Capitalist Invest @capitalistinvest Channel on Telegram

Capitalist Invest

@capitalistinvest


Канал авторів @OstanniyCapitalist про інвестиції.

Питання й пропозиції – @CapInvest_Admin

[email protected]

Минулі результати не є гарантією майбутніх. Ми не надаємо жодних рекомендацій чи порад щодо інвестицій.

Capitalist Invest (Ukrainian)

Канал Capitalist Invest - це канал авторів @OstanniyCapitalist, який спеціалізується на темі інвестицій. Тут ви знайдете корисні поради, аналізи та розгляди різних можливостей для вкладення грошей. Якщо ви шукаєте інформацію про ринки, фінансові інструменти та стратегії інвестування, то цей канал саме для вас. Усі ваші питання та пропозиції ви можете надсилати на @CapInvest_Admin. Також ви можете звертатися за додатковою інформацією за електронною адресою [email protected]. Важливо пам'ятати, що минулі результати не є гарантією майбутніх. Автори каналу не надають жодних рекомендацій або порад щодо інвестицій, проте діляться корисними знаннями та аналізами для вашого успіху.

Capitalist Invest

02 Jan, 15:43


Приклад щотижневого дослідження ринків

З огляду на багато запитів підписників у коментарях до попереднього допису, де ми оголошуємо про акцію перед підвищенням цін з'явилось багато запитів на приклад дослідження.

Саме тому публікуємо тут, публічно, наше дослідження ринку за останній тиждень грудня.

Ви можете помітити, як побудована структура нашого випуску:

• огляд тижня в цілому
• розгляд конкретних подій й аналіз даних по дням тижня
• цікаві теми на ринку
• cash flows
• альтернативні активи (крипта, валюти, опціони)
• товарні ринки
• наступний тиждень

Такі випуски ми публікуємо кожного вечора неділі для наших підписників на закритому каналі.

На цей момент і до 7 січня можна придбати цю підписку за досить символічні 250 гривень на місяць.

Тобто навіть після підвищення цін воно вас не торкнеться, ви й надалі будете платити за підписку за старою ціною. А от нові підписники після 7 січня будуть платити більше.

Саме тому не втрачайте час і підписуйтесь вже за посиланням:

https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

31 Dec, 18:03


Новорічна пропозиція досліджень ринку!

Кожного тижня цього року ми робили для вас чудові дослідження фондового ринку й економіки.

У цих дослідженнях ми якісно вивчаємо те, як різні макро й мікро фактори впливали на поведінку акцій, облігацій й інших активів.

Аналіз кожного тижня мали можливість читати наші любі підписники закритого каналу, яким ми вдячні за фідбек і реакції.

Завдяки цьому ми покращуємо якість з кожним новим випуском

Ми плануємо ще більше розвиватись, підвищувати ефективність, збільшувати кількість аналізу, прогнозів й рекомендацій по конкретним активам.

Весь цей час ціна нашого продукту була досить символічною — 250 гривень на місяць (близько 5$). Буквально кілька чарок кави за такий якісний аналіз.

З 8 січня ми плануємо підвищити ціну нашої підписки, оскільки підвищення якості потребує збільшення витрат.

Зараз ви маєте чудову новорічно-різдвяну пропозицію зафіксувати нинішню ціну підписки.

Тобто ви можете зафіксувати ціну в 250 гривень на місяць навіть після підвищення, на роки.

Зробіть це вже зараз за посиланням:

https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

31 Dec, 14:47


Прогноз на 2025 рік!

2024 рік був непростим, а від того дуже цікавим. Ми бачили злети і падіння, на шоколадки ще досі боляче дивитись, як і на біткоїн, якщо не закупився ним вчасно.

То що буде у 2025? Чи зросте біткоїн? Що буде із золотом? А з курсом долара в Україні? Чи є сенс вкладати в ОВДП? Куди піде ставка ФРС США?

Ми не знаємо, зате ми точно знаємо, що ви перейдете за цим посиланням і у 2025 році буде проходити курси у Школі Останнього Капіталіста.

Не прогавте свій шанс отримати якісне навчання за хорошою знижкою:https://bit.ly/4gs2pi4

Capitalist Invest

30 Dec, 19:14


Санта-ралі триває🎅

Capitalist Invest

30 Dec, 17:36


Біткоїн вже по 92 тисячі $

Якщо ви бажаєте, щоб ми розібрали причини та наслідки, то пишіть в коментарях. А ми хочемо звернути вашу увагу на таку деталь. За менш ніж 30 годин закінчується Різдвяний Сейл від Школи Останнього Капіталіста, а ви ще досі не подбали про хорошу освіту, чому?

Зараз чудова можливість отримати два курси за ціною одного. Є можливість навчатись поступово, оплата частинами, подарункові бокси, з потужними книгами в додаток. Чотири різних пакети на вибір. Ми вже детально розповідали про "Основи Інвестування" + "Просунуте інвестування", а сьогодні розкажемо про пакет "Облігації" + "Метали".

Ви отримаєте глибокі знання, як на ринку металів, так і на ринку облігацій. Який інструментарій які стратегії, принципи, продукти краще використовувати. Загалом понад 30 уроків. Цей пакет створений для тих, хто вже має базу в інвестуванні. Тож якщо ви лише починаєте, то завжди є золота класика: пакет Фінансова Грамотність + Основи інвестування.

Це - БАЗА, отримаєте навички, як навести лад у фінансах, а після цього як правильно цими фінансами розпоряджатись. А що ще треба?

Лише перейти за цим посилання і зробити собі та близьким чудовий подарунок - почати навчатись у школі Останнього Капіталіста: https://bit.ly/4gs2pi4

Capitalist Invest

30 Dec, 13:01


Результати S&P 500 за наступні 10 років будуть поганими

Показник P/E – найвідоміший для простого погляду на компанію/сектор/ринок, оскільки розраховується діленням ціни акції на прибутки компанії на цю акцію.

Історично, як можна побачити на графіку, в наступні 10 років після того, як P/E S&P 500 був як зараз – ринок показував невтішні результати.

Це пояснюється досить просто: ринок закладає нині занадто високі прибутки для компаній, які мають високі шанси не бути заробленими, відповідно розчарування вдарить по акціям.

P/E звичайно не панацея й істина останньої інстанції. Якщо щось працювало багато років в історії – це не значить, що так само все буде й надалі.

Ринок й економіки змінюються, з'являються нові технології й джерела доходів, що зміщує очікуваний прибуток вгору.

Компанії, які мають високу якість і хороші умови для роботи, можуть генерувати довгострокове зростання прибутків. Це робить більш високий показник P/E виправданим.

Цей графік також є більш довгостроковим – він показує середню річну дохідність за наступні 10 років, а не один рік. Якщо дивитись на графік історії на рік (в коментарях) кореляція значно нижча, особливо в останні роки.

Capitalist Invest

29 Dec, 18:38


Останнє дослідження ринку в 2024!

Підготували для вас у цей вечір неділі наше останнє щотижневе дослідження ринку.

Коротко розповіли що сталось на ринку за попередній тиждень, який був скороченим через свята.

Більшість сьогоднішнього аналізу приділена очікуванням від ринку 2025 року від інвестиційних фондів й установ: Deutsche Bank, Morgan Stanley, Syz Bank, Rabobank й Apollo.

Credit Agricole розповідають окремо про валютний ринок, а MUFG товарні активи.

Святкові тижні тривають, з чим вас щиро вітаємо.

Ми розглядаємо можливість написання додаткового "спецвипуску" на тему: "Яким був 2024 для ринку". Якщо вам цікава ця тема, будемо вдячні за фідбек у реакціях й коментарях на цей пост.

Наш аналіз ринку доступний за посиланням – https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

26 Dec, 18:08


Поговорили про прогнози, а тепер "анти-прогнози".

Щороку в грудні TS Lombard публікує сміливі «неконсенсусні» прогнози на наступний рік. На превеликий жаль, деякі з цих прогнозів справджуються.

Ще гірше те, що відтоді, як вони вперше почали цю практику десятиліття тому, читачам стає дедалі важче зрозуміти, жартують вони чи ні. Цього року різниця між між реальністю та жартами, мабуть, розмита, як ніколи раніше, і є дуже велика ймовірність того, що деякі (можливо, навіть декілька) з прогнозів на 2025 рік здійсняться. Але які саме – прогнозуйте в коментарях.

У 2025:

• DOGE розпочинає роботу з вечірки вартістю $750 мільярдів, на якій були присутні літаючі Tesla та дроїди з бензопилами. Ілон Маск обіцяє радикальне скорочення витрат, але план швидко розвалюється, коли боти зі ШІ починають націлюватися на Білий дім. Ситуація погіршується, коли алгоритм замінює їжу Трампа в Макдональдсі на бургери з мікрохвильової печі, що призводить до звільнення Маска через Truth Social, поки Трамп летить економ-класом із затримкою рейсу.

• Ворожнеча Трампа і Пауелла посилюється, Трамп розглагольствує в твітері, а Пауелл у відповідь підвищує ставку на 2,5%. У серпні Трамп погрожує «покликати армію», але Пауелл призводить до обвалу ринку облігацій США і робить уряд неплатоспроможним. Трамп йде у відставку, а Пауелл стає героєм демократів, і, за чутками, претендує на президентство у 2028 році.

• Зіткнувшись із занепадом, Німеччина та Франція звертаються за допомогою до ЄС. "PIIGS" погоджуються, але висувають принизливі умови, включаючи повну дерегуляцію та відмову від цінних активів. Надії на фіскальний союз зникають, залишаючи Німеччину і Францію мішенню для жартів хедж-фондів, в той час як Південна Європа процвітає.

• США шокують ринки, купуючи криптовалюту за свіжонадруковані долари, підштовхуючи ціну BTC до $1 млн. Країни BRICS святкують падіння долара, але ФРС таємно скидає свої криптовалютні резерви, що призводить до падіння BTC до $0,75. Світові центральні банки стають неплатоспроможними, а долар відновлює своє панування. Документ ФРС під зухвалою назвою «Веселіше бути бідним» закріплює тріумф.

Capitalist Invest

25 Dec, 14:45


Що кажуть про 2025 Rabobank і Apollo:

Перемога Трампа на виборах і республіканська більшість у Конгресі знаменують значну зміну політичного режиму в США у 2025 році.

Торговельна і зовнішня політика характеризуватимуться вищими імпортними митами, тоді як фіскальна і внутрішня політика призведуть до зниження податкових ставок, дерегулювання і посилення міграційної політики.

Що це означає для економічних перспектив? Upside ефект для інфляції, те ж саме і для бюджетного дефіциту. Вплив на економічне зростання неоднозначний, але моделі Rabobank припускають негативний чистий ефект, хоча і без настання рецесії.

Для ФРС перспектива зростання інфляції, найімовірніше, призведе до паузи в циклі зниження ставки у 2025 році.

Apollo ж каже, що прогноз для економіки США залишається впевненим, без ознак значного уповільнення у 2025 році. Ставка ФРС залишиться вищою довше щодо інших країн, незалежно від триваючого пом'якшення від ФРС.

Поки занадто рано оцінювати вплив потенційних політичних заходів Трампа. Проте, якщо його ключові політичні цілі – зниження податків, підвищення тарифів і скорочення імміграції – буде реалізовано, це може призвести до зростання ставок, зростання цін на акції, розгону інфляції та зміцнення долара.

Економіка США прокладає власний шлях у постковідному світі, не корелюючи як із власною історією в умовах високих ставок, так і з історичною кореляцією з іншими розвиненими економіками, особливо Європою і Японією.

