NABU Daily by Олег Новіков @nabudaily Channel on Telegram

NABU Daily by Олег Новіков

@nabudaily


Паблік про справи НАБУ/САП журналіста Олега Новікова @olehnovikovkh. Інформація тільки з перевірених джерел

NABU Daily by Олег Новіков (Ukrainian)

NABU Daily - це канал на Telegram, створений Олегом Новіковим, який пропонує щоденні новини з усіх куточків світу. Якщо ви хочете бути в курсі головних подій, трендів та цікавинок, то цей канал саме для вас. Олег Новіков володіє різноманітною інформацією та вміє подавати її у цікавій формі. Завдяки NABU Daily ви завжди будете в курсі останніх подій і змін у світі. Приєднуйтесь до каналу @nabudaily вже сьогодні та не пропустіть жодної важливої новини!

NABU Daily by Олег Новіков

22 Nov, 12:54


Активи родичів заступника начальника столичної поліції арештували

Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно заступника начальника Головного управління Національної поліції Києва Тараса Полієнка, його тещі та тестя. Йдеться про квартиру в житловому комплексі «Зарічний» загальною площею 220,5 кв. м та два машино-місця площами 13,8 кв. м кожне загальною вартістю 3,67 млн грн, а також земельну ділянку площею 0,12 га в Броварському районі Київської області та житловий будинок загальною площею 134,5 кв. м. Про арешт просили в рамках забезпечення позову про цивільну конфіскацію.

САП просить конфіскувати не тільки самі обґрунтовані активи, а й отримані доходи від них, бо родичі Полієнка нерухомість продали.

Нагадаємо, журналісти проєкту Схеми писали про необґрунтовану нерухомість в родичів заступника начальника поліції Києва в столиці.

NABU Daily by Олег Новіков

21 Nov, 16:33


Голові Хмельницької МСЕК зменшили заставу, але залишили в СІЗО

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою голову Хмельницької МСЕК, депутатку Хмельницької облради Тетяну Крупу, але зменшила їй заставу з 500 до 300 млн грн. На думку суду, така застава є помірною для неї, оскільки в підозрюваної вилучили низку готівки, знайшли купу майна та кошти за кордоном, зокрема, 600 тисяч доларів в польському банку.

NABU Daily by Олег Новіков

19 Nov, 11:22


Чоловік нардепки Кормишкіної «відмазав» її від адміністративного протоколу

Під час розслідування справи про збагачення нардепки Ірини Кормишкіної детективи НАБУ зафіксували розмову її чоловіка Юрія Кормишкіна з патрульним поліцейським, на якій той просив її відпустити без складання протоколу і згадував одного з керівників поліції Миколаївщини. Детективи зафіксували такий діалог:

Кормишкін: Так, моє прізвище, відоме вам чи ні?

Патрульний: Ну, чув, чув його.

Кормишкін: Та ви ж ОСОБА28 (один з керівників поліції Миколаївщини) зателефонуйте, будь ласка, дружину мою відпустіть без протоколу.

Патрульний: Можна якось погано чую. Ще раз повторіть.

Кормишкін: Це моя дружина, відпустіть, щоб там ОСОБА
28 (один з керівників поліції Миколаївщини) не дзвонити, відпустіть, а я вам скажу дякую, коли зустрінемося.

Патрульний: Дивіться, уже просто почали розгляд, почали писати, бо трохи нам почали грубити.

Кормишкін: Зробіть усне, ми ж усі розуміємо, як це можна зробити, відпустіть мою дружину, вона маленький скромний народний депутат, відпустіть її.

Патрульний: Та я розумію.

Кормишкін: А ми всі місцеві це.

Патрульний: Така ситуація, якщо ви можете набрати, то наберіть, будь ласка, бо ми уже почали писати, ми уже дані ввели у цю, постанову……

Кормишкін: ну я наберу, а який у вас екіпаж, де ви стоїте, як вас відмітити?

