ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман @tsegra Channel on Telegram

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

@tsegra


Авторський канал про:
✔️гейміфікацію для бізнесу
🍩сторітелінг у відео, інфографіці та текстах
✔️принципи комічного для блогів

https://www.instagram.com/likhman.ganna/

Консультації - @GLikhman
Адмін - @LabbaLing

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман (Ukrainian)

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман - це авторський канал, який присвячений гейміфікації для бізнесу, сторітелінгу у відео, інфографіці та текстах, а також принципам комічного для блогів. За допомогою цього каналу ви зможете отримати корисні поради та інсайти з маркетингу, які допоможуть вам покращити свій бізнес. Ганна Ліхман, автор каналу, має великий досвід у сфері маркетингу та комунікацій, тому ви можете бути впевнені у якості інформації, яку вона надає. Запрошуємо приєднатися до каналу і отримати багато корисних матеріалів, що допоможуть вам просунутися в своєму бізнесі. Для отримання консультацій звертайтеся до Ганни Ліхман або адміністратора каналу.

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

09 Nov, 16:43


Не знаю, чи бачили ви серіал «Космічні сили» чи «Космічні війська» (Space Force) від Netflix, але я його точно рекомендую.

Це ситуативна комедія, яка має, на жаль, всього два сезони (2020-2022) і торкається тем, близьких нашому духу: постійні кризові ситуації, міжнародні конфлікти, важкі рішення в умовах нестачі ресурсів, шпигунські інтриги та високопосадові змови.

У головній ролі — Стів Карелл, якого ви, напевно, знаєте за мемами та серіалами «Офіс» та «Ранкове шоу». Проте мене зацікавив серіал через участь Джиммі Янга, того самого Джин Яна з «Кремнієвої долини». Він також відомий комік, що в своїх виступах розвінчує стереотипи про азіатів (той, що на постері, зліва, в окулярах).

В центрі сюжету — Марк Нерд, колишній льотчик, герой війни та зразковий сім'янин. Він очікує на підвищення, сподіваючись очолити ВПС США, але несподівано президент доручає йому командувати новоствореними космічними військами. Ну, як доручає. Твітнув він, для початку.

Тож, Марк переїжджає до Колорадо, де знаходиться штаб-квартира, та стикається з новими викликами: конфліктами з науковцями-упертюхами, дочкою-підлітком та проблемами через незвичне становище дружини.

#рекомендансйон

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

05 Nov, 11:00


В якийсь момент ChatGPT у мене визначився з гендером😀 Каже, що "підсвідомо адаптувався". Йой.

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

04 Nov, 07:31


Традиційно підбиваю підсумки місяця. Отже, що тут у жовтні було цікавого🤩

Виглядає так, що креативні вправи та рекомендації "заходять" найбільше. І, навіть, хтось дизлайкнув історію про котика🙈😃

Креативна вправа

6 тригерів та передача досвіду в історії

Креативна вправа (знову)

У що "позалипати" з серіалів у жовтні

Експеримент з Buy Me a Сoffee (не мій)

Структура привабливої історії

ЧизКейс +32% до місячних продажів (а це вже - пані Ані)

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

03 Nov, 11:45


У дорослих не буває ВИПАДКОВИХ речей в гардеробі, страв на тарілці, людей - в оточенні. Все повинно мати сенс.

Почула і замислилась🤔 Щось у цьому є. Як вважаєте?

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

02 Nov, 08:36


Кажуть, що цей серіал оживив тему ромкомів. І якщо ви шукаєте щось атмосферне під какао, ще й любите Крістен Белл з «Good Place», то «Nobody Wants This» («Ніхто цього не хоче») варто подивитись на вихідних.

Сюжет трохи схожий на початок анекдоту: подкастерка, що заробляє на життя розмовами про секс та стосунки зі своєю сестрою Морган, зустрічає на вечірці чарівного рабина і вони закохуються.

Абсолютні протилежності, про що їм голосно і наполегливо торочать родичі та друзі в шоу.

«Ranker» включив цей серіал в ТОПчик контраверсійних, оскільки, на їх думку, жіноча роль з сім'ї головного героя сильно демонізується. Десь вони там побачили лиходійську надмірність.

