Павло Сушко 🇺🇦 @pavlo_sushko Channel on Telegram

Павло Сушко 🇺🇦

@pavlo_sushko


Вітаю!💙💛
Я, народний депутат України.
Представник від Харківщини у
Верховній Раді.

Запрошую підписатися на мій офіційний канал, щоб бути на звʼязку, дізнаватися про стан справ в громадах, захист прав дітей, вирішення проблем, парламентську
роботу👇🏻

Павло Сушко (Ukrainian)

Ласкаво просимо до офіційного каналу Павла Сушка! Я, Павло Сушко, народний депутат України та представник від Харківщини у Верховній Раді. На цьому каналі ви зможете бути на зв'язку зі мною, дізнаватися про стан справ в громадах, захист прав дітей, вирішення проблем та парламентську роботу. Приєднуйтесь до нашої спільноти, щоб бути в курсі всіх важливих подій та діяльності українського парламенту. Разом ми зможемо зробити більше для нашої країни! 👇🏻

Павло Сушко 🇺🇦

23 Nov, 11:37


🕯 День пам’яті жертв Голодоморів

Сьогодні ми вшановуємо — мільйони невинних життів, зокрема дітей, чиї долі були обірвані штучними голодами 1932–1933 років, а також 1921–1923 та 1946–1947 років.

Це був геноцид, що мав на меті знищити нашу ідентичність, мову, культуру, саме право на життя.

Цей день нагадує нам про втрати, які пережили українці, і про важливість пам’яті для майбутніх поколінь.

Запаліть свічку пам’яті у своєму вікні сьогодні ввечері. Нехай її світло стане символом нашої скорботи, памʼяті та єдності.

Памʼятаємо.

Павло Сушко 🇺🇦

22 Nov, 17:00


📹Про реальний стан справ в дитячій сфері та чому діти досі в інтернатах — розповів на брифінгу в кулуарах Верховної Ради України.

Павло Сушко 🇺🇦

22 Nov, 12:15


📣 Проблеми дітей в інтернатах: розмов багато, змін та результатів — немає❗️

Взяв участь у черговому заході, присвяченому проблемній темі дітей в інтернатних закладах, ініційованому Підкомітетом у справах сім'ї та дітей з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту прав дітей.

👉Запис за посиланням:
https://www.facebook.com/share/v/17Y7xhywxn/

❗️Дивно, що питання: «Інституційний догляд чи сімʼя ?» – досі актуальне.
Звісно — діти мають жити в сімʼях.

Інше питання: чому діти досі в інтернатах

Коли Парламент нашого скликання, за пʼять років каденції, зробив все можливе, щоб виправити це.

📍Вперше в історії Верховної Ради ініціював і створив ТСК на захист прав дітей з представників всіх політичних сил, присвячену саме темі порушень прав дітей в системі інституційного догляду.

Центральне місце в нашій роботі було присвячене вивченню причин потрапляння дітей в інтернатні заклади та перепон щодо влаштування дітей в родини.

Після року детального дослідження теми народними депутатам, проведення десятків засідань із залученням всіх Міністерств і відповідальних за дітей посадовців в стінах Верховної Ради України, напрацювали Звіт, який представили на розгляд Парламенту за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення.

📌Саме завдяки цьому Звіту та даним, що були зібрані для його написання, була зафіксована обʼєктивна картина стану захисту дітей в країні напередодні вторгнення.

Звіт містить чіткі рекомендації дотичним до сфери дітей органам, що потрібно робити для виправлення критичної ситуації в сфері дітей — але рекомендації Парламенту ними досі просто не виконуються.

📍За результатами роботи ТСК напрацювали закон 7087, який сприятиме виправленню цієї ситуації. Вказаний закон одноголосно підтриманий Парламентом, і вже як два роки
міг би працювати на користь дітям – але він заблокований Міністром Жолнович.

📌Саме Верховна Рада ініціювала створення окремого органу по захисту дітей – Держдіти. Його створення теж тривалий час блокувалося міністром Жолнович. І довелося провести не одну зустріч з посадовцями різних рівнів, щоб все таки довести його необхідність.

В Парламенті на постійній основі працює МФО «Діти України».

❗️Але під час цього чергового круглого столу учасники робили такий подив і захоплення: що ледь не вперше на такому рівні в Парламенті підняли тему дітей в інтернатах.

