Культурний Проект @culturalproject Channel on Telegram

Культурний Проект

@culturalproject


КУЛЬТУРНИЙ ПРОЕКТ – онлайн-платформа, що створює освітні програми у сфері мистецтва, філософії, історії, літератури, кіно, музики та інших гуманітарних знань.

Навчайтесь. Надихайтеся. Змінюйтесь.

https://culturalproject.org

Культурний Проект (Ukrainian)

КУЛЬТУРНИЙ ПРОЕКТ - це інноваційна онлайн-платформа, яка пропонує широкий спектр освітніх програм у сферах мистецтва, філософії, історії, літератури, кіно, музики та інших гуманітарних знань. Цей культурний проект створений з метою надати можливість всім охочим поглибити свої знання, розширити свій кругозір та відкрити для себе нові горизонти. На каналі ви знайдете цікаві лекції, майстер-класи, вебінари, а також культурні заходи та події, які допоможуть вам розвиватися та надихатися. Приєднуйтесь до КУЛЬТУРНОГО ПРОЕКТУ прямо зараз і розпочніть свій шлях до саморозвитку та вдосконалення. Навчайтесь. Надихайтесь. Змінюйтесь. Долучайтесь за посиланням: https://culturalproject.org

Культурний Проект

17 Jan, 19:40


#клуб
🎬Друзі, сьогодні вчергове стартує наш кіноклуб “Paradiso Cinema”. Разом будемо вчитися глибше сприймати кіно, помічаючи приховані сенси, натяки та авторські ідеї. 

Ділимося добіркою фільмів, які ми обговорювали минулого сезону:

▪️«Марія-Антуанетта» (2006) реж. Софія Коппола
▪️«Великий Ґетсбі», 2013 р., реж. Баз Лурманн
▪️«Пастка», 2017 р., реж. Джордан Піл
▪️«Лобстер», 2015 р., реж. Йоргос Лантімос
▪️«Хто підставив кролика Роджера», 1988 р., реж. Роберт Земекіс

Куратор: кінокритик Юрій Поворозник

Кіноклуб триватиме 5 місяців, з січня по травень. Кожен місяць буде присвячений обраній темі та двом режисерам. Щотижня чат клубу поповнюватиметься цікавою інформацією про фільм тижня, серед яких корисні лінки про зйомки, саундтреки фільмів, підказки для кращого аналізу від куратора кіноклубу тощо. Щомісяця учасники збиратимуться на лекцію та активне обговорення.

Ще є можливість доєднатись до спільноти клубу 👇

Культурний Проект

16 Jan, 19:22


#онлайнкурс
Що передбачає досвід бути споживачем, уболівальником, слухачем, глядачем, користувачем? Чи є подібні практики регресивними? Якщо ні, то що вони означають у нашому житті? Чим відрізняється кітч від мистецтва? Чому варто проводити різницю між культурою масовою та популярною?

Відповімо на ці питання на курсі «Популярна культура: розважати чи контролювати». Ми проаналізуємо феномен споживання та зануримося в практики попкультури: музики, кіно, фотографії і моди. Простежимо, як попкультура працює з міфами та ідеологією.

Лектор: Тарас Лютий, доктор філософських наук, український філософ, письменник, колумніст, музикант. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Старший науковий працівник відділу філософської антропології Інституту філософії ім. Григорія Сковороди

Старт 25 лютого

Культурний Проект

15 Jan, 12:51


#знижки
💻У новому розділі Soft Skills Lab нашого сайту ми зібрали всі практичні курси, що допоможуть покращити мʼякі навички, необхідні для професійного та особистісного розвитку.

З курсами Soft Skills Lab ви:
  
▫️вдосконалите різні типи мислення: критичне, аналітичне, творче, візуальне, щоб мати обʼємну картину світу, вирішувати складні задачі, справлятися з викликами та виважено приймати рішення;

▫️опануєте інструменти успішної комунікації, аргументації й логіки, навчитеся впевнено презентувати себе та свою позицію, уникати помилок при розвʼязанні проблем та захищатися від маніпуляцій і впливів;

▫️розвинете свій емоційний та естетичний інтелект, гнучкість, самоорганізацію і життєстійкість для успішного вибудовування професійних та особистих стосунків, ведення бізнесу та управління командою.

📌З 15 до 18 січня включно всі скілові курси можна купити з додатковою знижкою 15%.

Культурний Проект

14 Jan, 19:20


#онлайнкурс
1989 року американський політолог Френсіс Фукуяма сформулював тезу про «кінець історії». В його баченні завершення холодної війни означало припинення глобального протистояння і остаточну перемогу концепції ліберальної демократії – як найкращої форми суспільного устрою. Але, як ми вже знаємо, цього не сталось.

Наш новий курс «Історія воєн на рубежі тисячоліть» присвячений збройним конфліктам та війнам, свідками яких ми з вами є. Його мета – дослідити причини, хід і наслідки, щоб зрозуміти природу воєнно-політичної конфронтації. Особливу увагу приділимо російсько-українській війні як багатовимірному гібридному протистоянню, що триває від розпаду СРСР.

Лектор: Андрій Харук, військовий історик, доктор історичних наук, професор кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. 

Старт 20 лютого

Культурний Проект

10 Jan, 19:00


#онлайнкурс
Запорука ефективної комунікації — уникати когнітивних помилок. 

Одну з лекцій курсу «Правила успішної комунікації» присвятимо когнітивним викривлення, щоб навчитися їх оминати у власних міркуваннях і розпізнавати у співрозмовника. Про 5 когнітивних помилок (передбачувані деформації мислення, які викликані застосуванням спрощених схем при прийнятті рішень) розповідаємо сьогодні:

💬Ефект фреймінгу
Коли форма подання інформації впливає на її сприйняття людиною

💬Помилка незворотних витрат
Полягає у витрачанні енергії на те, у що вклалися, вже після того, як розумно було б зупинитися

💬Помилка послідовності
Людина все ще хоче залишатися послідовною, незважаючи на те, що прийшов час змінити свою точку зору

💬Ефект Даннінга-Крюгера
Полягає у схильності людей, які мають низький рівень компетентності, переоцінювати свої можливості

💬Ефект надвпевненості
Коли компетентний спеціаліст занадто довіряє своїм знанням і можливостям.

📅Старт курсу: 20.01

📌Ціна для ранніх пташок діє до 12 січня включно

Культурний Проект

09 Jan, 19:21


#онлайнкурс
🎭Театр — це живий організм, де кожен елемент, від сцени до шепоту в залі, грає свою роль у створенні вашого особистого досвіду.

Як споглядати театральне мистецтво, аби бути не лише свідком дії, а й пірнути на глибину задуму її автора? Розберемось на курсі «Як дивитися вистави»:

▫️ви розглянете основи театрального аналізу – як відокремити важливі елементи вистави та усвідомити, який меседж передається через кожну деталь сцени;
▫️зануритеся в жанри та стилі театру.  Проаналізуєте різні театральні підходи і техніки, що дозволяють побачити звичні речі в новому світлі;
▫️навчитеся «зчитувати» мову театру – як символи, метафори, світло і тіні стають частиною театральної мови, а актори й режисери за допомогою цих інструментів створюють свої образи.

🧑‍🏫Лекторка: Вероніка Склярова, театрознавиця, програмна директорка фестивалю Parade-fest, продюсерка МТК Дольмен, культурна журналістка. Лекторка з сучасного мистецтва, фандрайзингу, проєктного менеджменту. 

🗓Старт 19 лютого

Культурний Проект

08 Jan, 19:28


🎬«Довженко-Центр» запустив власний онлайн-кінотеатр, в якому зібрано оцифровані фільми з їхньої колекції.

Тепер ви можете насолоджуватися українським кіномистецтвом з будь-якого куточку світу. На платформі наявні фільми, які раніше можна було побачити лише на фестивалях та спеціальних показах. Вартість перегляду повнометражного фільму становить 85 гривень, інші фільми можна переглянути за 45 гривень. 

Приємного перегляду!

Зображення: кадр з фільму «Та, що входить в море»

Культурний Проект

07 Jan, 17:30


📝Як особливості нашої пам’яті впливають на здатність критично мислити та зберігати спогади?

📅Запрошуємо 15 січня на лекцію «Пам'ятати точно, мислити критично» у просторі Сенсу на Хрещатику 34.

Разом із психотерапевтом Олексієм Карачинським поговоримо про найпоширеніші викривлення та пастки, що заважають нам об’єктивно бачити та аналізувати події.

Ви дізнаєтеся, як змінюються наші спогади під впливом нової інформації, а через втрату деталей формуються узагальнення. Наскільки наша памʼять залежить від контексту ситуації та як створюються хибні уявлення про події.

Лектор поділиться стратегіями боротьби з цими ефектами для критичного погляду та наше щоденне мислення та сприйняття дійсності.

📌Вхід вільний за попередньою реєстрацією

Культурний Проект

06 Jan, 19:16


#онлайнкурс
👨‍🏫Знайомтесь, новий лектор Культурного Проекту – Олексій Карачинський. Психотерапевт, військовий психолог, кандидат психологічних наук (PhD). Старший викладач кафедри філософії КПІ. Ветеран війни, майор запасу ЗСУ. 

