справді ми зараз стоїмо на порозі великих відкриттів, проривних інновацій — чи все це лише міраж?

💊 У чомусь ми, безумовно, зробили крок уперед, але нам далеко до глобальних досягнень. Ліків проти раку, як і раніше, немає. Тривалість життя не збільшується кардинально. Ми все ще залежимо від вуглеводнів. Пандемія Covid-19 показала нашу вразливість і нездатність їй протистояти, здебільшого тому, що ми звикли жити в моделях минулого й нездатні швидко створювати моделі майбутнього. Якщо у світі й народжуються великі ідеї, то вони не реалізуються, не змінюють наш світ. Але ж сьогодні вони так само потрібні, як і раніше.

🤔 Про нашу гостру потребу у великих ідеях, проривах на наступний щабель цивілізації та про те, чому їх стає дедалі менше, читайте або слухайте в нашому дайджесті «Людські кордони: майбутнє великих ідей в епоху дрібного мислення»!

Розум.LOVE

08 Jan, 10:27


🧶 Вислів «червона нитка» — це метафора, що позначає основну ідею, головне у творі. Це те, що надає сенсу всім його частинам. Коли ми хочемо розібратися в чому-небудь, ми шукаємо «червону нитку», подібно до Тесея, якому допоміг вибратися з лабіринту Мінотавра клубок ниток, подарований Аріадною.

📙У своїй книзі Тамсен Вебстер розповідає про те, чому бізнесу теж потрібно знайти свою «червону нитку». Червона нитка відкриє аудиторії сенс вашої ідеї, стане орієнтиром для клієнтів, допоможе їм зрозуміти, що ви пропонуєте й чому це має їх хвилювати. Саме сенс надихає людей на дії. Якщо ви зможете розкрити його відповідній аудиторії, цей сенс стане асоціюватися з вами, і вас запам’ятають. Ваша «червона нитка» стане провідником через лабіринт інших ідей.

Тим, хто має перспективну ідею, але кому не вистачає навичок для її презентації, хто розвиває свій бізнес, хто мріє зробити свій внесок у зміну світу на краще пропонуємо прочитати або прослухати ключові ідеї бестселера «Find Your Red Thread» маркетингового стратега Тамсен Вебстер.«Червона нитка» допоможе вам подолати розрив між тим, що ви хочете сказати про свою ідею, і тим, що люди чують про неї.

Розум.LOVE

05 Jan, 16:25


📚 Сьогодні пропонуємо поринути у світ глибоких почуттів! 📚

Про кохання — добірка, яка розкриває секрети побудови глибоких і гармонійних стосунків. Дізнайтеся про прив’язаність і взаєморозуміння з книг «Підходимо одне одному» та «Міцні стосунки», про загадки міжпланетних стосунків із "Чоловіки з Марса, жінки з Венери" та новий підхід до теми зради від Естер Перел. Навчіться розмовляти мовами кохання за Гері Чепменом і вирішувати конфлікти разом із Девідом Бернсом. Завершіть шлях до розуміння почуттів, вивчаючи безсмертні ідеї Еріха Фромма. Ці книги допоможуть знайти шлях до справжньої близькості.

Перелік із посиланнями на дайджести:

1️⃣ Підходимо одне одному, Дайджест бестселеру Аміра Левіна та Рейчел Хеллер «Attached»
2️⃣ Міцні стосунки. Дайджест бестселера Сью Джонсон «Hold Me Tight».
3️⃣ Чоловіки та жінки з різних планет. Дайджест світового бестселера "Чоловіки з Марса, жінки з Венери" Джона Грея.
4️⃣ Анатомія зради: новий погляд на невірність. Дайджест бестселера «The State of Affairs»
5️⃣ П'ять мов кохання. Дайджест світового бестселера Гері Чепмена
6️⃣ Мистецтво любити. Дайджест культової книги Еріха Фромма

Розум.LOVE

03 Jan, 16:41


Дякуємо усім хто заповнив анкету-опитувальник! Особливо тим хто відповідав розширено. Кожну анкету ми обробимо вручну.

Наразі прийом відповідей завершений і ми обрали 3 випадкових переможця:
Pa**[email protected]
ne**[email protected]
le**[email protected]

(Переможці - перевірте свої пошти).

Розум.LOVE

02 Jan, 10:29


🎅🏽 Нехай 2025 рік стане для вас роком відповідей на усі ваші значущі запитання.

А ми допоможемо вам із цим новою підбіркою "Філософське мислення". Добірка, яка занурює в роздуми про життя, смерть і мистецтво жити.

Перелік із посиланнями на дайджести:

1️⃣ Філософія для життя та інші небезпечні ситуації. Антична мудрість для розв'язання сучасних проблем
2️⃣ В екзистенціалістському кафе. Дайджест бестселера Сари Бейквелл "At the Existentialist Café"
3️⃣ Як жити: одне запитання й двадцять спроб відповіді. Дайджест бестселера Сари Бейквелл "How to Live"
4️⃣ У людських силах. Дайджест бестселера Сари Бейквелл "Humanly Possible"
5️⃣ Що означає бути сучасним стоїком. Дайджест бестселера Массімо Пільюччі "How To Be a Stoic"
6️⃣ Як бути епікурейцем: принцип задоволення. Дайджест книги Кетрін Вілсон "How to Be an Epicurean"
7️⃣ Котяча філософія: кішки та сенс життя. Дайджест книги Джона Грея «Feline Philosophy»
8️⃣ Метод Сократа: практичне керівництво. Дайджест бестселера Уорда Фарнсворта "The Socratic Method"
9️⃣ Думати як римський імператор. Дайджест бестселера "How to Think Like a Roman Emperor"
1️⃣0️⃣ Стоїчне випробування. Філософський гід для тих, хто хоче стати сильнішим і спокійнішим
1️⃣1️⃣ Нагадування про головне. Дайджест бестселера Броні Вер "П'ять найбільших жалкувань присмертних"
1️⃣2️⃣ Школа життя: емоційна освіта. Дайджест бестселера Алена де Боттона «The School of Life»
1️⃣3️⃣ Безсмертя: як прагнення жити вічно керує цивілізацією. Дайджест бестселера Стівена Кейва «Immortality»

Розум.LOVE

27 Dec, 06:15


🥂 Змінити життя з нового року — не складно. Складно почати.

Особливо коли вже пробували і не виходило. Але тільки ви можете позбавити минуле влади над собою — просто почніть спочатку.


1️⃣ Спеціально для тих хто ще не був нашим користувачем (або відписався) та хоче спробувати сервіс RozumLove не ризикуючи великими сумами — відкриваємо щомісячний тарифний пакет за 129 грн/міс.
До речі, наша база містить вже більше 350 скорочених книг, 170 з яких - в аудіоформаті.

2️⃣ А тим, хто вже відчуває користь від сервісу — надаємо можливість зекономити, активувавши щорічний пакет лише за 839 грн/рік.

❗️Активувати ці новорічні тарифи можна виключно ЗА ЦИМ СПЕЦІАЛЬНИМ ПОСИЛАННЯМ, яке буде працювати тільки до нового року. Тож активуйте прямо зараз.

Більш детальні відповіді на питання щодо тарифів — в коментарях.

P.S.: Минуле — це тінь, яка зникає, щойно ти обираєш світло нових дій.

Розум.LOVE

22 Dec, 08:39


🤑 1000 грн за вашу думку!

Незалежно від того, чи є у вас активна підписка на сервісі чи ні — заповніть гугл форму короткого опитувальника (3-5хв) та візьміть участь в розіграші 1000 грн (буде обрано 3 випадкових переможця).

