НАЗК @nazk_gov_ua Channel on Telegram

НАЗК

@nazk_gov_ua


Будуємо доброчесну владу та справедливе суспільство!

nazk.gov.ua

Facebook cutt.ly/a7MDqTO
Х cutt.ly/O7MDtzR
YouTube cutt.ly/I7MDonB

☎️(044) 200 06 94
#Декларування
#Моніторинг_способу_життя
#ДАП
#конфлікт_інтерерсів

НАЗК (Ukrainian)

Доброчесна влада та справедливе суспільство - ось гасло, яке керує роботою каналу "НАЗК" на Telegram. Цей канал відображає діяльність Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) в Україні. НАЗК працює над побудовою прозорої та етичної влади, проводячи моніторинг способу життя посадових осіб та розглядаючи конфлікти інтересів. Канал також надає посилання на веб-сайт НАЗК, а також на їхні сторінки у Facebook та YouTube. Якщо вас цікавить процес декларування, ДАП або питання боротьби з корупцією в Україні, канал "НАЗК" на Telegram - це відмінне джерело актуальної та надійної інформації. Приєднуйтесь до каналу, щоб бути в курсі останніх подій та ініціатив Національного агентства з питань запобігання корупції!

НАЗК

03 Jan, 14:24


🖥️ Часткове автозаповнення чернетки декларації наразі працює лише для декларування за 2021-2023 роки за умови раніше сформованої довідки

📄 НАЗК запровадило можливість часткового автоматизованого перенесення окремої інформації з державних реєстрів та баз даних до форми декларації. Водночас, у зв’язку із масштабною кібератакою на реєстри, держателем яких є Міністерство юстиції України, та до яких НАЗК має автоматизований доступ, декларанти наразі не можуть сформувати довідку «Дані для декларації». 

📄 Якщо ви сформували довідки “Дані для декларації” за 2021 та 2022 роки після 11.10.2024 або маєте сформовану довідку за 2023 рік (незалежно від дати формування), то можете скористатися функцією “Автозаповнення” чернетки декларації для заповнення декларацій за ці періоди. Як скористатись функцією “Автозаповнення” покроково - у відеоінструкції.

Детальніше 🔗

#декларування

НАЗК

03 Jan, 10:28


💡 Врахування прожиткового мінімуму для працездатних осіб в діяльності публічних службовців є важливим не лише з точки зору соціальної політики, а й у контексті антикорупційних механізмів, оскільки цей показник є ключовим для забезпечення прозорості та доброчесності в державному управлінні

📊 У 2025 році прожитковий мінімум для працездатних осіб залишився на рівні 2024 року - 3028 грн.

Прожитковий мінімум слугує орієнтиром як для публічних службовців під час декларування, так і для антикорупційних органів при виявленні ознак недостовірних відомостей, необґрунтованості активів, незаконного збагачення, зловживань у сфері життя громадян, контролю за використанням державних коштів тощо.

Подробиці - тут 🔗

#декларування

НАЗК

31 Dec, 13:51


НАЗК тимчасово призупиняє роботу функції “Дані для декларації” в Реєстр декларацій до відновлення стабільної роботи реєстрів Міністерства юстиції України. Всі інші функції Реєстру декларацій працюють у звичному режимі.

🔍 Відсутність обміну даними з реєстрами Мін'юсту не дає можливості в повному обсязі сформувати довідку “Дані для декларації” та\або може продовжити термін її формування на невизначений термін. Про відновлення роботи цієї функції Реєстру декларацій Національне агентство повідомить додатково.

📌 Рекомендуємо слідкувати за сторінками Національного агентства та Мін'юсту і повідомленнями про відновлення роботи реєстрів Міністерства юстиції.

Детальніше - тут 🔗

#декларування

НАЗК

30 Dec, 14:05


💡 НАЗК оновило роз’яснення до кампанії декларування за 2024 рік, врахувавши зміни у законодавстві та зворотний зв'язок декларантів

Під час підготовки фахівці НАЗК опрацювали понад 4 тисяч коментарів в Базі знань та більш ніж 9 тисяч анкет, які декларанти заповнили після подання декларації до Реєстру. 

Оновлені роз’яснення допоможуть суб’єктам декларування уникнути типових помилок та швидше зорієнтуватися в питаннях, які викликають сумніви.

Що нового в роз’ясненнях читайте за посиланням 🔗

#декларування

НАЗК

28 Dec, 14:00


🎄 Зимові вечори - час домашнього затишку, роздумів та кіно. Бажаєте переглянути фільми, які мотивують і надихають?

Пропонуємо добірку історій про сміливих людей, які викривали злочини, зокрема корупційні, відстоювали правду та стали каталізаторами масштабних суспільних змін.

📽️ 1. «Вся президентська рать»
Класика про журналістів, які розкрили Вотергейтський скандал, що змусив президента Ніксона піти у відставку.

📽️ 2. «Ерин Брокович»
Джулія Робертс у ролі правозахисниці, яка допомогла місцевим жителям  викрити компанію, що забруднювала воду, ставши їх голосом.

📽️ 3. «Суддя»
Історія про суддю, який викриває корупцію в правовій системі. 

📽️ 4. «Інформатор!»
Сюжет розгортається навколо співробітника корпорації, який вирішує допомогти ФБР викрити масштабну корупцію.

📽️ 5. «Сенсація»
Фільм про жінок, які викрили токсичну культуру домагань на американському телеканалі «Fox News».

А які історії про викривачів вразили вас? Діліться в коментарях! 

#викривачі #кіно #фільми

НАЗК

27 Dec, 14:59


❗️ Іноді, коли справа доходить до стимулюючих виплат, деякі недоброчесні керівники можуть підійти до справи за принципом: "Хто ж краще за мене оцінить мою роботу відповідною премією!"