Наприкінці січня Олексій проведе триденний онлайн-інтенсив «Як працює наша пам’ять», щоб опанувати практичні інструменти розвитку критичного мислення та алгоритми уникнення інформаційних пасток.

📝Програма курсу:

▫️У першій лекції ви дізнаєтеся про феномен хибних спогадів – чому наша пам’ять є ненадійним джерелом інформації.

▫️Друга лекція присвячена роботі пам’яті під час стресу, пояснюючи механізми тригерів та флешбеків, і як ці явища впливають на наш емоційний стан.

▫️Під час третьої лекції будемо аналізувати когнітивні викривлення – помилки у мисленні, що впливають на нашу здатність критично оцінювати інформацію.

🗓Долучайтеся до нас на 3 вечори поспіль 28-30 січня!

Культурний Проект

03 Jan, 19:00


#онлайнкурс
«Два вуха і один язик нам дані для того, щоб більше слухати і менше говорити», –  Зенон із Кітіона

Активне слухання – це вміння уважно сприймати та реагувати на співрозмовника так, щоб він відчував себе поміченим, почутим і, що найважливіше, зрозумілим.

На одній з лекцій курсу «Правила успішної комунікації» будемо говорити про 10 технік активного слухання, які допоможуть краще зрозуміти співрозмовника. Про кілька з них з них розповідаємо сьогодні:

📌Відлуння (дослівно повторюйте головні положення співрозмовника)
Наприклад:
Отже, ви вважаєте, що…
Як я вас зрозумів …
Ви говорите, що…

📌Інтерпретація (озвучте свої припущення щодо висловів співрозмовника)
Наприклад:
Ви так вважаєте, мабуть, тому що…

📌Уточнення (попросіть деталізувати окремі положення з промови співрозмовника)
Наприклад:
Чи могли б ви уточнити цей термін…
Що саме ви вкладаєте у фразу, коли говорите…

📅Старт курсу 20 січня
Лекторка: Ірина Хоменко

Культурний Проект

02 Jan, 20:43


#онлайнкурс
❄️Січень та лютий присвячуємо вдосконаленню мʼяких навичок, які зроблять наше спілкування, мислення та розуміння самих себе кращими. Обирайте скілові курси собі або в подарунок у вигляді сертифікату з додатковою знижкою: 

Правила успішної комунікації
Курс спеціально розроблений для тих, хто прагне зробити свою щоденну комунікацію більш впевненою та ефективною
Лекторка: Ірина Хоменко
Старт 20 січня

Як працює наша пам’ять
Впродовж 3 лекцій ви дізнаєтеся про феномен хибних спогадів, зрозумієте як травматичний досвід і стрес впливають на нашу пам'ять, як працювати з тригерами та флешбеками на практиці
Лектор: Олексій Карачинський
28-30 січня

Пастки мислення
Курс-тренінг познайомить з іншим способом мислення, завдяки якому ви будете більш реалістично дивитися на світ, самого себе і оточуючих
Лекторка: Ірина Хоменко
Старт 10 лютого

До 6 січня ці та інші курси можна подарувати близьким або самому собі зі знижкою 20%. Не проґавте таку можливість, замовляйте подарункові сертифікати

Культурний Проект

30 Dec, 20:18


#щодивитись
🎬Зібрали для вас ще одну добірку фільмів для зимових вечорів. Цього разу від  авторки курсу “Як читати кіно” Ганни Дацюк. Тут і мультфільм, і комедійні драми. Стрічки піднімуть настрій та змусять трохи замислитися

❄️"Залишенці" (2023), реж. Александр Пейн
Комедійна драма про професора-буркотуна, який викладає у приватній школі. Надворі зима 1970 року

❄️"Квартира" (1960) реж. Біллі Вайлдер
“Оскароносна” комедійна драма про готовність на все заради кар’єри та кардинальну зміну пріоритетів після зустрічі із коханням.

❄️"200 цигарок" (1999) реж. Ріса Брамон Гарсія
У цій комедії переплітаються різні сюжетні лінії, що відбуваються напередодні нового 1981 року

❄️"Клаус" (2019) реж. Серджо Паблос
Чудовий різдвяний комедійний мультфільм про ледачого хлопчину, якого заслали за полярне коло на перевиховання до Санти

❄️"Залягти на дно в Брюгге" (2008), реж. Мартін МакДонаф
Культова кримінальна комедія/драма про двох найманців, які постають перед непростим вибором.

До зустрічі у новому році!

Культурний Проект

27 Dec, 18:01


#онлайнкурс
💻4 курси для тих, хто хоче почати рік із самовдосконалення

Читання книг та дискутування, кінематографічні обговорення, розвиток комунікативних навичок та вивчення тонкощів роботи нашої пам’яті  — ось що ми запланували на січень:

Читацький клуб “Сильні книги”
Разом будемо читати та обговорювати фантастику, жанри якої позначають пошуки людини на вибудовування й осмислення майбутнього.
Експерт: Р. Семків
Старт 7.01

Кіноклуб “Paradiso Cainema”
Унікальні кінодискусії, які допоможуть розкрити культурні та психологічні аспекти фільмів і глибше зрозуміти режисерський задум.
Експерт: Ю. Поворозник
Старт 17.01

Правила успішної комунікації
Цей курс допоможе вам впевнено презентувати себе та свою позицію, захищати її у суперечці, ефективно критикувати опонента та протистояти маніпуляціям.
Лекторка: І. Хоменко
Старт 20.01

Як працює наша пам’ять
Як пам’ять працює в умовах стресу, чому не варто завжди довіряти спогадам, і як когнітивні викривлення спотворюють реальність.
Лектор: О. Карачинський
28-30.01

Культурний Проект

26 Dec, 19:36


#сертифікат
Шукаєте подарунок для близьких, друзів, колег чи для самого себе? Даруйте можливість вчитися, розширювати горизонти та надихатися ідеями! 🌟

З 26 грудня до 6 січня включно при замовленні подарункових сертифікатів на будь-який курс або суму – діє знижка 20%.

Культурний Проект

24 Dec, 19:55


#щодивитись
🎄Друзі, з прийдешніми святами вас!

Щиро дякуємо вам за активність, увагу до наших матеріалів та підтримку. Кожен ваш коментар, відгук і реакція надихали нас на дослідження нових ідей, створення програми та організацію подій.

Бажаємо вам захопливого року, наповненого яскравими моментами, значущими досягненнями, новими знаннями та відкриттями. Нехай кожен день приносить радість, натхнення та впевненість у своїх силах, а всі мрії і задуми поступово перетворюються на реальність!

🎬Куратор кіноклубу «Paradiso Cinema» Юрій Поворозник підготував для вас добірку фільмів для святкових вечорів на будь-який смак та жанр:

«Клаус» (комедія, анімація)
«Поцілунок навиліт» (бойовик) 
«Маленькі жінки» (мелодрама)
«Тонка людина» (горор) 
«Токійські хресні» (аніме)

Культурний Проект

23 Dec, 19:21


#щослухати
Ми прослухали десятки подкастів і відібрали найцікавіші для вас. Літературні розмови, новини кіно, глибокі культурні роздуми та чарівний світ аудіоказок — у цій добірці знайдеться щось для кожного:

🎵«Висока полиця» від Сенсор Медіа
Ведуча — літературознавиця Богдана Романцова.
Розмови з українськими інтелектуалами про гучні премії, розумні книжки та найважливіші літературні події.

🎵«Кінотижневик Vertigo»
Подкаст про новини та новинки тижня у світі кіно та серіалів від редакції Vertigo та куратора нашого кіноклубу Юрія Поворозника

🎵Kult: Podcast
Подкаст про культуру, літературу та філософію. Простір для думання та освіти. 
Автори – літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко

🎵У пошуках ідентичності
Освітній серіал про національну ідентичність, історичну і культурну памʼять та деколонізацію на платформі MEGOGO

🎵UA: КАЗКИ
Дитячий діджитал-проект Суспільного з аудіоказками українською мовою, які начитили А. Хливнюк, С. Жадан, С.Кольцова, Х. Соловій та Є. Малуха

Культурний Проект

20 Dec, 19:47


#пакеткурсів
4 італійських міста та їхній мистецький спадок — в одній добірці.

Ми обʼєднали віртуальні подорожі Італією з художником та знавцем мистецтва Антіном Проненком у спеціальний пакет курсів. За 12 лекцій перед вами повстане розгорнута еволюція найважливіших міст та їх околиць.

Автор курсів розповість про:

Рим як осередок мистецтва, що накопичило небачену кількість культурних цінностей;
мистецтво Венеції як абсолютно унікальну форму естетичного світогляду;
Неаполь, який є не менш значущим культурним центром, ніж Рим, однак радикально відрізняється;
мистецьку спадщину етрусків, часи культурного злету середньовічної Флоренції, Ренесанс і маньєризм.

💻4 курси, 12 лекцій 
💡 Вартість пакету зі знижкою – 10000 6000 грн

Культурний Проект

18 Dec, 19:57


#онлайнкурс
Друзі, у січні запрошуємо на наш новий онлайн-інтенсив «Як працює наша пам’ять».

