ПРАВИЛЬНА ДІЄТА/ХОРОШЕ ТРАВЛЕННЯ.
Що же це таке? Не буду нагнітати інтригу: ідеальної дієти НЕМАЄ.
Всі люди народжуються в нерівності, цей вислів справедливий і відносно харчової системи кожної людини.
Чийсь шлунок взмозі витримувати багаторічне коврове бомбардування доширками, а хтось буде виганяти із себе демонів, сидячи на унітазі, після 500 мл випитого молока.
Однак, є і хороші новини: існують загальні рекомендації, дотримуючись яких, абсолютно кожен зможе поліпшити роботу свого шлунково-кишечного тракту. Перейдемо безпосередньо до них:
1. Керуйся своїми відчуттями.
Всі продукти, які викликають у тебе здуття, печію, метеоризм, відрижку ітд найкраще скасувати, бо якщо ти відчуваєш щось подібне - то ця їжа засвоюється дуже погано (вірніше сказати - вона витратна для вашого організму, тому що, якщо що то саме не засвоїлося, як зараз люблять говорити мамчині дієтологи з двотижневими курсами, то це щось, швидше всього, вийшло в первозданному вигляді, зжер булку і вийшла з тебе вона ж, саме так виглядає не засвоєння).
2. Зведи до мінімуму молочні продукти.
Навіть якщо ти той щасливчик, у кого лактаза не перестала вироблятися в дорослому віці, все одно не варто давати зайвий стрес на свій шлунок молочними продуктами. Молочні продукти (навіть ферментовані/з нейтралізованою лактозою) завжди будуть входити в топ продуктів за складністю засвоєння (вантажать кишки, як старий маразматичний викладач вантажить студентів, а кишки - це наше все), що для нас вкрай хрінова, бо наш шкт має працювати як годинник.
Крім того, молочні продукти вирощують запальні процеси та рівень С-реактивного білка, а якщо виробник несумлінний (що для України справедливо в 90% випадків), то у своєму молоці/йогурті ми запросто можемо знайти пальмову олію, транс-жири і ще багато того, чого там не повинно бути.
Якщо все ж таки хочеться порадувати себе чимось подібним - купуй тверді сири, бажано імпортні, в них, я б сказав, користі більше, ніж шкоди).
3. Виключи макарони та борошняні вироби.
Не ведися на хворі казки про користь макаронів твердих сортів - так чи інакше всі подібні вироби це всього лише денатурована консервована глюкоза, харчова цінність якої не особливо перевищує харчову цінність снікерсу.
Твоє основне джерело вуглеводів: рис, гречка, кіноа, цільнозерновий хліб, добре приготовлена картопля або батат (ну може знайдуться сноби, які ходять в абетку смаку).
4. Не шкодуй жирів.
Жири дають холестерин, холестерин дає нам прегненолон, а з прегненолону будується весь гормональний каскад.
Але тут теж є правило: по максимуму, прибери з раціону всі поліненасичені жири (горіхи, соняшникова олія, виноградна одія і навіть риб'ячий жир), вони м'яко кажучи не корисні (якщо ти зовсім розумничка ти ти вже протце знаєш прочитавши матеріал написаний Євгеном Богдановичем минулого року).
Віддай перевагу насиченим жирам, а саме, кокосовому і вершковому маслу (вони всі звичайно дуже небезпечн, як кажуть наші доблесні лікарі).
5. Не забувай споживати білок (ну хоч якийсь).
1.5 грама на кіло ваги, при профіциті калорій-це більш ніж достатньо для того, щоб рости.
Основне джерело білка повинно бути із червоного м'яса і на це є багатотпричин (детально про це опишу в платному мануалі) Ще додам, що м'ясо, по можливості, варто купувати у фермерських магазинах.
6. Періодично дозволяй собі щось солодке.
Все є ліки і все є отрута, те саме стосується і цукру.
Перед і після тренування (особливо якщо ваша мета - набір ваги) закинутися швидкими вуглеводами - це свята справа, тим самим ти придушиш кортизол, покращиш собі настрій і піднімеш продуктивність (так так, зараз звичайно дохрена онлайн гуру розповідають про шкоду цукру і як він на нас погано впливає, але чому професійні спортсмени завжди його жеруть, напевно їх дієтологи ідіоти, не інакше).
Глюкоза - це чиста енергія, ШОК КОНТЕНТ: наше тіло взагалі найкраще працює на ній.
Та й взагалі, як мінізаключення, беремо собі за основу правило: якщо дуже хочеться, то краще з'їсти і не переживати, ніж не з'їсти і стресувати.