Estet-portal_prof @estetportal Channel on Telegram

Estet-portal_prof

@estetportal


estet-portal.com - косметология, новинки эстетической медицины, инъекции ботулотоксина, инъекционные методики, дерматология, гинекология.

estetportal (Russian)

Добро пожаловать на канал estetportal! Здесь вы найдете самые свежие новости в мире косметологии и эстетической медицины. Наш канал посвящен инъекциям ботулотоксина, инъекционным методикам, дерматологии и гинекологии. Если вас интересует красота и здоровье вашей кожи, то estetportal - это именно то, что вам нужно! Мы предлагаем полезные советы от профессионалов, интересные статьи и обзоры новинок в мире косметологии. Присоединяйтесь к нашему каналу и оставайтесь в курсе последних тенденций в индустрии красоты!

Estet-portal_prof

13 Feb, 18:01


Кератоакантома – поширена, швидкозростаюча пухлина шкіри, котра через стадійність перебігу та здатність до спонтанної регресії тривалий час розглядалась, як доброякісна. Проте згідно останньої класифікації Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я кератоакантома віднесена до високо диференційованих форм плоскоклітинної карциноми.

✔️Дермоскопічно спостерігається непігментне куполоподібне утворення з центральними жовто-коричневими кератиновими масами, поодинокими геморагіями, білими безструктурними зонами. Судинний малюнок представлений петлевими, клубочковими та гвинтоподібними судинами в радіальній диспозиції. Утворення висічене хірургічно. Проведене патогістологічне дослідження. Висновок - високодиференційована плоскоклітинна карцинома шкіри.
В типових випадках діагностика кератоакантом не викликає складнощів.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

11 Feb, 18:03


❗️Причини алергічних реакцій на філери гіалуронової кислоти

Етіологія відстроченої гіперчутливості у відповідь на філери гіалуронової кислоти не повністю вивчена. Серед факторів, що впливають, називають:

попередні ін’єкції та травми;
техніку введення (обсяг продукту, повторні процедури, внутрішньом’язове введення);
властивості філера.

Пізні запальні реакції – рідкісні ускладнення, які можуть розвиватися після ін’єкцій гелів-наповнювачів на основі ГК та бути імуно-обумовленими або мати інфекційне походження.

Якщо тригером запальної реакції стала інфекція, симптоми, як правило, обмежуються чітко окресленою зоною. У такому разі стероїдні препарати не призначають.

Пізню реакцію гіперчутливості неможливо спрогнозувати, вона може розвиватися як після першого, так і після повторного введення філера.
Незважаючи на те, що небажані явища можуть виникати після введення будь-якого філера ГК, частота їх виникнення варіює залежно від продукту, що вводиться:

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

11 Feb, 17:01


Глибоке розуміння м'язової анатомії губ є ключовим для фахівців естетичної медицини. Губи оточені м'язами, які поділяються на дві основні групи:

📌Круговий м'яз рота (m. orbicularis oris): Цей м'яз складається з кругових м'язових пучків, розташованих у товщі губ, які щільно зрощені зі шкірою. Скорочення цього м'яза звужує ротову щілину та витягує губи вперед.
📌Радіальні м'язи: Ця група включає м'язи, розташовані радіально відносно ротової щілини, які при скороченні розширюють її.

До них належать:
Великий виличний м'яз (m. zygomaticus major): Починається від зовнішньої поверхні виличної кістки та вплітається в круговий м'яз рота і шкіру кута рота. Функція: піднімає кут рота вгору і назовні.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

10 Feb, 18:00


ДЕНЬ БОТУЛІНОТЕРАПІЇ
📅 14.03.2025
📍 Київ, вул. Бориса Грінченка, 7 (Майдан Незалежності), Heaven Space
11:00–17:00
🔬 Науковий керівник: Бородько Олександр Васильович

Цього разу ми зосередимося на ключових аспектах медичного застосування ботулінотерапії та її комбінації з сучасними методиками.
🔹 Медичне застосування ботулінічного нейропептиду
🔹 Аналіз доцільності використання ботулотоксину в середній третині обличчя
🔹 Комбіновані техніки: ботулінотерапія + новітні методи естетичної медицини
👨‍⚕️ Незалежні лектори:
✔️ Бородько О.В.
✔️ Білошицький В.В.
✔️ Калашник Д.О.
✔️ Бешир М.М.
📩 Детальна інформація та реєстрація за посиланням

Estet-portal_prof

10 Feb, 17:05


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

06 Feb, 18:01


​​❗️Причини алергічних реакцій на філери гіалуронової кислоти

Етіологія відстроченої гіперчутливості у відповідь на філери гіалуронової кислоти не повністю вивчена. Серед факторів, що впливають, називають:

попередні ін'єкції та травми;
техніку введення (обсяг продукту, повторні процедури, внутрішньом'язове введення);
властивості філера.

Пізні запальні реакції – рідкісні ускладнення, які можуть розвиватися після ін'єкцій гелів-наповнювачів на основі ГК та бути імуно-обумовленими або мати інфекційне походження.

Estet-portal_prof

06 Feb, 17:00


​​Оперізуючий лишай (оперізуючий герпес, лат. herpes zoster) — це реактивація прихованої (латентної) вірусної інфекції, викликаної вірусом вітряної віспи та оперізуючого лишаю (англ. varicella zoster virus, VZV, у даний час названий Human Herpesvirus-3 — HHV-3), того ж вірусу, який при першому зараженні викликає вітряну віспу. Таким чином, захворювання може проявитися в усіх осіб, які у минулому хворіли на вітряну віспу, незалежно від тяжкості протікання.

Прояви оперізуючого лишаю — це одностороння поява болючих пухирців (везикул) із характерною локалізацією на ділянках шкіри, іннервованих одним спинномозковим корінцем, який зветься дерматомом. Оскільки зміни з’являються з однієї сторони і зазвичай не виходять за серединну лінію тіла, а найчастішою локалізацією оперізуючого лишаю є міжреберні нерви, то звідти походить назва захворювання „оперізуючий”. Поява шкірних змін, як правило, попереджена відчуттям печіння, свербежу, парестезій та болями, які можуть зберігатися протягом усього захворювання.

Estet-portal_prof

05 Feb, 18:04


Стрептодермія

Інфекція зазвичай проходить без лікування приблизно через 2-3 тижні. Тим не менш, часто рекомендують лікувати пацієнтів з цим захворюванням, оскільки це може скоротити тривалість хвороби приблизно до 7-10 днів і знизити ризик поширення інфекції. Що краще наносити на шкіру при стрептодермії? Лікарі часто призначають місцеві анестетики чи антибактеріальні мазі.

📍При стрептодермії у дітей та дорослих рекомендована терапія тривалістю 5 днів:
▫️ застосування місцевого анестетика - розчин перекису водню 1%;
▫️при неефективності - місцевий антибіотик - фузидова кислота 2%;
▫️ у разі неефективності - мупіроцин 2%;
▫️при неефективності місцевої терапії лікар призначає системне лікування - флуклоксацилін;
▫️ у разі алергії або непереносимості препарату можуть бути рекомендовані кларитроміцин або еритроміцин.

Пероральні антибіотики можуть бути ефективними при стрептодермії з великими булами або місцева терапія недоцільна.

Estet-portal_prof

04 Feb, 18:02


Біостимуляція колагену — це інноваційний метод, який активно використовується в естетичній медицині для омолодження шкіри та покращення її текстури. З віком рівень колагену в шкірі знижується, що призводить до втрати пружності, появи зморшок і обвисання. Традиційні методи омолодження лише тимчасово маскували ці зміни, але біостимуляція дозволяє запускати природні процеси відновлення зсередини.

🔹 Як це працює? Суть біостимуляції полягає в тому, щоб активізувати фібробласти — клітини, відповідальні за вироблення колагену, еластину та гіалуронової кислоти. Це досягається за допомогою спеціальних препаратів (біостимуляторів), які вводяться в шкіру і стимулюють природну регенерацію. Окрім препаратів, для стимуляції колагену використовуються також лазери, мікронідлінг та радіохвильова терапія.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

04 Feb, 17:04


Відмінності акне та маласезії:
1. Маласезія має подібні елементи висипки.
Акне має різні елементи висипки.
2. При маласезії відсутні комедони (відкриті / за-криті).
При акне є комедони (відкриті / закриті).
3. Елементи при маласезії не видавлюються або ж дуже важко механічно пошкоджуються.
Елементи при акне можна «видавити».
4. Зуд / свербіж часто присутній при Маласезії. Зуд / свербіж відсутній при акне.

Estet-portal_prof

03 Feb, 18:01


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

03 Feb, 16:01


Маласезійний фолікуліт — це запальне захворювання волосяних фолікулів, спричинене грибами роду Malassezia. Воно часто залишається недодіагностованим через схожість із бактеріальним фолікулітом або акне.

Клінічні особливості
Локалізація: висипання найчастіше з’являються на верхній частині спини, грудях, плечах, шиї та обличчі.
Морфологія: множинні мономорфні сверблячі папулопустули діаметром 1–2 мм, які не зливаються між собою. Відсутність комедонів допомагає диференціювати маласезійний фолікуліт від вульгарних вугрів.
Суб’єктивні симптоми: пацієнти скаржаться на свербіж і печіння, особливо після потовиділення або використання жирних косметичних засобів.
Провокуючі фактори: підвищена вологість, гіпергідроз, тривала терапія антибіотиками, імуносупресія (ВІЛ, цукровий діабет), застосування кортикостероїдів.

Діагностика
Дерматоскопія: виявляється фолікулярний характер висипань без типових ознак акне.
Мікроскопія зі зрізу пустул: виявлення брунькуючих клітин Malassezia.

Estet-portal_prof

31 Jan, 17:01


​Ретиноїди та антиейдж

Існує п'ять основних типів ретиноїдів, що використовуються для корекції зморшок:
📌Ретиніл пальмітат.
Це найменш потужний безрецептурний ретиноїд. Цей варіант підходить пацієнтам із чутливою або надмірно сухою шкірою з мінімально вираженими віковими змінами.
📌Ретинальдегід.
Цей безрецептурний ретиноїд трохи сильніший за ретиніл пальмітат.
📌Ретинол.
Це найсильніший інгредієнт, що міститься у безрецептурних продуктах із ретиноїдами.
📌Третиноїн.
Це потужний ретиноїд, доступний лише за рецептом.
📌Тазаротен.
Це найпотужніший ретиноїд, доступний лише за рецептом.

Estet-portal_prof

28 Jan, 18:00


Лейкодерма, або гіпопігментація шкіри, може мати різне походження, включаючи вітиліго, постзапальні стани, або внаслідок певних інфекцій. Лікування цього стану вимагає індивідуального підходу з урахуванням етіології та особливостей пацієнта. Ось основні методи терапії, які застосовуються на сьогодні:

📍Топічні стероїди та імуномодулятори
Місцеві кортикостероїди можуть бути ефективними для стимуляції репігментації. Імуномодулятори, такі як такролімус, є альтернативою для тривалого застосування на обличчі та делікатних ділянках.

📍Фототерапія (УФ-В та ПУВА)
Ультрафіолетова терапія показала високу ефективність у лікуванні вітиліго. Комбінація з топічними препаратами підвищує результативність.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

27 Jan, 18:00


Зміни у нижній третині обличчя є одними з найпомітніших ознак старіння, і ключову роль у цих змінах відіграють жирові пакети. Розуміння анатомії жирових пакетів дозволяє краще розібратися у причинах вікових змін і правильно обрати методи корекції.

📍Анатомія жирових пакетів нижньої третини обличчя

Нижня третина обличчя складається з поверхневих і глибоких жирових пакетів. Поверхневі жирові пакети розташовані під шкірою, тоді як глибокі пакети розміщені ближче до м’язів і кісток. Кожен з них має свої функції:

✔️Поверхневі жирові пакети
Ці пакети розташовані безпосередньо під шкірою і відповідають за об’єм та форму обличчя. До них належать латеральні й медіальні пакети, які підтримують контур нижньої щелепи та підборіддя. З віком відбувається їх часткова атрофія, що призводить до втрати об’єму та чітких контурів обличчя.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

27 Jan, 16:01


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

24 Jan, 17:03


Мімічні м'язи у верхній третині обличчя ділять на дві групи:
▫️м'яз, що піднімає брову, яка складається з медіальних, проміжних та латеральних волокон лобового м'яза;
▫️м'язи, що опускають брову, які складаються з м'яза гордеців, зморщувача брови та кругового м'яза ока.

