OSVITA UKRAINE @osvita_ukraine Channel on Telegram

OSVITA UKRAINE

@osvita_ukraine


Освітньо-інформаційний канал від фундації «Незламна Україна». Про освіту для українців у Польщі

Всі основні гарячі посилання: https://bit.ly/m/Foundation-Unbreakable-Ukraine

Сайт: https://nezlamna.org/
Задати питання: [email protected]

OSVITA UKRAINE (Ukrainian)

Канал "OSVITA UKRAINE" - це освітньо-інформаційний ресурс, який був створений фундацією "Незламна Україна". Цей канал призначений для українців, які проживають у Польщі і цікавляться питаннями освіти. Тут ви знайдете всю необхідну інформацію про освітні можливості, програми обміну, стипендії та інші корисні матеріали.

На каналі регулярно публікуються гарячі посилання, які допоможуть вам отримати доступ до корисних ресурсів. Також усі бажаючі можуть звертатися за консультацією або запитаннями на електронну пошту [email protected] або завітавши на сайт фундації за адресою https://nezlamna.org/.

Не пропустіть можливість отримати актуальну та важливу інформацію про освіту для українців у Польщі. Приєднуйтесь до каналу "OSVITA UKRAINE" в Telegram вже сьогодні!

OSVITA UKRAINE

14 Nov, 06:10


До 9 грудня українці можуть скористатися безоплатним доступом до 40 професійних курсів з англійської, маркетингу, дизайну, IT та інших

Платформа зробила безплатними курси, які коштували до 20 тисяч гривень. Різні програми розраховані на 20-40 годин.

Після подання заявки протягом 72 годин (залежно від навантаження) команда перевірить дані користувача і надішле інформацію для доступу до платформи з обраним курсом.

Подати заявку можна на сторінці https://l.genius.space/free/

OSVITA UKRAINE

10 Nov, 13:52


Завтра Польща святкує День незалежності – Narodowe Święto Niepodległości 🇵🇱

Наприкінці 80-х рр. ХХ ст. поляки та українці отримали нагоду визволитися з лещат тоталітарних режимів та побудувати незалежні та суверенні держави. На шляху до свободи вони часто допомагали одне одному. Сьогодення ж ставить перед україно-польськими стосунками нові запитання та виклики. Історія демонструє, що з обох боків були люди, здатні зробити так, аби українці та поляки знову подали одне одному руки 🤝

Український інститут національної пам’яті раніше розробив проєкт «100 років сусідства: Україна і Польща», який дозволяє по-новому подивитися на стосунки наших держав, звільнивши їх від зайвих емоцій та історичних міфів.

Цей проєкт подано у 5 сюжетах

1 – Державотворення “по-центрально-європейськи”
2 – В боротьбі за незалежні держави
3 – Війна у війні
4 – Одна родина – дві нації
5 – На шляху до свободи

Як будуть святкувати Narodowe Święto Niepodległości

Варшава
Вроцлав
Краків
Лодзь
Познань
Гданськ

OSVITA UKRAINE

04 Nov, 11:25


Важливе про випускні іспити у польській та українській системах освіти

🇵🇱 До кінця 2026-27 року у Польщі продовжено відміну порогу у 30% з додаткового предмету на матурі. Це предмет, який складається на додачу до трьох обов'язкових предметів – польської, математики та сучасної іноземної мови. Додатковими предметами можуть бути хімія, біологія, географія, фізика, історія, інформатика та ін.

Всю інформацію про графік проведення матури та організацію екзаменів, зокрема для учнів з України, можна знайти на сторінці CKE 🔗 https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-maturalny-w-formule-2023/harmonogram-komunikaty-i-informacje/rok-szkolny-2024-2025-2/

🇺🇦 У 2025 році тест з історії України зазнає змін: тепер він містить питання з усієї програми, тому учасникам варто підготуватися не лише до питань з другої половини XVI — початку XXI століття, але й з інших розділів. Як і торік, НМТ міститиме три обов'язкові предмети (українську мову, математику, історію України), а також один предмет на вибір (наприклад, українську літературу, іноземну мову, біологію, хімію, фізику, географію).