➡️ ПЕРЕХОДЬТЕ ДО ОПИТУВАЛЬНИКА

Зараз ви можете вплинути на розвиток сервісу більше ніж ви думаєте (або просто висказати нам все що вас не влаштовує 😉)

Розум.LOVE

19 Dec, 16:22


😎 Влада змінює багатьох людей. Не всі люди мають первісне прагнення до домінування, але багато хто повністю йому піддається і відмовляється від усіх стримувальних бар’єрів на шляху до неї та не соромиться в засобах.

🧐 Не до кінця зрозуміло, чи розбещує людей влада сама по собі, чи до неї просто притягує людей із садистською стрункою і тягою до корупції. У яких випадках сама система породжує поліціянтів-хабарників або правителів-казнокрадів, а в яких це просто погані люди, які є в будь-якій системі? Хтозна, може, будь-хто з нас, опинившись при владі, не зміг би уникнути спокуси позбутися ворогів або вивести державні кошти в офшорні компанії, перетворивши їх на приватний капітал. Влада приваблює певних людей, на жаль, саме тих, яких не можна до неї допускати. Багато хто з тих, хто рветься до влади, найменше її гідні.

📖 Дізнайтеся про те, як краще розуміти природу влади, людей, які до неї рвуться, і те, як влада впливає на їхній характер і моральні якості. Читайте або слухайте новий дайджест за книжкою «Corruptible: Who Gets Power and How It Changes Us» журналіста й письменника Браяна Клааса на нашому сайті.

Розум.LOVE

16 Dec, 09:21


📚 У сьогоднішньому випуску пропонуємо допомогу батькам у такому досить складному процесі, як виховання дітей.📚

5 найкращих книг для батьків — це добірка, яка допоможе зрозуміти, підтримати та виховати дітей у сучасному світі. Дізнайтеся, як допомогти розумним дітям долати тривоги, підготувати їх до життя, уникнути батьківських помилок і розібратися у впливах дитячого досвіду. Ці книги стануть вашим надійним порадником, аби створити гармонійні стосунки та закласти основу для щасливого майбутнього вашої сім’ї.

Перелік із посиланнями на дайджести:

1️⃣ Чому розумні діти хвилюються: і що можуть зробити батьки. Дайджест книги Еллісон Едвардс «Why Smart Kids Worry»
2️⃣ Повний довідник ДДА: дорослі діти алкоголіків удома, на роботі та в коханні. Дайджест бестселера «The Complete ACOA Sourcebook» Джанет Войтіц
3️⃣ Шкода, що ваші батьки не прочитали цієї книги. Дайджест бестселера «Шкода, що ваші батьки не прочитали цієї книги»
4️⃣ Підготовлені: що потрібно дітям для повноцінного життя. Дайджест бестселера Даян Тавеннер «Prepared»
5️⃣ «13 помилок, яких не припускаються сильні духом батьки». Дайджест бестселера Емі Морін

Розум.LOVE

13 Dec, 10:11


📚 У силі гігантів ховається їхня слабкість, яку аутсайдер може використати за допомогою нестандартного підходу. Якщо суперництво з фаворитом на його умовах або прямий бій із ним знижує шанси на перемогу для аутсайдера, то нестандартна стратегія значно підвищує їх. Нестандартна стратегія передбачає максимальне зосередження на власних сильних сторонах і уникнення ситуацій, де фаворит може перемогти завдяки своїм перевагам.

📚 Проблеми з навчанням і складне дитинство можуть сприяти розвитку характеру та унікальних сильних сторін. Початкові труднощі та травматичний дитячий досвід ускладнюють життя, але водночас вони можуть змусити розвинути компенсаторні функції, такі як уміння слухати, переконувати, використовувати нестандартні підходи. Звісно, що з окремих випадків не можна зробити однозначний висновок про те, що втрата батьків, дитяча травма, дислексія або труднощі в школі призводять до майбутнього успіху, адже є безліч зворотних прикладів загублених доль. Ідеться саме про те, що подібні труднощі не обов’язково тягнуть за собою негативні наслідки для життя, вони можуть стати й каталізатором майбутніх досягнень.

📚 Долаючи страх страху, людина зміцнює впевненість у собі. Коли ми долаємо страх, то відчуваємо прилив сил, почуваємося хоробрими та невразливими. Бомбардування, усупереч очікуванням, не позбавляли лондонців мужності, а навпаки посилювали її. Досвід, що травмує може згубити одних, але водночас зробити набагато сильнішими та мужнішими інших.

📌 Читайте або прослухайте наш дайджест «Як «давиди» перемагають «голіафів» і дізнайтеся всі ідеї бестселера Малкольма Гладуелла!

Розум.LOVE

07 Dec, 18:02


📖 Не збожеволіти
— колекція книг, що допоможе знайти стійкість, сенс та внутрішню силу навіть у найважчих ситуаціях. Від життєвих уроків тих, хто вижив у концтаборах, до практичних методів мислення, як у розвідника, та керування емоціями — ці книги надихають приймати життя у всій його складності. Поради з «Вибору» Едіт Егер, «Емоційної спадщини» Галіт Атлас та інших робіт навчать знаходити радість, спокій і віру навіть серед штормів життя.

Перелік з посиланнями на дайджести:

1️⃣ Найщасливіша людина на Землі: життя того, хто вижив в Освенцимі. Дайджест бестселера Едді Яку «The Happiest Man on Earth» 2️⃣ Метод Сократа: практичне керівництво. Дайджест бестселера Уорда Фарнсворта "The Socratic Method"
3️⃣ Про вибір: приймаючи можливе та неможливе. Дайджест світового бестселера «Вибір» Едіт Егер
4️⃣ Психолог у концтаборі. Дайджест великої книги «Людина у пошуках сенсу»
5️⃣ Мистецтво непокори: як ефективно висловлювати незгоду та кидати виклик. Дайджест бестселера Тодда Кашдана «The Art of Insubordination» 6️⃣ Коли життя збиває з ніг. Дайджест книги Расса Герріса
7️⃣ Думати як розвідник: хто помиляється, а хто мислить ясно. Дайджест бестселера Джулії Галеф «Мислення розвідника»
8️⃣ Емоційна спадщина: терапевт, її пацієнти та наслідки травми. Дайджест бестселера «Emotional Inheritance» Галіт Атлас.
9️⃣ Мозок, що змінює себе. Дайджест бестселера Нормана Дойджа «Пластичність мозку»
1️⃣0️⃣ Базікання: голос у нашій голові, чому він важливий і як його приборкати. Дайджест бестселера Ітана Кроса «Chatter»

Розум.LOVE

05 Dec, 12:50


«Що відбувається⁉️»
— колекція книжок, що допоможе розібратися в ключових питаннях сучасного світу. Від причин війн до дегуманізації, від початків людської цивілізації до кризових ситуацій сьогодення, ці дайджести проведуть вас крізь найскладніші й актуальні теми. Автори, такі як Крістофер Блаттман, Вацлав Сміл і Себастьян Хафнер, розкривають глибинні механізми, що впливають на нас щодня. Ідеально для тих, хто хоче бачити світ у всій його складності та краще розуміти, що відбувається навколо.

