Приклад еротичного зображення, яке іноді можна знайти серед похоронних речей у єгипетській гробниці.
Стародавні єгиптяни мали багатий і складний підхід до любові та сексу. Сексуальність розглядалася як природна та невід’ємна частина людського життя, і вона відзначалася в мистецтві, літературі та релігії. У стародавніх єгиптян було дуже ліберальне ставлення до сексуальності, яка вважалася природною та невід’ємною частиною людського життя. Вони вірили, що сексуальне задоволення — це дар богів і що воно приносить як фізичну, так і духовну користь. Єгиптяни вшановували сексуальність у своєму мистецтві, літературі та релігії, і вона була невід’ємною частиною повсякденного життя. Секс був не лише засобом продовження роду, але й способом зв’язку з божественним. Стародавні єгиптяни вірили, що сексуальне задоволення може наблизити людину до богів і що це спосіб отримати доступ до вищих станів свідомості. Фактично, деякі з найбільш священних ритуалів у давньоєгипетській релігії включали статеві акти, які виконували жерці та жриці.
Стародавні єгиптяни мали широкий спектр сексуальних звичаїв і вірувань. Вони вважали, що секс є природною і здоровою частиною життя, і що ним повинні насолоджуватися як чоловіки, так і жінки. Мастурбація також була прийнята і не розглядалася як гріховний акт, як це було в деяких інших стародавніх культурах. Вони вважали, що фараони мали особливий зв’язок із богами, і вірили, що сперма фараона була священною. Вважалося, що сперма фараона мала силу створювати нове життя і що її можна використовувати для зцілення хворих і поранених. Ця віра призвела до створення амулетів і зілля, зроблених із сперми фараона, які використовувалися як форма ліків.
Стародавні єгиптяни також вірили в силу магії родючості. Вони вірили, що певні предмети, такі як амулети, можуть підвищити фертильність і сексуальну потенцію. Вони також вірили, що статевий акт під час певних фаз місяця може збільшити шанси на зачаття. Стародавні єгиптяни мали різноманітні сексуальні практики, які вважалися прийнятними. До них належали оральний секс, анальний секс і груповий секс. Однак перелюб був суворо заборонений, а позашлюбні зв'язки каралися смертю.
Проституція та секс-робота також були частиною давньоєгипетського суспільства. Повіями часто ставали рабині або жінки з нижчих соціальних верств, яких примушували до цієї професії. Однак були й незалежні повії, які були шанованими членами суспільства і мали високий ступінь автономії. Секс-праця регулювалася державою, і повії були зобов'язані платити податки. Стародавні єгиптяни вважали, що секс-праця є необхідною частиною суспільства, і навіть мали богиню проституції Хатхор. У храмах Хатхор часто працювали повії, які виконували функції жриць і надавали сексуальні послуги відвідувачам храму.
Гендер і сексуальність також були важливими темами в давньоєгипетському мистецтві та літературі. Давні єгиптяни створили одні з найкрасивіших і найскладніших творів мистецтва стародавнього світу, включаючи приголомшливі витвори скульптури, живопису та архітектури. Багато з цих творів зображують сцени кохання та сексу, що відображає важливість цих аспектів життя в Стародавньому Єгипті.
Одним з найяскравіших прикладів гендеру та сексуальності в давньоєгипетському мистецтві є зображення бога Беса. Бес був карликовим богом, якого часто зображували блазнем або музикантом. Він також був богом родючості та сексуальності, його часто асоціювали з пологами та захистом породіль. Беса зображували з перебільшеним фалосом, який вважався символом його сексуальної потенції.
Ставлення давніх єгиптян до кохання і сексу продовжує зачаровувати і надихати людей і сьогодні. Їхній спадок живе в прекрасному мистецтві та літературі, а також у багатьох уявленнях про природу людської сексуальності та її місце в суспільстві, які вони надають.
Музей єгипетських старожитностей, Каїр, Єгипет.