Гладкий @imgladkiy Channel on Telegram

Гладкий

@imgladkiy


Я - Юра Гладкий 😇. Пишу про маркетинг і бренди ♥️. В 2011 заснував одну з найвідоміших в Україні маркетингову агенцію GRAPE 🍇, працював з 15 брендами із ТОП💯 найдорожчих в Україні, і брендами з усього світу, допомагаю створювати продукти і додану вартість

Гладкий (Ukrainian)

Запрошую вас приєднатися до каналу 'Гладкий' на Telegram! Мене звати Юра Гладкий 😇, і я спеціалізуюся на маркетингу та брендуванні ♥️. У 2011 році я заснував одну з найвідоміших маркетингових агенцій в Україні - GRAPE 🍇. Моя команда співпрацювала з 15 брендами з ТОП 💯 найдорожчих в Україні, а також з брендами з усього світу. Я допомагаю створювати продукти та додати вартість усім, хто цікавиться сферою маркетингу. Приєднуйтесь до нас, щоб отримувати корисні поради та інсайти від професіонала!

Гладкий

20 Nov, 12:45


Вихід STALKER 2: Гра, про яку говорить світ майже 20 років

Що спільного між STALKER 2 та можливістю стати грою року 2025? Багато чого, якщо подивитися на маркетингові успіхи цього проекту.

STLAKER 2 від української студії GSC Game World — справжній маркетинговий феномен:

1. Лідерство серед найбільш очікуваних ігор — постійне місце в ТОП-5 забезпечує максимальну увагу до STALKER 2.

2. Підтримка від індустрії — Xbox і Філ Спенсер ставлять на ексклюзивність, а гравці Playstation вже чекають свою чергу.

3. Збільшення ціни з вересня — сигнал про високу якість продукту.

Особисто я вже зробив передзамовлення в Steam і впевнений, що українці мають підтримати цей проект.

Якщо цікаво, якою я бачу маркетингову стратегію і стрибки успіху S2 — ставте 🔥 в коментарях

Гладкий

31 Oct, 10:11


Фантомні ролі підприємців. Консультую зараз команду стартапу в b2b, модель якого передбачає оптимізацію ланцюжків постачання.

Цікавий інсайт, який зустрічаю в бізнес-моделях - організація щиро намагається «покращити процеси» і «змінити процеси» для підприємців, «прибрати зайву ланку». На цьому стартап і будує монетизацію, маркетинг…

Але правда в тому, що роль чи функція у підприємця нікуди не зникає, він все одно комусь її буде делегувати, хтось відігравати цю роль, навіть якщо підприємець знає про різні «слабкі місця» тут. Але без виконання функції та бізнес-бричка / суперкар просто не їде. І замість того, щоб відразу шукати ворогів яких ми маємо прибрати, краще спочатку дивитися як ми можемо зрозуміти всі сегменти зацікавлених сторін, їх ролі і результат їх роботи, залучити і зробити їх союзниками залежними від сервісу, перш ніж включати наступну програму «знищення» з позиції сили 😈🤝

Гладкий

17 Sep, 16:51


Що радить слухати голова наглядової ради НАУ Петро Чернишов? Forbes зібрав улюблені подкасти українських підприємців👇

🔗Подкаст про економіку Ones and Tooze. В останніх випусках ведучі обговорювали співвідношення між очікуваною кількістю медалей на Олімпіаді та ВВП країни, а також пояснювали, як концерт Бейонсе спричинив сплеск інфляції у Швеції.

🔗Stuff You Should Know. Чому музика викликає емоції? Що таке темна матерія? Відповіді на ці та сотні інших питань шукають автори Stuff You Should Know Джош Кларк і Чарльз Брайант. Це один із найпопулярніших подкастів у світі, який з моменту запуску в 2008-му постійно входить у топ-10 рейтингів Apple Podcasts і Spotify.

👉Який подкаст радить послухати всім менеджерам CEO Uklon Сергій Гришков? Читайте на Forbes

📩Підписатися на Forbes Ukraine

Гладкий

17 Sep, 16:51


Приємно, що наш подкаст на «ДІЙ!» і рубрика агенції Grape «ШО ЗА БРЕНД?» в топ подкастів підприємців в Україні 💪🚀

Гладкий

16 Sep, 10:28


Давно мене не було з новинами;)

Гладкий

16 Sep, 10:28


Ребрендинг з акцентом — àбанк презентує нове лого

Час підкреслити унікальність Абанку та розставити акценти над «а» — àбанк презентує нове лого і відпускає зелене яблуко!🍏

Ребрендинг був реалізований за підтримки світового лідера електронних платежів Visa та бренд-маркетингової агенції Grape. Креативна команда проєкту розробила сучасні дизайн-рішення, оновила імідж банку та сформулювала відповідні повідомлення для інформування аудиторії про зміни.

«Якщо подивитися на розвиток наших сервісів, то ми впевнено крокуємо вперед. Адже пропонуємо нашим клієнтам найкращі банківські продукти, задаємо нові вектори обслуговування та стандарти якості. Оцінки наших клієнтів та нагороди є тому підтвердженням. Тож, щоб «підсвітити» місію банку, транслювати в логотипі, що ми — банк з акцентом на потреби людей, ухвалили рішення про ребрендинг», – розповів Юрій Кандауров, Голова Правління àбанку.