📍Існують випадки іннервації лобового м'яза виключно скронево-лицьовою гілкою лицевого нерва.
Сенсорну іннервацію лоба забезпечують гілки трійчастого (V черіпного) нерва:  
▪️очна;
▪️нижньощелепна;
▪️верхньощелепна.
Очний нерв – верхня точка поділу трійчастого нерва – має три гілки:
▫️слізний нерв;
▫️лобний нерв;
▫️носоресничний нерв.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

22 Jan, 18:03


📌Високий вміст глюкози ⬆️ індуковану кальцієм диференціювання кератиноцитів та ⬇️ проліферацію в епідермальних кератиноцитах та дермальних фібробластах, внаслідок чого уповільнюється оновлення шкіри та відбувається гальмування синтезу колагену та еластину.

❗️Оскільки добре збалансований процес проліферації та диференціювання є одним з найважливіших етапів загоєння ран, високі рівні глюкози можуть сприяти порушенню загоєння ран при деяких захворюваннях, включаючи діабет.

Estet-portal_prof

22 Jan, 17:00


ФЛЕГМОНА: клінічна картина
▫️Воротами інфекції може бути попереднє вогнище на шкірі, такої як виразка або ерозія.
▫️«Стопа атлета» - стан, який часто привертає до виникнення флегмони нижніх кінцівок.
▫️ Поширене набрякло болісне вогнище червоного кольору з нечіткими межами може займати як невелику ділянку, так і велику площу. Шкіра стає напруженою, можуть виникнути нудота, озноб.
▫️При пальпації відчувається біль, але рідко спостерігається крепітація.
▫️Можуть бути везикули, бульбашки, крововиливи та абсцес.
▫️Іноді виявляється регіонарна лімфаденопатія; лімфангіт і аденіт зустрічається часто, якщо інфекція викликана Streptococcus pyogenes.
▫️Постійні напади на ногах можуть порушити відтік лімфи, що призводить до хронічного набряку вог.
▫️Кінічна стадія рецидивуючої інфекції ніг включає фіброз дерми, лімфедему та потовщення епідермісу. Цей стан відомий як стрептококова слоновість.

Estet-portal_prof

21 Jan, 18:04


Оклюзія судини

💉Ішемія внаслідок оклюзії судини філером одне з найгрізніших побічних явищ у косметології.
💉Щоб уникнути попадання в просвіт суду, потрібно добре знати анатомію.
💉Для ліквідації ускладнення важливо вчасно його виявити та діяти швидко та чітко.

❗️ ПАМ'ЯТАЙТЕ! Біль, що наростає, не характерний для корекції філерами, а може говорити про наближення некрозу.

Estet-portal_prof

21 Jan, 17:01


Атрофічні рубці постакне

Атрофічні рубці постакне можна розділити на кілька підгруп:
📌сколі - глибокі V-подібні рубці глибиною 0.1-0.5 мм;
📌прямокутні - широкі U-подібні рубці завглибшки 0.1-0.5 мм;
📌заокруглені рубці більше 4 мм завширшки 15-25%.

❗️ Найчастіше ці підтипи рубців дуже подібні між собою, і, до того ж, зазвичай в одного пацієнта є відразу кілька їх типів.

Estet-portal_prof

20 Jan, 18:06


Порівняно з іншою частиною обличчя, періорбітальна зона характеризується дуже тонкою шкірою, сполученою з м’язами та обмеженою фасціями та зв’язками, а також невеликими “подушечками” підшкірного жиру. Саме ці подушечки викликають багато запитань та невдоволень!

📌У процесі старіння середня частина обличчя починає “осідати”. При цьому порушуються раніше гармонійні та плавні лінії контуру очей. Такі зміни викликають появу опуклих частин, які відокремлюються від середньої зони обличчя та називаються малярні мішечки.

Більше того, дистрофія лицьової міміки та дерми створюватимуть глибокі зморшки (нососльозні борозни), які надають обличчю особливого вираження печалі. Недаремно вони називаються нососльозними, дивлячись на таку людину здається, що вона багато плакала. Це винятково помилковий візуальний ефект.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

20 Jan, 17:01


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

18 Jan, 17:01


Причини васкуліту – алергічні агенти, що тривало впливають на організм, і хронічні інфекційні захворювання (уражені зуби, отит, тонзиліт, мікози). Захворювання у дітей може бути спричинене алергією на вакцину.

У цьому захворюванні уражаються дрібні чи середні судини шкіри. Якщо васкуліт торкається дрібних судин шкіри (наприклад, артеріоли, капіляри, посткапілярні венули), то зазвичай виникають ураження, такі як пурпура, петехії, іноді дрібні виразки. Сітчасте ліведо, вузлики та глибокі виразки, як правило, викликані васкулітом глибоких, середніх або великих судин.

❗️Діагностика:

✔️Виключення явних клінічних причин системного васкуліту
✔️Стандартні дослідження (наприклад, загальний аналіз крові, швидкість осідання еритроцитів, аналіз сечі, креатинін сироватки, рентгенографія органів грудної клітки)
✔️Біопсія

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

17 Jan, 18:01


Утворення гранульоми після ін’єкцій філерів є захисною реакцією, яка є запаленням, що виникає в результаті трансформації та проліферації клітин, здатних до фагоцитозу.

Функція такої реакції полягає в ізоляції та запобіганні міграції чужорідних тіл шляхом укладання їх у капсулу, що складається з макрофагів і моноцитів. Це ускладнення виникає досить рідко: патологія реєструється лише у 0,01-1 % випадків, проте естетисти повинні знати, як боротися із цією проблемою.

Серед основних факторів, що впливають на ризик формування гранульоми після ін’єкцій філерів, виділяють:
✔️введення необґрунтовано великої кількості наповнювача;
✔️внутрішньом’язове введення філера;
✔️алікватичні властивості препарату;
✔️попередня наявність травм або інфекції у зоні корекції.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

16 Jan, 18:00


Лікування хворих на екзему повинно бути комплексним, з урахуванням виду та стадії дерматозу. Лікувальна програма включає гіпоалергенну дієту (дієта № 5, 9), системну та зовнішню терапію дерматозу, а також корекцію нервових, нейроендокринних порушень, санацію осередків хронічної інфекції, обмеження контакту з водою тощо.

Гіпоалергенна дієта передбачає виключення облігатних харчових алергенів, екстрактивних речовин, алкоголю тощо. Елімінаційні дієти більш ефективні при виявленні продуктів, що провокують виникнення алергійного процесу.

📌Системна терапія хворих на екзему включає: дезінтоксикаційні засоби (реополіглюкін, реосорбілакт, неогемодез тощо); сорбенти (ентеросгель, активоване вугілля, силікс)

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

15 Jan, 18:00


Існує безліч методик, що дозволяють скоригувати брилі.

📍Серед них слід виділити три основні групи:
1. хірургічні;
2. апаратні;
3. малоінвазивні методики (ін'єкційні).

📌До хірургічних методів корекції бриль відноситься ендоскопічна підтяжка обличчя. Вона полягає у проведенні надтяжки підтяжки м'яких тканин обличчя крізь маленькі розрізи в волосистій частині голови. Шкіра при такому втручанні не усікається, тому даний вид оперативного втручання підходить лише при початковій стадії формування брилів.

📌Mid face lifting – підтяжка середньої третини обличчя, що виконується пацієнтам, які ще не потребують повної корекції овалу обличчя. При цьому птозовані тканини піднімаються вгору з подресничного доступу.
MACS-ліфтинг – вид оперативного втручання, що виконується через доступ перед вушною раковиною.

📌MACS-ліфтинг - це найефективніша, але, в той же час, і найтравматичніша оперативна методика корекції брилів.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

15 Jan, 17:02


Екзема – це хронічне запальне захворювання шкіри, що виникає внаслідок генетичної схильності та взаємодії імунологічних і зовнішніх чинників. Розглянемо ключові особливості клінічної картини, які є критично важливими для діагностики.

✔️Основні клінічні прояви:

Еритема. Почервоніння шкіри, викликане розширенням капілярів. Часто є першим проявом гострого процесу.
Папули та везикули. Дрібні вузлики чи пухирці, які можуть розриватися, утворюючи мокнучі ділянки.
Мокнуття. Характерний симптом гострої фази. Утворюються ерозії, що виділяють серозний ексудат.
Ліхеніфікація. Хронічна стадія проявляється потовщенням шкіри, посиленням її малюнка та сухістю.
Свербіж. Постійний, інтенсивний свербіж, що погіршує якість життя пацієнта та може призводити до вторинного інфікування через розчухи.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

14 Jan, 17:06


❗️Губи отримують більшу частину крові з лабіальних артерій. Завдяки різним гілкам губні артерії можуть ефективно забезпечувати кровопостачання губ.

Лабіальні артерії є прямими гілками від лицьових артерій.

▫️Ковопостачання верхньої губи з лицьової артерії відбувається в 97,3% випадків, з артерії, що відходить від поперечної артерії особи, - в 1,8% і від обох одночасно - в 0,9%.

▫️Кровопостачання нижньої губи здійснюється з лицьової артерії у 95,5% випадків, від серединної артерії підборіддя – у 0,8% та від обох – у 3,6%.

Лабіальні артерії розгалужуються від лицьової артерії в області, де межа вермільйона верхньої губи зустрічається з межею вермільйонна нижньої губи.

▫️ Верхня губна артерія перетинає слизову оболонку та верхню частину м'яза orbicularis oris.

Як тільки верхня губна артерія досягає фільтруму, вона випромінює колумелярну артерію. Колумелярна артерія піднімається по стовпцю фільтруму до носової перегородки.

Estet-portal_prof

13 Jan, 18:00


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

11 Jan, 17:00


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

09 Jan, 18:18


Акне — це не лише косметична проблема, а дерматологічне захворювання, яке потребує системного підходу.

Топічна терапія:
1️⃣ Бензоїл пероксид: ефективний проти бактеріального компоненту.
2️⃣ Ретиноїди (адапален, третиноїн): нормалізують кератинізацію, зменшують комедони.
3️⃣ Азелаїнова кислота: має антибактеріальну, протизапальну та депігментуючу дію.

Системна терапія:
1️⃣ Антибіотики (доксициклін, лімециклін): для середньо-тяжких та тяжких форм.
2️⃣ Гормональна терапія: застосовується у жінок із гіперандрогенемією.
3️⃣ Ізотретиноїн: «золотий стандарт» для лікування тяжких форм акне, але з суворим моніторингом.

Інноваційні методи:

Лазерна терапія та IPL.
Хімічні пілінги з саліциловою або гліколевою кислотою.

Призначення лікування повинно ґрунтуватися на актуальних клінічних рекомендаціях, таких як рекомендації AAD (American Academy of Dermatology).

Estet-portal_prof

08 Jan, 18:00


Перед тим як призначати лікування, важливо розібратися в етіології та класифікації акне.

Основні причини акне:
1️⃣ Гіперпродукція себуму через гормональні зміни.
2️⃣ Гіперкератинізація волосяних фолікулів, що блокує пори.
3️⃣ Розмноження Cutibacterium acnes (бактерія, яка викликає запалення).
4️⃣ Запальні процеси, пов’язані з імунною реакцією шкіри.

💡 Класифікація акне:
🔹 Незапальні форми:

Комедони (відкриті та закриті).
🔹 Запальні форми:
Папули, пустули, вузли, кісти.
🔹 За ступенем тяжкості:
Легкий (комедональне).
Помірний (папуло-пустульозне).
Тяжкий (вузлувато-кістозне, конглобатне).

Цей поділ допомагає індивідуалізувати терапію залежно від типу та ступеня акне.

Estet-portal_prof

08 Jan, 17:01


📌Для корекції надмірної рухливості кінчика носа нейротоксин слід вводити безпосередньо над перехідною складкою в колумеллу (носову перегородку) в одну центральну точку. Залежно від того, який рівень мімічного гіперкінезу вводять 12–20 ОД ботулотоксину.

📌Для корекції вікового птозу кінчика носа (гачкуватої форми носа) при його низькій рухливості ін'єктують у ту ж центральну точку колумели 8-15 ОД ботулотоксину.