Ваш відгук на тему очікувань від 2025 вражають, тож тема буде розвиватись найближчими днями. Підтримуйте теми, які вам цікаві своїми реакціями на пости!

Capitalist Invest

24 Dec, 17:06


Зрозуміли ваш натяк з попереднього посту, що тема вам цікава, тож будемо розкривати далі.

Отож, одразу публікуємо прогноз Bank of America, оскільки наступний рік обіцяє великі політичні й економічні зміни, на їх думку.

Значний поділ між США та рештою світу відбуватиметься на тлі агресивної політики США щодо збільшення тарифів, які підтримають економічне зростання в США і посилить зниження зростання в решті світу.

Так само в фокусі буде пом'якшення політики ФРС з 3% інфляцією, політична паніка в ЄС/Китаї, що наближається, і все це в умовах високих цін на корпоративні облігації та акції.

BofA буде купувати:

• бенефіціарів “буму” США;
• іноземні акції в другому кварталі на паніці в Європі / Азії;
• золото і commodities протягом усього року;
• держоблігації США на рівні 5% дохідностей через більш “яструбинний” ФРС;
• крипто і китайські акції, як хедж від бульбашки;
• і шортити “спади” економік в решті світу в 1 кварталі.

На картинці зображено циклічність ринку, на думку BofA, ринок буде рухатись від стадії "відновлення" до "буму".

Якщо надалі вам теж цікаві огляди досліджень наступного року – підтримуйте такі пости своїми реакціями та обговореннями, будемо вельми вдячні.

Capitalist Invest

24 Dec, 15:47


Чи цікавий вам аналіз прогнозів на 2025?

Інвестиційні можливості й рекомендації, аналіз секторів й активів, дослідження ризиків?

Якщо так, то давайте зробимо хоча б 100 реакцій на допис.

Оскільки ця робота потребує достатньо багато часу для вичавлення найнеобхіднішого з сотень сторінок оглядів наступного року.

Capitalist Invest

24 Dec, 15:06


Прогнози на 2025

Грудень означає час прогнозів на 2025 рік.

Хоча ми дивимось на будь-які економічні прогнози досить скептично через непередбачуваність споживачів й економіки, можна брати цю інформацію до уваги та використовувати для підвищення ефективності своїх інвестиційних портфелів.

Goldman Sachs каже, що наступний рік буде досить типовим зі зростанням S&P 500 приблизно на 10%.

Також Goldman Sachs залишаються помірковано Risk-ON в розподілі активів.

Ключова проблема полягає в тому, що ринки вже закладають в ціну більш сприятливий макроекономічний фон. Індикатори позиціонування та настроїв, включаючи індикатор апетиту до ризику, є підвищеними.

Це свідчить про підвищену вразливість перед зниженням темпів економічного зростання і шоками процентних ставок.

Хоча структурні та циклічні макроекономічні умови можуть продовжувати підтримувати вищі оцінки акцій порівняно з історичними показниками, довгострокова прибутковість акцій, ймовірно, буде нижчою.

GS бачить більшу цінність у збалансованості портфелів з багатьма активами, де облігації краще хеджують кризи.

Ключовим ризиком є те, що інфляція знову зросте, що призведе до підвищення кореляції між акціями та облігаціями (яка й так висока) і буде негативно впливати на портфелі 60/40.

GS подобаються окремі активи, такі як TIPS, а також золото залишається важливим диверсифікатором в умовах підвищених фіскальних і геополітичних ризиків. Активи в Азії та Європі можна використовувати для захисту від тарифного ризику.

Таблиця – рекомендації щодо збільшення/зменшення ваги в портфелі різних класів активів.

Capitalist Invest

22 Dec, 15:27


Аналізуємо як Грінч краде у інвесторів Різдвяне ралі

У нашому щотижневому дослідженні ринку особливу увагу приділили новим рішенням ФРС і прогнозам на 2025 рік.

Чому цього тижня зростали і падали індекси акцій й облігації, як розуміти свіжі економічні дані – все у нашому дослідженні.

Наступний тиждень буде святковим, тож вітаємо вас з Різдвом та бажаємо успіху вашим інвестиціям.

Наш аналіз ринку доступний за посиланням – https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

19 Dec, 10:42


Пауелл краде у ринків Різдво 🎄

Вчора відбулось засідання ФРС на якому, як і очікувалось була знижена ставка ФРС, але Пауелл дав досить яструбинні прогнози на 2025, тому ринки впали.

ФРС знову буде дуже обережною щодо зниження ставок, і планка для зниження ставок піднялась, оскільки економіка все ще демонструє хороші показники, а інфляція все ще перевищує цільовий показник ФРС 2,0%.

Одним із тривожних елементів для ринку є розуміння того, що медіанна оцінка інфляції та базової інфляції була підвищена на 2024 та 2025 роки.

Крім того, медіанна оцінка майбутніх ставок ФРС на 2025 рік була підвищена до 3,9% з 3,4%, що свідчить про те що ставка буде знижена лише на 0,5% у 2025 році порівняно зі 1,0% , як очікувалось раніше.

На нашу думку, це рішення може негативно вплинути на міць економіки США, про яку говорить Пауелл і економіка може сильно постраждати й впасти у рецесію вже у 2025.

S&P500 впав на 2,5%, як і облігації.

Це не повномасштабне падіння, але з ринку витискається певний спекулятивний капітал, а імпульс знижується.

Неприємне уявлення про те, що ставки залишатимуться вищими ще довше, загострили проблеми з оцінкою вартості компаній, які будуть фіксувати збитки через подорожчання залучення капіталу.

Також впали і криптовалютні ринки, бо ФРС відмовляється створювати BTC-резерв, поки цього не вирішить Конгрес.

Capitalist Invest

18 Dec, 18:10


Ключова проблема американського держборгу

Зростання реальних процентних ставок робить боргове питання США важчим для ігнорування. Відсоткові виплати за державним боргом подвоїлися по відношенню до ВВП, що потенційно підриває програму Трампа зі скорочення боргу.

Плани Трампа щодо вирішення цієї проблеми передбачають зниження податків, підвищення тарифів та скорочення витрат.

Однак великі та зростаючі відсоткові виплати США обмежують заощадження, споживання та капітальні інвестиції – ключові рушійні сили економічного зростання.

Високі реальні ставки в поєднанні з сильним доларом можуть перешкоджати внутрішнім інвестиціям, що перешкоджає цілям Трампа щодо зменшення тиску на бюджет.

Зростання боргового навантаження випереджає зростання ВВП, що викликає занепокоєння щодо його впливу на інвестиції та економічне зростання. Хоча дехто стверджує, що борг – це "гроші, які штати винні собі", близько 30% боргу США належить іноземцям, а вищі відсоткові ставки збільшують вартість запозичень.

Населення купує федеральний борг замість того, щоб витрачати або інвестувати в акції, і виникає розрив між багатством і капітальними інвестиціями.

Дії ФРС ще більше ускладнюють ситуацію. Кількісне пом'якшення (QT) збільшило попит на короткостроковий борг, підвищивши ставки і стиснувши ще більше інвестиції.

Capitalist Invest

18 Dec, 15:42


Ви хочете інвестувати, але не вмієте чи боїтесь?

Якщо ви підписанні на цей канал, то імовірно ви вже маєте певний досвід в інвестиціях. І це чудово! Та чи структуровані ваші знання? Наскільки глибокі ваші знання? Чи склали ви свій фінансовий план чи правильно визначили розмір резервів, чи з правильного портфеля ви стартуєте?

Усі ці питання, турбують кожного з нас і відповідь на них можна отримати у Школі Останнього Капіталіста. І відтепер там є не лише базовий курс з основ інвестування, але курс “Просунуте інвестування”.

Найприємніше ви можете взяти обидва ці курси за ціною одного. Адже у ШОК зараз триває СВЯТКОВИЙ SALE. І ви можете придбати два курси за ціною одного.

ЦЕ працює дуже просто. Є пакети, які складають з двох курсів, а ви платите лише за один. Потужно? - Потужно!

Пакети, які можуть підійти саме вам:
Пакет “Фінансова грамотність” + “Основи інвестування”:
ключові аспекти управління особистими фінансами та базові принципи інвестування.

Ви навчитеся ефективно планувати бюджет, контролювати витрати, створювати фінансові плани та приймати обґрунтовані інвестиційні рішення. Придбати!

Пакет “Основи інвестування” + “Просунуте інвестування”. Об'єднує базові знання та знання професійного рівня! Цей пакет допоможе опанувати як і прості, так і складніші стратегії та навчитися приймати обґрунтовані інвестиційні рішення. Придбати!

Більше варіантів та деталей тут:https://bit.ly/3DlRWpL

Capitalist Invest

17 Dec, 18:06


Акції Alphabet зросли майже на 10% за останній тиждень на фоні релізу нового чипу Willow та нової моделі Gemini 2.0

Незважаючи на значний прогрес у сфері квантових обчислень, експерти притримуються помірніших оцінок, зазначаючи що ця сфера лише зароджується та ще довго не буде комерційно ефективною.

Незважаючи на це, в день анонсу акції виросли майже на 5% через клікбейтні заяви про "в 10^26 разів швидший чип".

Тим часом нова мультимодальна модель Google приємно здивувала багатьох експертів.

Через зручну інтеграцію з сервісами Google Cloud та дешевші ціни, чим у багатьох конкурентів, вона цілком може стати популярним вибором для корпоративного використання.

Незважаючи на це, сфера штучного інтелекту досі зазнає великих проблем у сфері монетизації, про що ми писали раніше.

В той же час ціна на акції виросла більш ніж на 4% з дня релізу нової моделі, що вказує на надмірний оптимізм ринку.

Якщо донедавна Alphabet лишався чи не єдиним представником Mag 7 з помірною оцінкою їх акцій як для лідера технологічного ринку, останні зміни в ціні зробили їх акції менш привабливими для покупки з P/E ratio ≈ 25.

Capitalist Invest

15 Dec, 15:37


Інфляція радує ринки, а бізнес в США дуже оптимістичний

На ринку в основному інвестори обігрувли побоювання щодо внутрішньої оцінки компаній, які також змішувалися з розмовами про те, що ринок перекуплений у короткостроковій перспективі і потребує певної консолідації.

Опублікований у середу звіт за інфляцію в листопаді за CPI виправдав очікування і посилив очікування ринку щодо майбутнього зниження ставки.

Також обговорюємо у нашому щотижневому дослідженні ринку сектор охорони здоров’я, а точніше підсектор, який виграє від старіння населення вже у короткостроковій перспективі.

Наступного тижня найважливішою подією стане засідання ФРС, на якому ставки знизять на 0.25%.

Наші дослідження тут – https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

11 Dec, 19:33


Свіжий звіт по інфляції США створив позитив на ринку

Протягом останніх кількох днів спостерігалось затишшя у зростанні ринку. Це не дивно, враховуючи припущення, що ринок став перекуплений (особливо з моменту виборів) і потребує певної консолідації/корекції.

Також ринок вже врахував багато хороших новин. Тепер всі ці хороші новини повинні перейти з очікуваних в реальність, щоб зберегти позитивний заряд.

Інфляція за листопад позитивно вплинула на ринок акцій, оскільки зросла в рамках прогнозів.

Загальна інфляція за CPI у листопаді, як і очікувалось, зросла на 0,3% у місячному вимірі, а в річному – на 2,7% порівняно з 2,6% у жовтні.

Є два ключові висновки зі звіту, які можуть допомогти пояснити позитивну реакцію на цифри.

Перший полягає в тому, що звіт не виявився гіршим, ніж побоювалися. Він відповідав очікуванням, а отже, не зруйнував думку ринку про те, що ФРС знизить ставки ще на 0.25% на засіданні наступного тижня.

