Право @pravovi Channel on Telegram

Право

@pravovi


Перший юридичний канал України.
Агрегатор юридичних новин та корисної правової інформації.

З питань співпраці @codexua

Право (Ukrainian)

Друзі, якщо ви шукаєте надійний джерело юридичної інформації, то канал "Право" - саме те, що вам потрібно! Це перший юридичний канал України, який пропонує агрегатор юридичних новин і корисної правової інформації. Тут ви знайдете актуальні новини зі світу права, поради від професіоналів та багато іншої корисної інформації. Наш канал створений для того, щоб допомогти вам з рішенням юридичних питань, надати вам впевненість і захист у будь-яких життєвих ситуаціях. Якщо у вас є питання або ви бажаєте співпрацювати з нами, не соромтеся звертатися до @codexua. Приєднуйтесь до нашого каналу "Право" прямо зараз і будьте в курсі всіх юридичних подій!

Право

16 Dec, 11:17


ℹ️ З 15 грудня діє Закон про адміністративну процедуру

15 грудня 2023 року набуває чинності Закон України від 17 лютого 2022 року № 2849-IX «Про адміністративну процедуру».

Цей закон є загальним, рамковим нормативно-правовим актом, який вперше на законодавчому рівні регулює відносини між органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами та іншими суб'єктами, що уповноважені здійснювати владні управлінські функції (адміністративними органами), з фізичними та юридичними особами.

Його положення регламентують поведінку фізичних та юридичних осіб та публічної адміністрації під час розгляду адміністративних справ, прийняття публічною адміністрацією рішень, оскарження дій публічної адміністрації, виконання адміністративного акта. Він визначає єдині для всіх принципи, строки та порядок розгляду адміністративних справ.

Закон «Про адміністративну процедуру»:

▪️встановлює рамкове регулювання принципів та правил поведінки органів влади у відносинах з громадянами та бізнесом;
▪️підвищує правовий захист осіб та забезпечує законність, визначеність та передбачуваність усіх дій органів влади;
▪️розширює можливості осіб у їх взаємодії з державою;
▪️встановлює вимоги до форми та змісту адміністративних актів і правил набрання ними чинності;
▪️закріплює права та обов'язки учасників адміністративного провадження.

Ним, зокрема, запроваджується:

▪️необхідність забезпечення переконливих доказів замість припущень. Рішення, які приймаються органами влади, повинні ґрунтуватися виключно на законі та встановлених фактах справи та переконливих доказах;
▪️участь фізичних і юридичних осіб у процедурі та їх заслуховування, представлення доказів, залучення свідків, інформування про хід справи та рішення;
▪️необхідність обґрунтування та інформування від адміністративного органу. Органи влади повинні ухвалювати рішення, належним чином передавати їх учасникам та вказувати, до якого органу учасники можуть звернутись з його оскарженням;
▪️альтернатива у вигляді досудового оскарження. Учасники матимуть право оскаржувати рішення адміністративного органу до адміністративного органу вищого рівня за процедурою досудового оскарження, а також оскаржувати рішення в суді;
▪️чітке обмеження можливості скасування або зміни рішення.

👨‍⚖️Підписатися на ЗіП👨‍⚖️

Право

23 Nov, 09:03


🤑🖌 ФОПи на 2% отримали від податкової листи про невірне заповнення декларацій

💰 ФОПи, які сплачують 2% єдиного податку (третя група), почали отримувати від Державної податкової служби листи «щастя» про нібито зроблені помилки у деклараціях за грудень 2022 року.

🔖 У січні 2023 року ФОПи, які сплачують 2% єдиного податку, подали свої декларації за грудень 2022-го та сплатили єдиний податок. Ті, хто продовжував сплачувати єдиний внесок (ЄСВ), ще й відзвітували про сплачений ЄСВ (нагадаємо, під час воєнного стану ФОПи сплачують ЄСВ на добровільній основі).

💸 Суми єдиного податку, які були вказані у деклараціях, мали бути списані податковою з рахунків платників в електронному кабінеті.

