«Маленьке життя», у якого вийшло
Вам треба прочитати цю книгу. Вам дуже треба почитати цю книгу. Підіть читати цю книгу зараз. Ні, заждіть. Спочатку дочитайте цей відгук, а потім йдіть читати книгу.
Неочікувано «Пачінко» виявилось чимось просто несамовитим. Складалось відчуття, що я знов читаю Драйзера чи «Сагу про Форсайтів». Вже на 150-й сторінці я молив богів, щоб книга не закінчувалась. Саме через це небажання прощатися із «Пачінко» я читав її кілька днів, повільно ковтаючи буквально по кілька глав на добу. Мав план розтягнути роман до кінця тижня, але дійшовши до певного моменту в книзі, не витримав і дочитав її сьогодні вночі. Був неймовірно задоволений поки не побачив на годиннику п'яту ранку. Будильник в мене на сьому, але я не жалкував про цей читацький спринт ані секунди.
Про саму книгу:
З одного боку у «Пачінко» вистачає скла заради скла, що могло б віддавати графоманією, але сприймається цілком природно, як спроба авторки показати якомога більше життєвих досвідів. А оскільки так у світі повелося, що життєві досвіди корейців у Японії були наповнені переважно стражданням, то й претензії висувати не хочеться.
Основною причиною мого незадоволення «Маленьким життям» були сірі та нестерпно тупі персонажі. В «Пачінко» ж герої – 🤌🏼. Є питання щодо завершення сюжетних ліній старшого покоління сім'ї Пек. Та ж Санджа відходить на другий план й, фактично, за всю книгу так і залишається дуже загадковою постаттю. Може це мої чулувічі приколи, але мені було важко зрозуміти, яка вона насправді людина та що вона думає/відчуває насправді.
Те саме стосується другорядних персонажів. Нам часто вкидують людину, здається, що осьо тепер вона буде постійним учасником оповіді, а вже за десяток сторінок вона зникає із сюжету. Проте, як на мене, це сприймається доволі органічно, бо другорядні герої слугують інструментом для розповіді життєвих досвідів та розкриття самої епохи. Тобто побудова традиційної арки персонажа не є самоціллю, адже в центрі стоїть епоха та місце корейської громади в ній. Через це навіть епізодичні персонажі на кшталт власника ферми чи сестер-служанок із пансіону заслуговують на власні сиквели, бо встигають зачепити тебе за кілька сторінок, де увага сконцентрована на них.
«Пачінко» одночасно нагадує і книги Баєтт, і Драйзера, і Бальзака (яким авторка й захоплюється), і, неочікувано, «Хмарний атлас».
Не хочу раціоналізувати цю книгу, бо вона просто дуже сильно мені подобається. Вважаю, що цього достатньо й залишаю за собою право тішитись такому читацькому досвіду та рекомендувати вам також пережити цю історію.