Другий – в інфляції цін на житло (+0,3%), який включав найменше підвищення орендної плати з квітня 2021 року.

Враховуючи лаговий ефект впливу вартості житла на розрахунок CPI, можна припустити, що ця змінна й надалі сприятливо впливатиме на майбутні звіти CPI та допоможе пом'якшити майбутні показники інфляції.

Після звіту ринок почав закладати 95% на зниження ставки в грудні порівняно з 86% раніше. Облігації ж відповіли падінням, оскільки високі ціни на продукти харчування можуть знизити темпи зниження інфляції в подальшому.

Capitalist Invest

10 Dec, 16:16


Корпоративні інсайдери рекордно збільшили продажі акцій США

Рекордна кількість директорів компаній хоче вийти в "кеш", від банків й Tesla, до навіть власної медіа-групи Трампа. Це найшвидші темпи інсайдерських продажів за останні два десятиліття.

Показники продажів включають як разові операції для отримання короткострокового прибутку на тлі зростання акцій, так і регулярні продажі акцій для того, щоб оплачувати власні витрати на життя.

Невизначеність нової економічної політики Трампа, в тому числі можливе збільшення дефіциту бюджету та торгові війни, спонукають "інсайдерів" продавати акції компаній, в яких вони працюють.

Також цілком вірогідно, що керівники компаній бачать що є "під капотом" реальної економіки, і бачать проблеми, які ще не закладені ринком в ціну.

Історично це bearlish, тобто дуже ведмежо для ринків, але історія іноді не враховує актуальних умов на ринку.

Capitalist Invest

09 Dec, 11:13


Що буде з нафтою?

На нашу думку, внаслідок подій в Сирії, отримання влади командою Трампа та зростаючими проблемами Саудівської Аравії ціна на нафту буде знижуватись.

Саудівська Аравія, яка тривалий час була домінуючою силою на світових нафтових ринках, дедалі більше втрачає свій вплив в ОПЕК+ та здатність утримувати ціни на високому рівні.

Стратегія Саудівської Аравії щодо утримання високих цін на нафту, критично важливих для фінансування її амбітних інфраструктурних проєктів вартістю 1 трильйон доларів і диверсифікації економіки, проходить випробування розбіжностями всередині ОПЕК+. Ключові члени організації, такі як ОАЕ, Ірак та Казахстан, лобіюють збільшення видобутку, щоб максимізувати свої короткострокові доходи.

Тим часом члени ОПЕК+ дедалі більше розчаровуються стратегією підтримки обмежених рівнів видобутку, особливо на тлі того, як американські компанії нарощують видобуток і захоплюють частку ринку.

5 грудня ОПЕК+ вкотре продовжили своє рішення обмежити видобуток, однак такий підхід ризикує відштовхнути від себе менших виробників ОПЕК+, які вже зараз перебувають у скрутному фінансовому становищі.

Переобрання Дональда Трампа додало проблем Саудівській Аравії. Про-нафтова політика Трампа сприятиме подальшому зростанню видобутку нафти в США.

Ключовим елементом політики нового міністра фінансів Бессента стане політика «3/3/3», яка матиме велике значення для світових енергетичних ринків.

Видобуток енергоносіїв в США зростав в середньому за рік на 1,8 млн барелів/добу в 2018-23 роках (більш ніж в 2 рази порівняно з темпами зростання в 0,75 млн б/д раніше), і можна очікувати, що видобуток енергоносіїв в США зросте на 3 млн б/д в перші три роки правління Трампа 2.0 - на рік раніше, ніж планує Бессент.

До проблем Саудівської Аравії додається погіршення перспектив попиту. Китайська економіка, яка колись була ключовим драйвером світового попиту на нафту, зростає повільніше, ніж очікувалося, і стає все більш паливно-залежною. Внутрішні аналітики ОПЕК+ переглядають свої прогнози щодо зростання попиту вже чотири місяці поспіль, що ще більше розвіює надії на відновлення ринку.

В насділок подій в Сирії з падінням режиму Ассада, а в свою чергу і програшу Росії та Ірану можна очікувати зменшення премії за геополітичний ризик в регіоні. Це за умови того, що нові регіональні гравці (терористичні угрупування, Туреччина, курди та інші) не будуть створювати геополітичних проблем для сусідів і регіонів на Близькому Сході.

Поєднання внутрішніх розбіжностей всередині ОПЕК+, зростання видобутку в США, послаблення світового попиту та зростання надлишку пропозиції робить все більш складним для ринку утримувати високі ціни на нафту.

Якщо не відбудеться кардинальних змін у стратегії або непередбачуваних геополітичних потрясінь, ціни на нафту, ймовірно, знизяться в найближчі місяці.

Capitalist Invest

08 Dec, 19:35


У сьогоднішньому дуже об'ємному щотижневому дослідженні ринку аналізуємо прогнози на 2025 рік

Це початок нашого аналізу прогнозів та створення власного дослідження про те, яким буде 2025 рік і чи треба взагалі покладатись на такі прогнози, які зачасту не реалізовуються, або реалізовуються навпаки.

Також, які обіцяли в п'ятницю, розбираємо детально те, чому Маску і Рамасвамі не вдастся зменшити дефіцит бюджету та "марнотратні" витртати.

Цей тиждень виявився досить продуктивним для американського ринку, тож в випуску 6 сторінок аналізу ринкових подій та економічних даних.

Ринок готується до падінь цін на нафту та свіжого звіту по інфляції за листопад, тому досліджували що покажуть ці дані та які будуть наслідки для ваших портфелей.

Читайте наше дослідження тут – https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

06 Dec, 16:30


DOGE – гавкає і не кусається?

Трамп доручив Маску та Рамасвамі очолити Департамент урядової ефективності з метою скорочення бюрократії та федеральних витрат.

Незважаючи на свою формальну назву, цей «департамент» є консультативним органом, що діє поза межами федерального уряду (що викликає занепокоєння щодо потенційного конфлікту інтересів).

Інвестори налаштовані стримано оптимістично, очікуючи, що агресивна дерегуляція та зниження податків можуть прискорити реальне економічне зростання, а скорочення державних витрат може запобігти фіскальній нерозсудливості.

Однак будь-який значущий вплив на дефіцит вимагатиме суттєвого скорочення обов'язкових видатків – те, що Конгресу, ймовірно, буде важко підтримати.

У 2024 році дефіцит бюджету сягнув близько 6,5% ВВП. За прогнозами Бюджетного управління Конгресу США (CBO), згідно з чинним законодавством, дефіцит залишиться в середньому на такому ж рівні протягом наступного десятиліття, що призведе до того, що співвідношення боргу до ВВП вийде на нестійку траєкторію.

Обіцянки DOGE щодо зниження податків можуть призвести до погіршення фіскальної ситуації. За даними CRFB, виконання цих обіцянок призведе до зростання дефіциту до 8,5% ВВП в середньому протягом наступного десятиліття, а за найгіршого сценарію – до перевищення 10%.

Лише продовження скорочення податків 2017 року (TCJA), що Конгрес майже напевно зробить, додасть до дефіциту $5,3 трлн протягом наступних десяти років, або приблизно 1,5 відсоткових пункти ВВП щороку.

Запропоновані компенсації, такі як тарифи та скорочення зелених субсидій, покриють лише частину цих витрат, особливо якщо тарифи використовуватимуться більше для переговорів, ніж для генерування доходів.

Детальніше розкрити неможливість зменшення видатків спробуємо у нашому наступному щотижневому дослідженні ринку.

DOGE навряд чи призведе до значного скорочення державних витрат, але справжній потенціал DOGE полягає в його здатності трансформувати державний апарат. Впровадження та поширення передових технологій сприятиме зростанню продуктивності від регулювання обігу ліків до військових закупівель.

Capitalist Invest

05 Dec, 13:20


Що сталось з ринком 5 серпня під час великого розпродажу?

Індекс VIX, відомий як “індекс страху”, вимірює очікувану волатильність на ринку акцій на основі цін на опціони S&P 500.

Проте, його поведінка може бути оманливою, особливо під час різких рухів ринку.

5 серпня стався глобальний розпродаж акцій, викликаний згортанням угод із carry trade в єнах, про які ми детально розповідали у наших дослідженнях ринку за початок серпня та відео.

Це спричинило стрибок VIX вище 65 — рівень, що міг стати найвищим із часів пандемії COVID-19 або фінансової кризи 2008 року.

VIX розраховується на основі спредів (bid-ask spreads) на опціони, а не реальних угод. Цього разу маркетмейкери значно розширили спреди через страх перед невизначеністю, що особливо вплинуло на менш ліквідні пут-опціони.

Більше 85% сплеску VIX можна пояснити поведінкою маркетмейкерів, які намагалися захистити свої позиції, а не реальними угодами чи фундаментальними причинами зростання волатильності, тобто не реакією на згортання угод carry trade в єнах, як вважалось раніше.

VIX часто реагує на миттєві коливання на ринку, а не на довгострокові зміни. Особливо індикативні показники VIX під час основних торгових годин, тоді як нічні або попередні значення можуть бути менш достовірними через низьку ліквідність і особливості розрахунку.

Отож, як висновок – VIX є корисним інструментом для оцінки ринкових настроїв, але інвесторам варто обережно інтерпретувати його коливання, зокрема у періоди підвищеної невизначеності.

Capitalist Invest

03 Dec, 17:51


У Кореї оголосили надзвичайний стан: інвестиції

Оголошення воєнного стану в Південній Кореї стало кульмінацією тривалого протистояння між президентом Юн Сук Йолем та опозиційною Демократичною партією, яка контролює парламент.

В основному реакцією на таке рішення стали алгоритмічна торгівля і продажа Risk-ON активів, як от напівпровідники, корейських компаній і в цілому технологічного сектору, і купівля Risk-OFF активів: облігацій та золота.

Також на корейському ринку все впало, від корейської вони до акцій.

Такий і аналогічні непередбачувані кроки від політиків й урядів вкотре вказують на десятки й сотні факторів, які впливають на ринки, і які неможливі до передбачування чи прогнозу.

Саме тому багато з прогнозів щодо того, як поводитимуться ринки і економіки залежить саме від актуальних умов і дій споживачів, не беручи до уваги того, що люди поводять себе нераціонально.

Прогнозисти не можуть скласти прогноз, який правильно враховує всі численні змінні, які, як ми знаємо, впливатимуть на майбутнє, а також випадкові впливи, про які ми знаємо мало або взагалі нічого не можемо знати.

Саме з цієї причини, інвестори та інші особи, які залежать від примх макромайбутнього, мають уникати використання таких термінів, як «буде», «не буде», «повинен», «не може», «завжди» і «ніколи». У нашому світі можливо дуже багато.

Capitalist Invest

01 Dec, 20:06


Трамп погрожує країнам BRICS, якщо ті запровадять власну валюту

Долар після перемоги Трампа цього року поводиться точно так само, як і після першої перемоги президента в 2016 році.

Минулого тижня відбулась корекція долара, схожа на 2016 рік і якщо DXY продовжить поводитися за аналогією з 2016 роком, то найближчими днями можна очікувати закінчення корекції і початок другого етапу зростання долара, який триватиме практично до кінця року.

Саме тому твіт Трампа може стати каталізатором, який зупинить корекцію в доларі.

Більше нашої аналітики доступно в нашому щотижневому дослідженні ринку за посиланням – https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

27 Nov, 16:20


Сезон звітності добігає кінця

Три чверті компаній, що входять до S&P500, перевершили очікування щодо прибутку – це трохи нижче середнього показника за 5 років (77%).