🏛 Деякі місцеві ДПІ вигадують нові правила, а від ДПС немає чітких розʼяснень та єдиного підходу. Доки відповідні розʼяснення не зʼявляться, буде доречно не подавати уточнювальних декларацій. У контакт-центрі ДПС повідомляють, що над відповідними розʼясненнями вже працюють і найближчим часом має бути сформована єдина позиція.

🧾 Інший варіант, який пропонує ДПС України – подати до місцевої ДПІ заяву з проханням привести нарахування єдиного податку за грудень 2022 року у відповідність до поданої декларації. Наскільки це робоча опція, скоріш за все, залежатиме від технічних можливостей системи та бажання податківців конкретної ДПІ її реалізовувати.

🖋 Не можна також виключати, що податківці виправлять помилки у своїй системі та зрештою не потрібно буде подавати жодних додаткових документів.

Таким чином, будьте уважні до вимог податківців і звертайтесь за юридичним супроводом.

Територія права 🇺🇦 | Юридична консультація ⚖️

Право

23 Nov, 07:29


Англійська мова в Україні стане обов’язковою для багатьох посад

Щойно Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт № 9432, яким передбачається офіційно закріпити статус англійської як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ:

🔸Англійська мова отримає офіційно закріплений статус як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.
🔸Закон зобов’яже володіти англійською мовою тих, хто претендує на посади: державної служби категорії «А», «Б» і «В», перелік яких встановлюється Кабміном; голів місцевих держадміністрацій та їхніх заступників; військовослужбовців офіцерського складу, які служать за контрактом (перелік встановлює КМУ); поліцейських середнього та вищого складу НПУ, начальників в інших правоохоронних органах і службах цивільного захисту (перелік встановлює уряд); прокурорів; працівників митних та податкових органів (перелік встановлює КМУ); керівників суб'єктів господарювання державного сектора економіки (перелік визначає Кабмін).
🔸Також вимога володіти англійською мовою може висуватися в органах місцевого самоврядування, якщо посада передбачає міжнародну співпрацю (за винятком виборних посад).
🔸Іспити на визначення рівня володіння англійською мовою кандидатів на зазначені посади організовує Міністерство освіти і науки.
🔸У всіх видах пасажирського транспорту, на вокзалах, в аеропортах інформація, оголошення, повідомлення, надписи щодо транспортного обслуговування, поряд з державною мовою, мають подаватися також англійською.
🔸Вимога демонструвати англомовні фільми у кінотеатрах мовою оригіналу була вилучена рішенням парламентського комітету з інформполітики.
🔸В інших сферах англійська мова заохочується, але не є обов'язковою.

🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ

Право

23 Nov, 07:28


🪪 Як здати теоретичний іспит без навчання в автошколі: ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ ТА ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ

Сьогодні набрала чинності постанова Кабміну № 1218, якою затверджено порядок складання майбутніми водіями теоретичного іспиту після самостійної підготовки.

ПРОЦЕДУРА САМОСТІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

Особи, які вирішили самостійно вчити теорію, можуть використовувати друковану чи електронну літературу або вчити ПДР по темам навчальної програми. Майбутні кермувальники можуть скористатись онлайн-тренажером із ПДР. Він відображає всі питання, які будуть на теоретичному іспиті.

ЯК ЗАПИСАТИСЬ НА ІСПИТ?

Для проходження тестування майбутні водії звертаються до будь-якого сервісного центру МВС. Вони мають отримати талон запису через функціонал е-запис або через термінал сервісного центру МВС.

ПЕРЕЛІК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ:

▪️паспорт громадянина України з відміткою про місце реєстрації або ID-картку чи паспорт громадянина України для виїзду за кордон (надається разом з довідкою про місце проживання);
▪️медична довідка, що підтверджує допущення до керування транспортним засобом обраної категорії;
▪️ідентифікаційний номер;
▪️наявне посвідчення водія (у разі отримання права на керування транспортними засобами іншої категорії).

ВАРТІСТЬ

Складання теоретичного іспиту коштує 13 грн.