Перелік із посиланнями на дайджести:

1️⃣ Чому ми воюємо: джерела війни та шляхи до миру. Дайджест бестселер «Why We Fight» Крістофера Блаттмана
2️⃣ Як працює світ: наука про те, як ми сюди потрапили та куди йдемо. Дайджест бестселера «How The World Really Works» Вацлава Сміла
3️⃣ Парадокс доброти: дивні стосунки між добротою та насильством. Дайджест бестселера «The Goodness Paradox» Річарда Ренгема
4️⃣ LTI. Мова Третього рейху. Дайджест культової книги Віктора Клемперера
5️⃣ Про розлюднення: дегуманізація і як їй протистояти. Дайджест книги Девіда Лівінгстона Сміта «On Inhumanity»
6️⃣ Заперечення смерті. Дайджест культової книги Ернеста Беккера «Заперечення смерті»
7️⃣ На зорі всього сущого: нова історія людства. Дайджест книги Девіда Гребера та Девіда Уенгроу «The Dawn of Everything»
8️⃣ Усередині колапсу Венесуели. Дайджест бестселера «Як би не було погано, завжди може стати ще гірше» Вільяма Ноймана
9️⃣ Кінець світу — це тільки початок. Дайджест бестселера "The End of the World is Just the Beginning" Пітера Зейхана

Розум.LOVE

28 Nov, 08:48


📚Продовжуємо Вас знайомити з тематичними добірками📚

📖 “Складні розмови” - книжки для розвитку комунікативних навичок. Добірка, що допоможе опанувати мистецтво спілкування, розв’язання конфліктів та побудови взаєморозуміння. Вивчайте методи Сократа, мистецтво несхвалення, цифрову мову тіла, а також дізнавайтесь, як уникати пасток у конфліктах з Амантою Ріплі та зцілювати зв’язки в сучасному світі. Це чудові ресурси для тих, хто хоче краще розуміти інших і встановлювати міцні соціальні зв’язки у всіх сферах життя.

📝Перелік з посиланнями на дайджести:

1️⃣ Метод Сократа: практичне керівництво. Дайджест бестселера Уорда Фарнсворта "The Socratic Method"
2️⃣ Мистецтво непокори: як ефективно висловлювати незгоду та кидати виклик. Дайджест бестселера Тодда Кашдана «The Art of Insubordination»
3️⃣ Неможливі розмови: дуже практична інструкція. Дайджест бестселера Пітера Богосяна й Джеймса Ліндсі.
4️⃣ Гострий конфлікт. Чому ми потрапляємо в пастку. Дайджест бестселера Аманди Ріплі
5️⃣ Цифрова мова тіла_ як встановити довіру та зв'язок, незалежно від відстані.Дайджест бестселера Еріки Дхаван «Digital Body Language»
6️⃣ Мистецтво вирішення конфліктів. Дайджест книги "Feeling Good Together" Девіда Бернса.
7️⃣ Діджитал мінімалізм. Дайджест нового бестселера Кела Ньюпорта "Digital minimalism"
8️⃣ Чоловіки та жінки з різних планет. Дайджест світового бестселера "Чоловіки з Марса, жінки з Венери" Джона Грея
9️⃣ Разом: сила, що зцілює людські зв'язки у самотньому світі. Дайджест бестселера 2020 года «Together»
1️⃣0️⃣ Різні: статеві відмінності очима приматолога. Дайджест бестселера 2022 року «Different» Франса де Вааля.

Розум.LOVE

20 Nov, 10:42


📚 Сьогодні ми підготували для Вас тематичну добірку наших дайджестів. 📚

📖 Бути в потоці — добірка книжок, що допоможуть вам опанувати продуктивність і стати більш усвідомленими господарями власного часу. Ідеальна колекція для тих, хто прагне досягти гармонії та продуктивності одночасно.

1️⃣ Втрачений фокус: як повернути увагу та глибоке мислення. Дайджест бестселера «Stolen Focus» Йоханна Харі
2️⃣ Чотири тисячі тижнів: тайм-менеджмент для смертних. Дайджест бестселера Олівера Буркемана «Four Thousand Weeks»
3️⃣ Розум організований. Дайджест бестселера Деніела Левітіна «Організований розум»
4️⃣ Непорушний: як контролювати увагу та обирати своє життя. Дайджест нової книги Ніра Еяля «Indistractable»
5️⃣ Як створити час. Дайджест бестселера «Make Time»
6️⃣ Діджитал мінімалізм. Дайджест нового бестселера Кела Ньюпорта "Digital minimalism"
7️⃣ Проєкт "Продуктивність". Дайджест бестселера "The Productivity Project" Кріса Бейлі
8️⃣ Глибока робота. Дайджест книги Кела Ньюпорта «Deep Work»
9️⃣ Дайджест книги Джулс Еванс "Філософія для життя та інші небезпечні ситуації. Антична мудрість для розв'язання сучасних проблем"
1️⃣0️⃣ Скандинавська теорія всього: у пошуках кращого життя. Дайджест бестселера Ану Партанен «The Nordic Theory of Everything: In Search of a Better Life»
1️⃣1️⃣ Керуйте своєю рутиною. Дайджест бестселера "Manage Your Day-to-Day"
1️⃣2️⃣ Кінець прокрастинації. Дайджест бестселера Петра Людвіга
1️⃣3️⃣ Свобода фокусуватися. Дайджест бестселера "Free to Focus" Майкла Гаятта
1️⃣4️⃣ Потік. Психологія оптимального досвіду. Дайджест бестселера Мігая Чиксентмігаї
1️⃣5️⃣ Що успішні люди знають про управління часом. Дайджест бестселера Кевіна Круза "15 секретів успішних людей про тайм-менеджмент"

Розум.LOVE

15 Nov, 08:14


🦠 Пандемії були постійним супутником людства, часом їх вплив був такий значний, що вони визначали хід історії. У другій половині двадцятого століття висловлювалося припущення, що загроза руйнівних епідемій назавжди залишилася в минулому, що ми перемогли невидимих ​​ворогів, що їх спричиняють. Це не так. Над нами завжди висить загроза, патогени постійно мутують, а ми своїми діями найчастіше полегшуємо шляхи їхнього поширення, тому пандемії виникають із регулярною періодичністю. Епідемія COVID-19 — не перша пандемія сучасності й навіть не перша епідемія коронавірусу у двадцять першому столітті.

📖 У своїй книзі «Пандемія» (вона була видана ще до розповсюдження COVID-19) науковий журналіст Соня Шах розповідає про історію епідемій, як про ті, про які до нас дійшли лише уривчасті свідчення, так і про ті, що сталися порівняно недавно. У кожній із них можна знайти багато спільного, хоча їх спричинили різні патогени. Реакція попередніх поколінь на загрозу була напрочуд схожою на реакцію сучасних людей. Замість того, щоби згуртуватися, люди ворогували й шукали винних, влада діяла неефективно, учені сперечалися про методи лікування, а інтереси невеликої групи людей часто переважали над громадськими.

Ідеї книги допоможуть вам зрозуміти, як виникають епідемії, які помилки роблять люди, намагаючись із ними боротися, і що ми можемо зробити, щоби не повторити ці помилки.

Розум.LOVE

10 Nov, 16:38


📗 Як створювати проєкти, продукти та послуги, які підкорюватимуть світ? Безумовно, усі підприємці цього хочуть — стати кращими у своїй справі, піти у відрив від конкурентів. Але дуже мало хто розуміє, як цього досягти, які кроки зробити. Сьогодні ми випустили дайджест із ключовими ідеями книги «Грай масштабніше» Ала Рамадана і співавторів.

📖 Книга Ала Рамадана, Крістофера Локхеда, Девіда Пітерсона й Кевіна Мені «Грай масштабніше» присвячена стратегії створення нових категорій продуктів, що допомагає компаніям завойовувати нові ринки та визначати правила гри на них, залишаючи конкурентів далеко позаду. Такі компанії, як Apple, Amazon, Google, Uber, Netflix стали «королями категорій» — вони контролюють практично весь ринок і визначають розвиток галузей. Виграє не той, хто першим створює і виводить на ринок інноваційну технологію, і не той, хто випускає найкращий продукт. Виграє той, хто відкриває і розвиває нову категорію, що має великий потенціал.

Про те, як пробитися крізь інформаційний шум і завоювати увагу споживачів за допомогою стратегії створення нових категорій продуктів, читайте наш новий дайджест «Грай масштабніше»!