Що стосується доходів, ми побачили 61% перевершення проти середнього показника за 5 років у 69%.

Важко сказати, наскільки це пов'язано з розчаровуючими результатами, а наскільки з надмірно високими очікуваннями.

Але ми знаємо, що ринок є дорогим, тому інвестори дуже чутливі до промахів і невдач.

Середній приріст цін на акції компаній, що перевершили очікування, склав 1,5%, а падіння цін на акції компаній з негативними результатами склало 2,9% – обидва показники були вищими за середній історичний показник.

Інвестори також нервують щодо акцій ШІ.

MSFT, AAPL і META перевершили обидва показники, але їхні акції все одно впали.

Можливо, брак доходів від ШІ-компаній на тлі високих капітальних інвестицій змушує ринок нервувати.

Хороша новина полягає в тому, що решта компаній S&P 500, які не входять до Mag-7, демонструють позитивне зростання прибутків за останні 2 квартали.

Capitalist Invest

26 Nov, 16:51


Бессент провокує ралі на ринку облігацій

Новообраний президент Дональд Трамп номінував Скотта Бессента на посаду міністра фінансів, що може спровокувати ралі на ринку облігацій.

Інвестори відчували певний дискомфорт щодо деяких кандидатів, які вважалися менш кваліфікованими, і це призначення може підтримати зростання облігацій (за TLT) й золота, а також тиснути на падіння долара.

Очікується, що при Бессенті будуть зроблені кроки для зміцнення долара на світовому ринку.

Він підтримує ідею, що ініціативи з підвищення тарифів це інструмент тиску і перемовин, а не фінальна ціль.

За Бессента може бути налагоджена фіскальна політика Мінфіну США, реалізовано стратегію відходу в довгу д’юрацію за американським боргом.

Зараз у США існує проблема в тому, що вони займають багато на короткому кінці: це створює підвищений обіг коштів і нестійкість.

Тому США потрібно піти в довгий кінець кривої, як це було раніше, тому потрібні умови для залучення довгострокового боргу за розумними ставками.

За останні кілька місяців Бессент оприлюднив свої політичні погляди в засобах масової інформації, стверджуючи, що федеральний уряд повинен прагнути «зробити шлях з цієї гори боргів».

У червні він вказав на ціль «3-3-3» - скоротити дефіцит до 3% до 2028 року, досягти 3% щорічного економічного зростання за рахунок дерегуляції та збільшити видобуток нафти на 3 мільйони барелів на день.

Він критично ставився до методу Єллен, який полягає у фінансуванні уряду за рахунок збільшення грошової маси.

Capitalist Invest

25 Nov, 18:50


Антимонопольний тиск на Google: що відбувається з Alphabet

Акції Alphabet, материнської компанії Google, впали на понад 5% після рішення федерального суду США про монопольну практику компанії на ринку онлайн-пошуку. Міністерство юстиції США (DOJ) закликає до структурних змін, включно з продажем браузера Chrome, щоб обмежити домінування Google.

У чому звинувачують Google?

Федеральний суддя визнав, що компанія незаконно витісняє конкурентів, таких як Bing та DuckDuckGo, з ринку. В основі звинувачень — використання Google таких продуктів, як Chrome, Android та Play, для укріплення свого монопольного становища. Це порушує положення антитрастового закону Шермана.

Що це означає для компанії?

Незважаючи на "страшні" звинувачення федерального суду, справи такого масштабу можуть розглядатись роками, а Google зробить усе можливе задля усунення розділення компанії.

Як показує історія з антимонопольним позовом до Microsoft у 1999, скоріш за все, оптимальним варіантом буде укладення угоди, яка лише формально зробить ринок відкритішим, та значно не вплине на бізнес технологічного гіганта.

Деякі аналітики прогнозують можливість скасування угоди Alphabet і Apple, за якою Google виплачує понад 20 мільярдів доларів на рік, щоб Google лишався пошуковиком "за замовчуванням" у браузері Safari.

Capitalist Invest

24 Nov, 18:28


Трамп номінував нового міністра фінансів США, який підтримає зростання цін на облігації й золото

Бессент – один з найприємніших кандидатів на посаду, яких розклядав Трамп, оскільки він працював на Уолл-стріт та має тісні зв'язки з світом фінансів.

Також цього тижня відзвитувалась найбільша компанія світу за капіталізацією – результати якої не перевершили найкращі очікування інвесторів.

Нами проаналізована також інфляційна картина в США, виклики для монетарної політики ФРС та те, як добіг кінця сезон звітності на ринку за попередній квартал.

Наші думки й очікування щодо наступного тижня, як завжди у наших дослідженнях ринку за посиланням –https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

23 Nov, 13:30


Два курси за ціною одного!
Чорна п’ятниця триває!

💼 Пакет: «Фінансова грамотність українця + Основи підприємництва»

💡 Фінансова грамотність — це ключ до успішного управління своїми грошима. Розуміння, як правильно складати бюджет, заощаджувати, інвестувати та уникати фінансових пасток, дозволяє контролювати своє життя та впевнено рухатися до своїх цілей.

📈 А як щодо підприємництва? Це не лише шлях до фінансової незалежності, але й до створення чогось справді важливого. Навички бізнесу допомагають реалізовувати ідеї, будувати команди, вирішувати реальні проблеми та робити внесок у розвиток суспільства.

🎯 Саме тому ми створили цей пакет із двох курсів, щоб надати вам усе необхідне для фінансової впевненості та бізнес-успіху!

🔥 Придбайте пакет зараз за суперціною: https://bit.ly/3CHTAli
🤝🏻 Інші пропозиції на сайті: https://bit.ly/49amq9Z

Рухайтесь до своєї мети разом із знаннями! 🚀

Capitalist Invest

22 Nov, 08:53


NVIDIA знову перевершує очікування ринку, звітуючи про рекордні результати за 3-й квартал

Доходи компанії зросли на 93% порівняно з минулим роком і склали $35,08 млрд, перевершивши прогнозовані $33,32 млрд.

Прибуток на акцію (EPS) подвоївся — до $0,81, випередивши очікування у $0,75.

Це вже восьмий квартал поспіль, коли NVIDIA перевершує прогнозовані показники прибутку, і 23-й, коли доходи компанії вищі за очікування аналітиків.

Такі результати зумовлені високим попитом на GPU-чипи, які використовують для хмарних обчислень технологічні гіганти, такі як Meta, Amazon, Google і Microsoft.

Однак, попри такі успіхи, акції компанії майже не виросли в ціні через консервативний прогноз на 4-й квартал. Інвестори шукають більше сигналів для продовження зростання.

Ключовими аспектами залишаються впровадження чипів нового покоління Blackwell (вже розпродані на наступні 12 місяців) та розширення ринку штучного інтелекту, який має залишатися головним драйвером продажів компанії.

Незважаючи на заяви більшості фінансових аналітиків, ми не думаємо що наступні місяці будуть "вирішальними" для NVIDIA.

Незважаючи на низькі повернення інвестицій (return on investment) у сферу ШІ та невдоволення акціонерів, більшість біг тех компаній продовжують впевнено нарощувати витрати у цій сфері, що є логічним кроком, враховуючи поступове зменшення ключової ставки.

Самі моделі штучного інтелекту теж змінюються: компанії починають зміщувати фокус розвитку моделей з фази тренування на фазу використання, що значно збільшує потребу в нових чипах.

Capitalist Invest

20 Nov, 15:14


Штучний інтелект розігріває інвестиційний ринок, але прибутки венчурних фондів б’ють антирекорди

Попри зростання популярності інвестицій у стартапи, венчурні капіталісти стикаються із серйозними труднощами у поверненні коштів. У 2023 році американські венчурні фонди повернули своїм інвесторам лише $26 млрд, що стало найнижчим показником з 2011 року. У 2024 році ця тенденція триває: великі вкладення у штучний інтелект не компенсуються виходами через IPO чи продажі.

Минулого року дефіцит інвестицій склав рекордні $60 млрд, що змушує інституційних інвесторів — університети та пенсійні фонди — переглядати свої стратегії. Хоча стартапи отримали найбільший за 26 років обсяг фінансування, повернення інвестицій залишається мізерним.

Один із драйверів ринку — штучний інтелект, що приваблює мільярди доларів. Але ці компанії швидко спалюють кошти, не приносячи прибутків. Більше 1 400 стартапів оцінюються в понад $1 млрд, але багато з них затримують вихід на біржу. За оцінками Coatue Management, навіть за повернення історичних темпів IPO, щоб усі ці "єдинороги" стали публічними, знадобиться понад 20 років.

Потенційний перелом може настати завдяки регуляторним змінам, якщо адміністрація США стане більш прихильною до угод M&A (злиття та поглинання). Проте поки що більшість угод затягуються через посилення контролю, як це було у випадках Adobe і Google.

Окрім цього, деякі компанії знаходять креативні рішення для виходу з кризи. Наприклад, Sequoia Capital викупила власні акції Stripe, щоб забезпечити інвесторам прибутки. Така ситуація демонструє, наскільки складними стали виходи для венчурних фондів.

Чи стане технологічний бум вигідним для інвесторів? Поки що відповіді немає. Ринок залишається під сильним тиском, і майбутнє залежатиме від здатності компаній адаптуватися до нових умов.

Capitalist Invest

19 Nov, 13:07


На графіку показано фактичне економічне зростання США (суцільна лінія) порівняно з тим, що очікував центральний банк США – ФРС, під час кожного з квартальних прогнозів (пунктирні лінії).

Діаграма вкотре демонструє, що на економіку впливають тисячі факторів, які досить складно прогнозуються навіть з найбільшою кількістю даних про споживачів та економіку.

Capitalist Invest

18 Nov, 21:30


📈 Два найпопулярніших курса за ціною одного — спеціально до Black Friday! 📈

Пакет «Фінанси та інвестиції»

Це ваш шанс отримати знання, які допоможуть ефективно управляти грошима та впевнено робити перші кроки у світі інвестицій. До пакету входять два практичні курси, розроблені спеціально для українців.

Що включає пакет:

1️⃣ Курс «Фінансова грамотність для українців»
Дізнайтеся, як правильно управляти своїм бюджетом, уникати фінансових пасток та планувати стабільне майбутнє. Ми навчимо вас користуватися сучасними фінансовими інструментами, розуміти доходи, витрати та накопичення.

2️⃣ Курс «Основи інвестування українця»
Вивчіть базові принципи інвестування та способи збереження й примноження капіталу. Курс охоплює основи інвестування в акції, нерухомість, цінні папери та інші фінансові інструменти, які допоможуть вам почати впевнено будувати свій інвестиційний портфель.

Чому це вигідно:
✔️ Комплексний підхід до фінансів та інвестування.
✔️ Знання, які допоможуть уникнути ризиків і зберегти ваші кошти.
✔️ Спеціальна ціна на обидва курси в одному пакеті.

Акція діє до 29 листопада!

Ваше фінансове благополуччя починається з правильних знань. Почніть свій шлях до стабільності та зростання разом із нами!

🔗ПРИЄДНАТИСЬ ДО КУРСІВ 🔗
🔗ПРИЄДНАТИСЬ ДО КУРСІВ 🔗
🔗ПРИЄДНАТИСЬ ДО КУРСІВ 🔗

📩 Маєте питання? Напишіть нашому менеджеру — @ilonaostkap

Capitalist Invest

18 Nov, 16:10


Goldman Sachs Trading Desk запускає кошик європейських компаній, які виграють від відновлення України

До відділу одного з найбільших інвест банків світу надходять запити на європейські акції, найбільш чутливі до теми відновлення України.