ІСПИТ ПІСЛЯ САМОСТІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

Процедура іспиту після самостійної підготовки залишається незмінною: для успішної здачі теорії необхідно відповісти на 20 питань за 20 хвилин. Під час тесту допускається 2 помилки, якщо більше – іспит не складено. Наступна спроба буде можлива не раніше 10 днів. Кількість спроб - необмежена.

⚖️ Ти ж ЮРИСТ

Право

23 Nov, 07:27


​​Вимога про видалення статті з вебсайту є належним способом захисту, якщо порушено особисте немайнове право особи – КЦС ВС

Тлумачення ч. 2 ст. 278 ЦК України свідчить, що з метою захисту особистого немайнового права законодавець допускає застосування різних способів захисту. У разі поширення в мережі «Інтернет» інформації, яка порушує особисте немайнове право особи, вимога про видалення статті з інтернету є належним способом захисту.

Такого висновку дійшов Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду.

У справі, що розглядалася, позивач просив визнати недостовірною і такою, що принижує його честь, гідність та ділову репутацію, інформацію, публічно поширену в мережі «Інтернет», а також зобов’язати відповідачів видалити відповідні статті з вебсайтів.

Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову. Апеляційний суд змінив мотивувальну частину цього рішення, вказавши, що обраний позивачем спосіб захисту порушеного права не передбачений законом.

Скасовуючи судові рішення в цій частині, КЦС ВС зазначив, що вибір способу захисту особистого немайнового права, зокрема права на повагу до гідності та честі, права на недоторканність ділової репутації, належить позивачеві.

Особа, право якої порушено, може обрати як загальний, так і спеціальний способи захисту свого права, визначені законом, який регламентує конкретні цивільні правовідносини. У зв’язку із цим суди повинні брати до уваги, що відповідно до ст. 275 ЦК України захист особистого немайнового права здійснюється у спосіб, встановлений гл. 3 цього Кодексу, а також іншими способами відповідно до змісту цього права, способу його поширення та наслідків, які спричинило це порушення.

Відповідно до ч. 4 ст. 32 Конституції України кожному гарантується судовий захист права спростовувати недостовірну інформацію про себе і членів своєї сім’ї та права вимагати вилучення будь-якої інформації, а також право на відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої збиранням, зберіганням, використанням та поширенням такої недостовірної інформації.

Скасовуючи рішення суду першої інстанції в цій частині, суд апеляційної інстанції зробив висновок, що обраний позивачем спосіб захисту порушеного права не передбачений нормами закону. При цьому перегляд рішення суду першої інстанції в частині відповідних позовних вимог суд апеляційної інстанції не здійснив.

З огляду на це КЦС ВС скасував оскаржувані судові рішення в цій частині та направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Постанова Верховного Суду від 11 жовтня 2023 року у справі № 756/10624/21 (провадження № 61-1711св23) – https://reyestr.court.gov.ua/Review/114187195.

Із цією та іншими правовими позиціями Верховного Суду можна ознайомитися в Базі правових позицій Верховного Суду –
lpd.court.gov.ua.

Право

13 Nov, 06:11


Верховна Рада внесла зміни до Цивільного кодексу щодо відкриття та оформлення спадщини

Право

13 Nov, 06:10


​​Огляд актуальної судової практики КГС ВС за вересень 2023 року: https://is.gd/K5drMX.

В огляді висвітлено низку правових позицій в окремих категоріях спорів, що належать до господарської юрисдикції.

Зокрема, у постановах у справах про банкрутство сформульовано правові висновки щодо:

застосування процедур банкрутства, пов'язаних з іноземною процедурою банкрутства;

відсутності в податкового органу права вимоги до ліквідатора надати ліквідаційний баланс;

особливостей проведення податковим органом перевірки в разі порушення щодо платника податку провадження у справі про банкрутство;

права представника працівників боржника на оскарження судових рішень у справі про банкрутство.