Впродовж трьох вечорів, з 28-30 січня, разом з психологом Олексієм Карачинським дослідимо:

▪️Як пам’ять функціонує під час стресу та впливає на наші емоції
▪️Чому не завжди варто довіряти своїм спогадам та як виникають хибні спогади
▪️Як когнітивні викривлення спотворюють наше сприйняття реальності та як розвивати критичне мислення

Культурний Проект

16 Dec, 19:57


#пакеткурсів
🧰Наша нова добірка включає записи п’яти вебінарних курсів на актуальні теми 2024 року і буде корисною тим, хто цікавиться мистецтвом, архітектурою, модою, кіно, історією та психологією. Курси допоможуть глибше зрозуміти зв’язок сучасності з минулим, розібратися у трендах, зберігати баланс і відкривати нові сенси.

Які курси у цьому пакеті?
Український живопис: стилістика, форма, зміст
Феномен українського кіно
Українська архітектура в контексті української історії
Попкультура Японії: аніме, манґа та мода
Як уникнути вигорання та залишатися в ресурсі

💻5 курсів, 21 лекція 
💡 Вартість усього пакета зі знижкою 50%
12550 6275 грн
📅Пропозиція діє до 16 січня 2025 року включно

Культурний Проект

12 Dec, 19:00


#навчаннядлявійськових
🎓 Друзі, хочемо поділитися новиною і будемо щирі вдячні кожному за її поширення. 

Ми відкриваємо грантову програму для українських військових та ветеранів. Це безкоштовне навчання та необмежений доступ до всіх програм та курсів Культурного Проекту.

💡 Чому це важливо?

Навчання покращує психоемоційний стан та допомагає знижувати рівень стресу

Гуманітарні знання допомагають знайти внутрішній баланс, нові сенси і орієнтири

Курси розвивають критичне і аналітичне мислення, комунікацію, емоційний інтелект та інші важливі навички для адаптації в суспільстві.

📌 Як взяти участь?

Оберіть 1–3 курси на сайті Культурного Проекту.

Заповніть заявку. Якщо навчання захопило, подаватися можна необмежену кількість разів!

Культурний Проект

12 Dec, 14:01


#щодивитись
💻Минулого тижня на відкритій лекції Тіни Полек ми говорили про те, що існують методи налагодження комунікації з культурами відмінної від власної. Однак всі вони базуються на прийняття думки про те, що цінності і норми нашої культури не є єдино правильними. 

🎥Підготували для вас добірку фільмів по темі:

▪️«Тигр, що підкрадається, дракон, що зачаївся» (2000)
Бойові мистецтва, взаємини між вчителями та учнями демонструють багатогранність культури традиційного Китаю, де честь і повага до старших мають значення.

▪️«Мати» (2009)
Фільм показує, як культурні традиції можуть накладати свої межі на пошук істини.

▪️«Життя інших» (2006)
Фільм ілюструє, як політичні системи можуть створювати напругу між різними культурами в одній країні. 

▪️«Сім років у Тибеті» (1997)
Німецький офіцер у горах Тібету має навчитись співіснувати з представниками іншої культури.

▪️«Патінко» (2022)
Історія чотирьох поколінь корейських мігрантів у Японії та їх виживання попри упередженість.

Культурний Проект

10 Dec, 19:26


#клуб
📚А ви любите читати фантастику? Завдяки своїй здатності виходити за межі реальності, вона відкриває можливості для вивчення альтернативних світів, майбутніх сценаріїв і глибоких питань про природу людства. Поєднує вигадку, науку, технології та філософські ідеї, створюючи простір для роздумів про потенціал людського розуму та еволюції.

Новий сезон читацького клубу «Сильні книги» присвячено фантастиці як найбільш радикальному спосібу розвитку людської уяви. 

Добірка книг, які будемо читати та обговорювати разом з експертом Ростиславом Семківим:

📗«Крабат», Отфрід Пройслер (фентезі)
📗«Каллокаїн», Карін Боє (антиутопія)
📗«Соляріс», Станіслав Лем (космофантастика)
📗«Людина в високому замку», Філіп К. Дік (альтернативна історія)
📗«Спалити хром», Вільям Ґібсон (кіберпанк)

🗓Старт 7 січня

Зображення: Кадр серіалу «Людина в високому замку» (2015)

Культурний Проект

09 Dec, 19:20


#онлайнкурс
❇️На другій лекції інтенсиву «Мозаїка: від античності до модернізму» ми познайомимося з мозаїками доби Середньовіччя. 

У Візантії цей вид мистецтва набув сакрального і політичного значення. У період між V і XV століттям у візантійському світі і його кордонах були створені найбільш знакові мозаїчні цикли, що прикрашають храми і монастирі на території Греції, Туреччини, Італії, Єгипту і Святої Землі. 

Саме до цього етапу відносяться найцінніші мистецькі твори України – мозаїки Софії Київської і Михайлівського Золотоверхого монастиря. 

У цей період мозаїка з коштовної техніки для оздоблення приміщень і відтворення зразків живопису перетворилася на один з визначальних видів мистецтва для християнської та ісламської культур.

🗓17-19 грудня
👨‍🏫Лектор: Антін Проненко

Культурний Проект

07 Dec, 11:21


#щодивитись
🎥«Читати кіно» почнемо вже на наступному тижні. Спершу зосередимося на дослідженні кадру: розберемо принципи композиції, операторські техніки, роль руху й кольору, а також те, як співвідношення сторін впливає на сюжет. 

Добірка фільмів, які будемо згадувати у першому модулі👇

🎬«Психо» реж. А. Хічкок
Естетично привабливим вважається розміщення об’єкту на перетині ліній кадру, поділеного за правилом третин.

🎬«Французький вісник“ від “Ліберті, Канзас Івнінґ Сан» реж. В.Андерсон
Симетрія передбачає такий спосіб організації пропорцій об'єкта, при якому співвідношення його частин є збалансованим і гармонійним.

🎬«Убивство священного оленя» реж. Й. Лантімос 
Перспектива — це те, що рятує картинку від нудності й пласкості.

🎬«Вічне сяйво чистого розуму» реж. М.Годрі 
Примусова перспектива — оптична ілюзія, яка здатна поміняти розмір об’єкту.

🎬«Любовний настрій» реж. В. Карвай 
Обрамлення використовується для посилення об'єкта в кадрі.

🗓Старт 10.12
Лекторка: Ганна Дацюк

Культурний Проект

05 Dec, 19:00


#клуби
🎥Друзі, у новому сезоні також плануємо продовжити спільні перегляди фільмів у колі кіноманів з лекторською складовою. Новий сезон кіноклубу «Paradiso Cinema» зосередиться також на дуетах режисерів, роботи яких перегукуються між собою. А саме:

▪️Едґар Райт і Меттью Вон
▪️Вес Андерсон та Стенлі Кубрик
▪️Річард Лінклейтер і Аарон Соркін
▪️Алехандро Ґонзалес Іньярріту та Демʼян Шазел
▪️Джон Г’юз та Мартін Скорсезе

Куратор: Юрій Поворозник, головний редактор медіа про кіно і попкультуру Vertigo, головний редактор контенту національного онлайн-кінотеатру SWEET.TV. 

Старт 17 січня
Тривалість 5 місяців

Культурний Проект

04 Dec, 19:01


#щочитати
Середньовіччя часто зображують як час повної відсутності знань і наукового прогресу, але це не зовсім так. Одним із прикладів цього є бестіарії — середньовічні збірники описів тварин, які одночасно були навчальними посібниками й уособлювали символізм епохи. Наприклад, єдинорога вважали не лише міфічною істотою, а й символом цнотливості, що використовували для релігійного виховання.

Водночас середньовічна медицина та побут також руйнують міфи. Існували книги, які пояснювали правила гігієни, наприклад Regimen Sanitatis, що пропагував щоденне миття обличчя та рук. Отже, епоха, яку ми називаємо «темною», насправді закладала фундамент сучасної науки.

Детальніше про ці несподівані аспекти середньовічного життя можна прочитати в медіа Куншт у статті “Міфічне середньовіччя: все, що ви знали — (не)правда” Стефанії Демчук, кандидатки історичних наук, асистентки кафедри історії мистецтв Київського національного університету імені Тараса Шевченка та лекторки Культурного Проекту.

Культурний Проект

03 Dec, 19:01


❇️Руїни античних міст Туреччини, Лівії, Тунісу, Йорданії приховують тисячі яскравих мозаїчних зображень, які сильно відрізняються за стилем, сюжетом та кольором.

Мозаїки Стародавнього світу — це не лише витвори мистецтва, а й унікальна нагода побачити зниклі міста, такі як славетна Антіохія або міста Римської Африки, у всіх барвах і образах їхнього вишуканого життя. З IV ст. до н.е. до II ст. н.е. антична мозаїка пройшла шлях від простих візерунків із сірих камінців до складного й витонченого мистецтва. Воно стало здатним відтворювати кращі живописні твори своєї епохи, розкривати естетику, смаки, уявлення та амбіції античного суспільства на сотнях квадратних метрів мозаїчних підлог.

На першій лекції інтенсиву «Мозаїка: від античності до модернізму» ми вирушимо у мистецьку подорож країнами Середземномор'я та Близького Сходу, щоб познайомитися із шедеврами мозаїки у контексті архітектури та інших видів мистецтва.

🗓17-19.12
👨‍🏫Лектор: Антін Проненко

🖼Зображення: Александрова мозаїка, Битва при Іссі

Культурний Проект

02 Dec, 19:00


#щослухати
🎵Насолоджуватися музикою можна протягом усього життя, проте на якомусь етапі може виникнути бажання глибше зрозуміти різні аспекти її розмаїття.