Деталі на сайті УЦОЯО 🔗 https://testportal.gov.ua/dpa-skasovano-a-vstupna-kampaniya-vidbuvatymetsya-za-osoblyvoyu-protseduroyu-3/

OSVITA UKRAINE

29 Oct, 13:38


В грудні в Польщі планується публікація власного штучного інтелекту – PLLuM 🧠

Провідним у цій сфері прикладом зараз є ChatGPT, який розробляє американська компанія. Користувачі ChatGPT надсилають запити в чаті і отримують будь-які потрібні дані, обробляють інформацію, перевіряють свої роботи та багато іншого. Очікується, що функціонал польського "чату" буде схожим, хоч на запуску не варто розраховувати на аналогічний масштаб.

Перевага в тому, що PLLuM навчається польською мовою, на великій кількості польських джерел. ChatGPT навчається здебільшого на англійських джерелах, тому для інших мов і країн його дані не такі обширні. А ще PLLuM буде безкоштовним.

Після запуску цей інтелектуальний помічник може стати допомогою у навчанні, доступом до величезної кількості наукових і практичних знань польською.

OSVITA UKRAINE

25 Oct, 16:28


До перегляду в День української писемності та мови 🇺🇦

Документальний фільм «Як виникла українська мова?»

▶️ https://m.youtube.com/watch?v=2TqtNB5XSUM

OSVITA UKRAINE

22 Oct, 17:04


Разом ми сильніші! 🫶🤝🇺🇦

«Перша українська школа» в Києві дарує 50 безкоштовних місць на рік для дітей ВПО у 1-4 класах! 🤗

Це наш спосіб підтримати українські родини, які постраждали від війни, та подарувати дітям можливість якісної освіти в безпечному середовищі ♥️

🎓 Що ми пропонуємо:

🧷 Інноваційні програми НУШ
🧷 Сучасні класи та безпека (бомбосховище, генератори, Starlink)
🧷 Професійні вчителі та індивідуальний підхід до кожної дитини

💥 Кількість місць обмежена! Запишіться просто зараз, щоб не втратити цю унікальну можливість!

Разом ми будуємо майбутнє наших дітей! 💙💛

Реєстрація за посиланням https://forms.gle/p34DmMES4sqPMxzr5 🔗

OSVITA UKRAINE

22 Oct, 17:04


Наша школа у Києві пропонує безоплатні місця ⬇️

OSVITA UKRAINE

18 Oct, 14:33


Польський проєкт PI-STACJA створює безоплатні відеолекції з математики, біології, хімії та інших предметів, до кожної з яких доступні якісні субтитри українською мовою

Математика 🔗 https://www.youtube.com/@pistacjamatematyka
Біологія 🔗 https://www.youtube.com/@PistacjaBiologia
Хімія 🔗 https://www.youtube.com/@PistacjaChemia
Природа 🔗 https://www.youtube.com/@PistacjaPrzyroda
Техніка 🔗 https://www.youtube.com/@PistacjaTechnika
Географія 🔗 https://www.youtube.com/@PistacjaGeografia

OSVITA UKRAINE

16 Oct, 14:34


Коли ми перечитуємо матеріал замість того, щоб спробувати пригадати його, це практично не допомагає запам’ятати інформацію 🧠

Ефективно щось запам’яти можна лише дістаючи інформацію «назовні» зі своєї голови. Про це говорить науковиця Барбара Оклі. Оклі почала вчити математику та інженерію вже у віці 26 років, після того як завершила службу в армії США.

Професорка створила один з найпопулярніших (3,9 млн реєстрацій) у світі онлайн-курс «Навчитися вчитися» (Learning How to Learn). Курс розрахований на 15 годин, його можна проходити у власному темпі. Доступний в перекладі українською мовою.

OSVITA UKRAINE

15 Oct, 09:25


Вечірка-квест "Гарбузовий переполох" у Варшаві, Кракові та Вроцлаві🎃 🕸️🖤

Запрошуємо на осіннє свято для дітей 6-11 років. Ми перетворимо вечір у пригоду і обіцяємо, що всі будуть багато сміятися!

Що чекає на учасників?
Захопливі квести
📸 Стильна фотозона
🎨 Аквагрим
🎁 Подарунки
💃 Весела дискотека
🍭 Смаколики
✂️ Креативні майстер-класи

Де і коли?

📍 Варшава: Аl. Jerozolimskie 179, 02-222
📍 Краків: ul. Świętego Filipa 25, 31-150
📍 Вроцлав: Aleja Wiśniowa, 1, 53-313

🗓 31 жовтня
🕔 17:00-19:00

📌 Квиток: 40 злотих (спеціальна пропозиція — 60 злотих за 2 учасників)

Для учнів "Незламної" вхід вільний!