У постановах у справах щодо корпоративних спорів та корпоративних прав містяться висновки про:

відсутність підстав для визнання недійсним укладеного в 2014 році договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ у зв’язку з окупацією рф окремих територій України в разі недоведення настання внаслідок цього тяжкої для позивача обставини, що призвела до укладення ним спірного правочину;

безпідставність скасування рішень загальних зборів ОСББ через незначні процедурні помилки в організації та проведенні цих зборів. Необхідність дотримання балансу інтересів членів ОСББ та уникнення зайвого втручання в питання діяльності ОСББ під час вирішення такого спору;

правомірність застосування заходів забезпечення позову, що полягають у накладенні арешту на частку в статутному капіталі ТОВ та забороні державним реєстраторам проводити реєстраційні дії, у справі, в якій предметом спору є захист права власності на відповідну частку, а вимоги мають вартісний, грошовий вираз.

У постановах у справах, що виникають із правочинів, зокрема договорів, викладено правові висновки щодо:

зменшення заявленого до стягнення розміру неустойки з підстав початку рф військових дій;

позовної вимоги про визнання недійсними актів приймання виконаних будівельних робіт, яка не може бути самостійним предметом позову і, відповідно, способом захисту.

Право

13 Nov, 05:39


📲🖌 Лікарняний до 5 днів можна відкрити дистанційно – з симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ

📆 На період дії воєнного стану повертається можливість пацієнтам з симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ відкривати лікарняний дистанційно, як це було під час пандемії.

🔗 Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

💬 "Відтепер норма дистанційної виписки медичних висновків про тимчасову непрацездатність повертається і діятиме на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення. Це означає, що у разі наявності симптомів COVID-19, грипу або ГРВІ пацієнт має змогу звернутися до лікаря дистанційно за допомогою засобів телефонного зв’язку, інтернет-телефонії або засобів телемедичного зв’язку, а лікар на підставі звернення та опитування пацієнта відкриє медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період 5 календарних днів", — говорить заступник Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

🧾 Для призначення лікування лікар може також дистанційно виписати електронний рецепт. Навіть перший електронний рецепт відтепер можна отримати без особистого прийому.

🏥 У разі, якщо дію медвисновку про тимчасову непрацездатність потрібно буде продовжити на період понад 5 календарних днів, пацієнт обов’язково повинен буде з’явитися на особистий прийом до лікаря.

Таким чином, тепер можна дистанційно отримати виписку медичного висновку про тимчасову непрацездатність.

Територія права 🇺🇦 | Юридична консультація ⚖️

Право

10 Nov, 07:09


Факт призначення особи на посаду судді не має наслідком автоматичне зупинення дії адвокатського свідоцтва (ВС КАС № 459/2972/16-а від 30.11.2021 р.)
Позивач-пенсіонер звернувся до суду з позовом, в якому, просив зобов’язати Пенсійний фонд України (далі - ПФУ) доплатити йому 15% недоплаченої пенсії за серпень-грудень 2016 року, яка, на його думку, безпідставно недоплачувалася йому як особі, що займається підприємницькою діяльністю. ПФУ вважав, що наявність свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльність дія якого не припинена - свідчить що це є працюючий пенсіонер (який займається підприємницькою діяльністю), тому йому належні 85% пенсії.

Позивач же - в обгрунтування позовних вимог посилався на те, що після переведення його на пенсію за віком державного службовця він не займався і на даний час не займається незалежною професійною (адвокатською) діяльністю, оскільки адвокатська діяльність зупинена на підставі Постанови ВРУ «Про обрання суддів» і на даний час не відновлена, що підтверджується профайл адвоката.
Читати повністю

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ ОНЛАЙН

Право

10 Nov, 07:07


ПОВАЖНІ ПРИЧИНИ, які дозволяють не приходити до ТЦК та СП після отримання повістки

Перелік випадків, коли за неявку до ТЦК та СП не передбачена відповідальність, міститься у постанові Кабміну від 28 липня 2010 р. № 673.

Наразі перелік причин, через які військовозобов'язаний після вручення повістки може не прийти до ТЦК, зменшився. Тому зараз таких причин лише три.