📌Щоб підняти кінчик носа, рекомендується введення ботулотоксину біля основи колумели. Голка вводиться перпендикулярно до середньої третини. Рекомендована доза корекції – 10 ОД ботулотоксина.

Часто зустрічається синергічна активність м'яза, що опускає перегородку носа і м'язи, що піднімає верхню губу та крило носа. У такому разі спостерігається одночасна рухливість кінчика носа, підйом крил носа при міміці та гінгівальна посмішка.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

07 Jan, 17:02


Вітиліго - набуте хронічне захворювання, для якого характерні плямисті ареали з повною відсутністю пігментації шкіри. У 20% випадків вітіліго є сімейний анамнез.
⠀⠀
📍Лікування

Загальні терапевтичні рекомендації
🔹Багатьом пацієнтам потрібно лише роз’яснити доброякісний характер захворювання та дати рекомендації щодо використовування сонцезахисних екранів та косметичного камуфляжу.
🔹 Поява нових плям може бути спровокована фізичною травмою (феномен Кебнера), особливо у фазі дисемінації. Рекомендується уникати меду. та хірург. косм. процедур, наприклад, глибокого пілінгу, ліфтингу та ін.
🔹Спонтанна репігментація відбувається приблизно у 10-20% пацієнтів і зазвичай носить частковий характер.
🔹Якщо в ураженій зоні відсутні волосяні фолікули (які необхідні для виробництва нових меланоцитів), лікування неефективне.

📍 Рекомендовані методи лікування

🔹Косметичне камуфлювання
🔹Репігментація
🔹Депігментація (при дуже поширеному захворюванні – уражено понад 50% поверхні тіла)

Estet-portal_prof

06 Jan, 18:03


Тактика лікування псоріазу ґрунтується на трьох принципах: корекція способу життя, комплексне місцеве та системне лікування.
✔️Починають із корекції харчування: потрібно обмежити гострі страви, спеції, спиртне, та зменшити споживання тваринних жирів.
Місцеве лікування:
▪️протизапальні препарати, включно з препаратами кортикостероїдів;
▪️вітамінні мазі та креми (зокрема – вітамін D);
▪️препарати цинку;
▪️інгібітори кальциневрину;
▪️фототерапія ультрафіолетовим спектром

📌У разі недостатньої ефективності локального лікування, додається системна терапія:
▪️імуносупресори та цитостатики;
▪️препарати вітамінів, мінералів;
▪️антигістамінні та десенсибілізувальні засоби;
▪️седативні препарати;
▪️сорбенти;
▪️глюкокортикостероїди;
▪️ліки для покращення кровообігу;
▪️пробіотики.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

06 Jan, 16:00


Акне: причини

До основних причин виникнення акне відносять:

📌захворювання гіпофізарно-наднирково-яєчникової системи (СПКЯ, метаболічний синдром, пролактинома, аденома надниркових залоз);
📌порушення гормонального андрогенного фону (гіперандрогенія);
📌захворювання шлунково-кишкового тракту (гастрит, коліт, холецистит, застій жовчі, печінкова недостатність, хронічний панкреатит, ферментна недостатність, порушення мальабсорбції);
📌неправильна харчова поведінка;
📌інсулінорезистентність (кількість вживання вуглеводів дуже висока, неконтрольований прийом цукру призводить до порушення толерантності інсуліну до глюкози та до недостатньої утилізації глюкози);
📌неправильно підібраний домашній догляд (пересушування шкіри, що призводить до гіперсекреції сальних залоз (жирна себорея));
📌використання декоративної косметики, яка містить ланолін, тальк, вазелін, мінеральні олії, синтетичні барвники та ароматизатори;
📌постійне травмування шкіри (видавлювання висипів).

Estet-portal_prof

03 Jan, 18:01


Особливої обережності необхідно дотримуватися в області вилицевої дуги, оскільки існує ризик пошкодження скроневої гілки лицевого нерва.
Крайова нижньощелепна гілка лицевого нерва також є небезпечною зоною. Її розташування визначити досить просто – це коло радіусом приблизно 1,5 – 2 см, розташоване між складкою куточка рота та середньою частиною щелепи.

📌Крайова нижньощелепна гілка лицевого нерва, схожа на передщелепну борозну і верхню частину підборіддя, більше наближається до поверхні для іннервації м'яза, що опускає нижню губу, і м'яз, що опускає кут рота. Таке положення крайової нижньощелепної гілки лицьового нерва підвищує ризик її пошкодження при введенні філерів у цю область обличчя.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

03 Jan, 17:00


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

02 Jan, 18:01


Лейкодерма — це порушення пігментації шкіри, яке проявляється утворенням депігментованих ділянок, найчастіше білого кольору. В основі лейкодерми лежить втрата меланіну в епідермісі, що зумовлює різні причини, включаючи автоімунні процеси, генетичну схильність та інфекції.

📍Клінічна картина:

Депігментовані плями: характерні чітко окреслені ділянки білого або молочного кольору, які можуть бути розташовані на будь-якій ділянці тіла.

Відсутність запальних ознак: лейкодерма зазвичай не супроводжується почервонінням, свербежем або іншими симптомами запалення, що відрізняє її від деяких інших дерматозів.

Симетричність ураження: часто ураження мають симетричний характер, але можуть бути і поодинокі плями.

Супутні симптоми: при вітиліго можлива асоціація з іншими автоімунними захворюваннями, такими як тиреоїдит, цукровий діабет 1 типу та інші.

Estet-portal_prof

02 Jan, 16:01


📍 Ботулотоксин як метод профілактики та корекції рубців

Ботулотоксин інгібує проліферацію фібробластів і, відповідно, вироблення колагену. За даними досліджень на тваринах, під впливом нейротоксину також зменшується кількість фактора росту сполучної тканини та трансформувального фактора росту-β1.

Препарати ботулотоксину типу А є місцевими міорелаксантами тривалої дії, що дозволяє використовувати їх для патогенетичної профілактики формування рубців. Введення нейротоксину в підшкірні м’язи забезпечує тривалу міорелаксацію, завдяки чому шкіра не розтягується під час мімічних рухів.

У цьому випадку ботулінотерапія виключає надмірне розтягнення тканин, яке може погіршувати запалення та стимулювати інтенсивне вироблення колагену ще на стадії формування рубця, що є несприятливим фактором ризику його розвитку.

Цей метод доцільно застосовувати після висічення вже наявного рубця для покращення косметичного результату.

Estet-portal_prof

30 Dec, 18:01


При заповненні нососльозної борозни необхідно враховувати дві основні артерії: підочноямкову та кутову.

☑️Точка виходу підочноямкової артерії розташовується медіально лінії зіниці і приблизно на 1 см нижче краю очниці.

Кутова артерія, яка є гілкою лицьової артерії, проходить вздовж внутрішньої очної щілини та анастомозує з супратрохлеарною та супраорбітальною артеріями.

❗️Поразки цих артерій слід уникати. Підочникова гематома збільшить тиск на м’які тканини і може спричинити лімфатичну недостатність та вилицеву лімфедему.

Емболія кутової артерії може мати катастрофічні наслідки у вигляді сліпоти, якщо викличе оклюзію очної або центральної артерії сітківки.

Estet-portal_prof

30 Dec, 17:00


📍 Анатомічні особливості та кровопостачання вікових губ

📌Збільшувати губи – їх форму, структуру та об'єм – у вікових пацієнтів складніше, ніж у молодих, оскільки з віком спостерігаються:

▫️в'ялість шкіри;
▫️наявність періоральних зморшок;
▫️укорочення зубів;
▫️ремоделювання кісткової тканини нижньої щелепи;
▫️Зміна щільності кісток (пов'язана з віком, харчуванням, гормональними змінами, супутніми захворюваннями та втратою зубів).

За кровопостачання губ відповідають верхня та нижня губні артерії – гілки лицьової артерії, що відходить від внутрішньої сонної артерії.

Лицьова артерія переходить у кутову, а потім з'єднується з дорсальною носовою артерією, яка виходить із очної артерії – гілки внутрішньої сонної артерії.

Підочкова артерія має кілька анастомозів з лицьовою артерією та гілок, що забезпечують кров'ю щоки та губи.

Підборідна артерія живить підборіддя та нижню губу.

Артеріальна та венозна мережі у цій зоні досить складні, зустрічаються різні варіанти взаєморозташування судин.

Estet-portal_prof

26 Dec, 18:06


📌Згідно сучасних досліджень, екзема – це мультифакторне алергічне захворювання шкіри, яке розвивається внаслідок складного комплексу екзо- та ендогенних етіологічних та патогенетичних чинників.

Серед екзогенних причин розвитку екземи відзначають: вплив екзогенних алергенів хімічної та біологічної природи, а також чинників навколишнього середовища – факторів ризику екологічного, кліматичного, фізичного, професійного, психологічного плану тощо.

Водночас у розвитку та перебігу екземи важливу роль відіграють ендогенні патогенетичні чинники: спадкова схильність, зміни імунологічної реактивності, розлади нервової та ендокринної регуляції, наявність хронічних вогнищ інфекції, порушення мікроциркуляції, супутні захворювання органів травлення, обмінні порушення тощо, що сприяють утворенню ендо- та автоалергенів.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

26 Dec, 17:00


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

25 Dec, 18:00


Деформаційний тип старіння

Для деформаційно-набрякового типу старіння характерно:

📌 глибокі носогубні складки, які з часом можуть з'єднуватися зі зморшками маріонетки;
📌 набряклі тканини, також присутній лімфостаз;
📌 виражена реакція шкіри на пошкодження;
📌 почервоніння щік (купероз) і телеангіектазії.

Estet-portal_prof

24 Dec, 18:00


Флегмона: європейський протокол лікування

▫️Підвищене положення ураженої кінцівки допомагає покращити лімфовідтікання та прискорює одужання. При відпочинку рекомендується тримати уражену ногу у піднесеному положенні.
▫️Емпіричне лікування антибіотиками, що діють проти стафілококів та стрептококів, є адекватним, оскільки стафілококову та стрептококову інфекції клінічно важко розрізнити.
▫️Лікувати флегмону буває важче, якщо збудниками виявляються стафілококи, резистентні до метициліну, та В-гемолітичні стрептококи групи А (Strepto-coccus pyogenes), резистентні до макролідів або еритроміцину.
▫️Якщо стан пацієнта з флегмоною нетяжкий і немає симптомів системної інфекції, можна обмежитися призначенням для прийому внутрішньо напівсинтетичних пеніцилінів (наприклад, диклоксациліну в дозі 500-1000 мг кожні 6 годин, амок-сициліну/25 або 500/125 мг 3 рази на день), цефалоспоринів (наприклад, цефалексину
в дозі 500 мг 4 рази на день) або клінд-шина в дозі 300 мг 4 рази на день.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

23 Dec, 18:08


Дивитися прямий ефір❗️

👉 Дізнайтесь усі секрети Sofwave: як ультразвук працює на найскладніших зонах і які результати вражають навіть досвідчених лікарів.

👉 Хочете знати, скільки можна заробити з цією технологією? Ми поговоримо про рентабельність процедур та витратні матеріали.

👉 Реальні кейси, поради експертів і відповіді на ваші питання — це ефір, який не можна пропустити!

👉 Sofwave — це революція в естетичній медицині.

Запрошений експерт прямого ефіру – ЄВГЕНІЯ ШЕЛЕМБА – лікар дерматолог, косметолог, кандидат медичних наук, член EADV, AAAAM, спікер міжнародних конгресів,
засновниця shelemba.medspace 💉

Estet-portal_prof

23 Dec, 16:59


❗️Основні фактори розвитку ризику меланоми

Меланома, як і інші злоякісні новоутворення, виникає та прогресує шляхом накопичення генетичних мутацій, що ведуть до неконтрольованої проліферації клітин та інвазивного зростання. У більшості випадків генез меланом шкіри має характер лінійного процесу, який починається з появи вогнищ-попередників (доброякісних меланоцитарних невусів, диспластичних невусів), і поступово проходять стадії малігнізації від меланоми in situ до метастатичної меланоми різного ступеня агресивності.

