📣 Проблеми дітей в інтернатах: розмов багато, змін та результатів — немає❗️
Взяв участь у черговому заході, присвяченому проблемній темі дітей в інтернатних закладах, ініційованому Підкомітетом у справах сім'ї та дітей з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту прав дітей.
👉Запис за посиланням:
https://www.facebook.com/share/v/17Y7xhywxn/
❗️Дивно, що питання: «Інституційний догляд чи сімʼя ?» – досі актуальне.
Звісно — діти мають жити в сімʼях.
Інше питання: чому діти досі в інтернатах❓
Коли Парламент нашого скликання, за пʼять років каденції, зробив все можливе, щоб виправити це.
📍Вперше в історії Верховної Ради ініціював і створив ТСК на захист прав дітей з представників всіх політичних сил, присвячену саме темі порушень прав дітей в системі інституційного догляду.
Центральне місце в нашій роботі було присвячене вивченню причин потрапляння дітей в інтернатні заклади та перепон щодо влаштування дітей в родини.
Після року детального дослідження теми народними депутатам, проведення десятків засідань із залученням всіх Міністерств і відповідальних за дітей посадовців в стінах Верховної Ради України, напрацювали Звіт, який представили на розгляд Парламенту за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення.
📌Саме завдяки цьому Звіту та даним, що були зібрані для його написання, була зафіксована обʼєктивна картина стану захисту дітей в країні напередодні вторгнення.
Звіт містить чіткі рекомендації дотичним до сфери дітей органам, що потрібно робити для виправлення критичної ситуації в сфері дітей — але рекомендації Парламенту ними досі просто не виконуються.
📍За результатами роботи ТСК напрацювали закон 7087, який сприятиме виправленню цієї ситуації. Вказаний закон одноголосно підтриманий Парламентом, і вже як два роки
міг би працювати на користь дітям – але він заблокований Міністром Жолнович.
📌Саме Верховна Рада ініціювала створення окремого органу по захисту дітей – Держдіти. Його створення теж тривалий час блокувалося міністром Жолнович. І довелося провести не одну зустріч з посадовцями різних рівнів, щоб все таки довести його необхідність.
В Парламенті на постійній основі працює МФО «Діти України».
❗️Але під час цього чергового круглого столу учасники робили такий подив і захоплення: що ледь не вперше на такому рівні в Парламенті підняли тему дітей в інтернатах.
Але, можливо, і на цей раз не такий вже й важливий захід.
Представники Держдіти не прийшли взагалі.
📣А Міністр Оксана Жолнович й голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова — не дочекалися виступу народних депутатів та дискусії, виступили і пішли на більш важливий захід.
📌Тому всі так і не почули відповідь:
▪️Чому Мінсоц взяв курс на скорочення кількості ПС та ДБСТ❓
▪️Чому блокується закон, прийнятий Конституційною більшістю парламенту, що покликаний виправити критичну ситуацію в сфері дітей❓
▪️Що робити з обʼєктивними даними статистики, які свідчать про скорочення дітей, влаштованих до ПС та ДБСТ майже в усіх областях України?
▪️Чому підзаконні акти, прийняті за ініціативою Мінсоцу, лише поглиблюють кризу сімейних форм виховання❓
Але цю тенденцію наче ніхто не помічає.
Проводять численні засідання координаційних рад, тренінги, круглі столи, заходи та інформаційні кампанії, та дуже всі собою гордяться.
📍Головний висновок круглого столу — важливість запровадження наставництва.
Я підтримую це. Це дійсно важливо.
Але це точкове, а не комплексне вирішення проблеми, що допоможе вивести дітей з інтернатів в сімейні форми.
Для комплексних змін потрібне комплексне законодавче рішення. І воно вже існує.
👉Facebook