Тому індекс GSXEUKRA забезпечує цільову експозицію за акціями, найбільш чутливими до історії відновлення української економіки.

Компанії було відібрано за фундаментальними показниками, внаслідок чого до GSXEUKRA найбільше відносяться компанії, які займаються машинобудуванням та будівництвом.

За показниками останніх років GSXEUKRA рухається схоже на поточну кількість будівництва в Україні, а також разом з номінальним ВВП України.

У таблиці вказані імена, тікери, вага в індексі та сектори, де працюють компанії, додані до індексу.

Capitalist Invest

18 Nov, 07:55


У свіжому випуску дослідження ринків говоримо про те, як перегрівається американська економіка і як це впливає на ринки.

На ринку акцій схоже завершився медовий місяць, пов'язаний з перемогою Трампа, оскільки інвестори переглядають можливі політики та звертають увагу на актуальні дані в економіці.

Аутсайдером тижня став сектор охорони здоров’я через можливе призначення конспіролога Роберта Кеннеді на посаду міністра охорони здоров’я США за нового уряду.

Також впали компанії, які працюють в секторах постачання сировини та технологій, а фінансовий сектор став єдиним, який зріс на тлі позитиву щодо дерегуляції банків.

Goldman Sachs створив індекс компаній, які виграють від відновлення України, який ми опублікували у нашому свідому дослідженні.

Наступного тижня в центрі уваги буде квартальний звіт найбільшої за капіталізацією компанії в світі – Nvidia (NVDA).

Наші дослідження ринку, традиційно доступні за посиланням всім охочим – https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

15 Nov, 10:04


Європейські валюти будуть програвати у 2025

Один з ключових макропрогнозів на наступний рік полягає в тому, що ЄЦБ буде випереджати ФРС у пом'якшенні монетарної політики, оскільки перешкоди для зростання економіки єврозони, схоже, посиляться через протекціонізм Трампа, в той час як фіскальні стимули змушують ФРС бути обережною щодо зниження ставок.

Відповідно, аналітики очікують подальшого розширення розриву в дворічному свопі EURUSD до 2%, що передбачає падіння ціні євро нижче 1.05 проти долара (до виборів Трампа євро був в діапазоні 1.10).

Нові тарифи від Трампа будуть ключовими чинниками, але не можна ігнорувати геополітичні ризики, низьку ймовірність будь-яких фіскальних стимулів в єврозоні, а також вибори в країнах ЄС, які потенційно можуть створити нові тертя з Брюсселем.

Пік премії за ризик може випасти на 4 квартал 2025 року – 1 квартал 2026. Навіть якщо євро зможе утриматись вище паритету (1.00) до цього часу, є всі умови для структурного зсуву з діапазону 1.05-1.10 до діапазону 1.00-1.05 у 2025 році.

Сильніше за євро можуть почуватись швейцарський франк та британський стерлінг.

Capitalist Invest

14 Nov, 13:04


🏷 Black Friday у школі «Останній капіталіст»

Друзі, ми як справжні капіталісти не могли пройти повз цю подію. Тож настав час скористатися моментом і вкластися в знання.

📣 Оголошуємо масштабну акцію знижок до -45%!
🗓 Акція діє з 14 по 29 листопада включно.

Акція 👉🏻
https://bit.ly/3Z6AJJs

Зараз ви можете придбати курси-бестселери два по ціні одного! 💸

⚡️ Пакет «Фінансова грамотність + Основи інвестування»
🎯 Тариф “Розширений”
15 800 грн ➡️ 7900 грн
🎯 Тариф “Самостійний”
9800 грн ➡️ 4900 грн

⚡️ Пакет «Фінансова грамотність + AI: ваш помічник у побуті та роботі»
🎯 Тариф “Розширений”
15 800 грн ➡️ 7900 грн
🎯 Тариф “Самостійний”
9800 грн ➡️ 4900 грн

🤔Який тариф обрати?
Якщо для вас в пріоритеті перевірка домашніх завдань, зворотній звʼязок та допомога куратора, то вам ідеально підійде тариф «Розширений», якщо вам потрібно тільки подивитися лекції, то тариф «Самостійний».

Інші пакети тут 👉🏻https://bit.ly/3Z6AJJs

Поспішайте скористатися вигідними умовами, обрати навчання.

Capitalist Invest

13 Nov, 14:39


Американські акції продовжать бути у висхідній траєкторії

Республіканський контроль над Конгресом є ключовим для Трампа для продовження терміну дії положень Закону про скорочення податків і створення робочих місць. І саме його вже остаточно отримає Республіканська партія.

Трамп швидше за все, запропонує нові скорочення, які, можливо, включатимуть корпоративні податки.

Бюджетні процедури Конгресу допускають збільшення дефіциту протягом наступного десятиліття, що, ймовірно, означає постійний бюджетний дефіцит – один з факторів, який сприятиме зростанню довгострокових дохідностей державних облігацій США (тобто проти цін).

У найближчій перспективі американські акції отримають підтримку завдяки:
• вражаючим зростанням доходів бюджету;
• стійким зростанням корпоративних доходів;
• політичною ясністю;
• зниженням ставок ФРС.

У довгостроковій перспективі багато що залежить від того, наскільки програма Трампа буде реалізована.

Енергетичний, фінансовий і технологічний сектори можуть отримати вигоду, частково від дерегуляції.

Існує багато факторів, включаючи обмеження пропозиції, такі як старіння робочої сили, що утримують інфляцію на рівні, вищому за допандемічний. Більш висока інфляція і процентні ставки в довгостроковій перспективі можуть в кінцевому підсумку поставити під сумнів ризикові настрої.

Capitalist Invest

12 Nov, 16:11


Голова ФРС готовий до судових справ, якщо Трамп спробує звільнити Павелла

Джером Павелл, чинний голова Федеральної резервної системи, може стати фігурою судової битви, якщо Дональд Трамп спробує його усунути. Ще у 2018 році, коли тодішній президент Трамп був незадоволений зростанням процентних ставок, Павелл готувався до можливого судового протистояння, щоб зберегти незалежність центрального банку.

Ця готовність підкреслює його позицію щодо важливості захисту незалежності ФРС від політичних впливів, адже прецедент усунення голови банку за політичні рішення міг би поставити під загрозу стабільність економічної політики США.

Федеральна резервна система зберігає свою незалежність у проведенні монетарної політики ще з часів високої інфляції 1970-х років. Записи з Овального кабінету свідчать, що президент Річард Ніксон тиснув на голову ФРС Артура Бернса з вимогою послабити політику перед виборами 1972 року, і Бернс піддався цьому тиску.

Після років високої інфляції, які були подолані суворою рецесією початку 1980-х років, ФРС та інші центральні банки світу отримали значну операційну автономію від своїх урядів для встановлення процентних ставок в інтересах довгострокового економічного розвитку.

Незалежність центрального банку також дозволяє політикам уникати відповідальності за непопулярні кроки щодо стримування інфляції.

Хоча в законодавстві США немає чіткого положення щодо звільнення голови ФРС президентом, експерти вважають, що Павелл має сильні юридичні аргументи.

У своїй нещодавній відповіді на запитання про можливе звільнення він впевнено сказав: «Ні», наголошуючи, що це «не дозволено законом».

Спроба усунути голову ФРС зараз, коли центральний банк ще не завершив боротьбу з інфляцією, буде більш деструктивною для ринків, ніж під час першого терміну Трампа.

Нині як короткострокові ставки, встановлені ФРС, так і довгострокові ставки, що визначаються ширшими економічними факторами, значно вищі, ніж у період його першого президентства.

Трамп неодноразово обіцяв знизити інфляцію та процентні ставки. «Інфляція, пам’ятайте, це руйнівник для країни», — заявив він у травні, відповідаючи на питання про високі витрати на запозичення. «І ми не можемо ризикувати цим».

Capitalist Invest

10 Nov, 19:44


У новому дослідженні ринку продовжуємо розбирати перемогу Трампа та його вплив на ринок

Окремо детально розібрали те, як зменшуються фонди, які займаються активним інвестуванням, і як зростає пасивне інвестування і які будуть наслідки цього.

Що буде з борговою політикою США і чи є проблемою наближення навіть до показника в 200% боргу до ВВП в США.

Читайте актуальну інформацію як завжди у наших щотижневих дослідженнях ринку – https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

07 Nov, 19:53


На американському ринку завершується сезон звітів за попередній квартал, а президентом обрали Трампа

У спеціальному дослідженні ринку аналізуємо як себе показали різні сектори й конкретні компанії після своїх звітів.

Як сектори відреагували на перемогу Трампа на виборах та які компанії можуть стати бенефіціарами політики нової адміністрації, а які знаходяться у зоні ризику.

Окремо розбирали актуальне питання перепроданості облігацій і чому вони стають привабливими саме зараз.

Читайте у нашому дослідженні ринку, як завжди, за посиланням – https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

06 Nov, 14:35


Потенційний вплив нових тарифів на швейцарський франк

Вчора ми говорили про те, як прихід Трампа до влади вплине на торговельні війни та які будуть наслідки для економічного зростання.

Сьогодні ж сфокусуємось на трейдах та активах, яку вони будуть показувати динаміку на тлі таких змін у міжнародній торгівлі.

Про те, як різні сектори й ринки Європи і країн, що розвиваються реагують на зміну політик щодо тарифів ми говорили у нашому останньому щотижневому дослідженні ринку.

У тексті ми згадували, що Швейцарія здається цілком ізольованою, оскільки є захисним активом, а експорт країни є нееластичним через свою «технологічно розвинену» продукцію. Тому відносно масштабу торгового сектору Швейцарії вплив тарифів буде мінімальним.

Швейцарський франк (CHF), можливо, найбільше виграє від зростання тарифів, окрім долара.

Крім привабливих складових експорту Швейцарії, франку притаманні класичні характеристики "безпечної гавані", які повинні зацікавити інвесторів внаслідок запровадження тарифів для єврозони, оскільки франк має тенденцію до зміцнення, коли європейське економічне зростання сповільнюється.

Франк також має тенденцію до зростання, коли інфляція в світі є високою і ЦБ буде менш стурбований міцністю CHF, якщо світова інфляція знову почне зростати у відповідь на вищі тарифи.

Capitalist Invest

05 Nov, 19:22


Торгівельна війна за Трампа 2.0 розпочнеться в перший день?

У США розпочались вибори, про перебіг яких ми розповідаємо на основному каналі, а тут ми обговоримо вплив політичних кроків кандидатів у разі їх перемоги.

Одна з найважливіших змін, яка очікується від Трампа – торгівельна війна з Китаєм, ЄС, Мексикою та іншими країнами.

Ціль торгівельної війни – підняти попит на вітчизняне виробництво і зменшити дефіцит у торгівлі з цими країнами. Архітектором торгівельної війни стане Роберт Лайтгайзер, який був торговим представником США за першого президенства Трампа.

Виграють від такої війни національні (в США) виробники, а програють імпортери, іноземні компанії, які орієнтуються на американський ринок та експортери, які працюють на такі ринки, як Китай, який запровадить аналогічні кроки у відповідь.

Під час свого першого президентського терміну колишній президент Трамп присвятив свій перший повний рік податковій реформі у 2017 році, і фондовий ринок виріс на 19%.

У 2018 році, майже через 18 місяців свого першого терміну, президент Трамп зосередився на торговельній війні, яка досягла свого піку лише на третьому році його першого терміну (2019 рік).

За сценарієм Трампа 2.0 можна очікувати, що торговельна війна почнеться в перший же день. Цього разу мислити треба швидше, масштабніше, універсальніше.