🔍 Але, якщо ви керівник і вирішили призначити премію не лише колективу, а й собі, пам’ятайте: це може створити реальний конфлікт інтересів. Це ситуація, коли бажання керівника "підсолодити" власну зарплату вступає у протиріччя з місією державної служби – забезпечити чесну оцінку роботи підлеглих та створити справедливу систему винагород, яка мотивує їх працювати ефективно й продуктивно.

📌 Про те, як уникнути порушень при визначенні стимулюючих виплат і зберегти репутацію - читайте за посиланням 🔗

#конфлікт_інтересів

НАЗК

26 Dec, 08:21


💡 Чи бувало таке, що виконуючи важливе завдання, у вас виникала думка: «А це може допомогти мені, моїм друзям або… моєму котику!» 

Якщо так, то ви зустрілися з підступним конфліктом інтересів.

Що таке конфлікт інтересів і чому він такий хитрий?

Конфлікт інтересів – це ситуація, коли приватний інтерес хоче пробігтися, немов неслухняна дитина в брудному взутті, по чистій підлозі - вашій кар’єрі. 

Відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” існує два види конфлікту інтересів - подробиці за посиланням 🔗

#конфлікт_інтересів

НАЗК

25 Dec, 16:08


Головні події минулого тижня у сфері антикорупції – у нашому новому дайджесті

📌 Дайджест українською
📌 Дайджест англійською

🔸 Україна отримала сьомий транш МВФ на $1,1 млрд за Програмою розширеного фінансування.
🔸 Міністерство оборони оголосило про вибори нового складу Громадської антикорупційної ради.
🔸 В Україні запровадили єдині показники для оцінки доброчесності та професійної етики суддів.
🔸 ОЕСР опублікувала звіт за 2024 рік та визнала значний прогрес України в антикорупційних реформах.

Більше новин на нашому сайті 🔗

НАЗК

25 Dec, 15:32


💡 Днями виповнилася річниця з часу ухвалення Урядом Стратегії комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції на період до 2025 року

📄 Це перший стратегічний документ, який дозволив посилити та синхронізувати антикорупційну комунікацію понад 100 органів влади, установ і організацій, системно пояснювати громадянам, як працює антикорупційна інфраструктура та як вони можуть долучитися до протидії корупції.

Більше читайте тут 🔗

НАЗК

25 Dec, 08:27


💡 Як громадам «запакувати» антикорупційний проєкт так, щоб про нього розповіли медіа? 

🖥️ У другому відео з циклу лекцій про комунікацію теми доброчесності для громад порадами поділилася Уляна Колодій, CEO та засновниця комунікаційної агенції UK comms.

Експертка розповіла про: 
🔹 ознаки медійного інформаційного приводу та як зацікавити медіа прийти на подію;
🔹 чому важливо розповідати про події тут і зараз; 
🔹 «золоті правила» текстів; 
🔹 коли і які формати для медіа обрати

Більше дивіться у відео 🔗

Нагадаємо, цьогоріч НАЗК спільно з партнерами вперше організували тренінг зі стратегічних комунікацій для представників органів місцевого самоврядування в межах Форуму доброчесності громад.

#Стратегія_комунікацій 
#Майстерня_антикоркомунікацій

НАЗК

24 Dec, 14:31


💪🏻 Хочете допомагати людям, керувати ефективною командою та вдосконалювати процеси у державному секторі? Тоді ця вакансія точно для вас!

🔎 НАЗК шукає заступника керівника відділу допомоги клієнтам (контакт-центру). Контактний центр НАЗК надає консультації щодо заповнення декларацій, подання повідомлень про корупцію, роботи реєстрів та інших питань, пов’язаних з діяльністю Агентства.

📌 Про вимоги до кандидата та обов'язки - за посиланням 🔗

#робота_в_НАЗК

НАЗК

24 Dec, 13:37


✔️ НАЗК провело підсумковий у 2024 році координаційний форум фахівців з державних комунікацій, які беруть участь у реалізації Стратегії комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції на період до 2025 року

🤝 Захід об’єднав понад 100 представників комунікаційних підрозділів органів влади, журналістів, експертів проєктів міжнародної технічної допомоги, громадських активістів та посадовців. Учасники заходу обговорили вплив медіа на сприйняття рівня корупції та антикорупційних заходів в Україні та за кордоном.  

Форум відкрив відомий журналіст, співзасновник «Громадського радіо» Андрій Куликов. Серед учасників дискусій були політичний оглядач «Української правди» Роман Романюк, креативний директор Львівського медіафоруму Отар Довженко, директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко, ведуча «Українського радіо» Наталія Соколенко.

💡 Також НАЗК відзначило найкращі антикорупційні інформкампанії 2024 року.

Детальніше тут 🔗

НАЗК

24 Dec, 08:36


🖥️ Цифровізація соціальної сфери унеможливлює зловживання і робить соціальну підтримку для громадян доступнішою, надаючи можливість звернутися за послугами онлайн. Також диджиталізація пришвидшує роботу соціальних працівників, а отже, й надання послуг

Про це в ефірі "Українського радіо" розповів заступник міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко. 

🔸 У вересні цього року Міністерство соціальної політики України запустило Соціальний портал, де українці можуть подавати онлайн-заяви на соціальні послуги.

💬 «Це єдине місце, де відображатиметься вся соціальна підтримка, яку людина вже отримує або на яку може розраховувати: від консультування до підтриманого проживання, від перекладу жестовою мовою до юридичного супроводу чи соціального таксі», — розповів Костянтин Кошеленко.

#e_сервіси_проти_корупції
#стратегія_комунікацій

НАЗК

23 Dec, 15:00


❄️ Різдво та Новий рік для публічного службовця: подарунки, що гріють серце та не порушують закон

Уявіть собі: сніг м’яко падає за вікном, на ялинці сяють гірлянди, а тут ще й подарунок вам передали. Але стоп! Перш ніж розпаковувати святковий сюрприз, згадайте перелік того, що можна та що не можна дарувати чи отримувати, адже є чіткі обмеження.

