Що відрізняє «успішних» фотографів від неуспішних? Тих фотографів, які добре заробляють на фотографії, від тих, хто просто фотографує? Чому у когось купа замовлень, а хтось сидить місяцями без клієнтів?
Ось ці питання я задала собі і думаю, що ті відповіді, які я знайшла, будуть для когось із вас актуальними.
За моїми спостереженнями, мені здається, що гідно заробляють на фотографії тільки ~10% фотографів. Для інших це або додаткова робота, або просто хобі. Коли я кажу про гідний заробіток, я маю на увазі суму хоча б від 1000$/місяць.
Мабуть, основна проблема, чому так виходить, — це дуже перенасичений ринок фотографії, який наповнений низькокваліфікованими фотографами. Стати фотографом зараз дуже легко, багато хто вважає, що для цього потрібно тільки купити камеру.
Зараз за 100$ можна купити старенький б/у фотік і вже мати непогану картинку. З одного боку, це плюс, бо для початку вам не треба багато вкладень, і ви можете без великих ризиків увійти в цю професію. А з іншого боку, це все ж таки мінус, бо конкуренція стає дуже великою, і звісно ж, відбувається демпінг цін.
Загалом така є реальність, і ми тут зібралися не для того, щоб її критикувати. Давайте краще поговоримо про те, що все ж таки відрізняє ці 10% професіоналів, які пристосувалися до цих умов.
Згідно з моїми спостереженнями за роботою моїх учнів та колег, які успішно працюють фотографами, ось основні якості, які я можу виділити:
Вони постійно навчаються і приділяють вивченню нової інформації дуже багато часу. Вони завжди в курсі нових трендів, технік та інструментів, що дозволяє їм постійно покращувати свої навички.
Експерименти і практика. Якщо ви хочете круто фотографувати, ви маєте постійно практикуватися і постійно пробувати щось нове. Різні стилі, ідеї, образи, пози, світло, реквізити, моделі тощо. Також сюди входить і надивленість. Я годинами можу сидіти в Pinterest і шукати нові ідеї для своїх зйомок.
Вміння правильно подати себе і заявити про себе на велику аудиторію. І це дуже важливо, тому що як би ви круто не фотографували, якщо вас ніхто не знає, то це все немає значення і у вас, звісно ж, не буде замовлень.
Це три найголовніші речі. Так, вони звучать дуже просто, але серйозно до них підходять лише 10%. Нічого нового я не сказала, це просто база, яку знають всі, але майже ніхто не робить. Тому висновок треба зробити такий: якщо у вас не виходить, то ви або ліниві, або не дуже хочете цього. Треба просто довго займатися однією справою і постійно притримуватися вищеописаних правил.
І я скажу вам, що воно того варте. Вільний графік, відсутність обмежень у заробітку, визнання, авторитет, популярність, свобода — це все, що може дати вам фотографія, якщо ви будете робити все правильно. Тому, якщо ви дійсно мрієте стати фотографом, йдіть до своєї мрії, не зважаючи на конкуренцію, і все у вас буде добре!