📌Метастазування є складним процесом, в якому важливу роль відіграє стан кровопостачання та лімфотоку. Так, високий рівень васкуляризації асоціюється з прогресуванням меланоми. Меланома шкіри здатна метастазувати різними шляхами, вражаючи навколишні тканини, лімфатичні вузли та внутрішні органи. Меланоми слизових оболонок характеризуються більшою частотою метастазування, ніж шкірні (близько 12%) чи меланоми ока (3%).

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

19 Dec, 18:01


Шкіра та порушення травлення

Дуже часто проблеми із травленням та метаболізмом відбиваються на стані шкіри, так, наприклад:
📌1. Еруптивні ксантоми викликаються накопиченням жиру в клітинах макрофагів шкіри, і пов'язані вони з гіпертригліцеридемією, що часто виникає при цукровому діабеті.
📌2. Герпетиформний дерматит виникає за наявності глютен-чутливої ентеропатії (целіакії) з атрофією дванадцятипалої кишки.
📌3. Чорний акантоз пов'язаний із резистентністю до інсуліну.

Estet-portal_prof

19 Dec, 16:00


📌Алопластична аугментація середньої третини обличчя потребує загальної анестезії.
Ін’єкція місцевого анестетика в ділянці анатомічної диссекції сприяє оптимальному гемостазу та легкому анатомічному плоскому розшарування. У кожну ділянку імплантації вводять від 20 до 30 мл лідокаїну 0,25% з адреналіном 1:600000.

Перед операцією досягається взаємна згода щодо точного розташування, розміру та форми імплантату, що визначається створеним комп’ютерним зображенням, а також фотографіями, які приніс пацієнт.

Найкращі результати дають 3 підходи до аугментації середньої третини:
▫️Інтраоральний;
▫️З-під війчастого краю нижніх повік;
▫️Транскон’юнктивальний.
Також можливо провести імплантацію через поверхневу фасцію м’язово-апоневротичної системи (SMAS) у виличній ділянці.

❗️Інтраоральний підхід до алопластики середньої третини обличчя є найефективнішим, найбезпечнішим і найпростішим для виконання.

Estet-portal_prof

18 Dec, 18:02


Морфотипи старіння обличчя

ВТОМЛЕНИЙ ТИП СТАРІННЯ


Косметологи вважають втомлений морфотип старіння найбільш природним. Він характерний для худорлявих жінок з овальною та ромбовидною формою обличчя.
Особливостями втомленого типу старіння є:
♦️зниження тонусу м'язів та шкіри;
♦️сухість та тьмяність шкіри;
♦️поглиблення носогубних та носослізних складок;
♦️опущення куточків рота;
♦️зморшки навколо рота («маріонетки»).

ДРІБНОЗМОРШКУВАТИЙ ТИП СТАРІННЯ

Власницям дрібнозморшкуватого морфотипу теж, можна сказати, пощастило. Саме про них найчастіше говорять, що ті красиво старіють. Зміни відбуваються плавно і не викликають порушень овалу обличчя або сильного птозу.
Цей тип характерний для струнких жінок з сухою шкірою та слабкорозвиненою підшкірною жировою клітковиною.
Основними його ознаками є:
♦️рання поява зморшок;
♦️велика кількість мімічних зморшок на обличчі, шиї та в зоні декольте;
♦️сухість шкіри;
♦️зниження пружності шкіри;
♦️пігментація.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

17 Dec, 18:00


📌Для корекції надмірної рухливості кінчика носа нейротоксин слід вводити безпосередньо над перехідною складкою в колумеллу (носову перегородку) в одну центральну точку. Залежно від того, який рівень мімічного гіперкінезу вводять 12–20 ОД ботулотоксину.

📌Для корекції вікового птозу кінчика носа (гачкуватої форми носа) при його низькій рухливості ін'єктують у ту ж центральну точку колумели 8-15 ОД ботулотоксину.

📌Щоб підняти кінчик носа, рекомендується введення ботулотоксину біля основи колумели. Голка вводиться перпендикулярно до середньої третини. Рекомендована доза корекції – 10 ОД ботулотоксина.

Часто зустрічається синергічна активність м'яза, що опускає перегородку носа і м'язи, що піднімає верхню губу та крило носа. У такому разі спостерігається одночасна рухливість кінчика носа, підйом крил носа при міміці та гінгівальна посмішка.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

16 Dec, 18:00


Методики корекції постакне

1. Вплив на дермальний шар шкіри (інвазивні методики):
📌Редермалізація (внутрішньоосередкові ін'єкції нестабілізованої гіалуронової та бурштинової кислот);
📌Інтрадермальне введення колагену;
📌PRP-терапія.
2. Поліпшення трофіки тканин (апаратні методики):
📌електрофорез;
📌фонофорез;
📌мікроструми;
📌аблятивний фракційний термоліз;
📌PF-терапія.
3. Видалення пошкодженої шкіри:
📌пілінги (поверхневий, серединний, глибокий);
📌механічна дермабразія;
📌шліфування шкіри мікрокристалами;
📌фотоомолодження.

Estet-portal_prof

16 Dec, 17:02


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

12 Dec, 18:02


Прямий ефір в Instagram❗️

👉 Дізнайтесь усі секрети Sofwave: як ультразвук працює на найскладніших зонах і які результати вражають навіть досвідчених лікарів.

👉 Хочете знати, скільки можна заробити з цією технологією? Ми поговоримо про рентабельність процедур та витратні матеріали.

👉 Реальні кейси, поради експертів і відповіді на ваші питання — це ефір, який не можна пропустити!

👉 Sofwave — це революція в естетичній медицині.

Estet-portal_prof

12 Dec, 16:04


Основні принципи лікування за європейськими протоколами:

❗️Діагностика та моніторинг стану
Використання біопсії для підтвердження діагнозу.
Регулярний огляд пацієнта для оцінки прогресу та ефективності терапії.

❗️Місцеве лікування
Кортикостероїдні мазі для зменшення запалення.
Застосування зволожуючих кремів для покращення бар’єрної функції шкіри.
Світлотерапія
Використання вузькоспектрального UVB або PUVA-терапії. Цей метод ефективний для контролю висипань та зменшення симптомів.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

11 Dec, 18:02


Незважаючи на те, що введення філлерів у носогубні складки є рутинною процедурою, вона все ж пов’язана з певними ризиками. Давайте розглянемо найпоширеніші ускладнення, їх причини та способи профілактики.

📍Судинні ускладнення: ішемія та некроз
Причини:
Ішемія тканин виникає через компресію або оклюзію судин, що може статися при введенні філлера в артерію або при надмірному об’ємі філлера, що здавлює судини. Основними артеріями, які слід остерігатися, є a. angularis та a. facialis.

Профілактика:
Використовуйте канюлі замість голок, оскільки вони знижують ризик проколу судини.
Виконуйте аспіраційний тест перед ін’єкцією, щоб переконатися, що ви не в судині.
Вводьте препарат повільно та невеликими об’ємами, щоб уникнути надмірного тиску.
Регулярно спостерігайте за кольором шкіри та станом пацієнта під час процедури.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

11 Dec, 17:00


Автор навела цей випадок введення гіалуронової кислоти в кутову артерію, щоб продемонструвати ін’єкціоністам ранні симптоми ішемічного некрозу шкіри після застосування філера. Своєчасна діагностика і менеджмент цього ускладнення надзвичайно важливі для сприятливого результату лікування.
Введення філера в артерію можна розпізнати за такими ознаками:
❗️блідість шкіри;
❗️поява сітчастого ліведо;
❗️болісні відчуття.

Біль є важливим діагностичним критерієм при внутрішньоартеріальному введенні філера. Однак, у разі використання місцевого анестетика цей симптом може залишитися непоміченим.

У більшості досліджень зазначається, що блідість шкіри є тимчасовою і може тривати лише кілька секунд. Дуже часто практикуючий лікар пропускає цей симптом, якщо не проводить ретельну оцінку шкіри під час введення філера.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

10 Dec, 18:00


Парапсоріаз — це рідкісне хронічне захворювання шкіри, яке характеризується появою плям, схожих на псоріатичні ураження, але з відмінними гістологічними та клінічними особливостями. Він поділяється на дві основні форми:

Великий плямистий парапсоріаз, який може бути передвісником лімфоми шкіри.
Малий плямистий парапсоріаз, що має більш доброякісний перебіг.
Клінічні особливості:
✔️ Симптоми: плями рожевого або жовтувато-коричневого кольору, часто з незначним лущенням, що можуть бути як поодинокими, так і множинними.
✔️ Ураження: зазвичай локалізуються на тулубі, стегнах або верхніх кінцівках.
✔️ Суб’єктивні відчуття: свербіж мінімальний або відсутній.

Діагностика:
Дерматоскопія та біопсія шкіри є основними методами для підтвердження діагнозу.
Великий плямистий парапсоріаз потребує ретельного моніторингу через ризик прогресування до лімфоми.

Estet-portal_prof

10 Dec, 17:01


​​❗️Методи омолодження обличчя за м'язовим типом

Ще більше відстрочити старіння шкіри та появу глибоких складок та зморшок при м'язовому типі старіння можна, якщо застосовувати процедури для активізації вироблення тріо молодості – колагену, гіалуронової кислоти та еластину.

Які методи омолодження обличчя підходять м'язовому типу:

Ботокс;
хімічні пілінги;
мезотерапія та гомеомезотерапія;
контурна пластика;
лазерне омолодження;
ультразвукова та мікрострумова терапія.

Серед хірургічних технік показано:
фракційне омолодження,
ліпофілінг;
блефаропластика.

❗️Комбінований тип

Комбінована шкіра (жирна та суха) властива цьому типу старіння, тобто вікові зміни відбуваються за кількома типами одночасно.

Estet-portal_prof

09 Dec, 18:02


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

09 Dec, 17:02


Досі є багато розбіжностей щодо лікування Pityriasis alba (білий лишай).

Його безсимптомний перебіг, гіпопігментовані підняті над поверхнею шкіри ділянки, дрібні ділянки з нерівними межами, що лущиться, типово розташовані на бічних поверхнях щік - ці чіткі симптоми досі Вас збивають з пантелику?

❗️Звичайно, диференціювати треба з:
🔻екзематозним дерматитом
🔻різнобарвним позбавляємо
🔻вітіліго
🔻 Хімічна лейкодерма.

❗️А що ж лабораторна діагностика, запитаєте Ви?

Дослідження тонких лусочок з гідропідсилювачем калію на наявність грибів дає негативний результат.

❗️Ви хочете приступити до лікування?
Зазвичай не рекомендують проводити лікування, оскільки захворювання доброякісне і може вирішитись самостійно.
Допомогти може щоденне (!) Застосування емолентів.

Місцеве застосування кортикостероїдів протягом кількох днів дозволяє усунути запальний процес.

Є інші дані про лікування, наприклад: Емоліенти,
1% гідрокортизон крем або мазь один раз на добу до 10 днів.

Estet-portal_prof

30 Nov, 18:01


Найнебезпечнішим ускладненням, пов'язаним із введенням дермальних філерів, є венозна або артеріальна оклюзія, яка може призводити до ішемії та подальшого некрозу шкіри та/або втрати зору.
Всі ці явища вкрай небажані та вимагають негайного медичного втручання. Артеріальна оклюзія може спричинити формування виразок, рубців, а оклюзія очної артерії – до втрати зору.

Причинами артеріальної або венозної оклюзії може стати введення філлера безпосередньо у вену/артерію, пошкодження кровоносної судини або зовнішній тиск на нього, що чиниться введеним філером або набряком, що сформувався. Загалом оклюзія кровоносних судин і некроз вважаються рідкісними ускладненнями.

📌Основні небезпечні зони обличчя, потрапляння в які слід уникати при введенні філерів. В області щік це:
▫️лицьова артерія;
▫️поперечна артерія обличчя;
▫️щічна гілка верхньощелепної артерії;
▫️підочна артерія;

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

29 Nov, 17:01


📍Протокол корекції середньощісної борозни в техніці «Рідкий ліфтинг»:

1. Шкіру пацієнта очистили спиртом.
2. Місцевий анестетик (0,1 мл лідокаїну 2%) ввели інтрадермально у місці введення канюлі.
3. Через 10 хвилин точку вкола канюлі створили пункційним адаптером 21 калібру.
4. Канюлю 22G 50 мм через вхідну точку ввели до верхньощелепної кістки; болюс філера 0,4 мл ввели супраперіостально в першу точку – глибокий медіальний жировий пакет щоки.
5. Потім канюлю повільно перенаправили вгору до лінії скуловерхнещелепного шва і ввели 0,4 мл філера супрапериостально в глибокий латеральний жировий пакет щоки (1-3 невеликі болюси).