Друзі, завтра стартує наш фундаментальний онлайн-курс з історії музики. Купуючи його, ви отримаєте у подарунок відеокурс «Як слухати музику».

Онлайн-курс «Історія європейської музики» складається з 10 модулів (37 коротких епізодів) для самостійного перегляду та 4 інтерактивних семінарів, що дозволять глибше зрозуміти, як музика відображає дух часу та еволюціонує в кожну нову епоху. Під час семінарів учасники зможуть не лише слухати видатні музичні твори, а й обговорювати їх з іншими слухачами та ставити питання лектору.

Відеокурс «Як слухати музику» складається з 7 відеолекцій для самостійного перегляду. Ви можете переглядати їх коли і де вам зручно.

Що послухати:

🎧«Кіч-музика» Валентина Сильвестрова (1977) у виконанні німецької піаністки Єлизавети Блюміної

Культурний Проект

29 Nov, 19:00


#щодивитись
🎥Чому одні фільми стають шедеврами, а інші — забуваються?
Розберемось на курсі «Як читати кіно».

Добірка фільмів до кожного модулю курсу 👇

Кадр
«Готель Гранд Будапешт»
Перед тим, як починається основна історія, Андерсон буквально відправляє нас у минуле, перейшовши з сучасного кінотеатрального співвідношення сторін до формату 3:4

Монтаж
«Людина з кіноапаратом»
Енциклопедичний набір операторських і монтажних технік: скошені кути, зйомка у відображенні, покадрова зйомка, прискорена зйомка.

Персонаж
«Родина Тененбаумів»
Іноді режисер не витрачає багато часу на знайомство, а дає коротке досьє на персонажів. Інформація озвучується й супроводжується нарізкою кадрів.

Звук 
«Птахи»
У фільмі відсутній саундтрек. Хічкок використовував тільки справжні звуки птахів й механічний скрегіт, що додало картині драматичності.

Авторський стиль
«Баррі Ліндон»
Кубрік відмовився від традиційних світлових схем, оскільки вважав такими, що ідеалізують життя. Замість цього він використовував природні джерела світла.

Культурний Проект

28 Nov, 19:12


#щослухати
🎵Гіпотези про музику прадавніх часів будуються на підставі решток музичних інструментів, зображень, письмових свідоцтв та інших артефактів, а також паралелей із сучасними архаїчними культурами або їх рудиментами.

Що послухати:

🎧Русальна пісня “Рано, рано та зійду на гору” під час обряду проводів русалок, записаного у 2010 р. в селі Гавронщина на Київщині від переселенців з Чорнобильської зони (2:37 — 3:39)

🎧Звучання реконструйованої ліри у виконанні грецького дослідника, композитора та виконавця Нікоса Ксантуліса (0:03 — 0:39) 

На другому модулі курсу «Історія європейської музики» поговоримо про джерела європейської культури: фольклор та музику Античності.

🗓Старт курсу 3 грудня 

💻10 модулів, 4 семінари

🗣Лектор: Дмитро Полячок, музикознавець, кандидат мистецтвознавства, в. о. доцента Київської муніципальної академії музики ім. Р. Глієра, старший викладач Академії мистецтв імені П. Чубинського, експерт УКФ.

📌До 30.11 включно цей курс можна придбати зі знижкою 50%.

Культурний Проект

26 Nov, 19:12


#щодивитись
🧔Що таке антропологія, хто такі антропологи та чим вони займаються? 

Досліджуємо тему разом із антропологинею, кандидаткою історичних наук, викладачкою Київської школи економіки та лекторкою Культурного Проекту Тіною Полек:

Відео «Сучасна антропологія: феномен балконів, дослідження бюрократії, соцмереж і всього, що формує нас» на каналі “Пороблено» про те, чим антропологічні дослідження можуть бути корисні державі, а чим – бізнесу.

Відкрита лекція «Міжкультурна комунікація в сучасному світі», яка відбудеться онлайн 5 грудня о 17:00

Подивимось під збільшувальним склом на 3 основні поняття міжкультурної комунікації: ідентичність, іншування та репрезентацію.

Телеграм - канал «Антропологинька»

Курс «Практична антропологія: як розуміти людей?»

Курс «Антропологія війни»

📌До 30.11 на курси діє знижка 50%

Культурний Проект

25 Nov, 14:45


⚫️Чорна п’ятниця у Культурному Проекті стартувала

Встигніть зробити культурний запас з 25 по 30 листопада: 

🖋️ Купуйте будь-які курси за половину вартості;
🖋️ Отримуйте вдвічі більше знань з мистецтва, логіки, історії, психології, музики, літератури, кіно та багатьох інших напрямків;
🖋️ Навчайтеся та надихайтеся в зручний для вас час та спосіб.
Пропозиція діє на всі курси та формати. 

Обирайте курси на сайті 👇

Культурний Проект

21 Nov, 19:00


Мозаїка крізь віки: від античної довершеності до модерного динамізму.

На новому мистецькому інтенсиві Антіна Проненка ви дізнаєтесь, як змінювалися техніки, стилі та культурні впливи, що визначали розвиток мозаїк.

Пропонуємо дослідити найвидатніші твори мозаїчного мистецтва з різних епох:

Античність: римські та грецькі мозаїки захоплюють своєю технічною досконалістю та увагою до деталей.

Середньовіччя: візантійські мозаїки з їхньою надзвичайною пишнотою, використанням золота та скла, створювали вражаючі духовні композиції в церквах і соборах.

Ренесанс: повернення до класичних форм та естетики вплинуло і на мозаїки.

Бароко та рококо: у цей період мозаїка почала використовуватися для більш експериментальних форм та композицій, створюючи інтригуючі поєднання кольорів та форм для релігійних і світських об’єктів.

Модерн: художники віднайшли у мозаїці нові можливості для вираження динамізму, ліній та форм, що відобразилося в монументальних проектах, громадських просторах та приватних інтер’єрах.

17-19.12

Культурний Проект

20 Nov, 18:01


#онлайнкурс
🎵Музика з давніх часів виконувала для людей різноманітні функції, які є актуальними і донині. Усі види, стилі та типи музики об’єднує одне: вони впливають на психоемоційний стан людини.

Деякі функції музики: 

▪️прикладна (допомога у вирішенні утилітарних задач);
▪️культова (частина обрядів, ритуалів, магічних дійств);
▪️естетична (спосіб розваги, розради, самовираження);
▪️комунікаційна (засіб спілкування).

Зазвичай у конкретному музичному творі поєднуються декілька функцій.

На цьому відео військовий грає на скрипці мелодію гімну України у прифронтовій зоні. Така музика виконує культову функцію.  

На першому модулі курсу «Історія європейської музики» дізнаємось, чим корисні знання про музику минулого, про ключові фактори, що впливали на розвиток музики та про нюанси в оцінці епох.

Старт курсу 3 грудня 

10 модулів, 4 семінари

Лектор: Дмитро Полячок

Культурний Проект

19 Nov, 19:35


#щодивитись
Межа між культурою та дикістю, вплив філософських ідей Канта на сучасність, здатність мистецтва фіксувати трагічні досвіди війни, зміна ідентичності українських митців початку XX століття  — теми відеоматеріалів добірки:

🔵Антропологія - Інструкція. Смисл / Епізод 3 / МЕЖА (Харків): Сергій Жадан, Тетяна Пилипчук

🔵 Kult: Podcast КАНТ і сучасна етика - з Анатолієм Єрмоленком 

🔵Ukraїner Q - Осмислення пережитого в аудіовізуальному мистецтві

🔵 Лагідна естетизація - "Меніни" Веласкеса: приховані символи та справжній сенс шедевру

🔵 Культурний Проект - Лекція "Етнічні ідентичності в українському авангарді" від Діани Клочко

🔵Ірраціональність - Як народився та помер український кінематограф

Більше про культуру та мистецтво у ТГ-каналіЕстетичний інтелект

Культурний Проект

18 Nov, 19:00


#відкриталекція
Що таке міжкультурна комунікація, і чому про неї всі говорять? Як працює культура: ідентичність, іншування, репрезентація? Про що культури говорять і про що культури мовчать? Як вирішувати непорозуміння між культурами?

Дамо відповіді на ці питання на відкритій лекції «Міжкультурна комунікація в сучасному світі» 5 грудня о 17:00.

Антропологія – наука, яка має 1,5 століття досвіду в цих питаннях, адже “розуміння іншого” є головним завданням антропологів. У цій лекції ми поговоримо про очевидні неочевидні речі: що таке культура, і чому культури такі різні, як навчитись розуміти культури партнерів і розшифровувати глибинні рівні культури ворогів. 

Експертка: Тіна Полек, антропологиня, кандидатка історичних наук, лекторка Культурного Проекту, викладачка “Київської школи економіки”, співзасновниця ГО “Центр прикладної антропології”, членкиня EASA.

Для участі, будь-ласка, заповніть реєстраційну форму.

Покликання на подію у zoom ми надішлемо на вашу електронну пошту після реєстрації.

