MBA Insights

@mba_kmbs


Вгамовуємо інформаційний голод для охочих змінювати світ

MBA Insights

29 Nov, 08:00


​​#thinktank

Упродовж тривалого часу метою більшості корпорацій було задовольнити головного стейкхолдера — акціонерів. Проте в останні роки відбулися значні зміни, і сьогодні компанії дедалі частіше думають про інтереси усіх зацікавлених сторін, включно з клієнтами, працівниками, постачальниками і громадою.

Від початку пандемії змінилися також і пріоритети багатьох співробітників. Вони переосмислили сенс щоденної роботи та роль, яку вона відіграє в їхньому житті, і тепер хочуть, аби організація сприймала їх як особистостей, а не лише «гвинтики в механізмі». Зокрема, це виявляється у прагненні автономії, права обирати, звідки працювати.

Дослідження Gartner показує, що підприємства, які ставлять людиноцентричні цінності на перше місце, отримують кращі результати. Що потрібно лідерам, аби зміцнити, а не пошкодити зв’язок працівників із організацією у нинішніх умовах?

MBA Insights

27 Nov, 17:00


#MBA

«Ви маєте детально продумати історію свого бренду і розповісти її. Все, що ви не розкажете, додумають за вас», — говорить викладачка курсу «Ефективні зовнішні комунікації» Олеся Жулинська групі EMBA-39.

25 років досвіду у комунікаційній сфері на керівних посадах дозволяють пані Олесі щиро ілюструвати стислі теоретичні викладки матеріалу практичними кейсами.

Втім, нині ми маємо спільний досвід, пов’язаний з війною, який вочевидь, має позначитися на наших комунікаціях — зі споживачами, клієнтами, партнерами. Як вибудувати комунікацію зі своєю аудиторією під час воєнного стану — про це група разом з викладачкою міркувала разом.

Фото — Валентина Науменко

MBA Insights

27 Nov, 08:00


​​#MBA

«Ми дуже часто працюємо з цифрами, походження яких не розуміємо. Тому перша теза курсу — побудувати систему таким чином, щоб працювати з тією інформацією, походження та якість якої нам зрозумілі», — одразу окреслив учасникам PMBA-25 на чому саме буде сфокусований його курс Олексій Гавриш.

Друга теза — потрібно перетворити процес аналізу на процес прийняття рішень. У багатьох компаніях аналіз превалює над ухваленням рішень: керівники просять зробити довідку, скласти звіт, розрахувати — і отримують величезний документ, який ніхто не читатиме, а покладе у стос подібних звітів. Часом навіть вважається: що товщий цей стос, то якісніша система управління в компанії… Це проблема, яка приводить до неякісних управлінських рішень».

Детальніше про що ще йшлося на перших заняттях курсу «Корпоративні фінанси»

Фото - Валентина Науменко

MBA Insights

23 Nov, 17:00


#thinktank

Технології змінюють кожен бізнес, і часто доволі радикально. До того ж темпи змін стають дедалі швидшими. Зараз генеративний штучний інтелект починає демонструвати свій трансформаційний потенціал. Звичайно, це не відбудеться миттєво, але зачепить чимало організацій.

Втім, в усіх сферах бізнесу та частинах світу ШІ зможе надати компаніям значні можливості для створення цінності. Важливу роль у цьому процесі відіграватимуть фінансові директори, адже їхня роль полягає у розподілі ресурсів всередині підприємства й спрямуванні їх на проєкти, які становлять найбільшу цінність.

Як правильно визначити пріоритети? Фахівці компанії McKinsey пропонують свої рекомендації.

MBA Insights

22 Nov, 08:00


​​#MBA

16 листопада до спільноти kmbs приєдналися нові учасники — група MBAF-15. На них чекає цікава та насичена програма, яка завершиться підготовкою магістерського проєкту та його захистом.

На програмі учасники дізнаються про те, як аналітика може підтримувати ефективне управління компанією, державою і навіть самим собою; познайомляться з концепціями утилітарної та поведінкової економіки.

«Найкращі рішення сьогодні лежать на стику психології та аналітики, — каже Євген Пенцак — Побудова сучасної платформи має передбачати, як себе поводитимуть на ній різні економічні агенти, з якими ризиками вони зустрічатимуться, і як потрібно налаштувати ці параметри».