Розум.LOVE

08 Nov, 11:29


📖 Книга відомого підприємця Пітера Діамандіса та журналіста і письменника Стівена Котлера “Майбутнє швидше, ніж ви думаєте” присвячена не лише розвитку нових технологій, а і змінам у майбутньому, які неминуче відбудуться через проривні інновації. Багатьом компаніям та соціальним інститутам доведеться перебудуватися, щоби пристосуватися до високотехнологічного майбутнього. В іншому випадку вони будуть приречені на вимирання.

📈 Експоненційні технології, тобто такі технології, продуктивність яких подвоюється кожні півтора-два роки, прискорюють темп змін у світі та посилюють їхній вплив. Нам складно уявити розвиток за експонентою, і все ж таки він є — кожен технологічний продукт стає з кожним роком дешевшим, кращим і швидшим. До експоненційних технологій відносять робототехніку, штучний інтелект, автономний транспорт, 3D-друк та багато іншого.

🤖 Конвергентні технології, тобто технології з різних галузей зближуватимуться, посилюючи вплив одна на одну. Це призведе до серйозних змін у різних сферах, до яких потрібно готуватися вже сьогодні.

У революційну епоху підривних інновацій буде легко піднятися молодим мобільним компаніям із талановитими інженерами. Традиційним компаніям та громадським інститутам, таким, наприклад, як освітні установи, буде складно йти в ногу із часом, і багато хто з них припинить своє існування в колишньому вигляді.

📙 Ключові ідеї книги «Майбутнє швидше, ніж ви думаєте» ви можете прочитати або прослухати на нашому сайті!

Розум.LOVE

02 Nov, 08:11


📚 Автор книги, Едвард Баллмор, пішов у психіатрію за покликом серця. Вона здавалася йому панацеєю від різних проблем — емоційного дисбалансу, песимістичного погляду на світ, душевних хвороб. Йому від початку здавалося, що вивченню фізіології мозку у зв’язку з психічними проблемами наука приділяє недостатньо уваги. У тисяча дев’ятсот дев’яності роки психіатри керувалися лише тим, що нестача серотоніну та дофаміну веде до депресії. Щоби знати більше, Баллмор вирішив стати вченим, а не тільки психіатром-клініцистом. Він зайнявся вивченням патологічних та нормальних станів мозку за допомогою фМРТ. Автор опублікував багато робіт із нейровізуалізації, новому напрямі вивчення мозку. Водночас Баллмор зауважував, що прориви у вивченні мозку ніяк не позначаються на безпосередньому лікуванні хворих, і в клініках усе залишається як і раніше.

💊 Щоби зробити свій внесок у розвиток клінічної психіатрії, він почав вивчати фармакологію і паралельно шукав зв’язок між роботою мозку та імунною системою. Його зацікавив новий напрям у лікуванні психічних розладів — імуно-психіатрія, і він присвятив себе цій новій науці.

Читайте або прослухайте наш дайджест по книзі Едварда Баллмора “Запалений розум” і дізнаєтеся як взаємодіють імунна та нервова системи, як запальний процес в організмі може спричинити депресію, як тіло впливає на розум.

Розум.LOVE

30 Oct, 16:10


📖 Сьогодні ми публікуємо дайджест книги Ей Джея Бейма «Жени як чорт», за якою знятий відомий багатьом фільм "Аутсайдери (2019)".
Основна сюжетна лінія — суперництво в перегонах машин Ford і Ferrari, початок якому було покладено в 1963 році. Обидва автоконцерни в цей час переживали не найкращі часи.

🏎 У 1960-роки підростало покоління бебі-бумерів, яких треба було привабити елегантною, швидкою, сліпучою спортивною машиною. Саме таку задумав виробити Генрі Форд II, або Генрі II. Машина мала затьмарити спорткар, який робив Енцо Феррарі. Перемога в Ле-Мані потрібна була Генрі II як маркетинговий хід, але потім це перетворилося на дещо більше, на змагання між Америкою та Європою, на перемогу, що поклала початок глобалізації.

Чому Вам буде цікаво прочитати наш дайджест, навіть якщо ви дивилися фільм?

📌 Творці фільму сконцентрувалися на розвитку сюжетних ліній гонщика Кена Майлза та конструктора Керрола Шелбі, проте книга Ей Джея Бейма «Go Like Hell» допомагає краще зрозуміти причини протистояння між двома легендарними автоконцернами та їхніми лідерами.

Розум.LOVE

27 Oct, 09:57


✍️ Енді Кларк — професор когнітивної філософії в Університеті Сассекса, Велика Британія, і в Університеті Маккуорі, Австралія. У своїй книзі «Машина досвіду» («The Experience Machine») автор кидає виклик усталеним уявленням про сприйняття і свідомість та відкриває читачам незвичайну силу мозку, що передбачає.

🧠 Мозок — ресурсомісткий орган, його маса становить лише 2 % маси тіла, але на нього припадає приблизно 20 % загального споживання енергії організмом. Значна частина цих витрат спрямована на створення і підтримання величезної мережі низхідних (і бічних) зв’язків, що охоплюють весь мозок. Їхнє призначення залишалося загадкою, але завдяки новому розумінню мозку як машини для передбачень учені змогли їх пояснити.

🤔 Чому ідеї книги варті вашої уваги, навіть якщо ви маєте туманне уявлення про нейронауки:

— автор пропонує новий і парадоксальний погляд на те, як наш мозок конструює реальність;
— книга кидає виклик традиційним уявленням про сприйняття, запрошуючи читача дослідити складну взаємодію між нашим розумом і навколишнім середовищем;
— автор пропонує дійсно оригінальне розуміння причин тривоги, депресії та інших психічних розладів;
— книжка допомагає краще зрозуміти свій внутрішній світ і взаємодію із зовнішнім: як ми приймаємо рішення, як народжуються наші думки та емоції, чому ми діємо саме так, а не інакше;
— книжка допомагає подивитися на свій розум як на машину для передбачень і навчитися «зламувати» її для повнішого й щасливішого життя.

Прочитавши або прослухавши наш дайджест (огляд ключових ідей) книжки «Машина досвіду», ви дослідите таємниці сприйняття і свідомості та дізнаєтесь способи, за допомогою яких наш розум формує нашу реальність.

Розум.LOVE

23 Oct, 06:19


📝 Ключові ідеї одного з резонансних бестселерів — «Курс на зіткнення» журналістів Ганса Греймела та Вільяма Спозато.

У книзі розповідається історія Карлоса Гона, топменеджера автомобільного альянсу Nissan-Renault, яка почалася зі стрімкого злету кар’єри, а закінчилася втечею в ящику, гідною голлівудського блокбастера. Тим часом Карлос Гон зовсім не вважав себе злочинцем, — втеча була вимушеним заходом.

Сьогодні і Nissan, і японський уряд звинувачують його у всіх смертних гріхах. Але навіть вони не стануть заперечувати, що Гон зіграв величезну роль в альянсі Renault-Nissan-Mitsubishi, створеному його зусиллями, яким він керував майже 20 років і вивів на вершину успіху.

Карлос Гон вважався в Японії мало не національним героєм, який врятував Nissan, що гине. Звістка про його арешт пролунала як грім серед ясного неба. Це підірвало його образ геніального менеджера, але постраждала не тільки його репутація: історія торкнулася всієї японської правової системи, оголивши її відсталість і бездушність, коли для людини часом немає іншого виходу, крім втечі.

У книзі відображено основні тенденції в економіці та автопромі за останні 20 років: ставка на глобалізацію та її успіх і потім розчарування в ній.