Продовження за посиланням 👇🏼

Estet-portal_prof

28 Nov, 18:01


Купероз є складним клінічним станом, який потребує індивідуального підходу. Європейський протокол лікування включає поетапну стратегію для досягнення найкращих результатів:

1. Діагностика та оцінка стану
Перший етап включає:


Вивчення анамнезу та супутніх захворювань (розацеа, гіпертензія).
Оцінку поширеності телеангіоектазій (локалізація, інтенсивність).
Ідентифікацію тригерів (сонце, алкоголь, стрес).

2. Рекомендації зі зміни способу життя
Пацієнтам радять:
Уникати провокуючих факторів (різких змін температури, гарячої їжі).
Використовувати сонцезахисні засоби з SPF 50+ та щадні доглядові продукти.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

28 Nov, 17:03


❗️Важливі особливості анатомії мочки вуха

Мочка вуха має виражене кровопостачання, необхідне для підтримки температури вуха.

Зовнішня сонна артерія дає три гілки, які постачають кров'ю вухо. Це потилична артерія, задня та передня вушні гілки поверхневої скроневої артерії.
Гілки проходять разом з кожною артерією.

✔️Знання кровопостачання допомагає практикуючому лікарю забезпечити продовження клаптя, зберігши кровопостачання при розрізанні мочки вуха.

📍Вухо забезпечене чотирма чутливими нервами:
* великим вушним нервом (1), який забезпечує нижні дві третини переднього та заднього зовнішнього вуха (мочки вуха);
* вушно-скроневим нервом (4), який забезпечує передню верхню третину вуха;
* малим потиличним нервом (2), який забезпечує задню поверхню верхньої третини зовнішнього вуха;
* вушною гілкою блукаючого нерва (3), яка забезпечує дно зовнішнього слухового проходу та раковину.

Знання іннервації вуха є невід'ємною частиною вибору правильної тактики ремоделювання мочки вуха.

Estet-portal_prof

27 Nov, 18:13


📍ТЕРАПІЯ ВАСКУЛЯРНОЇ ОКЛЮЗІЇ

Перший і найголовніший крок - введення гіалуронідази в достатньому обсязі та кратності.

📌COHEN ET AL: терапія гіалуронідазою пріоритетна, важливо її введення перші 4 години: мінімальна доза на зону -200 МО максимум 1500 МО.
Повторне введення через 1 годину, масаж і гарячий компрес - хороший допоміжний засіб.

📌AMERICAN SOCIETY FOR AESTHETIC PLASTIC SURGEON: ін'єкують гіалуронідазу кожні 3-4 см зони ішемії та в межах здорових тканин, 3-4 цикли ін'єкцій на день.

📌JONES ET AL: дозування 5 МО гіалуронідази на 0,1 мл Рестилайну, 10 МО на 0,1 мл Ювідерма. У разі ішемії доза доводиться одноразово до 1500 МО.

📌FRANCESCO CIANCIO: інтрадермальні глибокі ін'єкції гіалуронідази 40 МО на 1 см2, мінімум 150 МО на вступ, повтор кожні 3 години 2 рази на день, 4 дні.

📌Згідно зі старим протоколом фіксування стандартна доза гіалуронідази - 450-600 МО 1 раз на день у поєднанні з нітровастою, гіпербаричною оксигенацією та ін. методами.

Estet-portal_prof

27 Nov, 17:05


Корекція нижньої третини обличчя — одна з найпоширеніших процедур в естетичній медицині, але вона також має високий ризик ускладнень. Нижче — кілька рекомендацій для лікарів, як підвищити безпеку та знизити ризик небажаних наслідків:

Детальний аналіз анатомії пацієнта
Нижня третина обличчя має складну судинну структуру, зокрема проходження лицьової артерії та вени. Ретельне знання індивідуальних особливостей анатомії пацієнта, а також використання анатомічних карт допомагають уникнути ризиків при ін’єкціях.

📍Вибір правильної техніки
Ін’єкційні методи повинні відповідати обраній зоні корекції. Використовуйте канюлі або голки з правильним кутом та глибиною введення, щоб уникнути травмування судин. Це знижує ризик некрозу та гематом.
📍Обов’язкове тестування та підготовка до екстрених ситуацій
Застосування гіалуронідази має бути частиною протоколу. При підозрі на судинну оклюзію швидке введення гіалуронідази допоможе запобігти розвитку ускладнень.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

26 Nov, 18:02


📍 Анатомічні особливості та кровопостачання вікових губ

📌Збільшувати губи – їх форму, структуру та об'єм – у вікових пацієнтів складніше, ніж у молодих, оскільки з віком спостерігаються:

▫️в'ялість шкіри;
▫️наявність періоральних зморшок;
▫️укорочення зубів;
▫️ремоделювання кісткової тканини нижньої щелепи;
▫️Зміна щільності кісток (пов'язана з віком, харчуванням, гормональними змінами, супутніми захворюваннями та втратою зубів).

За кровопостачання губ відповідають верхня та нижня губні артерії – гілки лицьової артерії, що відходить від внутрішньої сонної артерії.

Лицьова артерія переходить у кутову, а потім з'єднується з дорсальною носовою артерією, яка виходить із очної артерії – гілки внутрішньої сонної артерії.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

26 Nov, 17:01


Купероз – це хронічний стан шкіри, пов’язаний із порушенням мікроциркуляції крові в капілярах. Він проявляється розширенням судин, через що на обличчі утворюються характерні почервоніння та судинні зірочки (телеангіоектазії).

❗️Основні ознаки куперозу:

Постійне почервоніння шкіри, зазвичай у зоні щік, носа та підборіддя.
Судинна сітка, яка стає помітнішою з часом.
Підвищена чутливість шкіри, схильність до реакцій на зміни температури, стрес або вживання гарячої їжі й напоїв.
Дискомфорт у вигляді свербежу або легкого печіння.
❗️Патогенез:
Купероз виникає через зниження еластичності стінок капілярів. Це призводить до застою крові та підвищеного навантаження на судини. До розвитку стану сприяють генетична схильність, порушення роботи судинної системи, вплив ультрафіолету, температурні перепади та неправильний догляд за шкірою.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

25 Nov, 18:00


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

25 Nov, 17:06


Жінкам азіатського походження притаманний м'язовий тип старіння шкіри, вони найдовше виглядають молодо та свіжо – ніяких зайвих зморшок та деформацій рис обличчя та овалу. Мімічні м'язи у жінок з таким типом старіння розвинені відмінно, хоча підшкірно-жирова клітковина, навпаки, слабо розвинена і може призводити до вікових змін.

Шкірний покрив при м'язовому типі старіння щільний і тісно пов'язаний з внутрішніми тканинами, що дозволяє тривалий час не втрачати привабливості зовнішнього вигляду.

Тільки у похилому віці, швидше внаслідок внутрішніх вікових процесів, на шкірі проявляються зміни:
✔️мішки під очима;
✔️нависання повік;
✔️щоки ніби западають;
✔️може з'являтися незначний птоз тканин;
✔️шия і підборіддя ніби зливаються.

Такий тип старіння призводить до усихання шкірного покриву та мускулатури – ліпоатрофії. Носогубний трикутник стає чітко вираженим, складки заглиблюються, особливо у куточках губ. Що характерно, овал особи так і залишається чітким, але риси особи з віком «загострюються».

Estet-portal_prof

23 Nov, 17:04


Чому шкірі потрібна біоревіталізація

Зберегти свіжість та сяйво шкіри під атакою різних шкідливих факторів досить складно. Але вирішення цієї проблеми існує.

💉Біоревіталізація повертає втрачене сяйво шкіри і робить її пружною та живою!

❗️Ця процедура підходить тим, у кого:
📌шкіра, яка страждає від сонячного випромінювання;
📌присутня втрата пружності шкіри;
📌тонка, пошкоджена шкіра;
📌зморшки;
📌обвисла шкіра;
📌необхідна гідратація шкіри.

Estet-portal_prof

22 Nov, 18:00


Немає певної схеми лікування різних форм захворювання Дисгідрозу. Так, наприклад, при дисгідрозі стоп лікування обов'язково має включати застосування антибіотиків (протигрибкові препарати), сам курс лікування дещо відрізняється від призначень при дисгідрозі інших частин тіла. Основні групи препаратів, що використовуються при лікуванні цієї патології, такі:

Сечогінні.
Місцеві мазі та розчини
Антибіотикотерапія.

❗️Лікування дисгідрозу може передбачати:

– дренування великих пухирців
– кортикостероїдні мазі й таблетки
– антигістамінні препарати
– рецептурні мазі
– кам’яновугільну смолу
– фітотерапію
– циклоспорин
– імуносупресивні препарати (використовують лише у важких або частих випадках)

Estet-portal_prof

21 Nov, 18:04


Герпетиформний дерматит є інтенсивно свербіжним хронічним аутоімунним папуловезикулярним шкірним висипанням, безпосередньо асоційованим з целіакією.

❗️Типовими проявами є групи інтенсивно сверблячих еритематозних уртикарних уражень, а також везикули, папули та пухирі, які зазвичай розташовані симетрично на розгинальних поверхнях. Діагноз ставиться виходячи з результатів біопсії шкіри із прямим імунофлюоресцентним дослідженням. Терапія зазвичай складається з безглютенової дієти та використання дапсону або сульфапіридину.

✔️Герпетиформний дерматит часто виникає у молодих людей, але може з'являтися у дітей та людей похилого віку. Він рідко виникає у представників негроїдної та монголоїдної рас.

Практично у всіх пацієнтів з герпетиформним дерматитом за результатами гістології є целіакія, але в більшості випадків вона протікає безсимптомно. Герпетиформний дерматит розвивається у 15–25% пацієнтів із целіакією.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

21 Nov, 17:06


Утворення гранульоми після ін’єкцій філерів є захисною реакцією, яка є запаленням, що виникає в результаті трансформації та проліферації клітин, здатних до фагоцитозу.

Функція такої реакції полягає в ізоляції та запобіганні міграції чужорідних тіл шляхом укладання їх у капсулу, що складається з макрофагів і моноцитів. Це ускладнення виникає досить рідко: патологія реєструється лише у 0,01-1 % випадків, проте естетисти повинні знати, як боротися із цією проблемою.

Серед основних факторів, що впливають на ризик формування гранульоми після ін’єкцій філерів, виділяють:
✔️введення необґрунтовано великої кількості наповнювача;
✔️внутрішньом’язове введення філера;
✔️алікватичні властивості препарату;
✔️попередня наявність травм або інфекції у зоні корекції.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

20 Nov, 18:01


Губи — анатомічний комплекс, який потребує детального розуміння для уникнення ускладнень під час ін’єкцій філерів.

📌Основна анатомія губ:
Шари губ:
Шкіра (epidermis та dermis).
Підшкірно-жирова тканина.
Орбікуларний м’яз рота (m. orbicularis oris).
Слизова оболонка (у зоні червоної кайми).

Артеріальне кровопостачання:
Головна судина — a. labialis superior та inferior, які є гілками a. facialis.
Судини мають звивистий хід, що підвищує ризик ін’єкційних ускладнень.

Венозний відтік:
Забезпечується v. labialis superior та inferior, які з’єднані з венозними структурами обличчя.
Інервація:
Верхня губа: n. infraorbitalis (гілка n. trigeminus).
Нижня губа: n. mentalis (гілка n. trigeminus).

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

20 Nov, 17:00


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

19 Nov, 18:02


Незважаючи на те, що введення філлерів у носогубні складки є рутинною процедурою, вона все ж пов’язана з певними ризиками. Давайте розглянемо найпоширеніші ускладнення, їх причини та способи профілактики.

📍Судинні ускладнення: ішемія та некроз
Причини: Ішемія тканин виникає через компресію або оклюзію судин, що може статися при введенні філлера в артерію або при надмірному об’ємі філлера, що здавлює судини. Основними артеріями, які слід остерігатися, є a. angularis та a. facialis.
Профілактика:
Використовуйте канюлі замість голок, оскільки вони знижують ризик проколу судини.
Виконуйте аспіраційний тест перед ін’єкцією, щоб переконатися, що ви не в судині.
Вводьте препарат повільно та невеликими об’ємами, щоб уникнути надмірного тиску.
Регулярно спостерігайте за кольором шкіри та станом пацієнта під час процедури.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

19 Nov, 17:04


Традиційна кругова підтяжка відома дуже давно, а тому про неї знають практично всі. У порівнянні з нею технологія SMAS-ліфтінга ще молода, оскільки з'явилася лише 30 років тому.