ПЕРЕЛІК ПОВАЖНИХ ПРИЧИН НЕЯВКИ ДО ТЦК ТА СП:

🔸Хвороба, яка не дає можливості самостійно рухатися.
🔸Необхідність догляду за хворою дружиною, чоловіком, дитиною, своїми батьками чи дружини/чоловіка (ці особи мають проживати разом із військовозобов'язаним, також не повинно бути близьких родичів, які могли б взяти на себе догляд).
🔸Відкрите кримінальне провадження, застосування адміністративного стягнення або кримінального покарання стосовно військовозобов'язаного або резервіста.

Для підтвердження поважної причини, через яку немає можливості вчасно відвідати військкомат по повістці, потрібно надати довідки, офіційні документи.

🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ

Право

10 Nov, 07:07


🔍🪙 МОРАТОРІЙ СКАСУВАЛИ: в Україні повертаються податкові перевірки

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт № 10016-д, яким скасовується заборона на проведення податкових перевірок бізнесу.

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ:

З 1 грудня відновлюються податкові перевірки платників податків, які:

▪️здійснюють виробництво (реалізацію) підакцизної продукції,
▪️займаються гральним бізнесом,
▪️надають фінансові або платіжні послуги,
▪️нерезидентів України та інших платників податків (які відповідають одному із визначених законом критеріїв).

Мораторій на проведення податкових перевірок продовжить діяти для:

▪️ФОПів першої та другої групи (до грудня 2024 року),
▪️бізнесу, який знаходиться у зоні бойових дій або на тимчасово окупованій території України.

➡️ РЕПОСТ РІДНИМ ТА ДРУЗЯМ, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ БІЗНЕСОМ

⚖️ Ти ж ЮРИСТ

Право

06 Nov, 06:00


​​ДПС встановлює факти продажу товарів через мережу Інтернет без застосування РРО/ППРО 📲🔍

🔵🟢 Державна податкова служба України нагадує, що правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон № 265).

Детальніше читайте тут 👉 https://t1p.de/5yq7x

#ДПСінформує

Право

06 Nov, 05:59


🐱🐶 В Україні запустять Єдиний державний реєстр домашніх тварин, — Мінцифри 

Уряд ухвалив постанову про запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин — собак та котів.
У ньому міститиметься інформація про кількість тварин в Україні, наявність вакцинації, дані ветеринарного паспорта та інформація про власника чи утримувача.
Окрім цього, Реєстр передбачає інформування про загублених та знайдених тварин. Так, якщо ви загубили улюбленця, зможете про це повідомити.

Після наповнення Реєстру та повноцінного запуску дані, які в ньому міститимуться, стануть основою для запуску цифрового ветеринарного паспорта в "Дії".

Створення Реєстру дасть змогу зменшити кількість безпритульних тварин, а також наблизити українське законодавство до міжнародних стандартів.

Реєстрація тварин безоплатна й відбуватиметься добровільно. Для цього не потрібно спеціально кудись іти. Зареєструвати тварину можна під час планового огляду як у державній, так і в приватній ветеринарній клініці вже після повноцінного запуску Реєстру.

Розробка Реєстру наразі триває. Після завершення технічної частини й тестування ветеринарами оголосять про повноцінний запуск проекту.

Інформує Київ | Надіслати новину

Право

06 Nov, 05:59


Чи є позовна давність у вимог про повернення вкладу

Тлумачення п.2 ч.1 ст.268 ЦК, з урахуванням принципу розумності, дає підстави для висновку, що позовна давність не поширюється на будь-яку вимогу вкладника щодо видачі (повернення) вкладу банком.

Таку позицію висловив Касаційний цивільний суд, частково задовольнивши скаргу банку на попередні рішення у справі №201/3716/13.

У цій справі вкладник звернувся до суду з позовом до АТ КБ «ПриватБанк» про відшкодування шкоди і збитків, завданих працівником під час виконання трудових обов’язків.

Він надав банку через касу гроші в розмірі 430 тис. грн., на які нараховувались відсотки за вкладом. Але після закінчення дії терміну договору банк відмовив йому в поверненні вкладу, посилаючись на факт заволодіння цими коштами колишнім співробітником банку.

Рішенням районного суду в задоволенні позову відмовлено з тих підстав, що шкоду позивачеві завдав співробітник банку при виконанні дій, які не належали до його трудових обов’язків за посадовою інструкцією та наданими роботодавцем повноваженнями.