Патрульний: ми (називає номер) екіпаж.

Кормишкін: все, добре, дякую. Зараз наберу.

Другий патрульний: Угу.

Кормишкін: Добре, дякую.

Адмінпротокол до суду так і не скерували.

Нагадаю, що Кормишкіну підозрюють у незаконному збагаченні. Раніше її відпустили на поруки голови фракції Слуги народу Давида Арахамії та керівника Миколаївської ОВА Віталія Кіма.

NABU Daily by Олег Новіков

19 Nov, 08:43


ВАКС виправдав експосадовицю підприємства зі структури УЗ

Вищий антикорупційний суд визнав невинуватою колишню начальницю управління закупівельних процедур державним підприємством «Укрзалізничпостач» зі структури АТ «Укрзалізниця» (нині філія Центр забезпечення виробництва) Ірину Гордєєву та виправдав її від звинувачень у заволодінні 21,4 млн грн підприємства у зв'язку з недоведеністю вчинення нею кримінального правопорушення. Наразі мотиви суду невідомі.

Вирок винесла колегія у складі: головуючий Олексій Кравчук, судді Євген Крук та Інна Білоус.

Прокурор САП повідомив, що буде оскаржувати цей вирок.

Як відомо, у цій справі НАБУ і САП обвинувачували чотирьох осіб: Надію Богдан, Дмитра Цівуна, Романа Кравчука і Ірину Гордєєву. За версією слідства, колишній заступник директора «Укрзалізничпостача» Кравчук, ексголова комітету з конкурсних торгів «Укрзалізничпостача» Гордєєва нібито за попередньою змовою з директоркою ТОВ «Інкомм» Богдан та фінансовим директором ТОВ «Союз-Енерго» Цівуном в результаті здійснення у 2014 році державної закупівлі елементів кріплень для залізничної колії за завищеними на 21,4 млн грн цінами нанесли збитки держпідприємству. Гордєєву вирішили судити окремо.

NABU Daily by Олег Новіков

18 Nov, 08:42


ВАКС оголосив вирок у справі «Укрінмашу»

Суд виправдав ексгендиректора державної фірми «Укрінмаш» Сергія Слюсаренка від звинувачень у службовому підроблені та розтраті майна, але визнав його винуватим у службовій недбалості. Йому призначили 2 роки позбавлення волі, але звільнили від покарання у зв'язку зі спливов строків давності.

Водночас колегія визнала винуватим ексзаступника гендиректора «Укрінмашу» Костянтина Чередніченка (вважають організатором схеми) визнали винуватим за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України та ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 ККУ. Йому призначили остаточно покарання у вигляді позбавлення волі на строк 8 років із забороною протягом 3 років обіймати певні посади та конфіскації 2/3 належного йому майна.

Ще одного ексгендиректора «Укрінмашу» Володимира Омельянчука визнали винуватим і призначили йому покаранням 7,5 років позбавлення із забороною обіймати посади протягом 3 років з конфіскацією 1/2 майна.

Колишнього директора департаменту «Укрінмашу» Олександра Дітківського теж визнали винуватим і призначили покаранням 7 років ув'язнення із забороною протягом 3 років обіймати посади та конфіскацією 1/3 майна.

Ексначальників відділів «Укрінмашу» Дмитра Лобашова і Ігоря Яриновського засудили до 7 років позбавлення волі із забороною протягом 2 років обіймати посади та конфіскацією 1/4 майна кожного.

Михайла Буянкова теж визнали винуватим і призначили 8 років позбавлення волі із забороню протягом 3 років обіймати певні посади та конфіскацією 2/3 всього належного йому майна.

На всіх обвинувачених, крім Слюсаренка, поклали процесуальні обов'язки (носити електронний браслет, здати закордонні паспорти тощо).

Вирок ще не набрав законної сили і може бути оскаржений.

Деталі справи тут.