🎁 Отже, піднімемо келих узвару за святкову доброчесність! А заодно розберемося, що можна дарувати і приймати, а що вважатиметься порушенням антикорупційного законодавства.

Більше читайте тут 🔗

НАЗК

20 Dec, 09:01


🔍 Київський апеляційний суд відмовив у задоволені апеляційної скарги народного депутата України на рішення Печерського районного суду міста Києва, який за результатом розгляду протоколу складеного НАЗК визнав посадовця винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбачено ч. 2 ст. 172-7 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів»

НАЗК встановило, що народний обранець надіслав депутатські звернення до МОЗ та ДБР з метою задоволення приватного інтересу: отримання відомостей, необхідних для власного захисту від кримінального переслідування, а саме, вчинення службового підроблення з метою створення підстав для свого виїзду за кордон.

Такими діями посадовець вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів.

Детальніше тут 🔗

#конфлікт_інтересів

НАЗК

19 Dec, 08:35


👥 НАЗК ініціювало проведення круглого столу, на якому обговорили проблемні питання кваліфікації дій осіб за недостовірне декларування та незаконне збагачення

До заходу долучилися представники Верховного Суду, ВАКС, Київського апеляційного суду, ОГП, САП, регіональних прокуратур, НАБУ, ДБР, СБУ, Нацполіції України, її територіальних підрозділів.

💬 “Усі ми працюємо в умовах обмежених ресурсів і Національне агентство робить все для того, щоб перевірки декларацій та моніторинги способу життя декларантів проводилися максимально ефективно”, — зазначив заступник Голови НАЗК Микола Корнелюк.

Учасники обговорили 14 проблемних питань щодо кваліфікації дій осіб за недостовірне декларування, зокрема, за недекларування майна, зазначення недостовірних даних про вартість об’єктів, дохід, криптовалюту, цінне рухоме майно, грошові активи, фінансові зобов’язання, видатки тощо. 

Детальніше - за посиланням 🔗

НАЗК

18 Dec, 17:18


Головні події минулого тижня у сфері антикорупції – у нашому новому дайджесті

📌 Дайджест українською
📌 Дайджест англійською

🔸 Україна розпочала найбільший в історії добір суддів першої інстанції.
🔸 Понад 1500 кримінальних проваджень зареєстровано за три роки роботи eCase — цифрової системи для оптимізації досудового розслідування антикорупційних органів в Україні.
🔸 Європейська рада надала оцінку реформам та окреслила пріоритети для десяти країн-партнерів, зокрема й України.
🔸 ВАКС ухвалив рішення у справі про заволодіння землями Національної аграрної академії наук України.

Більше новин на нашому сайті 🔗

НАЗК

18 Dec, 10:32


👥 Під час робочої поїздки на Рівненщину команда НАЗК провела зустріч з представниками обласної та міської влади

Діалог такого формату спрямований на налагодження конструктивної співпраці НАЗК з місцевою владою для впровадження ефективної реалізації державної антикорупційної політики з урахуванням особливостей регіону. 

💬 «НАЗК здійснює систематичні поїздки в регіони для того, щоб окреслити проблеми та виклики в сфері запобігання корупції. Співпраця Агентства з місцевою владою будується на чотирьох принципах — навчити, мотивувати, допомогти, а також поділитись ефективними антикорупційними інструментами, впровадження яких дозволить усунути причини для корупції та, водночас, підвищити рівень доброчесності в публічній службі і узгодити спільний вектор дій в цій сфері», — зазначив заступник голови НАЗК Сергій Гупяк .

🗣️ Також він звернув увагу на найвразливіші до корупції сфери Рівненщини - детальніше тут 🔗

НАЗК

16 Dec, 14:45


💡 Офіс доброчесності НАЗК провів Тиждень доброчесності, організувавши низку заходів для закладів освіти та публічних службовців. 

🤝 Школи з різних куточків України приєдналися до Всеукраїнського уроку доброчесності, для студентів провели серію онлайн-лекцій. Також відбувся форум для освітян, школярів і батьків. Разом вони обговорили, як зробити систему освіти більш доброчесною та прозорою. 

Що таке уроки Доброчесності і для чого їх провели у школах? - у сюжеті 🔗

Детальніше тут 🔗

НАЗК

16 Dec, 08:35


🤝 Під час робочої зустрічі представники НАЗК та Базельського інституту управління обговорили пріоритетні напрями співпраці у наступному році

Сторони погодились, що вже розпочата співпраця, зокрема, в дослідженні корупційних ризиків в галузях, як, наприклад, у використанні лісових ресурсів, є ефективною та має бути розширена. Йдеться насамперед про корупційні ризики в найбільш вразливих сферах як то надрокористування, відбудова, оборонна промисловість, а також створення нової Антикорупційної стратегії на 2026-2030 роки.

💡 При формуванні антикорупційної політики важливим є визначення причин проблем, їх змісту та наслідків, індикаторів ефективності вжитих заходів, суворе дотримання вимог актів законодавства Європейського Союзу та міжнародних зобов'язань України. Базельський інститут готовий надати свою експертну підтримку в зазначених сферах.

Більше читайте - тут 🔗

НАЗК

13 Dec, 15:24


💡 Як зробити освіту доброчесною та виховати ці цінності в школярів обговорили під час форуму «Доброчесність для освіти» 12 грудня.

Захід відбувся вдруге та зібрав понад 100 учасників, серед яких освітяни, батьки, школярі, а також експерти публічного та громадського секторів.

📚 «Проект “Прозора школа” – це один із найвдаліших просвітницьких проєктів, який об'єднав понад 620 шкіл з 21 регіону держави. Наша мета – поширювати ідеї та цінності, які закладені в проєкт, зокрема уроках доброчесності, на всі школи України. Адже так спільними зусиллями формуємо відкритість і довіру, а головне змінюємо свідомість учнів і освітян. Це вдала інвестиція у майбутнє, але це тривалий шлях із залученням багатьох сторін, зокрема управлінців, освітян, батьків і школярів. Крім того, доброчесність в освіті є важливим елементом прозорості, відкритості та правильних практик управління ресурсами», – зазначив Сергій Гупяк, заступник Голови НАЗК.