Розум.LOVE

20 Oct, 16:18


📖 Що таке «конкурентна правда» і чому в кожного може бути своя версія реальності? Сьогодні на розгляді дайджест книги «Правда» Гектора Макдональда, з якого ви дізнаєтеся про те, наскільки важливо розвивати критичне мислення і фільтрувати інформацію.

📗 У своїй книзі Гектор Макдональд часто звертається до поняття «конкурентні правди», пояснюючи, що будь-який набір фактів породжує більше однієї правди. Цим уміло користуються маніпулятори, адже будь-яку подію можна описати кількома способами, використовуючи різні погляди. Конкурентні правди фігурують у новинах, виступах політиків, рекламі, стрічках соцмереж, передвиборчих обіцянках. У деяких випадках ці правди сприяли якимось спільним цілям, в інших - вводили в оману та обманювали.

Також Гектор Макдональд розповідає про тактики, які використовують маніпулятори, щоб вплинути на наш світогляд за допомогою тієї чи іншої конкурентної правди.
Про те, як розібратися у величезній кількості правд, розвинути критичне мислення та зрозуміти, як правди, що нас оточують, впливають на наше мислення, читайте або прослухайте наш новий дайджест «У світі конкурентних правд»

Розум.LOVE

18 Oct, 05:17


📖 Як не зламатися, якщо здається, що все проти тебе? Вільям Ірвін, філософ і автор світового бестселера «Радість життя», у своїй останній книзі «The Stoic Challenge» («Стоїчне випробування») розповідає про те, як філософія стоїків допомагає долати життєві труднощі. Три важливі ідеї з книжки, які зарядять вас енергією.

1️⃣ Ми самі часто недооцінюємо свою здатність справлятися з труднощами. Робимо із себе жертв, тому що цей статус знімає з людини відповідальність за багато аспектів її життя. Стоїки відмовлялися грати роль жертви та викликати в інших жалість. Людина може стати об’єктом несправедливості, але в її владі перебуває те, як вона відповідає на те, що з нею відбувається.
2️⃣ Якщо ми постаємо перед труднощами, наше несвідоме вмикається, щоб знайти винного. Несвідоме керує нами, хоча ми цього не помічаємо. Підсвідомість реагує і на ваші невдачі — вона розглядає їх як незаслужені негаразди та шукає їхні причини, знаходячи їх зазвичай в інших людях, яким приписують зловісні мотиви. Якщо за прикладом стоїків людина розглядатиме невдачі як випробування, вона зможе вивести свою підсвідомість із замкненого кола звинувачень і жалості до себе.
3️⃣ Використовуйте «фреймінг», щоб змінити сприйняття ситуації. Фреймінг або ефект обрамлення — це контекст, у якому ми розглядаємо ті чи інші ситуації. Стоїки вказували на те, що нас засмучують не самі речі, а наші судження про ці речі. Але водночас ми можемо змінити своє сприйняття подій, свідомо їх переосмисливши, тобто помістивши в іншу «рамку», надавши іншого контексту.

Щоб дізнатися більше ідей читайте або слухайте дайджест книжки Вільяма Ірвіна «Стоїчне випробування» в нашій бібліотеці.

Розум.LOVE

15 Oct, 13:06


📚 У школах не викладають науку про дурість, а варто було б, упевнений автор книжки «Повалений розум», іспанський філософ, педагог і громадський діяч Хуан Антоніо Маріна. Він вважає, що дурість (або, за його висловом, «невдача розуму») схожа на хворобу, до того ж дуже заразну, тож украй важливо вакцинуватися проти неї: досліджувати й детально вивчати.

7 чіпляючих ідей із нашого дайджесту за книжкою «Повалений розум»:

1️⃣ Описуючи історію дурості, нам довелося б звернутися практично до всіх періодів історії людства

2️⃣ Розумні люди можуть нерозумно використовувати свій розум. Одна справа бути розумним, а інша — розумно поводитися

3️⃣ Жорстокість є одним із практичних проявів дурості

4️⃣ Що означає «невдача розуму»? Це невміння пристосуватися до навколишньої дійсності, зрозуміти її та себе самого, нездатність розв’язати нагальні проблеми — як емоційні, так соціальні й політичні. Наш розум зазнає невдачі, коли ми ставимо перед собою невідповідні цілі та використовуємо неефективні методи для їх досягнення.

5️⃣ Велика мета розуму — це те, що ми називаємо щастям, а раз так, то будь-яка його невдача веде до страждання

6️⃣ Людина може припускатися помилок не тільки в розмові з іншими, а й у розмові із самою собою

7️⃣ Роздуми або дії, які самі по собі є розумними, можуть виявитися дурними, якщо дурні обставини, у рамках яких вони застосовуються.

Прочитати або прослухати детальний огляд ідей книги Хосе Антоніо Марини ви можете в нас на сайті

Розум.LOVE

09 Oct, 03:49


🗣 Зі словом «оратор» пов’язано багато стереотипів. У когось виникне образ мудреця зі Стародавньої Греції, який виступає в амфітеатрі, хтось здригнеться, уявивши мотиваційних спікерів, хтось згадає про нудні лекції в університеті, хтось — про популярні конференції TED. Проте всі ми тією чи іншою мірою оратори — ми спілкуємося, розповідаємо про свої ідеї колегам, друзям і близьким, багато хто проводить презентації та готує доповіді. У книзі «Одкровення оратора«Скотт Беркун ділиться накопиченим за 15 років публічних виступів досвідом і розповідає про те, що робити зі страхом виступів, як правильно підготуватися, на що насамперед звернути увагу, що робити, якщо публіка налаштована вороже.

📚 Кілька ідей:

Щоб виступати, вам не потрібно говорити ідеально. У багатьох публічних особистостей були проблеми, які, здавалося б, мали б завадити їм виступати публічно, але не завадили. Так, у Лінкольна був високий і тонкий голос, у Дарвіна й Черчилля були мовні дефекти.

Хвилювання перед виступом — хороший знак. Для виступу потрібні сильні емоції, адже саме вони змушують нас діяти, фокусувати увагу.

Ваша аудиторія може багато чого пробачити, але вона навряд чи пробачить вам погану підготовку. Як писав Марк Твен: «Потрібно понад три тижні, щоби підготувати хорошу коротку промову експромтом».

Оратору важливо розуміти, що керує людьми, які приходять на виступ. Вони хочуть дізнатися щось нове, приходять за натхненням, нетворкінгом або розважитися, а можливо, їх просто змусив роботодавець. Потрібно дуже постаратися, щоб не зуміти задовольнити хоча б одну із цих потреб. Навіть якщо ви не вирізняєтеся особливими талантами, за допомогою підготовки ви зможете дати вашій аудиторії щось корисне, задовольнивши одну або кілька із цих потреб.

У процесі виступу створюйте і знімайте напругу. Для цього — озвучуйте проблему, яка хвилює слухачів, а потім пропонуйте рішення.

Пам’ятайте, що у своїх виступах ви не можете дати вичерпну інформацію — вони й не для цього існують. Тому вам не потрібно намагатися провести всебічний аналіз проблеми. Люди приходять на виступи в пошуках осяяння, щоб дізнатися щось нове, побачити відому проблему з нового ракурсу.

📌 Більше корисних ідей прочитайте або прослухайте в дайджесті.

Розум.LOVE

06 Oct, 10:34


🗣 Сьогодні на розгляді книжка психолога та нейробіолога Ітана Кросса «Базікання». У своїй книзі автор досліджує розмову людини із самою собою, що впливає на наше життя. За допомогою внутрішнього голосу ми можемо стати щасливішими, здоровішими та працездатнішими, а можемо зануритися в депресію, відчай або мізантропію.