Апеляційний суд, навпаки, позов задовольнив. Але після двох повернень справи на повторний розгляд погодився з позицією суду першої інстанції.

Вирішуючи питання про застосування позовної давності, про що заявив відповідач, КЦС зауважив, що у цивільному законодавстві визначено об’єктивні межі застосування позовної давності, які встановлюються прямо (ст.268 ЦК); опосередковано (з урахуванням сутності заявленої вимоги).

Проте позовна давність не поширюється на вимогу вкладника до банку (фінансової установи) про видачу вкладу (п.2 ч.1 ст.268 ЦК).

КЦС наголосив, що зазначена гарантія охорони прав вкладника не залежить від обраного ним способу захисту прав, підстав пред’явлення такої вимоги, розірвання договору про банківський вклад за взаємною домовленістю сторін або в судовому порядку, відмови від договору в односторонньому порядку у випадках, передбачених договором та законом, чи навіть недійсності договору (нікчемності договору або визнання його недійсним на підставі рішення суду).

Урешті-решт, КЦС змінив постанову апеляційного суду в частині задоволених позовних вимог про повернення вкладу, виклавши мотивувальну частину в новій редакції, а рішення районного суду та постанову апеляційного суду в частині вирішення позовних вимог про стягнення з банку інфляційних втрат, 3% річних, упущеної вигоди та компенсації моральної шкоди скасував, направивши справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Блог юриста

Право

06 Nov, 05:58


🕹️Компанії Meta загрожує заборона на таргетовану рекламу по всій території ЄС

Європейський регулятор даних погодився поширити заборону, введену Норвегією, на таргетовану рекламу у Facebook та Instagram, та охопити нею всі 30 країн Європейського Союзу та Європейської економічної зони.

Meta ризикує отримати штраф у розмірі до 4% свого світового обороту, заявив норвезький регулятор даних.

Meta заявила, що дасть користувачам в ЄС і ЄЕЗ можливість давати згоду на обробку персональних даних, а в листопаді запропонує модель підписки для дотримання нормативних вимог.

"Члени EDPB знали про цей план, і ми вже повністю співпрацювали з ними, щоб досягти задовільного результату для всіх сторін", — сказав представник компанії.

З 7 серпня Meta підлягає щоденним штрафам у Норвегії в розмірі 1 мільйона крон ($90 000) за порушення конфіденційності користувачів через використання для реклами їхніх даних, таких як місцезнаходження чи поведінка веб-переглядача. 

@yurgazeta

Право

05 Nov, 16:53


Продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації

Відповідно до указів Президента, воєнний стан продовжиться з 15 листопада 2023 року до 15 лютого 2024 року. Загальна мобілізація також буде продовжена на 90 днів.

Для продовження воєнного стану та мобілізації необхідна підтримка парламентської більшості. Голосування за законопроєкти заплановано на наступний тиждень. Це буде вже дев'яте голосування за воєнний стан з початку війни.

Ось як відбувається процес продовження воєнного стану та мобілізації:
🔸Президент підписує укази про продовження дії воєнного стану та мобілізації;
🔸Укази подаються на розгляд Верховної Ради;
🔸Укази розглядаються Кмітетом Верховної Ради з питань оборони та національної безпеки;
🔸Укази винесені на пленарне засідання Верховної Ради.
🔸Для прийняття рішення про продовження воєнного стану та мобілізації необхідна підтримка 226 народних депутатів.

Таким чином, скоро буде вирішено питання щодо продовження дії військового стану.

🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ

Право

05 Nov, 16:53


🇺🇦🇺🇦 ПРИЗОВУ БІЛЬШЕ НЕ БУДЕ: в Україні по-новому набиратимуть людей в армію

Міністерство оборони України затвердило нові зміни кадрової політики у війську. Концепція буде повністю впроваджена протягом наступних пʼяти років - до 2028 року.

ЩО ЗМІНИТЬСЯ?