Детальніше 🔗

Відеозапис за посиланням 🔗

НАЗК

05 Dec, 18:23


📢 Сьогодні в школах України провели Всеукраїнський урок доброчесності

📝 Уроки доброчесності проводяться за «Методичними рекомендаціями щодо організації та проведення «Тижня доброчесності» у закладах загальної  середньої освіти у 2024 році», які розроблені експертами Офісу доброчесності НАЗК та групою співавторів.

📍 12 грудня відбудеться масштабний Форум освітян «Доброчесність для освіти». 
 
📎 Реєстрація на Форум за посиланням до 14:00 6 грудня 2024 року. 

Більше про Всеукраїнський урок доброчесності - тут 🔗

НАЗК

05 Dec, 15:26


🔍 Порушення щодо конфлікту інтересу у публічних службовців

В свіжій підбірці за листопад читайте про кейси:

🔸 судді з Миколаївщини, який зобов’язав поліцейських розпочати розслідування після оприлюднення в соцмережах списків осіб, які виступали за присвоєння йому звання «Почесний громадянин Южноукраїнської міської територіальної громади»;
🔸 посадовців військової частини Дніпропетровщини, які під час закупівель для будівництва фортифікацій купили товари за завищеною ціною;
🔸 керівника одного з комунальних підприємств Києва, який відмовився надавати НАЗК документи щодо закупівлі послуг із буріння артезіанської свердловини у Деснянському районі;
🔸 співробітника ДСНС з Одещини, який продовжував обіймати посаду директора ТОВ після призначення на держслужбу;
🔸 Чернігівського обласного центру зайнятості, який порушив законодавство щодо повідомлень про корупцію;
🔸 Голови Держлікслужби через неповідомлення про конфлікт інтересів і невжиття заходів для його врегулювання.

Детальніше - тут

#конфлікт_інтересів

НАЗК

04 Dec, 15:55


Головні події минулого тижня у сфері антикорупції – у нашому новому дайджесті

📌 Дайджест українською
📌 Дайджест англійською

🔹 34% ДАП на 2023-2025 роки повністю або частково виконано: НАЗК опублікувало підсумки щоквартального моніторингу.
🔹 В Україні затвердили політику державної власності.
🔹 НАЗК оновило рекомендації щодо мінімізації корупційних ризиків медико-соціальної експертизи.
🔹 Wall Street Journal пише про «данську модель» фінансування українських оборонних виробників, яка знижує витрати та корупцію.
🔹 Росія запустила операцію з дезінформації, щоб зменшити підтримку України за кордоном.

Більше новин на нашому сайті 🔗

НАЗК

04 Dec, 10:24


💡 НАЗК презентувало дослідження корупційних ризиків у тилових закупівлях для ЗСУ під час обговорення виконання рекомендацій НАТО в Люксембурзі  

💬 “НАЗК володіє широким колом повноважень, спрямованих на забезпечення прозорої та підзвітної системи оборонних закупівель України, серед яких особливу увагу варто приділити аналізу корупційних ризиків та проведенню антикорупційної експертизи як ефективним механізмам вдосконалення системи оборонних закупівель” - зазначила керівниця відділу впровадження міжнародних стандартів безпеки і оборони Управління формування політики доброчесності у сфері безпеки та оборони Марта Івашків.

📌 Крім того, семінар започаткував виконання рекомендації 11: «Виявити та зібрати уроки, отримані під час проведення оборонних закупівель в умовах війни та воєнної економіки», Стратегічного огляду оборонних закупівель НАТО-Україна. 

Детальніше - за посиланням 🔗

НАЗК

04 Dec, 08:42


🔎Минулого року НАЗК здійснило моніторинг способу життя подружжя правоохоронців - співробітника ДБР та прокурорки

Моніторинг встановив невідповідність рівня їхнього життя задекларованим ними майну і доходам. Матеріали були передані у Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, яка підготувала позов. В липні цього року Вищий антикорупційний суд визнав активи, що були набуті родичами пари за їх дорученням та в їхніх інтересах, необґрунтованими, і постановив стягнути їх в дохід держави.

Згодом подружжя оскаржило рішення ВАКС в Апеляційній палаті ВАКС. Учора Апеляційна палата ВАКС залишила без змін рішення суду першої інстанції. 

Більше читайте тут 🔗

#моніторинг_способу_життя
#цивільна_конфіскація

НАЗК

03 Dec, 15:33


👥 Делегація НАЗК взяла участь у 4-му засіданні Групи з питань бізнес-доброчесності (BIG), організованому в Парижі Антикорупційною мережею ОЕСР для країн Східної Європи та Центральної Азії

🗣️ Представники Нацагентства розповіли про основні проєкти, над якими працює НАЗК у питаннях взаємодії держави та бізнесу в безпековому секторі та в комунікації з іншими учасниками засідання поділилися досвідом реалізації заходів із розбудови доброчесності у приватному секторі.

Детально про захід 🔗

НАЗК

03 Dec, 14:38


Верховна Рада на вісім місяців відтермінувала введення в дію Закону України “Про лобіювання”.

📝 Цими змінами визначено, що  Закон “Про лобіювання” вводиться в дію не пізніше 1 вересня 2025 року, а створення та функціонування Реєстру прозорості має бути забезпечене протягом 14 місяців з дня набрання чинності Законом, тобто у травні 2025 року.

НАЗК підтримує ухвалені зміни, адже відтермінування введення в дію Закону дозволяє провести широку інформаційну кампанію щодо роз'яснення положень цього Закону та особливостей його застосування. 

