🎮Чим зайняти дитину, коли набридли іграшки?
🚩 Чарівна сумочка.
Візьміть свою стару сумку, покладіть у неї баночки від старих кремів, пудри і губних помад (вимиті), порожні коробочки, великі ґудзики, ручки без стрижнів, старий телефон, пульт від телевізора, блокнотик, олівець та іншу дурницю (не гостру, не брудну і не небезпечну для малюка).
Можна розкласти у внутрішні кишеньки і закрити замочки і дайте дитині на розтерзання. Діти з іграшками стільки не возяться, скільки з цими «скарбами». А вже якщо Ви не полінуєтеся засунути в порожні коробочки всілякі дрібниці, у Вас з'явиться маса вільного часу, а малюк отримає чудову розвагу. Маленьку людину цікавлять тільки «дорослі» речі!
🚩 Іграшки з кіндер-сюрпризу.
Насипте в тарілку крупу і сховайте туди іграшку з кіндер-сюрпризу, нехай дитина все це бачить, і запропонуйте їй відшукати заховані іграшки. Проводити тільки під наглядом дорослого!
🚩 Помпони, клубки.
Помпони - чудові маленькі м'ячики! Якщо відірвалися від шапки - не поспішайте викидати. Можна придумати з ними безліч захопливих ігор. Можна використовувати просто як м'ячик - кидати, ловити, м'яти такий одне задоволення. Можна грати з ним у «стаканчики». Беремо кілька однакових стаканчиків, одним накриваємо помпон і міняємо місцями стаканчики. А малюк намагається знайти. Можна катати з гладкої похилої поверхні, вивчати за ними колір і лічбу. Зацікавився клубком - чудово! Нехай крутить її, крутить, мотає, тягне за ниточку. Спробуйте разом змотати клубок.
Так само можна використовувати в дитячій грі технічні прилади, що вийшли з ладу (телефони звичайні та стільникові, калькулятори). Справжні предмети подобаються малюкам значно більше, ніж іграшки.
🚩 Контейнери від Кіндер-сюрпризів (з 4 місяців) - брязкальця.
Насипте в контейнери з під кіндера різну крупу: горох, рис, гречку, манку, макарони, виходять брязкальця з різними звуками, не забудьте заклеїти! брязкальце зав'язати в текстиль.
🚩 Блискавки, шнурки, зав'язки, мотузочки, застібки.
Ми часто купуємо спеціально для тренування дрібної моторики розвиваючі іграшки, шнурівки, планшети, які складаються зі всіляких блискавок, застібок, зав'язок.
Тільки навіщо купувати, якщо пряжки є на кожному ремені та туфлях, на черевиках - шнурки, на одязі - ґудзики, гачки та блискавки, ґудзики. Покажіть призначення цих предметів на справжньому одязі. У будь-якій оселі є старий одяг і взуття, що вийшли з ладу, які можна вичистити і випрати, віддати малюкам для ігор. Покажіть малюкові, як плести косички зі стрічок, шнурків і мотузочок, як застібати пряжки.
🚩 Рушники, простирадла, ганчірочки, мішечки.
Тренуємо тактильне сприйняття. Їх малюкам дуже корисно м'яти і мацати. Адже рушники та ганчірочки з різних тканин можуть мати абсолютно різну структуру. Зовсім маленькі можуть гратися в «ку-ку» або в хованки м'яти, мацати, мацати тканини різної текстури.
З рушника або пелюшки можна зробити імпровізований мішечок, накидку, під який складаємо різні предмети, а дитина їх на дотик намагається впізнати. Можна з простирадл і рушників робити будиночки, навіть гамаки і гойдалки для ляльок. Тут малюки можуть самі вчитися в'язати вузли та конструювати. Можна сповити ляльку. Вгадувати на дотик заховані за тканиною предмети.
🚩 Прищіпки (від року).
Прищіпки розвивають дрібну моторику, вміння впоратися з пальцями. Зі щільного картону можна вирізати картинки сонця або їжачка і за допомогою прищіпок прищепити їм промінчики або колючки.
Можна протягнути мотузку і нехай дитина розвішує білизну.
#розвиток