NABU Daily by Олег Новіков

14 Nov, 19:00


Ще один екснардеп отримав підозру у справі компенсацій з держбюджету

Йдеться про колишнього члена парламенту від БПП Вадима Нестеренка. За версією слідства, він незаконно отримав компенсацію за проживання у готелі та оренду житла у сумі 760 тис. грн у Києві, хоча мав житло в столиці. Сам екснардеп гроші відшкодував, але підозру йому все одно оголосили, хоч і заочно. Наразі він перебуває в розшуку.

NABU Daily by Олег Новіков

14 Nov, 11:49


Нардепа Одарченка засудили до 8 років ув'язнення

Вищий антикорупційний суд визнав нардепа Андрія Одарченка винуватим у наданні неправомірної вигоди. Йому заочно призначили 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Сам нардеп без закордонного паспорту виїхав за кордон поза межами пунктів пропуску. За даними слідства, був у Румунії і просив там політичний притулок.

В нього конфіскували: 4 земельні ділянки площами 0,1 га (+-), нежитлову будівлю 89,4 кв. м; дві квартири в Харкові площами 51 і 61,1 кв. м; житловий будинок площею 100,3 кв. м в Малій Даниловці під Харковом; житловий будинок площею 159,6 кв. м у Харкові та нежитлову будівлю 625 кв. м.

Нагадаю, нардепа обвинувачують у наданні неправомірної вигоди на той момент голові Держагентства відновлення Мустафі Найєму. Він передав частину цієї неправомірної вигоди у розмірі 0,39 біткоїна, що на час вчинення операції було еквівалентно 10 тисяч доларів.

NABU Daily by Олег Новіков

14 Nov, 09:57


У справі голови АМКУ продовжили слідство

Вищий антикорупційний суд продовжив до 14 грудня строк розслідування справи за підозрою голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка у незаконному збагаченні та недостовірному декларуванні.

Також йому продовжили дію обов'язків до 25 грудня, зокрема, носити електронний браслет та здати закордонні паспорти.

Крім того, у жовтні детективи НАБУ проводили обшук у підприємця Володимира Ковальчука, який нібито надав грошовому позику на майно, яке фігурує у справі.

NABU Daily by Олег Новіков

13 Nov, 13:06


Експосадовця Генпрокуратури визнали винуватим, але за менш тяжкий злочин

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду визнала винуватим ексначальника відділу ГПУ Аполлінарія Нагалевського, але у прихованні злочину, а не у зловживанні службовим становищем, що йому закидали в НАБУ і САП. Суд змінив кваліфікацію на менш тяжкий злочин, визнав Нагалевського винуватим, але звільнив від покарання, оскільки спливли строки давності. В січні ВАКС його виправдав від зловживань, тому прокурор САП подав апеляційну скаргу.

Повний текст можна почитати тут.

За версією обвинувачення, Нагалевський упродовж 2015 року забезпечив укладення та оплату господарських договорів між Генпрокуратурою та приватними компаніями на нібито проведення ремонтних робіт у приміщеннях ГПУ без наміру реального їх виконання. У підсумку роботи не виконали, натомість ГПУ перерахувала компаніям 1,8 млн грн.

Раніше Нагалевського визнали винувати у наданні неправомірної вигоди, але теж звільнили від покарання через строк давності.

NABU Daily by Олег Новіков

11 Nov, 09:29


У справі Балоги повідомили про нову підозру

Співвласників фірми ТОВ «Біном-Груп» Сергія Филя та Віталія Залужного підозрюють у поданні до суду завідомо підроблених доказів, а Филя ще окремо у створенні такого доказу. За даними слідства, Филь і Залужний отримали неправомірну вигоду від посадовців Мукачева за оцінку вартості землі в місті під стадіоном «Авангард».