Реєстрація: https://forms.gle/KbA5QdBceo29dFMn6

OSVITA UKRAINE

09 Oct, 14:38


Міністерка національної освіти Польщі Йоанна Муха у великому інтерв’ю OKO.press про інтеграцію українських учнів: «Я не вважаю цей процес успішним на даний момент. Я діагностую, що ситуація дуже складна. Дослідження, проведені неурядовими організаціями, також показують, що ця інтеграція нам не вдається. Звичайно, є місця, де діти дуже добре інтегрувалися та добре почуваються у шкільному середовищі, але загалом у мене більше хвилювань, ніж причин для задоволення»

Йоанна Муха повідомила, що міністерство залучило кошти європейського гранту, які надійдуть на початку 2025 року. За ці кошти школи зможуть протестувати знання польської у всіх українських учнів, аби проаналізувати, які заходи необхідні для покращення рівня знань.

Також, за словами міністерки, школи не мають достатньо компетенції, щоб викладати польську як іноземну. Тому в межах гранту триватиме робота з вчителями. Ще частина коштів буде використана на працевлаштування міжкультурних асистентів.

💬 Прокоментувала Йоанна Муха також і плани з удосконалення підручників історії та географії: «Якщо нам вдалося виробити спільні підручники історії з Німеччиною, то нам це вдасться і з Україною. На мій погляд, іншого напрямку немає, наш спільний інтерес – поглиблення співпраці, а не культивування конфлікту».

Міністерка розповіла, що найближчим часом матиме зустріч із заступником українського міністра освіти Євгеном Кудрявцем щодо вивчення українських предметів: «Якщо [в МОН України – ред.] буде бажання організувати ці уроки, ми зробимо доступними школи, щоб українські діти могли вивчати свої предмети».

OSVITA UKRAINE

04 Oct, 12:38


До свого 15-річчя «Український Дім» надає 15 стипендій українським школярам

Кандидати мають бути віком від 7 до 18 років, мати українське громадянство та проживати в Польщі

Мета стипендій – підтримати розвиток талантів у галузях спорту, науки або мистецької діяльності. Кожна стипендія становить 5 000 злотих і може бути використана на оплату курсів, тематичних занять або придбання обладнання, необхідного для розвитку захоплень дитини.

📌 Найважливішими складниками заявки є опис захоплень і досягнень кандидата (наприклад, перемоги в конкурсах), обґрунтування потреби у стипендії та план її використання, 2-хвилинне відео, в якому учасник розповідає про себе та свої захоплення.

Заявки приймаються до 17 жовтня. Оголошення результатів відбудеться на церемонії вручення у Варшаві 26 листопада.

Подробиці на сайті «Українського Дому»

OSVITA UKRAINE

26 Sep, 13:27


Фахівці Українського інституту розвитку освіти уклали добірку навчального контенту з української мови, української літератури, історії України, географії для 5–11 класів

Добірка допомагає зорієнтуватися у скороченій програмі, яка була розроблена для українознавчого компоненту. Вона містить перелік тем, лінки на навчальні матеріали та завдання.

Добірка доступна на сайті МОН

Українознавчий компонент учні з Варшави, Познані, Лодзя, Гданська та Жешува можуть вивчати в «Першій українській школі». Це заняття по середах і суботах у другій половині дня 🔜 Наразі заняття відбуваються онлайн, але за умови достатньої відвідуваності протягом осені перейдуть в офлайн. Для запису можна звертатися за мейлом [email protected]

OSVITA UKRAINE

23 Sep, 11:14


У новому навчальному році до польських шкіл приєдналося приблизно 40 тисяч нових учнів з України. Це у два рази менше, ніж прогнозувало польське міністерство освіти.

Причиною може бути як неточна статистика щодо кількості дітей з України у Польщі, так і труднощі у процесі зарахування до шкіл Наприклад, видання oko.press описує випадок, коли учня, що закінчив 8 клас в Україні, не приймають до початкової школи, а в ліцеї для нього немає місця. А також приклад, коли школа пропонує клас з різницею у 2 роки навчання. Відомий випадок у Вроцлаві, коли деякі батьки вирішили забрати першокласників зі школи, тому що клас був сформований переважно з українців і це було сприйнято батьками як сегрегація.