Але, можливо, і на цей раз не такий вже й важливий захід.
Представники Держдіти не прийшли взагалі.

📣А Міністр Оксана Жолнович й голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова — не дочекалися виступу народних депутатів та дискусії, виступили і пішли на більш важливий захід.

📌Тому всі так і не почули відповідь:

▪️Чому Мінсоц взяв курс на скорочення кількості ПС та ДБСТ

▪️Чому блокується закон, прийнятий Конституційною більшістю парламенту, що покликаний виправити критичну ситуацію в сфері дітей

▪️Що робити з обʼєктивними даними статистики, які свідчать про скорочення дітей, влаштованих до ПС та ДБСТ майже в усіх областях України?

▪️Чому підзаконні акти, прийняті за ініціативою Мінсоцу, лише поглиблюють кризу сімейних форм виховання


Але цю тенденцію наче ніхто не помічає.

Проводять численні засідання координаційних рад, тренінги, круглі столи, заходи та інформаційні кампанії, та дуже всі собою гордяться.

📍Головний висновок круглого столу — важливість запровадження наставництва.

Я підтримую це. Це дійсно важливо.

Але це точкове, а не комплексне вирішення проблеми, що допоможе вивести дітей з інтернатів в сімейні форми.

Для комплексних змін потрібне комплексне законодавче рішення. І воно вже існує.


👉Facebook

Павло Сушко 🇺🇦

22 Nov, 07:05


Хто більше

Це вже схоже на якесь змагання, хто більше зганьбить країну. Просто вигадавши цифру, яка більше подобається.

Але всі вони не мають жодного відношення до реальності та до проблем дітей.

Бо якщо реально хочеш допомогти дітям в інтернатах, то прагнеш до правди.

На картинках — вільна інтерпретація стейкхолдерами даних одного й того ж дослідження.

Як думаєте, хто з них ближчий до правди

📣 Яка ж насправді офіційна статистика щодо кількості дітей в інтернатних закладах України:

📍 5️⃣4️⃣6️⃣9️⃣ дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, офіційно влаштовано до закладів.

Всі ці діти потребують влаштування в сімейні форми виховання.

📌Крім того, Нацсоцсервісною службою відповідно до постанови № 843 від 04.07.2021 збирається інформація щодо дітей, які перебувать цілодобово в закладах всіх типів - від однієі доби. Ця інформація не має статусу офіційної державної статистики, але може використовуватися для досліджень як така, що забезпечує узагальнення інформації з місцевого рівня.

Згідно із зібраними даними встановлено, що в Україні:

📍 2️⃣2️⃣0️⃣8️⃣5️⃣ дітей є такими, які зараховані на цілодобове перебування у закладах різних типів та форм власності.
Тут здебільшого учні спеціалізованих і спеціальних закладів освіти, які ночують у пансіонах закладів навіть один день на тиждень.

📍З них 2️⃣6️⃣9️⃣6️⃣ дітей постійно проживають у закладах і не повертаються додому. Ці діти мають батьків, але той факт, що вони ніколи не повертаються додому може свідчити про приховане сирітство.

І причини їх перебування у закладах постійно потребують першочергового вивчення.

Такою є правда.

До речі, саме ці дані зазначені і в стратегічних документах, підготовлених Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей.

Тому.
Важливо припинити маніпуляції. Якщо дійсно прагнете користі для дітей.

Павло Сушко 🇺🇦

21 Nov, 21:12


https://t.me/V_Zelenskiy_official/12549

Павло Сушко 🇺🇦

21 Nov, 15:31


🇺🇦Результати засідання Верховної Ради України

Серед ухвалених рішень, законопроекти щодо:

☑️формування комплексної та справедливої соціальної підтримки (виплат та послуг) для осіб, в яких обмежена працездатність, зокрема осіб з інвалідністю — №12209, за основу;

☑️відновлення моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів — №12131, за основу;

☑️внесення зміни до частини другої статті 24 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», — №12095, в цілому;

☑️системи охорони психічного здоровʼя в Україні — №12030, за основу;

☑️внесення зміни до частини першої статті 7 Сімейного кодексу України щодо удосконалення законодавчої процедури — №9155, за основу;

☑️захисту прав депортованих, примусово переміщених дітей — №9495, за основу;

☑️внесення змін до статті 212 Сімейного кодексу України щодо визначення осіб, які не можуть бути усиновлювачами — №10298, за основу;

☑️заходів, спрямованих на поновлення прав засуджених осіб та осіб, взятих під варту, у зв'язку з неналежними умовами тримання — №5652, в цілому;

☑️удосконалення положень про судовий контроль — №9462, в цілому;

☑️запровадження заходів безпеки в закладах загальної середньої освіти — №11543, за основу;

☑️приєднання України до Угоди про заходи держави порту з недопущення, стримування та ліквідації незаконного, непідзвітного та нерегульованого рибальства — №0178.