Щоб це приховати Залужний вирішив створити штучний доказ і використати його в суді. Він створив на комп’ютері документ, який свідчить, що одержані кошти (неправомірна вигода) є оплатою за надані іншій фізичній особі інформаційні послуги щодо рівня ринкових ставок орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

У подальшому цей новостворений документ був роздрукований, засвідчений підписом та печаткою ФОП і поданий до суду як доказ невинуватості обох власників компанії. Филя і Залужного нещодавно арештували з альтернативою 10 млн грн застави.

Зокрема, нещодавно НАБУ проводило пов'язаний з цим епізодом обшук у свідка Олександра Мікуліна. Спочатку Мікулін заявляв, що брат ексначальника відділу комунальної власності та земельних відносин управління міського господарства Мукачівської міської ради Закарпатської області Артура Саміляка просив перерахувати його готівку на рахунок ФОП Филя із призначенням платежу «за інформаційні послуги», яку ж він і надав свідку. Проте пізніше Мікулін змінив показання і нібито дійсно отримував цю послугу. Під час обшуку в Мікуліна детективи знайшли договір позики грошових коштів, за яким Саміляк позичив Мікуліну 400 тисяч грн. На думку слідства, вказаний договір може бути доказом підкупу свідка Мікуліна.

NABU Daily by Олег Новіков

07 Nov, 08:20


​​НАБУ і САП повідомили про ще одну підозру ексдорожнику з Полтавщини

Йдеться про колишнього директора державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексія Басана. Раніше НАБУ і САП запідозрили його у зловживаннях і нецільовому використанні коштів. Наразі Вищий антикорупційний суд його за цим обвинуваченням виправдав, проте триває апеляційний розгляд.

Нова підозра Басана стосується відмивання коштів та недостовірного декларування. На думку слідства, у 2020-2023 роках на той час директор Агентства місцевих доріг Полтавщини набув нерухомого та рухомого майна, прав на нерухоме майно, а також криптовалюти на загальну суму 35,8 млн грн. Йшлося про: житловий будинок (200,3 кв.м) з гаражем, будинком охорони, господарською будівлею та басейном у передмісті Полтави вартістю 13,7 млн грн; земельну ділянку (40 соток) під будинком вартістю 1,7 млн грн; квартиру (понад 100 кв.м) вартістю 3,2 млн грн. у місті Полтава; майнові права на шість квартир у новобудовах міста Полтави сукупною вартістю 7,7 млн грн; 73 земельні ділянки с/г призначення загальною площею 146 га на території Полтавської області; водяний мотоцикл з автопричепом для нього; криптовалюту різних видів, еквівалентну 180 тис. USDT (6,6 млн грн на момент вчинення злочину).

Слідство вважає, що Басан з метою приховування походження майна та взагалі його наявності оформив активи на родичів, а за собою лишив лише криптовалюту, яку не декларував. Родичи не мали законного доходу для отримання майна. На активи наклали арешт.

NABU Daily by Олег Новіков

05 Nov, 14:26


​​Апеляційна палата підтвердила тюремний строк для двох експосадовців

Ідеться про колишнього виконувача обов'язків директора державного підприємства «Південдіпрошахт» Юрія Севастьянова та його заступника Олександра Татаркіна. Їх взяли під варту в залі суду.

Раніше Вищий антикорупційний суд призначив Севастьянову 7,5 років позбавлення волі з конфіскацією, а його колишньому заступнику Татаркіну – 7 років 3 місяці з конфіскацією. Апеляційна палата ВАКС залишила це рішення без змін.

Нагадаю, за версією обвинувачення, у листопаді 2018 року, будучи знайомими із запланованою реорганізацією ДП «Південдіпрошахт» шляхом його приєднання до «Національної вугільної компанії», в.о. директора ДП Юрій Севастьянов у змові зі своїм заступником Олександром Татаркіним створили штучну заборгованість держпідприємства в 7 млн грн перед приватною компанією, яку очолював раніше заступник директора ДП (до призначення на посаду заступника). Йдеться про ТОВ «Лімітед Едішн».