Як то кажуть, дивіться та самостійно робіть висновки.

Що вам сподобалось з фільмів чи серіалів цієї осені?🍁

#рекомендансйон

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

30 Oct, 19:09


І таки правда - "Дія" увійшла в двухсотку іновацій 2024 року за версією TIME в категорії Apps&Software.

А ми пам'ятаємо головне правило безпеки - ніякої "Дії" у нетверезому стані. Кому іновації, а кому - наче Вегас в кишенці. Моторошно😀

https://time.com/7094556/diia/

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

30 Oct, 09:00


«Візьміть кішечку, вона спокійна й тиха».

Отримали на тиждень мурло на ім'я Малявка, поки хазяйка подорожує. Спочатку все йшло добре. Кішка не була ані спокійною, ані тихою, навпаки, намагалася все зжерти й скинути на підлогу, але виконувала й робочі обов'язки — сиділа на руках і урчала.

А потім зникла. Просто як кобила пронеслася по кімнатах і десь пропала. Ми перерили всю квартиру в пошуках і вже думали кликати ООН, щоб вони висловили глибоке занепокоєння, аж раптом дізналися 2 новини. Хороша: за стіною ванної є досить великий технічний простір для труб, де може поміститися пара худих людей або десятки жирних котів. Погана новина: Малявка помістилася там із комфортом. Виявилося, що вона знайшла отвір для лічильників, пролізла туди, всілася у просторі за стіною і вирішила: тут буде її королівство.

Ми почали із Застінням перемовини. Вони ускладнювалися тим, що для цього треба було втягнути всі органи тіла, пролізти крізь шафу і засунути голову в дірку, де голови ніколи не планувалися. Лічильник впирався в око, труби нависали над носом, мурло дивилося цю шоу-програму і ржало.

"Кис-кис", "Малявочко", "Ну ти чого" і "Вилазь, гніда!!!11" — ми пробували різні методики. Спокійна й тиха кішечка спокійно й тихо спостерігала.

Пройшла доба. Я інвестував всі статки у купівлю усіх можливих наркотиків для котів. Ванна почала відчутно смердіти валер'янкою, котячою м'ятою і якоюсь жижою із креветок, а всі околиці були всипані кормом. Мурло сиділо на троні з труб, спостерігало за розвагами хомо сапієнс і пожирала те, що ми їй підносили. Замаячила перспектива ламати стіну заради мохнатого падла.

Потім ми ночували не вдома. Вранці виявилося, що Малявка вшанувала дім своєю присутністю — кілька речей були скинуті з законних місць, килим зім'ятий в мочалку, а посередині однієї з кімнат як наглий недопалок валявся пустий пакет з-під ласощів. Після цього візиту кішечка повернулася у свої технічні землі.

Ми прибрали, обміркували ситуацію і постановили: та якого хріна?! Хоче сидіти — хай сидить. Хазяйка кішечки телефоном підтримала новий геополітичний вектор.

Здається, цю зміну відчула і Малявка. Тому що за пару годин вона просто стрибнула на ліжко і натякнула: щось давно ви не гладили.

Ми закрили технічний отвір, розділили його на 7 елементів і сховали у 7 різних королівствах, щоб більше ніхто й ніколи не зміг відродити це древнє зло.

І гладимо. Хороша кішечка. Тиха, спокійна.

(C) Юрій Кошмарченко

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

28 Oct, 11:15


Навчання заради навчання - це форма вишуканої прокрастинації

(С) Oleksii Andrusenko

Жорстоко та правдиво водночас🙈Як вважаєте?

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

26 Oct, 11:26


Будь сиропом😄

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

24 Oct, 14:00


+32% до місячних продажів. Поділюсь з вами кейсом на серветці. Назвала його "Коли вирішу, тоді й Чорна п'ятниця".

Не релевантна для мене ніша, та може вам буде цікаво - дитячий одяг. Так буває, коли подружки - підприємиці розмовляють про справи за кавусею☕️🤷‍♀

Запит класичний - як збільшити продажі.