Так, при проведенні кругової підтяжки обличчя хірург здійснює відшарування шкіри вздовж усього периметра волосистої частини голови (звідси і назва – кругова), при цьому коригуються:

✔️лобно-скронева область,
✔️зовнішні куточки брів,
✔️середня зона обличчя,
✔️область звисаючих щік, що опустилися куточків губ.

Крім того, при круговій підтяжці обличчя скоригується передня та бічні поверхні шиї. Недоліком цього виду корекції вікових змін вважають недовговічність результату, неприродність на виході.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

18 Nov, 18:00


Запис прямого ефіру в Instagram❗️

Тема: «СЕКРЕТИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
КОСМЕТОЛОГА: ЩО ВАРТО ЗНАТИ?»

👉 Від основ до досконалості: сучасні тренди навчання косметологів

👉 Все, що ви хотіли знати про якісне навчання в естетичній медицин

👉 Як стати експертом

Запрошений експерт прямого ефіру – МАРІЕМ БЕШИР – лікар дерматолог-косметолог, викладач Черкаської Медичної Академії, сертифікований міжнародний тренер з ботулінотерапії, контурної пластики, голова Асоціації працівників естетичної медицини, засновниця школи косметології 💉

Estet-portal_prof

18 Nov, 17:11


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

15 Nov, 17:00


​​'G' (твердість гелю)

Одна з найважливіших характеристик філера - G'(твердість гелю) залежить від щільності зшивання.

📌Ймовірність зміщення після введення під шкіру наповнювача з вищим показником G ' менше, що дозволяє досягти більшої когезивності та ліфтингу.
📌При вищому показнику G' потрібна велика екструзійна сила, що може ускладнювати проходження філлера через голку.
📌Гелі з високоміцною структурою мають більш високий рівень твердості та протистоять деформації більшою мірою, ніж гелі з нижчою твердістю.

Estet-portal_prof

14 Nov, 17:03


Псоріаз: клінічні форми та прояви

📍У розвитку псоріазу ключову роль відіграють спадкові фактори, порушення функції імунної, ендокринної, нервової систем, а також вплив факторів зовнішнього середовищa.

✔️Клінічна картина псоріазу характеризується наявністю типових морфологічних проявів на шкірі. Для псоріазу первинним елементом є пласка запальна папула, яка характеризується такими ознаками: рожеве забарвлення різної інтенсивності, поверхня пласка, вкрита сріблясто-білими, дрібнопластинчастими лусочками. На свіжих елементах лусочки розміщуються в центрі, залишаючи вільним вузький яскравий периферичний край.
Типовою локалізацією висипань при псоріазі є розгинальні поверхні кінцівок (особливо в ділянці ліктьового і колінного суглобів), ділянка крижів, волосиста ділянка голови, особливо по краю росту волосся (так звана «псоріатична корона»).

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

13 Nov, 18:05


Атрофічні рубці постакне

Атрофічні рубці постакне можна розділити на кілька підгруп:
📌сколі - глибокі V-подібні рубці глибиною 0.1-0.5 мм;
📌прямокутні - широкі U-подібні рубці завглибшки 0.1-0.5 мм;
📌заокруглені рубці більше 4 мм завширшки 15-25%.

❗️ Найчастіше ці підтипи рубців дуже подібні між собою, і, до того ж, зазвичай в одного пацієнта є відразу кілька їх типів.

Estet-portal_prof

13 Nov, 17:13


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

12 Nov, 18:00


Себорейний кератоз

Розрізняють багато клініко-патологічних варіантів:
🔹ретикулоїдний себорейний кератоз;
🔹кератоз на кшталт «штукатурки»;
🔹клональний себорейний дерматоз;
🔹себорейний кератоз роздратування; 🔹меланоакантома;
🔹чорний папульозний дерматоз.

📍Диференціальний діагноз
Включає:
пігментні невуси; меланому; пігментну базально-клітинну карциному; вульгарні бородавки; лентиго та лентиго-меланоз; актинічний кератоз; чорний акантоз.
Клінічного огляду, який краще проводити за допомогою дерматоскопа, зазвичай достатньо встановлення остаточного діагнозу.

📍 Рекомендовані методи лікування

🔹Кюретаж

Застосовуються гостра кюретка та місцева анестезія. Застосовують крем ЕМЛА до ін'єкції лідокаїну у розчині бікарбонату натрію. Крем наносять на осередки і навколо них під клейку стрічку і залишають мінімум на 20 хв. Місцева анестезія здійснюється шляхом повільного введення у шкіру лідокаїну голкою №30.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

12 Nov, 17:08


❗️Гістопатологічно себорейний кератоз є доброякісною проліферацією базалоїдних клітин. Він поділяється на шість різних типів, найчастіше новоутворення є комбінацією цих типів. Найчастіше зустрічається акантозний тип. Усі типи себорейного кератозу характеризуються гіперкератозом, папіломатозом та акантозом, основна ознака – проліферація базальних клітин.

Характерною рисою є наявність інтраепітеліальних кератинових кіст (рогових кіст або псевдорогових кіст), які не можна плутати з перлинними кістами плоскоклітинної карциноми. Ці кісти поступово зливаються та мігрують до поверхні, формуючи нерівний профіль новоутворення. Патогенез себорейного кератозу точно не встановлений, сприятливими факторами можуть бути вік, інсоляція та спадковість. Очевидно, що себорейний кератоз розвивається з клітин воронки волосяного фолікула і, як видається, включає скупчення незрілих кератиноцитів епідермісу.

Estet-portal_prof

11 Nov, 18:00


Нейрофіброматоз — це генетичне захворювання, що викликає утворення доброякісних пухлин (нейрофібром) на шкірі, нервах та інших тканинах. Існує дві основні форми: нейрофіброматоз типу 1 (НФ1) і типу 2 (НФ2).

🔸 НФ1: Найпоширеніший, проявляється у вигляді плям кольору «кави з молоком» (найчастіше на обличчі, тулубі), вузликів Ліша в райдужці та нейрофібром по тілу. Може супроводжуватися сколіозом, аномаліями кісток, порушеннями зору та когнітивними труднощами.

🔸 НФ2: Рідкісніший тип, характеризується пухлинами слухових нервів, що можуть викликати втрату слуху, запаморочення та проблеми з рівновагою.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

11 Nov, 17:00


✔️Рекомендовані методи лікування КЕРАТОАКАНТОМИ:

▫️Хірургічна ексцизія
▫️Променева терапія
Рекомендується при рецидивуючих пухлинах та великих вогнищах, коли вік пацієнта та загальний його стан не дозволяють провести основні процедури.
▫️Хірургічна методика з Мохсу
При цій методиці максимально зберігається тканина та можливе гістологічне дослідження зразка.
▫️Кюретаж та електрохірургія
Ця проста методика застосовується на невеликі вогнища та дає швидкі результати.
▫️Кріотерапія
Повідомляється про успіх кріохірургії із застосуванням рідкого азоту на ранніх стадіях кератоакантоми.
▫️Терапія аргоновим лазером
▫️Кортикостероїди
Триамцинолону ацетонід вводився всередину вогнищ з дуже добрими результатами.
▫️Подофілін
▫️Системні ретиноїди
Ретиноїди є терапією вибору для синдромів з множинними кератоакантомами на кшталт Гржибовського, Фергюсона-Сміта та варіанта Віттена-Зака.
▫️Цитостатики
5-фторурацил (5-ФУ), блеоміцин, метотрексат, циклофосфамід, інтерферон-а
▫️Фотодинамічна терапія

Estet-portal_prof

09 Nov, 18:00


Відмінності мезодисолюції від мезотерапії

📌Основна відмінність мезотерапії та мезодисолюції полягає в тому, що мезотерапія спрямована на зменшення обсягів адипоцитів, у той час як після мезодисолюції ефект досягається за рахунок їх видалення.

📌Відмінність полягає ще у препаратах, що вводяться. Якщо в мезотерапії використовується чистий ліполітик, то для мезодісолюції препарати використовуються з водою для ін'єкцій у великих обсягах.

📍Так виходить гіпоосмолярний розчин, який вводиться на велику глибину, що призводить до руйнування жирових відкладень. Тому мезодисолюцію ще називають безопераційною ліпосакцією.

Estet-portal_prof

09 Nov, 17:05


​​❗️Причини алергічних реакцій на філери гіалуронової кислоти

Етіологія відстроченої гіперчутливості у відповідь на філери гіалуронової кислоти не повністю вивчена. Серед факторів, що впливають, називають:

попередні ін'єкції та травми;
техніку введення (обсяг продукту, повторні процедури, внутрішньом'язове введення);
властивості філера.

Пізні запальні реакції – рідкісні ускладнення, які можуть розвиватися після ін'єкцій гелів-наповнювачів на основі ГК та бути імуно-обумовленими або мати інфекційне походження.

Estet-portal_prof

08 Nov, 17:01


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

07 Nov, 18:00


Goutta rose

Тригерами розацеа можуть виступати:

📌ультрафіолетове випромінювання (тому постійний фотозахист необхідний хворим на розацеа в будь-який сезон);
📌гостра, солона, кисла або гаряча їжа;
📌паління;
📌алкоголь;
📌перепади температур.

❗️Щодо причин виникнення телеангіектазій, до них відносять, крім іншого, генетичну схильність та порушення відтоку від лицьової вени. В результаті лімфовенозного застою дрібні капіляри на поверхні шкіри переповнюються та розширюються.

Estet-portal_prof

06 Nov, 18:05


​​Атопічний дерматит: європейський протокол лікування

📍Терапія атопічного дерматиту включає:

▫️позбавлення доступу до алергенів;
▫️зволоження шкіри;
▫️мінімізацію проявів сверблячки,
▫️пригнічення алергічної реакції у тяжких випадках.

❗️Дуже важливо ідентифікувати та уникати будь-яких тригерів, у тому числі перегрів, стрес, також одягатися у м'які тканини, які не дратують шкіру.

📌Слід застосовувати пом'якшувальні емоленти, такі як вазелін. Жирні зволожуючі засособи ("Aquaphor", "Aveeno", "Vanicream").
Зволожуючмй крем, що містить як основний компонент церамід (“Cerave”).

📌Топічні кортикостероїди: 2 рази на деньпротягом 10-21 дня.

📌 Системні антибіотики, такі як диклоксацилін та цефалексин, призначають при вторинній інфекції. Зовнішній крем «Бактробан» (мупіроцин) є ефективним при дворазовому щоденному застосуванні протягом 5 днів у разі обмеженої інфекції.

Estet-portal_prof

06 Nov, 17:00


Показання до проведення пластики мочки вуха:

✔️наявність великого отвору внаслідок носіння «тунелів»;
✔️носіння важких/великих сережок, що з часом призводить до розтягнення місця проколу;
✔️деформація мочки спричинена травмою (обірвана сережка);
✔️корекція мочки вуха поєднана з отопластикою;
✔️деформація вушної раковини, котра виникла в результаті підтяжки обличчя (підтяжка обличчя передбачає натяг тканин обличчя та зміна їх природніх обрисів в тому числі розташування мочки вуха);
✔️вікові зміни (втрата форми та об’єму мочки вуха, провисання шкіри, вуха витягуються та стають більш плоскими;
✔️асиметрія мочок вух;
✔️бажання пацієнта;
✔️врождена деформація форми мочки: великий розмір, роздвоєння;
✔️келоїдне рубцювання.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

05 Nov, 18:00


Розглядаючи механізми старіння середньої частини обличчя, які необхідно врахувати при виборі процедур для корекції, лікар звертає увагу на три основні анатомічні зони:
▫️нижні повіки;
▫️з'єднання нижніх повік та щік;
▫️безпосередньо щоки.