Культурний Проект

15 Nov, 19:24


#онлайнкурс
🌨Мистецтво музики, кіно та мозаїк чекають на вас у грудні в Культурному Проекті. Запрошуємо отримати необхідні орієнтири, що допоможуть не загубитися у просторі європейської музики, навчитися розуміти мову кіно, а також дослідити найвидатніші твори мозаїчного мистецтва:

🎼Історія європейської музики

Цей курс допоможе  систематизувати найважливішу інформацію з історії музики,  влучно розставити акценти, щоб впевненіше почуватися на різних музичних майданчиках.

🗓Старт 3 грудня
💻10 модулів, 4 семінари
🗣Лектор: Дмитро Полячок

🎥Як читати кіно

Курс навчить зчитувати мову кіно, чути звернення його творців, знаходити та розшифрувати закладені у фільмах послання. 

🗓Старт 10 грудня
💻5 модулів, 3 семінари
🗣Лекторка: Ганна Дацюк

❇️Мозаїка: від античності до модернізму

Курс проведе вас крізь ключові історичні періоди, щоб показати еволюцію мозаїчного мистецтва.

🗓Старт 17 грудня
💻3 вебінари
🗣Лектор: Антін Проненко

Культурний Проект

14 Nov, 19:00


#онлайнкурс
Наша ненавченість розрізняти власні стани, свідомо піклуватись про себе та відпочивати може призвести до споживацького користування ресурсами психічного здоров’я. На другій лекції практичного інтенсиву «Як уникнути вигорання та залишатися в ресурсі» ми:

поговоримо про причини непродуктивного стану ментального здоров’я;
розберемо систему переконань та вивчимо алгоритм її трансформації;
попрацюємо із системою ресурсів.

Ця практика додасть впевненості та опори на щодень.

Лекторка: Світлана Савчук, тренерка та фасилітаторка для бізнесу, практикуюча психотерапевтка, медіаторка.

📅26-28 листопада
3 вебінари

Культурний Проект

13 Nov, 19:00


#щодивитись
Анімації Хаяо Міядзакі знані в усьому світі. Колоритні персонажі, яскраві казкові образи, продумані до деталей сюжети та герої, що торкають чуттєвістю і резонують з нашими власними переживаннями, зробили Міядзакі живим класиком.

На інтенсиві, присвяченому сучасній японській культурі простежимо історичну та символічну основи творів Міядзакі та інших відомих аніматорів. Поговоримо, про те, як у них переплітаються правда та вигадка; розглянемо характери головних героїв та фантастичних персонажів, що їх оточують, а також зв'язок з міфологією та звичаями Японії.

Підготували для вас добірку найкращих аніме Міядзакі:

«Навсікая з Долини Вітрів» (1984)
«Мій сусід Тоторо» (1988)
«Принцеса Мононоке» (1997)
«Віднесені привидами» (2001)
«Мандрівний замок» (2004)

19-21 листопада

Лекторка: Ольга Новікова, PhD, завідувачка відділу мистецтва країн Сходу Національного музею мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків, викладачка курсів з історії мистецтва в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка.

Культурний Проект

11 Nov, 19:24


#відкриталекція
🎥Які сенси артикулюють сучасні українські режисери/режисерки та як їх читати? Якого кіно варто очікувати? Чому саме зараз наше кіно – хороша можливість для унікального мистецького висловловлювання? На ці та інші питання відповіла Ганна Дацюк у відкритій лекції «Як читати сучасне українське кіно», яку ми провели рік тому.

🗓12-14 листопада на онлайн-інтенсиві «Феномен українського кіно» спробуємо разом визначити основні ознаки і проблеми нашої кінокультури та зазирнути у її перспективи. 

Зображення: Кадр з фільму «Ля Палисиада», фото Film.ua Group

Культурний Проект

07 Nov, 19:05


#онлайнкурс
👹Ілюстровані книги з романами, страшилками та пригодницькими історіями набули популярності в Японії наприкінці 1700-х років. А вже в 1798 році було вперше вжито сам термін «манґа» 漫画. Що ж він означає? 

Перший ієрогліф слова «манґа» 漫 часто тлумачать як «безвідповідальний» чи «несуттєвий». Другий 画 перекладається як «малюнок», «зображення». Тому «манґа» часто розуміють як «безвідповідальні малюнки».

1989 року автор коміксів Шотаро Ішіноморі прагнув переосмислити імідж манґа як несерйозної розваги. Він запропонував замінити перший ієрогліф на омофон «ман», що означає «величезна кількість». Так в розумінні Ішіноморі «манґа» стали «безліччю картинок» з безмежними можливостями. Однак історична версія слова була надто вкоріненою, тому ідея не прижилась.

Більше про сюжети манґа та їх інтерпретації поговоримо на мистецькому інтенсиві, присвяченому сучасній культурі Японії.

🗓19-21 листопада

🗣Лекторка: Ольга Новікова, мистецтвознавиця

Культурний Проект

06 Nov, 19:42


#щочитати
📝Якщо прагнете покращити своє письмо, зверніться до поради досвідчених авторів — читайте якомога більше. Це не тільки один з найдієвіших, але й найприємніший спосіб вдосконалити свої навички. Що ж обрати для читання? Читайте книги різноманітних жанрів, щоб збагачувати світогляд і уникати одноманітності. Головне – виділяти на це час щодня, навіть якщо це всього кілька хвилин. Згодом ви помітите, як ваш стиль письма почне змінюватися, набуваючи нових відтінків і виразності.

📚Ось добірка книг з іншими корисними порадами для тих, хто пише щодня:

📗«Пиши, щоб тебе читали», Галина Шевченко
📗«Текст як об'єкт дослідження», Ростислев Семків
📗«Як створити успішний текст для блогу», Анастасія Левченко
📗«Тексти, які діють», Олена Гриб
📗«Стиль і стилістика української мови», Ростислав Семків

📝Універсальний практикум Ростислава Семківа «Як написати текст» буде корисний для будь-яких професій та сфер діяльності.

🗓Старт 13.11
Зображення: кадр з фільму «Таємне вікно»

Культурний Проект

05 Nov, 20:25


#щодивитись
🎥Кінематограф може бути засобом культурної рефлексії. Ми створили курс «Феномен українського кіно», щоб краще зрозуміти себе сьогоднішніх через постаті режисерів, акторів, низку ідей і сюжетів, які десятиліттями створювали український кінематограф.

Напередодні курсу зібрали для вас добірку найновіших сучасних українських фільмів, які радимо переглянути :

▪️«Степне», реж. Марина Врода.
▪️«Сентиментальна подорож до планети Параджанова», реж. Тарас Томенко.
▪️«Чисте небо» польского режисера Марчіна Кундери.
▪️«Кипарис», реж. Микола Носок.
▪️«БожеВільні», реж. Денис Тарасов.
Цей фільм зараз у прокаті в кінотеатрах України.

Лекції курсу проходитимуть 3 вечори поспіль: 12-14 листопада о 20:00 у форматі вебінарів з обговоренням. 

Лекторка: Тетяна Журавльова, мистецтвознавиця.

Культурний Проект

04 Nov, 19:00


#онлайнкурс
📷«Мета будь-якого мистецтва — викликати глибокі емоції, а також ті, що розважають або приносять задоволення. З глибини та розваги випливає цінність», — Вільям Юджин Сміт. 

Курс «Photo Storytelling: наративна фотографія від Луї Дагера до ШІ» стартує вже завтра. Доєднуйтесь до нас, якщо ви:

▪️працюєте з фотографією і хочете більше дізнатися про те, як визнані майстри минулого та сучасності розповідали історії за допомогою світла;

▪️досліджуєте мистецтво і прагнете глибше зрозуміти сучасну візуальну культуру;

▪️хочете дізнатися, як формувалися основні жанри художньої та документальної фотографії.

Старт курсу 5 листопада
8 лекцій, 2 семінари
Лектор: Геннадій Казакевич, історик мистецтва

Зображення: «Робітник сталеливарного заводу в Огайо», Вільям Юджин Сміт

Культурний Проект

31 Oct, 18:30


🎃Як Геловін пройшов шлях від обрядів до попкультури? Розповідає наша лекторка, історикиня мистецтва Стефанія Демчук у матеріалі для видання Куншт.

Спочатку Геловін мав релігійний та ритуальний характер, зокрема в язичницьких традиціях Савіну, що святкували завершення збору врожаю та зміну сезонів. Пізніше, з приходом християнства, свято перетворилося на День Всіх Святих, зберігаючи деякі старі традиції.

У статті також йдеться про популярну практику «Trick or Treat», яка сформувалася під впливом різних культурних елементів і стала символом сучасного Геловіну.

Геловін сьогодні є святом попкультури, що відзначає не тільки дух страшного, але й можливість поринути в іншу особистість і повеселитися.

🎥А для створення атмосфери рекомендуємо переглянути класичний фільм жахів «Екзорцист» (1973) від культового режисера Вільяма Фрідкіна.

Зображення: картина «Музичне Пекло», Ієронім Босх

Культурний Проект

30 Oct, 18:00


#онлайнкурс
📷«Для мене фотографія —  це одночасне розпізнавання за частку секунди значущості події, а також точна організація форм, які надають цій події належного вираження», — Анрі Картьє-Брессон. 