Із незвичного - великий об'єм продажів відбувається саме вночі. Тож вирішили спробувати "Ніч знижок для мамусь"

Що зробили
Замінили банер на сайті
✅️Зібрали бандли - групи товарів
Зробили email розсилку в 2 листи: анонс та нагадування
Прогріли Instagram (тиждень)

Результат
Гіпотеза спрацювала: +32% до місячних продажів.

Виклик
Наразі зайнялись реорганізацією "з цим купують", бо з допродажами зовсім було поганенько.

В планах:
📌протестувати різні сторонні системи лояльності та нарощувати базу покупців.

🛍 Цікаво, як буде з retention маркетингом, коли клієнта два, і один з них швидко росте🧸

Ділитись далі такими кейсами?❤️

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

23 Oct, 16:47


Живчик від Монобанку

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

21 Oct, 06:35


Початок⤴️⤴️
Чому ця структура – чудовий вибір для вашого блогу?

Захоплює з перших рядків Починаючи з контексту, ви одразу привертаєте увагу читача. Він відчуває, що тема стосується його, і йому стає цікаво дізнатися більше.

Підтримує інтерес
Кожен етап плавно веде від однієї думки до іншої. Читач не просто проглядає текст, а зацікавлено слідкує за розвитком історії.

Додає емоцій
Навіть якщо тема стосується бізнесу або маркетингу, етапи кризи та кульмінації створюють емоційне напруження.

Полегшує сприйняття Структурований контент легше запам'ятовується. Ваші поради та висновки стають чіткими і зрозумілими для читача.

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

21 Oct, 06:30


Я сьогодні прочитала історію однієї відомої оповідачки. Таку, знаєте, емоційно насичену, до вологих очей. Та мій мозок, критичне стерво, кричав мені: «Хей, подивись. Це все вигадки.» І я замислилася: чому ж так? А справа – в структурі. Точніше – в її відсутності.Тож, фреймворки нам в поміч.

👉І якщо ви вже знайомі із пірамідою Фрейтаґа, то сьогодні ми розглянемо удосконалену модель драматичної структури історії від Бренди Лорел, авторки книги «Комп'ютер як театр».

Назва книги ніби дивна, та не має стосунку до сторителінгу. Утім, насправді, присвячена взаємодії людей та технологій, в тому числі – користувацькому досвіду. Як саме люди себе поводять.

За версією Бренди Лорел, зараз драматична структура має аж цілих 7 фаз:
🟣Експозиція знайомство з контекстом (що відбувається, де та чому)
🟡Зав'язка початок активної дії.

🟣Розвиток дії швидко зростають кількість можливостей та інтенсивність дії.
🟡Криза висока активність та наявність перешкод.

🟣Кульмінація з усього, що мало статись, сталось лише одне.
🟡Спадання дії логічний наслідок попередніх дій.
🟣Розв'язка окремі сюжетні лінії сходяться в одну; повернення до буденності.

#storytelling

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

19 Oct, 13:05


Навіщо платити за контент, або висновки по 3-місячному експерименту з Buy Me A Coffee.

У мене було складне дитинство

З торентами.
З піратськими дисками.
З фільмами з піратських сайтах.
З "Навіщо ту книгу купувати, іди візьми в друга чи в бібліотеці".
З "Піду краще пошукаю в інтернеті цю книгу безкоштовно".


На мені це залишило величезний слід.
Наш менталітет не звик платити за контент.

Нам це закладали з самого дитинства, типу "Навіщо за це платити, якщо можна просто взяти?"


Тож сьогодні мої короткі висновки по спробі використання Buy Me A Coffee.

За 3 місяці у мене зʼявилося 3(!!!) підписники, які цінують те що я пишу і підтримують мене.

Ще коло 25 людей підтримали мене разово. З них 15 - після мого стріму з AMA для учасників моєї спільноти Шлях Самурая. Інші 10 - робили це під час стрімів інтенсивів чи як наслідок їх.

