NE:Urban @ne_urban Channel on Telegram

NE:Urban

@ne_urban


Урбаністика, історичне середовище і транспорт. Тай таке...

Всі опубліковані фото належать автору каналу, якщо не зазначене інше.

Зв'язок з адміністратором: @gregor_wagner

В каналі свідомо можуть використовуватися діалектизми.

NE:Urban (Ukrainian)

NE:Urban - це канал на Telegram, який присвячений урбаністиці, історичному середовищу і транспорту. Тут ви знайдете цікаві фото та відомості про розвиток міст, їхню історію та інфраструктуру. Автор каналу поділяється власними знімками, які розкривають красу міського середовища.nnУсі фото, які ви бачите на цьому каналі, належать автору. Якщо інше не зазначено, то це оригінальна робота. Якщо у вас виникли питання або ви бажаєте зв'язатися з адміністратором каналу, ви можете написати йому особисто за контактом @gregor_wagner.nnУ NE:Urban свідомо використовуються діалектизми, щоб краще передати атмосферу та специфіку міського життя. Приєднуйтесь до каналу, щоб дізнаватися більше про міста, їхню культуру та архітектуру. Долучайтеся до цікавих дискусій та діліться своїми враженнями з іншими учасниками каналу NE:Urban!

NE:Urban

20 Nov, 16:16


В Теребовлі облаштували три острівця безпеки!

Попри те, що саме перехрестя, очевидно, спроектоване не ідеально, облаштування тут острівців безпеки – однозначно значний поступ вперед.

#Україна #Галичина #Тернопільщина #Теребовля #ОДР #перехід

NE:Urban

19 Nov, 17:32


😅 Абсурдність цієї ділянки київської велоінфраструктури на вулиці Бандери – у всій красі.

📸 Містознавство

#Україна #Київ #велоінфаструктура

NE:Urban

19 Nov, 05:52


Брама на площі Ринок у Львові: до та після реставрації, проведеної у 2021 році.

#Україна #Галичина #Львів #брама #порівняння #реставрація

NE:Urban

18 Nov, 18:43


📚 Атріум Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки.

#Україна #Волинь #Луцьк #бібліотека #соцмодернізм

NE:Urban

18 Nov, 11:10


🚌 Почали працювати перші валідатори на маршрутах приватних перевізників Чернівців!

Мова йде про маршрути ПП «Багіра» та «Діліжанс»: №9А, 10, 10А, 19 та 39. В кожному автобусі встановлено по одному валідатору.

На жаль, у Чернівцях досі існує поняття пільгового та не пільгового маршруту. На пільгових маршрутах перевізники будуть отримувати 100-відсоткову компенсацію за проїзд пільгових категорій населення, на не пільгових – лише 30-відсоткову. Як на мене, якщо вже якийсь перевізник погодився на умови встановлення валідаторів (читаємо – абсолютно прозору систему заробітку), йому варто компенсовувати повну вартість усіх пільгових перевезень.

Загалом новина є чудовою, адже зовсім недавно віра у запуск системи дещо похитнулась через проблеми, які виникли з оператором безготівкової оплати.

#Україна #Буковина #Чернівці #автобуси

NE:Urban

16 Nov, 17:06


🚂 Яким ти бачиш майбутнє дитячої залізниці?

У Луцьку пройшов дводенний воркшоп щодо території навколо дитячої залізниці, яка нещодавно перейшла у власність міста. Подію організувала платформа «Алгоритм дій» в рамках проєкту Urban Vison Lutsk. Модераторами були Павло Білик та Валерія Полянська ❤️

Дослідили локацію, проаналізували зібрані дані, опитали мешканців міста та провели дизайн-сесію. Отримані у ході дослідження результати будуть опрацьовані протягом наступних тижнів та передані міській раді. Окрім того, передбачена їхня публікація у відкритому доступі, тож кожен зможе використати результати для розробки своєї концепції розвитку залізниця.