MBA Insights

20 Nov, 08:00


#thinktank

Компанія PwC щороку проводить опитування генеральних директорів CEO Survey. Результати останнього свідчать, що 40% управлінців усвідомлюють: без трансформації їхні бізнеси стануть економічно нежиттєздатними вже через десять років.

Організаціям потрібно залучати таланти, необхідні для впровадження змін. І вже сьогодні більше половини генеральних директорів стверджують, що пошук кваліфікованих працівників є одним із трьох їхніх пріоритетів. Втім, наймання людей не є легким завданням, принаймні у межах традиційного підходу.

На допомогу приходить фокусування на навичках замість дипломів та попереднього досвіду. Як працює цей підхід і як його впроваджують компанії?

MBA Insights

18 Nov, 08:00


#thinktank

Багато дослідників замислювалися, як варто приймати рішення: на основі аналітики чи інтуїції.

Чимало даних свідчать про те, що рішення, засновані на аналізі, здебільшого є правильними. Іншими словами, ви з більшою ймовірністю влучите в яблучко, використовуючи цифри для прийняття рішення. Проте розкид або стандартне відхилення можливих результатів таких рішень є набагато ширшими, ніж у тих, що базуються на інтуїції.

Отже, використання інтуїції може не допомогти потрапити у центр мішені, проте дасть змогу зробити групу пострілів, які будуть ближчими до центру, ніж у випадку аналітично-керованих рішень. І насправді потрібно не обирати — аналіз чи інтуїція — а вчитися їх поєднувати в управлінні бізнесом.

MBA Insights

15 Nov, 08:00


​​#thinktank

Генеративний штучний інтелект може принести багато користі, але тільки якщо використовувати його правильно. Сьогодні з’являється чимало нових генеративних інструментів із підтримкою ШІ, які трансформують роботу зі знаннями у різних сферах — від освіти та фінансів до права та медицини.

Багато організацій починають впроваджувати генеративні інновації на основі штучного інтелекту у свої процеси та оприлюднювати політику щодо безпечного використання цих інструментів. І практично будь-яка компанія може піти цим шляхом, головне — з’ясувати, де саме і як варто використовувати ШІ.

Наприклад, окрім створення контенту, генеративний ШІ може допомагати ділитися інформацією. Інтелектуальні активи розосереджені між відділами всередині організації, між різними документами, політиками, процесами та окремими людьми. Усе це ускладнює доступ до знань, які вже існують в компанії. ШІ може упоратися з цією проблемою, спочатку навчившись на великому масиві внутрішніх даних, а потім допомагаючи працівникам порадами.

MBA Insights

13 Nov, 08:00


#events

Децентралізовані фінанси (DeFi) — відносно нове явище фінансової системи. Поки що DeFi мають невелику питому вагу на світовому ринку, але вже зуміли створити інший образ фінансового світу, який живе за своїми правилами і має особливу інфраструктуру.

Разом із експертами поговоримо про те, у чому різниця між традиційними та децентралізованими фінансовими системами, розберемося у підходах розробників до оцінки DeFi-проєктів та токенів. А також подивимося не лише на фінансовий, але й на організаційний аспект DeFi. Чи завжди децентралізований застосунок повинен мати децентралізоване управління? І що таке децентралізована автономна організація?

Учасники розмови:

🔹Станіслав Под'ячев, засновник та керуючий партнер Blockchain Lab, викладач kmbs, випускник MBAF-4
🔹Сергій Островський, інвестор, підприємець, Web3-юрист, партнер в AURUM Law Firm та кофаундер у DAObox
🔹Ксенія Житомирська, СТО та кофаундерка у Trustee

Зокрема, ви дізнаєтеся:

00:02:29 Як виникла криптовалюта?
00:13:07 Імітація децентралізації
00:17:18 Як має бути?
00:26:53 Що таке децентралізовані автономні організації?

Старт програми MBAF 16 листопада!
Більше про програму MBAF

MBA Insights

11 Nov, 17:00


#thinktank

Ми живемо в епоху суперечливих пріоритетів та постійної невідомості, тому інновації потрібні бізнесам, аби залишатися конкурентоспроможними та зростати. Але як оцінити роль інновацій?

Щоб відповісти на це запитання, консалтингова компанія McKinsey провела дослідження: вона визначила та проаналізувала 650 великих публічних компаній, яким вдалося досягти прибуткового зростання між 2016 та 2021 роками і водночас підтримувати інноваційну діяльність.