Фотографія – художній медіум, який виник разом з епохою модерності. Можливо саме тому мегаполіс, який поглинає різноманітність природи і культури, так приваблює фотографів. На п’ятій лекції курсу «Photo Storytelling: наративна фотографія від Луї Дагера до ШІ» говоритимемо про фотографів, які тонко відчували вулицю і створили відомі шедеври:

▪️Ежен Атже
Його роботи, виконані в архаїчній техніці середини
ХІХ ст. вплинули на фотографів-сюрреалістів.  

▪️Анрі Картьє-Брессон
Був відомий своєю філософією "вирішального моменту" в фотографії.

▪️Робер Дуано 
Стиль фотографа часто називають "поетичним реалізмом".

▪️Гаррі Віноґранд
Його роботи відзначаються здатністю фіксувати неочікувані моменти у повсякденному житті людей.

▪️Брюс Гілден 
Працює в агресивній стилістиці.

Зображення: Анрі Картьє-Брессон

Культурний Проект

29 Oct, 19:00


#онлайнкурс
📝Практичний онлайн-курс Ростислава Семківа «Як написати текст» стартує в Культурному Проекті 13 листопада.

Чого ви навчитесь на цьому курсі:

▪️Писати інформативні тексти — ділові та особисті листи, звіти, щоденники, травелоги та спогади.
▪️Створювати маркетингові тексти, що продають, та контент для соцмереж.
▪️Ділитися враженнями та критично оцінювати літературні твори, фільми, вистави та виставки у добре структурованих рецензіях з вагомими аргументами.
▪️Розповідати історії та писати власні художні твори.

Курс складається з 7 модулів, які містять відеолекції для самостійного перегляду, домашні завдання з кейсами та корисні матеріали. Також впродовж курсу відбудеться 6 практичних семінарів з експертом.

📌Ціна для ранніх пташок діє до 1 листопада.

Культурний Проект

28 Oct, 18:21


#курстижня
🤓Продовжуємо вдосконалювати когнітивні здібності з курсом «Критичне мислення» Ірини Хоменко. До 3 листопада включно відеокурс можна придбати зі знижкою 25%.

Сучасний мінливий світ приносить нам нові виклики та задачі, ставить перед нами складні запитання та проблеми, які потребують негайного вирішення. Нам важко зробити вибір у хаосі щоденної інформації,  яка містить у собі фейки та маніпуляції. Часто ми стаємо заручниками власних упереджень, стереотипів, не помічаємо елементарні логічні помилки та, в результаті,  приймаємо рішення, спираючись на неперевірені дані. 
 
Цей курс у стислій та зрозумілій формі знайомить з інструментами критичного мислення. Ви отримаєте знання та навички, які забезпечать вам інтелектуальну перевагу.

📌Вартість: 4125 замість 5500 грн.

Культурний Проект

27 Oct, 09:01


#щодивитись
🎥На останній лекції курсу «Феномен українського кіно» будемо говорити про випробування незалежністю: український екран від 2000-х. 

Для усвідомлення українцями культурної ідентичності як запоруки незалежності знадобилися десятиліття. Після 2014 року українське кіно та українські герої були переосмислені. До того український екран перебував в культурному полі рф, яка отруювала глядачів пропагандою. Здавалося, взагалі не існувало героя-українця, який би розв’язував проблеми, близькі його народу. Ми розглянемо фільми, що висвітлюють українську проблематику, а головні герої є сучасними українцями.

Добірка фільмів, які будемо аналізувати на лекції:

▪️«Плем’я», Мирослав Слабошпицький
▪️«Гніздо горлиці», Тарас Ткаченко
▪️«Мої думки тихі», Антоніо Лукіч 
▪️«Люксембург, Люксембург», Антоніо Лукіч 
▪️«Памфір», Дмитро Сухолиткий-Собчук
▪️«Уроки толерантності», Аркадій Непиталюк (2023). 

📅Починаємо 12.11

Культурний Проект

26 Oct, 08:01


#онлайнкурс
🌊Новий час підніс Венеції три коштовні дари: колір, еротику і найлегші класичні архітектурні форми в історії. У мистецтві Венеції ніколи не було зими. Після пишної “осені середньовіччя“ прийшла весна ренесансу і щедре літо бароко і рококо. За простим формулюванням “венеційська школа” ховаються естетика, тип уяви і арсенал образів, які краще навчитись розрізняти і відчувати окремо, ніж нашивати туристичну бірку на шедеври Тіціана, Веронезе, Тінторетто і Тьєполо. Неможливо уявити більш замкнене і водночас відкрите до світу явище, ніж мистецтво Венеції.

На завершальній лекції мистецького інтенсиву «Прогулянки Венецією і довкола» будемо насолоджуватись мистецтвом Венеції від Ренесансу до Рококо.

Лектор: Антін Проненко

3 вебінари

29-31 жовтня

📌Ціна для ранніх пташок діє до 27 жовтня.

Культурний Проект

25 Oct, 17:01


#онлайнкурс
⚖️Для підтримки психічної рівноваги та якості життя важливо вміти керувати власними станами та піклуватися про себе. На жаль, цим навичкам не вчать удома, в школі чи університеті. Але почати можна просто зараз, і осінь – ідеальний час для цього. 

На нашому онлайн-інтенсиві «Як уникнути вигорання та залишатися в ресурсі» разом зі Світланою Савчук впродовж 3 лекцій будемо вчитися: 
діагностувати свій стан; 
розрізняти втому, виснаження і демотивацію;
визначати періоди відпочинку та способи мінімізації соціальних загроз. 

Також розберемо сформовані упередження про втому. А на додаток опануємо техніки саморегуляції та інструменти для профілактики виснаження.

📅Старт 26 листопада
🖥️3 вебінари

Культурний Проект

24 Oct, 17:01


#щочитати
📚«Письменництво не спосіб заробити грошей, дістати визнання, налагодити стосунки. Воно збагачує життя як тих, хто читає твори, так і тих, хто їх пише», - Стівен Кінґ

Підготували для вас ще одну добірку книжок, які допоможуть відшліфувати письменницькі здібності:

📗«Пиши. Легкий шлях від ідеї до книжки», Таїс Золотковська
📗«Кілька рядків щодня: 52 підказки, як нарешті зважитися писати», Емілі Кемпбелл, Гаррі Аултон
📗«Уроки короля жахів. Як писати горор?» Ростислав Семків
📗«Оповідь», Роберт Макі
📗«Всі крапки над «І»сторією», Сергій Гаврилов

Всіх, хто практикує письмо щодня для професійних та особистих цілей, запрошуємо на авторський курс Ростислава Семківа «Як написати текст», щоб вдосконалити свої навички та ефективно комунікувати в різних контекстах.

Старт 13.11

Культурний Проект

23 Oct, 19:56


#онлайнкурс
📷«Фотографування людей передбачає експлуатацію їхнього зовнішнього вигляду. Фотограф бачить модель у тому вигляді, в якому вона себе ніколи не бачить. Знімок перетворює людину на своєрідний предмет, дає можливість символічного володіння
ним» — Сьюзен Зонтаґ.

Головним об’єктом фотографування була і залишається людина. Але як розкрити характер моделі і де у фотографії проходять межі етичного? Поміркуємо на четвертій лекції онлайн-курсу «Photo Storytelling: наративна фотографія від Луї Дагера до ШІ» і познайомимось із творчістю наступних фотографів:

🎞️Сінді Шерман
У своїх автопортретах висвітлює різноманітність людських типів.

🎞️Сесіл Бітон
Інколи фотографу доводиться показувати людину не в моменті, але її еволюцію та перехід з одного статусу до іншого.

🎞️Геррі Бенсон
Відомий насамперед своєю фотосесією Бітлз в США.

🎞️Барон Адольф де Меєр
З 1913 перший офіційний фотограф Vogue.

🎞️Луїза Даль-Вольф 
Запровадила «жіночий погляд» на індустрію.

Зображення: Harry Benson, the Beatles

Культурний Проект

22 Oct, 09:02


#знижкикультурногопроекту
Курсом цього тижня є відеокурс «Логіка: як мислити раціонально» Ірини Хоменко. До 27 жовтня включно його можна придбати зі знижкою 25%.

Чому варто обрати цей курс?

▪️Замість стихійно сформованих навичок та інтуїтивних уявлень про логічне мислення, ви матимете чітку та ясну систему знань та інструментарій мислення.
▪️Ви отримуєте зрозумілі настанови для формування раціонально-аналітичного, критичного підходу до аналізу різноманітних явищ, процесів та реалій сучасного життя.
▪️На прикладах і кейсах пропрацюєте усі запропоновані у курсі логічні інструменти.

📌Вартість: 3375 замість 4500 грн.

Культурний Проект

21 Oct, 18:25


#онлайнкурс
Венеція свого часу підкорила країни, території і міста, які мали власну історію, культуру і мистецьку ідентичність. Під її владу потрапили Падуя і Верона – культурні центри з більш давньою історією, власним поглядом на мистецтво і засадничою роллю в історії європейської культури. Самостійні у добу Середньовіччя, ці міста підкорилися Венеції лише у ранньому Відродженні, однак без них не відбулося б подальшого кардинального розвитку мистецтва і архітектури Венеції. 