🧠 Наш розум схильний до блукання, особливо коли не зосереджений на чомусь конкретному. Але навіть якщо він зайнятий, він раз у раз намагається вислизнути — і в цей момент ми починаємо внутрішні розмови. Цю особливість помічали ще представники давніх духовних традицій, які й боялися внутрішнього голосу, вважаючи його підступами Сатани, як ранні християни, і вказували на його цінність, як буддисти.
Щоб не дати йому взяти контроль над вами, не потрібно припиняти всі розмови із собою. Треба знати, як найефективніше це робити, щоб ми керували внутрішнім базікою, а не він — нами.

Читайте наш дайджест про ключові ідеї книжки Ітана Кросса «Базікання», щоб дізнатися про те, як говорити із собою так, щоб розмова приносила користь, а не шкодила!

Розум.LOVE

03 Oct, 16:59


💊 В основу книжки «Дофамінова нація» Анни Лембке, професорки психіатрії та наркології в Медичній школі Стенфордського університету та керівниці Стенфордської клініки подвійної діагностики наркозалежності, лягли історії її пацієнтів, які боролися із залежністю та перемогли її. Вони дали змогу розповісти про свою боротьбу, щоб вона слугувала уроком для інших.

📱Сьогодні в розвинених країнах дефіцит змінився достатком і пересиченням. У них повно їжі, покупок, сексу, всіляких ліків, є Facebook, YouTube, Instagram та інші віртуальні радощі, яких стає дедалі більше. Смартфон стає ще одним різновидом залежності, до того ж абсолютно легальним. Якщо людина ще не підсіла на цифрову голку, це всього лише питання часу.

Виникнення залежності пов’язане з виділенням дофаміну, саме в цьому гормоні вимірюється адиктивний потенціал. Що більше дофаміну отримує людина під час якогось приємного досвіду, то ймовірніше виникнення залежності.

🥞 Розсмакувавши щось приємне, ми хочемо повторити цей момент, чи то друге тістечко, чи то продовження фільму, що дуже сподобався, чи то книжки, чи то відеоігри. Під час такого бажання в мозку відбувається зміщення балансу між болем і задоволенням у бік болю, коли ми не отримуємо те, що хочемо.

Про нейробіологію залежності та про те, як знайти здоровий баланс між задоволенням і болем, авторка має кілька важливих ідей які ви дізнаєтеся у нашому дайджесті.

Розум.LOVE

29 Sep, 03:39


📚 Джулія Галеф, автор книги «Мислення розвідника» вказує, що люди сприймають інформацію двома способами, які вона називає «мисленням солдата» та «мисленням розвідника». Від того, який саме спосіб мислення використовує людина, залежать її висновки, її уявлення про мир та рішення. Мета її книги — допомогти вибратися з ілюзій та тверезо поглянути на реальність.

📖 Автор наводить історичний приклад. Тисяча вісімсот дев'яносто четвертого року військовий суд Франції визнав офіцера Альфреда Дрейфуса винним у державній зраді, попри сумнівні докази. Для суду виявилося достатньо того, що Дрейфус був євреєм та неприємною людиною одночасно. Його засудили до довічного ув’язнення на острові Диявола. Через рік матеріали справи потрапили до рук іншого офіцера, Жоржа Пікара, який добився перегляду справи. Через 12 років Альфреда Дрейфуса було визнано невинним, звільнено і відновлено у званні, після чого він прожив ще 30 років і став героєм війни. А Жорж Пікар тисяча дев'ятсот шостого року став військовим міністром Франції.

📘 Полковник Жорж Пікар був антисемітом, він не довіряв євреям у принципі. Він був особисто знайомий із Дрейфусом і мав до нього явну ворожість (мабуть, характер у бідолахи Альфреда і справді був поганий). Але це не завадило Пікару докопатися до істини. Його не зупинив навіть реальний ризик, якого зазнало його власне життя в процесі розслідування. Він мав те, що автор називає «мисленням розвідника», унікальний комплекс навичок, що дає змогу приймати правильні рішення та виносити справді неупереджені судження.

Про те, чим мислення розвідника відрізняється від мислення солдата дізнайтеся з нашого дайджеста.

#є_аудіозапис

Розум.LOVE

26 Sep, 15:59


Шість головних ознак для передбачення людської поведінки, якими користуються агенти ФБР.

1️⃣ Наділення, тобто створення особливого зв’язку, коли успіх одного залежить від успіху іншого. Поставте собі запитання: чи вірить людина, що вона виграє від вашого успіху? Якщо відповідь ствердна, то це означає партнерство і прихильність: як усередині пар і родин, так і в діловому партнерстві та відносинах співпраці.
2️⃣ Довгостроковість стосунків. Часто навіть незнайомці стають друзями, якщо вірять, що їхні долі пов’язані на довгий час або хоча б на рік-два.
3️⃣ Надійність. Чи надійна ця людина, чи можна покластися на неї в якомусь питанні? Чи вистачить у неї професіоналізму, щоб вам допомогти, чи вона переоцінює свої можливості?
4️⃣ Дії. Наскільки послідовно людина поводиться? Це дуже важливо: дії говорять більше, ніж слова. Коли слова підкріплюються відповідними діями, це чудова основа для передбачуваної поведінки, що заслуговує на довіру.
5️⃣ Мова. Дуже важливо те, що людина говорить. Вона може нав’язувати свої плани, звинувачувати інших, грубити або бути пихатою. У її мові можуть використовуватися маніпуляції, перебільшення, зайва емоційність або ухильність. Це може зовсім не стосуватися вас, але все одно є ознакою негативної поведінки.
6️⃣ Стабільність. Людина має бути емоційно зрілою, володіти соціальними навичками та самосвідомістю. Поведінку емоційно нестійких людей передбачити дуже складно.

Застосовуючи на практиці ці шість ознак, можна поступово навчитися передбачати людську поведінку.

А ще можна детально дізнатися про техніки, які допомагають передбачати поведінку й розпізнавати наміри інших людей прочитавши або прослухавши наш дайджест «Оцінюючи людей: керівництво агента ФБР для передбачення поведінки» по книзі колишнього спецагента ФБР Робіна Дріка.

#є_аудіозапис

Розум.LOVE

24 Sep, 04:57


📚 У вас буває таке відчуття, що захоплення соціальними мережами, гаджетами та комп’ютерними іграми зайшло надто далеко? Чи відчуваєте ви залежність від того, щоб укотре перевірити сповіщення на своєму смартфоні або прочитати останні новини в стрічці своїх друзів? Чи не викликає це у вас відчуття того, що реальне життя ось воно, тут, у соціальних мережах, а за дверима квартири лише холодний простір із похмурими людьми?

📗 У нашому дайджесті «Непереборні: розвиток технологій, що спричиняють залежність» за книгою психолога Адама Альтера «Irresistible» ми розповідаємо про те, наскільки беззахисною є звичайна людина перед сучасними технологічними компаніями, які використовують останні наукові відкриття, щоб створювати продукти, що спричиняють залежність.

🟢 Адиктивна, або залежна поведінка, відома вже давно, але останнім часом залежності стають дедалі різноманітнішими й чинити опір їм дедалі важче, Нові пристрасті, хоч і не пов’язані з вживанням хімічних речовин, але справляють такий самий ефект, як наркотики.

Поведінкова залежність має шість ознак:

1️⃣ переконливі цілі, яких хочеться досягти;
2️⃣ непередбачуваний позитивний зворотний зв’язок;
3️⃣ почуття поступового прогресу та вдосконалення;
4️⃣ завдання, які стають складнішими з плином часу;
5️⃣ нерозв’язані проблеми;
6️⃣ міцні соціальні зв’язки.