Жоден з них не прийшов після дописів в ЛінкедІн чи телеграм
___________________________

Це мені нагадало тікток який я нещодавно бачив. Там турист подорожував по Норвегії, і знайшов магазин в якому було купа продуктів і термінал — і жодної особи. Тому що там є чітке розуміння - "Щось взяв — треба за це платити".

___________________________

Висновки робіть самі.

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

19 Oct, 13:05


Результати експерименту з Buy Me A Coffee. Тільки давайте плз без сумних мармизок

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

16 Oct, 13:36


Шахраям і працівникам банку. Не прибідняйтесь😃

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

15 Oct, 06:30


У що «позалипати» з серіалів у жовтні?🎬 Раджу, хто ще не в курсі, «Убивства в одній будівлі» (Only Murders in the Building) від Hulu.

Як раз у розпалі четвертий сезон. Чесно, поки не побачила перший сезон, ігнорувала серіал, бо детективні історії не зовсім в моєму дусі. Однак, я змінила свою думку, коли побачила акторський склад: Стів Мартін, Мартін Шорт, Селена Гомес, Меріл Стріп. В новому сезоні доєдналось ціле сузір'я комедійних зірок, включаючи Єву Лонгорію та Зака Галіфіанакіса.

Комедія — детектив з легким післясмаком. Троє жителів Нью-Йорку розкривають вбивства в своєму будинку та пишуть подкаст. У кожного з них своя історія самотності: Мейбл (Селену Гомес) переслідує травма, Олівер (Мартін Шорт) за ексцентричною поведінкою приховує привиди своїх невдач, колишня телезірка Чарльз (Стів Мартін) «закрився» від всього світу.

У четвертому сезоні Голлівуд навідується до «Арконії», аби адаптувати вже популярний подкаст трьох друзів для кіноекранів.

Окрема естетична насолода — це образи та костюми. Зверніть увагу на крій одягу та підбір кольорів для Селени Гомес. Стилістична магія

#рекомендансйон

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

14 Oct, 08:20


Йой, «насипали» смайликів зі сльозами, наче робота вам не в радість🙈 А ми ж не з такої сім'ї, ми — з креативної😃 Тож, ловіть легеньку вправу для розгону мозку.

Треба кожне слово в реченні починати з певної літери, крім сполучників (і, й, та, але…).

➡️Наприклад, хай всі слова починаються з літери «К»

Креативні київські контент-мейкери
користуються криптовалютою, коли купують комбучу.


➡️Або на «Д»
Допомогаючи довкіллю, дбайливі діти дарують друзям дивовижні дерева

🚨Важливо: речення повинне мати сенс. Ніби ізі, та то тільки, поки не починаєш робити.

Сподобалась вправа?😻

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

11 Oct, 12:01


Подобається такий опис Марка Лівіна пускових гачків. Через них простіше зрозуміти, що саме зачепило людину в історії.

🪝«Це я» — зіставлення себе з героєм чи подіями.
Історія, в якій когось, наприклад, облила брудною водою машина до болі розповсюджена. І навряд ви будете себе асоціювати з козлом за кермом. Нам подобається впізнавати себе в позитивних якостях героя.

🪝«Це не я» — бажання дистанціюватись від героя чи подій: від людей, що зрадили, надурили, скористались чиєюсь слабкістю.

І, водночас, ми маємо сильне бажання дізнатись, як уникнути таких ситуацій. Настільки сильне, що деякі блогери присвятили цій темі аж цілу сюжетну лінію (дивись умовний хайлайт «Шахраї»).

🪝«Я не знаю» — прямий вплив на якість життя через знання чи незнання чогось.
Особливо у темах безпеки (дивись пункт вище), здоров'я, фінансів, психології. «Припини робити це», «Якби я знала раніше про цю фішку, то зекономила б сто мільйонів доларів». Коротше кажучи, ви зрозуміли, про що я.

🪝«Я знаю» — відчуття причетності до певного знання.
Цей тригер добре працює, якщо у вас є базове знання про предмет чи тему, від якої ви у захваті, і вам накидали нових подробиць чи поділились альтернативною думкою.