Як на мене, найлогічнішим висновком усього цього процесу повинне бути формування ТЗ та проведення архітектурного конкурсу.

#Україна #Волинь #Луцьк #захід

NE:Urban

15 Nov, 18:37


🚌 Ще один маршрут громадського транспорту у Чернівцях стане комунальним!

ЧТУ перемогло у конкурсі на визначення перевізника. Інтервал руху по маршруту №34 складатиме 25 хвилин у будні та 30 хвилин у вихідні дні.

#Україна #Буковина #Чернівці #автобус #транспорт

NE:Urban

14 Nov, 19:53


Дитячий майданчик з дерева, а не пластику: Чернівецький скансен йде в ногу з сучасними урбаністичними трендами!

Майданчик встановлений ще у 2020 році за кошти меценатів. Музей під відкритим небом кожного року облаштовує Резиденцію Святого Миколая, а також має давню традицію проведення сімейних свят. Сподіваюсь, зовсім скоро потенціал цієї локації почнуть реалізовувати повною мірою.

#Україна #Буковина #Чернівці #майданчик

NE:Urban

13 Nov, 18:44


🚎 Тернопіль оновлює тролейбусний парк: місто придбає 39 тролейбусів!

Мова йде про повністю низькопідлоговий транспорт, який матиме можливість автономної роботи до 2 км. Новина, звісно дуже позитивна, проте насторожує той факт, у якому стані перебуває нинішний рухомий склад підприємства.

Чи можна сподіватись на те, що Тернополю вдасться змінити свій підхід до обслуговування тролейбусів? Якщо ні, існує вірогідність того, що протягом 5 років закуплена за кредитні/грантові кошти техніка буде більше мертвою, ніж живою.

#Україна #Галичина #Тернопіль #добірка #тролейбус #транспорт

NE:Urban

12 Nov, 16:51


🅿️ У Чернівцях кілька майданчиків для паркування стануть платними!

Рішення виконавчого комітету прийнято щодо таких локацій👇

📍вул. Штейнбарга
📍вул. Бандери (від вул. Банкової до вул. Міцкевича)
📍вул. Гоголя
📍вул. Митрополита Гакмана (права сторона від Головної до Кобилянської)
📍просп. Незалежності (з обох боків від вул. Небесної Сотні до вул. Героїв Майдану).

Варто зазначити, що Комісія з БДР прийняла рішення і щодо деяких інших вулиць, проте це питання ще не винесли на розгляд виконкому.

🚗 Позиція міста дуже проста: платне паркування впроваджується практично скрізь у центрі Чернівців, де це можливо/доцільно. Окрім того, платне паркування впроваджується і на периферії опісля реконструкції вулиць. Якщо говорити про периферію, переважно це стосується лише важливих міських магістралей, на яких присутня велика кількість точок тяжінь (як от проспект Незалежності).

#Україна #Буковина #Чернівці #паркування

NE:Urban

12 Nov, 10:38


🌳 В Україні проходить національний відбір на участь у конкурсі «Європейське дерево року»!

Відбір дерев провела ГО «Екосфера». Цьогоріч у ньому беруть участь 15 об’єктів. Минулого року на європейському конкурсі Україну представила яблуня-колонія з Сумщини. За результатами конкурсу українське дерево посіло 3-тє місце, поступившись тільки польському Дубу Виробнику та словацькому Драконячому Дубу.

Для чого це взагалі потрібно? Насправді конкурс дозволяє досягти наступного👇

🔹 Підвищення екологічної обізнаності
🔹 Покращення інтересу до збереження старих дерев
🔹 Сприяння туристичній привабливості громади
🔹 Консолідація екоспільноти України
🔹 Отримання додаткової підтримки для збереження
🔹 Підвищення свідомості суспільства щодо важливості охорони навколишнього середовища
🔹Збереження культурної спадщини

Беріть участь у національному відборі та сприяйте поширенню інформацію про конкурс!

#Україна #озеленення #екологія

NE:Urban

11 Nov, 14:17


У Коломиї відреставрували одні із настаріших дверей міста, яким 235 років!