На другій лекції мистецького інтенсиву «Прогулянки Венецією і довкола» поговоримо про античну спадщину Верони, інтелектуальні скарби Падуї, Віченца і Кастельфранко – містечка, які дали життя мистецтву Венеції доби Ренесансу. Не оминемо увагою і адріатичні колонії “морської імперії” – давньої Далмації: хорватські міста Шибеник, Трогір і Спліт були наріжним каменем для синтезу класичної архітектури Венеції.

Лектор: Антін Проненко

3 вебінари

29-31 жовтня

!Ціна для ранніх пташок діє до 27 жовтня.

Культурний Проект

21 Oct, 09:02


#щодивитись
Зібрали для вас добірку актуальних кіноновин.

Фестиваль «Київський тиждень критики», у якому куротором виступає наша лекторка Ганна Дацюк, ще триває. У п'ятницю були оголошені переможці премії кінокритиків «Кіноколо».

Найбільшу кількість нагород здобула стрічка «Сірі бджоли», –  найкращий повнометражний ігровий фільм, найкраща режисура (Д.Мойсеєв) та найкращий актор (В. Жданов).

Премію за найкращий документальний фільм та відкриття року отримала стрічка «Фрагменти льоду» М.Стоянової.

Фільм «Редакція» режисера Р. Бондарчука було відзначено за найкращий сценарій.

Сьогодні, 21.10, ще можна встигнути на українську ґала-прем’єру стрічки «Донька» Є. Олесова.

Вищезгадані фільми та багато інших українських стрічок можна буде побачити на «Україна! Кінофестиваль», що відбудеться у Варшаві 21-27.10.  Зокрема «Назавжди-назавжди» А. Бурячкової, «Діагноз: дисидент» Д. Тарасова та «Сентиментальна подорож на планету Параджанова» Т. Томенка.

А 12.11 стартує наш інтенсив «Феномен українського кіно». Чекаємо!

Культурний Проект

19 Oct, 09:01


«Вивчати давніх майстрів, щоб навчитися малювати, — то, без сумніву, чудова річ, але це може виявитися лише зайвою вправою, якщо ви прагнете збагнути характер сучасної краси», — Шарль Бодлер.  

📌В останніх чотирьох модулях курсу «Історія європейського мистецтва» будемо говорити про модернізм, як бунт проти старого нового порядку, історичний авангард, період після авангарду, деколоніальне мистецтво та про те, як деколоніальні художні практики, історіографічний поворот та артивізм стають новим способом реалізувати авангардні ідеї.

📌На завершальному семінарі поговоримо про місце України в історії європейського мистецтва.

📅Старт курсу 23 жовтня

Сьогодні останній день дії ціни для ранніх пташок.

Лектори: Ілля Левченко, Стефанія Демчук

Культурний Проект

18 Oct, 18:01


#онлайнкурс
🎥На другій лекції курсу «Феномен українського кіно» будемо говорити про образ українця в поетичному кінематографі. 

Період хрущовської відлиги дав поштовх поетичній хвилі в українському кіно. Ця течія залишила по собі ряд новаторських фільмів і спровокувала новий наступ радянської ідеологічної машини на українське кіно, національну свідомість і нетрадиційний художній пошук. 

У стрічках з’являються справжні українці, далекі від нав’язаної «шароварщини». Жіночі образи стають алегоричними й контроверсійними. Вони презентують Україну через два різні архетипи: матері — мудру, жертовну, турботливу; та повії ― безправну, продану, наївну.

Добірка фільмів цієї доби, які варто переглянути:

▪️«Тіні забутих предків» Сергій Параджанов
▪️«Вечір на Івана Купала», Юрій Іллєнко
▪️«Білий птах з чорною ознакою», Юрій Іллєнко
▪️«Вавилон XX», Іван Миколайчук

📅Курс стартує 12 листопада.

Культурний Проект

17 Oct, 18:20


#онлайнкурс
Тепер я бачив усе! Саме так часом хочеться прокоментувати японську попкультуру.

Поєднання протилежностей, минулого із сучасним, вічного з миттєвим – усе це гармонійно співіснує в японській моді, манґа та аніме. Останні буквально завоювали світ яскравою візуальністю, унікальною естетикою та захопливими сюжетами.

На нашому новому онлайн-інтенсиві «Попкультура Японії: аніме, манґа та мода» ми розглянемо популярні мальописи та аніме, їхні художні прийоми, сюжетні перипетії. Простежимо очевидні та розкодуємо приховані сенси. 

Завершимо інтенсив розмовою про історію японською моди: після огляду «шаф» із традиційними кімоно зануримося в шалену вуличну моду японських мегаполісів 

Старт 19 листопада
3 вебінари

Культурний Проект

16 Oct, 18:01


#онлайнкурс
📷Красивих фотознімків зараз настільки багато, що вони втрачають первинну цінність. Для того, щоб бути поміченою, художня фотографія має розповідати історію.

Мистецтво фотографії як дослідження – тема однієї з лекцій онлайн-курсу «Photo Storytelling: наративна фотографія від Луї Дагера до ШІ». Сьогодні згадуємо про деяких відомих фотографів, творчість яких будемо розглядати на лекції:

📷Вільям Егглстон
Створює фотографії у напрямку New Color, що з’явився під впливом абстрактного експресіонізму.

📷Джефф Волл
Свої фотоісторії будує відповідно до постмодерністських ідей.

📷Андреас Гурскі
Тематика знімків — сучасне суспільство та капіталізм. Автор поєднує реалізм з цифровими маніпуляціями.

📷Пітер Лік
Використовує агресивний маркетинг. Ніколи не фотографує людей або неоднозначні сюжети.

📷Діана Арбус
Портретні фотографії як інструмент дослідження суспільства. Найбільший успіх авторці принесли портрети створені між 1962 та 1971 рр.

Старт курсу 5.11
8 лекцій, 2 семінари

Культурний Проект

16 Oct, 12:01


#онлайнкурс
🎨Після свавілля барочних форм, художники знову починають шукати правил і законів у мистецтві. У цей же час філософи осмислюють створення нового, розумнішого порядку суспільного устрою. 

Ці пошуки раціонального призвели до революцій: політичних, соціальних, художніх. Академії мистецтв, що виникають у найбільших містах Європи, регламентують художній процес, створюють ієрархію жанрів, і, відповідно, митців, радикально пориваючи із середньовічним устроєм.
 
Джерелами класицистичної естетики стають як антики, так і майстри Відродження. Як художник Ніколя Пуссен розробив універсальну систему «ладів», що мали остаточно підняти мистецтво до рівня наук — ви дізнаєтеся в 6-му модулі онлайн-курсу «Історія європейського мистецтва».

📌А на четвертому семінарі ми будемо досліджувати творчість Вільяма Гоґарта — художника, який працював на тонкій межі між неокласицизмом і рококо. .

📅Старт курсу 23 жовтня
Лектори: Ілля Левченко, Стефанія Демчук

Культурний Проект

15 Oct, 11:01


#щочитати
Ця добірка книжок з курсу «Пастки мислення» від Ірини Хоменко дасть практичні поради та інструменти для збереження здорового глузду та критичного погляду на себе і світ:

📘«Токсичний інфопростір. Як зберегти ясність мислення і свободу дії», Георгій Почепцов (2021)
📘«Простими словами. Як розібратися в своїх емоціях», Марк Лівін, Ілля Полудьонний (2021)
📘«Корисні самонавіювання. Сила й парадокс нашого мозку , схильного до самообману», Білл Меслер, Шанкар Ведантам (2021)
📘«Логіка. Теорія та практика», Ірина Хоменко (2019)
📘«Закони дурості людської», Карло Чіполла (2024)

На курсі-тренінгу будемо опановувати інструменти розпізнавання та нейтралізації пасток мислення, щоб ясніше мислити, точніше бачити і не так часто помилятися.

10 лекцій, 2 практичних семінари

Починаємо сьогодні, 15.10

Культурний Проект

15 Oct, 07:02


#література
📝Думали над тим, щоб покращити якість текстів у соцмережах, навчитись писати тексти, що продають, захопливо розповідати історії або навіть написати власний твір? Зробили для вас добірку корисних ресурсів для посилення навичок письменницької майстерності:

📘Книга «Як писали класики», Р. Семків
Есеї про видатних класиків ХХ століття, їхні секрети, шлях до визнання та практичні поради.

📘Книга «250 фішок, що їх має знати письменник», Ч. Вендіґ
Практичні та чесні поради, написані з гумором для кращого запам’ятовування.

📘Книга «Про письменство. Мемуари про ремесло», С. Кінг
Захоплива книга про шлях автора та його джерела натхнення.

🎥Добірка відео на YouTube «Розмови з сенсом»
Серія інтерв’ю про книжки, сенси та письменницьку майстерність.

🎥Фільм «Геній» (2016), реж. Майкл Ґрандадж
Історія реального творчого дуету Томаса Вулфа і Максвелла Перкінса.

📅13.11 запрошуємо на авторський курс-практикум Ростислава Семківа «Як написати текст», на якому будемо вчитися писати різні типи текстів.

Культурний Проект

14 Oct, 09:22


#знижки
🤩Що таке краса та що робить речі красивими? Як люди сприймають та оцінюють красу? Які у мистецтва межі і чи кожен витвір може бути названий мистецьким?  

🎥Відеокурс «Естетика: як ми відчуваємо красу» присвячений основним питанням естетики як філософської дисципліни, яка намагається знайти підстави та пояснити чуттєве пізнання людини. 