àбанк представлений на ринку банківських послуг понад 30 років. Банк обслуговує понад 3,3 мільйона клієнтів, і ця кількість щомісяця стабільно зростає завдяки якісним змінам, сучасним підходам та підтримці таких надійних партнерів як Visa. Основна місія банку — нагадувати про те, що кожна людина важлива, відмінно задовольняючи потреби своїх клієнтів.

Подписаться на Инсайдер | Прислать контент

Гладкий

06 Jul, 20:26


Поки триває Євро, поділюся маркетинговим фактом із світу футболу, який мене здивував на цьому тижні за пивом, вболіваючи за якісну гру німців з іспанцями. В мене була чітка асоціація і майже «священне місце» німецького бренду Adidas з німецькою збірною з футболу, але життя буремне)

Тепер американський Nike стане спонсором збірної Німеччини з футболу, починаючи з 2027 року, завершуючи понад 70-річне партнерство з Adidas. Німецька футбольна асоціація (DFB) оголосила, що угода з Nike триватиме щонайменше до 2034 року. Перехід був здебільшого мотивований фінансовими міркуваннями, оскільки Nike запропонувала значно вигідніші умови, ніж Adidas.

Умови контракту між Nike та Німецькою футбольною асоціацією передбачають щорічну виплату понад 100 мільйонів євро. Контракт розпочнеться в 2027 році та триватиме до 2034 року. Угода передбачає постачання екіпіровки для всіх національних збірних Німеччини, а також підтримку розвитку футболу в країні. Ця сума вдвічі перевищує ту, що зараз платить Adidas!

Чи означає це, що і бренд Nike зараз вдвічі має більший вплив, бо «відмовлятися від символів» навряд чи може бути лише фінансовим рішенням?

Гладкий

18 Jun, 22:09


Поєднувати історію та досвід продукту і місця. Розвивати екосистему продуктів та сервісів, щоб сформувати додану вартість. Ось те, чому українські бренди можуть повчитися у італійських. Поясню на прикладі, бо ще свіжі в памʼяті заявки українських виробників які подавалися на гранти від Фонд "МХП-Громаді" , де підприємці маючи природні переваги продовжують грати в локальну «переробку» в низькому ціновому сегменті 🤷‍♂️🤦‍♂️ У нас все ще дуже мало не просто «Made in Ukraine» серед продуктів харчування, у нас майже немає культури експорту і підходів до товарів категорії «преміум / люкс», які світ продовжує споживати мільярдами.

Нещодавно були ми з дружиною в італійському ресторані в Києві з відомої мережі. На столі помітив цікаву брендову пляшку оливкової олії, бо «навчене око» фіксує дорогі маркетингові деталі). Зі слів офіціанта, купити таку олію немає де в Україні і цей бренд доставляється власниками ресторану прямо із Сицилії. Тут вже ресторану я аплодую 👏 за продаж легенди.

Далі я провів вже власне розслідування і тепер насолоджуйтеся тим, який файний маркетинг бренду олії, де поєднано сімейний бізнес, готель серед оливкової плантації і виробництво олії в кращих традиція преміальних / люксових товарів. 🧐

Centonze, також відомий як "Case di Latomie," є відомим брендом оливкової олії з Сицилії. Маєток розташований у Кастельветрано, недалеко від археологічного парку Селінунте, і охоплює близько 40 гектарів землі. Цей регіон має багату історію, пов'язану з древніми кар'єрами Латоміє, які датуються 800 роком до нашої ери. Ці кар'єри використовувалися греками для видобутку вапняку і є одним з перших місць культивації оливкових дерев у Середземномор'ї.

Родина Центонзе займається вирощуванням олив з 1953 року, виробляючи високоякісну органічну оливкову олію першого віджиму переважно з сорту Nocellara del Belice. Ця олія відома своїм середньо-фруктовим смаком та делікатними нотками томату і солодкого мигдалю, що робить її універсальною для різноманітних кулінарних застосувань, включаючи страви з риби, овочеві супи та червоне м'ясо.

Окрім виробництва оливкової олії, маєток Центонзе також займається агротуризмом, пропонуючи проживання, ресторан з стравами від ферми до столу та культурні експедиції, пов'язані з історією і традиціями регіону.

Така легенда звісно відображена в ціноутворенні. Ціни на оливкову олію Centonze "Case di Latomie" варіюються залежно від об'єму та типу упаковки. Наприклад, органічна оливкова олія першого віджиму (500 мл) продається за приблизно $25 . Інші варіанти, такі як олія у літографованих банках (5 літрів), можуть коштувати від $55.