Сучасні поведінкові залежності мають хоча б одну із цих ознак.У чому небезпека нових цифрових залежностей? Як їх подолати або хоча б знизити вплив, що чиниться? Про це й не тільки читайте чи слухайте в нашому дайджесті «Непереборні: розвиток технологій, що спричиняють залежність».

#є_аудіозапис

Розум.LOVE

21 Sep, 07:19


🤖 Роботи наступають. І нам уже нікуди від цього не дітися. Вони крадуть нашу роботу. Вони замінюють людей скрізь, де тільки можна. А спритні підприємці потирають руки, адже алгоритм коштує копійки, не скаржиться і не просить надбавки до зарплати.

✍️ Кевін Руз, автор гучного бестселера «Стійкий до майбутнього», сформулював дев’ять важливих правил щодо того, що нам потрібно робити в епоху автоматизації, щоб досягти успіху й не втратити себе.

1️⃣ Перше правило — не уподібнюватися машинам, а навпаки, посилювати свої людські якості та унікальні обдарування.
2️⃣ Друге правило — не дозволяти алгоритмам впливати на ваші думки та судження.
3️⃣ Правило три — скоротіть перебування в Інтернеті та користування пристроями.
4️⃣ Правило четверте: не конкуруйте з машинами, культивуйте в собі людське.
5️⃣ Правило п’яте: уникайте таких робочих місць, де алгоритм буде вами керувати. Найчастіше мета такої роботи — навчання автоматизованої системи, щоб вона могла видавати продуктивність людського рівня.
6️⃣ Правило шосте: не надто покладайтеся на ШІ, він не такий розумний, як люди.
7️⃣ Сьоме правило: якщо люди опиняться за бортом через ШІ та автоматизацію, уряд і бізнес мають надати їм підтримку.
8️⃣ Правило вісім: готуючись до випробувань, подбайте про те, як уникнути вигорання, повноцінно спілкуватися з іншими та підтримувати їх.
9️⃣ Правило дев’ять: шукайте однодумців і впливайте на громадську думку, щоб вплинути на владні структури, які впроваджують ШІ.

📌 А щоб знати більше про те, що чекає на нас у майбутньому і як бути до нього стійким, прочитайте або прослухайте наш дайджест із ключовими ідеями книги «Стійкий до майбутнього» Кевіна Руза.

#є_аудіозапис

Розум.LOVE

19 Sep, 12:40


💊 Як поправити своє здоров’я? Флоренс Вільямс, авторка книжки «Природні ліки», вважає, що немає нічого кращого, ніж виїхати на природу й гарненько там погуляти. Кілька кілометрів, пройдених лісовою стежкою, заспокоять навіть найбільш розхитані нерви.

🌲 У Японії навіть є поняття «лісове купання», яке означає повне занурення в природу — виїзд за місто в національні парки. Там людина зливається з природою, позбувається наслідків стресу та інших міських турбот. Ця практика набирає обертів, тому в японському лісі ви навряд чи залишитеся на самоті. Але багатолюдність не заважає японцям відчути цілющі сили зелені.

🌳 Нині лісову терапію практикує чверть населення Японії, що вже є значним досягненням. Держава виділяє значні ресурси на будівництво нових лісових стежок, вивчення лісової терапії та інші суміжні дослідження в цій галузі. Але фінансові вкладення повністю окуповуються — японці після перебування в лісі стають більш спокійними та розслабленими. Їм необхідний такий різновид відпочинку через постійний стрес, адже Японія посідає третє місце у світовому рейтингу за кількістю самогубств. Автор вбачає причину в соціальному тиску, провиною якого є занадто швидкий темп життя, велика щільність населення і висока конкуренція. Щоб домогтися чогось у житті, доводиться прагнути бути кращим уже з дитячого садка. Лісова терапія допомагає повернутися до нашого коріння і хоча б на деякий час зменшити швидкість, з якою рухається наше життя.

📌 Щоб дізнатися більше про те, як природа впливає на фізичний і психічний стан людини й чому віддалення від природи завдає нам шкоди, обов’язково прочитайте або прослухайте наш дайджест із ключовими ідеями книги Флоренс Вільямс «Природа як ліки»

Розум.LOVE

16 Sep, 12:33


А ви вже помітили нову функцію на сайті?

Якщо ви залишили читати книгу то наступного разу rozum.love запропонує вам повернутись до неї.

Розум.LOVE

13 Sep, 04:06


🍼 Народження — диво життя. Зазвичай ми сприймаємо його в контексті сімейних стосунків, говоримо про нові ролі чоловіка й жінки, про виховання і дорослішання дитини. Але за кожним народженням ховається еволюційна історія всіх живих істот на Землі.

Сучасні люди далеко відійшли від умов, у яких жили наші пращури та в яких вони ростили потомство. Але щоб зрозуміти, чому в нас є ті чи інші потреби та чому нам властива певна фізіологія та певна репродуктивна поведінка, ми маємо розуміти минулі умови, у яких формувався наш організм.

📚 Книжка Роберта Мартіна «Як ми робимо це», ідеї якої ми розглядаємо в нашому дайджесті, присвячена різним аспектам репродуктивної поведінки людини від зачаття до виховання і науковому руйнуванню широко поширених міфів у цій царині. Автор, відомий антрополог і зоолог, розповідає про те, який тип стосунків характерний для людини та чому наша репродуктивна система влаштована так, а не інакше, що їй шкодить, а що йде на користь.

Кілька гарячих фактів:

1️⃣ Сім’яники статевозрілих чоловіків виробляють приблизно 150 млн сперматозоїдів на день, що становить майже 4 трлн у середньому за життя.
2️⃣ Дивно, але вчені досі до кінця не розуміють, навіщо потрібні менструальні кровотечі.
3️⃣ Якщо статевий акт відбувається до овуляції, сперматозоїди можуть дочекатися овуляції в спеціальних отворах (криптах) у шийці матки.

📌 Щоб дізнатися більше читайте або слухайте аудіоверсію нашого дайджесту «Про те, як ми робимо це»,

#є_аудіозапис

Розум.LOVE

10 Sep, 06:47


📚 Нас лякають смертоносні інфекційні хвороби, але, за іронічним зауваженням Роберта Сапольськи здебільшого сучасні люди живуть «досить добре й довго для того, щоби розвалюватися на частини повільно та болісно». Головні причини смерті мешканців розвинених країн — хвороби, які мають «накопичувальний ефект»: серцево-судинні захворювання, рак, захворювання головного мозку, пов’язані з порушенням кровообігу. Але ще на початку двадцятого століття в США, наприклад, головними причинами смерті були пневмонія, туберкульоз та грип.

💊 Захворювання, від яких страждають сучасні люди, навряд чи були знайомі нашим далеким предкам, які жили в диких умовах. Ці нові хвороби пов’язані зі стресом, а точніше з його тривалим впливом. Причому зовсім не обов’язково, щоби стрес був відчутним, а загроза реальною. Ми, люди, можемо самі створювати стрес у своїй голові, лише уявляючи можливі сценарії розвитку подій.

💥 Якщо раніше вчені не надавали значення зв’язку емоцій із фізичним станом, то зараз накопичилося чимало даних, які підтверджують, що сильні емоції здатні негативно впливати на фізичний стан людини, а захворювання, що мають «накопичувальний ефект», можуть бути спричинені або посилені стресом.

📘 У своїй книзі «Психологія стресу» Роберт Сапольськи розповідає про те, як сучасний стрес впливає на наше фізичне та психічне здоров’я, чим він відрізняється від природного стресу, характерного для інших видів живих істот, які типи людей більше схильні до хвороб, спричинених стресом, і чи можемо ми навчитися керувати» стресом.