Завдяки роботі коломийських майстрів з реставрації, вдалося відкрити приховану за шарами фарби збережену деревину. Спереду використаний міцний та практично неушкоджений дуб, викладений у «ялинковий» візерунок. Позаду двері захищені пластинами з сосни. Деревину очистили, стабілізували та обробили від шкідників. На дверях залишились оригінальні елементи – металеві заклепки, невелика частина з яких була втрачена і зараз відновлена, та старі завіси – очищені від бруду й фарби, та повністю функціональні.

Сам же будинок є першою світською мурованою спорудою в Коломиї 1789 року побудови, наразі у ньому відкрили Простір підтримки «Гарт». Серед подібних забудов об’єкт вирізняє плоска колонада античного стилю з декоративними пілястрами й аттиком (єдина подібного зразка будівля на Прикарпатті). Реставрацію дверей проведено за підтримки міського голови Богдана Станіславського. Роботи виконані майстрами реставраційної майстерні Idea Studio Quadro.

#Україна #Франківщина #Коломия #брама #порівняння

NE:Urban

10 Nov, 18:33


📂 Нормативка, яка зв’язує руки: які пункти потрібно змінити у наших ДБН?

🔹 Ширина смуг – 3,0 м.
👉 Згідно попередньої редакції ДБН, дозволялось передбачати смуги шириною 2,75 м. Зараз цієї норми немає, від чого подекуди неможливо якісно спроектувати міський простір, адже подекуди ці 0,25 м є критично важливими.

🔹 Заборона паралельного паркування за пішохідними переходами на односторонніх вулицях.
👉 Суть заборони паркування біля переходів полягає у тому, аби забезпечити оглядовість. На односторонніх вулицях її потрібно забезпечувати лише з одного боку, тому заборона паркування після переходів є недоцільною.

🔹 Заборона паркування в межах 10 метрів від виїздів з дворів та прилеглих територій.
👉 В історичному середовищі кожні 20-30 метрів можуть бути виїзди з дворів та брам. Це призводить до неможливості забезпечення достатньої кількості паркомісць на окремих вулицях.

🔹 Забори біля навчальних закладів.
👉 Основна мета – аби діти не вибігали з воріт школи/садочка на проїжджу частину. Це можна зробити і двома секціями або ж альтернативними методами (кашпо, озеленення, декоративні ванули, велопарковки тощо). Передбачати 30-метровий забор біля входу до школи – це як робити загон для худоби.

🔹 Відсутність нормативки щодо облаштування шикан.
👉 Наразі не є зрозумілим, на яких вулицях можна їх облаштувати та яким чином звужувати допустиму ширину смуги/проїзної частини.

🔹 Смуги безпеки поблизу велоінфраструктури.
👉 Так, вони потрібні, однак проектанти повинні мати змогу відходити від цієї вимоги у стиснених умовах. В історичному середовищі подекуди неможливо зробити адекватну велоінфраструктуру через відсутність місця на смуги безпеки.

🔹 Недосконалість нормативки щодо облаштування тактильної плитки.
👉 Те, як прописані розділи ДБН щодо цього, дає можливість різночитань та недосконалого використання тактильних елементів. Перш за все мова йде про попереджувальні тактильні смуги на радіусах поворотів.

🔹 Облаштування безперервних тротуарів через заїзди до прилеглих територій.
👉 Довжина пандусів для автомобілів у таких місцях повинна бути 2-метровою. Ця норма призводить до того, що у багатьох місцях облаштування безперервних тротуарів є неможливим.

Нормативка повинна бути варіантивнішою. Наразі вона не дозволяє здійснювати коректне планування вулиць в історичному середовищі чи у стиснених умовах. З якими ще недосконалостями ви стикаєтесь?

#Україна #законодавство

NE:Urban

09 Nov, 15:41


🌳 Центр молоді Чернівців опублікував ескіз майбутнього Саду відновлення у Жовтневому парку!