Більше читайте тут 🔗

#любіювання

НАЗК

02 Dec, 16:07


27 листопада 2024 року відбулися консультації української сторони з представниками Єврокомісії щодо розробки Дорожньої карти за сферою «Верховенство права» (переговорні розділи 23 «Судова влада та основоположні права» та 24 «Юстиція, свобода та безпека»)

💡 Представники ЄС відзначили якість Дорожньої карти, наголосивши на важливості реалізації Антикорупційної стратегії, розробки нових програм, посилення НАБУ, САП і ВАКС, прийняття закону проти процесуальних зловживань та розширення повноважень керівника САП.

Більше читайте тут 🔗

НАЗК

02 Dec, 12:43


💪🏻 НАЗК об'єднало зусилля антикорупційних та правоохоронних органів для розв'язання дискусійних питань щодо статусу викривача в кримінальному провадженні

Серед проблем, які виносилися на обговорення - узгодження дефініції викривача в КПК та ЗУ “Про запобігання корупції”, забезпечення конфіденційності та захист прав викривачів у кримінальному провадженні. 

Детальніше про захід тут 🔗

НАЗК

09 Nov, 09:01


💪 Навіть під час війни українці можуть бачити на які потреби виділяються бюджетні кошти та як замовники ними розпоряджаються

Завдяки електронній системі Prozorro громадські активісти, журналісти та громадяни мають доступ до інформації про те, які товари і послуги замовляють органи влади та комунальні підприємства, хто та за яку вартість їх постачає.

Щороку через систему витрачаються сотні мільярдів гривень, зокрема 517 млрд грн - лише протягом минулого року. За цей же період державі вдалося зекономити 37 млрд грн завдяки відкритому доступу до тендерів та конкуренції серед бізнесу.

Інші інструменти громадського контролю тут:

електронні петиції
система DREAM
електронна система у сфері будівництва
портал «Бюджет для громадян» (Open budget)
відеоролик про інструменти громадського контролю

Докладно про громадський контроль тут 🔗

#ДАП
#громадський_контроль
#корупціянеспадок

НАЗК

08 Nov, 15:56


Корупція – не наш спадок, тому маємо впровадити системні зміни, аби не передати його наступним поколінням, – Голова НАЗК 

📊 За даними соціологічних досліджень, 73% громадян України вважають корупцію найбільшою проблемою нашої держави. Але реальна цифра українців, які стикаються з корупцією – 19%. Ці цифри свідчить про жагу українського суспільства жити в державі без корупції.

Що ми всі разом маємо зробити, аби мінімізувати її рівень? Про це розповів Голова НАЗК Віктор Павлущик під час форуму Re:Open Zakarpattia, який стартував 8 листопада 2024 року.

🗣️ За словами Голови НАЗК, це комплексна робота всіх державних інституцій щодо реформування сфер для усунення корупційних ризиків, цифровізація процесів для усунення людського фактору, розбудова доброчесного суспільства та адаптація законодавства до стандартів ЄС.

Детальніше 🔗

#КорупціяНеСпадок
#ReOpenUkraine #BuildingBridges  #ReOpenZakarpattia

НАЗК

08 Nov, 13:51


🔹 Що робити та куди звертатися, якщо зіштовхнулися з проявами корупції?
🔹 Які проєкти НАЗК реалізує для школярів і студентів?
🔹 Як можна підвищувати свою обізнаність в темі запобігання корупції?

Ці питання цікавили молодь Закарпаття під час зустрічей з експертами Офісу доброчесності НАЗК, які відбулися в рамках регіональної поїздки команди НАЗК до регіону 7-8 листопада.

📚 Менеджерки Офісу доброчесності НАЗК розповіли про корисні онлайн-курси для освітян і молоді на платформі study.nazk та запросили викладачів, студентів та учнів, вчителів, долучитися до щорічної ініціативи «Тиждень доброчесності», яка традиційно відзначається в останній тиждень листопада.

📌 Нагадаємо, команда НАЗК перебуває з робочим візитом на Закарпатті, де провела зустрічі з міською та обласною владою, громадськими активістами та медіа, а також навчання для публічних службовців.

Детальніше 🔗

НАЗК

08 Nov, 09:39


🔎 НАЗК за жовтень 2024 року завершило 88 повних перевірок декларацій, відібраних за новим ризик-орієнтованим підходом 

Виявлено недостовірні відомості у 48 деклараціях (в 55 % із завершених) на 663,8 млн грн, ознаки необґрунтованості активів на понад 7 млн грн та незаконного збагачення - на 14,3 млн грн. У жовтні до компетентних органів направлено 38 обґрунтованих висновків.  

📊 Загалом за 10 місяців 2024 року розпочало 860 повних перевірок, з них 542 завершено, проведення ще 318 перевірок триває. 

З 542 завершених перевірок виявлено недостовірні відомості, ознаки незаконного збагачення чи необґрунтованості активів, а також порушення конфлікту інтересів у 280 деклараціях або у 52 % від завершених перевірок, тобто у кожній другій декларації, що перевірена.

Для порівняння за 10 місяців 2021 року такі порушення встановлено у 20 % завершених повних перевірках декларацій.

📌 Детальніше про ТОП-10 порушень за результатами повних перевірок у жовтні читайте тут 🔗

#декларування

НАЗК

07 Nov, 16:34


Публічні закупівлі, митниця, порушення під час перетину кордону, незаконна вирубка лісів  – це найвразливіші сфери до корупції в різних регіонах, а особливо у Закарпатській області, адже регіон межує з чотирма державами

🗣️ Про це зазначив Голова НАЗК Віктор Павлущик під час візиту до Закарпаття. Ці та низку інших питань обговорили під час зустрічі з керівництвом Ужгородської міської та обласної рад, а також обласної військової адміністрації (ОВА).

Особливу увагу приділили темам ефективного виконання Державної антикорупційної програми на 2023 – 2025 році на місцевому рівні, питанням релокованого бізнесу та будівництва.