🪝«От лузяра» — бажання ствердитись за рахунок іншого.
І тут не обов'язково називати ім'я та прізвище. Достатньо вказати групу. Завжди є якісь «вони», що роблять все не так. Я вам кажу, що ви заробите жирний великий довгий чек без вкладень, репутації та реклами, а якісь ті вкладаються в таргет. От дурні.

🪝«Треш» — піковий гормональний стан, передусім, страх.
Пранк, катастрофи, травматичний досвід інших людей. Складні почуття, з яким можна зустрітись на чужій території.

Як вам такий підхід?

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

10 Oct, 09:46


Facebook щось задумав 🤔 І якщо ви, як і я, думаєте - тікати з цієї платформи чи ні, притримайте коней.

Meta оголосила про серію оновлень для Facebook, щоб більше уваги приділяти інформації про локальні ком'юніті, відео та групам. Це частина загального редизайну соцмережі, який також включає оновлення для Meta AI, Facebook Dating та Messenger 🤖💬

Всі полюють за поколінням Z: Facebook хоче більше розважати своїх користувачів та конкурувати з TikTok 😎 У фокусі також - практичні сервіси для локальних ком'юніті (щоб це не значило), особливо - в часи, коли природні катастрофи, як у випадку з ураганом Хелен, об'єднують людей.

P.s. В коментарях вже насипали перцю: «дизайн виглядає так, як, на думку старшого покоління, повинен виглядати дизайн покоління Z»

А як вважаєте, чи у них вийде перетягнути TikTok-аудиторію?
👍- так
❤️- та деее

Першоджерело - TechCrunch

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

07 Oct, 06:25


🐤Хелоу, дорогенькі. І сьогодні в нас простенька вправа, аби включити невиспаний 💡мозок у роботу (оренда сама за себе не заплатиить) та підняти собі настрій. От як раз для понеділка. Вам сподобається. Тримайте.

Отже, напишіть декілька коротких слів на 3-5 літер. До кожного слова вигадайте розшифровку, ніби це абревіатура.

І я почну:
ДНО - Дегустрація Незрозумілих Оладок
МЕМ - Ми Емоційно Мотивуємось
БОК — Буряково-Огірковий Коктейль (щось від Клопотенка)
ПІТ — Пікантні Імбирні Тости
ЛІС — Легка Іронічна Сторис (Сьогодійка)

Найс?❤️

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

02 Oct, 08:32


Хіба у вересні що пропустили, то тримайте всі дописи в одній зв'язці😎😏

Як перевірити історію на впливовість: чек-лист

Розбір міфологічної комедії "Каос"

Ключові сюжети комедійної історії

Кейс з гейміфікації Promodo для Pandora

Креативна вправа про сіль та кішку

Наскрізна тема в історіях
Частина 1
Частина 2

ЦеГра в маркетинг| з Ганною Ліхман

30 Sep, 09:36


Довгочит в двох частинах, вартий збереження😎 Матеріал для тих, хто не хоче заморочуватись з серіальними структурами в блозі. Ізі-пізі. Про секрет серіальності писала рік тому

Про що сьогодні будемо говорити? Про наскрізну тему, яка зв'язує всі елементи в оповіді.

У чому, власне, проблема? Якщо сенси не донесені, то контент служить єдиній меті — розвазі. Ще, мабуть, нашому его. Та нахіба ж витрачати стільки зусиль.

Чи уважно ми слухаємо подружку, яка «перескакує» з теми на тему, ще й — плутається в іменах? Наврядчи. Увага разом з нею десь «пливе». А ми ж ніби прагнемо управляти увагою в своїх відео та текстах.

Порівняйте
⛔️Без наскрізної теми (насипаю якихось фактів):
«Сьогодні я хочу розповісти вам про те, як розпочати бізнес з нуля. Після цього поділюся досвідом запуску власної кав'ярні та кількома порадами для успішного маркетингу в соціальних мережах...»

З наскрізною темою:
«Розпочати бізнес з нуля — це завжди виклик, особливо коли маєш обмежені ресурси. Але є одна річ, яка може змінити все — правильне використання соціальних мереж. Я розповім, як за допомогою цього інструменту ми запустили успішну кав'ярню з мінімальними витратами...»

Продовження ⤵️⤵️