👉ПРОДОВЖЕННЯ

Павло Сушко 🇺🇦

21 Nov, 07:07


🇺🇦Гідність і Свобода — фундамент нашої нації

11 років тому українці вкотре продемонстрували, що це непохитні цінності.

21 листопада 2013 року розпочався Євромайдан, який переріс у Революцію Гідності та змінив долю нашої країни.

Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи — день, коли ми вшановуємо тих, хто став на захист демократичних принципів, національної ідентичності та європейського курсу нашої держави.

Як і тоді, ми залишаємося сильними та незламними.

Ми обов’язково вистоїмо і переможемо!
Слава Героям! 🇺🇦

Павло Сушко 🇺🇦

20 Nov, 18:53


🇺🇦Продовжили роботу в залі Верховної Ради України

Серед важливих ухвалених рішень:

внесли зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо уточнення підстави для надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації жінкам та чоловікам, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або зникли безвісти під час участі у бойових діях;

прийняли Закон про статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією російської федерації проти України, та невідкладні проміжні репарації;

внесли зміни до деяких законодавчих актів України у сфері національної безпеки і оборони щодо надання допомоги на догоспітальному етапі та здійснення цивільно-військового співробітництва;

внесли зміни до Закону України «Про Державну прикордонну службу України»;

прийняли Закон про облік осіб, життю та здоров’ю яких завдано шкоди внаслідок збройної агресії російської федерації проти України;

внесли зміни до статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» щодо відновлення права військовослужбовців на звільнення з військової служби під час дії воєнного стану з причин загибелі або зникнення безвісти їх неповнорідних брата чи сестри;

внесли зміни до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо позбавлення державних нагород за популяризацію або пропаганду держави-агресора чи вчинення інших протиправних дій проти України;

внесли зміни до деяких законів України щодо забезпечення житлових прав внутрішньо переміщених осіб.

👉ПРОДОВЖЕННЯ

Павло Сушко 🇺🇦

20 Nov, 08:10


Що очікує прийомні сімʼї та дитячі будинки сімейного типу

На найближче пленарне засідання Парламенту в 2 читанні виноситься законопроект, куди з порушенням Регламенту внесено правки, які, на мою думку, значно ускладнять розвиток прийомних сімʼей та ДБСТ.

❗️Фрагментарні зміни до Сімейного кодексу щодо порядку створення ПС і ДБСТ, внаслідок яких РДА вже не будуть мати право створювати ПС і ДБСТ, а у громад без змін у профільний закон про місцеве самоврядування такі повноваження фактично НЕ виникнуть.

Зміни законодавства потягнуть за собою і зміни щодо соціального супроводу родин, і нарахування виплат.

І тут є очевидний, як на мене, ризик того, що внаслідок таких фрагментарних змін взагалі ніхто нічого створювати не буде.

Про це попереджав колег на Комітеті, що зміни мають бути комплексними.

📣Неодноразово казав про шкідливість фрагментарних змін законодавства щодо сімейних форм виховання і на засіданнях Координаційного штабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану під головуванням Ірини Верещук, де також були присутні представники всіх дотичних Міністерств та відомств.

Однак ці правки, внесені з порушенням регламенту, було підтримано головою Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей.

❗️Зрештою — з неї через рік і спитаємо про те, до чого ці правки призведуть.

Павло Сушко 🇺🇦

19 Nov, 19:50


🇺🇦Сьогодні працювали в залі Верховної Ради України

Прийняли в цілому Закон про Державний бюджет України на 2025 рік.

У Бюджеті-2025 головним пріоритетом визначено сектор безпеки й оборони.

Основна частина видатків буде спрямована на зміцнення обороноздатності України.

Серед інших ключових напрямів — підтримка населення, розвиток освіти й медицини, а також допомога громадам.