Форма домашнього навчання у якості альтернативи недоступна українським учням. Нею можуть користуватися лише учні з комплексними порушеннями, включно з порушеннями інтелектуального розвитку, які мають висновок про необхідність спеціальної освіти і реалізують шкільний обов'язок або обов’язок навчання у інклюзивно-ресурсному центрі.

OSVITA UKRAINE

18 Sep, 08:49


План дій у разі повені: як підготуватися та що робити під час повені та після

Зібрали найважливіші поради у нашому дописі 🙌

Не забудьте зберегти цю інформацію або поділитися з тими, хто наразі перебуває в зоні ризику.

Сподіваємось, що ви та ваші рідні в Польщі знаходяться в безпеці 🫂

✔️ Тут ви знайдете рекомендації про підготовку до повені, які можуть врятувати життя та зберегти здоров’я багатьох людей: https://bit.ly/3ZoHabj

Підписатися: Spilno 👈

OSVITA UKRAINE

11 Sep, 08:07


⚡️«Незламна Україна» відкриває освітній простір, де 8-11-класники вивчатимуть математику, польську, українську, англійську, історію та братимуть участь у профорієнтаційних і розважальних заходах.

Для 8 класу заняття з математики передбачають підготовку до польського екзамену, 9-10 класи займатимуться за програмою для надолуження знань, а 11 клас готуватиметься до українського іспиту.

Заняття з мов будуть проходити у групах за рівнем знань.

Історія вивчатиметься у форматі едьютейнмент, тобто в ігровій формі.

Учні відвідуватимуть музеї, кіно, атракціони, за потреби надаватиме підтримку психолог.

Учасники зможуть консультуватися про професійний шлях з фахівцями в польських компаніях, установах двічі на місяць.

Можна обрати усі або окремі предмети, заняття відбуватимуться у вечірній час двічі на тиждень.

Старт занять вже у вересні. Участь безоплатна завдяки сприянню організації CARE Poland.

🔗 Залишити заявку

OSVITA UKRAINE

07 Sep, 17:51


OSVITA UKRAINE pinned «Особливості екзамену восьмикласника для українців у цьому році Якщо учень вирішує не складати екзамен восьмикласника з польської мови, під час вступу до ліцею, технікуму чи професійної школи на 2025/26 навчальний рік замість результату іспиту буде зарахована…»

OSVITA UKRAINE

05 Sep, 14:06


Особливості екзамену восьмикласника для українців у цьому році

Якщо учень вирішує не складати екзамен восьмикласника з польської мови, під час вступу до ліцею, технікуму чи професійної школи на 2025/26 навчальний рік замість результату іспиту буде зарахована оцінка з польської мови, виставлена у школі

«Відмінно» - 35 балів, «Дуже добре» - 25 балів, «Добре» - 20 балів, «Задовільно» - 15 балів, «Допустимо» - 10 балів.

Також, відповідно до цьогорічних правил екзамену 8-класника, для учнів з України діють так звані dostosowanie, адаптації Це може бути подовжений час екзамену, допомога вчителя з перекладом тощо. Школи мають повідомити про них усіх учнів до 27 вересня, а до 30 вересня необхідно зареєструватися на екзамен з польської.

🗓 До 20 листопада школа вирішує, які саме адаптації повинні діяти для учня, і повідомляє про це учня та батьків. Не пізніше 26 листопада батьки мають подати заяву про застосування або невикористання запропонованих адаптацій.

Якщо учні зараховані до школи після 30 вересня, адміністрація має встигнути надати учню інформацію про адаптації до кінця додаткового терміну реєстрації, тобто 15 березня. Батьки учня протягом 3 днів з дня отримання інформації від директора школи або уповноваженого ним вчителя повинні подати заяву про їхнє застосування або відмову.

Детально всі можливі адаптації для українців описані в цьому документі на 25 сторінці 🔗

OSVITA UKRAINE

02 Sep, 13:44


Напередодні навчального року Міністерство національної освіти Польщі оновило Положення про організацію навчання, виховання та догляду за дітьми та молоддю, які є громадянами України

В новому навчальному році діятимуть такі правила

— Учні з України складатимуть іспит за восьмий клас лише з математики та сучасної іноземної мови. Учні з України зможуть складати іспит за восьмий клас із сучасної іноземної мови, яку вони вивчали поза польською школою.

— Іспит з польської мови буде необов’язковим, але його можна здати за бажанням. Кінцевий термін реєстрації на іспит з польської мови – 30 вересня 2024 року, з можливістю відмови до 10 лютого 2025 року.