Виявилося, що більшість із них дійсно отримують кращі за конкурентів результати. Зокрема, показник загального повернення для акціонерів (total shareholder returns, TSR) у 2012 — 2022 роках перевищував медіанний у відповідних сферах бізнесу.

MBA Insights

11 Nov, 08:00


​​#MBA

У сучасному світі управлінці мають швидко приймати правильні рішення, й час на помилки є не завжди. Інструменти аналітики допомагають моделювати різні дії компанії та оцінювати потенційні результати.

Отже, організація, яка розуміється на аналітиці, отримує конкурентну перевагу. Ми поговорили з Євгеном Пенцаком, керівником програми MBAF kmbs, про використання аналітики для ціноутворення та інших аспектів ведення бізнесу.

Старт програми MBAF 16 листопада.

MBA Insights

08 Nov, 08:00


#MBA

Доволі нестандартно склалася кар’єра випускника програми Master in Business Analytics and Finance в kmbs Миколи Хоменка. Розпочавши свій кар’єрний шлях як правник зі спеціалізацією на питаннях оподаткування, нині Микола очолює фінансовий відділ мультинаціональної компанії Cargill. Тож, і підходи до управління у нього неочевидні.

Саме про них Микола говорить в цьому відео з керівником програми MBAF Євгеном Пенцаком.

Тож, ви дізнаєтеся:

00:00 Як сформувати команду?
00:08:13 Цінності чи компетенції?
00:11:45 Що дає навчання в kmbs?
00:13:56 «Клей», що формує команду
00:23:00 Мотивація і компенсація
00:31:45 Принципи планування
00:41:49 Співпраця керівника і фінансового директора
00:50:00 Правила гри

Нагадуємо, що набір на програму MBAF триває.
Стартуємо 16 листопада.

MBA Insights

06 Nov, 17:15


​​Сьогодні чимало компаній стикаються з необхідністю розглядати різні варіанти розвитку подій та прораховувати свої кроки так, щоб отримати оптимальний результат за будь-яких умов.

У цьому може допомогти фінансове моделювання та аналітика, — каже Любомир Бойчук, керівник відділу аналітики і планування міжнародної компанії Infopulse, яка є частиною Tietoevry Group, та випускник програми MBAF kmbs.

Ми поговорили з паном Любомиром про те, як він застосовує знання, отримані на MBAF, а також про те, якими він бачить перспективи відновлення української економіки.


Набір на програму MBAF триває!
Старт 16 листопада.
Більше про програму MBAF

MBA Insights

06 Nov, 08:00


#thinktank

Десятиліття досліджень інновацій показали, що зміни найефективніше поширюються соціально, від людини до людини. Отже, для того щоб впровадити трансформацію, потрібно лише залучити декілька ранніх послідовників (що зазвичай потребує обмежених інвестицій).

Дослідження свідчать, що для досягнення критичної точки потрібно лише від 10 до 25% потенційних прибічників змін. Керівники добре знають, що одна справа — мати ідею, яка працює та може дати результати, і зовсім інша — втілити її.

Проте якщо показати працівникам, що ідея змін може привести до реалізації їхніх власних амбіцій, можна суттєво спростити собі завдання.

MBA Insights

30 Oct, 08:00


​​#thinktank

Консалтингова компанія Gartner провела дослідження, щоб з’ясувати, якими будуть пріоритети HR-керівників у 2024 році.

Першим із них є розвиток лідерів та менеджерів. Чимало організацій стикаються нині із перевантаженням керівників. Понад три чверті працівників надають великого значення підтримці менеджерів, водночас самі менеджери звітують про те, що мають на 51% більше обов’язків, ніж здатні впоратися.

Вихід із цієї ситуації не може полягати у звичних програмах розвитку. Замість цього варто вдосконалювати роботу менеджерів. Зокрема, зменшувати очікування від них та допомагати їм змінювати свої звички.

MBA Insights

28 Oct, 16:00


​​В цьому відео Євген Пенцак, керівник програми MBAF, розмовляє з випускницею цієї програми Світланою Ченченко, яка свій професійний шлях присвятила фінасовому та інвестиційному менеджменту, управлінському обліку та побудові повноцінної звітності на підприємстві, але, маючи математичну освіту, завжди мріяла про напрям фінансового моделювання та аналітики.
Здійснила свою мрію, отримавши диплом в kmbs.