Договори про надання послуг уклали «заднім числом», щоб створити видимість того, що Татаркін підписав їх як директор фірми «Лімітед Едішн», хоча насправді на момент фактичного укладання вже обіймав посаду в держпідприємстві.

Надалі Севастьянов та Татаркін, використовуючи з порушенням законодавства вексельну схему розрахунку, намагалися незаконно отримати 7 млн грн.

NABU Daily by Олег Новіков

05 Nov, 13:00


Справа Балоги про стадіон «Авангард»: підозрюваним переглянули запобіжки

Так, Вищий антикорупційний суд узяв під варту співвласника фірми ТОВ «Біном-Груп» Сергія Филя, оскільки він порушував процесуальні обов'язки. Раніше суд застосував до Филя запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 900 тисяч гривень та поклав низку обов'язків. Утім, підозрюваний їх порушив і тому прокурор САП просив арештувати Филя. Суд узяв його під варту з альтернативою 10 млн грн застави. Аналогічно суд заарештував іншого співвласника цієї фірми Віталія Залужного. Застава – 10 млн грн.

Також ВАКС зняв електронний браслет з екснардепа, а нині голови Мукачівської райради Закарпаття Михайла Ланьо. Наразі причини невідомі. Водночас суд продовжив решту обов'язків: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися за межі Закарпатської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з приводу обставин, викладених у повідомленні про підозру, зокрема із підозрюваними та свідками; здати на зберігання закордонні паспорти.

NABU Daily by Олег Новіков

05 Nov, 12:17


Готівку голови Хмельницької МСЕК арештували

Вищий антикорупційний суд наклав арешт на готівку, вилучену в ході обшуків у голови Хмельницької МСЕК, депутатки Хмельницької обласної ради Тетяни Крупи, її родичів та пов'язаних фірм, а саме: 5 051 950 грн, 5 113 300 доларів і 301 060 євро. Також арештували низку документів, ноутбуків, флешок, телефонів та інше.

Державне бюро розслідувань і Офіс генерального прокурора підозрюють Крупу у збагаченні. Цю справу потім передали до НАБУ і САП. Прокурор САП подав до суду клопотання про накладання арешту на вилучене майно в ході обшуків.

фото: Ґрати

NABU Daily by Олег Новіков

30 Oct, 12:09


Експосадовця УЗ і менеджера приватної фірми засудили

Вищий антикорупційний суд оголосив обвинувальний вирок колишньому менеджеру фірми «Вог Аеро Джет» Анатолію Савичу та ексначальнику управління обліку нафтопродуктів та складського господарства філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» Валерію Нікіфорову.

Савичу призначили 5,5 років ув'язнення, але він перебуває в розшуку ще з моменту повідомлення про підозру. Водночас Нікіфоров в Україні і його ув'язнили на 3 роки та 1 місяць. До нього застосували особисте зобов'язання із забороною покидати Київську область. Також суд задовольнив цивільний позов до Савича та Нікіфорова на 102,8 млн грн.

Вирок ще не набрав законної сили.

У цій справі також судять колишнього начальника філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ Віталія Цвігуна, але слухання справи призупинили у зв'язку з його мобілізацією до Збройних сил України. Йому будуть судити окремо, коли буде змога.

За версією обвинувачення, Савичу закидують організацію завдання майже 103 млн грн збитків УЗ через продаж філії УЗ палива за завищеною вартістю, в чому йому допомогли Цвігун та Нікіфоров.

NABU Daily by Олег Новіков

28 Oct, 09:00


​​Тестя Насірова випустили з-під варти

Вищий антикорупційний суд випустив із СІЗО тестя колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, власника групи компаній «Альтіс» Олександра Глімбовського. До нього застосували цілодобовий домашній арешт. Рішення ухвалив слідчий суддя ВАКС Ігор Строгий.

Наразі відсутній повний текст рішення, однак прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вже оскаржив це рішення до Апеляційної палати ВАКС.