▪️ЗСУ перейдуть на військову службу за контрактом. Строкову службу замінять інтенсивною військовою підготовкою громадян призовного віку;

▪️в Україні діятиме система рекрутингу ЗСУ;

▪️рівні можливості чоловіків і жінок в армії, урахування освіти солдатів та професійний розвиток;

▪️удосконалена електронна система військового обліку;

▪️автоматизовані та цифровізовані процеси управління персоналом;

▪️співпраця між українськими ВНЗ та вишами країн НАТО і ЄС;

▪️прозора система оплати та забезпечення житлом;

▪️вдосконалене психологічне забезпечення, покращення відносини між командирами і підлеглими;

▪️належні умови для переходу від військової кар’єри до цивільного життя.

ПІДТРИМУЄТЕ? 👍/😡

⚖️ Ти ж ЮРИСТ

Право

30 Oct, 16:52


📱🪖 В Україні планують запустити «смарт-мобілізацію»

Глава Мінцифри Михайло Федоров заявив, що в Україні планують запустити «смарт-мобілізацію», яка дозволить громадянам самостійно обирати спеціалізацію, на яку вони хочуть мобілізуватись.

ОСНОВНІ ТЕЗИ:

▪️«Смарт-мобілізація» дозволить громадянам самостійно обирати спеціалізацію, на яку вони бажають мобілізуватись;

▪️Можна буде подивитися, в який підрозділ/роту йдете, які є обов'язки та ризики, як навчатимуть;

▪️У військкомат іти не треба. Потрібно пройти онлайн-тест, прийти до рекрутера на навчання з експертами з поля бою, якщо підходиш за характеристиками;

▪️Пілот проекту планується до запуску «‎через місяць-два»‎. Спочатку нововведення тестуватимуть на операторах дронів.

ПІДТРИМУЄТЕ ТАКІ ЗМІНИ? 👍/😡

⚖️ Ти ж ЮРИСТ

Право

27 Oct, 06:45


Зазначивши адресу електронної пошти, позивач проінформував суд у встановлений процесуальний спосіб адресу для електронного листування, чим поклав на себе ризики щодо її актуальності
🔥Постанова КЦС ВС від 19.10.2023 № 128/31/23 (61-6324св23):
📎https://reyestr.court.gov.ua/Review/114389895

Право

27 Oct, 06:44


🖋⚖️ У МОЗ розповіли, як захисникам України потрапити на лікування до закордонних клінік

📆 З 24 лютого 2022 року працюють евакуаційні рейси для українців, які постраждали внаслідок війни. Завдяки активній міжнародній підтримці евакуйовано майже 4 тисячі громадян до закордонних клінік.

🏛 У програмі лікування можуть брати участь як цивільні, так і військові.

📑 Так, уряд України ухвалив постанову, яка спростила механізм направлення на лікування за кордон. Медзаклад, в якому захисник перебуває на лікуванні, ініціює та визначає необхідність направлення на лікування за кордон.

📝 Медзаклад готує пакет документів, зокрема:
✔️ згоду військового або його законного представника на лікування за кордоном;
✔️ згоду на обробку та передачу персональних даних медзакладам іноземних держав;
✔️ виписку з медичної карти амбулаторного хворого за формою, затвердженою МОЗ;
✔️ висновок про необхідність направлення військового на лікування за кордон.

🔖 Висновок про необхідність евакуації разом із пакетом документів медзаклад надсилає до державного органу зі складу сектору безпеки й оборони, в якому військовий проходить службу. Державний орган надсилає на розгляд лист-направлення з копіями документів.

📨 Далі МОЗ подає запит до країн ЄС щодо готовності безоплатно надати захиснику України необхідну медичну та реабілітаційну допомогу і листом інформує Командування Медичних сил або відповідний державний орган, що входить до складу сектору безпеки і оборони, адміністрацію Держприкордонслужби та МЗС про погоджений з іноземною стороною перелік захисників України, яких можуть прийняти на лікування за кордоном.

🏥 Міністерство охорони здоров’я України за сприяння офіційних структур Єврокомісії транспортує військових до закордонної клініки.

Таким чином, вказаний алгоритм забезпечує можливість лікування в закордонних клініках.

Територія права 🇺🇦 | Юридична консультація ⚖️