Лектор: Михайло Кольцов, філософ, викладач. 

📌Впродовж тижня на курс діє знижка – 1500 замість 1900 грн.

Культурний Проект

12 Oct, 15:01


#онлайнкурс
🎨Витоки мистецтва Венеції – це одіссея довкола Середземного моря. З самого початку ці втікачі від варварів вирішили, що будуть жити не так, як звичайні люди на материку. Що прекраснішою є венеційська колона, мозаїка або рельєф, то більш неочікуваним є їхнє походження. Головне досягнення середньовічної Венеції на думку Антіна Проненка, це те, що пристрасть до демонстративної пишності і дорогоцінності не призвела у Венеції до деградації культури, а навпаки – сприяла розвитку і переосмисленню художніх форм.

На першій лекції мистецького інтенсиву «Прогулянки Венецією і довкола» поговоримо про середньовічну Венецію, від Візантії до готики.

Лектор: Антін Проненко

3 вебінари

29-31 жовтня

Культурний Проект

11 Oct, 19:58


#відкриталекція
На відкритій лекції «Чи впливає національна культура на культуру корпоративну?» разом з Наталією Кривдою будемо говорити про те, як національна ідентичність формує стиль керівництва, внутрішню та зовнішню комунікацію компаній, підхід до прийняття рішень та взаємодію між працівниками.  

Пропонуємо переглянути інші лекції пані Наталії:

Онлайн-лекція в рамках нашого освітнього проєкту «У пошуках ідентичності» про українську ідентичність, чинники її формування та взаємозв'язок між національною безпекою та рівнем усвідомлення громадянами своєї ідентичності. 

Короткі відео про ідентичність, що увійшли до освітнього серіалу на Megogo

Нагадаємо, участь у події за реєстрацією

Культурний Проект

10 Oct, 18:00


#онлайнкурс
Як фотомистецтво проходило шлях від краси до ідеї? Як знімки досліджують теми і розкривають людей? Які фото впливають на суспільство, можуть лікувати травми і маніпулювати свідомістю?

Лекції онлайн-курсу “Photo Storytelling: наративна фотографія від Луї Дагера до ШІ” охоплюють період від винайдення світлопису у першій половині ХІХ століття до сучасності, однак виходять за межі звичного академічного курсу історії фотографії. Ми пропонуємо збалансований підхід між сучасною теорією фотографії та кейс-стаді творчості відомих майстрів.

З лекцій ви дізнаєтеся як і чому окремі, здавалося б, звичайні фотографії були визнані шедеврами. Як фотографи створювали історії, що їх людство не може забути навіть через століття, а також які фотопроєкти цінуються сучасними критиками.

Лектор: Геннадій Казакевич, доктор історичних наук, професор кафедри історії мистецтв Київського національного університету ім. Тараса. Шевченка.

Старт 5 листопада
8 лекцій, 2 семінари

Фото: The Weeknd, British GQ March 2016

Культурний Проект

09 Oct, 18:47


#онлайнкурс
Поки у Європі по той бік Альп квітло мистецтво екзальтованої та витонченої готики, в Італії зʼявляється нове розуміння світу і мистецтва як засобу його осягнення. Мадонна втрачає суворість, а Дитя на її руках — сум і втому дорослої людини.

В Італії у текстах і образах наголошували на гідності людини, на Півночі ж прагнули зовсім іншого відродження. Представники Північного Ренесансу шукали відродження ранньохристиянської чистоти вчення і духовності, безпосереднього контакту з Божественним.

А щож  сталося, коли згас оптимізм Ренесансу? Зʼявився стиль бароко, який довів всі емоції до їхньої абсолютної межі.
📌У третьому, четвертому та п’ятому модулях курсу «Історія європейського мистецтва» будемо говорити про «оптичну революцію» італійського Відродження, кризу ідеалів та Північні Ренесанси, а також про неправильні форми барочного мистецтва.

📌На третьому семінарі ми поглянемо на візуальні ефекти, ключові теми та естетику іспанського бароко. Особливу увагу приділимо творчості Дієго Веласкеса.

Культурний Проект

07 Oct, 18:50


#онлайнкурс
🎓Мислитель Тертуліан вважав, що віра в Бога не потребує раціональних підстав. Для того, щоб бути справжнім християнином треба відкрити в собі простір віри.

▪️У 5 модулі курсу «Історія філософії: епохи, мислителі, ідеї» йтиметься про віру та розум. Ми відповімо на питання, як співіснує біблійне вчення і філософія, та чи сумісні віра і знання? Поговоримо про раціональне обґрунтування істин Святого Письма та аргументи на користь існування Бога. 

▪️У 6 модулі мова піде про культуру Відродження, гуманістів, Реформацію і політику, утопію як ідеальну державу. Завершимо розмовою про засади реальної політики.

📘На семінарському занятті разом читатимемо та розбиратимемо «Похвалу глупоті» Еразма Роттердамського.

📅Старт 10 жовтня.

Можлива оплата частинами.

Культурний Проект

05 Oct, 16:00


#щодивитись
🎥На першій лекції курсу «Феномен українського кіно» поговоримо про відгомін авангарду і те, як його ідеї поширилися на українське кіно. Лекція розпочнеться з порівняння двох фільмів — «Земля» О. Довженка (1930) та «Ентузіазм: симфонія Донбасу» Д. Вертова (1931).

Реалізм, але соціалістичний. Цей метод в українському кіно було втілено в численних фільмах про колгоспне життя — «веселе й сите». Ми розглянемо «колгоспні комедії» І. Пир‘єва

📌Добірка фільмів цієї доби, які варто переглянути:

▫️«Укразія», П. Чардинін
▫️«Ягідки кохання», О. Довженко
▫️«Тарас Трясило», П. Чардинін
▫️«Людина з кіноапаратом», Д. Вертов
▫️«Навесні», В. Кауфман
▫️«Арсенал», О. Довженко

🗓Обговорювати феномен українського кіно почнемо 12 листопада.

Культурний Проект

04 Oct, 17:01


#онлайнкурс
🍂Дослідити історію фотографії та феномен українського кіно, навчитись писати захопливі тексти, зануритись у візуальну культуру Японії та прокачати вміння керувати власними станами ви зможете з курсами Культурного Проекту у листопаді:

Photo Storytelling: наративна фотографія від Луї Дагера до ШІ

Курс складається з 8 лекцій, кожна з яких розкриває окремий етап історії фотографії.

Старт 5.11
Лектор: Г. Казакевич

Феномен українського кіно

Дослідимо, що впливало на український екран і його глядача впродовж століття. 

Старт 12.11
Лекторка: Т. Журавльова

Як написати текст. Універсальний практикум

Авторський практичний курс навчить писати різні типи текстів.

Старт 13.11
Лектор: Р. Семків

Попкультура Японії: аніме, манґа та мода

Це своєрідне інтро до всесвіту японської моди, манґи та аніме. 

Старт 19.11
Лекторка: О. Новікова

Як уникнути вигорання та залишатися в ресурсі

Цей практичний інтенсив присвячений балансу енергії у нашому житті.

Старт 26.11
Лекторка: С. Савчук

Культурний Проект

04 Oct, 10:40


#онлайнкурс
🌊Венеція як морська імперія і самодостатня ізольована спільнота водночас, є не просто унікальним містом, а окремим світом, який розвивався за власними принципами. Мода, стилі і епохи потрапляли до Венеції, як малесенька рибка, яка через дивні властивості місцевої води виростала у феєричне диво. 

Концентрована розкіш, свято і гра як спосіб життя, кристалізували античну спадщину Італії. А викрадені скарби Візантії створили Венецію і її мистецтво. Ми разом спробуємо розгадати секрети стилю венеційських споруд і уважно придивитись до картин. Від імператорських скарбів до грайливої меланхолії масок на картинах Лонгі простягається лагуна, заповнена різьбленими гондолами у потьмянілій позолоті картин Тіціана. 

Аби не потонути у цих бірюзових водах серед мармурових куполів, автор онлайн-інтенсиву «Прогулянки Венецією і довкола» пропонує знайомство з мистецькими творами Венеції через оптику художника.

Лектор: Антін Проненко

3 вебінари

📅29-31 жовтня

Культурний Проект

03 Oct, 11:57


#відкриталекція
📅Друзі, 17 жовтня запрошуємо на відкриту онлайн-лекцію “Чи впливає національна культура на культуру корпоративну?”, яка буде цікава власникам бізнесів, лідерам, керівникам компаній, менеджерам та всім, хто працює у сфері HR, займається розробкою корпоративних заходів для обʼєднання команд навколо спільних цінностей.

На лекції ми:

дослідимо взаємозв'язок між національною культурою та корпоративною;
розглянемо, як особливості наших культурних традицій, цінностей та норм впливають на організаційні практики;
поговоримо про те, як національна ідентичність формує стиль керівництва, внутрішню та зовнішню комунікацію, підхід до прийняття рішень та взаємодію між працівниками; 
разом поміркуємо чи позначається це на корпоративних стратегіях та операційних підходах компаній, щоб усвідомити та рухатися до якісних змін у майбутньому.

Лекторка: Наталія Кривда

📝Для участі, будь-ласка, заповніть реєстраційну форму

Покликання на подію у zoom ми надішлемо на вашу електронну пошту після реєстрації.