У намірах – створення зони поблизу струмка, зони індивідуальної рефлексії, зони групової рефлексії, міського городу, сенсорно-тактильної доріжки та гойдалки.

Якщо ви хочете бути долученими до реалізації проєкту, або ж не проти подарувати йому дерево чи лавку, пишіть адміністратору каналу або ж на офіційну сторінку ГО «Центр молоді Чернівців». Ми відкриті до пропозицій!

#Україна #Буковина #Чернівці #парк #проект

NE:Urban

08 Nov, 16:47


🚴‍♂ Чернівці продовжують облаштування велоінфраструктури та створення безбарєрного середовища!

Весною ви сміялись, що в Чернівцях з'явились 160 метрів велодоріжки; наразі ж її продовжили. Тепер її протяжність – 370 метрів (від центру міста в напрямку спального району).

П.С. Розмітка з'явиться пізніше, озеленення – теж.

#Україна #Буковина #Чернівці #порівняння #велоінфраструктура

NE:Urban

08 Nov, 07:54


В Дніпрі облаштували перший діагональний пішохідний перехід!

Очевидно, такі переходи потрібні багатьом нашим містам, але часто чиновники не розуміють, як їх облаштовувати, або ж бояться цього. Тим більше, що поліція подекуди скептично ставиться до таких ініціатив.

П.С. Більше новин про урбаністику Дніпра – у каналі Urban Dnipro. Світлофор для пішоходів буде облаштований пізніше.

#Україна #Дніпро #перехід #ОДР

NE:Urban

08 Nov, 06:55


Поки одні брами Коломиї рятують, інші – знищують…

Трапецивидна форма є характерною рисою українського архітектурного модерну. В Коломиї до цього часу було лише дві будівлі з вкрапленнями цієї стилістики, нині ж – півтори?

Будинок не є пам’яткою архітектури, тож порушенння законодавства у сфері збереження спадщини зафіксувати тут неможливо. Окрім того, невідомо, чи двері на першому фото є оригінальними. Проте, тут справа більше не у дверях, а в їхній формі. Сподіваюсь, ми колись прийдемо до потреби зберігати такі унікальні елементи будівель і споруд, а не все спрощувати-спрощувати-спрощувати.

#Україна #Франківщина #Коломия #брама #порівняння

NE:Urban

07 Nov, 19:51


💸 Проєкт Державного бюджету на 2025 рік: у громад заберуть кошти?

У бюджетних висновках до законопроєкту про держбюджет на 2025 рік можна помітити кілька змін, які можуть значно повпливати на громади, адже вони передбачають вилучення відразу кількох джерел доходів👇

🔹 4% ПДФО (для Львова це 550 млн грн)
🔹 Реверсної дотації міст (для Львова це 1,8 млрд грн)
🔹 Єдиного податку з юридичних осіб (для Львова це 200 млн грн)

Як зазначає Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова, місто таким чином може втратити 2,55 млрд грн. Невеликими кроками в Україні знищується одна з найбільш ефективних реформ постмайданівського періоду – децентралізація.

#Україна #законодавство

NE:Urban

07 Nov, 16:29


😄 Львів не відстає від Чернівців: на вулиці Личаківській завершують облаштування двох підвищених переходів через заїзди на прилеглу територію!

Для деяких міст безперервні тротуари поступово стають нормою, інші ж, на жаль, продовжують ускладнювати пішоходам життя. На якій стороні ваш населений пункт?

П.С. Перша фраза – то жарт, прикол, шутка, прикалдес, дотеп, сміховинка.

#Україна #Галичина #Львів #ОДР

NE:Urban

06 Nov, 19:28


🚴‍♀ Велосипеди в містах – не тільки для хіпстерів!

Приємно бачити, як абсолютно різні групи населення користуються велопарковками поблизу базару; тож, їх облаштування було точно не зайвим.

#Україна #Буковина #Чернівці #велоінфраструктура

NE:Urban

06 Nov, 16:56


🚴‍♂️ Велодоріжка навпроти ТЦ «Депот» у Чернівцях: завершена чи не зовсім?