Детальніше за посиланням 🔗

НАЗК

07 Nov, 11:43


Про права викривача корупції в деталях 👆🏻

#викривач_корупції #інститут_викривання
#викривачі

НАЗК

07 Nov, 10:17


Що нового відбулося в антикорупційній сфері? Читайте у нашому щотижневому дайджесті:

Європейська комісія опублікувала детальну оцінку прогресу України у боротьбі з корупцією.
ВАКС арештував майно керівниці Хмельницької обласної МСЕК.
На інвестиційному порталі з'явився 31 новий проєкт загальною вартістю 2,1 млрд євро.

Бонус цього випуску – огляд міжнародних медіа про те, як в Україні запрацювали виплати для викривачів корупції.

Більше новин читайте на нашому сайті 🔗

НАЗК

06 Nov, 13:08


До уваги політичних партій!

11 листопада 2024 року – останній день подання звітів за ІІІ квартал 2024 року. 

Станом на 6 листопада 2024 року всього 148 з 380 зареєстрованих політичних партій подали звіти за ІІI квартал 2024 року до Реєстру POLITDATA.

📄 НАЗК оновило роз’яснення у зв'язку з набранням чинності законодавчих змін щодо звільнення політичної партії  від відповідальності за подання неповної/недостовірної інформації у Звіті партії про місцеві організації, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. Ознайомитись можна за посиланнями https://cutt.ly/ceGLA8aI, https://cutt.ly/neGLShWe. 

Детальніше 🔗

#політпартії

НАЗК

06 Nov, 11:15


❗️Конфлікт інтересів: приписи, обґрунтовані висновки, протоколи та рішення суду жовтня

Обґрунтований висновок про вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, Броварським міським головою, протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з запобіганням та врегулюванням конфлікту інтересів стосовно посадовців Нацполіції та Державної податкової служби України, припис про усунення порушень антикорупційного законодавства очільнику ГУ ДСНС Чернігівщини - такі результати роботи НАЗК в сфері законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів за жовтень 2024 року. 

Детальніше 🔗

#конфлікт_інтересів

НАЗК

04 Nov, 13:32


🗣️ НАЗК запрошує взяти участь у громадському обговоренні законопроєкту щодо удосконалення доступу компетентних органів державної влади до таємниці страхування, яке відбудеться 8 листопада

Для участі в обговоренні необхідно зареєструватися за посиланням до 15:00 7 листопада 2024 року.

📑 Ознайомитися з матеріалами та дізнатися як надати письмові пропозиції читайте тут: 🔗

#анонс

НАЗК

01 Nov, 10:40


Канали повідомлення про корупцію: пояснюємо детально, куди може звернутися викривач

#викривачі
#НАЗК #НАБУ #ДБР #Нацполіція

НАЗК

31 Oct, 16:47


💰Цивільна конфіскація: 2,2 млн грн депутата міськради Дніпропетровщини стягнуто в дохід держави за матеріалами НАЗК

Апеляційна палата ВАКС підтримала позицію прокурора САП та залишила без змін рішення суду першої інстанції, яким визнано необґрунтованими активами житловий будинок та земельну ділянку у м. Дніпро депутата однієї із місцевих рад Дніпропетровщини, який одночасно є секретарем міської ради. Понад 2,25 млн грн стягнуто в дохід держави.

🗣️Нагадаємо, НАЗК у межах моніторингу способу життя встановило, що депутат міськради набув у власність ці необґрунтовані активи, хоча не мав достатніх доходів із законних джерел. 

Детальніше

#цивільна_конфіскація

НАЗК

30 Oct, 17:00


Нові закони, настрої українців щодо реформ та громадський контроль - головні антикорупційні новини тижня, зібрані у нашому дайджесті.

Українці вважають боротьбу з корупцією найважливішою реформою в Україні на шляху до ЄС;
Обрано нову Раду громадського контролю при Бюро економічної безпеки (БЕБ);
В Україні ухвалили закон про угоди зі слідством та внесли зміни до закону про Рахункову палату

Більше новин читайте на нашому сайті 🔗

НАЗК

30 Oct, 16:09


👥 Команда НАЗК у межах робочої поїздки на Одещину зустрілася з керівництвом Одеської міської та обласної рад, а також обласної військової адміністрації, правоохоронцями, директорами шкіл та представниками адміністрацій закладів вищої освіти, громадськими активістами й медіа

У комунікації з представниками місцевої влади заступник Голови НАЗК Сергій Гупяк зробив акцент на заходах із мінімізації ризиків у найвразливіших до корупції галузях, таких як митна сфера, відбудова, публічні закупівлі, перетин державного кордону й проходження медико-соціальної  та військово-лікарської експертиз.

Детальніше 🔗

НАЗК

29 Oct, 15:05


🌟 Стартує серія вебінарів з питань доброчесності 

Їх мета — ознайомити учасників із 13 принципами публічної доброчесності, такими як відкритість, лідерство, етична поведінка, запобігання конфлікту інтересів, запобігання ризикам, залученість всього суспільства і участь тощо, з підходами та інструментами їх практичного застосування. 

🗓️ Перший вебінар відбудеться 6 листопада о 16:30.

Формат проведення: онлайн.

Учасники дізнаються про поточний статус співпраці ОЕСР з Україною у сфері доброчесності та правові інструменти, що допомагають у боротьбі з корупцією.

🔗 Реєстрація до 4 листопада 2024 року.

Докладно 🔗

#анонс

НАЗК

28 Oct, 12:31


Справу незаконного збагачення посадовця ЗСУ на майже 58 млн грн скеровано до суду: ДБР за матеріалами НАЗК

У березні 2024 року НАЗК спільно з ДБР та Офісом Генерального прокурора за результатами проведеного моніторингу способу життя виявили ознаки незаконного збагачення у начальника Центрального управління продовольчого забезпечення Тилу Командування Сил логістики ЗСУ на майже 58 млн грн. Тепер справу розглядатиме суд.