Саме тому, ви не просто купуєте таку олію в файній пляшці з півником і обмеженим доступом до продажів. Ви можете забронювати проживання на Booking і скуштувати свіжу оливкову олію з підсмаженим хлібом в тарілці, чи повертаючись додому стати назавжди клієнтом Case di Latomie, щоб ділитися з друзями особливими гастрономічними знаннями. Так це і працює. І скажіть, що після цього вам не захотілося її скуштувати чи трохи пожити серед оливкових дерев. 🤗😍🤤

Гладкий

15 Apr, 08:00


Щодо Zara і українських брендів. Якщо ти малий на великому ринку проти великих гравців, ідеш на власних інвестиціях, проте приділяєш багато уваги своєму продукту і сервісу, в переважній більшості єдиний успішний шлях для тебе - йти в преміальний сегмент чи все, що можна віднести до середній+ і шукати власну нішу. Для мене зараз успішні українські бренди в модній індустрії це саме бренди з преміального сегменту, хто обрав фокус на «власних» споживачах, активний маркетинг, інвестиції в розбудову брендів з готовністю продаватися на глобальному ринку з цінностями, які там існують в різних групах споживачів.

Респект тим, кого згадую без підказки як Ruslan Baginskiy, SYNDICATE, KSENIASCHNAIDER, Gunia Project, Gushka Wool, Sense Education etc. Прогуляйтеся по ЦУМ Київ / TSUM Kyiv Department Store і надихайтеся, як потрапити мінімум на той поверх з модними українськими брендами і аксесуарами.

Ви не переможете зараз Zara на її полі (і помилкою є взагалі вважати цей бренд за прямого конкурента), але люди завжди мають різні потреби для різних сценаріїв життя, яскраво / вишукано / дико покажіть свій власний стиль який вони і захочуть купити. Світ став дуже кластеризованим і неосяжним єдиною комунікацією чи позиціонуванням, це заважає великим корпораціям і може допомагати вам. Почитайте історії сучасних Lululemon чи Under Armor і як вони починали на ринках, де здавалося б немає шансів перед Nike, Adidas та ін.

А люди, що сьогодні виступають проти повернення і розвитку Zara в Україні для мене виглядають майже як польські фермери проти українського зерна… 🤷‍♂️

Гладкий

06 Apr, 10:23


Цікавий бізнес - команда створює і продає готові набори мультимедійних беків для екранів під час служби в церквах. В світі це величезний ринок і маючи власний досвід відвідування такої церкви в Лос-Анджелесі я особисто був вражений контентом і натхненням. Навіть позаздрив, що в православній церкві місця такому медіа немає і треба постраждати(

https://sundayscreens.com

Гладкий

25 Mar, 19:11


Минулого тижня мав честь модерувати дискусію в IT Ukraine Association про бізнес і інвестиції під час війни. Українські експерти Артем Волхонський і Андрій Демченко розказали про власний досвід і як перші $100к можна залучити вже через 2 тижні, чи про довгий шлях до перших $2+ млн. А наприкінці тижня я почав дивитися серіал на Netflix «Проблема трьох тіл» де сюжет і концепція надихнули на ідею порівняти ідею задачі трьох тіл і проблему залучати інвестора як «третє» тіло до інвестицій, чи краще розраховувати на себе і гроші клієнтів?

Проблема трьох тіл в астрономії і теоретичній фізиці вивчає взаємодію трьох тіл під дією сили тяжіння, яка є надзвичайно складною для точного розрахунку. Перенесення ідеї на сферу бізнесу включає наступні питання для аналізу взаємодії між засновниками, клієнтами і інвесторами.

1. Динамічні системи: Проблема трьох тіл в астрономії вказує на непередбачуваність системи, де додавання третього тіла робить систему значно складнішою. У бізнесі, додавання інвестора як "третього тіла" вносить додаткову динаміку у взаємовідносини між засновниками та клієнтами, роблячи результати більш непередбачуваними.

2. Вплив сил: В астрономії, кожне тіло впливає на рух інших через гравітаційну силу. У бізнесі, інвестор може вносити значний вплив на стратегію та оперативне управління компанією, в той час як клієнти та засновники також мають свої інтереси і цілі, які формують траєкторію розвитку компанії.

3. Стабільні та нестабільні конфігурації: Проблема трьох тіл може мати стабільні конфігурації, де тіла обертаються одне навколо одного в динамічній рівновазі. У бізнесі, така стабільна конфігурація може виникнути, коли інтереси інвестора, клієнтів та засновника вирівняні, і всі працюють на спільний успіх.

4. Непередбачуваність і ризик: Проблема трьох тіл показує, що невеликі зміни в стартових умовах можуть призвести до значно різних результатів, що підкреслює складність прогнозування. У бізнесі, прихід інвестора в компанію може збільшити непередбачуваність і ризик, але також і потенціал для зростання.

Гладкий

06 Mar, 20:40


Був сьогодні в гостях у компанії, яка є одним з найбільших продавців будівельної спец.техніки в Україні. Власник познайомив з їх ексклюзивним турецьким брендом Hidromek і я думав це щось на рівні Audi/BMW, але мені сказали це більше як Rolls-Royce і Lamborghini в індустрії. Просто зацініть рівень їх продуктів і окремо раджу відео про дизайн-студію бренду 🚀

https://youtu.be/umg_vIq94lE?si=8kljZgTy0be6qIRT

Гладкий

09 Feb, 10:37


Ігор зробив мій день)))