На кількох ділянках велоінфраструктури у Чернівцях, виконаних впродовж останнього року, почали поступово наносити розмітку. Якщо на вулиці Щербанюка з нею ніяких проблем немає, то на Головній це не зовсім так.

🔺 Відсутня розмітка переходів через велодоріжку
🔺 Відсутні стрілки з напрямком руху
🔺 Відсутні велопереїзд через міжбудинковий проїзд
🔺 Відсутні дорожні знаки
🔺 Піктограма велосипеда подекуди нанесена проти руху

Факт ознакування велодоріжки, безумовно, є прекрасним. Проте, кількість допущених помилок – надто велика для такого нібито простого об’єкту. Якщо в замалюванні піктограм я не бачу великого сенсу, то додати велопереїзд і пішохідні переходи через велодоріжку місту потрібно обов’язково. Дорожні знаки, припускаю, просто ще не встигли поставити. Проте тут теж варто не допустити помилку, як це було зроблено на вулиці Небесної сотні.

П.С. Пластикова розмітка пішохідного переходу була нанесена ще до облаштування велоінфрастуктури на цій ділянці. Її нанесли правильно, проте наразі її варто відкоригувати.

#Україна #Буковина #Чернівці #велоінфраструктура

NE:Urban

05 Nov, 17:33


Сільські хати кінця ХІХ століття прийнято уявляти досить скромними та не надто прогресивними. Проте на деяких з них можна помітити якісні технологічні елементи, до прикладу, ринви на гачках. На фото – гуцульська хата з села Конятин Вижницького району.

#Україна #Буковина #Чернівці #музей

NE:Urban

05 Nov, 13:59


Інтер’єр кафе «Франкі» – нового закладу у центральній частині Чернівців!

Окрім своєї основної функції, простір служитиме ще кондитерською та кулінарною школою.

#Україна #Буковина #Чернівці #ЗГХ

NE:Urban

28 Oct, 20:27


🚸 На вулиці Петращука у Чернівцях облаштували підвищений пішохідний перехід – безпосередньо перед територією школи!

З позитивного: місто активно використовує сучасні засоби заспокоєння руху, які фізично перешкоджають перевищенню допустимої швидкості руху. З негативного: пандус підйому у цьому випадку вийшов дещо ненормативним, що не надто зручно для транспортних засобів з низьким кліренсом. Проте, цю помилку важко назвати критичною.

П.С. На фото – процес нанесення розмітки.
П.П.С. Подейкують, берлінські подушки у місті теж з’явились. Але тсс!

#Україна #Буковина #Чернівці #перехід #ОДР

NE:Urban

27 Oct, 09:38


🤔 А чи знаєш ти, що таке DIY?

DIY – це практика створення, модифікації або ж ремонту речей без прямої допомоги експертів або фахівців у конкретній справі. Коли твої батьки самостійно ремонтували пралку чи лагодили крісло, то це було DIY.

🪚 Наразі багато людей починають усвідомлювати свою відповідальність за міське середовище, намагаючись його якимось чином покращити. Вони не тільки створюють комфортний простір, але й об'єднуються у цьому процесі у спільноти. Все це – DIY (англ. Do it yourself).

DIY-локації та DIY-меблі можна зустріти у різних районах столиці, та й в різних містах країни. Якщо ви брали у цьому процесі участь, діліться своїми результатами у коментарях.

#Україна #Київ #тактичний_урбанізм

NE:Urban

26 Oct, 14:52


🚘 Безкоштовна парковка за 200 млн грн: в Одесі завершили ремонт Деволанівського узвозу.

Роботи були початі ще до повномасштабного вторгення. Міська рада їх проводила з ціллю розвантаження паралельної Деволанівському узвозу Польської вулиці. Їх збирались зробити односторонніми у протилежних напрямках. Але щось пішло не так, і цього не сталося.