Із розмови ви дізнаєтеся:

0:02:26 Мотиви стати бізнес-аналітиком
0:06:30 Суть бізнес-аналітики
0:10:28 Як швидко можна вивчитися на бізнес-аналітика?
0:15:32 Наука чи мистецтво?
0:16:51 Основні метологічні підходи
0:20:54 А якщо модель не працює?
0:26:25 Особливості освіти для дорослих

Нагадуємо, що набір на програму MBAF триває.
Стартуємо 18 жовтня.

MBA Insights

28 Oct, 07:00


#thinktank

Більше половини працівників мають проблеми з продуктивністю. Згідно з новим дослідженням компанії McKinsey, це може коштувати компанії середнього розміру зі списку S&P 500 від $228 до $355 млн на рік. Це великі цифри, які демонструють, наскільки сильний вплив має стан працівників на створення цінності організацією.

Щоб вирішити проблему, фахівці McKinsey радять лідерам усвідомити: досвід людей може бути різним, тому підвищення продуктивності вимагає сегментованого підходу.

Дослідження показує, що існує шість категорій працівників, які відрізняються між собою задоволеністю, залученістю, продуктивністю та благополуччям. Їх можна уявити у вигляді спектра: від найбільш до найменш задоволених і залучених. Останні становлять понад 10% у середній компанії та спроможні зруйнувати її цінності зсередини.

MBA Insights

25 Oct, 07:08


#thinktank

Сьогодні єдина постійна величина у бізнесі — це зміни, і останнім часом вони прискорилися до швидкості світла. Це викликає зростання рівня вигорання працівників, пов’язаного з роботою стресу та відчуття невизначеності.

Компанії, намагаючись виправити ситуацію, часом звертаються до «формул», які успішно діяли у минулому. Проте те, що працювало колись, не може повністю вирішити сучасні виклики, оскільки вони постали у зовсім іншому середовищі.

Наприклад, якщо раніше збільшення кількості продавців у торговельних точках було здатне привести до підвищення продажу, то тепер ця формула може не спрацювати, бо люди дедалі частіше купують в інтернеті.

Отже, виходом є не використання готових формул, а покращення когнітивних спроможностей бізнесу, щоб приймати кращі рішення у поточних обставинах.

MBA Insights

25 Oct, 07:00


19 жовтня до спільноти kmbs приєднались нові учасники Presidents' та Executive MBA!

Серед них власники й керівники українських бізнесів та організацій, які вирішили розпочати власну трансформацію і стали на шлях змін у своїх компаніях.
Протягом першого модуля учасники знайомились одне з одним, командою kmbs та простором, де найближчі 2 роки вони будуть навчатися, переосмислювати свої уявлення про бізнес, помилятись і долати виклики, а також створювати спільні проєкти у колі однодумців.
Серед учасників — 5 стипендіатів — управлінців зі сфери державного управління, третього сектору та соціальних підприємців. Адже ми переконані, що спільне навчання підприємців і управлінців різних секторів зараз дуже важливе, оскільки дозволяє об'єднати зусилля для відсічі ворогу і повоєнної розбудови країни.
Вітаємо нових учасників у спільноті kmbs і бажаємо вдалих трансформацій!
Старт програми Master in Business Analytics and Finance відбудеться 18 листопада, тож ще є час долучитися.

Фото: Валентина Науменко
#MBA #insights

MBA Insights

23 Oct, 07:00


DeFi: програмуючи гроші

1 листопада о 18:30 запрошуємо до kmbs на подію «DeFi: програмуючи гроші». Разом із експертами поговоримо про те, у чому різниця між традиційними та децентралізованими фінансовими системами, розберемося у підходах розробників до оцінки DeFi-проєктів та токенів. А також подивимося не лише на фінансовий, але й на організаційний аспект DeFi. Чи завжди децентралізований застосунок повинен мати децентралізоване управління? І що таке децентралізована автономна організація?

Учасниками дискусії стануть:

🔹Станіслав Под'ячев, засновник та керуючий партнер Blockchain Lab, викладач kmbs, випускник MBAF-4
🔹Сергій Островський, інвестор, підприємець, Web3-юрист, партнер в AURUM Law Firm та кофаундер у DAObox
🔹Ксенія Житомирська, СТО та кофаундерка у Trustee

Дата: 1 листопада 18:30

Адреса: Київ, вул. Волоська 8/5, 4 корпус НаУКМА, 4 поверх

Формат: офлайн

Реєстрація

#events