📌 НАЗК встановило, що у 2023 році за дорученням чиновника пов’язаними з ним фізичними та юридичними особами було набуто: автомобіль Toyota Corolla Cross Hybrid, квартиру в Києві, 53 земельні ділянки, два майнових комплекси. Ні посадовець, ні члени його сім’ї не мали фінансової спроможності для придбання усіх вищезазначених активів.

Детальніше 🔗

#моніторинг_способу_життя

НАЗК

26 Oct, 15:32


Публікації з заголовками про те, що у керівників МСЕК неможливо конфіскувати незаконно набуті кошти є  маніпуляцією: розʼяснення НАЗК

Читати повністю 👉 тут

НАЗК

24 Oct, 13:39


👥 Команда НАЗК вп’яте долучилася до донорства крові: загалом 215 донацій, що допоможуть забезпечити кров'ю як військових, так і цивільних громадян

Сьогодні 50 співробітників НАЗК здали рекордні 22.7 літри крові - найбільший показник за всю історію наших донорських акцій!

Дякуємо команді Агентства за внесок та Інституту центру серця МОЗ за організацію такої можливості.

Донорство потрібне як ніколи у такі непрості часи. Один літр крові може стати порятунком для декількох життів, тому цей внесок є вкрай важливим.🤝🏻

НАЗК

23 Oct, 14:00


💥 Слідкуйте за реформами, які роблять державу ефективнішою для громадян та наближають українське законодавство до міжнародних стандартів

У новому дайджесті:

МВФ схвалила пʼятий перегляд програми для України: Україна виконала необхідні умови;
Президент підписав низку законів, що підвищують прозорість та ефективність у різних секторах;
В Україні затвердили порядок ведення реєстру лобістів.

Більше новин читайте на нашому сайті 🔗

НАЗК

23 Oct, 11:49


🍁 У жовтні український інститут викривання отримав потужний імпульс для подальшого розвитку: вперше в історії країни викривачі корупції отримали винагороди

Загалом статус викривача на сьогодні мають 72 особи, а до Єдиного порталу повідомлень викривачів надійшло понад 4,1 тис. повідомлень. 

Чи дорівнює повідомлення про корупцію викриванню, детально розглянемо тут 🔗

#викривачі

НАЗК

21 Oct, 14:22


18 жовтня Уряд вніс зміни до Державної антикорупційної програми на 2023 – 2025 роки (постанова №1194 від 18.10.2024)

Необхідність перегляду Програми була зумовлена низкою чинників, виявлених під час моніторингу її виконання, що здійснювався НАЗК з використанням сучасної інформаційної системи.

📌 Серед ключових причин внесення змін: потреба коригування пріоритетів державної політики через воєнний стан; перерозподіл повноважень органів влади, скорочений період реалізації ДАП. 

Прийняті зміни є результатом спільної роботи 85 органів, що упродовж більше ніж 30 експертних зустрічей досягли консолідованої позиції.

💬 «Схвалені Урядом зміни забезпечать ефективніше виконання заходів ДАП на 2023-2025 роки та Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки, що дозволить суттєво зменшити рівень корупції в Україні. Заходи створять умови для викорінення корупційних практик у найбільш вразливих сферах завдяки впровадженню галузевих реформ», – зазначив заступник Голови Дмитро Калмиков.

Текст постанови 🔗
 
Докладно 🔗

#ДАП

НАЗК

18 Oct, 16:22


​​⚡️Кошти для винагороди викривачу корупції 18 жовтня перераховані з рахунку НАЗК

У справі йшлося про спробу підкупу антикорупційних органів: хабар у 6 млн дол. США пропонували керівникам НАБУ та САП за закриття кримінального провадження, підозрюваним у якому був колишній міністр екології.

На підставі рішення ВАКС № 991/2288/21 від 2 жовтня 2023 року викривач отримав винагороду в сумі майже 13.3 млн грн. Виплата стала другою в історії України.

🗣️«У цій резонансній справі інститут викривання у синергії з ефективною роботою антикорупційних органів продемонстрував свою дієвість на рівні топкорупції. На сьогодні ми маємо рішення ВАКС з ухваленими вироками щодо усіх суб’єктів провадження, а викривач у справі отримав гарантовану законом винагороду. Показовим також є те, що суд застосував у справі спецконфіскацію. Неправомірна вигода у 6 млн дол. США була однією з рекордних. Усю суму за рішенням ВАКС ще у 2022 році передали на потреби ЗСУ», - зазначив Голова НАЗК Віктор Павлущик.

Детальніше

#викривачі

НАЗК

16 Oct, 14:19


Уряд затвердив Положення про Реєстр прозорості, розроблене НАЗК

📄 Положення є основним документом, що визначає функціональні можливості, порядок ведення та доступу до Реєстру прозорості, надання відомостей з нього, а також інші питання функціонування.

НАЗК продовжує активну роботу над створенням Реєстру прозорості як ключового інструменту для початку функціонування інституту лобіювання в цілому. Партнером НАЗК у виконанні цього завдання є Проект “Сприяння доброчесності у публічній сфері (Pro-Integrity)”, який забезпечує фінансування розробки цієї інформаційно-комунікаційної системи.

Також зазначаємо, що у Верховній Раді України зареєстровано законопроект, яким пропонується відтермінувати введення в дію Закону України “Про лобіювання”. Це необхідно для якісної розробки Реєстру прозорості та забезпечення можливості повноцінної реалізації положень вказаного Закону.

Детальніше 🔗

#лобізм

НАЗК

16 Oct, 13:23


Головні події минулого тижня у сфері антикорупції – у нашому новому дайджесті

Міністерство оборони України створило наглядові ради для агенцій закупівель у сфері оборони.
Заповнення декларацій для українських держслужбовців стало швидшим та більш автоматизованим.
Викриття незаконних статків керівниці Хмельницького МСЕК спричинило масштабні перевірки в різних регіонах країни.