Окрім того, виникає питання: якщо ви планували зробити вулицю односторонньою, чому вона запроектована як двостороння? Та і загалом цей проект має масу недоліків👇

🔺 Використання асфальту на тротуарах
🔺 Відсутнє озеленення
🔺 Погано сплановане водовідведення
🔺 Псевдоісторичні ліхтарі
🔺 Недолугі пониження бордюрного каменю
🔺 Незаведені у колектор ринви
🔺 Відсутність каналізування повітряних мереж

Класно, що подумали про велоінфраструктуру та зробили пішохідні переходи з плитки, а не бруківки, проте ці два фактори аж ніяк не рятують проект.

Тож, Одеська міська рада абсолютно беззмістовно використала велику суму коштів на створення по факту безкоштовної парковки в історичній частині міста. На жаль, через подібні об’єкти громадськість негативно сприймає і інші реконструкції вуличної інфраструктури, хоча далеко не завжди вони погані або ж не на часі.

📸 Дякую адміністраторам каналу Odesa Mass Transit за фото; рекомендую на них підписатись.

#Україна #Причорноморя #Одеса #вулиця #реконструкція

NE:Urban

25 Oct, 17:21


Наше суспільства стане повністю інклюзивним тоді, коли ми перестанемо використовуємо фразу «інклюзивне суспільство», адже це буде нормою та буденністю.

У Чернівцях пройшов VI Міжнародний форум інклюзивності 2024. Вважаю, що цьому заходу потрібно масштабуватись: розширяти формат, збільшувати кількість та географію учасників, а також бути впізнаванішим на загальнонаціональному рівні.

Теми, що піднімались на форумі, наразі є актуальними, а обговорювані проблеми не завжди мають однозначне і єдиноправильне вирішення. Дякую ГО «Чернівецьке об'єднання «Захист»» за систематичну роботу у цьому напрямку.

#Україна #Буковина #Чернівці #захід

NE:Urban

25 Oct, 06:51


Хоа-хоа-хоа-хоа...

#Україна #Буковина #Чернівці #добірка

NE:Urban

24 Oct, 20:32


👮 «Не погодимо, бо засудять»: що не так з ДСТУ про засоби заспокоєння руху?

Поява в нормативці європейських засобів заспокоєння руху – величезна перемога останніх років. Проте, на жаль, цей документ працює не так, як би того хотілося. Чому? Тому що ніде чітко не регламентовано, у яких місцях дозволено робити ширину смуги меншу за стандартну.

На другому фото – тупикова житлова вулиця Йозефа Главки у Чернівцях, що знаходиться за об’єктом Всесвітньої спадщини, та веде до великого парку й 3-ох культурно-освітніх закладів. Очевидно, в умовних Нідерландах (фото 3) на такій вулиці облаштували би шикани – штучні звуження проїзної частини для зміни траєкторії руху авто, що перешкоджає порушенню швидкісного режиму. Проте в умовах України такий засіб заспокоєння руху неможливий без погодження з НДІ та поліцією. Спойлер: це фактично нереально.

🥲 Цей допис виник не просто так. Після кожного ремонту житлової вулиці у місті мешканці починають скаржитися на перевищення швидкості руху перед їхніми будинками. І єдине, що місто може зробити у такому випадку – встановити підвищений пішохідний перехід або ж берлінські подушки, хоча оптимальніше рішення – шикани або ж інші методи звуження проїзної частини.

#Україна #Буковина #Чернівці #ОДР #безпека #порівняння

NE:Urban

24 Oct, 14:32


👨‍🦯‍➡️ Нерозуміння функції тактильної плитки призводить до такого результату!

На вулиці Йозефа Главки у Чернівцях у межах поточного ремонту скрізь на пішохідних переходах використали плитку «Поводир» замість «Небезпека». Ну що ж, будуть перероблювати!

П.С. Попереднє творче використання тактильної плитки, про яке я писав, вже встигли виправити [фото в коментарях]

#Україна #Буковина #Чернівці #доступність