За даними МВФ, потенціал значного підвищення тарифів та заходів у відповідь є основним ризиком, який негативно вплине на зростання світового ВВП протягом наступних 5 років, причому вплив торговельної війни 2025 року буде відчутнішим у 2026 році. Важливо зазначити, що прогнози МВФ щодо ВВП ґрунтуються лише на одному раунді зростання тарифів.

Згідно з аналізом Bloomberg Economics, загальний тариф у розмірі 60%, ймовірно, майже повністю скоротить імпорт США з Китаю.

Крім того, виходячи з моделі «око за око» під час першого терміну Трампа, Китай, ймовірно, застосує заходи у відповідь, що призведе до скорочення американського експорту до Китаю майже до нуля, що становитиме щорічну втрату близько 150 млрд доларів США.

Capitalist Invest

03 Nov, 17:42


Насичений тиждень, що передує одному з найважливіших тижнів у році для США

Цього тижня у США відзвітувались за квартал 5 найбільших компаній в США, результати яких вплинули на динаміку ринків.

Також був опублікований великий блок економічних даних, в тому числі показник інфляції за PCE, за яким уважно стежить ФРС та звіт по ринку праці, який показав найгірший показник за останні 4 роки.

Багато показників в економіці рухаються в різні сторони, що створює певний сценарій Goldilocks, коли економіка і не гаряча, і не холодна, іншими словами з помірним економічним зростанням за невеликої інфляції, яка дозволяє проводити приємну для ринку монетарну політику ЦБ.

Також у цьоготижневому звіті деьтально розбираємо те, як на ринки вплинуть нові можливі торговельні тарифи від нової адміністрації Байдена.

Нас очікує жвавий і важливий тиждень, тому слід якісно аналізувати ринок разом з нами – https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

30 Oct, 18:24


Звіт Alphabet: Q3 2024

Основні параметри:
• Прибуток на акцію (EPS): $2.12 (очікування - $1.84)
• Виторг (Revenue): $88.27 млрд (очікування - $86.45 млрд)
• Ціна акцій на премаркеті: +5.5%

Загалом гугл показав хороші показники у всіх основних сферах які цікавлять інвесторів - клауд, пошук, реклама, ютуб.

Найбільше виріс Google Cloud: $11.35 млрд (очікування - $10.91 млрд). Це складає +35% у порівнянні з попереднім роком. Такий швидкий ріст вказує на зростаючий попит технологій штучного інтелекту, що є цілком очікуваним.

Ринок демократизуються, все більше компаній використовують різні моделі для оптимізації своїх задач, і багато з них використовують хмарні технології для цих потреб.

Попереднього кварталу інвестори були незадоволені збільшенням капітальних витрат (capital expenditures) на розширення клауду, штучного інтелекту та інших технологій, що потягнуло акції вниз, незважаючи на непогані показники.

Цього разу, при аналогічному збільшенні (вже до $13 млрд), інвестори реагують спокійніше.

Незважаючи на це, хвилювання через антимонопольні позови проти компанії лишаються, що лишає Alphabet компанією з найменшим показником P/E серед технологічних гігантів.

Capitalist Invest

30 Oct, 08:12


Цей тиждень буде надважливим для фінансових ринків, оскільки п’ять технологічних гігантів — Apple, Microsoft, Alphabet (Google), Amazon та Meta — звітуватимуть про свої прибутки.

Сукупна капіталізація цих компаній перевищує $12 трлн, що становить майже чверть від загальної капіталізації індексу S&P 500.

Їх фінансові результати не лише вплинуть на загальний ринок, а й дадуть інвесторам уявлення про подальший розвиток штучного інтелекту, хмарних технологій та інших ключових секторів.

Що очікувати від звітів?

1. Інвестиції у AI: коментарі щодо інвестицій в AI та монетизації нових продуктів можуть суттєво вплинути на динаміку акцій таких компаній, як Nvidia, Broadcom та Taiwan Semiconductor. Багато інвесторів критикували рішення великих технологічних компаній про збільшення інвестицій в цю сферу після звітів попередньої четверті, тому ці результати будуть визначальними для інвесторів.

2. iPhone та інші продукти Apple: результати Apple впливатимуть на її постачальників, зокрема виробників чіпів, таких як Qualcomm, а також на компанії, що постачають компоненти для iPhone. Інвестори уважно стежитимуть за попитом на нову модель iPhone, який може дати сигнал про споживчі настрої на ринку.

3. Хмарні технології та онлайн-реклама: Amazon, Google та Microsoft є лідерами у хмарних обчисленнях. Їхні інвестиції та прибутковість у цій сфері визначать подальші тенденції на ринку. Також значущим буде звіт Meta, де відображатиметься стан ринку онлайн-реклами, на який сильно вплинули зміни у конфіденційності користувачів.

4. Реакція ринку та індекс S&P 500: результати цих компаній матимуть значний вплив на весь ринок, а також створять «хвильові ефекти» для інших індексів. Інвестори можуть очікувати на волатильність, оскільки будь-яке відхилення від прогнозів може спричинити як стрімке зростання, так і різке падіння.

Додаткові фактори, що впливатимуть на ринок:

• Статистика ВВП США за III квартал: середа.
• Ринок праці та звіт з безробіття: п’ятниця.
• Вибори президента США: 5 листопада,
• Засідання Федеральної резервної системи: 6-7 листопада

Усі ці події значно вплинуть на ринок, адже політичні та монетарні новини завжди вносять елементи непередбачуваності для інвесторів.

Тиждень обіцяє бути насиченим на події, які можуть задати новий курс для фондового ринку на кілька місяців, а то і років вперед.

Capitalist Invest

28 Oct, 14:24


Тиждень був не таким насиченим на цікаві події та нові економічні дані, проте цього тижня ми розбираємо чому ціни на облігації не зросли у відповідь на зниження ставок

В чому причина та чому крива дохідностей вирівнюється.

Наш аналіз також пропонує погляд на Leading Economic Index та силу американської економіки.

Притік коштів у китайські акції сповільнюється після значних притоків на тлі стимулів китайьских чиновників.

На товарних ринках, особливо ринках нафту й газу, зростає невизначеність щодо подальшої динаміки, оскільки є як "бичачі", так і "ведмежі" фактори.

Наступний тиждень ознаменується звітами найбільших компаній США, які ми будемо розбирати у наступному дослідженні ринку.

Наші дослідження вже опубліковані за посиланням – https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

23 Oct, 09:18


Ядерна революція технологічних гігантів

Великі технологічні компанії, такі як Microsoft, Google та Amazon, активно досліджують нові джерела енергії для забезпечення своїх потреб у потужностях, особливо в контексті роботи центрів обробки даних для штучного інтелекту. Одним із перспективних рішень є малі модульні реактори (SMR) — інноваційні ядерні установки, які можуть забезпечувати чисту та постійну енергію без викидів CO₂.

За словами міністра енергетики США Дженніфер Ґренголм, малі модульні реактори можуть стати революційним рішенням для технологічних гігантів, оскільки вони дозволяють постійно забезпечувати енергією центри обробки даних, що надзвичайно важливо для безперервної роботи AI-моделей. Проте, впровадження цих технологій потребує часу та співпраці між компаніями, щоб знизити ризики та розподілити витрати.

Наприклад, Google вже уклала угоду з компанією Kairos Power, щоб до 2035 року отримати 500 МВт потужностей від SMR. Це дозволить Google зменшити свою залежність від традиційних джерел енергії та зробити вагомий внесок у декарбонізацію.

Amazon також інвестує в малі модульні реактори через співпрацю з X-energy. Це може змінити енергетичний ландшафт у США, оскільки вперше такі технології можуть бути використані в масштабі для забезпечення центрів обробки даних та промислових підприємств.

Ці інвестиції у нові джерела енергії не лише допоможуть великим технологічним компаніям вирішити проблему високого енергоспоживання AI, але й сприятимуть зниженню їх вуглецевого сліду, що є умовами багатьох європейських та американських регуляторів.

Capitalist Invest

20 Oct, 15:52


У сьогоднішньому щотижневому дослідженні ринку говоримо про актуальні події на ринку і те, як на ринку досі настрої дуже сильні

Розбираємо привабливість бізнесу Netflix для додавання у портфель, оскільки компанія розширює ринки і збільшує маржу.

Компанії продовжують звітуватись і впливати на ринок, зокрема гіганти індустрій охорони здоров'я і напівпровідників: UNH, TSM та ASML. У нашому дослідженні вивчаємо як їх звіти вплинули на котирування на ринку.

Хто ж купує золото за такими цінами? Попри те, що золото зазвичай має тенденцію до падіння, коли реальні ставки зростають, в цьому циклі воно зростає.

Традиційно розбираємо товарні ринки та те, що відбудеться наступного тижня.

наші дослідження публікуються за скромну підписку тут –https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

11 Oct, 09:49


Можливий Розподіл Google: Що потрібно знати Інвесторам

Міністерство юстиції США (DOJ) запропонувало засоби правового захисту, які можуть призвести до розподілу Google, дочірньої компанії Alphabet, після рішення федерального судді в серпні про те, що технологічний гігант має незаконну монополію в сфері пошукових послуг.

У той час як DOJ розглядає заходи від поведінкових обмежень до структурних змін, інвестори замислюються над потенційним впливом на акції GOOGL та ринок в цілому.

Розподіл такого масштабу не відбувався з часів демонополізації AT&T у 1980-х роках, що призвело до зростання конкуренції та інновацій в телекомунікаційній галузі.

Подібний результат для GOOGL може розкрити приховану вартість у різноманітному портфелі Alphabet.

Наприклад, відокремлення основних бізнесів, таких як пошук, YouTube, хмарні сервіси та проекти на кшталт Waymo, може виявити індивідуальні сильні сторони, які наразі недооцінені в загальному пакеті.

З точки зору оцінки, аналіз суми частин вказує на те, що компоненти Alphabet разом можуть коштувати навіть більше, ніж її поточна ринкова капіталізація.

Інвестори, такі як Білл Найгрен, керівник фонду Oakmark Select, вважають, що розподіл сегментів компанії може призвести до зростання ціни акцій, оскільки справжня вартість кожного бізнес-підрозділу стане більш прозорою.

Однак важливо враховувати, що одним із найбільших активів таких компаній, як Google, є дані — і безперешкодний обмін цими даними між сервісами є надзвичайно важливим для їхнього успіху.

Alphabet побудувала величезну екосистему, де кожен сервіс підсилює інші, створюючи мережевий ефект, який важко кількісно оцінити.

Хоча деякі спекулюють на потенційній вигоді для акцій, майже неможливо оцінити вплив цієї взаємопов'язаної екосистеми на загальну вартість компанії.

Крім того, шлях до можливого розподілу, ймовірно, буде довгим і насиченим юридичними перешкодами. Такі структурні засоби правового захисту "важко реалізувати" і їх впровадження може зайняти роки.

Протягом цього періоду швидкі технологічні досягнення, особливо в галузі штучного інтелекту, можуть змінити конкурентне середовище, пропонуючи альтернативи традиційним пошуковим сервісам і ще більше ускладнюючи ситуацію.

Capitalist Invest

06 Oct, 14:39


В фокусі уваги цього тижня: атака Ірану на Ізраїль та гарячий ринок праці

Іран вирішив підвищити геополітичну напруженість, тому це підбиває вгору ціни на нафту та інші активи для "захисту" від нових ризиків.

Це в тому числі створює ризики для ФРС для продовження зниження ставок, оскільки вищі ціни на сировину – негатив для відновлення інфляції.