Нагадаю, що Глімбовського підозрюють у допомозі Насірову легалізувати 13 млн євро неправомірної вигоди, яку, на думку сторони обвинувачення, отримав ексголова ДФС від олігарха Олега Бахматюка за позачергове відшкодування ПДВ його компаніям. Глімбовський нібито легалізував всю суму одержаного хабаря та витратив її на придбання недобудованого житлово-офісного комплексу з паркінгом у центрі Києва «Метрополь». Комплекс продовжили будувати та отримувати додаткові доходи, зокрема у 2022-2023 рр.

Наприкінці 2023 року НАБУ і САП домоглися накладення арешту на 81 об'єкт нерухомості та понад 30 млн грн, які власник групи будкомпаній набув саме завдяки легалізованим коштам.

NABU Daily by Олег Новіков

28 Oct, 08:27


Ексменеджмент ПриватБанку заочно заарештували

Йдеться про колишнього голову правління ПриватБанку Олександра Дубілета та його ексзаступницю Людмилу Шмальченко. Їх заочно заарештували у справі олігарха Ігоря Коломойського про організації заволодіння 9,2 млрд грн ПриватБанку. Сам Коломойський досі перебуває в слідчому ізоляторі.

NABU Daily by Олег Новіков

26 Oct, 13:07


Ексначальнику Дніпропетровської ОВА визначили заставу

Йдеться про колишнього першого заступника голови Дніпропетровської ОВА Володимира Орлова, який тимчасово очолював ОВА. Вищий антикорупційний суд визначив йому 15 млн грн застави з покладанням таких обов'язків: прибувати на першу вимогу; не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утриматись від спілкування із визначеними в ухвалі суду особами; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

На думку слідства, на початку 2024 року одне з приватних товариств з метою здійснення рекреаційної діяльності вирішило взяти в оренду лісову ділянку площею 19 га. Після кількох звернень з відповідними офіційними листами до ОДА та отримання відмов до представника товариства надійшла пропозиція від заступника голови. За виділення лісової ділянки у довготривале користування він висловив прохання надати 200 тисяч доларів, яке потім ще неодноразово висловлював впродовж травня-червня.

Наприкінці травня 2024 року посадовець повідомив про погодження рішення головою ОДА та готовність підписати документи про передачу землі.

NABU Daily by Олег Новіков

23 Oct, 14:48


Нардепку Кормишкіну відпустили на поруки Арахамії і Кіма

Вищий антикорупційний суд відмовився застосувати до нардепки від «Слуги народу» Ірини Кормишкіної (раніше Аллахвердієвої) запобіжний захід у вигляді застави з покладанням обов'язків. Суд вирішив відпустили її на особисту поруку голови фракції СН Давида Арахамії та керівника Миколаївської ОВА Віталія Кіма.

Вона зобов'язана здати закордонні паспорти; повідомляти про зміну свого місця проживання та утримуватися від спілкування із визначеними в ухвалі слідчого судді особами.

САП ще не вирішила, чи буде оскаржувати це рішення.

NABU Daily by Олег Новіков

23 Oct, 11:34


Справу ексзаступника міністра Лозинського призначили до розгляду

Вищий антикорупційний суд призначив до розгляду по суті кримінальне провадження за обвинуваченням колишнього заступника міністра з розвитку громад, територій та інфраструктури Василя Лозинського в одержанні 300 тисяч доларів неправомірної вигоди через посередників від підприємця Сергія Кривого. Сторона захисту хотіла, щоб справу слухали в закритому режимі, але суд їм відмовив. Наступне засідання призначене на 12:30 28 жовтня.

Самого Кривого мобілізували, через що стосовно нього матеріали виділили в окреме провадження, а слухання справу зупинили. Тож суд продовжує судити Лозинського, його довірену особи Романа Кітнера та пособників Кривого Миколу Лукашика та Олександра Крошку.