Різні динамічні фактори, що впливають на старіння середньої частини обличчя, включають:
▫️зниження еластичності шкіри;
▫️розтягування утримуючих зв'язок в області щік та очної ямки, які з'єднані зі скелетом, м'язами та самою шкірою;
▫️інволюційні зміни в жирових компартментах, які є наслідком ослаблення структур, що їх підтримують, і безпосередньо атрофії жирової тканини.
Всі ці процеси протікають на тлі втрати кісткової тканини в області очної ямки та структурної втрати проекції.
В результаті вищеописаних змін спостерігається опущення краю повіки, круговий м'яз ока вертикально подовжується, внаслідок чого з'являються складки під очима, а жировий пакет щоки зміщується вниз.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

05 Nov, 17:00


📍 Техніки та послідовність корекції тонких губ філером ГК.

💉Для роботи застосовують лінійно-ретроградну техніку введення голкою 30G.
Покрокове виконання корекції:
1. Лінійно-ретроградне введення філлера за контуром губ.
2. Опрацювання колон і фільтруму, а також арки Купідона в лінійно-ретрогадній та/або віяловій техніці.
3. Поверхневі ін'єкції в суху слизову оболонку із застосуванням аналогічних технік.
Введення гіалуронової кислоти у правильну поверхневу площину губ та прилеглих зон дозволяє звести до мінімуму можливі ускладнення та ризик небажаної міграції філера.
📍 За одну процедуру не слід вводити більше 2 мл філера в губи.
Після ін'єкції виконують легкий масаж тривалістю 5-10 хвилин, щоб надати препарату бажаної форми.

Ідеальний результат – коли губи виглядають природно, динамічно, гармонійно виглядають на обличчі, надаючи йому молодого вигляду.

Estet-portal_prof

04 Nov, 18:00


📍Провідні механізми формування запальних елементів вугрової хвороби

Провідну роль у патогенезі вугрової хвороби грають чотири головні взаємопов'язані механізми:

1) андрогенобумовлена гіперпродукція шкірного сала, пов'язана із збільшенням рівнів андрогенних гормонів, зростанням активності ферменту 5α-редуктази, підвищенням чутливості андрогенних рецепторів на поверхні сальної залози;

2) підвищення проліферації фолікулярних кератиноцитів з порушеннями їх диференціювання, що призводить до фолікулярного гіперкератозу та подальшого комедоноутворення;

3) колонізація сально-волосяних фолікулів Propionibacterium acnes,

4) розвиток запалення та його поширення.

Estet-portal_prof

04 Nov, 16:00


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

02 Nov, 17:02


Стрептодермія є висококонтагіозною інфекцією шкіри, що викликається стрептококом або стафілококом. Найчастіше захворювання діагностують у дітей віком до 5 років.
Як передається стрептодермія? Інфекція передається контактно-побутовим шляхом через контакт із шкірою, одягом, і навіть предметами побуту, іграшками. Людина контагіозна протягом тижня (інкубаційний період).

📌Класифікація стрептодермії:
▪️поверхнева (імпетиго, запалення нігтьового валика, папуло-ерозивна форма інфекції, бешиховий лишай, синдром стрептококового токсичного шоку) або глибока (ліподистрофія та ектима звичайна);
▪️гостра або хронічна;
▪️первинна або вторинна;
▪️неускладнена або ускладнена.
Стрептококове імпетиго поділяють на:
небульозне (70%) - викликають S. aureus і S. pyogenes (характеризується наявністю скоринок жовтого кольору на шкірі обличчя, верхніх та нижніх кінцівок).

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

31 Oct, 18:00


Цитокіни та репарація шкіри

Цитокіни – це сигнальні молекули, що регулюють міжклітинну взаємодію та відіграють ключову роль у репарації шкіри. Після ушкодження тканин цитокіни, такі як інтерлейкіни (IL-1, IL-6), фактор некрозу пухлин (TNF-α) та фактор росту (FGF, TGF-β), активують запальний процес та залучають клітини імунної системи. Це сприяє очищенню рани, стимуляції ангіогенезу та проліферації фібробластів.

Керування рівнем цитокінів є перспективним напрямом у терапії дерматологічних захворювань, оскільки їх надмірне виділення може призводити до хронічного запалення та порушення загоєння.

Estet-portal_prof

31 Oct, 17:00


Фізіологія сальної залози

Сальні залози – важлива частина шкірного покриву, розташовані в дермі поряд із волосяними фолікулами. Вони виробляють шкірний жир (себум), який зволожує шкіру та волосся, запобігає їх пересушуванню та захищає від впливу патогенних мікроорганізмів.

Секреція себуму залежить від ряду факторів, зокрема гормонального фону: андрогени стимулюють активність сальних залоз, тому в підлітковому віці їхня активність збільшується. Надмірне вироблення себуму може призводити до таких дерматологічних проблем, як акне, а його нестача – до сухості та підвищеної чутливості шкіри.

Функціонування сальних залоз також залежить від факторів навколишнього середовища, рівня стресу, особливостей харчування та догляду за шкірою. Розуміння цих механізмів дозволяє лікарям ефективно працювати з дерматологічними патологіями, пов’язаними з дисфункцією сальних залоз.

Estet-portal_prof

30 Oct, 18:02


Кільцеподібна гранульома: європейський протокол лікування

Основний підхід: Для локалізованих уражень рекомендовані місцеві кортикостероїди у формі крему або мазі, які зменшують запалення та пригнічують імунну реакцію.

Ін’єкційне лікування: У випадках, коли місцеві засоби малоефективні, можливе введення кортикостероїдів безпосередньо у вогнище.

Лазерна терапія: Використовується для стійких уражень. Лазери, такі як Pulsed Dye Laser (PDL), допомагають зменшити ураження без рубцювання.

Інноваційні підходи: Дослідження показують ефективність імуномодуляторів, таких як інгібітори TNF-альфа.

Для підвищення ефективності лікування важливо індивідуально підходити до кожного пацієнта та враховувати його анамнез.

Estet-portal_prof

30 Oct, 16:01


📍 Види ксантом та характерні особливості

📌 плоскі ксантоми – виглядають як плоскі та м’які багатокутні елементи, забарвлені у жовтий колір. Можуть мати різні розміри, аж до гігантських, частіше локалізуються на повіках та біля внутрішнього кута ока;
📌 бугорчасті (туберозні) ксантоми мають вигляд твердих вузликів червоно-жовтого кольору. Виникають, в основному, в місцях тертя шкіри, наприклад, на розгинальних поверхнях колін та ліктів. Вогнища ураження можуть бути множинними або зливаються;
📌 сухожильні ксантоми – це підшкірні вузлики, пов’язані з тканиною зв’язок та сухожилля, які повільно збільшуються. Виникають частіше в області розгиначів на верхніх кінцівках та в ахілловому сухожиллі;
📌 еруптивні ксантоми являють собою червоно-жовті папули, що виникають на почервонілій шкірі в області сідниць, плечей і розгинальних поверхонь кінцівок. Висипання супроводжуються свербінням та підвищеною чутливістю шкіри при дотику до неї;

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

29 Oct, 16:01


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

28 Oct, 18:01


📌Лікування оперізуючого лишаю включає:
▫️хворий на оперізуючий лишай повинен дотримуватися строгий гігієнічний режим - регулярно міняти натільну і постільну білизну, рушники та інші речі, які використовуються для особистої гігієни;
▫️якщо захворювання протікає з гострим характером, слід припинити водні процедури до часу полегшення хвороби;
▫️хворий повинен обробляти існуючі висипання, що виникли внаслідок оперізуючого лишаю, однопроцентним розчином діамантового зеленого, або ж фукарцином;
▫️якщо хвороба протікає з ускладненнями, які, як правило, викликають збої у функціонуванні нервової системи (запалення спинного і головного мозку, а також його оболонок), то хворого потрібно госпіталізувати на період від 3-х до 6-ти місяців;
▫️доцільно буде призначення високих доз препаратів, що мають противірусну дію;

Подовження за посиланням

Estet-portal_prof

25 Oct, 17:00


Порівняно з іншою частиною обличчя, періорбітальна зона характеризується дуже тонкою шкірою, сполученою з м’язами та обмеженою фасціями та зв’язками, а також невеликими «подушечками» підшкірного жиру.
✔️Саме ці подушечки викликають багато запитань і невдоволень!
У процесі старіння середня частина обличчя починає «осідати». При цьому порушуються раніше гармонійні та плавні лінії контуру очей.
Такі зміни викликають появу опуклих частин, які відокремлюються від середньої зони обличчя та називаються молярні мішечки.

📌Більше того, дистрофія лицьової міміки та дерми будуть створювати глибокі зморшки (нососльозні борозни), які надають особі особливого вираження печалі. Недаремно вони називаються нососльозними, дивлячись на таку людину здається, що вона багато плакала.
Вплив сонячних променів провокує появу пігментацій.
Порушення функціонального стану печінки може виражатися у появі судинних ушкоджень (телеангіектазія).
Всі ці зміни ведуть до того, що контур очей матиме «втомлений» вигляд.

Estet-portal_prof

25 Oct, 16:02


Нижня третина обличчя має складну судинну структуру, зокрема проходження лицьової артерії та вени. Ретельне знання індивідуальних особливостей анатомії пацієнта, а також використання анатомічних карт допомагають уникнути ризиків при ін'єкціях.

📍Вибір правильної техніки
Ін'єкційні методи повинні відповідати обраній зоні корекції. Використовуйте канюлі або голки з правильним кутом та глибиною введення, щоб уникнути травмування судин. Це знижує ризик некрозу та гематом.
📍Обов’язкове тестування та підготовка до екстрених ситуацій
Застосування гіалуронідази має бути частиною протоколу. При підозрі на судинну оклюзію швидке введення гіалуронідази допоможе запобігти розвитку ускладнень.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

24 Oct, 17:00


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

24 Oct, 15:01


Лікування хворих на екзему повинно бути комплексним, з урахуванням виду та стадії дерматозу. Лікувальна програма включає гіпоалергенну дієту (дієта № 5, 9), системну та зовнішню терапію дерматозу, а також корекцію нервових, нейроендокринних порушень, санацію осередків хронічної інфекції, обмеження контакту з водою тощо.
Гіпоалергенна дієта передбачає виключення облігатних харчових алергенів, екстрактивних речовин, алкоголю тощо. Елімінаційні дієти більш ефективні при виявленні продуктів, що провокують виникнення алергійного процесу. Якщо такі не виявлено, то призначають дієту з виключенням продуктів, що мають сенсибілізуючі властивості – цитрусові, горіхи, рибу і рибні продукти, каву, шоколад, копчені вироби, оцет, гірчицю, майонез та інші спеції, хрін, редьку, томати, баклажани, гриби, яйця, молоко, полуницю, диню, ананас, мед.

📌Системна терапія хворих на екзему включає: дезінтоксикаційні засоби (реополіглюкін, реосорбілакт, неогемодез тощо);

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

23 Oct, 17:00


📌Основні аспекти корекції нижньої третини обличчя:

📍Підборіддя
(menton)
Мета корекції: покращити висоту, проєкцію і форму підборіддя, що дозволяє створити більш чіткий профіль.

Препарати: для корекції підборіддя часто використовуються філери на основі гіалуронової кислоти високої в'язкості або біостимулятори, що дозволяють відновити втрачений об'єм і підтримувати довготривалий результат.

Техніка: підшкірне або надкісткове введення препарату в проєкційну зону з використанням голки або канюлі, залежно від анатомічної будови пацієнта. Важливо дотримуватися симетрії і враховувати висоту та ширину підборіддя для досягнення природного вигляду.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

23 Oct, 14:59


​Ретиноїди та антиейдж

Існує п'ять основних типів ретиноїдів, що використовуються для корекції зморшок:
📌Ретиніл пальмітат.
Це найменш потужний безрецептурний ретиноїд. Цей варіант підходить пацієнтам із чутливою або надмірно сухою шкірою з мінімально вираженими віковими змінами.
📌Ретинальдегід.
Цей безрецептурний ретиноїд трохи сильніший за ретиніл пальмітат.
📌Ретинол.
Це найсильніший інгредієнт, що міститься у безрецептурних продуктах із ретиноїдами.
📌Третиноїн.
Це потужний ретиноїд, доступний лише за рецептом.
📌Тазаротен.
Це найпотужніший ретиноїд, доступний лише за рецептом.