📌БІЛЬШЕ

Павло Сушко 🇺🇦

19 Nov, 19:16


Дякую цим сміливим, рідним та невтомним помічникам, які тут в кадрі та ті, які за кадром тихо роблять свою роботу, за 1000 днів допомоги людям! За все дякую 💙💛

Павло Сушко 🇺🇦

19 Nov, 16:56


🇺🇦1000 днів війни.
50 000 родин. Командна робота. Без вихідних.

Без перерв.

З перших днів повномасштабного вторгнення ми щодня працюємо, щоб допомогу отримували ті, хто її потребує.


50 тисяч продуктових наборів — це не просто цифра.
Це 50 тисяч родин, які отримали підтримку в найважчі моменти.
Якщо підрахувати, то 50-ти родинам в день надається допомога від початку повномасштабного вторгнення.

Усе це стало можливим завдяки спільній роботі з моєю командою.

Вдячний:
▪️тим, хто шукає та залучає допомогу на склад,
▪️хто приймає та опрацьовує заявки,
▪️хто розвантажує, фасує та комплектує продуктові набори,
▪️хто доставляє допомогу до дверей тих, хто сам не може прийти,
▪️хто інформує, організовує та видає допомогу з рук у руки.

Разом — ми сила.

Ціную кожного, хто щодня робить свій внесок у цю важливу справу.

Ми не зупиняємося.
Рухаємось далі. До Перемоги! 🇺🇦


Відео: архів 2022 рік

Павло Сушко 🇺🇦

19 Nov, 14:20


🇺🇦 Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив внутрішній «План стійкості»

📌Всього він складається із 10 важливих пунктів та містить завдання для самої України під час війни:

1️⃣ Пункт «Єдність»:

▪️Відсутність виборів у воєнний час: спершу треба досягнути справедливого миру, а потім у країні відбудуться вибори;
▪️План стійкості буде деталізовано за участю громадянського суспільства, бізнесу та експертів.

2️⃣ Пункт «Фронт»:

▪️В Україні запровадять посаду військового омбудсмена;
▪️ Буде представлена нова система контрактів для громадян, які не досягли мобілізаційного віку;
▪️Мобілізаційний вік НЕ знижуватимуть.

3️⃣ Пункт «Зброя»:

▪️ Наступного року Україна виробить щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів.
▪️ Поставлено завдання виробити 3 тисячі крилатих ракет;
▪️Збільшення прямого фінансування військових бригад;
▪️Запровадження формату Технологічної ставки.

4️⃣ Пункт «Гроші»:

▪️Україна має закуповувати в себе те, що може сама виробляти (локалізація виробництва);
▪️Детінізація, дерегуляція, забезпечення безпеки бізнесу;
▪️Програма «Національний кешбек».

5️⃣ Пункт «Енергетика»:

▪️ Захист енергооб’єктів;
▪️Впровадження «паспортів стійкості» регіонів до кінця року.;
▪️Пріоритет атомної генерації.

6️⃣ Пункт «Безпека»:

▪️Модернізація стандартів укриттів;
▪️Посилення безпеки в усіх державних закладах, зокрема школах (встановлення рамок металошукачів на вході);
▪️Укріплення кордону.

7️⃣ Пункт «Громади»:

▪️Покращення податкових умов для прифронтових територій.

8️⃣ Пункт «Людський капітал»:

▪️ Створення Національного стандарту безбарʼєрності;
▪️Впровадження інституту множинного громадянства;
▪️ Створення Міністерства об’єднання;
▪️ Перезапуск дипломатичної служби — до кінця року провести заміни в країнах «Великої сімки» та заповнити всі вакансії послів;
▪️ Ліквідація впливу московської церкви.

9️⃣ Пункт «Культура»:

▪️Створення «культурного Рамштайну»;
▪️ Сприяння створенню кафедри україністики в іноземних університетах.

🔟 Пункт «Політика Героїв»:

▪️Залучення ветеранів на держслужбу;
▪️Створення у 2025 року в кожній громаді реабілітаційні відділення для українських військових;
▪️Створення щонайменше 80 ветеранських просторів;
▪️Підготовка 11 тисяч фахівців з супроводу ветеранів у наступному році.
▪️Надання ветеранам війни квартир.

8,513

subscribers

3,893

photos

1,158

videos