#є_аудіозапис

Розум.LOVE

07 Sep, 16:43


📚 Автор книжки, журналіст і письменник Крістофер Раян, не заперечує головних благ цивілізації, здебільшого пов’язаних із комфортом і досягненнями медицини. Як і більшість людей, він користується комп’ютером, автомобілем, послугами лікарів. Але яка ціна всього цього?

💊 Медицина справді зробила крок уперед за останні 150 років. Однак дуже багато її досягнень могли б і не знадобитися, якби люди не почали одомашнювати тварин, від яких вони набували патогени. Значна кількість хвороб людства, починаючи з холери та закінчуючи раком, пов’язані з розвитком цивілізації: щільністю населення в містах і селищах, одомашненням тварин, пестицидами, відкритою каналізацією тощо.

🧨 Проте ми все ще впевнені в перевагах прогресу та розвитку цивілізації. Тих, хто в цьому сумнівається, вважають божевільними утопістами. Але чим далі, тим очевидніші похмурі наслідки цього прогресу. Підвищені рівні CO2, аварії на АЕС і радіація, розливи нафти в океан, мутовані патогени, стійкі до антибіотиків, і багато чого іншого змушують насторожитися навіть найпереконаніших оптимістів. Раз у раз спалахують війни, на щастя, поки що не світові, і політики й гадки не мають, як впоратися з кризою цивілізації, що насувається.

🤔 Автор пропонує замислитися над провокаційним питанням — а чи не втратили ми під час розвитку цивілізації більше, ніж придбали? В історії відомі випадки, коли маленьких дітей з індіанських або полінезійських племен намагалися долучити до цивілізації, вони, хоч й опановували іншу мову, навички європейського життя та уявлення про християнство, за першої ж нагоди тікали назад до своїх лісів, щоб ніколи більше не повернутися.Відоме й зворотне явище. Якщо індіанці викрадали білу дитину й вона виховувалася серед них, то через короткий час, навіть якщо її вдавалося звільнити, вона вже не приживалася серед своїх цивілізованих побратимів і прагнула знову втекти до індіанців.

📌 Чим же так погана цивілізація та чи варто покладати великі сподівання на прийдешній прогрес? Дізнайтеся прочитавши або прослухавши наш дайджест "Цивілізовані до смерті:ціна прогресу".

#є_аудіозапис

Розум.LOVE

05 Sep, 05:42


📚 Що таке «я»? Що означає бути собою? Саме вами? Попри те, що комусь подібні питання здадуться абстрактними або навіть дурними, вони вже довгий час не дають спокою філософам, нейробіологам, когнітивістам, психологам і всім, хто цікавиться питаннями природи свідомості та сенсу життя.

🤔 Згадайте себе в дитинстві, таким який безтурботно грається з друзями, поверніться в сьогодення і відчуйте себе тим, хто читає ці рядки, неповторним, що має унікальний життєвий досвід. Потім перенесіться в гіпотетичне майбутнє, уявіть себе немічним і старим, який забув про своє минуле практично все. Усі ці три людини — ви, чи не так? У всіх трьох одна ДНК, вони спадкоємці одного досвіду, але чому вони такі різні? Ці відмінності складно пояснити очевидним висновком про те, що люди змінюються. Що робить вас вами? Спогади в старого стерлися, у дитини їх не було, але вони не перестали вважатися вами. Зовнішність може змінитися, ви можете набути досвіду, що трансформує, багато чого забути, через травми й хвороби мозку може змінитися ваш характер. Де ж та серцевина особистості, яка залишається непорушною? Де знаходиться те, що ми називаємо «я»?

Питання про те, що таке «я», — не просто гра слів або абстрактні роздуми філософів. Загадки ідентичності проявляють себе в житті звичайних людей. Ми стикаємося з ними, замислюючись у кризові моменти про сенс свого життя, переживаючи втрату, доглядаючи за родичами, які перебувають на межі зі смертю.

📘 У своїй книжці «Трюк его» письменник і філософ Джуліан Баджині досліджує уявлення про самість — наукові, умоглядні, релігійні. Автор доходить парадоксальних висновків, які суперечать інтуїтивному розумінню себе як неподільної сутності.

📌 Щодо того, що таке «я» і чому наші інтуїтивні здогадки про власну природу виявляються хибними, читайте наш дайджест «Трюк его» або слухайте його аудіоверсію.

#є_аудіозапис

Розум.LOVE

02 Sep, 13:53


📝 Як знайти в собі сили змінити світ? Кинути виклик долі та піти наперекір усьому? Сьогодні в нашій бібліотеці ключові ідеї гучного бестселера «Жага» Скотта Гаррісона.

📖 У своїй книзі Скотт Гаррісон розповідає історію свого життя з раннього дитинства, даючи читачеві змогу зрозуміти свій життєвий шлях і свою місію. Хлопчик, який виріс у релігійній сім’ї, прагне вирватися за її рамки й подивитися світ, побачити великі міста і скуштувати заборонені плоди. Він їде до Нью-Йорка, на жах своїх батьків, де стає промоутером вечірок, перетворивши своє життя на суцільне нічне свято з музикою, алкоголем, наркотиками, доступним сексом. Він не відчував нестачі в грошах і друзях, добре фотографував і міг організувати будь-яке свято. Але поступово таке життя дедалі більше пригнічувало його, і він дедалі більше переймався думкою, що в ньому немає жодного сенсу. Коли це почуття стало особливо гострим, він вирішив спробувати себе в благодійності.

💪 Знайшовши в собі сили закреслити все минуле веселе життя, він насилу влаштовується на корабель Mercy Ships на посаду фотографа, який документує те, що відбувається з його екіпажем. Команда корабля — лікарі та медсестри, які надають безплатну медичну допомогу країнам Африки. Надивившись на жахливі страждання хворих, яких у міру сил і можливостей лікували лікарі Mercy Ships, він дізнався, що більшість їхніх хвороб спричинені нестачею чистої води та антисанітарією. І тоді Скотт Гаррісон вирішив присвятити своє життя забезпеченню чистою водою людей у країнах, що розвиваються. Він створив благодійну організацію, яка організовує буріння свердловин, щоб вода з підземних джерел надходила до колодязів і всі жителі віддалених селищ мали до неї доступ.

📚 Читайте наш дайджест «Спрага», щоб дізнатися надихаючу та сповнену пригод історію засновника благодійної організації, який поставив собі за мету забезпечити нужденних чистою питною водою!

#є_аудіозапис

Розум.LOVE

29 Aug, 17:44


Чого сучасні люди можуть навчитися в людей минулих епох? Розповідаємо в нашому новому ексклюзивному дайджесті «Скринька із сюрпризом». Це ключові ідеї світового бестселера британського філософа Романа Кржнарика.

😱 Сучасне життя ставить перед людиною безліч питань. Наш спосіб життя змінився порівнюючи з минулими епохами: ми стали довше жити, але стали більш самотніми. Вибір професії тісно пов’язаний не з улюбленою справою, а з максимальною прибутковістю. Майбутнє дітей викликає постійну тривогу у світі, що швидко змінюється. У пошуку сенсу життя люди звертаються до релігії, філософії, читають посібники із самодопомоги та формування позитивного погляду на життя.

📘 Роман Кржнарик у своїй книжці «Скринька із сюрпризом» пропонує звернутися до історії та повчитися кращого в попередніх поколінь. Якщо зазирнути в минуле і зрозуміти, як жили люди минулих епох, можна витягти із цього чимало корисного й повчального.

📖 Книжка «Скринька із сюрпризом» дуже насичена, і кожна історія в ній захоплива та повчальна. Вона допомагає усвідомити, що світ за час свого існування переживав безліч варіантів того, як можна кохати, творити, працювати та вмирати.

📌 Про важливі ідеї книги британського філософа Романа Кржнарика читайте або слухайте в дайджесті!

#є_аудіоверсія