Більше новин читайте на нашому сайті 🔗

НАЗК

16 Oct, 11:38


📚 Щоб допомогти користувачам швидко та дієво працювати з Єдиним порталом повідомлень викривачів, НАЗК розробило Методичні рекомендації щодо ефективної організації роботи з цим цифровим ресурсом

Детально пояснюємо, як підключитися до Порталу тут 🔗

Більше про роботу з Порталом читайте за посиланням 🔗

#викривачі

НАЗК

16 Oct, 09:26


▪️ Як розібратися у публічних фінансах, якщо ви не є фахівцем? 
▪️ Хто фінансує школи чи лікарні? 
▪️ На що витрачаються гроші вашої громади? 

У цьому допоможе розібратися портал «Бюджет для громадян» (Open budget). Це державний портал з відкритими даними про публічні фінанси, державний та місцеві бюджети. Портал створено у 2018 році за ініціативи Міністерства фінансів України та запиту громадськості.

Портал "Бюджет для громадян" є частиною інформаційно-аналітичної системи «Прозорий бюджет» (Є-data), яка є інструментом контролю за використанням публічних коштів.

Детальніше читайте тут 🔗

#ДАП
#громадський_контроль
#КорупціяНеСпадок

НАЗК

15 Oct, 14:34


📌 У першій частині інтерв'ю Віктора Павлущика, голови НАЗК, для Главком читайте про те, як декларанти використовують криптовалюту для збереження коштів та нову функцію часткового автозаповнення декларацій, які результати контролю за державним фінансуванням політичних партій, а також про перевірки способу життя воєнкомів та посадовців МСЕК.

У другій частині ви дізнаєтесь про першу в історії України виплату винагороди викривачеві та де знайшли на це гроші, гучні кейси перевірки декларацій та моніторингу способу життя, що зі змінами до Державної антикорупційної програми та як НАЗК залучене до переговорного процесу щодо вступу України в ЄС.

НАЗК

14 Oct, 15:18


Рівно 10 років тому, 14 жовтня 2014 року, Україна розпочала якісно новий етап у боротьбі з корупцією у відповідь на революційний запит суспільства щодо її викорінення ⚖️🇺🇦

Ще не висохли чорнила на підписаних законах про створення перших антикорупційних органів, як від них вимагали конвеєру посадок корупціонерів, відновлення справедливості та верховенства права. Суспільство прагнуло вирішити найбільшу проблему української державності швидко, легко і безболісно.

На практиці систематичні вироки топпосадовцям почали десятками з’являтися лише після п’яти років активної боротьби за створення антикорупційного суду, який замкнув цикл антикорупційних органів.

📜 Результати роботи над прозорим фінансуванням політичних партій з’явилися роком пізніше, коли парламентську партію вперше позбавили державних коштів за виявлені порушення. Перші судові рішення на користь викривачів корупції ухвалені порівняно нещодавно, через кілька років після запровадження інституту викривання.

Державі знадобилася не одна антикорупційна стратегія і програма, щоб лише сьогодні такі дорожні карти реформ спиралися на чіткі дані, були вимірюваними в реалізації, публічними та підзвітними громадськості. Зрештою, антикорупція почала охоплювати десятки важливих сфер і включати все більше заходів з усунення причин корупційних практик.

🛡️ Паралельно з протидією корупції антикорупційній системі довелось долати виклики для свого існування, витримавши спроби скасувати електронне декларування, делегітимізувати роботу, обмежити незалежність інституцій тощо. Впоратись з цими проблемами щоразу вдавалось завдяки активній підтримці громадянського суспільства, яке істотно посилило свою роль за останню декаду. В сумі з розвитком незалежних медіа, мережі профільних громадських організацій та журналістів-розслідувачів це призвело до кратного збільшення випадків викривання корупції. Бути корупціонером без покарання, звільнення з посади чи принаймні репутаційних втрат стало значно важче, ніж 10 років тому.

Завдяки пройденому шляху Україна отримала одну з найрозвинутіших антикорупційних інфраструктур у світі зі складною системою обмежень для публічних службовців, розвинутими відкритими даними та широким набором інструментів для громадського контролю. Все це забезпечило наш поступовий антикорупційний прогрес - з 2014 року Україна піднялась на 42 позиції серед країн світу за показниками Індексу сприйняття корупції. Попри війну наша держава показує стійке зростання в цьому рейтингу, тоді як світова тенденція полягає у погіршенні ситуації з корупцією.

Цей результат забезпечили не реформи, не інструменти і не антикорупційні органи зокрема. Його досягнуто завдяки міцному союзу антикорупційної системи та громадянського суспільства, шляхом взаємної підтримки та довіри. Завдячуючи цьому, за 10 років державотворення боротьбу з корупцією не зупинила ні війна, ні спротив системи, ні опір частини політичної еліти. Тепер саме від збереження довіри та союзу громадськості з антикорупційною інфраструктурою залежатиме, чи стануть наші антикорупційні зусилля способом вистояти проти агресії ворога та передумовою успішної євроінтеграції України 🇪🇺

НАЗК

14 Oct, 07:20


НАЗК провело перший марафон з управління корупційними ризиками для уповноважених

Понад 150 учасників з публічного і приватного сектору успішно завершили перший марафон практичних навичок «Управління корупційними ризиками». Серед них — представники органів влади, держпідприємств і закладів освіти з усієї України. Марафон тривав з 13 вересня по 10 жовтня.

📚 Навчання такого формату вперше зосередилось на розвитку практичних навичок в управлінні корупційними ризиками. Марафон став платформою для вдосконалення навичок через реальні завдання та отримання зворотного зв'язку від експертів.

💬 «Ця ініціатива виникла на запит антикорупційних уповноважених, оскільки теорія без практики не дає цінності. Проєкт створений як платформа для вдосконалення навичок через виконання реальних завдань з акцентом на практику», – зазначив заступник Голови НАЗК Сергій Гупяк.

Марафон реалізовано за підтримки ULEAD з Європою та RMTeam Україна, імплементуючого партнера проєкту «Будинок Доброчесності».

Детальніше 🔗

13,629

subscribers

798

photos

85

videos