— Додатковий термін подання декларацій про складання восьмого класу, матури, фахових іспитів – 14 березня 2025 року. У деклараціях необхідно вказати інформацію про вибір іноземної мови та готовність складати іспит з польської мови.

— Додаткові заняття з польської мови проводитимуться 4 годин на тиждень (а не 6, як було раніше). Також школа може організувати корекційні заняття (zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze), якщо бачить потребу працювати з певною групою учнів окремо для надолуження матеріалу з якогось предмету. Кількість годин таких занять на тиждень не визначена законодавчо, на практиці такі заняття можуть відбуватися раз на два тижні.

— Учні, які відвідують підготовчі класи, не проходять підсумкове оцінювання, якщо знання польської мови є недостатнім.

— Прийом учнів, які мають особливі освітні потреби, можливий на підставі заяви батьків про подання запиту до громадських центрів (publiczna poradnia psychologiczno-pedagogiczna, publiczna poradnia specjalistyczna).

Додатково, законодавство передбачає, що державна початкова школа, в районі якої проживає учень, приймає його за замовчуванням. Батьки, які не можуть знайти школу з вільними місцями, можуть звернутися до органу, що керує школами (наприклад, відділу освіти гміни або повіту), з проханням вказати школу з вільними місцями. Гміна зобов'язана забезпечити безкоштовний транспорт або відшкодувати витрати на проїзд громадським транспортом, якщо відстань від дому до школи перевищує 3 км для учнів 1-4 класів або 4 км для учнів 5-8 класів.

OSVITA UKRAINE

27 Aug, 13:45


З нового навчального року 2024/25 школи можуть наймати міжкультурних асистентів (раніше переважко громадські організації наймали асистентів, адже школи не мали на це фінансування) Тим часом, як повідомляє видання Dziennik Gazeta Prawna, на початку серпня в офіційному банку вакансій в освіті ofertypracy.edu.pl було подано одне оголошення про роботу на посаду асистента.

Фінансування має надійти до органів місцевого самоврядування лише в новому календарному році, тобто з січня 🗓

До того ж, відповідно до роз'яснень польського Міносвіти, особливих вимог до міжкультурних асистентів, окрім знання мови та культури країни походження іноземного учня, не встановлено.

💬 Вікторія Осадча (Гнап), президентка фундації «Незламна Україна», у коментарі для Dziennik Gazeta Prawna звернула увагу на те, що міжкультурному асистенту варто володіти відповідною експертизою для адаптації учнів в новому культурному середовищі або пройти навчання.

OSVITA UKRAINE

23 Aug, 13:14


Як учням за кордоном зберегти зв’язок з Україною, коли навчатися в дистанційній школі стає важче через вимоги ходити в місцеву школу і курс українського уряду на скорочення мережі дистанційних шкіл? Чи запрацював ефективно український компонент для тих, хто перебуває за кордоном?

🎦 Ці та інші питання порушувалися в ефірі «Єдиних новин» з президенткою фундації «Незламна Україна» Вікторією Осадчою.

OSVITA UKRAINE

21 Aug, 10:00


22 серпня в Міністерстві освіти Польщі (МЕN) буде обговорення про збільшення кількості учнів у класі до 29 у зв'язку з прийомом учнів з України.

Portal Samorzadowy взяв коментарі у професійної спільноти вчителів і з'ясував, що нові правила сприйняті освітянами неоднозначно

Так, профспілка Związek Nauczycielstwa Polskiego вимагає, аби вчителі отримували надбавку за роботу у таких класах.

💬 Урсула Возняк, віцепрезидентка профспілки, сумнівається, що міжкультурні працівники суттєво полегшать роботу вчителів, тому що з їхнім наймом виникнуть проблеми, а фінансування на їхню роботу з'явиться не раніше січня.

💬 Профспілка NSZZ „Solidarność” наголошує на тому, що в таких класах неможливо застосовувати індивідуалізований підхід до навчання.

💬 Позиція МЕN полягає в тому, що світ став більш мобільним, і навчання іноземних учнів у школах вже не має розглядатися, як щось виняткове.

Якщо 22 серпня досягнути домовленостей не вийде, взаємодія між міністерством та вчителями може суттєво загостритися 💢 Питання оплати праці вчителів у Польщі є дуже чуттєвим вже не перший навчальний рік поспіль.

12,935

subscribers

582

photos

23

videos