Ряд індикаторів свідчать взагалі про те, що економіка відновлюється і ринок праці продовжує бути гарячим попри очікування зниження.

Тому ринок зараз переоцінює подальші наміри ЦБ США знижувати ставки протягом цього і наступного років.

В нашому ж дослідженні ми структуровано пояснюємо причини й наслідки нинішньої ситуації на ринках і в економіці.

Якщо ви теж хочете ознайомлюватись кожної неділі з нишими дослідженнями ви маєте бути підписані тут – https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

30 Sep, 14:54


Стимулювання економіки Китаю викликає хвилювання на світових ринках

Китайcьскі чиновники у минулий вівторок оголосили низку монетарних заходів, тому китайський індекс CSI 300 зріс на 4,3%, що стало найбільшим стрибком з липня 2020 року.

У США акції зазнали помірних приростів, проте товари відчули найбільший вплив.

Стимулюючий пакет Китаю в розмірі $325 млрд зосереджується переважно на монетарній політиці, включаючи зниження норми резервних вимог для банків на пів відсоткового пункту.

Цей крок вивільняє близько $142 млрд ліквідності, спрямованих на стимулювання кредитування та економічної активності.

Це зроблено щоб підтримати економіку, обтяжену слабкими ринками нерухомості та повільним зростанням виробництва.

Інвестори зараз спостерігають, чи запровадить Пекін додаткові фіскальні стимули, особливо в галузі інфраструктурних витрат.

Однак, разом узяті, ці заходи, схоже, не вирішують великої проблеми, що стоїть перед КНР, яка в основі своїй полягає в недостатньому інвестуванні, що фінансується за рахунок надмірного боргового навантаження.

Такі дії можуть ще більше підвищити ціни на товари, впливаючи на все — від виробничих витрат у США до динаміки енергетичного сектору.

Впровадження всіх цих заходів одночасно є надзвичайно незвичним. Це свідчить про терміновість, яку відчувають у Пекіні, щоб відвернути дефляційні ризики та забезпечити зростання для досягнення цьогорічної мети в 5%.

Для американських та європейських інвесторів такі хвилювання можуть означати вищі витрати на сировину та збільшення волатильності інфляції.

Хоча підвищені ціни на товари не завжди призводять до вищої споживчої інфляції, вони можуть створити непередбачуваність у ланцюгах постачання та ціноутворенні на сировину для бізнесів, особливо малих підприємств.

Capitalist Invest

29 Sep, 16:26


У сьогоднішньому дослідженні ринку говоримо про те, як ринок реагував на нові стимули Китаю та публікацію свіжих даних по інфляції

Детально вивчили питання як швидко може настати розуміння щодо найближчої рецесії та які реальні повноваження в ФРС для впливу на економіку.

Чи дійсно ФРС через ставки так сильно впливає на ринок чи є інші фактори, які мають більше значення і ФРС працює радше як флюгер, а не рушій економічної поведінки?

Відновлювальна енергетика Європи стає привабливою? Які фактори і індикатори вказують на це?

Також цього тижня китайский уряд запустив чергові стимули, питання як вони вплинуть на ринок і активи теж розглянуте нами.

Читайте все традиційно в нашому дослідженні ринку – https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

23 Sep, 14:05


Технологічні гіганти під наглядом нової голови антимонопольного комітету ЄС

Іспанська соціалістка Тереза Рібера готується стати новим обличчям антимонопольної політики Європейського Союзу, що відповідає за регулювання найбільших технологічних та фінансових корпорацій.

Вона буде мати право санкціонувати великі корпоративні злиття та карати ті компанії, що намагаються обмежити конкуренцію. Також серед викликів Рібери буде інтеграція ШІ з дотриманням конкурентних стандартів та належної регуляції.

Більш жорстка антимонопольна політика, яка, ймовірно, буде проводитися під керівництвом Рібери, стане великим випробуванням для технологічних гігантів.

ЄС уже давно демонструє намір боротися з домінуванням великих технологічних компаній на ринку, вводячи значні штрафи та запроваджуючи строгі регуляції. Під керівництвом Рібери, відомої своєю рішучістю у питаннях екологічної політики, ця боротьба може зміцнити свої позиції, що змусить компанії, такі як AMZN, AAPL, GOOGL, MSFT і META, ще більше адаптуватися до суворих європейських стандартів.

Впровадження таких ініціатив може призвести до додаткових штрафних санкцій та змусити великі компанії адаптувати свої бізнес-моделі до більш жорстких вимог ЄС, що значно вплине на їхні фінансові показники та глобальну стратегію розвитку.

Відповідно це варто враховувати при аналізі таких компаній та потенційні виклики для них.

Capitalist Invest

22 Sep, 17:50


Цього тижня відбулась одна з найважливіших подій цього кварталу – засідання ФРС і початок нового циклу монетарної політики.

У черговому дослідженні аналізуємо це рішення, які будуть наслідки для ринків і що очікувати від різних класів активів.

Також детально вивчили дослідження динаміки цін на тлі дуже близьких виборів, коли кандидати йдуть дуже близько і кожен має шанси на перемоги: які активи виграють від таких виборів і як зростає волатильність на основі даних про президентські вибори з 1928 року.

Найцікавіше, що в цілому не так важливо хто виграє, а важливо як, оскільки інвестори закладають в ціну ризики завчасно.

Також показали дані по виробництву нових iPhone 16, які доставляються швидше клієнтам ніж 15 моделі, що свідчить або про зменшення попиту, або про збільшення пропозиції.

Тож, продовжуйте аналізувати ринки і якісно формувати портфель разом з нами – https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

19 Sep, 16:35


ФРС знижує ставки: що це означає?

Центральний банк США – ФРС оголосили вчора про перше за 4 роки зниження ставок.

Відсоткові ставки по суті це показник ставок для кредитування економіки. Чим вищі ставки тим менш вигідно залучати позиковий капітал, що відповідно й тисне на економічний розвиток.

Зниження ставок, що і зробило ФРС навпаки – позитив для економіки, оскільки кошти можна залучити під менший відсоток.

Також зараз ходять слухи, що регулятор до кінця року завершить свою кампанію скорочення балансу (зменшенню капіталу), яке теж тиснуло на економіку й ринки.

В цілому це було очікуваним рішенням для ринку, були розбіжності в деталях рішення про зниження – ФРС буде діяти помірно чи агресивно, регулятор обрав другий шлях, що вказує на можливі попередні помилки у політиці та проблеми в економіці, які й тиснуть на чиновників.

Ринкам рішення більш ніж сподобалось, тому можна помітити зростання основних індексів.

Ми б зараз говорили про те, що ринок акцій продовжить своє середньострокове зростання після значних корекцій, які тривали з кінця липня.

Більш детально рішення і наслідки ми обговоримо у відео та щотижневому дослідженні ринку вже незабаром.

Capitalist Invest

17 Sep, 18:10


Amazon працює над створенням альтернативи GPS

Це відбувається через зростаючі загрози перешкод у роботі супутників після вторгнення Росії в Україну. Проєкт Kuiper від AMZN, вартістю $10 млрд, має на меті запустити тисячі супутників для доступу до інтернету в віддалених районах, а також може включати технології для підтримки роботи GPS.

Після почастішання випадків глушіння GPS, особливо у військових зонах, таких як Україна та Близький Схід, зростає потреба в захисті навігаційних систем.

Експерти вважають, що супутники на низьких орбітах, такі як ті, що планує запустити Amazon і Starlink від SpaceX, можуть стати стійкішими та надійнішими альтернативами.

З огляду на залежність світу від GPS як для цивільних, так і для військових потреб, захист цієї технології стає важливим пріоритетом.

У таких умовах глобальні компанії шукають нові рішення для збереження стабільності навігаційних систем у випадку перешкод або атак.

Висока частка на цьому швидко зростаючому бізнесі допоможе компаніям збільшити прибутки в майбутньому, тому слід зважати на такі процеси і їх підтримку урядами.

Capitalist Invest

15 Sep, 17:38


Цей тиждень відзначився сильним відновленням ринку на тлі публікації нового звіту по зростанню інфляції в США за серпень.

Ринок на повну потужність готується до одного з найважливіших засідань ФРС за кілька останніх років, де регулятор перейде до нового етапу у своїй монетарній політиці.

Наразі ринок розділився рівно 50/50 ставлячи на 0.25% зниження ставки чи на 0.5%, ми очікуємо помірного зниження і не агресивних кроків з боку чиновників ФРС.

Золото продовжує своє зростання і досягає нових піків, а нафта мала значне падіння протягом останніх тижнів і ми вважаємо, що прийшов час для певного зростання у цьому сировинному товарі, як і по агрокорзині.

Більше читайте традиційно у нашому дослідженні ринку – https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

12 Sep, 13:40


Інфляція в США продовжує знижуватись, а ринки стабілізуватись

Як ми і написали у нашому дослідженні ринку в цю неділю, дані по інфляції в США вийшли у рамках прогнозу і підтримали ціни акцій після розгромного попереднього тижня (SPY -3%, QQQ -4.6%).

В рамках очікувань вийшли дані по зростанню за місяць і завдяки високій базі попереднього року інфляція за CPI вже 2.5%, а базова 3.2%.

Основний внесок в падіння інфляції внесли енергоносії, ціни на які продовжують падати, тому можна очікувати високий вплив і у даних за вересень.

Серпневі дані за CPI закріпили очікування щодо зниження відсоткових ставок на 25 б.п. у вересні.

В цілому це позитивний сигнал для ринку акцій: інфляція залишається помірною дозволяючи збільшувати корпоративні прибутки при цьому не сигналізує про дефляцію чи навпаки пожвавлення в економіці.

Capitalist Invest

09 Sep, 20:04


Мін'юст США проти GOOGL

Уряд США посилює свою боротьбу проти домінування GOOGL в сфері онлайн-реклами через новий антимонопольний судовий процес, який розпочався цього тижня.

Мін'юст звинувачує Alphabet Inc. (GOOGL) у використанні його рекламних технологій, зокрема Google Ad Manager, для придушення конкуренції та контролю над значною частиною ринку цифрової реклами. Ця технологія, яка керує аукціонами для розміщення реклами, надала GOOGL величезну владу в онлайн-рекламі.

Цей судовий процес продовжує інший антимонопольний позов, спрямований на пошуковий бізнес GOOGL, у якому федеральний суддя постановив, що GOOGL незаконно утримувала монополію.

У новій справі Мін'юст прагне розділити частини рекламної діяльності GOOGL, включно з інструментами, які компанія отримала після покупки DoubleClick за $3,1млрд у 2008 році. Сьогодні ці інструменти забезпечують рекламні транзакції на 87% сайтів у США. У разі успіху, судовий процес може призвести до суттєвої реорганізації рекламного бізнесу та зміни всього ринку онлайн-реклами.

Однак GOOGL стверджує, що його рекламні інструменти ефективні, конкурентоспроможні та постійно вдосконалюються відповідно до потреб ринку. Компанія попереджає, що демонтаж її рекламної діяльності може підвищити витрати для бізнесів і придушити інновації. Проте, якщо Мін'юст виграє справу, це може змусити гіганта продати частини свого рекламного бізнесу, що матиме величезні наслідки для екосистеми онлайн-реклами.

Цей випадок є частиною ширшої тенденції зростаючого регуляторного тиску на великі технологічні компанії як у США, так і в Європі. Уряди та антимонопольні органи дедалі більше переслідують такі компанії, як GOOGL, AAPL, META та AMZN, звинувачуючи їх у монополістичних практиках.

ЄС особливо активний у цьому питанні, накладаючи значні штрафи та приймаючи закони, такі як Акт про цифрові ринки, щоб обмежити домінування Big Tech.