Estet-portal_prof

22 Oct, 17:00


Клінічний випадок: оклюзія артерії після ін'єкцій ГК

Жінка, 41 рік, надійшла до клініки зі скаргою на раптову втрату зору правого ока. Сім'ю годинами раніше пацієнтці провели корекцію зони чола філером гіалуронової кислоти. Процедуру проводили у салоні краси.
Анамнез пацієнтки не обтяжений офтальмологічними, системними захворюваннями, алергічними реакціями на лікарські препарати та інші речовини.

Раптова втрата зору під час ін'єкцій філера супроводжувалася сильним болем в оці. Згідно з інформацією, поданою ін'єкціоністом, корекцію проводили філером ГК з лідокаїном та адреналіном для місцевого знеболювання. ГК у кількості 2 мл ввели в праву частину чола тупоконечною канюлею 23 калібру.
З метою досягнення гемостазу та надання гелю бажаної форми оброблену зону піддавали зовнішньої компресії, в процесі чого у пацієнтки виник різкий біль у правому оці з подальшою втратою зору.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

22 Oct, 16:00


Нижня третина обличчя охоплює зону від носа до підборіддя і включає складну анатомічну структуру, яка складається з м’язів, жирових пакетів, судин та нервів. Для лікарів естетичної медицини важливо детально розуміти ці структури, щоб забезпечити ефективну та безпечну корекцію.

📌М’язи нижньої третини обличчя:

М’яз, що опускає кут рота (m. depressor anguli oris) — відповідає за опускання куточків рота, що часто асоціюється з віковими змінами та хмурим виразом обличчя.
Підборідний м’яз (m. mentalis) — бере участь у формуванні підборіддя та може спричиняти вертикальні зморшки на підборідді через активну роботу.
М’яз, що опускає нижню губу (m. depressor labii inferioris) — опускає нижню губу, беручи участь у мімічних рухах, що можуть посилювати вікові зміни навколо рота.
Щічний м’яз (m. buccinator) — підтримує тонус щоки, а його ослаблення з віком може сприяти провисанню тканин.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

21 Oct, 17:00


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

21 Oct, 16:01


✔️Рекомендовані методи лікування КЕРАТОАКАНТОМИ:

▫️Хірургічна ексцизія
▫️Променева терапія
Рекомендується при рецидивуючих пухлинах та великих вогнищах, коли вік пацієнта та загальний його стан не дозволяють провести основні процедури.
▫️Хірургічна методика з Мохсу
При цій методиці максимально зберігається тканина та можливе гістологічне дослідження зразка.
▫️Кюретаж та електрохірургія
Ця проста методика застосовується на невеликі вогнища та дає швидкі результати.
▫️Кріотерапія
Повідомляється про успіх кріохірургії із застосуванням рідкого азоту на ранніх стадіях кератоакантоми.
▫️Терапія аргоновим лазером
▫️Кортикостероїди
Триамцинолону ацетонід вводився всередину вогнищ з дуже добрими результатами.
▫️Подофілін
▫️Системні ретиноїди
Ретиноїди є терапією вибору для синдромів з множинними кератоакантомами на кшталт Гржибовського, Фергюсона-Сміта та варіанта Віттена-Зака.
▫️Цитостатики
5-фторурацил (5-ФУ), блеоміцин, метотрексат, циклофосфамід, інтерферон-а
▫️Фотодинамічна терапія

Estet-portal_prof

18 Oct, 17:01


Вітіліго: європейський посібник з лікування

📍Загальні терапевтичні рекомендації

🔹Багатьом пацієнтам потрібно лише роз'яснити доброякісний характер захворювання та дати рекомендації щодо примирення сонцезахисних екранів та косметичного камуфляжу.

🔹 Поява нових плям може бути спровокована фізичною травмою (феномен Кебнера), особливо у фазі дисемінації. Рекомендується уникати мед. та хірург. косм. процедур, наприклад, глибокого пілінгу, ліфтингу та ін.

🔹Спонтанна репігментація відбувається приблизно у 10-20% пацієнтів і зазвичай носить частковий характер.

🔹Якщо в ураженій зоні відсутні волосяні фолікули (які необхідні для виробництва нових меланоцитів), лікування неефективне.

📍 Рекомендовані методи лікування

🔹Косметичне камуфлювання
🔹Репігментація
🔹Депігментація (при дуже поширеному захворюванні – уражено понад 50% поверхні тіла)

Estet-portal_prof

17 Oct, 17:00


Шкірний ліпоідний некробіоз — це хронічне захворювання, що найчастіше спостерігається у пацієнтів із цукровим діабетом. Воно проявляється ураженнями шкіри, що мають червонувато-коричневий колір і зазвичай локалізуються на гомілках.

🔬 Європейський протокол лікування включає:

Контроль основного захворювання: В першу чергу, контроль рівня глюкози в крові є критично важливим для покращення стану пацієнтів.
Місцева терапія: Використання місцевих кортикостероїдів та імуномодуляторів для зменшення запалення та покращення загоєння.
Системна терапія: У важких випадках можуть бути призначені системні кортикостероїди, антибіотики або імуномодулятори.
Фізіотерапія: Лазерна терапія та УФ-опромінення можуть допомогти зменшити симптоми.
Хірургічне втручання: При глибоких виразках або некрозах можлива хірургічна обробка рани.

Estet-portal_prof

17 Oct, 16:01


ФЛЕГМОНА: клінічна картина
▫️Воротами інфекції може бути попереднє вогнище на шкірі, такої як виразка або ерозія.
▫️«Стопа атлета» - стан, який часто привертає до виникнення флегмони нижніх кінцівок.
▫️ Поширене набрякло болісне вогнище червоного кольору з нечіткими межами може займати як невелику ділянку, так і велику площу. Шкіра стає напруженою, можуть виникнути нудота, озноб.
▫️При пальпації відчувається біль, але рідко спостерігається крепітація.
▫️Можуть бути везикули, бульбашки, крововиливи та абсцес.
▫️Іноді виявляється регіонарна лімфаденопатія; лімфангіт і аденіт зустрічається часто, якщо інфекція викликана Streptococcus pyogenes.
▫️Постійні напади на ногах можуть порушити відтік лімфи, що призводить до хронічного набряку вог.
▫️Кінічна стадія рецидивуючої інфекції ніг включає фіброз дерми, лімфедему та потовщення епідермісу. Цей стан відомий як стрептококова слоновість.

Estet-portal_prof

16 Oct, 16:09


Зміни об'єму та контуру обличчя легко передбачувані за допомогою практичної моделі анатомічного аналізу по зонах скелета (див. мал.)

✔️Зона 1
Імплант поміщається на основний корпус вилицьової кістки, створюючи виражений контур вилиць. Така корекція показана молодим пацієнтам, які хочуть підкреслити вилиці.
✔️Зони 1, 2 та 3
Волюмізація латеральної та суборбітальної області проводиться у пацієнтів зі спадковою або посттравматичною недостатністю верхньої щелепи із суборбітальним та вилицьовим ущільненням.
✔️Зона 2
Розширення в середній третині вилицевої дуги візуально розширить верхню третину обличчя. Дана корекція показана пацієнтам з вузькою верхньою половиною обличчя.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

15 Oct, 17:00


Шкірний ліпоїдний некробіоз (Necrobiosis Lipoidica) — рідкісне хронічне захворювання шкіри, що асоціюється з порушенням обміну речовин, зокрема з діабетом. Хоча його патогенез залишається не повністю вивченим, клінічна картина має характерні ознаки, які важливі для діагностики.

🔸 Початкові прояви: Спочатку на шкірі, найчастіше в області гомілок, з'являються червонувато-коричневі папули або бляшки. Вони поступово стають жовтими в центрі, що вказує на ліпоїдне переродження тканин.

🔸 Розвиток захворювання: З часом уражені ділянки стають атрофічними, з тонкою, гладкою шкірою, яка легко травмується. На пізніх стадіях можуть виникати виразки, що ускладнюють лікування.

🔸 Ускладнення: Основні ризики включають розвиток трофічних виразок, що погано загоюються, особливо у пацієнтів із супутнім діабетом.

Estet-portal_prof

15 Oct, 16:00


Утворення гранульоми після ін’єкцій філерів є захисною реакцією, яка є запаленням, що виникає в результаті трансформації та проліферації клітин, здатних до фагоцитозу.

Функція такої реакції полягає в ізоляції та запобіганні міграції чужорідних тіл шляхом укладання їх у капсулу, що складається з макрофагів і моноцитів. Це ускладнення виникає досить рідко: патологія реєструється лише у 0,01-1 % випадків, проте естетисти повинні знати, як боротися із цією проблемою.

Серед основних факторів, що впливають на ризик формування гранульоми після ін’єкцій філерів, виділяють:
✔️введення необґрунтовано великої кількості наповнювача;
✔️внутрішньом’язове введення філера;
✔️алікватичні властивості препарату;
✔️попередня наявність травм або інфекції у зоні корекції.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

14 Oct, 17:00


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

14 Oct, 16:00


📍 ОСНОВНІ ВИДИ ГІПЕРПІГМЕНТАЦІЙ.

✔️Сонячне лентіго найчастіше називають «вікові» або «печінкові» плями. Лентіго розташовуються на відкритих ділянках шкіри – обличчі, грудях, плечах та руках. Це можуть бути плями різного розміру, кількість яких збільшується із віком.

✔️ Мелазма – це підвищена пігментація шкіри, спричинена надмірним сонячним опроміненням. Найчастіше темні плями з'являються на ділянках, відкритих для дії сонця – на обличчі, шиї, руках. Рідше скупчення меланіну при цьому виді гіперпігментації спостерігається на ногах, спині. Позбавляються мелазми на обличчі та шиї найчастіше з метою підвищення естетичної привабливості.

✔️Хлоазма - посилена вироблення меланіну, яка проявляється на шкірі чітко окресленими плямами неправильної форми темно-або світло-коричневого кольору. Найчастіше виникає при вагітності, має гормональні причини.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

12 Oct, 16:00


Чому шкірі потрібна біоревіталізація

Зберегти свіжість та сяйво шкіри під атакою різних шкідливих факторів досить складно. Але вирішення цієї проблеми існує.

💉Біоревіталізація повертає втрачене сяйво шкіри і робить її пружною та живою!

❗️Ця процедура підходить тим, у кого:
📌шкіра, яка страждає від сонячного випромінювання;
📌присутня втрата пружності шкіри;
📌тонка, пошкоджена шкіра;
📌зморшки;
📌 обвисла шкіра;
📌необхідна гідратація шкіри.

Estet-portal_prof

11 Oct, 17:07


Анатомії багато не буває!

Estet-portal_prof

11 Oct, 15:00


❗️Причини
Єдиною причиною розвитку трихофітії є контакт з людиною або твариною, зараженою грибами роду Trichophyton. Серед зоофільних паразитів збудниками хвороби найчастіше виступають Trichophyton verrucosum і Trichophyton mentagrophytes, серед антропофільних — Trichophyton tonsurans і Trichophyton violaceum.

📌Перші ознаки захворювання з’являються не відразу, а тільки після закінчення інкубаційного періоду, який може тривати від 1-2 тижнів до декількох місяців.

Симптоми
За клінічним перебігом і зовнішніми проявами виділяють три типи трихофітії: поверхневу, хронічну та інфільтративно-гнійну. Тяжкість захворювання визначається багатьма факторами, такими як тип збудника, вік та імунітет хворої людини, наявність у неї супутніх захворювань і т.д.

Продовження за посиланням

Estet-portal_prof

10 Oct, 17:00


Біостимуляція колагену — це інноваційний метод, який активно використовується в естетичній медицині для омолодження шкіри та покращення її текстури. З віком рівень колагену в шкірі знижується, що призводить до втрати пружності, появи зморшок і обвисання. Традиційні методи омолодження лише тимчасово маскували ці зміни, але біостимуляція дозволяє запускати природні процеси відновлення зсередини.

🔹 Як це працює? Суть біостимуляції полягає в тому, щоб активізувати фібробласти — клітини, відповідальні за вироблення колагену, еластину та гіалуронової кислоти. Це досягається за допомогою спеціальних препаратів (біостимуляторів), які вводяться в шкіру і стимулюють природну регенерацію. Окрім препаратів, для стимуляції колагену використовуються також лазери, мікронідлінг та радіохвильова терапія.

Продовження за посиланням

1,357

subscribers

913

photos

12

videos