Зі зростанням кількості судових процесів, регуляторний тиск стає однією з найбільших загроз для цих компаній, що потенційно може призвести до значних змін у їхніх бізнес-моделях та суворіших вимог до дотримання норм.

Відповідно це тиснутиме на прибутки корпорацій та ціни їх акцій.

Capitalist Invest

08 Sep, 17:19


Тиждень, що минув став найгіршим з березня 2023 року, для ринків

Що сталось і що буде далі – детально досліджували у нашому черговому щотижневому дослідженні ринків.

Також детальніше обговорили плани ФРС щодо зниження ставок і чи можуть вони бути агресивними вже цього засідання чи на інших цього року, як це прогнозують ринки.

Куди ж вкладати капітал, які сектори виграють при різних сценаріях, які повʼязані з рішенням ФедРезерву також вивчили у нашому звіті цього тижня.

Традиційні огляди товарних ринків і потоків коштів фондів до прочитання.

Дослідження, як і раніше, доступні тут – https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

03 Sep, 16:16


Чого очікувати від ринку у вересні?

Вересень історично є складним місяцем для фондового ринку. З 1928 року індекс S&P 500 часто демонструє слабші результати протягом цього періоду, часто закінчуючи місяць у мінусі.

Така тенденція значною мірою пов'язана зі зростанням обсягів торгівлі, коли інвестори повертаються після літа, що призводить до підвищеної волатильності.

У результаті, вересень здобув репутацію одного з найволатильніших місяців року, коли значні коливання ринку не є рідкістю.

Однією з найочікуваніших подій цього місяця є засідання Федеральної резервної системи 18 вересня.

Ринок широко очікує рішення про зниження процентних ставок, що може вплинути на напрямок ринків.

Однак це рішення, ймовірно, буде залежати від звіту про зайнятість за серпень, який має бути опублікований 6 вересня.

Слабший, ніж очікувалося, звіт може спонукати ФРС до більш суттєвого зниження ставки, що може сигналізувати про занепокоєння щодо здоров'я ширшої економіки.

З огляду на ці динаміки, варто підготуватися до можливих коливань ринку протягом вересня, оскільки дії ФРС та економічні дані відіграватимуть ключову роль у формуванні настроїв на ринку.

Capitalist Invest

25 Aug, 16:01


Цього тижня аналізуємо нові сигнали голови ФРС Пауелла про початок зниження ставок вже у вересні.

Чому до засідання може продовжити зростання, а потім продемонструвати корекцію – у нашому дослідженні ринку.

Також розібрали актуальні макроекономічні дані, які були опубліковані цього тижня: LEI, Індекс оптимізму малого бізнесу NFIB, скорочення зростання робочих місць за рік, глобальний PMI та продажі нового житла.

У контексті рухів коштів взаємних й хедж-фондів виділили основні акції, які полюбляють обидва типи фондів: CRH, FI, MA, PGR, UBER, UNH, V, WDAY.

Нещодавні ринкові зміни призвели до змін у стратегіях як хедж-фондів, так і взаємних фондів, з акцентом на підтримці стійкості в умовах невизначеності ринкового середовища.

Наступний тиждень буде досить спокійним, тому змін у динаміці на ринку ми не очікуємо.

Якщо ви досі не підписані на наші дослідження, які виходять кожного вечора неділі, то ви багато чого втрачаєте – https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

23 Aug, 11:02


Сьогодні серед постів по фундаменту інвестицій ми розглянемо кредитний ризик, який важливий як на ринку акцій, так і на ринку облігацій.

Бачимо, що активність на таких постах значно менша ніж на актуальних подіях, тому якщо вам це актуально і варто продовжувати, зробіть хоча б 100 реакцій на пост 🫡

Отож, кредитний ризик (credit risk)– це ризик фінансових втрат через неспроможність компанії або іншої структури вчасно та в повному обсязі сплатити відсотки або основну суму боргу. Він складається з двох основних компонентів:

1. Ризик дефолту: це ймовірність того, що емітент не зможе сплатити відсотки або погасити основну суму боргу вчасно.
2. Суттєвість втрат (Loss severity) (або втрати в разі дефолту): Це сума, яку інвестор в облігації може втратити, якщо емітент оголосить дефолт. Суттєвість втрат може бути виражена як у грошовому еквіваленті, так і у відсотках від вартості облігації (включаючи як основну суму, так і несплачені відсотки).

Очікувані збитки за облігацією розраховуються шляхом множення ризику дефолту на величину збитків. Як і суттєвість втрат, очікувані збитки можуть бути виражені у грошовому еквіваленті або у відсотках від вартості облігації.

Спред дохідності та кредитний ризик

Облігації з вищим кредитним ризиком зазвичай торгуються з вищою дохідністю порівняно з більш безпечними облігаціями. Різниця в дохідності між облігацією з високим кредитним ризиком і безризиковою облігацією з аналогічним терміном погашення називається спредом дохідності.

Наприклад якщо 5-річна корпоративна облігація GS торгується зі спредом +250 базисних пунктів до держ облігацій США, а дохідність 5-річних держ облігацій США становить 4,0%, то дохідність корпоративної облігації становитиме 6,5% (4,0% + 2,5%).

Розмір спреду відображає як кредитоспроможність емітента, так і ліквідність ринку його облігацій.

Спред може збільшитись через 2 в основному ризики:

1.Ризик зниження рейтингу:
Це ризик того, що спред збільшиться, якщо емітент стане менш кредитоспроможним. Кредитні рейтингові агентства можуть підвищувати або знижувати рейтинг облігації з часом, впливаючи на спред.
2. Ризик ринкової ліквідності: це ризик отримання меншої суми, ніж ринкова вартість, при продажу облігації. Він відображається у розмірі спреду попиту та пропозиції і, як правило, є більшим для облігацій, випущених менш кредитоспроможними емітентами або меншими емітентами з обмеженим обсягом боргових зобов'язань, що перебувають в обігу на ринку.

В цілому на практиці для нас, як інвесторів, це означає що потрібно шукати компанії які недооцінені ринком і ринок зневажає на їх привабливість порівняно з іншими аналогами, що на ринку облігацій теж зустрічається, хоча і рідше.

Також є значно більше фондів, які можуть активно управляти і акумулювати такі облігації.

На нашу думку, ринок недооцінює привабливість саме муніципальних облігацій і ставить їм занадто низькі кредитні рейтинги порівняно з корпоративними облігаціями, хоча рівень дефолів за десятки років у муніципальних значно нижчий. Про ці облігації та привабливі конкретні фонди на цьому ринку ми поговоримо наступного тижня.

Capitalist Invest

19 Aug, 12:53


Інфляція у США продовжує сповільнюватись і у наступні місяці може практично досягнути таргету ФРС, оскільки з вибірки підуть високі показники інфляції за попередні серпень і вересень.

У нашому черговому дослідженні ринку проаналізували як інфляцію і її вплив на ринки, так і пожвавлення споживачів і гарячий показник по роздрібним продажам, який відкладає сценарій рецесії у Штатах, що підтримало ринки після значного падіння пару тижні тому.

Відновлення після «чорного понеділка» два тижні тому відбулося досить швидко практично на всіх ринках. Багато графіків виглядають як галочки, а деякі, такі як VIX (волатильність), – як літери «V».

Серйозна слабкість даних з ринку праці, яка сприяла розпродажу, не зупинила споживачів, які перевернули сценарій сповільнення економіки і продовжують витрачати кошти.

Додатково цього тижня розглянули привабливі можливості на ринку BDC і компанії, які можна додати до портфелю з якісними портфелями і високими дивідендними показниками і дисконтом до справедливої ціни.

Починаючи з цього тижня у наш огляд товарних ринків починаємо додавати невеликий аналіз і крипто ринку, який як раз і відносить до ринку товарів.

Читайте наше нове долсідження, якщо ви досі не підписані за посиланням – https://bit.ly/researches_pay

Capitalist Invest

15 Aug, 07:42


Вчора було опубліковано звіт по інфляції за CPI у США за липень. Загальний показник знизився до 2.9% річних – мінімум з березня 2021 року. Базовий показник знизився до 3.2%, так само до мінімуму з 2021 року.

Як ми і писали в нашому дослідженні ринку в неділю – інфляція знижується нижче рівня в 3%, який був критичним для ФРС для початку зниження ставок.

Падіння інфляції у річному вимірі буде продовжуватись у наступні місяці, завдяки високій базі у серпні і вересні минулого року, що на руку ФРС для початку нового циклу монетарної політики.

Головне, що було для цього звіту – показати числа у рамках консенсус-оцінок, оскільки вища інфляція і зростаючі ризики рецесії передбачають найгірший для ринків сценарій – стагфляція: висока інфляція і падіння економічної активності.

Також наразі відкладається теза щодо дефляції цін, що плюс для корпорацій, їх прибутки не будуть падати завдяки зниженню цін.

Наразі інфляція знижується в рамках очікувань.

Capitalist Invest

14 Aug, 08:32


Продовжуємо поглиблювати ваші знання світу фінансів і інвестицій розповідаючи сьогодні про MBS – іпотечні цінні папери

MBS – це цінні папери, забезпечені активами, сформовані шляхом об'єднання іпотечних кредитів. Інвестор, який купує іпотечні цінні папери, по суті, позичає гроші покупцям житла.

MBS зазвичай випускаються квазі-державною агенцією або приватною фінансовою компанією, і повинні отримати один з двох найвищих кредитних рейтингів.

Як працюють MBS:

1) Банк надає іпотечний кредит покупцям житла, які забезпечені купленою нерухомістю;
2) Фінустанови об'єднують іпотечні кредити в пули;
3) Пули продаються напівдержавній або приватній фінустанові, яка структурує їх в MBS;
4) MBS випускаються і продаються інвесторам;
5) Обслуговуюча компанія збирає щомісячні платежі по іпотеці від покупців і розподіляє їх між інвесторами MBS;
6) Купуючи MBS, інвестори фактично позичають гроші покупцям житла в пулі. В обмін на це вони отримують періодичні платежі, включаючи виплати відсотків та основної суми боргу за іпотечними кредитами, що лежать в основі цих облігацій.

А тепер поговоримо про сам інвестиційний інструмент – mREIT, які утримують на своїх балансах MBS та фінансують ці інвестиції за рахунок власного та левериджу (позикового капіталу).

Вони мають високий леверидж, і заробляють саме на спреді між ставками за позиковим капіталом і ставками виплат по MBS.

З привабливих mREIT можна виділити: AGNCL, NYMTL, MFAO, NLY-I, RITM-A/D, DX-C.

Capitalist Invest

12 Aug, 08:40


Правило Сама – один з найточніших індикаторів рецесії в США

Він розраховується шляхом нескладної формули: 3-місячне середнє рівня безробіття мінус мінімальне значення рівня безробіття за 12 місяців.

Індикатор сигналізує про рецесію, коли отримане значення перевищує 0.5%, що сталося в липні 2024 року. Востаннє індикатор перевищував 0.5% 2020 року, під час Covid-19.

Нині показник більше ніж на початку будь-якої рецесії за останні 50 років. Чому в цей раз все може бути інакше?

Сама творець цього індикатора каже, що це правило може бути вже не таким надійним через структурні зміни на ринку праці, такі як зростання робочої сили за рахунок нових учасників ринку праці.

Безумовно, це можливо – зрештою, крива дохідності знаходиться на шляху до нормалізації, через тривалий час після того, як вона перевернулася, і рецесії досі не видно.

Але звертати на це увагу всеодно варто, оскільки точність правила Сама становить 100% для кожної рецесії після Другої світової.